Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/7/2017 10:31 PM
                    2017 NC WNCY October Opener - 10/7/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arwood, Fiona             15 WNCY-NC              1:06.53    1:04.01  
  2 Parmenter, Katie          12 YSST-NC              1:14.39    1:09.12  
  3 Moore, Sarah              14 WNCY-NC              1:15.21    1:12.94  
  4 Kelty, Sarah              15 YSST-NC              1:13.96    1:15.31  
  5 Cook, Cate                14 YSST-NC              1:26.19    1:16.06  
  6 McCormack, Olivia         13 WNCY-NC              1:17.26    1:17.67  
  7 Shepson, Tabitha          14 WNCY-NC              1:16.35    1:19.93  
  8 Thorpe, Katherine         15 YSST-NC              1:29.22    1:23.25  
 -- Nash, Brenna              14 Surge-NC             1:30.01         DQ  
 
Event 2  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Matthew         17 WNCY-NC                56.26    1:00.62  
  2 Talbert, Joshua           16 YSST-NC              1:01.01    1:03.20  
  3 Cherkez, John             15 YSST-NC              1:07.19    1:05.22  
  4 Terry, Jacob              15 Surge-NC             1:09.74    1:08.63  
  5 Kelty, Sean               12 YSST-NC              1:13.90    1:13.31  
  6 Mannanov, Alex            15 WNCY-NC              1:16.50    1:13.86  
  7 Kelly, Michael            15 YSST-NC                   NT    1:16.61  
  8 Bacharach, Will           13 YSST-NC              1:21.76    1:19.79  
 -- Bulick, Kenneth           14 YSST-NC                   NT         DQ  
 
Event 3  Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newnam, Anna              17 WNCY-NC                39.61      28.52  
  2 Hefner, Faith             16 YSST-NC                27.62      29.00  
  3 Reeder, Grace             17 WNCY-NC                27.18      29.39  
  4 Turcanu, Nina             16 YSST-NC                30.57      31.26  
  5 Hefner, Caitlin           14 YSST-NC                32.57      31.96  
  6 Bemis, Olivia             13 WNCY-NC                33.51      36.10  
  7 Lacy, Kiera               13 WNCY-NC                39.97      38.12  
 
Event 4  Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arwood, Reid              17 WNCY-NC                25.56      25.95  
  2 Johnson, Aj               13 WNCY-NC                25.89      28.38  
 -- Day, Taylor               13 YSST-NC                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hitchcock, Ella Brett     10 YSST-NC                36.83      36.99  
  2 Kondal, Meera             10 WNCY-NC                39.25      37.25  
  3 Cinson, Kathryn            9 YSST-NC                39.69      38.42  
  4 Behmer, Cooper            11 YSST-NC                45.67      42.57  
  5 Yeatman, Madeline          9 WNCY-NC                   NT      42.84  
  6 Rosebrock, Evie           12 WNCY-NC                   NT      43.29  
  7 Anthony, Mya               9 WNCY-NC                   NT      43.84  
  8 Foxx, Caroline            10 YSST-NC                53.90      45.02  
  9 Kilpatrick, Lucy          10 WNCY-NC                56.52      46.96  
 10 Haro, Abby                11 WNCY-NC                   NT      47.15  
 11 Fernandez, Ana            12 Surge-NC                  NT      47.47  
 12 Ex, Georgie                9 WNCY-NC                50.59      47.54  
 13 Rosebrock, Opal           10 WNCY-NC                   NT      52.56  
 14 Kjar, Emma                 7 WNCY-NC              1:18.67    1:04.09  
 -- Stewart, Ayden            11 WNCY-NC                   NT         DQ  
 -- Nast, Elsie               10 WNCY-NC                   NT         DQ  
 
Event 6  Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomason, Chase            9 WNCY-NC                   NT      43.75  
  2 Gage, Robbie              11 WNCY-NC                   NT      45.09  
  3 Aberle, Luke              10 YSST-NC                52.40      45.49  
  4 Fernandez, Patricio       12 Surge-NC                  NT      49.45  
  5 Kelty, Max                 9 YSST-NC                50.02      50.49  
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kondal, Jasmit             7 WNCY-NC                30.76      21.84  
  2 Dotti, Cathryn             7 WNCY-NC                23.17      22.50  
  3 Cinson, Alayna             7 YSST-NC                25.68      22.89  
  4 Kolomiyets, Elianna        7 WNCY-NC                   NT      23.79  
  5 Tomlinson, Aunica          8 WNCY-NC                   NT      25.62  
  6 Allen, Jemma               8 WNCY-NC                   NT      28.08  
  7 Pinto, Kezia               6 WNCY-NC                   NT      28.27  
  8 Kelty, Lucy                6 YSST-NC                   NT      28.49  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owens, Smith               8 WNCY-NC                   NT      23.51  
  2 McClam, Marion             6 YSST-NC                32.47      23.93  
  3 Towne, Chase               7 WNCY-NC                   NT      24.45  
 
Event 9  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Kayana            14 YSST-NC                56.02      58.52  
  2 Edwards, Emma             13 YSST-NC                58.25      59.61  
  3 Durak, Gweny              14 YSST-NC                59.19    1:00.15  
  4 Hernandez-Pena, Valeria   13 YSST-NC              1:03.03    1:00.44  
  5 Littauer, Rebekah         18 WNCY-NC                58.67    1:02.65  
  6 Cook, Cate                14 YSST-NC              1:11.73    1:05.92  
  7 Bemis, Olivia             13 WNCY-NC              1:05.40    1:06.85  
  8 Hixson, Kaelyn            16 WNCY-NC              1:07.32    1:06.96  
  9 Bolick, Greer             13 YSST-NC              1:06.03    1:06.98  
 10 Shlien-Dellinger, Phoeni  13 WNCY-NC              1:06.98    1:07.35  
 11 Farmer, Sydney            15 YSST-NC              1:09.11    1:08.11  
 12 Faherty, Taylor           17 YSST-NC                   NT    1:12.48  
 13 Allison, Alexis           16 YSST-NC              1:18.18    1:16.76  
 14 Nash, Brenna              14 Surge-NC             1:19.88    1:18.49  
 15 Tuttle, Mikayla           13 WNCY-NC                   NT    1:20.82  
 
Event 10  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCosh, Ethan             15 YSST-NC                49.57      52.67  
  2 Talbert, Joshua           16 YSST-NC                51.22      53.53  
  3 Vess, John                15 WNCY-NC                53.14      55.37  
  4 Meade, Andrew             15 YSST-NC              1:03.36      56.91  
  5 Parmenter, Carson         14 YSST-NC              1:04.00      57.84  
  6 Cherkez, John             15 YSST-NC                59.61      58.64  
  7 Terry, Jacob              15 Surge-NC               57.53      58.76  
  8 Arredondo, Angel          14 YSST-NC              1:04.63    1:01.08  
  9 Kroi, Ernest              16 WNCY-NC              1:00.97    1:02.80  
 10 Kelly, Michael            15 YSST-NC                   NT    1:02.85  
 11 Ryan, Caden               13 WNCY-NC              1:02.47    1:05.54  
 12 Bulick, Kenneth           14 YSST-NC                   NT    1:25.59  
 
Event 11  Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parmenter, Katie          12 YSST-NC              1:12.57    1:01.19  
  2 Dotti, Maggie             12 WNCY-NC              1:13.33    1:09.23  
  3 Cunagin, Henley           11 WNCY-NC              1:14.76    1:11.43  
  4 Hessong, Juliette         12 YSST-NC              1:17.55    1:11.55  
  5 Eldridge-Laughlin, Ramon  12 WNCY-NC              1:17.37    1:12.32  
  6 Kjar, Ava                 11 WNCY-NC              1:18.92    1:12.92  
  7 Goodwin, Taylor           10 WNCY-NC              1:21.72    1:15.41  
  8 Ryan, Audrey              12 WNCY-NC              1:30.72    1:21.33  
  9 Kondal, Meera             10 WNCY-NC              1:26.07    1:22.00  
 10 Hume, Jazlyn              12 WNCY-NC              1:31.93    1:25.08  
 11 Rosebrock, Evie           12 WNCY-NC                   NT    1:26.84  
 12 Pfeifer, Emma             10 YSST-NC              1:42.34    1:33.44  
 
Event 12  Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shores, Peter             12 YSST-NC              1:01.67      59.83  
  2 Hitchcock, Drew           12 YSST-NC              1:05.08    1:00.56  
  3 Vess, Jack                12 WNCY-NC              1:01.19    1:03.30  
  4 Dotti, John               10 WNCY-NC              1:17.44    1:16.17  
  5 Thorpe, Kolbe             11 YSST-NC              1:30.91    1:17.85  
  6 Dant, Ryan                11 YSST-NC              1:21.49    1:18.52  
  7 Gage, Robbie              11 WNCY-NC                   NT    1:19.03  
  8 Parmenter, Leo            11 WNCY-NC                   NT    1:19.42  
  9 Kelty, Max                 9 YSST-NC              2:29.49    1:39.29  
 
Event 13  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantine, Aurelia       16 WNCY-NC              1:07.06    1:15.46  
  2 Durak, Anna               17 YSST-NC              1:10.73    1:15.68  
  3 Reeder, Grace             17 WNCY-NC              1:10.24    1:17.15  
  4 Edwards, Emma             13 YSST-NC              1:17.09    1:17.65  
  5 Pitts, Emma               11 YSST-NC              1:18.18    1:18.51  
  6 Anderson, Tristan         15 WNCY-NC              1:09.30    1:18.63  
  7 Faherty, Taylor           17 YSST-NC                   NT    1:29.40  
  8 Weidner, Mia              12 WNCY-NC              1:37.66    1:39.21  
  9 Wood, Rachel              15 YSST-NC              1:45.67    1:42.31  
 
Event 14  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arwood, Reid              17 WNCY-NC              1:05.79    1:03.83  
  2 Onate, Nef                13 WNCY-NC                   NT    1:11.77  
  3 Cherkez, John             15 YSST-NC              1:13.55    1:13.29  
  4 Hayes, Jackson            15 WNCY-NC              1:19.66    1:17.10  
  5 Parmenter, Carson         14 YSST-NC              1:23.74    1:19.28  
  6 Kelty, Sean               12 YSST-NC              1:27.41    1:22.39  
  7 Bulick, Kenneth           14 YSST-NC                   NT    1:47.31  
 
Event 15  Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arwood, Fiona             15 WNCY-NC                36.97      34.03  
  2 Widmann, Maddy            17 WNCY-NC                39.86      35.28  
  3 Moore, Sarah              14 WNCY-NC                36.70      37.26  
  4 Taylor, Kayana            14 YSST-NC                36.71      37.47  
  5 Hixson, Kaelyn            16 WNCY-NC                38.49      37.67  
  6 Shlien-Dellinger, Phoeni  13 WNCY-NC                40.27      39.61  
  7 Bolick, Greer             13 YSST-NC                41.83      40.86  
  8 Shepson, Tabitha          14 WNCY-NC                40.57      43.31  
  9 Wood, Rachel              15 YSST-NC                50.30      49.37  
 10 Tuttle, Mikayla           13 WNCY-NC                   NT      49.41  
 
Event 16  Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolomiyets, Israel        15 WNCY-NC                31.45      29.73  
  2 Procopii, Stephan         16 YSST-NC                31.45      30.60  
  3 Vess, John                15 WNCY-NC                30.73      32.11  
  4 Aberle, Sean              16 YSST-NC                36.48      35.13  
  5 Mannanov, Alex            15 WNCY-NC                39.21      36.83  
  6 Kroi, Ernest              16 WNCY-NC                45.96      38.62  
  7 Day, Taylor               13 YSST-NC                   NT      45.92  
 
Event 17  Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitts, Emma               11 YSST-NC                36.25      37.24  
  2 Dotti, Maggie             12 WNCY-NC                39.71      38.36  
  3 Cunagin, Henley           11 WNCY-NC                46.10      42.68  
  4 Eldridge-Laughlin, Ramon  12 WNCY-NC                53.14      43.08  
  5 Ryan, Audrey              12 WNCY-NC                45.75      43.17  
  6 Kjar, Ava                 11 WNCY-NC                44.29      44.50  
  7 Behmer, Cooper            11 YSST-NC                48.26      47.02  
  8 Hume, Jazlyn              12 WNCY-NC                50.82      49.48  
  9 Elkins, Makenzie          10 YSST-NC                52.91      51.21  
 10 Ex, Georgie                9 WNCY-NC                57.45      53.04  
 11 Kilpatrick, Lucy          10 WNCY-NC              1:05.01      55.88  
 12 Fernandez, Ana            12 Surge-NC                  NT      57.27  
 13 Haro, Abby                11 WNCY-NC                   NT      57.92  
 14 Nast, Elsie               10 WNCY-NC                   NT    1:04.13  
 15 Kjar, Emma                 7 WNCY-NC                   NT    1:10.41  
 -- Rosebrock, Opal           10 WNCY-NC                   NT         DQ  
 -- Anthony, Mya               9 WNCY-NC                   NT         DQ  
 
Event 18  Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vess, Jack                12 WNCY-NC                36.69      39.22  
  2 Parmenter, Leo            11 WNCY-NC                   NT      46.32  
  3 Thorpe, Kolbe             11 YSST-NC                50.61      46.90  
  4 Thomason, Chase            9 WNCY-NC                   NT      54.98  
 -- Fernandez, Patricio       12 Surge-NC                  NT         DQ  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dotti, Cathryn             7 WNCY-NC                34.34      30.72  
  2 Tomlinson, Aunica          8 WNCY-NC                   NT      33.82  
  3 Pinto, Kezia               6 WNCY-NC                   NT      33.96  
 -- Allen, Jemma               8 WNCY-NC                   NT         DQ  
 -- Kelty, Lucy                6 YSST-NC                   NT         DQ  
 -- Kolomiyets, Elianna        7 WNCY-NC                   NT         DQ  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owens, Smith               8 WNCY-NC                   NT      26.75  
 -- McClam, Marion             6 YSST-NC                39.23         DQ  
 
Event 21  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'A'                   1:41.76    1:45.41  
     1) Hefner, Faith 16                2) Turcanu, Nina 16               
     3) Hessong, Anabelle 15            4) Durak, Anna 17                 
  2 YMCA OF Western North Carolina-NC  'A'            1:40.85    1:47.75  
     1) Newnam, Anna 17                 2) Widmann, Maddy 17              
     3) Littauer, Rebekah 18            4) Reeder, Grace 17               
  3 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'B'                   1:48.50    1:51.99  
     1) Taylor, Kayana 14               2) Durak, Gweny 14                
     3) Edwards, Emma 13                4) Hefner, Caitlin 14             
  4 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'C'                   1:59.21    2:00.41  
     1) Kelty, Sarah 15                 2) Farmer, Sydney 15              
     3) Bolick, Greer 13                4) Hernandez-Pena, Valeria 13     
  5 YMCA OF Western North Carolina-NC  'B'            1:55.63    2:01.93  
     1) Moore, Sarah 14                 2) Arwood, Fiona 15               
     3) Hixson, Kaelyn 16               4) Shepson, Tabitha 14            
  6 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'D'                   2:19.37    2:13.19  
     1) Thorpe, Katherine 15            2) Wood, Rachel 15                
     3) Faherty, Taylor 17              4) Cook, Cate 14                  
 
Event 22  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA OF Western North Carolina-NC  'A'            1:34.64    1:36.05  
     1) Morrison, Matthew 17            2) Vess, John 15                  
     3) Kolomiyets, Israel 15           4) Arwood, Reid 17                
  2 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'A'                   1:38.47    1:37.18  
     1) Talbert, Joshua 16              2) Procopii, Stephan 16           
     3) Aberle, Sean 16                 4) McCosh, Ethan 15               
  3 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'B'                   1:53.82    1:48.77  
     1) Meade, Andrew 15                2) Arredondo, Angel 14            
     3) Parmenter, Carson 14            4) Cherkez, John 15               
  4 YMCA OF Western North Carolina-NC  'B'                 NT    1:50.98  
     1) Johnson, Aj 13                  2) Mannanov, Alex 15              
     3) Kroi, Ernest 16                 4) Ryan, Caden 13                 
  5 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'C'                        NT    2:12.61  
     1) Kelly, Michael 15               2) Bulick, Kenneth 14             
     3) Bacharach, Will 13              4) Day, Taylor 13                 
 
Event 23  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newnam, Anna              17 WNCY-NC              1:56.11    2:05.32  
  2 Durak, Gweny              14 YSST-NC              2:04.46    2:08.69  
  3 Hessong, Anabelle         15 YSST-NC              2:09.09    2:09.13  
  4 Anderson, Tristan         15 WNCY-NC              2:02.26    2:16.98  
  5 Shepson, Emory            16 WNCY-NC              2:13.79    2:21.80  
  6 Bolick, Greer             13 YSST-NC              2:24.44    2:22.07  
  7 Bemis, Olivia             13 WNCY-NC              2:21.44    2:23.51  
  8 McCormack, Olivia         13 WNCY-NC              2:34.66    2:31.10  
  9 Cinson, Kathryn            9 YSST-NC              2:47.06    2:36.35  
 10 Hessong, Juliette         12 YSST-NC              2:55.68    2:38.50  
 11 Nash, Brenna              14 Surge-NC                  NT    2:55.35  
 
Event 24  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Aj               13 WNCY-NC              1:51.64    1:55.37  
  2 Morrison, Matthew         17 WNCY-NC              1:48.50    1:55.69  
  3 Arredondo, Angel          14 YSST-NC              2:14.70    2:08.29  
  4 Meade, Andrew             15 YSST-NC              2:09.24    2:08.33  
  5 Bacharach, Will           13 YSST-NC              2:28.56    2:26.96  
  6 Dant, Ryan                11 YSST-NC              2:47.51    2:49.68  
 
Event 25  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'A'                   2:10.85    2:07.36  
     1) Pitts, Emma 11                  2) Behmer, Cooper 11              
     3) Hessong, Juliette 12            4) Parmenter, Katie 12            
  2 YMCA OF Western North Carolina-NC  'B'            2:44.76    2:31.21  
     1) Ryan, Audrey 12                 2) Weidner, Mia 12                
     3) Kondal, Meera 10                4) Hume, Jazlyn 12                
 -- YMCA OF Western North Carolina-NC  'A'            2:17.73         DQ  
     1) Towne, Mia 11                   2) Cunagin, Henley 11             
     3) Kjar, Ava 11                    4) Dotti, Maggie 12               
 
Event 26  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'A'                   2:05.99    2:04.28  
     1) Hitchcock, Drew 12              2) Aberle, Luke 10                
     3) Kelty, Sean 12                  4) Shores, Peter 12               
  2 YMCA OF Western North Carolina-NC  'A'            2:19.45    2:21.74  
     1) Dotti, John 10                  2) Parmenter, Leo 11              
     3) Cretu, Nic 12                   4) Vess, Jack 12                  
 -- YMCA Seahorse Swim Team-NC  'B'                        NT         DQ  
     1) Dant, Ryan 11                   2) Thorpe, Kolbe 11               
     3) Kelty, Max 9                    4)                                
 
Event 27  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seahorse Swim Team-NC  'A'                   2:34.46    2:27.82  
     1) Cinson, Kathryn 9               2) Pfeifer, Emma 10               
     3) Elkins, Makenzie 10             4) Hitchcock, Ella Brett 10       
  2 YMCA OF Western North Carolina-NC  'A'            2:44.09    2:38.87  
     1) Goodwin, Taylor 10              2) Yeatman, Madeline 9            
     3) Vorhis, Ainsley 9               4) Kilpatrick, Lucy 10            
 
Event 29  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- YMCA OF Western North Carolina-NC  'A'                 NT         DQ  
 
Event 31  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durak, Anna               17 YSST-NC                56.48    1:02.59  
  2 Littauer, Rebekah         18 WNCY-NC                59.31    1:05.23  
  3 Hessong, Anabelle         15 YSST-NC              1:09.69    1:13.47  
  4 Cook, Cate                14 YSST-NC              1:31.41    1:17.53  
  5 Goodwin, Taylor           10 WNCY-NC              1:41.40    1:34.79  
 
Event 32  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCosh, Ethan             15 YSST-NC                53.08      56.02  
  2 Onate, Nef                13 WNCY-NC                   NT    1:02.45  
  3 Shores, Peter             12 YSST-NC              1:15.99    1:11.77  
  4 Kelty, Sean               12 YSST-NC              1:15.72    1:15.73  
  5 Kroi, Ernest              16 WNCY-NC              1:29.42    1:19.15  
  6 Bacharach, Will           13 YSST-NC              1:25.08    1:21.24  
 
Event 33  Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hefner, Faith             16 YSST-NC                26.58      27.40  
  2 Taylor, Kayana            14 YSST-NC                28.78      29.27  
  3 Turcanu, Nina             16 YSST-NC                28.88      29.43  
  4 Lechner, Ashleigh         18 WNCY-NC                28.79      29.63  
  5 Hernandez-Pena, Valeria   13 YSST-NC                31.44      31.13  
  6 Shepson, Emory            16 WNCY-NC                31.74      32.79  
  7 Kelty, Sarah              15 YSST-NC                33.76      32.94  
  8 Farmer, Sydney            15 YSST-NC                36.91      34.58  
  9 Thorpe, Katherine         15 YSST-NC                   NT      35.95  
 10 Lacy, Kiera               13 WNCY-NC                   NT      37.03  
 11 Allison, Alexis           16 YSST-NC                39.06      39.79  
 
Event 34  Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Procopii, Stephan         16 YSST-NC                27.60      26.94  
  2 Morrison, Matthew         17 WNCY-NC                27.67      26.95  
  3 Aberle, Sean              16 YSST-NC                27.81      27.52  
  4 Parmenter, Carson         14 YSST-NC                31.62      28.93  
  5 Ryan, Caden               13 WNCY-NC                33.23      35.36  
 
Event 35  Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hitchcock, Ella Brett     10 YSST-NC                43.23      35.40  
  2 Ryan, Audrey              12 WNCY-NC                   NT      40.94  
  3 Weidner, Mia              12 WNCY-NC                47.40      43.26  
  4 Elkins, Makenzie          10 YSST-NC                41.85      44.86  
  5 Yeatman, Madeline          9 WNCY-NC                59.94      47.60  
  6 Foxx, Caroline            10 YSST-NC              1:09.40      50.38  
  7 Stewart, Ayden            11 WNCY-NC                   NT      52.60  
  8 Pfeifer, Emma             10 YSST-NC                59.74      56.45  
 -- Ex, Georgie                9 WNCY-NC                   NT         DQ  
 
Event 36  Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hitchcock, Drew           12 YSST-NC                31.62      31.39  
  2 Aberle, Luke              10 YSST-NC                   NT      44.47  
 
Event 37  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cinson, Alayna             7 YSST-NC                27.79      22.02  
  2 Kondal, Jasmit             7 WNCY-NC                   NT      26.86  
 
Event 38  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClam, Marion             6 YSST-NC                   NT      28.13  
 -- Towne, Chase               7 WNCY-NC                   NT         DQ  
 
Event 39  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arwood, Fiona             15 WNCY-NC              2:11.20    2:16.50  
  2 Newnam, Anna              17 WNCY-NC              2:12.97    2:18.99  
  3 Lechner, Ashleigh         18 WNCY-NC              2:08.40    2:19.45  
  4 Edwards, Emma             13 YSST-NC              2:23.08    2:26.28  
  5 Hernandez-Pena, Valeria   13 YSST-NC              2:34.80    2:27.28  
  6 Durak, Gweny              14 YSST-NC              2:26.54    2:27.44  
  7 Anderson, Tristan         15 WNCY-NC              2:20.91    2:29.99  
  8 Ballantine, Aurelia       16 WNCY-NC              2:23.08    2:30.22  
  9 Pitts, Emma               11 YSST-NC              2:27.44    2:31.44  
 10 Moore, Sarah              14 WNCY-NC              2:34.36    2:36.37  
 11 Thorpe, Katherine         15 YSST-NC              3:16.41    3:09.06  
 -- Shepson, Tabitha          14 WNCY-NC              2:45.30         DQ  
 
Event 40  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolomiyets, Israel        15 WNCY-NC              2:12.88    2:13.10  
  2 Onate, Nef                13 WNCY-NC                   NT    2:21.12  
  3 Vess, Jack                12 WNCY-NC              2:30.48    2:46.25  
  4 Dant, Ryan                11 YSST-NC              3:11.79    3:14.50  
 -- Arredondo, Angel          14 YSST-NC              2:35.76         DQ  
 
Event 41  Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeder, Grace             17 WNCY-NC              1:03.94    1:05.46  
  2 Durak, Anna               17 YSST-NC              1:03.93    1:05.67  
  3 Hefner, Caitlin           14 YSST-NC              1:07.72    1:09.62  
  4 Hessong, Anabelle         15 YSST-NC              1:12.11    1:10.41  
  5 Littauer, Rebekah         18 WNCY-NC              1:13.70    1:11.06  
  6 Shepson, Emory            16 WNCY-NC              1:14.46    1:15.32  
  7 Kelty, Sarah              15 YSST-NC              1:18.28    1:15.80  
  8 Shlien-Dellinger, Phoeni  13 WNCY-NC              1:15.38    1:15.81  
  9 Hixson, Kaelyn            16 WNCY-NC              1:18.11    1:16.20  
 10 Farmer, Sydney            15 YSST-NC              1:21.19    1:18.98  
 11 McCormack, Olivia         13 WNCY-NC              1:24.22    1:22.07  
 12 Lacy, Kiera               13 WNCY-NC              1:32.28    1:25.93  
 13 Allison, Alexis           16 YSST-NC                   NT    1:31.63  
 14 Tuttle, Mikayla           13 WNCY-NC                   NT    1:35.30  
 
Event 42  Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arwood, Reid              17 WNCY-NC              1:00.62      56.46  
  2 Procopii, Stephan         16 YSST-NC              1:04.12    1:00.78  
  3 Johnson, Aj               13 WNCY-NC              1:00.65    1:00.89  
  4 Vess, John                15 WNCY-NC              1:01.80    1:02.16  
  5 Talbert, Joshua           16 YSST-NC              1:06.58    1:04.72  
  6 Meade, Andrew             15 YSST-NC              1:15.26    1:08.19  
  7 Mannanov, Alex            15 WNCY-NC              1:16.72    1:11.95  
 -- Hayes, Jackson            15 WNCY-NC              1:12.66         DQ  
 
Event 43  Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parmenter, Katie          12 YSST-NC              1:15.57    1:12.43  
  2 Dotti, Maggie             12 WNCY-NC              1:21.72    1:18.86  
  3 Hitchcock, Ella Brett     10 YSST-NC              1:22.28    1:21.97  
  4 Cunagin, Henley           11 WNCY-NC              1:28.16    1:23.43  
  5 Eldridge-Laughlin, Ramon  12 WNCY-NC              1:31.69    1:25.29  
  6 Hessong, Juliette         12 YSST-NC              1:30.57    1:25.86  
  7 Cinson, Kathryn            9 YSST-NC              1:27.99    1:26.35  
  8 Kjar, Ava                 11 WNCY-NC              1:26.02    1:28.30  
  9 Kondal, Meera             10 WNCY-NC              1:36.32    1:29.44  
 10 Goodwin, Taylor           10 WNCY-NC              1:38.20    1:30.80  
 11 Behmer, Cooper            11 YSST-NC              1:33.44    1:31.10  
 12 Weidner, Mia              12 WNCY-NC              1:37.22    1:33.37  
 13 Hume, Jazlyn              12 WNCY-NC              1:40.89    1:36.94  
 14 Elkins, Makenzie          10 YSST-NC              1:41.48    1:39.12  
 
Event 44  Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hitchcock, Drew           12 YSST-NC              1:12.48    1:11.30  
  2 Shores, Peter             12 YSST-NC              1:13.37    1:12.66  
  3 Dotti, John               10 WNCY-NC              1:36.08    1:32.68  
 -- Thorpe, Kolbe             11 YSST-NC              1:42.83         DQ  
 -- Kelty, Max                 9 YSST-NC              2:06.47         DQ  
 
Event 45  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hefner, Faith             16 YSST-NC                24.68      25.80  
  2 Lechner, Ashleigh         18 WNCY-NC                25.78      27.46  
  3 Hefner, Caitlin           14 YSST-NC                26.44      28.59  
  4 Ballantine, Aurelia       16 WNCY-NC                28.09      28.82  
  5 Turcanu, Nina             16 YSST-NC                26.48      29.35  
  6 Faherty, Taylor           17 YSST-NC                   NT      31.54  
  7 Wood, Rachel              15 YSST-NC                39.12      39.43  
 
Event 46  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolomiyets, Israel        15 WNCY-NC                23.96      24.29  
  2 McCosh, Ethan             15 YSST-NC                23.09      24.77  
  3 Aberle, Sean              16 YSST-NC                25.26      25.42  
  4 Terry, Jacob              15 Surge-NC               24.79      25.90  
  5 Kelly, Michael            15 YSST-NC                   NT      27.78  
  6 Hayes, Jackson            15 WNCY-NC                29.66      29.20  
  7 Day, Taylor               13 YSST-NC                   NT      35.08  
 
Event 47  Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosebrock, Evie           12 WNCY-NC                   NT      36.75  
  2 Foxx, Caroline            10 YSST-NC                   NT      38.71  
  3 Haro, Abby                11 WNCY-NC                   NT      39.16  
  4 Yeatman, Madeline          9 WNCY-NC                42.02      40.27  
  5 Fernandez, Ana            12 Surge-NC                  NT      40.71  
  6 Anthony, Mya               9 WNCY-NC                   NT      41.48  
  7 Kilpatrick, Lucy          10 WNCY-NC                52.55      41.80  
  8 Pfeifer, Emma             10 YSST-NC                43.60      41.96  
  9 Stewart, Ayden            11 WNCY-NC                   NT      42.70  
 10 Rosebrock, Opal           10 WNCY-NC                53.83      44.39  
 11 Nast, Elsie               10 WNCY-NC                   NT      46.46  
 12 Kjar, Emma                 7 WNCY-NC              1:11.66    1:00.47  
 
Event 48  Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gage, Robbie              11 WNCY-NC                43.16      35.32  
  2 Parmenter, Leo            11 WNCY-NC                37.29      35.92  
  3 Aberle, Luke              10 YSST-NC                35.34      37.30  
  4 Thomason, Chase            9 WNCY-NC                   NT      40.00  
  5 Fernandez, Patricio       12 Surge-NC                  NT      40.05  
 
Event 49  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cinson, Alayna             7 YSST-NC                23.52      19.42  
  2 Dotti, Cathryn             7 WNCY-NC                19.47      20.64  
  3 Kondal, Jasmit             7 WNCY-NC                32.93      23.64  
  4 Pinto, Kezia               6 WNCY-NC                   NT      24.40  
  5 Kolomiyets, Elianna        7 WNCY-NC                   NT      24.99  
  6 Tomlinson, Aunica          8 WNCY-NC                   NT      25.34  
  7 Allen, Jemma               8 WNCY-NC                   NT      26.21  
  8 Kelty, Lucy                6 YSST-NC                   NT      26.97  
 
Event 50  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owens, Smith               8 WNCY-NC                   NT      19.61  
  2 Towne, Chase               7 WNCY-NC                   NT      23.17