Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/18/2019 02:39 PM
           2019 NC WAVE Quad Meet Splash - 11/16/2019 to 11/17/2019            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emilie S        12 WAVE-NC              5:14.45    4:56.21  
                  29.86     1:07.01 (37.15)     1:45.85 (38.84)     2:24.42 (38.57)
        3:06.12 (41.70)     3:49.49 (43.37)     4:23.27 (33.78)     4:56.21 (32.94)
  2 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC                    NT    5:00.40  
                  33.62     1:10.06 (36.44)                             3:09.56 ( )
        3:52.87 (43.31)                                                 4:26.99 ( )
        5:00.40 (33.41)                                                            
  3 Monville, Kathryn M       12 WAVE-NC              5:22.51    5:03.93  
                  30.27     1:04.93 (34.66)     1:45.55 (40.62)     2:26.35 (40.80)
        3:11.10 (44.75)     3:57.28 (46.18)     4:31.46 (34.18)     5:03.93 (32.47)
  4 Goins, Annie L            11 WAVE-NC                   NT    5:48.41  
                  37.28     1:23.53 (46.25)     2:08.32 (44.79)     2:52.45 (44.13)
        3:39.12 (46.67)     4:28.56 (49.44)     5:10.02 (41.46)     5:48.41 (38.39)
  5 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC              6:40.03    6:00.30  
                  39.47     1:26.90 (47.43)     2:12.43 (45.53)     2:58.80 (46.37)
        3:49.08 (50.28)     4:39.71 (50.63)     5:20.57 (40.86)     6:00.30 (39.73)
  6 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC                   NT    6:20.87  
                  40.64     1:37.66 (57.02)     2:24.00 (46.34)     3:11.99 (47.99)
        3:58.64 (46.65)     4:52.43 (53.79)     5:38.58 (46.15)     6:20.87 (42.29)
  7 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC                   NT    6:30.21  
                  39.48                                                 2:21.36 ( )
        3:09.08 (47.72)     4:01.77 (52.69)     4:57.97 (56.20)     5:46.51 (48.54)
        6:30.21 (43.70)                                                            
  8 Benish, Autumn J          12 WAVE-NC                   NT    6:32.27  
                  41.97     1:33.83 (51.86)     2:26.82 (52.99)     3:17.19 (50.37)
        4:10.92 (53.73)     5:05.61 (54.69)     5:50.95 (45.34)     6:32.27 (41.32)
 
Event 1  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoder, Kate E             14 WAVE-NC              4:56.75    5:00.23  
                  32.86     1:09.75 (36.89)     1:47.43 (37.68)     2:25.50 (38.07)
        3:07.69 (42.19)     3:50.17 (42.48)     4:25.73 (35.56)     5:00.23 (34.50)
  2 Vanega, Claudia E         13 RSA-NC               4:54.24    5:00.39  
                  32.89     1:10.54 (37.65)     1:48.70 (38.16)                    
            2:26.59 ( )     3:08.48 (41.89)     3:50.22 (41.74)     4:25.54 (35.32)
        5:00.39 (34.85)                                                            
  3 White, Marisa L           14 WAVE-NC              5:18.45    5:06.06  
                  28.45     1:01.39 (32.94)     1:43.65 (42.26)     2:23.96 (40.31)
        3:10.63 (46.67)     3:58.61 (47.98)     4:32.60 (33.99)     5:06.06 (33.46)
  4 Clark, Avari R            13 HAC-NC               5:17.28    5:07.74  
                  32.11     1:10.38 (38.27)     1:49.84 (39.46)     2:29.69 (39.85)
        3:11.80 (42.11)     3:54.69 (42.89)     4:32.27 (37.58)     5:07.74 (35.47)
  5 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              5:37.96    5:10.90  
                  32.46     1:13.81 (41.35)     1:52.60 (38.79)     2:31.71 (39.11)
        3:16.33 (44.62)     4:02.07 (45.74)     4:36.70 (34.63)     5:10.90 (34.20)
  6 Malley, Delaney L         14 RSA-NC               4:58.45    5:17.45  
                  32.98     1:12.24 (39.26)     1:52.10 (39.86)     2:31.95 (39.85)
        3:15.97 (44.02)     4:01.10 (45.13)     4:39.41 (38.31)     5:17.45 (38.04)
  7 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              5:30.12    5:19.90  
                  33.47     1:14.60 (41.13)     1:53.52 (38.92)     2:31.51 (37.99)
        3:19.77 (48.26)     4:07.39 (47.62)     4:43.49 (36.10)     5:19.90 (36.41)
  8 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              5:15.36    5:24.75  
                  34.03     1:13.62 (39.59)     1:54.45 (40.83)     2:35.40 (40.95)
        3:24.64 (49.24)     4:13.37 (48.73)     4:50.33 (36.96)     5:24.75 (34.42)
  9 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              5:59.03    5:33.49  
                  34.29     1:13.78 (39.49)     1:56.13 (42.35)     2:38.70 (42.57)
        3:30.48 (51.78)     4:21.25 (50.77)     4:58.51 (37.26)     5:33.49 (34.98)
 10 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              5:45.48    5:38.03  
                  37.58     1:22.03 (44.45)     2:05.78 (43.75)     2:48.29 (42.51)
        3:36.97 (48.68)     4:24.73 (47.76)     5:01.53 (36.80)     5:38.03 (36.50)
 11 Brown, Miller G           14 WAVE-NC              6:08.80    5:41.95  
                  34.50     1:17.89 (43.39)     2:03.66 (45.77)     2:48.46 (44.80)
        3:35.74 (47.28)     4:25.11 (49.37)     5:03.64 (38.53)     5:41.95 (38.31)
 12 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              6:33.03    5:45.53  
                  37.10     1:19.84 (42.74)     2:03.98 (44.14)     2:48.43 (44.45)
        3:38.30 (49.87)     4:28.82 (50.52)     5:07.91 (39.09)     5:45.53 (37.62)
 13 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              6:02.92    5:56.85  
                  34.14     1:16.85 (42.71)     2:06.69 (49.84)     2:53.39 (46.70)
        3:41.61 (48.22)     4:31.98 (50.37)     5:15.21 (43.23)     5:56.85 (41.64)
 14 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC                   NT    6:03.58  
                  39.16     1:24.59 (45.43)     2:14.19 (49.60)     3:05.12 (50.93)
        3:54.27 (49.15)     4:43.16 (48.89)     5:24.41 (41.25)     6:03.58 (39.17)
 15 Rash, Erica G             13 WAVE-NC              6:20.03    6:04.73  
                  38.95     1:24.75 (45.80)     2:14.18 (49.43)     3:02.57 (48.39)
        3:54.32 (51.75)     4:47.18 (52.86)   6:04.73 (1:17.55)                    
 16 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              6:15.03    6:08.70  
                  37.43     1:24.12 (46.69)     2:10.01 (45.89)     2:56.28 (46.27)
        3:49.38 (53.10)   5:26.23 (1:36.85)     6:08.70 (42.47)                    
 17 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC                   NT    6:57.05  
                  40.83     1:29.46 (48.63)     2:27.00 (57.54)     3:24.16 (57.16)
        4:23.57 (59.41)   5:24.99 (1:01.42)     6:10.80 (45.81)     6:57.05 (46.25)
 -- Jing, Marissa             13 WAVE-NC              5:59.03         DQ  
                  33.84     1:16.21 (42.37)     2:00.62 (44.41)     2:47.10 (46.48)
        3:34.85 (47.75)     4:24.86 (50.01)     5:04.85 (39.99)          DQ (38.63)
 
Event 1  Women 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carew, Sammy M            16 HAC-NC               4:47.63    4:44.31  
                  29.08     1:02.16 (33.08)     1:39.89 (37.73)                    
            2:18.40 ( )     2:56.91 (38.51)     3:38.02 (41.11)     4:11.48 (33.46)
        4:44.31 (32.83)                                                            
  2 Ryen, Haley R             15 HAC-NC               4:44.10    4:44.84  
                  29.91     1:05.10 (35.19)     1:41.42 (36.32)                    
            2:16.96 ( )     2:57.71 (40.75)     3:39.95 (42.24)     4:12.50 (32.55)
        4:44.84 (32.34)                                                            
  3 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC              4:49.70    4:46.24  
                  29.16     1:03.44 (34.28)   2:17.22 (1:13.78)                    
            2:59.02 ( )                                                 3:42.09 ( )
        4:14.72 (32.63)     4:46.24 (31.52)                                        
  4 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC              4:45.23    4:52.37  
                  30.25     1:05.18 (34.93)     1:44.74 (39.56)                    
            2:22.40 ( )     3:03.41 (41.01)     3:45.04 (41.63)     4:19.26 (34.22)
        4:52.37 (33.11)                                                            
  5 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC              4:52.07    4:54.63  
                  30.84     1:06.40 (35.56)     1:44.77 (38.37)                    
            2:22.67 ( )     3:04.07 (41.40)     3:46.25 (42.18)     4:20.98 (34.73)
        4:54.63 (33.65)                                                            
  6 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              5:20.03    5:08.04  
                  34.13     1:13.33 (39.20)     1:50.43 (37.10)     2:28.51 (38.08)
        3:13.04 (44.53)     3:57.58 (44.54)   5:08.04 (1:10.46)                    
  7 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              5:31.03    5:17.34  
                  33.52     1:12.92 (39.40)     1:53.50 (40.58)     2:33.25 (39.75)
        3:17.58 (44.33)     4:03.25 (45.67)     4:41.30 (38.05)     5:17.34 (36.04)
  8 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              5:16.23    5:17.39  
                  32.85     1:11.14 (38.29)     1:51.81 (40.67)     2:32.50 (40.69)
        3:19.73 (47.23)     4:07.03 (47.30)     4:42.59 (35.56)     5:17.39 (34.80)
 
Event 1  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC              5:27.48    4:51.90  
                  30.10     1:07.90 (37.80)     1:42.76 (34.86)     2:17.09 (34.33)
        3:04.22 (47.13)     3:49.18 (44.96)     4:20.81 (31.63)     4:51.90 (31.09)
  2 Roman, Luke T             12 HAC-NC               5:20.35    5:09.09  
                  33.51     1:12.89 (39.38)     1:53.15 (40.26)     2:32.41 (39.26)
        3:17.78 (45.37)     4:03.21 (45.43)     4:36.93 (33.72)     5:09.09 (32.16)
  3 Andre, Alex U             12 HAC-NC               5:52.79    5:16.88  
                  33.71     1:15.88 (42.17)     1:54.85 (38.97)     2:35.38 (40.53)
        3:19.93 (44.55)     4:06.26 (46.33)     4:42.50 (36.24)     5:16.88 (34.38)
  4 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              5:30.03    5:21.34  
                  35.32     1:15.17 (39.85)     1:55.82 (40.65)     2:36.31 (40.49)
        3:21.58 (45.27)     4:09.11 (47.53)     4:46.31 (37.20)     5:21.34 (35.03)
  5 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              5:59.98    5:32.19  
                  36.69     1:20.50 (43.81)     2:02.21 (41.71)     2:43.24 (41.03)
        3:31.26 (48.02)     4:18.68 (47.42)     4:55.94 (37.26)     5:32.19 (36.25)
 -- Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  37.93     1:25.52 (47.59)     2:10.42 (44.90)     2:53.36 (42.94)
        3:48.08 (54.72)     4:40.79 (52.71)     5:22.41 (41.62)          DQ (40.26)
 -- Ball, Holden H            12 WAVE-NC              5:51.20         DQ  
                  33.54     1:11.83 (38.29)     1:50.78 (38.95)     2:30.27 (39.49)
        3:15.92 (45.65)     4:02.44 (46.52)     4:38.50 (36.06)          DQ (35.71)
 
Event 1  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              5:12.70    4:34.88  
                  28.35     1:01.79 (33.44)     1:36.05 (34.26)     2:10.09 (34.04)
        2:52.14 (42.05)     3:34.10 (41.96)     4:04.81 (30.71)     4:34.88 (30.07)
  2 Bennison, James W         14 WAVE-NC              5:16.34    4:41.48  
                  28.33     1:00.81 (32.48)     1:35.84 (35.03)     2:10.56 (34.72)
        2:54.13 (43.57)     3:38.39 (44.26)     4:09.27 (30.88)     4:41.48 (32.21)
  3 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              4:54.49    4:43.03  
                  28.71     1:03.12 (34.41)     1:40.02 (36.90)                    
            2:16.90 ( )     2:58.01 (41.11)     3:39.45 (41.44)     4:11.69 (32.24)
        4:43.03 (31.34)                                                            
  4 Le, Dan H                 14 WAVE-NC              5:15.03    4:56.47  
                  28.29     1:01.72 (33.43)     1:38.47 (36.75)     2:15.60 (37.13)
        2:59.83 (44.23)     3:45.31 (45.48)     4:21.56 (36.25)     4:56.47 (34.91)
  5 Richardson, Zach C        14 RSA-NC               4:56.77    4:59.76  
                  32.24     1:09.89 (37.65)     1:50.10 (40.21)     2:28.37 (38.27)
        3:10.26 (41.89)     3:51.21 (40.95)     4:27.42 (36.21)     4:59.76 (32.34)
  6 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              5:28.03    4:59.88  
                  32.84     1:12.81 (39.97)     1:51.81 (39.00)     2:29.48 (37.67)
        3:13.97 (44.49)     3:58.44 (44.47)     4:30.04 (31.60)     4:59.88 (29.84)
  7 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              5:27.93    5:03.20  
                  32.87     1:12.41 (39.54)     1:50.91 (38.50)     2:28.88 (37.97)
        3:14.67 (45.79)     3:58.70 (44.03)     4:31.68 (32.98)     5:03.20 (31.52)
  8 Malone, Sam M             13 RSA-NC               5:18.48    5:03.42  
                  33.75     1:12.25 (38.50)     1:51.46 (39.21)     2:30.71 (39.25)
        3:14.60 (43.89)     3:59.43 (44.83)     4:32.54 (33.11)     5:03.42 (30.88)
  9 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              5:40.03    5:17.97  
                  32.34     1:11.53 (39.19)     1:53.04 (41.51)     2:35.39 (42.35)
        3:23.12 (47.73)     4:08.95 (45.83)     4:44.59 (35.64)     5:17.97 (33.38)
 10 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              5:35.03    5:21.10  
                  30.37     1:06.58 (36.21)     1:46.82 (40.24)     2:26.58 (39.76)
        3:17.99 (51.41)     4:10.98 (52.99)     4:46.93 (35.95)     5:21.10 (34.17)
 11 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC              6:50.03    5:40.38  
                  34.93     1:17.76 (42.83)     1:59.17 (41.41)     2:41.66 (42.49)
        3:32.48 (50.82)     4:24.06 (51.58)     5:02.82 (38.76)     5:40.38 (37.56)
 -- Page, Logan A             13 WAVE-NC              6:02.48         DQ  
                  35.63     1:16.52 (40.89)     2:01.13 (44.61)     2:43.38 (42.25)
        3:29.94 (46.56)     4:13.95 (44.01)     4:55.32 (41.37)          DQ (38.44)
 
Event 1  Men 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Matt G          16 HAC-NC               4:07.48    4:06.89  
                  26.17       55.50 (29.33)     1:27.63 (32.13)                    
            1:59.28 ( )     2:34.50 (35.22)     3:10.37 (35.87)     3:39.27 (28.90)
        4:06.89 (27.62)                                                            
  2 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC              4:07.21    4:26.66  
                  26.75       57.66 (30.91)     1:32.38 (34.72)                    
            2:06.68 ( )     2:45.85 (39.17)     3:25.95 (40.10)     3:56.60 (30.65)
        4:26.66 (30.06)                                                            
  3 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC              4:45.24    4:38.03  
                  28.69     1:02.78 (34.09)     1:40.07 (37.29)                    
            2:18.07 ( )     2:54.68 (36.61)     3:32.16 (37.48)     4:06.20 (34.04)
        4:38.03 (31.83)                                                            
  4 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC              5:01.49    4:48.61  
                  29.54     1:05.24 (35.70)     1:42.36 (37.12)     2:18.03 (35.67)
        3:01.37 (43.34)     3:45.03 (43.66)     4:17.54 (32.51)     4:48.61 (31.07)
  5 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC              5:06.34    5:03.87  
                  30.94     1:07.09 (36.15)     1:45.16 (38.07)     2:22.70 (37.54)
        3:10.62 (47.92)     3:56.67 (46.05)     4:31.21 (34.54)     5:03.87 (32.66)
 
Event 2  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC              1:17.81    1:14.65  
                  34.06     1:14.65 (40.59)                                        
  2 Senko, Ruby Z             10 RSA-NC               1:21.96    1:19.08  
                  37.77     1:19.08 (41.31)                                        
  3 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC               1:23.16    1:19.39  
  4 Lucas, Harper E           10 RSA-NC               1:37.31    1:22.85  
                  35.59     1:22.85 (47.26)                                        
  5 Howell, Addison M         10 RSA-NC               1:28.87    1:23.77  
                  38.35     1:23.77 (45.42)                                        
  6 Kudlak, Suzy L             9 WAVE-NC              1:40.13    1:24.71  
                  35.97     1:24.71 (48.74)                                        
  7 Romano, Dakota M          10 RSA-NC               1:28.97    1:25.38  
                  39.86     1:25.38 (45.52)                                        
  8 Slavis, Amelia J           9 RSA-NC               1:31.61    1:26.85  
                  37.94     1:26.85 (48.91)                                        
  9 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC              1:30.39    1:27.05  
                  40.82     1:27.05 (46.23)                                        
 10 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC              1:39.09    1:29.63  
                  40.85     1:29.63 (48.78)                                        
 11 Kumar, Eliana L           10 WAVE-NC              1:41.14    1:34.54  
                  44.61     1:34.54 (49.93)                                        
 12 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC              1:41.05    1:34.61  
                  44.68     1:34.61 (49.93)                                        
 13 Eckard, Violet E          10 RSA-NC               1:35.00    1:35.20  
                  47.11     1:35.20 (48.09)                                        
 14 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC              1:38.49    1:37.68  
                  47.40     1:37.68 (50.28)                                        
 15 Ford, Cara J              10 WAVE-NC              1:42.51    1:39.42  
                  43.67     1:39.42 (55.75)                                        
 16 Gilreath, Sallie E         9 RSA-NC               1:51.95    1:39.53  
                  44.26     1:39.53 (55.27)                                        
 17 Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC               1:50.29    1:46.49  
                  48.79     1:46.49 (57.70)                                        
 18 Gerding, Abby P            9 WAVE-NC              1:49.95    1:46.73  
                  48.78     1:46.73 (57.95)                                        
 19 Minyard, Skye A            8 RSA-NC               1:58.42    1:47.88  
                  53.47     1:47.88 (54.41)                                        
 20 Fish, Kacey J             10 RSA-NC               2:05.99    1:54.51  
                  51.73   1:54.51 (1:02.78)                                        
 21 Hickman, Evan M           10 RSA-NC               2:10.99    1:55.46  
                  50.07   1:55.46 (1:05.39)                                        
 22 Bomberger, Claire D        9 RSA-NC                    NT    1:57.68  
                  56.69   1:57.68 (1:00.99)                                        
 23 Anang, Su                  8 WAVE-NC              2:17.13    1:58.56  
                  55.48   1:58.56 (1:03.08)                                        
 -- Sharpe, Sutton S           8 RSA-NC                    NT         DQ  
                  45.54          DQ (55.11)                                        
 -- Chasten, Syni N            9 WAVE-NC              1:49.16         DQ  
                  47.00          DQ (52.25)                                        
 -- Zhu, Irene C               8 WAVE-NC              2:08.73         DQ  
                  54.54        DQ (1:04.68)                                        
 -- Johnson, Avery L           8 RSA-NC               2:05.99         DQ  
                  52.94        DQ (1:09.18)                                        
 -- Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC               1:41.81         DQ  
                  43.23          DQ (53.45)                                        
 -- Kahn, Lily R              10 RSA-NC               2:05.99         DQ  
                  50.40        DQ (1:06.11)                                        
 -- Wiltshire, Lily A          8 RSA-NC               1:48.09         DQ  
 -- Zon, Layla M               9 WAVE-NC              2:20.14         DQ  
                  50.36          DQ (55.19)                                        
 -- Clarey, Allison E          8 RSA-NC               1:55.99         DQ  
                  51.74          DQ (58.57)                                        
 
Event 2  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lickfold, Katelyn D       12 RSA-NC               1:10.98    1:08.09  
                  32.42     1:08.09 (35.67)                                        
  2 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC               1:15.92    1:11.45  
                  31.65     1:11.45 (39.80)                                        
  3 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC               1:15.95    1:12.52  
                  32.46     1:12.52 (40.06)                                        
  4 Pereira, Grace E          11 RSA-NC               1:15.73    1:13.31  
                  33.80     1:13.31 (39.51)                                        
  5 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC               1:18.86    1:13.80  
                  34.06     1:13.80 (39.74)                                        
  6 Hettich, Helena J         12 RSA-NC               1:23.29    1:14.09  
                  33.53     1:14.09 (40.56)                                        
  7 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC              1:19.18    1:14.86  
                  36.46     1:14.86 (38.40)                                        
  8 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC              1:22.29    1:14.91  
                  33.55     1:14.91 (41.36)                                        
  9 Richards, Nora M          12 RSA-NC               1:17.99    1:15.11  
                  36.37     1:15.11 (38.74)                                        
 10 Schoenagel, Lauren E      11 RSA-NC               1:17.15    1:15.80  
                  35.83     1:15.80 (39.97)                                        
 11 Shearin, Haley E          12 RSA-NC               1:28.57    1:16.62  
                  36.14     1:16.62 (40.48)                                        
 12 Malone, Grayson A         12 RSA-NC               1:17.06    1:17.70  
                  38.51     1:17.70 (39.19)                                        
 13 Kudlak, Lizzy J           12 WAVE-NC              1:30.13    1:17.83  
                  34.85     1:17.83 (42.98)                                        
 14 Barillaro, Carly D        11 RSA-NC               1:23.01    1:18.46  
                  35.87     1:18.46 (42.59)                                        
 15 Brown, Ella C             11 RSA-NC               1:23.04    1:19.07  
                  37.45     1:19.07 (41.62)                                        
 16 Dott, Julia L             12 RSA-NC               1:26.21    1:19.37  
                  35.49     1:19.37 (43.88)                                        
 17 Orning, Avery K           11 WAVE-NC              1:28.58    1:19.53  
                  36.39     1:19.53 (43.14)                                        
 18 Connors, Kristin N        12 RSA-NC               1:36.45    1:19.88  
                  35.72     1:19.88 (44.16)                                        
 19 Slavis, Alex L            11 RSA-NC               1:29.89    1:20.24  
                  37.26     1:20.24 (42.98)                                        
 20 Lewis, Quinn M            11 WAVE-NC                   NT    1:20.65  
                  36.31     1:20.65 (44.34)                                        
 21 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               1:27.17    1:21.01  
                  37.12     1:21.01 (43.89)                                        
 22 Sauls, Macie A            12 WAVE-NC              1:23.60    1:23.21  
                  39.25     1:23.21 (43.96)                                        
 23 Gilreath, Delainey R      11 RSA-NC               1:31.87    1:23.28  
                  41.94     1:23.28 (41.34)                                        
 24 Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC              1:45.13    1:23.71  
                  37.23     1:23.71 (46.48)                                        
 25 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC              1:26.18    1:24.76  
                  37.58     1:24.76 (47.18)                                        
 26 Plaster, Lainee M         12 WAVE-NC              1:45.13    1:25.31  
                  39.47     1:25.31 (45.84)                                        
 27 Martin, Annabelle E       11 RSA-NC               1:27.95    1:25.76  
                  39.52     1:25.76 (46.24)                                        
 28 Johnson, Mallory L        11 RSA-NC               1:46.81    1:26.43  
                  40.03     1:26.43 (46.40)                                        
 29 Thompson, Riley R         11 RSA-NC               1:43.56    1:28.22  
                  41.51     1:28.22 (46.71)                                        
 30 Davenport, Madeline S     11 WAVE-NC              1:41.02    1:29.26  
                  39.87     1:29.26 (49.39)                                        
 31 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC              1:41.93    1:33.31  
                  45.95     1:33.31 (47.36)                                        
 32 Plant, Elizabeth C        11 RSA-NC               1:43.58    1:41.77  
                  48.01     1:41.77 (53.76)                                        
 33 Presnall, Ruby C          11 RSA-NC                    NT    1:47.39  
                  47.65     1:47.39 (59.74)                                        
 -- Burns, Rose R             11 WAVE-NC              1:40.13         DQ  
                1:34.58              DQ ( )                                        
 -- Lang, Alexis M            11 WAVE-NC              1:36.89         DQ  
                  56.45          DQ (54.42)                                        
 
Event 2  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riggs, Skylar R           13 RSA-NC               1:21.34    1:16.67  
                  35.60     1:16.67 (41.07)                                        
  2 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC               1:20.83    1:17.25  
                  34.95     1:17.25 (42.30)                                        
  3 Hung, Rachel              13 WAVE-NC              1:25.44    1:20.28  
                  37.94     1:20.28 (42.34)                                        
  4 Rustay, Josie D           13 RSA-NC               1:36.05    1:20.97  
                  35.14     1:20.97 (45.83)                                        
 
Event 2  Women 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Ana L            17 RSA-NC               1:00.87    1:03.92  
                  30.21     1:03.92 (33.71)                                        
  2 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC              1:04.06    1:07.63  
                  31.19     1:07.63 (36.44)                                        
  3 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC              1:12.79    1:10.54  
                  32.26     1:10.54 (38.28)                                        
  4 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC               1:09.20    1:11.13  
                  31.40     1:11.13 (39.73)                                        
  5 Hung, Grace               15 WAVE-NC              1:11.23    1:12.42  
                  34.88     1:12.42 (37.54)                                        
  6 Wennerstrom, Georgia A    15 HAC-NC               1:09.99    1:12.84  
                  33.53     1:12.84 (39.31)                                        
  7 Malley, Makenna A         17 RSA-NC               1:12.15    1:13.47  
                  35.08     1:13.47 (38.39)                                        
  8 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC              1:15.27    1:14.02  
                  32.25     1:14.02 (41.77)                                        
  9 Long, Sasha E             16 RSA-NC               1:10.55    1:14.49  
 10 Plant, Victoria R         15 RSA-NC               1:26.33    1:17.64  
                  36.05     1:17.64 (41.59)                                        
 
Event 2  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sito, Drew C              10 WAVE-NC              1:18.17    1:14.45  
                  34.03     1:14.45 (40.42)                                        
  2 Brumback, Noah G          10 RSA-NC               1:23.54    1:21.04  
                  41.16     1:21.04 (39.88)                                        
  3 Shearin, Will K           10 RSA-NC               1:32.08    1:23.12  
                  39.35     1:23.12 (43.77)                                        
  4 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC              1:42.99    1:26.59  
                  42.04     1:26.59 (44.55)                                        
  5 White, Drew J             10 RSA-NC               1:35.06    1:30.68  
                  41.58     1:30.68 (49.10)                                        
  6 Pereira, Jackson E         8 RSA-NC               1:58.99    1:52.28  
                  52.95     1:52.28 (59.33)                                        
  7 Licht, Connor M           10 RSA-NC               2:19.18    2:08.39  
                1:11.37     2:08.39 (57.02)                                        
  8 Roman, Cruz D             10 RSA-NC                    NT    2:10.95  
                1:02.98   2:10.95 (1:07.97)                                        
 -- Warnke, Mack S            10 WAVE-NC              1:48.45         DQ  
 -- Watts, Cody D             10 WAVE-NC              1:15.68         DQ  
                  34.34          DQ (40.40)                                        
 -- Hilton, Davis B           10 WAVE-NC              2:18.63         DQ  
                1:02.93          DQ (57.55)                                        
 -- Orning, Reid C             9 WAVE-NC              2:31.37         DQ  
                  57.09        DQ (1:05.48)                                        
 -- Levesque, Jake C          10 RSA-NC               1:45.54         DQ  
                  54.13        DQ (1:02.80)                                        
 -- Ackiss, A.J. J            10 RSA-NC               1:48.30         DQ  
                  46.31          DQ (53.17)                                        
 -- Owens, Harrison H          9 RSA-NC               2:25.53         DQ  
                  51.78        DQ (1:05.08)                                        
 -- Miller, Goose J            9 WAVE-NC              1:52.07         DQ  
 -- Sewell, Malachi D          7 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  55.11        DQ (1:11.05)                                        
 -- Ackiss, Blake B            9 RSA-NC                    NT         DQ  
                  41.72          DQ (55.53)                                        
 
Event 2  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              1:13.64    1:10.75  
                  33.53     1:10.75 (37.22)                                        
  2 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                   NT    1:12.33  
                  33.87     1:12.33 (38.46)                                        
  3 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              1:24.45    1:12.54  
                  34.49     1:12.54 (38.05)                                        
  4 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC              1:31.77    1:20.37  
                  34.37     1:20.37 (46.00)                                        
  5 Roman, Lucas J            12 RSA-NC               1:52.51    1:21.01  
                  35.77     1:21.01 (45.24)                                        
  6 White, Derek W            12 RSA-NC               1:20.56    1:21.17  
                  37.36     1:21.17 (43.81)                                        
  7 Lambert, Smith S          11 RSA-NC               1:27.06    1:23.42  
                  37.81     1:23.42 (45.61)                                        
  8 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC              1:29.42    1:23.81  
                  40.20     1:23.81 (43.61)                                        
  9 Tala, Ady R               12 RSA-NC               1:29.45    1:24.36  
                  40.68     1:24.36 (43.68)                                        
 10 Jing, Alex                11 WAVE-NC              1:35.62    1:27.24  
                  39.98     1:27.24 (47.26)                                        
 11 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC          1:43.41    1:27.27  
                  39.66     1:27.27 (47.61)                                        
 12 Volkodav, Tim             12 WAVE-NC              1:32.30    1:27.99  
                  38.12     1:27.99 (49.87)                                        
 13 Liming, Chase D           11 WAVE-NC              1:50.13    1:31.07  
                  45.59     1:31.07 (45.48)                                        
 14 Kwon, Caleb M             11 RSA-NC               1:45.00    1:36.59  
 15 Beckett, Tristan J        12 RSA-NC                    NT    1:38.85  
                  46.16     1:38.85 (52.69)                                        
 -- Packham, Grady I          12 WAVE-NC                   NT         DQ  
 -- Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC              1:31.83         DQ  
                  38.75          DQ (45.05)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stauffer, Evan M          14 RSA-NC                    NT    1:19.13  
                  36.69     1:19.13 (42.44)                                        
  2 Dokulil, Jacob P          13 WAVE-NC              1:26.85    1:20.74  
                  38.54     1:20.74 (42.20)                                        
  3 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC               1:26.74    1:23.07  
                  38.00     1:23.07 (45.07)                                        
 
Event 2  Men 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starbuck, Jason P         17 RSA-NC                 53.35      55.38  
                  26.38       55.38 (29.00)                                        
  2 Shearin, Will D           16 WAVE-NC              1:01.92      59.42  
                  27.48       59.42 (31.94)                                        
  3 Vook, Ryan A              15 HAC-NC               1:02.99    1:06.01  
                  31.20     1:06.01 (34.81)                                        
  4 Smith, Ethan T            16 WAVE-NC              1:09.23    1:06.84  
                  31.32     1:06.84 (35.52)                                        
  5 Kick, Mark A              15 WAVE-NC              1:13.84    1:09.94  
  6 Rustay, Andrew C          15 RSA-NC               1:24.06    1:15.40  
                  34.26     1:15.40 (41.14)                                        
 
Event 3  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Addison M         10 RSA-NC               1:21.51    1:22.73  
                  40.36     1:22.73 (42.37)                                        
  2 Lucas, Harper E           10 RSA-NC               1:23.71    1:22.79  
                  40.26     1:22.79 (42.53)                                        
  3 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC              1:50.13    1:24.50  
                  40.83     1:24.50 (43.67)                                        
  4 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC              1:26.28    1:24.71  
                  41.10     1:24.71 (43.61)                                        
  5 Slavis, Amelia J           9 RSA-NC               1:33.15    1:30.96  
                  44.01     1:30.96 (46.95)                                        
  6 Eckard, Violet E          10 RSA-NC               1:31.59    1:32.68  
                  46.70     1:32.68 (45.98)                                        
  7 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC              1:45.03    1:36.80  
                  46.71     1:36.80 (50.09)                                        
  8 Sharpe, Sutton S           8 RSA-NC               1:47.65    1:37.93  
                  47.18     1:37.93 (50.75)                                        
  9 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                   NT    1:39.74  
                  47.02     1:39.74 (52.72)                                        
 10 Gerding, Abby P            9 WAVE-NC              1:50.03    1:40.30  
 11 Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC               1:42.19    1:41.10  
                  50.90     1:41.10 (50.20)                                        
 12 Ford, Cara J              10 WAVE-NC              1:47.47    1:41.16  
                  47.92     1:41.16 (53.24)                                        
 13 Hickman, Evan M           10 RSA-NC               2:05.99    1:51.80  
                1:51.83         1:51.80 ( )                                        
 14 Clarey, Allison E          8 RSA-NC               2:04.13    1:56.01  
                  51.28   1:56.01 (1:04.73)                                        
 15 Minyard, Skye A            8 RSA-NC               2:05.99    2:00.38  
                  56.07   2:00.38 (1:04.31)                                        
 16 Fish, Kacey J             10 RSA-NC               1:59.22    2:07.76  
 17 Johnson, Avery L           8 RSA-NC               1:59.04    2:08.40  
                  59.91   2:08.40 (1:08.49)                                        
 -- Kahn, Lily R              10 RSA-NC               2:05.99         DQ  
                  49.51        DQ (1:00.48)                                        
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reel, Hannah K            12 RSA-NC               1:06.73    1:06.99  
                  32.76     1:06.99 (34.23)                                        
  2 Stinnett, Sophia G        12 HAC-NC               1:10.56    1:09.13  
                  33.61     1:09.13 (35.52)                                        
  3 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC               1:09.46    1:10.23  
                  34.74     1:10.23 (35.49)                                        
  4 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC               1:10.07    1:10.79  
                  34.16     1:10.79 (36.63)                                        
  5 Richards, Nora M          12 RSA-NC               1:12.16    1:11.34  
                  35.76     1:11.34 (35.58)                                        
  6 Lickfold, Katelyn D       12 RSA-NC               1:11.20    1:12.22  
                  35.61     1:12.22 (36.61)                                        
  7 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC               1:11.53    1:13.13  
                  35.31     1:13.13 (37.82)                                        
  8 Hettich, Helena J         12 RSA-NC               1:14.28    1:13.77  
  9 Schoenagel, Lauren E      11 RSA-NC               1:15.48    1:16.64  
                  38.53     1:16.64 (38.11)                                        
 10 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC              1:17.67    1:16.95  
                  38.54     1:16.95 (38.41)                                        
 11 Goins, Annie L            11 WAVE-NC              1:41.17    1:17.14  
                  37.41     1:17.14 (39.73)                                        
 12 Davenport, Addison C      12 RSA-NC               1:18.25    1:17.90  
                  37.75     1:17.90 (40.15)                                        
 13 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC              1:34.09    1:19.16  
 14 Slavis, Alex L            11 RSA-NC               1:19.60    1:19.51  
 15 Dott, Julia L             12 RSA-NC                    NT    1:19.93  
                  37.32     1:19.93 (42.61)                                        
 16 Brown, Ella C             11 RSA-NC               1:21.24    1:21.39  
                  40.47     1:21.39 (40.92)                                        
 17 Benish, Autumn J          12 WAVE-NC              1:25.21    1:21.91  
                  39.99     1:21.91 (41.92)                                        
 18 Malone, Grayson A         12 RSA-NC               1:22.05    1:22.51  
                  40.40     1:22.51 (42.11)                                        
 19 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               1:25.91    1:23.48  
                  41.86     1:23.48 (41.62)                                        
 20 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC              1:26.60    1:23.51  
                  39.66     1:23.51 (43.85)                                        
 21 Musacchia, Sarah E        12 WAVE-NC              1:40.13    1:24.36  
 22 Chavarria, Melanie I      12 RSA-NC               1:27.30    1:24.81  
                  39.32     1:24.81 (45.49)                                        
 23 Hill, Katie M             12 WAVE-NC              1:32.52    1:26.19  
                  42.30     1:26.19 (43.89)                                        
 24 Sauls, Macie A            12 WAVE-NC              1:28.94    1:28.70  
                  43.01     1:28.70 (45.69)                                        
 25 Lewis, Quinn M            11 WAVE-NC                   NT    1:28.86  
                  43.25     1:28.86 (45.61)                                        
 26 Collins, Siddalee C       12 WAVE-NC              1:40.13    1:33.21  
                  44.50     1:33.21 (48.71)                                        
 27 Presnall, Ruby C          11 RSA-NC                    NT    1:54.04  
                  56.62     1:54.04 (57.42)                                        
 -- Dokulil, Elizabeth V      12 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  41.60          DQ (46.38)                                        
 
Event 3  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sikes, Katie Belle B      14 HAC-NC               1:02.38    1:01.19  
                  29.40     1:01.19 (31.79)                                        
  2 Shanahan, Mary E          13 HAC-NC               1:01.29    1:01.61  
                  29.66     1:01.61 (31.95)                                        
  3 White, Riley A            14 HAC-NC               1:05.53    1:04.46  
                  31.33     1:04.46 (33.13)                                        
  4 Pinnell, Anneliese S      13 HAC-NC               1:07.04    1:05.98  
                  31.52     1:05.98 (34.46)                                        
  5 Levesque, Heather M       14 RSA-NC               1:07.64    1:06.91  
                  32.50     1:06.91 (34.41)                                        
  6 Lickfold, Megan E         14 RSA-NC               1:07.96    1:07.94  
                  33.75     1:07.94 (34.19)                                        
  7 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          1:11.98    1:08.07  
                  32.98     1:08.07 (35.09)                                        
  8 Malley, Delaney L         14 RSA-NC               1:07.85    1:10.29  
                  34.90     1:10.29 (35.39)                                        
  9 Marriott, Camilla Anne A  13 RSA-NC               1:10.88    1:11.31  
                  34.86     1:11.31 (36.45)                                        
 10 Tonnessen, Georgia K      13 RSA-NC               1:16.96    1:11.34  
                  35.13     1:11.34 (36.21)                                        
 11 Yoder, Kate E             14 WAVE-NC              1:12.17    1:11.36  
                  34.96     1:11.36 (36.40)                                        
 12 Hunsberger, Rowan R       14 HAC-NC               1:12.88    1:11.71  
                  34.10     1:11.71 (37.61)                                        
 13 Johnson, Addison L        13 RSA-NC               1:14.88    1:13.76  
                  35.90     1:13.76 (37.86)                                        
 14 Rustay, Josie D           13 RSA-NC               1:19.37    1:16.65  
                  37.20     1:16.65 (39.45)                                        
 15 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC              1:20.14    1:16.82  
                  37.33     1:16.82 (39.49)                                        
 16 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              1:20.03    1:20.09  
                  39.28     1:20.09 (40.81)                                        
 17 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC              1:27.05    1:24.97  
                  40.78     1:24.97 (44.19)                                        
 -- Jing, Marissa             13 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  37.43          DQ (41.65)                                        
 -- Soghigian, Ava L          13 RSA-NC                    NT         DQ  
                  43.37          DQ (50.54)                                        
 
Event 3  Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC              1:01.47    1:01.89  
                  29.95     1:01.89 (31.94)                                        
  2 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC                57.74    1:02.73  
                  30.00     1:02.73 (32.73)                                        
  3 Ryen, Haley R             15 HAC-NC               1:01.21    1:03.62  
                  30.90     1:03.62 (32.72)                                        
  4 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC              1:01.62    1:03.90  
                  31.48     1:03.90 (32.42)                                        
  5 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC              1:12.74    1:04.44  
                  30.98     1:04.44 (33.46)                                        
  6 Acome, Bri P              16 HAC-NC               1:04.09    1:05.10  
                  31.28     1:05.10 (33.82)                                        
  7 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC              1:03.21    1:06.10  
                  31.98     1:06.10 (34.12)                                        
  8 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              1:08.56    1:07.40  
                  33.20     1:07.40 (34.20)                                        
  9 Link, Maddie G            17 RSA-NC               1:05.86    1:08.96  
                  32.87     1:08.96 (36.09)                                        
 10 Guerra, Abby E            15 RSA-NC               1:10.52    1:10.00  
                  34.61     1:10.00 (35.39)                                        
 11 Truffelman, Brooke I      15 RSA-NC               1:08.57    1:10.73  
                  34.64     1:10.73 (36.09)                                        
 12 Aparicio, Analiyah I      15 RSA-NC               1:10.54    1:11.80  
                  35.14     1:11.80 (36.66)                                        
 13 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              1:10.01    1:11.96  
                  35.09     1:11.96 (36.87)                                        
 14 Preisach, Ella R          16 RSA-NC               1:07.30    1:12.63  
                  35.60     1:12.63 (37.03)                                        
 15 Maleski, Mary C           15 RSA-NC               1:11.04    1:13.98  
                  36.02     1:13.98 (37.96)                                        
 16 Long, Sasha E             16 RSA-NC               1:08.50    1:14.76  
                  36.51     1:14.76 (38.25)                                        
 17 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC              1:16.14    1:16.67  
                  36.56     1:16.67 (40.11)                                        
 18 Malley, Makenna A         17 RSA-NC               1:14.43    1:16.86  
                  37.68     1:16.86 (39.18)                                        
 19 Walker, Annabelle L       15 HAC-NC               1:20.68    1:25.82  
                  41.45     1:25.82 (44.37)                                        
 
Event 3  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drake, Liam K             10 RSA-NC               1:23.50    1:20.48  
                  39.72     1:20.48 (40.76)                                        
  2 Ackiss, Blake B            9 RSA-NC                    NT    1:35.04  
                  44.30     1:35.04 (50.74)                                        
  3 Ackiss, A.J. J            10 RSA-NC                    NT    1:38.02  
                  45.80     1:38.02 (52.22)                                        
  4 Warnke, Mack S            10 WAVE-NC              1:42.90    1:38.72  
  5 Pereira, Jackson E         8 RSA-NC               2:05.99    1:48.91  
                  53.62     1:48.91 (55.29)                                        
  6 Owens, Harrison H          9 RSA-NC               2:09.05    2:03.04  
                  57.75   2:03.04 (1:05.29)                                        
 -- Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC              1:22.53         DQ  
                  37.71          DQ (55.45)                                        
 -- Bondo, Henry W             9 RSA-NC               1:54.27         DQ  
                  53.07          DQ (58.86)                                        
 
Event 3  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC              1:05.75    1:02.12  
                  29.98     1:02.12 (32.14)                                        
  2 Roman, Luke T             12 HAC-NC               1:13.56    1:12.23  
                  35.46     1:12.23 (36.77)                                        
  3 Andre, Alex U             12 HAC-NC               1:13.43    1:12.86  
                  35.91     1:12.86 (36.95)                                        
  4 Robinson, Matt E          12 RSA-NC               1:12.32    1:14.75  
                  35.93     1:14.75 (38.82)                                        
  5 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC              1:35.24    1:18.74  
  6 Wiltshire, Charlie C      11 RSA-NC               1:25.17    1:21.01  
                  39.36     1:21.01 (41.65)                                        
  7 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC              1:35.13    1:21.47  
                  39.52     1:21.47 (41.95)                                        
  8 Lambert, Smith S          11 RSA-NC               1:22.17    1:21.72  
                  40.74     1:21.72 (40.98)                                        
  9 Drake, Nicholas P         12 RSA-NC               1:22.26    1:22.69  
                  40.79     1:22.69 (41.90)                                        
 10 White, Derek W            12 RSA-NC               1:22.88    1:25.60  
                  43.00     1:25.60 (42.60)                                        
 11 Packham, Grady I          12 WAVE-NC                   NT    1:25.83  
                  40.87     1:25.83 (44.96)                                        
 12 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC              1:50.13    1:29.25  
                  43.94     1:29.25 (45.31)                                        
 13 Volkodav, Tim             12 WAVE-NC              1:40.94    1:31.73  
                  43.34     1:31.73 (48.39)                                        
 14 Tamba, Al K               11 WAVE-NC              1:45.43    1:33.95  
 15 Jing, Alex                11 WAVE-NC              1:40.13    1:35.03  
                  46.18     1:35.03 (48.85)                                        
 16 Liming, Chase D           11 WAVE-NC              1:40.13    1:39.55  
                  49.26     1:39.55 (50.29)                                        
 -- Milburn-Pyle, Matthew D   11 WAVE-NC              2:05.03         DQ  
                  44.37          DQ (48.07)                                        
 -- Christie, Josh J          12 RSA-NC                    NT         DQ  
 -- Christie, Nate Y          12 RSA-NC                    NT         DQ  
                  41.52          DQ (44.64)                                        
 
Event 3  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenagel, Matthew R     14 RSA-NC               1:00.07      59.51  
                  28.98       59.51 (30.53)                                        
  2 Hadsell, Ethan C          14 RSA-NC                 59.95    1:00.37  
                  29.66     1:00.37 (30.71)                                        
  3 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          1:01.94    1:00.62  
                  30.05     1:00.62 (30.57)                                        
  4 Le, Dan H                 14 WAVE-NC              1:02.03    1:01.06  
                  30.09     1:01.06 (30.97)                                        
  5 Phillips, Evan B          14 HAC-NC               1:04.26    1:01.64  
                  29.78     1:01.64 (31.86)                                        
  6 Lesser, Aidan V           14 RSA-NC               1:10.39    1:06.14  
                  32.23     1:06.14 (33.91)                                        
  7 Kempf, Mason G            14 RSA-NC               1:10.72    1:08.47  
                  33.70     1:08.47 (34.77)                                        
  8 Malone, Sam M             13 RSA-NC               1:09.14    1:10.57  
                  35.05     1:10.57 (35.52)                                        
  9 Kondratick, Jack A        13 RSA-NC               1:15.78    1:15.01  
                  36.80     1:15.01 (38.21)                                        
 10 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC              1:15.32    1:17.13  
                  38.04     1:17.13 (39.09)                                        
 11 Stauffer, Evan M          14 RSA-NC               1:23.43    1:21.97  
                  39.09     1:21.97 (42.88)                                        
 12 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC               1:21.13    1:22.23  
                  40.50     1:22.23 (41.73)                                        
 13 Chen, Haohao              13 WAVE-NC                   NT    1:30.98  
                  49.65     1:30.98 (41.33)                                        
 
Event 3  Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimison, Noah A           17 HAC-NC                 56.28      57.59  
                  27.93       57.59 (29.66)                                        
  2 Horman, Elijah J          16 RSA-NC                 58.09      58.90  
                  28.97       58.90 (29.93)                                        
  3 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC                57.32      58.97  
                  28.80       58.97 (30.17)                                        
  4 McNutt, Joe W             17 WAVE-NC              1:01.54    1:00.56  
                  28.53     1:00.56 (32.03)                                        
  5 Anderson, Tate D          15 RSA-NC               1:00.23    1:01.08  
                  29.74     1:01.08 (31.34)                                        
  6 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC                58.29    1:01.12  
                  29.42     1:01.12 (31.70)                                        
  7 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC              1:05.03    1:03.48  
                  29.90     1:03.48 (33.58)                                        
  8 Davis, Caleb J            16 WAVE-NC              1:08.51    1:04.06  
                  31.04     1:04.06 (33.02)                                        
  9 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC              1:04.37    1:04.81  
                  31.61     1:04.81 (33.20)                                        
 10 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC              1:03.25    1:06.28  
                  32.12     1:06.28 (34.16)                                        
 11 Crater, Jacob W           18 WAVE-NC              1:06.19    1:07.47  
                  32.67     1:07.47 (34.80)                                        
 12 Kick, Mark A              15 WAVE-NC                   NT    1:15.26  
                  35.94     1:15.26 (39.32)                                        
 13 Young, Ryan               15 WAVE-NC                   NT    1:15.44  
                  37.65     1:15.44 (37.79)                                        
 
Event 4  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC              2:36.22    2:24.62  
                  33.55     1:11.71 (38.16)     1:49.87 (38.16)     2:24.62 (34.75)
  2 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC              3:00.13    2:41.03  
                  35.20     1:15.89 (40.69)     1:59.64 (43.75)     2:41.03 (41.39)
  3 Romano, Dakota M          10 RSA-NC               2:52.78    2:45.04  
                  38.83                             1:20.48 ( )     2:03.20 (42.72)
        2:45.04 (41.84)                                                            
  4 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC              2:52.03    2:46.11  
            2:02.93 ( )     2:46.11 (43.18)                                        
  5 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC              3:04.60    2:52.25  
                  35.49     1:18.04 (42.55)     2:04.65 (46.61)     2:52.25 (47.60)
  6 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC              2:55.03    2:53.29  
                  40.52     1:26.26 (45.74)     2:12.54 (46.28)     2:53.29 (40.75)
  7 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC              3:17.03    3:01.23  
                  40.09     1:27.80 (47.71)     2:16.47 (48.67)     3:01.23 (44.76)
  8 Gerding, Abby P            9 WAVE-NC              3:05.03    3:06.01  
                  44.80     1:33.06 (48.26)     2:21.45 (48.39)     3:06.01 (44.56)
  9 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                   NT    3:11.18  
                  43.23     1:31.91 (48.68)     2:22.77 (50.86)     3:11.18 (48.41)
 10 Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC               3:20.99    3:30.01  
                  42.18     1:38.58 (56.40)     2:37.27 (58.69)     3:30.01 (52.74)
 11 Anang, Su                  8 WAVE-NC                   NT    3:40.89  
                  47.09     1:44.49 (57.40)   2:44.91 (1:00.42)     3:40.89 (55.98)
 12 Zhu, Irene C               8 WAVE-NC                   NT    4:19.83  
                  54.76   2:05.93 (1:11.17)   3:15.51 (1:09.58)   4:19.83 (1:04.32)
 
Event 4  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monville, Kathryn M       12 WAVE-NC              2:01.39    2:02.32  
                  28.35       59.87 (31.52)     1:31.32 (31.45)     2:02.32 (31.00)
  2 Phillips, Emilie S        12 WAVE-NC              2:08.38    2:05.89  
                  29.52     1:01.81 (32.29)     1:34.18 (32.37)     2:05.89 (31.71)
  3 Stinnett, Sophia G        12 HAC-NC               2:11.10    2:08.00  
                  29.39     1:02.04 (32.65)     1:35.45 (33.41)     2:08.00 (32.55)
  4 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC              2:35.08    2:21.58  
                  33.40     1:10.07 (36.67)     1:46.98 (36.91)     2:21.58 (34.60)
  5 Hettich, Helena J         12 RSA-NC               2:39.83    2:22.24  
                  33.34     1:10.11 (36.77)     1:47.22 (37.11)     2:22.24 (35.02)
  6 Barillaro, Carly D        11 RSA-NC               2:29.24    2:26.98  
                  34.14     1:12.28 (38.14)     1:50.26 (37.98)     2:26.98 (36.72)
  7 Brown, Ella C             11 RSA-NC               2:30.00    2:28.43  
                  34.68     1:12.46 (37.78)     1:51.45 (38.99)     2:28.43 (36.98)
  8 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC              2:31.65    2:30.31  
                  35.98     1:14.70 (38.72)     1:53.48 (38.78)     2:30.31 (36.83)
  9 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC              2:36.84    2:31.32  
                  34.19     1:13.51 (39.32)     1:53.28 (39.77)     2:31.32 (38.04)
 10 Davenport, Addison C      12 RSA-NC               2:38.63    2:35.47  
                  34.52     1:14.91 (40.39)     1:56.54 (41.63)     2:35.47 (38.93)
 11 Orning, Avery K           11 WAVE-NC              2:49.27    2:36.81  
                  35.39                             1:13.68 ( )     1:51.58 (37.90)
        2:36.81 (45.23)                                                            
 12 Hill, Katie M             12 WAVE-NC              2:50.34    2:39.64  
                  35.78                             1:15.99 ( )   2:39.64 (1:23.65)
 13 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               2:39.55    2:40.37  
                  37.52     1:19.41 (41.89)     2:01.22 (41.81)     2:40.37 (39.15)
 14 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC              2:53.19    2:42.93  
                  34.94                             1:16.50 ( )     1:58.81 (42.31)
        2:42.93 (44.12)                                                            
 15 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC              2:58.00    2:43.24  
                  36.46     1:19.82 (43.36)     2:03.84 (44.02)     2:43.24 (39.40)
 16 Martin, Annabelle E       11 RSA-NC               2:45.03    2:43.89  
                  37.04     1:19.71 (42.67)     2:02.62 (42.91)     2:43.89 (41.27)
 17 Thompson, Riley R         11 RSA-NC                    NT    2:50.85  
                  38.77     1:20.52 (41.75)     2:06.08 (45.56)     2:50.85 (44.77)
 18 Johnson, Mallory L        11 RSA-NC                    NT    2:51.58  
 19 Dokulil, Elizabeth V      12 WAVE-NC              3:11.76    2:53.34  
                  35.65     1:19.72 (44.07)     2:06.90 (47.18)     2:53.34 (46.44)
 20 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC                   NT    3:05.93  
                  41.56     1:30.76 (49.20)     2:20.51 (49.75)     3:05.93 (45.42)
 21 Davenport, Madeline S     11 WAVE-NC              3:33.08    3:06.90  
                  38.63     1:25.07 (46.44)     2:15.43 (50.36)     3:06.90 (51.47)
 22 Lang, Alexis M            11 WAVE-NC              3:29.03    3:24.11  
                  43.70                                                 2:34.41 ( )
        3:24.11 (49.70)                                                            
 -- Lewis, Quinn M            11 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  35.32     1:14.37 (39.05)     1:56.41 (42.04)          DQ (39.36)
 
Event 4  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sikes, Katie Belle B      14 HAC-NC               2:01.87    1:58.93  
                  27.96       58.01 (30.05)     1:28.99 (30.98)     1:58.93 (29.94)
  2 White, Marisa L           14 WAVE-NC              2:02.00    2:01.06  
                  28.28       58.70 (30.42)     1:29.74 (31.04)     2:01.06 (31.32)
  3 Petersen, Riley C         14 WAVE-NC              2:01.47    2:06.97  
                  29.42     1:01.43 (32.01)     1:34.17 (32.74)     2:06.97 (32.80)
  4 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              2:15.25    2:09.74  
                  28.99     1:02.23 (33.24)     1:36.39 (34.16)     2:09.74 (33.35)
  5 Nichols, Cassandra L      13 RSA-NC               2:05.64    2:10.16  
                  28.45     1:00.66 (32.21)     1:35.25 (34.59)     2:10.16 (34.91)
  6 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          2:13.85    2:11.28  
                  30.47     1:03.87 (33.40)     1:38.11 (34.24)     2:11.28 (33.17)
  7 Lickfold, Megan E         14 RSA-NC               2:12.24    2:12.06  
                  30.59     1:04.31 (33.72)     1:38.57 (34.26)     2:12.06 (33.49)
  8 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              2:12.76    2:13.06  
                  31.28     1:05.38 (34.10)     1:39.96 (34.58)     2:13.06 (33.10)
  9 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              2:08.34    2:13.13  
                  30.82     1:04.74 (33.92)     1:38.90 (34.16)     2:13.13 (34.23)
 10 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              2:18.94    2:14.74  
                  31.33     1:06.11 (34.78)     1:41.03 (34.92)     2:14.74 (33.71)
 11 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              2:16.15    2:17.34  
                  31.92     1:06.52 (34.60)     1:42.41 (35.89)     2:17.34 (34.93)
 12 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              2:39.31    2:21.94  
                  33.17     1:09.32 (36.15)     1:46.28 (36.96)     2:21.94 (35.66)
 13 Brown, Miller G           14 WAVE-NC              2:23.82    2:22.01  
                  31.49     1:07.35 (35.86)     1:44.86 (37.51)     2:22.01 (37.15)
 14 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC              2:52.19    2:24.72  
                  34.40                             1:11.90 ( )     1:49.06 (37.16)
        2:24.72 (35.66)                                                            
 15 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC               2:28.68    2:27.14  
                  33.14     1:11.34 (38.20)     1:51.42 (40.08)     2:27.14 (35.72)
 16 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              2:22.55    2:27.65  
                  30.89     1:07.93 (37.04)     1:48.62 (40.69)     2:27.65 (39.03)
 17 Hunsberger, Rowan R       14 HAC-NC               2:25.57    2:29.74  
                  33.61     1:11.48 (37.87)     1:50.48 (39.00)     2:29.74 (39.26)
 18 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              2:30.03    2:31.67  
                  35.17     1:14.52 (39.35)   2:31.67 (1:17.15)                    
 19 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC              2:39.11    2:31.73  
                  34.27     1:13.78 (39.51)     1:54.08 (40.30)     2:31.73 (37.65)
 20 Rash, Erica G             13 WAVE-NC              2:36.38    2:33.25  
                  36.19     1:15.98 (39.79)     1:56.34 (40.36)     2:33.25 (36.91)
 21 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              2:31.82    2:37.44  
                  34.78     1:15.09 (40.31)     1:56.00 (40.91)     2:37.44 (41.44)
 22 Hung, Rachel              13 WAVE-NC              2:51.04    2:44.67  
                  37.21                             1:19.17 ( )     2:03.01 (43.84)
        2:44.67 (41.66)                                                            
 23 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC                   NT    2:49.53  
                  38.05     1:21.78 (43.73)     2:05.93 (44.15)     2:49.53 (43.60)
 24 Mack, Carly A             13 RSA-NC               2:58.96    2:53.87  
                  37.99     1:20.98 (42.99)     2:06.93 (45.95)     2:53.87 (46.94)
 25 Soghigian, Ava L          13 RSA-NC                    NT    3:09.64  
                  40.22     1:27.85 (47.63)     2:22.98 (55.13)     3:09.64 (46.66)
 -- Shelton-Krippa, Elena     14 RSA-NC               2:47.44         DQ  
 
Event 4  Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC              1:52.58    1:59.23  
                  27.14       56.89 (29.75)     1:27.73 (30.84)     1:59.23 (31.50)
  2 Ryen, Haley R             15 HAC-NC               2:00.49    2:05.34  
                  29.11     1:00.83 (31.72)     1:33.07 (32.24)     2:05.34 (32.27)
  3 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              2:12.13    2:10.71  
                  30.91     1:03.52 (32.61)     1:37.14 (33.62)     2:10.71 (33.57)
  4 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              2:07.81    2:11.87  
                  30.32     1:03.88 (33.56)     1:38.00 (34.12)     2:11.87 (33.87)
  5 Preisach, Ella R          16 RSA-NC               2:10.84    2:13.57  
                  29.94     1:03.62 (33.68)     1:38.96 (35.34)     2:13.57 (34.61)
  6 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC               2:06.38    2:13.71  
                  29.73     1:03.66 (33.93)     1:39.00 (35.34)     2:13.71 (34.71)
  7 Hung, Grace               15 WAVE-NC              2:27.89    2:14.04  
                  31.22     1:05.29 (34.07)     1:39.68 (34.39)     2:14.04 (34.36)
  8 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              2:18.89    2:16.09  
                  31.52     1:06.30 (34.78)     1:41.78 (35.48)     2:16.09 (34.31)
  9 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC              2:20.89    2:16.25  
                  30.30     1:04.21 (33.91)     1:40.14 (35.93)     2:16.25 (36.11)
 10 Wennerstrom, Georgia A    15 HAC-NC               2:14.57    2:16.40  
                  30.55     1:04.82 (34.27)     1:40.73 (35.91)     2:16.40 (35.67)
 11 Carew, Emma K             18 HAC-NC               2:13.18    2:18.48  
                  32.26     1:07.04 (34.78)     1:42.93 (35.89)     2:18.48 (35.55)
 12 Shaver, Maya E            15 WAVE-NC              2:12.54    2:20.46  
                  29.13     1:02.66 (33.53)     1:41.08 (38.42)     2:20.46 (39.38)
 13 Truffelman, Brooke I      15 RSA-NC               2:14.23    2:20.56  
                  32.35     1:08.47 (36.12)     1:45.48 (37.01)     2:20.56 (35.08)
 14 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC                   NT    2:29.47  
                  31.76     1:08.01 (36.25)     1:48.04 (40.03)     2:29.47 (41.43)
 
Event 4  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sito, Drew C              10 WAVE-NC              2:25.15    2:18.12  
                  31.62     1:06.63 (35.01)     1:43.33 (36.70)     2:18.12 (34.79)
  2 Watts, Cody D             10 WAVE-NC              2:25.28    2:22.12  
                  32.80     1:09.61 (36.81)     1:46.78 (37.17)     2:22.12 (35.34)
  3 Drake, Liam K             10 RSA-NC               2:28.25    2:25.15  
                  33.65     1:12.06 (38.41)     1:50.02 (37.96)     2:25.15 (35.13)
  4 Brumback, Noah G          10 RSA-NC               3:00.64    2:31.92  
                  35.79     1:15.05 (39.26)     1:54.36 (39.31)     2:31.92 (37.56)
  5 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC              2:55.03    2:48.03  
                  38.78     1:22.85 (44.07)     2:06.37 (43.52)     2:48.03 (41.66)
  6 White, Drew J             10 RSA-NC               2:51.57    2:49.10  
                  37.95                             1:22.55 ( )     2:08.06 (45.51)
        2:49.10 (41.04)                                                            
  7 Miller, Goose J            9 WAVE-NC                   NT    3:19.13  
                  42.35     1:32.61 (50.26)     2:29.69 (57.08)     3:19.13 (49.44)
  8 Warnke, Mack S            10 WAVE-NC              3:35.34    3:25.20  
                  41.49     1:35.05 (53.56)     2:31.14 (56.09)     3:25.20 (54.06)
  9 Hilton, Davis B           10 WAVE-NC                   NT    3:31.19  
                  48.68     1:44.83 (56.15)     2:38.58 (53.75)     3:31.19 (52.61)
 10 Slivka, Alex W             7 WAVE-NC                   NT    3:55.04  
                  49.38   1:52.32 (1:02.94)   2:55.84 (1:03.52)     3:55.04 (59.20)
 11 Licht, Connor M           10 RSA-NC               4:10.99    3:59.91  
                  59.06   2:04.91 (1:05.85)     3:02.72 (57.81)     3:59.91 (57.19)
 -- Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC              2:32.37         DQ  
                  33.76     1:09.82 (36.06)     1:47.02 (37.20)          DQ (33.81)
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman, Luke T             12 HAC-NC               2:11.05    2:09.47  
                  30.20     1:03.15 (32.95)     1:37.17 (34.02)     2:09.47 (32.30)
  2 Czar, Matthew E           12 HAC-NC               2:11.63    2:10.21  
                  30.25     1:03.40 (33.15)     1:37.62 (34.22)     2:10.21 (32.59)
  3 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              2:24.67    2:16.89  
                  31.48     1:06.87 (35.39)     1:42.11 (35.24)     2:16.89 (34.78)
  4 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              2:34.95    2:19.75  
                  31.54     1:07.51 (35.97)     1:44.09 (36.58)     2:19.75 (35.66)
  5 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC              2:59.26    2:30.12  
                  32.79     1:12.39 (39.60)     1:53.10 (40.71)     2:30.12 (37.02)
  6 Drake, Nicholas P         12 RSA-NC               2:45.17    2:45.75  
                  35.11     1:19.13 (44.02)     2:05.07 (45.94)     2:45.75 (40.68)
  7 Tala, Ady R               12 RSA-NC                    NT    2:46.47  
                  37.34     1:21.39 (44.05)     2:03.76 (42.37)     2:46.47 (42.71)
  8 Milburn-Pyle, Matthew D   11 WAVE-NC              2:55.03    2:48.67  
                  38.38     1:21.73 (43.35)     2:05.65 (43.92)     2:48.67 (43.02)
  9 Jing, Alex                11 WAVE-NC              2:56.40    2:51.50  
                  39.49                                                 2:10.63 ( )
        2:51.50 (40.87)                                                            
 10 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC          3:03.31    2:52.29  
                  38.75     1:22.34 (43.59)     2:07.79 (45.45)     2:52.29 (44.50)
 11 Tamba, Al K               11 WAVE-NC              3:35.08    3:23.97  
                  43.54     1:38.60 (55.06)     2:32.93 (54.33)     3:23.97 (51.04)
 12 Slivka, Jonathan A        11 WAVE-NC                   NT    3:34.84  
                  42.02     1:39.16 (57.14)     2:38.26 (59.10)     3:34.84 (56.58)
 -- Smith, Ben C              11 WAVE-NC              2:27.10         DQ  
                  31.24     1:06.08 (34.84)     1:40.37 (34.29)          DQ (35.95)
 
Event 4  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennison, James W         14 WAVE-NC              1:56.10    1:51.65  
                  25.28       53.41 (28.13)     1:22.70 (29.29)     1:51.65 (28.95)
  2 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          1:54.27    1:53.41  
                  26.43       54.89 (28.46)     1:24.12 (29.23)     1:53.41 (29.29)
  3 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              1:55.60    1:55.12  
                  25.90       54.34 (28.44)     1:24.66 (30.32)     1:55.12 (30.46)
  4 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              2:02.14    1:55.77  
                  26.96       57.04 (30.08)     1:26.61 (29.57)     1:55.77 (29.16)
  5 Schoenagel, Matthew R     14 RSA-NC               1:59.18    1:57.34  
                  27.83       57.93 (30.10)     1:27.63 (29.70)     1:57.34 (29.71)
  6 Aparicio, Emilio          14 RSA-NC               2:05.56    1:59.88  
                  27.22       57.44 (30.22)     1:28.58 (31.14)     1:59.88 (31.30)
  7 Hadsell, Ethan C          14 RSA-NC               1:58.94    2:00.27  
                  28.03       58.54 (30.51)     1:29.57 (31.03)     2:00.27 (30.70)
  8 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              2:07.71    2:00.56  
                  27.50       58.29 (30.79)     1:29.64 (31.35)     2:00.56 (30.92)
  9 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              2:02.77    2:01.61  
                  28.43     1:00.17 (31.74)     1:31.71 (31.54)     2:01.61 (29.90)
 10 Kightlinger, Evan C       14 RSA-NC               2:04.97    2:02.96  
                  28.17       59.25 (31.08)     1:31.25 (32.00)     2:02.96 (31.71)
 11 Richardson, Zach C        14 RSA-NC                    NT    2:03.83  
                  29.07     1:01.93 (32.86)     1:34.40 (32.47)     2:03.83 (29.43)
 12 Shearin, Zach D           14 RSA-NC               2:07.49    2:05.15  
                  29.19     1:01.68 (32.49)     1:34.52 (32.84)     2:05.15 (30.63)
 13 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              2:12.54    2:08.66  
                  29.92     1:03.04 (33.12)     1:36.04 (33.00)     2:08.66 (32.62)
 14 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              2:14.60    2:08.98  
                  30.16     1:02.99 (32.83)     1:36.41 (33.42)     2:08.98 (32.57)
 15 Kondratick, Jack A        13 RSA-NC               2:20.34    2:17.23  
                  30.72     1:05.73 (35.01)     1:42.29 (36.56)     2:17.23 (34.94)
 16 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC              2:45.02    2:21.04  
                  32.66     1:08.95 (36.29)     1:46.00 (37.05)     2:21.04 (35.04)
 17 Page, Logan A             13 WAVE-NC              2:46.13    2:33.46  
                  35.97     1:16.18 (40.21)     1:55.07 (38.89)     2:33.46 (38.39)
 18 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC               2:32.06    2:33.56  
                  34.73     1:14.12 (39.39)     1:54.55 (40.43)     2:33.56 (39.01)
 19 Dokulil, Jacob P          13 WAVE-NC              2:55.99    2:41.55  
                                                    1:20.27 ( )   2:41.90 (1:21.63)
            2:41.55 ( )                                                            
 20 Chen, Haohao              13 WAVE-NC              2:58.57    2:50.05  
                  35.32     1:17.75 (42.43)     2:03.99 (46.24)     2:50.05 (46.06)
 
Event 4  Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Matt G          16 HAC-NC               1:47.78    1:47.09  
                  25.11       52.41 (27.30)     1:19.75 (27.34)     1:47.09 (27.34)
  2 Jimison, Noah A           17 HAC-NC               1:49.50    1:52.38  
                  26.26       54.53 (28.27)     1:23.44 (28.91)     1:52.38 (28.94)
  3 Horman, Elijah J          16 RSA-NC               1:49.38    1:54.72  
                  26.16       54.65 (28.49)     1:24.56 (29.91)     1:54.72 (30.16)
  4 Roman, Cross M            17 HAC-NC               1:56.56    1:56.36  
                  26.90       56.09 (29.19)     1:26.61 (30.52)     1:56.36 (29.75)
  5 Anderson, Tate D          15 RSA-NC               1:54.97    1:56.66  
                  26.89       56.94 (30.05)     1:27.33 (30.39)     1:56.66 (29.33)
  6 Rasinske, Owen M          17 HAC-NC               2:06.09    1:58.54  
                  26.45       55.49 (29.04)     1:26.85 (31.36)     1:58.54 (31.69)
  7 Shearin, Will D           16 WAVE-NC              1:57.39    1:59.24  
                  26.85       57.23 (30.38)     1:28.45 (31.22)     1:59.24 (30.79)
  8 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC              1:57.25    2:00.36  
                  27.86       58.28 (30.42)     1:29.92 (31.64)     2:00.36 (30.44)
  9 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC              2:03.81    2:00.52  
                  27.42       57.63 (30.21)     1:29.64 (32.01)     2:00.52 (30.88)
 10 Zhang, Jeffrey A          15 WAVE-NC              2:02.35    2:00.54  
                  28.40       58.50 (30.10)     1:29.51 (31.01)     2:00.54 (31.03)
 11 Vook, Ryan A              15 HAC-NC               2:15.06    2:14.51  
                  30.33     1:05.12 (34.79)     1:40.38 (35.26)     2:14.51 (34.13)
 12 Young, Ryan               15 WAVE-NC              2:40.53    2:27.90  
                  34.10     1:12.31 (38.21)     1:50.57 (38.26)     2:27.90 (37.33)
 
Event 5  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC               1:27.75    1:25.97  
                  37.99     1:25.97 (47.98)                                        
  2 Lucas, Harper E           10 RSA-NC               1:42.10    1:26.81  
                  38.73     1:26.81 (48.08)                                        
  3 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC                   NT    1:36.20  
                  41.80     1:36.20 (54.40)                                        
  4 Gilreath, Sallie E         9 RSA-NC               2:19.90    1:48.53  
 -- Senko, Ruby Z             10 RSA-NC               1:45.00         DQ  
                  44.08          DQ (47.35)                                        
 
Event 5  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emilie S        12 WAVE-NC              1:05.79    1:06.44  
                  30.88     1:06.44 (35.56)                                        
  2 Reel, Hannah K            12 RSA-NC               1:07.50    1:09.79  
                  32.48     1:09.79 (37.31)                                        
  3 Lickfold, Katelyn D       12 RSA-NC               1:12.96    1:14.57  
                  34.86     1:14.57 (39.71)                                        
  4 Dott, Julia L             12 RSA-NC                    NT    1:22.54  
                  36.11     1:22.54 (46.43)                                        
  5 Shearin, Haley E          12 RSA-NC               1:22.18    1:23.16  
                  38.47     1:23.16 (44.69)                                        
  6 Gilreath, Delainey R      11 RSA-NC               1:33.02    1:23.66  
                  41.03     1:23.66 (42.63)                                        
  7 Hill, Katie M             12 WAVE-NC              1:34.89    1:25.72  
                  38.87     1:25.72 (46.85)                                        
  8 Chavarria, Melanie I      12 RSA-NC                    NT    1:28.33  
                  38.84     1:28.33 (49.49)                                        
  9 Goins, Annie L            11 WAVE-NC              1:44.32    1:29.35  
                  40.03     1:29.35 (49.32)                                        
 10 Benish, Autumn J          12 WAVE-NC              1:37.97    1:31.18  
                  39.30     1:31.18 (51.88)                                        
 11 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC              1:45.12    1:35.66  
                  42.58     1:35.66 (53.08)                                        
 12 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC              1:53.67    1:36.64  
                  43.20     1:36.64 (53.44)                                        
 
Event 5  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Mary E          13 HAC-NC                 58.60      59.18  
                  27.61       59.18 (31.57)                                        
  2 White, Marisa L           14 WAVE-NC              1:00.45      59.72  
                  28.01       59.72 (31.71)                                        
  3 White, Riley A            14 HAC-NC               1:07.75    1:05.37  
                  30.13     1:05.37 (35.24)                                        
  4 Petersen, Riley C         14 WAVE-NC              1:02.27    1:05.85  
                  31.59     1:05.85 (34.26)                                        
  5 Pinnell, Anneliese S      13 HAC-NC               1:07.54    1:06.24  
                  30.25     1:06.24 (35.99)                                        
  6 Tonnessen, Georgia K      13 RSA-NC               1:07.23    1:06.69  
                  31.88     1:06.69 (34.81)                                        
  7 Yoder, Kate E             14 WAVE-NC              1:09.13    1:07.31  
                  31.22     1:07.31 (36.09)                                        
  8 Clark, Avari R            13 HAC-NC               1:07.00    1:07.55  
                  30.75     1:07.55 (36.80)                                        
  9 Levesque, Heather M       14 RSA-NC               1:07.56    1:07.62  
                  32.63     1:07.62 (34.99)                                        
 10 Marriott, Camilla Anne A  13 RSA-NC               1:09.43    1:08.74  
                  32.46     1:08.74 (36.28)                                        
 11 Vanega, Claudia E         13 RSA-NC               1:09.93    1:09.33  
                  32.36     1:09.33 (36.97)                                        
 12 Malley, Delaney L         14 RSA-NC               1:03.59    1:10.27  
                  32.25     1:10.27 (38.02)                                        
 13 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              1:09.51    1:11.58  
                  34.01     1:11.58 (37.57)                                        
 14 Jing, Marissa             13 WAVE-NC                   NT    1:14.40  
                  32.94     1:14.40 (41.46)                                        
 15 Nichols, Cassandra L      13 RSA-NC               1:15.29    1:16.33  
                  35.72     1:16.33 (40.61)                                        
 16 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              1:20.03    1:16.78  
                  36.05     1:16.78 (40.73)                                        
 17 Rash, Erica G             13 WAVE-NC              1:18.49    1:18.57  
                  38.02     1:18.57 (40.55)                                        
 18 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          1:14.52    1:19.10  
                  35.38     1:19.10 (43.72)                                        
 19 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              1:29.03    1:19.37  
                  38.55     1:19.37 (40.82)                                        
 20 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC               1:15.75    1:20.68  
                  37.04     1:20.68 (43.64)                                        
 21 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC                   NT    1:21.35  
                  38.33     1:21.35 (43.02)                                        
 22 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC                   NT    1:21.81  
                  39.24     1:21.81 (42.57)                                        
 23 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              1:22.10    1:21.99  
                  38.56     1:21.99 (43.43)                                        
 24 MacKinnon, Sarah M        14 RSA-NC               1:22.01    1:26.30  
                  37.87     1:26.30 (48.43)                                        
 
Event 5  Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC              1:00.92    1:01.01  
                  29.21     1:01.01 (31.80)                                        
  2 Johnson, Ana L            17 RSA-NC                 56.88    1:01.07  
                  28.67     1:01.07 (32.40)                                        
  3 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC                59.68    1:01.11  
                  28.69     1:01.11 (32.42)                                        
  4 Carew, Sammy M            16 HAC-NC               1:02.73    1:01.42  
                  29.41     1:01.42 (32.01)                                        
  5 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC              1:02.13    1:04.85  
                  29.88     1:04.85 (34.97)                                        
  6 Aparicio, Analiyah I      15 RSA-NC               1:07.92    1:05.98  
                  31.03     1:05.98 (34.95)                                        
  7 Acome, Bri P              16 HAC-NC               1:06.39    1:07.37  
                  30.29     1:07.37 (37.08)                                        
  8 Link, Maddie G            17 RSA-NC               1:02.02    1:08.74  
                  31.33     1:08.74 (37.41)                                        
  9 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC               1:08.16    1:09.68  
                  32.45     1:09.68 (37.23)                                        
 10 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC              1:12.88    1:10.94  
                  32.40     1:10.94 (38.54)                                        
 11 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC              1:12.06    1:11.46  
                  32.69     1:11.46 (38.77)                                        
 12 Maleski, Mary C           15 RSA-NC               1:07.47    1:12.00  
                  33.67     1:12.00 (38.33)                                        
 13 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC              1:13.31    1:14.16  
                  32.93     1:14.16 (41.23)                                        
 14 Hung, Grace               15 WAVE-NC              1:10.31    1:15.07  
                  35.59     1:15.07 (39.48)                                        
 15 Malley, Makenna A         17 RSA-NC               1:13.68    1:20.29  
                  36.61     1:20.29 (43.68)                                        
 16 Plant, Victoria R         15 RSA-NC               1:31.46    1:29.77  
                  39.46     1:29.77 (50.31)                                        
 
Event 5  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC              1:15.29    1:15.72  
                  34.52     1:15.72 (41.20)                                        
  2 Sito, Drew C              10 WAVE-NC              1:25.52    1:19.22  
                  36.57     1:19.22 (42.65)                                        
  3 Drake, Liam K             10 RSA-NC               1:25.13    1:29.11  
                  40.83     1:29.11 (48.28)                                        
  4 Bondo, Henry W             9 RSA-NC               2:05.99    1:58.24  
                  55.64   1:58.24 (1:02.60)                                        
  5 Owens, Harrison H          9 RSA-NC               2:12.46    2:05.09  
                  55.89   2:05.09 (1:09.20)                                        
  6 Slivka, Alex W             7 WAVE-NC                   NT    2:38.50  
 -- Levesque, Jake C          10 RSA-NC               1:49.99         DQ  
 
Event 5  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC              1:15.59    1:03.21  
                  29.02     1:03.21 (34.19)                                        
  2 Czar, Matthew E           12 HAC-NC               1:07.28    1:03.56  
                  29.84     1:03.56 (33.72)                                        
  3 Ball, Holden H            12 WAVE-NC              1:16.39    1:07.49  
                  31.98     1:07.49 (35.51)                                        
  4 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              1:22.02    1:10.36  
                  32.64     1:10.36 (37.72)                                        
  5 Robinson, Matt E          12 RSA-NC               1:08.55    1:12.08  
                  32.50     1:12.08 (39.58)                                        
  6 Charney, Hayden M         12 WAVE-NC              1:30.13    1:12.56  
                  31.87     1:12.56 (40.69)                                        
  7 Roman, Lucas J            12 RSA-NC                    NT    1:15.43  
                  34.55     1:15.43 (40.88)                                        
  8 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                   NT    1:21.32  
                  36.73     1:21.32 (44.59)                                        
  9 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC                   NT    1:22.42  
                  37.42     1:22.42 (45.00)                                        
 10 Wiltshire, Charlie C      11 RSA-NC               1:40.80    1:26.45  
                  40.31     1:26.45 (46.14)                                        
 11 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC          1:38.38    1:41.46  
 12 Slivka, Jonathan A        11 WAVE-NC                   NT    1:55.13  
                  49.90   1:55.13 (1:05.23)                                        
 
Event 5  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Dan H                 14 WAVE-NC              1:04.03    1:00.68  
                  28.14     1:00.68 (32.54)                                        
  2 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          1:01.54    1:02.27  
                  29.09     1:02.27 (33.18)                                        
  3 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              1:04.23    1:03.14  
                  28.46     1:03.14 (34.68)                                        
  4 Lesser, Aidan V           14 RSA-NC               1:08.10    1:04.82  
                  30.73     1:04.82 (34.09)                                        
  5 Kightlinger, Evan C       14 RSA-NC               1:08.37    1:06.43  
                  30.54     1:06.43 (35.89)                                        
  6 Shearin, Zach D           14 RSA-NC               1:08.56    1:07.84  
                  30.50     1:07.84 (37.34)                                        
  7 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              1:09.88    1:09.29  
                  32.81     1:09.29 (36.48)                                        
 -- Baugh, Nicklaus M         14 WAVE-NC              1:36.13         DQ  
                  34.63          DQ (43.73)                                        
 
Event 5  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Matt G          16 HAC-NC                 53.34      53.16  
                  25.06       53.16 (28.10)                                        
  2 Starbuck, Jason P         17 RSA-NC                 55.14      56.66  
                  26.42       56.66 (30.24)                                        
  3 Jimison, Noah A           17 HAC-NC                 55.84      56.72  
                  27.01       56.72 (29.71)                                        
  4 Crater, Jacob W           18 WAVE-NC                59.51      57.85  
                  27.75       57.85 (30.10)                                        
  5 Shearin, Will D           16 WAVE-NC                57.60      57.86  
                  26.50       57.86 (31.36)                                        
  6 McNutt, Joe W             17 WAVE-NC                54.83      58.44  
                  27.72       58.44 (30.72)                                        
  7 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC                57.68      59.94  
                  27.74       59.94 (32.20)                                        
  8 Roman, Cross M            17 HAC-NC               1:03.38    1:01.46  
                  29.26     1:01.46 (32.20)                                        
  9 Anderson, Tate D          15 RSA-NC               1:01.66    1:02.06  
                  28.98     1:02.06 (33.08)                                        
 10 Rasinske, Owen M          17 HAC-NC               1:03.60    1:03.13  
                  28.84     1:03.13 (34.29)                                        
 11 Horman, Elijah J          16 RSA-NC                    NT    1:03.98  
                  29.17     1:03.98 (34.81)                                        
 12 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC              1:09.70    1:04.26  
                  30.00     1:04.26 (34.26)                                        
 13 Smith, Ethan T            16 WAVE-NC                   NT    1:07.02  
                  30.16     1:07.02 (36.86)                                        
 14 Vook, Ryan A              15 HAC-NC               1:10.00    1:07.60  
                  31.42     1:07.60 (36.18)                                        
 
Event 6  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monville, Kathryn M       12 WAVE-NC              3:03.03    2:49.54  
                  39.49     1:22.36 (42.87)     2:06.73 (44.37)     2:49.54 (42.81)
  2 Schoenagel, Lauren E      11 RSA-NC               2:57.34    3:03.37  
                  41.32     1:28.24 (46.92)     2:16.63 (48.39)     3:03.37 (46.74)
  3 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC                    NT    3:05.88  
                  42.39     1:32.16 (49.77)     2:19.90 (47.74)     3:05.88 (45.98)
  4 Davenport, Addison C      12 RSA-NC               3:28.79    3:09.31  
                  42.21     1:30.72 (48.51)     2:21.79 (51.07)     3:09.31 (47.52)
  5 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC                   NT    3:11.87  
                  44.16     1:34.46 (50.30)     2:22.94 (48.48)     3:11.87 (48.93)
  6 Martin, Annabelle E       11 RSA-NC               3:39.16    3:19.13  
                  45.76     1:37.31 (51.55)     2:28.15 (50.84)     3:19.13 (50.98)
 
Event 6  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Avari R            13 HAC-NC               2:42.49    2:41.20  
                  36.75     1:18.48 (41.73)     1:59.75 (41.27)     2:41.20 (41.45)
  2 Yoder, Kate E             14 WAVE-NC              2:48.94    2:43.31  
                  37.36     1:18.58 (41.22)     2:01.32 (42.74)     2:43.31 (41.99)
  3 Lickfold, Megan E         14 RSA-NC               2:35.84    2:43.77  
                  37.50     1:19.08 (41.58)     2:01.88 (42.80)     2:43.77 (41.89)
  4 Johnson, Addison L        13 RSA-NC               2:48.70    2:49.84  
                  37.95     1:21.25 (43.30)     2:05.63 (44.38)     2:49.84 (44.21)
  5 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC                   NT    2:56.25  
                  41.87     1:26.61 (44.74)     2:11.87 (45.26)     2:56.25 (44.38)
  6 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              3:07.85    2:56.42  
                  38.69     1:23.83 (45.14)     2:10.26 (46.43)     2:56.42 (46.16)
  7 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              2:58.31    2:58.89  
                  39.31     1:25.22 (45.91)     2:13.14 (47.92)     2:58.89 (45.75)
  8 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC              2:57.56    2:59.05  
                  39.54     1:24.39 (44.85)     2:11.73 (47.34)     2:59.05 (47.32)
  9 Riggs, Skylar R           13 RSA-NC               2:56.69    2:59.72  
                  39.54     1:24.59 (45.05)     2:11.45 (46.86)     2:59.72 (48.27)
 10 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              3:12.10    3:02.23  
                  41.76     1:27.46 (45.70)     2:15.97 (48.51)     3:02.23 (46.26)
 11 White, Marisa L           14 WAVE-NC              3:05.41    3:04.35  
                  40.86     1:27.93 (47.07)     2:17.58 (49.65)     3:04.35 (46.77)
 12 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              2:59.26    3:05.87  
                  42.16     1:29.94 (47.78)     2:17.67 (47.73)     3:05.87 (48.20)
 13 Brown, Miller G           14 WAVE-NC              3:17.08    3:05.99  
                  39.23     1:27.30 (48.07)     2:16.56 (49.26)     3:05.99 (49.43)
 14 Jing, Marissa             13 WAVE-NC                   NT    3:08.06  
                  41.09     1:28.62 (47.53)     2:18.61 (49.99)     3:08.06 (49.45)
 15 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          3:22.85    3:08.61  
                  42.85     1:30.51 (47.66)     2:21.39 (50.88)     3:08.61 (47.22)
 16 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC                   NT    3:13.07  
                  44.15     1:34.08 (49.93)     2:24.43 (50.35)     3:13.07 (48.64)
 17 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              3:19.03    3:14.95  
                  44.77     1:33.90 (49.13)     2:23.70 (49.80)     3:14.95 (51.25)
 18 Rash, Erica G             13 WAVE-NC                   NT    3:16.37  
                  45.59     1:36.72 (51.13)   3:16.37 (1:39.65)                    
 19 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              3:19.03    3:19.91  
                  45.54     1:37.22 (51.68)     2:28.65 (51.43)     3:19.91 (51.26)
 
Event 6  Women 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carew, Sammy M            16 HAC-NC               2:33.92    2:29.36  
                  34.55     1:13.22 (38.67)     1:51.45 (38.23)     2:29.36 (37.91)
  2 Carew, Emma K             18 HAC-NC               2:35.13    2:29.44  
                  34.63     1:11.67 (37.04)     1:50.29 (38.62)     2:29.44 (39.15)
  3 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC              2:25.21    2:30.64  
                  34.11     1:11.98 (37.87)     1:51.23 (39.25)     2:30.64 (39.41)
  4 Johnson, Ana L            17 RSA-NC               2:36.17    2:41.40  
                  36.37     1:15.57 (39.20)     1:58.45 (42.88)     2:41.40 (42.95)
  5 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              2:55.53    2:46.26  
                  39.45     1:21.31 (41.86)     2:03.96 (42.65)     2:46.26 (42.30)
  6 Preisach, Ella R          16 RSA-NC               2:38.42    2:46.61  
                  37.06     1:19.38 (42.32)     2:02.96 (43.58)     2:46.61 (43.65)
  7 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC              2:38.76    2:48.47  
                  37.44     1:19.88 (42.44)     2:03.83 (43.95)     2:48.47 (44.64)
  8 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              2:57.03    2:50.13  
                  38.80     1:21.39 (42.59)     2:05.74 (44.35)     2:50.13 (44.39)
  9 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              2:57.77    2:59.87  
                  40.20     1:26.70 (46.50)     2:13.53 (46.83)     2:59.87 (46.34)
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Matt E          12 RSA-NC               2:46.65    2:49.00  
                  36.61     1:19.71 (43.10)     2:04.07 (44.36)     2:49.00 (44.93)
  2 Ball, Holden H            12 WAVE-NC              3:14.50    2:50.58  
                  37.56     1:21.16 (43.60)     2:06.35 (45.19)     2:50.58 (44.23)
  3 Andre, Alex U             12 HAC-NC               2:59.59    2:54.91  
                  38.76     1:24.00 (45.24)     2:10.10 (46.10)     2:54.91 (44.81)
  4 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC                   NT    2:55.49  
                  39.25     1:23.29 (44.04)     2:09.36 (46.07)     2:55.49 (46.13)
  5 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              3:02.94    2:57.84  
                  39.24     1:24.35 (45.11)     2:11.39 (47.04)     2:57.84 (46.45)
  6 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC              3:46.06    3:20.90  
                  46.13     1:37.44 (51.31)     2:30.64 (53.20)     3:20.90 (50.26)
  7 White, Derek W            12 RSA-NC               3:32.12    3:22.56  
                  46.32     1:39.08 (52.76)     2:33.15 (54.07)     3:22.56 (49.41)
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          2:26.24    2:27.95  
                  33.49     1:11.24 (37.75)     1:49.64 (38.40)     2:27.95 (38.31)
  2 Aparicio, Emilio          14 RSA-NC               2:29.81    2:28.27  
                  33.45     1:10.92 (37.47)     1:49.48 (38.56)     2:28.27 (38.79)
  3 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              2:42.32    2:33.22  
                  34.37     1:13.92 (39.55)     1:53.60 (39.68)     2:33.22 (39.62)
  4 Phillips, Evan B          14 HAC-NC               2:35.76    2:34.87  
                  34.12     1:13.66 (39.54)     1:53.57 (39.91)     2:34.87 (41.30)
  5 Bennison, James W         14 WAVE-NC              2:45.45    2:37.65  
                  35.48     1:16.30 (40.82)     1:57.73 (41.43)     2:37.65 (39.92)
  6 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              2:52.03    2:41.77  
                  37.26     1:18.85 (41.59)     2:00.36 (41.51)     2:41.77 (41.41)
  7 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              3:05.03    2:50.13  
                  38.70     1:22.63 (43.93)     2:06.50 (43.87)     2:50.13 (43.63)
  8 Kempf, Mason G            14 RSA-NC               2:44.80    2:50.16  
                  37.74     1:21.37 (43.63)     2:06.10 (44.73)     2:50.16 (44.06)
  9 Page, Logan A             13 WAVE-NC              2:58.25    2:50.91  
                  39.64     1:23.16 (43.52)     2:07.69 (44.53)     2:50.91 (43.22)
 10 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              4:22.41    2:54.42  
                  40.42     1:26.81 (46.39)     2:10.81 (44.00)     2:54.42 (43.61)
 11 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC                   NT    2:57.70  
                  40.11     1:26.40 (46.29)     2:12.47 (46.07)     2:57.70 (45.23)
 12 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC                   NT    3:13.85  
                  43.87     1:33.74 (49.87)     2:24.35 (50.61)     3:13.85 (49.50)
 13 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC                   NT    3:30.90  
                  45.77     1:40.39 (54.62)     2:34.95 (54.56)     3:30.90 (55.95)
 
Event 6  Men 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC              2:18.15    2:25.32  
                  32.82     1:09.95 (37.13)     1:47.61 (37.66)     2:25.32 (37.71)
  2 McNutt, Joe W             17 WAVE-NC              2:37.79    2:26.14  
                  33.61     1:11.37 (37.76)     1:49.99 (38.62)     2:26.14 (36.15)
  3 Davis, Caleb J            16 WAVE-NC              2:37.85    2:26.66  
                  33.01     1:10.21 (37.20)     1:48.66 (38.45)     2:26.66 (38.00)
  4 Roman, Cross M            17 HAC-NC               2:25.39    2:29.38  
                  34.57     1:12.85 (38.28)     1:51.56 (38.71)     2:29.38 (37.82)
  5 Zhang, Jeffrey A          15 WAVE-NC              2:33.18    2:31.06  
                  34.26     1:12.56 (38.30)     1:51.43 (38.87)     2:31.06 (39.63)
  6 Young, Ryan               15 WAVE-NC                   NT    2:53.93  
                  40.81     1:23.30 (42.49)     2:08.20 (44.90)     2:53.93 (45.73)
  7 Rustay, Andrew C          15 RSA-NC               3:00.00    3:04.75  
                  40.32     1:27.06 (46.74)     2:17.49 (50.43)     3:04.75 (47.26)
 
Event 7  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Addison M         10 RSA-NC                 38.85      38.62  
  2 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC                 42.65      41.83  
  3 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC                48.96      41.99  
  4 Romano, Dakota M          10 RSA-NC                 44.43      44.02  
  5 Senko, Ruby Z             10 RSA-NC                 44.53      44.67  
  6 Kudlak, Suzy L             9 WAVE-NC                50.13      45.94  
  7 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC                51.95      46.43  
  8 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                49.21      49.74  
  9 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC                55.64      51.52  
 10 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC              1:01.56      52.83  
 11 Gilreath, Sallie E         9 RSA-NC                 51.96      53.98  
 12 Minyard, Skye A            8 RSA-NC                 54.58      54.22  
 13 Chasten, Syni N            9 WAVE-NC              1:17.76      55.19  
 14 Ford, Cara J              10 WAVE-NC                57.45      56.47  
 15 Sharpe, Sutton S           8 RSA-NC                 54.46      57.81  
 16 Wiltshire, Lily A          8 RSA-NC                 59.92      58.04  
 17 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC                54.71      59.82  
 18 Zhu, Irene C               8 WAVE-NC              1:01.12    1:00.21  
 19 Zon, Layla M               9 WAVE-NC              1:06.59    1:00.26  
 20 Clarey, Allison E          8 RSA-NC                 52.99    1:01.43  
 21 Bomberger, Claire D        9 RSA-NC                    NT    1:02.25  
 22 Hickman, Evan M           10 RSA-NC               1:08.45    1:02.42  
 23 Anang, Su                  8 WAVE-NC              1:13.97    1:02.68  
 24 Johnson, Avery L           8 RSA-NC               1:04.57    1:10.98  
 25 Ackiss, Maggie G           7 RSA-NC                    NT    1:21.31  
 -- Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC                 59.85         DQ  
 -- Fish, Kacey J             10 RSA-NC               1:01.77         DQ  
 -- Kumar, Eliana L           10 WAVE-NC                52.48         DQ  
 -- Shearin, Natalie G         7 RSA-NC                    NT         DQ  
 -- Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC                 52.55         DQ  
 -- Kahn, Lily R              10 RSA-NC                 59.99         DQ  
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emilie S        12 WAVE-NC                35.10      34.85  
  2 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC                 35.13      35.29  
  3 Lickfold, Katelyn D       12 RSA-NC                 34.85      35.53  
  4 Pereira, Grace E          11 RSA-NC                 39.46      36.49  
  5 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC                 38.67      37.13  
  6 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC                38.61      37.42  
  7 Kudlak, Lizzy J           12 WAVE-NC                40.13      38.00  
  8 Schoenagel, Lauren E      11 RSA-NC                 38.93      39.63  
  9 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC                43.75      41.07  
 10 Richards, Nora M          12 RSA-NC                 42.05      41.20  
 11 Davenport, Addison C      12 RSA-NC                 41.72      41.33  
 12 Connors, Kristin N        12 RSA-NC                 45.75      41.73  
 13 Gilreath, Delainey R      11 RSA-NC                 41.75      41.75  
 14 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC                44.49      41.94  
 15 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC                48.14      42.05  
 16 Dokulil, Elizabeth V      12 WAVE-NC                58.37      42.34  
 17 Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC                50.13      43.10  
 18 Burns, Rose R             11 WAVE-NC                50.13      43.36  
 19 Brown, Ella C             11 RSA-NC                 45.28      43.47  
 20 Dott, Julia L             12 RSA-NC                 43.70      44.02  
 21 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC                 45.47      44.82  
 22 Orning, Avery K           11 WAVE-NC                51.00      44.96  
 23 Lewis, Quinn M            11 WAVE-NC                   NT      45.34  
 24 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC                46.29      46.26  
 25 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC                51.52      46.29  
 26 Davenport, Madeline S     11 WAVE-NC                49.48      46.89  
 27 Collins, Siddalee C       12 WAVE-NC                50.13      47.26  
 28 Sauls, Macie A            12 WAVE-NC                48.15      47.47  
 29 Plaster, Lainee M         12 WAVE-NC                50.13      47.59  
 30 Thompson, Riley R         11 RSA-NC                 49.81      48.42  
 31 Plant, Elizabeth C        11 RSA-NC                 52.50      51.66  
 32 Musacchia, Sarah E        12 WAVE-NC                52.34      53.07  
 -- Lang, Alexis M            11 WAVE-NC              1:00.41         DQ  
 
Event 7  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC                 41.44      40.86  
  2 Rustay, Josie D           13 RSA-NC                 56.10      45.33  
  3 Kirkland, Kaitlyn B       13 WAVE-NC                54.17      50.82  
 
Event 7  Women 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC                32.13      34.17  
  2 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC                35.24      34.30  
  3 Plant, Victoria R         15 RSA-NC                 47.16      40.53  
 
Event 7  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC                37.25      37.43  
  2 Brumback, Noah G          10 RSA-NC                 40.31      40.01  
  3 Watts, Cody D             10 WAVE-NC                45.32      42.00  
  4 Shearin, Will K           10 RSA-NC                 44.68      43.77  
  5 Ackiss, Blake B            9 RSA-NC                 49.67      48.45  
  6 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC                53.97      50.79  
  7 Bondo, Henry W             9 RSA-NC                 52.92      53.01  
  8 Levesque, Jake C          10 RSA-NC                 55.64      55.68  
  9 Pereira, Jackson E         8 RSA-NC                 57.06      59.36  
 10 Slivka, Alex W             7 WAVE-NC                   NT    1:08.95  
 11 Orning, Reid C             9 WAVE-NC              1:20.79    1:12.36  
 12 Sewell, Malachi D          7 WAVE-NC                   NT    1:19.15  
 -- Roman, Cruz D             10 RSA-NC               1:07.34         DQ  
 -- Licht, Connor M           10 RSA-NC               1:02.73         DQ  
 -- White, Drew J             10 RSA-NC                 54.78         DQ  
 -- Miller, Goose J            9 WAVE-NC                56.15         DQ  
 -- Ackiss, A.J. J            10 RSA-NC                 52.58         DQ  
 
Event 7  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tala, Ady R               12 RSA-NC                 40.95      42.00  
  2 Drake, Nicholas P         12 RSA-NC                    NT      42.61  
  3 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC                47.38      43.37  
  4 White, Derek W            12 RSA-NC                 44.97      45.04  
  5 Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC                46.96      47.12  
  6 Lambert, Smith S          11 RSA-NC                 47.01      47.38  
  7 Liming, Chase D           11 WAVE-NC                50.13      47.82  
  8 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC                56.31      48.18  
  9 Packham, Grady I          12 WAVE-NC                   NT      48.79  
 10 Jing, Alex                11 WAVE-NC                52.56      49.68  
 11 Christie, Nate Y          12 RSA-NC                    NT      49.93  
 12 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC            52.13      50.76  
 13 Kwon, Caleb M             11 RSA-NC                 51.68      51.57  
 14 Christie, Josh J          12 RSA-NC                    NT      54.12  
 15 Beckett, Tristan J        12 RSA-NC                 52.14      54.94  
 16 Tamba, Al K               11 WAVE-NC                55.43      55.43  
 -- Baker, Mayes L            12 WAVE-NC                44.20         DQ  
 -- Volkodav, Tim             12 WAVE-NC                46.75         DQ  
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley, Seth A             13 Riptides-SC            31.60      30.51  
  2 Stauffer, Evan M          14 RSA-NC                 48.48      42.21  
  3 Dokulil, Jacob P          13 WAVE-NC                43.80      43.21  
  4 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC                 47.42      46.77  
 
Event 7  Men 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kick, Mark A              15 WAVE-NC                   NT      35.50  
 
Event 8  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC                29.36      29.70  
  2 Senko, Ruby Z             10 RSA-NC                 32.04      32.04  
  3 Lucas, Harper E           10 RSA-NC                 32.67      32.10  
  4 Romano, Dakota M          10 RSA-NC                 32.14      32.96  
  5 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC                 33.11      33.17  
  6 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC                38.96      34.03  
  7 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC                35.47      34.43  
  8 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC                35.56      34.54  
  9 Howell, Addison M         10 RSA-NC                 33.68      34.59  
 10 Kudlak, Suzy L             9 WAVE-NC                35.13      35.23  
 11 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC                39.92      36.24  
 12 Eckard, Violet E          10 RSA-NC                 56.80      36.42  
 13 Slavis, Amelia J           9 RSA-NC                 34.65      36.49  
 14 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC                35.64      36.94  
 15 Gilreath, Sallie E         9 RSA-NC                 34.59      37.10  
 16 Chasten, Syni N            9 WAVE-NC                38.12      37.72  
 17 Kumar, Eliana L           10 WAVE-NC                40.46      37.99  
 18 Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC                 40.62      38.07  
 19 Gerding, Abby P            9 WAVE-NC                39.57      39.69  
 20 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                38.57      41.15  
 21 Ford, Cara J              10 WAVE-NC                43.28      41.29  
 22 Wiltshire, Lily A          8 RSA-NC                 42.96      43.88  
 23 Johnson, Avery L           8 RSA-NC                 41.48      44.16  
 24 Minyard, Skye A            8 RSA-NC                 43.77      44.33  
 25 Bomberger, Claire D        9 RSA-NC                 47.70      45.82  
 26 Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC                 37.28      46.10  
 27 Zon, Layla M               9 WAVE-NC                42.70      46.78  
 28 Clarey, Allison E          8 RSA-NC                 53.31      47.10  
 29 Hickman, Evan M           10 RSA-NC                 45.94      47.61  
 30 Anang, Su                  8 WAVE-NC                47.04      47.88  
 31 Fish, Kacey J             10 RSA-NC                 44.14      50.07  
 32 Kahn, Lily R              10 RSA-NC                 45.99      50.13  
 33 Zhu, Irene C               8 WAVE-NC                   NT      54.19  
 34 Ackiss, Maggie G           7 RSA-NC                    NT    1:09.60  
 35 Shearin, Natalie G         7 RSA-NC                 53.39    1:15.42  
 
Event 8  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monville, Kathryn M       12 WAVE-NC                26.23      26.37  
  2 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC                 27.05      26.45  
  3 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC                 27.30      27.61  
  4 Stinnett, Sophia G        12 HAC-NC                 27.73      27.67  
  5 Reel, Hannah K            12 RSA-NC                 27.45      27.77  
  6 Phillips, Emilie S        12 WAVE-NC                28.48      27.83  
  7 Hettich, Helena J         12 RSA-NC                 28.77      29.04  
  8 Richards, Nora M          12 RSA-NC                 29.86      29.47  
  9 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC                29.76      29.55  
 10 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC                 29.22      29.73  
 11 Pereira, Grace E          11 RSA-NC                 29.81      29.88  
 12 Shearin, Haley E          12 RSA-NC                 29.68      30.02  
 13 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC                 30.11      30.10  
 14 Sauls, Macie A            12 WAVE-NC                32.75      30.78  
 15 Kudlak, Lizzy J           12 WAVE-NC                35.13      31.29  
 16 Goins, Annie L            11 WAVE-NC                34.18      31.44  
 17 Schoenagel, Lauren E      11 RSA-NC                 30.67      31.55  
 18 Davenport, Addison C      12 RSA-NC                 31.65      31.59  
 19 Benish, Autumn J          12 WAVE-NC                32.59      31.61  
 20 Brown, Ella C             11 RSA-NC                 32.02      32.07  
 21 Slavis, Alex L            11 RSA-NC                 31.11      32.16  
 22 Hill, Katie M             12 WAVE-NC                32.67      32.20  
 23 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC                32.86      32.36  
 24 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC                32.04      32.43  
 25 Lewis, Quinn M            11 WAVE-NC                   NT      32.49  
 26 Barillaro, Carly D        11 RSA-NC                 31.39      32.62  
 27 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC                33.76      32.72  
 28 Chavarria, Melanie I      12 RSA-NC                 32.20      32.85  
 29 Dokulil, Elizabeth V      12 WAVE-NC                34.41      32.89  
 30 Orning, Avery K           11 WAVE-NC                34.70      32.91  
 31 Burns, Rose R             11 WAVE-NC                35.13      32.94  
 32 Dott, Julia L             12 RSA-NC                 31.41      33.23  
 33 Musacchia, Sarah E        12 WAVE-NC                32.65      33.33  
 34 Plaster, Lainee M         12 WAVE-NC                36.13      33.38  
 35 Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC                40.13      33.55  
 36 Collins, Siddalee C       12 WAVE-NC                40.13      33.62  
 37 Gilreath, Delainey R      11 RSA-NC                 31.67      33.72  
 38 Johnson, Mallory L        11 RSA-NC                 34.75      34.03  
 39 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC                 32.96      34.91  
 40 Thompson, Riley R         11 RSA-NC                 37.23      35.30  
 41 Davenport, Madeline S     11 WAVE-NC                39.38      36.51  
 42 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC                37.96      38.67  
 43 Lang, Alexis M            11 WAVE-NC                39.02      40.04  
 44 Plant, Elizabeth C        11 RSA-NC                 40.01      40.29  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sikes, Katie Belle B      14 HAC-NC                 24.47      24.67  
  2 Shanahan, Mary E          13 HAC-NC                 26.62      26.34  
  3 White, Marisa L           14 WAVE-NC                25.81      26.74  
  4 Pinnell, Anneliese S      13 HAC-NC                 27.61      26.92  
  5 Nichols, Cassandra L      13 RSA-NC                 25.86      26.97  
  6 Petersen, Riley C         14 WAVE-NC                26.05      27.13  
  7 Levesque, Heather M       14 RSA-NC                 27.02      27.21  
  8 White, Riley A            14 HAC-NC                 28.07      27.38  
  9 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC                27.26      27.46  
 10 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC            27.66      27.78  
 11 Lickfold, Megan E         14 RSA-NC                 26.65      27.90  
 12 Brown, Miller G           14 WAVE-NC                29.65      28.28  
 13 Tonnessen, Georgia K      13 RSA-NC                 28.23      28.37  
 14 Berry, Ava C              14 WAVE-NC                28.57      28.45  
 15 Turner, Julia G           13 WAVE-NC                27.20      28.81  
 16 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC                28.87      29.52  
 17 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC                29.41      29.53  
 18 Johnson, Addison L        13 RSA-NC                 29.98      29.67  
 19 Hunsberger, Rowan R       14 HAC-NC                 29.77      29.73  
 20 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC                28.63      29.86  
 21 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC                30.43      29.87  
 22 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC                 30.04      30.31  
 23 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC                31.17      30.55  
 24 Jing, Marissa             13 WAVE-NC                29.87      30.60  
 25 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC                29.84      30.67  
 26 MacKinnon, Sarah M        14 RSA-NC                 29.81      30.77  
 27 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC                31.03      31.50  
 28 Rustay, Josie D           13 RSA-NC                 31.57      31.51  
 29 Rash, Erica G             13 WAVE-NC                31.80      31.71  
 30 Riggs, Skylar R           13 RSA-NC                 31.12      32.68  
 31 Hung, Rachel              13 WAVE-NC                   NT      33.32  
 32 Mack, Carly A             13 RSA-NC                    NT      34.18  
 33 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC                37.82      34.53  
 34 Shelton-Krippa, Elena     14 RSA-NC                 32.81      34.59  
 35 Soghigian, Ava L          13 RSA-NC                 36.70      36.09  
 36 Kirkland, Kaitlyn B       13 WAVE-NC                38.52      38.87  
 
Event 8  Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC                23.48      24.99  
  2 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC                25.13      25.47  
  3 Link, Maddie G            17 RSA-NC                 25.58      26.33  
  4 Acome, Bri P              16 HAC-NC                 25.73      26.45  
  5 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC                24.85      26.62  
  6 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC                25.67      27.06  
  7 Aparicio, Analiyah I      15 RSA-NC                 25.94      27.55  
  8 Preisach, Ella R          16 RSA-NC                 26.09      27.65  
  9 Shaver, Maya E            15 WAVE-NC                27.09      27.73  
 10 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC                26.44      27.89  
 11 Wennerstrom, Georgia A    15 HAC-NC                 27.97      28.05  
 12 Maleski, Mary C           15 RSA-NC                 27.59      28.07  
 13 Hung, Grace               15 WAVE-NC                28.49      28.24  
 14 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC                 27.04      28.30  
 15 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC                27.65      28.53  
 16 Truffelman, Brooke I      15 RSA-NC                 27.84      28.62  
 17 Guerra, Abby E            15 RSA-NC                 28.71      28.65  
 17 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC                28.63      28.65  
 19 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC                28.99      28.76  
 20 Carew, Emma K             18 HAC-NC                 27.56      28.88  
 21 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC                30.23      30.45  
 22 Walker, Annabelle L       15 HAC-NC                 32.87      35.67  
 -- Long, Sasha E             16 RSA-NC                 27.95         DQ  
 
Event 8  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sito, Drew C              10 WAVE-NC                29.04      28.62  
  2 Watts, Cody D             10 WAVE-NC                30.12      28.75  
  3 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC                30.88      30.51  
  4 Brumback, Noah G          10 RSA-NC                 32.61      32.64  
  5 Shearin, Will K           10 RSA-NC                 33.00      33.85  
  6 White, Drew J             10 RSA-NC                 34.24      34.35  
  7 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC                33.48      34.65  
  8 Ackiss, Blake B            9 RSA-NC                 36.68      36.45  
  9 Warnke, Mack S            10 WAVE-NC                39.39      37.34  
 10 Ackiss, A.J. J            10 RSA-NC                    NT      38.41  
 11 Miller, Goose J            9 WAVE-NC                39.69      40.24  
 12 Levesque, Jake C          10 RSA-NC                 39.14      40.62  
 13 Owens, Harrison H          9 RSA-NC                 43.21      41.48  
 14 Hilton, Davis B           10 WAVE-NC                46.49      42.98  
 15 Bondo, Henry W             9 RSA-NC                 41.40      44.26  
 16 Pereira, Jackson E         8 RSA-NC                 42.96      45.33  
 17 Sewell, Malachi D          7 WAVE-NC                   NT      46.82  
 18 Licht, Connor M           10 RSA-NC                 46.38      50.16  
 19 Roman, Cruz D             10 RSA-NC                 50.53      50.78  
 20 Orning, Reid C             9 WAVE-NC                   NT      51.67  
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC                25.76      25.52  
  2 Czar, Matthew E           12 HAC-NC                 26.98      26.74  
  3 Ball, Holden H            12 WAVE-NC                27.83      27.69  
  4 Roman, Luke T             12 HAC-NC                 28.06      27.87  
  5 Charney, Hayden M         12 WAVE-NC                35.13      28.69  
  6 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                30.09      28.82  
  7 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC                28.43      28.96  
  8 Robinson, Matt E          12 RSA-NC                 29.33      29.58  
  9 White, Derek W            12 RSA-NC                 31.68      31.25  
 10 Drake, Nicholas P         12 RSA-NC                 30.62      31.64  
 11 Tala, Ady R               12 RSA-NC                 31.66      31.97  
 12 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC                34.01      32.34  
 13 Roman, Lucas J            12 RSA-NC                 31.64      32.42  
 14 Christie, Nate Y          12 RSA-NC                 32.41      32.48  
 15 Packham, Grady I          12 WAVE-NC                   NT      32.92  
 16 Wiltshire, Charlie C      11 RSA-NC                 31.45      33.25  
 17 Lambert, Smith S          11 RSA-NC                 32.44      33.70  
 18 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC            33.58      33.80  
 19 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC                36.03      34.27  
 20 Volkodav, Tim             12 WAVE-NC                34.93      34.60  
 21 Christie, Josh J          12 RSA-NC                 35.51      34.67  
 22 Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC                33.95      34.93  
 23 Jing, Alex                11 WAVE-NC                36.92      36.35  
 24 Baker, Mayes L            12 WAVE-NC                39.90      37.44  
 25 Liming, Chase D           11 WAVE-NC                40.13      37.60  
 26 Milburn-Pyle, Matthew D   11 WAVE-NC                36.01      38.09  
 27 Kwon, Caleb M             11 RSA-NC                 37.18      39.11  
 28 Beckett, Tristan J        12 RSA-NC                 36.86      42.22  
 29 Slivka, Jonathan A        11 WAVE-NC                   NT      42.54  
 30 Tamba, Al K               11 WAVE-NC                40.18      43.78  
 
Event 8  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennison, James W         14 WAVE-NC                24.10      23.87  
  2 Le, Dan H                 14 WAVE-NC                24.79      24.66  
  3 Phillips, Evan B          14 HAC-NC                 25.91      24.69  
  4 Schoenagel, Matthew R     14 RSA-NC                 25.15      24.79  
  5 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC                25.20      25.05  
  6 Aparicio, Emilio          14 RSA-NC                 25.00      25.14  
  7 Richardson, Zach C        14 RSA-NC                 26.00      25.41  
  8 Shearin, Zach D           14 RSA-NC                 25.56      25.60  
  9 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC                27.10      26.38  
 10 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC                27.19      26.43  
 11 Hadsell, Ethan C          14 RSA-NC                 26.84      26.59  
 12 Kightlinger, Evan C       14 RSA-NC                 27.87      26.67  
 13 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC                27.21      26.88  
 14 Lesser, Aidan V           14 RSA-NC                 26.35      27.02  
 15 Kempf, Mason G            14 RSA-NC                 26.79      27.17  
 16 Kondratick, Jack A        13 RSA-NC                 27.95      27.88  
 17 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC                28.86      29.01  
 18 Baugh, Nicklaus M         14 WAVE-NC                30.15      30.00  
 19 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC                31.06      31.18  
 20 Chen, Haohao              13 WAVE-NC                33.79      31.41  
 21 Stauffer, Evan M          14 RSA-NC                 32.89      31.49  
 22 Dokulil, Jacob P          13 WAVE-NC                32.05      31.59  
 23 Page, Logan A             13 WAVE-NC                30.68      31.75  
 24 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC                 32.43      32.82  
 -- Smith, Zack C             13 WAVE-NC                24.74         DQ  
 
Event 8  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starbuck, Jason P         17 RSA-NC                 21.23      22.28  
  2 Jimison, Noah A           17 HAC-NC                 22.74      23.46  
  3 McNutt, Joe W             17 WAVE-NC                23.54      23.97  
  4 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC                23.37      24.16  
  5 Roman, Cross M            17 HAC-NC                 24.07      24.24  
  6 Anderson, Tate D          15 RSA-NC                 24.20      24.31  
  7 Davis, Caleb J            16 WAVE-NC                24.58      24.47  
  8 Rasinske, Owen M          17 HAC-NC                 24.15      24.48  
  9 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC                24.82      24.75  
 10 Shearin, Will D           16 WAVE-NC                24.82      24.83  
 11 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC                24.56      25.13  
 12 Crater, Jacob W           18 WAVE-NC                25.08      25.23  
 13 Horman, Elijah J          16 RSA-NC                 25.10      25.35  
 14 Zhang, Jeffrey A          15 WAVE-NC                25.93      25.66  
 15 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC                26.27      27.18  
 16 Vook, Ryan A              15 HAC-NC                 27.82      27.53  
 17 Kick, Mark A              15 WAVE-NC                28.33      28.37  
 18 Rustay, Andrew C          15 RSA-NC                 31.91      28.38  
 19 Young, Ryan               15 WAVE-NC                30.48      28.83  
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC              2:59.07    2:43.45  
                  35.08     1:17.17 (42.09)     2:08.93 (51.76)     2:43.45 (34.52)
  2 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC               3:10.00    2:56.16  
                  39.04     1:24.80 (45.76)     2:16.35 (51.55)     2:56.16 (39.81)
  3 Yun, Isabel R             10 RSA-NC               3:15.00    3:10.00  
                  42.29     1:27.01 (44.72)     2:24.38 (57.37)     3:10.00 (45.62)
  4 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC              3:21.44    3:10.64  
                  42.55     1:31.59 (49.04)     2:28.69 (57.10)     3:10.64 (41.95)
  5 Holloway, Brynn E          9 RSA-NC               3:14.37    3:16.54  
                  43.93     1:31.31 (47.38)     2:30.75 (59.44)     3:16.54 (45.79)
  6 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC              3:40.03    3:33.09  
                                                    1:51.75 ( )     2:49.85 (58.10)
        3:33.09 (43.24)                                                            
 -- Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  45.26     1:37.01 (51.75)     2:35.68 (58.67)          DQ (46.85)
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monville, Kathryn M       12 WAVE-NC              2:26.78    2:22.47  
                  29.48     1:05.67 (36.19)     1:49.47 (43.80)     2:22.47 (33.00)
  2 Phillips, Emilie S        12 WAVE-NC              2:26.57    2:26.37  
                  31.06     1:09.18 (38.12)     1:52.54 (43.36)     2:26.37 (33.83)
  3 Wooten, Hannah P          11 RSA-NC               2:45.71    2:36.71  
                  33.18     1:12.57 (39.39)     2:02.46 (49.89)     2:36.71 (34.25)
  4 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC               2:36.78    2:36.84  
                  32.16     1:11.65 (39.49)     2:02.14 (50.49)     2:36.84 (34.70)
  5 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC              3:03.83    2:44.17  
                  35.50     1:17.89 (42.39)     2:09.55 (51.66)     2:44.17 (34.62)
  6 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC              3:07.14    2:45.01  
                  35.48     1:19.81 (44.33)     2:04.96 (45.15)     2:45.01 (40.05)
  7 Goins, Annie L            11 WAVE-NC              3:15.98    2:46.91  
                  36.40     1:17.60 (41.20)     2:07.75 (50.15)     2:46.91 (39.16)
  8 Brown, Ella C             11 RSA-NC                    NT    2:50.99  
                  40.20     1:22.25 (42.05)     2:13.59 (51.34)     2:50.99 (37.40)
  9 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               2:57.52    2:52.27  
                  38.17     1:22.27 (44.10)     2:13.28 (51.01)     2:52.27 (38.99)
 10 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC              3:14.38    2:53.33  
                  36.95     1:21.56 (44.61)     2:14.00 (52.44)     2:53.33 (39.33)
 11 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC              3:12.30    3:03.28  
                  42.50     1:31.06 (48.56)     2:22.95 (51.89)     3:03.28 (40.33)
 12 Ward, Gracie B            11 RSA-NC               3:16.33    3:08.20  
                  44.12     1:28.84 (44.72)     2:22.67 (53.83)     3:08.20 (45.53)
 13 Plant, Elizabeth C        11 RSA-NC               3:43.90    3:38.15  
                  50.82     1:46.67 (55.85)   2:47.61 (1:00.94)     3:38.15 (50.54)
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Riley A            14 HAC-NC               2:26.23    2:23.60  
                  30.05     1:06.33 (36.28)     1:51.10 (44.77)     2:23.60 (32.50)
  2 White, Marisa L           14 WAVE-NC              2:25.68    2:23.68  
                  29.58     1:06.78 (37.20)     1:51.25 (44.47)     2:23.68 (32.43)
  3 Clark, Avari R            13 HAC-NC               2:25.80    2:24.19  
                  31.25     1:08.47 (37.22)     1:49.98 (41.51)     2:24.19 (34.21)
  4 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              2:35.69    2:26.81  
                  32.60     1:10.36 (37.76)     1:54.33 (43.97)     2:26.81 (32.48)
  5 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              2:26.85    2:29.50  
                  31.89     1:09.48 (37.59)     1:55.75 (46.27)     2:29.50 (33.75)
  6 Marriott, Camilla Anne A  13 RSA-NC               2:31.72    2:31.82  
                  32.35     1:09.51 (37.16)     1:56.29 (46.78)     2:31.82 (35.53)
  7 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          2:35.75    2:36.64  
                  33.71     1:11.85 (38.14)     2:02.02 (50.17)     2:36.64 (34.62)
  8 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              2:31.32    2:36.67  
                  34.14     1:12.43 (38.29)     2:00.79 (48.36)     2:36.67 (35.88)
  9 Brown, Miller G           14 WAVE-NC              2:41.37    2:39.21  
                  33.70     1:16.22 (42.52)     2:03.55 (47.33)     2:39.21 (35.66)
 10 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              2:43.48    2:39.63  
                  33.04     1:16.91 (43.87)     2:03.64 (46.73)     2:39.63 (35.99)
 11 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              2:45.18    2:41.69  
                  33.86     1:15.31 (41.45)     2:06.86 (51.55)     2:41.69 (34.83)
 12 Jing, Marissa             13 WAVE-NC              2:45.93    2:41.86  
                  33.84     1:17.10 (43.26)     2:05.13 (48.03)     2:41.86 (36.73)
 13 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              2:37.49    2:42.72  
                  36.57     1:18.57 (42.00)     2:07.11 (48.54)     2:42.72 (35.61)
 14 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              2:59.86    2:44.53  
                  35.64     1:18.82 (43.18)     2:08.27 (49.45)     2:44.53 (36.26)
 15 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC              2:45.07    2:45.24  
                  34.92     1:18.91 (43.99)     2:07.38 (48.47)     2:45.24 (37.86)
 16 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC               2:45.31    2:47.49  
                  36.45     1:18.62 (42.17)     2:08.95 (50.33)     2:47.49 (38.54)
 16 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              2:57.03    2:47.49  
                  38.16     1:20.35 (42.19)     2:11.47 (51.12)     2:47.49 (36.02)
 18 Arvind, Adwita            13 RSA-NC               2:52.27    2:50.50  
                  37.26     1:20.79 (43.53)     2:08.60 (47.81)     2:50.50 (41.90)
 19 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              2:44.89    2:52.65  
                  38.44     1:22.43 (43.99)     2:13.15 (50.72)     2:52.65 (39.50)
 20 Jones, Zoe F              13 HAC-NC               2:57.97    2:53.62  
                  37.83     1:23.01 (45.18)     2:13.83 (50.82)     2:53.62 (39.79)
 21 Rash, Erica G             13 WAVE-NC                   NT    2:56.57  
                  37.57     1:26.75 (49.18)     2:19.18 (52.43)     2:56.57 (37.39)
 22 Hung, Rachel              13 WAVE-NC                   NT    3:08.06  
                  42.83     1:28.95 (46.12)     2:25.51 (56.56)     3:08.06 (42.55)
 23 Wilkerson, Olivia S       14 WAVE-NC              3:17.54    3:08.95  
                  46.40     1:32.49 (46.09)     2:26.56 (54.07)     3:08.95 (42.39)
 24 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC              3:40.34    3:14.95  
                  38.53     1:32.47 (53.94)     2:30.99 (58.52)     3:14.95 (43.96)
 -- Jackson, Annette M        14 WAVE-NC              3:21.46         DQ  
                  34.58     1:19.64 (45.06)     2:08.49 (48.85)          DQ (38.43)
 -- MacKinnon, Sarah M        14 RSA-NC               2:49.37         DQ  
                  38.41     1:22.85 (44.44)     2:16.92 (54.07)          DQ (36.73)
 -- Moody, Julia C            13 WAVE-NC              2:56.28         DQ  
                  36.77     1:23.90 (47.13)     2:19.27 (55.37)          DQ (43.90)
 -- Blair, Maya M             13 RSA-NC               3:05.79         DQ  
                  35.93     1:22.67 (46.74)     2:12.29 (49.62)          DQ (39.16)
 
Event 9  Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carew, Sammy M            16 HAC-NC               2:16.98    2:14.63  
                  28.89     1:04.41 (35.52)     1:43.25 (38.84)     2:14.63 (31.38)
  2 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC              2:17.02    2:16.85  
                  29.15     1:04.23 (35.08)     1:45.37 (41.14)     2:16.85 (31.48)
  3 Ryen, Haley R             15 HAC-NC               2:16.28    2:17.87  
                  31.05     1:06.16 (35.11)     1:46.26 (40.10)     2:17.87 (31.61)
  4 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC              2:15.19    2:18.76  
                  29.83     1:06.30 (36.47)     1:45.68 (39.38)     2:18.76 (33.08)
  5 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC              2:17.22    2:23.77  
                  31.83     1:08.04 (36.21)     1:50.06 (42.02)     2:23.77 (33.71)
  6 Johnson, Ana L            17 RSA-NC               2:20.48    2:24.94  
                  28.69     1:07.03 (38.34)     1:49.10 (42.07)     2:24.94 (35.84)
  7 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              2:25.25    2:26.90  
                  33.02     1:09.00 (35.98)     1:52.82 (43.82)     2:26.90 (34.08)
  8 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC              2:18.04    2:27.86  
                  30.37     1:05.99 (35.62)     1:53.31 (47.32)     2:27.86 (34.55)
  9 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC              2:40.89    2:30.91  
                  31.52     1:10.17 (38.65)     1:56.05 (45.88)     2:30.91 (34.86)
 10 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              2:38.04    2:30.95  
                  32.93     1:11.80 (38.87)     1:54.38 (42.58)     2:30.95 (36.57)
 11 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC               2:29.92    2:31.08  
                  32.14     1:10.66 (38.52)     1:57.24 (46.58)     2:31.08 (33.84)
 12 Carew, Emma K             18 HAC-NC               2:27.71    2:31.13  
                  33.78     1:16.08 (42.30)     1:55.67 (39.59)     2:31.13 (35.46)
 13 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              2:29.84    2:34.61  
                  32.66     1:12.65 (39.99)     1:59.50 (46.85)     2:34.61 (35.11)
 14 Aparicio, Analiyah I      15 RSA-NC               2:29.05    2:36.18  
                  31.45     1:11.91 (40.46)     1:57.97 (46.06)     2:36.18 (38.21)
 15 Malley, Makenna A         17 RSA-NC               2:31.28    2:39.89  
                  35.49     1:17.39 (41.90)     2:03.21 (45.82)     2:39.89 (36.68)
 16 Long, Sasha E             16 RSA-NC               2:30.13    2:41.30  
                  36.48     1:17.29 (40.81)     2:04.35 (47.06)     2:41.30 (36.95)
 17 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC                   NT    2:46.53  
                  31.98     1:12.46 (40.48)     2:04.93 (52.47)     2:46.53 (41.60)
 -- Hung, Grace               15 WAVE-NC              2:38.53         DQ  
                  33.02     1:14.72 (41.70)     1:59.64 (44.92)          DQ (35.50)
 
Event 9  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC              2:40.60    2:40.63  
                  33.88     1:17.86 (43.98)     2:03.25 (45.39)     2:40.63 (37.38)
  2 Watts, Cody D             10 WAVE-NC              2:50.37    2:40.68  
                  33.55     1:16.02 (42.47)     2:06.47 (50.45)     2:40.68 (34.21)
  3 Brumback, Noah G          10 RSA-NC               3:17.14    2:55.48  
                  45.79     1:31.51 (45.72)     2:17.64 (46.13)     2:55.48 (37.84)
  4 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC              3:33.03    3:13.51  
                  41.51     1:30.40 (48.89)   2:32.40 (1:02.00)     3:13.51 (41.11)
  5 Bondo, Henry W             9 RSA-NC               3:58.99    3:38.96  
                  55.11     1:50.47 (55.36)   2:51.33 (1:00.86)     3:38.96 (47.63)
 -- Hilton, Davis B           10 WAVE-NC                   NT         DQ  
                                                    2:11.60 ( )   3:19.67 (1:08.07)
             DQ (50.47)                                                            
 -- Sito, Drew C              10 WAVE-NC              2:48.24         DQ  
                  35.87     1:16.11 (40.24)     2:08.56 (52.45)          DQ (36.22)
 
Event 9  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ball, Holden H            12 WAVE-NC              2:41.02    2:27.43  
                  30.85     1:08.02 (37.17)     1:52.65 (44.63)     2:27.43 (34.78)
  2 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              2:32.19    2:32.19  
                  32.33     1:11.59 (39.26)     1:56.98 (45.39)     2:32.19 (35.21)
  3 Andre, Alex U             12 HAC-NC               2:34.02    2:32.30  
                  33.94     1:12.85 (38.91)     1:58.36 (45.51)     2:32.30 (33.94)
  4 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              2:52.39    2:36.09  
                  35.89     1:15.96 (40.07)     2:00.80 (44.84)     2:36.09 (35.29)
  5 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                   NT    2:40.64  
                  34.16     1:16.96 (42.80)     2:04.70 (47.74)     2:40.64 (35.94)
  6 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC              3:01.35    2:44.09  
                  37.47     1:17.04 (39.57)     2:09.79 (52.75)     2:44.09 (34.30)
  7 Holloway, Ethan R         11 RSA-NC               2:46.00    2:51.01  
                  38.39     1:21.01 (42.62)     2:12.52 (51.51)     2:51.01 (38.49)
  8 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC          3:21.19    3:22.89  
                  44.30     1:36.39 (52.09)   2:39.72 (1:03.33)     3:22.89 (43.17)
 -- Hulbig, Marcus T          12 RSA-NC                    NT         DQ  
                  35.85     1:18.85 (43.00)     2:07.58 (48.73)          DQ (41.61)
 
Event 9  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          2:11.88    2:09.13  
                  28.12     1:01.51 (33.39)     1:39.02 (37.51)     2:09.13 (30.11)
  2 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              2:19.06    2:11.16  
                  28.36     1:02.25 (33.89)     1:41.34 (39.09)     2:11.16 (29.82)
  3 Bennison, James W         14 WAVE-NC              2:13.63    2:11.21  
                  27.61       59.76 (32.15)     1:41.04 (41.28)     2:11.21 (30.17)
  4 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              2:23.69    2:12.64  
                  27.67     1:01.20 (33.53)     1:43.01 (41.81)     2:12.64 (29.63)
  5 Aparicio, Emilio          14 RSA-NC               2:16.53    2:13.35  
                  28.53     1:05.06 (36.53)     1:43.63 (38.57)     2:13.35 (29.72)
  6 Le, Dan H                 14 WAVE-NC              2:25.03    2:15.80  
                  28.06     1:01.66 (33.60)     1:43.77 (42.11)     2:15.80 (32.03)
  7 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              2:36.60    2:25.12  
                  33.07     1:09.60 (36.53)     1:53.58 (43.98)     2:25.12 (31.54)
  8 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              2:35.35    2:25.57  
                  32.56     1:10.36 (37.80)     1:55.94 (45.58)     2:25.57 (29.63)
  9 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              2:39.65    2:31.01  
                  32.07     1:13.38 (41.31)     1:57.98 (44.60)     2:31.01 (33.03)
 10 Kondratick, Jack A        13 RSA-NC               2:34.88    2:32.71  
                  33.44     1:13.87 (40.43)     1:58.91 (45.04)     2:32.71 (33.80)
 11 Page, Logan A             13 WAVE-NC              2:51.56    2:40.23  
                  35.89     1:18.39 (42.50)     2:01.39 (43.00)     2:40.23 (38.84)
 12 Levin, Adam M             13 RSA-NC               3:04.36    2:58.31  
                  37.78     1:23.45 (45.67)     2:17.60 (54.15)     2:58.31 (40.71)
 13 Wilkerson, Evan S         13 WAVE-NC                   NT    3:00.42  
                  45.24     1:27.56 (42.32)     2:19.97 (52.41)     3:00.42 (40.45)
 14 Chen, Haohao              13 WAVE-NC                   NT    3:06.28  
                  41.29     1:27.72 (46.43)     2:18.82 (51.10)     3:06.28 (47.46)
 -- Myers, Andrew S           13 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  34.94     1:16.40 (41.46)     2:14.84 (58.44)          DQ (41.71)
 -- Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              2:43.21         DQ  
                  28.86     1:05.74 (36.88)     2:00.39 (54.65)          DQ (33.64)
 
Event 9  Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Matt G          16 HAC-NC               1:57.16    2:00.11  
                  25.67       55.73 (30.06)     1:31.70 (35.97)     2:00.11 (28.41)
  2 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC              1:57.36    2:05.91  
                  26.28       59.02 (32.74)     1:36.62 (37.60)     2:05.91 (29.29)
  3 Horman, Elijah J          16 RSA-NC               2:07.10    2:09.31  
                  29.21     1:00.76 (31.55)     1:40.21 (39.45)     2:09.31 (29.10)
  4 Lynch, Ryan T             17 RSA-NC               2:04.58    2:11.48  
                  28.00     1:01.99 (33.99)     1:42.23 (40.24)     2:11.48 (29.25)
  5 Roman, Cross M            17 HAC-NC               2:11.18    2:11.70  
                  28.36     1:02.08 (33.72)     1:41.05 (38.97)     2:11.70 (30.65)
  6 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC              2:09.02    2:12.91  
                  27.74     1:04.34 (36.60)     1:42.33 (37.99)     2:12.91 (30.58)
  7 Crater, Jacob W           18 WAVE-NC              2:18.10    2:18.24  
                  27.75     1:04.81 (37.06)     1:47.50 (42.69)     2:18.24 (30.74)
  8 Zhang, Jeffrey A          15 WAVE-NC              2:21.18    2:18.40  
                  30.77     1:07.92 (37.15)     1:46.68 (38.76)     2:18.40 (31.72)
  9 Shearin, Will D           16 WAVE-NC              2:14.04    2:19.53  
                  27.05     1:03.95 (36.90)     1:46.36 (42.41)     2:19.53 (33.17)
 10 Young, Ryan               15 WAVE-NC              2:50.07    2:41.36  
                  34.61     1:16.44 (41.83)     2:03.31 (46.87)     2:41.36 (38.05)
 
Event 10  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC              1:07.16    1:07.17  
                  32.38     1:07.17 (34.79)                                        
  2 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC              1:26.97    1:13.36  
                  34.79     1:13.36 (38.57)                                        
  3 Kudlak, Suzy L             9 WAVE-NC              1:30.13    1:14.50  
                  34.61     1:14.50 (39.89)                                        
  4 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC              1:22.03    1:14.82  
  5 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC              1:26.98    1:16.03  
                  35.75     1:16.03 (40.28)                                        
  6 Slavis, Amelia J           9 RSA-NC               1:19.52    1:19.16  
                  36.45     1:19.16 (42.71)                                        
  7 Buddin, Murray J           9 RSA-NC               1:26.28    1:21.42  
                  38.67     1:21.42 (42.75)                                        
  8 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC              1:27.03    1:22.38  
                  37.70     1:22.38 (44.68)                                        
  9 Kumar, Eliana L           10 WAVE-NC              1:29.29    1:25.01  
                  38.74     1:25.01 (46.27)                                        
 10 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC              1:32.18    1:28.52  
                  42.40     1:28.52 (46.12)                                        
 11 Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC               1:29.76    1:28.70  
                  39.15     1:28.70 (49.55)                                        
 12 Matheny, Natalie G        10 RSA-NC               1:32.55    1:28.75  
                  41.06     1:28.75 (47.69)                                        
 13 Chasten, Syni N            9 WAVE-NC              1:39.25    1:28.89  
                  38.94     1:28.89 (49.95)                                        
 14 Ford, Cara J              10 WAVE-NC              1:39.53    1:33.39  
                  42.27     1:33.39 (51.12)                                        
 15 Minyard, Skye A            8 RSA-NC               1:41.59    1:37.23  
 16 Finucane, Elinor P         9 RSA-NC               1:33.86    1:39.12  
                  44.49     1:39.12 (54.63)                                        
 17 Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC               1:41.08    1:39.44  
                  48.01     1:39.44 (51.43)                                        
 18 Bomberger, Claire D        9 RSA-NC                    NT    1:39.48  
                  46.39     1:39.48 (53.09)                                        
 19 Zon, Layla M               9 WAVE-NC              1:44.83    1:44.03  
 20 Hickman, Evan M           10 RSA-NC               1:40.99    1:46.06  
                  49.09     1:46.06 (56.97)                                        
 21 Johnson, Avery L           8 RSA-NC               1:38.09    1:49.48  
                  46.59   1:49.48 (1:02.89)                                        
 22 Arvind, Deeksha A          9 RSA-NC               1:57.46    1:55.88  
 
Event 10  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinnett, Sophia G        12 HAC-NC                 59.61      59.21  
                  28.39       59.21 (30.82)                                        
  2 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC               1:01.08    1:02.05  
                  29.35     1:02.05 (32.70)                                        
  3 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC               1:04.23    1:03.20  
                  30.07     1:03.20 (33.13)                                        
  4 Wooten, Hannah P          11 RSA-NC               1:03.12    1:03.86  
                  31.09     1:03.86 (32.77)                                        
  5 Hettich, Helena J         12 RSA-NC               1:04.21    1:04.48  
                  30.91     1:04.48 (33.57)                                        
  6 Pereira, Grace E          11 RSA-NC               1:05.48    1:04.88  
                  31.62     1:04.88 (33.26)                                        
  7 Richards, Nora M          12 RSA-NC               1:07.51    1:05.71  
                  31.82     1:05.71 (33.89)                                        
  8 Shearin, Haley E          12 RSA-NC               1:07.92    1:07.29  
                  32.22     1:07.29 (35.07)                                        
  9 Brown, Ella C             11 RSA-NC               1:08.77    1:08.14  
                  33.12     1:08.14 (35.02)                                        
 10 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC              1:16.38    1:08.39  
                  32.30     1:08.39 (36.09)                                        
 11 Kudlak, Lizzy J           12 WAVE-NC              1:20.13    1:09.87  
                  31.59     1:09.87 (38.28)                                        
 12 Meador, Julia R           12 WAVE-NC              1:10.94    1:10.02  
                  32.84     1:10.02 (37.18)                                        
 13 Hill, Katie M             12 WAVE-NC              1:12.64    1:10.41  
                  32.97     1:10.41 (37.44)                                        
 14 Chavarria, Melanie I      12 RSA-NC               1:13.30    1:10.65  
                  33.60     1:10.65 (37.05)                                        
 15 Plaster, Lainee M         12 WAVE-NC              1:25.13    1:12.02  
                  34.73     1:12.02 (37.29)                                        
 16 Slavis, Alex L            11 RSA-NC               1:11.87    1:12.14  
                  33.65     1:12.14 (38.49)                                        
 17 Burns, Rose R             11 WAVE-NC              1:20.13    1:12.55  
                  33.90     1:12.55 (38.65)                                        
 18 Musacchia, Sarah E        12 WAVE-NC              1:15.45    1:12.91  
                  33.57     1:12.91 (39.34)                                        
 19 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               1:12.86    1:13.07  
                  35.87     1:13.07 (37.20)                                        
 20 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC              1:14.09    1:13.42  
                  34.30     1:13.42 (39.12)                                        
 21 Collins, Siddalee C       12 WAVE-NC              1:30.13    1:13.86  
                  35.44     1:13.86 (38.42)                                        
 22 Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC              1:30.13    1:17.17  
                  35.78     1:17.17 (41.39)                                        
 23 Thompson, Riley R         11 RSA-NC               1:18.61    1:17.43  
                  36.50     1:17.43 (40.93)                                        
 24 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC              1:16.93    1:18.78  
                  36.29     1:18.78 (42.49)                                        
 25 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC                   NT    1:22.19  
                  39.36     1:22.19 (42.83)                                        
 26 Lang, Alexis M            11 WAVE-NC              1:28.03    1:23.31  
                  37.63     1:23.31 (45.68)                                        
 27 Walton, Erin L            12 WAVE-NC              1:24.58    1:24.86  
                  38.55     1:24.86 (46.31)                                        
 28 Plant, Elizabeth C        11 RSA-NC               1:30.12    1:33.40  
                  44.58     1:33.40 (48.82)                                        
 
Event 10  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sikes, Katie Belle B      14 HAC-NC                 54.17      54.95  
                  26.40       54.95 (28.55)                                        
  2 White, Marisa L           14 WAVE-NC                56.01      56.93  
                  27.47       56.93 (29.46)                                        
  3 Shanahan, Mary E          13 HAC-NC                 57.66      57.88  
                  27.81       57.88 (30.07)                                        
  4 Vanega, Claudia E         13 RSA-NC                 59.94      58.05  
                  28.32       58.05 (29.73)                                        
  5 Petersen, Riley C         14 WAVE-NC                56.35      59.27  
                  28.24       59.27 (31.03)                                        
  6 Pinnell, Anneliese S      13 HAC-NC                 59.13      59.63  
                  27.94       59.63 (31.69)                                        
  7 Nichols, Cassandra L      13 RSA-NC                 56.11      59.95  
                  28.17       59.95 (31.78)                                        
  8 Levesque, Heather M       14 RSA-NC               1:00.05    1:00.09  
                  28.51     1:00.09 (31.58)                                        
  9 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          1:00.93    1:00.39  
                  29.19     1:00.39 (31.20)                                        
 10 Clark, Avari R            13 HAC-NC                 59.22    1:00.66  
                  29.21     1:00.66 (31.45)                                        
 11 Malley, Delaney L         14 RSA-NC                 59.01    1:02.54  
                  29.83     1:02.54 (32.71)                                        
 12 Marriott, Camilla Anne A  13 RSA-NC               1:02.22    1:03.40  
                  30.23     1:03.40 (33.17)                                        
 13 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC              1:05.26    1:05.13  
                  31.39     1:05.13 (33.74)                                        
 14 Hunsberger, Rowan R       14 HAC-NC               1:06.87    1:06.49  
                  31.82     1:06.49 (34.67)                                        
 15 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC              1:07.75    1:07.73  
                  31.91     1:07.73 (35.82)                                        
 16 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC               1:06.09    1:08.73  
                  32.23     1:08.73 (36.50)                                        
 17 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              1:10.03    1:08.94  
                  33.53     1:08.94 (35.41)                                        
 18 Jones, Zoe F              13 HAC-NC               1:09.18    1:10.62  
                  34.07     1:10.62 (36.55)                                        
 19 Arvind, Adwita            13 RSA-NC               1:08.02    1:11.16  
                  32.93     1:11.16 (38.23)                                        
 20 Moody, Julia C            13 WAVE-NC              1:08.21    1:11.82  
                  33.32     1:11.82 (38.50)                                        
 21 Cutler, Sam R             14 WAVE-NC              1:16.43    1:13.67  
                  34.02     1:13.67 (39.65)                                        
 22 Krishak, Pulak            13 RSA-NC               1:15.88    1:14.83  
                  35.79     1:14.83 (39.04)                                        
 23 Wilkerson, Olivia S       14 WAVE-NC              1:13.61    1:14.90  
                  35.86     1:14.90 (39.04)                                        
 24 Mack, Carly A             13 RSA-NC               1:17.33    1:16.00  
                  36.77     1:16.00 (39.23)                                        
 25 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC              1:23.93    1:18.71  
                  38.36     1:18.71 (40.35)                                        
 26 Soghigian, Ava L          13 RSA-NC                    NT    1:20.44  
                  36.85     1:20.44 (43.59)                                        
 27 Kirkland, Kaitlyn B       13 WAVE-NC                   NT    1:28.98  
                  40.08     1:28.98 (48.90)                                        
 
Event 10  Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC                54.21      54.07  
                  25.95       54.07 (28.12)                                        
  2 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC                52.64      55.17  
                  26.41       55.17 (28.76)                                        
  3 Carew, Sammy M            16 HAC-NC                 56.56      56.80  
                  27.54       56.80 (29.26)                                        
  4 Johnson, Ana L            17 RSA-NC                 54.75      57.23  
                  27.40       57.23 (29.83)                                        
  5 Acome, Bri P              16 HAC-NC                 56.70      58.88  
                  27.92       58.88 (30.96)                                        
  6 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC                56.77      59.80  
                  28.72       59.80 (31.08)                                        
  7 Shaver, Maya E            15 WAVE-NC                57.42    1:00.49  
                  28.73     1:00.49 (31.76)                                        
  8 Guerra, Abby E            15 RSA-NC               1:01.42    1:00.56  
                  29.41     1:00.56 (31.15)                                        
  9 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC                56.87    1:00.71  
                  29.36     1:00.71 (31.35)                                        
 10 Hung, Grace               15 WAVE-NC              1:01.40    1:01.89  
                  30.09     1:01.89 (31.80)                                        
 11 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC                 57.55    1:01.92  
                  29.41     1:01.92 (32.51)                                        
 12 Wennerstrom, Georgia A    15 HAC-NC               1:00.47    1:02.00  
                  29.92     1:02.00 (32.08)                                        
 13 Maleski, Mary C           15 RSA-NC               1:00.66    1:02.17  
                  30.37     1:02.17 (31.80)                                        
 14 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC              1:00.92    1:02.51  
                  30.21     1:02.51 (32.30)                                        
 15 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC              1:03.98    1:03.32  
                  29.62     1:03.32 (33.70)                                        
 16 Long, Sasha E             16 RSA-NC               1:00.42    1:05.17  
                  31.12     1:05.17 (34.05)                                        
 17 Carew, Emma K             18 HAC-NC                 59.36    1:05.23  
                  31.38     1:05.23 (33.85)                                        
 18 Malley, Makenna A         17 RSA-NC               1:03.49    1:08.34  
                  32.57     1:08.34 (35.77)                                        
 19 Plant, Victoria R         15 RSA-NC               1:11.29    1:10.15  
                  32.92     1:10.15 (37.23)                                        
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watts, Cody D             10 WAVE-NC              1:05.31    1:03.43  
                  30.88     1:03.43 (32.55)                                        
  2 Sito, Drew C              10 WAVE-NC              1:07.01    1:04.37  
                  30.82     1:04.37 (33.55)                                        
  3 Shearin, Will K           10 RSA-NC               1:12.39    1:12.91  
                  34.75     1:12.91 (38.16)                                        
  4 Ennis, Zachary K          10 RSA-NC               1:19.28    1:15.55  
                  35.72     1:15.55 (39.83)                                        
  5 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC              1:19.03    1:18.65  
                  37.85     1:18.65 (40.80)                                        
  6 Aycock, Franklin T        10 RSA-NC               1:26.62    1:19.24  
                  36.50     1:19.24 (42.74)                                        
  7 Hulbig, Gavin K            9 RSA-NC               1:28.78    1:19.39  
                  37.92     1:19.39 (41.47)                                        
  8 Miller, Goose J            9 WAVE-NC              1:30.23    1:31.20  
                  41.82     1:31.20 (49.38)                                        
  9 Levesque, Jake C          10 RSA-NC               1:27.55    1:31.34  
 10 Pereira, Jackson E         8 RSA-NC               1:34.26    1:37.39  
                  46.23     1:37.39 (51.16)                                        
 11 Owens, Harrison H          9 RSA-NC               1:44.70    1:39.17  
                  46.17     1:39.17 (53.00)                                        
 12 Bondo, Henry W             9 RSA-NC               1:34.43    1:40.17  
                  47.55     1:40.17 (52.62)                                        
 13 Hilton, Davis B           10 WAVE-NC              2:03.27    1:43.35  
                  48.60     1:43.35 (54.75)                                        
 14 Slivka, Alex W             7 WAVE-NC                   NT    1:49.65  
                  50.94     1:49.65 (58.71)                                        
 15 Licht, Connor M           10 RSA-NC               1:53.62    1:52.22  
                  57.83     1:52.22 (54.39)                                        
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC                55.99      54.90  
                  26.13       54.90 (28.77)                                        
  2 Roman, Luke T             12 HAC-NC               1:00.09    1:00.17  
                  29.16     1:00.17 (31.01)                                        
  3 Charney, Hayden M         12 WAVE-NC              1:10.13    1:01.96  
                  28.91     1:01.96 (33.05)                                        
  4 Hulbig, Marcus T          12 RSA-NC               1:17.22    1:10.74  
                  33.57     1:10.74 (37.17)                                        
  5 Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC                   NT    1:14.33  
                1:14.35         1:14.33 ( )                                        
  6 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC              1:19.55    1:14.60  
                  34.74     1:14.60 (39.86)                                        
  7 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC              1:29.51    1:14.64  
                  37.01     1:14.64 (37.63)                                        
  8 Liu, Larry                12 WAVE-NC              1:23.95    1:16.32  
                  35.40     1:16.32 (40.92)                                        
  9 Jing, Alex                11 WAVE-NC              1:21.25    1:16.37  
                  36.48     1:16.37 (39.89)                                        
 10 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC          1:20.53    1:17.68  
                  36.82     1:17.68 (40.86)                                        
 11 Volkodav, Tim             12 WAVE-NC              1:31.21    1:18.56  
                  35.39     1:18.56 (43.17)                                        
 12 Liming, Chase D           11 WAVE-NC              1:30.13    1:23.47  
                  38.24     1:23.47 (45.23)                                        
 13 Baker, Mayes L            12 WAVE-NC                   NT    1:24.10  
                  39.30     1:24.10 (44.80)                                        
 14 White, Felix D            11 WAVE-NC              1:36.43    1:30.87  
                  42.19     1:30.87 (48.68)                                        
 15 Slivka, Jonathan A        11 WAVE-NC                   NT    1:39.16  
                  44.98     1:39.16 (54.18)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley, Seth A             13 Riptides-SC            53.01      53.12  
                  25.70       53.12 (27.42)                                        
  2 Schoenagel, Matthew R     14 RSA-NC                 55.08      53.41  
                  26.03       53.41 (27.38)                                        
  3 Le, Dan H                 14 WAVE-NC                54.03      53.55  
                  26.09       53.55 (27.46)                                        
  4 Aparicio, Emilio          14 RSA-NC                 54.65      54.59  
                  26.30       54.59 (28.29)                                        
  5 Phillips, Evan B          14 HAC-NC                 56.35      56.15  
                  26.84       56.15 (29.31)                                        
  6 Lesser, Aidan V           14 RSA-NC                 56.77      56.54  
                  26.89       56.54 (29.65)                                        
  7 Shearin, Zach D           14 RSA-NC                 57.96      56.75  
                  27.65       56.75 (29.10)                                        
  8 Kightlinger, Evan C       14 RSA-NC                 59.46      56.80  
                  27.40       56.80 (29.40)                                        
  9 Miller, Riley C           14 RSA-NC                 57.82      58.22  
                  27.52       58.22 (30.70)                                        
 10 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              1:00.91    1:01.32  
                  29.72     1:01.32 (31.60)                                        
 11 Kondratick, Jack A        13 RSA-NC               1:01.52    1:02.21  
                  29.98     1:02.21 (32.23)                                        
 12 Pappas, Benjamin W        14 WAVE-NC              1:14.67    1:10.48  
                  32.51     1:10.48 (37.97)                                        
 13 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC               1:11.69    1:12.32  
                  34.13     1:12.32 (38.19)                                        
 14 Levin, Adam M             13 RSA-NC               1:11.27    1:12.59  
 15 Wilkerson, Evan S         13 WAVE-NC              1:11.92    1:14.30  
                  36.00     1:14.30 (38.30)                                        
 
Event 10  Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimison, Noah A           17 HAC-NC                 49.40      50.58  
                  24.55       50.58 (26.03)                                        
  2 Rasinske, Owen M          17 HAC-NC                 54.85      51.95  
                  25.24       51.95 (26.71)                                        
  3 Anderson, Tate D          15 RSA-NC                 53.09      52.12  
                  24.85       52.12 (27.27)                                        
  4 Horman, Elijah J          16 RSA-NC                 51.78      52.37  
                  25.42       52.37 (26.95)                                        
  5 Roman, Cross M            17 HAC-NC                 53.29      52.92  
                  26.29       52.92 (26.63)                                        
  6 Shearin, Will D           16 WAVE-NC                54.55      54.51  
                  26.34       54.51 (28.17)                                        
  7 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC                54.21      55.22  
                  26.01       55.22 (29.21)                                        
  8 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC                53.97      55.38  
                  26.58       55.38 (28.80)                                        
  9 Zhang, Jeffrey A          15 WAVE-NC                55.72      55.53  
                  26.73       55.53 (28.80)                                        
 10 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC                54.58      55.54  
                  26.56       55.54 (28.98)                                        
 11 Vook, Ryan A              15 HAC-NC               1:01.91      59.45  
                  28.95       59.45 (30.50)                                        
 11 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC                58.27      59.45  
                  28.56       59.45 (30.89)                                        
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC              3:05.03    3:02.35  
                  42.76     1:32.74 (49.98)     2:21.16 (48.42)     3:02.35 (41.19)
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Mary E          13 HAC-NC               2:10.06    2:14.73  
                  29.35     1:03.11 (33.76)     1:38.55 (35.44)     2:14.73 (36.18)
  2 Petersen, Riley C         14 WAVE-NC              2:20.88    2:31.48  
                  33.58     1:11.49 (37.91)     1:51.39 (39.90)     2:31.48 (40.09)
  3 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              2:58.27    2:35.18  
                  32.81     1:13.21 (40.40)     1:54.17 (40.96)     2:35.18 (41.01)
  4 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              2:52.50    2:41.43  
                  34.17     1:14.87 (40.70)     1:58.14 (43.27)     2:41.43 (43.29)
  5 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              2:46.18    2:41.68  
                  36.39     1:18.63 (42.24)     2:02.07 (43.44)     2:41.68 (39.61)
  6 Malley, Delaney L         14 RSA-NC               2:34.96    2:42.75  
                  34.88     1:15.72 (40.84)     1:58.47 (42.75)     2:42.75 (44.28)
  7 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              2:45.03    2:43.49  
                  34.86     1:16.50 (41.64)     2:00.74 (44.24)     2:43.49 (42.75)
  8 Holloway, Blythe M        13 RSA-NC               2:50.00    2:43.51  
                  36.43     1:17.94 (41.51)     2:01.30 (43.36)     2:43.51 (42.21)
  9 Johnson, Addison L        13 RSA-NC               3:08.75    2:53.19  
                  36.62     1:20.98 (44.36)     2:06.30 (45.32)     2:53.19 (46.89)
 10 Jing, Marissa             13 WAVE-NC              2:47.03    2:53.65  
                  36.03     1:20.82 (44.79)     2:07.59 (46.77)     2:53.65 (46.06)
 11 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              2:46.03    2:59.27  
                  39.35     1:25.22 (45.87)   2:59.27 (1:34.05)                    
 12 Rash, Erica G             13 WAVE-NC              3:15.03    3:05.30  
                  40.44     1:28.25 (47.81)     2:19.13 (50.88)     3:05.30 (46.17)
 13 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              3:09.03    3:06.59  
                  38.19     1:26.99 (48.80)     2:18.14 (51.15)     3:06.59 (48.45)
 14 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              3:08.90    3:07.00  
                  40.09     1:27.85 (47.76)     2:18.46 (50.61)     3:07.00 (48.54)
 15 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC                   NT    3:18.47  
                  45.26     1:38.66 (53.40)     2:31.45 (52.79)     3:18.47 (47.02)
 16 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              3:15.03    3:20.37  
                  41.65     1:33.04 (51.39)   3:20.37 (1:47.33)                    
 -- Brown, Miller G           14 WAVE-NC              3:17.00         DQ  
                  36.70     1:22.69 (45.99)     2:11.27 (48.58)          DQ (50.23)
 
Event 11  Women 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC              2:33.17    2:24.55  
                  31.29     1:08.21 (36.92)     1:46.90 (38.69)     2:24.55 (37.65)
  2 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              2:35.52    2:36.18  
                  34.66     1:14.89 (40.23)     1:56.18 (41.29)     2:36.18 (40.00)
  3 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              2:39.03    2:37.65  
                  34.66     1:13.88 (39.22)     1:55.48 (41.60)     2:37.65 (42.17)
  4 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              2:45.03    2:41.99  
                  36.36     1:17.67 (41.31)     1:59.75 (42.08)     2:41.99 (42.24)
  5 Aparicio, Analiyah I      15 RSA-NC                    NT    2:43.25  
                  33.09     1:12.34 (39.25)     1:57.61 (45.27)     2:43.25 (45.64)
 
Event 11  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czar, Matthew E           12 HAC-NC               2:30.35    2:24.29  
                  31.20     1:07.81 (36.61)     1:46.32 (38.51)     2:24.29 (37.97)
  2 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              3:03.03    2:32.38  
                  33.81     1:13.26 (39.45)     1:53.02 (39.76)     2:32.38 (39.36)
  3 Roman, Luke T             12 HAC-NC               2:34.83    2:36.66  
                  35.27     1:15.74 (40.47)     1:58.19 (42.45)     2:36.66 (38.47)
  4 Ball, Holden H            12 WAVE-NC                   NT    2:37.00  
                  32.98     1:13.00 (40.02)     1:55.79 (42.79)     2:37.00 (41.21)
  5 Andre, Alex U             12 HAC-NC               2:36.13    2:39.86  
                  34.39     1:16.28 (41.89)     1:58.17 (41.89)     2:39.86 (41.69)
 
Event 11  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              2:09.15    2:08.45  
                  28.88     1:02.45 (33.57)     1:35.34 (32.89)     2:08.45 (33.11)
  2 Bennison, James W         14 WAVE-NC              2:10.71    2:11.97  
                  29.17     1:03.00 (33.83)     1:36.81 (33.81)     2:11.97 (35.16)
  3 Schoenagel, Matthew R     14 RSA-NC               2:16.92    2:16.38  
                  30.58     1:05.34 (34.76)     1:41.04 (35.70)     2:16.38 (35.34)
  4 Hadsell, Ethan C          14 RSA-NC               2:27.13    2:18.00  
                  30.25     1:04.73 (34.48)     1:41.16 (36.43)     2:18.00 (36.84)
  5 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              2:25.08    2:23.26  
                  30.62     1:05.74 (35.12)     1:44.17 (38.43)     2:23.26 (39.09)
  6 Lesser, Aidan V           14 RSA-NC               2:28.44    2:30.77  
                  32.57     1:10.33 (37.76)     1:50.32 (39.99)     2:30.77 (40.45)
  7 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              2:34.03    2:32.25  
                  31.48     1:09.61 (38.13)     1:51.48 (41.87)     2:32.25 (40.77)
  8 Aparicio, Emilio          14 RSA-NC               2:28.71    2:32.30  
                  33.07     1:09.60 (36.53)     1:50.16 (40.56)     2:32.30 (42.14)
  9 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              2:32.03    2:33.82  
                  34.17     1:15.14 (40.97)     1:55.97 (40.83)     2:33.82 (37.85)
 10 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              2:52.03    2:37.60  
                  34.56     1:15.23 (40.67)     1:58.46 (43.23)     2:37.60 (39.14)
 11 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              3:06.67    2:42.62  
                  34.84     1:15.47 (40.63)     1:58.58 (43.11)     2:42.62 (44.04)
 12 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC              3:02.03    2:48.85  
                  36.67     1:19.59 (42.92)     2:04.06 (44.47)     2:48.85 (44.79)
 13 Page, Logan A             13 WAVE-NC              3:05.03    2:50.43  
                  39.13     1:23.41 (44.28)     2:06.94 (43.53)     2:50.43 (43.49)
 
Event 11  Men 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Matt G          16 HAC-NC               1:57.00    1:58.65  
                  26.79       57.16 (30.37)     1:27.36 (30.20)     1:58.65 (31.29)
  2 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC              1:53.56    2:02.59  
                  27.09       57.54 (30.45)     1:29.56 (32.02)     2:02.59 (33.03)
  3 Lynch, Ryan T             17 RSA-NC               2:07.67    2:12.40  
                  29.06     1:01.62 (32.56)     1:36.39 (34.77)     2:12.40 (36.01)
  4 Crater, Jacob W           18 WAVE-NC              2:18.80    2:13.19  
                  28.47     1:01.88 (33.41)     1:38.46 (36.58)     2:13.19 (34.73)
  5 Jimison, Noah A           17 HAC-NC               2:04.27    2:13.54  
                  29.44     1:01.95 (32.51)     1:36.26 (34.31)     2:13.54 (37.28)
  6 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC              2:14.32    2:25.07  
                  30.57     1:06.31 (35.74)     1:44.93 (38.62)     2:25.07 (40.14)
 
Event 12  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC                34.48      33.26  
  2 Kudlak, Suzy L             9 WAVE-NC                45.13      34.67  
  3 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC                 37.40      35.68  
  4 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC                52.75      36.78  
  5 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC                40.80      37.89  
  6 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC                42.36      38.80  
  7 Kumar, Eliana L           10 WAVE-NC                44.28      39.28  
  8 Slavis, Amelia J           9 RSA-NC                 39.55      39.98  
  9 Yun, Isabel R             10 RSA-NC                 40.10      41.06  
 10 Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC                 47.20      43.80  
 11 Ford, Cara J              10 WAVE-NC                48.36      44.67  
 12 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC                47.39      44.96  
 13 Chasten, Syni N            9 WAVE-NC                50.68      45.21  
 14 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                49.90      45.77  
 15 Matheny, Natalie G        10 RSA-NC                 57.48      51.93  
 16 Liu, Sophia Y              9 WAVE-NC                   NT      51.95  
 17 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC                55.76      54.63  
 18 Arvind, Deeksha A          9 RSA-NC                 55.16      54.78  
 19 Minyard, Skye A            8 RSA-NC               1:03.98      55.15  
 20 Hickman, Evan M           10 RSA-NC                 55.76      55.36  
 21 Finucane, Elinor P         9 RSA-NC                 55.15      56.65  
 -- Johnson, Avery L           8 RSA-NC                 56.08         DQ  
 -- Buddin, Murray J           9 RSA-NC                 48.99         DQ  
 -- Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC                 58.59         DQ  
 -- Zon, Layla M               9 WAVE-NC              1:13.65         DQ  
 
Event 12  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC                 28.93      27.91  
  2 Wooten, Hannah P          11 RSA-NC                 30.21      30.80  
  3 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC                 29.82      31.50  
  4 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC                33.93      32.42  
  5 Richards, Nora M          12 RSA-NC                 32.58      32.58  
  6 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC                 33.75      33.15  
  7 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC                 31.74      33.27  
  8 Hill, Katie M             12 WAVE-NC                35.40      33.33  
  9 Kudlak, Lizzy J           12 WAVE-NC                40.13      33.35  
 10 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC                34.07      33.86  
 11 Shearin, Haley E          12 RSA-NC                 35.42      34.37  
 12 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC                50.69      34.67  
 13 Goins, Annie L            11 WAVE-NC                37.25      35.05  
 14 Hettich, Helena J         12 RSA-NC                 34.81      35.13  
 15 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC                39.95      35.96  
 16 Chavarria, Melanie I      12 RSA-NC                 37.87      36.02  
 17 Musacchia, Sarah E        12 WAVE-NC                40.23      36.59  
 18 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC                36.25      37.33  
 19 Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC                   NT      38.12  
 20 Collins, Siddalee C       12 WAVE-NC                45.13      38.60  
 21 Slavis, Alex L            11 RSA-NC                 37.20      38.71  
 22 Brown, Ella C             11 RSA-NC                 40.25      40.16  
 23 Plaster, Lainee M         12 WAVE-NC                45.13      40.28  
 24 Burns, Rose R             11 WAVE-NC              1:50.13      40.70  
 25 Ward, Gracie B            11 RSA-NC                 39.17      41.29  
 26 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC                45.85      44.29  
 27 Thompson, Riley R         11 RSA-NC                 43.80      46.50  
 28 Walton, Erin L            12 WAVE-NC                45.39      47.43  
 29 Plant, Elizabeth C        11 RSA-NC                 45.47      50.76  
 -- Lang, Alexis M            11 WAVE-NC              1:04.95         DQ  
 
Event 12  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Marisa L           14 WAVE-NC                28.69      27.57  
  2 Hunsberger, Rowan R       14 HAC-NC                 33.90      32.18  
  3 Blair, Maya M             13 RSA-NC                 42.05      34.39  
  4 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC                 33.84      34.53  
  5 Cutler, Sam R             14 WAVE-NC                40.68      34.69  
  6 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC                44.45      35.40  
  7 Moody, Julia C            13 WAVE-NC                33.84      36.26  
  8 Mack, Carly A             13 RSA-NC                    NT      36.96  
  9 Jones, Zoe F              13 HAC-NC                 42.68      39.10  
 10 Wilkerson, Olivia S       14 WAVE-NC                51.83      46.58  
 
Event 12  Women 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC                27.98      29.24  
  2 Acome, Bri P              16 HAC-NC                 30.50      30.14  
  3 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC                32.00      30.74  
  4 Hung, Grace               15 WAVE-NC                32.78      32.21  
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watts, Cody D             10 WAVE-NC                33.02      32.16  
  2 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC                32.92      32.59  
  3 Shearin, Will K           10 RSA-NC                 37.87      37.11  
  4 Aycock, Franklin T        10 RSA-NC                 42.47      39.56  
  5 Hulbig, Gavin K            9 RSA-NC                 46.16      39.87  
  6 Brumback, Noah G          10 RSA-NC                 47.53      40.04  
  7 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC                47.04      41.49  
  8 Levesque, Jake C          10 RSA-NC                 46.19      46.24  
  9 Owens, Harrison H          9 RSA-NC                 52.87      49.75  
 10 Sewell, Malachi D          7 WAVE-NC                   NT    1:00.29  
 11 Miller, Goose J            9 WAVE-NC                58.14    1:02.02  
 12 Slivka, Alex W             7 WAVE-NC                   NT    1:08.29  
 13 Licht, Connor M           10 RSA-NC               1:06.64    1:13.01  
 -- Pereira, Jackson E         8 RSA-NC                 59.99         DQ  
 -- Hilton, Davis B           10 WAVE-NC              1:18.23         DQ  
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC                33.98      28.38  
  2 Charney, Hayden M         12 WAVE-NC                40.13      30.90  
  3 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                   NT      31.90  
  4 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC                37.42      32.96  
  5 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC                37.86      33.68  
  6 Holloway, Ethan R         11 RSA-NC                 33.73      35.55  
  7 Hulbig, Marcus T          12 RSA-NC                 36.16      36.99  
  8 Volkodav, Tim             12 WAVE-NC                44.28      38.31  
  9 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC                40.92      39.66  
 10 Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC                43.69      40.20  
 11 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC            41.81      40.83  
 12 Jing, Alex                11 WAVE-NC                46.11      41.83  
 13 Baker, Mayes L            12 WAVE-NC                   NT      44.88  
 14 White, Felix D            11 WAVE-NC                55.05      48.49  
 15 Slivka, Jonathan A        11 WAVE-NC                   NT      49.11  
 -- Liming, Chase D           11 WAVE-NC                50.13         DQ  
 
Event 12  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pappas, Benjamin W        14 WAVE-NC                   NT      35.63  
  2 Chen, Haohao              13 WAVE-NC                   NT      39.11  
  3 Wilkerson, Evan S         13 WAVE-NC                57.47      42.28  
 -- Bondo, Christopher L      13 RSA-NC                 40.17         DQ  
 
Event 12  Men 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shearin, Will D           16 WAVE-NC                26.35      24.99  
  2 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC                32.55      26.33  
  3 Rasinske, Owen M          17 HAC-NC                 28.99      27.62  
  4 Young, Ryan               15 WAVE-NC                   NT      32.50  
 
Event 13  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yun, Isabel R             10 RSA-NC               1:39.91    1:44.82  
                  50.91     1:44.82 (53.91)                                        
  2 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC              1:53.40    1:46.35  
                  51.69     1:46.35 (54.66)                                        
  3 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                   NT    1:47.51  
                  52.15     1:47.51 (55.36)                                        
  4 Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC               1:49.92    1:47.58  
                  52.07     1:47.58 (55.51)                                        
  5 Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC              2:12.03    1:48.62  
                  51.35     1:48.62 (57.27)                                        
  6 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC              1:46.26    1:50.73  
                  54.40     1:50.73 (56.33)                                        
  7 Holloway, Brynn E          9 RSA-NC               1:46.50    1:51.02  
                  52.18     1:51.02 (58.84)                                        
  8 Buddin, Murray J           9 RSA-NC               1:48.99    1:52.81  
                  52.92     1:52.81 (59.89)                                        
  9 Minyard, Skye A            8 RSA-NC               1:55.05    1:56.74  
                  54.58   1:56.74 (1:02.16)                                        
 10 Liu, Sophia Y              9 WAVE-NC                   NT    2:05.27  
                  57.67   2:05.27 (1:07.60)                                        
 11 Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC               2:05.26    2:05.51  
                  58.97   2:05.51 (1:06.54)                                        
 12 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC              2:15.03    2:09.04  
                  59.13   2:09.04 (1:09.91)                                        
 13 Bomberger, Claire D        9 RSA-NC               2:16.91    2:10.79  
                1:01.22   2:10.79 (1:09.57)                                        
 14 Matheny, Natalie G        10 RSA-NC               2:15.99    2:11.38  
                1:01.45   2:11.38 (1:09.93)                                        
 15 Zon, Layla M               9 WAVE-NC                   NT    2:12.40  
 16 Johnson, Avery L           8 RSA-NC               2:23.34    2:36.71  
                1:11.82   2:36.71 (1:24.89)                                        
 -- Finucane, Elinor P         9 RSA-NC               2:02.86         DQ  
                  57.05        DQ (1:06.23)                                        
 -- Arvind, Deeksha A          9 RSA-NC               2:10.99         DQ  
                1:05.76        DQ (1:12.62)                                        
 
Event 13  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC               1:17.04    1:16.37  
                  36.03     1:16.37 (40.34)                                        
  2 Monville, Kathryn M       12 WAVE-NC              1:24.56    1:18.14  
                  37.20     1:18.14 (40.94)                                        
  3 Pereira, Grace E          11 RSA-NC               1:20.99    1:20.25  
                  37.87     1:20.25 (42.38)                                        
  4 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC              1:23.03    1:24.21  
                  39.42     1:24.21 (44.79)                                        
  5 Kudlak, Lizzy J           12 WAVE-NC              1:50.13    1:26.38  
                  39.53     1:26.38 (46.85)                                        
  6 Richards, Nora M          12 RSA-NC               1:28.67    1:30.31  
                  42.96     1:30.31 (47.35)                                        
  7 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC              1:28.05    1:30.92  
                  43.04     1:30.92 (47.88)                                        
  8 Goins, Annie L            11 WAVE-NC              1:38.05    1:31.58  
                  43.86     1:31.58 (47.72)                                        
  9 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC              1:36.72    1:32.56  
                  44.67     1:32.56 (47.89)                                        
 10 Brown, Ella C             11 RSA-NC               1:30.18    1:33.02  
                  43.27     1:33.02 (49.75)                                        
 11 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               1:38.18    1:36.51  
                  46.16     1:36.51 (50.35)                                        
 12 Walton, Erin L            12 WAVE-NC              1:36.86    1:39.96  
                  46.32     1:39.96 (53.64)                                        
 13 Meador, Julia R           12 WAVE-NC              1:39.33    1:43.10  
                  47.91     1:43.10 (55.19)                                        
 14 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC              1:51.27    1:45.73  
                  49.08     1:45.73 (56.65)                                        
 15 Thompson, Riley R         11 RSA-NC               1:46.36    1:46.00  
                  50.20     1:46.00 (55.80)                                        
 -- Lang, Alexis M            11 WAVE-NC              2:17.03         DQ  
                  53.10        DQ (1:02.38)                                        
 -- Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC              1:50.13         DQ  
                  44.88          DQ (52.97)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanega, Claudia E         13 RSA-NC               1:10.71    1:12.60  
                  34.09     1:12.60 (38.51)                                        
  2 Sikes, Katie Belle B      14 HAC-NC               1:11.05    1:13.58  
                  34.40     1:13.58 (39.18)                                        
  3 Clark, Avari R            13 HAC-NC               1:13.75    1:14.65  
                  34.64     1:14.65 (40.01)                                        
  4 Holloway, Blythe M        13 RSA-NC               1:11.70    1:14.68  
                  35.42     1:14.68 (39.26)                                        
  5 Johnson, Addison L        13 RSA-NC               1:19.24    1:19.01  
                  37.30     1:19.01 (41.71)                                        
  6 Malley, Delaney L         14 RSA-NC               1:09.91    1:19.46  
                  37.64     1:19.46 (41.82)                                        
  7 Nichols, Cassandra L      13 RSA-NC               1:21.10    1:19.74  
                  37.38     1:19.74 (42.36)                                        
  8 Pinnell, Anneliese S      13 HAC-NC               1:21.74    1:19.80  
                  37.44     1:19.80 (42.36)                                        
  9 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC              1:22.82    1:22.17  
                  39.88     1:22.17 (42.29)                                        
 10 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              1:22.50    1:22.26  
                  38.38     1:22.26 (43.88)                                        
 11 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              1:21.62    1:23.46  
                  38.41     1:23.46 (45.05)                                        
 12 Brown, Miller G           14 WAVE-NC              1:28.12    1:23.54  
                  39.53     1:23.54 (44.01)                                        
 13 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              1:22.58    1:23.60  
                  38.89     1:23.60 (44.71)                                        
 14 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC              1:25.02    1:23.77  
                  39.50     1:23.77 (44.27)                                        
 15 Arvind, Adwita            13 RSA-NC               1:25.33    1:26.57  
                  41.05     1:26.57 (45.52)                                        
 16 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              1:24.95    1:26.97  
                  40.89     1:26.97 (46.08)                                        
 17 Hung, Rachel              13 WAVE-NC                   NT    1:28.68  
                  42.43     1:28.68 (46.25)                                        
 18 Blair, Maya M             13 RSA-NC               1:39.12    1:28.83  
                  42.38     1:28.83 (46.45)                                        
 19 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              1:33.46    1:29.36  
                  43.85     1:29.36 (45.51)                                        
 20 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC               1:28.27    1:29.55  
                  41.86     1:29.55 (47.69)                                        
 21 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          1:29.55    1:30.64  
                  42.89     1:30.64 (47.75)                                        
 22 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              1:36.41    1:31.59  
                  43.51     1:31.59 (48.08)                                        
 23 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              1:35.03    1:31.61  
                  43.65     1:31.61 (47.96)                                        
 24 Rash, Erica G             13 WAVE-NC              1:34.40    1:32.12  
                  42.97     1:32.12 (49.15)                                        
 25 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              1:33.03    1:35.98  
                  45.56     1:35.98 (50.42)                                        
 26 Jones, Zoe F              13 HAC-NC               1:38.96    1:38.80  
                  47.95     1:38.80 (50.85)                                        
 27 Cutler, Sam R             14 WAVE-NC              1:46.52    1:41.33  
                  47.31     1:41.33 (54.02)                                        
 28 Wilkerson, Olivia S       14 WAVE-NC              1:39.70    1:41.63  
                  49.11     1:41.63 (52.52)                                        
 29 Krishak, Pulak            13 RSA-NC               1:44.21    1:43.63  
                  49.77     1:43.63 (53.86)                                        
 30 Rajesh, Rithika           13 WAVE-NC              1:49.62    1:52.92  
                  53.93     1:52.92 (58.99)                                        
 -- Jing, Marissa             13 WAVE-NC              1:26.77         DQ  
                  40.54          DQ (46.63)                                        
 
Event 13  Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carew, Sammy M            16 HAC-NC               1:08.61    1:08.50  
                  32.07     1:08.50 (36.43)                                        
  2 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC              1:06.15    1:08.82  
                  32.65     1:08.82 (36.17)                                        
  3 Carew, Emma K             18 HAC-NC               1:08.75    1:10.33  
                  33.44     1:10.33 (36.89)                                        
  4 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC              1:11.38    1:11.71  
                  33.83     1:11.71 (37.88)                                        
  5 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC              1:08.32    1:13.50  
                  34.66     1:13.50 (38.84)                                        
  6 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC              1:14.42    1:17.49  
                  36.81     1:17.49 (40.68)                                        
  7 Aparicio, Analiyah I      15 RSA-NC               1:20.83    1:18.69  
                  38.91     1:18.69 (39.78)                                        
  8 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              1:17.44    1:18.70  
                  37.92     1:18.70 (40.78)                                        
  9 Hung, Grace               15 WAVE-NC              1:20.53    1:19.72  
                  37.76     1:19.72 (41.96)                                        
 10 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              1:21.95    1:20.27  
                  37.77     1:20.27 (42.50)                                        
 11 Malley, Makenna A         17 RSA-NC               1:16.83    1:23.26  
                  39.39     1:23.26 (43.87)                                        
 12 Wennerstrom, Georgia A    15 HAC-NC               1:17.52    1:23.45  
                  39.28     1:23.45 (44.17)                                        
 13 Klapper, Charlotte        16 WAVE-NC              1:24.63    1:24.07  
                  39.06     1:24.07 (45.01)                                        
 14 Plant, Victoria R         15 RSA-NC               1:29.50    1:28.00  
                  41.74     1:28.00 (46.26)                                        
 15 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC              1:27.67    1:29.27  
                  41.97     1:29.27 (47.30)                                        
 
Event 13  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC              1:27.51    1:21.22  
                  39.51     1:21.22 (41.71)                                        
  2 Brumback, Noah G          10 RSA-NC               1:29.95    1:28.00  
                  42.71     1:28.00 (45.29)                                        
  3 Sito, Drew C              10 WAVE-NC              1:31.80    1:40.71  
                  46.71     1:40.71 (54.00)                                        
  4 Hulbig, Gavin K            9 RSA-NC               1:41.74    1:40.75  
                  48.50     1:40.75 (52.25)                                        
  5 Ennis, Zachary K          10 RSA-NC               1:43.01    1:41.50  
                  48.00     1:41.50 (53.50)                                        
  6 Bondo, Henry W             9 RSA-NC               1:51.63    1:53.16  
                  56.59     1:53.16 (56.57)                                        
  7 Miller, Goose J            9 WAVE-NC                   NT    1:56.09  
                  55.34   1:56.09 (1:00.75)                                        
  8 Pereira, Jackson E         8 RSA-NC               2:09.56    2:05.41  
                1:00.76   2:05.41 (1:04.65)                                        
  9 Licht, Connor M           10 RSA-NC               2:15.45    2:15.69  
                1:10.19   2:15.69 (1:05.50)                                        
 10 Slivka, Alex W             7 WAVE-NC                   NT    2:16.17  
                1:03.90   2:16.17 (1:12.27)                                        
 -- Aycock, Franklin T        10 RSA-NC               1:45.99         DQ  
                  53.45          DQ (59.93)                                        
 
Event 13  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czar, Matthew E           12 HAC-NC               1:20.73    1:19.33  
                  37.27     1:19.33 (42.06)                                        
  2 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              1:22.64    1:22.26  
                  39.77     1:22.26 (42.49)                                        
  3 Andre, Alex U             12 HAC-NC               1:27.66    1:24.11  
                  39.77     1:24.11 (44.34)                                        
  4 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC              1:29.09    1:28.96  
                  42.44     1:28.96 (46.52)                                        
  5 Hulbig, Marcus T          12 RSA-NC               1:29.31    1:29.75  
                  42.68     1:29.75 (47.07)                                        
  6 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC              1:39.96    1:32.08  
                  42.76     1:32.08 (49.32)                                        
  7 Liu, Larry                12 WAVE-NC                   NT    1:35.40  
                  45.35     1:35.40 (50.05)                                        
  8 Liming, Chase D           11 WAVE-NC              2:00.13    1:42.03  
                  48.16     1:42.03 (53.87)                                        
  9 Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC                   NT    1:44.61  
                  48.50     1:44.61 (56.11)                                        
 10 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC          1:48.59    1:50.93  
 
Event 13  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          1:06.66    1:05.64  
                  31.09     1:05.64 (34.55)                                        
  2 Phillips, Evan B          14 HAC-NC               1:09.82    1:08.74  
                  32.17     1:08.74 (36.57)                                        
  3 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              1:09.13    1:10.68  
                  33.52     1:10.68 (37.16)                                        
  4 Kightlinger, Evan C       14 RSA-NC               1:10.24    1:10.87  
                  33.24     1:10.87 (37.63)                                        
  5 Bennison, James W         14 WAVE-NC              1:16.87    1:12.68  
                  34.50     1:12.68 (38.18)                                        
  6 Le, Dan H                 14 WAVE-NC              1:16.03    1:14.71  
                  35.50     1:14.71 (39.21)                                        
  7 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              1:27.78    1:16.71  
                  36.80     1:16.71 (39.91)                                        
  8 Shearin, Zach D           14 RSA-NC               1:15.83    1:17.04  
                  36.59     1:17.04 (40.45)                                        
  9 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              1:27.28    1:17.72  
                  37.21     1:17.72 (40.51)                                        
 10 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              1:20.35    1:18.38  
                  37.88     1:18.38 (40.50)                                        
 11 Page, Logan A             13 WAVE-NC              1:19.64    1:19.14  
                  37.65     1:19.14 (41.49)                                        
 12 Chen, Haohao              13 WAVE-NC                   NT    1:28.47  
                  41.00     1:28.47 (47.47)                                        
 13 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC                   NT    1:30.58  
                  42.25     1:30.58 (48.33)                                        
 14 Levin, Adam M             13 RSA-NC               1:37.49    1:36.96  
                  45.74     1:36.96 (51.22)                                        
 15 Wilkerson, Evan S         13 WAVE-NC              1:45.25    1:39.20  
                  47.55     1:39.20 (51.65)                                        
 16 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC               1:42.95    1:42.41  
                  47.93     1:42.41 (54.48)                                        
 -- Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              1:28.49         DQ  
                  43.50          DQ (47.88)                                        
 
Event 13  Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimison, Noah A           17 HAC-NC               1:05.17    1:04.57  
                  31.14     1:04.57 (33.43)                                        
  2 Roman, Cross M            17 HAC-NC               1:08.67    1:08.13  
                  32.59     1:08.13 (35.54)                                        
  3 Shearin, Will D           16 WAVE-NC              1:08.59    1:08.43  
                  32.22     1:08.43 (36.21)                                        
  4 Zhang, Jeffrey A          15 WAVE-NC              1:10.84    1:10.35  
                  32.97     1:10.35 (37.38)                                        
  5 Anderson, Tate D          15 RSA-NC               1:10.70    1:10.65  
                  33.34     1:10.65 (37.31)                                        
  6 Crater, Jacob W           18 WAVE-NC              1:11.51    1:12.54  
                  34.67     1:12.54 (37.87)                                        
  7 Vook, Ryan A              15 HAC-NC               1:15.90    1:15.56  
                  35.27     1:15.56 (40.29)                                        
  8 Young, Ryan               15 WAVE-NC              1:22.35    1:19.16  
                  38.34     1:19.16 (40.82)                                        
 
Event 14  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC               2:26.97    2:24.95  
                  33.73     1:10.50 (36.77)     1:48.24 (37.74)     2:24.95 (36.71)
  2 Stinnett, Sophia G        12 HAC-NC               2:39.83    2:27.26  
                  34.62     1:11.73 (37.11)     1:49.63 (37.90)     2:27.26 (37.63)
  3 Wooten, Hannah P          11 RSA-NC               2:30.38    2:33.80  
                  37.30     1:16.27 (38.97)     1:56.27 (40.00)     2:33.80 (37.53)
  4 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC               2:32.89    2:40.23  
                  37.44     1:18.74 (41.30)     2:00.20 (41.46)     2:40.23 (40.03)
  5 Barillaro, Carly D        11 RSA-NC               3:00.00    2:44.73  
                  39.44     1:21.38 (41.94)     2:04.52 (43.14)     2:44.73 (40.21)
  6 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC                   NT    3:00.74  
                  44.00     1:30.64 (46.64)     2:16.68 (46.04)     3:00.74 (44.06)
 
Event 14  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Mary E          13 HAC-NC               2:11.37    2:14.40  
                  31.12     1:05.04 (33.92)     1:39.50 (34.46)     2:14.40 (34.90)
  2 Sikes, Katie Belle B      14 HAC-NC               2:15.16    2:14.82  
                  32.01     1:05.83 (33.82)     1:40.32 (34.49)     2:14.82 (34.50)
  3 White, Riley A            14 HAC-NC               2:17.49    2:20.45  
                  32.88     1:08.72 (35.84)     1:45.07 (36.35)     2:20.45 (35.38)
  4 Levesque, Heather M       14 RSA-NC               2:25.12    2:22.68  
                  33.83     1:10.10 (36.27)     1:46.56 (36.46)     2:22.68 (36.12)
  5 Pinnell, Anneliese S      13 HAC-NC               2:31.67    2:25.09  
                  34.79     1:12.65 (37.86)     1:50.32 (37.67)     2:25.09 (34.77)
  6 White, Marisa L           14 WAVE-NC              2:34.99    2:26.05  
                  34.23     1:11.21 (36.98)     1:49.52 (38.31)     2:26.05 (36.53)
  7 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          3:19.15    2:31.15  
                  35.10     1:13.41 (38.31)     1:53.80 (40.39)     2:31.15 (37.35)
  8 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              2:32.71    2:33.86  
                  36.99     1:16.84 (39.85)     1:57.06 (40.22)     2:33.86 (36.80)
  9 Marriott, Camilla Anne A  13 RSA-NC               2:33.05    2:34.07  
                  38.61     1:18.29 (39.68)     1:57.52 (39.23)     2:34.07 (36.55)
 10 Hunsberger, Rowan R       14 HAC-NC               2:36.49    2:34.23  
                  34.51     1:13.73 (39.22)     1:54.61 (40.88)     2:34.23 (39.62)
 11 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              2:47.72    2:44.84  
                  40.05     1:21.57 (41.52)     2:03.51 (41.94)     2:44.84 (41.33)
 12 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC                   NT    2:50.59  
                  41.47     1:24.54 (43.07)     2:08.44 (43.90)     2:50.59 (42.15)
 13 Arvind, Adwita            13 RSA-NC               2:56.50    2:51.86  
                  40.87     1:24.63 (43.76)     2:08.93 (44.30)     2:51.86 (42.93)
 14 Jing, Marissa             13 WAVE-NC                   NT    2:52.44  
                  38.72     1:22.65 (43.93)     2:08.35 (45.70)     2:52.44 (44.09)
 15 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC                   NT    3:07.33  
                  44.72     1:31.76 (47.04)     2:20.78 (49.02)     3:07.33 (46.55)
 -- Rash, Erica G             13 WAVE-NC                   NT         DQ  
                  43.00     1:30.78 (47.78)     2:17.09 (46.31)          DQ (43.75)
 
Event 14  Women 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryen, Haley R             15 HAC-NC               2:11.97    2:16.65  
                  32.57     1:06.48 (33.91)     1:41.52 (35.04)     2:16.65 (35.13)
  2 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC              2:12.24    2:19.37  
                  32.60     1:07.39 (34.79)     1:43.50 (36.11)     2:19.37 (35.87)
  3 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              2:29.98    2:25.00  
                  34.42     1:10.72 (36.30)     1:48.65 (37.93)     2:25.00 (36.35)
  4 Guerra, Abby E            15 RSA-NC               2:35.00    2:29.35  
                  35.41     1:12.27 (36.86)     1:50.83 (38.56)     2:29.35 (38.52)
  5 Zalkind, Grace M          17 WAVE-NC              2:28.28    2:29.88  
                  35.42     1:13.79 (38.37)     1:53.13 (39.34)     2:29.88 (36.75)
  6 Campbell, Melissa A       15 HAC-NC               2:26.47    2:30.61  
                  35.08     1:13.90 (38.82)     1:52.91 (39.01)     2:30.61 (37.70)
  7 Johnson, Ana L            17 RSA-NC               2:19.89    2:35.08  
                  33.94     1:13.04 (39.10)   2:35.08 (1:22.04)                    
  8 Long, Sasha E             16 RSA-NC               2:25.99    2:35.10  
                  37.48     1:16.72 (39.24)     1:56.07 (39.35)     2:35.10 (39.03)
  9 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              2:29.12    2:39.58  
                  37.84     1:18.86 (41.02)     2:00.27 (41.41)     2:39.58 (39.31)
 10 Maleski, Mary C           15 RSA-NC               2:43.29    2:49.23  
                  41.07     1:25.03 (43.96)     2:08.92 (43.89)     2:49.23 (40.31)
 
Event 14  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC                   NT    2:35.56  
                  37.03     1:16.69 (39.66)     1:56.64 (39.95)     2:35.56 (38.92)
  2 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              2:47.33    2:41.57  
                  38.83     1:19.30 (40.47)   2:41.57 (1:22.27)                    
  3 Holloway, Ethan R         11 RSA-NC                    NT    2:49.46  
                  39.30     1:23.15 (43.85)     2:07.54 (44.39)     2:49.46 (41.92)
  4 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                   NT    2:54.58  
                  41.00                                                 2:10.38 ( )
        2:54.58 (44.20)                                                            
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenagel, Matthew R     14 RSA-NC               2:08.25    2:09.20  
                  30.54     1:03.18 (32.64)     1:36.13 (32.95)     2:09.20 (33.07)
  2 Hadsell, Ethan C          14 RSA-NC               2:06.96    2:09.87  
                  31.39     1:04.19 (32.80)     1:37.46 (33.27)     2:09.87 (32.41)
  3 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          2:14.17    2:12.29  
                  31.78     1:05.04 (33.26)     1:39.20 (34.16)     2:12.29 (33.09)
  4 Phillips, Evan B          14 HAC-NC               2:20.95    2:18.59  
                  33.12     1:08.14 (35.02)     1:43.87 (35.73)     2:18.59 (34.72)
  5 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC                   NT    2:25.81  
                  36.16     1:13.29 (37.13)     1:50.30 (37.01)     2:25.81 (35.51)
  6 Miller, Riley C           14 RSA-NC               2:30.07    2:26.14  
                  34.38     1:11.16 (36.78)     1:48.48 (37.32)     2:26.14 (37.66)
  7 Lesser, Aidan V           14 RSA-NC               2:29.39    2:29.92  
                  36.96     1:15.02 (38.06)     1:53.21 (38.19)     2:29.92 (36.71)
  8 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC                   NT    2:37.57  
                  37.09     1:17.58 (40.49)     1:58.65 (41.07)     2:37.57 (38.92)
  9 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC                   NT    2:42.53  
                  39.47     1:20.38 (40.91)     2:02.10 (41.72)     2:42.53 (40.43)
 10 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC               2:49.81    2:51.52  
                  41.68     1:25.35 (43.67)     2:08.81 (43.46)     2:51.52 (42.71)
 11 Pappas, Benjamin W        14 WAVE-NC              3:06.88    2:51.88  
                  40.14     1:24.13 (43.99)     2:09.41 (45.28)     2:51.88 (42.47)
 
Event 14  Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shanahan, Matt G          16 HAC-NC               1:55.84    1:59.41  
                  28.28       58.05 (29.77)     1:28.91 (30.86)     1:59.41 (30.50)
  2 Horman, Elijah J          16 RSA-NC               1:59.68    2:03.12  
                  29.46       59.93 (30.47)     1:31.54 (31.61)     2:03.12 (31.58)
  3 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC              2:05.26    2:08.61  
                  30.10     1:02.87 (32.77)     1:35.96 (33.09)     2:08.61 (32.65)
  4 Anderson, Tate D          15 RSA-NC               2:12.91    2:09.56  
                  30.58     1:03.53 (32.95)     1:36.89 (33.36)     2:09.56 (32.67)
  5 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC              2:06.84    2:13.85  
                  30.83     1:04.76 (33.93)     1:40.14 (35.38)     2:13.85 (33.71)
  6 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC              2:16.58    2:20.65  
                  33.40     1:09.24 (35.84)     1:45.32 (36.08)     2:20.65 (35.33)
  7 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC              2:30.11    2:25.36  
                  34.54     1:12.15 (37.61)     1:50.16 (38.01)     2:25.36 (35.20)
  8 Rasinske, Owen M          17 HAC-NC               2:24.24    2:26.23  
                  36.07     1:13.14 (37.07)     1:50.58 (37.44)     2:26.23 (35.65)
  9 Vook, Ryan A              15 HAC-NC               2:29.03    2:30.80  
                  37.19     1:15.68 (38.49)     1:53.67 (37.99)     2:30.80 (37.13)
 
Event 15  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Nikki E            10 WAVE-NC                36.16      34.14  
  2 Tischner, Kylen I         10 RSA-NC                 36.70      36.91  
  3 Bescher, Kaylea E         10 WAVE-NC                39.51      39.13  
  4 Kudlak, Suzy L             9 WAVE-NC                45.13      40.83  
  5 Holloway, Brynn E          9 RSA-NC                 41.46      41.05  
  6 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC                46.88      41.71  
  7 Slavis, Amelia J           9 RSA-NC                 42.03      41.96  
  8 Yun, Isabel R             10 RSA-NC                 41.87      42.16  
  9 Taylor, Sophia I          10 WAVE-NC                48.33      42.87  
 10 Donovan, Eleanor G         8 RSA-NC                 44.25      44.13  
 11 Gospodarek, June R         9 WAVE-NC                46.19      45.12  
 12 Kumar, Eliana L           10 WAVE-NC                49.64      45.92  
 13 Baccus, Mary Evans E       9 WAVE-NC                46.56      46.35  
 14 Ford, Cara J              10 WAVE-NC                45.29      46.44  
 15 Liu, Sophia Y              9 WAVE-NC                   NT      48.07  
 16 Hemmer, Madeleine G        9 RSA-NC                 49.53      48.65  
 17 Matheny, Natalie G        10 RSA-NC                 49.99      49.18  
 18 Hickman, Evan M           10 RSA-NC                 58.99      49.60  
 19 Chasten, Syni N            9 WAVE-NC                56.91      51.40  
 20 Arvind, Deeksha A          9 RSA-NC                 55.99      53.38  
 21 Finucane, Elinor P         9 RSA-NC                 49.74      54.71  
 22 Johnson, Avery L           8 RSA-NC                 51.08      55.94  
 23 Zon, Layla M               9 WAVE-NC              1:01.99      58.82  
 -- Bomberger, Claire D        9 RSA-NC                 55.92         DQ  
 -- Leoncini, Isabella C      10 WAVE-NC                47.27         DQ  
 -- Buddin, Murray J           9 RSA-NC                 52.63         DQ  
 -- Minyard, Skye A            8 RSA-NC                 56.32         DQ  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC                 31.00      30.75  
  2 Lambert, Rachel A         12 RSA-NC                 32.18      32.06  
  3 Hadsell, Meghan L         11 RSA-NC                 32.44      33.15  
  4 Richards, Nora M          12 RSA-NC                 33.73      33.66  
  5 Wooten, Hannah P          11 RSA-NC                 35.91      34.05  
  6 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC                36.84      34.57  
  7 Pereira, Grace E          11 RSA-NC                 33.82      35.22  
  8 Hettich, Helena J         12 RSA-NC                 34.80      35.45  
  9 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC                39.63      36.15  
 10 Slavis, Alex L            11 RSA-NC                 37.15      36.76  
 11 Shearin, Haley E          12 RSA-NC                 36.69      37.33  
 12 Brown, Ella C             11 RSA-NC                 38.10      37.58  
 13 Ward, Gracie B            11 RSA-NC                 39.02      37.88  
 14 Hill, Katie M             12 WAVE-NC                41.23      38.93  
 15 Chavarria, Melanie I      12 RSA-NC                 39.62      39.03  
 16 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC                 38.71      39.63  
 17 Shannon, Kate A           11 WAVE-NC                40.49      40.05  
 18 Plaster, Lainee M         12 WAVE-NC                45.13      40.32  
 19 Burns, Rose R             11 WAVE-NC                45.13      40.92  
 20 Sperry, Fluffy A          11 WAVE-NC                40.38      41.03  
 21 Carlson, Lauren E         12 WAVE-NC                50.13      42.06  
 22 Thompson, Riley R         11 RSA-NC                 43.96      42.22  
 23 Collins, Siddalee C       12 WAVE-NC                45.13      42.95  
 24 Heathcock, Ciara N        12 WAVE-NC                44.41      43.39  
 25 Lang, Alexis M            11 WAVE-NC                48.55      46.02  
 -- Musacchia, Sarah E        12 WAVE-NC                45.13         DQ  
 -- Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC                42.46         DQ  
 -- Walton, Erin L            12 WAVE-NC                48.39         DQ  
 
Event 15  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Riley A            14 HAC-NC                 31.35      31.13  
  2 Bakowski, Skylar L        13 WAVE-NC                33.89      35.53  
  3 Syvaenen, Senni J         14 RSA-NC                 36.49      37.16  
  4 Hung, Rachel              13 WAVE-NC                   NT      37.96  
  5 Moody, Julia C            13 WAVE-NC                38.19      39.75  
  6 Mack, Carly A             13 RSA-NC                    NT      40.78  
  7 Soghigian, Ava L          13 RSA-NC                    NT      42.77  
 
Event 15  Women 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grasso, Aynslee M         17 WAVE-NC                27.02      28.75  
  2 Acome, Bri P              16 HAC-NC                 30.36      31.17  
  3 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC                35.50      35.89  
 
Event 15  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sito, Drew C              10 WAVE-NC                36.85      34.88  
  2 Watts, Cody D             10 WAVE-NC                37.31      35.48  
  3 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC                35.99      36.75  
  4 Chudgar, Kavin J           9 WAVE-NC                43.73      39.88  
  5 Ennis, Zachary K          10 RSA-NC                 40.07      40.16  
  6 Shearin, Will K           10 RSA-NC                 39.84      40.57  
  7 Aycock, Franklin T        10 RSA-NC                 41.21      41.36  
  8 Bondo, Henry W             9 RSA-NC                 52.28      52.19  
  9 Miller, Goose J            9 WAVE-NC                50.82      53.22  
 10 Owens, Harrison H          9 RSA-NC                 54.10      55.38  
 11 Hilton, Davis B           10 WAVE-NC                57.17      55.95  
 12 Licht, Connor M           10 RSA-NC               1:07.71    1:12.46  
 -- Pereira, Jackson E         8 RSA-NC                 52.52         DQ  
 -- Sewell, Malachi D          7 WAVE-NC                   NT         DQ  
 -- Levesque, Jake C          10 RSA-NC                 50.20         DQ  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC                30.44      29.60  
  2 Ball, Holden H            12 WAVE-NC                31.98      30.82  
  3 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC                39.74      35.45  
  4 Hulbig, Marcus T          12 RSA-NC                 37.49      35.92  
  5 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC                38.02      35.98  
  6 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC                37.06      36.47  
  7 Evans, Pixie M            11 WAVE-NC                40.70      39.27  
  8 Volkodav, Tim             12 WAVE-NC                42.16      40.26  
  9 Gospodarek, Grady R       11 WAVE-NC                41.97      41.20  
 10 Henrick, Ryan C           11 Riptides-SC            41.11      42.93  
 11 Ye, Nathaniel X           11 WAVE-NC                50.13      42.95  
 12 Liu, Larry                12 WAVE-NC                   NT      44.07  
 13 Jing, Alex                11 WAVE-NC                45.97      44.65  
 14 Slivka, Jonathan A        11 WAVE-NC                   NT      47.92  
 15 Baker, Mayes L            12 WAVE-NC                52.19      49.54  
 16 White, Felix D            11 WAVE-NC                51.76      52.52  
 
Event 15  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bondo, Christopher L      13 RSA-NC                 38.98      38.55  
 
Event 15  Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shearin, Will D           16 WAVE-NC                29.59      28.12  
 
Event 16  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sewell, Kaydence R        10 WAVE-NC              8:10.13    7:16.28  
                  37.63     1:20.43 (42.80)     2:04.77 (44.34)     2:50.25 (45.48)
        3:35.90 (45.65)     4:21.93 (46.03)     5:07.36 (45.43)     5:52.11 (44.75)
        6:35.17 (43.06)     7:16.28 (41.11)                                        
  2 Finucane, Elinor P         9 RSA-NC               7:30.99    9:34.29  
                  44.09     1:37.01 (52.92)     2:30.52 (53.51)   4:18.27 (1:47.75)
        5:12.22 (53.95)     6:07.03 (54.81)     7:02.69 (55.66)     7:54.67 (51.98)
        8:46.91 (52.24)     9:34.29 (47.38)                                        
 
Event 16  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinnett, Sophia G        12 HAC-NC               5:51.52    5:39.75  
                  30.02     1:04.18 (34.16)     1:39.35 (35.17)     2:14.44 (35.09)
        2:49.46 (35.02)     3:24.32 (34.86)     3:59.34 (35.02)     4:33.61 (34.27)
        5:07.33 (33.72)     5:39.75 (32.42)                                        
  2 Lu, Angelina Z            11 RSA-NC               5:55.43    5:45.99  
                  31.00     1:04.97 (33.97)     1:40.09 (35.12)     2:15.44 (35.35)
        2:51.00 (35.56)     3:26.96 (35.96)     4:02.60 (35.64)     4:37.81 (35.21)
        5:12.95 (35.14)     5:45.99 (33.04)                                        
  3 Harrer, Sophia G          11 RSA-NC               6:02.53    6:27.21  
                  34.64     1:13.60 (38.96)     1:53.91 (40.31)     2:32.88 (38.97)
        3:11.43 (38.55)     3:52.24 (40.81)     4:32.96 (40.72)     5:12.53 (39.57)
        5:54.21 (41.68)     6:27.21 (33.00)                                        
  4 Miller, Duckie R          12 WAVE-NC              7:30.13    6:28.16  
                  34.13     1:12.95 (38.82)     1:52.39 (39.44)     2:32.00 (39.61)
        3:12.41 (40.41)     3:53.04 (40.63)     4:33.20 (40.16)     5:13.10 (39.90)
        5:53.11 (40.01)     6:28.16 (35.05)                                        
  5 Goins, Annie L            11 WAVE-NC              7:10.08    6:35.90  
                  35.49     1:16.81 (41.32)     1:57.16 (40.35)     2:38.10 (40.94)
        3:18.05 (39.95)     3:59.03 (40.98)     4:38.89 (39.86)     5:19.49 (40.60)
        5:59.04 (39.55)     6:35.90 (36.86)                                        
  6 Kumar, Sereena L          12 WAVE-NC              7:11.03    6:42.38  
                  36.54     1:16.79 (40.25)     1:58.08 (41.29)     2:39.66 (41.58)
        3:20.46 (40.80)     4:01.77 (41.31)     4:42.07 (40.30)     5:22.86 (40.79)
        6:03.58 (40.72)     6:42.38 (38.80)                                        
  7 Shearin, Haley E          12 RSA-NC                    NT    6:45.10  
                  34.56     1:14.22 (39.66)     1:55.99 (41.77)     2:36.77 (40.78)
        3:19.36 (42.59)     4:02.82 (43.46)     4:46.68 (43.86)     5:29.17 (42.49)
        6:09.26 (40.09)     6:45.10 (35.84)                                        
  8 Barillaro, Carly D        11 RSA-NC               7:00.00    6:45.86  
                  35.99     1:15.08 (39.09)     1:55.69 (40.61)     2:37.65 (41.96)
        3:19.95 (42.30)     4:01.77 (41.82)     4:43.54 (41.77)     5:25.59 (42.05)
        6:07.28 (41.69)     6:45.86 (38.58)                                        
  9 Hilder, Amelia R          11 RSA-NC               7:20.37    6:52.47  
                  37.98     1:19.31 (41.33)     2:01.90 (42.59)     2:45.41 (43.51)
        3:27.90 (42.49)     4:10.48 (42.58)     4:52.93 (42.45)     5:34.75 (41.82)
        6:14.68 (39.93)     6:52.47 (37.79)                                        
 10 Slavis, Alex L            11 RSA-NC                    NT    7:09.48  
                  38.53     1:22.69 (44.16)     2:09.15 (46.46)     2:53.40 (44.25)
        3:38.41 (45.01)     4:22.39 (43.98)     5:06.02 (43.63)     5:49.82 (43.80)
        6:31.43 (41.61)     7:09.48 (38.05)                                        
 11 Blaes, Maddie A           11 WAVE-NC                   NT    7:20.01  
                  37.39     1:21.46 (44.07)     2:06.54 (45.08)     2:52.80 (46.26)
        3:37.05 (44.25)     4:23.67 (46.62)     5:10.31 (46.64)     5:56.55 (46.24)
        6:40.39 (43.84)     7:20.01 (39.62)                                        
 12 Phillips, Abbie E         11 WAVE-NC                   NT    7:25.88  
                  37.76     1:22.12 (44.36)     2:08.01 (45.89)     2:54.86 (46.85)
        3:40.72 (45.86)     4:27.34 (46.62)     5:15.71 (48.37)     6:00.06 (44.35)
      7:25.88 (1:25.82)                                                            
 
Event 16  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Marisa L           14 WAVE-NC              5:28.40    5:26.23  
                  29.54     1:01.90 (32.36)     1:35.05 (33.15)     2:08.81 (33.76)
        2:42.41 (33.60)     3:15.44 (33.03)     3:48.31 (32.87)     4:21.30 (32.99)
        4:54.44 (33.14)     5:26.23 (31.79)                                        
  2 Vanega, Claudia E         13 RSA-NC               5:42.49    5:39.61  
                  31.26     1:05.09 (33.83)     1:39.38 (34.29)     2:13.45 (34.07)
        2:48.06 (34.61)     3:22.49 (34.43)     3:57.22 (34.73)     4:31.89 (34.67)
        5:06.47 (34.58)     5:39.61 (33.14)                                        
  3 Petersen, Riley C         14 WAVE-NC              5:39.21    5:45.76  
                  31.06     1:05.44 (34.38)     1:39.98 (34.54)     2:14.87 (34.89)
        2:50.22 (35.35)     3:25.75 (35.53)     4:01.38 (35.63)     4:37.13 (35.75)
        5:12.28 (35.15)     5:45.76 (33.48)                                        
  4 Berry, Ava C              14 WAVE-NC              5:55.32    5:48.84  
                  29.40     1:04.07 (34.67)     1:39.62 (35.55)     2:15.41 (35.79)
        2:51.44 (36.03)     3:27.13 (35.69)     4:02.93 (35.80)     4:38.58 (35.65)
        5:14.77 (36.19)     5:48.84 (34.07)                                        
  5 Turner, Julia G           13 WAVE-NC              5:44.70    5:56.32  
                  31.14     1:05.51 (34.37)     1:41.31 (35.80)     2:17.15 (35.84)
        2:53.17 (36.02)     3:29.42 (36.25)     4:06.18 (36.76)     4:43.22 (37.04)
        5:19.97 (36.75)     5:56.32 (36.35)                                        
  6 Holt, Hailey C            14 WAVE-NC              5:49.70    5:57.50  
                  31.83     1:07.17 (35.34)     1:43.42 (36.25)     2:20.22 (36.80)
        2:57.43 (37.21)     3:34.27 (36.84)     4:12.44 (38.17)     4:48.71 (36.27)
        5:23.99 (35.28)     5:57.50 (33.51)                                        
  7 Ludeman, Alison g         13 Riptides-SC          6:05.63    5:59.86  
                  32.18     1:08.26 (36.08)     1:45.49 (37.23)     2:22.99 (37.50)
        3:00.39 (37.40)     3:37.75 (37.36)     4:15.11 (37.36)     4:52.31 (37.20)
        5:27.18 (34.87)     5:59.86 (32.68)                                        
  8 Bradley, Hannah G         13 WAVE-NC              5:57.24    6:03.41  
                  32.30     1:08.35 (36.05)     1:45.16 (36.81)     2:22.45 (37.29)
        2:59.49 (37.04)     3:36.60 (37.11)     4:13.52 (36.92)     4:50.63 (37.11)
        5:27.36 (36.73)     6:03.41 (36.05)                                        
  9 Levesque, Heather M       14 RSA-NC               6:47.07    6:05.30  
                  32.65     1:09.27 (36.62)     1:46.56 (37.29)     2:24.18 (37.62)
        3:01.29 (37.11)     3:38.54 (37.25)     4:16.66 (38.12)     4:53.49 (36.83)
        5:29.49 (36.00)     6:05.30 (35.81)                                        
 10 Lisk, Alana N             14 WAVE-NC              6:34.03    6:05.36  
                  33.20     1:08.87 (35.67)     1:45.88 (37.01)     2:24.00 (38.12)
        3:01.75 (37.75)     3:39.32 (37.57)     4:17.10 (37.78)     4:54.18 (37.08)
        5:31.38 (37.20)     6:05.36 (33.98)                                        
 11 Holloway, Blythe M        13 RSA-NC               6:12.52    6:05.50  
                  32.88     1:09.39 (36.51)     1:46.86 (37.47)     2:24.50 (37.64)
        3:01.23 (36.73)     3:39.06 (37.83)     4:16.68 (37.62)     4:53.22 (36.54)
        5:29.32 (36.10)     6:05.50 (36.18)                                        
 12 Johnson, Addison L        13 RSA-NC               6:27.92    6:19.41  
                  33.51     1:11.32 (37.81)     1:50.64 (39.32)     2:29.90 (39.26)
        3:08.77 (38.87)     3:47.19 (38.42)     4:26.53 (39.34)     5:04.68 (38.15)
        5:42.87 (38.19)     6:19.41 (36.54)                                        
 13 Brown, Miller G           14 WAVE-NC              7:26.22    6:25.45  
                  32.23     1:08.51 (36.28)     1:48.16 (39.65)     2:27.59 (39.43)
        3:07.74 (40.15)     3:47.54 (39.80)     4:28.68 (41.14)     5:09.77 (41.09)
        5:48.65 (38.88)     6:25.45 (36.80)                                        
 14 Wadhwa, Maya L            14 WAVE-NC              6:50.03    6:26.15  
                  33.75     1:10.89 (37.14)     1:49.54 (38.65)     2:29.31 (39.77)
        3:09.06 (39.75)     3:49.33 (40.27)     4:29.25 (39.92)     5:08.79 (39.54)
        5:48.64 (39.85)     6:26.15 (37.51)                                        
 15 Gantt, Kiara G            13 WAVE-NC              6:34.50    6:27.70  
                  31.99     1:08.77 (36.78)     1:47.89 (39.12)     2:27.86 (39.97)
        3:08.70 (40.84)     3:49.01 (40.31)     4:29.63 (40.62)     5:10.07 (40.44)
        5:49.95 (39.88)     6:27.70 (37.75)                                        
 16 Jing, Marissa             13 WAVE-NC              6:45.03    6:29.07  
                  32.67     1:10.70 (38.03)     1:50.28 (39.58)     2:31.00 (40.72)
        3:11.36 (40.36)     3:51.02 (39.66)     4:31.50 (40.48)     5:10.88 (39.38)
        5:50.58 (39.70)     6:29.07 (38.49)                                        
 17 Jackson, Annette M        14 WAVE-NC                   NT    6:40.34  
                  35.59     1:14.86 (39.27)     1:56.42 (41.56)     2:38.56 (42.14)
        3:19.83 (41.27)     4:01.70 (41.87)     4:42.30 (40.60)     5:22.72 (40.42)
        6:03.27 (40.55)     6:40.34 (37.07)                                        
 18 Sharon, Ava R             14 WAVE-NC              6:50.03    6:46.90  
                  36.61     1:17.85 (41.24)     2:00.07 (42.22)     2:41.72 (41.65)
        3:23.61 (41.89)     4:05.67 (42.06)     4:46.54 (40.87)     5:27.68 (41.14)
        6:08.40 (40.72)     6:46.90 (38.50)                                        
 19 Rash, Erica G             13 WAVE-NC              7:05.03    7:01.74  
                  36.55     1:18.19 (41.64)     2:01.16 (42.97)     2:44.26 (43.10)
        3:28.58 (44.32)     4:12.69 (44.11)     4:57.37 (44.68)     5:41.27 (43.90)
        6:24.20 (42.93)     7:01.74 (37.54)                                        
 20 Blair, Maya M             13 RSA-NC               7:00.66    7:04.06  
                  36.40     1:17.43 (41.03)     2:00.21 (42.78)     2:42.94 (42.73)
        3:27.26 (44.32)     4:10.95 (43.69)     4:56.08 (45.13)     5:41.38 (45.30)
        6:23.58 (42.20)     7:04.06 (40.48)                                        
 21 Moffett, Emma M           13 WAVE-NC              7:20.86    7:10.97  
                  36.57     1:19.33 (42.76)     2:04.88 (45.55)     2:50.44 (45.56)
        3:34.65 (44.21)     4:19.56 (44.91)     5:03.37 (43.81)     5:47.58 (44.21)
        6:29.75 (42.17)     7:10.97 (41.22)                                        
 22 MacKinnon, Sarah M        14 RSA-NC               6:36.63    7:11.34  
                  35.13     1:17.67 (42.54)     2:02.12 (44.45)     2:46.69 (44.57)
        3:31.37 (44.68)     4:16.83 (45.46)     5:01.69 (44.86)     5:45.73 (44.04)
        6:30.71 (44.98)     7:11.34 (40.63)                                        
 23 Cutler, Sam R             14 WAVE-NC                   NT    7:23.19  
                  36.16     1:18.84 (42.68)     2:03.81 (44.97)     2:48.70 (44.89)
        3:34.60 (45.90)     4:20.48 (45.88)     5:07.13 (46.65)     5:53.18 (46.05)
        6:39.37 (46.19)     7:23.19 (43.82)                                        
 24 Wilkerson, Olivia S       14 WAVE-NC              7:17.38    7:27.42  
                  40.62     1:26.29 (45.67)     2:12.60 (46.31)     2:58.96 (46.36)
        3:44.97 (46.01)     4:31.20 (46.23)     5:17.55 (46.35)     6:01.42 (43.87)
        6:46.74 (45.32)     7:27.42 (40.68)                                        
 25 Krishak, Pulak            13 RSA-NC               7:57.92    8:02.51  
                  39.61     1:26.66 (47.05)     2:15.23 (48.57)     3:04.60 (49.37)
        3:54.28 (49.68)     4:44.80 (50.52)     5:34.68 (49.88)     6:24.17 (49.49)
        7:16.20 (52.03)     8:02.51 (46.31)                                        
 
Event 16  Women 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryen, Haley R             15 HAC-NC               5:22.03    5:23.49  
                  28.86     1:00.51 (31.65)     1:32.29 (31.78)     2:04.86 (32.57)
        2:37.54 (32.68)     3:10.84 (33.30)     3:43.77 (32.93)     4:17.03 (33.26)
        4:50.19 (33.16)     5:23.49 (33.30)                                        
  2 Fu, Jiayu                 17 WAVE-NC              5:25.52    5:24.79  
                  29.26     1:01.57 (32.31)     1:34.85 (33.28)     2:08.56 (33.71)
        2:41.92 (33.36)     3:14.98 (33.06)     3:47.82 (32.84)     4:20.85 (33.03)
        4:53.39 (32.54)     5:24.79 (31.40)                                        
  3 Adams, Jennifer A         16 WAVE-NC              5:03.19    5:25.89  
                  28.15       59.35 (31.20)     1:31.83 (32.48)     2:04.49 (32.66)
        2:38.11 (33.62)     3:11.47 (33.36)     3:44.94 (33.47)     4:18.75 (33.81)
        4:52.33 (33.58)     5:25.89 (33.56)                                        
  4 Gschwind, Olivia C        17 WAVE-NC              5:19.78    5:27.76  
                  29.50     1:01.53 (32.03)     1:34.68 (33.15)     2:08.45 (33.77)
        2:42.26 (33.81)     3:15.69 (33.43)     3:49.07 (33.38)     4:22.89 (33.82)
        4:56.22 (33.33)     5:27.76 (31.54)                                        
  5 Petschauer, Madison A     17 WAVE-NC              5:51.63    5:40.62  
                  29.95     1:03.49 (33.54)     1:37.50 (34.01)     2:11.89 (34.39)
        2:46.61 (34.72)     3:21.52 (34.91)     3:56.75 (35.23)     4:31.90 (35.15)
        5:06.70 (34.80)     5:40.62 (33.92)                                        
  6 Myers, Cassie R           15 WAVE-NC              6:16.91    5:55.68  
                  32.14     1:06.85 (34.71)     1:42.87 (36.02)     2:19.47 (36.60)
        2:55.93 (36.46)     3:31.83 (35.90)     4:08.47 (36.64)     4:44.77 (36.30)
        5:21.11 (36.34)     5:55.68 (34.57)                                        
  7 Edelson, Lanie F          16 WAVE-NC              5:44.33    5:57.49  
                  31.83     1:07.23 (35.40)     1:43.44 (36.21)     2:19.72 (36.28)
        2:56.31 (36.59)     3:32.77 (36.46)     4:09.43 (36.66)     4:45.83 (36.40)
        5:22.25 (36.42)     5:57.49 (35.24)                                        
  8 Lisk, Kaylin E            16 WAVE-NC              6:15.03    5:58.23  
                  32.43     1:07.94 (35.51)     1:44.54 (36.60)     2:21.22 (36.68)
        2:57.99 (36.77)     3:34.94 (36.95)     4:10.84 (35.90)     4:47.35 (36.51)
        5:23.65 (36.30)     5:58.23 (34.58)                                        
  9 McNeill, Teaghan E        15 WAVE-NC                   NT    6:43.67  
                  34.37     1:13.30 (38.93)     1:54.22 (40.92)     2:35.45 (41.23)
        3:16.93 (41.48)     3:59.69 (42.76)     4:40.87 (41.18)     5:22.50 (41.63)
        6:03.75 (41.25)     6:43.67 (39.92)                                        
 10 Plant, Victoria R         15 RSA-NC               7:13.15    7:17.69  
                  35.67     1:19.34 (43.67)     2:04.46 (45.12)     2:48.64 (44.18)
        3:32.93 (44.29)     4:18.11 (45.18)     5:03.12 (45.01)     5:48.55 (45.43)
        6:34.04 (45.49)     7:17.69 (43.65)                                        
 
Event 16  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Olst Jr, Parker P      9 WAVE-NC              6:33.52    6:19.03  
                  34.43     1:13.00 (38.57)     1:52.14 (39.14)     2:31.27 (39.13)
        3:10.05 (38.78)     3:49.18 (39.13)     4:28.64 (39.46)     5:07.37 (38.73)
        5:45.99 (38.62)     6:19.03 (33.04)                                        
  2 Brumback, Noah G          10 RSA-NC               7:00.00    6:36.26  
                  35.74     1:16.37 (40.63)     1:57.35 (40.98)     2:38.03 (40.68)
        3:17.91 (39.88)     3:57.75 (39.84)     4:38.63 (40.88)     5:19.07 (40.44)
        5:58.57 (39.50)     6:36.26 (37.69)                                        
  3 Levesque, Jake C          10 RSA-NC               7:30.99    8:40.38  
                  42.39     1:32.53 (50.14)                                        
            3:17.85 ( )     4:11.41 (53.56)   8:40.38 (4:28.97)                    
 
Event 16  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsteiner, Sam T         12 WAVE-NC              6:03.89    5:10.89  
                  27.62       59.26 (31.64)     1:31.54 (32.28)     2:03.00 (31.46)
        2:35.23 (32.23)     3:06.23 (31.00)     3:37.99 (31.76)     4:09.98 (31.99)
        4:40.78 (30.80)     5:10.89 (30.11)                                        
  2 Czar, Matthew E           12 HAC-NC               5:57.02    5:43.29  
                  31.17     1:05.62 (34.45)     1:40.87 (35.25)     2:16.09 (35.22)
        2:51.72 (35.63)     3:27.27 (35.55)     4:02.69 (35.42)     4:38.20 (35.51)
        5:12.71 (34.51)     5:43.29 (30.58)                                        
  3 Andre, Alex U             12 HAC-NC               5:54.56    5:46.36  
                  30.95     1:05.50 (34.55)     1:40.98 (35.48)     2:16.39 (35.41)
        2:51.92 (35.53)     3:27.35 (35.43)     4:02.71 (35.36)     4:38.33 (35.62)
        5:12.72 (34.39)     5:46.36 (33.64)                                        
  4 Roman, Luke T             12 HAC-NC               6:00.33    5:48.77  
                  32.23     1:07.56 (35.33)     1:44.12 (36.56)     2:20.28 (36.16)
        2:55.94 (35.66)     3:31.96 (36.02)     4:07.59 (35.63)     4:42.85 (35.26)
        5:16.62 (33.77)     5:48.77 (32.15)                                        
  5 Ball, Holden H            12 WAVE-NC              6:17.88    5:49.21  
                  31.00     1:06.20 (35.20)     1:41.78 (35.58)     2:17.12 (35.34)
        2:53.65 (36.53)     3:28.94 (35.29)     4:05.24 (36.30)     4:40.69 (35.45)
        5:15.79 (35.10)     5:49.21 (33.42)                                        
  6 Fortner, Ryan             12 WAVE-NC              6:40.03    6:02.89  
                  32.75     1:09.38 (36.63)     1:46.97 (37.59)     2:24.64 (37.67)
        3:01.61 (36.97)     3:39.36 (37.75)     4:15.91 (36.55)     4:53.17 (37.26)
        5:28.56 (35.39)     6:02.89 (34.33)                                        
  7 Smith, Ben C              11 WAVE-NC                   NT    6:18.08  
                  33.40     1:10.64 (37.24)     1:49.88 (39.24)     2:28.45 (38.57)
        3:07.63 (39.18)     3:47.90 (40.27)     4:25.93 (38.03)     5:04.30 (38.37)
        5:42.56 (38.26)     6:18.08 (35.52)                                        
  8 Handschumacher, Landon D  12 WAVE-NC              6:58.06    6:24.11  
                  32.55     1:09.67 (37.12)     1:48.11 (38.44)     2:27.27 (39.16)
        3:06.75 (39.48)     3:45.77 (39.02)     4:25.42 (39.65)     5:05.53 (40.11)
        5:45.66 (40.13)     6:24.11 (38.45)                                        
  9 Moujeahid, Adam K         12 WAVE-NC              7:19.13    6:55.48  
                  36.86     1:17.83 (40.97)     2:01.23 (43.40)     2:45.10 (43.87)
        3:26.89 (41.79)     4:09.69 (42.80)     4:53.07 (43.38)     5:35.82 (42.75)
        6:19.67 (43.85)     6:55.48 (35.81)                                        
 
Event 16  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennison, James W         14 WAVE-NC              5:14.70    5:08.00  
                  26.55       56.21 (29.66)     1:27.20 (30.99)     1:58.65 (31.45)
        2:29.73 (31.08)     3:01.54 (31.81)     3:33.80 (32.26)     4:06.00 (32.20)
        4:37.64 (31.64)     5:08.00 (30.36)                                        
  2 Riley, Seth A             13 Riptides-SC          5:11.86    5:09.31  
                  28.13       58.82 (30.69)     1:30.25 (31.43)     2:01.80 (31.55)
        2:33.47 (31.67)     3:05.27 (31.80)     3:36.74 (31.47)     4:08.23 (31.49)
        4:39.41 (31.18)     5:09.31 (29.90)                                        
  3 Marsteiner, Matthew F     13 WAVE-NC              5:30.84    5:12.14  
                  28.05       59.67 (31.62)     1:31.62 (31.95)     2:03.49 (31.87)
        2:35.66 (32.17)     3:07.61 (31.95)     3:39.39 (31.78)     4:10.81 (31.42)
        4:42.13 (31.32)     5:12.14 (30.01)                                        
  4 Smith, Zack C             13 WAVE-NC              5:15.44    5:17.23  
                  27.84       58.29 (30.45)     1:29.99 (31.70)     2:02.04 (32.05)
        2:34.35 (32.31)     3:07.10 (32.75)     3:39.95 (32.85)     4:13.07 (33.12)
        4:45.65 (32.58)     5:17.23 (31.58)                                        
  5 Scheiber, Jackson T       13 WAVE-NC              5:34.21    5:22.07  
                  29.75     1:02.76 (33.01)     1:36.40 (33.64)     2:09.20 (32.80)
        2:42.12 (32.92)     3:14.42 (32.30)     3:47.05 (32.63)     4:19.71 (32.66)
        4:51.87 (32.16)     5:22.07 (30.20)                                        
  6 Milburn-Pyle, James       14 WAVE-NC              5:39.99    5:22.36  
                  28.94     1:00.66 (31.72)     1:33.83 (33.17)     2:07.16 (33.33)
        2:40.47 (33.31)     3:13.52 (33.05)     3:46.56 (33.04)     4:19.11 (32.55)
        4:51.16 (32.05)     5:22.36 (31.20)                                        
  7 Hadsell, Ethan C          14 RSA-NC               5:18.86    5:24.73  
                  28.47       59.69 (31.22)     1:32.43 (32.74)     2:05.39 (32.96)
        2:38.52 (33.13)     3:11.78 (33.26)     3:45.03 (33.25)     4:18.72 (33.69)
        4:52.36 (33.64)     5:24.73 (32.37)                                        
  8 Kightlinger, Evan C       14 RSA-NC               5:37.87    5:27.00  
                  28.41       59.91 (31.50)     1:32.47 (32.56)     2:06.08 (33.61)
        2:39.36 (33.28)     3:13.26 (33.90)     3:47.06 (33.80)     4:21.00 (33.94)
        4:54.64 (33.64)     5:27.00 (32.36)                                        
  9 Le, Dan H                 14 WAVE-NC              5:35.03    5:39.96  
                  28.95     1:01.88 (32.93)     1:36.34 (34.46)     2:10.72 (34.38)
        2:45.68 (34.96)     3:21.13 (35.45)     3:56.24 (35.11)     4:31.24 (35.00)
        5:06.25 (35.01)     5:39.96 (33.71)                                        
 10 Hall, Jackson H           14 WAVE-NC              5:59.00    5:41.75  
                  30.57     1:03.98 (33.41)     1:38.11 (34.13)     2:12.89 (34.78)
        2:47.88 (34.99)     3:22.87 (34.99)     3:58.43 (35.56)     4:33.92 (35.49)
        5:08.86 (34.94)     5:41.75 (32.89)                                        
 11 Shearin, Zach D           14 RSA-NC               7:11.53    5:44.60  
                  30.08     1:03.40 (33.32)     1:37.96 (34.56)     2:13.81 (35.85)
        2:49.48 (35.67)     3:25.56 (36.08)     4:01.19 (35.63)     4:36.97 (35.78)
        5:12.04 (35.07)     5:44.60 (32.56)                                        
 12 Kondratick, Jack A        13 RSA-NC               5:58.08    5:53.17  
                  31.50     1:07.31 (35.81)     1:43.53 (36.22)     2:19.21 (35.68)
        2:55.47 (36.26)     3:31.51 (36.04)     4:07.13 (35.62)     4:42.97 (35.84)
        5:17.99 (35.02)     5:53.17 (35.18)                                        
 13 Miller, Riley C           14 RSA-NC                    NT    6:07.99  
                  32.60     1:08.63 (36.03)     1:44.79 (36.16)     2:22.19 (37.40)
        3:00.50 (38.31)     3:38.68 (38.18)     4:17.04 (38.36)     4:56.04 (39.00)
        5:33.08 (37.04)     6:07.99 (34.91)                                        
 14 Hutchins, Matt T          13 WAVE-NC              6:28.70    6:11.01  
                  33.51     1:11.50 (37.99)     1:49.56 (38.06)     2:28.17 (38.61)
        3:06.25 (38.08)     3:44.32 (38.07)     4:22.07 (37.75)     5:00.34 (38.27)
        5:37.34 (37.00)     6:11.01 (33.67)                                        
 15 Myers, Andrew S           13 WAVE-NC              6:25.03    6:13.58  
                  34.12     1:10.87 (36.75)     1:49.30 (38.43)     2:27.78 (38.48)
        3:06.39 (38.61)     3:44.21 (37.82)     4:22.72 (38.51)     5:00.65 (37.93)
        5:38.28 (37.63)     6:13.58 (35.30)                                        
 16 McDonnell, Gavin J        14 RSA-NC               7:39.78    6:31.98  
                  34.00     1:12.91 (38.91)     1:53.16 (40.25)     2:33.64 (40.48)
        3:13.76 (40.12)     3:54.45 (40.69)     4:34.51 (40.06)     5:14.92 (40.41)
        5:54.09 (39.17)     6:31.98 (37.89)                                        
 17 Page, Logan A             13 WAVE-NC              7:16.58    6:51.93  
                  36.28     1:18.29 (42.01)     2:00.01 (41.72)     2:44.17 (44.16)
        3:24.82 (40.65)     4:06.56 (41.74)     4:49.26 (42.70)     5:31.12 (41.86)
        6:12.43 (41.31)     6:51.93 (39.50)                                        
 18 Wilkerson, Evan S         13 WAVE-NC                   NT    7:08.59  
                  38.72     1:24.27 (45.55)     2:10.20 (45.93)     2:54.66 (44.46)
        3:38.81 (44.15)     4:22.55 (43.74)     5:06.49 (43.94)     5:50.90 (44.41)
        6:31.06 (40.16)     7:08.59 (37.53)                                        
 
Event 16  Men 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Christopher J     17 WAVE-NC              4:45.79    4:59.11  
                  26.77       56.35 (29.58)     1:26.64 (30.29)     1:57.41 (30.77)
        2:28.35 (30.94)     2:59.43 (31.08)     3:30.24 (30.81)     4:00.29 (30.05)
        4:30.18 (29.89)     4:59.11 (28.93)                                        
  2 Lynch, Ryan T             17 RSA-NC               4:55.44    5:03.01  
                  27.46       57.26 (29.80)     1:27.76 (30.50)     1:58.41 (30.65)
        2:29.11 (30.70)     3:00.33 (31.22)     3:31.36 (31.03)     4:02.41 (31.05)
        4:33.14 (30.73)     5:03.01 (29.87)                                        
  3 Sanders, Michael J        17 WAVE-NC              5:16.33    5:11.70  
                  27.51       57.54 (30.03)     1:29.54 (32.00)     2:01.54 (32.00)
        2:33.04 (31.50)     3:05.35 (32.31)     3:38.06 (32.71)     4:10.42 (32.36)
        4:41.77 (31.35)     5:11.70 (29.93)                                        
  4 Anderson, Tate D          15 RSA-NC               5:17.44    5:17.02  
                  26.99       58.23 (31.24)     1:30.72 (32.49)     2:03.69 (32.97)
        2:36.55 (32.86)     3:09.14 (32.59)     3:42.26 (33.12)     4:15.03 (32.77)
        4:47.17 (32.14)     5:17.02 (29.85)                                        
  5 Lower, Jesse J            15 WAVE-NC              5:44.93    5:26.67  
                  27.03       57.76 (30.73)     1:30.95 (33.19)     2:04.70 (33.75)
        2:38.52 (33.82)     3:12.40 (33.88)     3:45.44 (33.04)     4:18.92 (33.48)
        4:53.57 (34.65)     5:26.67 (33.10)                                        
  6 Nixon, Carson W           15 WAVE-NC              5:35.79    5:41.96  
                  29.28     1:02.69 (33.41)     1:37.07 (34.38)     2:12.23 (35.16)
        2:47.17 (34.94)     3:22.55 (35.38)     3:58.18 (35.63)     4:34.23 (36.05)
        5:09.04 (34.81)     5:41.96 (32.92)                                        
  7 Chambers, Campbell G      15 WAVE-NC              5:38.17    5:43.08  
                  30.70     1:04.91 (34.21)     1:39.76 (34.85)     2:14.64 (34.88)
        2:50.91 (36.27)     3:25.97 (35.06)     4:01.49 (35.52)     4:37.00 (35.51)
        5:11.24 (34.24)     5:43.08 (31.84)                                        
  8 Young, Ryan               15 WAVE-NC                   NT    6:58.89  
                  37.06     1:19.87 (42.81)     2:04.53 (44.66)     2:49.22 (44.69)
        3:34.11 (44.89)     4:18.22 (44.11)     5:01.56 (43.34)     5:42.26 (40.70)
        6:23.00 (40.74)     6:58.89 (35.89)