Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/18/2018 12:01 PM
                     2018 NC SMAC Turkey Meet - 11/17/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'               2:28.87    2:38.68  
     1) Gibson, Jaden 10                2) Karner, Sophie W 12            
     3) Hourani, Nevaeh J 11            4) McCormick, Gillian R 10        
                  34.64     1:23.08 (48.44)     2:02.15 (39.07)     2:38.68 (36.53)
  2 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'B'               3:07.37    3:18.19  
     1) Caron, Sierra N 12              2) Warlick, Livi G 9              
     3) Wilson, Bree A 9                4) Scully, Elliot V 10            
                  54.37     1:45.86 (51.49)     2:31.73 (45.87)     3:18.19 (46.46)
 -- Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'E'                    NT         DQ  
     1) Hite, Rylan V 11                2) Amys, Taylor E 10              
     3) Bumgarner, Mary-Emelyn E 9      4) Fendler, Hannah J 10           
                  45.03     1:41.17 (56.14)     2:36.76 (55.59)          DQ (30.20)
 -- Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'G'                    NT         DQ  
     1) Blevins, Tristyn A 6            2) Bonomo, Lucie G 7              
     3) Clark, Josie M 8                4) Carver, Lily K 6               
                1:21.77     1:47.29 (25.52)        DQ (4:56.80)                    
 -- Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'C'               3:15.67         DQ  
     1) Peter, Lindsey E 12             2) Capp, Hazel G 10               
     3) Bradshaw, Meredith O 11         4) Eason, Mollie A 10             
                  39.00     1:32.57 (53.57)     2:30.45 (57.88)          DQ (38.90)
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'D'               2:16.45    2:38.20  
     1) Lyle, Zack Z 12                 2) Valliere, Carson B 12          
     3) Smith, Masyn E 12               4) Galindo-Gomez, Edwen J 12      
                  48.83     1:23.94 (35.11)     2:09.11 (45.17)     2:38.20 (29.09)
 -- Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'B'               3:40.89         DQ  
     1) Zhang, Dodo 8                   2) Youker, Brian C 9              
     3) Lambert, Hank T 9               4) Caldwell, Clifton J 11         
                1:47.15   2:56.09 (1:08.94)          DQ (40.08)                    
 -- Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'                    NT         DQ  
     1) Simmons, Lake R 5               2) Mcquade, Rowan A 7             
     3) Jacobson, Wells P 6             4) Escaravage, Felix H 5          
                1:25.84     2:25.51 (59.67)        DQ (2:53.76)                    
 
Event 3  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'B'               2:17.03    2:22.21  
     1) Colvin, Mags M 13               2) Clark, Harper A 13             
     3) Bonomo, Caroline L 13           4) Inscho, Jacqueline H 15        
                  37.82     1:22.55 (44.73)     1:53.41 (30.86)     2:22.21 (28.80)
  2 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'               2:00.21    2:29.17  
     1)                                 2) Wenzel, Trinity A 14           
     3) Hendershot, Maddie M 13         4)                                
                  46.31     1:33.26 (46.95)     1:55.02 (21.76)     2:29.17 (34.15)
 
Event 4  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'               1:57.03    1:55.04  
     1) Valliere, Tucker L 14           2) Fishman, Isaac B 15            
     3) Mina, Luke A 16                 4) Lunsik, Dylan J 14             
                  28.02     1:02.46 (34.44)     1:30.25 (27.79)     1:55.04 (24.79)
 
Event 5  Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Julia E         10 Squirrels-NC         1:19.80    1:22.93  
                  38.37     1:22.93 (44.56)                                        
  2 Peter, Lindsey E          12 SMAC-NC              1:28.83    1:28.99  
  3 Hourani, Nevaeh J         11 SMAC-NC              1:20.31    1:30.19  
                  40.87     1:30.19 (49.32)                                        
  4 Caron, Sierra N           12 SMAC-NC              1:43.17    1:34.55  
                  46.86     1:34.55 (47.69)                                        
  5 Karner, Sophie W          12 SMAC-NC              1:32.70    1:34.83  
  6 Bradshaw, Meredith O      11 SMAC-NC              1:37.33    1:36.82  
                  47.00     1:36.82 (49.82)                                        
  7 McCormick, Gillian R      10 SMAC-NC              1:36.66    1:36.90  
                  43.76     1:36.90 (53.14)                                        
  8 Heywood, Sophia G         12 Squirrels-NC              NT    1:37.53  
                  46.93     1:37.53 (50.60)                                        
  9 Hite, Rylan V             11 SMAC-NC                   NT    1:39.65  
                  47.35     1:39.65 (52.30)                                        
 10 Scully, Elliot V          10 SMAC-NC              1:45.17    1:41.51  
                  47.98     1:41.51 (53.53)                                        
 11 Capp, Hazel G             10 SMAC-NC              2:01.72    1:43.40  
                  49.96     1:43.40 (53.44)                                        
 12 Warlick, Livi G            9 SMAC-NC              1:47.13    1:44.43  
 13 Amys, Taylor E            10 SMAC-NC              1:46.71    1:44.86  
                  52.75     1:44.86 (52.11)                                        
 14 Moore, Kate R             10 SMAC-NC              1:48.17    1:45.28  
                  47.75     1:45.28 (57.53)                                        
 15 Fendler, Hannah J         10 SMAC-NC                   NT    1:47.34  
                  50.09     1:47.34 (57.25)                                        
 16 Anderson, Nola R           9 Squirrels-NC         2:12.75    1:49.69  
 17 Gribben, Natalie E         7 SMAC-NC              2:10.18    1:52.62  
                  53.48     1:52.62 (59.14)                                        
 18 Peter, Audrey N            9 SMAC-NC                   NT    1:52.94  
 -- Eason, Mollie A           10 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Coyne, Marguerite E       12 Squirrels-NC              NT         DQ  
 
Event 6  Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Liam D            12 UN-NC                1:09.91    1:09.89  
                  32.55     1:09.89 (37.34)                                        
  2 Smith, Masyn E            12 SMAC-NC              1:11.83    1:17.02  
                  34.09     1:17.02 (42.93)                                        
  3 Izzard, Ewan C            10 Squirrels-NC         1:19.11    1:21.43  
                  37.02     1:21.43 (44.41)                                        
  4 Anderson, Quillian C      11 Squirrels-NC         1:59.43    1:30.39  
                  42.60     1:30.39 (47.79)                                        
 -- Bradley, Hank G           10 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Youker, Brian C            9 SMAC-NC                   NT         DQ  
                  59.45        DQ (1:04.45)                                        
 -- Alspaugh, Aaron J         12 SMAC-NC                   NT         DQ  
                  45.38          DQ (52.36)                                        
 -- Wright, Trevor B          10 SMAC-NC              2:03.38         DQ  
                  43.83        DQ (1:00.47)                                        
 -- McKinney, Tommy T          9 SMAC-NC              2:17.19         DQ  
                  47.72        DQ (1:01.43)                                        
 
Event 7  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woody, Sophia R           16 UN-NC                2:11.36    2:25.55  
                  32.27     1:08.50 (36.23)     1:52.46 (43.96)     2:25.55 (33.09)
  2 Gibson, Jaden             10 SMAC-NC              2:39.19    2:40.46  
                  37.21     1:17.80 (40.59)     2:05.62 (47.82)     2:40.46 (34.84)
  3 Inscho, Jacqueline H      15 SMAC-NC              2:32.98    2:42.29  
                  33.52     1:15.30 (41.78)     2:05.26 (49.96)     2:42.29 (37.03)
  4 Booth, Lucy S             13 SMAC-NC              3:32.52    3:01.21  
                  37.25     1:24.65 (47.40)     2:19.80 (55.15)     3:01.21 (41.41)
  5 Bishop, Molly M           15 SMAC-NC              3:20.48    3:13.37  
                  43.76     1:28.73 (44.97)   2:29.65 (1:00.92)     3:13.37 (43.72)
 -- Clark, Harper A           13 SMAC-NC              3:19.27         DQ  
                  48.54     1:40.64 (52.10)     2:35.62 (54.98)          DQ (51.01)
 -- Colvin, Mags M            13 SMAC-NC              3:25.13         DQ  
                                  46.51 ( )        DQ (2:40.64)                    
 -- Poche, Elise C            16 Squirrels-NC              NT         DQ  
                  39.16     1:28.01 (48.85)   2:30.73 (1:02.72)          DQ (47.58)
 
Event 8  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sleater, Patrick A        14 UN-NC                2:07.05    2:15.92  
                  28.52     1:03.29 (34.77)     1:43.82 (40.53)     2:15.92 (32.10)
  2 Lunsik, Dylan J           14 SMAC-NC              2:21.20    2:22.28  
                  30.55     1:07.99 (37.44)     1:49.23 (41.24)     2:22.28 (33.05)
  3 Fishman, Isaac B          15 SMAC-NC              2:24.13    2:25.28  
                  32.06     1:11.01 (38.95)     1:53.43 (42.42)     2:25.28 (31.85)
  4 Gonzales, Luke            13 SMAC-NC              2:33.08    2:35.05  
                  32.78     1:09.98 (37.20)     1:59.27 (49.29)     2:35.05 (35.78)
  5 Bishop, Gavin C           16 SMAC-NC              2:36.57    2:40.60  
                  31.55     1:11.41 (39.86)     2:03.41 (52.00)     2:40.60 (37.19)
  6 Valliere, Carson B        12 SMAC-NC                   NT    3:13.42  
                  44.86     1:34.82 (49.96)     2:30.63 (55.81)     3:13.42 (42.79)
 -- Mina, Luke A              16 SMAC-NC              3:09.72         DQ  
                  29.04     1:11.25 (42.21)     1:56.43 (45.18)          DQ (32.71)
 -- Serenius, Max J            8 SMAC-NC                   NT         DQ  
                  48.13     1:42.21 (54.08)   2:44.34 (1:02.13)          DQ (45.52)
 
Event 9  Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Julia E         10 Squirrels-NC           40.44      42.68  
  2 Caron, Sierra N           12 SMAC-NC                48.57      48.42  
  3 Karner, Sophie W          12 SMAC-NC                46.67      48.92  
  4 Heywood, Sophia G         12 Squirrels-NC           51.13      51.11  
  5 Bradshaw, Meredith O      11 SMAC-NC                49.48      53.14  
  6 Amys, Taylor E            10 SMAC-NC                52.41      53.86  
  7 McCormick, Gillian R      10 SMAC-NC                55.10      53.94  
  8 Fendler, Hannah J         10 SMAC-NC                   NT      54.50  
  9 Capp, Hazel G             10 SMAC-NC                56.09      55.83  
 10 Anderson, Nola R           9 Squirrels-NC              NT      55.93  
 11 Warlick, Livi G            9 SMAC-NC                58.38      58.92  
 12 Gribben, Natalie E         7 SMAC-NC              1:09.49      59.25  
 13 Peter, Audrey N            9 SMAC-NC              1:00.29    1:01.07  
 14 Coyne, Marguerite E       12 Squirrels-NC         1:07.02    1:02.68  
 15 Lambert, Alice L           6 SMAC-NC                   NT    1:38.56  
 16 Carver, Lily K             6 SMAC-NC                   NT    1:46.75  
 -- Scully, Elliot V          10 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Hite, Rylan V             11 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Henson, Isabel C          10 SMAC-NC              1:21.63         DQ  
 -- Blevins, Tristyn A         6 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Sutton, Tiger T            5 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Bonomo, Lucie G            7 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Peter, Lindsey E          12 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Eason, Mollie A           10 SMAC-NC              1:23.10         DQ  
 
Event 10  Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Masyn E            12 SMAC-NC                41.75      41.39  
  2 Valliere, Carson B        12 SMAC-NC                42.96      43.69  
  3 Izzard, Ewan C            10 Squirrels-NC           41.73      43.93  
  4 Alspaugh, Aaron J         12 SMAC-NC                52.25      50.45  
  5 Poche, Joshua L           10 Squirrels-NC           47.36      50.50  
  6 Serenius, Max J            8 SMAC-NC                54.25      55.92  
  7 Wright, Trevor B          10 SMAC-NC                   NT    1:02.80  
  8 Youker, Brian C            9 SMAC-NC                58.79    1:06.73  
  9 Lambert, Hank T            9 SMAC-NC              1:24.55    1:20.92  
 -- McKinney, Tommy T          9 SMAC-NC              1:01.10         DQ  
 -- Anderson, Quillian C      11 Squirrels-NC           47.69         DQ  
 -- Bradley, Hank G           10 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Jacobson, Wells P          6 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Mcquade, Rowan A           7 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Ghaussy, Lucas             7 SMAC-NC                   NT         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Madeleine M        17 UN-NC                1:11.06    1:17.33  
                  37.01     1:17.33 (40.32)                                        
  2 Bonomo, Caroline L        13 SMAC-NC              1:21.20    1:21.37  
                  38.36     1:21.37 (43.01)                                        
  3 Woody, Sophia R           16 UN-NC                1:14.53    1:22.18  
                  38.81     1:22.18 (43.37)                                        
  4 Wenzel, Trinity A         14 SMAC-NC              1:15.97    1:22.63  
                  39.32     1:22.63 (43.31)                                        
  5 Bauer, Katie M            15 UN-NC                1:26.56    1:26.75  
                  42.23     1:26.75 (44.52)                                        
  6 Hendershot, Maddie M      13 SMAC-NC              1:26.59    1:28.50  
                  41.39     1:28.50 (47.11)                                        
  7 Clark, Harper A           13 SMAC-NC              1:31.02    1:38.81  
                  47.01     1:38.81 (51.80)                                        
  8 Booth, Lucy S             13 SMAC-NC              1:58.03    1:39.77  
                  49.07     1:39.77 (50.70)                                        
  9 Roberts, Grace E          14 SMAC-NC              1:51.42    1:49.79  
                  50.78     1:49.79 (59.01)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valliere, Tucker L        14 SMAC-NC              1:06.29    1:06.87  
                  31.36     1:06.87 (35.51)                                        
  2 Sleater, Patrick A        14 UN-NC                1:11.47    1:15.01  
                  35.73     1:15.01 (39.28)                                        
  3 Fishman, Isaac B          15 SMAC-NC              1:11.43    1:16.28  
                  36.64     1:16.28 (39.64)                                        
  4 Lunsik, Dylan J           14 SMAC-NC              1:19.53    1:18.96  
                  37.65     1:18.96 (41.31)                                        
  5 Mina, Luke A              16 SMAC-NC              1:20.13    1:19.86  
                  36.67     1:19.86 (43.19)                                        
  6 Gonzales, Luke            13 SMAC-NC              1:26.50    1:25.74  
                  39.95     1:25.74 (45.79)                                        
 
Event 13  Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Jaden             10 SMAC-NC              1:25.10    1:20.81  
                  38.89     1:20.81 (41.92)                                        
 
Event 14  Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Liam D            12 UN-NC                1:10.46    1:11.24  
                  33.24     1:11.24 (38.00)                                        
  2 Galindo-Gomez, Edwen J    12 SMAC-NC              1:29.82    1:19.27  
                  34.74     1:19.27 (44.53)                                        
  3 Poche, Joshua L           10 Squirrels-NC              NT    1:27.64  
                  37.04     1:27.64 (50.60)                                        
 
Event 15  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Katie M            15 UN-NC                1:02.51    1:09.17  
                  31.83     1:09.17 (37.34)                                        
  2 Woody, Sophia R           16 UN-NC                1:04.72    1:12.09  
                  33.47     1:12.09 (38.62)                                        
  3 Bauer, Madeleine M        17 UN-NC                1:05.81    1:13.10  
                  34.07     1:13.10 (39.03)                                        
  4 Inscho, Jacqueline H      15 SMAC-NC              1:06.32    1:16.11  
                  35.07     1:16.11 (41.04)                                        
  5 Bonomo, Caroline L        13 SMAC-NC              1:11.27    1:16.66  
                  34.80     1:16.66 (41.86)                                        
  6 Booth, Lucy S             13 SMAC-NC                   NT    1:27.04  
                  39.86     1:27.04 (47.18)                                        
  7 Poche, Elise C            16 Squirrels-NC              NT    1:30.16  
                  39.72     1:30.16 (50.44)                                        
 
Event 16  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sleater, Patrick A        14 UN-NC                  57.53      59.89  
                  28.16       59.89 (31.73)                                        
  2 Mina, Luke A              16 SMAC-NC              1:01.78    1:03.47  
                  28.64     1:03.47 (34.83)                                        
  3 Bishop, Gavin C           16 SMAC-NC              1:07.44    1:12.49  
                  32.85     1:12.49 (39.64)                                        
 
Event 17  Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hourani, Nevaeh J         11 SMAC-NC              1:11.45    1:17.00  
  2 Peter, Lindsey E          12 SMAC-NC              1:16.15    1:18.28  
  3 Karner, Sophie W          12 SMAC-NC              1:16.94    1:19.80  
  4 McCormick, Gillian R      10 SMAC-NC              1:22.43    1:25.69  
  5 Bradshaw, Meredith O      11 SMAC-NC              1:24.28    1:26.95  
  6 Capp, Hazel G             10 SMAC-NC                   NT    1:33.78  
                  44.19     1:33.78 (49.59)                                        
  7 Amys, Taylor E            10 SMAC-NC              1:29.95    1:35.41  
  8 Warlick, Livi G            9 SMAC-NC              1:41.08    1:39.86  
 
Event 18  Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Masyn E            12 SMAC-NC              1:03.56    1:06.47  
                  30.77     1:06.47 (35.70)                                        
  2 Galindo-Gomez, Edwen J    12 SMAC-NC              1:09.35    1:09.99  
                  32.39     1:09.99 (37.60)                                        
  3 Valliere, Carson B        12 SMAC-NC              1:15.95    1:21.33  
                  38.41     1:21.33 (42.92)                                        
  4 Serenius, Max J            8 SMAC-NC              1:21.48    1:24.98  
                  40.59     1:24.98 (44.39)                                        
  5 Alspaugh, Aaron J         12 SMAC-NC                   NT    1:29.87  
                  39.24     1:29.87 (50.63)                                        
  6 Youker, Brian C            9 SMAC-NC              1:33.93    1:47.31  
                  52.66     1:47.31 (54.65)                                        
  7 Bradley, Hank G           10 SMAC-NC                   NT    1:50.66  
 
Event 19  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Madeleine M        17 UN-NC                  23.99      27.02  
  2 Kriegler, Abby R          17 UN-NC                  25.64      27.60  
  3 Wenzel, Trinity A         14 SMAC-NC                27.07      28.03  
  4 Bauer, Katie M            15 UN-NC                  25.83      28.21  
  5 Gibson, Jaden             10 SMAC-NC                28.88      28.91  
  6 Bonomo, Caroline L        13 SMAC-NC                29.47      29.08  
  7 Hendershot, Maddie M      13 SMAC-NC                29.03      29.36  
  8 Inscho, Jacqueline H      15 SMAC-NC                27.41      30.42  
  9 Booth, Lucy S             13 SMAC-NC                32.53      32.76  
 10 Sherrill, Julia E         10 Squirrels-NC           30.58      32.96  
 11 Colvin, Mags M            13 SMAC-NC                33.36      33.30  
 12 Bishop, Molly M           15 SMAC-NC                33.10      33.58  
 13 Peter, Lindsey E          12 SMAC-NC                33.14      34.11  
 14 Karner, Sophie W          12 SMAC-NC                33.30      34.75  
 15 Roberts, Grace E          14 SMAC-NC                35.78      34.85  
 16 Poche, Elise C            16 Squirrels-NC              NT      35.78  
 17 Heywood, Sophia G         12 Squirrels-NC           37.09      36.64  
 18 Hite, Rylan V             11 SMAC-NC                   NT      37.45  
 19 Scully, Elliot V          10 SMAC-NC                36.73      38.50  
 20 McCormick, Gillian R      10 SMAC-NC                31.82      38.79  
 21 Caron, Sierra N           12 SMAC-NC                36.53      39.52  
 22 Moore, Kate R             10 SMAC-NC                45.17      40.60  
 23 Capp, Hazel G             10 SMAC-NC                39.23      40.87  
 24 Warlick, Livi G            9 SMAC-NC                39.83      40.88  
 25 Clark, Harper A           13 SMAC-NC                34.75      42.67  
 26 Coyne, Marguerite E       12 Squirrels-NC           40.68      42.78  
 27 Amys, Taylor E            10 SMAC-NC                44.17      43.64  
 28 Eason, Mollie A           10 SMAC-NC                45.81      44.10  
 29 Gribben, Natalie E         7 SMAC-NC                42.64      44.45  
 30 Anderson, Nola R           9 Squirrels-NC           48.59      44.76  
 31 Fendler, Hannah J         10 SMAC-NC                   NT      45.01  
 32 Henson, Isabel C          10 SMAC-NC                52.53      47.60  
 33 Peter, Audrey N            9 SMAC-NC                44.50      49.83  
 34 Lambert, Alice L           6 SMAC-NC                   NT    1:06.41  
 35 Bonomo, Lucie G            7 SMAC-NC              1:02.47    1:27.19  
 36 Carver, Lily K             6 SMAC-NC              1:59.77    1:36.77  
 37 Blevins, Tristyn A         6 SMAC-NC              2:04.95    1:47.11  
 
Event 20  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valliere, Tucker L        14 SMAC-NC                25.05      25.47  
  2 Sleater, Patrick A        14 UN-NC                  24.39      25.69  
  3 Fishman, Isaac B          15 SMAC-NC                26.59      26.02  
  4 Lunsik, Dylan J           14 SMAC-NC                25.57      26.24  
  5 Gonzales, Luke            13 SMAC-NC                25.89      26.63  
  6 Mina, Luke A              16 SMAC-NC                25.82      27.12  
  7 Bishop, Gavin C           16 SMAC-NC                26.66      27.96  
  8 Galindo-Gomez, Edwen J    12 SMAC-NC                29.67      31.10  
  9 Izzard, Ewan C            10 Squirrels-NC           30.54      31.27  
 10 Anderson, Quillian C      11 Squirrels-NC           34.79      32.80  
 11 Valliere, Carson B        12 SMAC-NC                31.87      32.82  
 12 Poche, Joshua L           10 Squirrels-NC           32.97      34.05  
 13 Serenius, Max J            8 SMAC-NC                37.21      38.01  
 14 McKinney, Tommy T          9 SMAC-NC                41.95      39.18  
 15 Wright, Trevor B          10 SMAC-NC                37.95      41.00  
 16 Miller, Louden M          13 SMAC-NC                   NT      41.17  
 17 Bradley, Hank G           10 SMAC-NC                42.12      42.61  
 18 Youker, Brian C            9 SMAC-NC                52.86      45.49  
 19 Lambert, Hank T            9 SMAC-NC                51.64      49.31  
 20 Mcquade, Rowan A           7 SMAC-NC              1:03.30    1:02.79  
 21 Simmons, Lake R            5 SMAC-NC              1:30.89    1:29.35  
 22 Escaravage, Felix H        5 SMAC-NC                   NT    1:40.55  
 
Event 21  Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hourani, Nevaeh J         11 SMAC-NC                36.83      38.24  
  2 Peter, Lindsey E          12 SMAC-NC                39.79      39.45  
  3 Sherrill, Julia E         10 Squirrels-NC           37.37      42.54  
  4 Karner, Sophie W          12 SMAC-NC                39.54      44.55  
  5 Heywood, Sophia G         12 Squirrels-NC           47.52      44.98  
  6 Bradshaw, Meredith O      11 SMAC-NC                44.59      46.56  
  7 Hite, Rylan V             11 SMAC-NC                   NT      46.89  
  8 Caron, Sierra N           12 SMAC-NC                45.20      47.60  
  9 Moore, Kate R             10 SMAC-NC                52.17      48.28  
 10 Fendler, Hannah J         10 SMAC-NC                   NT      49.00  
 11 Scully, Elliot V          10 SMAC-NC                48.04      49.28  
 12 Gribben, Natalie E         7 SMAC-NC                48.45      50.64  
 13 Capp, Hazel G             10 SMAC-NC                49.38      51.23  
 14 Warlick, Livi G            9 SMAC-NC                49.17      51.72  
 15 Eason, Mollie A           10 SMAC-NC                56.77      52.47  
 16 Peter, Audrey N            9 SMAC-NC                54.60      55.26  
 17 Coyne, Marguerite E       12 Squirrels-NC           59.33      55.38  
 18 Henson, Isabel C          10 SMAC-NC              1:10.64    1:02.94  
 19 Carver, Lily K             6 SMAC-NC                   NT    1:16.12  
 20 Bonomo, Lucie G            7 SMAC-NC              1:07.15    1:16.26  
 21 Lambert, Alice L           6 SMAC-NC                   NT    1:21.00  
 -- Anderson, Nola R           9 Squirrels-NC              NT         DQ  
 -- Sutton, Tiger T            5 SMAC-NC                   NT         DQ  
 -- Blevins, Tristyn A         6 SMAC-NC                   NT         DQ  
 
Event 22  Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galindo-Gomez, Edwen J    12 SMAC-NC                35.66      36.12  
  2 Izzard, Ewan C            10 Squirrels-NC           36.94      36.22  
  3 Poche, Joshua L           10 Squirrels-NC           40.48      40.71  
  4 Valliere, Carson B        12 SMAC-NC                41.89      42.64  
  5 Wright, Trevor B          10 SMAC-NC                42.03      43.44  
  6 Anderson, Quillian C      11 Squirrels-NC           46.07      45.45  
  7 McKinney, Tommy T          9 SMAC-NC                54.37      53.12  
  8 Jacobson, Wells P          6 SMAC-NC                   NT    1:11.63  
  9 Mcquade, Rowan A           7 SMAC-NC                   NT    1:12.77  
 10 Simmons, Lake R            5 SMAC-NC              1:15.89    1:24.12  
 -- Lambert, Hank T            9 SMAC-NC              1:01.67         DQ  
 -- Youker, Brian C            9 SMAC-NC                53.55         DQ  
 -- Escaravage, Felix H        5 SMAC-NC                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kriegler, Abby R          17 UN-NC                2:11.63    2:21.12  
                  32.84     1:09.35 (36.51)     1:46.64 (37.29)     2:21.12 (34.48)
  2 Wenzel, Trinity A         14 SMAC-NC              2:18.57    2:21.18  
                  33.78     1:10.77 (36.99)     1:48.56 (37.79)     2:21.18 (32.62)
  3 Hendershot, Maddie M      13 SMAC-NC              2:41.15    2:43.57  
                  38.53     1:20.91 (42.38)     2:02.80 (41.89)     2:43.57 (40.77)
  4 Bonomo, Caroline L        13 SMAC-NC              2:45.61    2:46.57  
                  37.91     1:20.77 (42.86)     2:04.59 (43.82)     2:46.57 (41.98)
  5 Bishop, Molly M           15 SMAC-NC              3:01.64    3:05.37  
                  43.09     1:29.94 (46.85)     2:19.16 (49.22)     3:05.37 (46.21)
  6 Roberts, Grace E          14 SMAC-NC              3:24.17    3:14.71  
                  44.09   3:14.71 (2:30.62)                                        
 -- Colvin, Mags M            13 SMAC-NC                   NT         DQ  
                  44.23          DQ (51.39)                                        
 
Event 24  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valliere, Tucker L        14 SMAC-NC              2:06.38    2:16.64  
                  31.27     1:05.19 (33.92)     1:40.62 (35.43)     2:16.64 (36.02)
  2 Aleman, Liam D            12 UN-NC                2:38.17    2:35.85  
                  35.41     1:15.63 (40.22)     1:56.25 (40.62)     2:35.85 (39.60)
 
Event 26  Boys 12 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'               4:40.52    5:21.99  
     1) Lyle, Zack Z 12                 2) Valliere, Carson B 12          
     3) Galindo-Gomez, Edwen J 12       4) Smith, Masyn E 12              
                  31.50   1:06.02 (1:06.02)     1:46.29 (40.27)   2:34.10 (1:28.08)
      4:17.35 (1:43.25)   4:37.16 (2:03.06)     5:21.99 (44.83)                    
 
Event 27  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'               3:46.02    5:00.33  
     1)                                 2) Inscho, Jacqueline H 15        
     3)                                 4) Wenzel, Trinity A 14           
                  33.94   1:10.38 (1:10.38)     1:42.07 (31.69)   2:19.38 (1:09.00)
        2:39.32 (19.94)     3:01.47 (42.09)     4:00.49 (59.02)   5:00.33 (1:58.86)
 
Event 28  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smoky Mountain Aquatic Club-NC  'A'               3:45.90    4:06.74  
     1) Fishman, Isaac B 15             2) Gonzales, Luke 13              
     3) Lunsik, Dylan J 14              4) Valliere, Tucker L 14          
                  28.39       59.51 (59.51)     1:30.98 (31.47)   2:06.61 (1:07.10)
        2:35.19 (28.58)   3:08.52 (1:01.91)     3:35.53 (27.01)     4:06.74 (58.22)
 
Event 30  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsik, Dylan J           14 SMAC-NC              4:54.39    5:03.49  
                  31.86     1:09.41 (37.55)     1:47.49 (38.08)     2:27.49 (40.00)
        3:10.68 (43.19)     3:55.35 (44.67)     4:30.16 (34.81)     5:03.49 (33.33)
  2 Aleman, Liam D            12 UN-NC                5:09.82    5:06.47  
                  34.25     1:13.09 (38.84)     1:54.76 (41.67)     2:35.59 (40.83)
        3:17.74 (42.15)     4:00.51 (42.77)     4:35.03 (34.52)     5:06.47 (31.44)
  3 Gonzales, Luke            13 SMAC-NC                   NT    5:25.80  
                  34.95     1:16.46 (41.51)     1:57.21 (40.75)     2:38.09 (40.88)
        3:25.67 (47.58)     4:16.78 (51.11)     4:53.63 (36.85)     5:25.80 (32.17)
  4 Smith, Masyn E            12 SMAC-NC                   NT    6:04.54  
                  36.47     1:21.93 (45.46)     2:08.06 (46.13)     2:54.69 (46.63)
        3:48.21 (53.52)     4:43.24 (55.03)     5:24.61 (41.37)     6:04.54 (39.93)
 
Event 31  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wenzel, Trinity A         14 SMAC-NC              5:45.92    6:00.43  
                  32.17     1:08.12 (35.95)     1:44.69 (36.57)     2:22.29 (37.60)
        2:58.92 (36.63)     3:35.44 (36.52)     4:12.62 (37.18)     4:49.93 (37.31)
        5:25.83 (35.90)     6:00.43 (34.60)                                        
  2 Gibson, Jaden             10 SMAC-NC              6:11.40    6:15.68  
                  34.56     1:11.70 (37.14)     1:49.96 (38.26)     2:29.00 (39.04)
        3:07.46 (38.46)     3:45.71 (38.25)     4:24.93 (39.22)     5:04.09 (39.16)
        5:41.79 (37.70)     6:15.68 (33.89)                                        
  3 Hendershot, Maddie M      13 SMAC-NC              6:26.17    6:22.21  
                  34.35     1:12.93 (38.58)     1:52.80 (39.87)     2:30.98 (38.18)
        3:09.91 (38.93)     3:49.44 (39.53)     4:29.28 (39.84)     5:07.92 (38.64)
        5:46.11 (38.19)     6:22.21 (36.10)                                        
 
Event 32  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valliere, Tucker L        14 SMAC-NC              5:24.06    5:39.69  
                  29.15     1:02.50 (33.35)     1:36.25 (33.75)     2:11.33 (35.08)
        2:46.12 (34.79)     3:21.21 (35.09)     3:56.23 (35.02)     4:31.56 (35.33)
        5:06.97 (35.41)     5:39.69 (32.72)                                        
  2 Fishman, Isaac B          15 SMAC-NC              7:07.53    5:42.72  
                  30.06     1:03.24 (33.18)     1:38.13 (34.89)     2:13.18 (35.05)
        2:49.20 (36.02)     3:25.46 (36.26)     4:01.96 (36.50)     4:37.32 (35.36)
        5:11.18 (33.86)     5:42.72 (31.54)                                        
  3 Bishop, Gavin C           16 SMAC-NC              5:52.10    6:07.92  
                  31.06     1:05.85 (34.79)     1:42.61 (36.76)     2:19.84 (37.23)
        2:57.39 (37.55)     3:35.44 (38.05)     4:14.56 (39.12)     4:52.65 (38.09)
        5:30.60 (37.95)     6:07.92 (37.32)                                        
  4 Mina, Luke A              16 SMAC-NC              7:22.73    6:21.54  
                  32.97     1:10.23 (37.26)     1:48.76 (38.53)     2:27.54 (38.78)
        3:06.47 (38.93)     3:47.65 (41.18)     4:25.77 (38.12)     5:05.32 (39.55)
        5:45.44 (40.12)     6:21.54 (36.10)                                        
  5 Galindo-Gomez, Edwen J    12 SMAC-NC              6:46.17    7:04.73  
                  36.56     1:18.15 (41.59)     2:01.65 (43.50)     2:44.59 (42.94)
        3:28.13 (43.54)     4:12.73 (44.60)     4:56.71 (43.98)     5:39.64 (42.93)
        6:22.16 (42.52)     7:04.73 (42.57)