Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/27/2017 08:50 AM
                    2017 NC RACY Reindeer Meet - 12/16/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gleason, Riley E          12 RACY-NC              1:24.91    1:25.36   20  
 -- Hicks, Jozi E              9 RACY-NC                   NT         DQ  
                  51.04        DQ (1:02.29)                                        
 
Event 1  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGuire, Grace M          14 RACY-NC              1:13.28    1:15.81   20  
                  37.36     1:15.81 (38.45)                                        
  2 Phillips, Abby N          14 RACY-NC              1:13.60    1:17.65   17  
                  37.17     1:17.65 (40.48)                                        
  3 Nowack, Sarah E           13 RACY-NC              1:30.64    1:28.67   16  
                  42.93     1:28.67 (45.74)                                        
 
Event 1  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krol, Meghan M            16 RACY-NC              1:05.77    1:07.15   20  
                  32.37     1:07.15 (34.78)                                        
  2 Culp, Brenna E            15 RACY-NC              1:12.00    1:17.20   17  
                  37.22     1:17.20 (39.98)                                        
  3 Marks, Anna C             15 RACY-NC              1:23.16    1:24.55   16  
                  41.78     1:24.55 (42.77)                                        
  4 Marks, Alyssa C           17 RACY-NC              1:17.25    1:30.07   15  
                  44.08     1:30.07 (45.99)                                        
 
Event 2  Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Brody P         10 RACY-NC              1:50.12    1:43.38   20  
                  50.42     1:43.38 (52.96)                                        
 -- Hammill, Colson R         10 RACY-NC              1:41.22         DQ  
                  47.48          DQ (51.13)                                        
 
Event 2  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Epley, Matthew W          15 RACY-NC              1:13.56    1:09.44   20  
                  32.31     1:09.44 (37.13)                                        
 
Event 3  Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gleason, Riley E          12 RACY-NC                39.11      38.53   20  
  2 Hinson, Sarah S           10 RACY-NC                   NT      44.42   17  
  3 Fulghum, Ryleigh          12 RACY-NC                   NT      49.32   16  
  4 Herlocker, Bella J        11 RACY-NC                52.16      50.17   15  
  5 Stevens, Arlee E           8 RACY-NC                   NT      52.76   14  
  6 Lothakoun, Rachel L        9 RACY-NC                52.95      53.86   13  
  7 Smeltzer, Stella           9 RACY-NC                   NT      56.35   12  
  8 Thompson, Wendy A         11 RACY-NC              1:05.38      59.40   11  
  9 Miller, Karis L            9 RACY-NC                   NT      59.99    9  
 10 Jernigan, Jordyn M        10 RACY-NC              1:00.96    1:00.42    7  
 11 Miller, Shelby R          11 RACY-NC              1:02.35    1:02.48    6  
 12 Losh, Kaitlyn B           10 RACY-NC                   NT    1:04.33    5  
 13 Moore, Maggy L            12 RACY-NC                   NT    1:04.87    4  
 14 Daugherty, Cate A         11 RACY-NC              1:14.90    1:09.43    3  
 -- Suhr, Reghan T             8 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Kimrey, Landon K           9 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 3  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burton, Kate R            13 RACY-NC                   NT      36.48   20  
  2 Nguyen, Amy M             14 RACY-NC                   NT      39.49   17  
 
Event 4  Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, John T             11 RACY-NC                41.69      43.97   20  
  2 Diaz, Alex                12 RACY-NC                   NT      53.77   17  
  3 Myers, Evanston P         12 RACY-NC                   NT      56.87   16  
  4 Schofield, Bear F          9 RACY-NC                   NT    1:06.93   15  
  5 Wright, Dylan             10 RACY-NC                   NT    1:07.23   14  
 -- Josey, Hunter E           11 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herlocker, Patterson L     7 RACY-NC                24.39      23.20   20  
  2 Wainright, Sophie A        8 RACY-NC                24.89      23.34   17  
  3 Campbell, Piper A          8 RACY-NC                   NT      24.60   16  
  4 Hammill, Jessie Y          7 RACY-NC                   NT      25.06   15  
  5 Ray, Emma A                8 RACY-NC                   NT      27.29   14  
  6 Furr, Kimarie E            8 RACY-NC                   NT      31.87   13  
  7 Gower, Katherine G         7 RACY-NC                   NT      32.05   12  
  8 Hawkins, Charlotte J       5 RACY-NC                48.04      39.30   11  
  9 Phillips, Maggie           5 RACY-NC                   NT      47.28    9  
 -- Ahmed, Nadia G             8 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Austin, Olivia             8 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 7  Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gleason, Riley E          12 RACY-NC              1:11.49    1:15.44   20  
                  36.91     1:15.44 (38.53)                                        
  2 Jolly, Katherine E        12 RACY-NC                   NT    1:15.99   17  
                  35.87     1:15.99 (40.12)                                        
  3 Hicks, Jozi E              9 RACY-NC                   NT    1:32.87   16  
                  40.38     1:32.87 (52.49)                                        
  4 Thompson, Wendy A         11 RACY-NC              2:10.70    1:50.75   15  
                  52.37     1:50.75 (58.38)                                        
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Rachel L          14 RACY-NC                59.53    1:00.33   20  
                  29.24     1:00.33 (31.09)                                        
  2 Wainright, Maris O        13 RACY-NC              1:07.35    1:09.11   17  
                  32.43     1:09.11 (36.68)                                        
  3 Nowack, Sarah E           13 RACY-NC              1:17.67    1:15.11   16  
                  35.80     1:15.11 (39.31)                                        
 
Event 7  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shorter, Olivia G         16 RACY-NC                58.78    1:01.88   20  
                  29.29     1:01.88 (32.59)                                        
  2 Cook, Kinsey M            15 RACY-NC                59.87    1:02.47   17  
                  29.88     1:02.47 (32.59)                                        
  3 Marks, Alyssa C           17 RACY-NC              1:06.12    1:18.95   16  
                  37.22     1:18.95 (41.73)                                        
 
Event 8  Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafitz, Chris S           12 RACY-NC              1:02.65    1:04.51   20  
                  29.70     1:04.51 (34.81)                                        
  2 Safrit, Jacob A           12 RACY-NC                   NT    1:26.03   17  
                  38.66     1:26.03 (47.37)                                        
  3 Myers, Evanston P         12 RACY-NC                   NT    1:26.25   16  
                  42.98     1:26.25 (43.27)                                        
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Camden S          13 RACY-NC                   NT    1:28.72   20  
                  41.73     1:28.72 (46.99)                                        
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrander, Ben R          17 RACY-NC                49.67      52.97   20  
                  24.71       52.97 (28.26)                                        
  2 Ploplis, Reilly M         17 RACY-NC                53.00      54.53   17  
                  25.48       54.53 (29.05)                                        
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wainright, Sophie A        8 RACY-NC                21.24      20.76   20  
  2 Hammill, Jessie Y          7 RACY-NC                   NT      21.94   17  
  3 Furr, Kimarie E            8 RACY-NC                   NT      30.00   16  
  4 Gower, Katherine G         7 RACY-NC                   NT      31.94   15  
  5 Phillips, Maggie           5 RACY-NC                   NT      48.78   14  
  6 Ahmed, Nadia G             8 RACY-NC                   NT      49.61   13  
  7 Hawkins, Charlotte J       5 RACY-NC                51.92      50.17   12  
  8 Austin, Olivia             8 RACY-NC                   NT      52.01   11  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafitz, Brandon J          8 RACY-NC                19.21      19.06   20  
 
Event 13  Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Isabella H         12 RACY-NC              1:39.74    1:40.05   20  
                  46.13     1:40.05 (53.92)                                        
  2 Gleason, Riley E          12 RACY-NC              1:32.92    1:40.57   17  
                  46.99     1:40.57 (53.58)                                        
  3 McGee, Sophia G           11 RACY-NC              1:42.71    1:40.96   16  
                  48.19     1:40.96 (52.77)                                        
  4 Hinson, Sarah S           10 RACY-NC                   NT    1:48.93   15  
                  49.26     1:48.93 (59.67)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Amy M             14 RACY-NC                   NT    1:35.33   20  
                  44.66     1:35.33 (50.67)                                        
  2 Darby, Taylor L           13 RACY-NC              1:34.31    1:41.15   17  
                  47.13     1:41.15 (54.02)                                        
 
Event 13  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culp, Brenna E            15 RACY-NC              1:24.72    1:30.60   20  
                  41.43     1:30.60 (49.17)                                        
  2 Wangler, Abigail A        17 RACY-NC                   NT    1:34.86   17  
                  43.81     1:34.86 (51.05)                                        
  3 Marks, Anna C             15 RACY-NC              1:37.99    1:39.35   16  
                  47.33     1:39.35 (52.02)                                        
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Camden S          13 RACY-NC                   NT    1:50.07   20  
                  50.41     1:50.07 (59.66)                                        
 
Event 15  Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herlocker, Bella J        11 RACY-NC                46.18      44.52   20  
  2 Jolly, Katherine E        12 RACY-NC                   NT      47.41   17  
  3 Hinson, Sarah S           10 RACY-NC                   NT      50.31   16  
  4 Moore, Maggy L            12 RACY-NC                   NT      54.96   15  
  5 Lothakoun, Rachel L        9 RACY-NC                57.35      57.79   14  
  6 Fulghum, Ryleigh          12 RACY-NC                   NT      59.22   13  
  7 Stevens, Arlee E           8 RACY-NC                   NT    1:03.54   12  
  8 Herlocker, Patterson L     7 RACY-NC              1:09.77    1:06.76   11  
  9 Thompson, Wendy A         11 RACY-NC              1:10.90    1:07.07    9  
 10 Ray, Emma A                8 RACY-NC                   NT    1:11.04    7  
 11 Miller, Shelby R          11 RACY-NC              1:08.46    1:11.39    6  
 12 Smeltzer, Stella           9 RACY-NC                   NT    1:11.50    5  
 -- Jernigan, Jordyn M        10 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Daugherty, Cate A         11 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Miller, Karis L            9 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Kimrey, Landon K           9 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Hicks, Jozi E              9 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 15  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGuire, Grace M          14 RACY-NC                55.12      40.61   20  
  2 Burton, Kate R            13 RACY-NC                   NT      43.34   17  
 
Event 16  Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, John T             11 RACY-NC                51.59      51.83   20  
  2 Hammill, Colson R         10 RACY-NC                56.33      53.40   17  
  3 Safrit, Jacob A           12 RACY-NC                   NT      59.31   16  
  4 Campbell, Brody P         10 RACY-NC                   NT    1:00.89   15  
 -- Myers, Evanston P         12 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Diaz, Alex                12 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Wright, Dylan             10 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Hawkins III, Rodney D      9 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Schofield, Bear F          9 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 16  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrander, Ben R          17 RACY-NC                39.31      31.30   20  
  2 Epley, Matthew W          15 RACY-NC                37.65      31.67   17  
  3 Jackson, Jacob L          16 RACY-NC                   NT      42.84   16  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Piper A          8 RACY-NC                   NT      27.54   20  
  2 Suhr, Reghan T             8 RACY-NC                   NT      31.67   17  
 -- Gower, Katherine G         7 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Furr, Kimarie E            8 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Hawkins, Charlotte J       5 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Wainright, Sophie A        8 RACY-NC                28.32         DQ  
 
Event 19  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Wendy A         11 RACY-NC              3:58.00    4:25.57   20  
                  54.90   2:01.95 (1:07.05)   3:10.94 (1:08.99)   4:25.57 (1:14.63)
  2 Losh, Kaitlyn B           10 RACY-NC                   NT    5:39.79   17  
                1:06.55   2:39.12 (1:32.57)   4:16.85 (1:37.73)   5:39.79 (1:22.94)
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGuire, Grace M          14 RACY-NC              2:19.75    2:24.99   20  
                  33.50     1:10.82 (37.32)     1:48.24 (37.42)     2:24.99 (36.75)
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krol, Meghan M            16 RACY-NC              2:09.82    2:09.43   20  
                  29.22     1:02.17 (32.95)     1:36.17 (34.00)     2:09.43 (33.26)
  2 Shorter, Olivia G         16 RACY-NC              2:11.21    2:18.23   17  
                  31.00     1:06.03 (35.03)     1:42.37 (36.34)     2:18.23 (35.86)
  3 Culp, Brenna E            15 RACY-NC              2:32.99    2:41.61   16  
                  34.31     1:15.59 (41.28)     1:59.03 (43.44)     2:41.61 (42.58)
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Safrit, Jacob A           12 RACY-NC                   NT    3:13.78   20  
                  44.27     1:35.88 (51.61)     2:29.22 (53.34)     3:13.78 (44.56)
  2 Kafitz, Brandon J          8 RACY-NC                   NT    3:36.06   17  
                  42.88     1:37.78 (54.90)   2:37.93 (1:00.15)     3:36.06 (58.13)
  3 Hawkins III, Rodney D      9 RACY-NC                   NT    3:40.81   16  
                2:42.17     3:40.81 (58.64)                                        
 
Event 21  Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Isabella H         12 RACY-NC              1:32.79    1:31.25   20  
                  40.02     1:31.25 (51.23)                                        
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Rachel L          14 RACY-NC              1:09.94    1:10.35   20  
                  31.59     1:10.35 (38.76)                                        
  2 Phillips, Abby N          14 RACY-NC              1:19.19    1:19.18   17  
                  34.93     1:19.18 (44.25)                                        
 
Event 21  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Kinsey M            15 RACY-NC              1:16.46    1:09.80   20  
                  31.60     1:09.80 (38.20)                                        
 -- Marks, Anna C             15 RACY-NC              1:34.57         DQ  
                  42.74                                                            
 
Event 22  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Epley, Matthew W          15 RACY-NC              1:07.22    1:05.26   20  
                  29.53     1:05.26 (35.73)                                        
 
Event 23  Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Sophia G           11 RACY-NC                43.04      44.38   20  
  2 Jolly, Katherine E        12 RACY-NC                   NT      47.88   17  
  3 Herlocker, Bella J        11 RACY-NC              1:01.78      58.13   16  
  4 Lothakoun, Rachel L        9 RACY-NC                59.64    1:08.67   15  
 -- Hicks, Jozi E              9 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wainright, Maris O        13 RACY-NC                38.16      37.21   20  
  2 Burton, Kate R            13 RACY-NC                   NT      39.23   17  
  3 Nowack, Sarah E           13 RACY-NC                47.27      44.04   16  
 
Event 23  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wangler, Abigail A        17 RACY-NC                   NT      39.30   20  
 
Event 24  Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafitz, Chris S           12 RACY-NC                32.40      32.89   20  
 -- Myers, Evanston P         12 RACY-NC                   NT         DQ  
 -- Campbell, Brody P         10 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 24  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrander, Ben R          17 RACY-NC                28.31      26.11   20  
  2 Ploplis, Reilly M         17 RACY-NC                   NT      28.02   17  
 
Event 25  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Piper A          8 RACY-NC                   NT      26.13   20  
  2 Hammill, Jessie Y          7 RACY-NC                   NT      26.79   17  
  3 Ray, Emma A                8 RACY-NC                   NT      30.19   16  
  4 Stevens, Arlee E           8 RACY-NC                   NT      30.51   15  
  5 Suhr, Reghan T             8 RACY-NC                   NT      33.40   14  
 -- Gower, Katherine G         7 RACY-NC                   NT         DQ  
 
Event 26  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafitz, Brandon J          8 RACY-NC                30.99      31.89   20  
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wainright, Maris O        13 RACY-NC              2:56.61    2:58.12   20  
                  39.38     1:24.78 (45.40)     2:18.67 (53.89)     2:58.12 (39.45)
 
Event 27  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krol, Meghan M            16 RACY-NC              2:24.60    2:28.41   20  
                  30.46     1:09.20 (38.74)     1:52.57 (43.37)     2:28.41 (35.84)
  2 Culp, Brenna E            15 RACY-NC              2:46.01    2:55.66   17  
                  39.35     1:23.66 (44.31)     2:16.00 (52.34)     2:55.66 (39.66)
  3 Marks, Alyssa C           17 RACY-NC              2:50.19    3:17.39   16  
                  45.31     1:34.40 (49.09)     2:33.31 (58.91)     3:17.39 (44.08)
 
Event 28  Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, John T             11 RACY-NC                   NT    3:43.22   20  
                  59.87     1:54.38 (54.51)   2:57.67 (1:03.29)     3:43.22 (45.55)
 
Event 29  Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Sophia G           11 RACY-NC              1:32.60    1:32.84   20  
                  44.43     1:32.84 (48.41)                                        
  2 Moore, Maggy L            12 RACY-NC                   NT    1:44.63   17  
                  51.29     1:44.63 (53.34)                                        
  3 Herlocker, Patterson L     7 RACY-NC              2:29.56    2:16.03   16  
                1:05.22   2:16.03 (1:10.81)                                        
  4 Hammill, Jessie Y          7 RACY-NC                   NT    2:18.90   15  
                1:02.64   2:18.90 (1:16.26)                                        
  5 Smeltzer, Stella           9 RACY-NC                   NT    2:21.52   14  
                1:09.37   2:21.52 (1:12.15)                                        
  6 Miller, Shelby R          11 RACY-NC                   NT    2:32.94   13  
                1:12.81   2:32.94 (1:20.13)                                        
 -- Losh, Kaitlyn B           10 RACY-NC                   NT         DQ  
                1:24.49                                                            
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Amy M             14 RACY-NC                   NT    1:25.09   20  
                  39.38     1:25.09 (45.71)                                        
 
Event 29  Girls 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Kinsey M            15 RACY-NC              1:21.38    1:13.82   20  
                  33.01     1:13.82 (40.81)                                        
  2 Wangler, Abigail A        17 RACY-NC                   NT    1:25.88   17  
                  42.13     1:25.88 (43.75)                                        
 
Event 30  Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafitz, Chris S           12 RACY-NC              1:12.38    1:10.75   20  
                  33.22     1:10.75 (37.53)                                        
  2 Hammill, Colson R         10 RACY-NC              1:49.23    1:48.00   17  
                  49.02     1:48.00 (58.98)                                        
  3 Hawkins III, Rodney D      9 RACY-NC              2:04.66    2:05.46   16  
                  55.36   2:05.46 (1:10.10)                                        
 -- Schofield, Bear F          9 RACY-NC                   NT         DQ  
                1:32.67        DQ (1:25.80)                                        
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Miller, Camden S          13 RACY-NC                   NT         DQ  
                  50.64          DQ (53.79)                                        
 
Event 30  Boys 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ploplis, Reilly M         17 RACY-NC                   NT         DQ  
                  29.83          DQ (35.26)                                        
 
Event 31  Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Isabella H         12 RACY-NC                29.51      31.75   20  
  2 McGee, Sophia G           11 RACY-NC                35.30      34.88   17  
  3 Jolly, Katherine E        12 RACY-NC                   NT      35.59   16  
  4 Moore, Maggy L            12 RACY-NC                   NT      42.93   15  
  5 Fulghum, Ryleigh          12 RACY-NC                   NT      43.95   14  
  6 Kimrey, Landon K           9 RACY-NC                   NT      44.80   13  
  7 Campbell, Piper A          8 RACY-NC                   NT      47.21   12  
  8 Lothakoun, Rachel L        9 RACY-NC                48.19      48.27   11  
  9 Wainright, Sophie A        8 RACY-NC                53.09      50.21    9  
 10 Suhr, Reghan T             8 RACY-NC                   NT      50.95    7  
 11 Stevens, Arlee E           8 RACY-NC                   NT      52.64    6  
 12 Smeltzer, Stella           9 RACY-NC                   NT      53.64    5  
 13 Miller, Karis L            9 RACY-NC                   NT      56.15    4  
 14 Herlocker, Patterson L     7 RACY-NC                56.28      56.40    3  
 15 Miller, Shelby R          11 RACY-NC                   NT      56.66    2  
 16 Daugherty, Cate A         11 RACY-NC                   NT      59.91    1  
 17 Ray, Emma A                8 RACY-NC                   NT    1:01.78  
 17 Jernigan, Jordyn M        10 RACY-NC                57.64    1:01.78  
 19 Furr, Kimarie E            8 RACY-NC                   NT    1:07.81  
 20 Losh, Kaitlyn B           10 RACY-NC                   NT    1:18.64  
 
Event 31  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Rachel L          14 RACY-NC                27.62      28.11   20  
  2 Phillips, Abby N          14 RACY-NC                28.53      29.44   17  
  3 Burton, Kate R            13 RACY-NC                   NT      30.35   16  
  4 Wainright, Maris O        13 RACY-NC                31.05      31.81   15  
  5 Darby, Taylor L           13 RACY-NC                34.41      32.70   14  
  6 Nowack, Sarah E           13 RACY-NC                   NT      33.36   13  
 
Event 31  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Kinsey M            15 RACY-NC                27.17      28.40   20  
  2 Wangler, Abigail A        17 RACY-NC                   NT      34.39   17  
  3 Marks, Alyssa C           17 RACY-NC                29.33      34.98   16  
  4 Marks, Anna C             15 RACY-NC                32.19      35.52   15  
 
Event 32  Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, John T             11 RACY-NC                35.46      36.12   20  
  2 Hammill, Colson R         10 RACY-NC                38.90      38.20   17  
  3 Safrit, Jacob A           12 RACY-NC                   NT      40.28   16  
  4 Campbell, Brody P         10 RACY-NC                45.02      43.69   15  
  5 Diaz, Alex                12 RACY-NC                   NT      45.95   14  
  6 Kafitz, Brandon J          8 RACY-NC                43.88      46.54   13  
  7 Henthorn, Dorian           8 RACY-NC                   NT    1:03.58   12  
  8 Josey, Hunter E           11 RACY-NC                   NT    1:06.55   11  
  9 Schofield, Bear F          9 RACY-NC                   NT    1:10.74    9  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Camden S          13 RACY-NC                   NT      43.18   20  
 
Event 32  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrander, Ben R          17 RACY-NC                22.42      23.57   20  
  2 Ploplis, Reilly M         17 RACY-NC                24.19      24.45   17  
  3 Epley, Matthew W          15 RACY-NC                25.39      25.44   16  
  4 Jackson, Jacob L          16 RACY-NC                   NT      32.46   15  
 
Event 33  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'B'                        NT    2:05.04   40  
     1) Culp, Brenna E 15               2) Burton, Kate R 13              
     3) Phillips, Abby N 14             4) Nowack, Sarah E 13             
                  32.15     1:02.24 (30.09)     1:32.97 (30.73)     2:05.04 (32.07)
  2 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'C'                        NT    2:09.48   34  
     1) Nguyen, Amy M 14                2) McGuire, Grace M 14            
     3) Shorter, Olivia G 16            4) Marks, Anna C 15               
                  34.75     1:04.60 (29.85)     1:33.61 (29.01)     2:09.48 (35.87)
  3 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'A'                        NT    2:17.87   32  
     1) Cook, Kinsey M 15               2) Darby, Taylor L 13             
     3) Wangler, Abigail A 17           4) Marks, Alyssa C 17             
                  30.16     1:10.53 (40.37)     1:41.59 (31.06)     2:17.87 (36.28)
 
Event 34  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'A'                        NT    2:08.18   40  
     1) Ploplis, Reilly M 17            2) Miller, Camden S 13            
     3) Jackson, Jacob L 16             4) Epley, Matthew W 15            
                  25.17     1:08.33 (43.16)     1:40.99 (32.66)     2:08.18 (27.19)
  2 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'B'                        NT    2:22.60   34  
     1) Ostrander, Ben R 17             2) Marks, John T 11               
     3) Myers, Evanston P 12            4) Kafitz, Brandon J 8            
                  24.22       58.48 (34.26)     1:45.87 (47.39)     2:22.60 (36.73)
 
Event 35  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'A'                        NT    2:57.70   40  
     1) Daugherty, Cate A 11            2) Fulghum, Ryleigh 12            
     3) Gleason, Riley E 12             4) Herlocker, Bella J 11          
                1:06.07     1:33.64 (27.57)     2:17.90 (44.26)     2:57.70 (39.80)
  2 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'D'                        NT    3:05.54   34  
     1) McGee, Isabella H 12            2) McGee, Sophia G 11             
     3) Miller, Shelby R 11             4) Wainright, Sophie A 8          
                  33.46     1:30.95 (57.49)     2:30.42 (59.47)     3:05.54 (35.12)
  3 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'B'                        NT    3:05.70   32  
     1) Hinson, Sarah S 10              2) Jernigan, Jordyn M 10          
     3) Jolly, Katherine E 12           4) Kimrey, Landon K 9             
                  44.45   2:20.37 (1:35.92)     3:10.56 (50.19)         3:05.70 ( )
  4 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'C'                        NT    3:52.79   30  
     1) Losh, Kaitlyn B 10              2) Lothakoun, Rachel L 9          
     3) Smeltzer, Stella 9              4) Herlocker, Patterson L 7       
                1:22.91   3:05.07 (1:42.16)     3:52.79 (47.72)                    
 
Event 36  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'A'                        NT    3:08.68   40  
     1) Hammill, Colson R 10            2) Hawkins III, Rodney D 9        
     3) Schofield, Bear F 9             4) Kafitz, Chris S 12             
                  49.52     1:28.93 (39.41)   2:43.00 (1:14.07)     3:08.68 (25.68)
 
Event 37  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'B'                        NT    1:35.10   40  
     1) Gower, Katherine G 7            2) Hawkins, Charlotte J 5         
     3) Stevens, Arlee E 8              4) Furr, Kimarie E 8              
                1:00.57     1:35.10 (34.53)                                        
  2 Rowan Aquatic Club YMCA-NC  'A'                        NT    2:10.83   34  
 
Event 39  Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Isabella H         12 RACY-NC              6:54.43    7:13.16   20  
                  38.36     1:23.14 (44.78)     2:08.19 (45.05)     2:53.35 (45.16)
        3:38.72 (45.37)     4:24.24 (45.52)     5:07.60 (43.36)     5:50.87 (43.27)
        6:34.43 (43.56)     7:13.16 (38.73)                                        
  2 Herlocker, Bella J        11 RACY-NC                   NT    8:56.93   17  
                  45.14     1:37.48 (52.34)     2:32.50 (55.02)     3:29.64 (57.14)
        4:25.27 (55.63)     5:20.26 (54.99)     6:15.46 (55.20)     7:10.66 (55.20)
        8:06.02 (55.36)     8:56.93 (50.91)                                        
 
Event 39  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Rachel L          14 RACY-NC              6:01.67    5:59.31   20  
                  32.15     1:07.71 (35.56)     1:43.98 (36.27)     2:20.53 (36.55)
        2:57.64 (37.11)     3:34.55 (36.91)     4:11.67 (37.12)     4:48.43 (36.76)
        5:24.65 (36.22)     5:59.31 (34.66)                                        
  2 McGuire, Grace M          14 RACY-NC              6:27.65    6:27.33   17  
                  35.46     1:14.85 (39.39)     1:53.56 (38.71)     2:32.77 (39.21)
        3:12.07 (39.30)     3:51.77 (39.70)     4:31.40 (39.63)     5:11.50 (40.10)
        5:50.06 (38.56)     6:27.33 (37.27)                                        
  3 Darby, Taylor L           13 RACY-NC              7:30.60    7:49.50   16  
                  39.68     1:25.33 (45.65)     2:13.62 (48.29)     3:02.87 (49.25)
        3:51.86 (48.99)     4:41.05 (49.19)     5:30.09 (49.04)     6:16.95 (46.86)
        7:04.76 (47.81)     7:49.50 (44.74)                                        
 -- Phillips, Abby N          14 RACY-NC              6:22.13         DQ  
                  33.68     1:13.33 (39.65)     1:54.70 (41.37)     2:36.23 (41.53)
        3:18.09 (41.86)     4:00.63 (42.54)     4:43.86 (43.23)     5:26.56 (42.70)
        6:05.99 (39.43)                                                            
 
Event 39  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krol, Meghan M            16 RACY-NC              6:05.54    5:51.21   20  
                  31.00     1:06.40 (35.40)     1:42.15 (35.75)     2:18.41 (36.26)
        2:54.57 (36.16)     3:30.47 (35.90)     4:06.34 (35.87)     4:41.75 (35.41)
        5:17.34 (35.59)     5:51.21 (33.87)                                        
  2 Shorter, Olivia G         16 RACY-NC              6:00.22    5:59.57   17  
                  31.48     1:07.35 (35.87)     1:44.21 (36.86)     2:20.65 (36.44)
        2:57.83 (37.18)     3:35.16 (37.33)     4:11.44 (36.28)     4:47.78 (36.34)
        5:24.55 (36.77)     5:59.57 (35.02)                                        
 
Event 40  Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafitz, Chris S           12 RACY-NC              5:57.10    5:55.89   20  
                  31.84     1:07.17 (35.33)     1:42.24 (35.07)     2:17.98 (35.74)
        2:53.92 (35.94)     3:30.02 (36.10)     4:06.89 (36.87)     4:43.58 (36.69)
        5:20.10 (36.52)     5:55.89 (35.79)