Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/16/2019 01:22 PM
                 2019 NC SwimMAC 12U Winter Invite - 1/12/2019                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:31.04    2:28.84  
     1) Bok, Kayden E 9                 2) Searight, Sloan R 8            
     3) Kern, Elizabeth N 9             4) Short, Grace J 8               
                              39.20 (39.20)                         1:15.82 (36.62)
                            1:52.23 (36.41)     2:28.84 (36.61)                    
  2 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:28.90    2:29.25  
     1) Calhoun, Leah R 9               2) O'Dell, Sarah G 10             
     3) Mann, Phoebe M 10               4) Mosiashvili, Eva E 9           
                              38.09 (38.09)                         1:15.33 (37.24)
                            1:52.31 (36.98)     2:29.25 (36.94)                    
  3 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          2:23.90    2:31.25  
     1) Moran, Alexis N 8               2) Berl, Ava K 9                  
     3) Bahr, Sophia K 10               4) Argenta, Molly A 10            
                              38.11 (38.11)                         1:13.65 (35.54)
                            1:52.72 (39.07)     2:31.25 (38.53)                    
  4 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          2:40.75    2:33.39  
     1) Lynch, Berkeley C 11            2) Simms, Alexandria R 8          
     3) Cleary, Shea V 8                4) Lindsay, Ann Marshall M 9      
                              41.02 (41.02)                         1:23.22 (42.20)
                            1:57.28 (34.06)     2:33.39 (36.11)                    
  5 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          2:43.13    2:42.00  
     1) Degner, Nora A 9                2) Johns, Whitney G 9             
     3) McHaffie, Mary Ellis E 8        4) Lumbanbatu Solano, Andrea G 10 
                              39.71 (39.71)                         1:29.66 (49.95)
                            2:01.79 (32.13)     2:42.00 (40.21)                    
  6 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          2:35.11    2:42.12  
     1) Bennett, Addison R 9            2) Harrison, Lily G 9             
     3) Cankurtaran, Alara M 10         4) McGuire, Georgia G 9           
                              38.10 (38.10)                         1:15.82 (37.72)
                            1:52.10 (36.28)     2:42.12 (50.02)                    
 -- SwimMAC Carolina-NC  'G'                          2:46.78         DQ  
     1) Kolano, Alana X 9               2) Milheim, Anna G 8              
     3) Schiffern, Taylor G 9           4) Steier, Jayne C 9              
                                2:02.93 ( )          DQ (38.00)                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          2:22.48    2:31.67  
     1) Nelson, Webb W 10               2) West, Carson J 10              
     3) Kroh, Jackson E 9               4) Hart III, Neil J 10            
                              39.65 (39.65)                         1:16.28 (36.63)
      2:31.67 (1:15.39)                                                            
  2 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:35.50    2:33.12  
     1) Fitz, Austin D 9                2) Shah, Lucas B 10               
     3) Evans, Greyson H 10             4) Roman, Vlad M 9                
                              40.61 (40.61)                         1:19.47 (38.86)
                            1:57.03 (37.56)     2:33.12 (36.09)                    
  3 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:30.73    2:34.79  
     1) Schiffern, Logan R 8            2) Harding, Cullan W 9            
     3) Beatty, Mason A 10              4) Raniszeski, Cooper L 8         
                              41.63 (41.63)                         1:19.33 (37.70)
                            1:57.62 (38.29)     2:34.79 (37.17)                    
  4 SwimMAC Carolina-NC  'G'                          2:47.35    2:41.29  
     1) Hetzel, Sam J 9                 2) Aris, Adam 8                   
     3) Laws, Colton R 9                4) Lotakis, Hunter G 10           
                              39.66 (39.66)                         1:19.58 (39.92)
                            2:04.49 (44.91)     2:41.29 (36.80)                    
  5 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          2:44.87    2:43.68  
     1) Zhang, Nathan R 8               2) Miles, Parker B 10             
     3) Clair, Cooper P 10              4) King, Will A 10                
                              41.06 (41.06)                         1:24.40 (43.34)
                            2:06.85 (42.45)     2:43.68 (36.83)                    
  6 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          2:37.50    2:46.24  
     1) Vandenstockt, Andy M 9          2) Haywood, Todd C 7              
     3) Cowles, Isaiah W 8              4) Smith, Charlie K 10            
                              38.48 (38.48)                         1:15.13 (36.65)
                            1:54.31 (39.18)     2:46.24 (51.93)                    
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connors, Emily R          10 MAC-NC                    NT    3:11.22  
                                  42.20 ( )                             1:32.34 ( )
                                2:23.11 ( )     3:11.22 (48.11)                    
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desmond, Will F            9 MAC-NC                    NT    3:01.52  
                                  40.83 ( )                             1:26.85 ( )
                                2:16.23 ( )     3:01.52 (45.29)                    
  2 Niemoller, Leo P           9 MAC-NC               3:19.27    3:02.18  
                                  41.17 ( )                             1:27.54 ( )
                                2:17.09 ( )     3:02.18 (45.09)                    
 
Event 5  Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Short, Grace J             8 MAC-NC               1:37.15    1:31.36  
                                  42.07 ( )     1:31.36 (49.29)                    
  2 Cleary, Shea V             8 MAC-NC               1:39.87    1:36.94  
                                  46.54 ( )     1:36.94 (50.40)                    
  3 Berl, Elise V              7 MAC-NC                    NT    1:42.38  
                                  47.08 ( )     1:42.38 (55.30)                    
  4 LaBue, Ashlyn E            8 MAC-NC                    NT    1:45.20  
                                  51.61 ( )     1:45.20 (53.59)                    
  5 Wooten, Kaitlyn E          8 MAC-NC                    NT    1:47.60  
                                  46.68 ( )   1:47.60 (1:00.92)                    
  6 Magner, Ella B             8 MAC-NC                    NT    2:08.39  
                                1:02.70 ( )   2:08.39 (1:05.69)                    
 -- Searight, Sloan R          8 MAC-NC               1:36.74         DQ  
                  35.02        43.63 (8.61)     1:28.10 (44.47)           DQ (6.66)
 
Event 6  Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raniszeski, Cooper L       8 MAC-NC               1:34.58    1:30.24  
                  19.91       40.72 (20.81)        48.62 (7.90)     1:30.24 (41.62)
  2 Cowles, Isaiah W           8 MAC-NC               1:37.22    1:32.65  
                                  44.46 ( )     1:32.65 (48.19)                    
  3 Zhang, Nathan R            8 MAC-NC               2:09.86    1:44.00  
                                  48.77 ( )     1:44.00 (55.23)                    
  4 Beale, Logan P             8 MAC-NC               1:56.43    1:46.86  
                                  47.90 ( )     1:46.86 (58.96)                    
  5 McCarthy, Connor F         8 MAC-NC               1:55.00    1:50.27  
                                  49.11 ( )   1:50.27 (1:01.16)                    
  6 Vandekar, Landon C         8 MAC-NC                    NT    1:57.56  
                                  57.15 ( )   1:57.56 (1:00.41)                    
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berl, Ava K                9 MAC-NC               1:35.61    1:29.57  
                                  40.42 ( )     1:29.57 (49.15)                    
  2 Bass, Lillian C            9 MAC-NC               1:35.06    1:33.41  
                                  46.48 ( )     1:33.41 (46.93)                    
  3 Steier, Jayne C            9 MAC-NC               1:38.80    1:34.81  
                                  44.17 ( )     1:34.81 (50.64)                    
  4 Delmar, June E             9 MAC-NC               1:35.28    1:36.54  
                                  44.18 ( )     1:36.54 (52.36)                    
  5 Lee, Bella                 9 MAC-NC               1:40.46    1:37.65  
                                  46.22 ( )     1:37.65 (51.43)                    
  6 Lindsay, Ann Marshall M    9 MAC-NC               1:42.92    1:38.29  
                                  45.83 ( )     1:38.29 (52.46)                    
  7 Bennett, Addison R         9 MAC-NC               1:40.79    1:38.34  
                                  21.18 ( )   1:38.34 (1:17.16)                    
  8 Mosiashvili, Eva E         9 MAC-NC               1:40.07    1:41.62  
                                  48.35 ( )     1:41.62 (53.27)                    
  9 Johns, Whitney G           9 MAC-NC               1:43.75    1:42.30  
                                  48.09 ( )     1:42.30 (54.21)                    
 10 Burdulis, Megan W          9 MAC-NC               1:44.56    1:45.85  
                                  49.41 ( )     1:45.85 (56.44)                    
 11 Cankurtaran, Tuana D       9 MAC-NC                    NT    1:46.96  
                                  50.50 ( )     1:46.96 (56.46)                    
 12 Harrison, Lily G           9 MAC-NC                    NT    1:47.43  
                  41.74        50.91 (9.17)     1:42.96 (52.05)      1:47.43 (4.47)
 13 Dann, Sidney P             9 MAC-NC               2:00.67    1:48.14  
                                  49.01 ( )     1:48.14 (59.13)                    
 14 Kolano, Alana X            9 MAC-NC               1:45.65    1:48.35  
                                  51.65 ( )     1:48.35 (56.70)                    
 -- McGuire, Georgia G         9 MAC-NC               2:05.32         DQ  
                                1:01.66 ( )        DQ (1:05.34)                    
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nair, Navami K            10 MAC-NC               1:34.29    1:28.62  
                                  38.92 ( )     1:28.62 (49.70)                    
  2 O'Dell, Sarah G           10 MAC-NC               1:32.10    1:30.15  
                                  42.63 ( )     1:30.15 (47.52)                    
  3 Connors, Emily R          10 MAC-NC               1:39.09    1:33.84  
                                  44.29 ( )     1:33.84 (49.55)                    
  4 Bahr, Sophia K            10 MAC-NC               1:33.70    1:33.98  
                                  44.34 ( )     1:33.98 (49.64)                    
  5 Wickerham, Cate R         10 MAC-NC                    NT    1:35.16  
                                  43.02 ( )     1:35.16 (52.14)                    
  6 Mann, Phoebe M            10 MAC-NC               1:39.62    1:38.80  
                                  48.25 ( )     1:38.80 (50.55)                    
  7 Rounds, Jadan B           10 MAC-NC                    NT    1:44.89  
                                  49.07 ( )     1:44.89 (55.82)                    
  8 Riddle, Taylor M          10 MAC-NC               1:51.91    1:51.84  
                  22.64       56.89 (34.25)     1:51.84 (54.95)                    
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Berkeley C         11 MAC-NC               1:48.36    1:39.02  
                                  48.40 ( )     1:39.02 (50.62)                    
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leck, Annalise S          12 MAC-NC                    NT    1:52.97  
                                  54.58 ( )     1:52.97 (58.39)                    
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desmond, Will F            9 MAC-NC               1:36.95    1:30.61  
                                  41.31 ( )     1:30.61 (49.30)                    
  2 Roman, Vlad M              9 MAC-NC               1:32.78    1:31.60  
                                  43.79 ( )     1:31.60 (47.81)                    
  3 Chen, Lucas S              9 MAC-NC                    NT    1:33.99  
                                  42.18 ( )     1:33.99 (51.81)                    
  4 Niemoller, Leo P           9 MAC-NC               1:36.35    1:35.01  
                                  44.70 ( )     1:35.01 (50.31)                    
  5 Kroh, Jackson E            9 MAC-NC               1:40.49    1:41.57  
                                  48.83 ( )     1:41.57 (52.74)                    
  6 Csuy, Dillon A             9 MAC-NC               1:47.22    1:47.98  
                                  52.11 ( )     1:47.98 (55.87)                    
 -- Fitz, Austin D             9 MAC-NC               1:34.19         DQ  
                                  41.38 ( )          DQ (51.38)                    
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Gabe G             10 MAC-NC               1:32.56    1:26.11  
                                  41.58 ( )     1:26.11 (44.53)                    
  2 Hart III, Neil J          10 MAC-NC               1:31.52    1:26.86  
                                  40.52 ( )     1:26.86 (46.34)                    
  3 West, Carson J            10 MAC-NC               1:32.11    1:28.90  
                                  42.58 ( )     1:28.90 (46.32)                    
  4 Beatty, Mason A           10 MAC-NC               1:41.29    1:33.58  
                                  44.10 ( )     1:33.58 (49.48)                    
  5 Shah, Lucas B             10 MAC-NC               1:47.83    1:45.43  
                                  48.61 ( )     1:45.43 (56.82)                    
  6 Nelson, Webb W            10 MAC-NC                    NT    1:51.81  
                                  50.32 ( )   1:51.81 (1:01.49)                    
 -- Kieffer, TJ J             10 MAC-NC               1:58.47         DQ  
                                  53.50 ( )          DQ (55.55)                    
 -- Clair, Cooper P           10 MAC-NC                    NT         DQ  
                                  51.00 ( )        DQ (1:00.18)                    
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pritchard, Nick G         11 MAC-NC               1:42.38    1:34.24  
                                  46.05 ( )     1:34.24 (48.19)                    
 
Event 9  Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Short, Grace J             8 MAC-NC                 37.65      37.51  
  2 Simms, Alexandria R        8 MAC-NC                 40.35      37.76  
  3 Searight, Sloan R          8 MAC-NC                 37.71      38.12  
  4 McHaffie, Mary Ellis E     8 MAC-NC                 41.53      38.31  
  5 LaBue, Ashlyn E            8 MAC-NC                 44.47      40.59  
  6 Greathouse, Erin L         7 MAC-NC                 42.99      40.62  
  7 Justice, Hannah J          8 MAC-NC                 42.18      40.75  
  8 Milheim, Anna G            8 MAC-NC                 41.52      41.22  
  9 Jones, Ansley K            8 MAC-NC                 41.92      43.06  
 10 DeWaele, Kennedy D         8 MAC-NC                 43.90      43.70  
 11 Wooten, Kaitlyn E          8 MAC-NC                 45.29      44.24  
 12 Lankford, Emma K           8 MAC-NC                 48.02      45.39  
 13 George, Maya M             8 MAC-NC                 46.09      45.53  
 14 Steiner, Madeline L        8 MAC-NC                 40.30      45.94  
 15 Bass, Merritt J            7 MAC-NC                 52.33      46.27  
 16 Hunt, Laurel F             8 MAC-NC                    NT      46.64  
 17 Malecki, Maya O            7 MAC-NC                 46.72      47.13  
 18 Stone, Skyler A            7 MAC-NC                 47.47      47.14  
 19 Alvarez, Isabella N        8 MAC-NC                 58.36      47.72  
 20 Magner, Ella B             8 MAC-NC                 50.17      48.21  
 21 Markham, Adelyn B          8 MAC-NC                 51.51      49.46  
 22 Castonguay, Sophia H       8 MAC-NC                 50.90      50.67  
 23 Meacham, Piper M           8 MAC-NC                 54.06      50.85  
 24 Szostek, Allison E         7 MAC-NC                 54.99      53.34  
 25 Atmakuru, Nidhi            8 MAC-NC               2:08.85    1:07.80  
 
Event 10  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooler, Banks B            6 MAC-NC                    NT      52.76  
 
Event 10  Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haywood, Todd C            7 MAC-NC                 39.49      35.93  
  2 Carlson, Samuel B          8 MAC-NC                 40.38      36.96  
  3 Cowles, Isaiah W           8 MAC-NC                 39.91      37.16  
  4 Aris, Adam                 8 MAC-NC                 42.11      40.21  
  5 Glassner, Gus G            7 MAC-NC                 43.87      43.11  
  6 Kutsak, Charlie M          8 MAC-NC                 45.08      43.69  
  7 Spurgeon, Mason C          8 MAC-NC                 47.12      43.82  
  8 Hull, Julien D             8 MAC-NC                 44.96      44.20  
  9 Knox, Chase G              7 MAC-NC                 47.44      45.02  
 10 Schiffern, Logan R         8 MAC-NC                 43.69      45.07  
 11 Martinson, Nathan J        8 MAC-NC                 51.66      45.73  
 12 Klein, Charlie A           8 MAC-NC                 43.45      46.03  
 13 Smith, Harrison M          8 MAC-NC                 45.95      46.08  
 14 Rutledge, Chase T          7 MAC-NC                 46.60      47.96  
 15 Beatty, Miles O            7 MAC-NC                 47.68      48.49  
 16 Denton, Aiden T            7 MAC-NC                 53.17      48.62  
 17 Degner, Grant M            7 MAC-NC                 51.69      49.06  
 18 Clair, Reid A              8 MAC-NC                    NT      51.35  
 19 Edwards, James D           8 MAC-NC                 57.39      51.72  
 20 Tinelli, Alex J            8 MAC-NC                    NT      54.29  
 21 Tolan, Hunter F            7 MAC-NC                    NT      58.92  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Elizabeth N          9 MAC-NC                 38.01      36.97  
  2 Mosiashvili, Eva E         9 MAC-NC                 37.67      37.81  
  3 Steier, Jayne C            9 MAC-NC                 42.52      38.33  
  4 Degner, Nora A             9 MAC-NC                 41.13      38.58  
  5 Harrison, Lily G           9 MAC-NC                 39.49      39.72  
  6 Bass, Lillian C            9 MAC-NC                 42.76      40.63  
  7 McPherson, Brooke C        9 MAC-NC                    NT      40.67  
  8 Schiffern, Taylor G        9 MAC-NC                 42.07      40.83  
  9 Foran, Erin M              9 MAC-NC                    NT      41.32  
 10 Dann, Sidney P             9 MAC-NC                 42.55      41.70  
 11 Cankurtaran, Tuana D       9 MAC-NC                 43.16      43.92  
 12 McGuire, Georgia G         9 MAC-NC                 40.07      54.42  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cankurtaran, Alara M      10 MAC-NC                 38.03      36.43  
  2 Wickerham, Cate R         10 MAC-NC                    NT      36.74  
  3 Mann, Phoebe M            10 MAC-NC                    NT      37.63  
  4 Rounds, Jadan B           10 MAC-NC                 42.66      40.92  
  5 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                 41.85      41.72  
  6 Riddle, Taylor M          10 MAC-NC                 42.82      44.11  
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leck, Annalise S          12 MAC-NC                    NT      46.23  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Lucas S              9 MAC-NC                 39.28      35.24  
  2 Vandenstockt, Andy M       9 MAC-NC                 39.46      38.42  
  3 Roman, Vlad M              9 MAC-NC                 38.61      38.92  
  4 Hetzel, Sam J              9 MAC-NC                 41.85      40.33  
  5 Gray, Harrison H           9 MAC-NC                 44.56      43.57  
  6 Laws, Colton R             9 MAC-NC                 42.81      43.97  
  7 Shukhnov, Phillip A        9 MAC-NC                 45.52      44.57  
  8 Shall, Drennan K           9 MAC-NC                 45.53      45.57  
  9 Kothe, Sullivan J          9 MAC-NC                 50.16      46.57  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lotakis, Hunter G         10 MAC-NC                 41.77      36.24  
  2 West, Carson J            10 MAC-NC                 35.77      36.45  
  3 Evans, Greyson H          10 MAC-NC                 39.04      36.98  
  4 King, Will A              10 MAC-NC                 41.31      37.59  
  5 Shah, Lucas B             10 MAC-NC                 38.98      38.01  
  6 Sondee, Luke C            10 MAC-NC                 40.63      39.03  
  7 Miles, Parker B           10 MAC-NC                 41.56      40.65  
  8 Kieffer, TJ J             10 MAC-NC                 44.94      43.51  
  9 Clair, Cooper P           10 MAC-NC                 41.62      43.60  
 10 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                    NT      44.09  
 11 Biswas, Ankit             10 MAC-NC                 50.06      48.95  
 12 Smith, Charlie K          10 MAC-NC                    NT      54.04  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pritchard, Nick G         11 MAC-NC                 39.27      36.91  
 
Event 13  Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greathouse, Erin L         7 MAC-NC                 43.53      43.25  
  2 Searight, Sloan R          8 MAC-NC                 42.63      43.26  
  3 Short, Grace J             8 MAC-NC                 43.50      43.32  
  4 Simms, Alexandria R        8 MAC-NC                 44.18      43.54  
  5 Jones, Ansley K            8 MAC-NC                 49.41      44.80  
  6 Berl, Elise V              7 MAC-NC                 51.53      45.49  
  7 McHaffie, Mary Ellis E     8 MAC-NC                 48.11      46.91  
  8 George, Maya M             8 MAC-NC                 49.85      47.03  
  9 Milheim, Anna G            8 MAC-NC                    NT      47.25  
 10 Justice, Hannah J          8 MAC-NC                    NT      48.28  
 11 DeWaele, Kennedy D         8 MAC-NC                 47.29      48.47  
 12 Steiner, Madeline L        8 MAC-NC                 52.78      49.63  
 13 Stone, Skyler A            7 MAC-NC                 51.36      50.70  
 14 Lindauer, Livi E           8 MAC-NC                 50.55      51.63  
 15 LaBue, Ashlyn E            8 MAC-NC                 50.62      51.77  
 16 Castonguay, Sophia H       8 MAC-NC                 53.04      51.82  
 17 Lankford, Emma K           8 MAC-NC                 50.98      52.01  
 18 Malecki, Maya O            7 MAC-NC                 53.56      52.50  
 19 Alvarez, Isabella N        8 MAC-NC                 57.58      54.03  
 20 Bass, Merritt J            7 MAC-NC                 59.37      55.83  
 21 Markham, Adelyn B          8 MAC-NC                 55.37      56.10  
 22 Hunt, Laurel F             8 MAC-NC                    NT      59.16  
 23 Szostek, Allison E         7 MAC-NC               1:01.65      59.81  
 24 Magner, Ella B             8 MAC-NC               1:04.09    1:00.01  
 25 Meacham, Piper M           8 MAC-NC               1:05.09    1:02.53  
 26 Atmakuru, Nidhi            8 MAC-NC                    NT    1:21.87  
 -- Wooten, Kaitlyn E          8 MAC-NC                 49.16         DQ  
 -- Moran, Alexis N            8 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 14  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cooler, Banks B            6 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 14  Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raniszeski, Cooper L       8 MAC-NC                 42.25      41.02  
  2 Haywood, Todd C            7 MAC-NC                 44.62      44.11  
  3 Beale, Logan P             8 MAC-NC                 46.30      44.58  
  4 Carlson, Samuel B          8 MAC-NC                 45.55      46.56  
  5 Zhang, Nathan R            8 MAC-NC                 49.46      47.59  
  6 Aris, Adam                 8 MAC-NC                 46.70      47.78  
  7 McCarthy, Connor F         8 MAC-NC                 47.83      48.08  
  8 Knox, Chase G              7 MAC-NC                 53.13      49.41  
  9 Spurgeon, Mason C          8 MAC-NC                 55.03      50.66  
 10 Schiffern, Logan R         8 MAC-NC                 53.80      50.88  
 11 Hull, Julien D             8 MAC-NC                 54.18      52.15  
 12 Kutsak, Charlie M          8 MAC-NC                 55.06      52.71  
 13 Smith, Harrison M          8 MAC-NC                 53.40      54.05  
 14 Martinson, Nathan J        8 MAC-NC                 53.44      54.32  
 15 Vandekar, Landon C         8 MAC-NC                 54.10      54.69  
 16 Klein, Charlie A           8 MAC-NC                 55.38      54.73  
 17 Degner, Grant M            7 MAC-NC                 54.07      55.54  
 18 Glassner, Gus G            7 MAC-NC                    NT      55.91  
 19 Beatty, Miles O            7 MAC-NC                 55.09      55.98  
 20 Rutledge, Chase T          7 MAC-NC                 54.42      59.61  
 21 Denton, Aiden T            7 MAC-NC                    NT    1:00.05  
 22 Clair, Reid A              8 MAC-NC                    NT    1:01.70  
 23 Edwards, James D           8 MAC-NC                    NT    1:01.94  
 24 Tolan, Hunter F            7 MAC-NC                    NT    1:03.70  
 25 Tinelli, Alex J            8 MAC-NC               1:12.67    1:16.38  
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berl, Ava K                9 MAC-NC                 40.82      39.65  
  2 Calhoun, Leah R            9 MAC-NC                 45.62      42.82  
  3 Kern, Elizabeth N          9 MAC-NC                 45.29      43.15  
  4 Delmar, June E             9 MAC-NC                 44.47      44.76  
  5 Bok, Kayden E              9 MAC-NC                 44.18      45.25  
  6 Bass, Lillian C            9 MAC-NC                 44.12      45.31  
  7 Lee, Bella                 9 MAC-NC                 46.79      45.42  
  8 Schiffern, Taylor G        9 MAC-NC                 46.28      46.19  
  9 Degner, Nora A             9 MAC-NC                 46.54      46.93  
 10 Foran, Erin M              9 MAC-NC                    NT      47.67  
 11 Hart, Grace E              9 MAC-NC                 51.49      47.68  
 12 McPherson, Brooke C        9 MAC-NC                    NT      48.95  
 13 Bennett, Addison R         9 MAC-NC                 48.82      49.46  
 14 Kolano, Alana X            9 MAC-NC                 47.32      49.51  
 15 Johns, Whitney G           9 MAC-NC                 46.19      49.57  
 16 Cankurtaran, Tuana D       9 MAC-NC                 51.65      50.03  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sophia K            10 MAC-NC                 43.08      41.95  
  2 Connors, Emily R          10 MAC-NC                 43.39      42.00  
  3 O'Dell, Sarah G           10 MAC-NC                 42.09      43.30  
  4 Wickerham, Cate R         10 MAC-NC                    NT      45.71  
  5 Rounds, Jadan B           10 MAC-NC                 49.59      48.85  
  6 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                 50.97      49.68  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Berkeley C         11 MAC-NC                 45.73      45.07  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leck, Annalise S          12 MAC-NC                    NT      53.71  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitz, Austin D             9 MAC-NC                 42.83      41.97  
  2 Roman, Vlad M              9 MAC-NC                 42.83      44.09  
  3 Vandenstockt, Andy M       9 MAC-NC                 47.68      44.16  
  4 Harding, Cullan W          9 MAC-NC                 46.67      44.25  
  5 Hetzel, Sam J              9 MAC-NC                 47.88      45.51  
  6 Kroh, Jackson E            9 MAC-NC                 47.93      46.46  
  7 Shukhnov, Phillip A        9 MAC-NC                 50.18      48.06  
  8 Csuy, Dillon A             9 MAC-NC                 49.50      48.92  
  9 Laws, Colton R             9 MAC-NC                 52.93      50.08  
 10 Kothe, Sullivan J          9 MAC-NC                 53.60      50.96  
 11 Gray, Harrison H           9 MAC-NC                 56.80      55.72  
 12 Shall, Drennan K           9 MAC-NC                 56.22      56.92  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart III, Neil J          10 MAC-NC                 44.83      42.03  
  2 King, Will A              10 MAC-NC                 44.03      43.04  
  3 Beatty, Mason A           10 MAC-NC                 43.37      43.09  
  4 Sondee, Luke C            10 MAC-NC                 47.92      47.63  
  5 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                 50.21      49.49  
  6 Clair, Cooper P           10 MAC-NC                 49.51      53.21  
  7 Biswas, Ankit             10 MAC-NC                 54.82      54.80  
  8 Smith, Charlie K          10 MAC-NC                 58.88      58.10  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pritchard, Nick G         11 MAC-NC                 49.71      48.03  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steier, Jayne C            9 MAC-NC               1:35.54    1:33.64  
                                  46.92 ( )     1:33.64 (46.72)                    
  2 Lindsay, Ann Marshall M    9 MAC-NC               1:43.41    1:37.56  
                                  46.27 ( )     1:37.56 (51.29)                    
  3 Harrison, Lily G           9 MAC-NC                    NT    1:40.05  
                                  48.86 ( )     1:40.05 (51.19)                    
  4 Dann, Sidney P             9 MAC-NC                    NT    1:43.84  
                                  50.60 ( )     1:43.84 (53.24)                    
  6 McGuire, Georgia G         9 MAC-NC               1:51.03    2:02.66  
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nair, Navami K            10 MAC-NC               1:31.73    1:30.67  
                                  44.85 ( )     1:30.67 (45.82)                    
  2 Cankurtaran, Alara M      10 MAC-NC               1:38.30    1:33.16  
  3 Argenta, Molly A          10 MAC-NC               1:37.73    1:39.03  
                                  47.74 ( )     1:39.03 (51.29)                    
  4 Riddle, Taylor M          10 MAC-NC               2:15.45    1:56.34  
                                  57.18 ( )     1:56.34 (59.16)                    
  5 Mann, Phoebe M            10 MAC-NC               1:46.57    1:46.60  
                                  53.18 ( )     1:46.60 (53.42)                    
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemoller, Leo P           9 MAC-NC               1:35.86    1:30.60  
                                  44.65 ( )     1:30.60 (45.95)                    
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Greyson H          10 MAC-NC               1:33.06    1:29.87  
                                  44.66 ( )     1:29.87 (45.21)                    
  2 Lotakis, Hunter G         10 MAC-NC               1:48.84    1:32.14  
  3 Nelson, Webb W            10 MAC-NC                    NT    1:41.56  
  4 Shah, Lucas B             10 MAC-NC               1:47.72    1:48.16  
                                  54.09 ( )     1:48.16 (54.07)                    
 -- Miles, Parker B           10 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 19  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magner, Ella B             8 MAC-NC                 29.37      31.79  
  2 Hunt, Laurel F             8 MAC-NC                    NT      33.25  
 
Event 20  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooler, Banks B            6 MAC-NC                    NT      31.63  
 
Event 20  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Miles O            7 MAC-NC                 35.81      32.17  
  2 Clair, Reid A              8 MAC-NC                    NT      34.23  
  3 Denton, Aiden T            7 MAC-NC                 56.00      34.53  
 
Event 21  Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Short, Grace J             8 MAC-NC                 45.77      47.26  
  2 Cleary, Shea V             8 MAC-NC                 51.09      49.68  
  3 Simms, Alexandria R        8 MAC-NC                 59.65      50.06  
  4 Searight, Sloan R          8 MAC-NC                 54.56      54.55  
  5 Lindauer, Livi E           8 MAC-NC                 58.94      55.74  
  6 Moran, Alexis N            8 MAC-NC                 58.74      56.69  
  7 Berl, Elise V              7 MAC-NC                    NT      57.50  
  8 Steiner, Madeline L        8 MAC-NC                    NT      57.67  
  9 George, Maya M             8 MAC-NC                 59.60      58.51  
 10 Justice, Hannah J          8 MAC-NC               1:00.51      58.76  
 11 Greathouse, Erin L         7 MAC-NC                 57.83      59.52  
 12 LaBue, Ashlyn E            8 MAC-NC                 58.87    1:00.52  
 13 McHaffie, Mary Ellis E     8 MAC-NC                 58.54    1:01.27  
 14 Malecki, Maya O            7 MAC-NC               1:05.85    1:01.90  
 15 Bass, Merritt J            7 MAC-NC                 58.66    1:01.92  
 16 DeWaele, Kennedy D         8 MAC-NC               1:02.07    1:02.06  
 17 Wooten, Kaitlyn E          8 MAC-NC                    NT    1:02.17  
 18 Lankford, Emma K           8 MAC-NC               1:04.45    1:03.28  
 19 Milheim, Anna G            8 MAC-NC                    NT    1:03.91  
 20 Castonguay, Sophia H       8 MAC-NC               1:12.69    1:05.61  
 21 Alvarez, Isabella N        8 MAC-NC                    NT    1:08.85  
 22 Markham, Adelyn B          8 MAC-NC                    NT    1:10.38  
 23 Meacham, Piper M           8 MAC-NC               1:18.35    1:15.19  
 24 Szostek, Allison E         7 MAC-NC               1:11.98    1:18.50  
 25 Stone, Skyler A            7 MAC-NC                    NT    1:22.92  
 -- Atmakuru, Nidhi            8 MAC-NC                    NT         DQ  
 -- Jones, Ansley K            8 MAC-NC               1:02.42         DQ  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Elizabeth N          9 MAC-NC                 52.86      50.82  
  2 McPherson, Brooke C        9 MAC-NC                    NT      53.35  
  3 Degner, Nora A             9 MAC-NC                 55.65      53.38  
  4 Burdulis, Megan W          9 MAC-NC                 51.70      53.40  
  5 Bok, Kayden E              9 MAC-NC                 54.18      55.12  
  6 Dann, Sidney P             9 MAC-NC                 59.76      55.95  
  7 Johns, Whitney G           9 MAC-NC                 53.06      56.14  
  8 Schiffern, Taylor G        9 MAC-NC                 57.86      56.53  
  9 Cankurtaran, Tuana D       9 MAC-NC                 57.09      57.46  
 10 Foran, Erin M              9 MAC-NC                    NT    1:00.81  
 11 Harrison, Lily G           9 MAC-NC                 59.97    1:02.74  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nair, Navami K            10 MAC-NC                 49.86      49.74  
  1 Cankurtaran, Alara M      10 MAC-NC                 50.75      49.74  
  3 Argenta, Molly A          10 MAC-NC                 51.48      49.93  
  4 Wickerham, Cate R         10 MAC-NC                    NT      53.95  
  5 Rounds, Jadan B           10 MAC-NC                 57.59      56.96  
  6 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                    NT    1:07.63  
 
Event 21  Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leck, Annalise S          12 MAC-NC                    NT      56.21  
 
Event 22  Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Samuel B          8 MAC-NC                 51.16      51.07  
  2 Raniszeski, Cooper L       8 MAC-NC                 51.60      51.69  
  3 Aris, Adam                 8 MAC-NC                 53.20      53.04  
  4 Cowles, Isaiah W           8 MAC-NC                 51.04      53.98  
  5 Kutsak, Charlie M          8 MAC-NC                 55.44      55.65  
  6 Haywood, Todd C            7 MAC-NC               1:02.45      55.80  
  7 Zhang, Nathan R            8 MAC-NC               1:02.32      57.16  
  8 Spurgeon, Mason C          8 MAC-NC               1:02.48      57.29  
  9 Schiffern, Logan R         8 MAC-NC               1:01.89      58.64  
 10 Beale, Logan P             8 MAC-NC               1:03.78    1:02.24  
 11 Knox, Chase G              7 MAC-NC               1:03.23    1:02.49  
 12 Vandekar, Landon C         8 MAC-NC                 59.18    1:02.54  
 13 Smith, Harrison M          8 MAC-NC               1:01.29    1:02.81  
 14 McCarthy, Connor F         8 MAC-NC               1:04.59    1:04.10  
 15 Hull, Julien D             8 MAC-NC               1:12.09    1:04.64  
 16 Tolan, Hunter F            7 MAC-NC               1:03.73    1:04.81  
 17 Degner, Grant M            7 MAC-NC                    NT    1:04.98  
 18 Klein, Charlie A           8 MAC-NC                 56.85    1:06.23  
 19 Edwards, James D           8 MAC-NC               1:07.20    1:13.02  
 20 Glassner, Gus G            7 MAC-NC               1:20.57    1:13.84  
 21 Rutledge, Chase T          7 MAC-NC               1:09.66    1:14.23  
 22 Tinelli, Alex J            8 MAC-NC                 57.57    1:14.27  
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Lucas S              9 MAC-NC                    NT      50.71  
  2 Vandenstockt, Andy M       9 MAC-NC                 51.30      52.71  
  3 Fitz, Austin D             9 MAC-NC                 52.77      53.37  
  4 Shukhnov, Phillip A        9 MAC-NC                 53.93      54.01  
  5 Laws, Colton R             9 MAC-NC                 54.10      55.18  
  6 Kroh, Jackson E            9 MAC-NC                 53.11      57.52  
  7 Hetzel, Sam J              9 MAC-NC                 57.13      58.48  
  8 Gray, Harrison H           9 MAC-NC                 58.60    1:02.59  
  9 Kothe, Sullivan J          9 MAC-NC               1:05.90    1:04.37  
 10 Shall, Drennan K           9 MAC-NC               1:14.26    1:13.79  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieffer, TJ J             10 MAC-NC                 51.67      47.55  
  2 Evans, Greyson H          10 MAC-NC                 52.42      51.69  
  3 Beatty, Mason A           10 MAC-NC                 55.62      56.87  
  4 Smith, Charlie K          10 MAC-NC                    NT    1:06.46  
 -- Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                    NT         DQ  
 -- Clair, Cooper P           10 MAC-NC               1:14.61         DQ  
 
Event 23  Girls 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bass, Lillian C            9 MAC-NC               1:45.29    1:41.52  
                                  48.26 ( )     1:41.52 (53.26)                    
  2 Delmar, June E             9 MAC-NC               1:46.66    1:42.34  
                                  49.52 ( )     1:42.34 (52.82)                    
  3 Lee, Bella                 9 MAC-NC               1:48.08    1:47.10  
                                  50.44 ( )     1:47.10 (56.66)                    
  4 Lindsay, Ann Marshall M    9 MAC-NC               1:54.23    1:48.40  
                                  53.07 ( )     1:48.40 (55.33)                    
  5 Steier, Jayne C            9 MAC-NC               1:56.79    1:49.47  
                                  53.16 ( )     1:49.47 (56.31)                    
  6 Mosiashvili, Eva E         9 MAC-NC               1:57.93    1:51.44  
                                  53.24 ( )     1:51.44 (58.20)                    
  7 Berl, Ava K                9 MAC-NC                    NT    1:53.28  
                                  55.35 ( )     1:53.28 (57.93)                    
  8 Calhoun, Leah R            9 MAC-NC                    NT    1:56.07  
                                  55.25 ( )   1:56.07 (1:00.82)                    
  9 Kolano, Alana X            9 MAC-NC                    NT    2:03.85  
                                  57.42 ( )   2:03.85 (1:06.43)                    
 10 Hart, Grace E              9 MAC-NC                    NT    2:11.38  
                                1:02.60 ( )   2:11.38 (1:08.78)                    
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connors, Emily R          10 MAC-NC               1:49.77    1:47.50  
                                  51.08 ( )     1:47.50 (56.42)                    
  2 Bahr, Sophia K            10 MAC-NC               1:49.33    1:48.12  
                                  50.94 ( )     1:48.12 (57.18)                    
  3 O'Dell, Sarah G           10 MAC-NC               1:52.45    1:48.72  
                                  52.25 ( )     1:48.72 (56.47)                    
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Berkeley C         11 MAC-NC                    NT    1:59.65  
                                  56.62 ( )   1:59.65 (1:03.03)                    
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desmond, Will F            9 MAC-NC                    NT    1:48.81  
                                  53.54 ( )     1:48.81 (55.27)                    
  2 Harding, Cullan W          9 MAC-NC                    NT    2:08.29  
                                  58.85 ( )   2:08.29 (1:09.44)                    
 -- Csuy, Dillon A             9 MAC-NC                    NT         DQ  
                                1:04.53 ( )        DQ (1:09.38)                    
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Gabe G             10 MAC-NC               1:41.30    1:35.96  
                                  46.96 ( )     1:35.96 (49.00)                    
  2 West, Carson J            10 MAC-NC               1:46.30    1:41.42  
                                  46.75 ( )     1:41.42 (54.67)                    
  3 Hart III, Neil J          10 MAC-NC                    NT    1:45.63  
                                  48.71 ( )     1:45.63 (56.92)                    
  4 King, Will A              10 MAC-NC               1:59.29    1:51.31  
                                  53.29 ( )     1:51.31 (58.02)                    
  5 Lotakis, Hunter G         10 MAC-NC                    NT    1:56.00  
                                  55.07 ( )   1:56.00 (1:00.93)                    
  6 Sondee, Luke C            10 MAC-NC               2:23.12    2:07.92  
                                1:00.06 ( )   2:07.92 (1:07.86)                    
 
Event 25  Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malecki, Maya O            7 MAC-NC                 22.98      24.52  
  2 Hunt, Laurel F             8 MAC-NC                    NT      24.95  
  3 Castonguay, Sophia H       8 MAC-NC                    NT      27.20  
  4 Bass, Merritt J            7 MAC-NC                 26.70      27.32  
  5 Meacham, Piper M           8 MAC-NC                 30.05      33.43  
 
Event 26  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooler, Banks B            6 MAC-NC                    NT      30.75  
 
Event 26  Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spurgeon, Mason C          8 MAC-NC                    NT      25.34  
  2 Knox, Chase G              7 MAC-NC                 30.64      29.63  
  3 Glassner, Gus G            7 MAC-NC                 37.67      31.46  
  4 Clair, Reid A              8 MAC-NC                    NT      31.50  
  5 Denton, Aiden T            7 MAC-NC                 36.15      33.19  
 
Event 27  Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greathouse, Erin L         7 MAC-NC                 50.02      45.98  
  2 Simms, Alexandria R        8 MAC-NC                 51.05      48.29  
  3 Cleary, Shea V             8 MAC-NC                 47.97      51.57  
  4 Berl, Elise V              7 MAC-NC                    NT      53.82  
  5 Milheim, Anna G            8 MAC-NC                    NT      55.34  
  6 George, Maya M             8 MAC-NC               1:01.36      55.66  
  7 Moran, Alexis N            8 MAC-NC                    NT      55.87  
  8 Justice, Hannah J          8 MAC-NC                    NT      57.20  
  9 DeWaele, Kennedy D         8 MAC-NC                 54.16      57.37  
 10 McHaffie, Mary Ellis E     8 MAC-NC               1:02.32      58.03  
 10 Lankford, Emma K           8 MAC-NC                    NT      58.03  
 12 Alvarez, Isabella N        8 MAC-NC                    NT      59.83  
 13 Jones, Ansley K            8 MAC-NC                 56.83    1:00.39  
 14 Lindauer, Livi E           8 MAC-NC               1:26.91    1:12.07  
 15 Stone, Skyler A            7 MAC-NC                    NT    1:16.91  
 -- Szostek, Allison E         7 MAC-NC               1:17.11         DQ  
 -- Markham, Adelyn B          8 MAC-NC                    NT         DQ  
 -- Atmakuru, Nidhi            8 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delmar, June E             9 MAC-NC                 43.24      42.23  
  2 Lee, Bella                 9 MAC-NC                 47.76      46.48  
  3 Calhoun, Leah R            9 MAC-NC                    NT      46.97  
  4 Bennett, Addison R         9 MAC-NC                 52.99      47.00  
  5 Degner, Nora A             9 MAC-NC                 48.77      48.23  
  6 Schiffern, Taylor G        9 MAC-NC                 49.66      49.06  
  7 Kern, Elizabeth N          9 MAC-NC                 47.12      49.59  
  8 Bok, Kayden E              9 MAC-NC                    NT      51.41  
  9 Burdulis, Megan W          9 MAC-NC                 51.43      52.29  
 10 Mosiashvili, Eva E         9 MAC-NC                 56.43      53.66  
 11 Hart, Grace E              9 MAC-NC               1:09.53      54.29  
 -- Foran, Erin M              9 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cankurtaran, Alara M      10 MAC-NC                 44.60      43.99  
  2 Mann, Phoebe M            10 MAC-NC                 45.75      44.73  
  3 Argenta, Molly A          10 MAC-NC                 50.26      49.25  
  4 Riddle, Taylor M          10 MAC-NC                 57.91    1:00.04  
  5 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                    NT    1:00.41  
 
Event 28  Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowles, Isaiah W           8 MAC-NC                 42.88      44.32  
  2 Haywood, Todd C            7 MAC-NC                 46.08      46.10  
  3 Carlson, Samuel B          8 MAC-NC                 52.81      50.12  
  4 Zhang, Nathan R            8 MAC-NC                 54.75      51.11  
  5 Schiffern, Logan R         8 MAC-NC                 52.32      51.55  
  6 McCarthy, Connor F         8 MAC-NC                 56.02      53.91  
  7 Aris, Adam                 8 MAC-NC                 52.64      54.22  
  8 Smith, Harrison M          8 MAC-NC               1:02.92      56.43  
  9 Rutledge, Chase T          7 MAC-NC               1:01.63      57.50  
 10 Vandekar, Landon C         8 MAC-NC               1:01.33      59.01  
 11 Beatty, Miles O            7 MAC-NC               1:06.62    1:01.37  
 12 Martinson, Nathan J        8 MAC-NC                    NT    1:01.89  
 13 Kutsak, Charlie M          8 MAC-NC                    NT    1:07.72  
 14 Hull, Julien D             8 MAC-NC                    NT    1:09.49  
 15 Degner, Grant M            7 MAC-NC               1:04.24    1:11.15  
 16 Edwards, James D           8 MAC-NC               1:14.68    1:12.97  
 -- Tolan, Hunter F            7 MAC-NC                    NT         DQ  
 -- Tinelli, Alex J            8 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desmond, Will F            9 MAC-NC                 41.05      40.38  
  2 Chen, Lucas S              9 MAC-NC                    NT      43.13  
  3 Niemoller, Leo P           9 MAC-NC                 45.00      46.43  
  4 Fitz, Austin D             9 MAC-NC                 43.23      46.96  
  5 Kroh, Jackson E            9 MAC-NC                 48.53      47.34  
  6 Vandenstockt, Andy M       9 MAC-NC                 55.75      50.40  
  7 Hetzel, Sam J              9 MAC-NC                 55.70      50.71  
  8 Harding, Cullan W          9 MAC-NC                    NT      55.63  
  9 Shukhnov, Phillip A        9 MAC-NC                    NT      57.64  
 10 Gray, Harrison H           9 MAC-NC               1:05.61    1:01.61  
 11 Laws, Colton R             9 MAC-NC               1:04.12    1:03.20  
 12 Shall, Drennan K           9 MAC-NC               1:04.92    1:04.88  
 13 Csuy, Dillon A             9 MAC-NC                 59.74    1:05.76  
 14 Kothe, Sullivan J          9 MAC-NC               1:11.38    1:07.67  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Gabe G             10 MAC-NC                 44.81      40.48  
  2 King, Will A              10 MAC-NC                 42.48      43.28  
  3 West, Carson J            10 MAC-NC                 43.08      44.35  
  4 Miles, Parker B           10 MAC-NC                 55.22      50.49  
  5 Shah, Lucas B             10 MAC-NC                 53.08      51.85  
  6 Kieffer, TJ J             10 MAC-NC               1:00.78      58.18  
  7 Lumbanbatu Solano, Andre  10 MAC-NC                    NT      58.85  
  8 Sondee, Luke C            10 MAC-NC                 57.34    1:00.20  
  9 Biswas, Ankit             10 MAC-NC               1:07.28    1:01.43  
 10 Lotakis, Hunter G         10 MAC-NC               1:02.93    1:03.23  
 11 Smith, Charlie K          10 MAC-NC               1:12.95    1:12.60  
 -- Nelson, Webb W            10 MAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pritchard, Nick G         11 MAC-NC                 51.75      48.24  
 
Event 29  Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cleary, Shea V             8 MAC-NC               1:28.92    1:27.78  
                                  43.02 ( )     1:27.78 (44.76)                    
  2 Moran, Alexis N            8 MAC-NC                    NT    1:33.37  
                                  40.79 ( )     1:33.37 (52.58)                    
 
Event 30  Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raniszeski, Cooper L       8 MAC-NC               1:23.64    1:26.59  
  2 Klein, Charlie A           8 MAC-NC                    NT    1:43.01  
                                  47.13 ( )     1:43.01 (55.88)                    
  3 Beale, Logan P             8 MAC-NC               1:44.42    1:47.82  
                                  52.86 ( )     1:47.82 (54.96)                    
  4 Martinson, Nathan J        8 MAC-NC                    NT    1:51.15  
                                  50.83 ( )   1:51.15 (1:00.32)                    
 
Event 31  Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berl, Ava K                9 MAC-NC               1:27.70    1:21.35  
                                  38.85 ( )     1:21.35 (42.50)                    
  2 Calhoun, Leah R            9 MAC-NC                    NT    1:26.82  
                                  40.67 ( )     1:26.82 (46.15)                    
  3 Bok, Kayden E              9 MAC-NC                    NT    1:30.71  
                                  43.41 ( )     1:30.71 (47.30)                    
  4 Johns, Whitney G           9 MAC-NC               1:34.56    1:33.28  
                                  44.69 ( )     1:33.28 (48.59)                    
  5 Lindsay, Ann Marshall M    9 MAC-NC               1:33.00    1:33.53  
                                  43.29 ( )     1:33.53 (50.24)                    
  6 Bennett, Addison R         9 MAC-NC               1:29.96    1:34.45  
                                  42.13 ( )     1:34.45 (52.32)                    
  7 Burdulis, Megan W          9 MAC-NC               1:37.40    1:37.54  
                                  45.98 ( )     1:37.54 (51.56)                    
  8 Kolano, Alana X            9 MAC-NC               1:37.05    1:37.73  
                                  45.94 ( )     1:37.73 (51.79)                    
  9 Hart, Grace E              9 MAC-NC                    NT    1:42.83  
                                  47.97 ( )     1:42.83 (54.86)                    
 
Event 31  Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nair, Navami K            10 MAC-NC               1:20.84    1:17.44  
                                  36.27 ( )     1:17.44 (41.17)                    
  2 O'Dell, Sarah G           10 MAC-NC               1:21.08    1:26.53  
                                  40.88 ( )     1:26.53 (45.65)                    
  3 Bahr, Sophia K            10 MAC-NC               1:27.50    1:28.09  
                                  41.61 ( )     1:28.09 (46.48)                    
  4 Argenta, Molly A          10 MAC-NC               1:28.91    1:28.13  
                                  41.75 ( )     1:28.13 (46.38)                    
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Berkeley C         11 MAC-NC                    NT    1:31.22  
                                  44.87 ( )     1:31.22 (46.35)                    
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman, Vlad M              9 MAC-NC               1:27.13    1:22.61  
                                  39.20 ( )     1:22.61 (43.41)                    
  2 Harding, Cullan W          9 MAC-NC                    NT    1:31.86  
                                  41.45 ( )     1:31.86 (50.41)                    
 
Event 32  Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Gabe G             10 MAC-NC               1:28.06    1:23.28  
                                  39.41 ( )     1:23.28 (43.87)                    
  2 Hart III, Neil J          10 MAC-NC                    NT    1:24.47  
                                  39.03 ( )     1:24.47 (45.44)                    
  3 Evans, Greyson H          10 MAC-NC               1:28.67    1:24.69  
                                  40.26 ( )     1:24.69 (44.43)                    
  4 Beatty, Mason A           10 MAC-NC               1:29.53    1:28.50  
                                  42.06 ( )     1:28.50 (46.44)                    
  5 Miles, Parker B           10 MAC-NC                    NT    1:34.83  
                                  44.29 ( )     1:34.83 (50.54)                    
  6 Nelson, Webb W            10 MAC-NC                    NT    1:35.03  
                                  45.72 ( )     1:35.03 (49.31)                    
  7 Biswas, Ankit             10 MAC-NC               1:49.50    1:47.38  
                                  49.73 ( )     1:47.38 (57.65)