Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/26/2017 08:23 PM
                 2017 NC CVAC Turkey Invitational - 11/18/2017                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tysinger, Alex N          10 SAC-NC               1:32.29    1:24.17    7  
                  39.49     1:24.17 (44.68)                                        
  2 Mungro-Turowski, Madison  10 MSC-NC               1:25.53    1:24.35    5  
                  40.35     1:24.35 (44.00)                                        
  3 Schneider, Taia M          9 RCST-NC              1:24.54    1:27.47    4  
                  40.37     1:27.47 (47.10)                                        
  4 Black, Rachel A           10 RCST-NC              1:30.68    1:33.11    3  
                  42.53     1:33.11 (50.58)                                        
  5 Lawrence, Amelia S        10 WA-NC                1:35.80    1:33.87    2  
                  42.50     1:33.87 (51.37)                                        
  6 Kohler, Madison N         10 WA-NC                1:33.33    1:34.68    1  
                  43.58     1:34.68 (51.10)                                        
  7 Cotter, Keira E            9 WA-NC                2:00.05    1:39.87  
                  48.98     1:39.87 (50.89)                                        
  8 Ruebusch, Morgan W         9 CVAC-NC              1:42.16    1:40.96  
                  46.22     1:40.96 (54.74)                                        
  9 Lopez-Rodriquez, Neyli M   9 MSC-NC               1:38.65    1:42.10  
                  48.48     1:42.10 (53.62)                                        
 10 Schiffel, Karsen L         9 CVAC-NC              1:54.50    1:43.25  
                  46.16     1:43.25 (57.09)                                        
 11 Leazer, Audrey H           9 GG-NC                1:58.06    1:46.16  
                  52.07     1:46.16 (54.09)                                        
 12 Bennett, Addison R         7 RCST-NC              1:45.64    1:52.60  
                  52.45   1:52.60 (1:00.15)                                        
 -- Baucom, Skylar G           9 WA-NC                     NT         DQ  
                  51.85          DQ (53.45)                                        
 
Event 2  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedrick, Noah A            9 CVAC-NC              1:28.80    1:28.85    7  
                  40.33     1:28.85 (48.52)                                        
  2 Smith, Gunner L           10 CVAC-NC              1:28.85    1:31.58    5  
                  40.34     1:31.58 (51.24)                                        
  3 Dy, Logan X               10 CVAC-NC              1:43.61    1:41.43    4  
                  44.08     1:41.43 (57.35)                                        
  4 Wilson, Connor A          10 Lenoir-NC                 NT    2:39.83    3  
                1:21.25   2:39.83 (1:18.58)                                        
 -- Tracy, Peter C            10 CVAC-NC              1:56.14         DQ  
                1:49.55              DQ ( )                                        
 -- Carswell, Nate R          10 MSC-NC               1:33.03         DQ  
                  39.48          DQ (52.44)                                        
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisp, Caroline P         11 WA-NC                1:19.04    1:20.14    7  
                  35.93     1:20.14 (44.21)                                        
  2 Johnson, Margaret K       12 CVAC-NC              1:28.61    1:24.10    5  
                  39.94     1:24.10 (44.16)                                        
  3 Sanchez, Aryanna I        11 WA-NC                1:27.65    1:25.69    4  
                  41.00     1:25.69 (44.69)                                        
  4 Canipe, Libby G           12 SAC-NC               1:46.05    1:25.73    3  
                  40.15     1:25.73 (45.58)                                        
  5 Lee, Jovie M              11 CVAC-NC              1:30.63    1:27.05    2  
                  38.79     1:27.05 (48.26)                                        
  6 Olguin-Abreu, Denise      12 CVAC-NC              1:27.64    1:27.29    1  
                  40.52     1:27.29 (46.77)                                        
  7 Rodriquez, Maria V        11 MSC-NC               1:28.25    1:27.38  
                  41.89     1:27.38 (45.49)                                        
  8 Beltran-Trejo, Nicole     12 CVAC-NC              1:26.13    1:27.63  
                  41.49     1:27.63 (46.14)                                        
  9 Davison, Lillian M        12 GG-NC                1:37.29    1:36.95  
                  43.18     1:36.95 (53.77)                                        
 10 Barker, Laurel R          11 Lenoir-NC                 NT    1:55.34  
                  58.93     1:55.34 (56.41)                                        
 
Event 4  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Emerson M         12 MSC-NC               1:24.82    1:19.96    7  
                  34.33     1:19.96 (45.63)                                        
  2 Mogray, Joseph M          11 CVAC-NC              1:25.44    1:22.41    5  
                  38.15     1:22.41 (44.26)                                        
  3 Annas, Avery M            12 Lenoir-NC            1:25.22    1:26.91    4  
                  42.84     1:26.91 (44.07)                                        
  4 West, Thomas K            12 SAC-NC                    NT    1:35.77    3  
                  48.53     1:35.77 (47.24)                                        
  5 Ruebusch, Connor C        12 CVAC-NC              1:46.96    1:43.27    2  
                  47.05     1:43.27 (56.22)                                        
  6 Michaud, Phoenix R        11 CVAC-NC              1:49.69    1:44.38    1  
                  49.27     1:44.38 (55.11)                                        
  7 Maur, Evan I              12 CVAC-NC              1:51.78    1:45.10  
                  49.33     1:45.10 (55.77)                                        
  8 Burgess, Dawson L         12 CVAC-NC              1:56.21    1:59.08  
                  54.49   1:59.08 (1:04.59)                                        
 -- Williams, Jaasiel L       11 GG-NC                     NT         DQ  
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedrick, Chloe M          13 CVAC-NC              2:42.43    2:39.67    7  
                  36.45     1:14.91 (38.46)     2:03.10 (48.19)     2:39.67 (36.57)
  2 Lowe, Cassidy M           13 Lenoir-NC            2:44.90    2:40.77    5  
                  36.78     1:17.62 (40.84)     2:02.93 (45.31)     2:40.77 (37.84)
  3 Rautiola, Larissa L       13 CVAC-NC              2:51.95    2:54.00    4  
                  38.75     1:24.78 (46.03)     2:13.61 (48.83)     2:54.00 (40.39)
  4 Leazer, Kaitlyn S         14 GG-NC                3:01.91    2:56.58    3  
                  37.11     1:24.77 (47.66)     2:15.12 (50.35)     2:56.58 (41.46)
  5 Priola, Raegan E          14 CVAC-NC              3:07.77    3:02.83    2  
                  41.56     1:27.60 (46.04)     2:20.45 (52.85)     3:02.83 (42.38)
  6 Stafford, Makenna L       13 CVAC-NC              3:36.49    3:05.56    1  
                  41.25     1:27.29 (46.04)     2:20.64 (53.35)     3:05.56 (44.92)
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Godfrey, Elijah B         13 CVAC-NC              2:15.64    2:15.90    7  
                  30.74     1:05.25 (34.51)     1:45.06 (39.81)     2:15.90 (30.84)
  2 Kosmala, Henryk W         14 Lenoir-NC            2:25.65    2:26.17    5  
                  28.91     1:04.70 (35.79)     1:51.47 (46.77)     2:26.17 (34.70)
  3 Williams, Camden H        14 WA-NC                2:42.69    2:31.79    4  
                  32.78     1:11.36 (38.58)     1:55.89 (44.53)     2:31.79 (35.90)
  4 Barr, Alex W              14 SAC-NC               2:46.55    2:40.01    3  
                  30.38     1:08.67 (38.29)     1:59.09 (50.42)     2:40.01 (40.92)
  5 Monteith, Landon A        14 GG-NC                2:52.58    2:47.35    2  
                  36.15     1:18.46 (42.31)     2:08.98 (50.52)     2:47.35 (38.37)
  6 Powell, Luke L            14 Lenoir-NC            3:02.95    2:52.47    1  
                  36.52     1:24.48 (47.96)     2:13.08 (48.60)     2:52.47 (39.39)
  7 Baynard, Zach J           13 SAC-NC                    NT    3:13.84  
                  40.28   2:28.50 (1:48.22)     3:13.94 (45.44)         3:13.84 ( )
 
Event 7  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Dana R            16 CVAC-NC              2:27.07    2:28.73    7  
                  32.28     1:10.74 (38.46)     1:53.94 (43.20)     2:28.73 (34.79)
  2 Baker, Kenzie L           17 CVAC-NC              2:30.35    2:29.63    5  
                  31.19     1:08.89 (37.70)     1:55.38 (46.49)     2:29.63 (34.25)
  3 Hazen, Rileigh C          15 SAC-NC               2:33.94    2:32.45    4  
                  31.35     1:10.79 (39.44)     1:56.84 (46.05)     2:32.45 (35.61)
  4 Fayed, Lana C             11 GG-NC                3:33.35    3:30.27    3  
                  44.20     1:41.16 (56.96)   2:41.48 (1:00.32)     3:30.27 (48.79)
 -- O'Berry, Hannah M         16 RCST-NC              3:08.52         DQ  
                  45.08     1:34.79 (49.71)   2:37.24 (1:02.45)          DQ (46.38)
 
Event 8  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Little III, Tommy W       16 CVAC-NC              2:08.81    2:09.44    7  
                  29.73     1:03.10 (33.37)     1:40.11 (37.01)     2:09.44 (29.33)
  2 Leatherman, Brady H       16 CVAC-NC              2:02.23    2:13.63    5  
                  27.80     1:05.31 (37.51)     1:44.63 (39.32)     2:13.63 (29.00)
  3 Guerriero, Nick D         17 SAC-NC               2:08.15    2:16.44    4  
                  28.97     1:04.08 (35.11)     1:44.93 (40.85)     2:16.44 (31.51)
  4 Miller, Nolan M           15 MSC-NC               2:13.21    2:19.68    3  
                  27.24     1:03.68 (36.44)     1:46.49 (42.81)     2:19.68 (33.19)
  5 Sacchetti, Mario T        16 MSC-NC               2:26.69    2:25.74    2  
                  27.38   1:50.75 (1:23.37)     2:25.86 (35.11)         2:25.74 ( )
  6 Negrete-Perez, Leo        15 CVAC-NC              2:39.57    2:30.84    1  
                  31.44     1:09.80 (38.36)     1:52.83 (43.03)     2:30.84 (38.01)
  7 Messenger, Dalton A       12 SAC-NC               3:26.86    2:54.34  
                  37.26     1:24.82 (47.56)     2:15.21 (50.39)     2:54.34 (39.13)
  8 Sic, Jose E               16 MSC-NC               2:55.43    2:57.49  
                  35.17     1:21.66 (46.49)     2:14.60 (52.94)     2:57.49 (42.89)
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wasson, Hannah L           7 CVAC-NC                17.04      17.08    7  
  2 Sic, Ana N                 8 MSC-NC                 19.66      18.20    5  
  3 Bennett, Addison R         7 RCST-NC                18.04      18.78    4  
  4 Walker, Alyssa D           8 GG-NC                  19.54      19.10    3  
  5 Endsjo, Carolina I         8 CVAC-NC                19.80      19.18    2  
  6 Barrick, Riley D           7 SAC-NC                 21.05      19.50    1  
  7 Handy, Elsie R             8 CVAC-NC                20.67      20.25  
  8 Farris, Gracie L           8 MSC-NC                 22.32      21.12  
  9 Jones, Paige B             7 GG-NC                  26.43      23.37  
 10 Griffith, Isabella M       8 Lenoir-NC              27.61      24.19  
 11 Walters, Lydia J           8 CVAC-NC                25.56      24.35  
 12 Vandergrift, Katelyn E     7 WA-NC                  25.51      24.49  
 13 Johnson, Valerie D         6 CVAC-NC                27.62      24.84  
 14 Stawecki, Riley A          7 Lenoir-NC              39.30      27.05  
 15 Smith, Jayden N            7 Lenoir-NC              30.70      28.15  
 16 Stancil, Ellie G           7 GG-NC                     NT      29.43  
 17 Bartlett, Veronica D       6 CVAC-NC                28.46      30.85  
 18 Hollar, Cambrie R          6 CVAC-NC                35.53      32.08  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Eli                 7 GG-NC                  16.95      16.59    7  
  2 Lawrence, Benton A         8 WA-NC                  19.46      18.94    5  
  3 Chiota, Nicholas C         7 MSC-NC                 21.55      19.60    4  
  4 Leftwich, Tucker G         8 GG-NC                  24.39      20.13    3  
  5 Huffstickler, Andrew J     8 GG-NC                  20.87      21.10    2  
  6 Kohler, Tyler M            7 WA-NC                  21.12      21.55    1  
  7 Ulli, AJ N                 8 GG-NC                     NT      22.35  
  8 Butler, Brody S            7 CVAC-NC                21.57      22.57  
  9 Lopez-Rodriquez, Aiden Y   5 MSC-NC                 23.48      22.94  
 10 Logan, Aiden E             8 Lenoir-NC              32.46      27.13  
 11 Foster, Will H             7 CVAC-NC                29.90      28.09  
 12 Negrete-Perez, JJ J        8 CVAC-NC                   NT      28.57  
 13 Frishmuth, Kai L           7 SAC-NC                    NT      31.48  
 14 Seraz, Lucas I             7 CVAC-NC                   NT      33.17  
 15 Cline, Connor A            5 CVAC-NC                49.97      35.52  
 16 Wilson, Carson N           8 Lenoir-NC              34.24      36.50  
 17 Farris, Walter P           6 MSC-NC                    NT      42.07  
 18 Smith-Nail, Paxton L       6 GG-NC                     NT      52.51  
 -- Smith-Nail, Zennon M       5 GG-NC                     NT         DQ  
 
Event 21  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mungro-Turowski, Madison  10 MSC-NC                 31.51      32.78    7  
  2 Lopez, Marta B            10 MSC-NC                 36.18      35.59    5  
  3 Hollar, Caylee A           9 CVAC-NC                37.04      36.22    4  
  4 Thornburg, Ardyn L        10 GG-NC                  35.66      36.45    3  
  5 Lawrence, Amelia S        10 WA-NC                  36.70      36.76    2  
  6 Robinson, Lilian B         9 GG-NC                     NT      37.27    0.5
  6 Floyd, Lilly G            10 GG-NC                     NT      37.27    0.5
  8 Lopez-Rodriquez, Neyli M   9 MSC-NC                 36.43      37.43  
  9 Baucom, Skylar G           9 WA-NC                  38.04      38.57  
 10 Baynard, Zoie L           10 SAC-NC                 39.34      39.69  
 11 Jones, Reilly E           10 WA-NC                  41.86      40.11  
 12 Van Meter, Claire V       10 CVAC-NC                39.50      40.27  
 13 Claudy, Julia A            9 WA-NC                  45.62      41.83  
 14 Leazer, Audrey H           9 GG-NC                  39.09      42.11  
 15 Schiffel, Karsen L         9 CVAC-NC                43.57      42.91  
 16 Davison, Caroline R       10 GG-NC                  44.23      43.32  
 17 Orlowski, Natalie G        9 CVAC-NC                43.83      44.27  
 18 Finney, Paige P           10 CVAC-NC                46.61      45.35  
 19 Barker, Trinity E          9 Lenoir-NC              53.48      46.15  
 20 Williams, Mayce            9 Lenoir-NC              48.38      46.78  
 21 Hill, Addison C            9 RCST-NC                   NT      47.93  
 21 Walker, Addison L          9 SAC-NC                    NT      47.93  
 23 Alvarez, Aayana N         10 CVAC-NC                   NT      49.03  
 24 Haydon, Abby E            10 SAC-NC                    NT      50.49  
 25 Pintuff, Jenna R           9 RCST-NC                51.40      54.18  
 26 Seraz, Larissa F          10 CVAC-NC                   NT      56.72  
 27 McDaniel, E.V. V           9 Lenoir-NC                 NT      58.37  
 28 White, Skyler R           10 CVAC-NC                57.24      58.52  
 29 Thompson, Garryn J        10 RCST-NC                   NT      59.66  
 30 Allen, Caitlin R           9 RCST-NC                   NT    1:02.11  
 
Event 22  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedrick, Noah A            9 CVAC-NC                35.08      33.54    7  
  2 Carswell, Nate R          10 MSC-NC                 34.18      33.62    5  
  3 Peyton, Tristan T         10 GG-NC                  36.82      35.10    4  
  4 Olguin-Abreu, David F     10 CVAC-NC                38.64      36.72    3  
  5 Sexton, Brandon L         10 MSC-NC                 37.79      37.65    2  
  6 Kines, Graham H           10 GG-NC                     NT      38.34    1  
  7 Dy, Logan X               10 CVAC-NC                40.02      38.38  
  8 Lunsford, Seth H          10 GG-NC                     NT      39.52  
  9 Stevens, Aedon C          10 Lenoir-NC              43.18      40.17  
 10 Maishman, Rowan W          9 RCST-NC                45.30      43.21  
 11 Hill, Caleb A             10 RCST-NC                45.41      44.17  
 12 Williams, Joseph R         9 SAC-NC                    NT      44.29  
 13 Cline, Jay C               9 CVAC-NC                47.24      48.15  
 14 Blanco Garcia, Guillermo  10 GG-NC                  53.83      48.96  
 15 Stroupe, Sam S             9 Lenoir-NC                 NT      49.51  
 16 Kesterson, Christopher T  10 RCST-NC                54.45      50.28  
 17 Wilson, Connor A          10 Lenoir-NC            1:05.26    1:10.02  
 -- Holland, Jacob F          10 RCST-NC                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornburg, Emma G         12 GG-NC                  32.80      31.22    7  
  2 Johnson, Margaret K       12 CVAC-NC                33.84      32.43    5  
  3 Sanchez, Aryanna I        11 WA-NC                  33.93      33.48    4  
  4 Canipe, Libby G           12 SAC-NC                 35.12      34.19    3  
  5 Rodriquez, Maria V        11 MSC-NC                 34.12      34.71    2  
  6 Olguin-Abreu, Denise      12 CVAC-NC                34.02      34.84    1  
  7 Beltran-Trejo, Nicole     12 CVAC-NC                34.29      35.69  
  8 Olvera, Karina            12 CVAC-NC                35.37      35.71  
  9 Stewart, Adelee L         11 GG-NC                     NT      35.91  
 10 Walters, Abby R           11 CVAC-NC                35.15      36.20  
 11 Murphy, Riley J           12 Lenoir-NC              34.16      36.31  
 12 Caudle, Riley S           11 CVAC-NC                38.26      38.65  
 13 Davison, Lillian M        12 GG-NC                  38.12      38.79  
 14 Kale, Zelina M            11 CVAC-NC                38.55      39.02  
 15 Yelton, Lucy E            11 MSC-NC                 44.75      40.25  
 16 Barker, Laurel R          11 Lenoir-NC              44.91      42.57  
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deviney, Aaron G          12 RCST-NC                30.47      29.73    7  
  2 Miller, Emerson M         12 MSC-NC                 31.44      29.79    5  
  3 Mogray, Joseph M          11 CVAC-NC                33.42      33.75    4  
  4 Van Meter, Jacob P        12 CVAC-NC                43.42      37.24    3  
  5 Maur, Evan I              12 CVAC-NC                37.52      37.58    2  
  6 Hayes, Alex W             12 SAC-NC                 39.38      39.49    1  
  7 Ruebusch, Connor C        12 CVAC-NC                35.98      39.81  
  8 West, Thomas K            12 SAC-NC                 38.97      40.20  
  9 Michaud, Phoenix R        11 CVAC-NC                40.32      41.36  
 10 McKinney, Jacob C         11 CVAC-NC                37.95      41.43  
 11 Williams, Jaasiel L       11 GG-NC                     NT      43.19  
 12 Cline, Cole R             11 CVAC-NC                44.36      46.45  
 13 Burgess, Dawson L         12 CVAC-NC                38.50      46.74  
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollifield, Meredith V    14 RCST-NC                59.87    1:02.23    7  
                  29.34     1:02.23 (32.89)                                        
  2 Little, Rachel D          14 CVAC-NC              1:01.39    1:02.74    5  
                  30.58     1:02.74 (32.16)                                        
  3 Cloar, Olivia C           13 CVAC-NC              1:05.20    1:04.69    4  
                  30.63     1:04.69 (34.06)                                        
  4 Sacchetti, Emma C         14 MSC-NC               1:07.31    1:04.90    3  
                  31.85     1:04.90 (33.05)                                        
  5 Bloomfield, Olivia J      13 GG-NC                1:10.51    1:05.39    2  
                  30.38     1:05.39 (35.01)                                        
  6 Miller, Zoie C            13 Lenoir-NC            1:28.55    1:06.33    1  
                  30.87     1:06.33 (35.46)                                        
  7 Leazer, Kaitlyn S         14 GG-NC                1:15.49    1:07.66  
                  31.83     1:07.66 (35.83)                                        
  8 Clontz, Leah J            13 CVAC-NC              1:09.49    1:08.25  
                  32.03     1:08.25 (36.22)                                        
  9 Huffman, Sydney M         13 CVAC-NC              1:11.55    1:08.78  
                  32.21     1:08.78 (36.57)                                        
 10 Mace, Marina A            13 RCST-NC              1:15.12    1:09.51  
                  32.09     1:09.51 (37.42)                                        
 11 Deviney, Emma G           14 RCST-NC              1:13.77    1:10.80  
                  34.07     1:10.80 (36.73)                                        
 12 Rautiola, Larissa L       13 CVAC-NC              1:08.87    1:10.81  
                  33.93     1:10.81 (36.88)                                        
 13 Sacchetti, Isabella M     13 MSC-NC               1:11.11    1:11.61  
                  34.18     1:11.61 (37.43)                                        
 14 Ferrell, Abby L           13 GG-NC                1:21.07    1:14.69  
                  35.36     1:14.69 (39.33)                                        
 15 Stafford, Makenna L       13 CVAC-NC              1:22.91    1:20.24  
                1:20.47         1:20.24 ( )                                        
 16 McPeak, Laci K            13 Lenoir-NC                 NT    1:20.78  
                  37.45     1:20.78 (43.33)                                        
 17 Huffstickler, Anna E      13 GG-NC                1:20.52    1:20.86  
                  37.54     1:20.86 (43.32)                                        
 18 Carswell, Kennedy G       13 MSC-NC               1:20.46    1:21.67  
                1:21.72         1:21.67 ( )                                        
 19 Edwards, Raegan e         13 MSC-NC               1:21.65    1:22.85  
                  39.20     1:22.85 (43.65)                                        
 20 Helderman, Maggie L       13 Lenoir-NC            1:35.89    1:28.52  
                  38.64     1:28.52 (49.88)                                        
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rautiola, Ruslan A        14 CVAC-NC                53.05      57.27    7  
                  27.34       57.27 (29.93)                                        
  2 Tomberlin, Ben R          14 Lenoir-NC            1:02.25    1:00.19    5  
                1:00.20         1:00.19 ( )                                        
  3 McRea, Levi T             14 CVAC-NC              1:00.42    1:00.43    4  
                  28.83     1:00.43 (31.60)                                        
  4 Williams, Camden H        14 WA-NC                1:03.19    1:02.04    3  
                  29.48     1:02.04 (32.56)                                        
  5 Barr, Alex W              14 SAC-NC               1:05.41    1:03.89    2  
                  30.46     1:03.89 (33.43)                                        
  6 Gilliam, Carson L         14 RCST-NC              1:07.17    1:04.72    1  
                  31.46     1:04.72 (33.26)                                        
  7 Hudson, Jake S            14 MSC-NC               1:05.85    1:05.68  
                  31.32     1:05.68 (34.36)                                        
  8 Monteith, Landon A        14 GG-NC                1:09.71    1:09.45  
                  32.86     1:09.45 (36.59)                                        
  9 Futrell, Quinton T        13 GG-NC                1:09.74    1:11.59  
                  33.66     1:11.59 (37.93)                                        
 10 Powell, Luke L            14 Lenoir-NC            1:13.24    1:13.13  
                  34.96     1:13.13 (38.17)                                        
 11 Brown, Colin C            13 GG-NC                     NT    1:14.15  
                  35.11     1:14.15 (39.04)                                        
 12 Samole, Andrew T          14 GG-NC                     NT    1:15.25  
                1:15.40         1:15.25 ( )                                        
 13 Baynard, Zach J           13 SAC-NC               1:31.12    1:18.32  
                  35.70     1:18.32 (42.62)                                        
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClure, Kadira L         15 MSC-NC                 58.94      59.99    7  
                  29.09       59.99 (30.90)                                        
  2 Baker, Kenzie L           17 CVAC-NC              1:00.33    1:00.24    5  
                  28.66     1:00.24 (31.58)                                        
  3 Thompson, Caitie E        16 MSC-NC               1:12.50    1:04.79    4  
                  30.98     1:04.79 (33.81)                                        
  4 Godfrey, Carly F          16 CVAC-NC              1:01.36    1:05.33    3  
                  31.22     1:05.33 (34.11)                                        
  5 Hudson, Gunnar J          16 MSC-NC               1:09.53    1:07.91    2  
                  31.55     1:07.91 (36.36)                                        
  6 McClure, Nikita A         15 MSC-NC               1:13.72    1:08.51    1  
                  32.07     1:08.51 (36.44)                                        
  7 Barrick, Lauren T         11 SAC-NC               1:19.44    1:10.49  
                  34.24     1:10.49 (36.25)                                        
  8 Chapman, Abigail V        15 Lenoir-NC            1:17.66    1:13.89  
                  34.27     1:13.89 (39.62)                                        
  9 O'Berry, Hannah M         16 RCST-NC              1:12.65    1:14.99  
                  35.40     1:14.99 (39.59)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRea, Micah W            16 CVAC-NC                47.72      49.45    7  
                  24.00       49.45 (25.45)                                        
  2 Leatherman, Brady H       16 CVAC-NC                47.27      50.69    5  
                  24.64       50.69 (26.05)                                        
  3 Martin, Micah R           16 CVAC-NC                51.71      51.44    4  
                  24.92       51.44 (26.52)                                        
  4 Morris, Nic K             17 SAC-NC                 49.80      52.12    3  
                  24.91       52.12 (27.21)                                        
  5 Carroll, Brody W          15 CVAC-NC                51.96      52.30    2  
                  25.12       52.30 (27.18)                                        
  6 Little III, Tommy W       16 CVAC-NC                51.49      52.98    1  
                  25.62       52.98 (27.36)                                        
  7 Miller, Nolan M           15 MSC-NC                 52.74      53.49  
                  25.81       53.49 (27.68)                                        
  8 Guerriero, Nick D         17 SAC-NC                 51.37      54.07  
                  25.71       54.07 (28.36)                                        
  9 Annas, Andy S             17 Lenoir-NC              51.58      54.71  
                  25.87       54.71 (28.84)                                        
 10 Sacchetti, Mario T        16 MSC-NC                 53.08      54.78  
                  26.09       54.78 (28.69)                                        
 11 Negrete-Abreu, Isreal     16 CVAC-NC                55.73      56.79  
 12 McKee, Garrett S          16 WA-NC                  52.35      57.11  
                  25.88       57.11 (31.23)                                        
 13 Vandergrift, Joshua       17 WA-NC                  58.11      58.52  
                  27.49       58.52 (31.03)                                        
 14 Cooper, Christian B       18 WA-NC                1:00.91    1:02.24  
                  29.10     1:02.24 (33.14)                                        
 15 Yelton, Hank G            17 MSC-NC               1:07.40    1:05.05  
                  29.74     1:05.05 (35.31)                                        
 16 Messenger, Dalton A       12 SAC-NC               1:07.64    1:07.53  
                  32.20     1:07.53 (35.33)                                        
 17 Dye, Andrew S             15 Lenoir-NC            1:27.95    1:24.19  
                  38.97     1:24.19 (45.22)                                        
 18 Williams, Jaasiel L       11 GG-NC                     NT    1:43.72  
                  49.70     1:43.72 (54.02)                                        
 
Event 29  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Addison R         7 RCST-NC                23.56      24.21    7  
  2 Wasson, Hannah L           7 CVAC-NC                23.42      24.28    5  
  3 Handy, Elsie R             8 CVAC-NC                29.17      25.10    4  
  4 Walker, Alyssa D           8 GG-NC                  24.12      25.79    3  
  5 Endsjo, Carolina I         8 CVAC-NC                30.41      29.75    2  
  6 Farris, Gracie L           8 MSC-NC                    NT      31.22    1  
  7 Stancil, Ellie G           7 GG-NC                     NT      31.33  
  8 Johnson, Valerie D         6 CVAC-NC                28.79      33.58  
  9 Bartlett, Veronica D       6 CVAC-NC                49.44      38.55  
 10 Millsaps, Katherine G      5 CVAC-NC                49.44      38.60  
 11 Walters, Lydia J           8 CVAC-NC                43.70      41.96  
 12 Hollar, Cambrie R          6 CVAC-NC                54.36      46.52  
 -- Vandergrift, Katelyn E     7 WA-NC                  38.13         DQ  
 -- Barrick, Riley D           7 SAC-NC                 36.97         DQ  
 -- Stawecki, Riley A          7 Lenoir-NC              41.64         DQ  
 -- Beltran-Trejo, Fernanda    6 CVAC-NC                   NT         DQ  
 
Event 30  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Brody S            7 CVAC-NC                   NT      25.48    7  
  2 Lawrence, Benton A         8 WA-NC                  25.31      26.06    5  
  3 Huffstickler, Andrew J     8 GG-NC                  35.87      27.24    4  
  4 Kohler, Tyler M            7 WA-NC                  27.15      27.92    3  
  5 Wilson, Carson N           8 Lenoir-NC              34.36      30.63    2  
  6 Chiota, Nicholas C         7 MSC-NC                 38.05      31.51    1  
  7 Frishmuth, Kai L           7 SAC-NC                    NT      36.11  
  8 Seraz, Lucas I             7 CVAC-NC                   NT      36.87  
  9 Foster, Will H             7 CVAC-NC                41.75      37.61  
 10 Smith-Nail, Paxton L       6 GG-NC                     NT    1:03.22  
 -- Negrete-Perez, JJ J        8 CVAC-NC                   NT         DQ  
 -- Smith-Nail, Zennon M       5 GG-NC                     NT         DQ  
 -- Leftwich, Tucker G         8 GG-NC                  29.74         DQ  
 -- Farris, Walter P           6 MSC-NC                    NT         DQ  
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneider, Taia M          9 RCST-NC                45.74      46.63    7  
  2 Kohler, Madison N         10 WA-NC                  50.36      47.43    5  
  3 Leazer, Audrey H           9 GG-NC                  49.82      47.56    4  
  4 Hollar, Caylee A           9 CVAC-NC                48.28      48.00    3  
  5 Robinson, Lilian B         9 GG-NC                  51.96      48.88    2  
  6 Lawrence, Amelia S        10 WA-NC                  51.49      49.70    1  
  7 Claudy, Julia A            9 WA-NC                  56.43      52.95  
  8 Van Meter, Claire V       10 CVAC-NC                54.14      53.42  
  9 Ruebusch, Morgan W         9 CVAC-NC                53.93      53.96  
 10 Finney, Paige P           10 CVAC-NC                   NT      55.11  
 11 Cotter, Keira E            9 WA-NC                  52.53      55.50  
 12 Davison, Caroline R       10 GG-NC                  53.55      56.15  
 13 Floyd, Lilly G            10 GG-NC                     NT      57.36  
 14 White, Skyler R           10 CVAC-NC              1:09.81    1:06.10  
 15 Alvarez, Aayana N         10 CVAC-NC                   NT    1:08.19  
 16 Barker, Trinity E          9 Lenoir-NC            1:09.32    1:12.17  
 17 Hill, Addison C            9 RCST-NC                   NT    1:25.42  
 -- Walker, Addison L          9 SAC-NC                    NT         DQ  
 -- Cook, Addison R            9 Lenoir-NC                 NT         DQ  
 -- Orlowski, Natalie G        9 CVAC-NC              1:02.73         DQ  
 -- Pintuff, Jenna R           9 RCST-NC              1:08.00         DQ  
 -- Seraz, Larissa F          10 CVAC-NC                   NT         DQ  
 -- Williams, Mayce            9 Lenoir-NC            1:05.34         DQ  
 -- Haydon, Abby E            10 SAC-NC                    NT         DQ  
 -- Jones, Reilly E           10 WA-NC                  50.41         DQ  
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Brandon L         10 MSC-NC                 49.47      45.39    7  
  2 Smith, Gunner L           10 CVAC-NC                46.15      46.63    5  
  3 Maishman, Rowan W          9 RCST-NC                52.90      51.73    4  
  4 Tracy, Peter C            10 CVAC-NC              1:02.06      58.73    3  
  5 Cline, Jay C               9 CVAC-NC              1:00.95    1:01.89    2  
  6 Hill, Caleb A             10 RCST-NC              1:06.87    1:02.52    1  
  7 Stevens, Aedon C          10 Lenoir-NC            1:13.92    1:06.70  
  8 Wilson, Connor A          10 Lenoir-NC            1:04.62    1:06.76  
 -- Williams, Joseph R         9 SAC-NC                    NT         DQ  
 -- Stroupe, Sam S             9 Lenoir-NC                 NT         DQ  
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornburg, Emma G         12 GG-NC                  44.44      42.40    7  
  2 Crisp, Caroline P         11 WA-NC                  42.91      42.94    5  
  3 Sanchez, Aryanna I        11 WA-NC                  46.06      45.67    4  
  4 Canipe, Libby G           12 SAC-NC                 51.76      46.66    3  
  5 Lee, Jovie M              11 CVAC-NC                46.09      46.70    2  
  6 Caudle, Riley S           11 CVAC-NC                48.37      48.38    1  
  7 Yelton, Lucy E            11 MSC-NC                 50.28      48.45  
  8 Stewart, Adelee L         11 GG-NC                     NT      48.49  
  9 Fayed, Lana C             11 GG-NC                  52.92      51.04  
 10 Murphy, Riley J           12 Lenoir-NC            1:01.56      57.67  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annas, Avery M            12 Lenoir-NC              42.20      40.17    7  
  2 Deviney, Aaron G          12 RCST-NC                41.54      40.67    5  
  3 Bartlett, Jack W          11 CVAC-NC                48.71      45.98    4  
  4 Michaud, Phoenix R        11 CVAC-NC                51.80      50.13    3  
 -- Van Meter, Jacob P        12 CVAC-NC                   NT         DQ  
 -- Maur, Evan I              12 CVAC-NC                56.04         DQ  
 -- Cline, Cole R             11 CVAC-NC              1:01.36         DQ  
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Little, Rachel D          14 CVAC-NC              1:17.72    1:18.70    7  
                  37.45     1:18.70 (41.25)                                        
  2 Sacchetti, Emma C         14 MSC-NC               1:24.51    1:20.48    5  
                  37.84     1:20.48 (42.64)                                        
  3 Lowe, Cassidy M           13 Lenoir-NC            1:26.09    1:23.72    4  
                  39.47     1:23.72 (44.25)                                        
  4 Leazer, Kaitlyn S         14 GG-NC                1:31.31    1:25.58    3  
                  39.64     1:25.58 (45.94)                                        
  5 Hollifield, Meredith V    14 RCST-NC              1:21.39    1:26.10    2  
                  40.22     1:26.10 (45.88)                                        
  6 Rautiola, Larissa L       13 CVAC-NC              1:29.25    1:26.28    1  
                  40.82     1:26.28 (45.46)                                        
  7 Huffstickler, Anna E      13 GG-NC                1:29.96    1:27.10  
                  42.40     1:27.10 (44.70)                                        
  7 Cloar, Olivia C           13 CVAC-NC              1:27.76    1:27.10  
                  39.98     1:27.10 (47.12)                                        
  9 Hedrick, Chloe M          13 CVAC-NC              1:28.26    1:27.44  
                  42.14     1:27.44 (45.30)                                        
 10 Mace, Marina A            13 RCST-NC              1:34.22    1:27.70  
                  41.24     1:27.70 (46.46)                                        
 11 Deviney, Emma G           14 RCST-NC              1:26.98    1:28.43  
                  41.32     1:28.43 (47.11)                                        
 12 Miller, Zoie C            13 Lenoir-NC                 NT    1:32.03  
                  41.48     1:32.03 (50.55)                                        
 13 Stafford, Makenna L       13 CVAC-NC              1:34.90    1:33.68  
                  44.40     1:33.68 (49.28)                                        
 14 Priola, Raegan E          14 CVAC-NC              1:35.92    1:34.64  
                  44.32     1:34.64 (50.32)                                        
 15 Ferrell, Abby L           13 GG-NC                     NT    1:36.11  
                  45.05     1:36.11 (51.06)                                        
 16 Sacchetti, Isabella M     13 MSC-NC                    NT    1:39.80  
                  46.57     1:39.80 (53.23)                                        
 17 Clontz, Leah J            13 CVAC-NC                   NT    1:40.09  
                  46.62     1:40.09 (53.47)                                        
 18 Edwards, Raegan e         13 MSC-NC               1:42.13    1:45.39  
                  49.38     1:45.39 (56.01)                                        
 19 Carswell, Kennedy G       13 MSC-NC               1:50.11    1:46.61  
                  48.13     1:46.61 (58.48)                                        
 -- McPeak, Laci K            13 Lenoir-NC                 NT         DQ  
                  46.86          DQ (54.40)                                        
 -- Helderman, Maggie L       13 Lenoir-NC                 NT         DQ  
                  49.65          DQ (58.60)                                        
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilliam, Carson L         14 RCST-NC              1:10.83    1:11.96    7  
                  34.87     1:11.96 (37.09)                                        
  2 Godfrey, Elijah B         13 CVAC-NC              1:12.49    1:13.82    5  
                  35.32     1:13.82 (38.50)                                        
  3 Rautiola, Ruslan A        14 CVAC-NC              1:13.57    1:15.29    4  
                  35.61     1:15.29 (39.68)                                        
  4 McRea, Levi T             14 CVAC-NC              1:16.11    1:17.08    3  
                  36.25     1:17.08 (40.83)                                        
  5 Kosmala, Henryk W         14 Lenoir-NC            1:25.99    1:17.90    2  
                  36.35     1:17.90 (41.55)                                        
  6 Hudson, Jake S            14 MSC-NC               1:23.00    1:24.67    1  
                  39.69     1:24.67 (44.98)                                        
  7 Monteith, Landon A        14 GG-NC                1:36.57    1:28.75  
                  41.74     1:28.75 (47.01)                                        
  8 Brown, Colin C            13 GG-NC                     NT    1:35.80  
                  44.81     1:35.80 (50.99)                                        
  9 Baynard, Zach J           13 SAC-NC                    NT    1:38.58  
                  46.66     1:38.58 (51.92)                                        
 10 Samole, Andrew T          14 GG-NC                     NT    1:40.04  
                  47.14     1:40.04 (52.90)                                        
 
Event 37  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClure, Kadira L         15 MSC-NC               1:16.15    1:15.38    7  
                  35.35     1:15.38 (40.03)                                        
  2 Watson, Dana R            16 CVAC-NC              1:15.44    1:20.31    5  
                  38.64     1:20.31 (41.67)                                        
  3 Hazen, Rileigh C          15 SAC-NC               1:21.54    1:20.74    4  
                  38.17     1:20.74 (42.57)                                        
  4 Hudson, Gunnar J          16 MSC-NC               1:24.76    1:23.01    3  
                  39.02     1:23.01 (43.99)                                        
  5 Godfrey, Carly F          16 CVAC-NC              1:14.71    1:23.43    2  
                  39.61     1:23.43 (43.82)                                        
  6 Yelton, Charlie I         15 MSC-NC                    NT    1:28.07    1  
                  41.58     1:28.07 (46.49)                                        
  7 Thompson, Caitie E        16 MSC-NC               1:37.24    1:32.82  
                  43.36     1:32.82 (49.46)                                        
  8 Jones, Reilly E           10 WA-NC                1:46.03    1:47.14  
                  50.52     1:47.14 (56.62)                                        
  9 Chapman, Abigail V        15 Lenoir-NC            1:53.84    1:49.77  
                  49.95     1:49.77 (59.82)                                        
 
Event 38  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Nic K             17 SAC-NC               1:05.17    1:06.54    7  
                  31.59     1:06.54 (34.95)                                        
  2 Martin, Micah R           16 CVAC-NC              1:09.23    1:10.52    5  
                  32.72     1:10.52 (37.80)                                        
  3 Annas, Andy S             17 Lenoir-NC            1:02.91    1:10.94    4  
                  32.64     1:10.94 (38.30)                                        
  4 Little III, Tommy W       16 CVAC-NC              1:08.86    1:11.44    3  
                  34.31     1:11.44 (37.13)                                        
  5 McKee, Garrett S          16 WA-NC                1:10.02    1:11.80    2  
                  33.97     1:11.80 (37.83)                                        
  6 Miller, Nolan M           15 MSC-NC               1:12.91    1:12.81    1  
                  34.15     1:12.81 (38.66)                                        
  7 Yelton, Hank G            17 MSC-NC               1:19.78    1:14.54  
                  35.51     1:14.54 (39.03)                                        
  8 Negrete-Abreu, Isreal     16 CVAC-NC              1:13.34    1:15.49  
                  35.21     1:15.49 (40.28)                                        
  9 Negrete-Perez, Leo        15 CVAC-NC              1:19.69    1:16.77  
                  36.17     1:16.77 (40.60)                                        
 10 Leatherman, Brady H       16 CVAC-NC              1:09.73    1:16.82  
                  35.80     1:16.82 (41.02)                                        
 11 Vandergrift, Joshua       17 WA-NC                1:18.58    1:17.93  
                  36.97     1:17.93 (40.96)                                        
 12 Sic, Jose E               16 MSC-NC               1:26.10    1:30.96  
                  42.03     1:30.96 (48.93)                                        
 -- Cooper, Christian B       18 WA-NC                1:21.77         DQ  
                  38.95          DQ (44.29)                                        
 -- Blanco Garcia, Guillermo  10 GG-NC                     NT         DQ  
                1:18.56        DQ (1:25.69)                                        
 
Event 39  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sic, Ana N                 8 MSC-NC                 24.77      22.26    7  
  2 Farris, Gracie L           8 MSC-NC                 25.69      24.12    5  
  3 Handy, Elsie R             8 CVAC-NC                23.99      24.44    4  
  4 Jones, Paige B             7 GG-NC                  28.38      25.24    3  
  5 Vandergrift, Katelyn E     7 WA-NC                  24.95      25.63    2  
  6 Walters, Lydia J           8 CVAC-NC                27.08      27.99    1  
  7 Johnson, Valerie D         6 CVAC-NC                31.84      29.70  
  8 Griffith, Isabella M       8 Lenoir-NC              28.81      30.06  
  9 Millsaps, Katherine G      5 CVAC-NC                33.82      30.61  
 10 Stawecki, Riley A          7 Lenoir-NC              31.27      31.15  
 11 Hollar, Cambrie R          6 CVAC-NC                   NT      32.24  
 12 Smith, Jayden N            7 Lenoir-NC              34.93      34.97  
 13 Beltran-Trejo, Fernanda    6 CVAC-NC                39.98      40.46  
 
Event 40  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Eli                 7 GG-NC                  22.50      20.75    7  
  2 Lawrence, Benton A         8 WA-NC                  22.61      22.61    5  
  3 Huffstickler, Andrew J     8 GG-NC                  25.57      23.45    4  
  4 Chiota, Nicholas C         7 MSC-NC                 27.59      24.57    3  
  5 Butler, Brody S            7 CVAC-NC                24.77      26.21    2  
  6 Lopez-Rodriquez, Aiden Y   5 MSC-NC                 27.91      26.97    1  
  7 Ulli, AJ N                 8 GG-NC                     NT      28.58  
  8 Logan, Aiden E             8 Lenoir-NC              31.51      30.74  
  9 Foster, Will H             7 CVAC-NC                36.59      32.79  
 10 Seraz, Lucas I             7 CVAC-NC                   NT      35.87  
 11 Wilson, Carson N           8 Lenoir-NC              40.64      42.33  
 12 Farris, Walter P           6 MSC-NC                    NT      47.45  
 13 Cline, Connor A            5 CVAC-NC              1:03.32      53.14  
 
Event 41  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Rachel A           10 RCST-NC                39.36      38.36    7  
  2 Tysinger, Alex N          10 SAC-NC                 41.58      39.95    5  
  3 Thornburg, Ardyn L        10 GG-NC                  47.18      43.69    4  
  4 Ruebusch, Morgan W         9 CVAC-NC                42.70      44.09    3  
  5 Lopez, Marta B            10 MSC-NC                 46.45      44.72    2  
  6 Cotter, Keira E            9 WA-NC                  53.84      47.67    1  
  7 Robinson, Lilian B         9 GG-NC                  58.13      48.63  
  8 Baucom, Skylar G           9 WA-NC                  45.06      50.17  
  9 Orlowski, Natalie G        9 CVAC-NC                   NT      51.09  
 10 Walker, Addison L          9 SAC-NC                    NT      51.69  
 11 Claudy, Julia A            9 WA-NC                     NT      52.47  
 12 Baynard, Zoie L           10 SAC-NC                    NT      52.84  
 13 Barker, Trinity E          9 Lenoir-NC              56.55      53.42  
 14 Barrick, Riley D           7 SAC-NC                    NT      54.53  
 15 Haydon, Abby E            10 SAC-NC                    NT      56.47  
 16 Finney, Paige P           10 CVAC-NC                58.30      57.07  
 17 Pintuff, Jenna R           9 RCST-NC                59.11      58.12  
 18 Davison, Caroline R       10 GG-NC                  53.55      58.37  
 19 Alvarez, Aayana N         10 CVAC-NC                   NT    1:00.73  
 20 Cook, Addison R            9 Lenoir-NC                 NT    1:00.84  
 21 Williams, Mayce            9 Lenoir-NC                 NT    1:04.06  
 22 McDaniel, E.V. V           9 Lenoir-NC                 NT    1:04.93  
 23 Allen, Caitlin R           9 RCST-NC                   NT    1:08.96  
 24 Seraz, Larissa F          10 CVAC-NC                   NT    1:10.73  
 25 White, Skyler R           10 CVAC-NC              1:13.43    1:12.61  
 26 Thompson, Garryn J        10 RCST-NC                   NT    1:12.69  
 -- Floyd, Lilly G            10 GG-NC                     NT         DQ  
 -- Van Meter, Claire V       10 CVAC-NC                49.91         DQ  
 
Event 42  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedrick, Noah A            9 CVAC-NC                42.29      40.24    7  
  2 Dy, Logan X               10 CVAC-NC                50.81      45.83    5  
  3 Olguin-Abreu, David F     10 CVAC-NC                   NT      46.31    4  
  4 Maishman, Rowan W          9 RCST-NC                46.82      47.65    3  
  5 Lunsford, Seth H          10 GG-NC                     NT      51.05    2  
  6 Holland, Jacob F          10 RCST-NC                   NT      52.11    1  
  7 Kines, Graham H           10 GG-NC                     NT      52.71  
  8 Stevens, Aedon C          10 Lenoir-NC            1:00.24      53.38  
  9 Williams, Joseph R         9 SAC-NC                    NT      57.07  
 10 Cline, Jay C               9 CVAC-NC                   NT      57.32  
 11 Kesterson, Christopher T  10 RCST-NC              1:04.37    1:00.61  
 12 Blanco Garcia, Guillermo  10 GG-NC                1:08.11    1:04.71  
 -- Stroupe, Sam S             9 Lenoir-NC                 NT         DQ  
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisp, Caroline P         11 WA-NC                  35.76      36.70    7  
  2 Barrick, Lauren T         11 SAC-NC                 50.11      38.47    5  
  3 Kale, Zelina M            11 CVAC-NC                41.71      39.01    4  
  4 Lee, Jovie M              11 CVAC-NC                40.01      39.91    3  
  5 Johnson, Margaret K       12 CVAC-NC                   NT      41.53    2  
  6 Davison, Lillian M        12 GG-NC                  40.42      42.09    1  
  7 Olvera, Karina            12 CVAC-NC                46.82      42.39  
  8 Walters, Abby R           11 CVAC-NC                44.86      43.42  
  9 Stewart, Adelee L         11 GG-NC                     NT      46.38  
 10 Barker, Laurel R          11 Lenoir-NC              52.66      52.99  
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annas, Avery M            12 Lenoir-NC              41.27      42.50    7  
  2 Bartlett, Jack W          11 CVAC-NC                44.09      44.69    5  
  3 Ruebusch, Connor C        12 CVAC-NC                47.87      46.67    4  
  4 Van Meter, Jacob P        12 CVAC-NC                54.27      47.29    3  
  5 McKinney, Jacob C         11 CVAC-NC                45.25      48.57    2  
  6 Hayes, Alex W             12 SAC-NC                    NT      52.58    1  
  7 Cline, Cole R             11 CVAC-NC                58.96      56.58  
  8 Burgess, Dawson L         12 CVAC-NC                52.66      56.80  
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Little, Rachel D          14 CVAC-NC              1:08.57    1:09.03    7  
                  34.54     1:09.03 (34.49)                                        
  2 Hollifield, Meredith V    14 RCST-NC              1:07.51    1:10.76    5  
                  34.65     1:10.76 (36.11)                                        
  3 Hedrick, Chloe M          13 CVAC-NC              1:12.14    1:11.84    4  
                  34.87     1:11.84 (36.97)                                        
  4 Bloomfield, Olivia J      13 GG-NC                1:17.19    1:13.68    3  
                  36.22     1:13.68 (37.46)                                        
  5 Huffman, Sydney M         13 CVAC-NC              1:20.65    1:18.96    2  
                  38.18     1:18.96 (40.78)                                        
  6 Miller, Zoie C            13 Lenoir-NC            1:40.28    1:20.37    1  
                1:21.45         1:20.37 ( )                                        
  7 Mace, Marina A            13 RCST-NC                   NT    1:21.33  
                  38.31     1:21.33 (43.02)                                        
  8 Priola, Raegan E          14 CVAC-NC              1:21.64    1:22.56  
                1:22.66         1:22.56 ( )                                        
  9 Ferrell, Abby L           13 GG-NC                     NT    1:28.40  
                1:28.52         1:28.40 ( )                                        
 10 McPeak, Laci K            13 Lenoir-NC            1:31.57    1:32.45  
                  44.38     1:32.45 (48.07)                                        
 11 Huffstickler, Anna E      13 GG-NC                     NT    1:32.79  
                  44.91     1:32.79 (47.88)                                        
 12 Carswell, Kennedy G       13 MSC-NC               1:29.14    1:32.90  
                1:32.93         1:32.90 ( )                                        
 -- Helderman, Maggie L       13 Lenoir-NC            1:56.17         DQ  
                  47.00          DQ (59.46)                                        
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rautiola, Ruslan A        14 CVAC-NC              1:02.91    1:05.55    7  
                  31.82     1:05.55 (33.73)                                        
  2 McRea, Levi T             14 CVAC-NC              1:06.07    1:06.27    5  
                  32.71     1:06.27 (33.56)                                        
  3 Tomberlin, Ben R          14 Lenoir-NC            1:15.76    1:10.66    4  
  4 Hudson, Jake S            14 MSC-NC               1:20.25    1:22.01    3  
                1:21.72      1:22.01 (0.29)                                        
  5 Futrell, Quinton T        13 GG-NC                1:27.74    1:27.47    2  
                  43.09     1:27.47 (44.38)                                        
 -- Samole, Andrew T          14 GG-NC                     NT         DQ  
                                1:43.89 ( )                                        
 
Event 47  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Kenzie L           17 CVAC-NC              1:08.17    1:07.88    7  
                  32.99     1:07.88 (34.89)                                        
  2 McClure, Kadira L         15 MSC-NC               1:09.47    1:08.44    5  
                  33.67     1:08.44 (34.77)                                        
  3 Godfrey, Carly F          16 CVAC-NC              1:12.04    1:14.20    4  
                  36.09     1:14.20 (38.11)                                        
  4 Hudson, Gunnar J          16 MSC-NC               1:21.23    1:19.20    3  
                  38.35     1:19.20 (40.85)                                        
  5 McClure, Nikita A         15 MSC-NC               1:24.94    1:19.27    2  
                1:19.08      1:19.27 (0.19)                                        
  6 Chapman, Abigail V        15 Lenoir-NC            1:28.90    1:27.53    1  
                  42.41     1:27.53 (45.12)                                        
 
Event 48  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRea, Micah W            16 CVAC-NC                54.78      56.90    7  
                  27.84       56.90 (29.06)                                        
  2 Carroll, Brody W          15 CVAC-NC                57.48      58.55    5  
                  28.71       58.55 (29.84)                                        
  3 Annas, Andy S             17 Lenoir-NC              56.18      58.58    4  
                  29.06       58.58 (29.52)                                        
  4 Morris, Nic K             17 SAC-NC                 56.57      59.88    3  
                  29.33       59.88 (30.55)                                        
  5 Vandergrift, Joshua       17 WA-NC                1:06.73    1:07.33    2  
                  32.00     1:07.33 (35.33)                                        
  6 Negrete-Perez, Leo        15 CVAC-NC              1:20.71    1:13.84    1  
                1:13.99         1:13.84 ( )                                        
  7 Dye, Andrew S             15 Lenoir-NC            2:01.42    1:52.25  
                1:52.92         1:52.25 ( )                                        
 
Event 49  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wasson, Hannah L           7 CVAC-NC                20.12      19.85    7  
  2 Sic, Ana N                 8 MSC-NC                 30.94      20.80    5  
  3 Walker, Alyssa D           8 GG-NC                     NT      23.46    4  
  4 Endsjo, Carolina I         8 CVAC-NC                37.47      26.21    3  
  5 Bartlett, Veronica D       6 CVAC-NC                   NT      35.44    2  
 -- Beltran-Trejo, Fernanda    6 CVAC-NC                   NT         DQ  
 -- Stancil, Ellie G           7 GG-NC                     NT         DQ  
 -- Jones, Paige B             7 GG-NC                  30.05         DQ  
 
Event 50  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Eli                 7 GG-NC                  22.83      22.31    7  
  2 Leftwich, Tucker G         8 GG-NC                  29.99      24.40    5  
  3 Kohler, Tyler M            7 WA-NC                     NT      28.02    4  
  4 Lopez-Rodriquez, Aiden Y   5 MSC-NC                 27.86      29.52    3  
  5 Negrete-Perez, JJ J        8 CVAC-NC                   NT      34.58    2  
 -- Ulli, AJ N                 8 GG-NC                     NT         DQ  
 -- Frishmuth, Kai L           7 SAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 51  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneider, Taia M          9 RCST-NC                39.42      37.46    7  
  2 Mungro-Turowski, Madison  10 MSC-NC                 39.01      37.70    5  
  3 Tysinger, Alex N          10 SAC-NC                    NT      40.57    4  
  4 Lopez, Marta B            10 MSC-NC                 42.18      41.42    3  
  5 Lopez-Rodriquez, Neyli M   9 MSC-NC                 44.69      42.88    2  
  6 Kohler, Madison N         10 WA-NC                  43.98      43.43    1  
  7 Black, Rachel A           10 RCST-NC                40.90      43.63  
  8 Hollar, Caylee A           9 CVAC-NC                46.29      44.92  
  9 Schiffel, Karsen L         9 CVAC-NC                59.70      57.29  
 10 Hill, Addison C            9 RCST-NC              1:13.78    1:06.89  
 11 Baynard, Zoie L           10 SAC-NC                    NT    1:10.64  
 -- Thornburg, Ardyn L        10 GG-NC                  42.01         DQ  
 
Event 52  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carswell, Nate R          10 MSC-NC                 40.02      39.36    7  
  2 Smith, Gunner L           10 CVAC-NC                39.92      40.59    5  
  3 Olguin-Abreu, David F     10 CVAC-NC                45.36      41.35    4  
  4 Peyton, Tristan T         10 GG-NC                  50.65      42.73    3  
  5 Sexton, Brandon L         10 MSC-NC                 55.11      52.41    2  
  6 Tracy, Peter C            10 CVAC-NC              1:03.82      56.62    1  
  7 Lunsford, Seth H          10 GG-NC                     NT      58.55  
  8 Hill, Caleb A             10 RCST-NC                   NT    1:11.59  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornburg, Emma G         12 GG-NC                  42.62      36.21    7  
  2 Barrick, Lauren T         11 SAC-NC                 37.75      36.31    5  
  3 Caudle, Riley S           11 CVAC-NC                39.36      40.43    4  
  4 Murphy, Riley J           12 Lenoir-NC              46.25      41.86    3  
  5 Olguin-Abreu, Denise      12 CVAC-NC                42.03      41.96    2  
  6 Beltran-Trejo, Nicole     12 CVAC-NC                41.21      42.10    1  
  7 Rodriquez, Maria V        11 MSC-NC                 40.80      42.57  
  8 Olvera, Karina            12 CVAC-NC                43.60      42.84  
  9 Kale, Zelina M            11 CVAC-NC                52.18      49.71  
 10 Yelton, Lucy E            11 MSC-NC                 52.42      49.97  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deviney, Aaron G          12 RCST-NC                38.18      35.25    7  
  2 Mogray, Joseph M          11 CVAC-NC                37.87      36.52    5  
  3 Messenger, Dalton A       12 SAC-NC                 37.96      37.36    4  
  4 Bartlett, Jack W          11 CVAC-NC                56.16      45.41    3  
  5 West, Thomas K            12 SAC-NC                    NT      48.17    2  
  6 McKinney, Jacob C         11 CVAC-NC                59.89      57.66    1  
 -- Hayes, Alex W             12 SAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloomfield, Olivia J      13 GG-NC                1:15.71    1:13.60    7  
                  34.34     1:13.60 (39.26)                                        
  2 Cloar, Olivia C           13 CVAC-NC              1:17.10    1:16.35    5  
                  33.67     1:16.35 (42.68)                                        
  3 Sacchetti, Emma C         14 MSC-NC               1:21.93    1:18.02    4  
                  37.59     1:18.02 (40.43)                                        
  4 Lowe, Cassidy M           13 Lenoir-NC            1:23.14    1:21.43    3  
                  36.81     1:21.43 (44.62)                                        
  5 Deviney, Emma G           14 RCST-NC              1:25.34    1:23.46    2  
                  39.25     1:23.46 (44.21)                                        
  6 Clontz, Leah J            13 CVAC-NC              1:23.22    1:23.90    1  
                  38.33     1:23.90 (45.57)                                        
  7 Sacchetti, Isabella M     13 MSC-NC               1:28.26    1:30.22  
                  39.67     1:30.22 (50.55)                                        
  8 Huffman, Sydney M         13 CVAC-NC              1:35.72    1:32.81  
                  43.76     1:32.81 (49.05)                                        
  9 Edwards, Raegan e         13 MSC-NC                    NT    1:53.50  
                  50.93   1:53.50 (1:02.57)                                        
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosmala, Henryk W         14 Lenoir-NC            1:04.06    1:02.00    7  
                  28.07     1:02.00 (33.93)                                        
  2 Godfrey, Elijah B         13 CVAC-NC              1:04.21    1:06.20    5  
                  30.51     1:06.20 (35.69)                                        
  3 Barr, Alex W              14 SAC-NC                    NT    1:09.95    4  
                  32.86     1:09.95 (37.09)                                        
  4 Tomberlin, Ben R          14 Lenoir-NC                 NT    1:14.00    3  
                  33.30     1:14.00 (40.70)                                        
  5 Williams, Camden H        14 WA-NC                1:26.75    1:15.84    2  
                  35.09     1:15.84 (40.75)                                        
  6 Gilliam, Carson L         14 RCST-NC              1:17.89    1:16.19    1  
                  35.34     1:16.19 (40.85)                                        
  7 Powell, Luke L            14 Lenoir-NC            1:21.00    1:19.63  
                  38.37     1:19.63 (41.26)                                        
  8 Brown, Colin C            13 GG-NC                     NT    1:27.37  
                  38.55     1:27.37 (48.82)                                        
  9 Futrell, Quinton T        13 GG-NC                1:35.74    1:29.31  
                  41.08     1:29.31 (48.23)                                        
 
Event 57  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Caitie E        16 MSC-NC               1:02.67    1:07.38    7  
                  30.50     1:07.38 (36.88)                                        
  2 Hazen, Rileigh C          15 SAC-NC               1:09.24    1:08.93    5  
                  32.56     1:08.93 (36.37)                                        
  3 Watson, Dana R            16 CVAC-NC              1:06.35    1:09.16    4  
                  32.64     1:09.16 (36.52)                                        
  4 McClure, Nikita A         15 MSC-NC               1:29.83    1:18.93    3  
                  34.47     1:18.93 (44.46)                                        
  5 Yelton, Charlie I         15 MSC-NC                    NT    1:30.88    2  
                  41.12     1:30.88 (49.76)                                        
  6 O'Berry, Hannah M         16 RCST-NC              1:27.99    1:31.91    1  
                  42.94     1:31.91 (48.97)                                        
  7 Fayed, Lana C             11 GG-NC                1:38.20    1:43.93  
                  46.21     1:43.93 (57.72)                                        
 
Event 58  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRea, Micah W            16 CVAC-NC                54.50      55.15    7  
                  26.11       55.15 (29.04)                                        
  2 Carroll, Brody W          15 CVAC-NC                56.43      58.87    5  
                  27.92       58.87 (30.95)                                        
  3 Martin, Micah R           16 CVAC-NC              1:00.68      58.94    4  
                  27.55       58.94 (31.39)                                        
  4 Sacchetti, Mario T        16 MSC-NC                 58.67      59.23    3  
                  26.96       59.23 (32.27)                                        
  5 Negrete-Abreu, Isreal     16 CVAC-NC              1:00.88    1:03.01    2  
                  29.17     1:03.01 (33.84)                                        
  6 Guerriero, Nick D         17 SAC-NC               1:03.86    1:03.45    1  
                  29.00     1:03.45 (34.45)                                        
  7 Cooper, Christian B       18 WA-NC                1:22.27    1:16.92  
                  32.78     1:16.92 (44.14)                                        
  8 Sic, Jose E               16 MSC-NC               1:43.84    1:22.23  
                  36.13     1:22.23 (46.10)                                        
  9 Yelton, Hank G            17 MSC-NC                    NT    1:33.71  
                  38.25     1:33.71 (55.46)