Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/26/2017 02:54 PM
          2017 NC SGSA Eastern Invitational - 6/22/2017 to 6/25/2017           
                              Sanction #: NC17064                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC             18:09.64   18:12.02   20  
                1:05.35   2:14.59 (1:09.24)   3:25.15 (1:10.56)   4:37.28 (1:12.13)
      5:50.09 (1:12.81)   7:03.56 (1:13.47)   8:17.84 (1:14.28)   9:32.04 (1:14.20)
     10:40.98 (1:08.94)  12:00.58 (1:19.60)  13:14.66 (1:14.08)  14:28.84 (1:14.18)
     15:44.29 (1:15.45)  16:59.18 (1:14.89)  18:12.02 (1:12.84)                    
  2 Sadie Schumann            16 CAT-NC              19:25.00   18:22.10   17  
                1:06.69   2:18.93 (1:12.24)   3:32.33 (1:13.40)   4:46.43 (1:14.10)
      6:00.19 (1:13.76)   7:13.87 (1:13.68)   8:28.27 (1:14.40)   9:42.28 (1:14.01)
     10:56.62 (1:14.34)  12:11.05 (1:14.43)  13:57.84 (1:46.79)                    
           15:55.54 ( )  17:09.67 (1:14.13)  18:22.10 (1:12.43)                    
  3 Reese Lugbill             14 RAYS-OH                   NT   18:23.06   16  
                1:07.38   2:19.57 (1:12.19)   3:32.87 (1:13.30)   4:46.17 (1:13.30)
      5:59.68 (1:13.51)   7:14.12 (1:14.44)   8:28.72 (1:14.60)   9:42.72 (1:14.00)
     10:57.15 (1:14.43)  12:11.55 (1:14.40)  13:25.88 (1:14.33)  14:40.65 (1:14.77)
     15:55.68 (1:15.03)  17:10.16 (1:14.48)  18:23.06 (1:12.90)                    
  4 Leanna Wall               16 RAYS-OH                   NT   18:26.44   15  
                1:06.32   2:18.99 (1:12.67)   3:31.71 (1:12.72)   4:44.42 (1:12.71)
      5:57.52 (1:13.10)   7:11.06 (1:13.54)   8:14.77 (1:03.71)   9:39.03 (1:24.26)
                               12:09.25 ( )  13:24.46 (1:15.21)  14:40.31 (1:15.85)
     15:56.27 (1:15.96)  17:12.47 (1:16.20)  18:26.44 (1:13.97)                    
  5 Laura Davis               14 MAC-NC              18:32.95   18:52.42   14  
                1:09.17   2:23.43 (1:14.26)   3:38.78 (1:15.35)   4:54.35 (1:15.57)
      6:09.69 (1:15.34)   7:25.20 (1:15.51)   8:38.23 (1:13.03)   9:45.54 (1:07.31)
     10:53.71 (1:08.17)  12:01.52 (1:07.81)  13:46.77 (1:45.25)  15:03.49 (1:16.72)
     16:20.90 (1:17.41)  17:37.38 (1:16.48)  18:52.42 (1:15.04)                    
  6 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC              19:02.55   18:55.39   13  
                1:10.99   2:27.40 (1:16.41)   3:44.53 (1:17.13)   5:01.52 (1:16.99)
      6:18.36 (1:16.84)   7:34.80 (1:16.44)   8:50.28 (1:15.48)  10:05.92 (1:15.64)
     11:21.26 (1:15.34)  12:37.34 (1:16.08)  13:53.15 (1:15.81)  15:08.63 (1:15.48)
     16:24.25 (1:15.62)  17:37.85 (1:13.60)  18:55.39 (1:17.54)                    
  7 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH                   NT   18:59.18   12  
                1:09.80   2:23.81 (1:14.01)   3:38.40 (1:14.59)   4:53.39 (1:14.99)
      6:09.66 (1:16.27)   7:27.70 (1:18.04)   8:45.44 (1:17.74)  10:03.25 (1:17.81)
     11:20.35 (1:17.10)  12:37.41 (1:17.06)  13:55.01 (1:17.60)  15:12.01 (1:17.00)
     16:29.21 (1:17.20)  17:45.01 (1:15.80)  18:59.18 (1:14.17)                    
  8 Jordan Browning           13 MAC-NC              18:43.55   19:17.40   11  
                1:11.01   2:26.62 (1:15.61)   3:43.40 (1:16.78)   5:00.17 (1:16.77)
      6:15.76 (1:15.59)   7:23.57 (1:07.81)   8:31.37 (1:07.80)   9:39.24 (1:07.87)
     10:47.23 (1:07.99)  12:49.45 (2:02.22)  14:07.41 (1:17.96)  15:19.39 (1:11.98)
     16:44.53 (1:25.14)  18:02.15 (1:17.62)  19:17.40 (1:15.25)                    
  9 Ella Whitman              14 UN-NC               20:07.49   19:26.98    9  
                1:12.20   2:28.79 (1:16.59)   3:46.20 (1:17.41)   5:03.58 (1:17.38)
      6:20.80 (1:17.22)   7:38.77 (1:17.97)   8:51.26 (1:12.49)  10:01.79 (1:10.53)
     11:13.16 (1:11.37)  12:51.62 (1:38.46)  14:10.26 (1:18.64)  15:29.48 (1:19.22)
     16:48.82 (1:19.34)  18:08.62 (1:19.80)  19:26.98 (1:18.36)                    
 10 Olivia Kayye              17 CAT-NC              21:20.57   19:29.53    7  
                1:13.24   2:30.55 (1:17.31)   3:48.31 (1:17.76)   5:05.95 (1:17.64)
      6:24.32 (1:18.37)   7:43.48 (1:19.16)  11:39.49 (3:56.01)  12:58.27 (1:18.78)
     14:18.08 (1:19.81)  15:36.96 (1:18.88)  16:55.64 (1:18.68)  18:13.43 (1:17.79)
     19:29.53 (1:16.10)        19:29.53 ( )                                        
 11 Lauren Fries              15 RAYS-OH                   NT   19:55.25    6  
                1:12.20   2:30.41 (1:18.21)   3:48.54 (1:18.13)   5:08.82 (1:20.28)
      6:30.30 (1:21.48)   7:50.16 (1:19.86)   9:11.97 (1:21.81)  10:34.97 (1:23.00)
     11:56.55 (1:21.58)  13:19.68 (1:23.13)  14:42.51 (1:22.83)  16:04.25 (1:21.74)
     17:22.60 (1:18.35)  19:55.25 (2:32.65)                                        
 12 Caroline Hoover           15 GCY-NC              20:19.01   20:09.03    5  
                1:13.79   2:35.04 (1:21.25)   3:55.37 (1:20.33)   5:15.92 (1:20.55)
      6:36.59 (1:20.67)   7:54.27 (1:17.68)  10:40.19 (2:45.92)  12:01.52 (1:21.33)
     13:22.28 (1:20.76)  14:44.42 (1:22.14)  16:06.14 (1:21.72)  17:27.55 (1:21.41)
     18:48.50 (1:20.95)  20:09.03 (1:20.53)                                        
 13 Julia Radomisli           15 YFD-MR              19:00.58   20:12.07    4  
                1:15.03   2:36.24 (1:21.21)   3:57.36 (1:21.12)   5:12.11 (1:14.75)
      6:19.04 (1:06.93)   7:26.44 (1:07.40)   8:33.38 (1:06.94)   9:40.59 (1:07.21)
                               13:25.76 ( )  14:46.66 (1:20.90)  16:09.05 (1:22.39)
     17:31.03 (1:21.98)  18:51.89 (1:20.86)  20:12.07 (1:20.18)                    
 14 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH                   NT   20:25.01    3  
                1:15.54   2:36.47 (1:20.93)   3:57.46 (1:20.99)   5:19.23 (1:21.77)
      6:39.01 (1:19.78)   8:04.13 (1:25.12)  10:48.83 (2:44.70)  12:11.30 (1:22.47)
     13:33.67 (1:22.37)                            14:56.17 ( )  16:19.37 (1:23.20)
     17:38.03 (1:18.66)  19:04.78 (1:26.75)  20:25.01 (1:20.23)                    
 15 Anna Baker                15 RAYS-OH                   NT   20:33.23    2  
                1:18.12   2:41.66 (1:23.54)   4:04.68 (1:23.02)   5:27.90 (1:23.22)
      6:51.50 (1:23.60)   8:05.43 (1:13.93)   9:19.53 (1:14.10)  10:33.12 (1:13.59)
     12:22.69 (1:49.57)  13:45.22 (1:22.53)                            15:06.82 ( )
     16:28.99 (1:22.17)  17:44.07 (1:15.08)  20:33.23 (2:49.16)                    
 16 Annamarie Eustice         16 CAT-NC              20:58.71   20:35.79    1  
                1:13.07   2:32.68 (1:19.61)   3:53.91 (1:21.23)   5:16.59 (1:22.68)
      6:40.32 (1:23.73)   7:52.78 (1:12.46)  10:51.76 (2:58.98)  12:15.96 (1:24.20)
     13:40.30 (1:24.34)  15:05.18 (1:24.88)  16:25.96 (1:20.78)  17:52.74 (1:26.78)
     19:15.37 (1:22.63)  20:35.79 (1:20.42)                                        
 17 Mary Kaleta               17 RAYS-OH                   NT   20:40.38  
                1:16.95   2:38.91 (1:21.96)   4:01.85 (1:22.94)   5:24.70 (1:22.85)
      6:48.02 (1:23.32)   8:10.36 (1:22.34)   9:32.96 (1:22.60)  10:57.08 (1:24.12)
     12:19.40 (1:22.32)  13:43.78 (1:24.38)  15:06.65 (1:22.87)  16:30.63 (1:23.98)
     17:53.90 (1:23.27)  19:18.35 (1:24.45)  20:40.38 (1:22.03)                    
 18 Ellie Fryer               14 RAYS-OH                   NT   23:08.90  
                1:22.00   2:52.59 (1:30.59)   4:24.45 (1:31.86)   5:56.95 (1:32.50)
      7:29.63 (1:32.68)   9:02.83 (1:33.20)  10:37.49 (1:34.66)  12:01.55 (1:24.06)
     13:16.88 (1:15.33)  14:32.29 (1:15.41)                            15:47.48 ( )
     16:55.22 (1:07.74)  18:29.75 (1:34.53)  23:08.90 (4:39.15)                    
 
Event 2  Men 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC              16:22.51   16:32.57   20  
                1:01.56   2:07.42 (1:05.86)   3:13.79 (1:06.37)   4:20.49 (1:06.70)
      5:27.02 (1:06.53)   6:34.20 (1:07.18)   7:40.60 (1:06.40)   8:47.23 (1:06.63)
      9:53.61 (1:06.38)  10:59.72 (1:06.11)  12:06.12 (1:06.40)  13:13.07 (1:06.95)
     14:20.07 (1:07.00)  15:26.85 (1:06.78)  16:32.57 (1:05.72)                    
  2 Ethan Knorr               16 GCY-NC              16:42.61   16:42.13   17  
                1:03.68   2:10.79 (1:07.11)   3:17.64 (1:06.85)   4:24.13 (1:06.49)
      5:31.33 (1:07.20)   6:38.50 (1:07.17)   7:45.51 (1:07.01)   8:52.76 (1:07.25)
     10:00.14 (1:07.38)  11:07.95 (1:07.81)  12:15.70 (1:07.75)  13:23.00 (1:07.30)
     14:30.23 (1:07.23)  15:36.96 (1:06.73)  16:42.13 (1:05.17)                    
  3 Jami Rzepecki             16 MAC-NC              16:41.90   16:46.39   16  
                                1:34.42 ( )   3:13.90 (1:39.48)   4:20.93 (1:07.03)
      5:24.86 (1:03.93)   6:35.44 (1:10.58)   7:43.28 (1:07.84)   8:51.42 (1:08.14)
      9:58.94 (1:07.52)  11:07.37 (1:08.43)  12:15.32 (1:07.95)  13:23.22 (1:07.90)
     14:31.83 (1:08.61)  15:39.64 (1:07.81)  16:46.39 (1:06.75)                    
  4 Liam Bogart               17 EAST-MR             16:36.26   16:47.56   15  
                1:03.48   2:10.12 (1:06.64)   3:17.71 (1:07.59)   4:25.05 (1:07.34)
      5:32.98 (1:07.93)   6:41.70 (1:08.72)   7:48.86 (1:07.16)   8:57.20 (1:08.34)
     10:05.42 (1:08.22)  11:13.30 (1:07.88)  12:21.06 (1:07.76)  13:29.35 (1:08.29)
     14:37.17 (1:07.82)  15:42.98 (1:05.81)  16:47.56 (1:04.58)                    
  5 Zack Whipple              15 MAC-NC              17:15.15   17:27.56   14  
                1:03.96   2:13.04 (1:09.08)   3:22.39 (1:09.35)   4:32.32 (1:09.93)
      5:42.80 (1:10.48)   6:45.82 (1:03.02)   8:02.34 (1:16.52)   9:12.12 (1:09.78)
     10:23.31 (1:11.19)  11:34.35 (1:11.04)  12:45.68 (1:11.33)  13:56.62 (1:10.94)
     15:08.34 (1:11.72)  16:18.82 (1:10.48)  17:27.56 (1:08.74)                    
  6 Aidan Wilson              15 EAST-MR             18:00.33   17:37.01   13  
                1:06.77   2:17.95 (1:11.18)   3:30.37 (1:12.42)   4:41.83 (1:11.46)
      5:52.62 (1:10.79)   7:03.63 (1:11.01)   8:09.83 (1:06.20)   9:25.36 (1:15.53)
     10:36.36 (1:11.00)  11:47.33 (1:10.97)  12:58.15 (1:10.82)  14:08.44 (1:10.29)
     15:19.01 (1:10.57)  16:29.23 (1:10.22)  17:37.01 (1:07.78)                    
  7 Adam Chaney               15 RAYS-OH             18:56.23   17:40.11   12  
                1:03.41   2:15.77 (1:12.36)   3:27.53 (1:11.76)   4:39.53 (1:12.00)
      5:52.22 (1:12.69)   7:06.19 (1:13.97)   8:20.03 (1:13.84)   9:33.11 (1:13.08)
     10:44.46 (1:11.35)  11:53.75 (1:09.29)  13:03.59 (1:09.84)  14:13.84 (1:10.25)
     15:23.46 (1:09.62)  16:32.78 (1:09.32)  17:40.11 (1:07.33)                    
  8 Sam Andrews               15 EAST-MR             18:29.08   17:44.10   11  
                1:05.49   2:15.44 (1:09.95)   3:26.98 (1:11.54)   4:38.21 (1:11.23)
      5:49.39 (1:11.18)   6:52.38 (1:02.99)   8:11.37 (1:18.99)   9:23.41 (1:12.04)
     10:35.04 (1:11.63)  11:47.18 (1:12.14)  12:58.81 (1:11.63)  14:09.85 (1:11.04)
     15:21.59 (1:11.74)  16:24.11 (1:02.52)  17:44.10 (1:19.99)                    
  9 Jackson Holcomb           17 CAT-NC              17:50.23   17:49.29    9  
                1:07.52   2:19.02 (1:11.50)   3:31.27 (1:12.25)   4:42.93 (1:11.66)
      5:43.31 (1:00.38)   7:04.47 (1:21.16)   8:16.65 (1:12.18)   9:27.24 (1:10.59)
     10:38.82 (1:11.58)  11:50.55 (1:11.73)  13:02.39 (1:11.84)  14:15.06 (1:12.67)
     15:27.49 (1:12.43)  16:34.14 (1:06.65)  17:49.29 (1:15.15)                    
 10 Brian Glat                17 UN-MR               18:10.90   17:50.12    7  
                1:04.55   2:15.13 (1:10.58)   3:27.39 (1:12.26)   4:40.95 (1:13.56)
      5:54.55 (1:13.60)   7:08.24 (1:13.69)   8:19.89 (1:11.65)   9:31.99 (1:12.10)
     10:43.83 (1:11.84)  11:55.47 (1:11.64)  13:07.46 (1:11.99)  14:19.00 (1:11.54)
     15:30.23 (1:11.23)  16:41.44 (1:11.21)  17:50.12 (1:08.68)                    
 11 Garrett Kiesel            15 EAST-MR             18:21.55   17:50.80    6  
                1:04.89   2:14.92 (1:10.03)   3:26.66 (1:11.74)   4:39.07 (1:12.41)
      5:51.71 (1:12.64)   7:04.60 (1:12.89)   8:17.55 (1:12.95)   9:30.03 (1:12.48)
     10:42.85 (1:12.82)  11:55.53 (1:12.68)  13:07.49 (1:11.96)  14:19.88 (1:12.39)
     15:32.68 (1:12.80)  16:44.31 (1:11.63)  17:50.80 (1:06.49)                    
 12 Gator Pritchard           15 CAT-NC              17:14.43   17:51.80    5  
                1:06.57   2:18.69 (1:12.12)   3:30.83 (1:12.14)   4:43.16 (1:12.33)
      5:55.01 (1:11.85)   7:06.98 (1:11.97)   8:18.78 (1:11.80)   9:30.44 (1:11.66)
     10:42.54 (1:12.10)  11:55.61 (1:13.07)  13:08.01 (1:12.40)  14:19.28 (1:11.27)
     15:30.90 (1:11.62)  16:42.21 (1:11.31)  17:51.80 (1:09.59)                    
 13 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH                   NT   17:52.01    4  
                1:07.43   2:19.55 (1:12.12)   3:32.46 (1:12.91)   4:45.61 (1:13.15)
      5:57.87 (1:12.26)   6:59.03 (1:01.16)   8:22.94 (1:23.91)   9:34.65 (1:11.71)
     10:47.33 (1:12.68)  11:59.71 (1:12.38)  13:12.39 (1:12.68)  14:23.92 (1:11.53)
     15:35.19 (1:11.27)  16:46.07 (1:10.88)  17:52.01 (1:05.94)                    
 14 Theodore Poncet           15 YFD-MR              18:30.50   17:58.01    3  
                1:05.06   2:15.54 (1:10.48)   3:26.45 (1:10.91)   4:37.75 (1:11.30)
      5:45.29 (1:07.54)   7:01.53 (1:16.24)   8:14.48 (1:12.95)   9:27.94 (1:13.46)
     10:41.20 (1:13.26)  11:54.23 (1:13.03)  13:07.53 (1:13.30)  14:21.22 (1:13.69)
     15:23.02 (1:01.80)  16:46.06 (1:23.04)  17:58.01 (1:11.95)                    
 15 Luke Barden               16 SGSA-NC             16:56.91   18:00.18    2  
                1:04.64   2:14.95 (1:10.31)   3:25.50 (1:10.55)   4:37.71 (1:12.21)
      5:49.46 (1:11.75)   7:01.27 (1:11.81)   8:13.36 (1:12.09)   9:26.16 (1:12.80)
     10:29.33 (1:03.17)  11:45.28 (1:15.95)  12:46.29 (1:01.01)  14:16.65 (1:30.36)
     15:30.13 (1:13.48)  16:39.74 (1:09.61)  18:00.18 (1:20.44)                    
 16 Austin Lockhart           14 ATOM-NC             17:59.99   18:01.92    1  
                1:07.24   2:19.71 (1:12.47)   3:32.08 (1:12.37)   4:44.48 (1:12.40)
      5:45.98 (1:01.50)   7:09.24 (1:23.26)   8:21.62 (1:12.38)   9:34.04 (1:12.42)
     10:46.99 (1:12.95)  11:59.44 (1:12.45)  13:12.21 (1:12.77)  14:25.47 (1:13.26)
     15:35.96 (1:10.49)  16:51.88 (1:15.92)  18:01.92 (1:10.04)                    
 17 Brian Crane               16 EAST-MR             18:21.99   18:05.73  
                1:07.67   2:20.48 (1:12.81)   3:32.14 (1:11.66)   4:44.36 (1:12.22)
      5:57.95 (1:13.59)   7:10.34 (1:12.39)   8:22.61 (1:12.27)   9:35.42 (1:12.81)
     10:50.41 (1:14.99)  12:03.05 (1:12.64)  13:17.27 (1:14.22)  14:29.94 (1:12.67)
     15:42.58 (1:12.64)  16:55.19 (1:12.61)  18:05.73 (1:10.54)                    
 18 Ricky Dungan              16 RAYS-OH                   NT   18:06.17  
                1:05.57   2:18.55 (1:12.98)   3:32.28 (1:13.73)   4:44.36 (1:12.08)
      5:55.93 (1:11.57)   7:10.94 (1:15.01)   8:24.61 (1:13.67)   9:40.12 (1:15.51)
     10:55.87 (1:15.75)  12:10.88 (1:15.01)  13:22.94 (1:12.06)  14:28.34 (1:05.40)
     15:43.44 (1:15.10)  16:54.64 (1:11.20)  18:06.17 (1:11.53)                    
 19 Braden Osborn             14 RAYS-OH             18:49.37   18:08.30  
                1:07.14   2:19.48 (1:12.34)   3:33.32 (1:13.84)   4:47.18 (1:13.86)
      6:03.10 (1:15.92)   7:18.27 (1:15.17)   8:31.15 (1:12.88)   9:44.58 (1:13.43)
     10:56.44 (1:11.86)  12:08.44 (1:12.00)  13:20.39 (1:11.95)  14:33.74 (1:13.35)
     15:36.07 (1:02.33)  16:52.80 (1:16.73)  18:08.30 (1:15.50)                    
 20 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC             19:22.59   18:08.76  
                1:07.30   2:19.79 (1:12.49)   3:33.67 (1:13.88)   4:47.14 (1:13.47)
      5:54.72 (1:07.58)   7:14.30 (1:19.58)   8:27.55 (1:13.25)   9:41.08 (1:13.53)
     10:54.97 (1:13.89)  12:07.97 (1:13.00)  13:22.18 (1:14.21)  14:35.41 (1:13.23)
     15:47.95 (1:12.54)  16:55.61 (1:07.66)  18:08.76 (1:13.15)                    
 21 Jonathan Ma               16 EAST-MR             18:23.75   18:18.18  
                1:05.85   2:17.79 (1:11.94)   3:31.18 (1:13.39)   4:45.70 (1:14.52)
      6:00.21 (1:14.51)   7:15.15 (1:14.94)   8:30.10 (1:14.95)   9:45.24 (1:15.14)
     10:59.22 (1:13.98)  12:13.43 (1:14.21)  13:28.41 (1:14.98)  14:42.90 (1:14.49)
     15:56.35 (1:13.45)  17:08.98 (1:12.63)  18:18.18 (1:09.20)                    
 22 Nicholas Falise           14 CAT-NC              18:19.77   18:24.43  
                1:07.53   2:20.04 (1:12.51)   3:33.12 (1:13.08)   4:47.21 (1:14.09)
      6:01.06 (1:13.85)   7:15.49 (1:14.43)   8:30.22 (1:14.73)   9:44.97 (1:14.75)
     11:00.09 (1:15.12)  12:15.21 (1:15.12)  13:30.45 (1:15.24)  14:44.94 (1:14.49)
     15:59.53 (1:14.59)  17:13.58 (1:14.05)  18:24.43 (1:10.85)                    
 23 Jake Ortwein              15 RAYS-OH             19:56.66   18:24.68  
                1:08.78   2:23.62 (1:14.84)   3:38.78 (1:15.16)   4:52.34 (1:13.56)
      6:09.40 (1:17.06)   7:23.94 (1:14.54)   8:37.75 (1:13.81)   9:52.00 (1:14.25)
     11:06.32 (1:14.32)  12:20.45 (1:14.13)  13:34.36 (1:13.91)  14:48.36 (1:14.00)
     16:03.22 (1:14.86)  17:15.44 (1:12.22)  18:24.68 (1:09.24)                    
 24 Andy Dorsel               14 MAC-NC              18:31.55   18:30.02  
                1:06.91   2:19.73 (1:12.82)   3:33.95 (1:14.22)   4:48.26 (1:14.31)
      6:04.26 (1:16.00)   7:21.49 (1:17.23)   8:37.92 (1:16.43)   9:52.44 (1:14.52)
     11:06.51 (1:14.07)  12:19.46 (1:12.95)  13:33.05 (1:13.59)  14:48.68 (1:15.63)
     16:04.53 (1:15.85)  17:18.32 (1:13.79)  18:30.02 (1:11.70)                    
 25 Adrien Pierce             14 EAST-MR             18:45.72   18:37.32  
                1:08.17   2:22.97 (1:14.80)   3:23.85 (1:00.88)   4:49.72 (1:25.87)
      6:07.41 (1:17.69)   7:23.08 (1:15.67)   8:38.59 (1:15.51)   9:54.14 (1:15.55)
     11:09.37 (1:15.23)  12:24.53 (1:15.16)  13:40.12 (1:15.59)  14:55.42 (1:15.30)
     16:10.31 (1:14.89)  17:25.31 (1:15.00)  18:37.32 (1:12.01)                    
 26 Sam Graler                14 RAYS-OH             21:16.25   19:31.45  
                1:12.91   2:30.62 (1:17.71)   3:49.19 (1:18.57)   5:09.09 (1:19.90)
      6:30.87 (1:21.78)   7:50.95 (1:20.08)   9:10.22 (1:19.27)  10:29.01 (1:18.79)
     11:46.69 (1:17.68)  13:04.70 (1:18.01)  14:22.84 (1:18.14)  15:40.67 (1:17.83)
     16:59.26 (1:18.59)  18:17.00 (1:17.74)  19:31.45 (1:14.45)                    
 27 Jonah Shin                15 RAYS-OH             20:36.70   20:00.20  
                1:10.66   2:29.07 (1:18.41)   3:48.63 (1:19.56)   5:08.80 (1:20.17)
      6:30.29 (1:21.49)   7:51.89 (1:21.60)   9:11.23 (1:19.34)  10:33.30 (1:22.07)
     11:55.34 (1:22.04)  13:17.62 (1:22.28)  14:40.41 (1:22.79)  16:01.55 (1:21.14)
     17:22.27 (1:20.72)  18:43.57 (1:21.30)  20:00.20 (1:16.63)                    
 28 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH             19:33.78   20:31.63  
                1:10.45   2:29.86 (1:19.41)   3:51.29 (1:21.43)   5:13.69 (1:22.40)
      6:36.68 (1:22.99)   7:59.26 (1:22.58)   9:22.65 (1:23.39)  10:45.83 (1:23.18)
     12:09.85 (1:24.02)  13:33.88 (1:24.03)  14:57.30 (1:23.42)  16:22.48 (1:25.18)
     17:45.36 (1:22.88)  19:08.97 (1:23.61)  20:31.63 (1:22.66)                    
 29 Diego Fortson             14 RAYS-OH             20:40.86   20:35.32  
                1:12.71   2:33.61 (1:20.90)   3:56.53 (1:22.92)   5:21.05 (1:24.52)
      6:42.87 (1:21.82)   8:05.94 (1:23.07)   9:28.69 (1:22.75)  10:50.95 (1:22.26)
     12:14.14 (1:23.19)  13:37.48 (1:23.34)  15:02.23 (1:24.75)  16:25.85 (1:23.62)
     17:50.10 (1:24.25)  19:14.14 (1:24.04)  20:35.32 (1:21.18)                    
 30 Max Boho                  14 RAYS-OH             21:58.19   20:43.75  
                1:17.10   2:39.40 (1:22.30)   4:02.49 (1:23.09)   5:25.80 (1:23.31)
      6:48.90 (1:23.10)   8:12.43 (1:23.53)   9:36.93 (1:24.50)  11:02.85 (1:25.92)
     12:27.23 (1:24.38)  13:51.54 (1:24.31)  15:14.81 (1:23.27)  16:38.89 (1:24.08)
     18:01.33 (1:22.44)  19:24.94 (1:23.61)  20:43.75 (1:18.81)                    
 31 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH             20:39.82   20:47.00  
                1:16.40   2:37.59 (1:21.19)   4:01.10 (1:23.51)   5:26.22 (1:25.12)
      6:49.71 (1:23.49)   8:17.06 (1:27.35)   9:41.95 (1:24.89)  11:07.92 (1:25.97)
     12:33.05 (1:25.13)  13:58.63 (1:25.58)  15:14.39 (1:15.76)  16:48.26 (1:33.87)
     18:09.06 (1:20.80)  19:29.01 (1:19.95)  20:47.00 (1:17.99)                    
 32 Eli Henry                 15 RAYS-OH             22:12.49   21:11.34  
                1:14.01   2:36.53 (1:22.52)   3:59.71 (1:23.18)   5:17.97 (1:18.26)
      6:33.26 (1:15.29)   7:48.71 (1:15.45)   9:02.44 (1:13.73)  10:16.13 (1:13.69)
                               13:59.36 ( )  15:13.07 (1:13.71)  16:26.33 (1:13.26)
     17:38.29 (1:11.96)  19:50.61 (2:12.32)  21:11.34 (1:20.73)                    
 -- Andrew Holzman            18 EAST-MR             17:34.32         DQ  
                1:07.32   2:19.46 (1:12.14)   3:33.13 (1:13.67)   4:47.77 (1:14.64)
      6:03.67 (1:15.90)   7:20.77 (1:17.10)   8:38.00 (1:17.23)   9:56.86 (1:18.86)
     11:14.22 (1:17.36)  12:31.82 (1:17.60)  13:48.19 (1:16.37)  15:03.98 (1:15.79)
     16:18.71 (1:14.73)        DQ (1:11.95)                                        
 
Event 3  Women 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Amar                 16 EAST-MR              9:31.21    9:17.96   20  
                1:05.18   2:14.84 (1:09.66)   3:24.77 (1:09.93)   4:35.47 (1:10.70)
      5:48.15 (1:12.68)   6:57.96 (1:09.81)   8:08.49 (1:10.53)   9:17.96 (1:09.47)
  2 Olwyn Bartis              16 MAC-NC               9:00.24    9:19.52   17  
                1:04.20   2:13.94 (1:09.74)   3:25.20 (1:11.26)   4:36.74 (1:11.54)
      5:48.57 (1:11.83)   6:59.66 (1:11.09)   8:10.73 (1:11.07)   9:19.52 (1:08.79)
  3 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              9:46.65    9:28.66   16  
                1:06.44   2:17.86 (1:11.42)   3:30.15 (1:12.29)   4:42.76 (1:12.61)
      5:55.19 (1:12.43)   7:07.86 (1:12.67)   8:19.00 (1:11.14)   9:28.66 (1:09.66)
  4 Rachel Lee                17 MAC-NC               9:25.15    9:37.12   15  
                1:07.50   2:20.25 (1:12.75)   3:33.55 (1:13.30)   4:46.29 (1:12.74)
      5:59.42 (1:13.13)   7:13.14 (1:13.72)   8:26.05 (1:12.91)   9:37.12 (1:11.07)
  5 Juliette Bichon           16 YFD-MR               9:42.34    9:41.49   14  
                1:07.33   2:19.93 (1:12.60)   3:33.31 (1:13.38)   4:47.13 (1:13.82)
      6:01.53 (1:14.40)   7:15.13 (1:13.60)   8:28.72 (1:13.59)   9:41.49 (1:12.77)
  6 Lawson Brantley           15 MAC-NC              10:25.38    9:41.63   13  
                1:08.13   2:21.83 (1:13.70)   3:35.31 (1:13.48)   4:48.63 (1:13.32)
      6:02.46 (1:13.83)   7:16.74 (1:14.28)   8:29.89 (1:13.15)   9:41.63 (1:11.74)
  7 Victoria Dichak           15 MAC-NC               9:38.34    9:45.54   12  
                1:07.23   2:20.47 (1:13.24)   3:34.41 (1:13.94)   4:48.65 (1:14.24)
      6:03.15 (1:14.50)   7:17.52 (1:14.37)   8:32.00 (1:14.48)   9:45.54 (1:13.54)
  8 Emily Knorr               14 GCY-NC               9:34.39    9:46.28   11  
                1:09.95   2:24.06 (1:14.11)   3:38.59 (1:14.53)   4:53.42 (1:14.83)
      6:07.76 (1:14.34)   7:20.72 (1:12.96)   8:34.33 (1:13.61)   9:46.28 (1:11.95)
  9 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              9:52.11    9:46.95    9  
                1:08.99   2:22.34 (1:13.35)   3:36.04 (1:13.70)   4:50.16 (1:14.12)
      6:04.64 (1:14.48)   7:19.01 (1:14.37)   8:33.36 (1:14.35)   9:46.95 (1:13.59)
 10 Ava Franks                14 EAST-MR             10:16.50    9:47.82    7  
                1:09.65   2:24.13 (1:14.48)   3:38.86 (1:14.73)   4:52.90 (1:14.04)
      6:06.76 (1:13.86)   7:20.25 (1:13.49)   8:35.07 (1:14.82)   9:47.82 (1:12.75)
 11 Anna Ketron               15 UN-MR               10:21.22    9:48.61    6  
                1:09.76   2:24.65 (1:14.89)   3:39.04 (1:14.39)   4:53.42 (1:14.38)
      6:07.97 (1:14.55)   7:21.31 (1:13.34)   8:35.06 (1:13.75)   9:48.61 (1:13.55)
 12 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               9:49.68    9:49.08    5  
                1:08.62   2:22.36 (1:13.74)   3:37.39 (1:15.03)   4:53.30 (1:15.91)
      6:08.88 (1:15.58)   7:24.20 (1:15.32)   8:38.58 (1:14.38)   9:49.08 (1:10.50)
 13 Maggie Whitman            16 UN-NC                9:48.98    9:49.60    4  
                1:08.32   2:20.02 (1:11.70)   3:33.19 (1:13.17)   4:47.88 (1:14.69)
      6:02.57 (1:14.69)   7:18.19 (1:15.62)   8:34.12 (1:15.93)   9:49.60 (1:15.48)
 14 Sadie Covington           13 UN-NC               10:10.09    9:50.00    3  
                1:09.60   2:23.41 (1:13.81)   3:38.00 (1:14.59)   4:53.16 (1:15.16)
      6:09.07 (1:15.91)   7:25.60 (1:16.53)   8:40.14 (1:14.54)   9:50.00 (1:09.86)
 15 Peyton Wilson             13 GCY-NC               9:42.99    9:50.81    2  
                1:09.08   2:23.60 (1:14.52)   3:38.68 (1:15.08)   4:53.87 (1:15.19)
      6:09.42 (1:15.55)   7:23.91 (1:14.49)   8:38.51 (1:14.60)   9:50.81 (1:12.30)
 16 Josie Panitz              15 EAST-MR              9:40.75    9:51.51    1  
                1:10.10   2:25.13 (1:15.03)   3:41.12 (1:15.99)   4:57.74 (1:16.62)
      6:10.69 (1:12.95)   7:24.66 (1:13.97)   8:38.60 (1:13.94)   9:51.51 (1:12.91)
 17 Meghan Ballard            14 EAC-NC               9:52.75    9:53.39  
                1:10.12   2:24.18 (1:14.06)   3:39.71 (1:15.53)   4:54.99 (1:15.28)
      6:09.97 (1:14.98)   7:24.35 (1:14.38)   8:38.67 (1:14.32)   9:53.39 (1:14.72)
 18 Sydney Haynes             17 MAC-NC              10:11.62    9:56.62  
                1:10.13   2:25.68 (1:15.55)   3:41.29 (1:15.61)   4:57.44 (1:16.15)
      6:12.89 (1:15.45)   7:29.06 (1:16.17)   8:43.51 (1:14.45)   9:56.62 (1:13.11)
 19 Emily Weiss               15 YFD-MR              10:05.08   10:00.80  
                1:10.37   2:26.26 (1:15.89)   3:42.76 (1:16.50)   4:58.95 (1:16.19)
      6:14.27 (1:15.32)   7:29.77 (1:15.50)   8:46.10 (1:16.33)  10:00.80 (1:14.70)
 20 Gaige Elms                17 EAST-MR              9:54.00   10:02.01  
                1:09.66   2:23.91 (1:14.25)   3:37.87 (1:13.96)   4:53.12 (1:15.25)
      6:10.59 (1:17.47)   7:26.73 (1:16.14)   8:45.64 (1:18.91)  10:02.01 (1:16.37)
 21 Emma Walker               17 UN-NC                9:29.53   10:02.13  
                1:09.42   2:23.96 (1:14.54)   3:39.49 (1:15.53)   4:55.81 (1:16.32)
      6:12.45 (1:16.64)   7:29.58 (1:17.13)   8:46.89 (1:17.31)  10:02.13 (1:15.24)
 22 Katie Wang                15 EAST-MR             10:24.00   10:03.86  
                1:11.59   2:29.38 (1:17.79)   3:45.59 (1:16.21)   5:01.20 (1:15.61)
      6:17.95 (1:16.75)   7:34.32 (1:16.37)   8:50.78 (1:16.46)  10:03.86 (1:13.08)
 23 Kyndall Beane             14 SGSA-NC             10:20.09   10:04.22  
                1:13.10   2:29.96 (1:16.86)   3:45.91 (1:15.95)   4:49.63 (1:03.72)
      6:12.12 (1:22.49)   7:32.61 (1:20.49)   8:49.19 (1:16.58)  10:04.22 (1:15.03)
 24 Rowan Bartis              13 MAC-NC              10:22.89   10:07.25  
                1:11.01   2:27.68 (1:16.67)   3:45.12 (1:17.44)   4:58.22 (1:13.10)
      6:18.49 (1:20.27)   7:35.93 (1:17.44)   8:52.16 (1:16.23)  10:07.25 (1:15.09)
 25 Jessica Weiss             18 YFD-MR              10:15.50   10:07.42  
                1:10.30   2:25.48 (1:15.18)   3:40.87 (1:15.39)   4:57.54 (1:16.67)
      6:14.57 (1:17.03)   7:32.39 (1:17.82)   8:50.28 (1:17.89)  10:07.42 (1:17.14)
 26 Sophia Allan              15 EAST-MR             10:24.90   10:08.34  
                1:12.42   2:29.33 (1:16.91)   3:43.32 (1:13.99)   5:02.66 (1:19.34)
      6:19.21 (1:16.55)   7:36.55 (1:17.34)  10:08.34 (2:31.79)                    
 27 Gaby Torres               16 EAST-MR             10:24.22   10:11.77  
                1:10.26   2:26.29 (1:16.03)   3:43.28 (1:16.99)   5:01.30 (1:18.02)
                                7:37.74 ( )   8:56.99 (1:19.25)  10:11.77 (1:14.78)
 28 Addie Mitchell            13 SGSA-NC             10:30.99   10:14.72  
                1:14.42   2:32.50 (1:18.08)   3:36.06 (1:03.56)   5:08.83 (1:32.77)
      6:25.29 (1:16.46)   7:43.06 (1:17.77)   9:00.24 (1:17.18)  10:14.72 (1:14.48)
 29 Mikayla Klein             15 EAST-MR             10:03.82   10:19.43  
                1:08.19   2:22.02 (1:13.83)   3:38.49 (1:16.47)   4:55.95 (1:17.46)
      6:15.88 (1:19.93)   7:38.08 (1:22.20)   9:00.15 (1:22.07)  10:19.43 (1:19.28)
 30 Kimberly Dutta            14 YFD-MR              10:33.50   10:19.71  
                1:12.58   2:31.79 (1:19.21)   3:50.58 (1:18.79)   4:52.07 (1:01.49)
      6:27.27 (1:35.20)   7:45.80 (1:18.53)   8:57.94 (1:12.14)  10:19.71 (1:21.77)
 31 Morgan Jones              14 SGSA-NC             10:20.99   10:19.90  
                1:12.84   2:31.17 (1:18.33)   3:49.33 (1:18.16)   5:08.52 (1:19.19)
      6:27.17 (1:18.65)   7:46.25 (1:19.08)   9:04.46 (1:18.21)  10:19.90 (1:15.44)
 32 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC              10:29.29   10:20.54  
                1:13.28   2:30.41 (1:17.13)   3:49.31 (1:18.90)   4:53.52 (1:04.21)
      6:26.28 (1:32.76)   7:45.42 (1:19.14)   9:00.51 (1:15.09)  10:20.54 (1:20.03)
 33 Elena Mugno               15 EAST-MR             10:15.66   10:22.38  
                1:11.35   2:27.75 (1:16.40)   3:45.33 (1:17.58)   5:04.30 (1:18.97)
      6:23.67 (1:19.37)   7:45.17 (1:21.50)   9:05.29 (1:20.12)  10:22.38 (1:17.09)
 34 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH             10:41.19   10:23.93  
                1:15.52   2:35.47 (1:19.95)   3:53.89 (1:18.42)   4:57.69 (1:03.80)
      6:20.69 (1:23.00)   7:44.12 (1:23.43)   9:06.43 (1:22.31)  10:23.93 (1:17.50)
 35 Carolyn Blenk             15 EAST-MR             10:23.00   10:24.85  
                1:11.18   2:29.56 (1:18.38)   3:39.91 (1:10.35)   5:06.98 (1:27.07)
      6:26.58 (1:19.60)   7:46.30 (1:19.72)   9:05.93 (1:19.63)  10:24.85 (1:18.92)
 36 Olivia Lind               14 EAST-MR             10:33.33   10:26.25  
                1:12.38   2:29.77 (1:17.39)   3:48.24 (1:18.47)   6:28.56 (2:40.32)
                                7:49.96 ( )   9:10.60 (1:20.64)  10:26.25 (1:15.65)
 37 Aimee Flanigan            15 YFD-MR              10:36.87   10:26.35  
                1:12.60   2:31.60 (1:19.00)   3:50.79 (1:19.19)   5:09.79 (1:19.00)
      6:28.27 (1:18.48)   7:47.47 (1:19.20)   9:07.14 (1:19.67)  10:26.35 (1:19.21)
 38 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH             11:16.51   10:27.58  
                1:13.13   2:32.05 (1:18.92)   3:51.75 (1:19.70)   5:11.62 (1:19.87)
      6:30.97 (1:19.35)   7:52.00 (1:21.03)   9:11.30 (1:19.30)  10:27.58 (1:16.28)
 39 Julianna Rieker           13 EAC-NC              10:35.00   10:28.15  
                1:14.31   2:32.95 (1:18.64)   3:52.82 (1:19.87)   4:55.32 (1:02.50)
      6:18.81 (1:23.49)   7:42.54 (1:23.73)   9:05.83 (1:23.29)  10:28.15 (1:22.32)
 40 Lily Buckley              15 EAST-MR             10:21.90   10:31.57  
                1:11.33   2:29.57 (1:18.24)   3:49.31 (1:19.74)   5:08.65 (1:19.34)
      6:28.25 (1:19.60)   7:49.40 (1:21.15)   9:11.17 (1:21.77)  10:31.57 (1:20.40)
 41 Katie Knorr               14 GCY-NC              10:09.68   10:33.69  
                1:13.15   2:32.47 (1:19.32)   3:53.46 (1:20.99)   5:13.61 (1:20.15)
      6:33.79 (1:20.18)   7:54.09 (1:20.30)   9:13.99 (1:19.90)  10:33.69 (1:19.70)
 42 Morgan Thompson           13 RAYS-OH             12:04.34   10:42.68  
                1:13.66   2:34.14 (1:20.48)   3:55.09 (1:20.95)   5:16.87 (1:21.78)
      6:39.43 (1:22.56)   8:01.47 (1:22.04)   9:23.60 (1:22.13)  10:42.68 (1:19.08)
 43 Ashley Fryer              13 RAYS-OH             11:59.87   10:43.90  
                1:13.16   2:33.92 (1:20.76)   3:55.01 (1:21.09)   5:17.02 (1:22.01)
      6:38.98 (1:21.96)   8:01.87 (1:22.89)   9:24.14 (1:22.27)  10:43.90 (1:19.76)
 44 Ede Kosik                 13 CAT-NC              11:08.00   10:44.74  
                1:13.67   2:35.40 (1:21.73)   3:56.73 (1:21.33)   5:18.19 (1:21.46)
      6:40.20 (1:22.01)   8:01.94 (1:21.74)   9:24.40 (1:22.46)  10:44.74 (1:20.34)
 45 Jacyn Daniels             15 YFD-MR              10:47.04   10:46.93  
                1:15.14   2:35.73 (1:20.59)   3:57.62 (1:21.89)   5:19.67 (1:22.05)
      6:41.33 (1:21.66)   8:04.17 (1:22.84)   9:27.12 (1:22.95)  10:46.93 (1:19.81)
 46 Sarah Green               15 YFD-MR              11:30.50   10:50.20  
                1:16.38   2:38.40 (1:22.02)   4:01.40 (1:23.00)   5:24.47 (1:23.07)
      6:47.75 (1:23.28)   8:10.71 (1:22.96)   9:32.24 (1:21.53)  10:50.20 (1:17.96)
 47 Abby Susec                14 RAYS-OH             10:41.38   10:50.45  
                1:15.67   2:36.90 (1:21.23)   3:57.09 (1:20.19)   5:10.54 (1:13.45)
      6:24.93 (1:14.39)                             9:30.81 ( )  10:50.45 (1:19.64)
 48 Aidan Goodrich            15 MAC-NC              11:12.26   10:53.20  
                1:14.01   2:34.96 (1:20.95)   3:58.59 (1:23.63)   5:22.49 (1:23.90)
      6:46.05 (1:23.56)   8:07.97 (1:21.92)   9:31.13 (1:23.16)  10:53.20 (1:22.07)
 49 Kelly Vann                14 CAT-NC              11:05.02   11:06.28  
                1:15.04   2:38.73 (1:23.69)   4:03.86 (1:25.13)   5:28.78 (1:24.92)
      6:50.55 (1:21.77)   8:07.09 (1:16.54)   9:23.25 (1:16.16)  11:06.28 (1:43.03)
 50 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC              11:33.58   11:06.30  
                1:16.66   2:19.29 (1:02.63)   4:02.52 (1:43.23)   5:27.97 (1:25.45)
      6:53.29 (1:25.32)   8:19.82 (1:26.53)   9:45.07 (1:25.25)  11:06.30 (1:21.23)
 51 Audrey Sept               15 CAT-NC              11:05.66   11:09.34  
                1:17.69   2:39.65 (1:21.96)   4:05.31 (1:25.66)   5:26.57 (1:21.26)
      6:44.25 (1:17.68)   8:15.10 (1:30.85)   9:26.67 (1:11.57)  11:09.34 (1:42.67)
 52 Reagan Manning            13 RAYS-OH             12:59.98   11:10.52  
                1:18.25   2:42.79 (1:24.54)   4:07.40 (1:24.61)   5:32.21 (1:24.81)
      6:57.12 (1:24.91)   8:22.57 (1:25.45)   9:46.91 (1:24.34)  11:10.52 (1:23.61)
 53 Julianna Wojno            13 UN-OH               12:23.32   11:25.57  
                1:19.93   2:46.84 (1:26.91)   4:15.01 (1:28.17)   5:41.63 (1:26.62)
      7:08.63 (1:27.00)   8:34.59 (1:25.96)  10:01.00 (1:26.41)  11:25.57 (1:24.57)
 54 Emma Dalton               14 RAYS-OH             11:56.76   11:38.60  
                1:18.18   2:45.13 (1:26.95)   4:12.42 (1:27.29)   5:39.67 (1:27.25)
      7:10.36 (1:30.69)   8:39.91 (1:29.55)  10:11.15 (1:31.24)  11:38.60 (1:27.45)
 55 Julia Goldberg            14 YFD-MR              13:00.20   12:43.57  
                1:13.38   2:51.10 (1:37.72)   6:06.14 (3:15.04)   7:43.18 (1:37.04)
      9:20.47 (1:37.29)  10:56.57 (1:36.10)  12:43.57 (1:47.00)                    
 56 Rebecca Bab               15 YFD-MR              13:00.20   13:29.21  
                1:13.33   2:54.52 (1:41.19)   6:23.92 (3:29.40)   8:08.16 (1:44.24)
      9:52.36 (1:44.20)  11:36.31 (1:43.95)  13:29.21 (1:52.90)                    
 57 Irene Segone              16 YFD-MR              13:00.20   13:54.08  
                1:14.97   2:58.90 (1:43.93)   4:40.29 (1:41.39)                    
            8:22.85 ( )  10:11.80 (1:48.95)  13:54.08 (3:42.28)                    
 
Event 4  Men 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady Wheeler             16 UN-OH                9:19.64    8:38.20   20  
                1:01.97   2:07.70 (1:05.73)   3:13.29 (1:05.59)   4:18.67 (1:05.38)
      5:24.33 (1:05.66)   6:29.78 (1:05.45)   7:35.13 (1:05.35)   8:38.20 (1:03.07)
  2 Ryan Williams             17 MAC-NC               9:00.23    8:40.36   17  
                                2:06.27 ( )   3:11.98 (1:05.71)   4:18.32 (1:06.34)
      5:25.25 (1:06.93)   6:30.60 (1:05.35)   7:38.58 (1:07.98)   8:40.36 (1:01.78)
  3 Alex Ballard              17 EAC-NC               8:24.16    8:45.93   16  
                1:02.37   2:06.91 (1:04.54)   3:11.79 (1:04.88)   4:17.79 (1:06.00)
      5:23.98 (1:06.19)   6:31.68 (1:07.70)   7:39.25 (1:07.57)   8:45.93 (1:06.68)
  4 Gordon Wheeler            18 UN-OH               10:05.66    8:51.11   15  
                1:01.50   2:06.17 (1:04.67)   3:10.76 (1:04.59)   4:16.65 (1:05.89)
      5:19.25 (1:02.60)   6:33.82 (1:14.57)   7:43.44 (1:09.62)   8:51.11 (1:07.67)
  5 Tanner Hering             16 SGSA-NC              9:06.13    8:51.15   14  
                1:04.22   2:11.64 (1:07.42)   3:19.29 (1:07.65)   4:27.44 (1:08.15)
      5:35.15 (1:07.71)   6:42.15 (1:07.00)   7:48.45 (1:06.30)   8:51.15 (1:02.70)
  6 Ben Fenwick               16 MAC-NC               8:40.26    8:51.53   13  
                1:03.01   2:09.91 (1:06.90)   3:17.79 (1:07.88)   4:25.77 (1:07.98)
      5:33.59 (1:07.82)   6:41.18 (1:07.59)   7:48.57 (1:07.39)   8:51.53 (1:02.96)
  7 Jack Valiquette           16 MAC-NC               9:19.81    9:00.33   12  
                1:01.14   2:07.53 (1:06.39)   3:15.12 (1:07.59)   4:24.28 (1:09.16)
      5:34.49 (1:10.21)   6:44.27 (1:09.78)   7:53.47 (1:09.20)   9:00.33 (1:06.86)
  8 Tim Cushman               16 EAST-MR              9:24.11    9:04.03   11  
                1:04.31   2:12.98 (1:08.67)   3:21.69 (1:08.71)   4:30.43 (1:08.74)
      5:39.42 (1:08.99)   6:49.07 (1:09.65)   7:58.32 (1:09.25)   9:04.03 (1:05.71)
  9 Jack Meehan               15 ATOM-NC              9:05.99    9:04.16    9  
                1:03.13   2:10.73 (1:07.60)   3:19.36 (1:08.63)   4:27.06 (1:07.70)
      5:35.59 (1:08.53)   6:44.81 (1:09.22)   7:47.40 (1:02.59)   9:04.16 (1:16.76)
 10 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              9:46.00    9:05.24    7  
                1:04.51   2:14.72 (1:10.21)   3:23.84 (1:09.12)   4:32.56 (1:08.72)
      5:40.98 (1:08.42)   6:49.54 (1:08.56)   7:58.05 (1:08.51)   9:05.24 (1:07.19)
 11 Avery Gambill             17 MAC-NC               8:46.06    9:08.57    6  
                1:03.60   2:11.28 (1:07.68)   3:20.50 (1:09.22)   4:30.74 (1:10.24)
      5:40.63 (1:09.89)   6:50.91 (1:10.28)   7:54.09 (1:03.18)   9:08.57 (1:14.48)
 12 Mason Harding             16 MAC-NC               8:57.72    9:17.85    5  
                1:03.70   2:12.43 (1:08.73)   3:22.54 (1:10.11)   4:33.58 (1:11.04)
      5:44.99 (1:11.41)   6:56.52 (1:11.53)   8:07.54 (1:11.02)   9:17.85 (1:10.31)
 13 Sam Mahoney               17 MAC-NC               9:03.63    9:20.89    4  
                1:04.00   2:13.54 (1:09.54)   3:24.55 (1:11.01)   4:36.93 (1:12.38)
      5:48.50 (1:11.57)   7:00.37 (1:11.87)   8:11.24 (1:10.87)   9:20.89 (1:09.65)
 14 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              9:49.87    9:21.36    3  
                1:08.67   2:21.41 (1:12.74)   3:34.26 (1:12.85)   4:46.22 (1:11.96)
      5:56.42 (1:10.20)   7:06.79 (1:10.37)   8:15.56 (1:08.77)   9:21.36 (1:05.80)
 15 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              9:41.73    9:24.62    2  
                1:05.80   2:19.04 (1:13.24)   3:30.07 (1:11.03)   4:41.77 (1:11.70)
      5:52.56 (1:10.79)   7:03.19 (1:10.63)   8:15.02 (1:11.83)   9:24.62 (1:09.60)
 16 Jack Neilsen              15 UN-NC                9:09.00    9:32.02    1  
                1:05.32   2:16.40 (1:11.08)   3:28.36 (1:11.96)   4:40.97 (1:12.61)
      5:53.56 (1:12.59)   7:06.72 (1:13.16)   8:20.17 (1:13.45)   9:32.02 (1:11.85)
 17 Alec Kahn                 17 YFD-MR               9:21.57    9:34.15  
                1:03.73   2:13.87 (1:10.14)   3:25.58 (1:11.71)   4:39.20 (1:13.62)
      5:52.76 (1:13.56)   7:06.25 (1:13.49)   8:21.22 (1:14.97)   9:34.15 (1:12.93)
 18 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              9:36.11    9:36.26  
                1:04.06   2:16.24 (1:12.18)   3:29.94 (1:13.70)   4:44.72 (1:14.78)
      5:58.91 (1:14.19)   7:13.70 (1:14.79)   8:28.38 (1:14.68)   9:36.26 (1:07.88)
 19 Kevin Crane               15 EAST-MR              9:44.00    9:37.90  
                1:05.84   2:18.91 (1:13.07)   3:32.55 (1:13.64)   4:46.42 (1:13.87)
      6:00.32 (1:13.90)   7:13.32 (1:13.00)   8:27.07 (1:13.75)   9:37.90 (1:10.83)
 20 George Bujoreanu          14 MAC-NC              10:04.06    9:45.80  
                1:07.35   2:21.34 (1:13.99)   3:35.50 (1:14.16)   4:49.82 (1:14.32)
      6:04.18 (1:14.36)   7:18.41 (1:14.23)   8:22.83 (1:04.42)   9:45.80 (1:22.97)
 21 Ben Peterson              13 SGSA-NC             10:37.72    9:54.51  
                1:10.65   2:25.87 (1:15.22)   3:42.09 (1:16.22)   4:58.35 (1:16.26)
      6:14.45 (1:16.10)   7:27.89 (1:13.44)   8:41.80 (1:13.91)   9:54.51 (1:12.71)
 22 Ryan Weaver               13 CAT-NC              10:25.00   10:04.78  
                1:06.81   2:21.38 (1:14.57)   3:38.16 (1:16.78)   4:54.91 (1:16.75)
      6:13.70 (1:18.79)   7:31.97 (1:18.27)   8:49.97 (1:18.00)  10:04.78 (1:14.81)
 23 Adam Cocke                17 CAT-NC              11:00.67   10:08.38  
                1:10.53   2:28.09 (1:17.56)   3:45.76 (1:17.67)   5:03.82 (1:18.06)
      6:20.65 (1:16.83)   7:37.53 (1:16.88)   8:53.73 (1:16.20)  10:08.38 (1:14.65)
 24 Connor Sept               17 CAT-NC              10:37.00   10:18.09  
                1:10.00   2:28.86 (1:18.86)   3:48.21 (1:19.35)   5:08.64 (1:20.43)
      6:29.39 (1:20.75)   7:48.93 (1:19.54)   9:06.77 (1:17.84)  10:18.09 (1:11.32)
 25 Logan Ottke               13 RAYS-OH             11:15.67   10:19.21  
                1:13.83   2:34.79 (1:20.96)   3:55.79 (1:21.00)   5:15.29 (1:19.50)
      6:33.64 (1:18.35)   7:50.53 (1:16.89)   9:06.44 (1:15.91)  10:19.21 (1:12.77)
 26 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC              10:40.00   10:19.70  
                1:12.97   2:31.41 (1:18.44)   3:50.50 (1:19.09)   5:10.49 (1:19.99)
      6:29.46 (1:18.97)   7:47.59 (1:18.13)   9:00.77 (1:13.18)  10:19.70 (1:18.93)
 27 Dylan Hu                  13 YFD-MR              11:00.50   10:28.08  
                1:12.41   2:32.29 (1:19.88)   3:53.60 (1:21.31)   5:14.30 (1:20.70)
      6:34.26 (1:19.96)   7:51.70 (1:17.44)   9:11.43 (1:19.73)  10:28.08 (1:16.65)
 28 Justin Hailey             17 RAYS-OH             10:58.25   10:50.49  
                1:12.73   2:33.17 (1:20.44)   3:55.47 (1:22.30)   5:20.60 (1:25.13)
      6:42.42 (1:21.82)   7:59.19 (1:16.77)   9:14.04 (1:14.85)  10:50.49 (1:36.45)
 29 Dalton Husketh            14 CAT-NC              11:29.74   11:00.60  
                1:14.12   2:38.66 (1:24.54)   4:03.52 (1:24.86)   5:28.32 (1:24.80)
      6:50.26 (1:21.94)   8:08.76 (1:18.50)   9:28.23 (1:19.47)  11:00.60 (1:32.37)
 30 Athan Yanos               16 YFD-MR              11:25.50   11:02.55  
                1:13.97   2:35.68 (1:21.71)   3:58.40 (1:22.72)   5:23.01 (1:24.61)
      6:42.63 (1:19.62)   8:03.46 (1:20.83)   9:13.08 (1:09.62)  11:02.55 (1:49.47)
 31 Devin Bunner              14 CAT-NC              11:20.00   11:25.89  
                1:14.96   2:39.38 (1:24.42)   4:06.06 (1:26.68)   5:31.99 (1:25.93)
      6:49.26 (1:17.27)   8:05.68 (1:16.42)   9:22.15 (1:16.47)  11:25.89 (2:03.74)
 32 Shea Brothers             16 YFD-MR              11:25.50   11:48.97  
                1:16.66   2:46.05 (1:29.39)   4:17.01 (1:30.96)   5:38.52 (1:21.51)
      6:58.09 (1:19.57)   8:17.67 (1:19.58)   9:37.90 (1:20.23)  11:48.97 (2:11.07)
 33 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH             13:02.02   11:51.37  
                1:19.73   2:49.35 (1:29.62)   4:13.34 (1:23.99)   5:32.46 (1:19.12)
      6:49.52 (1:17.06)   8:04.50 (1:14.98)   9:19.33 (1:14.83)  11:51.37 (2:32.04)
 
Event 5  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     1:50.94    1:49.06   40  
     1) Lydia Plasser 16                2) Cate Davis 16                  
     3) Olivia Carter 16                4) Emily Schoonhagen 17           
                  27.79       56.16 (28.37)     1:22.48 (26.32)     1:49.06 (26.58)
  2 Mason Manta Rays-OH  'A'                          1:51.88    1:49.66   34  
     1) Lauren Thomas 16                2) Leanna Wall 16                 
     3) Harna Minezawa 16               4) Cora Dupre 16                  
                  27.63       55.72 (28.09)     1:23.26 (27.54)     1:49.66 (26.40)
  3 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          1:47.06    1:49.85   32  
     1) Olwyn Bartis 16                 2) Katie Corbi 16                 
     3) Allyson (Allyca Accordino 15    4) Madison Holland 18             
                  27.82       54.84 (27.02)     1:21.44 (26.60)     1:49.85 (28.41)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          1:49.57    1:51.75   30  
     1) Emme Nelson 16                  2) Desirae Mangaoang 15           
     3) Riggan Ayscue 16                4) Chloe Harris 15                
                  27.58       55.34 (27.76)     1:24.58 (29.24)     1:51.75 (27.17)
  5 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               1:54.35    1:53.22   28  
     1) Ellie Marquardt 15              2) Liza Whitmire 15               
     3) Turner Bobbitt 16               4) Ella Vendal 15                 
                  28.16       55.56 (27.40)     1:24.21 (28.65)     1:53.22 (29.01)
  6 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     1:54.89    1:53.71   26  
     1) Sadie Schumann 16               2) Bianca Candelaria 16           
     3) Sarah Helen Shepherd 18         4) Olivia Kayye 17                
                  27.72       56.72 (29.00)     1:25.02 (28.30)     1:53.71 (28.69)
  7 Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     1:54.20    1:54.09   24  
     1) Caitlin Horn 13                 2) Christina Marshall 18          
     3) Alexandra Rieker 18             4) Kat Morrison 17                
                  28.87       57.14 (28.27)     1:25.79 (28.65)     1:54.09 (28.30)
  8 Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 1:52.42    1:54.23   22  
     1) Caroline Hoover 15              2) Omega Pinnix 15                
     3) Eliza Gesse 14                  4) Emily Ally 14                  
                  30.23       57.40 (27.17)     1:26.27 (28.87)     1:54.23 (27.96)
  9 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          1:51.52    1:54.39   18  
     1) Madelyn Brotherton 17           2) Claudia Barnett 17             
     3) Janie Smith 15                  4) Alex Xerras 15                 
                  28.56       57.91 (29.35)     1:26.47 (28.56)     1:54.39 (27.92)
 10 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               2:00.56    1:55.04   14  
     1) Anneliese Hohm 14               2) AnneGray Oxrider 13            
     3) Katie Rauch 14                  4) Maxine Middlesworth 13         
                  28.40       56.10 (27.70)     1:25.95 (29.85)     1:55.04 (29.09)
 11 Swim GSA-NC  'B'                                  1:58.73    1:55.33   12  
     1) Maura Schoppa 13                2) Kyndall Beane 14               
     3) Sunny Xiao 14                   4) Morgan Jones 14                
                  28.96       58.52 (29.56)     1:27.62 (29.10)     1:55.33 (27.71)
 12 Mason Manta Rays-OH  'B'                          1:54.02    1:55.97   10  
     1) Brynna Wolfe 16                 2) Bridget Cramer 16              
     3) Abby Susec 14                   4) Kiara Anchrum 14               
                  27.84       58.61 (30.77)     1:27.49 (28.88)     1:55.97 (28.48)
 13 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          1:52.57    1:56.00    8  
     1) Hanani Dona 13                  2) Amaya Hanley 14                
     3) Carolina Ricciardi 14           4) Claire Russell 14              
                  28.70       57.90 (29.20)     1:26.68 (28.78)     1:56.00 (29.32)
 14 Swim GSA-NC  'A'                                  1:54.79    1:56.73    6  
     1) Olivia Bene 16                  2) Lucy Pearce 18                 
     3) Hope Carpenter 17               4) Rebecca Glebus 16              
                  29.72       58.83 (29.11)     1:27.81 (28.98)     1:56.73 (28.92)
 15 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          1:53.28    1:56.88    4  
     1) Morgan Razewski 13              2) Ava Yandle 14                  
     3) Lexi Calder 14                  4) Izza Gaskey 14                 
                  29.16       59.02 (29.86)     1:29.11 (30.09)     1:56.88 (27.77)
 16 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               2:00.12    1:58.07    2  
     1) Grace Brashear 15               2) Amelia Kudela 15               
     3) Katelyn Powell 15               4) Sophie Hood 15                 
                  29.57       58.50 (28.93)     1:27.46 (28.96)     1:58.07 (30.61)
 17 Mason Manta Rays-OH  'D'                          2:00.42    1:58.38  
     1) Emma Dalton 14                  2) Hannah Hill 14                 
     3) Ashley Lugbill 14               4) Reese Lugbill 14               
                  30.44     1:00.06 (29.62)     1:29.56 (29.50)     1:58.38 (28.82)
 18 Enfinity Aquatic Club-NC  'C'                     1:57.55    1:58.91  
     1) Meghan Ballard 14               2) Gaby Pires 16                  
     3) Rachel Graham 16                4) Erica Losey 15                 
                  30.98     1:00.83 (29.85)     1:30.19 (29.36)     1:58.91 (28.72)
 19 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'A'                 1:56.81    1:59.18  
     1) Juliette Bichon 16              2) Jessica Weiss 18               
     3) Esme Blackstock 15              4) Emily Weiss 15                 
                  28.84       59.56 (30.72)     1:29.51 (29.95)     1:59.18 (29.67)
 20 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          1:59.52    1:59.63  
     1) Amelia Steffens 14              2) Jordan Browning 13             
     3) Isabella Anton 13               4) Addie Rogers 14                
                  31.07     1:00.02 (28.95)     1:29.68 (29.66)     1:59.63 (29.95)
 21 Mason Manta Rays-OH  'C'                          1:56.82    2:00.80  
     1) Tiana Anchrum 14                2) Lauren Fries 15                
     3) Aubrey Whitaker 16              4) Meredith Wolf 16               
                  30.43       59.29 (28.86)     1:30.66 (31.37)     2:00.80 (30.14)
 22 Mason Manta Rays-OH  'E'                          2:03.63    2:01.40  
     1) Anna Baker 15                   2) Angelika Georgostathis 15      
     3) Sarah Kaleta 15                 4) Morgan Thompson 13             
                  30.32     1:00.27 (29.95)     1:30.68 (30.41)     2:01.40 (30.72)
 23 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                 1:56.03    2:03.39  
     1) Kate Stafford 14                2) Mary Catherine Hoover 13       
     3) Caroline Cross 13               4) Emily Knorr 14                 
                  30.74     1:02.57 (31.83)     1:32.68 (30.11)     2:03.39 (30.71)
 24 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               2:15.47    2:05.36  
     1) Maggie Emmons 13                2) Bizzy Thomas 14                
     3) Caroline Kudela 13              4) Mary Thorn Campbell 14         
                  29.25       59.43 (30.18)     1:29.97 (30.54)     2:05.36 (35.39)
 25 Mason Manta Rays-OH  'F'                          2:06.85    2:05.42  
     1) Reagan Manning 13               2) Samira Wehmann 17              
     3) Lisa Isozumi 15                 4) Ashley Fryer 13                
                  30.99     1:01.92 (30.93)     1:35.27 (33.35)     2:05.42 (30.15)
 
Event 6  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason Manta Rays-OH  'A'                          1:39.13    1:39.48   40  
     1) Luke Van Gorp 18                2) Eli Devyak 13                  
     3) Carl Bloebaum 13                4) Adam Chaney 15                 
                  25.61       51.43 (25.82)     1:16.69 (25.26)     1:39.48 (22.79)
  2 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          1:39.70    1:39.50   34  
     1) Boyd Poelke 15                  2) Thomas Svane-From 17           
     3) Jackson Davis 15                4) Colson Zucker 17               
                  24.87       49.78 (24.91)     1:15.07 (25.29)     1:39.50 (24.43)
  3 Swim GSA-NC  'A'                                  1:43.00    1:40.40   32  
     1) Thomas Trent 15                 2) Ian Robinson 17                
     3) Benjamin Barden 18              4) Clay Hering 19                 
                  26.01       50.95 (24.94)     1:16.22 (25.27)     1:40.40 (24.18)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          1:41.30    1:40.42   30  
     1) Scott Lyons 16                  2) Austin Cummings 16             
     3) Charles Rothenberger 15         4) Hugh Svendsen 15               
                  25.27       50.42 (25.15)     1:15.63 (25.21)     1:40.42 (24.79)
  5 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     1:40.68    1:40.43   28  
     1) Tucker Burhans 17               2) Max Edwards 17                 
     3) Alex Ballard 17                 4) Jeffery Adams II 16            
                  24.50       49.42 (24.92)     1:14.76 (25.34)     1:40.43 (25.67)
  6 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          1:42.14    1:42.14   26  
     1) Alex Eudy 16                    2) Josh Fletcher 16               
     3) Markus Wennborg 16              4) Oskar Menkhaus 17              
                  25.47       51.15 (25.68)     1:16.69 (25.54)     1:42.14 (25.45)
  7 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               1:43.69    1:42.20   24  
     1) Jack Meehan 15                  2) Jack Marquardt 15              
     3) Jacob Rauch 17                  4) Josh Walker 16                 
                  25.44       50.79 (25.35)     1:15.11 (24.32)     1:42.20 (27.09)
  8 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     1:43.02    1:42.48   22  
     1) Josh Rigsbee 18                 2) Adam Cocke 17                  
     3) Ryan Weaver 13                  4) Hayden Ransbury 19             
                  25.40       51.49 (26.09)     1:16.62 (25.13)     1:42.48 (25.86)
  9 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               1:44.30    1:42.61   18  
     1) Garrett Boone 14                2) Victor Simmons 14              
     3) Coleman McCreery 14             4) Austin Lockhart 14             
                  24.86       50.63 (25.77)     1:16.57 (25.94)     1:42.61 (26.04)
 10 Mason Manta Rays-OH  'B'                          1:45.95    1:44.00   14  
     1) Ian Van Gorp 15                 2) Aki Li 15                      
     3) Karson Walker 15                4) Scott Shepherd 16              
                  26.36       52.67 (26.31)     1:17.67 (25.00)     1:44.00 (26.33)
 11 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          1:43.14    1:44.30   12  
     1) Wesley Barnett 14               2) Nicholas Piscitelli 14         
     3) Cam Abaqueta 13                 4) Tim Connery 14                 
                  27.20       52.88 (25.68)     1:19.08 (26.20)     1:44.30 (25.22)
 12 Swim GSA-NC  'B'                                  1:48.23    1:44.86   10  
     1) Reilly Keaney 14                2) Reid Mikuta 15                 
     3) Luke Barden 16                  4) Tanner Hering 16               
                  27.05       52.99 (25.94)     1:19.46 (26.47)     1:44.86 (25.40)
 13 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     1:45.16    1:45.27    8  
     1) David Dingfelder 16             2) Connor Sept 17                 
     3) Nicholas Falise 14              4) Collin Montague 17             
                  26.33       52.01 (25.68)     1:18.57 (26.56)     1:45.27 (26.70)
 14 Swim GSA-NC  'C'                                  1:55.26    1:47.64    6  
     1) Eric Cantrell 14                2) Flinn Hering 14                
     3) Baxter Smelzer 14               4) Charlie Stowers 14             
                  26.99       54.21 (27.22)     1:20.67 (26.46)     1:47.64 (26.97)
 15 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          1:44.54    1:48.14    4  
     1) Stephen Kim 14                  2) Baylor Nelson 13               
     3) AJ Das 14                       4) Brayden Brewer 14              
                  26.91       53.49 (26.58)     1:20.51 (27.02)     1:48.14 (27.63)
 16 Mason Manta Rays-OH  'C'                          1:49.20    1:49.85    2  
     1) Ricky Dungan 16                 2) Griffin Manning 16             
     3) Braden Osborn 14                4) Justin Hailey 17               
                  28.69       55.37 (26.68)     1:23.16 (27.79)     1:49.85 (26.69)
 17 Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 1:46.16    1:49.88  
     1) Ethan Knorr 16                  2) Ben Esposito 17                
     3) Benjamin McDonald 14            4) Brandon Van der Linden 16      
                  26.32       55.74 (29.42)     1:24.00 (28.26)     1:49.88 (25.88)
 18 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'A'                 1:54.53    1:50.41  
     1) Alec Kahn 17                    2) Athan Yanos 16                 
     3) Theodore Poncet 15              4) Devon French 17                
                  28.12       55.70 (27.58)     1:25.17 (29.47)     1:50.41 (25.24)
 19 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          1:46.03    1:50.58  
     1) Will Cooper 14                  2) Harrison Powe 14               
     3) Reid Miller 13                  4) Tommy Frye 14                  
                  27.76       54.69 (26.93)     1:22.28 (27.59)     1:50.58 (28.30)
 20 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               2:05.33    1:53.84  
     1) Graham Hohnbaum 13              2) Sam Reiger 14                  
     3) Michael Brashear 13             4) Blake Lyon 14                  
                  27.81       54.85 (27.04)     1:23.11 (28.26)     1:53.84 (30.73)
 21 Mason Manta Rays-OH  'D'                          1:55.08    1:54.73  
     1) Shea Suggs 16                   2) Jake Ortwein 15                
     3) Nicky Diangelo 15               4) Samuel Nucerino 16             
                  30.21       58.66 (28.45)     1:25.94 (27.28)     1:54.73 (28.79)
 22 Mason Manta Rays-OH  'E'                          1:59.68    1:55.86  
     1) Sam Graler 14                   2) Sahan Kansakar 13              
     3) Jonah Shin 15                   4) Ethan Devyak 17                
                  28.29       57.05 (28.76)     1:25.83 (28.78)     1:55.86 (30.03)
 23 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               1:56.80    1:57.06  
     1) Bryson Mrzygod 13               2) Ham Williams-Tracy 14          
     3) Jack Guenther 13                4) Ford Bryson 13                 
                  27.58       55.48 (27.90)     1:24.43 (28.95)     1:57.06 (32.63)
 24 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                      NT    1:58.26  
     1) Ethan Womble 14                 2) Owen Rock 14                   
     3) Alex Miroshnichenko 14          4) Patty Esposito 14              
                  27.49       57.62 (30.13)     1:28.16 (30.54)     1:58.26 (30.10)
 25 Mason Manta Rays-OH  'F'                          2:02.91    1:59.99  
     1) Logan Ottke 13                  2) Eli Henry 15                   
     3) Max Boho 14                     4) Brandon Meyers 15              
                  29.34       58.50 (29.16)     1:28.74 (30.24)     1:59.99 (31.25)
 26 Mason Manta Rays-OH  'G'                          2:15.67    2:04.77  
     1) Nicholas Wolfe 13               2) Sam Patterson 14               
     3) Jojo Minezawa 14                4) Diego Fortson 14               
                  32.47     1:04.35 (31.88)     1:35.11 (30.76)     2:04.77 (29.66)
 
Event 7  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              2:17.24    2:10.58   20  
                  30.33     1:03.44 (33.11)     1:37.19 (33.75)     2:10.58 (33.39)
  2 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:16.73    2:13.54   17  
                  31.39     1:05.65 (34.26)     1:39.23 (33.58)     2:13.54 (34.31)
  3 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              2:16.62    2:14.00   16  
                  31.25     1:05.41 (34.16)     1:39.64 (34.23)     2:14.00 (34.36)
  4 Hanani Dona               13 MAC-NC               2:15.18    2:14.11   15  
                  30.69     1:04.19 (33.50)     1:38.93 (34.74)     2:14.11 (35.18)
  5 Morgan Razewski           13 MAC-NC               2:16.28    2:16.66   14  
                  31.31     1:05.78 (34.47)     1:41.66 (35.88)     2:16.66 (35.00)
  6 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              2:17.17    2:17.48   13  
                  32.37     1:07.78 (35.41)     1:42.75 (34.97)     2:17.48 (34.73)
  7 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              2:17.43    2:19.08   12  
                  31.15     1:05.47 (34.32)     1:42.80 (37.33)     2:19.08 (36.28)
  8 Amaya Hanley              14 MAC-NC               2:17.36    2:19.50   11  
                  32.00     1:07.32 (35.32)     1:43.50 (36.18)     2:19.50 (36.00)
B - Final
  9 Sadie Covington           13 UN-NC                2:19.23    2:14.15    9  
                  31.69     1:06.08 (34.39)     1:40.87 (34.79)     2:14.15 (33.28)
 10 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              2:17.62    2:16.03    7  
                  31.22     1:06.07 (34.85)     1:41.43 (35.36)     2:16.03 (34.60)
 11 Meghan Ballard            14 EAC-NC               2:17.44    2:17.04    6  
                  31.74     1:06.21 (34.47)     1:41.60 (35.39)     2:17.04 (35.44)
 12 Emily Ally                14 GCY-NC               2:18.76    2:18.33    5  
                  31.63     1:06.67 (35.04)     1:42.69 (36.02)     2:18.33 (35.64)
 13 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:18.64    2:19.05    4  
                  31.63     1:06.91 (35.28)     1:43.14 (36.23)     2:19.05 (35.91)
 14 Alison Thome              13 MAC-NC               2:19.24    2:19.18    3  
                  32.29     1:07.04 (34.75)     1:43.25 (36.21)     2:19.18 (35.93)
 15 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               2:17.46    2:19.93    2  
                  32.90     1:08.43 (35.53)     1:44.48 (36.05)     2:19.93 (35.45)
 16 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               2:18.63    2:20.12    1  
                  32.31     1:07.89 (35.58)     1:44.12 (36.23)     2:20.12 (36.00)
 
Event 7  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hanani Dona               13 MAC-NC               2:16.93    2:15.18  
                1:04.96   2:15.18 (1:10.22)                                        
  2 Morgan Razewski           13 MAC-NC               2:20.74    2:16.28  
                1:07.30   2:16.28 (1:08.98)                                        
  3 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              2:20.39    2:16.62  
                1:05.54   2:16.62 (1:11.08)                                        
  4 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:15.17    2:16.73  
                1:05.74   2:16.73 (1:10.99)                                        
  5 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              2:18.57    2:17.17  
                1:06.17   2:17.17 (1:11.00)                                        
  6 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              2:15.29    2:17.24  
                1:07.81   2:17.24 (1:09.43)                                        
  7 Amaya Hanley              14 MAC-NC               2:15.94    2:17.36  
                1:06.21   2:17.36 (1:11.15)                                        
  8 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              2:22.69    2:17.43  
                1:04.89   2:17.43 (1:12.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Meghan Ballard            14 EAC-NC               2:18.01    2:17.44  
                1:06.51   2:17.44 (1:10.93)                                        
 10 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               2:17.49    2:17.46  
                1:07.79   2:17.46 (1:09.67)                                        
 11 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              2:21.63    2:17.62  
                1:06.24   2:17.62 (1:11.38)                                        
 12 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               2:28.47    2:18.63  
                1:07.76   2:18.63 (1:10.87)                                        
 13 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:19.77    2:18.64  
                1:08.21   2:18.64 (1:10.43)                                        
 14 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              2:22.99    2:18.70  
                1:06.11   2:18.70 (1:12.59)                                        
 15 Emily Ally                14 GCY-NC               2:18.13    2:18.76  
                1:06.51   2:18.76 (1:12.25)                                        
 16 Sadie Covington           13 UN-NC                2:17.86    2:19.23  
                1:06.72   2:19.23 (1:12.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alison Thome              13 MAC-NC               2:22.32    2:19.24  
                1:07.35   2:19.24 (1:11.89)                                        
 18 Katie Rauch               14 ATOM-NC              2:14.72    2:19.65  
                1:07.21   2:19.65 (1:12.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ava Yandle                14 MAC-NC               2:17.05    2:20.09  
                1:05.89   2:20.09 (1:14.20)                                        
 20 Laura Davis               14 MAC-NC               2:22.17    2:20.21  
                1:06.68   2:20.21 (1:13.53)                                        
 21 Jessica Jones             13 MAC-NC               2:21.44    2:20.36  
                1:08.89   2:20.36 (1:11.47)                                        
 22 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:17.29    2:20.56  
                1:08.82   2:20.56 (1:11.74)                                        
 23 Rowan Bartis              13 MAC-NC               2:21.33    2:20.68  
                1:07.95   2:20.68 (1:12.73)                                        
 24 Ella Whitman              14 UN-NC                2:28.50    2:20.70  
                1:07.55   2:20.70 (1:13.15)                                        
 25 Hannah Hill               14 RAYS-OH              2:24.86    2:21.17  
                1:07.06   2:21.17 (1:14.11)                                        
 26 Avery Murray              13 MAC-NC               2:23.48    2:21.24  
                1:08.94   2:21.24 (1:12.30)                                        
 27 Peyton Wilson             13 GCY-NC               2:22.76    2:21.81  
                1:08.14   2:21.81 (1:13.67)                                        
 28 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              2:33.30    2:22.24  
                1:08.75   2:22.24 (1:13.49)                                        
 29 Caitlin Horn              13 EAC-NC               2:24.30    2:22.32  
                1:08.34   2:22.32 (1:13.98)                                        
 30 Claire Russell            14 MAC-NC               2:26.13    2:22.43  
                1:08.63   2:22.43 (1:13.80)                                        
 31 Amelia Steffens           14 MAC-NC               2:33.91    2:22.83  
                1:08.87   2:22.83 (1:13.96)                                        
 32 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:20.07    2:22.86  
                1:10.21   2:22.86 (1:12.65)                                        
 33 Olivia Lind               14 EAST-MR              2:24.53    2:22.89  
                1:08.81   2:22.89 (1:14.08)                                        
 34 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              2:29.84    2:23.00  
                1:10.57   2:23.00 (1:12.43)                                        
 35 Ede Kosik                 13 CAT-NC               2:25.14    2:23.08  
                1:08.81   2:23.08 (1:14.27)                                        
 36 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               2:18.95    2:23.09  
                1:08.42   2:23.09 (1:14.67)                                        
 37 Eliza Gesse               14 GCY-NC               2:35.30    2:23.49  
                1:08.68   2:23.49 (1:14.81)                                        
 38 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               2:26.13    2:23.53  
                1:10.20   2:23.53 (1:13.33)                                        
 39 Mackenzie Rider           14 UN-NC                2:23.37    2:23.73  
                1:09.23   2:23.73 (1:14.50)                                        
 40 Susan Mumford             14 MAC-NC               2:17.47    2:23.79  
                1:09.57   2:23.79 (1:14.22)                                        
 41 Izza Gaskey               14 MAC-NC               2:20.83    2:23.80  
                1:10.00   2:23.80 (1:13.80)                                        
 42 Isabella Anton            13 MAC-NC               2:23.24    2:23.84  
                1:07.69   2:23.84 (1:16.15)                                        
 43 Iris Yang                 13 MAC-NC               2:31.38    2:23.99  
                1:11.21   2:23.99 (1:12.78)                                        
 44 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               2:25.64    2:25.43  
                1:10.74   2:25.43 (1:14.69)                                        
 45 Lexi Calder               14 MAC-NC               2:22.46    2:25.54  
                1:09.05   2:25.54 (1:16.49)                                        
 46 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              2:16.73    2:25.75  
                1:08.87   2:25.75 (1:16.88)                                        
 47 Amanda Losey              14 UN-NC                2:29.73    2:26.84  
                1:12.22   2:26.84 (1:14.62)                                        
 48 Claire Lyons              13 MAC-NC               2:33.24    2:27.15  
                1:12.70   2:27.15 (1:14.45)                                        
 49 Claire Heetderks          13 CAT-NC               2:26.77    2:27.67  
                1:09.91   2:27.67 (1:17.76)                                        
 50 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               2:27.77    2:27.87  
                1:10.82   2:27.87 (1:17.05)                                        
 51 Kourtney Cook             13 GCY-NC               2:34.89    2:29.24  
                1:12.37   2:29.24 (1:16.87)                                        
 52 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              2:27.74    2:29.56  
                1:12.61   2:29.56 (1:16.95)                                        
 53 Anabelle Short            13 SGSA-NC              2:31.29    2:29.80  
                1:11.89   2:29.80 (1:17.91)                                        
 54 Hannah Koh                14 GCY-NC               2:35.60    2:30.08  
                1:11.65   2:30.08 (1:18.43)                                        
 55 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC              2:34.02    2:30.32  
                1:10.38   2:30.32 (1:19.94)                                        
 56 Julianna Rieker           13 EAC-NC               2:29.70    2:30.45  
                1:11.99   2:30.45 (1:18.46)                                        
 57 Abby Susec                14 RAYS-OH              2:19.40    2:31.50  
                1:13.04   2:31.50 (1:18.46)                                        
 58 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              2:31.40    2:31.87  
                1:12.41   2:31.87 (1:19.46)                                        
 59 Cara Setzer               14 UN-NC                2:31.81    2:32.59  
                1:12.27   2:32.59 (1:20.32)                                        
 60 Mary Catherine Hoover     13 GCY-NC               2:28.67    2:32.80  
                1:12.53   2:32.80 (1:20.27)                                        
 61 Julianna Wojno            13 UN-OH                2:34.81    2:33.12  
                1:13.98   2:33.12 (1:19.14)                                        
 62 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               2:39.83    2:33.20  
                1:14.96   2:33.20 (1:18.24)                                        
 63 Emma Dalton               14 RAYS-OH              2:30.59    2:33.38  
                1:12.57   2:33.38 (1:20.81)                                        
 64 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               2:33.50    2:33.42  
                1:13.59   2:33.42 (1:19.83)                                        
 65 Abigail Stevens           14 STAR-NC              2:36.39    2:33.67  
                1:13.90   2:33.67 (1:19.77)                                        
 66 Kelly Vann                14 CAT-NC               2:31.68    2:34.20  
                1:11.27   2:34.20 (1:22.93)                                        
 67 Maggie Emmons             13 ATOM-NC              2:39.44    2:34.33  
                1:13.73   2:34.33 (1:20.60)                                        
 68 Emeline Martin            13 GCY-NC               2:47.95    2:34.44  
                1:14.78   2:34.44 (1:19.66)                                        
 69 Cam Thomas                14 GCY-NC               2:39.10    2:35.78  
                1:16.26   2:35.78 (1:19.52)                                        
 70 Lillian Smith             14 STAR-NC              2:44.73    2:37.47  
                1:15.25   2:37.47 (1:22.22)                                        
 71 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              2:41.90    2:37.62  
                1:15.17   2:37.62 (1:22.45)                                        
 72 Grace Hammond             13 GCY-NC               2:32.00    2:38.69  
                1:15.66   2:38.69 (1:23.03)                                        
 73 Megan Leo                 13 ATOM-NC              2:49.99    2:40.64  
                1:16.11   2:40.64 (1:24.53)                                        
 74 Rachel Abele              14 STAR-NC              2:57.41    2:41.26  
                1:18.09   2:41.26 (1:23.17)                                        
 75 Abigail Henderson         13 STAR-NC              2:44.67    2:41.53  
 76 Gracyn Pires              14 EAC-NC               3:02.11    2:42.16  
                1:19.27   2:42.16 (1:22.89)                                        
 77 Haley Mann                13 GCY-NC               2:40.96    2:43.70  
                1:17.43   2:43.70 (1:26.27)                                        
 78 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               2:53.61    2:44.27  
                1:19.12   2:44.27 (1:25.15)                                        
 79 Carson Branz              14 SFSC-NC              3:15.00    2:48.67  
                1:20.31   2:48.67 (1:28.36)                                        
 80 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              2:51.00    2:48.83  
                1:19.60   2:48.83 (1:29.23)                                        
 81 Amelia Maxey              13 EAC-NC               3:05.00    2:53.39  
                1:22.77   2:53.39 (1:30.62)                                        
 82 Julia Goldberg            14 YFD-MR               2:59.76    2:54.65  
                1:22.50   2:54.65 (1:32.15)                                        
 83 Mary Thorn Campbell       14 ATOM-NC              3:00.83    2:57.16  
                1:23.69   2:57.16 (1:33.47)                                        
 84 Leslie Laureano           13 GCY-NC               3:00.59    3:06.63  
                1:26.93   3:06.63 (1:39.70)                                        
 85 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               3:09.37    3:12.47  
                1:32.63   3:12.47 (1:39.84)                                        
 86 Stevie Powell             13 SGSA-NC              3:18.75    3:15.65  
                1:31.04   3:15.65 (1:44.61)                                        
 
Event 7  Women 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH              2:07.14    2:05.45   20  
                  29.10     1:00.79 (31.69)     1:33.18 (32.39)     2:05.45 (32.27)
  2 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:09.67    2:08.02   17  
                  29.43     1:01.84 (32.41)     1:35.10 (33.26)     2:08.02 (32.92)
  3 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              2:10.88    2:08.63   16  
                  30.30     1:02.85 (32.55)     1:36.13 (33.28)     2:08.63 (32.50)
  4 Olwyn Bartis              16 MAC-NC               2:09.58    2:09.12   15  
                  30.26     1:03.34 (33.08)     1:36.73 (33.39)     2:09.12 (32.39)
  5 Erynn Black               16 MAC-NC               2:14.45    2:09.85   14  
                  30.16     1:02.31 (32.15)     1:35.69 (33.38)     2:09.85 (34.16)
  6 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               2:13.83    2:10.73   13  
                  30.45     1:03.49 (33.04)     1:37.45 (33.96)     2:10.73 (33.28)
  7 Lydia Plasser             16 EAC-NC               2:11.93    2:10.95   12  
                  30.23     1:03.32 (33.09)     1:37.47 (34.15)     2:10.95 (33.48)
  8 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              2:09.04    2:14.06   11  
                  30.58     1:04.12 (33.54)     1:39.02 (34.90)     2:14.06 (35.04)
B - Final
  9 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               2:15.79    2:11.92    9  
                  31.14     1:04.49 (33.35)     1:38.49 (34.00)     2:11.92 (33.43)
 10 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:14.52    2:12.01    7  
                  30.83     1:04.75 (33.92)     1:38.39 (33.64)     2:12.01 (33.62)
 11 Lauren Fries              15 RAYS-OH              2:15.67    2:13.38    6  
                  30.76     1:04.97 (34.21)     1:39.65 (34.68)     2:13.38 (33.73)
 12 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              2:15.43    2:15.15    5  
                  30.75     1:05.01 (34.26)     1:40.33 (35.32)     2:15.15 (34.82)
 13 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              2:15.62    2:15.37    4  
                  32.06     1:06.04 (33.98)     1:41.02 (34.98)     2:15.37 (34.35)
 14 Anna Ketron               15 UN-MR                2:14.94    2:16.45    3  
                  31.39     1:05.36 (33.97)     1:40.49 (35.13)     2:16.45 (35.96)
 15 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               2:15.42    2:16.66    2  
                  31.56     1:06.09 (34.53)     1:41.69 (35.60)     2:16.66 (34.97)
 16 MG Greco                  16 UN-NC                2:15.95    2:17.61    1  
                  31.95     1:06.73 (34.78)     1:42.03 (35.30)     2:17.61 (35.58)
 
Event 7  Women 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH              2:06.22    2:07.14  
                1:01.70   2:07.14 (1:05.44)                                        
  2 Sadie Schumann            16 CAT-NC               2:08.65    2:09.00  
                1:03.12   2:09.00 (1:05.88)                                        
  3 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              2:11.43    2:09.04  
                1:03.77   2:09.04 (1:05.27)                                        
  4 Olwyn Bartis              16 MAC-NC               2:02.98    2:09.58  
                1:03.02   2:09.58 (1:06.56)                                        
  5 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:08.25    2:09.67  
                1:03.30   2:09.67 (1:06.37)                                        
  6 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              2:09.67    2:10.88  
                1:03.55   2:10.88 (1:07.33)                                        
  7 Lydia Plasser             16 EAC-NC               2:12.92    2:11.93  
                1:04.09   2:11.93 (1:07.84)                                        
  8 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               2:10.31    2:13.83  
                1:04.71   2:13.83 (1:09.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Erynn Black               16 MAC-NC               2:15.80    2:14.45  
                1:05.82   2:14.45 (1:08.63)                                        
 10 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:18.57    2:14.52  
                1:06.17   2:14.52 (1:08.35)                                        
 11 Anna Ketron               15 UN-MR                2:14.59    2:14.94  
                1:06.05   2:14.94 (1:08.89)                                        
 12 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               2:11.59    2:15.42  
                1:05.86   2:15.42 (1:09.56)                                        
 13 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              2:16.30    2:15.43  
                1:06.61   2:15.43 (1:08.82)                                        
 14 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              2:14.88    2:15.62  
                1:07.10   2:15.62 (1:08.52)                                        
 15 Lauren Fries              15 RAYS-OH              2:17.12    2:15.67  
                1:04.99   2:15.67 (1:10.68)                                        
 16 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               2:15.15    2:15.79  
                1:06.00   2:15.79 (1:09.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chloe Harris              15 MAC-NC               2:09.81    2:15.82  
                1:07.74   2:15.82 (1:08.08)                                        
 18 MG Greco                  16 UN-NC                2:16.69    2:15.95  
                1:06.12   2:15.95 (1:09.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Erica Losey               15 EAC-NC               2:18.67   J2:15.95  
                1:05.73   2:15.95 (1:10.22)                                        
 20 Juliette Bichon           16 YFD-MR               2:17.76    2:15.98  
                1:06.54   2:15.98 (1:09.44)                                        
 21 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              2:16.37    2:16.22  
                1:04.90   2:16.22 (1:11.32)                                        
 22 Meredith Wolf             16 RAYS-OH              2:15.32    2:16.24  
                1:06.42   2:16.24 (1:09.82)                                        
 23 Mikayla Klein             15 EAST-MR              2:11.58    2:16.38  
                1:05.22   2:16.38 (1:11.16)                                        
 24 Amy Dragelin              16 MAC-NC               2:07.83    2:16.40  
                1:05.06   2:16.40 (1:11.34)                                        
 25 Ella Vendal               15 ATOM-NC              2:18.25    2:16.58  
                1:05.33   2:16.58 (1:11.25)                                        
 26 Leanna Wall               16 RAYS-OH              2:11.16    2:16.64  
                1:05.72   2:16.64 (1:10.92)                                        
 27 Katie Wang                15 EAST-MR              2:23.05    2:16.80  
                1:05.94   2:16.80 (1:10.86)                                        
 28 Emme Nelson               16 MAC-NC               2:19.03    2:16.92  
                1:06.63   2:16.92 (1:10.29)                                        
 29 Katie Corbi               16 MAC-NC               2:09.72    2:16.94  
                1:05.67   2:16.94 (1:11.27)                                        
 30 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               2:19.13    2:16.99  
                1:08.31   2:16.99 (1:08.68)                                        
 31 Sarah Barton              15 MAC-NC               2:18.83    2:17.02  
                1:06.94   2:17.02 (1:10.08)                                        
 32 Janie Smith               15 MAC-NC               2:13.89    2:17.14  
                1:06.54   2:17.14 (1:10.60)                                        
 33 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              2:18.57    2:17.31  
                1:07.43   2:17.31 (1:09.88)                                        
 34 Sophia Allan              15 EAST-MR              2:26.80    2:17.32  
                1:06.17   2:17.32 (1:11.15)                                        
 35 Sydney Geada              16 MAC-NC               2:20.62    2:17.78  
                1:06.84   2:17.78 (1:10.94)                                        
 36 Maggie Whitman            16 UN-NC                2:17.22    2:18.05  
                1:06.03   2:18.05 (1:12.02)                                        
 37 Gaby Torres               16 EAST-MR              2:22.29    2:18.19  
                1:06.15   2:18.19 (1:12.04)                                        
 37 Esme Blackstock           15 YFD-MR               2:19.22    2:18.19  
                1:08.32   2:18.19 (1:09.87)                                        
 39 Victoria Dichak           15 MAC-NC               2:15.65    2:19.14  
                1:06.45   2:19.14 (1:12.69)                                        
 40 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              2:22.07    2:19.63  
                1:08.00   2:19.63 (1:11.63)                                        
 41 Alex Xerras               15 MAC-NC               2:17.45    2:19.66  
                1:07.52   2:19.66 (1:12.14)                                        
 42 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC              2:19.95    2:20.37  
                1:07.42   2:20.37 (1:12.95)                                        
 43 Amelia Kudela             15 ATOM-NC              2:23.99    2:20.74  
                1:06.36   2:20.74 (1:14.38)                                        
 44 Elena Mugno               15 EAST-MR              2:26.82    2:20.88  
                1:07.51   2:20.88 (1:13.37)                                        
 45 Emily Weiss               15 YFD-MR               2:20.37    2:21.21  
                1:08.52   2:21.21 (1:12.69)                                        
 46 Grace Brashear            15 ATOM-NC              2:33.99    2:21.78  
                1:07.94   2:21.78 (1:13.84)                                        
 47 Ellie VanNote             15 MAC-NC               2:09.92    2:21.85  
                1:08.72   2:21.85 (1:13.13)                                        
 48 Omega Pinnix              15 GCY-NC               2:11.04    2:21.89  
                1:07.48   2:21.89 (1:14.41)                                        
 49 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               2:27.21    2:21.94  
                1:09.63   2:21.94 (1:12.31)                                        
 50 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               2:22.63    2:22.16  
                1:08.88   2:22.16 (1:13.28)                                        
 51 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              2:24.86    2:22.55  
                1:08.52   2:22.55 (1:14.03)                                        
 52 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               2:18.29    2:22.63  
                1:08.06   2:22.63 (1:14.57)                                        
 53 Rachel Graham             16 EAC-NC               2:28.59    2:23.51  
                1:08.31   2:23.51 (1:15.20)                                        
 54 Bridget Cramer            16 RAYS-OH              2:21.48    2:23.56  
                1:09.80   2:23.56 (1:13.76)                                        
 55 Madden Jones              15 SGSA-NC              2:28.63    2:23.75  
                1:09.83   2:23.75 (1:13.92)                                        
 56 Lily Buckley              15 EAST-MR              2:39.86    2:23.79  
                1:07.89   2:23.79 (1:15.90)                                        
 57 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC               2:21.76    2:24.16  
                1:09.27   2:24.16 (1:14.89)                                        
 58 Anna Baker                15 RAYS-OH              2:25.05    2:24.55  
                1:11.50   2:24.55 (1:13.05)                                        
 59 Audrey Sept               15 CAT-NC               2:23.91    2:25.42  
                1:10.08   2:25.42 (1:15.34)                                        
 60 Olivia Bene               16 SGSA-NC              2:27.16    2:26.28  
                1:09.16   2:26.28 (1:17.12)                                        
 61 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               2:29.20    2:26.56  
                1:10.95   2:26.56 (1:15.61)                                        
 62 Anna Ashley               15 MAC-NC               2:27.44    2:26.60  
                1:10.21   2:26.60 (1:16.39)                                        
 63 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              2:30.23    2:27.36  
                1:12.07   2:27.36 (1:15.29)                                        
 64 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               2:27.93    2:27.62  
                1:11.40   2:27.62 (1:16.22)                                        
 65 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              2:32.82    2:28.35  
                1:12.34   2:28.35 (1:16.01)                                        
 66 Gaby Pires                16 EAC-NC               2:22.74    2:29.06  
                1:10.96   2:29.06 (1:18.10)                                        
 67 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               2:31.08    2:29.24  
                1:12.06   2:29.24 (1:17.18)                                        
 68 Sophie Hood               15 ATOM-NC              2:23.40    2:29.47  
                1:11.71   2:29.47 (1:17.76)                                        
 69 Caroline Hoover           15 GCY-NC               2:26.21    2:29.55  
                1:11.20   2:29.55 (1:18.35)                                        
 70 Julia Radomisli           15 YFD-MR               2:30.42    2:29.73  
                1:11.65   2:29.73 (1:18.08)                                        
 72 Sarah Green               15 YFD-MR               2:31.30    2:30.16  
                1:13.91   2:30.16 (1:16.25)                                        
 73 Lucy Roberts              15 CAT-NC               2:36.76    2:30.93  
                1:12.90   2:30.93 (1:18.03)                                        
 74 Kylie Mayhall             15 EAC-NC               2:38.34    2:32.00  
                1:13.31   2:32.00 (1:18.69)                                        
 75 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               2:31.66    2:32.48  
                1:13.17   2:32.48 (1:19.31)                                        
 76 Julianne Schneider        16 SGSA-NC              2:43.55    2:34.29  
                1:16.63   2:34.29 (1:17.66)                                        
 77 Renny Ingalls             15 ATOM-NC              2:35.78    2:34.84  
                1:15.63   2:34.84 (1:19.21)                                        
 78 MaryLynn Flowers          15 EAC-NC               2:46.31    2:35.19  
                1:14.36   2:35.19 (1:20.83)                                        
 79 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              2:44.54    2:41.18  
                1:17.61   2:41.18 (1:23.57)                                        
 80 Sophia Parker             15 STAR-NC              2:43.90    2:45.09  
                1:19.50   2:45.09 (1:25.59)                                        
 81 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               2:47.33    2:45.44  
                1:19.94   2:45.44 (1:25.50)                                        
 82 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              2:51.85    2:50.87  
                1:19.20   2:50.87 (1:31.67)                                        
 83 Rebecca Bab               15 YFD-MR               3:00.20    2:59.14  
                1:23.83   2:59.14 (1:35.31)                                        
 84 Irene Segone              16 YFD-MR               3:04.30    3:08.84  
                1:28.07   3:08.84 (1:40.77)                                        
 85 Brianna Gracia            16 CAT-NC               3:13.34    3:12.38  
                1:34.24   3:12.38 (1:38.14)                                        
 
Event 7  Women 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Amelia Gilchrist          19 EAC-NC               2:11.70    2:10.22   20  
                  30.13     1:03.11 (32.98)     1:36.19 (33.08)     2:10.22 (34.03)
  2 Zhada Fields              19 NCAC-NC              2:15.23    2:11.57   17  
                  30.60     1:04.28 (33.68)     1:38.36 (34.08)     2:11.57 (33.21)
  3 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              2:14.15    2:11.63   16  
                  30.37     1:03.34 (32.97)     1:37.44 (34.10)     2:11.63 (34.19)
  4 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              2:13.47    2:12.56   15  
                  30.96     1:04.52 (33.56)     1:38.84 (34.32)     2:12.56 (33.72)
  5 Georgia Panitz            17 EAST-MR              2:13.00    2:12.74   14  
                  30.33     1:04.28 (33.95)     1:38.52 (34.24)     2:12.74 (34.22)
  6 Kate Boyer                19 NCAC-NC              2:14.97    2:13.43   13  
                  30.33     1:03.77 (33.44)     1:38.77 (35.00)     2:13.43 (34.66)
  7 Olivia Kayye              17 CAT-NC               2:16.76    2:16.98   12  
                  31.81     1:06.50 (34.69)     1:42.13 (35.63)     2:16.98 (34.85)
  8 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              2:13.12    2:18.16   11  
                  31.55     1:05.97 (34.42)     1:42.10 (36.13)     2:18.16 (36.06)
B - Final
  9 Rachel Lee                17 MAC-NC               2:17.62    2:11.44    9  
                  30.28     1:03.57 (33.29)     1:37.50 (33.93)     2:11.44 (33.94)
 10 Emma Walker               17 UN-NC                2:18.44    2:13.87    7  
                  31.57     1:05.68 (34.11)     1:40.12 (34.44)     2:13.87 (33.75)
 11 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:17.08    2:14.78    6  
                  30.75     1:04.78 (34.03)     1:40.05 (35.27)     2:14.78 (34.73)
 12 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               2:19.10    2:15.35    5  
                  31.54     1:05.63 (34.09)     1:40.60 (34.97)     2:15.35 (34.75)
 13 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC               2:17.39    2:15.71    4  
                  31.42     1:05.72 (34.30)     1:40.80 (35.08)     2:15.71 (34.91)
 14 Sydney Haynes             17 MAC-NC               2:19.18    2:16.55    3  
                  31.72     1:06.39 (34.67)     1:41.36 (34.97)     2:16.55 (35.19)
 15 Madison Holland           18 MAC-NC               2:18.08    2:18.53    2  
                  32.45     1:07.44 (34.99)     1:42.97 (35.53)     2:18.53 (35.56)
 16 Gaige Elms                17 EAST-MR              2:18.10    2:19.64    1  
                  31.61     1:06.03 (34.42)     1:42.49 (36.46)     2:19.64 (37.15)
 
Event 7  Women 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amelia Gilchrist          19 EAC-NC               2:09.14    2:11.70  
                1:04.73   2:11.70 (1:06.97)                                        
  2 Georgia Panitz            17 EAST-MR              2:08.71    2:13.00  
                1:03.57   2:13.00 (1:09.43)                                        
  3 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              2:13.66    2:13.12  
                1:06.23   2:13.12 (1:06.89)                                        
  4 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              2:13.19    2:13.47  
                1:05.37   2:13.47 (1:08.10)                                        
  5 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              2:08.58    2:14.15  
                1:04.10   2:14.15 (1:10.05)                                        
  6 Kate Boyer                19 NCAC-NC              2:13.04    2:14.97  
                1:05.74   2:14.97 (1:09.23)                                        
  7 Zhada Fields              19 NCAC-NC              2:03.27    2:15.23  
                1:05.67   2:15.23 (1:09.56)                                        
  8 Olivia Kayye              17 CAT-NC               2:20.53    2:16.76  
                1:06.70   2:16.76 (1:10.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:15.15    2:17.08  
                1:06.26   2:17.08 (1:10.82)                                        
 10 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC               2:17.74    2:17.39  
                1:05.82   2:17.39 (1:11.57)                                        
 11 Rachel Lee                17 MAC-NC               2:08.71    2:17.62  
                1:06.45   2:17.62 (1:11.17)                                        
 12 Madison Holland           18 MAC-NC               2:10.30    2:18.08  
                1:06.77   2:18.08 (1:11.31)                                        
 13 Gaige Elms                17 EAST-MR              2:16.11    2:18.10  
                1:06.13   2:18.10 (1:11.97)                                        
 14 Emma Walker               17 UN-NC                2:09.75    2:18.44  
                1:07.27   2:18.44 (1:11.17)                                        
 15 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               2:19.71    2:19.10  
                1:07.23   2:19.10 (1:11.87)                                        
 16 Sydney Haynes             17 MAC-NC               2:16.79    2:19.18  
                1:07.75   2:19.18 (1:11.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Christina Marshall        18 EAC-NC               2:15.40    2:19.29  
                1:08.41   2:19.29 (1:10.88)                                        
 18 Ashley Slocum             17 CAT-NC               2:20.51    2:19.57  
                1:07.22   2:19.57 (1:12.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Maddie Smith              17 STAR-NC              2:18.53    2:21.04  
                1:06.87   2:21.04 (1:14.17)                                        
 20 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               2:14.71    2:21.27  
                1:08.69   2:21.27 (1:12.58)                                        
 21 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               2:14.28    2:22.28  
                1:07.97   2:22.28 (1:14.31)                                        
 22 Natalie Ford              17 MAC-NC               2:22.74    2:23.93  
                1:08.35   2:23.93 (1:15.58)                                        
 23 Jessica Weiss             18 YFD-MR               2:19.06    2:23.97  
                1:08.95   2:23.97 (1:15.02)                                        
 24 Claudia Barnett           17 MAC-NC               2:19.48    2:24.36  
                1:09.90   2:24.36 (1:14.46)                                        
 25 Alexandra Marshall        12 EAST-MR              2:30.85    2:24.66  
                1:10.04   2:24.66 (1:14.62)                                        
 26 Carlee Hammond            17 EAC-NC               2:28.97    2:27.34  
                1:10.57   2:27.34 (1:16.77)                                        
 27 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              2:30.51    2:36.96  
                1:14.89   2:36.96 (1:22.07)                                        
 71 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              2:24.57    2:30.10  
                1:12.33   2:30.10 (1:17.77)                                        
 
Event 8  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tim Connery               14 MAC-NC               2:01.88    1:58.91   20  
                  27.45       57.90 (30.45)     1:28.93 (31.03)     1:58.91 (29.98)
  2 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:05.14    2:01.04   17  
                  28.00       58.27 (30.27)     1:30.05 (31.78)     2:01.04 (30.99)
  3 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:04.64    2:04.23   16  
                  28.45     1:00.09 (31.64)     1:32.12 (32.03)     2:04.23 (32.11)
  4 Wesley Barnett            14 MAC-NC               2:05.45    2:05.79   15  
                  28.65     1:00.51 (31.86)     1:33.36 (32.85)     2:05.79 (32.43)
  5 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:06.23    2:05.92   14  
                  28.74     1:00.17 (31.43)     1:32.86 (32.69)     2:05.92 (33.06)
  6 Alex Atherton             14 MAC-NC               2:08.45    2:06.84   13  
                  29.11     1:00.94 (31.83)     1:34.05 (33.11)     2:06.84 (32.79)
  7 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              2:07.87    2:07.34   12  
                  28.97     1:01.18 (32.21)     1:34.54 (33.36)     2:07.34 (32.80)
  8 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              2:08.52    2:08.53   11  
                  29.90     1:02.40 (32.50)     1:35.93 (33.53)     2:08.53 (32.60)
B - Final
  9 Benjamin Hager            14 MAC-NC               2:10.15    2:06.67    9  
                  29.42     1:01.30 (31.88)     1:34.46 (33.16)     2:06.67 (32.21)
 10 Nathan Adams              14 MAC-NC               2:08.88    2:07.71    7  
                  29.29     1:01.91 (32.62)     1:34.88 (32.97)     2:07.71 (32.83)
 11 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               2:11.09    2:07.82    6  
                  30.35     1:02.63 (32.28)     1:35.34 (32.71)     2:07.82 (32.48)
 12 Victor Simmons            14 ATOM-NC              2:09.06    2:08.67    5  
                  29.40     1:02.15 (32.75)     1:36.08 (33.93)     2:08.67 (32.59)
 13 Harrison Powe             14 MAC-NC               2:11.13    2:09.88    4  
                  29.98     1:03.10 (33.12)     1:36.93 (33.83)     2:09.88 (32.95)
 14 Stephen Kim               14 MAC-NC               2:10.04    2:10.39    3  
                  29.74     1:02.93 (33.19)     1:36.63 (33.70)     2:10.39 (33.76)
 15 Tommy Frye                14 MAC-NC               2:11.02    2:10.59    2  
                  30.33     1:03.91 (33.58)     1:37.68 (33.77)     2:10.59 (32.91)
 16 Nicholas Falise           14 CAT-NC               2:09.79    2:10.93    1  
                  29.08     1:02.48 (33.40)     1:37.09 (34.61)     2:10.93 (33.84)
 
Event 8  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tim Connery               14 MAC-NC               2:06.90    2:01.88  
                  59.09   2:01.88 (1:02.79)                                        
  2 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:09.53    2:04.64  
                1:01.12   2:04.64 (1:03.52)                                        
  3 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:04.40    2:05.14  
                1:00.88   2:05.14 (1:04.26)                                        
  4 Wesley Barnett            14 MAC-NC               2:02.15    2:05.45  
                1:00.66   2:05.45 (1:04.79)                                        
  5 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:09.47    2:06.23  
                1:00.46   2:06.23 (1:05.77)                                        
  6 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              2:12.75    2:07.87  
                1:01.73   2:07.87 (1:06.14)                                        
  7 Alex Atherton             14 MAC-NC               2:09.85    2:08.45  
                1:01.58   2:08.45 (1:06.87)                                        
  8 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              2:16.76    2:08.52  
                1:02.87   2:08.52 (1:05.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nathan Adams              14 MAC-NC               2:11.29    2:08.88  
                1:02.73   2:08.88 (1:06.15)                                        
 10 Victor Simmons            14 ATOM-NC              2:14.00    2:09.06  
                1:00.32   2:09.06 (1:08.74)                                        
 11 Nicholas Falise           14 CAT-NC               2:12.65    2:09.79  
                1:02.90   2:09.79 (1:06.89)                                        
 12 Stephen Kim               14 MAC-NC               2:16.00    2:10.04  
                1:02.25   2:10.04 (1:07.79)                                        
 13 Benjamin Hager            14 MAC-NC               2:13.04    2:10.15  
                1:02.56   2:10.15 (1:07.59)                                        
 14 Tommy Frye                14 MAC-NC               2:13.00    2:11.02  
                1:02.47   2:11.02 (1:08.55)                                        
 15 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               2:12.77    2:11.09  
                1:03.21   2:11.09 (1:07.88)                                        
 16 Harrison Powe             14 MAC-NC               2:19.03    2:11.13  
                1:03.30   2:11.13 (1:07.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sam Reiger                14 ATOM-NC              2:16.35    2:11.36  
                1:03.10   2:11.36 (1:08.26)                                        
 18 Nate Holder               14 UN-NC                2:11.77    2:11.43  
                1:02.32   2:11.43 (1:09.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 AJ Das                    14 MAC-NC               2:17.38    2:11.77  
                1:03.21   2:11.77 (1:08.56)                                        
 20 Alex Griffey              14 MAC-NC               2:11.27    2:12.00  
                1:03.64   2:12.00 (1:08.36)                                        
 21 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:14.35    2:12.40  
                1:04.02   2:12.40 (1:08.38)                                        
 22 Logan Zucker              13 MAC-NC               2:18.06    2:12.72  
                1:05.16   2:12.72 (1:07.56)                                        
 23 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              2:21.36    2:13.16  
                1:03.61   2:13.16 (1:09.55)                                        
 24 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              2:19.38    2:13.23  
                1:04.67   2:13.23 (1:08.56)                                        
 25 Sam Graler                14 RAYS-OH              2:20.90    2:13.65  
                1:04.28   2:13.65 (1:09.37)                                        
 26 George Bujoreanu          14 MAC-NC               2:17.40    2:15.09  
                1:04.79   2:15.09 (1:10.30)                                        
 27 Brayden Brewer            14 MAC-NC               2:14.63    2:15.50  
                1:05.99   2:15.50 (1:09.51)                                        
 28 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              2:16.33    2:15.99  
                1:05.83   2:15.99 (1:10.16)                                        
 29 Ryan Weaver               13 CAT-NC               2:17.19    2:16.08  
                1:04.75   2:16.08 (1:11.33)                                        
 30 Reid Miller               13 MAC-NC               2:20.57    2:17.57  
                1:06.42   2:17.57 (1:11.15)                                        
 31 Ethan Womble              14 GCY-NC               2:19.99    2:18.19  
                1:06.57   2:18.19 (1:11.62)                                        
 32 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              2:26.91    2:18.29  
                1:06.50   2:18.29 (1:11.79)                                        
 33 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               2:30.73    2:18.37  
                1:05.31   2:18.37 (1:13.06)                                        
 34 Logan Ottke               13 RAYS-OH              2:20.87    2:18.66  
                1:05.94   2:18.66 (1:12.72)                                        
 35 Jack Guenther             13 ATOM-NC              2:23.78    2:20.65  
                1:07.11   2:20.65 (1:13.54)                                        
 36 Ben Peterson              13 SGSA-NC              2:25.23    2:20.71  
                1:08.65   2:20.71 (1:12.06)                                        
 37 Will Cooper               14 MAC-NC               2:23.08    2:21.21  
                1:06.28   2:21.21 (1:14.93)                                        
 38 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              2:17.08    2:23.63  
                1:08.16   2:23.63 (1:15.47)                                        
 39 Jack Reilly               13 SFSC-NC              2:50.00    2:23.89  
                1:08.75   2:23.89 (1:15.14)                                        
 40 Dylan Hu                  13 YFD-MR               2:29.57    2:24.88  
                1:10.21   2:24.88 (1:14.67)                                        
 41 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              2:44.89    2:25.91  
                1:10.97   2:25.91 (1:14.94)                                        
 42 Diego Fortson             14 RAYS-OH              2:31.50    2:26.45  
                1:10.87   2:26.45 (1:15.58)                                        
 43 Fletcher Tate             13 GCY-NC               2:33.15    2:27.55  
                1:09.36   2:27.55 (1:18.19)                                        
 44 Devin Bunner              14 CAT-NC               2:29.94    2:28.32  
                1:11.21   2:28.32 (1:17.11)                                        
 45 Joshua Breit              13 EAC-NC               2:28.76    2:29.08  
                1:09.19   2:29.08 (1:19.89)                                        
 46 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               2:34.44    2:29.74  
                1:11.53   2:29.74 (1:18.21)                                        
 47 Dalton Husketh            14 CAT-NC               2:32.36    2:32.30  
                1:12.16   2:32.30 (1:20.14)                                        
 48 Max Boho                  14 RAYS-OH              2:35.34    2:33.16  
                1:14.33   2:33.16 (1:18.83)                                        
 49 Ashton Chhan              14 CAT-NC               2:38.66    2:36.89  
                1:14.03   2:36.89 (1:22.86)                                        
 50 Chris Glebus              13 SGSA-NC              2:34.74    2:39.77  
                1:16.18   2:39.77 (1:23.59)                                        
 51 Sam Patterson             14 RAYS-OH              2:55.38    2:40.34  
                1:13.93   2:40.34 (1:26.41)                                        
 52 Ford Bryson               13 ATOM-NC              2:43.30    2:40.75  
                1:16.71   2:40.75 (1:24.04)                                        
 53 Blake Lyon                14 ATOM-NC              2:50.33    2:45.93  
                1:15.05   2:45.93 (1:30.88)                                        
 54 Louis Sianis              13 UN-NC                3:03.45    3:05.49  
                1:27.14   3:05.49 (1:38.35)                                        
 55 Chris Moye                13 EAC-NC               3:30.00    3:19.63  
 
Event 8  Men 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Preston Forst             15 UN-NC                1:58.35    1:56.22   20  
                  27.14       56.08 (28.94)     1:26.14 (30.06)     1:56.22 (30.08)
  2 Ben Fenwick               16 MAC-NC               2:00.07    1:57.97   17  
                  27.58       57.61 (30.03)     1:27.99 (30.38)     1:57.97 (29.98)
  3 Boyd Poelke               15 MAC-NC               2:00.68    1:58.17   16  
                  27.93       58.44 (30.51)     1:28.89 (30.45)     1:58.17 (29.28)
  4 Tim Cushman               16 EAST-MR              2:01.27    1:59.75   15  
                  27.59       57.82 (30.23)     1:29.20 (31.38)     1:59.75 (30.55)
  5 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:01.43    1:59.84   14  
                  28.29       58.84 (30.55)     1:29.74 (30.90)     1:59.84 (30.10)
  6 Jami Rzepecki             16 MAC-NC               2:03.14    2:00.67   13  
                  27.79       58.10 (30.31)     1:29.59 (31.49)     2:00.67 (31.08)
  7 Grady Wheeler             16 UN-OH                2:00.43    2:01.03   12  
                  27.99       58.32 (30.33)     1:29.86 (31.54)     2:01.03 (31.17)
  8 Chase Allison             16 MAC-NC               2:01.91    2:05.83   11  
                  27.51       58.65 (31.14)     1:31.98 (33.33)     2:05.83 (33.85)
B - Final
  9 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:03.79    1:58.93    9  
                  27.51       57.81 (30.30)     1:28.62 (30.81)     1:58.93 (30.31)
 10 Jack Valiquette           16 MAC-NC               2:03.32    2:01.15    7  
                  27.88       58.39 (30.51)     1:29.56 (31.17)     2:01.15 (31.59)
 11 Adam Chaney               15 RAYS-OH              2:03.29    2:03.53    6  
                  28.10       59.59 (31.49)     1:32.48 (32.89)     2:03.53 (31.05)
 12 Gator Pritchard           15 CAT-NC               2:04.51    2:03.59    5  
                  28.73       59.93 (31.20)     1:32.40 (32.47)     2:03.59 (31.19)
 13 Ike Atkinson              15 MAC-NC               2:04.18    2:03.73    4  
                  28.51       59.86 (31.35)     1:32.31 (32.45)     2:03.73 (31.42)
 14 Luke Barden               16 SGSA-NC              2:03.79    2:03.74    3  
                  28.86     1:00.38 (31.52)     1:32.90 (32.52)     2:03.74 (30.84)
 15 Karson Walker             15 RAYS-OH              2:04.54    2:05.45    2  
                  29.27     1:01.42 (32.15)     1:34.37 (32.95)     2:05.45 (31.08)
 16 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              2:03.50    2:05.80    1  
                  29.27     1:02.22 (32.95)     1:34.72 (32.50)     2:05.80 (31.08)
 
Event 8  Men 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Preston Forst             15 UN-NC                1:57.58    1:58.35  
                  57.23   1:58.35 (1:01.12)                                        
  2 Ben Fenwick               16 MAC-NC               1:55.76    2:00.07  
                  57.42   2:00.07 (1:02.65)                                        
  3 Grady Wheeler             16 UN-OH                2:02.38    2:00.43  
                  58.56   2:00.43 (1:01.87)                                        
  4 Boyd Poelke               15 MAC-NC               1:57.85    2:00.68  
  5 Tim Cushman               16 EAST-MR              2:05.54    2:01.27  
                  58.25   2:01.27 (1:03.02)                                        
  6 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:03.33    2:01.43  
                  59.63   2:01.43 (1:01.80)                                        
  7 Chase Allison             16 MAC-NC               2:01.01    2:01.91  
                  58.07   2:01.91 (1:03.84)                                        
  8 Jami Rzepecki             16 MAC-NC               1:59.84    2:03.14  
                  58.74   2:03.14 (1:04.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Adam Chaney               15 RAYS-OH              2:00.94    2:03.29  
 10 Jack Valiquette           16 MAC-NC               2:02.74    2:03.32  
                  58.95   2:03.32 (1:04.37)                                        
 11 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              2:05.01    2:03.50  
                  59.70   2:03.50 (1:03.80)                                        
 12 Luke Barden               16 SGSA-NC              2:03.65    2:03.79  
                  59.46   2:03.79 (1:04.33)                                        
 12 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:00.61    2:03.79  
                  59.31   2:03.79 (1:04.48)                                        
 14 Ike Atkinson              15 MAC-NC               2:07.85    2:04.18  
                1:01.54   2:04.18 (1:02.64)                                        
 15 Gator Pritchard           15 CAT-NC               2:01.93    2:04.51  
                  59.61   2:04.51 (1:04.90)                                        
 16 Karson Walker             15 RAYS-OH              2:05.86    2:04.54  
                  59.04   2:04.54 (1:05.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zack Whipple              15 MAC-NC               2:05.70    2:04.59  
                1:00.34   2:04.59 (1:04.25)                                        
 18 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               2:02.88    2:04.68  
                  59.24   2:04.68 (1:05.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Charles Rothenberger      15 MAC-NC               2:03.93    2:04.84  
                  59.88   2:04.84 (1:04.96)                                        
 20 Aidan Wilson              15 EAST-MR              2:12.81    2:05.11  
                1:00.72   2:05.11 (1:04.39)                                        
 21 Conall Monahan            15 MAC-NC               2:04.86    2:05.18  
                1:01.07   2:05.18 (1:04.11)                                        
 22 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              2:09.42    2:05.19  
                1:00.73   2:05.19 (1:04.46)                                        
 23 David Dingfelder          16 CAT-NC               2:06.99    2:05.81  
                1:00.45   2:05.81 (1:05.36)                                        
 24 Josh Fletcher             16 MAC-NC               2:01.71    2:05.83  
                1:00.24   2:05.83 (1:05.59)                                        
 25 Alex Eudy                 16 MAC-NC               2:01.52    2:06.93  
                1:00.56   2:06.93 (1:06.37)                                        
 26 Brian Crane               16 EAST-MR              2:07.33    2:07.23  
                1:01.86   2:07.23 (1:05.37)                                        
 27 Zachary Boies             16 EAST-MR              2:04.86    2:07.36  
                1:01.14   2:07.36 (1:06.22)                                        
 28 Markus Wennborg           16 MAC-NC               2:10.17    2:08.06  
                1:02.10   2:08.06 (1:05.96)                                        
 29 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               2:09.90    2:08.13  
                1:02.58   2:08.13 (1:05.55)                                        
 30 John Gehrig               15 MAC-NC               2:10.84    2:08.17  
                1:02.84   2:08.17 (1:05.33)                                        
 31 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              2:11.89    2:08.38  
                1:01.34   2:08.38 (1:07.04)                                        
 32 George Heidkamp           16 MAC-NC               2:05.68    2:08.45  
                1:01.08   2:08.45 (1:07.37)                                        
 33 Aki Li                    15 RAYS-OH              2:07.11    2:08.50  
                1:01.05   2:08.50 (1:07.45)                                        
 34 Mason Harding             16 MAC-NC               2:04.03    2:08.58  
                1:01.39   2:08.58 (1:07.19)                                        
 35 Jeff Echols               15 EAC-NC               2:12.43    2:08.88  
                1:02.36   2:08.88 (1:06.52)                                        
 36 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              2:12.13    2:09.08  
                1:01.50   2:09.08 (1:07.58)                                        
 37 Jack Neilsen              15 UN-NC                2:07.27    2:09.10  
                1:00.92   2:09.10 (1:08.18)                                        
 38 Austin Cummings           16 MAC-NC               2:04.60    2:09.22  
                1:01.94   2:09.22 (1:07.28)                                        
 39 Jonathan Ma               16 EAST-MR              2:08.06    2:09.60  
                  59.59   2:09.60 (1:10.01)                                        
 40 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              2:10.13    2:10.16  
                1:03.11   2:10.16 (1:07.05)                                        
 41 Josh Walker               16 ATOM-NC              2:20.05    2:10.18  
                1:02.52   2:10.18 (1:07.66)                                        
 42 Sam Andrews               15 EAST-MR              2:15.07    2:10.33  
                1:03.22   2:10.33 (1:07.11)                                        
 43 Jackson Davis             15 MAC-NC               2:12.89    2:10.46  
                1:02.72   2:10.46 (1:07.74)                                        
 44 Ethan Schneider           16 MAC-NC               2:05.75    2:10.58  
                1:03.94   2:10.58 (1:06.64)                                        
 45 Sam Marttila              16 EAC-NC               2:16.91    2:10.61  
                1:02.83   2:10.61 (1:07.78)                                        
 46 Neal Stratton             15 MAC-NC               2:15.23    2:11.32  
                1:04.18   2:11.32 (1:07.14)                                        
 47 Thomas Trent              15 SGSA-NC              2:08.49    2:11.85  
                1:02.26   2:11.85 (1:09.59)                                        
 48 Logan Robinson            16 MAC-NC               2:07.79    2:13.34  
                1:04.77   2:13.34 (1:08.57)                                        
 49 Theodore Poncet           15 YFD-MR               2:17.63    2:15.36  
                1:05.31   2:15.36 (1:10.05)                                        
 50 Alex Miller               16 EAST-MR              2:23.29    2:15.65  
                1:04.61   2:15.65 (1:11.04)                                        
 51 Henry Hazzard             15 UN-NC                2:17.51    2:16.17  
                1:03.67   2:16.17 (1:12.50)                                        
 52 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              2:19.76    2:17.09  
                1:05.82   2:17.09 (1:11.27)                                        
 53 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               2:23.04    2:17.49  
                1:05.51   2:17.49 (1:11.98)                                        
 54 Jonah Shin                15 RAYS-OH              2:18.83    2:17.67  
                1:06.46   2:17.67 (1:11.21)                                        
 55 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               2:16.87    2:18.03  
                1:05.28   2:18.03 (1:12.75)                                        
 56 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC               2:16.99    2:18.08  
                1:05.80   2:18.08 (1:12.28)                                        
 57 Alex Bria                 16 CAT-NC               2:14.58    2:18.80  
                1:04.79   2:18.80 (1:14.01)                                        
 58 Michael Horn              16 EAC-NC               2:26.69    2:20.98  
                1:07.75   2:20.98 (1:13.23)                                        
 59 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC              2:22.12    2:21.17  
                1:07.12   2:21.17 (1:14.05)                                        
 59 Athan Yanos               16 YFD-MR               2:27.70    2:21.17  
                1:07.86   2:21.17 (1:13.31)                                        
 61 Harrison Copeland         15 EAC-NC               2:42.48    2:25.72  
                1:08.93   2:25.72 (1:16.79)                                        
 62 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              2:28.99    2:26.53  
                1:09.19   2:26.53 (1:17.34)                                        
 63 Shea Suggs                16 RAYS-OH              2:29.05    2:28.19  
                1:10.63   2:28.19 (1:17.56)                                        
 64 Shea Brothers             16 YFD-MR               3:00.20    2:38.66  
                1:10.55   2:38.66 (1:28.11)                                        
 65 Logan Shattuck            15 STAR-NC              2:41.08    2:41.41  
                1:16.38   2:41.41 (1:25.03)                                        
 
Event 8  Men 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gordon Wheeler            18 UN-OH                1:59.62    1:56.79   20  
                  28.34       58.43 (30.09)     1:28.36 (29.93)     1:56.79 (28.43)
  2 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC               1:58.63    1:57.43   17  
                  27.57       57.42 (29.85)     1:27.69 (30.27)     1:57.43 (29.74)
  3 Alex Ballard              17 EAC-NC               1:59.44    1:57.49   16  
                  27.44       57.06 (29.62)     1:27.91 (30.85)     1:57.49 (29.58)
  4 Clay Hering               19 SGSA-NC              2:00.96    1:58.29   15  
                  28.37       58.57 (30.20)     1:29.07 (30.50)     1:58.29 (29.22)
  5 Ryan Williams             17 MAC-NC               2:01.88    1:58.76   14  
                  27.92       58.06 (30.14)     1:28.50 (30.44)     1:58.76 (30.26)
  6 Liam Bogart               17 EAST-MR              2:00.03    1:59.66   13  
                  27.86       58.59 (30.73)     1:29.56 (30.97)     1:59.66 (30.10)
  7 Pietro Nannucci           17 UN-NC                2:02.30    2:04.90   12  
                  27.87       59.66 (31.79)     1:32.36 (32.70)     2:04.90 (32.54)
  8 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              2:02.37    2:06.01   11  
                  28.02     1:00.67 (32.65)     1:33.08 (32.41)     2:06.01 (32.93)
B - Final
  9 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              2:02.85    2:01.57    9  
                  28.55       59.29 (30.74)     1:30.54 (31.25)     2:01.57 (31.03)
 10 Tom Bilden                20 NCAC-NC              2:03.66    2:02.26    7  
                  28.70     1:00.29 (31.59)     1:31.48 (31.19)     2:02.26 (30.78)
 11 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:02.66    2:02.34    6  
                  28.36       59.44 (31.08)     1:31.05 (31.61)     2:02.34 (31.29)
 12 Avery Gambill             17 MAC-NC               2:04.27    2:02.40    5  
                  28.72       59.73 (31.01)     1:31.64 (31.91)     2:02.40 (30.76)
 13 Bailey Burt               21 NCAC-NC              2:03.38    2:02.63    4  
                  28.60       59.20 (30.60)     1:30.93 (31.73)     2:02.63 (31.70)
 14 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              2:03.93    2:02.71    3  
                  29.45     1:00.45 (31.00)     1:31.39 (30.94)     2:02.71 (31.32)
 15 Coleman Manchester        18 MAC-NC               2:04.86    2:04.78    2  
                  29.36     1:00.99 (31.63)     1:32.85 (31.86)     2:04.78 (31.93)
 16 Devon French              17 YFD-MR               2:03.67    2:07.12    1  
                  28.65     1:00.89 (32.24)     1:34.64 (33.75)     2:07.12 (32.48)
 
Event 8  Men 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC               1:58.14    1:58.63  
                  57.18   1:58.63 (1:01.45)                                        
  2 Alex Ballard              17 EAC-NC               1:53.80    1:59.44  
                  58.16   1:59.44 (1:01.28)                                        
  3 Gordon Wheeler            18 UN-OH                1:57.02    1:59.62  
  4 Liam Bogart               17 EAST-MR              2:00.51    2:00.03  
                  58.90   2:00.03 (1:01.13)                                        
  5 Clay Hering               19 SGSA-NC              1:59.92    2:00.96  
                  59.42   2:00.96 (1:01.54)                                        
  6 Ryan Williams             17 MAC-NC               2:00.53    2:01.88  
  7 Pietro Nannucci           17 UN-NC                2:06.99    2:02.30  
                  58.08   2:02.30 (1:04.22)                                        
  8 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              1:59.94    2:02.37  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andrew Holzman            18 EAST-MR              1:59.30    2:02.66  
                  59.26   2:02.66 (1:03.40)                                        
 10 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              1:56.52    2:02.85  
                  59.62   2:02.85 (1:03.23)                                        
 11 Bailey Burt               21 NCAC-NC              1:57.08    2:03.38  
                  59.50   2:03.38 (1:03.88)                                        
 12 Tom Bilden                20 NCAC-NC              1:57.04    2:03.66  
                  59.32   2:03.66 (1:04.34)                                        
 13 Devon French              17 YFD-MR               2:01.79    2:03.67  
                1:00.33   2:03.67 (1:03.34)                                        
 14 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              2:00.37    2:03.93  
                1:00.00   2:03.93 (1:03.93)                                        
 15 Avery Gambill             17 MAC-NC               1:57.55    2:04.27  
 16 Coleman Manchester        18 MAC-NC               1:57.62    2:04.86  
                  59.53   2:04.86 (1:05.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Colson Zucker             17 MAC-NC               1:59.56    2:04.95  
 18 Ian Robinson              17 SGSA-NC              2:02.35    2:05.16  
                1:00.60   2:05.16 (1:04.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Graham Hertweck           17 STAR-NC              2:01.32    2:07.40  
                  59.73   2:07.40 (1:07.67)                                        
 20 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC               2:05.06    2:07.49  
                1:02.05   2:07.49 (1:05.44)                                        
 21 Thomas Svane-From         17 MAC-NC               2:02.78    2:07.80  
                1:01.68   2:07.80 (1:06.12)                                        
 22 Brian Glat                17 UN-MR                2:04.67    2:07.87  
                1:01.54   2:07.87 (1:06.33)                                        
 23 Nicholas Plumb            19 MAC-NC               2:03.86    2:08.29  
                1:03.20   2:08.29 (1:05.09)                                        
 24 Alec Kahn                 17 YFD-MR               2:11.45    2:09.27  
                1:02.56   2:09.27 (1:06.71)                                        
 25 JT Morehead               18 MAC-NC               2:02.80    2:09.75  
                1:01.89   2:09.75 (1:07.86)                                        
 26 Sam Mahoney               17 MAC-NC               2:00.90    2:10.12  
                1:02.24   2:10.12 (1:07.88)                                        
 27 Van Fletcher              41 TAC-NC               2:08.65    2:10.28  
                1:02.51   2:10.28 (1:07.77)                                        
 28 Hayden Ransbury           19 CAT-NC               2:05.79    2:10.92  
 29 Jackson Holcomb           17 CAT-NC               2:07.14    2:11.04  
 30 Adam Cocke                17 CAT-NC               2:10.52    2:12.24  
                1:03.63   2:12.24 (1:08.61)                                        
 31 Josh Dempsey              18 MAC-NC               2:02.25    2:12.80  
                1:02.81   2:12.80 (1:09.99)                                        
 32 Chris Chao                17 CAT-NC               2:10.89    2:13.11  
                1:03.90   2:13.11 (1:09.21)                                        
 33 Jason Heishman            18 ATOM-NC              2:15.92    2:13.16  
                1:03.42   2:13.16 (1:09.74)                                        
 34 Justin Hailey             17 RAYS-OH              2:18.56    2:15.36  
                1:03.99   2:15.36 (1:11.37)                                        
 35 Ryan Merritt              17 ATOM-NC              2:17.46    2:15.45  
                1:04.52   2:15.45 (1:10.93)                                        
 36 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC               2:15.58    2:15.90  
                1:04.95   2:15.90 (1:10.95)                                        
 37 Will Egan                 17 MAC-NC               2:13.01    2:18.16  
                1:05.29   2:18.16 (1:12.87)                                        
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              1:17.23    1:14.67   20  
                  35.06     1:14.67 (39.61)                                        
  2 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              1:18.50    1:15.46   17  
                  36.17     1:15.46 (39.29)                                        
  3 Ava Franks                14 EAST-MR              1:18.94    1:16.09   16  
                  36.16     1:16.09 (39.93)                                        
  4 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              1:20.04    1:16.95   15  
                  36.95     1:16.95 (40.00)                                        
  5 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               1:17.78    1:18.34   14  
                  37.29     1:18.34 (41.05)                                        
  6 Eliza Gesse               14 GCY-NC               1:20.35    1:19.82   13  
                  36.69     1:19.82 (43.13)                                        
  7 Hannah Koh                14 GCY-NC               1:20.75    1:21.00   12  
                  38.06     1:21.00 (42.94)                                        
  8 Laura Davis               14 MAC-NC               1:20.80    1:21.11   11  
                  38.31     1:21.11 (42.80)                                        
B - Final
  9 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              1:22.68    1:20.00    9  
                  37.37     1:20.00 (42.63)                                        
 10 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               1:23.12    1:21.76    7  
                  37.68     1:21.76 (44.08)                                        
 11 Addie Rogers              14 MAC-NC               1:21.08    1:22.27    6  
                  38.24     1:22.27 (44.03)                                        
 12 Jordan Browning           13 MAC-NC               1:24.27    1:23.70    5  
                  40.08     1:23.70 (43.62)                                        
 13 Caitlin Horn              13 EAC-NC               1:23.54    1:23.96    4  
                  39.78     1:23.96 (44.18)                                        
 14 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              1:22.88    1:24.27    3  
                  39.66     1:24.27 (44.61)                                        
 15 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:24.60    1:25.08    2  
                  40.25     1:25.08 (44.83)                                        
 16 Lexi Calder               14 MAC-NC               1:24.26    1:25.32    1  
                  40.36     1:25.32 (44.96)                                        
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              1:19.04    1:17.23  
  2 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               1:19.45    1:17.78  
  3 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              1:16.66    1:18.50  
  4 Ava Franks                14 EAST-MR              1:17.40    1:18.94  
  5 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              1:18.52    1:20.04  
  6 Eliza Gesse               14 GCY-NC               1:18.26    1:20.35  
  7 Hannah Koh                14 GCY-NC               1:21.00    1:20.75  
  8 Laura Davis               14 MAC-NC               1:19.27    1:20.80  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Addie Rogers              14 MAC-NC               1:22.54    1:21.08  
 10 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              1:20.13    1:22.68  
 11 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              1:26.28    1:22.88  
 12 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               1:23.90    1:23.12  
 13 Caitlin Horn              13 EAC-NC               1:20.19    1:23.54  
 14 Lexi Calder               14 MAC-NC               1:23.60    1:24.26  
 15 Jordan Browning           13 MAC-NC               1:23.43    1:24.27  
 16 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:25.89    1:24.60  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Emily Ally                14 GCY-NC               1:22.26    1:24.64  
 18 Ella Whitman              14 UN-NC                1:29.11    1:24.83  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Isabella Anton            13 MAC-NC               1:26.06    1:24.90  
 20 Katie Knorr               14 GCY-NC               1:25.77    1:25.66  
 20 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               1:18.28    1:25.66  
 22 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               1:25.74    1:25.89  
 23 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               1:24.42    1:26.23  
 24 Kate Stafford             14 GCY-NC               1:21.27    1:26.50  
 24 Reagan Manning            13 RAYS-OH              1:34.92    1:26.50  
 26 Iris Yang                 13 MAC-NC               1:27.78    1:26.51  
 27 Lillian Smith             14 STAR-NC              1:28.88    1:26.72  
 28 Alison Thome              13 MAC-NC               1:24.58    1:26.74  
 28 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               1:27.02    1:26.74  
 30 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              1:29.87    1:26.86  
 31 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              1:26.57    1:27.01  
 32 Claire Lyons              13 MAC-NC               1:26.09    1:27.44  
 33 Meghan Ballard            14 EAC-NC               1:25.58    1:27.46  
 34 Kourtney Cook             13 GCY-NC               1:29.91    1:28.65  
 35 Heather Duckworth         13 EAC-NC               1:25.93    1:29.18  
 36 Hannah Hill               14 RAYS-OH              1:29.75    1:30.02  
 37 Caroline Cross            13 GCY-NC               1:32.44    1:30.14  
 38 Cara Setzer               14 UN-NC                1:29.29    1:30.17  
 39 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               1:29.14    1:31.05  
 40 Julianna Wojno            13 UN-OH                1:43.87    1:33.12  
 41 Julianna Rieker           13 EAC-NC               1:36.74    1:33.99  
 42 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              1:39.59    1:34.85  
 43 Abigail Henderson         13 STAR-NC              1:35.44    1:35.17  
 44 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              1:45.42    1:36.18  
 45 Emma Dalton               14 RAYS-OH              1:40.57    1:36.76  
 46 Claire Heetderks          13 CAT-NC               1:37.88    1:37.31  
 47 Emeline Martin            13 GCY-NC               1:47.43    1:37.71  
 48 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              1:39.73    1:37.92  
 49 Emily Knorr               14 GCY-NC               1:47.30    1:38.43  
 50 Megan Leo                 13 ATOM-NC              1:35.99    1:38.47  
 51 Amelia Maxey              13 EAC-NC               1:40.00    1:40.11  
 52 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               1:41.59    1:40.92  
 53 Grace Hammond             13 GCY-NC               1:34.74    1:42.67  
 54 Mary Thorn Campbell       14 ATOM-NC              1:45.37    1:43.01  
 55 Julia Goldberg            14 YFD-MR               1:42.17    1:43.76  
 56 Carson Branz              14 SFSC-NC              1:45.00    1:44.87  
 57 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               1:42.80    1:46.58  
 58 Rachel Abele              14 STAR-NC              2:00.62    1:48.14  
 59 Leslie Laureano           13 GCY-NC               1:48.78    1:55.06  
 -- Stevie Powell             13 SGSA-NC              2:16.84         DQ  
 
Event 9  Women 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Emme Nelson               16 MAC-NC               1:16.77    1:14.60   20  
                  35.16     1:14.60 (39.44)                                        
  2 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:14.84    1:14.97   17  
                  35.48     1:14.97 (39.49)                                        
  3 Hayley Kirk               16 KP-SE                1:16.29    1:15.15   16  
                  35.43     1:15.15 (39.72)                                        
  4 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              1:17.13    1:15.33   15  
                  35.82     1:15.33 (39.51)                                        
  5 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               1:16.82    1:16.81   14  
                  36.64     1:16.81 (40.17)                                        
  6 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:19.22    1:17.35   13  
                  36.50     1:17.35 (40.85)                                        
  7 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:18.24    1:17.47   12  
                  36.20     1:17.47 (41.27)                                        
  8 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               1:19.78    1:20.17   11  
                  38.44     1:20.17 (41.73)                                        
B - Final
  9 Olivia Carter             16 EAC-NC               1:20.04    1:16.17    9  
                  36.36     1:16.17 (39.81)                                        
 10 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               1:19.85    1:18.90    7  
                  36.97     1:18.90 (41.93)                                        
 11 Emily Weiss               15 YFD-MR               1:19.98    1:20.51    6  
                  37.84     1:20.51 (42.67)                                        
 12 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              1:22.86    1:20.60    5  
                  37.33     1:20.60 (43.27)                                        
 13 Sydney Geada              16 MAC-NC               1:22.99    1:21.25    4  
                  39.04     1:21.25 (42.21)                                        
 14 Grace Allen               15 KP-SE                1:21.48    1:21.55    3  
                  38.05     1:21.55 (43.50)                                        
 15 MG Greco                  16 UN-NC                1:23.14    1:21.87    2  
                  38.97     1:21.87 (42.90)                                        
 16 Juliette Bichon           16 YFD-MR               1:22.70    1:24.49    1  
                  40.57     1:24.49 (43.92)                                        
 
Event 9  Women 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:15.22    1:14.84  
  2 Hayley Kirk               16 KP-SE                1:18.32    1:16.29  
  3 Emme Nelson               16 MAC-NC               1:12.39    1:16.77  
  4 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               1:14.47    1:16.82  
  5 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              1:16.74    1:17.13  
  6 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:20.23    1:18.24  
  7 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:13.75    1:19.22  
  8 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               1:16.20    1:19.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               1:19.59    1:19.85  
 10 Emily Weiss               15 YFD-MR               1:15.24    1:19.98  
 11 Olivia Carter             16 EAC-NC               1:24.15    1:20.04  
 12 Grace Allen               15 KP-SE                1:22.25    1:21.48  
 13 Juliette Bichon           16 YFD-MR               1:26.08    1:22.70  
 14 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              1:24.68    1:22.86  
 15 Sydney Geada              16 MAC-NC               1:22.08    1:22.99  
 16 MG Greco                  16 UN-NC                1:26.42    1:23.14  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              1:25.35    1:23.69  
 18 Lauren Fries              15 RAYS-OH              1:25.83    1:23.87  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jazmine Smith             16 EAST-MR              1:29.27    1:24.87  
 20 Meredith Wolf             16 RAYS-OH              1:28.13    1:24.94  
 21 Anna Vancil               16 GCY-NC               1:28.63    1:25.13  
 22 Cate Davis                16 EAC-NC               1:28.31    1:25.29  
 23 Erica Losey               15 EAC-NC               1:25.75    1:25.83  
 24 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               1:28.79    1:26.28  
 25 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              1:29.40    1:26.50  
 26 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               1:25.75    1:26.57  
 27 Elena Mugno               15 EAST-MR              1:32.18    1:26.72  
 28 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               1:26.18    1:27.01  
 29 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               1:31.74    1:27.12  
 30 Rachel Graham             16 EAC-NC               1:26.78    1:27.49  
 31 Sophie Hood               15 ATOM-NC              1:25.34    1:27.53  
 32 Jessica Moye              16 EAC-NC               1:31.68    1:28.09  
 33 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               1:27.26    1:28.21  
 34 Grace Brashear            15 ATOM-NC              1:40.11    1:28.98  
 35 Katie Wang                15 EAST-MR              1:33.63    1:30.06  
 36 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              1:26.46    1:30.62  
 37 Annie Grove               15 SGSA-NC              1:27.48    1:31.02  
 38 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               1:35.01    1:31.21  
 39 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               1:26.44    1:31.70  
 40 Lucy Roberts              15 CAT-NC               1:38.12    1:32.27  
 41 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              1:30.77    1:32.91  
 42 Summer Miller             16 EAC-NC               1:38.19    1:33.48  
 43 Sophia Parker             15 STAR-NC              1:39.01    1:34.35  
 44 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              1:38.04    1:34.95  
 45 Renny Ingalls             15 ATOM-NC              1:33.89    1:37.50  
 46 Julia Radomisli           15 YFD-MR               1:36.33    1:37.74  
 47 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               1:40.19    1:38.94  
 48 Caroline Hoover           15 GCY-NC               1:35.48    1:39.27  
 49 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              1:45.77    1:41.69  
 50 Irene Segone              16 YFD-MR               1:45.20    1:46.60  
 51 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              1:54.29    1:50.97  
 52 Rebecca Bab               15 YFD-MR               1:41.50    1:51.49  
 -- Olivia Bene               16 SGSA-NC                   NT   X1:19.95  
 -- Brianna Gracia            16 CAT-NC               2:00.00         DQ  
 
Event 9  Women 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              1:17.39    1:16.13   20  
                  35.64     1:16.13 (40.49)                                        
  2 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:18.24    1:16.50   17  
                  36.02     1:16.50 (40.48)                                        
  3 Rachel Lee                17 MAC-NC               1:21.23    1:17.75   16  
                  36.36     1:17.75 (41.39)                                        
  4 Natalie Ford              17 MAC-NC               1:21.78    1:19.37   15  
                  36.65     1:19.37 (42.72)                                        
  5 Kat Morrison              17 EAC-NC               1:21.40    1:19.40   14  
                  37.31     1:19.40 (42.09)                                        
  6 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               1:20.75    1:20.18   13  
                  37.59     1:20.18 (42.59)                                        
  7 Kate Boyer                19 NCAC-NC              1:19.34    1:20.83   12  
                  38.34     1:20.83 (42.49)                                        
  8 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               1:21.20    1:21.07   11  
                  38.62     1:21.07 (42.45)                                        
B - Final
  9 Claudia Barnett           17 MAC-NC               1:22.20    1:21.00    9  
                  38.03     1:21.00 (42.97)                                        
 10 Emerson Graham            17 MAC-NC               1:24.73    1:21.29    7  
                  37.88     1:21.29 (43.41)                                        
 11 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:25.45    1:22.45    6  
                  39.00     1:22.45 (43.45)                                        
 12 Olivia Kayye              17 CAT-NC               1:22.06    1:23.35    5  
                  39.90     1:23.35 (43.45)                                        
 13 Christina Marshall        18 EAC-NC               1:23.48    1:23.73    4  
                  39.32     1:23.73 (44.41)                                        
 14 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC               1:25.71    1:24.31    3  
                  39.81     1:24.31 (44.50)                                        
 15 Sydney Haynes             17 MAC-NC               1:24.84    1:24.45    2  
                  39.97     1:24.45 (44.48)                                        
 16 Madison Holland           18 MAC-NC               1:27.38    1:29.84    1  
                  42.18     1:29.84 (47.66)                                        
 
Event 9  Women 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              1:12.63    1:17.39  
  2 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:15.46    1:18.24  
  3 Kate Boyer                19 NCAC-NC              1:15.70    1:19.34  
  4 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               1:16.42    1:20.75  
  5 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               1:17.60    1:21.20  
  6 Rachel Lee                17 MAC-NC               1:20.46    1:21.23  
  7 Kat Morrison              17 EAC-NC               1:15.86    1:21.40  
  8 Natalie Ford              17 MAC-NC               1:21.27    1:21.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Olivia Kayye              17 CAT-NC               1:25.60    1:22.06  
 10 Claudia Barnett           17 MAC-NC               1:25.00    1:22.20  
 11 Christina Marshall        18 EAC-NC               1:21.73    1:23.48  
 12 Emerson Graham            17 MAC-NC               1:16.96    1:24.73  
 13 Sydney Haynes             17 MAC-NC               1:22.02    1:24.84  
 14 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:24.01    1:25.45  
 15 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC               1:23.02    1:25.71  
 16 Madison Holland           18 MAC-NC               1:30.67    1:27.38  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              1:41.83    1:34.92  
 18 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              1:48.10    1:48.91  
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tim Connery               14 MAC-NC               1:11.14    1:07.64   20  
                  31.90     1:07.64 (35.74)                                        
  2 Garrett Boone             14 ATOM-NC              1:11.56    1:10.63   17  
                  33.37     1:10.63 (37.26)                                        
  3 Matthew Kroll             13 MAC-NC               1:12.03    1:12.20   16  
                  33.81     1:12.20 (38.39)                                        
  4 Stephen Kim               14 MAC-NC               1:13.63    1:12.34   15  
                  34.21     1:12.34 (38.13)                                        
  5 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              1:13.13    1:13.26   14  
                  35.44     1:13.26 (37.82)                                        
  6 Benjamin Hager            14 MAC-NC               1:14.19    1:13.37   13  
                  35.03     1:13.37 (38.34)                                        
  7 Julian Maycock            14 SGSA-NC              1:14.06    1:14.15   12  
                  35.09     1:14.15 (39.06)                                        
  8 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               1:13.42    1:14.28   11  
                  34.83     1:14.28 (39.45)                                        
B - Final
  9 Andy Dorsel               14 MAC-NC               1:16.02    1:14.93    9  
                  35.95     1:14.93 (38.98)                                        
 10 Flinn Hering              14 SGSA-NC              1:17.71    1:15.63    7  
                  36.06     1:15.63 (39.57)                                        
 11 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:15.82    1:16.32    6  
                  36.76     1:16.32 (39.56)                                        
 12 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               1:20.71    1:17.39    5  
                  36.58     1:17.39 (40.81)                                        
 13 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              1:21.18    1:18.36    4  
                  36.96     1:18.36 (41.40)                                        
 14 Ryan Weaver               13 CAT-NC               1:21.75    1:19.62    3  
                  37.34     1:19.62 (42.28)                                        
 15 Harrison Powe             14 MAC-NC               1:19.47    1:19.65    2  
                  38.07     1:19.65 (41.58)                                        
 16 Michael Brashear          13 ATOM-NC              1:20.56    1:21.61    1  
                  37.91     1:21.61 (43.70)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tim Connery               14 MAC-NC               1:07.13    1:11.14  
  2 Garrett Boone             14 ATOM-NC              1:12.75    1:11.56  
  3 Matthew Kroll             13 MAC-NC               1:11.89    1:12.03  
  4 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              1:13.88    1:13.13  
  5 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               1:15.17    1:13.42  
  6 Stephen Kim               14 MAC-NC               1:11.10    1:13.63  
  7 Julian Maycock            14 SGSA-NC              1:16.96    1:14.06  
  8 Benjamin Hager            14 MAC-NC               1:17.76    1:14.19  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:21.36    1:15.82  
 10 Andy Dorsel               14 MAC-NC               1:17.85    1:16.02  
 11 Flinn Hering              14 SGSA-NC              1:19.50    1:17.71  
 12 Harrison Powe             14 MAC-NC               1:27.09    1:19.47  
 13 Michael Brashear          13 ATOM-NC              1:39.58    1:20.56  
 14 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               1:20.23    1:20.71  
 15 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              1:23.22    1:21.18  
 16 Ryan Weaver               13 CAT-NC               1:23.89    1:21.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              1:26.46    1:22.06  
 18 Jack Allen                13 KP-SE                1:24.17    1:22.13  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Owen Rock                 14 GCY-NC               1:29.48    1:22.28  
 20 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              1:22.41    1:22.51  
 21 Patty Esposito            14 GCY-NC               1:24.55    1:22.84  
 22 Devin Bunner              14 CAT-NC               1:24.82    1:23.62  
 23 Ray Zhang                 13 GCY-NC               1:26.43    1:23.96  
 24 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               1:25.05    1:24.65  
 25 Isaiah Auman              13 EAC-NC               1:24.92    1:25.21  
 26 Alex Miroshnichenko       14 GCY-NC               1:25.66    1:25.29  
 27 Bryson Mrzygod            13 ATOM-NC              1:34.31    1:25.66  
 28 Fletcher Tate             13 GCY-NC               1:30.31    1:26.84  
 29 Logan Ottke               13 RAYS-OH              1:28.26    1:27.83  
 30 Eli Devyak                13 RAYS-OH              1:30.91    1:29.08  
 31 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              1:31.58    1:29.36  
 32 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               1:37.14    1:30.83  
 33 Ethan Womble              14 GCY-NC               1:27.99    1:32.35  
 34 Joshua Breit              13 EAC-NC               1:30.50    1:33.98  
 35 Dylan Hu                  13 YFD-MR               1:34.73    1:34.91  
 36 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              1:36.88    1:35.76  
 37 Blake Lyon                14 ATOM-NC              1:38.53    1:36.06  
 38 Max Boho                  14 RAYS-OH              1:40.88    1:37.08  
 39 Sam Patterson             14 RAYS-OH              1:47.13    1:42.41  
 40 Chris Moye                13 EAC-NC               1:57.92    1:46.41  
 41 Chris Glebus              13 SGSA-NC              1:44.24    1:48.50  
 42 Luke Smelzer              13 SGSA-NC              1:58.32    1:49.88  
 
Event 10  Men 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott Lyons               16 MAC-NC               1:10.18    1:07.45   20  
                  32.39     1:07.45 (35.06)                                        
  2 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              1:11.67    1:07.80   17  
                  32.65     1:07.80 (35.15)                                        
  3 Griffin Manning           16 RAYS-OH              1:08.96    1:07.88   16  
                  31.53     1:07.88 (36.35)                                        
  4 Jack Meehan               15 ATOM-NC              1:09.65    1:07.93   15  
                  31.96     1:07.93 (35.97)                                        
  5 Ben Duckworth             15 EAC-NC               1:08.61    1:08.48   14  
                  31.99     1:08.48 (36.49)                                        
  6 Jack Valiquette           16 MAC-NC               1:11.43    1:11.12   13  
                  33.65     1:11.12 (37.47)                                        
  7 Markus Wennborg           16 MAC-NC               1:11.76    1:11.33   12  
                  33.95     1:11.33 (37.38)                                        
  8 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              1:12.16    1:11.68   11  
                  33.69     1:11.68 (37.99)                                        
B - Final
  9 Chase Allison             16 MAC-NC               1:13.20    1:11.95    9  
                  34.84     1:11.95 (37.11)                                        
 10 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              1:15.47    1:12.46    7  
                  34.50     1:12.46 (37.96)                                        
 11 Alex Bria                 16 CAT-NC               1:14.31    1:13.04    6  
                  34.49     1:13.04 (38.55)                                        
 12 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              1:15.63    1:14.38    5  
                  35.06     1:14.38 (39.32)                                        
 13 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               1:16.21    1:15.47    4  
                  35.48     1:15.47 (39.99)                                        
 14 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               1:15.64    1:16.34    3  
                  35.90     1:16.34 (40.44)                                        
 15 Alex Miller               16 EAST-MR              1:18.08    1:17.90    2  
                  35.84     1:17.90 (42.06)                                        
 16 Kevin Crane               15 EAST-MR              1:17.97    1:19.18    1  
                  36.87     1:19.18 (42.31)                                        
 
Event 10  Men 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ben Duckworth             15 EAC-NC               1:07.68    1:08.61  
  2 Griffin Manning           16 RAYS-OH              1:11.18    1:08.96  
  3 Jack Meehan               15 ATOM-NC              1:08.82    1:09.65  
  4 Scott Lyons               16 MAC-NC               1:07.68    1:10.18  
  5 Jack Valiquette           16 MAC-NC               1:11.98    1:11.43  
  6 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              1:11.18    1:11.67  
  7 Markus Wennborg           16 MAC-NC               1:10.41    1:11.76  
  8 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              1:10.66    1:12.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chase Allison             16 MAC-NC               1:14.68    1:13.20  
 10 Alex Bria                 16 CAT-NC               1:12.73    1:14.31  
 11 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              1:12.88    1:15.47  
 12 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              1:16.84    1:15.63  
 13 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               1:15.67    1:15.64  
 14 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               1:14.14    1:16.21  
 14 Landon Hartis             15 EAC-NC               1:13.39    1:16.21  
 16 Kevin Crane               15 EAST-MR              1:22.62    1:17.97  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alex Miller               16 EAST-MR              1:22.66    1:18.08  
 18 Jack Neilsen              15 UN-NC                1:19.37    1:18.36  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Aidan Wilson              15 EAST-MR              1:24.53    1:18.61  
 20 Adam Chaney               15 RAYS-OH              1:24.31    1:20.45  
 21 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               1:18.29    1:20.61  
 22 Charles Rothenberger      15 MAC-NC               1:24.66    1:20.93  
 23 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              1:22.58    1:22.46  
 24 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              1:21.65    1:22.84  
 25 Athan Yanos               16 YFD-MR               1:27.98    1:23.13  
 26 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              1:22.29    1:23.25  
 27 Jonah Shin                15 RAYS-OH              1:26.38    1:24.49  
 28 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              1:49.19    1:28.71  
 29 Eli Henry                 15 RAYS-OH              1:29.01    1:28.91  
 30 Shea Suggs                16 RAYS-OH              1:30.97    1:31.43  
 31 Michael Horn              16 EAC-NC               1:32.15    1:32.73  
 32 Shea Brothers             16 YFD-MR               1:37.47    1:34.58  
 33 Logan Shattuck            15 STAR-NC              1:42.50    1:41.94  
 -- Sam Andrews               15 EAST-MR              1:41.29         DQ  
 
Event 10  Men 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              1:08.81    1:06.24   20  
                  31.71     1:06.24 (34.53)                                        
  2 Jacob Rauch               17 ATOM-NC              1:09.19    1:06.69   17  
                  31.39     1:06.69 (35.30)                                        
  3 Colson Zucker             17 MAC-NC               1:08.90    1:07.19   16  
                  30.98     1:07.19 (36.21)                                        
  4 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               1:10.56    1:09.22   15  
                  32.33     1:09.22 (36.89)                                        
  5 Connor Sept               17 CAT-NC               1:11.56    1:10.12   14  
                  32.65     1:10.12 (37.47)                                        
  6 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               1:10.76    1:10.98   13  
                  33.38     1:10.98 (37.60)                                        
  7 Will Egan                 17 MAC-NC               1:13.86    1:12.60   12  
                  33.70     1:12.60 (38.90)                                        
  8 Teddy Perelli             17 MAC-NC               1:14.03    1:13.98   11  
                  34.99     1:13.98 (38.99)                                        
B - Final
  9 Michael Dockham           17 STAR-NC              1:14.08    1:12.42    9  
                  33.70     1:12.42 (38.72)                                        
 10 Josh Dempsey              18 MAC-NC               1:14.86    1:13.19    7  
                  34.51     1:13.19 (38.68)                                        
 11 Davis Hoover              17 UN-NC                1:17.01    1:14.05    6  
                  34.13     1:14.05 (39.92)                                        
 12 Joseph Murray             18 MAC-NC               1:16.25    1:14.44    5  
                  35.72     1:14.44 (38.72)                                        
 13 Collin Montague           17 CAT-NC               1:16.33    1:15.65    4  
                  34.22     1:15.65 (41.43)                                        
 14 Ben Esposito              17 GCY-NC               1:17.41    1:16.85    3  
                  36.04     1:16.85 (40.81)                                        
 15 Alec Kahn                 17 YFD-MR               1:16.46    1:17.35    2  
                  36.63     1:17.35 (40.72)                                        
 16 Bryce Chu                 17 EAST-MR              1:17.99    1:20.40    1  
                  37.93     1:20.40 (42.47)                                        
 
Event 10  Men 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              1:06.95    1:08.81  
  2 Colson Zucker             17 MAC-NC               1:04.99    1:08.90  
  3 Jacob Rauch               17 ATOM-NC              1:05.18    1:09.19  
  4 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               1:09.05    1:10.56  
  5 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               1:12.30    1:10.76  
  6 Connor Sept               17 CAT-NC               1:08.05    1:11.56  
  7 Liam Bogart               17 EAST-MR              1:30.04    1:11.92  
  8 Todd Echols               17 EAC-NC               1:11.14    1:12.03  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ryan Williams             17 MAC-NC               1:08.90    1:12.90  
 10 Will Egan                 17 MAC-NC               1:11.87    1:13.86  
 11 Teddy Perelli             17 MAC-NC               1:16.74    1:14.03  
 12 Michael Dockham           17 STAR-NC              1:10.77    1:14.08  
 13 Josh Dempsey              18 MAC-NC               1:10.24    1:14.86  
 14 Joseph Murray             18 MAC-NC               1:11.48    1:16.25  
 15 Collin Montague           17 CAT-NC               1:16.66    1:16.33  
 16 Alec Kahn                 17 YFD-MR               1:14.29    1:16.46  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Davis Hoover              17 UN-NC                1:11.68    1:17.01  
 18 Ben Esposito              17 GCY-NC               1:16.53    1:17.41  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bryce Chu                 17 EAST-MR              1:16.67    1:17.99  
 20 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC               1:12.18    1:18.38  
 21 Nicholas Plumb            19 MAC-NC               1:18.08    1:18.44  
 22 Jason Heishman            18 ATOM-NC              1:10.00    1:18.85  
 23 Coleman Manchester        18 MAC-NC               1:20.30    1:19.10  
 24 Ryan Merritt              17 ATOM-NC              1:20.65    1:19.11  
 25 Avery Gambill             17 MAC-NC               1:09.84    1:20.42  
 26 Justin Hailey             17 RAYS-OH              1:24.07    1:24.21  
 
Event 11  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               1:06.13    1:05.88   20  
                  31.03     1:05.88 (34.85)                                        
  2 Emily Ally                14 GCY-NC               1:07.44    1:06.56   17  
                  30.49     1:06.56 (36.07)                                        
  3 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              1:09.14    1:06.57   16  
                  31.77     1:06.57 (34.80)                                        
  4 Amaya Hanley              14 MAC-NC               1:09.16    1:08.88   15  
                  32.18     1:08.88 (36.70)                                        
  5 Morgan Jones              14 SGSA-NC              1:08.84    1:09.13   14  
                  32.33     1:09.13 (36.80)                                        
  6 Hanani Dona               13 MAC-NC               1:07.93    1:09.28   13  
                  32.13     1:09.28 (37.15)                                        
  7 Katie Rauch               14 ATOM-NC              1:09.68    1:10.87   12  
                  32.04     1:10.87 (38.83)                                        
  8 Morgan Razewski           13 MAC-NC               1:09.24    1:11.03   11  
                  33.49     1:11.03 (37.54)                                        
B - Final
  9 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               1:09.74    1:08.42    9  
                  32.23     1:08.42 (36.19)                                        
 10 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:10.10    1:09.28    7  
                  32.71     1:09.28 (36.57)                                        
 11 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              1:10.35    1:09.98    6  
                  31.98     1:09.98 (38.00)                                        
 12 Ede Kosik                 13 CAT-NC               1:10.86    1:10.30    5  
                  32.47     1:10.30 (37.83)                                        
 13 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              1:10.11    1:10.77    4  
                  33.46     1:10.77 (37.31)                                        
 14 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               1:10.74    1:11.13    2.5
                  33.37     1:11.13 (37.76)                                        
 14 Iris Yang                 13 MAC-NC               1:11.12    1:11.13    2.5
                  33.12     1:11.13 (38.01)                                        
 16 Susan Mumford             14 MAC-NC               1:11.09    1:12.83    1  
                  33.91     1:12.83 (38.92)                                        
 
Event 11  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               1:04.11    1:06.13  
  2 Emily Ally                14 GCY-NC               1:08.58    1:07.44  
  3 Hanani Dona               13 MAC-NC               1:09.66    1:07.93  
  4 Morgan Jones              14 SGSA-NC              1:09.89    1:08.84  
  5 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              1:07.75    1:09.14  
  6 Amaya Hanley              14 MAC-NC               1:09.77    1:09.16  
  7 Morgan Razewski           13 MAC-NC               1:09.77    1:09.24  
  8 Katie Rauch               14 ATOM-NC              1:07.45    1:09.68  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               1:10.25    1:09.74  
 10 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:07.67    1:10.10  
 11 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              1:12.33    1:10.11  
 12 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              1:10.59    1:10.35  
 13 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               1:11.57    1:10.74  
 14 Ede Kosik                 13 CAT-NC               1:13.80    1:10.86  
 15 Susan Mumford             14 MAC-NC               1:12.97    1:11.09  
 16 Iris Yang                 13 MAC-NC               1:12.57    1:11.12  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jordan Browning           13 MAC-NC               1:09.86    1:11.25  
 18 Olivia Lind               14 EAST-MR              1:15.45    1:11.32  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              1:13.44    1:11.48  
 20 Caroline Cross            13 GCY-NC               1:13.70    1:11.50  
 21 Claire Lyons              13 MAC-NC               1:12.41    1:11.57  
 22 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               1:18.61    1:11.58  
 23 Laura Davis               14 MAC-NC               1:12.36    1:11.96  
 24 Amelia Steffens           14 MAC-NC               1:12.02    1:12.23  
 25 Jessica Jones             13 MAC-NC               1:14.73    1:12.32  
 26 Avery Murray              13 MAC-NC               1:13.30    1:12.59  
 27 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               1:14.62    1:12.71  
 28 Amanda Losey              14 UN-NC                1:10.35    1:13.18  
 29 Izza Gaskey               14 MAC-NC               1:09.80    1:13.75  
 29 Sadie Covington           13 UN-NC                1:12.81    1:13.75  
 31 Addie Rogers              14 MAC-NC               1:14.48    1:13.88  
 32 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              1:13.01    1:13.93  
 33 Katie Knorr               14 GCY-NC               1:21.75    1:14.10  
 34 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               1:17.33    1:14.79  
 35 Rowan Bartis              13 MAC-NC               1:16.81    1:14.84  
 36 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              1:14.93    1:15.12  
 37 Claire Russell            14 MAC-NC               1:08.21    1:15.57  
 38 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               1:18.37    1:15.77  
 39 Hannah Hill               14 RAYS-OH              1:20.29    1:16.07  
 40 Mary Catherine Hoover     13 GCY-NC               1:15.41    1:16.45  
 41 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              1:25.78    1:17.40  
 42 Isabella Anton            13 MAC-NC               1:16.77    1:17.59  
 43 Emma Dalton               14 RAYS-OH              1:22.72    1:17.77  
 44 Kate Stafford             14 GCY-NC               1:13.91    1:17.85  
 45 Maggie Emmons             13 ATOM-NC              1:16.03    1:17.90  
 46 Emily Knorr               14 GCY-NC               1:17.82    1:19.17  
 47 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              1:18.95    1:19.19  
 48 Ava Franks                14 EAST-MR              1:18.35    1:19.35  
 49 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              1:23.41    1:20.98  
 50 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              1:16.45    1:21.01  
 51 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC              1:23.58    1:21.46  
 52 Abby Susec                14 RAYS-OH              1:15.21    1:21.57  
 53 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               1:20.30    1:22.88  
 54 Abigail Stevens           14 STAR-NC              1:25.41    1:23.28  
 55 Anabelle Short            13 SGSA-NC              1:20.22    1:24.57  
 56 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               1:37.16    1:25.79  
 57 Reagan Manning            13 RAYS-OH              1:29.72    1:25.90  
 58 Claire Heetderks          13 CAT-NC               1:24.72    1:27.09  
 59 Abigail Henderson         13 STAR-NC              1:30.11    1:28.18  
 60 Cara Setzer               14 UN-NC                1:39.25    1:29.97  
 61 Kelly Vann                14 CAT-NC               1:28.20    1:30.34  
 62 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              1:39.00    1:30.52  
 63 Amelia Maxey              13 EAC-NC               1:30.00    1:31.04  
 64 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              1:34.24    1:31.20  
 65 Gracyn Pires              14 EAC-NC               1:46.18    1:38.28  
 66 Megan Leo                 13 ATOM-NC              1:40.99    1:39.39  
 67 Mary Thorn Campbell       14 ATOM-NC              1:45.99    1:41.85  
 68 Leslie Laureano           13 GCY-NC               1:39.34    1:48.61  
 69 Julia Goldberg            14 YFD-MR               1:42.50    1:57.54  
 -- Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               1:37.20         DQ  
 -- Haley Mann                13 GCY-NC               1:27.30         DQ  
 
Event 11  Women 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chloe Harris              15 MAC-NC               1:05.69    1:04.68   20  
                  30.24     1:04.68 (34.44)                                        
  2 Cora Dupre                16 RAYS-OH              1:05.17    1:05.42   17  
                  30.05     1:05.42 (35.37)                                        
  3 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:07.15    1:05.76   16  
                  31.28     1:05.76 (34.48)                                        
  4 Lydia Plasser             16 EAC-NC               1:06.97    1:06.64   15  
                  30.56     1:06.64 (36.08)                                        
  5 Mikayla Klein             15 EAST-MR              1:06.88    1:06.76   14  
                  31.01     1:06.76 (35.75)                                        
  6 Kate Amar                 16 EAST-MR              1:06.80    1:07.04   13  
                  31.30     1:07.04 (35.74)                                        
  7 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:06.95    1:07.25   12  
                  30.99     1:07.25 (36.26)                                        
  8 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              1:05.85    1:07.44   11  
                  31.04     1:07.44 (36.40)                                        
B - Final
  9 Alex Xerras               15 MAC-NC               1:07.78    1:05.77    9  
                  30.85     1:05.77 (34.92)                                        
 10 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:07.62    1:05.79    7  
                  31.12     1:05.79 (34.67)                                        
 11 Katie Corbi               16 MAC-NC               1:07.85    1:06.25    6  
                  31.19     1:06.25 (35.06)                                        
 12 Janie Smith               15 MAC-NC               1:08.23    1:06.55    5  
                  31.77     1:06.55 (34.78)                                        
 13 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               1:07.36    1:08.08    4  
                  31.76     1:08.08 (36.32)                                        
 14 Grace Allen               15 KP-SE                1:08.11    1:08.59    3  
                  31.99     1:08.59 (36.60)                                        
 15 Esme Blackstock           15 YFD-MR               1:07.88    1:08.90    2  
                  32.20     1:08.90 (36.70)                                        
 16 Olwyn Bartis              16 MAC-NC               1:07.87    1:10.03    1  
                  32.69     1:10.03 (37.34)                                        
 
Event 11  Women 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH              1:06.05    1:05.17  
  2 Chloe Harris              15 MAC-NC               1:04.37    1:05.69  
  3 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              1:05.51    1:05.85  
  4 Sadie Schumann            16 CAT-NC               1:05.77    1:06.45  
  5 Kate Amar                 16 EAST-MR              1:10.05    1:06.80  
  6 Mikayla Klein             15 EAST-MR              1:06.29    1:06.88  
  7 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:07.20    1:06.95  
  8 Lydia Plasser             16 EAC-NC               1:08.28    1:06.97  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:06.21    1:07.15  
 10 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               1:04.38    1:07.36  
 11 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:09.39    1:07.62  
 12 Alex Xerras               15 MAC-NC               1:08.39    1:07.78  
 13 Katie Corbi               16 MAC-NC               1:03.26    1:07.85  
 14 Olwyn Bartis              16 MAC-NC               1:03.98    1:07.87  
 15 Esme Blackstock           15 YFD-MR               1:07.32    1:07.88  
 16 Grace Allen               15 KP-SE                1:07.73    1:08.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Janie Smith               15 MAC-NC               1:07.96    1:08.23  
 18 MG Greco                  16 UN-NC                1:07.70    1:08.33  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              1:10.71    1:08.43  
 20 Sophia Allan              15 EAST-MR              1:13.70    1:08.61  
 21 Victoria Dichak           15 MAC-NC               1:09.30    1:08.88  
 22 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              1:08.58    1:08.93  
 23 Amelia Kudela             15 ATOM-NC              1:09.26    1:09.27  
 24 Anna Ashley               15 MAC-NC               1:07.28    1:09.33  
 25 Maggie Whitman            16 UN-NC                1:09.00    1:09.52  
 26 Lawson Brantley           15 MAC-NC               1:10.09    1:09.63  
 27 Emme Nelson               16 MAC-NC               1:06.81    1:09.71  
 28 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              1:12.91    1:10.02  
 29 Ella Vendal               15 ATOM-NC              1:10.72    1:10.22  
 30 Sarah Barton              15 MAC-NC               1:12.46    1:10.32  
 31 Bridget Cramer            16 RAYS-OH              1:11.16    1:10.35  
 32 Ellie VanNote             15 MAC-NC               1:03.23    1:10.37  
 33 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              1:09.00    1:10.85  
 34 Jazmine Smith             16 EAST-MR              1:08.17    1:10.89  
 35 Lily Buckley              15 EAST-MR              1:23.59    1:11.13  
 36 Anna Ketron               15 UN-MR                1:10.05    1:11.23  
 37 Amy Dragelin              16 MAC-NC               1:10.93    1:11.35  
 38 Gaby Pires                16 EAC-NC               1:09.91    1:11.74  
 39 Anna Baker                15 RAYS-OH              1:10.09    1:12.00  
 40 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC               1:11.24    1:12.15  
 41 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               1:08.48    1:12.37  
 42 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              1:06.81    1:12.39  
 43 Gaby Torres               16 EAST-MR              1:23.14    1:12.63  
 43 Leanna Wall               16 RAYS-OH              1:09.95    1:12.63  
 45 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               1:11.58    1:12.70  
 46 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               1:11.30    1:12.83  
 47 Katie Wang                15 EAST-MR              1:17.59    1:13.00  
 48 Sydney Geada              16 MAC-NC               1:10.44    1:13.06  
 49 Hannah Hermanson          16 MAC-NC               1:13.08    1:13.34  
 50 Erica Losey               15 EAC-NC               1:14.56    1:13.60  
 50 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               1:15.91    1:13.60  
 52 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               1:12.99    1:14.26  
 53 Cate Davis                16 EAC-NC               1:14.05    1:14.33  
 54 Rachel Graham             16 EAC-NC               1:17.25    1:14.40  
 55 Kylie Mayhall             15 EAC-NC               1:16.91    1:15.07  
 56 Olivia Bene               16 SGSA-NC              1:19.00    1:15.18  
 57 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              1:15.93    1:15.72  
 58 Lauren Fries              15 RAYS-OH              1:14.70    1:16.10  
 59 Hayley Kirk               16 KP-SE                1:20.20    1:16.14  
 60 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              1:18.34    1:16.40  
 61 Elena Mugno               15 EAST-MR              1:33.21    1:16.56  
 62 Audrey Sept               15 CAT-NC               1:16.32    1:16.62  
 63 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              1:19.04    1:17.30  
 64 Madden Jones              15 SGSA-NC              1:19.52    1:17.35  
 65 Julianne Schneider        16 SGSA-NC              1:22.42    1:18.09  
 66 Sarah Green               15 YFD-MR               1:19.09    1:18.86  
 67 Sophie Hood               15 ATOM-NC              1:17.80    1:19.82  
 68 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               1:19.35    1:21.63  
 69 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              1:25.28    1:21.79  
 70 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               1:21.95    1:23.12  
 71 Jessica Moye              16 EAC-NC               1:28.59    1:23.94  
 73 Annie Grove               15 SGSA-NC              1:28.05    1:30.50  
 74 Sophia Parker             15 STAR-NC              1:34.46    1:32.74  
 75 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              1:34.06    1:36.02  
 76 Irene Segone              16 YFD-MR               1:34.55    1:38.98  
 77 Rebecca Bab               15 YFD-MR               1:40.00    1:52.55  
 78 Brianna Gracia            16 CAT-NC               1:50.00    2:05.29  
 
Event 11  Women 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              1:06.00    1:04.08   20  
                  30.32     1:04.08 (33.76)                                        
  2 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               1:05.45    1:04.21   17  
                  30.77     1:04.21 (33.44)                                        
  3 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              1:08.32    1:06.68   16  
                  31.88     1:06.68 (34.80)                                        
  4 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               1:08.50    1:06.69   15  
                  31.24     1:06.69 (35.45)                                        
  5 Kat Morrison              17 EAC-NC               1:09.70    1:08.51   14  
                  31.65     1:08.51 (36.86)                                        
  6 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:10.42    1:08.65   13  
                  32.08     1:08.65 (36.57)                                        
  7 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              1:09.73    1:10.76   12  
                  32.73     1:10.76 (38.03)                                        
  8 Ashley Slocum             17 CAT-NC               1:10.52    1:11.37   11  
                  32.84     1:11.37 (38.53)                                        
B - Final
  9 Gaige Elms                17 EAST-MR              1:11.48    1:09.49    9  
                  32.55     1:09.49 (36.94)                                        
 10 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               1:12.15    1:10.09    7  
                  33.26     1:10.09 (36.83)                                        
 11 Madison Holland           18 MAC-NC               1:11.16    1:11.02    6  
                  33.56     1:11.02 (37.46)                                        
 12 Emma Walker               17 UN-NC                1:13.76    1:11.45    5  
                  33.41     1:11.45 (38.04)                                        
 13 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:14.18    1:11.65    4  
                  33.76     1:11.65 (37.89)                                        
 14 Emerson Graham            17 MAC-NC               1:13.79    1:12.00    3  
                  33.41     1:12.00 (38.59)                                        
 15 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               1:14.65    1:13.00    2  
                  33.82     1:13.00 (39.18)                                        
 16 Jessica Weiss             18 YFD-MR               1:12.77    1:14.54    1  
                  33.85     1:14.54 (40.69)                                        
 
Event 11  Women 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               1:02.01    1:05.45  
  2 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              1:03.20    1:06.00  
  3 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              1:05.87    1:08.32  
  4 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               1:07.91    1:08.50  
  5 Kat Morrison              17 EAC-NC               1:03.90    1:09.70  
  6 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              1:06.28    1:09.73  
  7 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:10.14    1:10.42  
  8 Ashley Slocum             17 CAT-NC               1:10.97    1:10.52  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madison Holland           18 MAC-NC               1:05.69    1:11.16  
 10 Gaige Elms                17 EAST-MR              1:10.55    1:11.48  
 11 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               1:09.53    1:12.15  
 12 Jessica Weiss             18 YFD-MR                    NT    1:12.77  
 13 Emma Walker               17 UN-NC                1:07.48    1:13.76  
 14 Emerson Graham            17 MAC-NC               1:10.99    1:13.79  
 15 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:13.92    1:14.18  
 16 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               1:09.30    1:14.65  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Natalie Ford              17 MAC-NC               1:15.38    1:14.82  
 18 Carlee Hammond            17 EAC-NC               1:22.53    1:15.80  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              1:21.58    1:29.75  
 72 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              1:24.59    1:25.94  
 
Event 12  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garrett Boone             14 ATOM-NC              1:01.48      59.52   20  
                  28.18       59.52 (31.34)                                        
  2 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              1:03.50      59.91   17  
                  28.18       59.91 (31.73)                                        
  3 Baylor Nelson             13 MAC-NC               1:01.93    1:01.23   16  
                  28.37     1:01.23 (32.86)                                        
  4 Nate Holder               14 UN-NC                1:02.71    1:01.79   15  
                  28.47     1:01.79 (33.32)                                        
  5 Alex Griffey              14 MAC-NC               1:04.37    1:04.43   14  
                  30.65     1:04.43 (33.78)                                        
  6 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              1:04.15    1:04.65   13  
                  30.97     1:04.65 (33.68)                                        
  7 Victor Simmons            14 ATOM-NC              1:04.56    1:05.28   12  
                  30.52     1:05.28 (34.76)                                        
  8 Tommy Frye                14 MAC-NC               1:04.58    1:05.34   11  
                  30.49     1:05.34 (34.85)                                        
B - Final
  9 Tim Connery               14 MAC-NC               1:04.59    1:03.32    9  
                  29.45     1:03.32 (33.87)                                        
 10 Braden Osborn             14 RAYS-OH              1:05.56    1:04.15    7  
                  30.48     1:04.15 (33.67)                                        
 11 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              1:05.42    1:04.31    6  
                  29.57     1:04.31 (34.74)                                        
 12 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:05.08    1:06.39    5  
                  30.68     1:06.39 (35.71)                                        
 13 Andy Dorsel               14 MAC-NC               1:06.59    1:06.44    4  
                  31.46     1:06.44 (34.98)                                        
 14 Logan Zucker              13 MAC-NC               1:06.40    1:06.47    3  
                  31.18     1:06.47 (35.29)                                        
 15 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              1:06.54    1:07.29    2  
                  31.78     1:07.29 (35.51)                                        
 16 Wesley Barnett            14 MAC-NC               1:05.63    1:07.46    1  
                  31.87     1:07.46 (35.59)                                        
 
Event 12  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrett Boone             14 ATOM-NC              1:04.07    1:01.48  
  2 Baylor Nelson             13 MAC-NC               1:03.01    1:01.93  
  3 Nate Holder               14 UN-NC                1:02.97    1:02.71  
  4 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              1:01.70    1:03.50  
  5 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              1:06.05    1:04.15  
  6 Alex Griffey              14 MAC-NC               1:05.07    1:04.37  
  7 Victor Simmons            14 ATOM-NC              1:02.27    1:04.56  
  8 Tommy Frye                14 MAC-NC               1:06.60    1:04.58  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tim Connery               14 MAC-NC               1:02.44    1:04.59  
 10 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:07.02    1:05.08  
 11 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              1:07.84    1:05.42  
 12 Braden Osborn             14 RAYS-OH              1:08.57    1:05.56  
 13 Wesley Barnett            14 MAC-NC               1:06.78    1:05.63  
 14 Logan Zucker              13 MAC-NC               1:07.98    1:06.40  
 15 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              1:13.75    1:06.54  
 16 Andy Dorsel               14 MAC-NC               1:06.79    1:06.59  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Flinn Hering              14 SGSA-NC              1:08.52    1:06.70  
 18 Brayden Brewer            14 MAC-NC               1:05.78    1:06.93  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alex Atherton             14 MAC-NC               1:07.52    1:07.42  
 20 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               1:08.64    1:07.49  
 21 Sam Graler                14 RAYS-OH              1:11.36    1:07.54  
 22 Will Cooper               14 MAC-NC               1:08.62    1:07.83  
 23 Nicholas Falise           14 CAT-NC               1:13.11    1:07.93  
 24 Reid Miller               13 MAC-NC               1:10.21    1:08.28  
 25 Nathan Adams              14 MAC-NC               1:08.73    1:08.43  
 26 Sam Reiger                14 ATOM-NC              1:15.95    1:08.44  
 27 Matthew Kroll             13 MAC-NC               1:09.45    1:08.62  
 28 Ryan Weaver               13 CAT-NC               1:08.23    1:08.75  
 29 Julian Maycock            14 SGSA-NC              1:09.56    1:08.90  
 30 Stephen Kim               14 MAC-NC               1:06.67    1:08.93  
 31 AJ Das                    14 MAC-NC               1:16.75    1:10.20  
 32 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              1:16.91    1:10.34  
 33 Owen Rock                 14 GCY-NC               1:17.61    1:11.30  
 33 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              1:17.47    1:11.30  
 35 Dalton Husketh            14 CAT-NC               1:12.21    1:11.57  
 36 Devin Bunner              14 CAT-NC               1:12.56    1:12.34  
 37 Ben Peterson              13 SGSA-NC              1:13.70    1:12.56  
 38 Michael Brashear          13 ATOM-NC              1:27.42    1:12.57  
 39 George Bujoreanu          14 MAC-NC               1:16.85    1:13.24  
 40 Jack Reilly               13 SFSC-NC              1:18.26    1:13.43  
 41 Alex Miroshnichenko       14 GCY-NC                    NT    1:13.59  
 42 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               1:13.47    1:14.05  
 43 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              1:16.98    1:14.59  
 44 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              1:11.06    1:14.77  
 45 Eli Devyak                13 RAYS-OH              1:11.83    1:15.66  
 46 Bryson Mrzygod            13 ATOM-NC              1:21.61    1:15.67  
 47 Jack Guenther             13 ATOM-NC              1:24.22    1:17.09  
 48 Diego Fortson             14 RAYS-OH              1:17.55    1:17.33  
 49 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               1:17.26    1:17.96  
 50 Joshua Breit              13 EAC-NC               1:15.57    1:18.05  
 51 Ethan Womble              14 GCY-NC               1:22.45    1:19.70  
 52 Patty Esposito            14 GCY-NC               1:18.83    1:20.62  
 53 Dylan Hu                  13 YFD-MR               1:28.17    1:21.90  
 54 Ashton Chhan              14 CAT-NC               1:23.31    1:23.27  
 55 Jack Allen                13 KP-SE                1:26.79    1:24.09  
 56 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              1:22.02    1:24.50  
 57 Blake Lyon                14 ATOM-NC              1:28.20    1:26.53  
 58 Sam Patterson             14 RAYS-OH              1:29.26    1:28.29  
 59 Ray Zhang                 13 GCY-NC               1:35.26    1:29.01  
 60 Ford Bryson               13 ATOM-NC              1:33.51    1:29.73  
 61 Max Boho                  14 RAYS-OH              1:26.80    1:30.78  
 62 Chris Glebus              13 SGSA-NC              1:34.28    1:34.20  
 63 Louis Sianis              13 UN-NC                1:40.14    1:34.82  
 
Event 12  Men 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Henderson            16 STAR-NC                58.53      56.56   20  
                  26.22       56.56 (30.34)                                        
  2 Boyd Poelke               15 MAC-NC                 59.84      57.89   17  
                  27.14       57.89 (30.75)                                        
  3 Preston Forst             15 UN-NC                  59.25      57.97   16  
                  27.37       57.97 (30.60)                                        
  4 Scott Lyons               16 MAC-NC               1:00.17      58.06   15  
                  27.43       58.06 (30.63)                                        
  5 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               1:00.83      59.47   14  
                  28.01       59.47 (31.46)                                        
  6 Zack Whipple              15 MAC-NC               1:00.98    1:00.28   13  
                  28.49     1:00.28 (31.79)                                        
  7 Ethan Schneider           16 MAC-NC               1:00.19    1:00.76   12  
                  28.08     1:00.76 (32.68)                                        
  8 Jeff Echols               15 EAC-NC               1:01.63    1:03.11   11  
                  29.18     1:03.11 (33.93)                                        
B - Final
  9 Adam Chaney               15 RAYS-OH              1:02.15      59.57    9  
                  28.16       59.57 (31.41)                                        
 10 Jonathan Ma               16 EAST-MR              1:02.77    1:00.51    7  
                  27.85     1:00.51 (32.66)                                        
 11 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               1:02.59    1:00.84    6  
                  28.29     1:00.84 (32.55)                                        
 12 Joseph Moore              15 MAC-NC               1:02.56    1:01.55    5  
                  28.59     1:01.55 (32.96)                                        
 13 Luke Barden               16 SGSA-NC              1:03.11    1:01.87    4  
                  29.26     1:01.87 (32.61)                                        
 14 Grady Wheeler             16 UN-OH                1:02.40    1:02.10    3  
                  29.40     1:02.10 (32.70)                                        
 15 Sam Marttila              16 EAC-NC               1:02.74    1:02.29    2  
                  28.96     1:02.29 (33.33)                                        
 16 Mason Harding             16 MAC-NC               1:02.81    1:02.46    1  
                  28.79     1:02.46 (33.67)                                        
 
Event 12  Men 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noah Henderson            16 STAR-NC                55.61      58.53  
  2 Preston Forst             15 UN-NC                1:00.32      59.25  
  3 Boyd Poelke               15 MAC-NC                 57.72      59.84  
  4 Scott Lyons               16 MAC-NC                 56.64    1:00.17  
  5 Ethan Schneider           16 MAC-NC               1:00.17    1:00.19  
  6 Jeffery Adams II          16 EAC-NC                 58.82    1:00.83  
  7 Zack Whipple              15 MAC-NC                 59.51    1:00.98  
  8 Jeff Echols               15 EAC-NC               1:03.25    1:01.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Adam Chaney               15 RAYS-OH              1:02.30    1:02.15  
 10 Grady Wheeler             16 UN-OH                1:04.61    1:02.40  
 11 Joseph Moore              15 MAC-NC               1:03.64    1:02.56  
 12 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               1:00.87    1:02.59  
 13 Sam Marttila              16 EAC-NC               1:03.53    1:02.74  
 14 Jonathan Ma               16 EAST-MR              1:01.23    1:02.77  
 15 Mason Harding             16 MAC-NC               1:01.89    1:02.81  
 16 Luke Barden               16 SGSA-NC                59.80    1:03.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alex Eudy                 16 MAC-NC                 59.62    1:03.24  
 18 Hugh Svendsen             15 MAC-NC               1:09.23    1:03.32  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Charles Rothenberger      15 MAC-NC               1:02.71    1:03.47  
 20 Jackson Davis             15 MAC-NC               1:04.95    1:03.48  
 21 Jami Rzepecki             16 MAC-NC               1:00.11    1:03.86  
 22 Aidan Wilson              15 EAST-MR              1:08.70    1:03.98  
 23 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              1:01.99    1:04.02  
 24 John Gehrig               15 MAC-NC               1:04.76    1:04.25  
 25 Austin Cummings           16 MAC-NC               1:01.76    1:04.26  
 26 Markus Wennborg           16 MAC-NC               1:03.90    1:04.40  
 27 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              1:01.31    1:04.50  
 28 Logan Robinson            16 MAC-NC               1:04.48    1:04.52  
 29 Jack Meehan               15 ATOM-NC              1:04.27    1:04.60  
 30 Aki Li                    15 RAYS-OH              1:05.27    1:04.74  
 31 Tim Cushman               16 EAST-MR              1:06.56    1:04.90  
 32 Josh Fletcher             16 MAC-NC               1:02.10    1:04.92  
 33 Karson Walker             15 RAYS-OH              1:08.76    1:05.80  
 34 Griffin Manning           16 RAYS-OH              1:06.68    1:05.90  
 35 David Dingfelder          16 CAT-NC               1:05.95    1:05.93  
 36 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              1:08.62    1:06.06  
 37 Gator Pritchard           15 CAT-NC               1:05.18    1:06.15  
 38 Brian Crane               16 EAST-MR              1:06.46    1:06.42  
 39 Zachary Boies             16 EAST-MR              1:06.17    1:06.49  
 40 Athan Yanos               16 YFD-MR               1:11.02    1:06.78  
 41 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              1:11.45    1:06.91  
 42 Neal Stratton             15 MAC-NC               1:08.99    1:07.37  
 43 Jonah Shin                15 RAYS-OH              1:07.03    1:07.43  
 44 Ike Atkinson              15 MAC-NC               1:25.99    1:07.87  
 45 George Heidkamp           16 MAC-NC               1:08.54    1:07.97  
 46 Jack Neilsen              15 UN-NC                1:08.31    1:08.86  
 47 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              1:07.79    1:09.51  
 48 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               1:11.30    1:10.88  
 49 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              1:10.36    1:10.91  
 50 Alex Miller               16 EAST-MR              1:13.00    1:11.15  
 51 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC               1:13.18    1:11.38  
 52 Thomas Trent              15 SGSA-NC              1:15.23    1:11.81  
 53 Josh Walker               16 ATOM-NC              1:13.73    1:12.14  
 54 Henry Hazzard             15 UN-NC                1:14.67    1:14.07  
 55 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              1:19.46    1:14.55  
 56 Theodore Poncet           15 YFD-MR               1:30.61    1:15.41  
 57 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              1:34.09    1:25.12  
 58 Shea Brothers             16 YFD-MR               1:37.33    1:33.51  
 
Event 12  Men 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 57.04      56.54   20  
                  26.29       56.54 (30.25)                                        
  2 Max Edwards               17 EAC-NC                 57.94      57.67   17  
                  26.81       57.67 (30.86)                                        
  3 Clay Hering               19 SGSA-NC                59.45      58.17   16  
                  27.71       58.17 (30.46)                                        
  4 Alex Ballard              17 EAC-NC                 59.61      59.24   15  
                  27.63       59.24 (31.61)                                        
  5 Tom Bilden                20 NCAC-NC                58.84      59.64   14  
                  28.27       59.64 (31.37)                                        
  6 Benjamin Barden           18 SGSA-NC                59.04      59.86   13  
                  28.54       59.86 (31.32)                                        
  7 Devon French              17 YFD-MR                 59.77    1:00.09   12  
                  28.02     1:00.09 (32.07)                                        
  8 Bailey Burt               21 NCAC-NC              1:00.36    1:02.02   11  
                  28.82     1:02.02 (33.20)                                        
B - Final
  9 Gordon Wheeler            18 UN-OH                1:01.90      59.35    9  
                  28.12       59.35 (31.23)                                        
 10 Sam Mahoney               17 MAC-NC               1:02.39      59.79    7  
                  27.90       59.79 (31.89)                                        
 11 Graham Hertweck           17 STAR-NC              1:02.59      59.88    6  
                  27.52       59.88 (32.36)                                        
 12 Thomas Svane-From         17 MAC-NC               1:01.88    1:00.32    5  
                  27.80     1:00.32 (32.52)                                        
 13 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC               1:01.28    1:00.49    4  
                  28.83     1:00.49 (31.66)                                        
 14 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              1:01.65    1:01.19    3  
                  29.09     1:01.19 (32.10)                                        
 15 Coleman Manchester        18 MAC-NC               1:02.59    1:02.06    2  
                  28.79     1:02.06 (33.27)                                        
 16 Teddy Perelli             17 MAC-NC               1:02.69    1:02.51    1  
                  29.05     1:02.51 (33.46)                                        
 
Event 12  Men 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 58.29      57.04  
  2 Max Edwards               17 EAC-NC                 59.06      57.94  
  3 Tom Bilden                20 NCAC-NC                56.24      58.84  
  4 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              1:00.76      59.04  
  5 Clay Hering               19 SGSA-NC                58.65      59.45  
  6 Alex Ballard              17 EAC-NC                 57.36      59.61  
  7 Devon French              17 YFD-MR                 59.85      59.77  
  8 Bailey Burt               21 NCAC-NC                57.55    1:00.36  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC                 59.85    1:01.28  
 10 Ethan Devyak              17 RAYS-OH                59.76    1:01.65  
 11 Thomas Svane-From         17 MAC-NC                 58.22    1:01.88  
 12 Gordon Wheeler            18 UN-OH                  58.21    1:01.90  
 13 Sam Mahoney               17 MAC-NC                 57.78    1:02.39  
 14 Coleman Manchester        18 MAC-NC                 59.33    1:02.59  
 14 Graham Hertweck           17 STAR-NC                59.21    1:02.59  
 16 Teddy Perelli             17 MAC-NC               1:04.43    1:02.69  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chris Chao                17 CAT-NC               1:01.36    1:02.78  
 18 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               1:03.18    1:02.86  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Avery Gambill             17 MAC-NC               1:01.70    1:02.98  
 20 Andrew Holzman            18 EAST-MR              1:01.56    1:03.00  
 21 Jacob Rauch               17 ATOM-NC              1:02.38    1:03.12  
 22 Hayden Ransbury           19 CAT-NC               1:02.41    1:03.68  
 23 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               1:04.50    1:03.70  
 24 JT Morehead               18 MAC-NC               1:02.13    1:03.93  
 25 Adam Cocke                17 CAT-NC               1:04.40    1:04.36  
 26 Scott Dallamura           38 TAC-NC               1:04.50    1:04.39  
 27 Brian Glat                17 UN-MR                1:01.70    1:04.61  
 28 Pietro Nannucci           17 UN-NC                1:03.99    1:05.46  
 29 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC               1:06.63    1:06.72  
 30 Michael Dockham           17 STAR-NC              1:05.62    1:06.97  
 31 Justin Hailey             17 RAYS-OH              1:04.56    1:07.14  
 32 Ben Esposito              17 GCY-NC               1:06.42    1:07.34  
 33 Bryce Chu                 17 EAST-MR              1:08.26    1:09.05  
 34 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC               1:07.44    1:09.50  
 35 Davis Hoover              17 UN-NC                1:07.27    1:12.08  
 36 Joseph Murray             18 MAC-NC               1:13.74    1:13.97  
 -- Jason Heishman            18 ATOM-NC              1:08.47         DQ  
 
Event 13  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              5:16.13    5:12.59   20  
                  33.66     1:13.14 (39.48)     1:54.18 (41.04)     2:35.37 (41.19)
        3:18.55 (43.18)     4:03.01 (44.46)     4:38.15 (35.14)     5:12.59 (34.44)
  2 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              5:28.86    5:20.94   17  
                  35.36     1:19.78 (44.42)     2:00.49 (40.71)     2:40.47 (39.98)
        3:24.78 (44.31)     4:09.74 (44.96)     4:46.19 (36.45)     5:20.94 (34.75)
  3 Peyton Wilson             13 GCY-NC               5:33.31    5:24.84   16  
                  34.29     1:13.76 (39.47)     1:55.56 (41.80)     2:36.18 (40.62)
        3:24.77 (48.59)     4:12.95 (48.18)     4:49.63 (36.68)     5:24.84 (35.21)
  4 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              5:39.54    5:28.15   15  
                1:14.44   2:37.96 (1:23.52)   4:16.80 (1:38.84)   5:28.15 (1:11.35)
  5 Hanani Dona               13 MAC-NC               5:29.45    5:28.21   14  
                  34.70     1:14.64 (39.94)     1:56.62 (41.98)     2:38.40 (41.78)
        3:26.30 (47.90)     4:15.10 (48.80)     4:52.92 (37.82)     5:28.21 (35.29)
  6 Morgan Jones              14 SGSA-NC              5:35.21    5:28.24   13  
                  35.08     1:14.08 (39.00)     1:55.58 (41.50)     2:36.12 (40.54)
        3:27.00 (50.88)     4:16.77 (49.77)     4:53.40 (36.63)     5:28.24 (34.84)
  7 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               5:56.93    5:29.70   12  
                1:12.75   2:39.10 (1:26.35)   4:15.26 (1:36.16)   5:29.70 (1:14.44)
  8 Susan Mumford             14 MAC-NC               5:25.60    5:30.06   11  
                  34.11     1:16.14 (42.03)     1:56.60 (40.46)     2:37.50 (40.90)
        3:25.91 (48.41)     4:15.14 (49.23)     4:52.70 (37.56)     5:30.06 (37.36)
  9 Amaya Hanley              14 MAC-NC               5:30.10    5:30.76    9  
                  34.83     1:14.24 (39.41)     1:57.15 (42.91)     2:39.02 (41.87)
        3:27.35 (48.33)     4:16.24 (48.89)     4:54.20 (37.96)     5:30.76 (36.56)
 10 Morgan Razewski           13 MAC-NC               5:31.01    5:31.48    7  
                  34.81     1:15.88 (41.07)     1:59.98 (44.10)     2:42.16 (42.18)
        3:30.60 (48.44)     4:19.98 (49.38)     4:55.50 (35.52)     5:31.48 (35.98)
 11 Meghan Ballard            14 EAC-NC               5:40.12    5:34.67    6  
                1:16.14   2:43.52 (1:27.38)   4:20.89 (1:37.37)   5:34.67 (1:13.78)
 12 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               5:28.50    5:37.56    5  
                  35.88     1:17.33 (41.45)     2:03.85 (46.52)     2:49.73 (45.88)
        3:33.16 (43.43)     4:18.52 (45.36)     4:59.16 (40.64)     5:37.56 (38.40)
 13 Izza Gaskey               14 MAC-NC               5:28.13    5:37.71    4  
                  34.79     1:15.90 (41.11)     2:01.41 (45.51)     2:44.27 (42.86)
        3:32.94 (48.67)     4:21.32 (48.38)     5:01.55 (40.23)     5:37.71 (36.16)
 14 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              5:59.34    5:38.19    3  
                1:15.30   2:41.72 (1:26.42)   4:22.10 (1:40.38)   5:38.19 (1:16.09)
 15 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               5:39.31    5:38.20    2  
                1:14.94   2:42.62 (1:27.68)   4:21.08 (1:38.46)   5:38.20 (1:17.12)
 16 Ella Whitman              14 UN-NC                5:54.18    5:38.88    1  
                1:19.39   2:49.37 (1:29.98)   4:24.84 (1:35.47)   5:38.88 (1:14.04)
 17 Alison Thome              13 MAC-NC               5:35.30    5:39.11  
                  36.57     1:20.24 (43.67)     2:03.66 (43.42)     2:46.07 (42.41)
        3:34.09 (48.02)     4:22.69 (48.60)     5:00.98 (38.29)     5:39.11 (38.13)
 18 Jessica Jones             13 MAC-NC               5:30.36    5:40.26  
                  35.99     1:17.31 (41.32)     2:00.94 (43.63)     2:45.17 (44.23)
        3:34.67 (49.50)     4:24.67 (50.00)     5:02.64 (37.97)     5:40.26 (37.62)
 19 Mackenzie Rider           14 UN-NC                5:44.17    5:42.34  
                1:17.45   2:42.66 (1:25.21)   4:24.37 (1:41.71)   5:42.34 (1:17.97)
 20 Caitlin Horn              13 EAC-NC               5:42.02    5:42.70  
                1:16.03   2:48.31 (1:32.28)   4:25.36 (1:37.05)   5:42.70 (1:17.34)
 21 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              5:47.24    5:43.68  
                1:13.78   2:45.52 (1:31.74)   4:24.63 (1:39.11)   5:43.68 (1:19.05)
 22 Amelia Steffens           14 MAC-NC               5:55.14    5:44.89  
                1:14.26   2:43.06 (1:28.80)   4:25.50 (1:42.44)   5:44.89 (1:19.39)
 23 Claire Russell            14 MAC-NC               5:41.76    5:45.70  
                1:18.69   2:41.97 (1:23.28)   4:25.96 (1:43.99)   5:45.70 (1:19.74)
 24 Rowan Bartis              13 MAC-NC               5:36.55    5:45.85  
                  35.27     1:16.20 (40.93)     1:58.50 (42.30)     2:40.34 (41.84)
        3:35.26 (54.92)     4:28.69 (53.43)     5:07.71 (39.02)     5:45.85 (38.14)
 25 Avery Murray              13 MAC-NC               5:50.55    5:49.05  
                1:19.55   2:49.20 (1:29.65)   4:32.15 (1:42.95)   5:49.05 (1:16.90)
 26 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              6:00.48    5:49.21  
                1:14.93   2:45.29 (1:30.36)   4:31.55 (1:46.26)   5:49.21 (1:17.66)
 27 Addie Rogers              14 MAC-NC               5:50.36    5:49.87  
                1:19.00   2:48.63 (1:29.63)   4:27.68 (1:39.05)   5:49.87 (1:22.19)
 28 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              6:00.09    5:51.96  
                1:20.35   2:49.74 (1:29.39)   4:37.37 (1:47.63)   5:51.96 (1:14.59)
 29 Lexi Calder               14 MAC-NC               5:52.14    5:52.07  
                1:17.24   2:51.05 (1:33.81)   4:33.49 (1:42.44)   5:52.07 (1:18.58)
 30 Abby Susec                14 RAYS-OH              5:58.26    5:59.99  
                1:24.22   2:53.97 (1:29.75)   4:40.44 (1:46.47)   5:59.99 (1:19.55)
 31 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               5:58.76    6:06.84  
                1:25.83   3:04.65 (1:38.82)   4:44.04 (1:39.39)   6:06.84 (1:22.80)
 32 Julianna Wojno            13 UN-OH                6:20.03    6:08.03  
                1:28.79   3:02.66 (1:33.87)   4:47.84 (1:45.18)   6:08.03 (1:20.19)
 33 Reagan Manning            13 RAYS-OH              6:54.01    6:10.93  
                1:27.96   3:06.01 (1:38.05)   4:47.38 (1:41.37)   6:10.93 (1:23.55)
 34 Heather Duckworth         13 EAC-NC               5:59.70    6:11.56  
                1:25.16   3:04.61 (1:39.45)   4:43.75 (1:39.14)   6:11.56 (1:27.81)
 35 Cam Thomas                14 GCY-NC               6:13.99    6:25.01  
                1:34.71   3:05.74 (1:31.03)   5:00.60 (1:54.86)   6:25.01 (1:24.41)
 -- Haley Mann                13 GCY-NC               6:45.99        DFS  
 
Event 13  Women 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivia Carter             16 EAC-NC               5:00.34    4:49.06   20  
                  30.83     1:04.89 (34.06)     1:41.89 (37.00)     2:17.87 (35.98)
        3:00.76 (42.89)     3:43.68 (42.92)     4:17.35 (33.67)     4:49.06 (31.71)
  2 Erynn Black               16 MAC-NC               5:11.25    5:10.88   17  
                  32.55     1:10.22 (37.67)     1:48.54 (38.32)     2:26.55 (38.01)
        3:13.34 (46.79)     3:59.99 (46.65)     4:35.57 (35.58)     5:10.88 (35.31)
  3 Leanna Wall               16 RAYS-OH              5:18.44    5:13.78   16  
                  33.49     1:11.43 (37.94)     1:51.73 (40.30)     2:32.02 (40.29)
        3:17.70 (45.68)     4:04.61 (46.91)     4:39.87 (35.26)     5:13.78 (33.91)
  4 Chloe Harris              15 MAC-NC               5:20.00    5:16.65   15  
                  31.94     1:08.59 (36.65)     1:50.52 (41.93)     2:31.23 (40.71)
        3:18.91 (47.68)     4:04.87 (45.96)     4:41.53 (36.66)     5:16.65 (35.12)
  5 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              5:20.18    5:18.35   14  
                  33.94     1:15.09 (41.15)     1:54.58 (39.49)     2:33.91 (39.33)
        3:20.91 (47.00)     4:08.01 (47.10)     4:43.72 (35.71)     5:18.35 (34.63)
  6 Grace Allen               15 KP-SE                5:18.41    5:25.18   13  
                  32.89     1:11.71 (38.82)     1:53.30 (41.59)     2:34.78 (41.48)
        3:21.08 (46.30)     4:08.33 (47.25)     4:47.45 (39.12)     5:25.18 (37.73)
  7 Sarah Barton              15 MAC-NC               5:34.97    5:26.13   12  
                  33.27     1:13.29 (40.02)     1:54.28 (40.99)     2:35.13 (40.85)
        3:25.81 (50.68)     4:15.02 (49.21)     4:50.95 (35.93)     5:26.13 (35.18)
  8 Lawson Brantley           15 MAC-NC               5:43.64    5:26.16   11  
                1:14.65   2:38.69 (1:24.04)   4:14.36 (1:35.67)   5:26.16 (1:11.80)
  9 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              5:44.96    5:26.62    9  
                1:16.75   2:43.43 (1:26.68)   4:17.87 (1:34.44)   5:26.62 (1:08.75)
 10 Esme Blackstock           15 YFD-MR               5:29.39    5:27.55    7  
                  33.73     1:13.05 (39.32)     1:57.14 (44.09)     2:38.42 (41.28)
        3:26.72 (48.30)     4:15.65 (48.93)     4:52.96 (37.31)     5:27.55 (34.59)
 11 Emily Weiss               15 YFD-MR               5:19.30    5:28.75    6  
                  34.23     1:13.98 (39.75)     1:57.85 (43.87)     2:41.27 (43.42)
        3:28.00 (46.73)     4:14.82 (46.82)     4:52.46 (37.64)     5:28.75 (36.29)
 12 Maggie Whitman            16 UN-NC                5:34.94    5:28.92    5  
                  32.88     1:11.00 (38.12)     1:52.17 (41.17)     2:32.90 (40.73)
        3:24.85 (51.95)     4:16.96 (52.11)     4:52.93 (35.97)     5:28.92 (35.99)
 13 Victoria Dichak           15 MAC-NC               5:23.88    5:30.34    4  
                  32.34     1:10.35 (38.01)     1:53.35 (43.00)     2:37.59 (44.24)
        3:25.35 (47.76)     4:14.84 (49.49)     4:53.22 (38.38)     5:30.34 (37.12)
 14 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC               5:30.54    5:32.03    3  
                  34.76     1:14.62 (39.86)     1:56.71 (42.09)     2:38.87 (42.16)
        3:27.05 (48.18)     4:16.34 (49.29)     4:54.73 (38.39)     5:32.03 (37.30)
 15 Juliette Bichon           16 YFD-MR               5:18.37    5:33.65    2  
                  34.94     1:15.65 (40.71)     2:00.54 (44.89)     2:45.54 (45.00)
        3:32.55 (47.01)     4:20.00 (47.45)     4:56.75 (36.75)     5:33.65 (36.90)
 16 Hannah Hermanson          16 MAC-NC               5:40.57    5:41.44    1  
                1:17.01   2:42.09 (1:25.08)   4:24.27 (1:42.18)   5:41.44 (1:17.17)
 17 Cate Davis                16 EAC-NC               5:54.09    5:41.87  
                1:18.86   2:44.57 (1:25.71)   4:24.91 (1:40.34)   5:41.87 (1:16.96)
 18 Omega Pinnix              15 GCY-NC               5:30.64    5:42.65  
                  32.36     1:11.60 (39.24)     1:59.23 (47.63)     2:44.47 (45.24)
        3:35.44 (50.97)     4:25.93 (50.49)   5:42.65 (1:16.72)                    
 19 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              5:54.48    5:45.15  
                1:14.81   2:43.45 (1:28.64)   4:33.27 (1:49.82)   5:45.15 (1:11.88)
 20 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               5:53.96    5:47.84  
                1:18.78   2:49.30 (1:30.52)   4:28.17 (1:38.87)   5:47.84 (1:19.67)
 21 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              5:48.73    5:48.51  
                1:23.71   2:49.57 (1:25.86)   4:30.30 (1:40.73)   5:48.51 (1:18.21)
 22 Anna Baker                15 RAYS-OH              5:54.11    5:54.45  
                1:18.91   2:51.20 (1:32.29)   4:38.59 (1:47.39)   5:54.45 (1:15.86)
 23 Sarah Green               15 YFD-MR               5:41.50    5:55.28  
                1:20.27   2:54.78 (1:34.51)   4:37.31 (1:42.53)   5:55.28 (1:17.97)
 24 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               5:53.32    5:55.52  
                1:18.72   2:53.85 (1:35.13)   4:38.55 (1:44.70)   5:55.52 (1:16.97)
 25 Lucy Roberts              15 CAT-NC               6:22.45    6:01.65  
                1:20.07   2:58.12 (1:38.05)   4:41.59 (1:43.47)   6:01.65 (1:20.06)
 26 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               5:47.50    6:07.32  
                1:21.68   2:57.61 (1:35.93)   4:43.91 (1:46.30)   6:07.32 (1:23.41)
 -- Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               6:00.63         DQ  
                1:21.96   2:55.27 (1:33.31)   4:36.84 (1:41.57)        DQ (1:19.67)
 -- Anna Vancil               16 GCY-NC               6:19.21        DFS  
 -- Julia Radomisli           15 YFD-MR               5:53.50        DFS  
 
Event 13  Women 17 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reni Moshos               19 NCAC-NC              4:55.38    5:06.05   20  
                  32.44     1:09.76 (37.32)     1:50.72 (40.96)     2:29.63 (38.91)
        3:13.02 (43.39)     3:56.53 (43.51)     4:31.38 (34.85)     5:06.05 (34.67)
  2 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              5:03.93    5:12.93   17  
                  31.66     1:08.33 (36.67)     1:47.95 (39.62)     2:27.12 (39.17)
        3:13.47 (46.35)     4:00.20 (46.73)     4:36.59 (36.39)     5:12.93 (36.34)
  3 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              5:05.61    5:14.51   16  
                  33.90     1:12.72 (38.82)     1:53.13 (40.41)     2:32.99 (39.86)
        3:16.85 (43.86)     4:01.79 (44.94)     4:38.51 (36.72)     5:14.51 (36.00)
  4 Georgia Panitz            17 EAST-MR              5:18.78    5:23.11   15  
                  34.43     1:15.86 (41.43)     1:57.44 (41.58)     2:37.82 (40.38)
        3:25.85 (48.03)     4:13.00 (47.15)     4:48.54 (35.54)     5:23.11 (34.57)
  5 Jessica Weiss             18 YFD-MR               5:25.65    5:37.34   14  
                  35.44     1:18.72 (43.28)     2:02.11 (43.39)     2:44.09 (41.98)
        3:33.48 (49.39)     4:22.32 (48.84)     5:00.15 (37.83)     5:37.34 (37.19)
  6 Olivia Kayye              17 CAT-NC               5:44.73    5:41.10   13  
                1:17.91   2:48.31 (1:30.40)   4:27.07 (1:38.76)   5:41.10 (1:14.03)
  7 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               5:40.05    5:45.07   12  
                1:14.23   2:47.19 (1:32.96)   4:23.24 (1:36.05)   5:45.07 (1:21.83)
  8 Claudia Barnett           17 MAC-NC               5:55.75    5:48.88   11  
                1:19.56   2:52.95 (1:33.39)   4:30.84 (1:37.89)   5:48.88 (1:18.04)
 
Event 14  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesley Barnett            14 MAC-NC               5:03.25    4:54.21   20  
                  31.33     1:07.38 (36.05)     1:44.67 (37.29)     2:21.67 (37.00)
        3:04.95 (43.28)     3:48.41 (43.46)     4:21.02 (32.61)     4:54.21 (33.19)
  2 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              5:08.02    4:56.55   17  
                  33.53     1:11.65 (38.12)     1:51.15 (39.50)     2:29.50 (38.35)
        3:10.62 (41.12)     3:51.97 (41.35)     4:25.00 (33.03)     4:56.55 (31.55)
  3 Baylor Nelson             13 MAC-NC               5:06.03    4:58.46   16  
                  29.97     1:04.27 (34.30)     1:42.82 (38.55)     2:20.02 (37.20)
        3:04.98 (44.96)     3:50.22 (45.24)     4:24.65 (34.43)     4:58.46 (33.81)
  4 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              5:10.76    5:01.29   15  
                  32.67     1:09.06 (36.39)     1:48.91 (39.85)     2:27.24 (38.33)
        3:10.49 (43.25)     3:54.83 (44.34)     4:28.62 (33.79)     5:01.29 (32.67)
  5 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              5:09.39    5:01.76   14  
                  30.45     1:05.31 (34.86)     1:43.60 (38.29)     2:20.00 (36.40)
        3:09.46 (49.46)     3:56.92 (47.46)     4:29.63 (32.71)     5:01.76 (32.13)
  6 Benjamin Hager            14 MAC-NC               5:17.10    5:09.38   13  
                1:10.40   2:30.34 (1:19.94)   3:58.49 (1:28.15)   5:09.38 (1:10.89)
  7 Andy Dorsel               14 MAC-NC               5:09.09    5:11.10   12  
                  32.77     1:10.39 (37.62)     1:50.14 (39.75)     2:28.81 (38.67)
        3:12.80 (43.99)     3:57.60 (44.80)     4:34.45 (36.85)     5:11.10 (36.65)
  8 Nicholas Falise           14 CAT-NC               5:12.24    5:11.18   11  
                1:12.38   2:30.37 (1:17.99)   4:03.57 (1:33.20)   5:11.18 (1:07.61)
  9 Nathan Adams              14 MAC-NC               5:36.52    5:12.71    9  
                1:11.93   2:36.66 (1:24.73)   4:07.14 (1:30.48)   5:12.71 (1:05.57)
 10 Flinn Hering              14 SGSA-NC              5:20.91    5:13.64    7  
                1:13.84   2:36.33 (1:22.49)   4:04.35 (1:28.02)   5:13.64 (1:09.29)
 11 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              5:22.30    5:14.77    6  
                1:12.43   2:32.66 (1:20.23)   4:06.80 (1:34.14)   5:14.77 (1:07.97)
 12 AJ Das                    14 MAC-NC               5:31.91    5:15.33    5  
                1:13.86   2:35.76 (1:21.90)   4:08.98 (1:33.22)   5:15.33 (1:06.35)
 13 Braden Osborn             14 RAYS-OH              5:35.71    5:15.75    4  
                1:08.97   2:31.66 (1:22.69)   4:06.77 (1:35.11)   5:15.75 (1:08.98)
 14 Harrison Powe             14 MAC-NC               5:24.30    5:16.32    3  
                1:12.23   2:33.46 (1:21.23)   4:06.41 (1:32.95)   5:16.32 (1:09.91)
 15 Alex Griffey              14 MAC-NC               5:14.23    5:17.35    2  
                1:10.65   2:31.97 (1:21.32)   4:05.23 (1:33.26)   5:17.35 (1:12.12)
 16 Julian Maycock            14 SGSA-NC              5:20.37    5:18.72    1  
                1:13.27   2:37.41 (1:24.14)   4:03.46 (1:26.05)   5:18.72 (1:15.26)
 17 Tommy Frye                14 MAC-NC               5:20.49    5:19.10  
                1:14.06   2:36.23 (1:22.17)   4:11.49 (1:35.26)   5:19.10 (1:07.61)
 18 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               5:20.88    5:19.31  
                1:15.62   2:38.79 (1:23.17)   4:11.30 (1:32.51)   5:19.31 (1:08.01)
 19 Alex Atherton             14 MAC-NC               5:24.35    5:21.05  
                1:11.18   2:33.22 (1:22.04)   4:08.85 (1:35.63)   5:21.05 (1:12.20)
 20 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               5:24.57    5:26.40  
                1:14.32   2:37.05 (1:22.73)   4:11.25 (1:34.20)   5:26.40 (1:15.15)
 21 Logan Zucker              13 MAC-NC               5:22.35    5:26.45  
                1:15.26   2:38.17 (1:22.91)   4:13.89 (1:35.72)   5:26.45 (1:12.56)
 22 Sam Graler                14 RAYS-OH              6:09.35    5:27.24  
                1:11.49   2:35.48 (1:23.99)   4:11.59 (1:36.11)   5:27.24 (1:15.65)
 23 Reid Miller               13 MAC-NC               5:35.02    5:29.76  
                1:15.15   2:39.52 (1:24.37)   4:17.98 (1:38.46)   5:29.76 (1:11.78)
 24 George Bujoreanu          14 MAC-NC               5:35.69    5:30.18  
                1:18.24   2:40.59 (1:22.35)   4:15.75 (1:35.16)   5:30.18 (1:14.43)
 25 Logan Ottke               13 RAYS-OH              5:49.62    5:36.20  
                1:17.88   2:49.11 (1:31.23)   4:24.36 (1:35.25)   5:36.20 (1:11.84)
 26 Will Cooper               14 MAC-NC               5:38.14    5:42.01  
                1:17.00   2:39.80 (1:22.80)   4:19.26 (1:39.46)   5:42.01 (1:22.75)
 27 Brayden Brewer            14 MAC-NC               5:26.17    5:42.96  
                1:17.95   2:47.09 (1:29.14)   4:28.35 (1:41.26)   5:42.96 (1:14.61)
 28 Eli Devyak                13 RAYS-OH              5:43.25    5:46.70  
                1:19.34   2:45.78 (1:26.44)   4:28.87 (1:43.09)   5:46.70 (1:17.83)
 29 Diego Fortson             14 RAYS-OH              5:52.14    5:47.45  
                1:17.65   2:48.22 (1:30.57)   4:30.69 (1:42.47)   5:47.45 (1:16.76)
 30 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              6:26.56    5:53.65  
                1:19.77   2:49.44 (1:29.67)   4:34.77 (1:45.33)   5:53.65 (1:18.88)
 31 Dalton Husketh            14 CAT-NC               5:55.73    5:57.29  
                1:16.43   2:51.72 (1:35.29)   4:36.00 (1:44.28)   5:57.29 (1:21.29)
 32 Jack Allen                13 KP-SE                6:04.55    6:01.43  
                1:29.99   3:04.28 (1:34.29)   4:41.95 (1:37.67)   6:01.43 (1:19.48)
 33 Isaiah Auman              13 EAC-NC               6:05.00    6:11.14  
                1:25.92   3:02.79 (1:36.87)   4:43.91 (1:41.12)   6:11.14 (1:27.23)
 34 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              6:18.44    6:23.11  
                1:28.80   3:03.60 (1:34.80)   4:54.88 (1:51.28)   6:23.11 (1:28.23)
 35 Louis Sianis              13 UN-NC                6:59.00    7:18.08  
                1:37.01   3:29.04 (1:52.03)   5:37.52 (2:08.48)   7:18.08 (1:40.56)
 -- Matthew Kroll             13 MAC-NC               5:13.65         DQ  
                1:12.66   2:33.74 (1:21.08)   3:59.77 (1:26.03)        DQ (1:08.44)
 
Event 14  Men 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ethan Knorr               16 GCY-NC               4:44.12    4:43.68   20  
                  30.22     1:03.90 (33.68)     1:38.37 (34.47)     2:12.29 (33.92)
        2:55.60 (43.31)     3:38.90 (43.30)     4:11.79 (32.89)     4:43.68 (31.89)
  2 Conall Monahan            15 MAC-NC               4:46.82    4:46.06   17  
                  30.25     1:04.88 (34.63)     1:40.00 (35.12)     2:15.41 (35.41)
        2:57.10 (41.69)     3:39.76 (42.66)     4:13.08 (33.32)     4:46.06 (32.98)
  3 Jami Rzepecki             16 MAC-NC               4:41.53    4:48.05   16  
                  29.55     1:03.82 (34.27)     1:41.94 (38.12)     2:19.50 (37.56)
        3:01.48 (41.98)     3:44.17 (42.69)     4:17.32 (33.15)     4:48.05 (30.73)
  4 Hugh Svendsen             15 MAC-NC               5:00.93    4:48.23   15  
                  29.72     1:04.35 (34.63)     1:39.88 (35.53)     2:14.82 (34.94)
        2:59.35 (44.53)     3:43.95 (44.60)     4:16.57 (32.62)     4:48.23 (31.66)
  5 Chase Allison             16 MAC-NC               4:45.90    4:49.54   14  
                  30.87     1:06.31 (35.44)     1:42.34 (36.03)     2:20.29 (37.95)
        3:02.69 (42.40)     3:45.26 (42.57)     4:17.03 (31.77)     4:49.54 (32.51)
  6 Tanner Hering             16 SGSA-NC              5:08.58    4:50.17   13  
                  30.48     1:05.32 (34.84)     1:43.72 (38.40)     2:21.38 (37.66)
        3:04.01 (42.63)     3:46.02 (42.01)     4:18.23 (32.21)     4:50.17 (31.94)
  7 Ben Fenwick               16 MAC-NC               4:39.24    4:50.34   12  
                  29.40     1:02.99 (33.59)     1:42.74 (39.75)     2:20.88 (38.14)
        3:03.70 (42.82)     3:46.50 (42.80)     4:18.94 (32.44)     4:50.34 (31.40)
  8 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              5:07.54    4:52.42   11  
                  32.34     1:09.15 (36.81)     1:48.63 (39.48)     2:27.16 (38.53)
        3:06.58 (39.42)     3:46.00 (39.42)     4:19.57 (33.57)     4:52.42 (32.85)
  9 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              5:07.55    4:56.29    9  
                  30.76     1:07.03 (36.27)     1:47.37 (40.34)     2:26.63 (39.26)
        3:08.13 (41.50)     3:50.46 (42.33)     4:23.68 (33.22)     4:56.29 (32.61)
 10 Jonathan Ma               16 EAST-MR              5:01.50    5:02.31    7  
                  30.92     1:06.25 (35.33)     1:46.29 (40.04)     2:23.80 (37.51)
        3:09.20 (45.40)     3:55.18 (45.98)     4:29.32 (34.14)     5:02.31 (32.99)
 11 Mason Harding             16 MAC-NC               4:58.38    5:02.50    6  
                  30.66     1:05.97 (35.31)     1:45.55 (39.58)     2:24.26 (38.71)
        3:08.34 (44.08)     3:53.97 (45.63)     4:29.10 (35.13)     5:02.50 (33.40)
 12 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              6:37.68    5:02.69    5  
                1:09.33   2:25.56 (1:16.23)   3:55.53 (1:29.97)   5:02.69 (1:07.16)
 13 Ben Duckworth             15 EAC-NC               5:07.15    5:03.48    4  
                  30.79     1:07.62 (36.83)     1:47.04 (39.42)     2:27.20 (40.16)
        3:08.06 (40.86)     3:49.78 (41.72)     4:25.79 (36.01)     5:03.48 (37.69)
 14 Grady Wheeler             16 UN-OH                5:17.98    5:03.92    3  
                1:08.19   2:25.84 (1:17.65)   3:59.15 (1:33.31)   5:03.92 (1:04.77)
 15 John Gehrig               15 MAC-NC               5:14.56    5:05.41    2  
                1:10.23   2:28.62 (1:18.39)   3:58.23 (1:29.61)   5:05.41 (1:07.18)
 16 Ike Atkinson              15 MAC-NC               5:11.79    5:07.72    1  
                1:10.33   2:29.25 (1:18.92)   4:04.11 (1:34.86)   5:07.72 (1:03.61)
 17 Logan Robinson            16 MAC-NC               5:03.21    5:09.27  
                  30.81     1:06.86 (36.05)     1:46.76 (39.90)     2:25.54 (38.78)
        3:11.61 (46.07)     3:58.38 (46.77)     4:34.30 (35.92)     5:09.27 (34.97)
 18 Griffin Manning           16 RAYS-OH              5:25.66    5:09.46  
                1:09.31   2:33.18 (1:23.87)   3:58.71 (1:25.53)   5:09.46 (1:10.75)
 19 Kevin Crane               15 EAST-MR              5:11.11    5:11.02  
                1:10.50   2:27.65 (1:17.15)   3:59.76 (1:32.11)   5:11.02 (1:11.26)
 20 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               5:09.39    5:14.66  
                  32.21     1:08.74 (36.53)     1:50.02 (41.28)     2:31.09 (41.07)
        3:15.83 (44.74)     4:01.61 (45.78)     4:39.00 (37.39)     5:14.66 (35.66)
 21 Joseph Moore              15 MAC-NC               5:12.62    5:14.69  
                1:11.01   2:30.59 (1:19.58)   4:02.49 (1:31.90)   5:14.69 (1:12.20)
 22 Sam Andrews               15 EAST-MR              5:29.36    5:15.72  
                1:11.61   2:30.75 (1:19.14)   4:06.80 (1:36.05)   5:15.72 (1:08.92)
 23 Karson Walker             15 RAYS-OH              5:43.83    5:15.79  
                1:10.32   2:31.29 (1:20.97)   4:08.68 (1:37.39)   5:15.79 (1:07.11)
 24 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              5:23.35    5:16.88  
                1:10.16   2:30.76 (1:20.60)   4:08.38 (1:37.62)   5:16.88 (1:08.50)
 25 David Dingfelder          16 CAT-NC               5:11.40    5:17.01  
                1:08.39   2:31.95 (1:23.56)   4:04.87 (1:32.92)   5:17.01 (1:12.14)
 26 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               5:07.01    5:17.04  
                  31.17     1:07.49 (36.32)     1:47.88 (40.39)     2:26.85 (38.97)
        3:16.02 (49.17)     4:05.07 (49.05)     4:41.62 (36.55)     5:17.04 (35.42)
 27 Gator Pritchard           15 CAT-NC               5:01.30    5:18.05  
                  31.44     1:08.38 (36.94)     1:50.52 (42.14)     2:31.68 (41.16)
        3:20.78 (49.10)     4:09.13 (48.35)     4:43.73 (34.60)     5:18.05 (34.32)
 28 Jackson Davis             15 MAC-NC               5:19.28    5:20.92  
                1:09.37   2:28.46 (1:19.09)   4:10.11 (1:41.65)   5:20.92 (1:10.81)
 29 Aki Li                    15 RAYS-OH              5:20.76    5:21.08  
                1:11.59   2:36.88 (1:25.29)   4:09.59 (1:32.71)   5:21.08 (1:11.49)
 30 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              5:27.39    5:24.37  
                1:12.68   2:35.31 (1:22.63)   4:09.30 (1:33.99)   5:24.37 (1:15.07)
 31 Alex Bria                 16 CAT-NC               5:16.20    5:29.34  
                1:13.36   2:42.82 (1:29.46)   4:13.56 (1:30.74)   5:29.34 (1:15.78)
 32 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               5:40.47    5:34.81  
                1:17.30   2:42.77 (1:25.47)   4:18.37 (1:35.60)   5:34.81 (1:16.44)
 33 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               5:49.30    5:36.03  
                1:15.66   2:44.01 (1:28.35)   4:19.19 (1:35.18)   5:36.03 (1:16.84)
 34 Theodore Poncet           15 YFD-MR               5:54.80    5:36.22  
                1:19.10   2:41.41 (1:22.31)   4:25.51 (1:44.10)   5:36.22 (1:10.71)
 35 Harrison Copeland         15 EAC-NC               6:15.00    6:20.00  
                1:31.84   3:06.74 (1:34.90)   4:58.88 (1:52.14)   6:20.00 (1:21.12)
 
Event 14  Men 17 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan Williams             17 MAC-NC               4:43.73    4:45.16   20  
                  30.28     1:05.32 (35.04)     1:42.85 (37.53)     2:18.86 (36.01)
        3:00.26 (41.40)     3:41.63 (41.37)     4:14.55 (32.92)     4:45.16 (30.61)
  2 Ian Robinson              17 SGSA-NC              4:49.32    4:47.11   17  
                  30.40     1:05.14 (34.74)     1:42.64 (37.50)     2:19.30 (36.66)
        3:00.88 (41.58)     3:42.73 (41.85)     4:16.43 (33.70)     4:47.11 (30.68)
  3 Liam Bogart               17 EAST-MR              4:43.85    4:47.93   16  
                  31.47     1:08.19 (36.72)     1:46.79 (38.60)     2:24.75 (37.96)
        3:04.88 (40.13)     3:46.42 (41.54)     4:18.00 (31.58)     4:47.93 (29.93)
  4 Teddy Perelli             17 MAC-NC               4:45.65    4:49.31   15  
                  29.76     1:04.83 (35.07)     1:42.18 (37.35)     2:18.92 (36.74)
        3:00.92 (42.00)     3:42.97 (42.05)     4:17.05 (34.08)     4:49.31 (32.26)
  5 Colson Zucker             17 MAC-NC               5:02.38    4:59.97   14  
                  31.59     1:08.24 (36.65)     1:47.64 (39.40)     2:27.15 (39.51)
        3:08.53 (41.38)     3:51.46 (42.93)     4:26.37 (34.91)     4:59.97 (33.60)
  6 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              5:02.14    5:04.63   13  
                  30.21     1:05.08 (34.87)     1:46.49 (41.41)     2:25.23 (38.74)
        3:11.28 (46.05)     3:58.50 (47.22)     4:31.91 (33.41)     5:04.63 (32.72)
  7 Max Edwards               17 EAC-NC               5:05.00    5:05.37   12  
                  29.36     1:03.91 (34.55)     1:44.94 (41.03)     2:24.82 (39.88)
        3:12.05 (47.23)     3:58.76 (46.71)     4:32.52 (33.76)     5:05.37 (32.85)
  8 Nicholas Plumb            19 MAC-NC               4:57.76    5:06.91   11  
                  31.48     1:08.94 (37.46)     1:48.74 (39.80)     2:29.26 (40.52)
        3:11.96 (42.70)     3:57.17 (45.21)     4:32.00 (34.83)     5:06.91 (34.91)
  9 Brian Glat                17 UN-MR                4:54.73    5:09.40    9  
                  30.84     1:07.06 (36.22)     1:46.04 (38.98)     2:23.34 (37.30)
        3:10.32 (46.98)     3:56.80 (46.48)     4:33.61 (36.81)     5:09.40 (35.79)
 10 Alec Kahn                 17 YFD-MR               5:00.30    5:12.33    7  
                  32.64     1:11.14 (38.50)     1:53.67 (42.53)     2:35.00 (41.33)
        3:16.79 (41.79)     4:00.18 (43.39)     4:37.10 (36.92)     5:12.33 (35.23)
 11 Bryce Chu                 17 EAST-MR              5:44.03    5:15.20    6  
                1:13.52   2:28.86 (1:15.34)   4:01.25 (1:32.39)   5:15.20 (1:13.95)
 12 Collin Montague           17 CAT-NC               5:40.00    5:24.28    5  
                1:11.62   2:40.72 (1:29.10)   4:09.82 (1:29.10)   5:24.28 (1:14.46)
 13 Jackson Holcomb           17 CAT-NC               5:19.66    5:25.02    4  
                1:11.58   2:35.83 (1:24.25)   4:12.95 (1:37.12)   5:25.02 (1:12.07)
 14 Connor Sept               17 CAT-NC               5:13.36    5:29.26    3  
                1:13.50   2:35.53 (1:22.03)   4:07.42 (1:31.89)   5:29.26 (1:21.84)
 -- Anis Yahi                 19 GCY-NC               5:14.00        DFS  
 
Event 15  Women 13 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          4:15.57    4:23.35   40  
     1) Erynn Black 16                  2) Emme Nelson 16                 
     3) Lindsey Cohee 17                4) Allyson (Allyca Accordino 15   
                  31.67   1:04.67 (1:04.67)     1:38.91 (34.24)   2:18.74 (1:14.07)
        2:49.02 (30.28)   3:24.30 (1:05.56)     3:52.17 (27.87)     4:23.35 (59.05)
  2 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     4:21.56    4:27.23   34  
     1) Kat Morrison 17                 2) Alexandra Rieker 18            
     3) Olivia Carter 16                4) Amelia Gilchrist 19            
                  32.57   1:07.57 (1:07.57)     1:43.58 (36.01)   2:25.39 (1:17.82)
        2:54.13 (28.74)   3:26.47 (1:01.08)     3:54.71 (28.24)   4:27.23 (1:00.76)
  3 Mason Manta Rays-OH  'A'                          4:28.34    4:29.62   32  
     1) Brynna Wolfe 16                 2) Lauren Thomas 16               
     3) Harna Minezawa 16               4) Cora Dupre 16                  
                  31.86   1:05.66 (1:05.66)     1:41.95 (36.29)   2:24.02 (1:18.36)
        2:54.22 (30.20)   3:30.93 (1:06.91)     3:58.28 (27.35)     4:29.62 (58.69)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          4:21.73    4:33.35   30  
     1) Amy Dragelin 16                 2) Desirae Mangaoang 15           
     3) Lawson Brantley 15              4) Sophie Francis 15              
                  33.45   1:08.29 (1:08.29)     1:45.21 (36.92)   2:26.12 (1:17.83)
                          3:34.18 (1:08.06)     4:02.09 (27.91)     4:33.35 (59.17)
  5 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               4:35.00    4:36.29   28  
     1) Turner Bobbitt 16               2) Liza Whitmire 15               
     3) Amelia Kudela 15                4) Ellie Marquardt 15             
                  33.55   1:08.98 (1:08.98)     1:45.19 (36.21)   2:27.04 (1:18.06)
        2:58.54 (31.50)   3:36.33 (1:09.29)     4:04.87 (28.54)     4:36.29 (59.96)
  6 Mason Manta Rays-OH  'B'                          4:34.58    4:36.30   26  
     1) Abby Susec 14                   2) Reese Lugbill 14               
     3) Kiara Anchrum 14                4) Leanna Wall 16                 
                  34.01   1:10.02 (1:10.02)     1:46.11 (36.09)   2:26.79 (1:16.77)
        2:58.20 (31.41)   3:34.82 (1:08.03)     4:03.85 (29.03)   4:36.30 (1:01.48)
  7 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          4:19.36    4:37.38   24  
     1) Rachel Lee 17                   2) Riggan Ayscue 16               
     3) Anna Ashley 15                  4) Madelyn Brotherton 17          
                  31.80   1:05.94 (1:05.94)     1:43.57 (37.63)   2:25.08 (1:19.14)
        2:56.33 (31.25)     2:57.98 (32.90)   4:04.37 (1:06.39)   4:37.38 (1:39.40)
  8 Swim GSA-NC  'C'                                  4:40.99    4:41.03   22  
     1) Lucy Pearce 18                  2) Olivia Bene 16                 
     3) Hope Carpenter 17               4) Rebecca Glebus 16              
                  33.99   1:07.49 (1:07.49)     1:44.77 (37.28)   2:27.23 (1:19.74)
        3:00.54 (33.31)   3:38.18 (1:10.95)     4:08.14 (29.96)   4:41.03 (1:02.85)
  9 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          4:24.30    4:45.16   18  
     1) Claire Russell 14               2) Izza Gaskey 14                 
     3) Madeline Menkhaus 13            4) Hanani Dona 13                 
                  32.95   1:08.83 (1:08.83)     1:48.86 (40.03)   2:34.56 (1:25.73)
        3:05.96 (31.40)   3:41.87 (1:07.31)     4:11.77 (29.90)   4:45.16 (1:03.29)
 10 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     4:33.68    4:46.34   14  
     1) Ashley Slocum 17                2) Pahvie Chhan 17                
     3) Sarah Helen Shepherd 18         4) Olivia Kayye 17                
                  33.22   1:08.51 (1:08.51)     1:46.53 (38.02)   2:31.54 (1:23.03)
        3:03.93 (32.39)   3:42.70 (1:11.16)     4:12.65 (29.95)   4:46.34 (1:03.64)
 11 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          4:28.21    4:47.04   12  
     1) Amaya Hanley 14                 2) Laura Davis 14                 
     3) Ava Yandle 14                   4) Morgan Razewski 13             
                  34.96   1:12.38 (1:12.38)     1:50.63 (38.25)   2:34.42 (1:22.04)
        3:06.26 (31.84)   3:44.25 (1:09.83)     4:13.79 (29.54)   4:47.04 (1:02.79)
 12 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'A'                 4:39.59    4:47.14   10  
     1) Emily Weiss 15                  2) Kimberly Dutta 14              
     3) Esme Blackstock 15              4) Juliette Bichon 16             
                  36.99   1:16.32 (1:16.32)     1:53.16 (36.84)   2:33.97 (1:17.65)
        3:06.41 (32.44)   3:44.87 (1:10.90)     4:14.76 (29.89)   4:47.14 (1:02.27)
 13 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               4:57.33    4:48.76    8  
     1) Grace Brashear 15               2) Katelyn Powell 15              
     3) Ella Vendal 15                  4) Sophie Hood 15                 
                  34.99   1:12.30 (1:12.30)     1:48.35 (36.05)   2:32.38 (1:20.08)
        3:04.25 (31.87)   3:42.46 (1:10.08)     4:13.54 (31.08)   4:48.76 (1:06.30)
 14 Swim GSA-NC  'A'                                  4:51.99    4:51.71    6  
     1) Morgan Jones 14                 2) Sunny Xiao 14                  
     3) Maura Schoppa 13                4) Kyndall Beane 14               
                  34.30   1:10.30 (1:10.30)     1:50.50 (40.20)   2:36.43 (1:26.13)
        3:09.60 (33.17)   3:48.38 (1:11.95)     4:18.88 (30.50)   4:51.71 (1:03.33)
 15 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               4:48.56    4:51.74    4  
     1) Katie Rauch 14                  2) Anneliese Hohm 14              
     3) Maxine Middlesworth 13          4) AnneGray Oxrider 13            
                  35.06   1:10.98 (1:10.98)     1:46.94 (35.96)   2:28.48 (1:17.50)
        3:03.88 (35.40)   3:48.57 (1:20.09)     4:18.28 (29.71)   4:51.74 (1:03.17)
 16 Mason Manta Rays-OH  'C'                          4:38.42    4:51.77    2  
     1) Hannah Hill 14                  2) Ashley Lugbill 14              
     3) Angelika Georgostathis 15       4) Aubrey Whitaker 16             
                  35.65   1:14.42 (1:14.42)     1:51.00 (36.58)   2:33.24 (1:18.82)
        3:07.03 (33.79)   3:46.05 (1:12.81)     4:17.17 (31.12)   4:51.77 (1:05.72)
 17 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          4:30.75    4:54.49  
     1) Susan Mumford 14                2) Addie Rogers 14                
     3) Anna Regan Gray 14              4) Carolina Ricciardi 14          
                  35.85   1:13.73 (1:13.73)     1:52.48 (38.75)   2:37.89 (1:24.16)
        3:10.36 (32.47)   3:49.52 (1:11.63)     4:20.59 (31.07)   4:54.49 (1:04.97)
 18 Enfinity Aquatic Club-NC  'C'                     4:44.21    4:55.61  
     1) Rachel Graham 16                2) Caitlin Horn 13                
     3) Gaby Pires 16                   4) Cate Davis 16                  
                  36.36   1:16.61 (1:16.61)     1:53.78 (37.17)   2:38.56 (1:21.95)
        3:11.77 (33.21)   3:51.16 (1:12.60)     4:21.58 (30.42)   4:55.61 (1:04.45)
 19 Mason Manta Rays-OH  'D'                          4:49.01    4:57.08  
     1) Ashley Fryer 13                 2) Tiana Anchrum 14               
     3) Bridget Cramer 16               4) Lauren Fries 15                
                  36.77   1:16.59 (1:16.59)     1:53.92 (37.33)   2:38.48 (1:21.89)
        3:12.25 (33.77)   3:53.05 (1:14.57)     4:22.99 (29.94)   4:57.08 (1:04.03)
 20 Swim GSA-NC  'B'                                  5:10.99    5:05.41  
     1) Maddie Rountree 15              2) Annie Grove 15                 
     3) Addie Mitchell 13               4) Anabelle Short 13              
                  36.33   1:12.78 (1:12.78)     1:54.09 (41.31)   2:41.51 (1:28.73)
        3:16.59 (35.08)   3:57.30 (1:15.79)     4:29.98 (32.68)   5:05.41 (1:08.11)
 21 Mason Manta Rays-OH  'E'                          5:01.27    5:10.90  
     1) Ellie Fryer 14                  2) Sarah Kaleta 15                
     3) Anna Baker 15                   4) Mary Kaleta 17                 
                  39.77   1:22.05 (1:22.05)     2:03.58 (41.53)   2:50.53 (1:28.48)
        3:23.42 (32.89)   4:02.60 (1:12.07)     4:35.04 (32.44)   5:10.90 (1:08.30)
 22 Mason Manta Rays-OH  'F'                          5:13.37    5:21.53  
     1) Samira Wehmann 17               2) Reagan Manning 13              
     3) Emma Dalton 14                  4) Lisa Isozumi 15                
                  37.75   1:18.30 (1:18.30)     2:00.46 (42.16)   2:48.67 (1:30.37)
        3:23.14 (34.47)   4:06.84 (1:18.17)     4:41.50 (34.66)   5:21.53 (1:14.69)
 23 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               5:28.13    5:22.24  
     1) Maggie Emmons 13                2) Caroline Kudela 13             
     3) Bizzy Thomas 14                 4) Mary Thorn Campbell 14         
                  36.90   1:16.23 (1:16.23)     1:56.51 (40.28)   2:42.58 (1:26.35)
        3:17.52 (34.94)   4:05.05 (1:22.47)     4:41.82 (36.77)   5:22.24 (1:17.19)
 -- Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     4:37.91         DQ  
     1) Emily Schoonhagen 17            2) MacKenzie Cresci 15            
     3) Christina Marshall 18           4) Lydia Plasser 16               
                  33.75   1:11.08 (1:11.08)     1:49.60 (38.52)   2:34.87 (1:23.79)
        3:06.58 (31.71)   3:43.82 (1:08.95)     4:13.56 (29.74)        DQ (1:03.48)
 
Event 16  Men 13 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     3:58.57    4:01.53   40  
     1) Max Edwards 17                  2) Ben Duckworth 15               
     3) Tucker Burhans 17               4) Alex Ballard 17                
                  29.97   1:02.06 (1:02.06)     1:33.93 (31.87)   2:10.55 (1:08.49)
        2:36.59 (26.04)     3:07.02 (56.47)     3:33.44 (26.42)     4:01.53 (54.51)
  2 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          3:58.15    4:02.00   34  
     1) Hugh Svendsen 15                2) Scott Lyons 16                 
     3) Sam Mahoney 17                  4) George Heidkamp 16             
                  29.66   1:00.71 (1:00.71)     1:32.00 (31.29)   2:07.67 (1:06.96)
        2:34.89 (27.22)     3:06.51 (58.84)     3:31.97 (25.46)     4:02.00 (55.49)
  3 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          3:55.17    4:03.16   32  
     1) Teddy Perelli 17                2) Colson Zucker 17               
     3) Boyd Poelke 15                  4) Ben Fenwick 16                 
                  29.91   1:01.27 (1:01.27)     1:33.46 (32.19)   2:10.95 (1:09.68)
        2:37.77 (26.82)     3:08.76 (57.81)     3:34.94 (26.18)     4:03.16 (54.40)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          4:00.16    4:06.96   30  
     1) Josh Fletcher 16                2) Ryan Williams 17               
     3) Thomas Svane-From 17            4) Austin Cummings 16             
                  29.57   1:01.23 (1:01.23)     1:33.76 (32.53)   2:11.16 (1:09.93)
        2:39.15 (27.99)   3:11.79 (1:00.63)     3:37.71 (25.92)     4:06.96 (55.17)
  5 Swim GSA-NC  'A'                                  4:09.00    4:10.63   28  
     1) Ian Robinson 17                 2) Reid Mikuta 15                 
     3) Luke Barden 16                  4) Tanner Hering 16               
                  31.06   1:04.52 (1:04.52)     1:36.99 (32.47)   2:13.44 (1:08.92)
        2:41.53 (28.09)   3:14.88 (1:01.44)     3:41.78 (26.90)     4:10.63 (55.75)
  6 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     4:08.50    4:10.82   26  
     1) Josh Rigsbee 18                 2) Connor Sept 17                 
     3) Chris Chao 17                   4) David Dingfelder 16            
                  29.74   1:02.12 (1:02.12)     1:34.77 (32.65)   2:13.33 (1:11.21)
        2:41.80 (28.47)   3:14.81 (1:01.48)     3:40.96 (26.15)     4:10.82 (56.01)
  7 Mason Manta Rays-OH  'A'                          4:02.28    4:12.15   24  
     1) Scott Shepherd 16               2) Griffin Manning 16             
     3) Carl Bloebaum 13                4) Adam Chaney 15                 
                  31.79   1:06.51 (1:06.51)     1:38.54 (32.03)   2:16.06 (1:09.55)
        2:43.90 (27.84)   3:16.65 (1:00.59)     3:42.31 (25.66)     4:12.15 (55.50)
  8 Mason Manta Rays-OH  'B'                          4:12.19    4:16.20   22  
     1) Nicky Diangelo 15               2) Luke Van Gorp 18               
     3) Ian Van Gorp 15                 4) Karson Walker 15               
                  33.52   1:08.54 (1:08.54)     1:40.95 (32.41)   2:18.27 (1:09.73)
        2:47.12 (28.85)   3:20.20 (1:01.93)     3:46.87 (26.67)     4:16.20 (56.00)
  9 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               4:22.03    4:18.58   18  
     1) Garrett Boone 14                2) Coleman McCreery 14            
     3) Victor Simmons 14               4) Austin Lockhart 14             
                  31.21   1:03.13 (1:03.13)     1:35.86 (32.73)   2:14.36 (1:11.23)
        2:43.69 (29.33)   3:19.83 (1:05.47)     3:47.89 (28.06)     4:18.58 (58.75)
 10 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          4:04.28    4:19.60   14  
     1) Wesley Barnett 14               2) Tim Connery 14                 
     3) Baylor Nelson 13                4) Nicholas Piscitelli 14         
                  31.57   1:05.95 (1:05.95)     1:39.88 (33.93)   2:20.21 (1:14.26)
        2:48.95 (28.74)   3:22.68 (1:02.47)     3:48.84 (26.16)     4:19.60 (56.92)
 11 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               4:09.66    4:20.33   12  
     1) Josh Walker 16                  2) Jacob Rauch 17                 
     3) Jack Meehan 15                  4) Jack Marquardt 15              
                  32.36   1:07.22 (1:07.22)     1:39.32 (32.10)   2:18.56 (1:11.34)
                            2:46.96 (28.40)   3:49.08 (1:02.12)   4:20.33 (1:33.37)
 12 Swim GSA-NC  'B'                                  4:08.00    4:20.96   10  
     1) Wyatt Guthrie 15                2) Clay Hering 19                 
     3) Benjamin Barden 18              4) Thomas Trent 15                
                  31.84   1:06.79 (1:06.79)     1:41.65 (34.86)   2:21.20 (1:14.41)
        2:49.07 (27.87)   3:22.27 (1:01.07)     3:50.01 (27.74)     4:20.96 (58.69)
 13 Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     4:05.69    4:21.82    8  
     1) Sam Marttila 16                 2) Will Darrenkamp 15             
     3) Griffin Sansbury 17             4) Jeffery Adams II 16            
                  31.33   1:04.45 (1:04.45)     1:39.59 (35.14)   2:21.65 (1:17.20)
        2:50.31 (28.66)   3:24.68 (1:03.03)     3:51.55 (26.87)     4:21.82 (57.14)
 14 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     4:17.42    4:24.76    6  
     1) Ryan Weaver 13                  2) Alex Bria 16                   
     3) Adam Cocke 17                   4) Gator Pritchard 15             
                  31.95   1:06.26 (1:06.26)     1:40.74 (34.48)   2:20.95 (1:14.69)
        2:50.70 (29.75)   3:25.91 (1:04.96)     3:53.56 (27.65)     4:24.76 (58.85)
 15 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          4:06.69    4:25.41    4  
     1) Cam Abaqueta 13                 2) Stephen Kim 14                 
     3) Alex Griffey 14                 4) Harrison Powe 14               
                  32.04   1:05.89 (1:05.89)     1:40.99 (35.10)   2:19.92 (1:14.03)
        2:49.40 (29.48)   3:23.03 (1:03.11)     3:52.26 (29.23)   4:25.41 (1:02.38)
 16 Swim GSA-NC  'C'                                  4:32.00    4:25.99    2  
     1) Charlie Stowers 14              2) Reilly Keaney 14               
     3) Eric Cantrell 14                4) Flinn Hering 14                
                  32.86   1:08.19 (1:08.19)     1:43.43 (35.24)   2:21.48 (1:13.29)
        2:51.75 (30.27)   3:25.94 (1:04.46)     3:54.07 (28.13)   4:25.99 (1:00.05)
 17 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'A'                 4:23.28    4:29.75  
     1) Devon French 17                 2) Alec Kahn 17                   
     3) Athan Yanos 16                  4) Theodore Poncet 15             
                  31.17   1:04.56 (1:04.56)     1:39.74 (35.18)   2:20.86 (1:16.30)
                            2:46.16 (25.30)   3:56.37 (1:10.21)   4:29.75 (1:43.59)
 18 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          4:08.67    4:31.76  
     1) Will Cooper 14                  2) Matthew Kroll 13               
     3) Tommy Frye 14                   4) Brayden Brewer 14              
                  32.44   1:07.67 (1:07.67)     1:41.64 (33.97)   2:21.35 (1:13.68)
        2:52.63 (31.28)   3:29.43 (1:08.08)     3:58.35 (28.92)   4:31.76 (1:02.33)
 19 Mason Manta Rays-OH  'D'                          4:30.17    4:46.44  
     1) Jake Ortwein 15                 2) Sahan Kansakar 13              
     3) Samuel Nucerino 16              4) Braden Osborn 14               
                  34.81   1:12.24 (1:12.24)     1:50.06 (37.82)   2:34.41 (1:22.17)
        3:06.48 (32.07)   3:45.23 (1:10.82)     4:13.23 (28.00)   4:46.44 (1:01.21)
 20 Mason Manta Rays-OH  'C'                          4:19.72    4:47.76  
     1) Eli Devyak 13                   2) Aki Li 15                      
     3) Justin Hailey 17                4) Ricky Dungan 16                
                  34.54   1:12.87 (1:12.87)     1:50.56 (37.69)   2:34.15 (1:21.28)
        3:05.45 (31.30)   3:45.10 (1:10.95)     4:13.56 (28.46)   4:47.76 (1:02.66)
 21 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               4:51.71    4:49.39  
     1) Michael Brashear 13             2) Sam Reiger 14                  
     3) Graham Hohnbaum 13              4) Ham Williams-Tracy 14          
                  34.84   1:12.41 (1:12.41)     1:48.19 (35.78)   2:29.12 (1:16.71)
        3:01.81 (32.69)   3:41.62 (1:12.50)     4:12.95 (31.33)   4:49.39 (1:07.77)
 22 Mason Manta Rays-OH  'E'                          4:47.86    4:51.16  
     1) Jonah Shin 15                   2) Brandon Meyers 15              
     3) Sam Graler 14                   4) Logan Ottke 13                 
                  36.11   1:14.69 (1:14.69)     1:53.39 (38.70)   2:38.84 (1:24.15)
        3:09.64 (30.80)   3:46.49 (1:07.65)     4:16.35 (29.86)   4:51.16 (1:04.67)
 23 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               5:27.72    5:17.98  
     1) Tripp Herger 13                 2) Jack Guenther 13               
     3) Blake Lyon 14                   4) Bryson Mrzygod 13              
                  36.11   1:13.34 (1:13.34)     1:56.50 (43.16)   2:48.38 (1:35.04)
        3:21.84 (33.46)   4:02.84 (1:14.46)     4:37.14 (34.30)   5:17.98 (1:15.14)
 24 Mason Manta Rays-OH  'F'                          5:08.29    5:22.90  
     1) Max Boho 14                     2) Shea Suggs 16                  
     3) Nicholas Wolfe 13               4) Eli Henry 15                   
                  39.07   1:21.03 (1:21.03)     2:01.26 (40.23)   2:49.88 (1:28.85)
        3:28.87 (38.99)   4:17.97 (1:28.09)     4:47.42 (29.45)   5:22.90 (1:04.93)
 
Event 17  Women 13 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          1:59.59    2:00.48   40  
     1) Maddy Flickinger 15             2) Emme Nelson 16                 
     3) Lindsey Cohee 17                4) Olwyn Bartis 16                
                  30.25     1:04.36 (34.11)     1:33.94 (29.58)     2:00.48 (26.54)
  2 Mason Manta Rays-OH  'A'                          2:06.92    2:00.81   34  
     1) Brynna Wolfe 16                 2) Reese Lugbill 14               
     3) Harna Minezawa 16               4) Cora Dupre 16                  
                  30.82     1:05.03 (34.21)     1:34.68 (29.65)     2:00.81 (26.13)
  3 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     2:03.10    2:01.51   32  
     1) Kat Morrison 17                 2) Alexandra Rieker 18            
     3) Olivia Carter 16                4) Emily Schoonhagen 17           
                  30.96     1:06.84 (35.88)     1:34.86 (28.02)     2:01.51 (26.65)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:02.08    2:02.95   30  
     1) Erynn Black 16                  2) Natalie Ford 17                
     3) Chloe Harris 15                 4) Katie Corbi 16                 
                  30.75     1:06.16 (35.41)     1:35.35 (29.19)     2:02.95 (27.60)
  5 Mason Manta Rays-OH  'B'                          2:10.03    2:05.41   28  
     1) Lauren Thomas 16                2) Ashley Lugbill 14              
     3) Kiara Anchrum 14                4) Leanna Wall 16                 
                  31.99     1:07.00 (35.01)     1:37.24 (30.24)     2:05.41 (28.17)
  6 Swim GSA-NC  'B'                                  2:03.99    2:06.54   26  
     1) Lucy Pearce 18                  2) Olivia Bene 16                 
     3) Hope Carpenter 17               4) Rebecca Glebus 16              
                  31.67     1:08.37 (36.70)     1:38.16 (29.79)     2:06.54 (28.38)
  7 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               2:09.29    2:08.17   24  
     1) Turner Bobbitt 16               2) Liza Whitmire 15               
     3) Amelia Kudela 15                4) Ellie Marquardt 15             
                  33.01     1:08.43 (35.42)     1:39.50 (31.07)     2:08.17 (28.67)
  8 Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     2:08.58    2:08.20   22  
     1) Christina Marshall 18           2) MacKenzie Cresci 15            
     3) Lydia Plasser 16                4) Cate Davis 16                  
                  33.46     1:09.91 (36.45)     1:39.84 (29.93)     2:08.20 (28.36)
  9 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:03.75    2:08.47   18  
     1) Madison Holland 18              2) Emerson Graham 17              
     3) Amanda Hoffman 16               4) Heidi Lowe 17                  
                  33.19     1:09.54 (36.35)     1:40.53 (30.99)     2:08.47 (27.94)
 10 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     2:10.82    2:08.74   13  
     1) Sarah Helen Shepherd 18         2) Olivia Kayye 17                
     3) Pahvie Chhan 17                 4) Bianca Candelaria 16           
                  33.03     1:08.41 (35.38)     1:40.20 (31.79)     2:08.74 (28.54)
 10 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'A'                      NT    2:08.74   13  
     1) Jessica Weiss 18                2) Kimberly Dutta 14              
     3) Esme Blackstock 15              4) Juliette Bichon 16             
                  33.37     1:09.33 (35.96)     1:40.29 (30.96)     2:08.74 (28.45)
 12 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          2:04.96    2:10.01   10  
     1) Claire Russell 14               2) Izza Gaskey 14                 
     3) Madeline Menkhaus 13            4) Hanani Dona 13                 
                  32.62     1:10.61 (37.99)     1:41.21 (30.60)     2:10.01 (28.80)
 13 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          2:06.05    2:11.16    8  
     1) Amaya Hanley 14                 2) Laura Davis 14                 
     3) Ava Yandle 14                   4) Morgan Razewski 13             
                  33.58     1:11.31 (37.73)     1:42.21 (30.90)     2:11.16 (28.95)
 14 Swim GSA-NC  'A'                                  2:04.04    2:11.76    6  
     1) Maura Schoppa 13                2) Sunny Xiao 14                  
     3) Morgan Jones 14                 4) Kyndall Beane 14               
                  33.05     1:11.11 (38.06)     1:41.16 (30.05)     2:11.76 (30.60)
 15 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          2:06.80    2:12.50    4  
     1) Susan Mumford 14                2) Addie Rogers 14                
     3) Anna Regan Gray 14              4) Carolina Ricciardi 14          
                  33.79     1:11.36 (37.57)     1:43.61 (32.25)     2:12.50 (28.89)
 16 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               2:17.49    2:13.10    2  
     1) Grace Brashear 15               2) Katelyn Powell 15              
     3) Ella Vendal 15                  4) Sophie Hood 15                 
                  34.44     1:11.02 (36.58)     1:42.92 (31.90)     2:13.10 (30.18)
 17 Mason Manta Rays-OH  'C'                          2:12.67    2:13.40  
     1) Abby Susec 14                   2) Tiana Anchrum 14               
     3) Angelika Georgostathis 15       4) Bridget Cramer 16              
                  33.28     1:11.23 (37.95)     1:43.36 (32.13)     2:13.40 (30.04)
 18 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                 2:11.82    2:14.01  
     1) Mary Catherine Hoover 13        2) Hannah Koh 14                  
     3) Caroline Cross 13               4) Shelly Heim 21                 
                  36.47     1:14.16 (37.69)     1:46.24 (32.08)     2:14.01 (27.77)
 19 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               2:11.16    2:14.03  
     1) Katie Rauch 14                  2) Caroline Kudela 13             
     3) Maggie Emmons 13                4) Bizzy Thomas 14                
                  34.27     1:12.38 (38.11)     1:44.50 (32.12)     2:14.03 (29.53)
 20 Mason Manta Rays-OH  'D'                          2:16.53    2:15.28  
     1) Hannah Hill 14                  2) Sarah Kaleta 15                
     3) Anna Baker 15                   4) Lauren Fries 15                
                  33.32     1:14.61 (41.29)     1:45.91 (31.30)     2:15.28 (29.37)
 21 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'B'                      NT    2:15.66  
     1) Sarah Green 15                  2) Jacyn Daniels 15               
     3) Aimee Flanigan 15               4) Emily Weiss 15                 
                  36.08     1:14.36 (38.28)     1:46.25 (31.89)     2:15.66 (29.41)
 22 Swim GSA-NC  'C'                                  2:13.00    2:18.15  
     1) Maddie Rountree 15              2) Annie Grove 15                 
     3) Addie Mitchell 13               4) Madden Jones 15                
                  34.25     1:15.06 (40.81)     1:48.78 (33.72)     2:18.15 (29.37)
 23 Mason Manta Rays-OH  'E'                          2:19.11    2:19.49  
     1) Meredith Wolf 16                2) Reagan Manning 13              
     3) Aubrey Whitaker 16              4) Emma Dalton 14                 
                  34.37     1:14.14 (39.77)     1:48.33 (34.19)     2:19.49 (31.16)
 24 Mason Manta Rays-OH  'F'                          2:20.27    2:23.19  
     1) Samira Wehmann 17               2) Mary Kaleta 17                 
     3) Morgan Thompson 13              4) Ashley Fryer 13                
                  36.89     1:19.69 (42.80)     1:53.49 (33.80)     2:23.19 (29.70)
 -- Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 2:05.92         DQ  
     1) Omega Pinnix 15                 2) McKenzie Campbell 16           
     3) Emily Ally 14                   4) Alexandra White 15             
                  32.28     1:07.22 (34.94)     1:37.03 (29.81)          DQ (28.80)
 
Event 18  Men 13 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          1:50.04    1:49.53   37  
     1) Teddy Perelli 17                2) Colson Zucker 17               
     3) Sam Mahoney 17                  4) Boyd Poelke 15                 
                  28.53       58.90 (30.37)     1:25.67 (26.77)     1:49.53 (23.86)
  1 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     1:53.23    1:49.53   37  
     1) Tucker Burhans 17               2) Ben Duckworth 15               
     3) Max Edwards 17                  4) Jeffery Adams II 16            
                  27.22       58.50 (31.28)     1:24.22 (25.72)     1:49.53 (25.31)
  3 Mason Manta Rays-OH  'A'                          1:53.35    1:50.74   32  
     1) Scott Shepherd 16               2) Luke Van Gorp 18               
     3) Carl Bloebaum 13                4) Adam Chaney 15                 
                  30.76     1:00.96 (30.20)     1:27.43 (26.47)     1:50.74 (23.31)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          1:50.97    1:51.69   30  
     1) Hugh Svendsen 15                2) Ryan Williams 17               
     3) Thomas Svane-From 17            4) Kenneth Lowe 15                
                  28.42     1:00.40 (31.98)     1:27.31 (26.91)     1:51.69 (24.38)
  5 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          1:53.65    1:52.74   28  
     1) Josh Fletcher 16                2) Markus Wennborg 16             
     3) Zack Whipple 15                 4) Ben Fenwick 16                 
                  28.61       59.84 (31.23)     1:27.55 (27.71)     1:52.74 (25.19)
  6 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     1:56.29    1:52.80   26  
     1) Josh Rigsbee 18                 2) Connor Sept 17                 
     3) Chris Chao 17                   4) Ryan Weaver 13                 
                  28.89     1:00.34 (31.45)     1:27.67 (27.33)     1:52.80 (25.13)
  7 Swim GSA-NC  'B'                                  1:56.99    1:53.05   24  
     1) Ian Robinson 17                 2) Reid Mikuta 15                 
     3) Luke Barden 16                  4) Tanner Hering 16               
                  29.30     1:00.81 (31.51)     1:27.75 (26.94)     1:53.05 (25.30)
  8 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               1:57.57    1:53.44   20  
     1) Jacob Rauch 17                  2) Andrew Lockhart 17             
     3) Jack Meehan 15                  4) Jack Marquardt 15              
                  28.89     1:00.98 (32.09)     1:27.67 (26.69)     1:53.44 (25.77)
  8 Mason Manta Rays-OH  'B'                          1:57.55    1:53.44   20  
     1) Ian Van Gorp 15                 2) Griffin Manning 16             
     3) Ethan Devyak 17                 4) Karson Walker 15               
                  30.23     1:01.18 (30.95)     1:28.59 (27.41)     1:53.44 (24.85)
 10 Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     1:58.36    1:55.17   14  
     1) Sam Marttila 16                 2) Griffin Sansbury 17            
     3) Alex Ballard 17                 4) Todd Echols 17                 
                  30.31     1:02.25 (31.94)     1:29.63 (27.38)     1:55.17 (25.54)
 11 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          1:55.90    1:55.23   12  
     1) Wesley Barnett 14               2) Tim Connery 14                 
     3) Baylor Nelson 13                4) Nicholas Piscitelli 14         
                  30.66     1:01.84 (31.18)     1:29.88 (28.04)     1:55.23 (25.35)
 12 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               1:55.42    1:55.92   10  
     1) Garrett Boone 14                2) Coleman McCreery 14            
     3) Victor Simmons 14               4) Austin Lockhart 14             
                  28.92     1:01.15 (32.23)     1:29.49 (28.34)     1:55.92 (26.43)
 13 Swim GSA-NC  'A'                                  1:53.58    1:56.34    8  
     1) Wyatt Guthrie 15                2) Clay Hering 19                 
     3) Benjamin Barden 18              4) Thomas Trent 15                
                  30.91     1:03.30 (32.39)     1:29.78 (26.48)     1:56.34 (26.56)
 14 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     1:59.22    1:59.18    6  
     1) Nicholas Falise 14              2) Alex Bria 16                   
     3) Hayden Ransbury 19              4) Adam Cocke 17                  
                  31.32     1:04.35 (33.03)     1:33.02 (28.67)     1:59.18 (26.16)
 15 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          1:57.40    2:00.50    4  
     1) Cam Abaqueta 13                 2) Stephen Kim 14                 
     3) Alex Griffey 14                 4) Harrison Powe 14               
                  30.43     1:03.75 (33.32)     1:33.29 (29.54)     2:00.50 (27.21)
 16 Swim GSA-NC  'C'                                  2:03.99    2:00.96    2  
     1) Charlie Stowers 14              2) Reilly Keaney 14               
     3) Eric Cantrell 14                4) Flinn Hering 14                
                  31.77     1:05.10 (33.33)     1:34.02 (28.92)     2:00.96 (26.94)
 17 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          1:58.88    2:02.79  
     1) Will Cooper 14                  2) Matthew Kroll 13               
     3) Brayden Brewer 14               4) Benjamin Hager 14              
                  31.81     1:05.87 (34.06)     1:35.18 (29.31)     2:02.79 (27.61)
 18 Mason Manta Rays-OH  'C'                          2:04.69    2:02.93  
     1) Nicky Diangelo 15               2) Sahan Kansakar 13              
     3) Justin Hailey 17                4) Aki Li 15                      
                  32.34     1:07.86 (35.52)     1:37.55 (29.69)     2:02.93 (25.38)
 19 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               2:10.87    2:06.74  
     1) Graham Hohnbaum 13              2) Jack Guenther 13               
     3) Sam Reiger 14                   4) Ham Williams-Tracy 14          
                  33.71     1:09.50 (35.79)     1:38.78 (29.28)     2:06.74 (27.96)
 20 Mason Manta Rays-OH  'D'                          2:07.98    2:11.03  
     1) Eli Devyak 13                   2) Jake Ortwein 15                
     3) Jonah Shin 15                   4) Ricky Dungan 16                
                  33.49     1:12.00 (38.51)     1:43.33 (31.33)     2:11.03 (27.70)
 21 Mason Manta Rays-OH  'E'                          2:14.68    2:14.52  
     1) Brandon Meyers 15               2) Logan Ottke 13                 
     3) Samuel Nucerino 16              4) Braden Osborn 14               
                  36.31     1:15.62 (39.31)     1:46.80 (31.18)     2:14.52 (27.72)
 22 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'E'               2:17.26    2:19.63  
     1) Michael Brashear 13             2) Tripp Herger 13                
     3) Ford Bryson 13                  4) Blake Lyon 14                  
                  33.89     1:16.84 (42.95)     1:49.82 (32.98)     2:19.63 (29.81)
 23 Mason Manta Rays-OH  'G'                          2:30.64    2:19.80  
     1) Sam Patterson 14                2) Eli Henry 15                   
     3) Diego Fortson 14                4) Sam Graler 14                  
                  38.70     1:17.94 (39.24)     1:51.56 (33.62)     2:19.80 (28.24)
 24 Mason Manta Rays-OH  'F'                          2:21.61    2:23.18  
     1) Max Boho 14                     2) Jojo Minezawa 14               
     3) Nicholas Wolfe 13               4) Shea Suggs 16                  
                  36.60     1:17.88 (41.28)     1:53.19 (35.31)     2:23.18 (29.99)
 -- 92nd St Y Flying Dolphins-MR  'A'                      NT         DQ  
     1) Devon French 17                 2) Alec Kahn 17                   
     3) Athan Yanos 16                  4) Theodore Poncet 15             
                  29.97     1:04.19 (34.22)     1:33.10 (28.91)          DQ (29.11)
 
Event 19  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:36.80    2:31.84   20  
                  33.24     1:11.63 (38.39)     1:51.23 (39.60)     2:31.84 (40.61)
  2 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:39.98    2:32.87   17  
                  33.69     1:12.50 (38.81)     1:52.15 (39.65)     2:32.87 (40.72)
  3 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              2:37.98    2:32.93   16  
                  33.61     1:11.82 (38.21)     1:52.08 (40.26)     2:32.93 (40.85)
  4 Amaya Hanley              14 MAC-NC               2:34.72    2:34.27   15  
                  33.34     1:11.70 (38.36)     1:52.41 (40.71)     2:34.27 (41.86)
  5 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               2:38.50    2:34.65   14  
                  33.41     1:12.37 (38.96)     1:53.14 (40.77)     2:34.65 (41.51)
  6 Ede Kosik                 13 CAT-NC               2:38.98    2:35.42   13  
                  33.69     1:12.39 (38.70)     1:53.38 (40.99)     2:35.42 (42.04)
  7 Olivia Lind               14 EAST-MR              2:37.49    2:36.49   12  
                  33.93     1:13.67 (39.74)     1:54.19 (40.52)     2:36.49 (42.30)
  8 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               2:37.24    2:38.96   11  
                  34.38     1:13.72 (39.34)     1:55.72 (42.00)     2:38.96 (43.24)
B - Final
  9 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:41.50    2:29.84    9  
                  33.31     1:10.95 (37.64)     1:49.41 (38.46)     2:29.84 (40.43)
 10 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              2:41.50    2:36.90    7  
                  35.10     1:14.54 (39.44)     1:55.43 (40.89)     2:36.90 (41.47)
 11 Morgan Razewski           13 MAC-NC               2:42.02    2:39.06    6  
                  35.21     1:16.66 (41.45)     1:58.89 (42.23)     2:39.06 (40.17)
 12 Oceane Hangyas            14 MAC-NC               2:49.78    2:41.58    5  
                  34.19     1:14.34 (40.15)     1:57.03 (42.69)     2:41.58 (44.55)
 13 Peyton Wilson             13 GCY-NC               2:44.01    2:41.98    4  
                  35.12     1:15.55 (40.43)     1:58.23 (42.68)     2:41.98 (43.75)
 14 Hanani Dona               13 MAC-NC               2:49.58    2:43.25    3  
                  37.91     1:21.50 (43.59)     2:03.15 (41.65)     2:43.25 (40.10)
 15 Claire Lyons              13 MAC-NC               2:45.93    2:44.51    2  
                  36.43     1:17.25 (40.82)     2:00.53 (43.28)     2:44.51 (43.98)
 16 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               2:48.66    2:45.97    1  
                  36.60     1:17.78 (41.18)     2:02.87 (45.09)     2:45.97 (43.10)
 
Event 19  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amaya Hanley              14 MAC-NC               2:42.74    2:34.72  
                1:14.12   2:34.72 (1:20.60)                                        
  2 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:33.55    2:36.80  
                1:12.86   2:36.80 (1:23.94)                                        
  3 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               2:40.49    2:37.24  
                1:14.37   2:37.24 (1:22.87)                                        
  4 Olivia Lind               14 EAST-MR              3:05.70    2:37.49  
                1:13.76   2:37.49 (1:23.73)                                        
  5 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              2:42.68    2:37.98  
                1:12.78   2:37.98 (1:25.20)                                        
  6 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               2:34.62    2:38.50  
                1:14.20   2:38.50 (1:24.30)                                        
  7 Ede Kosik                 13 CAT-NC               2:42.36    2:38.98  
                1:13.95   2:38.98 (1:25.03)                                        
  8 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:35.48    2:39.98  
                1:15.78   2:39.98 (1:24.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              2:43.22    2:41.50  
                1:15.69   2:41.50 (1:25.81)                                        
  9 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:32.33    2:41.50  
                1:14.81   2:41.50 (1:26.69)                                        
 11 Morgan Razewski           13 MAC-NC               2:46.55    2:42.02  
                1:17.44   2:42.02 (1:24.58)                                        
 12 Peyton Wilson             13 GCY-NC               2:50.04    2:44.01  
                1:16.72   2:44.01 (1:27.29)                                        
 13 Claire Lyons              13 MAC-NC               2:36.55    2:45.93  
                1:16.36   2:45.93 (1:29.57)                                        
 14 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               2:59.32    2:48.66  
                1:18.37   2:48.66 (1:30.29)                                        
 15 Hanani Dona               13 MAC-NC               2:42.55    2:49.58  
                1:15.86   2:49.58 (1:33.72)                                        
 16 Oceane Hangyas            14 MAC-NC               3:01.93    2:49.78  
                1:15.04   2:49.78 (1:34.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Iris Yang                 13 MAC-NC               3:05.55    2:51.18  
                1:21.18   2:51.18 (1:30.00)                                        
 18 Caitlin Horn              13 EAC-NC               2:40.00    2:51.36  
                1:19.27   2:51.36 (1:32.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jessica Jones             13 MAC-NC               2:52.55    2:51.55  
                1:20.16   2:51.55 (1:31.39)                                        
 20 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               3:07.55    2:55.11  
                1:19.84   2:55.11 (1:35.27)                                        
 21 Avery Murray              13 MAC-NC               2:50.55    2:59.55  
                1:21.29   2:59.55 (1:38.26)                                        
 22 Anabelle Short            13 SGSA-NC              2:57.62    3:02.72  
                1:24.39   3:02.72 (1:38.33)                                        
 23 Alison Thome              13 MAC-NC               2:48.55    3:03.43  
                1:23.25   3:03.43 (1:40.18)                                        
 24 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              2:54.69    3:05.04  
                1:25.96   3:05.04 (1:39.08)                                        
 25 Reagan Manning            13 RAYS-OH              3:06.89    3:05.48  
                1:25.89   3:05.48 (1:39.59)                                        
 26 Julianna Wojno            13 UN-OH                3:14.07    3:07.80  
                1:25.97   3:07.80 (1:41.83)                                        
 
Event 19  Women 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:22.44    2:22.14   20  
                  31.14     1:06.45 (35.31)     1:43.73 (37.28)     2:22.14 (38.41)
  2 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               2:30.54    2:26.64   17  
                  32.65     1:09.47 (36.82)     1:47.31 (37.84)     2:26.64 (39.33)
  3 Chloe Harris              15 MAC-NC               2:29.63    2:29.93   16  
                  32.57     1:09.07 (36.50)     1:48.39 (39.32)     2:29.93 (41.54)
  4 MG Greco                  16 UN-NC                2:36.78    2:30.99   15  
                  34.46     1:12.55 (38.09)     1:51.97 (39.42)     2:30.99 (39.02)
  5 Maggie Whitman            16 UN-NC                2:36.80    2:32.72   14  
                  33.19     1:10.98 (37.79)     1:50.91 (39.93)     2:32.72 (41.81)
  6 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              2:35.05    2:35.01   13  
                  34.59     1:13.14 (38.55)     1:53.00 (39.86)     2:35.01 (42.01)
  7 Grace Allen               15 KP-SE                2:34.43    2:37.13   12  
                  34.13     1:12.48 (38.35)     1:53.88 (41.40)     2:37.13 (43.25)
  8 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              2:37.60    2:40.16   11  
                  33.95     1:14.03 (40.08)     1:56.84 (42.81)     2:40.16 (43.32)
B - Final
  9 Emme Nelson               16 MAC-NC               2:38.14    2:30.40    9  
                  33.07     1:12.09 (39.02)     1:52.70 (40.61)     2:30.40 (37.70)
 10 Victoria Dichak           15 MAC-NC               2:38.00    2:32.76    7  
                  32.35     1:09.71 (37.36)     1:50.36 (40.65)     2:32.76 (42.40)
 11 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:40.81    2:34.25    6  
                  34.14     1:13.81 (39.67)     1:55.46 (41.65)     2:34.25 (38.79)
 12 Esme Blackstock           15 YFD-MR               2:37.76    2:37.42    5  
                  33.84     1:13.56 (39.72)     1:56.11 (42.55)     2:37.42 (41.31)
 13 Anna Baker                15 RAYS-OH              2:45.20    2:40.85    4  
                  35.80     1:17.03 (41.23)     1:59.43 (42.40)     2:40.85 (41.42)
 14 Hannah Hermanson          16 MAC-NC               2:50.44    2:42.07    3  
                  34.30     1:13.65 (39.35)     1:58.17 (44.52)     2:42.07 (43.90)
 15 Lily Buckley              15 EAST-MR              2:42.85    2:42.82    2  
                  33.89     1:13.23 (39.34)     1:56.77 (43.54)     2:42.82 (46.05)
 16 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               2:43.59    2:44.86    1  
                  35.62     1:16.90 (41.28)     2:01.34 (44.44)     2:44.86 (43.52)
 
Event 19  Women 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:22.72    2:22.44  
                1:07.48   2:22.44 (1:14.96)                                        
  2 Chloe Harris              15 MAC-NC               2:26.34    2:29.63  
                1:11.15   2:29.63 (1:18.48)                                        
  3 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               2:20.54    2:30.54  
                1:12.37   2:30.54 (1:18.17)                                        
  4 Grace Allen               15 KP-SE                2:32.53    2:34.43  
                1:12.09   2:34.43 (1:22.34)                                        
  5 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              2:31.54    2:35.05  
                1:14.24   2:35.05 (1:20.81)                                        
  6 MG Greco                  16 UN-NC                2:33.82    2:36.78  
                1:13.84   2:36.78 (1:22.94)                                        
  7 Maggie Whitman            16 UN-NC                2:30.15    2:36.80  
                1:12.30   2:36.80 (1:24.50)                                        
  8 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              2:34.33    2:37.60  
                1:12.51   2:37.60 (1:25.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Esme Blackstock           15 YFD-MR               2:29.28    2:37.76  
                1:13.84   2:37.76 (1:23.92)                                        
 10 Victoria Dichak           15 MAC-NC               2:34.68    2:38.00  
                1:13.04   2:38.00 (1:24.96)                                        
 11 Emme Nelson               16 MAC-NC               2:34.85    2:38.14  
                1:15.33   2:38.14 (1:22.81)                                        
 12 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:45.65    2:40.81  
                1:16.09   2:40.81 (1:24.72)                                        
 13 Lily Buckley              15 EAST-MR              2:46.51    2:42.85  
                1:13.84   2:42.85 (1:29.01)                                        
 14 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               2:48.83    2:43.59  
                1:17.87   2:43.59 (1:25.72)                                        
 15 Anna Baker                15 RAYS-OH              2:39.53    2:45.20  
                1:19.26   2:45.20 (1:25.94)                                        
 16 Hannah Hermanson          16 MAC-NC               2:36.00    2:50.44  
                1:19.41   2:50.44 (1:31.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              2:47.17    2:50.64  
                1:18.18   2:50.64 (1:32.46)                                        
 18 Anna Ashley               15 MAC-NC               2:50.53    2:53.89  
                1:16.39   2:53.89 (1:37.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Omega Pinnix              15 GCY-NC               2:47.39    2:59.42  
                1:21.28   2:59.42 (1:38.14)                                        
 20 Sarah Green               15 YFD-MR               2:53.66    3:01.84  
                1:23.43   3:01.84 (1:38.41)                                        
 
Event 19  Women 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               2:22.98    2:22.23   20  
                  30.72     1:06.39 (35.67)     1:43.56 (37.17)     2:22.23 (38.67)
  2 Kat Morrison              17 EAC-NC               2:34.76    2:33.08   17  
                  31.92     1:08.79 (36.87)     1:48.90 (40.11)     2:33.08 (44.18)
  3 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               2:49.42    2:38.05   16  
                  34.33     1:13.61 (39.28)     1:55.49 (41.88)     2:38.05 (42.56)
  4 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               2:45.45    2:40.89   15  
                  33.55     1:14.00 (40.45)     1:56.59 (42.59)     2:40.89 (44.30)
  5 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               2:46.82    2:45.93   14  
                  33.81     1:14.17 (40.36)     1:58.79 (44.62)     2:45.93 (47.14)
  6 Madison Holland           18 MAC-NC               2:48.05    2:49.36   13  
                  38.20     1:20.72 (42.52)     2:05.12 (44.40)     2:49.36 (44.24)
 
Event 19  Women 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               2:17.18    2:22.98  
                1:07.32   2:22.98 (1:15.66)                                        
  2 Maddie Hartigan           17 EAST-MR              2:30.25    2:27.53  
                1:10.03   2:27.53 (1:17.50)                                        
  3 Kat Morrison              17 EAC-NC               2:31.64    2:34.76  
                1:11.39   2:34.76 (1:23.37)                                        
  4 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               2:33.83    2:45.45  
                1:18.25   2:45.45 (1:27.20)                                        
  5 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               2:46.80    2:46.82  
                1:14.81   2:46.82 (1:32.01)                                        
  6 Madison Holland           18 MAC-NC               2:43.91    2:48.05  
                1:19.30   2:48.05 (1:28.75)                                        
  7 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               2:47.55    2:49.42  
                1:17.98   2:49.42 (1:31.44)                                        
 
Event 20  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:21.75    2:11.45   20  
                  28.62     1:01.04 (32.42)     1:35.84 (34.80)     2:11.45 (35.61)
  2 Garrett Boone             14 ATOM-NC              2:18.69    2:15.97   17  
                  30.02     1:04.39 (34.37)     1:40.42 (36.03)     2:15.97 (35.55)
  3 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:21.05    2:18.49   16  
                  31.08     1:06.52 (35.44)     1:42.34 (35.82)     2:18.49 (36.15)
  4 Nate Holder               14 UN-NC                2:20.76    2:19.15   15  
                  29.59     1:04.01 (34.42)     1:40.56 (36.55)     2:19.15 (38.59)
  5 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:21.89    2:20.54   14  
                  32.09     1:07.75 (35.66)     1:45.24 (37.49)     2:20.54 (35.30)
  6 Flinn Hering              14 SGSA-NC              2:24.76    2:21.16   13  
                  31.18     1:07.06 (35.88)     1:44.13 (37.07)     2:21.16 (37.03)
  7 Alex Griffey              14 MAC-NC               2:26.10    2:22.92   12  
                  32.14     1:08.73 (36.59)     1:45.48 (36.75)     2:22.92 (37.44)
  8 Alex Atherton             14 MAC-NC               2:28.93    2:29.48   11  
                  33.08     1:10.64 (37.56)     1:49.88 (39.24)     2:29.48 (39.60)
B - Final
  9 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:30.47    2:21.60    9  
                  30.61     1:06.79 (36.18)     1:44.22 (37.43)     2:21.60 (37.38)
 10 Tommy Frye                14 MAC-NC               2:30.34    2:23.89    7  
                  31.96     1:08.73 (36.77)     1:46.76 (38.03)     2:23.89 (37.13)
 11 Sam Graler                14 RAYS-OH              2:31.38    2:26.77    6  
                  32.91     1:09.66 (36.75)     1:48.76 (39.10)     2:26.77 (38.01)
 12 Andy Dorsel               14 MAC-NC               2:29.94    2:29.72    5  
                  31.06     1:08.76 (37.70)     1:48.72 (39.96)     2:29.72 (41.00)
 13 Nathan Adams              14 MAC-NC               2:34.24    2:30.98    4  
                  33.14     1:11.25 (38.11)     1:50.99 (39.74)     2:30.98 (39.99)
 14 Logan Zucker              13 MAC-NC               2:38.15    2:31.76    3  
                  33.15     1:12.30 (39.15)     1:52.19 (39.89)     2:31.76 (39.57)
 15 Matthew Kroll             13 MAC-NC               2:36.69    2:34.75    2  
                  33.78     1:12.98 (39.20)     1:54.48 (41.50)     2:34.75 (40.27)
 16 Julian Maycock            14 SGSA-NC              2:36.76    2:35.88    1  
                  34.89     1:14.60 (39.71)     1:55.23 (40.63)     2:35.88 (40.65)
 
Event 20  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrett Boone             14 ATOM-NC              2:21.20    2:18.69  
                1:06.79   2:18.69 (1:11.90)                                        
  2 Nate Holder               14 UN-NC                2:22.52    2:20.76  
                1:05.26   2:20.76 (1:15.50)                                        
  3 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:20.01    2:21.05  
                1:07.15   2:21.05 (1:13.90)                                        
  4 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:18.70    2:21.75  
                1:07.75   2:21.75 (1:14.00)                                        
  5 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:27.44    2:21.89  
                1:08.72   2:21.89 (1:13.17)                                        
  6 Flinn Hering              14 SGSA-NC              2:31.01    2:24.76  
                1:09.61   2:24.76 (1:15.15)                                        
  7 Alex Griffey              14 MAC-NC               2:27.21    2:26.10  
                1:11.72   2:26.10 (1:14.38)                                        
  8 Alex Atherton             14 MAC-NC               2:39.46    2:28.93  
                1:09.96   2:28.93 (1:18.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andy Dorsel               14 MAC-NC               2:29.31    2:29.94  
                1:10.82   2:29.94 (1:19.12)                                        
 10 Tommy Frye                14 MAC-NC               2:33.90    2:30.34  
                1:11.76   2:30.34 (1:18.58)                                        
 11 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:32.62    2:30.47  
                1:12.48   2:30.47 (1:17.99)                                        
 12 Sam Graler                14 RAYS-OH              2:40.73    2:31.38  
                1:12.15   2:31.38 (1:19.23)                                        
 13 Nathan Adams              14 MAC-NC               2:39.79    2:34.24  
                1:13.03   2:34.24 (1:21.21)                                        
 14 Matthew Kroll             13 MAC-NC               2:35.67    2:36.69  
                1:12.90   2:36.69 (1:23.79)                                        
 15 Julian Maycock            14 SGSA-NC                   NT    2:36.76  
                1:12.79   2:36.76 (1:23.97)                                        
 16 Logan Zucker              13 MAC-NC               2:52.80    2:38.15  
                1:14.92   2:38.15 (1:23.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ben Peterson              13 SGSA-NC              2:36.91    2:38.25  
                1:16.43   2:38.25 (1:21.82)                                        
 18 Stephen Kim               14 MAC-NC               2:33.82    2:39.09  
                1:15.21   2:39.09 (1:23.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Reid Miller               13 MAC-NC               2:45.55    2:41.34  
                1:15.62   2:41.34 (1:25.72)                                        
 20 Dalton Husketh            14 CAT-NC               2:42.22    2:44.83  
                1:14.49   2:44.83 (1:30.34)                                        
 21 Tim Connery               14 MAC-NC               2:34.55    2:45.40  
                1:13.68   2:45.40 (1:31.72)                                        
 21 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               2:45.95    2:45.40  
                1:18.71   2:45.40 (1:26.69)                                        
 23 Diego Fortson             14 RAYS-OH              3:09.98    2:47.93  
                1:17.93   2:47.93 (1:30.00)                                        
 24 Eli Devyak                13 RAYS-OH              2:45.02    2:52.30  
                1:18.93   2:52.30 (1:33.37)                                        
 25 David Zoota               13 EAST-MR              3:01.00    3:04.93  
                1:23.53   3:04.93 (1:41.40)                                        
 26 Max Boho                  14 RAYS-OH              3:11.96    3:12.76  
                1:28.49   3:12.76 (1:44.27)                                        
 27 Isaiah Auman              13 EAC-NC               2:55.00    3:17.32  
                1:26.16   3:17.32 (1:51.16)                                        
 
Event 20  Men 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:10.71    2:05.42   20  
                  26.85       58.59 (31.74)     1:31.86 (33.27)     2:05.42 (33.56)
  2 Preston Forst             15 UN-NC                2:17.89    2:10.75   17  
                  29.12     1:01.79 (32.67)     1:35.94 (34.15)     2:10.75 (34.81)
  3 Luke Barden               16 SGSA-NC              2:14.45    2:12.63   16  
                  29.19     1:02.84 (33.65)     1:38.31 (35.47)     2:12.63 (34.32)
  4 Boyd Poelke               15 MAC-NC               2:16.07    2:13.33   15  
                  29.98     1:03.13 (33.15)     1:36.91 (33.78)     2:13.33 (36.42)
  5 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:16.44    2:13.62   14  
                  30.64     1:04.93 (34.29)     1:39.78 (34.85)     2:13.62 (33.84)
  6 Zack Whipple              15 MAC-NC               2:15.67    2:14.84   13  
                  30.11     1:04.27 (34.16)     1:39.78 (35.51)     2:14.84 (35.06)
  7 Ben Fenwick               16 MAC-NC               2:18.96    2:15.73   12  
                  30.23     1:04.65 (34.42)     1:40.25 (35.60)     2:15.73 (35.48)
  8 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              2:19.33    2:20.03   11  
                  30.74     1:06.95 (36.21)     1:42.66 (35.71)     2:20.03 (37.37)
B - Final
  9 Ethan Knorr               16 GCY-NC               2:21.01    2:11.48    9  
                  29.74     1:02.84 (33.10)     1:37.00 (34.16)     2:11.48 (34.48)
 10 Chase Allison             16 MAC-NC               2:21.68    2:17.85    7  
                  31.16     1:06.40 (35.24)     1:42.41 (36.01)     2:17.85 (35.44)
 11 Ethan Schneider           16 MAC-NC               2:19.50    2:18.16    6  
                  31.20     1:05.83 (34.63)     1:42.68 (36.85)     2:18.16 (35.48)
 12 Jeff Echols               15 EAC-NC               2:19.92    2:18.72    5  
                  30.90     1:06.06 (35.16)     1:42.17 (36.11)     2:18.72 (36.55)
 13 John Gehrig               15 MAC-NC               2:23.60    2:20.43    4  
                  31.27     1:06.64 (35.37)     1:44.06 (37.42)     2:20.43 (36.37)
 14 Jonathan Ma               16 EAST-MR              2:20.66    2:22.93    3  
                  29.89     1:05.31 (35.42)     1:43.34 (38.03)     2:22.93 (39.59)
 15 Sam Andrews               15 EAST-MR              2:26.75    2:23.91    2  
                  32.22     1:08.99 (36.77)     1:46.36 (37.37)     2:23.91 (37.55)
 16 Mason Harding             16 MAC-NC               2:24.21    2:24.96    1  
                  31.13     1:06.53 (35.40)     1:44.53 (38.00)     2:24.96 (40.43)
 
Event 20  Men 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:05.86    2:10.71  
                1:01.66   2:10.71 (1:09.05)                                        
  2 Luke Barden               16 SGSA-NC              2:10.29    2:14.45  
                1:04.14   2:14.45 (1:10.31)                                        
  3 Zack Whipple              15 MAC-NC               2:09.48    2:15.67  
                1:04.66   2:15.67 (1:11.01)                                        
  4 Boyd Poelke               15 MAC-NC               2:08.65    2:16.07  
                1:04.57   2:16.07 (1:11.50)                                        
  5 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:17.43    2:16.44  
                1:06.30   2:16.44 (1:10.14)                                        
  6 Preston Forst             15 UN-NC                2:12.18    2:17.89  
                1:06.72   2:17.89 (1:11.17)                                        
  7 Ben Fenwick               16 MAC-NC               2:09.21    2:18.96  
                1:05.47   2:18.96 (1:13.49)                                        
  8 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              2:27.85    2:19.33  
                1:06.35   2:19.33 (1:12.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ethan Schneider           16 MAC-NC               2:12.35    2:19.50  
                1:09.11   2:19.50 (1:10.39)                                        
 10 Jeff Echols               15 EAC-NC               2:26.75    2:19.92  
                1:06.75   2:19.92 (1:13.17)                                        
 11 Jonathan Ma               16 EAST-MR              2:20.01    2:20.66  
                1:05.67   2:20.66 (1:14.99)                                        
 12 Ethan Knorr               16 GCY-NC               2:14.95    2:21.01  
                1:06.15   2:21.01 (1:14.86)                                        
 13 Chase Allison             16 MAC-NC               2:35.93    2:21.68  
                1:06.26   2:21.68 (1:15.42)                                        
 14 Jack Valiquette           16 MAC-NC               2:16.52    2:21.78  
                1:07.05   2:21.78 (1:14.73)                                        
 15 John Gehrig               15 MAC-NC               2:25.56    2:23.60  
                1:09.67   2:23.60 (1:13.93)                                        
 16 Mason Harding             16 MAC-NC               2:24.49    2:24.21  
                1:08.26   2:24.21 (1:15.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sam Andrews               15 EAST-MR              2:32.60    2:26.75  
                1:09.49   2:26.75 (1:17.26)                                        
 18 Markus Wennborg           16 MAC-NC               2:30.21    2:27.68  
                1:08.48   2:27.68 (1:19.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alex Eudy                 16 MAC-NC               2:14.70    2:27.99  
                1:08.91   2:27.99 (1:19.08)                                        
 20 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               2:15.61    2:28.21  
                1:09.09   2:28.21 (1:19.12)                                        
 21 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              2:26.54    2:28.49  
                1:10.06   2:28.49 (1:18.43)                                        
 22 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              2:28.70    2:28.90  
                1:11.40   2:28.90 (1:17.50)                                        
 23 Logan Robinson            16 MAC-NC               2:30.32    2:29.10  
                1:10.80   2:29.10 (1:18.30)                                        
 24 Adam Chaney               15 RAYS-OH              2:43.63    2:32.44  
                1:11.46   2:32.44 (1:20.98)                                        
 25 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              2:49.40    2:35.55  
                1:13.38   2:35.55 (1:22.17)                                        
 26 Athan Yanos               16 YFD-MR               3:11.15    2:41.92  
                1:13.46   2:41.92 (1:28.46)                                        
 27 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              2:39.47    2:42.88  
                1:12.81   2:42.88 (1:30.07)                                        
 28 Theodore Poncet           15 YFD-MR               3:00.50    2:44.13  
                1:15.28   2:44.13 (1:28.85)                                        
 
Event 20  Men 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clay Hering               19 SGSA-NC              2:10.13    2:04.56   20  
                  28.74     1:00.25 (31.51)     1:32.11 (31.86)     2:04.56 (32.45)
  2 Tom Bilden                20 NCAC-NC              2:08.30    2:05.94   17  
                  28.18     1:00.82 (32.64)     1:32.37 (31.55)     2:05.94 (33.57)
  3 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC               2:11.50    2:10.20   16  
                  29.11     1:01.99 (32.88)     1:35.71 (33.72)     2:10.20 (34.49)
  4 Alex Ballard              17 EAC-NC               2:14.91    2:10.31   15  
                  28.42     1:00.66 (32.24)     1:34.69 (34.03)     2:10.31 (35.62)
  5 Max Edwards               17 EAC-NC               2:15.85    2:13.87   14  
                  29.64     1:03.74 (34.10)     1:39.10 (35.36)     2:13.87 (34.77)
  6 Bailey Burt               21 NCAC-NC              2:19.47    2:15.47   13  
                  30.03     1:04.12 (34.09)     1:39.14 (35.02)     2:15.47 (36.33)
  7 Chris Chao                17 CAT-NC               2:19.80    2:16.56   12  
                  30.33     1:04.91 (34.58)     1:40.29 (35.38)     2:16.56 (36.27)
  8 Devon French              17 YFD-MR               2:17.26    2:17.50   11  
                  30.09     1:04.09 (34.00)     1:40.64 (36.55)     2:17.50 (36.86)
B - Final
  9 Sam Mahoney               17 MAC-NC               2:25.16    2:15.36    9  
                  28.75     1:02.71 (33.96)     1:38.08 (35.37)     2:15.36 (37.28)
 10 Thomas Svane-From         17 MAC-NC               2:25.82    2:18.65    7  
                  29.95     1:04.21 (34.26)     1:41.29 (37.08)     2:18.65 (37.36)
 11 JT Morehead               18 MAC-NC               2:27.30    2:19.79    6  
                  30.73     1:05.51 (34.78)     1:41.85 (36.34)     2:19.79 (37.94)
 12 Colson Zucker             17 MAC-NC               2:32.85    2:22.79    5  
                  32.57     1:08.56 (35.99)     1:47.20 (38.64)     2:22.79 (35.59)
 13 Coleman Manchester        18 MAC-NC               2:22.33    2:23.29    4  
                  31.71     1:08.48 (36.77)     1:46.09 (37.61)     2:23.29 (37.20)
 14 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:20.08    2:23.82    3  
                  30.93     1:06.56 (35.63)     1:44.84 (38.28)     2:23.82 (38.98)
 15 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               2:28.45    2:25.53    2  
                  31.10     1:07.41 (36.31)     1:46.27 (38.86)     2:25.53 (39.26)
 16 Alec Kahn                 17 YFD-MR               2:30.98    2:31.46    1  
                  32.10     1:11.39 (39.29)     1:53.07 (41.68)     2:31.46 (38.39)
 
Event 20  Men 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tom Bilden                20 NCAC-NC              2:01.60    2:08.30  
                1:01.61   2:08.30 (1:06.69)                                        
  2 Clay Hering               19 SGSA-NC              2:09.06    2:10.13  
                1:03.29   2:10.13 (1:06.84)                                        
  3 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC               2:09.03    2:11.50  
                1:02.97   2:11.50 (1:08.53)                                        
  4 Alex Ballard              17 EAC-NC               2:05.91    2:14.91  
                1:02.58   2:14.91 (1:12.33)                                        
  5 Max Edwards               17 EAC-NC               2:19.52    2:15.85  
                1:04.38   2:15.85 (1:11.47)                                        
  6 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              2:07.81    2:16.90  
                1:04.94   2:16.90 (1:11.96)                                        
  7 Devon French              17 YFD-MR               2:12.29    2:17.26  
                1:03.50   2:17.26 (1:13.76)                                        
  8 Bailey Burt               21 NCAC-NC              2:08.09    2:19.47  
                1:04.33   2:19.47 (1:15.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chris Chao                17 CAT-NC               2:15.35    2:19.80  
                1:07.57   2:19.80 (1:12.23)                                        
 10 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:17.09    2:20.08  
                1:04.99   2:20.08 (1:15.09)                                        
 11 Coleman Manchester        18 MAC-NC               2:14.91    2:22.33  
                1:08.41   2:22.33 (1:13.92)                                        
 12 Ben Riggs                 17 SGSA-NC              2:12.33    2:23.59  
                1:08.00   2:23.59 (1:15.59)                                        
 13 Sam Mahoney               17 MAC-NC               2:08.15    2:25.16  
                1:05.84   2:25.16 (1:19.32)                                        
 14 Thomas Svane-From         17 MAC-NC               2:27.22    2:25.82  
                1:05.87   2:25.82 (1:19.95)                                        
 15 JT Morehead               18 MAC-NC               2:14.88    2:27.30  
                1:09.26   2:27.30 (1:18.04)                                        
 16 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               2:28.71    2:28.45  
                1:09.28   2:28.45 (1:19.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alec Kahn                 17 YFD-MR                    NT    2:30.98  
                1:09.76   2:30.98 (1:21.22)                                        
 18 Colson Zucker             17 MAC-NC               2:45.68    2:32.85  
                1:12.26   2:32.85 (1:20.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC               2:46.68    2:39.22  
                1:12.75   2:39.22 (1:26.47)                                        
 20 Ben Esposito              17 GCY-NC               2:44.19    2:50.81  
                1:11.54   2:50.81 (1:39.27)                                        
 21 Justin Hailey             17 RAYS-OH              2:57.63    2:50.86  
                1:16.32   2:50.86 (1:34.54)                                        
 22 Joseph Murray             18 MAC-NC               2:40.00    3:00.75  
                1:20.57   3:00.75 (1:40.18)                                        
 
Event 21  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              1:01.13    1:00.06   20  
                  28.56     1:00.06 (31.50)                                        
  2 Emily Ally                14 GCY-NC               1:02.78    1:01.33   17  
                  29.10     1:01.33 (32.23)                                        
  3 Corinne Davenport         14 STAR-NC              1:03.41    1:01.40   16  
                  29.38     1:01.40 (32.02)                                        
  4 Morgan Jones              14 SGSA-NC              1:02.99    1:02.00   15  
                  30.12     1:02.00 (31.88)                                        
  5 Ava Franks                14 EAST-MR              1:03.17    1:02.21   13.5
                  29.96     1:02.21 (32.25)                                        
  5 Sadie Covington           13 UN-NC                1:03.31    1:02.21   13.5
                  30.34     1:02.21 (31.87)                                        
  7 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              1:03.33    1:03.11   12  
                  29.98     1:03.11 (33.13)                                        
  8 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              1:02.76    1:03.18   11  
                  29.72     1:03.18 (33.46)                                        
B - Final
  9 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              1:04.29    1:01.92    9  
                  29.94     1:01.92 (31.98)                                        
 10 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              1:03.99    1:03.23    7  
                  30.71     1:03.23 (32.52)                                        
 11 Caitlin Horn              13 EAC-NC               1:04.28    1:03.38    6  
                  30.68     1:03.38 (32.70)                                        
 12 Izza Gaskey               14 MAC-NC               1:04.40    1:03.40    5  
                  30.65     1:03.40 (32.75)                                        
 13 Katie Rauch               14 ATOM-NC              1:03.90    1:03.85    4  
                  30.32     1:03.85 (33.53)                                        
 14 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               1:04.68    1:04.22    3  
                  31.06     1:04.22 (33.16)                                        
 15 Hannah Hill               14 RAYS-OH              1:04.19    1:05.19    2  
                  30.52     1:05.19 (34.67)                                        
 16 Amaya Hanley              14 MAC-NC               1:04.20    1:05.52    1  
                  31.49     1:05.52 (34.03)                                        
 
Event 21  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              1:02.03    1:01.13  
  2 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              1:06.01    1:02.76  
  3 Emily Ally                14 GCY-NC               1:03.32    1:02.78  
  4 Morgan Jones              14 SGSA-NC              1:03.42    1:02.99  
  5 Ava Franks                14 EAST-MR              1:03.78    1:03.17  
  6 Sadie Covington           13 UN-NC                1:03.71    1:03.31  
  7 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              1:08.69    1:03.33  
  8 Corinne Davenport         14 STAR-NC              1:02.85    1:03.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Katie Rauch               14 ATOM-NC              1:03.20    1:03.90  
 10 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              1:04.38    1:03.99  
 11 Hannah Hill               14 RAYS-OH              1:03.73    1:04.19  
 12 Amaya Hanley              14 MAC-NC               1:03.69    1:04.20  
 13 Caitlin Horn              13 EAC-NC               1:03.83    1:04.28  
 14 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              1:01.60    1:04.29  
 15 Izza Gaskey               14 MAC-NC               1:03.05    1:04.40  
 16 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               1:07.46    1:04.68  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Claire Russell            14 MAC-NC               1:02.42    1:04.83  
 18 Ede Kosik                 13 CAT-NC               1:05.67    1:04.97  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               1:03.81    1:05.05  
 20 Jordan Browning           13 MAC-NC               1:03.95    1:05.17  
 21 Iris Yang                 13 MAC-NC               1:04.76    1:05.38  
 22 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               1:02.96    1:05.47  
 23 Jessica Jones             13 MAC-NC               1:04.21    1:05.53  
 23 Oceane Hangyas            14 MAC-NC               1:05.71    1:05.53  
 25 Isabella Anton            13 MAC-NC               1:05.52    1:05.67  
 26 Avery Murray              13 MAC-NC               1:06.80    1:05.69  
 27 Susan Mumford             14 MAC-NC               1:03.06    1:05.82  
 28 Rowan Bartis              13 MAC-NC               1:05.36    1:05.94  
 29 Laura Davis               14 MAC-NC               1:05.71    1:06.01  
 30 Emma Dalton               14 RAYS-OH              1:06.33    1:06.04  
 31 Meghan Ballard            14 EAC-NC               1:05.81    1:06.06  
 32 Lexi Calder               14 MAC-NC               1:05.71    1:06.07  
 33 Claire Heetderks          13 CAT-NC               1:08.36    1:06.15  
 34 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              1:05.86    1:06.22  
 35 Olivia Lind               14 EAST-MR              1:06.68    1:06.40  
 36 Amanda Losey              14 UN-NC                1:07.26    1:06.48  
 37 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              1:04.18    1:06.56  
 38 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               1:10.22    1:06.65  
 39 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              1:06.18    1:06.67  
 40 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:04.15    1:06.69  
 41 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              1:06.39    1:06.73  
 42 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              1:07.64    1:06.77  
 43 Maggie Emmons             13 ATOM-NC              1:12.74    1:06.81  
 43 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               1:07.08    1:06.81  
 45 Mackenzie Rider           14 UN-NC                1:08.43    1:06.89  
 46 Abby Susec                14 RAYS-OH              1:04.30    1:07.00  
 47 Katie Knorr               14 GCY-NC               1:10.25    1:07.08  
 48 Amelia Steffens           14 MAC-NC               1:07.72    1:07.11  
 49 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              1:09.19    1:07.14  
 50 Ella Whitman              14 UN-NC                1:12.81    1:07.25  
 51 Claire Lyons              13 MAC-NC               1:07.49    1:07.61  
 51 Emily Knorr               14 GCY-NC               1:08.03    1:07.61  
 53 Grace Hammond             13 GCY-NC               1:08.82    1:07.62  
 54 Addie Rogers              14 MAC-NC               1:08.29    1:07.75  
 54 Kelly Vann                14 CAT-NC               1:08.58    1:07.75  
 56 Kate Stafford             14 GCY-NC               1:04.89    1:07.90  
 57 Caroline Cross            13 GCY-NC               1:07.98    1:08.03  
 58 Sarah Grubb               14 GCY-NC               1:07.22    1:08.04  
 58 Kourtney Cook             13 GCY-NC               1:09.74    1:08.04  
 60 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC              1:11.53    1:08.31  
 61 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               1:08.92    1:08.44  
 62 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               1:11.21    1:08.98  
 63 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              1:09.68    1:09.10  
 64 Hannah Koh                14 GCY-NC               1:11.27    1:09.33  
 65 Cara Setzer               14 UN-NC                1:08.48    1:09.41  
 66 Anabelle Short            13 SGSA-NC              1:08.70    1:09.54  
 67 Melody Moossavi           13 EAC-NC               1:12.94    1:09.75  
 68 Julianna Rieker           13 EAC-NC               1:09.06    1:10.45  
 69 Lillian Smith             14 STAR-NC              1:12.23    1:10.54  
 70 Reagan Manning            13 RAYS-OH              1:15.69    1:10.88  
 71 Olivia Hardy              13 EAC-NC               1:18.00    1:10.90  
 72 Abigail Henderson         13 STAR-NC              1:13.10    1:11.01  
 73 Abigail Stevens           14 STAR-NC              1:10.40    1:11.06  
 74 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               1:18.38    1:11.35  
 75 Cam Thomas                14 GCY-NC               1:09.54    1:11.68  
 76 Emeline Martin            13 GCY-NC               1:12.15    1:12.56  
 77 Rachel Abele              14 STAR-NC              1:17.15    1:13.07  
 78 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              1:15.16    1:13.08  
 79 Madison Sirgany           14 CAT-NC               1:12.53    1:13.32  
 80 Gracyn Pires              14 EAC-NC               1:17.68    1:14.30  
 81 Beatrix Wolverton         14 EAC-NC               1:27.01    1:15.10  
 82 Ashley Darrenkamp         13 EAC-NC               1:15.47    1:15.14  
 83 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              1:18.34    1:16.18  
 84 Amelia Maxey              13 EAC-NC               1:18.00    1:16.34  
 85 Abigail Caveness          14 KP-SE                1:16.29    1:16.66  
 86 Heather Duckworth         13 EAC-NC               1:13.50    1:18.71  
 87 Katherine Bales           14 SGSA-NC              1:20.10    1:20.25  
 88 Caroline Brickner         13 EAC-NC               1:20.00    1:20.42  
 89 Julia Goldberg            14 YFD-MR               1:20.20    1:20.93  
 90 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               1:27.80    1:26.84  
 91 Stevie Powell             13 SGSA-NC              1:32.48    1:29.69  
 -- Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              1:07.06         DQ  
 
Event 21  Women 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olivia Carter             16 EAC-NC                 59.81      57.06   20  
                  27.96       57.06 (29.10)                                        
  2 Cora Dupre                16 RAYS-OH                58.00      57.21   17  
                  27.57       57.21 (29.64)                                        
  3 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:00.16      59.06   16  
                  28.65       59.06 (30.41)                                        
  4 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC               1:00.89      59.58   15  
                  28.62       59.58 (30.96)                                        
  5 Lydia Plasser             16 EAC-NC               1:01.04    1:00.22   14  
                  28.94     1:00.22 (31.28)                                        
  6 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              1:01.22    1:01.07   13  
                  29.42     1:01.07 (31.65)                                        
  7 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              1:00.74    1:01.84   12  
                  29.87     1:01.84 (31.97)                                        
  8 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              1:00.58    1:02.68   11  
                  29.67     1:02.68 (33.01)                                        
B - Final
  9 Katie Corbi               16 MAC-NC               1:01.39      59.86    9  
                  28.93       59.86 (30.93)                                        
 10 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:01.39    1:00.60    7  
                  29.17     1:00.60 (31.43)                                        
 11 Erynn Black               16 MAC-NC               1:01.95    1:00.63    6  
                  29.37     1:00.63 (31.26)                                        
 12 Janie Smith               15 MAC-NC               1:01.82    1:00.98    5  
                  29.70     1:00.98 (31.28)                                        
 13 Mikayla Klein             15 EAST-MR              1:01.46    1:01.21    4  
                  29.44     1:01.21 (31.77)                                        
 14 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:01.30    1:01.23    3  
                  28.92     1:01.23 (32.31)                                        
 15 Katie Wang                15 EAST-MR              1:02.10    1:02.34    2  
                  29.48     1:02.34 (32.86)                                        
 16 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC              1:02.08    1:02.72    1  
                  30.54     1:02.72 (32.18)                                        
 
Event 21  Women 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH                58.22      58.00  
  2 Olivia Carter             16 EAC-NC                 59.98      59.81  
  3 Maddy Flickinger          15 MAC-NC                 58.79    1:00.16  
  4 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH                59.46    1:00.58  
  5 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              1:00.15    1:00.74  
  6 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC                 59.42    1:00.89  
  7 Lydia Plasser             16 EAC-NC               1:00.87    1:01.04  
  8 Liza Whitmire             15 ATOM-NC                59.93    1:01.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:01.67    1:01.30  
 10 Kate Amar                 16 EAST-MR              1:00.87    1:01.36  
 11 Katie Corbi               16 MAC-NC                 57.57    1:01.39  
 11 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:00.93    1:01.39  
 13 Mikayla Klein             15 EAST-MR              1:00.45    1:01.46  
 14 Janie Smith               15 MAC-NC               1:01.07    1:01.82  
 15 Erynn Black               16 MAC-NC               1:03.01    1:01.95  
 16 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC              1:04.14    1:02.08  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Katie Wang                15 EAST-MR              1:04.87    1:02.10  
 18 McKenzie Campbell         16 GCY-NC               1:01.24    1:02.12  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              1:00.73    1:02.25  
 20 Rachel Daly               15 UN-NC                1:04.03   J1:02.25  
 21 Chloe Harris              15 MAC-NC                 59.19    1:02.37  
 22 Sophie Francis            15 MAC-NC                 59.52    1:02.64  
 23 Amy Dragelin              16 MAC-NC                 59.71    1:02.79  
 24 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              1:02.93    1:02.82  
 25 Emme Nelson               16 MAC-NC               1:00.82    1:02.93  
 26 Erica Losey               15 EAC-NC               1:04.10    1:02.95  
 27 Gaby Torres               16 EAST-MR              1:04.99    1:03.03  
 28 Juliette Bichon           16 YFD-MR               1:03.53    1:03.07  
 29 Cate Davis                16 EAC-NC               1:01.92    1:03.22  
 30 Alexandra White           15 GCY-NC               1:02.80    1:03.30  
 31 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              1:01.79    1:03.48  
 32 Leanna Wall               16 RAYS-OH              1:00.58    1:03.61  
 33 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              1:05.72    1:03.62  
 34 Ella Vendal               15 ATOM-NC              1:03.23    1:03.63  
 35 Alex Xerras               15 MAC-NC               1:03.08    1:03.64  
 36 Anna Ketron               15 UN-MR                1:02.54    1:03.65  
 37 Elena Mugno               15 EAST-MR              1:06.03    1:03.68  
 38 Sophia Allan              15 EAST-MR              1:07.21    1:03.71  
 39 Meredith Wolf             16 RAYS-OH              1:04.34    1:03.72  
 39 Emily Weiss               15 YFD-MR               1:01.69    1:03.72  
 41 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               1:03.77    1:04.02  
 42 Grace Allen               15 KP-SE                1:05.03    1:04.03  
 42 MG Greco                  16 UN-NC                1:03.33    1:04.03  
 44 Madden Jones              15 SGSA-NC              1:06.15    1:04.10  
 44 Lauren Fries              15 RAYS-OH              1:03.29    1:04.10  
 46 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               1:02.29    1:04.11  
 47 Lawson Brantley           15 MAC-NC               1:04.16    1:04.16  
 48 Jazmine Smith             16 EAST-MR              1:03.96    1:04.21  
 49 Rachel Graham             16 EAC-NC               1:04.63    1:04.22  
 50 Bridget Cramer            16 RAYS-OH              1:03.94    1:04.27  
 51 Amelia Kudela             15 ATOM-NC              1:04.17    1:04.35  
 52 Victoria Dichak           15 MAC-NC               1:02.73    1:04.49  
 53 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               1:01.78    1:04.72  
 53 Sydney Geada              16 MAC-NC               1:05.16    1:04.72  
 55 Audrey Sept               15 CAT-NC               1:04.85    1:05.06  
 56 Sarah Barton              15 MAC-NC               1:06.01    1:05.07  
 57 Hannah Hermanson          16 MAC-NC               1:03.51    1:05.21  
 58 Grace Brashear            15 ATOM-NC              1:10.60    1:05.27  
 59 Gaby Pires                16 EAC-NC               1:03.81    1:05.65  
 60 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              1:08.99    1:05.72  
 61 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               1:06.48    1:05.79  
 62 Lily Buckley              15 EAST-MR              1:12.70    1:05.94  
 63 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC               1:06.18    1:06.22  
 64 Olivia Bene               16 SGSA-NC              1:05.45    1:06.61  
 64 Sophie Hood               15 ATOM-NC              1:07.94    1:06.61  
 66 Kylie Mayhall             15 EAC-NC               1:10.33    1:06.66  
 67 Esme Blackstock           15 YFD-MR               1:07.27    1:06.77  
 68 Anna Baker                15 RAYS-OH              1:08.33    1:06.78  
 69 Anna Ashley               15 MAC-NC               1:03.34    1:07.30  
 70 Summer Miller             16 EAC-NC               1:09.51    1:07.32  
 71 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               1:10.57    1:07.33  
 72 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              1:10.01    1:07.41  
 73 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              1:08.53    1:07.42  
 74 Emma Hardy                15 EAC-NC               1:08.09    1:07.54  
 75 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              1:08.85    1:07.77  
 76 Caroline Hoover           15 GCY-NC               1:04.44    1:07.87  
 77 Hayley Kirk               16 KP-SE                1:09.67    1:07.96  
 78 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               1:05.40    1:08.29  
 79 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               1:08.86    1:08.45  
 80 Meghan Sun                15 CAT-NC               1:08.59    1:08.49  
 81 Lucy Roberts              15 CAT-NC               1:10.37    1:09.17  
 82 Julianne Schneider        16 SGSA-NC              1:13.90    1:09.21  
 83 Sarah Green               15 YFD-MR               1:08.28    1:09.36  
 84 Lexi Hackett              15 MAC-NC               1:08.44    1:09.53  
 85 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              1:12.37    1:09.69  
 86 Renny Ingalls             15 ATOM-NC              1:09.68    1:10.07  
 87 Meredith Robbins          16 EAC-NC               1:10.89    1:10.18  
 88 MaryLynn Flowers          15 EAC-NC               1:11.79    1:10.20  
 89 Julia Radomisli           15 YFD-MR               1:10.66    1:10.27  
 90 PC Cox                    15 EAC-NC               1:07.06    1:10.37  
 91 Annie Grove               15 SGSA-NC              1:10.55    1:12.25  
 92 Sophia Parker             15 STAR-NC              1:12.42    1:12.83  
 93 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              1:12.72    1:13.35  
 94 Jessica Moye              16 EAC-NC               1:17.43    1:14.21  
 95 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              1:14.85    1:14.35  
 96 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               1:19.05    1:17.16  
 97 Rebecca Bab               15 YFD-MR               1:16.50    1:19.46  
 98 Irene Segone              16 YFD-MR               1:21.42    1:25.30  
 99 Brianna Gracia            16 CAT-NC               1:31.95    1:30.04  
 -- Olwyn Bartis              16 MAC-NC                 57.15         DQ  
 
Event 21  Women 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maddie Hartigan           17 EAST-MR                59.64      59.29   20  
                  28.71       59.29 (30.58)                                        
  2 Heidi Lowe                17 MAC-NC               1:01.03      59.52   17  
                  28.71       59.52 (30.81)                                        
  3 Georgia Panitz            17 EAST-MR              1:00.65    1:00.08   16  
                  29.15     1:00.08 (30.93)                                        
  4 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC               1:01.60    1:00.16   15  
                  29.52     1:00.16 (30.64)                                        
  5 Kate Boyer                19 NCAC-NC              1:01.79    1:00.49   14  
                  28.97     1:00.49 (31.52)                                        
  6 Amelia Gilchrist          19 EAC-NC               1:02.01    1:01.38   13  
                  29.13     1:01.38 (32.25)                                        
  7 Erika Braun               45 MOR-NC               1:00.66    1:01.81   12  
                  29.29     1:01.81 (32.52)                                        
  8 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              1:01.99    1:02.49   11  
                  30.24     1:02.49 (32.25)                                        
B - Final
  9 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              1:02.68      59.94    9  
                  29.07       59.94 (30.87)                                        
 10 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:02.92    1:00.48    7  
                  28.64     1:00.48 (31.84)                                        
 11 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               1:03.28    1:01.38    6  
                  29.84     1:01.38 (31.54)                                        
 12 Olivia Kayye              17 CAT-NC               1:02.92    1:01.99    5  
                  29.83     1:01.99 (32.16)                                        
 13 Christina Marshall        18 EAC-NC               1:02.87    1:02.24    4  
                  29.70     1:02.24 (32.54)                                        
 14 Gaige Elms                17 EAST-MR              1:02.30    1:03.12    3  
                  30.23     1:03.12 (32.89)                                        
 15 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               1:03.67    1:03.35    2  
                  30.76     1:03.35 (32.59)                                        
 16 Shelly Heim               21 GCY-NC               1:03.47    1:03.94    1  
                  30.39     1:03.94 (33.55)                                        
 
Event 21  Women 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maddie Hartigan           17 EAST-MR                59.13      59.64  
  2 Georgia Panitz            17 EAST-MR                59.66    1:00.65  
  3 Erika Braun               45 MOR-NC                 59.00    1:00.66  
  4 Heidi Lowe                17 MAC-NC                 58.73    1:01.03  
  5 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC                 59.76    1:01.60  
  6 Kate Boyer                19 NCAC-NC                58.79    1:01.79  
  7 Hope Carpenter            17 SGSA-NC                59.92    1:01.99  
  8 Amelia Gilchrist          19 EAC-NC                 59.66    1:02.01  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gaige Elms                17 EAST-MR              1:05.47    1:02.30  
 10 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              1:02.35    1:02.50  
 11 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC                59.59    1:02.68  
 12 Christina Marshall        18 EAC-NC               1:01.68    1:02.87  
 13 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:00.14    1:02.92  
 13 Olivia Kayye              17 CAT-NC               1:03.85    1:02.92  
 15 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               1:01.77    1:03.28  
 16 Shelly Heim               21 GCY-NC               1:02.29    1:03.47  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lindsey Cohee             17 MAC-NC               1:02.41    1:03.67  
 18 Jessica Weiss             18 YFD-MR               1:03.80    1:04.48  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:01.80    1:04.68  
 20 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               1:01.30    1:04.98  
 21 Emma Walker               17 UN-NC                1:01.09    1:05.43  
 22 Madison Holland           18 MAC-NC               1:00.40    1:05.53  
 23 Sydney Haynes             17 MAC-NC               1:04.50    1:05.55  
 24 Emerson Graham            17 MAC-NC               1:03.44    1:06.23  
 25 Natalie Ford              17 MAC-NC               1:05.42    1:06.49  
 26 Carlee Hammond            17 EAC-NC               1:10.74    1:06.68  
 27 Alexandra Marshall        12 EAST-MR              1:08.55    1:06.80  
 28 Claudia Barnett           17 MAC-NC               1:02.57    1:06.88  
 29 Zhada Fields              19 NCAC-NC                58.55    1:08.18  
 30 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              1:13.60    1:08.22  
 31 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              1:08.42    1:12.51  
 -- Alexandra Rieker          18 EAC-NC               1:03.93         DQ  
 
Event 22  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tim Connery               14 MAC-NC                 56.97      53.98   20  
                  26.24       53.98 (27.74)                                        
  2 Garrett Boone             14 ATOM-NC                55.74      55.06   17  
                  26.67       55.06 (28.39)                                        
  3 Victor Simmons            14 ATOM-NC                57.47      57.95   16  
                  27.90       57.95 (30.05)                                        
  4 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC                 58.45      58.02   15  
                  27.71       58.02 (30.31)                                        
  5 Reilly Keaney             14 SGSA-NC                58.30      58.09   14  
                  28.51       58.09 (29.58)                                        
  6 Wesley Barnett            14 MAC-NC                 58.38      58.10   13  
                  28.10       58.10 (30.00)                                        
  7 Cam Abaqueta              13 MAC-NC                 58.69      58.66   12  
                  27.98       58.66 (30.68)                                        
  8 Adrien Pierce             14 EAST-MR                58.72      59.01   11  
                  28.18       59.01 (30.83)                                        
B - Final
  9 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH                59.11      56.45    9  
                  27.08       56.45 (29.37)                                        
 10 Ryan Weaver               13 CAT-NC                 59.28      58.41    7  
                  27.59       58.41 (30.82)                                        
 11 Harrison Powe             14 MAC-NC                 59.28      58.56    6  
                  28.34       58.56 (30.22)                                        
 12 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR                59.71      58.64    5  
                  28.49       58.64 (30.15)                                        
 13 Eric Cantrell             14 SGSA-NC                58.73      58.75    4  
                  28.17       58.75 (30.58)                                        
 14 Nate Holder               14 UN-NC                  59.53      59.07    3  
                  28.42       59.07 (30.65)                                        
 15 Nicholas Falise           14 CAT-NC                 59.78      59.35    2  
                  28.17       59.35 (31.18)                                        
 16 Benjamin Hager            14 MAC-NC                 59.47      59.88    1  
                  28.76       59.88 (31.12)                                        
 
Event 22  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrett Boone             14 ATOM-NC                58.99      55.74  
  2 Tim Connery               14 MAC-NC                 57.09      56.97  
  3 Victor Simmons            14 ATOM-NC                57.57      57.47  
  4 Reilly Keaney             14 SGSA-NC                58.65      58.30  
  5 Wesley Barnett            14 MAC-NC                 57.51      58.38  
  6 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC                 59.80      58.45  
  7 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               1:00.31      58.69  
  8 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:01.45      58.72  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Eric Cantrell             14 SGSA-NC                   NT      58.73  
 10 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH                57.29      59.11  
 11 Harrison Powe             14 MAC-NC                 59.60      59.28  
 11 Ryan Weaver               13 CAT-NC                 59.37      59.28  
 13 Benjamin Hager            14 MAC-NC               1:00.48      59.47  
 14 Nate Holder               14 UN-NC                1:01.26      59.53  
 15 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              1:05.78      59.71  
 16 Nicholas Falise           14 CAT-NC                 59.45      59.78  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sam Reiger                14 ATOM-NC              1:00.14      59.82  
 18 Alex Atherton             14 MAC-NC               1:01.28      59.95  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              1:00.44    1:00.42  
 20 Tommy Frye                14 MAC-NC               1:01.88    1:00.55  
 21 Matthew Kroll             13 MAC-NC               1:02.86    1:00.62  
 22 Sam Graler                14 RAYS-OH              1:03.48    1:00.64  
 23 Ethan Womble              14 GCY-NC               1:02.95    1:00.65  
 24 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              1:01.05    1:00.88  
 25 Stephen Kim               14 MAC-NC               1:00.62    1:01.04  
 26 Flinn Hering              14 SGSA-NC              1:03.49    1:01.06  
 27 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              1:03.18    1:01.07  
 28 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              1:03.29    1:01.12  
 29 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              1:05.79    1:01.16  
 30 AJ Das                    14 MAC-NC               1:01.13    1:01.36  
 31 George Bujoreanu          14 MAC-NC               1:03.11    1:01.91  
 32 Andy Dorsel               14 MAC-NC               1:02.14    1:01.95  
 33 Reid Miller               13 MAC-NC               1:02.77    1:02.03  
 34 Alex Griffey              14 MAC-NC               1:01.74    1:02.08  
 35 Will Cooper               14 MAC-NC               1:04.07    1:02.44  
 36 Braden Osborn             14 RAYS-OH              1:03.00    1:02.59  
 37 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               1:05.73    1:03.51  
 38 Michael Brashear          13 ATOM-NC              1:05.87    1:03.52  
 39 Logan Ottke               13 RAYS-OH              1:05.61    1:03.60  
 40 Jack Guenther             13 ATOM-NC              1:05.97    1:03.82  
 41 Devin Bunner              14 CAT-NC               1:05.76    1:04.46  
 42 Diego Fortson             14 RAYS-OH              1:06.72    1:04.55  
 43 Ben Peterson              13 SGSA-NC              1:07.67    1:05.41  
 44 Jack Reilly               13 SFSC-NC              1:07.40    1:05.72  
 45 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              1:06.52    1:05.88  
 46 Owen Rock                 14 GCY-NC               1:07.36    1:06.08  
 47 Fletcher Tate             13 GCY-NC               1:09.99    1:06.21  
 48 Dylan Hu                  13 YFD-MR               1:10.46    1:06.46  
 49 Joshua Breit              13 EAC-NC               1:08.00    1:06.56  
 50 Connor Morrow             13 EAC-NC               1:07.60    1:06.79  
 51 Julian Maycock            14 SGSA-NC              1:06.15    1:06.86  
 52 Ashton Chhan              14 CAT-NC               1:08.19    1:07.36  
 53 Eli Devyak                13 RAYS-OH              1:05.43    1:07.48  
 54 Tripp Herger              13 ATOM-NC              1:09.70    1:07.54  
 55 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              1:07.87    1:07.64  
 56 Bryson Mrzygod            13 ATOM-NC              1:06.73    1:07.82  
 57 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               1:11.09    1:07.92  
 58 Kip Keener                14 EAC-NC               1:10.85    1:08.82  
 59 Max Boho                  14 RAYS-OH              1:11.85    1:09.24  
 60 David Zoota               13 EAST-MR              1:08.90    1:09.90  
 61 Myles Omoresemi           13 UN-NC                1:27.16    1:10.42  
 62 Dalton Husketh            14 CAT-NC               1:08.13    1:11.21  
 62 Jack Allen                13 KP-SE                1:11.03    1:11.21  
 64 Isaiah Auman              13 EAC-NC               1:15.54    1:12.65  
 65 Sam Patterson             14 RAYS-OH              1:16.24    1:12.76  
 66 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              1:13.08    1:13.19  
 67 Blake Lyon                14 ATOM-NC              1:15.53    1:13.40  
 68 Ford Bryson               13 ATOM-NC              1:14.67    1:13.64  
 69 Luke Smelzer              13 SGSA-NC              1:22.68    1:22.66  
 70 Louis Sianis              13 UN-NC                1:23.92    1:25.88  
 71 Chris Moye                13 EAC-NC               1:40.21    1:29.65  
 -- Brayden Brewer            14 MAC-NC               1:00.28         DQ  
 
Event 22  Men 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Adam Chaney               15 RAYS-OH                54.50      52.54   20  
                  24.95       52.54 (27.59)                                        
  2 Boyd Poelke               15 MAC-NC                 54.18      53.69   17  
                  26.04       53.69 (27.65)                                        
  3 Preston Forst             15 UN-NC                  55.15      54.00   16  
                  26.45       54.00 (27.55)                                        
  4 Noah Henderson            16 STAR-NC                55.75      54.45   15  
                  25.72       54.45 (28.73)                                        
  5 Jack Meehan               15 ATOM-NC                55.29      54.74   14  
                  26.21       54.74 (28.53)                                        
  6 Tim Cushman               16 EAST-MR                55.56      55.64   13  
                  26.63       55.64 (29.01)                                        
  7 Jeffery Adams II          16 EAC-NC                 55.91      56.47   12  
                  26.79       56.47 (29.68)                                        
  8 David Dingfelder          16 CAT-NC                 56.50      56.53   11  
                  26.91       56.53 (29.62)                                        
B - Final
  9 Kenneth Lowe              15 MAC-NC                 56.70      54.42    9  
                  25.67       54.42 (28.75)                                        
 10 Ike Atkinson              15 MAC-NC                 57.20      56.10    7  
                  27.46       56.10 (28.64)                                        
 11 Charles Rothenberger      15 MAC-NC                 56.75      56.18    6  
                  26.92       56.18 (29.26)                                        
 12 Karson Walker             15 RAYS-OH                56.88      56.20    5  
                  26.74       56.20 (29.46)                                        
 13 Jack Valiquette           16 MAC-NC                 57.08      56.23    4  
                  26.77       56.23 (29.46)                                        
 14 Aki Li                    15 RAYS-OH                57.12      56.59    3  
                  27.04       56.59 (29.55)                                        
 15 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC                 57.33      57.45    2  
                  27.47       57.45 (29.98)                                        
 16 Aidan Wilson              15 EAST-MR                57.21      58.08    1  
                  28.11       58.08 (29.97)                                        
 
Event 22  Men 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boyd Poelke               15 MAC-NC                 53.33      54.18  
  2 Adam Chaney               15 RAYS-OH                53.69      54.50  
  3 Preston Forst             15 UN-NC                  53.89      55.15  
  4 Jack Meehan               15 ATOM-NC                56.16      55.29  
  5 Tim Cushman               16 EAST-MR                58.65      55.56  
  6 Noah Henderson            16 STAR-NC                54.31      55.75  
  7 Jeffery Adams II          16 EAC-NC                 56.04      55.91  
  8 David Dingfelder          16 CAT-NC                 57.04      56.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kenneth Lowe              15 MAC-NC                 53.95      56.70  
 10 Charles Rothenberger      15 MAC-NC                 56.32      56.75  
 11 Hugh Svendsen             15 MAC-NC                 55.25      56.84  
 12 Karson Walker             15 RAYS-OH                56.57      56.88  
 13 Jack Valiquette           16 MAC-NC                 58.53      57.08  
 14 Aki Li                    15 RAYS-OH                58.09      57.12  
 15 Ike Atkinson              15 MAC-NC                 58.58      57.20  
 16 Aidan Wilson              15 EAST-MR              1:03.18      57.21  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC               1:00.43      57.33  
 18 Jackson Davis             15 MAC-NC                 58.89      57.40  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Josh Fletcher             16 MAC-NC                 55.57      57.45  
 20 Jami Rzepecki             16 MAC-NC                 57.13      57.50  
 21 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH                58.54      57.66  
 22 Zachary Boies             16 EAST-MR                55.45      57.94  
 23 Brian Crane               16 EAST-MR                58.29      58.06  
 24 Alex Eudy                 16 MAC-NC                 56.22      58.18  
 25 Conall Monahan            15 MAC-NC                 57.16      58.23  
 26 Gator Pritchard           15 CAT-NC                 56.89      58.30  
 26 Austin Cummings           16 MAC-NC                 55.26      58.30  
 28 George Heidkamp           16 MAC-NC                 56.68      58.34  
 29 Grady Wheeler             16 UN-OH                  58.21      58.52  
 30 Joseph Moore              15 MAC-NC               1:00.84      58.61  
 31 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              1:03.42      58.62  
 32 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC                 59.90      58.79  
 33 Sam Marttila              16 EAC-NC               1:01.22      58.81  
 34 Reid Mikuta               15 SGSA-NC                59.61      58.83  
 35 Jack Marquardt            15 ATOM-NC                57.21      58.86  
 36 Zack Whipple              15 MAC-NC                 57.29      58.91  
 37 Thomas Trent              15 SGSA-NC                58.09      59.06  
 38 Mason Harding             16 MAC-NC                 58.59      59.58  
 39 John Gehrig               15 MAC-NC               1:00.29      59.60  
 40 Jack Neilsen              15 UN-NC                1:00.70      59.72  
 41 Neal Stratton             15 MAC-NC                 59.18      59.77  
 42 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              1:00.92      59.79  
 43 Ben Duckworth             15 EAC-NC                 59.58      59.81  
 44 Griffin Manning           16 RAYS-OH              1:05.39    1:00.06  
 45 Josh Walker               16 ATOM-NC              1:01.00    1:00.09  
 46 Kevin Crane               15 EAST-MR              1:06.94    1:00.62  
 47 Logan Robinson            16 MAC-NC                 58.84    1:00.68  
 48 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               1:03.69    1:00.93  
 49 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC              1:03.45    1:00.94  
 50 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               1:00.78    1:01.07  
 51 Henry Hazzard             15 UN-NC                1:00.10    1:01.32  
 52 Alex Miller               16 EAST-MR              1:03.00    1:01.43  
 53 Sam Andrews               15 EAST-MR              1:08.48    1:01.52  
 54 Eric Muire                16 GCY-NC               1:03.41    1:01.63  
 55 Alex Bria                 16 CAT-NC               1:02.75    1:02.37  
 56 Jonah Shin                15 RAYS-OH              1:03.78    1:02.94  
 57 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              1:01.16    1:03.50  
 57 Harrison Copeland         15 EAC-NC               1:10.87    1:03.50  
 59 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               1:00.28    1:03.56  
 60 Michael Horn              16 EAC-NC               1:03.83    1:04.61  
 61 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              1:04.02    1:04.87  
 62 Theodore Poncet           15 YFD-MR               1:05.22    1:05.16  
 63 Eli Henry                 15 RAYS-OH              1:04.49    1:05.34  
 64 Athan Yanos               16 YFD-MR               1:05.33    1:05.82  
 65 Brooks Farabow            15 SGSA-NC              1:03.71    1:06.14  
 66 Shea Suggs                16 RAYS-OH              1:03.92    1:06.85  
 67 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              1:07.33    1:07.19  
 68 Logan Shattuck            15 STAR-NC              1:10.71    1:08.10  
 69 Shea Brothers             16 YFD-MR               1:13.28    1:08.38  
 
Event 22  Men 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Philip Perdue             21 UN-NC                  54.22      52.45   20  
                  25.08       52.45 (27.37)                                        
  2 James Casey               21 NCAC-NC                53.75      52.53   17  
                  25.51       52.53 (27.02)                                        
  3 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 53.70      54.33   16  
                  25.87       54.33 (28.46)                                        
  4 Pietro Nannucci           17 UN-NC                  55.46      54.72   15  
                  26.29       54.72 (28.43)                                        
  5 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH                55.77      55.25   14  
                  26.70       55.25 (28.55)                                        
  6 Liam Bogart               17 EAST-MR                55.48      55.53   13  
                  26.96       55.53 (28.57)                                        
  7 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC                 55.55      55.55   12  
                  26.73       55.55 (28.82)                                        
  8 Coleman Manchester        18 MAC-NC                 54.68      55.58   11  
                  26.52       55.58 (29.06)                                        
B - Final
  9 Colson Zucker             17 MAC-NC                 56.46      54.47    9  
                  27.07       54.47 (27.40)                                        
 10 Graham Hertweck           17 STAR-NC                56.03      54.48    7  
                  25.83       54.48 (28.65)                                        
 11 Gordon Wheeler            18 UN-OH                  56.26      54.84    6  
                  27.07       54.84 (27.77)                                        
 12 Ryan Williams             17 MAC-NC                 56.26      55.41    5  
                  26.73       55.41 (28.68)                                        
 13 Todd Echols               17 EAC-NC                 56.21      56.64    4  
                  26.99       56.64 (29.65)                                        
 14 Hayden Ransbury           19 CAT-NC                 55.80      57.37    3  
                  27.35       57.37 (30.02)                                        
 15 Andrew Holzman            18 EAST-MR                56.39      57.96    2  
                  27.67       57.96 (30.29)                                        
 -- Ethan Devyak              17 RAYS-OH                55.80         DQ  
                  27.40          DQ (28.89)                                        
 
Event 22  Men 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 54.07      53.70  
  2 James Casey               21 NCAC-NC                52.24      53.75  
  3 Philip Perdue             21 UN-NC                  51.30      54.22  
  4 Coleman Manchester        18 MAC-NC                 54.41      54.68  
  5 Pietro Nannucci           17 UN-NC                  56.77      55.46  
  6 Liam Bogart               17 EAST-MR                59.04      55.48  
  7 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC                 54.89      55.55  
  8 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH                53.66      55.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ethan Devyak              17 RAYS-OH                54.53      55.80  
  9 Hayden Ransbury           19 CAT-NC                 56.98      55.80  
 11 Graham Hertweck           17 STAR-NC                54.31      56.03  
 12 Avery Gambill             17 MAC-NC                 54.94      56.05  
 13 Todd Echols               17 EAC-NC                 57.16      56.21  
 14 Gordon Wheeler            18 UN-OH                  55.29      56.26  
 14 Ryan Williams             17 MAC-NC                 56.74      56.26  
 16 Andrew Holzman            18 EAST-MR                55.24      56.39  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Colson Zucker             17 MAC-NC                 54.85      56.46  
 18 Devon French              17 YFD-MR                 57.94      56.58  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thomas Svane-From         17 MAC-NC                 55.02      56.78  
 20 Teddy Perelli             17 MAC-NC                 56.87      56.98  
 21 Van Fletcher              41 TAC-NC                 56.71      57.09  
 22 Josh Rigsbee              18 CAT-NC                 56.59      57.89  
 23 Josh Dempsey              18 MAC-NC                 59.75      58.47  
 24 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC                 57.99      58.77  
 25 Jacob Rauch               17 ATOM-NC                55.39      58.90  
 26 Brian Glat                17 UN-MR                  56.65      59.06  
 27 Connor Sept               17 CAT-NC                 57.84      59.32  
 28 Ben Riggs                 17 SGSA-NC                55.08      59.42  
 29 Ryan Merritt              17 ATOM-NC                59.70      59.67  
 30 Davis Hoover              17 UN-NC                  59.40      59.75  
 31 JT Morehead               18 MAC-NC                 58.24      59.92  
 32 Griffin Sansbury          17 EAC-NC                 58.75      59.95  
 33 Sam Mahoney               17 MAC-NC                 56.30    1:00.11  
 34 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              1:01.05    1:00.30  
 35 Collin Montague           17 CAT-NC               1:00.15    1:00.53  
 36 Michael Dockham           17 STAR-NC                59.96    1:00.68  
 37 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC                 58.98    1:00.70  
 38 Alec Kahn                 17 YFD-MR               1:02.67    1:00.85  
 39 Will Egan                 17 MAC-NC               1:01.70    1:00.97  
 40 Justin Hailey             17 RAYS-OH              1:01.22    1:02.01  
 41 Bryce Chu                 17 EAST-MR              1:03.62    1:02.53  
 42 Joseph Murray             18 MAC-NC               1:04.19    1:09.07  
 
Event 23  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Morgan Jones              14 SGSA-NC              1:09.29    1:07.01   20  
                  33.09     1:07.01 (33.92)                                        
  2 Claire Russell            14 MAC-NC               1:09.54    1:07.53   17  
                  33.09     1:07.53 (34.44)                                        
  3 Hanani Dona               13 MAC-NC               1:08.54    1:08.57   16  
                  32.59     1:08.57 (35.98)                                        
  4 Katie Rauch               14 ATOM-NC              1:10.16    1:09.27   15  
                  34.00     1:09.27 (35.27)                                        
  5 Ava Franks                14 EAST-MR              1:10.38    1:09.53   14  
                  34.56     1:09.53 (34.97)                                        
  6 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:11.50    1:10.16   13  
                  33.99     1:10.16 (36.17)                                        
  7 Susan Mumford             14 MAC-NC               1:11.99    1:11.41   12  
                  34.64     1:11.41 (36.77)                                        
  8 Hannah Hill               14 RAYS-OH              1:11.69    1:13.31   11  
                  34.81     1:13.31 (38.50)                                        
B - Final
  9 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               1:12.48    1:09.38    9  
                  33.87     1:09.38 (35.51)                                        
 10 Abby Susec                14 RAYS-OH              1:12.97    1:09.41    7  
                  33.64     1:09.41 (35.77)                                        
 11 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              1:12.82    1:10.08    6  
                  34.52     1:10.08 (35.56)                                        
 12 Morgan Razewski           13 MAC-NC               1:12.02    1:10.28    5  
                  33.98     1:10.28 (36.30)                                        
 13 Emily Ally                14 GCY-NC               1:12.16    1:11.46    4  
                  34.44     1:11.46 (37.02)                                        
 14 Olivia Lind               14 EAST-MR              1:13.18    1:12.20    3  
                  34.56     1:12.20 (37.64)                                        
 15 Iris Yang                 13 MAC-NC               1:13.00    1:12.57    2  
                  34.99     1:12.57 (37.58)                                        
 16 Sadie Covington           13 UN-NC                1:12.37    1:12.78    1  
                  35.73     1:12.78 (37.05)                                        
 
Event 23  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hanani Dona               13 MAC-NC               1:09.84    1:08.54  
  2 Morgan Jones              14 SGSA-NC              1:08.70    1:09.29  
  3 Claire Russell            14 MAC-NC               1:06.89    1:09.54  
  4 Katie Rauch               14 ATOM-NC              1:07.48    1:10.16  
  5 Ava Franks                14 EAST-MR              1:12.17    1:10.38  
  6 Ava Yandle                14 MAC-NC               1:09.06    1:11.50  
  7 Hannah Hill               14 RAYS-OH              1:13.41    1:11.69  
  8 Susan Mumford             14 MAC-NC               1:10.69    1:11.99  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morgan Razewski           13 MAC-NC               1:09.92    1:12.02  
 10 Emily Ally                14 GCY-NC               1:09.14    1:12.16  
 11 Sadie Covington           13 UN-NC                1:14.50    1:12.37  
 12 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               1:08.65    1:12.48  
 13 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              1:12.09    1:12.82  
 14 Abby Susec                14 RAYS-OH              1:08.39    1:12.97  
 15 Iris Yang                 13 MAC-NC               1:13.47    1:13.00  
 16 Olivia Lind               14 EAST-MR              1:12.39    1:13.18  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               1:11.10    1:13.20  
 18 Amelia Steffens           14 MAC-NC               1:12.82    1:13.58  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              1:13.69    1:13.75  
 20 Mackenzie Rider           14 UN-NC                1:12.51    1:14.27  
 21 Amanda Losey              14 UN-NC                1:14.22    1:14.36  
 22 Alison Thome              13 MAC-NC               1:15.86    1:14.43  
 23 Corinne Davenport         14 STAR-NC              1:13.51    1:14.60  
 24 Peyton Wilson             13 GCY-NC               1:16.79    1:14.76  
 25 Caitlin Horn              13 EAC-NC               1:13.76    1:14.78  
 26 Laura Davis               14 MAC-NC               1:12.05    1:14.81  
 27 Katie Knorr               14 GCY-NC               1:17.97    1:15.29  
 28 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              1:15.95    1:15.34  
 28 Rowan Bartis              13 MAC-NC               1:15.95    1:15.34  
 30 Izza Gaskey               14 MAC-NC               1:12.04    1:15.41  
 31 Emma Dalton               14 RAYS-OH              1:18.97    1:15.51  
 32 Avery Murray              13 MAC-NC               1:16.01    1:15.82  
 33 Maggie Emmons             13 ATOM-NC              1:18.73    1:16.11  
 34 Jessica Jones             13 MAC-NC               1:15.40    1:16.26  
 34 Claire Lyons              13 MAC-NC               1:15.31    1:16.26  
 36 Addie Rogers              14 MAC-NC               1:15.31    1:16.38  
 37 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              1:12.65    1:16.41  
 38 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              1:16.54    1:16.80  
 39 Kourtney Cook             13 GCY-NC               1:20.88    1:17.18  
 40 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              1:17.85    1:17.25  
 41 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               1:16.12    1:17.35  
 42 Claire Heetderks          13 CAT-NC               1:16.04    1:17.93  
 43 Emily Knorr               14 GCY-NC               1:17.55    1:18.21  
 44 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               1:34.45    1:18.33  
 45 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              1:14.72    1:18.46  
 46 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               1:18.35    1:18.47  
 47 Grace Hammond             13 GCY-NC               1:14.66    1:18.85  
 48 Kate Stafford             14 GCY-NC               1:13.29    1:18.97  
 49 Mary Catherine Hoover     13 GCY-NC               1:16.02    1:19.13  
 50 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               1:19.64    1:19.38  
 51 Lexi Calder               14 MAC-NC               1:17.53    1:20.15  
 52 Melody Moossavi           13 EAC-NC               1:22.82    1:20.31  
 53 Julianna Wojno            13 UN-OH                1:22.70    1:20.41  
 54 Hannah Koh                14 GCY-NC               1:24.10    1:20.90  
 55 Isabella Anton            13 MAC-NC               1:19.21    1:20.96  
 56 Kelly Vann                14 CAT-NC               1:19.67    1:21.14  
 57 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              1:20.27    1:21.56  
 58 Madison Sirgany           14 CAT-NC               1:22.48    1:21.62  
 59 Anabelle Short            13 SGSA-NC              1:21.65    1:21.71  
 60 Cam Thomas                14 GCY-NC               1:17.63    1:21.82  
 61 Abigail Stevens           14 STAR-NC              1:24.79    1:22.05  
 62 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              1:22.90    1:22.10  
 62 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              1:20.32    1:22.10  
 64 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC              1:24.49    1:22.49  
 65 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              1:25.91    1:22.62  
 66 Julianna Rieker           13 EAC-NC               1:24.26    1:22.64  
 67 Cara Setzer               14 UN-NC                1:18.73    1:22.76  
 68 Ella Whitman              14 UN-NC                1:21.79    1:23.22  
 68 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               1:25.02    1:23.22  
 70 Lillian Smith             14 STAR-NC              1:27.38    1:23.60  
 71 Reagan Manning            13 RAYS-OH              1:32.00    1:23.78  
 72 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              1:24.63    1:24.41  
 73 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               1:23.47    1:24.75  
 74 Gracyn Pires              14 EAC-NC               1:29.91    1:26.86  
 75 Ashley Darrenkamp         13 EAC-NC               1:23.86    1:26.98  
 76 Beatrix Wolverton         14 EAC-NC               1:34.44    1:27.02  
 77 Abigail Henderson         13 STAR-NC              1:30.50    1:27.33  
 78 Abigail Caveness          14 KP-SE                1:23.74    1:28.91  
 79 Olivia Hardy              13 EAC-NC               1:31.10    1:29.22  
 80 Emeline Martin            13 GCY-NC               1:27.88    1:29.42  
 81 Amelia Maxey              13 EAC-NC               1:30.00    1:30.44  
 82 Caroline Brickner         13 EAC-NC               1:33.97    1:30.52  
 83 Katherine Bales           14 SGSA-NC              1:33.27    1:30.89  
 84 Heather Duckworth         13 EAC-NC               1:23.45    1:32.31  
 85 Rachel Abele              14 STAR-NC              1:33.45    1:33.54  
 86 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               1:39.55    1:44.28  
 87 Julia Goldberg            14 YFD-MR               1:40.20    1:45.05  
 88 Stevie Powell             13 SGSA-NC              1:43.28    1:46.39  
 
Event 23  Women 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:04.90    1:03.89   20  
                  31.62     1:03.89 (32.27)                                        
  2 Erynn Black               16 MAC-NC               1:07.57    1:04.53   17  
                  31.76     1:04.53 (32.77)                                        
  3 Cora Dupre                16 RAYS-OH              1:07.80    1:04.62   16  
                  31.38     1:04.62 (33.24)                                        
  4 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              1:06.99    1:05.38   15  
                  32.24     1:05.38 (33.14)                                        
  5 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              1:07.21    1:06.48   14  
                  32.05     1:06.48 (34.43)                                        
  6 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:08.64    1:06.86   13  
  7 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:08.79    1:08.78   12  
                  34.41     1:08.78 (34.37)                                        
  8 Lydia Plasser             16 EAC-NC               1:09.62    1:09.00   11  
                  33.93     1:09.00 (35.07)                                        
B - Final
  9 Emme Nelson               16 MAC-NC               1:10.02    1:07.76    9  
                  32.90     1:07.76 (34.86)                                        
 10 Amy Dragelin              16 MAC-NC               1:09.99    1:08.08    7  
                  33.34     1:08.08 (34.74)                                        
 11 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              1:10.39    1:09.33    6  
                  34.43     1:09.33 (34.90)                                        
 12 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC               1:12.07    1:10.35    5  
                  34.42     1:10.35 (35.93)                                        
 13 MG Greco                  16 UN-NC                1:12.06    1:11.19    4  
                  34.76     1:11.19 (36.43)                                        
 14 Mikayla Klein             15 EAST-MR              1:10.61    1:11.58    3  
                  33.94     1:11.58 (37.64)                                        
 15 Grace Brashear            15 ATOM-NC              1:12.07    1:11.77    2  
                  35.09     1:11.77 (36.68)                                        
 16 Grace Allen               15 KP-SE                1:11.36    1:12.09    1  
                  35.38     1:12.09 (36.71)                                        
 
Event 23  Women 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maddy Flickinger          15 MAC-NC               1:04.02    1:04.90  
  2 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              1:04.72    1:06.99  
  3 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              1:04.96    1:07.21  
  4 Erynn Black               16 MAC-NC               1:04.15    1:07.57  
  5 Cora Dupre                16 RAYS-OH              1:05.99    1:07.80  
  6 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              1:08.06    1:08.64  
  7 Josie Panitz              15 EAST-MR              1:07.00    1:08.79  
  8 Lydia Plasser             16 EAC-NC               1:10.71    1:09.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Amy Dragelin              16 MAC-NC               1:04.53    1:09.99  
 10 Emme Nelson               16 MAC-NC               1:07.88    1:10.02  
 11 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              1:08.85    1:10.39  
 12 Mikayla Klein             15 EAST-MR              1:08.94    1:10.61  
 13 Grace Allen               15 KP-SE                1:12.21    1:11.36  
 14 MG Greco                  16 UN-NC                1:13.01    1:12.06  
 15 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC               1:09.32    1:12.07  
 15 Grace Brashear            15 ATOM-NC              1:22.31    1:12.07  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Katie Corbi               16 MAC-NC               1:08.03    1:12.29  
 18 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              1:16.21    1:12.33  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC              1:13.88    1:12.43  
 20 Elena Mugno               15 EAST-MR              1:16.79    1:12.48  
 21 Meredith Wolf             16 RAYS-OH              1:09.83    1:12.60  
 22 Jazmine Smith             16 EAST-MR              1:10.01    1:12.71  
 23 Chloe Harris              15 MAC-NC               1:08.42    1:13.02  
 24 Sophia Allan              15 EAST-MR              1:17.71    1:13.06  
 25 Anna Ashley               15 MAC-NC               1:10.43    1:13.10  
 26 Amelia Kudela             15 ATOM-NC              1:13.06    1:13.15  
 27 Leanna Wall               16 RAYS-OH              1:11.73    1:13.37  
 28 Gaby Torres               16 EAST-MR              1:19.49    1:13.38  
 29 Emily Weiss               15 YFD-MR               1:12.65    1:13.77  
 30 Anna Ketron               15 UN-MR                1:12.59    1:13.97  
 31 Rachel Daly               15 UN-NC                1:14.54    1:14.15  
 32 Sarah Barton              15 MAC-NC               1:12.98    1:14.25  
 33 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               1:14.56    1:14.32  
 34 Maggie Whitman            16 UN-NC                1:12.74    1:14.47  
 35 Erica Losey               15 EAC-NC               1:15.63    1:14.51  
 36 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               1:14.33    1:14.57  
 37 Ella Vendal               15 ATOM-NC              1:12.22    1:14.73  
 38 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              1:15.68    1:14.77  
 39 Cate Davis                16 EAC-NC               1:12.26    1:14.88  
 40 Lexi Hackett              15 MAC-NC               1:14.08    1:15.05  
 41 Bridget Cramer            16 RAYS-OH              1:14.58    1:15.09  
 42 Kylie Mayhall             15 EAC-NC               1:13.84    1:15.21  
 43 Juliette Bichon           16 YFD-MR                    NT    1:15.76  
 43 Emma Hardy                15 EAC-NC               1:13.06    1:15.76  
 45 Sophie Francis            15 MAC-NC               1:10.32    1:15.89  
 46 Olivia Bene               16 SGSA-NC              1:15.49    1:15.90  
 47 Audrey Sept               15 CAT-NC               1:14.98    1:15.92  
 48 Alex Xerras               15 MAC-NC               1:12.62    1:16.31  
 49 Katie Wang                15 EAST-MR              1:17.77    1:16.32  
 50 Esme Blackstock           15 YFD-MR               1:17.55    1:16.46  
 51 Lawson Brantley           15 MAC-NC               1:14.67    1:16.70  
 52 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              1:16.49    1:16.79  
 53 Valerie Kluepfel          15 SGSA-NC              1:17.51    1:16.85  
 54 Gaby Pires                16 EAC-NC               1:11.49    1:16.86  
 55 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              1:10.55    1:17.29  
 56 Rachel Graham             16 EAC-NC               1:16.43    1:17.58  
 57 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               1:15.00    1:17.73  
 58 Renny Ingalls             15 ATOM-NC              1:13.99    1:17.92  
 59 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               1:17.43    1:18.64  
 60 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               1:21.78    1:18.78  
 61 Lily Buckley              15 EAST-MR              1:21.30    1:18.81  
 62 Sydney Geada              16 MAC-NC               1:16.47    1:18.85  
 63 Julia Radomisli           15 YFD-MR               1:20.89    1:19.21  
 64 Jessica Moye              16 EAC-NC               1:23.23    1:19.34  
 65 Julianne Schneider        16 SGSA-NC              1:21.35    1:19.41  
 66 Lauren Fries              15 RAYS-OH              1:20.60    1:19.52  
 67 Sarah Green               15 YFD-MR               1:20.05    1:19.76  
 68 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               1:18.45    1:20.26  
 69 Summer Miller             16 EAC-NC               1:22.31    1:20.45  
 70 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               1:18.72    1:20.60  
 71 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              1:20.30    1:20.81  
 72 MaryLynn Flowers          15 EAC-NC               1:21.83    1:21.03  
 73 PC Cox                    15 EAC-NC               1:14.88    1:21.13  
 74 Alexandra White           15 GCY-NC               1:17.78    1:21.19  
 75 Lucy Roberts              15 CAT-NC               1:24.91    1:22.52  
 76 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              1:24.98    1:22.69  
 77 Meghan Sun                15 CAT-NC               1:24.05    1:23.90  
 78 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               1:25.83    1:24.08  
 79 Meredith Robbins          16 EAC-NC               1:26.84    1:24.42  
 80 Caroline Hoover           15 GCY-NC               1:24.79    1:26.16  
 81 Annie Grove               15 SGSA-NC              1:24.68    1:26.47  
 82 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              1:28.91    1:27.61  
 83 Sophie Hood               15 ATOM-NC              1:23.58    1:30.02  
 84 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               1:33.35    1:30.80  
 85 Sophia Parker             15 STAR-NC              1:35.88    1:35.71  
 86 Rebecca Bab               15 YFD-MR               1:45.20    1:36.18  
 87 Irene Segone              16 YFD-MR               1:35.71    1:39.25  
 88 Brianna Gracia            16 CAT-NC               1:43.00    1:51.81  
 
Event 23  Women 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Katie Ford                21 NCAC-NC              1:03.61    1:03.37   20  
                  30.36     1:03.37 (33.01)                                        
  2 Rachel Lee                17 MAC-NC               1:08.28    1:05.61   17  
                  31.93     1:05.61 (33.68)                                        
  3 Heidi Lowe                17 MAC-NC               1:08.27    1:05.82   16  
                  32.84     1:05.82 (32.98)                                        
  4 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              1:09.16    1:06.48   15  
                  32.84     1:06.48 (33.64)                                        
  5 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              1:07.41    1:06.54   14  
                  33.23     1:06.54 (33.31)                                        
  6 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               1:09.53    1:08.70   13  
                  33.43     1:08.70 (35.27)                                        
  7 Gaige Elms                17 EAST-MR              1:08.01    1:08.94   12  
                  33.32     1:08.94 (35.62)                                        
  8 Kat Morrison              17 EAC-NC               1:07.94    1:09.26   11  
                  33.34     1:09.26 (35.92)                                        
B - Final
  9 Zhada Fields              19 NCAC-NC              1:12.48    1:07.71    9  
                  32.69     1:07.71 (35.02)                                        
 10 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:11.82    1:08.71    7  
                  33.76     1:08.71 (34.95)                                        
 11 Reni Moshos               19 NCAC-NC              1:11.32    1:09.37    6  
                  33.40     1:09.37 (35.97)                                        
 12 Madison Holland           18 MAC-NC               1:10.96    1:10.12    5  
                  34.58     1:10.12 (35.54)                                        
 13 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:14.43    1:10.38    4  
                  34.29     1:10.38 (36.09)                                        
 14 Sydney Haynes             17 MAC-NC               1:16.08    1:13.59    3  
                  35.67     1:13.59 (37.92)                                        
 15 Natalie Ford              17 MAC-NC               1:17.06    1:15.99    2  
                  36.73     1:15.99 (39.26)                                        
 16 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               1:16.53    1:18.08    1  
                  37.38     1:18.08 (40.70)                                        
 
Event 23  Women 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Katie Ford                21 NCAC-NC              1:03.73    1:03.61  
  2 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              1:05.25    1:07.41  
  3 Kat Morrison              17 EAC-NC               1:04.62    1:07.94  
  4 Gaige Elms                17 EAST-MR              1:08.79    1:08.01  
  5 Heidi Lowe                17 MAC-NC               1:06.19    1:08.27  
  6 Rachel Lee                17 MAC-NC               1:04.90    1:08.28  
  7 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              1:04.85    1:09.16  
  8 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               1:08.31    1:09.53  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              1:06.61    1:10.61  
 10 Madison Holland           18 MAC-NC               1:04.42    1:10.96  
 11 Reni Moshos               19 NCAC-NC              1:03.81    1:11.32  
 12 Amelia Gilchrist          19 EAC-NC                    NT    1:11.34  
 13 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               1:07.55    1:11.82  
 14 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              1:08.35    1:12.37  
 15 Zhada Fields              19 NCAC-NC              1:04.23    1:12.48  
 16 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC               1:09.45    1:13.79  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maddie Smith              17 STAR-NC              1:10.26    1:14.43  
 18 Sydney Haynes             17 MAC-NC               1:13.46    1:16.08  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carlee Hammond            17 EAC-NC               1:18.07    1:16.53  
 19 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               1:17.17    1:16.53  
 21 Natalie Ford              17 MAC-NC               1:16.30    1:17.06  
 22 Jessica Weiss             18 YFD-MR               1:14.86    1:17.80  
 23 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              1:13.06    1:17.96  
 24 Alexandra Marshall        12 EAST-MR              1:19.69    1:18.31  
 25 Olivia Kayye              17 CAT-NC               1:18.10    1:19.30  
 26 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               1:21.41    1:19.54  
 27 Emerson Graham            17 MAC-NC               1:13.45    1:20.67  
 28 Claudia Barnett           17 MAC-NC               1:18.31    1:20.87  
 29 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              1:25.56    1:26.74  
 
Event 24  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:05.90    1:02.83   20  
                  30.84     1:02.83 (31.99)                                        
  2 Wesley Barnett            14 MAC-NC               1:04.04    1:03.83   17  
                  31.04     1:03.83 (32.79)                                        
  3 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               1:05.23    1:04.88   16  
                  31.81     1:04.88 (33.07)                                        
  4 Nate Holder               14 UN-NC                1:05.68    1:05.51   15  
                  32.34     1:05.51 (33.17)                                        
  5 Baylor Nelson             13 MAC-NC               1:06.30    1:06.39   14  
                  32.34     1:06.39 (34.05)                                        
  6 Will Cooper               14 MAC-NC               1:06.73    1:07.54   13  
                  31.91     1:07.54 (35.63)                                        
  7 Benjamin Hager            14 MAC-NC               1:07.64    1:08.02   12  
                  33.34     1:08.02 (34.68)                                        
  8 Ethan Womble              14 GCY-NC               1:08.17    1:09.27   11  
                  33.39     1:09.27 (35.88)                                        
B - Final
  9 Nicholas Falise           14 CAT-NC               1:08.44    1:06.12    9  
                  32.11     1:06.12 (34.01)                                        
 10 AJ Das                    14 MAC-NC               1:08.59    1:07.34    7  
                  33.30     1:07.34 (34.04)                                        
 11 Sam Reiger                14 ATOM-NC              1:08.46    1:07.62    6  
                  32.73     1:07.62 (34.89)                                        
 12 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              1:09.10    1:08.21    5  
                  32.98     1:08.21 (35.23)                                        
 13 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              1:09.02    1:08.91    4  
                  33.38     1:08.91 (35.53)                                        
 14 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              1:09.34    1:09.70    3  
                  33.99     1:09.70 (35.71)                                        
 15 Logan Zucker              13 MAC-NC               1:09.88    1:10.31    2  
                  34.12     1:10.31 (36.19)                                        
 16 Nathan Adams              14 MAC-NC               1:08.84    1:10.46    1  
                  34.63     1:10.46 (35.83)                                        
 
Event 24  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wesley Barnett            14 MAC-NC               1:01.79    1:04.04  
  2 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               1:06.43    1:05.23  
  3 Nate Holder               14 UN-NC                1:07.29    1:05.68  
  4 Adrien Pierce             14 EAST-MR              1:06.41    1:05.90  
  5 Baylor Nelson             13 MAC-NC               1:06.23    1:06.30  
  6 Will Cooper               14 MAC-NC               1:08.16    1:06.73  
  7 Benjamin Hager            14 MAC-NC               1:09.49    1:07.64  
  8 Ethan Womble              14 GCY-NC               1:13.79    1:08.17  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nicholas Falise           14 CAT-NC               1:07.60    1:08.44  
 10 Sam Reiger                14 ATOM-NC              1:11.63    1:08.46  
 11 AJ Das                    14 MAC-NC               1:10.76    1:08.59  
 12 Nathan Adams              14 MAC-NC               1:09.36    1:08.84  
 13 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              1:10.06    1:09.02  
 14 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              1:09.24    1:09.10  
 15 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              1:12.34    1:09.34  
 16 Logan Zucker              13 MAC-NC               1:09.01    1:09.88  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ryan Weaver               13 CAT-NC               1:05.36    1:09.90  
 18 Brayden Brewer            14 MAC-NC               1:09.02    1:10.09  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Andy Dorsel               14 MAC-NC               1:08.31    1:10.33  
 20 Michael Brashear          13 ATOM-NC              1:14.54    1:10.71  
 21 Victor Simmons            14 ATOM-NC              1:10.91    1:11.24  
 22 Harrison Powe             14 MAC-NC               1:08.94    1:11.35  
 23 George Bujoreanu          14 MAC-NC               1:10.64    1:12.02  
 24 Eli Devyak                13 RAYS-OH              1:11.36    1:12.76  
 25 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              1:14.59    1:13.34  
 26 Stephen Kim               14 MAC-NC               1:12.98    1:13.36  
 27 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              1:14.61    1:14.10  
 28 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               1:19.16    1:14.48  
 29 Kip Keener                14 EAC-NC               1:17.96    1:15.38  
 30 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               1:18.32    1:15.45  
 31 Devin Bunner              14 CAT-NC               1:15.29    1:16.01  
 32 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              1:15.67    1:16.11  
 33 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               1:13.99    1:16.31  
 34 Fletcher Tate             13 GCY-NC               1:25.99    1:16.75  
 35 David Zoota               13 EAST-MR              1:16.77    1:17.40  
 36 Owen Rock                 14 GCY-NC               1:19.09    1:17.68  
 37 Logan Ottke               13 RAYS-OH              1:19.88    1:18.67  
 38 Julian Maycock            14 SGSA-NC              1:18.52    1:19.09  
 39 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              1:16.68    1:19.25  
 40 Tripp Herger              13 ATOM-NC              1:22.39    1:19.54  
 41 Joshua Breit              13 EAC-NC               1:28.45    1:20.46  
 42 Max Boho                  14 RAYS-OH              1:21.23    1:22.05  
 43 Ashton Chhan              14 CAT-NC               1:22.98    1:22.06  
 44 Myles Omoresemi           13 UN-NC                1:32.99    1:22.55  
 45 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              1:24.51    1:22.97  
 46 Sam Patterson             14 RAYS-OH              1:25.87    1:23.19  
 47 Ford Bryson               13 ATOM-NC              1:25.18    1:23.94  
 48 Jack Allen                13 KP-SE                1:26.10    1:25.02  
 49 Dylan Hu                  13 YFD-MR               1:26.40    1:25.38  
 50 Blake Lyon                14 ATOM-NC              1:29.47    1:26.14  
 51 Bryson Mrzygod            13 ATOM-NC              1:22.36    1:26.24  
 52 Isaiah Auman              13 EAC-NC               1:25.81    1:26.32  
 53 Louis Sianis              13 UN-NC                1:37.96    1:36.83  
 54 Luke Smelzer              13 SGSA-NC              1:37.51    1:38.98  
 55 Chris Moye                13 EAC-NC               2:04.20    1:49.32  
 
Event 24  Men 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hugh Svendsen             15 MAC-NC               1:01.15      59.21   20  
                  28.77       59.21 (30.44)                                        
  2 Tim Cushman               16 EAST-MR              1:02.38    1:00.54   17  
                  29.94     1:00.54 (30.60)                                        
  3 Ethan Knorr               16 GCY-NC               1:03.41    1:01.50   16  
                  30.04     1:01.50 (31.46)                                        
  4 Jackson Davis             15 MAC-NC               1:04.25    1:02.18   15  
                  29.98     1:02.18 (32.20)                                        
  5 Conall Monahan            15 MAC-NC               1:04.56    1:02.41   14  
                  30.24     1:02.41 (32.17)                                        
  6 Josh Fletcher             16 MAC-NC               1:03.91    1:02.75   13  
                  30.34     1:02.75 (32.41)                                        
  7 George Heidkamp           16 MAC-NC               1:03.93    1:02.83   12  
                  30.11     1:02.83 (32.72)                                        
  8 Sam Marttila              16 EAC-NC               1:03.60    1:03.27   11  
                  30.78     1:03.27 (32.49)                                        
B - Final
  9 Adam Chaney               15 RAYS-OH              1:05.49    1:02.86    9  
                  30.16     1:02.86 (32.70)                                        
 10 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               1:05.84    1:03.12    7  
                  30.88     1:03.12 (32.24)                                        
 11 Markus Wennborg           16 MAC-NC               1:05.35    1:03.73    6  
                  31.36     1:03.73 (32.37)                                        
 12 Joseph Moore              15 MAC-NC               1:05.61    1:04.52    5  
                  31.18     1:04.52 (33.34)                                        
 13 Jonathan Ma               16 EAST-MR              1:05.77    1:04.91    4  
                  30.69     1:04.91 (34.22)                                        
 14 Chase Allison             16 MAC-NC               1:05.99    1:04.92    2.5
                  31.22     1:04.92 (33.70)                                        
 14 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              1:04.72    1:04.92    2.5
                  31.41     1:04.92 (33.51)                                        
 16 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC              1:05.70    1:08.55    1  
                  32.51     1:08.55 (36.04)                                        
 
Event 24  Men 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hugh Svendsen             15 MAC-NC               1:00.41    1:01.15  
  2 Tim Cushman               16 EAST-MR              1:02.02    1:02.38  
  3 Ethan Knorr               16 GCY-NC               1:02.64    1:03.41  
  4 Sam Marttila              16 EAC-NC               1:03.77    1:03.60  
  5 Josh Fletcher             16 MAC-NC               1:00.70    1:03.91  
  6 George Heidkamp           16 MAC-NC               1:04.76    1:03.93  
  7 Jackson Davis             15 MAC-NC               1:05.68    1:04.25  
  8 Conall Monahan            15 MAC-NC               1:02.30    1:04.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              1:07.64    1:04.72  
 10 Markus Wennborg           16 MAC-NC               1:05.31    1:05.35  
 11 Adam Chaney               15 RAYS-OH              1:02.22    1:05.49  
 12 Joseph Moore              15 MAC-NC               1:06.25    1:05.61  
 13 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC              1:06.41    1:05.70  
 14 Jonathan Ma               16 EAST-MR              1:07.04    1:05.77  
 15 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               1:01.40    1:05.84  
 16 Chase Allison             16 MAC-NC               1:03.26    1:05.99  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Logan Robinson            16 MAC-NC               1:03.66    1:06.06  
 18 Ethan Schneider           16 MAC-NC               1:03.95    1:06.13  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Noah Henderson            16 STAR-NC              1:00.63    1:06.14  
 20 Jeff Echols               15 EAC-NC               1:08.80    1:06.36  
 21 Karson Walker             15 RAYS-OH              1:07.59    1:06.57  
 22 Grady Wheeler             16 UN-OH                1:04.52    1:06.65  
 23 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              1:04.68    1:06.89  
 24 Kevin Crane               15 EAST-MR              1:08.93    1:07.16  
 25 Josh Walker               16 ATOM-NC              1:07.55    1:08.27  
 26 Austin Cummings           16 MAC-NC               1:04.08    1:08.33  
 27 Alex Eudy                 16 MAC-NC               1:01.46    1:08.52  
 28 David Dingfelder          16 CAT-NC               1:06.38    1:08.64  
 29 Thomas Trent              15 SGSA-NC              1:10.61    1:08.90  
 30 Charles Rothenberger      15 MAC-NC               1:05.11    1:09.20  
 31 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              1:08.76    1:09.27  
 31 Aki Li                    15 RAYS-OH              1:07.32    1:09.27  
 33 Kenneth Lowe              15 MAC-NC               1:04.17    1:09.74  
 34 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              1:11.90    1:09.78  
 35 Jack Meehan               15 ATOM-NC              1:09.93    1:10.24  
 36 Brian Crane               16 EAST-MR              1:12.37    1:10.51  
 37 Henry Hazzard             15 UN-NC                1:06.26    1:10.66  
 38 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              1:10.13    1:10.90  
 39 Ben Duckworth             15 EAC-NC               1:08.42    1:10.97  
 40 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               1:11.50    1:11.57  
 41 Neal Stratton             15 MAC-NC               1:08.81    1:11.80  
 42 Alex Miller               16 EAST-MR              1:14.00    1:12.04  
 43 Athan Yanos               16 YFD-MR               1:13.45    1:12.67  
 44 Brooks Farabow            15 SGSA-NC              1:11.34    1:13.63  
 45 Jack Neilsen              15 UN-NC                1:12.31    1:13.65  
 46 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               1:11.71    1:14.54  
 47 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              1:15.56    1:15.24  
 48 Jonah Shin                15 RAYS-OH              1:18.03    1:15.41  
 49 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              1:15.80    1:16.73  
 50 Eric Muire                16 GCY-NC               1:15.44    1:16.76  
 51 Eli Henry                 15 RAYS-OH              1:16.00    1:17.14  
 52 Michael Horn              16 EAC-NC               1:17.13    1:17.15  
 53 Logan Shattuck            15 STAR-NC              1:23.26    1:18.61  
 54 Harrison Copeland         15 EAC-NC               1:26.05    1:18.69  
 55 Shea Suggs                16 RAYS-OH              1:18.63    1:20.80  
 56 Alex Bria                 16 CAT-NC               1:17.35    1:21.34  
 -- Shea Brothers             16 YFD-MR               1:25.07         DQ  
 
Event 24  Men 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 59.43      58.99   20  
                  28.82       58.99 (30.17)                                        
  2 Jacob Rauch               17 ATOM-NC              1:01.75    1:00.05   17  
                  29.25     1:00.05 (30.80)                                        
  3 Teddy Perelli             17 MAC-NC               1:02.44    1:00.42   16  
                  29.45     1:00.42 (30.97)                                        
  4 Max Edwards               17 EAC-NC               1:00.92    1:00.50   15  
                  29.41     1:00.50 (31.09)                                        
  5 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              1:02.68    1:00.88   14  
                  29.92     1:00.88 (30.96)                                        
  6 Liam Bogart               17 EAST-MR              1:02.63    1:01.30   13  
                  30.38     1:01.30 (30.92)                                        
  7 Ian Robinson              17 SGSA-NC              1:03.03    1:01.83   12  
                  30.29     1:01.83 (31.54)                                        
  8 Noah Cairns               20 NCAC-NC              1:03.34    1:03.52   11  
                  30.69     1:03.52 (32.83)                                        
B - Final
  9 Ryan Williams             17 MAC-NC               1:03.41    1:02.07    9  
                  30.43     1:02.07 (31.64)                                        
 10 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               1:03.59    1:02.83    7  
                  29.80     1:02.83 (33.03)                                        
 11 Brian Glat                17 UN-MR                1:04.05    1:04.05    6  
                  30.97     1:04.05 (33.08)                                        
 12 Connor Sept               17 CAT-NC               1:07.04    1:04.81    5  
                  31.31     1:04.81 (33.50)                                        
 13 Chris Chao                17 CAT-NC               1:04.91    1:05.03    4  
                  31.89     1:05.03 (33.14)                                        
 14 Bryce Chu                 17 EAST-MR              1:05.83    1:05.67    2.5
                  32.12     1:05.67 (33.55)                                        
 14 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              1:06.56    1:05.67    2.5
                  32.20     1:05.67 (33.47)                                        
 16 Devon French              17 YFD-MR               1:04.48    1:06.70    1  
                  32.06     1:06.70 (34.64)                                        
 
Event 24  Men 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tucker Burhans            17 EAC-NC               1:01.62      59.43  
  2 Max Edwards               17 EAC-NC                 59.57    1:00.92  
  3 Jacob Rauch               17 ATOM-NC                58.52    1:01.75  
  4 Teddy Perelli             17 MAC-NC               1:00.21    1:02.44  
  5 Liam Bogart               17 EAST-MR              1:01.62    1:02.63  
  6 Benjamin Barden           18 SGSA-NC                59.54    1:02.68  
  7 Ian Robinson              17 SGSA-NC              1:02.23    1:03.03  
  8 Noah Cairns               20 NCAC-NC              1:05.95    1:03.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ryan Williams             17 MAC-NC               1:04.75    1:03.41  
 10 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               1:02.20    1:03.59  
 11 Brian Glat                17 UN-MR                1:00.12    1:04.05  
 12 Devon French              17 YFD-MR               1:05.62    1:04.48  
 13 Chris Chao                17 CAT-NC               1:04.03    1:04.91  
 14 Bryce Chu                 17 EAST-MR              1:03.90    1:05.83  
 15 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              1:06.86    1:06.56  
 16 Connor Sept               17 CAT-NC               1:03.77    1:07.04  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Josh Dempsey              18 MAC-NC               1:03.22    1:07.33  
 18 Gordon Wheeler            18 UN-OH                1:01.78    1:07.39  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              1:06.15    1:08.81  
 20 Avery Gambill             17 MAC-NC               1:03.93    1:11.26  
 21 Alec Kahn                 17 YFD-MR               1:14.80    1:11.48  
 22 Adam Cocke                17 CAT-NC               1:11.13    1:12.34  
 23 Collin Montague           17 CAT-NC               1:13.03    1:12.79  
 24 Will Egan                 17 MAC-NC               1:10.77    1:13.73  
 25 Justin Hailey             17 RAYS-OH              1:12.34    1:14.41  
 26 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC               1:12.25    1:15.27  
 27 Michael Dockham           17 STAR-NC              1:14.76    1:15.41  
 28 Hayden Ransbury           19 CAT-NC               1:15.45    1:15.72  
 29 Ryan Merritt              17 ATOM-NC              1:14.25    1:16.10  
 30 Davis Hoover              17 UN-NC                1:09.17    1:16.72  
 
Event 25  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              4:42.96    4:35.39   20  
                  31.84     1:06.50 (34.66)     1:41.39 (34.89)     2:16.79 (35.40)
        2:51.28 (34.49)     3:26.12 (34.84)     4:01.33 (35.21)     4:35.39 (34.06)
  2 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              4:44.08    4:40.66   17  
                  31.97     1:06.55 (34.58)     1:42.50 (35.95)     2:18.42 (35.92)
        2:54.69 (36.27)     3:30.41 (35.72)     4:06.01 (35.60)     4:40.66 (34.65)
  3 Meghan Ballard            14 EAC-NC               4:49.18    4:43.57   16  
                  32.47     1:07.34 (34.87)     1:43.29 (35.95)     2:19.10 (35.81)
        2:55.49 (36.39)     3:31.46 (35.97)     4:08.25 (36.79)     4:43.57 (35.32)
  4 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              4:51.50    4:45.22   15  
                  33.13     1:09.84 (36.71)     1:46.24 (36.40)     2:23.18 (36.94)
        2:58.62 (35.44)     3:34.73 (36.11)     4:10.25 (35.52)     4:45.22 (34.97)
  5 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              4:58.78    4:47.14   14  
                1:08.38   2:22.29 (1:13.91)   3:34.90 (1:12.61)   4:47.14 (1:12.24)
  6 Peyton Wilson             13 GCY-NC               4:51.87    4:47.16   13  
                  32.61     1:08.64 (36.03)     1:45.01 (36.37)     2:21.68 (36.67)
        2:58.57 (36.89)     3:35.03 (36.46)     4:11.96 (36.93)     4:47.16 (35.20)
  7 Sadie Covington           13 UN-NC                4:50.39    4:48.30   12  
                  32.99     1:08.70 (35.71)     1:45.73 (37.03)     2:22.92 (37.19)
        3:00.23 (37.31)     3:37.41 (37.18)     4:14.30 (36.89)     4:48.30 (34.00)
  8 Laura Davis               14 MAC-NC               4:45.01    4:49.02   11  
                  32.34     1:07.78 (35.44)     1:44.29 (36.51)     2:21.11 (36.82)
        2:58.31 (37.20)     3:35.42 (37.11)     4:12.76 (37.34)     4:49.02 (36.26)
  9 Oceane Hangyas            14 MAC-NC               5:06.87    4:50.20    9  
                1:08.46   2:23.28 (1:14.82)   3:37.64 (1:14.36)   4:50.20 (1:12.56)
 10 Morgan Razewski           13 MAC-NC               4:56.41    4:52.00    7  
                1:09.62   2:26.05 (1:16.43)   3:40.94 (1:14.89)   4:52.00 (1:11.06)
 11 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              4:59.23    4:52.80    6  
                1:08.08   2:22.04 (1:13.96)   3:36.98 (1:14.94)   4:52.80 (1:15.82)
 12 Hanani Dona               13 MAC-NC               5:04.68    4:53.57    5  
                1:10.53   2:25.56 (1:15.03)   3:40.38 (1:14.82)   4:53.57 (1:13.19)
 13 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              4:54.64    4:53.58    4  
                  33.35     1:10.38 (37.03)     1:48.39 (38.01)     2:26.07 (37.68)
        3:02.59 (36.52)     3:40.18 (37.59)     4:16.74 (36.56)     4:53.58 (36.84)
 14 Rowan Bartis              13 MAC-NC               5:00.18    4:53.93    3  
                1:09.71   2:24.62 (1:14.91)   3:39.95 (1:15.33)   4:53.93 (1:13.98)
 15 Alison Thome              13 MAC-NC               4:56.00    4:54.94    2  
                  33.80     1:10.15 (36.35)     1:47.41 (37.26)     2:24.47 (37.06)
        3:02.17 (37.70)     3:39.79 (37.62)     4:17.81 (38.02)     4:54.94 (37.13)
 16 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              4:57.28    4:54.95    0.5
                1:08.27   2:23.26 (1:14.99)   3:39.73 (1:16.47)   4:54.95 (1:15.22)
 16 Hannah Hill               14 RAYS-OH              5:11.39    4:54.95    0.5
                1:09.93   2:27.79 (1:17.86)   3:43.66 (1:15.87)   4:54.95 (1:11.29)
 18 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               5:03.41    4:56.44  
                1:11.88   2:28.23 (1:16.35)   3:44.08 (1:15.85)   4:56.44 (1:12.36)
 19 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              5:10.39    4:56.73  
                1:12.69   2:29.70 (1:17.01)   3:44.35 (1:14.65)   4:56.73 (1:12.38)
 20 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               4:58.99    4:57.81  
                1:09.91   2:25.90 (1:15.99)   3:42.71 (1:16.81)   4:57.81 (1:15.10)
 21 Jordan Browning           13 MAC-NC               4:58.31    4:57.83  
                1:10.17   2:26.43 (1:16.26)   3:42.48 (1:16.05)   4:57.83 (1:15.35)
 22 Ella Whitman              14 UN-NC                5:09.33    4:58.50  
                1:10.69   2:25.95 (1:15.26)   3:42.89 (1:16.94)   4:58.50 (1:15.61)
 23 Amaya Hanley              14 MAC-NC               5:47.50    5:01.77  
                1:11.89   2:29.82 (1:17.93)   3:46.37 (1:16.55)   5:01.77 (1:15.40)
 24 Susan Mumford             14 MAC-NC               4:55.75    5:01.98  
                  33.84     1:10.98 (37.14)     1:48.71 (37.73)     2:27.32 (38.61)
        3:05.70 (38.38)     3:44.81 (39.11)     4:23.99 (39.18)     5:01.98 (37.99)
 25 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              5:06.60    5:03.45  
                1:10.57   2:28.89 (1:18.32)   3:48.80 (1:19.91)   5:03.45 (1:14.65)
 26 Corinne Davenport         14 STAR-NC              5:14.29    5:03.68  
                1:14.43   2:32.98 (1:18.55)   3:48.60 (1:15.62)   5:03.68 (1:15.08)
 27 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               5:22.15    5:03.83  
                1:13.65   2:31.30 (1:17.65)   3:48.05 (1:16.75)   5:03.83 (1:15.78)
 28 Ava Yandle                14 MAC-NC               4:57.37    5:03.84  
                1:11.77   2:28.61 (1:16.84)   3:46.15 (1:17.54)   5:03.84 (1:17.69)
 29 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              5:14.00    5:04.53  
                1:14.36   2:32.55 (1:18.19)   3:50.52 (1:17.97)   5:04.53 (1:14.01)
 30 Julianna Rieker           13 EAC-NC               5:05.00    5:05.74  
                1:13.65   2:31.06 (1:17.41)   3:48.60 (1:17.54)   5:05.74 (1:17.14)
 31 Isabella Anton            13 MAC-NC               5:02.45    5:06.91  
                1:12.36   2:31.56 (1:19.20)   3:50.35 (1:18.79)   5:06.91 (1:16.56)
 32 Claire Russell            14 MAC-NC               5:07.49    5:07.24  
                1:13.57   2:33.12 (1:19.55)   3:51.13 (1:18.01)   5:07.24 (1:16.11)
 33 Ede Kosik                 13 CAT-NC               5:25.00    5:07.89  
                1:12.43   2:32.12 (1:19.69)   3:50.89 (1:18.77)   5:07.89 (1:17.00)
 34 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              5:34.49    5:07.92  
                1:11.39   2:30.45 (1:19.06)   3:50.12 (1:19.67)   5:07.92 (1:17.80)
 35 Sarah Grubb               14 GCY-NC               5:06.87    5:08.52  
                1:13.64   2:31.75 (1:18.11)   3:50.78 (1:19.03)   5:08.52 (1:17.74)
 36 Lexi Calder               14 MAC-NC               5:11.39    5:09.66  
                1:12.18   2:31.05 (1:18.87)   3:50.89 (1:19.84)   5:09.66 (1:18.77)
 37 Abby Susec                14 RAYS-OH              4:57.88    5:09.93  
                1:13.75   2:31.70 (1:17.95)   3:51.75 (1:20.05)   5:09.93 (1:18.18)
 38 Mackenzie Rider           14 UN-NC                5:07.23    5:10.52  
                1:13.93   2:32.41 (1:18.48)   3:52.28 (1:19.87)   5:10.52 (1:18.24)
 39 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               5:10.57    5:10.93  
                1:14.53   2:33.32 (1:18.79)   3:52.59 (1:19.27)   5:10.93 (1:18.34)
 40 Kourtney Cook             13 GCY-NC               5:43.55    5:12.03  
                1:13.19   2:33.20 (1:20.01)   3:54.35 (1:21.15)   5:12.03 (1:17.68)
 41 Claire Heetderks          13 CAT-NC               5:16.43    5:12.65  
                1:14.94   2:34.36 (1:19.42)   3:53.93 (1:19.57)   5:12.65 (1:18.72)
 42 Amelia Steffens           14 MAC-NC               5:18.87    5:13.03  
                1:13.41   2:33.17 (1:19.76)   3:53.84 (1:20.67)   5:13.03 (1:19.19)
 43 Addie Rogers              14 MAC-NC               5:17.80    5:14.82  
                1:13.89   2:33.65 (1:19.76)   3:55.36 (1:21.71)   5:14.82 (1:19.46)
 44 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              5:42.41    5:16.88  
                1:15.69   2:37.61 (1:21.92)   3:59.14 (1:21.53)   5:16.88 (1:17.74)
 45 Emma Dalton               14 RAYS-OH              5:38.79    5:17.69  
                1:15.23   2:37.42 (1:22.19)   3:58.94 (1:21.52)   5:17.69 (1:18.75)
 46 Julianna Wojno            13 UN-OH                5:29.32    5:18.26  
                1:17.86   2:38.63 (1:20.77)   3:59.58 (1:20.95)   5:18.26 (1:18.68)
 47 Grace Hammond             13 GCY-NC               5:42.73    5:20.72  
                1:14.69   2:36.50 (1:21.81)   3:59.13 (1:22.63)   5:20.72 (1:21.59)
 48 Kelly Vann                14 CAT-NC               5:22.56    5:22.04  
                1:15.91   2:39.85 (1:23.94)   4:02.18 (1:22.33)   5:22.04 (1:19.86)
 49 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               5:29.91    5:23.37  
                1:18.33   2:40.77 (1:22.44)   4:03.61 (1:22.84)   5:23.37 (1:19.76)
 50 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               5:34.82    5:24.55  
                1:17.35   2:40.48 (1:23.13)   4:04.16 (1:23.68)   5:24.55 (1:20.39)
 51 Abigail Stevens           14 STAR-NC              5:26.93    5:32.96  
                1:18.52   2:43.80 (1:25.28)   4:08.99 (1:25.19)   5:32.96 (1:23.97)
 52 Cara Setzer               14 UN-NC                5:31.64    5:33.98  
                1:18.46   2:42.11 (1:23.65)   4:08.08 (1:25.97)   5:33.98 (1:25.90)
 53 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               6:11.98    5:36.16  
                1:18.61   2:46.77 (1:28.16)   4:13.00 (1:26.23)   5:36.16 (1:23.16)
 54 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              5:37.85    5:37.73  
                1:16.96   2:41.88 (1:24.92)   4:09.97 (1:28.09)   5:37.73 (1:27.76)
 55 Madison Sirgany           14 CAT-NC               5:32.80    5:44.56  
                1:19.79   2:47.14 (1:27.35)   4:16.78 (1:29.64)   5:44.56 (1:27.78)
 56 Abigail Caveness          14 KP-SE                5:43.45    5:55.65  
                1:24.53   2:56.84 (1:32.31)   4:29.47 (1:32.63)   5:55.65 (1:26.18)
 57 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              5:35.92    5:56.97  
                1:22.47   2:53.80 (1:31.33)   4:26.05 (1:32.25)   5:56.97 (1:30.92)
 58 Julia Goldberg            14 YFD-MR               6:15.50    6:11.73  
                1:28.68   3:04.19 (1:35.51)   4:40.06 (1:35.87)   6:11.73 (1:31.67)
 59 Amelia Maxey              13 EAC-NC               6:35.00    6:13.52  
                1:26.78   3:02.73 (1:35.95)   4:39.17 (1:36.44)   6:13.52 (1:34.35)
 60 Katherine Bales           14 SGSA-NC              6:45.23    6:26.93  
                1:29.73   3:09.50 (1:39.77)   4:50.80 (1:41.30)   6:26.93 (1:36.13)
 61 Caroline Brickner         13 EAC-NC               6:25.00    6:42.56  
                1:30.21   3:13.44 (1:43.23)   4:59.77 (1:46.33)   6:42.56 (1:42.79)
 62 Stevie Powell             13 SGSA-NC              6:00.10    7:03.00  
                1:36.51   3:22.88 (1:46.37)   5:15.19 (1:52.31)   7:03.00 (1:47.81)
 -- Mary Catherine Hoover     13 GCY-NC               5:15.32        DFS  
 
Event 25  Women 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivia Carter             16 EAC-NC               4:34.95    4:23.72   20  
                  30.45     1:03.46 (33.01)     1:36.81 (33.35)     2:10.20 (33.39)
        2:43.75 (33.55)     3:17.55 (33.80)     3:51.35 (33.80)     4:23.72 (32.37)
  2 Olwyn Bartis              16 MAC-NC               4:23.06    4:27.76   17  
                  29.77     1:02.92 (33.15)     1:36.81 (33.89)     2:11.23 (34.42)
        2:45.70 (34.47)     3:20.23 (34.53)     3:54.21 (33.98)     4:27.76 (33.55)
  3 Cora Dupre                16 RAYS-OH              4:56.30    4:31.49   16  
                1:03.81   2:12.39 (1:08.58)   3:22.41 (1:10.02)   4:31.49 (1:09.08)
  4 McKenzie Campbell         16 GCY-NC               4:41.22    4:32.12   15  
                  31.22     1:04.98 (33.76)     1:39.49 (34.51)     2:14.11 (34.62)
        2:48.99 (34.88)     3:24.08 (35.09)     3:58.77 (34.69)     4:32.12 (33.35)
  5 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              4:35.54    4:32.28   14  
                  31.29     1:06.20 (34.91)     1:42.31 (36.11)     2:18.27 (35.96)
        2:52.86 (34.59)     3:26.88 (34.02)     4:00.46 (33.58)     4:32.28 (31.82)
  6 Leanna Wall               16 RAYS-OH              4:36.57    4:32.42   13  
                  31.05     1:05.36 (34.31)     1:40.12 (34.76)     2:15.57 (35.45)
        2:50.91 (35.34)     3:25.84 (34.93)     4:00.24 (34.40)     4:32.42 (32.18)
  7 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              4:27.49    4:33.34   12  
                  30.18     1:03.66 (33.48)     1:37.78 (34.12)     2:12.59 (34.81)
        2:47.29 (34.70)     3:22.60 (35.31)     3:58.05 (35.45)     4:33.34 (35.29)
  8 Lydia Plasser             16 EAC-NC               4:40.15    4:38.58   11  
                  31.78     1:06.43 (34.65)     1:41.54 (35.11)     2:16.62 (35.08)
        2:52.44 (35.82)     3:28.11 (35.67)     4:04.05 (35.94)     4:38.58 (34.53)
  9 Juliette Bichon           16 YFD-MR               4:45.34    4:42.78    9  
                  32.25     1:07.23 (34.98)     1:42.96 (35.73)     2:19.02 (36.06)
        2:55.10 (36.08)     3:31.43 (36.33)     4:07.44 (36.01)     4:42.78 (35.34)
 10 Kate Amar                 16 EAST-MR              4:30.41    4:42.79    7  
                  30.65     1:04.71 (34.06)     1:40.14 (35.43)     2:17.04 (36.90)
        2:53.13 (36.09)     3:30.54 (37.41)     4:06.84 (36.30)     4:42.79 (35.95)
 11 Victoria Dichak           15 MAC-NC               4:46.52    4:44.11    6  
                  32.00     1:06.72 (34.72)     1:42.63 (35.91)     2:19.07 (36.44)
        2:55.44 (36.37)     3:32.03 (36.59)     4:08.60 (36.57)     4:44.11 (35.51)
 12 Anna Ketron               15 UN-MR                4:49.87    4:44.54    5  
                  32.55     1:08.96 (36.41)     1:44.93 (35.97)     2:21.34 (36.41)
        2:57.27 (35.93)     3:33.77 (36.50)     4:10.14 (36.37)     4:44.54 (34.40)
 13 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               4:39.78    4:46.44    4  
                  31.57     1:06.41 (34.84)     1:41.92 (35.51)     2:18.62 (36.70)
        2:55.68 (37.06)     3:32.80 (37.12)     4:09.99 (37.19)     4:46.44 (36.45)
 14 Lauren Fries              15 RAYS-OH              4:46.11    4:48.33    3  
                  30.95     1:06.06 (35.11)     1:42.74 (36.68)     2:20.18 (37.44)
        2:57.11 (36.93)     3:34.34 (37.23)     4:11.60 (37.26)     4:48.33 (36.73)
 15 Amanda Hoffman            16 MAC-NC               4:37.35    4:48.49    2  
                  32.31     1:08.21 (35.90)     1:44.40 (36.19)     2:21.03 (36.63)
        2:58.13 (37.10)     3:35.36 (37.23)     4:12.84 (37.48)     4:48.49 (35.65)
 16 Ella Vendal               15 ATOM-NC              4:48.67    4:48.82    1  
                  32.70     1:08.10 (35.40)     1:44.64 (36.54)     2:21.68 (37.04)
        2:58.30 (36.62)     3:35.49 (37.19)     4:12.87 (37.38)     4:48.82 (35.95)
 17 Sarah Barton              15 MAC-NC               4:55.31    4:48.98  
                  32.76     1:08.71 (35.95)     1:45.95 (37.24)     2:22.83 (36.88)
        2:59.69 (36.86)     3:36.56 (36.87)     4:13.36 (36.80)     4:48.98 (35.62)
 18 Erica Losey               15 EAC-NC               4:51.63    4:49.87  
                  33.30     1:09.89 (36.59)     1:47.19 (37.30)     2:24.72 (37.53)
        3:01.47 (36.75)     3:37.94 (36.47)     4:14.42 (36.48)     4:49.87 (35.45)
 18 Maggie Whitman            16 UN-NC                4:41.51    4:49.87  
                  32.54     1:07.58 (35.04)     1:43.75 (36.17)     2:20.14 (36.39)
        2:57.67 (37.53)     3:34.87 (37.20)     4:12.91 (38.04)     4:49.87 (36.96)
 20 Mikayla Klein             15 EAST-MR              4:41.74    4:50.11  
                  31.74     1:06.66 (34.92)     1:42.25 (35.59)     2:18.74 (36.49)
        2:55.57 (36.83)     3:33.13 (37.56)     4:11.92 (38.79)     4:50.11 (38.19)
 21 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC              5:02.29    4:53.48  
                1:11.30   2:26.10 (1:14.80)   3:40.59 (1:14.49)   4:53.48 (1:12.89)
 22 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              4:52.49    4:54.94  
                  32.09     1:08.06 (35.97)     1:44.85 (36.79)     2:22.35 (37.50)
        3:00.39 (38.04)     3:39.11 (38.72)     4:17.72 (38.61)     4:54.94 (37.22)
 23 Rachel Daly               15 UN-NC                5:19.21    4:55.63  
                1:11.97   2:28.74 (1:16.77)   3:44.40 (1:15.66)   4:55.63 (1:11.23)
 24 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC               5:03.59    4:56.97  
                1:11.16   2:26.26 (1:15.10)   3:42.61 (1:16.35)   4:56.97 (1:14.36)
 25 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              5:03.18    4:57.61  
                1:10.48   2:26.73 (1:16.25)   3:42.78 (1:16.05)   4:57.61 (1:14.83)
 26 Sydney Geada              16 MAC-NC               4:57.25    4:58.57  
                1:11.66   2:28.14 (1:16.48)   3:44.08 (1:15.94)   4:58.57 (1:14.49)
 27 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               5:08.12    4:59.97  
                1:12.06   2:27.70 (1:15.64)   3:44.80 (1:17.10)   4:59.97 (1:15.17)
 28 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              5:12.35    5:03.84  
                1:12.09   2:29.86 (1:17.77)   3:48.03 (1:18.17)   5:03.84 (1:15.81)
 29 Madden Jones              15 SGSA-NC              5:13.29    5:06.23  
                1:11.81   2:29.48 (1:17.67)   3:47.56 (1:18.08)   5:06.23 (1:18.67)
 30 Anna Baker                15 RAYS-OH              4:59.69    5:06.54  
                1:14.06   2:32.21 (1:18.15)   3:51.14 (1:18.93)   5:06.54 (1:15.40)
 31 Omega Pinnix              15 GCY-NC               4:57.41    5:07.17  
                1:10.07   2:29.21 (1:19.14)   3:48.90 (1:19.69)   5:07.17 (1:18.27)
 32 Olivia Bene               16 SGSA-NC              5:10.00    5:08.14  
                1:14.23   2:33.04 (1:18.81)   3:52.04 (1:19.00)   5:08.14 (1:16.10)
 33 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               5:03.23    5:10.64  
                1:11.99   2:31.89 (1:19.90)   3:52.39 (1:20.50)   5:10.64 (1:18.25)
 34 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               5:07.91    5:14.58  
                1:13.49   2:33.26 (1:19.77)   3:54.21 (1:20.95)   5:14.58 (1:20.37)
 35 Julia Radomisli           15 YFD-MR               5:02.98    5:19.09  
                1:13.82   2:35.01 (1:21.19)   3:57.18 (1:22.17)   5:19.09 (1:21.91)
 36 Audrey Sept               15 CAT-NC               5:15.21    5:20.35  
                1:15.96   2:38.32 (1:22.36)   4:01.42 (1:23.10)   5:20.35 (1:18.93)
 37 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               5:07.09    5:20.42  
                1:14.95   2:37.63 (1:22.68)   4:00.55 (1:22.92)   5:20.42 (1:19.87)
 38 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               5:24.88    5:21.31  
                1:15.40   2:37.41 (1:22.01)   4:01.79 (1:24.38)   5:21.31 (1:19.52)
 39 Lucy Roberts              15 CAT-NC               5:34.93    5:24.85  
                1:18.16   2:41.14 (1:22.98)   4:04.82 (1:23.68)   5:24.85 (1:20.03)
 40 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               5:11.46    5:26.25  
                1:15.04   2:39.73 (1:24.69)   4:04.37 (1:24.64)   5:26.25 (1:21.88)
 41 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              5:40.99    5:27.99  
                1:20.53   2:44.26 (1:23.73)   4:07.55 (1:23.29)   5:27.99 (1:20.44)
 42 Meredith Robbins          16 EAC-NC               5:23.00    5:35.05  
                1:18.38   2:44.21 (1:25.83)   4:10.55 (1:26.34)   5:35.05 (1:24.50)
 43 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               6:18.39    5:44.40  
                1:21.61   2:48.80 (1:27.19)   4:18.96 (1:30.16)   5:44.40 (1:25.44)
 44 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              5:55.81    5:47.04  
                1:22.39   2:52.61 (1:30.22)   4:21.75 (1:29.14)   5:47.04 (1:25.29)
 45 Sophia Parker             15 STAR-NC              5:46.06    5:56.52  
                1:27.88   3:00.42 (1:32.54)   4:30.69 (1:30.27)   5:56.52 (1:25.83)
 46 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              5:57.46    6:01.02  
                1:20.22   2:53.22 (1:33.00)   4:28.52 (1:35.30)   6:01.02 (1:32.50)
 47 Rebecca Bab               15 YFD-MR               6:10.00    6:38.58  
                1:29.68   3:12.62 (1:42.94)   4:58.28 (1:45.66)   6:38.58 (1:40.30)
 48 Irene Segone              16 YFD-MR               6:00.20    6:44.94  
                1:33.00   3:17.36 (1:44.36)   5:02.73 (1:45.37)   6:44.94 (1:42.21)
 49 Brianna Gracia            16 CAT-NC               7:00.00    6:55.92  
                1:38.18   3:25.84 (1:47.66)   5:12.48 (1:46.64)   6:55.92 (1:43.44)
 
Event 25  Women 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Hartigan           17 EAST-MR              4:25.83    4:29.08   20  
                  30.53     1:04.07 (33.54)     1:38.29 (34.22)     2:13.02 (34.73)
        2:47.66 (34.64)     3:21.53 (33.87)     3:55.79 (34.26)     4:29.08 (33.29)
  2 Zhada Fields              19 NCAC-NC              4:29.21    4:38.72   17  
                  31.72     1:06.52 (34.80)     1:41.66 (35.14)     2:16.69 (35.03)
        2:51.66 (34.97)     3:27.11 (35.45)     4:03.14 (36.03)     4:38.72 (35.58)
  3 Georgia Panitz            17 EAST-MR              4:35.28    4:41.69   16  
                  31.59     1:06.37 (34.78)     1:41.80 (35.43)     2:18.49 (36.69)
        2:54.18 (35.69)     3:30.16 (35.98)     4:06.41 (36.25)     4:41.69 (35.28)
  4 Heidi Lowe                17 MAC-NC               4:52.03    4:42.23   15  
                  30.82     1:06.35 (35.53)     1:42.60 (36.25)     2:18.80 (36.20)
        2:54.89 (36.09)     3:30.70 (35.81)     4:07.09 (36.39)     4:42.23 (35.14)
  5 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               4:43.11    4:44.72   14  
                  31.89     1:07.43 (35.54)     1:44.02 (36.59)     2:20.57 (36.55)
        2:57.01 (36.44)     3:33.01 (36.00)     4:09.30 (36.29)     4:44.72 (35.42)
  6 Emma Walker               17 UN-NC                4:34.37    4:45.87   13  
                  32.19     1:07.49 (35.30)     1:43.05 (35.56)     2:19.42 (36.37)
        2:55.82 (36.40)     3:32.76 (36.94)     4:09.61 (36.85)     4:45.87 (36.26)
  7 Olivia Kayye              17 CAT-NC               4:55.52    4:48.40   12  
                  33.59     1:09.90 (36.31)     1:46.96 (37.06)     2:24.08 (37.12)
        3:01.21 (37.13)     3:37.34 (36.13)     4:12.85 (35.51)     4:48.40 (35.55)
  8 Sydney Haynes             17 MAC-NC               4:49.07    4:49.81   11  
                  32.62     1:08.54 (35.92)     1:45.46 (36.92)     2:22.87 (37.41)
        2:59.77 (36.90)     3:36.42 (36.65)     4:13.72 (37.30)     4:49.81 (36.09)
  9 Rachel Lee                17 MAC-NC               4:32.97    4:54.06    9  
                  31.49     1:07.49 (36.00)     1:45.53 (38.04)     2:23.32 (37.79)
        3:01.33 (38.01)     3:39.46 (38.13)     4:17.70 (38.24)     4:54.06 (36.36)
 10 Christina Marshall        18 EAC-NC               4:52.96    4:55.62    7  
                  32.86     1:09.33 (36.47)     1:47.30 (37.97)     2:24.97 (37.67)
        3:02.49 (37.52)     3:41.10 (38.61)     4:19.58 (38.48)     4:55.62 (36.04)
 11 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              5:16.86    5:04.22    6  
                1:12.86   2:30.87 (1:18.01)   3:47.98 (1:17.11)   5:04.22 (1:16.24)
 12 Alexandra Marshall        12 EAST-MR              5:21.88    5:15.15    5  
                1:14.44   2:34.99 (1:20.55)   3:56.22 (1:21.23)   5:15.15 (1:18.93)
 -- Claudia Barnett           17 MAC-NC               5:16.30        DFS  
 
Event 26  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tim Connery               14 MAC-NC               4:30.14    4:16.49   20  
                  28.56     1:00.83 (32.27)     1:34.60 (33.77)     2:08.38 (33.78)
        2:41.46 (33.08)     3:14.34 (32.88)     3:46.47 (32.13)     4:16.49 (30.02)
  2 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              4:22.74    4:18.72   17  
                  29.34     1:02.05 (32.71)     1:35.50 (33.45)     2:08.51 (33.01)
        2:41.23 (32.72)     3:14.51 (33.28)     3:47.71 (33.20)     4:18.72 (31.01)
  3 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              4:38.95    4:23.80   16  
                1:03.81   2:11.23 (1:07.42)   3:18.16 (1:06.93)   4:23.80 (1:05.64)
  4 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              4:42.80    4:28.54   15  
                1:05.50   2:15.27 (1:09.77)   3:23.42 (1:08.15)   4:28.54 (1:05.12)
  5 Baylor Nelson             13 MAC-NC               4:34.68    4:30.56   14  
                  29.96     1:03.51 (33.55)     1:37.90 (34.39)     2:12.67 (34.77)
        2:47.25 (34.58)     3:22.06 (34.81)     3:56.49 (34.43)     4:30.56 (34.07)
  6 Alex Atherton             14 MAC-NC               4:45.73    4:31.00   13  
                1:04.30   2:13.91 (1:09.61)   3:23.35 (1:09.44)   4:31.00 (1:07.65)
  7 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              4:37.33    4:31.19   12  
                1:01.96   2:12.38 (1:10.42)   3:22.64 (1:10.26)   4:31.19 (1:08.55)
  8 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              4:57.68    4:31.50   11  
                1:05.01   2:14.58 (1:09.57)   3:23.67 (1:09.09)   4:31.50 (1:07.83)
  9 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              4:34.00    4:33.76    9  
                  29.00     1:02.79 (33.79)     1:36.96 (34.17)     2:12.09 (35.13)
        2:46.96 (34.87)     3:23.01 (36.05)     3:59.05 (36.04)     4:33.76 (34.71)
 10 Braden Osborn             14 RAYS-OH              4:41.94    4:35.34    7  
                1:05.20   2:16.94 (1:11.74)   3:28.19 (1:11.25)   4:35.34 (1:07.15)
 11 Nicholas Falise           14 CAT-NC               4:37.90    4:36.76    6  
                1:05.07   2:17.20 (1:12.13)   3:28.46 (1:11.26)   4:36.76 (1:08.30)
 12 Wesley Barnett            14 MAC-NC               4:24.46    4:37.85    5  
                  30.25     1:03.82 (33.57)     1:38.98 (35.16)     2:14.58 (35.60)
        2:50.19 (35.61)     3:26.22 (36.03)     4:02.31 (36.09)     4:37.85 (35.54)
 13 Matthew Kroll             13 MAC-NC               4:47.27    4:38.52    4  
                1:07.00   2:18.30 (1:11.30)   3:29.46 (1:11.16)   4:38.52 (1:09.06)
 14 Tommy Frye                14 MAC-NC               4:39.89    4:39.42    3  
                1:06.49   2:18.89 (1:12.40)   3:30.62 (1:11.73)   4:39.42 (1:08.80)
 15 Alex Griffey              14 MAC-NC               4:45.90    4:40.44    2  
                1:08.26   2:19.22 (1:10.96)   3:30.95 (1:11.73)   4:40.44 (1:09.49)
 16 Flinn Hering              14 SGSA-NC              5:00.85    4:41.27    1  
                1:08.93   2:22.96 (1:14.03)   3:34.14 (1:11.18)   4:41.27 (1:07.13)
 17 Nathan Adams              14 MAC-NC               4:45.45    4:41.54  
                1:08.05   2:20.42 (1:12.37)   3:32.77 (1:12.35)   4:41.54 (1:08.77)
 18 Adrien Pierce             14 EAST-MR              4:46.26    4:41.71  
                1:05.84   2:17.91 (1:12.07)   3:31.25 (1:13.34)   4:41.71 (1:10.46)
 19 AJ Das                    14 MAC-NC               5:00.95    4:43.74  
                1:07.23   2:20.52 (1:13.29)   3:33.87 (1:13.35)   4:43.74 (1:09.87)
 20 Benjamin Hager            14 MAC-NC               4:44.09    4:44.89  
                1:09.01   2:22.27 (1:13.26)   3:34.91 (1:12.64)   4:44.89 (1:09.98)
 21 George Bujoreanu          14 MAC-NC               4:55.94    4:44.91  
                1:07.27   2:19.79 (1:12.52)   3:33.29 (1:13.50)   4:44.91 (1:11.62)
 22 Logan Zucker              13 MAC-NC               4:43.63    4:45.10  
                1:08.18   2:20.92 (1:12.74)   3:33.86 (1:12.94)   4:45.10 (1:11.24)
 23 Harrison Powe             14 MAC-NC               4:49.26    4:45.22  
                1:06.25   2:19.61 (1:13.36)   3:33.22 (1:13.61)   4:45.22 (1:12.00)
 24 Sam Graler                14 RAYS-OH              4:52.92    4:45.89  
                1:07.70   2:21.73 (1:14.03)   3:34.74 (1:13.01)   4:45.89 (1:11.15)
 25 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              5:04.59    4:46.57  
                1:07.51   2:21.62 (1:14.11)   3:34.55 (1:12.93)   4:46.57 (1:12.02)
 26 Logan Ottke               13 RAYS-OH              4:51.36    4:48.72  
                1:07.83   2:21.03 (1:13.20)   3:35.79 (1:14.76)   4:48.72 (1:12.93)
 27 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               4:49.01    4:52.27  
                1:08.62   2:23.25 (1:14.63)   3:37.73 (1:14.48)   4:52.27 (1:14.54)
 28 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              4:57.17    4:54.22  
                1:10.05   2:26.07 (1:16.02)   3:40.50 (1:14.43)   4:54.22 (1:13.72)
 29 Ben Peterson              13 SGSA-NC              4:59.24    4:56.49  
                1:10.56   2:26.32 (1:15.76)   3:42.79 (1:16.47)   4:56.49 (1:13.70)
 30 Reid Miller               13 MAC-NC               5:04.69    4:56.65  
                1:09.75   2:25.73 (1:15.98)   3:41.91 (1:16.18)   4:56.65 (1:14.74)
 31 Brayden Brewer            14 MAC-NC               4:52.12    4:57.51  
                1:10.27   2:27.27 (1:17.00)   3:43.73 (1:16.46)   4:57.51 (1:13.78)
 32 Jack Guenther             13 ATOM-NC              5:01.22    4:58.84  
                1:08.81   2:24.36 (1:15.55)   3:41.02 (1:16.66)   4:58.84 (1:17.82)
 33 Diego Fortson             14 RAYS-OH              5:02.75    5:00.75  
                1:10.33   2:27.62 (1:17.29)   3:45.07 (1:17.45)   5:00.75 (1:15.68)
 34 Owen Rock                 14 GCY-NC               5:35.34    5:02.69  
                1:09.04   2:27.51 (1:18.47)   3:45.64 (1:18.13)   5:02.69 (1:17.05)
 34 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              5:15.00    5:02.69  
                1:11.61   2:30.93 (1:19.32)   3:47.51 (1:16.58)   5:02.69 (1:15.18)
 36 Jack Reilly               13 SFSC-NC              7:00.00    5:06.50  
                1:09.61   2:27.51 (1:17.90)   3:47.55 (1:20.04)   5:06.50 (1:18.95)
 37 Will Cooper               14 MAC-NC               5:10.65    5:13.13  
                1:12.02   2:33.96 (1:21.94)   3:55.03 (1:21.07)   5:13.13 (1:18.10)
 38 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               5:49.32    5:16.72  
                1:14.09   2:33.94 (1:19.85)   3:55.13 (1:21.19)   5:16.72 (1:21.59)
 39 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              5:17.91    5:20.00  
                1:16.09   2:39.93 (1:23.84)   4:01.75 (1:21.82)   5:20.00 (1:18.25)
 40 Jack Allen                13 KP-SE                5:26.54    5:20.23  
                1:16.51   2:39.20 (1:22.69)   4:02.99 (1:23.79)   5:20.23 (1:17.24)
 41 Devin Bunner              14 CAT-NC               6:06.46    5:20.57  
                1:12.91   2:35.28 (1:22.37)   3:58.45 (1:23.17)   5:20.57 (1:22.12)
 42 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              5:52.76    5:22.68  
                1:14.36   2:37.82 (1:23.46)   4:02.48 (1:24.66)   5:22.68 (1:20.20)
 43 Joshua Breit              13 EAC-NC               5:10.00    5:23.59  
                1:14.89   2:37.87 (1:22.98)   4:02.06 (1:24.19)   5:23.59 (1:21.53)
 44 Fletcher Tate             13 GCY-NC               6:09.99    5:26.43  
                1:15.57   2:40.66 (1:25.09)   4:06.73 (1:26.07)   5:26.43 (1:19.70)
 45 Tripp Herger              13 ATOM-NC              5:33.12    5:27.84  
                1:14.66   2:40.31 (1:25.65)   4:05.22 (1:24.91)   5:27.84 (1:22.62)
 46 Ethan Womble              14 GCY-NC               5:17.99    5:27.96  
                1:01.54   2:40.22 (1:38.68)   4:06.29 (1:26.07)   5:27.96 (1:21.67)
 47 Dalton Husketh            14 CAT-NC               5:34.14    5:33.65  
                1:17.61   2:43.79 (1:26.18)   4:10.49 (1:26.70)   5:33.65 (1:23.16)
 48 Ford Bryson               13 ATOM-NC              5:45.33    5:36.93  
                1:19.13   2:45.29 (1:26.16)   4:12.15 (1:26.86)   5:36.93 (1:24.78)
 49 Sam Patterson             14 RAYS-OH              6:05.01    5:41.86  
                1:18.24   2:46.22 (1:27.98)   4:15.66 (1:29.44)   5:41.86 (1:26.20)
 50 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              5:46.18    5:46.13  
                1:21.29   2:51.85 (1:30.56)   4:21.15 (1:29.30)   5:46.13 (1:24.98)
 51 Blake Lyon                14 ATOM-NC              6:03.66    6:04.50  
                1:21.79   2:56.01 (1:34.22)   4:32.08 (1:36.07)   6:04.50 (1:32.42)
 52 Louis Sianis              13 UN-NC                6:35.13    6:23.11  
                1:27.32   3:08.67 (1:41.35)   4:51.55 (1:42.88)   6:23.11 (1:31.56)
 53 Myles Omoresemi           13 UN-NC                6:30.99    6:24.18  
                1:23.19   3:03.70 (1:40.51)   4:44.56 (1:40.86)   6:24.18 (1:39.62)
 -- Ryan Weaver               13 CAT-NC               4:57.90        DFS  
 
Event 26  Men 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady Wheeler             16 UN-OH                4:15.11    4:10.63   20  
                  28.40       59.78 (31.38)     1:31.85 (32.07)     2:04.03 (32.18)
        2:36.23 (32.20)     3:08.65 (32.42)     3:40.26 (31.61)     4:10.63 (30.37)
  2 Jami Rzepecki             16 MAC-NC               4:11.15    4:11.76   17  
                  27.83       58.62 (30.79)     1:30.66 (32.04)     2:03.02 (32.36)
        2:35.66 (32.64)     3:08.38 (32.72)     3:40.79 (32.41)     4:11.76 (30.97)
  3 Ben Fenwick               16 MAC-NC               4:09.29    4:14.23   16  
                  28.96     1:00.35 (31.39)     1:32.86 (32.51)     2:05.67 (32.81)
        2:38.37 (32.70)     3:11.23 (32.86)     3:43.63 (32.40)     4:14.23 (30.60)
  4 Preston Forst             15 UN-NC                4:12.98    4:15.28   15  
                  28.82       59.58 (30.76)     1:32.21 (32.63)     2:04.65 (32.44)
        2:38.01 (33.36)     3:10.62 (32.61)     3:43.80 (33.18)     4:15.28 (31.48)
  5 Jack Meehan               15 ATOM-NC              4:26.83    4:16.29   14  
                  29.02     1:00.94 (31.92)     1:33.67 (32.73)     2:07.04 (33.37)
        2:39.97 (32.93)     3:12.93 (32.96)     3:45.34 (32.41)     4:16.29 (30.95)
  6 Tanner Hering             16 SGSA-NC              4:23.20    4:16.79   13  
                  29.41     1:02.00 (32.59)     1:34.90 (32.90)     2:08.05 (33.15)
        2:40.63 (32.58)     3:13.89 (33.26)     3:45.98 (32.09)     4:16.79 (30.81)
  7 Ike Atkinson              15 MAC-NC               4:31.83    4:17.60   12  
                  29.84     1:02.47 (32.63)     1:35.08 (32.61)     2:08.04 (32.96)
        2:41.45 (33.41)     3:13.93 (32.48)     3:46.56 (32.63)     4:17.60 (31.04)
  8 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              4:33.33    4:19.50   11  
                  29.69     1:02.73 (33.04)     1:36.48 (33.75)     2:10.95 (34.47)
        2:42.98 (32.03)     3:15.51 (32.53)     3:48.09 (32.58)     4:19.50 (31.41)
  9 Tim Cushman               16 EAST-MR              4:33.01    4:19.81    9  
                  29.15     1:01.43 (32.28)     1:34.91 (33.48)     2:08.26 (33.35)
        2:41.92 (33.66)     3:15.08 (33.16)     3:48.85 (33.77)     4:19.81 (30.96)
 10 Conall Monahan            15 MAC-NC               4:40.90    4:21.46    7  
                1:02.33   2:08.96 (1:06.63)   3:15.35 (1:06.39)   4:21.46 (1:06.11)
 11 Aidan Wilson              15 EAST-MR              4:40.17    4:23.07    6  
                1:02.26   2:09.18 (1:06.92)   3:17.09 (1:07.91)   4:23.07 (1:05.98)
 12 Luke Barden               16 SGSA-NC              4:16.02    4:23.90    5  
                  29.65     1:02.21 (32.56)     1:35.28 (33.07)     2:08.98 (33.70)
        2:42.75 (33.77)     3:16.75 (34.00)     3:50.49 (33.74)     4:23.90 (33.41)
 13 Gator Pritchard           15 CAT-NC               4:16.24    4:24.65    4  
                  28.76     1:00.59 (31.83)     1:34.07 (33.48)     2:08.10 (34.03)
        2:42.41 (34.31)     3:16.62 (34.21)     3:51.18 (34.56)     4:24.65 (33.47)
 14 Zack Whipple              15 MAC-NC               4:15.57    4:25.35    3  
                  29.97     1:02.06 (32.09)     1:35.71 (33.65)     2:09.86 (34.15)
        2:44.19 (34.33)     3:17.99 (33.80)     3:52.41 (34.42)     4:25.35 (32.94)
 15 Jack Neilsen              15 UN-NC                4:26.00    4:28.94    2  
                  30.01     1:03.21 (33.20)     1:36.74 (33.53)     2:10.89 (34.15)
        2:45.70 (34.81)     3:19.93 (34.23)     3:55.36 (35.43)     4:28.94 (33.58)
 16 John Gehrig               15 MAC-NC               4:38.45    4:29.70    1  
                1:04.44   2:13.08 (1:08.64)   3:21.79 (1:08.71)   4:29.70 (1:07.91)
 17 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              4:34.14    4:30.32  
                  30.24     1:03.92 (33.68)     1:38.38 (34.46)     2:13.45 (35.07)
        2:48.33 (34.88)     3:23.03 (34.70)     3:57.48 (34.45)     4:30.32 (32.84)
 18 Charles Rothenberger      15 MAC-NC               4:34.73    4:30.49  
                1:03.41   2:11.87 (1:08.46)   3:21.37 (1:09.50)   4:30.49 (1:09.12)
 19 Brian Crane               16 EAST-MR              4:45.34    4:30.91  
                1:04.22   2:15.14 (1:10.92)   3:25.46 (1:10.32)   4:30.91 (1:05.45)
 20 Mason Harding             16 MAC-NC               4:22.99    4:31.13  
                  30.09     1:03.53 (33.44)     1:37.60 (34.07)     2:12.34 (34.74)
        2:46.90 (34.56)     3:22.09 (35.19)     3:56.89 (34.80)     4:31.13 (34.24)
 21 Karson Walker             15 RAYS-OH              4:56.17    4:31.21  
                1:06.07   2:15.93 (1:09.86)   3:25.27 (1:09.34)   4:31.21 (1:05.94)
 22 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              4:36.76    4:31.74  
                1:03.79   2:13.67 (1:09.88)   3:24.05 (1:10.38)   4:31.74 (1:07.69)
 23 Chase Allison             16 MAC-NC               4:23.65    4:32.86  
                  29.86     1:03.06 (33.20)     1:36.52 (33.46)     2:10.81 (34.29)
        2:45.70 (34.89)     3:21.25 (35.55)     3:57.34 (36.09)     4:32.86 (35.52)
 24 Jackson Davis             15 MAC-NC               4:50.27    4:34.87  
                1:06.16   2:16.21 (1:10.05)   3:26.57 (1:10.36)   4:34.87 (1:08.30)
 25 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              4:34.90    4:36.02  
                1:04.31   2:15.02 (1:10.71)   3:25.73 (1:10.71)   4:36.02 (1:10.29)
 26 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               4:34.87    4:36.98  
                1:04.48   2:14.85 (1:10.37)   3:26.59 (1:11.74)   4:36.98 (1:10.39)
 27 Sam Andrews               15 EAST-MR              4:38.09    4:37.02  
                1:05.68   2:15.50 (1:09.82)   3:26.47 (1:10.97)   4:37.02 (1:10.55)
 28 George Heidkamp           16 MAC-NC               4:50.88    4:38.14  
                1:05.13   2:15.29 (1:10.16)   3:27.07 (1:11.78)   4:38.14 (1:11.07)
 29 Markus Wennborg           16 MAC-NC               4:36.45    4:38.43  
                1:06.75   2:17.48 (1:10.73)   3:28.24 (1:10.76)   4:38.43 (1:10.19)
 30 Thomas Trent              15 SGSA-NC              4:33.82    4:39.54  
                  30.85     1:04.51 (33.66)     1:39.93 (35.42)     2:15.08 (35.15)
        2:50.79 (35.71)     3:26.96 (36.17)     4:03.20 (36.24)     4:39.54 (36.34)
 31 Griffin Manning           16 RAYS-OH              5:01.06    4:39.82  
                1:06.96   2:19.45 (1:12.49)   3:30.68 (1:11.23)   4:39.82 (1:09.14)
 32 Zachary Boies             16 EAST-MR              4:39.84    4:40.27  
                1:04.49   2:15.66 (1:11.17)   3:27.72 (1:12.06)   4:40.27 (1:12.55)
 33 Aki Li                    15 RAYS-OH              4:47.71    4:41.11  
                1:03.54   2:15.48 (1:11.94)   3:29.05 (1:13.57)   4:41.11 (1:12.06)
 34 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               4:35.77    4:44.88  
                1:05.22   2:16.51 (1:11.29)   3:30.79 (1:14.28)   4:44.88 (1:14.09)
 35 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               4:46.30    4:46.39  
                1:06.80   2:19.24 (1:12.44)   3:32.74 (1:13.50)   4:46.39 (1:13.65)
 36 Ben Duckworth             15 EAC-NC               4:35.62    4:46.69  
                1:06.07   2:18.93 (1:12.86)   3:33.67 (1:14.74)   4:46.69 (1:13.02)
 37 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              5:06.96    4:48.23  
                1:08.39   2:22.74 (1:14.35)   3:36.70 (1:13.96)   4:48.23 (1:11.53)
 38 Josh Walker               16 ATOM-NC              4:48.59    4:53.28  
                1:08.65   2:23.60 (1:14.95)   3:39.21 (1:15.61)   4:53.28 (1:14.07)
 39 Michael Horn              16 EAC-NC               5:09.48    5:04.49  
                1:12.58   2:32.02 (1:19.44)   3:50.97 (1:18.95)   5:04.49 (1:13.52)
 40 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              4:46.72    5:04.61  
                1:09.25   2:26.84 (1:17.59)   3:46.91 (1:20.07)   5:04.61 (1:17.70)
 41 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              5:09.81    5:14.32  
                1:13.30   2:33.47 (1:20.17)   3:54.61 (1:21.14)   5:14.32 (1:19.71)
 -- Theodore Poncet           15 YFD-MR               5:20.02        DFS  
 -- Jack Marquardt            15 ATOM-NC              4:31.96        DFS  
 -- Eli Henry                 15 RAYS-OH              5:31.27        DFS  
 
Event 26  Men 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtis Wiltsey            18 MAC-NC               4:04.76    4:08.24   20  
                  28.31       59.36 (31.05)     1:30.77 (31.41)     2:02.68 (31.91)
        2:33.82 (31.14)     3:05.43 (31.61)     3:36.93 (31.50)     4:08.24 (31.31)
  2 Clay Hering               19 SGSA-NC              4:16.62    4:10.19   17  
                  29.15     1:00.68 (31.53)     1:32.54 (31.86)     2:04.41 (31.87)
        2:36.30 (31.89)     3:08.34 (32.04)     3:40.29 (31.95)     4:10.19 (29.90)
  3 Gordon Wheeler            18 UN-OH                4:10.67    4:10.38   16  
                  29.54     1:01.37 (31.83)     1:33.44 (32.07)     2:05.44 (32.00)
        2:37.39 (31.95)     3:09.12 (31.73)     3:40.64 (31.52)     4:10.38 (29.74)
  4 Alex Ballard              17 EAC-NC               4:03.73    4:10.94   15  
                  28.43       59.64 (31.21)     1:31.44 (31.80)     2:03.68 (32.24)
        2:36.01 (32.33)     3:08.42 (32.41)     3:39.89 (31.47)     4:10.94 (31.05)
  5 Avery Gambill             17 MAC-NC               4:11.69    4:12.09   14  
                  28.43       59.76 (31.33)     1:31.61 (31.85)     2:03.93 (32.32)
        2:36.32 (32.39)     3:08.89 (32.57)     3:40.91 (32.02)     4:12.09 (31.18)
  6 Noah Cairns               20 NCAC-NC              4:02.41    4:12.50   13  
                  29.14     1:00.50 (31.36)     1:32.22 (31.72)     2:04.86 (32.64)
        2:36.47 (31.61)     3:08.81 (32.34)     3:41.09 (32.28)     4:12.50 (31.41)
  7 Ryan Williams             17 MAC-NC               4:10.24    4:13.11   12  
                  28.68     1:00.20 (31.52)     1:32.29 (32.09)     2:04.80 (32.51)
        2:37.26 (32.46)     3:09.60 (32.34)     3:41.99 (32.39)     4:13.11 (31.12)
  8 Liam Bogart               17 EAST-MR              4:19.47    4:13.80   11  
                  29.44     1:01.79 (32.35)     1:34.49 (32.70)     2:07.21 (32.72)
        2:38.92 (31.71)     3:11.06 (32.14)     3:43.18 (32.12)     4:13.80 (30.62)
  9 Philip Perdue             21 UN-NC                4:02.96    4:14.27    9  
                  28.47     1:00.07 (31.60)     1:31.23 (31.16)     2:03.52 (32.29)
        2:35.62 (32.10)     3:08.38 (32.76)     3:41.56 (33.18)     4:14.27 (32.71)
 10 Bailey Burt               21 NCAC-NC              4:07.54    4:17.42    7  
                  28.96     1:00.46 (31.50)     1:32.74 (32.28)     2:05.49 (32.75)
        2:38.24 (32.75)     3:11.36 (33.12)     3:44.56 (33.20)     4:17.42 (32.86)
 11 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              4:21.45    4:19.80    6  
                  30.51     1:04.11 (33.60)     1:37.32 (33.21)     2:10.21 (32.89)
        2:42.46 (32.25)     3:15.00 (32.54)     3:47.73 (32.73)     4:19.80 (32.07)
 12 Colson Zucker             17 MAC-NC               4:27.84    4:22.40    5  
                  29.73     1:03.53 (33.80)     1:37.64 (34.11)     2:12.07 (34.43)
        2:45.08 (33.01)     3:18.58 (33.50)     3:51.16 (32.58)     4:22.40 (31.24)
 13 James Casey               21 NCAC-NC              4:23.15    4:23.57    4  
                  28.81     1:01.22 (32.41)     1:35.69 (34.47)     2:09.43 (33.74)
        2:43.54 (34.11)     3:17.35 (33.81)     3:51.54 (34.19)     4:23.57 (32.03)
 14 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC               4:23.44    4:23.70    3  
                  28.89     1:01.52 (32.63)     1:35.00 (33.48)     2:08.36 (33.36)
        2:42.46 (34.10)     3:16.69 (34.23)     3:51.09 (34.40)     4:23.70 (32.61)
 15 Ian Robinson              17 SGSA-NC              4:38.05    4:29.25    2  
                1:03.73   2:11.87 (1:08.14)   3:20.53 (1:08.66)   4:29.25 (1:08.72)
 16 JT Morehead               18 MAC-NC               4:24.94    4:32.62    1  
                  30.81     1:04.97 (34.16)     1:39.66 (34.69)     2:15.19 (35.53)
        2:50.15 (34.96)     3:25.86 (35.71)     4:00.33 (34.47)     4:32.62 (32.29)
 17 Andrew Holzman            18 EAST-MR              4:17.55    4:34.57  
                  30.65     1:04.82 (34.17)     1:39.21 (34.39)     2:13.98 (34.77)
        2:48.96 (34.98)     3:24.47 (35.51)     4:00.24 (35.77)     4:34.57 (34.33)
 18 Pietro Nannucci           17 UN-NC                4:35.99    4:36.08  
                1:05.60   2:16.86 (1:11.26)   3:26.61 (1:09.75)   4:36.08 (1:09.47)
 19 Coleman Manchester        18 MAC-NC               4:19.35    4:38.95  
                  30.50     1:05.13 (34.63)     1:40.40 (35.27)     2:15.64 (35.24)
        2:50.98 (35.34)     3:27.27 (36.29)     4:03.42 (36.15)     4:38.95 (35.53)
 20 Van Fletcher              41 TAC-NC               4:38.33    4:39.71  
                1:06.14   2:17.01 (1:10.87)   3:28.64 (1:11.63)   4:39.71 (1:11.07)
 21 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              4:52.83    4:40.02  
                1:06.51   2:16.63 (1:10.12)   3:28.12 (1:11.49)   4:40.02 (1:11.90)
 22 Graham Hertweck           17 STAR-NC              4:39.88    4:42.46  
                1:03.86   2:15.62 (1:11.76)   3:29.74 (1:14.12)   4:42.46 (1:12.72)
 23 Collin Montague           17 CAT-NC               5:18.00    4:58.54  
                1:10.89   2:29.84 (1:18.95)   3:47.27 (1:17.43)   4:58.54 (1:11.27)
 24 Joseph Murray             18 MAC-NC               5:18.25    5:20.18  
                1:11.80   2:32.50 (1:20.70)   3:58.08 (1:25.58)   5:20.18 (1:22.10)
 
Event 27  Women 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          3:52.24    3:56.47   40  
     1) Katie Corbi 16                  2) Heidi Lowe 17                  
     3) Maddy Flickinger 15             4) Olwyn Bartis 16                
                  28.51       59.68 (59.68)     1:28.23 (28.55)   1:59.76 (1:00.08)
        2:27.87 (28.11)     2:58.65 (58.89)     3:25.78 (27.13)     3:56.47 (57.82)
  2 Mason Manta Rays-OH  'A'                          3:59.90    3:58.00   34  
     1) Cora Dupre 16                   2) Lauren Thomas 16               
     3) Harna Minezawa 16               4) Brynna Wolfe 16                
                  27.56       57.13 (57.13)     1:25.40 (28.27)   1:57.77 (1:00.64)
        2:26.48 (28.71)   2:58.67 (1:00.90)     3:26.67 (28.00)     3:58.00 (59.33)
  3 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     4:00.27    3:59.73   32  
     1) Emily Schoonhagen 17            2) Olivia Carter 16               
     3) Lydia Plasser 16                4) Cate Davis 16                  
                  29.08   1:00.08 (1:00.08)     1:27.69 (27.61)     1:57.48 (57.40)
        2:26.36 (28.88)   2:58.45 (1:00.97)     3:26.79 (28.34)   3:59.73 (1:01.28)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          3:57.34    4:00.80   30  
     1) Chloe Harris 15                 2) Allyson (Allyca Accordino 15   
     3) Amy Dragelin 16                 4) Sophie Francis 15              
                  29.07   1:00.88 (1:00.88)     1:29.13 (28.25)     2:00.17 (59.29)
        2:28.76 (28.59)     3:00.02 (59.85)     3:29.04 (29.02)   4:00.80 (1:00.78)
  5 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          4:00.91    4:09.51   28  
     1) Rachel Lee 17                   2) Madison Holland 18             
     3) Emme Nelson 16                  4) Janie Smith 15                 
                  29.97   1:02.77 (1:02.77)     1:34.08 (31.31)   2:08.47 (1:05.70)
        2:37.09 (28.62)   3:08.54 (1:00.07)     3:37.66 (29.12)   4:09.51 (1:00.97)
  6 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               4:07.32    4:12.00   26  
     1) Turner Bobbitt 16               2) Liza Whitmire 15               
     3) Ellie Marquardt 15              4) Ella Vendal 15                 
                  30.87   1:03.57 (1:03.57)     1:33.36 (29.79)   2:05.72 (1:02.15)
        2:35.01 (29.29)   3:07.67 (1:01.95)     3:38.80 (31.13)   4:12.00 (1:04.33)
  7 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               4:21.34    4:13.36   24  
     1) Anneliese Hohm 14               2) Katie Rauch 14                 
     3) Maxine Middlesworth 13          4) AnneGray Oxrider 13            
                  28.94   1:00.13 (1:00.13)     1:30.59 (30.46)   2:05.10 (1:04.97)
        2:36.02 (30.92)   3:10.47 (1:05.37)     3:40.14 (29.67)   4:13.36 (1:02.89)
  8 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          4:04.57    4:14.04   22  
     1) Hanani Dona 13                  2) Morgan Razewski 13             
     3) Carolina Ricciardi 14           4) Claire Russell 14              
                  29.91   1:02.54 (1:02.54)     1:32.52 (29.98)   2:05.98 (1:03.44)
        2:36.65 (30.67)   3:10.09 (1:04.11)     3:40.04 (29.95)   4:14.04 (1:03.95)
  9 Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     4:10.78    4:14.69   18  
     1) Alexandra Rieker 18             2) Kat Morrison 17                
     3) Erica Losey 15                  4) Christina Marshall 18          
                  31.32   1:04.78 (1:04.78)     1:35.00 (30.22)   2:08.80 (1:04.02)
        2:38.73 (29.93)   3:11.72 (1:02.92)     3:42.07 (30.35)   4:14.69 (1:02.97)
 10 Swim GSA-NC  'A'                                  4:09.21    4:15.77   14  
     1) Lucy Pearce 18                  2) Hope Carpenter 17              
     3) Olivia Bene 16                  4) Rebecca Glebus 16              
                  31.04   1:03.32 (1:03.32)     1:33.47 (30.15)   2:05.65 (1:02.33)
        2:36.91 (31.26)   3:11.19 (1:05.54)     3:42.07 (30.88)   4:15.77 (1:04.58)
 11 Mason Manta Rays-OH  'D'                          4:21.57    4:17.19   12  
     1) Hannah Hill 14                  2) Ashley Lugbill 14              
     3) Anna Baker 15                   4) Reese Lugbill 14               
                  30.32   1:03.68 (1:03.68)     1:35.29 (31.61)   2:09.34 (1:05.66)
        2:40.28 (30.94)   3:13.81 (1:04.47)     3:44.40 (30.59)   4:17.19 (1:03.38)
 12 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          4:07.80    4:18.52   10  
     1) Alison Thome 13                 2) Susan Mumford 14               
     3) Izza Gaskey 14                  4) Amaya Hanley 14                
                  30.84   1:04.32 (1:04.32)     1:35.27 (30.95)   2:09.90 (1:05.58)
        2:40.22 (30.32)   3:14.96 (1:05.06)     3:45.35 (30.39)   4:18.52 (1:03.56)
 13 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     4:08.88    4:19.05    8  
     1) Sarah Helen Shepherd 18         2) Bianca Candelaria 16           
     3) Olivia Kayye 17                 4) Annamarie Eustice 16           
                  31.71   1:06.01 (1:06.01)     1:35.84 (29.83)   2:09.37 (1:03.36)
        2:39.19 (29.82)   3:12.59 (1:03.22)   4:19.05 (1:06.46)                    
 14 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          4:09.69    4:20.06    6  
     1) Jessica Jones 13                2) Madeline Menkhaus 13           
     3) Ava Yandle 14                   4) Jordan Browning 13             
                  31.20   1:04.54 (1:04.54)     1:35.93 (31.39)   2:11.14 (1:06.60)
        2:41.86 (30.72)   3:16.88 (1:05.74)     3:47.16 (30.28)   4:20.06 (1:03.18)
 15 Mason Manta Rays-OH  'B'                          4:07.35    4:20.25    4  
     1) Angelika Georgostathis 15       2) Aubrey Whitaker 16             
     3) Bridget Cramer 16               4) Leanna Wall 16                 
                  30.53   1:03.42 (1:03.42)     1:34.38 (30.96)   2:08.75 (1:05.33)
        2:40.64 (31.89)   3:17.16 (1:08.41)     3:46.66 (29.50)   4:20.25 (1:03.09)
 16 Swim GSA-NC  'B'                                  4:19.99    4:22.16    2  
     1) Morgan Jones 14                 2) Kyndall Beane 14               
     3) Maura Schoppa 13                4) Sunny Xiao 14                  
                  31.42   1:04.39 (1:04.39)     1:36.36 (31.97)   2:11.20 (1:06.81)
        2:41.68 (30.48)   3:15.81 (1:04.61)     3:47.14 (31.33)   4:22.16 (1:06.35)
 17 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               4:30.32    4:22.79  
     1) Amelia Kudela 15                2) Grace Brashear 15              
     3) Katelyn Powell 15               4) Sophie Hood 15                 
                  31.18   1:04.27 (1:04.27)     1:34.51 (30.24)   2:10.24 (1:05.97)
        2:41.31 (31.07)   3:16.42 (1:06.18)     3:47.87 (31.45)   4:22.79 (1:06.37)
 18 Swim GSA-NC  'C'                                  4:33.99    4:24.41  
     1) Madden Jones 15                 2) Maddie Rountree 15             
     3) Anabelle Short 13               4) Julianne Schneider 16          
                  31.00   1:03.84 (1:03.84)     1:34.84 (31.00)   2:08.81 (1:04.97)
        2:41.61 (32.80)   3:17.73 (1:08.92)     3:49.25 (31.52)   4:24.41 (1:06.68)
 19 Mason Manta Rays-OH  'C'                          4:15.71    4:32.02  
     1) Emma Dalton 14                  2) Tiana Anchrum 14               
     3) Abby Susec 14                   4) Lauren Fries 15                
                  32.90   1:09.87 (1:09.87)     1:43.28 (33.41)   2:20.95 (1:11.08)
                            2:50.60 (29.65)   4:32.02 (1:41.42)                    
 20 Mason Manta Rays-OH  'E'                          4:30.16    4:35.96  
     1) Ashley Fryer 13                 2) Sarah Kaleta 15                
     3) Mia Thatcher 15                 4) Mary Kaleta 17                 
                  32.12   1:06.50 (1:06.50)     1:39.39 (32.89)   2:15.84 (1:09.34)
        2:48.46 (32.62)   3:26.76 (1:10.92)     3:59.26 (32.50)   4:35.96 (1:09.20)
 21 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               4:53.65    4:43.72  
     1) Bizzy Thomas 14                 2) Maggie Emmons 13               
     3) Renny Ingalls 15                4) Caroline Kudela 13             
                  31.51   1:08.81 (1:08.81)     1:40.83 (32.02)   2:16.53 (1:07.72)
        2:50.64 (34.11)   3:29.00 (1:12.47)     4:02.20 (33.20)   4:43.72 (1:14.72)
 22 Mason Manta Rays-OH  'F'                          4:38.83    4:50.33  
     1) Lisa Isozumi 15                 2) Reagan Manning 13              
     3) Ellie Fryer 14                  4) Morgan Thompson 13             
                  34.85   1:15.23 (1:15.23)     1:48.70 (33.47)   2:26.56 (1:11.33)
        3:02.13 (35.57)   3:42.74 (1:16.18)     4:14.84 (32.10)   4:50.33 (1:07.59)
 
Event 28  Men 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          3:35.80    3:36.64   40  
     1) Kenneth Lowe 15                 2) Ben Fenwick 16                 
     3) Coleman Manchester 18           4) Boyd Poelke 15                 
                  26.15       54.94 (54.94)     1:20.90 (25.96)     1:48.71 (53.77)
        2:15.07 (26.36)     2:44.04 (55.33)     3:08.79 (24.75)     3:36.64 (52.60)
  2 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          3:39.52    3:37.58   34  
     1) Colson Zucker 17                2) Curtis Wiltsey 18              
     3) Avery Gambill 17                4) Thomas Svane-From 17           
                  26.90       54.16 (54.16)     1:20.03 (25.87)     1:48.71 (54.55)
        2:14.80 (26.09)     2:43.18 (54.47)     3:08.73 (25.55)     3:37.58 (54.40)
  3 Mason Manta Rays-OH  'A'                          3:36.48    3:38.10   32  
     1) Adam Chaney 15                  2) Karson Walker 15               
     3) Ethan Devyak 17                 4) Luke Van Gorp 18               
                  25.88       53.96 (53.96)     1:19.75 (25.79)     1:49.01 (55.05)
        2:15.43 (26.42)     2:44.10 (55.09)     3:09.43 (25.33)     3:38.10 (54.00)
  4 Swim GSA-NC  'A'                                  3:46.99    3:39.20   30  
     1) Clay Hering 19                  2) Ian Robinson 17                
     3) Benjamin Barden 18              4) Tanner Hering 16               
                  26.06       53.51 (53.51)     1:20.24 (26.73)     1:48.98 (55.47)
        2:15.42 (26.44)     2:43.84 (54.86)     3:10.31 (26.47)     3:39.20 (55.36)
  5 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          3:41.10    3:41.35   28  
     1) Hugh Svendsen 15                2) Austin Cummings 16             
     3) Josh Fletcher 16                4) Chase Allison 16               
                  26.39       54.43 (54.43)     1:21.16 (26.73)     1:50.60 (56.17)
        2:16.70 (26.10)     2:45.66 (55.06)     3:11.28 (25.62)     3:41.35 (55.69)
  6 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     3:39.93    3:43.47   26  
     1) Max Edwards 17                  2) Jeffery Adams II 16            
     3) Tucker Burhans 17               4) Alex Ballard 17                
                  26.41       55.44 (55.44)     1:22.36 (26.92)     1:53.60 (58.16)
        2:18.87 (25.27)     2:47.44 (53.84)     3:14.34 (26.90)     3:43.47 (56.03)
  7 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     3:47.38    3:45.73   24  
     1) Gator Pritchard 15              2) Hayden Ransbury 19             
     3) David Dingfelder 16             4) Josh Rigsbee 18                
                  27.74       57.23 (57.23)     1:24.37 (27.14)     1:53.50 (56.27)
        2:19.94 (26.44)     2:49.77 (56.27)     3:15.93 (26.16)     3:45.73 (55.96)
  8 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               3:48.59    3:45.91   22  
     1) Ryan Merritt 17                 2) Jack Meehan 15                 
     3) Jacob Rauch 17                  4) Jack Marquardt 15              
                  28.01       58.99 (58.99)     1:25.20 (26.21)     1:54.75 (55.76)
        2:21.09 (26.34)     2:49.57 (54.82)     3:16.74 (27.17)     3:45.91 (56.34)
  9 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               4:04.59    3:49.38   18  
     1) Garrett Boone 14                2) Coleman McCreery 14            
     3) Victor Simmons 14               4) Austin Lockhart 14             
                  25.99       54.51 (54.51)     1:21.79 (27.28)     1:53.77 (59.26)
        2:21.70 (27.93)     2:51.36 (57.59)     3:19.35 (27.99)     3:49.38 (58.02)
 10 Mason Manta Rays-OH  'B'                          3:49.56    3:51.10   14  
     1) Carl Bloebaum 13                2) Aki Li 15                      
     3) Ian Van Gorp 15                 4) Scott Shepherd 16              
                  27.00       57.07 (57.07)     1:24.45 (27.38)     1:55.00 (57.93)
        2:22.11 (27.11)     2:51.73 (56.73)     3:19.54 (27.81)     3:51.10 (59.37)
 11 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     3:51.55    3:54.76   12  
     1) Nicholas Falise 14              2) Connor Sept 17                 
     3) Ryan Weaver 13                  4) Adam Cocke 17                  
                  27.91       58.55 (58.55)     1:26.50 (27.95)     1:58.14 (59.59)
        2:25.50 (27.36)     2:57.27 (59.13)     3:24.56 (27.29)     3:54.76 (57.49)
 12 Swim GSA-NC  'B'                                  3:50.99    3:55.94   10  
     1) Reilly Keaney 14                2) Reid Mikuta 15                 
     3) Thomas Trent 15                 4) Luke Barden 16                 
                  28.57       58.32 (58.32)     1:25.97 (27.65)     1:55.99 (57.67)
        2:24.04 (28.05)     2:55.83 (59.84)     3:23.97 (28.14)   3:55.94 (1:00.11)
 13 Enfinity Aquatic Club-NC  'B'                     3:51.53    4:00.38    8  
     1) Sam Marttila 16                 2) Will Darrenkamp 15             
     3) Griffin Sansbury 17             4) Jeff Echols 15                 
                  28.12       58.68 (58.68)     1:27.78 (29.10)   2:00.79 (1:02.11)
        2:29.50 (28.71)   3:01.67 (1:00.88)     3:29.03 (27.36)     4:00.38 (58.71)
 14 Swim GSA-NC  'C'                                  4:01.11    4:00.91    6  
     1) Baxter Smelzer 14               2) Flinn Hering 14                
     3) Eric Cantrell 14                4) Charlie Stowers 14             
                  29.11   1:00.22 (1:00.22)     1:29.13 (28.91)   2:00.76 (1:00.54)
                            2:25.74 (24.98)   3:28.00 (1:02.26)   4:00.91 (1:35.17)
 15 SwimMAC Carolina-NC  'E'                          3:46.61    4:01.53    4  
     1) Benjamin Hager 14               2) Brayden Brewer 14              
     3) Cam Abaqueta 13                 4) Harrison Powe 14               
                  28.40   1:00.41 (1:00.41)     1:28.72 (28.31)   2:01.89 (1:01.48)
        2:29.58 (27.69)     3:00.25 (58.36)     3:29.27 (29.02)   4:01.53 (1:01.28)
 16 SwimMAC Carolina-NC  'F'                          3:48.67    4:02.60    2  
     1) AJ Das 14                       2) Stephen Kim 14                 
     3) Alex Atherton 14                4) Alex Griffey 14                
                  28.89       59.66 (59.66)     1:27.65 (27.99)     1:59.51 (59.85)
                            2:20.86 (21.35)   3:30.25 (1:09.39)   4:02.60 (1:41.74)
 17 Mason Manta Rays-OH  'D'                          4:10.61    4:08.61  
     1) Griffin Manning 16              2) Jake Ortwein 15                
     3) Samuel Nucerino 16              4) Braden Osborn 14               
                  27.66       58.20 (58.20)     1:27.51 (29.31)   1:59.91 (1:01.71)
        2:30.74 (30.83)   3:05.98 (1:06.07)   4:08.61 (1:02.63)                    
 18 Mason Manta Rays-OH  'C'                          3:58.27    4:12.58  
     1) Justin Hailey 17                2) Shea Suggs 16                  
     3) Nicky Diangelo 15               4) Ricky Dungan 16                
                  29.67   1:04.92 (1:04.92)     1:35.65 (30.73)   2:10.18 (1:05.26)
        2:39.42 (29.24)   3:12.71 (1:02.53)     3:40.58 (27.87)     4:12.58 (59.87)
 19 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               3:56.20    4:13.10  
     1) Graham Hohnbaum 13              2) Sam Reiger 14                  
     3) Jack Guenther 13                4) Bryson Mrzygod 13              
                  29.10   1:01.63 (1:01.63)     1:30.12 (28.49)   2:02.14 (1:00.51)
        2:32.49 (30.35)   3:06.05 (1:03.91)     3:36.82 (30.77)   4:13.10 (1:07.05)
 20 Mason Manta Rays-OH  'E'                          4:21.90    4:18.78  
     1) Brandon Meyers 15               2) Eli Devyak 13                  
     3) Jonah Shin 15                   4) Sam Graler 14                  
                  31.60   1:07.64 (1:07.64)     1:38.12 (30.48)   2:13.42 (1:05.78)
                            2:38.25 (24.83)   4:18.78 (1:40.53)                    
 21 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'D'               4:10.65    4:27.00  
     1) Ham Williams-Tracy 14           2) Tripp Herger 13                
     3) Michael Brashear 13             4) Blake Lyon 14                  
                  28.88       59.58 (59.58)     1:30.27 (30.69)   2:09.08 (1:09.50)
        2:39.52 (30.44)   3:14.21 (1:05.13)     3:47.16 (32.95)   4:27.00 (1:12.79)
 22 Mason Manta Rays-OH  'F'                          4:29.88    4:34.56  
     1) Eli Henry 15                    2) Diego Fortson 14               
     3) Nicholas Wolfe 13               4) Logan Ottke 13                 
                  31.89   1:08.28 (1:08.28)                         1:31.72 (23.44)
         1:39.61 (7.89)     2:15.92 (44.20)     2:50.98 (35.06)   4:34.56 (2:18.64)
 -- SwimMAC Carolina-NC  'D'                          3:44.29         DQ  
     1) Tim Connery 14                  2) Nicholas Piscitelli 14         
     3) Baylor Nelson 13                4) Wesley Barnett 14              
                  27.65       58.25 (58.25)     1:25.32 (27.07)     1:57.22 (58.97)
        2:25.86 (28.64)   2:57.46 (1:00.24)     3:24.93 (27.47)          DQ (58.19)
 
Event 29  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH                28.40      27.47   20  
  2 Emily Ally                14 GCY-NC                 28.18      27.55   17  
  3 Morgan Jones              14 SGSA-NC                28.54      27.81   16  
  4 Corinne Davenport         14 STAR-NC                28.87      27.95   15  
  5 Caitlin Horn              13 EAC-NC                 28.91      28.05   14  
  6 Hannah Hill               14 RAYS-OH                28.87      28.35   13  
  7 Maura Schoppa             13 SGSA-NC                29.10      28.38   12  
  8 Izza Gaskey               14 MAC-NC                 29.25      28.80   11  
B - Final
  9 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH                29.49      28.92    9  
 10 Bridgette Ervin           14 CAT-NC                 29.79      29.02    7  
 11 Maggie Emmons             13 ATOM-NC                29.60      29.10    6  
 12 Grace Hammond             13 GCY-NC                 29.43      29.13    5  
 13 Emma Dalton               14 RAYS-OH                29.68      29.16    4  
 14 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR                29.69      29.20    3  
 15 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC                29.55      29.42    2  
 16 Kyndall Beane             14 SGSA-NC                29.64      29.47    1  
 
Event 29  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emily Ally                14 GCY-NC                 27.99      28.18  
  2 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH                28.34      28.40  
  3 Morgan Jones              14 SGSA-NC                28.63      28.54  
  4 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC                28.45      28.69  
  5 Hanani Dona               13 MAC-NC                 28.22      28.71  
  6 Hannah Hill               14 RAYS-OH                29.55      28.87  
  6 Corinne Davenport         14 STAR-NC                29.03      28.87  
  8 Caitlin Horn              13 EAC-NC                 28.43      28.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maura Schoppa             13 SGSA-NC                30.00      29.10  
 10 Ava Franks                14 EAST-MR                29.43      29.13  
 11 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC                37.58      29.19  
 12 Izza Gaskey               14 MAC-NC                 28.11      29.25  
 13 Morgan Razewski           13 MAC-NC                 29.13      29.30  
 14 Amaya Hanley              14 MAC-NC                 28.82      29.34  
 15 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC                 29.14      29.39  
 16 Grace Hammond             13 GCY-NC                 29.79      29.43  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH                29.10      29.49  
 18 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC                30.34      29.55  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Maggie Emmons             13 ATOM-NC                30.28      29.60  
 20 Kyndall Beane             14 SGSA-NC                29.87      29.64  
 21 Alison Thome              13 MAC-NC                 30.01      29.68  
 21 Emma Dalton               14 RAYS-OH                30.03      29.68  
 23 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR                31.97      29.69  
 24 Claire Russell            14 MAC-NC                 28.42      29.70  
 25 Bridgette Ervin           14 CAT-NC                 29.68      29.79  
 26 Avery Murray              13 MAC-NC                 30.19      29.80  
 27 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC                 29.13      29.81  
 28 Sadie Covington           13 UN-NC                  29.15      29.93  
 29 Jessica Jones             13 MAC-NC                 29.56      29.95  
 30 Sunny Xiao                14 SGSA-NC                30.33      30.01  
 31 Olivia Lind               14 EAST-MR                30.87      30.32  
 32 Susan Mumford             14 MAC-NC                 30.30      30.33  
 33 Caroline Cross            13 GCY-NC                 31.06      30.42  
 34 Abby Susec                14 RAYS-OH                28.68      30.49  
 35 Lexi Calder               14 MAC-NC                 29.91      30.51  
 36 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC                31.04      30.52  
 37 Claire Heetderks          13 CAT-NC                 31.46      30.54  
 38 Amanda Losey              14 UN-NC                  30.20      30.59  
 39 Kate Stafford             14 GCY-NC                 28.67      30.61  
 40 Rowan Bartis              13 MAC-NC                 30.83      30.63  
 41 Oceane Hangyas            14 MAC-NC                 31.26      30.64  
 42 Addie Rogers              14 MAC-NC                 30.58      30.67  
 43 Kelly Vann                14 CAT-NC                 30.16      30.68  
 44 Ede Kosik                 13 CAT-NC                 30.99      30.71  
 45 Ashley Fryer              13 RAYS-OH                33.28      30.73  
 46 Mackenzie Rider           14 UN-NC                  30.98      30.80  
 47 Amelia Steffens           14 MAC-NC                 30.42      30.95  
 48 Melody Moossavi           13 EAC-NC                 31.99      31.03  
 49 Morgan Thompson           13 RAYS-OH                31.25      31.06  
 50 Reese Lugbill             14 RAYS-OH                29.85      31.07  
 51 Cam Thomas                14 GCY-NC                 31.53      31.10  
 52 Ashley Bienstock          14 EAC-NC                 31.47      31.15  
 53 Emily Knorr               14 GCY-NC                 31.58      31.20  
 54 Reagan Manning            13 RAYS-OH                33.23      31.25  
 54 Kimberly Dutta            14 YFD-MR                 32.53      31.25  
 56 Ella Whitman              14 UN-NC                  32.76      31.26  
 57 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC                 30.91      31.30  
 58 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC                31.60      31.48  
 59 Sarah Grubb               14 GCY-NC                 31.22      31.53  
 60 Hannah Koh                14 GCY-NC                 31.96      31.57  
 61 Katie Knorr               14 GCY-NC                 33.57      31.67  
 62 Cara Setzer               14 UN-NC                  30.60      31.74  
 63 Caroline Kudela           13 ATOM-NC                33.22      31.89  
 64 Olivia Hardy              13 EAC-NC                 36.00      31.90  
 65 Anabelle Short            13 SGSA-NC                32.04      31.93  
 66 Julianna Wojno            13 UN-OH                  33.90      32.26  
 67 Julianna Rieker           13 EAC-NC                 32.28      32.29  
 68 Mary Kate Frisbie         13 EAC-NC                 32.16      32.47  
 69 Lillian Smith             14 STAR-NC                31.93      32.56  
 69 Addie Mitchell            13 SGSA-NC                37.79      32.56  
 71 Abigail Stevens           14 STAR-NC                32.55      32.63  
 72 Saanvi Pawa               13 EAC-NC                 34.15      32.86  
 73 Rachel Abele              14 STAR-NC                33.31      32.97  
 74 Abigail Henderson         13 STAR-NC                32.05      33.32  
 75 Gracyn Pires              14 EAC-NC                 33.25      33.59  
 75 Ashley Darrenkamp         13 EAC-NC                 32.11      33.59  
 77 Beatrix Wolverton         14 EAC-NC                 37.24      33.94  
 78 Abigail Caveness          14 KP-SE                  34.32      34.42  
 79 Katherine Bales           14 SGSA-NC                33.96      34.58  
 80 Audrey Sander             13 CAT-NC                 35.22      34.71  
 81 Amelia Maxey              13 EAC-NC                 36.00      34.86  
 82 Ellie Fryer               14 RAYS-OH                35.53      35.10  
 83 Julia Goldberg            14 YFD-MR                 37.41      36.19  
 84 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC                 41.00      36.83  
 85 Stevie Powell             13 SGSA-NC                41.16      41.96  
 
Event 29  Women 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH                26.86      26.55   20  
  2 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC                 27.79      27.09   17  
  3 Omega Pinnix              15 GCY-NC                 27.55      27.17   16  
  4 Harna Minezawa            16 RAYS-OH                27.92      27.73   15  
  5 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH                27.72      27.91   14  
  6 Lydia Plasser             16 EAC-NC                 27.82      27.98   13  
  7 Lauren Thomas             16 RAYS-OH                27.87      28.17   12  
  8 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC                 27.86      28.72   11  
B - Final
  9 Olivia Carter             16 EAC-NC                 28.22      26.84    9  
 10 Sophie Francis            15 MAC-NC                 28.91      27.47    7  
 11 Leanna Wall               16 RAYS-OH                28.32      27.99    6  
 12 Chloe Harris              15 MAC-NC                 28.51      28.28    5  
 13 Kate Amar                 16 EAST-MR                28.20      28.45    4  
 14 Juliette Bichon           16 YFD-MR                 28.64      28.67    3  
 15 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC                28.82      28.93    2  
 16 Anna Ketron               15 UN-MR                  28.76      29.07    1  
 
Event 29  Women 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH                26.64      26.86  
  2 Omega Pinnix              15 GCY-NC                 27.47      27.55  
  3 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH                27.92      27.72  
  4 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC                 27.01      27.79  
  5 Lydia Plasser             16 EAC-NC                 27.81      27.82  
  6 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC                 27.67      27.86  
  7 Lauren Thomas             16 RAYS-OH                28.40      27.87  
  8 Harna Minezawa            16 RAYS-OH                28.15      27.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kate Amar                 16 EAST-MR                28.82      28.20  
 10 Olivia Carter             16 EAC-NC                 28.13      28.22  
 11 Mikayla Klein             15 EAST-MR                28.27      28.27  
 12 Leanna Wall               16 RAYS-OH                28.04      28.32  
 13 Chloe Harris              15 MAC-NC                 27.77      28.51  
 14 Amy Dragelin              16 MAC-NC                 28.22      28.63  
 15 Juliette Bichon           16 YFD-MR                 28.51      28.64  
 16 Cate Davis                16 EAC-NC                 27.82      28.73  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Anna Ketron               15 UN-MR                  28.41      28.76  
 18 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC                28.96      28.82  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sophie Francis            15 MAC-NC                 27.77      28.91  
 20 McKenzie Campbell         16 GCY-NC                 28.29      28.94  
 21 Gaby Torres               16 EAST-MR                30.76      28.95  
 22 Alexandra White           15 GCY-NC                 28.74      29.07  
 23 Liza Whitmire             15 ATOM-NC                27.47      29.08  
 24 Katie Wang                15 EAST-MR                29.55      29.15  
 25 Lawson Brantley           15 MAC-NC                 30.32      29.23  
 26 Jazmine Smith             16 EAST-MR                29.16      29.26  
 27 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC                28.87      29.34  
 28 MG Greco                  16 UN-NC                  29.47      29.35  
 29 Sarah Frisbie             15 EAC-NC                 29.20      29.41  
 30 Erica Losey               15 EAC-NC                 29.16      29.44  
 31 Katelyn Powell            15 ATOM-NC                29.29      29.46  
 32 Bridget Cramer            16 RAYS-OH                28.59      29.47  
 33 Bianca Candelaria         16 CAT-NC                 29.08      29.52  
 34 Emily Weiss               15 YFD-MR                 29.06      29.53  
 35 Lauren Fries              15 RAYS-OH                29.52      29.58  
 36 Meredith Wolf             16 RAYS-OH                30.36      29.63  
 37 Elena Mugno               15 EAST-MR                30.20      29.68  
 38 Madden Jones              15 SGSA-NC                29.98      29.70  
 39 Rachel Daly               15 UN-NC                  30.19      29.75  
 39 Ella Vendal               15 ATOM-NC                29.05      29.75  
 41 Sophia Allan              15 EAST-MR                30.08      29.86  
 41 Victoria Dichak           15 MAC-NC                 30.30      29.86  
 43 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH                30.58      29.93  
 44 Amelia Kudela             15 ATOM-NC                30.13      29.96  
 45 Riggan Ayscue             16 MAC-NC                 28.75      29.99  
 46 Grace Brashear            15 ATOM-NC                32.22      30.04  
 47 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC                29.25      30.07  
 48 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH                29.62      30.09  
 48 Caroline Hoover           15 GCY-NC                 28.82      30.09  
 50 Emma Hardy                15 EAC-NC                 30.80      30.13  
 50 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC                 29.35      30.13  
 52 Kylie Mayhall             15 EAC-NC                 31.84      30.22  
 53 Rachel Graham             16 EAC-NC                 29.76      30.37  
 54 Maddie Rountree           15 SGSA-NC                31.20      30.43  
 55 Esme Blackstock           15 YFD-MR                 30.15      30.58  
 56 Sydney Geada              16 MAC-NC                 29.94      30.59  
 57 Maggie Whitman            16 UN-NC                  30.29      30.60  
 58 Sarah Barton              15 MAC-NC                 29.65      30.61  
 59 Lily Buckley              15 EAST-MR                31.86      30.65  
 60 Anna Baker                15 RAYS-OH                31.54      30.66  
 61 Summer Miller             16 EAC-NC                 31.97      30.75  
 62 Audrey Sept               15 CAT-NC                 29.63      30.81  
 63 Jacyn Daniels             15 YFD-MR                 29.68      30.82  
 64 Hayley Kirk               16 KP-SE                  31.65      30.84  
 65 Meghan Sun                15 CAT-NC                 30.58      30.98  
 66 Julianne Schneider        16 SGSA-NC                31.27      31.01  
 67 Gaby Pires                16 EAC-NC                 29.43      31.02  
 68 Renny Ingalls             15 ATOM-NC                30.71      31.04  
 69 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC                 31.05      31.05  
 70 Carolyn Blenk             15 EAST-MR                35.48      31.16  
 71 Annamarie Eustice         16 CAT-NC                 31.30      31.22  
 72 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC                 32.50      31.23  
 73 Sarah Green               15 YFD-MR                 30.69      31.25  
 74 Anna Vancil               16 GCY-NC                 31.41      31.26  
 75 Sophie Hood               15 ATOM-NC                29.99      31.28  
 76 Aidan Goodrich            15 MAC-NC                 30.00      31.29  
 77 Lucy Roberts              15 CAT-NC                 31.50      31.43  
 78 Kailey Conklin            16 MAC-NC                 31.95      31.64  
 79 Aimee Flanigan            15 YFD-MR                 30.91      31.70  
 80 Emma Godwin               16 STAR-NC                29.78      31.87  
 81 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH                32.06      32.03  
 82 Mia Thatcher              15 RAYS-OH                30.75      32.27  
 83 Annie Grove               15 SGSA-NC                32.28      32.28  
 84 Julia Radomisli           15 YFD-MR                 33.64      32.61  
 85 MaryLynn Flowers          15 EAC-NC                 33.17      32.95  
 86 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH                33.50      33.15  
 87 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC                33.71      33.22  
 88 PC Cox                    15 EAC-NC                 31.31      33.31  
 89 Jessica Moye              16 EAC-NC                 34.72      33.51  
 90 Sophia Parker             15 STAR-NC                32.58      33.71  
 91 Valerie Kluepfel          15 SGSA-NC                35.20      34.37  
 92 Rebecca Bab               15 YFD-MR                 35.20      35.15  
 93 Taika Sorjonen            15 GCY-NC                 36.87      35.43  
 94 Irene Segone              16 YFD-MR                 36.15      37.12  
 
Event 29  Women 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Katie Ford                21 NCAC-NC                26.79      26.63   20  
  2 Maddie Hartigan           17 EAST-MR                27.67      27.29   17  
  3 Kate Boyer                19 NCAC-NC                27.88      27.30   16  
  4 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC                 27.22      27.47   15  
  5 Maddie Smith              17 STAR-NC                27.91      27.52   14  
  6 Georgia Panitz            17 EAST-MR                27.93      27.69   13  
  7 Erika Braun               45 MOR-NC                 28.26      27.76   12  
  8 Zhada Fields              19 NCAC-NC                28.40      27.97   11  
B - Final
  9 Laurel Sankowski          17 MAC-NC                 28.56      27.32    9  
 10 Heidi Lowe                17 MAC-NC                 28.71      27.66    7  
 11 Shelly Heim               21 GCY-NC                 28.58      28.22    6  
 12 Hope Carpenter            17 SGSA-NC                28.87      28.55    5  
 13 Christina Marshall        18 EAC-NC                 29.25      28.83    4  
 14 Claudia Barnett           17 MAC-NC                 29.50      29.04    3  
 15 Meghan Dupay              19 NCAC-NC                29.16      29.37    2  
 16 Ashley Slocum             17 CAT-NC                 29.52      29.86    1  
 
Event 29  Women 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Katie Ford                21 NCAC-NC                26.24      26.79  
  2 Emily Schoonhagen         17 EAC-NC                 27.18      27.22  
  3 Maddie Hartigan           17 EAST-MR                27.34      27.67  
  4 Kate Boyer                19 NCAC-NC                26.45      27.88  
  5 Maddie Smith              17 STAR-NC                27.27      27.91  
  6 Georgia Panitz            17 EAST-MR                27.48      27.93  
  7 Erika Braun               45 MOR-NC                 27.00      28.26  
  8 Zhada Fields              19 NCAC-NC                27.19      28.40  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Laurel Sankowski          17 MAC-NC                 28.08      28.56  
 10 Shelly Heim               21 GCY-NC                 28.45      28.58  
 11 Heidi Lowe                17 MAC-NC                 27.04      28.71  
 12 Hope Carpenter            17 SGSA-NC                28.36      28.87  
 13 Gaige Elms                17 EAST-MR                31.89      28.98  
 14 Meghan Dupay              19 NCAC-NC                28.92      29.16  
 15 Christina Marshall        18 EAC-NC                 28.45      29.25  
 16 Claudia Barnett           17 MAC-NC                 28.31      29.50  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lucy Pearce               18 SGSA-NC                28.65     J29.50  
 18 Ashley Slocum             17 CAT-NC                 29.89      29.52  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC                 28.11      29.82  
 20 Alexandra Marshall        12 EAST-MR                32.33      30.16  
 21 Jessica Weiss             18 YFD-MR                 29.98      30.66  
 22 Carlee Hammond            17 EAC-NC                 31.95      30.77  
 23 Natalie Ford              17 MAC-NC                 29.34      30.94  
 24 Samira Wehmann            17 RAYS-OH                31.26      32.45  
 
Event 30  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ryan Weaver               13 CAT-NC                 25.94      25.49   20  
  2 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH                26.97      25.52   17  
  3 Adrien Pierce             14 EAST-MR                26.92      26.19   16  
  4 Nicholas Falise           14 CAT-NC                 26.83      26.47   15  
  5 Victor Simmons            14 ATOM-NC                26.98      26.54   14  
  6 Eric Cantrell             14 SGSA-NC                27.14      26.90   13  
  7 Reid Miller               13 MAC-NC                 27.21      27.11   12  
 -- Coleman McCreery          14 ATOM-NC                26.78         DQ  
B - Final
  9 Nate Holder               14 UN-NC                  27.45      27.07    9  
 10 Ethan Womble              14 GCY-NC                 27.56      27.16    7  
 11 Austin Lockhart           14 ATOM-NC                27.27      27.27    6  
 12 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR                27.43      27.32    5  
 13 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC                27.51      27.34    4  
 14 Braden Osborn             14 RAYS-OH                28.32      27.49    3  
 15 Sam Reiger                14 ATOM-NC                27.73      27.87    2  
 16 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC                28.34      28.10    1  
 
Event 30  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Weaver               13 CAT-NC                 26.04      25.94  
  2 Coleman McCreery          14 ATOM-NC                27.36      26.78  
  3 Nicholas Falise           14 CAT-NC                 27.04      26.83  
  4 Adrien Pierce             14 EAST-MR                27.43      26.92  
  5 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH                26.09      26.97  
  6 Victor Simmons            14 ATOM-NC                26.85      26.98  
  7 Reilly Keaney             14 SGSA-NC                28.63      27.11  
  8 Eric Cantrell             14 SGSA-NC                29.74      27.14  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reid Miller               13 MAC-NC                 28.14      27.21  
 10 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC                 26.94      27.22  
 11 Austin Lockhart           14 ATOM-NC                28.00      27.27  
 11 Wesley Barnett            14 MAC-NC                 26.90      27.27  
 13 Brayden Brewer            14 MAC-NC                 27.22      27.32  
 14 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR                28.65      27.43  
 15 Nate Holder               14 UN-NC                  27.38      27.45  
 16 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC                29.00      27.51  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ethan Womble              14 GCY-NC                 28.59      27.56  
 18 Alex Atherton             14 MAC-NC                 29.25      27.60  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nathan Adams              14 MAC-NC                 27.39      27.69  
 20 Sam Reiger                14 ATOM-NC                28.23      27.73  
 21 Will Cooper               14 MAC-NC                 27.44      27.76  
 22 Stephen Kim               14 MAC-NC                 27.85      27.78  
 23 AJ Das                    14 MAC-NC                 28.05      28.18  
 24 Andy Dorsel               14 MAC-NC                 28.37      28.23  
 25 Braden Osborn             14 RAYS-OH                28.27      28.32  
 26 Logan Zucker              13 MAC-NC                 28.47      28.33  
 27 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC                29.26      28.34  
 28 Charlie Stowers           14 SGSA-NC                28.12      28.37  
 29 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC                29.60      28.42  
 30 Sam Graler                14 RAYS-OH                29.85      28.50  
 31 Alex Griffey              14 MAC-NC                 28.20      28.68  
 32 Michael Brashear          13 ATOM-NC                29.71      28.70  
 33 Benjamin McDonald         14 GCY-NC                 28.53      28.85  
 34 Logan Ottke               13 RAYS-OH                30.30      28.87  
 35 Bryson Mrzygod            13 ATOM-NC                29.79      29.10  
 36 Fletcher Tate             13 GCY-NC                 29.60      29.39  
 37 Owen Rock                 14 GCY-NC                 30.88      29.49  
 38 Connor Morrow             13 EAC-NC                 28.54      29.59  
 39 Dylan Hu                  13 YFD-MR                 31.07      29.91  
 40 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH                29.38      30.02  
 41 Aidan Spottswood          14 EAC-NC                 31.38      30.14  
 42 Jack Guenther             13 ATOM-NC                30.59      30.20  
 43 Eli Devyak                13 RAYS-OH                30.14      30.26  
 44 Kip Keener                14 EAC-NC                 31.56      30.36  
 45 Ashton Chhan              14 CAT-NC                 30.14      30.47  
 46 Ben Peterson              13 SGSA-NC                31.08      30.50  
 47 Tripp Herger              13 ATOM-NC                30.13      30.73  
 48 Nicholas Roberts          13 CAT-NC                 31.51      30.75  
 49 Diego Fortson             14 RAYS-OH                31.53      30.77  
 50 Dalton Husketh            14 CAT-NC                 31.37      30.84  
 51 David Zoota               13 EAST-MR                30.51      31.05  
 52 Max Boho                  14 RAYS-OH                31.75      31.10  
 53 Blake Lyon                14 ATOM-NC                31.27      31.57  
 54 Ray Zhang                 13 GCY-NC                 31.14      31.61  
 55 Sam Patterson             14 RAYS-OH                33.56      31.96  
 56 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH                32.69      32.42  
 57 Jack Allen                13 KP-SE                  32.22      32.68  
 58 Ford Bryson               13 ATOM-NC                33.34      32.77  
 59 Luke Smelzer              13 SGSA-NC                36.09      36.17  
 60 Chris Moye                13 EAC-NC                 38.53      36.71  
 61 Louis Sianis              13 UN-NC                  36.71      37.62  
 
Event 30  Men 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Adam Chaney               15 RAYS-OH                23.97      24.18   20  
  2 Noah Henderson            16 STAR-NC                25.90      24.43   17  
  3 Preston Forst             15 UN-NC                  25.26      25.13   16  
  4 Kenneth Lowe              15 MAC-NC                 25.39      25.23   15  
  5 George Heidkamp           16 MAC-NC                 25.72      25.38   14  
  6 Karson Walker             15 RAYS-OH                25.98      25.52   13  
  7 Tim Cushman               16 EAST-MR                25.74      25.58   12  
  8 Aki Li                    15 RAYS-OH                25.75      25.77   11  
B - Final
  9 Jackson Davis             15 MAC-NC                 26.18      25.51    9  
 10 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC                 26.01      25.70    7  
 11 Charles Rothenberger      15 MAC-NC                 26.18      26.02    6  
 12 David Dingfelder          16 CAT-NC                 26.27      26.12    5  
 13 Austin Cummings           16 MAC-NC                 26.46      26.16    4  
 14 Brian Crane               16 EAST-MR                26.28      26.34    3  
 15 Jeffery Adams II          16 EAC-NC                 26.09      26.37    2  
 16 Scott Shepherd            16 RAYS-OH                26.68      26.43    1  
 
Event 30  Men 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Adam Chaney               15 RAYS-OH                24.08      23.97  
  2 Preston Forst             15 UN-NC                  25.51      25.26  
  3 Kenneth Lowe              15 MAC-NC                 24.92      25.39  
  4 George Heidkamp           16 MAC-NC                 25.32      25.72  
  5 Tim Cushman               16 EAST-MR                27.16      25.74  
  6 Aki Li                    15 RAYS-OH                26.16      25.75  
  7 Noah Henderson            16 STAR-NC                25.22      25.90  
  8 Karson Walker             15 RAYS-OH                26.15      25.98  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC                 26.08      26.01  
 10 Jeffery Adams II          16 EAC-NC                 25.60      26.09  
 11 Tanner Hering             16 SGSA-NC                26.46      26.15  
 12 Charles Rothenberger      15 MAC-NC                 25.68      26.18  
 12 Jackson Davis             15 MAC-NC                 26.55      26.18  
 14 David Dingfelder          16 CAT-NC                 26.10      26.27  
 15 Brian Crane               16 EAST-MR                26.13      26.28  
 16 Austin Cummings           16 MAC-NC                 25.43      26.46  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Scott Shepherd            16 RAYS-OH                27.11      26.68  
 18 Thomas Trent              15 SGSA-NC                26.66      26.69  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Conall Monahan            15 MAC-NC                 26.81      26.82  
 20 Zachary Boies             16 EAST-MR                25.07      26.89  
 21 Joseph Moore              15 MAC-NC                 27.07      26.97  
 22 Mason Harding             16 MAC-NC                 27.32      26.99  
 23 Gator Pritchard           15 CAT-NC                 27.36      27.02  
 24 Griffin Manning           16 RAYS-OH                30.13      27.04  
 25 Jeff Echols               15 EAC-NC                 28.76      27.05  
 26 Luke Barden               16 SGSA-NC                27.38      27.08  
 26 Jack Valiquette           16 MAC-NC                 27.74      27.08  
 28 Aidan Wilson              15 EAST-MR                28.85      27.12  
 29 Grady Wheeler             16 UN-OH                  26.77      27.13  
 30 Ricky Dungan              16 RAYS-OH                27.07      27.16  
 31 Ike Atkinson              15 MAC-NC                 27.20      27.17  
 32 Sam Marttila              16 EAC-NC                 27.73      27.19  
 33 Garrett Kiesel            15 EAST-MR                27.58      27.42  
 34 Jonathan Ma               16 EAST-MR                27.19      27.58  
 35 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC                 26.73      27.64  
 36 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC                 27.29      27.66  
 37 Kevin Crane               15 EAST-MR                28.90      27.67  
 38 Henry Hazzard             15 UN-NC                  26.75      27.77  
 39 Logan Robinson            16 MAC-NC                 27.47      27.79  
 40 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC                 26.81      27.86  
 41 Eric Muire                16 GCY-NC                 27.85      27.88  
 42 Neal Stratton             15 MAC-NC                 27.79      27.99  
 43 Sam Andrews               15 EAST-MR                33.98      28.28  
 43 Alex Miller               16 EAST-MR                28.84      28.28  
 45 Josh Walker               16 ATOM-NC                28.15      28.43  
 46 Athan Yanos               16 YFD-MR                 29.84      28.48  
 47 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC                27.00      28.72  
 48 Alex Bria                 16 CAT-NC                 28.33      28.95  
 49 Michael Horn              16 EAC-NC                 28.10      29.10  
 50 Brooks Farabow            15 SGSA-NC                28.63      29.20  
 51 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH                29.66      29.25  
 52 Jonah Shin                15 RAYS-OH                29.64      29.56  
 53 Eli Henry                 15 RAYS-OH                29.64      29.90  
 54 Logan Shattuck            15 STAR-NC                30.63      30.01  
 55 Theodore Poncet           15 YFD-MR                 32.30      30.32  
 56 Shea Brothers             16 YFD-MR                 32.54      30.90  
 57 Shea Suggs                16 RAYS-OH                29.90      31.09  
 
Event 30  Men 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 James Casey               21 NCAC-NC                23.90      24.09   20  
  2 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 24.32      24.27   17  
  3 Philip Perdue             21 UN-NC                  24.64      24.45   16  
  4 Graham Hertweck           17 STAR-NC                25.14      24.98   15  
  5 Clay Hering               19 SGSA-NC                25.29      25.08   14  
  6 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH                25.21      25.10   13  
  7 Ian Robinson              17 SGSA-NC                25.41      25.13   12  
  8 Jacob Rauch               17 ATOM-NC                24.99      25.64   11  
B - Final
  9 Liam Bogart               17 EAST-MR                25.69      25.50    9  
 10 Gordon Wheeler            18 UN-OH                  26.43      25.59    7  
 11 Hayden Ransbury           19 CAT-NC                 26.36      25.81    6  
 12 Ethan Devyak              17 RAYS-OH                25.85      25.94    5  
 13 Andrew Holzman            18 EAST-MR                25.87      25.97    4  
 14 Todd Echols               17 EAC-NC                 26.42      26.01    3  
 15 Noah Cairns               20 NCAC-NC                25.99      26.02    2  
 16 Adam Cocke                17 CAT-NC                 26.19      26.43    1  
 
Event 30  Men 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 James Casey               21 NCAC-NC                23.77      23.90  
  2 Tucker Burhans            17 EAC-NC                 24.31      24.32  
  3 Philip Perdue             21 UN-NC                  23.80      24.64  
  4 Jacob Rauch               17 ATOM-NC                24.64      24.99  
  5 Graham Hertweck           17 STAR-NC                24.50      25.14  
  6 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH                24.52      25.21  
  7 Clay Hering               19 SGSA-NC                25.14      25.29  
  8 Ian Robinson              17 SGSA-NC                26.41      25.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Liam Bogart               17 EAST-MR                25.94      25.69  
 10 Ethan Devyak              17 RAYS-OH                25.73      25.85  
 11 Andrew Holzman            18 EAST-MR                24.99      25.87  
 12 Max Edwards               17 EAC-NC                 25.12      25.98  
 13 Noah Cairns               20 NCAC-NC                26.58      25.99  
 14 Adam Cocke                17 CAT-NC                 25.89      26.19  
 15 Van Fletcher              41 TAC-NC                 25.84      26.24  
 16 Hayden Ransbury           19 CAT-NC                 25.89      26.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Todd Echols               17 EAC-NC                 26.18      26.42  
 18 Gordon Wheeler            18 UN-OH                  25.48      26.43  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC                 26.29      26.50  
 20 Devon French              17 YFD-MR                 26.33      26.54  
 21 Tom Bilden                20 NCAC-NC                26.04      26.61  
 22 Collin Montague           17 CAT-NC                 27.15      26.71  
 23 Scott Dallamura           38 TAC-NC                 27.06      27.10  
 24 Brian Glat                17 UN-MR                  27.94      27.11  
 25 Michael Dockham           17 STAR-NC                27.88      27.21  
 26 Connor Sept               17 CAT-NC                 26.21      27.23  
 26 Justin Hailey             17 RAYS-OH                26.71      27.23  
 28 Jackson Holcomb           17 CAT-NC                 27.82      27.45  
 29 JT Morehead               18 MAC-NC                 27.40      27.71  
 30 Alec Kahn                 17 YFD-MR                 28.62      27.76  
 31 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC                 26.79      27.80  
 32 Davis Hoover              17 UN-NC                  25.96      27.82  
 33 Ryan Merritt              17 ATOM-NC                28.04      27.87  
 34 Jason Heishman            18 ATOM-NC                28.11      28.22  
 35 Will Egan                 17 MAC-NC                 27.34      28.42  
 36 Joseph Murray             18 MAC-NC                 28.24      28.96  
 37 Bryce Chu                 17 EAST-MR                29.01      29.08  
 38 Chris Chao                17 CAT-NC                 26.96      29.21  
 
Event 31  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              2:48.86    2:40.77   20  
                  35.48     1:16.40 (40.92)     1:58.07 (41.67)     2:40.77 (42.70)
  2 Ava Franks                14 EAST-MR              2:51.02    2:44.45   17  
                  36.86     1:20.46 (43.60)     2:02.63 (42.17)     2:44.45 (41.82)
  3 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               2:49.94    2:45.85   16  
                  37.28     1:19.64 (42.36)     2:02.14 (42.50)     2:45.85 (43.71)
  4 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              2:50.64    2:45.99   15  
                  35.99     1:16.93 (40.94)     2:00.20 (43.27)     2:45.99 (45.79)
  5 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:49.28    2:46.76   14  
                  38.44     1:21.57 (43.13)     2:04.01 (42.44)     2:46.76 (42.75)
  6 Hannah Koh                14 GCY-NC               2:57.97    2:56.27   13  
                  39.80     1:24.71 (44.91)     2:10.78 (46.07)     2:56.27 (45.49)
  7 Isabella Anton            13 MAC-NC               3:01.66    2:59.00   12  
                  41.11     1:26.55 (45.44)     2:12.69 (46.14)     2:59.00 (46.31)
  8 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              3:01.31    3:09.56   11  
                  40.03     1:28.96 (48.93)     2:19.52 (50.56)     3:09.56 (50.04)
B - Final
  9 Hanani Dona               13 MAC-NC               3:02.24    2:56.02    9  
                  42.13     1:26.69 (44.56)     2:11.22 (44.53)     2:56.02 (44.80)
 10 Ella Whitman              14 UN-NC                3:04.16    2:57.12    7  
                  40.74     1:25.53 (44.79)     2:11.80 (46.27)     2:57.12 (45.32)
 11 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              3:06.45    2:59.13    6  
                  40.31     1:25.36 (45.05)     2:11.88 (46.52)     2:59.13 (47.25)
 12 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               3:07.15    3:00.33    5  
                  39.52     1:25.09 (45.57)     2:12.54 (47.45)     3:00.33 (47.79)
 13 Emily Ally                14 GCY-NC               3:02.50    3:01.30    4  
                  40.08     1:26.27 (46.19)     2:13.71 (47.44)     3:01.30 (47.59)
 14 Jessica Jones             13 MAC-NC               3:05.25    3:01.37    3  
                  42.57     1:28.37 (45.80)     2:15.58 (47.21)     3:01.37 (45.79)
 15 Caitlin Horn              13 EAC-NC               3:05.22    3:01.86    2  
                  40.85     1:26.98 (46.13)     2:15.52 (48.54)     3:01.86 (46.34)
 16 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              3:03.67    3:04.01    1  
                  42.38     1:28.84 (46.46)     2:16.76 (47.92)     3:04.01 (47.25)
 
Event 31  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              2:42.40    2:48.86  
                1:22.41   2:48.86 (1:26.45)                                        
  2 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:48.11    2:49.28  
                1:23.51   2:49.28 (1:25.77)                                        
  3 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               2:47.00    2:49.94  
                1:21.59   2:49.94 (1:28.35)                                        
  4 AnneGray Oxrider          13 ATOM-NC              2:49.63    2:50.64  
                1:21.58   2:50.64 (1:29.06)                                        
  5 Ava Franks                14 EAST-MR              2:50.31    2:51.02  
                1:20.55   2:51.02 (1:30.47)                                        
  6 Laura Davis               14 MAC-NC               2:49.75    2:54.87  
                1:23.61   2:54.87 (1:31.26)                                        
  7 Hannah Koh                14 GCY-NC               2:49.29    2:57.97  
                1:22.99   2:57.97 (1:34.98)                                        
  8 Kylie Yoder               14 MAC-NC               3:01.94    2:59.04  
                1:24.81   2:59.04 (1:34.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Oceane Hangyas            14 MAC-NC               2:54.03    2:59.12  
                1:25.62   2:59.12 (1:33.50)                                        
 10 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               3:06.02    2:59.57  
                1:27.29   2:59.57 (1:32.28)                                        
 11 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              3:06.14    3:01.31  
                1:27.52   3:01.31 (1:33.79)                                        
 12 Isabella Anton            13 MAC-NC               3:00.61    3:01.66  
                1:27.42   3:01.66 (1:34.24)                                        
 13 Hanani Dona               13 MAC-NC               3:09.55    3:02.24  
                1:29.86   3:02.24 (1:32.38)                                        
 14 Addie Rogers              14 MAC-NC               2:59.11    3:02.37  
                1:27.32   3:02.37 (1:35.05)                                        
 15 Emily Ally                14 GCY-NC               2:58.04    3:02.50  
                1:26.56   3:02.50 (1:35.94)                                        
 16 Amaya Hanley              14 MAC-NC               2:59.27    3:03.13  
                1:28.02   3:03.13 (1:35.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sunny Xiao                14 SGSA-NC              3:07.79    3:03.67  
                1:29.33   3:03.67 (1:34.34)                                        
 18 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:55.55    3:03.89  
                1:27.78   3:03.89 (1:36.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ella Whitman              14 UN-NC                3:14.26    3:04.16  
                1:29.27   3:04.16 (1:34.89)                                        
 20 Ava Yandle                14 MAC-NC               3:05.13    3:04.36  
                1:28.98   3:04.36 (1:35.38)                                        
 21 Caitlin Horn              13 EAC-NC               3:10.09    3:05.22  
                1:29.43   3:05.22 (1:35.79)                                        
 22 Jessica Jones             13 MAC-NC               3:05.55    3:05.25  
                1:30.14   3:05.25 (1:35.11)                                        
 23 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               3:05.62    3:06.35  
                1:28.63   3:06.35 (1:37.72)                                        
 24 Amelia Steffens           14 MAC-NC               3:05.06    3:06.45  
                1:28.44   3:06.45 (1:38.01)                                        
 24 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              3:01.44    3:06.45  
                1:28.53   3:06.45 (1:37.92)                                        
 26 Morgan Razewski           13 MAC-NC               3:06.55    3:06.86  
                1:31.93   3:06.86 (1:34.93)                                        
 27 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               3:28.60    3:07.08  
                1:31.24   3:07.08 (1:35.84)                                        
 28 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               3:04.34    3:07.15  
                1:30.35   3:07.15 (1:36.80)                                        
 29 Lexi Calder               14 MAC-NC               3:01.08    3:07.24  
                1:29.85   3:07.24 (1:37.39)                                        
 30 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               3:08.62    3:08.04  
                1:29.89   3:08.04 (1:38.15)                                        
 31 Mary Kate Frisbie         13 EAC-NC               3:04.16    3:08.07  
                1:30.33   3:08.07 (1:37.74)                                        
 32 Peyton Wilson             13 GCY-NC               3:12.99    3:08.30  
                1:31.40   3:08.30 (1:36.90)                                        
 33 Reagan Manning            13 RAYS-OH              3:15.58    3:08.91  
                1:32.03   3:08.91 (1:36.88)                                        
 34 Claire Lyons              13 MAC-NC               3:03.55    3:09.73  
                1:32.96   3:09.73 (1:36.77)                                        
 35 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              3:15.00    3:10.96  
                1:30.79   3:10.96 (1:40.17)                                        
 36 Madison Sirgany           14 CAT-NC               3:08.56    3:11.73  
                1:30.31   3:11.73 (1:41.42)                                        
 37 Iris Yang                 13 MAC-NC               3:14.55    3:12.97  
                1:33.91   3:12.97 (1:39.06)                                        
 38 Lillian Smith             14 STAR-NC              3:25.99    3:13.12  
                1:33.18   3:13.12 (1:39.94)                                        
 39 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               3:10.95    3:14.03  
                1:34.57   3:14.03 (1:39.46)                                        
 40 Kourtney Cook             13 GCY-NC               3:15.23    3:14.93  
                1:34.15   3:14.93 (1:40.78)                                        
 41 Hannah Hill               14 RAYS-OH              3:15.19    3:18.86  
                1:35.65   3:18.86 (1:43.21)                                        
 42 Emma Dalton               14 RAYS-OH              3:44.70    3:19.53  
                1:35.85   3:19.53 (1:43.68)                                        
 43 Rowan Bartis              13 MAC-NC               3:16.55    3:23.22  
                1:38.66   3:23.22 (1:44.56)                                        
 44 Abigail Henderson         13 STAR-NC              3:28.52    3:23.76  
                1:40.56   3:23.76 (1:43.20)                                        
 45 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              3:31.69    3:27.76  
                1:40.84   3:27.76 (1:46.92)                                        
 46 Grace Hammond             13 GCY-NC               3:29.23    3:31.32  
                1:41.53   3:31.32 (1:49.79)                                        
 47 Amelia Maxey              13 EAC-NC               3:36.00    3:36.25  
                1:45.13   3:36.25 (1:51.12)                                        
 48 Olivia Hardy              13 EAC-NC               3:42.15    3:37.77  
                1:42.43   3:37.77 (1:55.34)                                        
 49 Julia Goldberg            14 YFD-MR               3:20.50    3:39.28  
                1:45.54   3:39.28 (1:53.74)                                        
 50 Rachel Abele              14 STAR-NC              4:18.37    3:45.17  
                1:48.56   3:45.17 (1:56.61)                                        
 51 Stevie Powell             13 SGSA-NC              4:43.10    4:49.36  
                2:18.23   4:49.36 (2:31.13)                                        
 -- Morgan Thompson           13 RAYS-OH              3:23.18         DQ  
                1:38.33        DQ (1:48.20)                                        
 
Event 31  Women 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olivia Carter             16 EAC-NC               2:53.94    2:43.56   20  
                  38.67     1:20.52 (41.85)     2:02.38 (41.86)     2:43.56 (41.18)
  2 Hayley Kirk               16 KP-SE                2:46.84    2:45.44   17  
                  37.61     1:20.34 (42.73)     2:03.27 (42.93)     2:45.44 (42.17)
  3 Josie Panitz              15 EAST-MR              2:49.13    2:46.72   16  
                  36.94     1:19.07 (42.13)     2:02.72 (43.65)     2:46.72 (44.00)
  4 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               2:48.56    2:48.74   15  
                  39.79     1:22.82 (43.03)     2:06.38 (43.56)     2:48.74 (42.36)
  5 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              2:56.01    2:52.40   14  
                  40.09     1:23.55 (43.46)     2:07.88 (44.33)     2:52.40 (44.52)
  6 Olivia Bene               16 SGSA-NC              2:57.47    2:54.95   13  
                  38.47     1:22.55 (44.08)     2:08.78 (46.23)     2:54.95 (46.17)
  7 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               2:54.65    2:55.00   12  
                  39.34     1:24.10 (44.76)     2:10.22 (46.12)     2:55.00 (44.78)
  8 Grace Allen               15 KP-SE                2:57.40    2:56.46   11  
                  40.10     1:25.44 (45.34)     2:10.06 (44.62)     2:56.46 (46.40)
B - Final
  9 Sydney Geada              16 MAC-NC               2:58.79    2:53.91    9  
                  41.02     1:25.28 (44.26)     2:09.77 (44.49)     2:53.91 (44.14)
 10 Leanna Wall               16 RAYS-OH              3:01.46    2:55.96    7  
                  40.36     1:25.82 (45.46)     2:11.26 (45.44)     2:55.96 (44.70)
 11 Elena Mugno               15 EAST-MR              3:03.42    2:57.29    6  
                  41.03     1:26.18 (45.15)     2:11.95 (45.77)     2:57.29 (45.34)
 12 Anna Vancil               16 GCY-NC               2:58.34    3:00.42    5  
                  40.68     1:25.55 (44.87)     2:12.46 (46.91)     3:00.42 (47.96)
 13 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              3:05.52    3:02.71    4  
                  39.75     1:25.28 (45.53)     2:13.13 (47.85)     3:02.71 (49.58)
 14 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              3:01.30    3:03.52    3  
                  41.61     1:27.83 (46.22)     2:15.68 (47.85)     3:03.52 (47.84)
 15 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              3:09.57    3:04.13    2  
                  41.08     1:28.49 (47.41)     2:16.06 (47.57)     3:04.13 (48.07)
 16 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               3:07.02    3:07.68    1  
                  41.12     1:28.65 (47.53)     2:17.60 (48.95)     3:07.68 (50.08)
 
Event 31  Women 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hayley Kirk               16 KP-SE                2:52.19    2:46.84  
                1:21.05   2:46.84 (1:25.79)                                        
  2 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               2:40.48    2:48.56  
                1:22.49   2:48.56 (1:26.07)                                        
  3 Josie Panitz              15 EAST-MR              2:48.50    2:49.13  
                1:21.09   2:49.13 (1:28.04)                                        
  4 Emily Weiss               15 YFD-MR               2:44.78    2:51.82  
                1:23.98   2:51.82 (1:27.84)                                        
  5 Olivia Carter             16 EAC-NC               3:02.80    2:53.94  
                1:26.16   2:53.94 (1:27.78)                                        
  6 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               2:48.24    2:54.65  
                1:25.51   2:54.65 (1:29.14)                                        
  7 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              2:49.03    2:56.01  
                1:24.44   2:56.01 (1:31.57)                                        
  8 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               2:57.99    2:56.71  
                1:24.07   2:56.71 (1:32.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grace Allen               15 KP-SE                2:54.56    2:57.40  
                1:24.51   2:57.40 (1:32.89)                                        
 10 Olivia Bene               16 SGSA-NC                   NT    2:57.47  
                1:19.95   2:57.47 (1:37.52)                                        
 11 Anna Vancil               16 GCY-NC               3:08.65    2:58.34  
                1:25.87   2:58.34 (1:32.47)                                        
 12 Sarah Frisbie             15 EAC-NC               2:59.22    2:58.51  
                1:26.03   2:58.51 (1:32.48)                                        
 13 Sydney Geada              16 MAC-NC               2:57.45    2:58.79  
                1:27.58   2:58.79 (1:31.21)                                        
 14 Juliette Bichon           16 YFD-MR               2:59.45    3:00.76  
                1:27.60   3:00.76 (1:33.16)                                        
 15 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              3:12.62    3:01.30  
                1:26.82   3:01.30 (1:34.48)                                        
 16 Leanna Wall               16 RAYS-OH              2:59.86    3:01.46  
                1:28.06   3:01.46 (1:33.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Elena Mugno               15 EAST-MR              3:12.00    3:03.42  
                1:29.03   3:03.42 (1:34.39)                                        
 18 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              3:04.49    3:05.52  
                1:28.58   3:05.52 (1:36.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               3:09.77    3:06.17  
                1:29.71   3:06.17 (1:36.46)                                        
 20 Erica Losey               15 EAC-NC               3:20.01    3:06.86  
                1:28.96   3:06.86 (1:37.90)                                        
 21 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               3:03.71    3:07.02  
                1:28.58   3:07.02 (1:38.44)                                        
 22 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              3:12.00    3:09.57  
                1:30.76   3:09.57 (1:38.81)                                        
 23 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              3:02.05    3:11.85  
                1:33.73   3:11.85 (1:38.12)                                        
 24 Annie Grove               15 SGSA-NC              3:11.20    3:12.51  
                1:32.96   3:12.51 (1:39.55)                                        
 25 Lexi Hackett              15 MAC-NC               3:16.15    3:13.11  
                1:33.50   3:13.11 (1:39.61)                                        
 26 Lauren Fries              15 RAYS-OH              3:03.46    3:13.46  
                1:32.95   3:13.46 (1:40.51)                                        
 27 Sophie Hood               15 ATOM-NC              3:05.46    3:13.49  
                1:30.89   3:13.49 (1:42.60)                                        
 28 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               3:09.65    3:17.60  
                1:33.90   3:17.60 (1:43.70)                                        
 29 Kylie Mayhall             15 EAC-NC               3:56.47    3:24.42  
                1:36.71   3:24.42 (1:47.71)                                        
 30 Sophia Parker             15 STAR-NC              3:25.73    3:25.23  
                1:38.13   3:25.23 (1:47.10)                                        
 31 Emma Godwin               16 STAR-NC              3:11.09    3:26.69  
                1:38.80   3:26.69 (1:47.89)                                        
 32 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               3:29.99    3:30.22  
                1:42.61   3:30.22 (1:47.61)                                        
 33 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              3:39.22    3:37.94  
                1:44.05   3:37.94 (1:53.89)                                        
 34 Rebecca Bab               15 YFD-MR               3:40.20    3:47.14  
                1:50.42   3:47.14 (1:56.72)                                        
 35 Irene Segone              16 YFD-MR               3:38.53    3:47.69  
                1:47.20   3:47.69 (2:00.49)                                        
 
Event 31  Women 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              2:47.68    2:46.04   20  
                  37.49     1:18.69 (41.20)     2:02.01 (43.32)     2:46.04 (44.03)
  2 Maddie Smith              17 STAR-NC              2:51.76    2:46.26   17  
                  37.93     1:20.33 (42.40)     2:03.21 (42.88)     2:46.26 (43.05)
  3 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:50.52    2:49.12   16  
                  38.30     1:21.43 (43.13)     2:05.34 (43.91)     2:49.12 (43.78)
  4 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              3:03.02    2:51.44   15  
                  38.49     1:21.83 (43.34)     2:06.26 (44.43)     2:51.44 (45.18)
  5 Olivia Kayye              17 CAT-NC               3:02.16    2:56.87   14  
                  40.10     1:25.26 (45.16)     2:11.62 (46.36)     2:56.87 (45.25)
  6 Claudia Barnett           17 MAC-NC               3:02.68    2:57.94   13  
                  40.11     1:25.84 (45.73)     2:12.62 (46.78)     2:57.94 (45.32)
  7 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               2:55.95    2:59.06   12  
                  40.47     1:25.43 (44.96)     2:11.52 (46.09)     2:59.06 (47.54)
  8 Sydney Haynes             17 MAC-NC               3:06.30    2:59.40   11  
                  40.23     1:25.67 (45.44)     2:12.51 (46.84)     2:59.40 (46.89)
B - Final
  9 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              3:21.14    3:20.16    9  
                  45.64     1:36.45 (50.81)     2:28.02 (51.57)     3:20.16 (52.14)
 
Event 31  Women 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              2:39.28    2:47.68  
                1:19.91   2:47.68 (1:27.77)                                        
  2 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:46.55    2:50.52  
                1:22.54   2:50.52 (1:27.98)                                        
  3 Maddie Smith              17 STAR-NC              2:49.74    2:51.76  
                1:20.16   2:51.76 (1:31.60)                                        
  4 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               2:46.40    2:55.95  
                1:22.29   2:55.95 (1:33.66)                                        
  5 Natalie Ford              17 MAC-NC               2:58.46    2:58.54  
                1:25.11   2:58.54 (1:33.43)                                        
  6 Georgia Panitz            17 EAST-MR              2:53.41    3:00.17  
                1:26.39   3:00.17 (1:33.78)                                        
  7 Olivia Kayye              17 CAT-NC               3:01.67    3:02.16  
                1:27.69   3:02.16 (1:34.47)                                        
  8 Claudia Barnett           17 MAC-NC               2:59.12    3:02.68  
                1:28.07   3:02.68 (1:34.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              2:50.72    3:03.02  
                1:27.68   3:03.02 (1:35.34)                                        
 10 Sydney Haynes             17 MAC-NC               2:54.39    3:06.30  
                1:28.79   3:06.30 (1:37.51)                                        
 11 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              3:23.73    3:21.14  
                1:37.33   3:21.14 (1:43.81)                                        
 
Event 32  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              2:36.77    2:34.89   20  
                  35.75     1:15.12 (39.37)     1:55.48 (40.36)     2:34.89 (39.41)
  2 Garrett Boone             14 ATOM-NC              2:38.53    2:35.00   17  
                  35.24     1:15.45 (40.21)     1:55.40 (39.95)     2:35.00 (39.60)
  3 Julian Maycock            14 SGSA-NC              2:40.80    2:38.32   16  
                  35.99     1:15.93 (39.94)     1:56.95 (41.02)     2:38.32 (41.37)
  4 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              2:41.93    2:39.82   15  
                  35.91     1:16.36 (40.45)     1:57.57 (41.21)     2:39.82 (42.25)
  5 Matthew Kroll             13 MAC-NC               2:37.05    2:41.61   14  
                  35.87     1:16.96 (41.09)     1:59.26 (42.30)     2:41.61 (42.35)
  6 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               2:43.50    2:44.14   13  
                  37.60     1:19.47 (41.87)     2:01.95 (42.48)     2:44.14 (42.19)
  7 Victor Simmons            14 ATOM-NC              2:49.81    2:44.76   12  
                  37.53     1:19.82 (42.29)     2:02.62 (42.80)     2:44.76 (42.14)
  8 Flinn Hering              14 SGSA-NC              2:47.77    2:45.12   11  
                  37.80     1:20.20 (42.40)     2:03.07 (42.87)     2:45.12 (42.05)
B - Final
  9 Sam Reiger                14 ATOM-NC              2:50.60    2:50.48    9  
                  38.71     1:22.12 (43.41)     2:06.62 (44.50)     2:50.48 (43.86)
 10 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              2:54.93    2:51.88    7  
                  38.85     1:23.47 (44.62)     2:07.98 (44.51)     2:51.88 (43.90)
 11 Jack Guenther             13 ATOM-NC              2:55.99    2:53.03    6  
                  38.92     1:23.65 (44.73)     2:09.17 (45.52)     2:53.03 (43.86)
 12 Devin Bunner              14 CAT-NC               2:59.32    2:57.36    5  
                  38.77     1:23.50 (44.73)     2:09.45 (45.95)     2:57.36 (47.91)
 13 Jack Allen                13 KP-SE                3:01.61    2:58.26    4  
                  40.31     1:25.97 (45.66)     2:13.09 (47.12)     2:58.26 (45.17)
 14 Logan Ottke               13 RAYS-OH              3:05.22    2:59.83    3  
                  40.35     1:25.04 (44.69)     2:14.71 (49.67)     2:59.83 (45.12)
 15 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              3:03.01    3:00.86    2  
                  39.39     1:24.87 (45.48)     2:12.76 (47.89)     3:00.86 (48.10)
 16 Eli Devyak                13 RAYS-OH              3:10.64    3:11.05    1  
                  43.67     1:32.36 (48.69)     2:22.06 (49.70)     3:11.05 (48.99)
 
Event 32  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              2:38.33    2:36.77  
                1:17.09   2:36.77 (1:19.68)                                        
  2 Matthew Kroll             13 MAC-NC               2:43.07    2:37.05  
                1:14.44   2:37.05 (1:22.61)                                        
  3 Garrett Boone             14 ATOM-NC              2:39.44    2:38.53  
                1:17.46   2:38.53 (1:21.07)                                        
  4 Benjamin Hager            14 MAC-NC               2:44.82    2:39.47  
                1:17.02   2:39.47 (1:22.45)                                        
  5 Julian Maycock            14 SGSA-NC              2:44.10    2:40.80  
                1:17.04   2:40.80 (1:23.76)                                        
  6 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              2:46.55    2:41.93  
                1:17.45   2:41.93 (1:24.48)                                        
  7 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               2:47.11    2:43.50  
                1:18.52   2:43.50 (1:24.98)                                        
  8 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:47.71    2:44.05  
                1:21.10   2:44.05 (1:22.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andy Dorsel               14 MAC-NC               2:49.47    2:46.82  
                1:21.67   2:46.82 (1:25.15)                                        
 10 Flinn Hering              14 SGSA-NC              2:53.80    2:47.77  
                1:22.10   2:47.77 (1:25.67)                                        
 11 Nathan Adams              14 MAC-NC               3:00.55    2:49.28  
                1:23.60   2:49.28 (1:25.68)                                        
 12 Victor Simmons            14 ATOM-NC              2:43.52    2:49.81  
                1:20.86   2:49.81 (1:28.95)                                        
 13 Sam Reiger                14 ATOM-NC              2:47.54    2:50.60  
                1:23.16   2:50.60 (1:27.44)                                        
 14 Wesley Barnett            14 MAC-NC               2:45.55    2:51.42  
                1:22.84   2:51.42 (1:28.58)                                        
 15 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               2:50.80    2:51.85  
                1:23.15   2:51.85 (1:28.70)                                        
 16 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              2:59.31    2:54.93  
                1:25.85   2:54.93 (1:29.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jack Guenther             13 ATOM-NC              3:01.01    2:55.99  
                1:24.75   2:55.99 (1:31.24)                                        
 18 Devin Bunner              14 CAT-NC               3:09.36    2:59.32  
                1:25.94   2:59.32 (1:33.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              2:54.12    2:59.63  
                1:26.17   2:59.63 (1:33.46)                                        
 20 Jack Allen                13 KP-SE                3:01.14    3:01.61  
                1:28.12   3:01.61 (1:33.49)                                        
 21 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              3:01.98    3:03.01  
                1:28.24   3:03.01 (1:34.77)                                        
 22 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               3:09.27    3:04.12  
                1:26.95   3:04.12 (1:37.17)                                        
 23 Fletcher Tate             13 GCY-NC               3:07.24    3:04.66  
                1:26.79   3:04.66 (1:37.87)                                        
 24 Logan Ottke               13 RAYS-OH              3:30.38    3:05.22  
                1:28.26   3:05.22 (1:36.96)                                        
 25 Tommy Frye                14 MAC-NC               3:02.94    3:06.17  
                1:31.06   3:06.17 (1:35.11)                                        
 26 Eli Devyak                13 RAYS-OH              3:02.63    3:10.64  
                1:32.73   3:10.64 (1:37.91)                                        
 27 Ray Zhang                 13 GCY-NC               3:01.99    3:11.01  
                1:33.11   3:11.01 (1:37.90)                                        
 28 Aidan Spottswood          14 EAC-NC               3:10.57    3:11.69  
                1:32.25   3:11.69 (1:39.44)                                        
 29 Owen Rock                 14 GCY-NC               3:11.33    3:17.36  
                1:22.31   3:17.36 (1:55.05)                                        
 30 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              3:25.85    3:21.15  
                1:35.97   3:21.15 (1:45.18)                                        
 31 Max Boho                  14 RAYS-OH              3:25.43    3:21.80  
                1:38.79   3:21.80 (1:43.01)                                        
 32 Diego Fortson             14 RAYS-OH              3:20.78    3:22.01  
                1:38.84   3:22.01 (1:43.17)                                        
 33 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              3:26.86    3:26.62  
                1:40.10   3:26.62 (1:46.52)                                        
 34 Bryson Mrzygod            13 ATOM-NC              3:30.36    3:31.90  
                1:38.72   3:31.90 (1:53.18)                                        
 35 Blake Lyon                14 ATOM-NC              3:32.72    3:34.73  
                1:40.63   3:34.73 (1:54.10)                                        
 36 Sam Patterson             14 RAYS-OH              4:07.27    3:39.14  
                1:44.34   3:39.14 (1:54.80)                                        
 37 Chris Moye                13 EAC-NC               4:00.00    3:48.46  
                1:49.85   3:48.46 (1:58.61)                                        
 
Event 32  Men 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              2:29.75    2:26.82   20  
                  34.12     1:11.54 (37.42)     1:48.69 (37.15)     2:26.82 (38.13)
  2 Griffin Manning           16 RAYS-OH              2:36.19    2:31.38   17  
                  33.57     1:12.02 (38.45)     1:51.58 (39.56)     2:31.38 (39.80)
  3 Jack Meehan               15 ATOM-NC              2:38.99    2:32.05   16  
                  33.56     1:11.85 (38.29)     1:51.96 (40.11)     2:32.05 (40.09)
  4 Ben Duckworth             15 EAC-NC               2:34.18    2:32.74   15  
                  33.16     1:11.50 (38.34)     1:51.55 (40.05)     2:32.74 (41.19)
  5 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              2:44.70    2:36.31   14  
                  35.47     1:15.73 (40.26)     1:55.86 (40.13)     2:36.31 (40.45)
  6 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              2:37.59    2:38.10   13  
                  35.35     1:15.67 (40.32)     1:56.82 (41.15)     2:38.10 (41.28)
  7 Alex Bria                 16 CAT-NC               2:44.23    2:38.39   12  
                  35.53     1:15.75 (40.22)     1:57.22 (41.47)     2:38.39 (41.17)
  8 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              2:46.22    2:43.33   11  
                  37.08     1:17.87 (40.79)     2:00.80 (42.93)     2:43.33 (42.53)
B - Final
  9 Aidan Wilson              15 EAST-MR              2:47.52    2:41.09    9  
                  36.70     1:17.88 (41.18)     2:00.34 (42.46)     2:41.09 (40.75)
 10 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               2:47.80    2:41.17    7  
                  36.28     1:17.20 (40.92)     1:59.55 (42.35)     2:41.17 (41.62)
 11 Jack Neilsen              15 UN-NC                2:51.82    2:48.40    6  
                  37.95     1:19.80 (41.85)     2:04.51 (44.71)     2:48.40 (43.89)
 12 Alex Miller               16 EAST-MR              2:49.89    2:49.71    5  
                  37.04     1:19.58 (42.54)     2:04.19 (44.61)     2:49.71 (45.52)
 13 Landon Hartis             15 EAC-NC               2:55.83    2:50.73    4  
                  38.27     1:21.71 (43.44)     2:06.44 (44.73)     2:50.73 (44.29)
 14 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              2:53.93    2:55.43    3  
                  39.01     1:23.01 (44.00)     2:09.46 (46.45)     2:55.43 (45.97)
 15 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               2:54.87    2:56.70    2  
                  39.97     1:24.54 (44.57)     2:10.73 (46.19)     2:56.70 (45.97)
 16 Kenneth Lowe              15 MAC-NC               2:51.73    2:59.62    1  
                  38.91     1:25.81 (46.90)     2:14.21 (48.40)     2:59.62 (45.41)
 
Event 32  Men 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              2:30.53    2:29.75  
                1:14.54   2:29.75 (1:15.21)                                        
  2 Ben Duckworth             15 EAC-NC               2:26.88    2:34.18  
                1:13.44   2:34.18 (1:20.74)                                        
  3 Griffin Manning           16 RAYS-OH              2:37.48    2:36.19  
                1:16.58   2:36.19 (1:19.61)                                        
  4 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              2:30.68    2:37.59  
                1:15.69   2:37.59 (1:21.90)                                        
  5 Jack Meehan               15 ATOM-NC              2:29.22    2:38.99  
                1:15.35   2:38.99 (1:23.64)                                        
  6 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:44.16    2:41.32  
                1:18.62   2:41.32 (1:22.70)                                        
  7 Alex Bria                 16 CAT-NC               2:35.39    2:44.23  
                1:17.87   2:44.23 (1:26.36)                                        
  8 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              2:38.12    2:44.70  
                1:19.92   2:44.70 (1:24.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              2:50.14    2:46.22  
                1:20.16   2:46.22 (1:26.06)                                        
 10 Aidan Wilson              15 EAST-MR              2:51.86    2:47.52  
                1:19.85   2:47.52 (1:27.67)                                        
 11 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               2:40.53    2:47.80  
                1:19.69   2:47.80 (1:28.11)                                        
 12 Alex Miller               16 EAST-MR              3:01.00    2:49.89  
                1:20.35   2:49.89 (1:29.54)                                        
 13 Kenneth Lowe              15 MAC-NC               2:48.37    2:51.73  
                1:23.44   2:51.73 (1:28.29)                                        
 14 Jack Neilsen              15 UN-NC                2:45.45    2:51.82  
                1:20.23   2:51.82 (1:31.59)                                        
 15 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               2:50.94    2:53.62  
                1:23.58   2:53.62 (1:30.04)                                        
 16 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              2:54.54    2:53.93  
                1:21.99   2:53.93 (1:31.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               2:54.69    2:54.87  
                1:23.45   2:54.87 (1:31.42)                                        
 18 Landon Hartis             15 EAC-NC               2:46.73    2:55.83  
                1:24.65   2:55.83 (1:31.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              2:54.86    2:58.81  
                1:25.93   2:58.81 (1:32.88)                                        
 20 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              2:50.54    3:02.00  
                1:27.46   3:02.00 (1:34.54)                                        
 21 Jonah Shin                15 RAYS-OH              3:09.49    3:06.11  
                1:31.05   3:06.11 (1:35.06)                                        
 22 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              3:09.74    3:22.16  
                1:36.72   3:22.16 (1:45.44)                                        
 23 Shea Brothers             16 YFD-MR               3:29.11    3:25.00  
                1:35.12   3:25.00 (1:49.88)                                        
 
Event 32  Men 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Cairns               20 NCAC-NC              2:32.22    2:26.70   20  
                  34.15     1:11.24 (37.09)     1:48.73 (37.49)     2:26.70 (37.97)
  2 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              2:32.62    2:30.01   17  
                  33.73     1:11.56 (37.83)     1:50.75 (39.19)     2:30.01 (39.26)
  3 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               2:36.94    2:33.16   16  
                  35.29     1:13.69 (38.40)     1:53.29 (39.60)     2:33.16 (39.87)
  4 Ben Slate                 20 UN-NC                2:36.99    2:35.38   15  
                  34.88     1:14.68 (39.80)     1:55.55 (40.87)     2:35.38 (39.83)
  5 Liam Bogart               17 EAST-MR              2:37.29    2:36.76   14  
                  35.91     1:15.63 (39.72)     1:56.53 (40.90)     2:36.76 (40.23)
  6 Todd Echols               17 EAC-NC               2:38.49    2:36.86   13  
                  34.99     1:15.08 (40.09)     1:56.25 (41.17)     2:36.86 (40.61)
  7 Alec Kahn                 17 YFD-MR               2:43.95    2:42.53   12  
                  36.60     1:18.04 (41.44)     2:00.12 (42.08)     2:42.53 (42.41)
  8 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               2:40.13    2:43.77   11  
                  36.11     1:17.84 (41.73)     2:00.75 (42.91)     2:43.77 (43.02)
B - Final
  9 Michael Dockham           17 STAR-NC              2:46.44    2:36.30    9  
                  34.35     1:13.92 (39.57)     1:55.33 (41.41)     2:36.30 (40.97)
 10 Ben Esposito              17 GCY-NC               2:44.91    2:46.29    7  
                  36.16     1:17.45 (41.29)     2:01.56 (44.11)     2:46.29 (44.73)
 11 Joseph Murray             18 MAC-NC               2:48.26    2:48.97    6  
                  37.54     1:20.91 (43.37)     2:05.75 (44.84)     2:48.97 (43.22)
 12 Collin Montague           17 CAT-NC               2:47.40    2:50.79    5  
                  37.20     1:21.97 (44.77)     2:07.15 (45.18)     2:50.79 (43.64)
 13 Justin Hailey             17 RAYS-OH              3:02.18    3:00.26    4  
                  39.82     1:25.15 (45.33)     2:12.84 (47.69)     3:00.26 (47.42)
 
Event 32  Men 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noah Cairns               20 NCAC-NC              2:25.45    2:32.22  
                1:14.11   2:32.22 (1:18.11)                                        
  2 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              2:25.67    2:32.62  
                1:14.97   2:32.62 (1:17.65)                                        
  3 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               2:30.13    2:36.94  
                1:15.95   2:36.94 (1:20.99)                                        
  4 Ben Slate                 20 UN-NC                2:23.81    2:36.99  
                1:16.38   2:36.99 (1:20.61)                                        
  5 Liam Bogart               17 EAST-MR              2:45.19    2:37.29  
                1:15.59   2:37.29 (1:21.70)                                        
  6 Connor Sept               17 CAT-NC               2:35.76    2:38.32  
                1:15.76   2:38.32 (1:22.56)                                        
  7 Todd Echols               17 EAC-NC               2:38.16    2:38.49  
                1:15.23   2:38.49 (1:23.26)                                        
  8 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               2:43.03    2:40.13  
                1:14.85   2:40.13 (1:25.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              2:35.89    2:40.77  
                1:16.02   2:40.77 (1:24.75)                                        
 10 Justin Conklin            18 MAC-NC               2:21.46    2:41.23  
                1:17.46   2:41.23 (1:23.77)                                        
 11 Alec Kahn                 17 YFD-MR               2:36.73    2:43.95  
                1:17.86   2:43.95 (1:26.09)                                        
 12 Ben Esposito              17 GCY-NC               2:46.40    2:44.91  
                1:17.98   2:44.91 (1:26.93)                                        
 13 Michael Dockham           17 STAR-NC              2:38.89    2:46.44  
                1:19.50   2:46.44 (1:26.94)                                        
 14 Collin Montague           17 CAT-NC               2:52.29    2:47.40  
                1:19.57   2:47.40 (1:27.83)                                        
 15 Joseph Murray             18 MAC-NC               2:38.92    2:48.26  
                1:20.06   2:48.26 (1:28.20)                                        
 16 Will Egan                 17 MAC-NC               2:36.55    2:49.69  
                1:19.37   2:49.69 (1:30.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jason Heishman            18 ATOM-NC              2:37.84    2:50.21  
                1:20.09   2:50.21 (1:30.12)                                        
 18 Ryan Merritt              17 ATOM-NC              3:05.73    3:01.84  
                1:26.25   3:01.84 (1:35.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Justin Hailey             17 RAYS-OH              3:05.38    3:02.18  
                1:27.13   3:02.18 (1:35.05)                                        
 20 Davis Hoover              17 UN-NC                2:53.79    3:06.65  
                1:29.37   3:06.65 (1:37.28)                                        
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Morgan Jones              14 SGSA-NC              2:23.73    2:20.12   20  
                  33.52     1:09.31 (35.79)     1:45.59 (36.28)     2:20.12 (34.53)
  2 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:34.04    2:29.43   17  
                  36.20     1:14.29 (38.09)     1:52.83 (38.54)     2:29.43 (36.60)
  3 Katie Rauch               14 ATOM-NC              2:31.03    2:30.10   16  
                  35.29     1:12.90 (37.61)     1:51.66 (38.76)     2:30.10 (38.44)
  4 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:35.19    2:30.53   15  
                  36.33     1:14.95 (38.62)     1:53.04 (38.09)     2:30.53 (37.49)
  5 Olivia Lind               14 EAST-MR              2:32.84    2:32.76   14  
                  35.40     1:13.31 (37.91)     1:53.05 (39.74)     2:32.76 (39.71)
  6 Hanani Dona               13 MAC-NC               2:34.03    2:33.15   13  
                  37.29     1:16.75 (39.46)     1:55.79 (39.04)     2:33.15 (37.36)
  7 Mackenzie Rider           14 UN-NC                2:34.26    2:33.45   12  
                  36.68     1:15.68 (39.00)     1:55.08 (39.40)     2:33.45 (38.37)
  8 Sadie Covington           13 UN-NC                2:35.17    2:34.89   11  
                  37.40     1:16.61 (39.21)     1:56.80 (40.19)     2:34.89 (38.09)
B - Final
  9 Abby Susec                14 RAYS-OH              2:40.08    2:29.55    9  
                  34.72     1:12.54 (37.82)     1:51.79 (39.25)     2:29.55 (37.76)
 10 Corinne Davenport         14 STAR-NC              2:38.30    2:34.27    7  
                  35.67     1:13.78 (38.11)     1:54.31 (40.53)     2:34.27 (39.96)
 11 Avery Murray              13 MAC-NC               2:39.29    2:35.43    6  
                  37.77     1:17.13 (39.36)     1:57.07 (39.94)     2:35.43 (38.36)
 12 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              2:39.72    2:37.92    5  
                  36.80     1:16.62 (39.82)     1:57.74 (41.12)     2:37.92 (40.18)
 13 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:42.43    2:37.98    4  
                  37.62     1:17.31 (39.69)     1:58.05 (40.74)     2:37.98 (39.93)
 14 Cam Thomas                14 GCY-NC               2:40.10    2:39.07    3  
                  38.11     1:19.88 (41.77)     2:00.49 (40.61)     2:39.07 (38.58)
 15 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              2:40.22    2:40.32    2  
                  38.83     1:19.09 (40.26)     1:59.96 (40.87)     2:40.32 (40.36)
 16 Hannah Hill               14 RAYS-OH              2:39.01    2:40.57    1  
                  36.33     1:17.59 (41.26)     2:00.19 (42.60)     2:40.57 (40.38)
 
Event 33  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan Jones              14 SGSA-NC              2:28.46    2:23.73  
                1:11.23   2:23.73 (1:12.50)                                        
  2 Katie Rauch               14 ATOM-NC              2:23.40    2:31.03  
                1:13.37   2:31.03 (1:17.66)                                        
  3 Susan Mumford             14 MAC-NC               2:27.93    2:31.08  
                1:13.66   2:31.08 (1:17.42)                                        
  4 Ava Yandle                14 MAC-NC               2:30.81    2:31.72  
                1:14.25   2:31.72 (1:17.47)                                        
  5 Claire Russell            14 MAC-NC               2:27.23    2:31.77  
                1:15.04   2:31.77 (1:16.73)                                        
  6 Madeline Menkhaus         13 MAC-NC               2:38.73    2:32.05  
                1:14.91   2:32.05 (1:17.14)                                        
  7 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               2:27.18    2:32.19  
  8 Morgan Razewski           13 MAC-NC               2:32.55    2:32.27  
                1:16.88   2:32.27 (1:15.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Olivia Lind               14 EAST-MR              2:35.10    2:32.84  
                1:13.29   2:32.84 (1:19.55)                                        
 10 Hanani Dona               13 MAC-NC               2:36.55    2:34.03  
                1:17.57   2:34.03 (1:16.46)                                        
 11 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:30.79    2:34.04  
                1:16.49   2:34.04 (1:17.55)                                        
 12 Mackenzie Rider           14 UN-NC                2:34.23    2:34.26  
                1:16.56   2:34.26 (1:17.70)                                        
 13 Sadie Covington           13 UN-NC                2:38.90    2:35.17  
                1:16.62   2:35.17 (1:18.55)                                        
 14 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:31.00    2:35.19  
                1:16.14   2:35.19 (1:19.05)                                        
 15 Laura Davis               14 MAC-NC               2:36.56    2:36.88  
                1:16.19   2:36.88 (1:20.69)                                        
 16 Iris Yang                 13 MAC-NC               2:41.55    2:36.95  
                1:19.22   2:36.95 (1:17.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kylie Yoder               14 MAC-NC               2:35.68    2:37.31  
                1:16.94   2:37.31 (1:20.37)                                        
 18 Rowan Bartis              13 MAC-NC               2:37.72    2:37.96  
                1:17.28   2:37.96 (1:20.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Corinne Davenport         14 STAR-NC              2:45.11    2:38.30  
                1:18.02   2:38.30 (1:20.28)                                        
 20 Amaya Hanley              14 MAC-NC               2:33.87    2:38.78  
                1:16.64   2:38.78 (1:22.14)                                        
 21 Hannah Hill               14 RAYS-OH              2:42.22    2:39.01  
                1:18.60   2:39.01 (1:20.41)                                        
 22 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:34.18    2:39.19  
                1:17.74   2:39.19 (1:21.45)                                        
 23 Avery Murray              13 MAC-NC               2:45.55    2:39.29  
                1:20.66   2:39.29 (1:18.63)                                        
 24 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              2:38.40    2:39.55  
                1:17.14   2:39.55 (1:22.41)                                        
 25 Maxine Middlesworth       13 ATOM-NC              2:42.14    2:39.72  
                1:18.66   2:39.72 (1:21.06)                                        
 26 Abby Susec                14 RAYS-OH              2:32.27    2:40.08  
                1:19.02   2:40.08 (1:21.06)                                        
 27 Cam Thomas                14 GCY-NC               2:46.62    2:40.10  
                1:20.09   2:40.10 (1:20.01)                                        
 28 Alison Thome              13 MAC-NC               2:36.55    2:40.19  
                1:18.51   2:40.19 (1:21.68)                                        
 29 Kyndall Beane             14 SGSA-NC              2:40.02    2:40.22  
                1:20.05   2:40.22 (1:20.17)                                        
 30 Claire Lyons              13 MAC-NC               2:40.08    2:41.90  
                1:20.63   2:41.90 (1:21.27)                                        
 31 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:49.04    2:42.43  
                1:19.36   2:42.43 (1:23.07)                                        
 32 Izza Gaskey               14 MAC-NC               2:38.49    2:42.60  
                1:19.02   2:42.60 (1:23.58)                                        
 33 Amanda Losey              14 UN-NC                2:44.05    2:42.67  
                1:19.33   2:42.67 (1:23.34)                                        
 34 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               2:50.76    2:43.17  
                1:20.30   2:43.17 (1:22.87)                                        
 35 Morgan Thompson           13 RAYS-OH              2:45.89    2:43.25  
                1:20.92   2:43.25 (1:22.33)                                        
 36 Jessica Jones             13 MAC-NC               2:44.55    2:43.64  
                1:21.62   2:43.64 (1:22.02)                                        
 37 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               2:50.38    2:43.75  
                1:20.16   2:43.75 (1:23.59)                                        
 38 Kourtney Cook             13 GCY-NC               2:52.81    2:44.31  
                1:19.84   2:44.31 (1:24.47)                                        
 39 Julianna Wojno            13 UN-OH                2:56.76    2:45.00  
                1:22.09   2:45.00 (1:22.91)                                        
 40 Isabella Anton            13 MAC-NC               2:48.86    2:45.14  
                1:21.53   2:45.14 (1:23.61)                                        
 41 Claire Heetderks          13 CAT-NC               2:46.09    2:45.61  
                1:19.65   2:45.61 (1:25.96)                                        
 42 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              2:38.94    2:45.72  
                1:20.51   2:45.72 (1:25.21)                                        
 43 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               2:57.00    2:46.35  
                1:21.99   2:46.35 (1:24.36)                                        
 44 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               2:43.36    2:46.71  
                1:21.29   2:46.71 (1:25.42)                                        
 45 Kate Stafford             14 GCY-NC               2:38.13    2:48.64  
                1:21.67   2:48.64 (1:26.97)                                        
 46 Maggie Emmons             13 ATOM-NC              2:54.53    2:48.89  
                1:22.27   2:48.89 (1:26.62)                                        
 47 Grace Hammond             13 GCY-NC               2:49.89    2:49.85  
                1:22.33   2:49.85 (1:27.52)                                        
 48 Julianna Rieker           13 EAC-NC               2:55.22    2:52.14  
                1:24.06   2:52.14 (1:28.08)                                        
 49 Sarah Grubb               14 GCY-NC               2:55.38    2:52.77  
                1:23.91   2:52.77 (1:28.86)                                        
 50 Anabelle Short            13 SGSA-NC              2:51.14    2:54.36  
                1:24.67   2:54.36 (1:29.69)                                        
 51 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC              3:02.44    2:54.38  
                1:24.35   2:54.38 (1:30.03)                                        
 52 Madison Sirgany           14 CAT-NC               2:48.40    2:54.76  
                1:23.77   2:54.76 (1:30.99)                                        
 53 Ede Kosik                 13 CAT-NC               2:55.02    2:55.04  
                1:24.83   2:55.04 (1:30.21)                                        
 54 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               2:58.00    2:56.23  
                1:26.84   2:56.23 (1:29.39)                                        
 55 Ellie Fryer               14 RAYS-OH              2:59.76    2:58.22  
                1:25.76   2:58.22 (1:32.46)                                        
 56 Kelly Vann                14 CAT-NC               2:51.38    2:59.07  
                1:27.83   2:59.07 (1:31.24)                                        
 57 Abigail Stevens           14 STAR-NC              3:01.96    3:00.95  
                1:27.46   3:00.95 (1:33.49)                                        
 58 Audrey Sander             13 CAT-NC               3:30.00    3:01.58  
                1:28.70   3:01.58 (1:32.88)                                        
 59 Abigail Caveness          14 KP-SE                3:05.77    3:06.66  
                1:31.69   3:06.66 (1:34.97)                                        
 60 Beatrix Wolverton         14 EAC-NC               3:20.00    3:12.06  
                1:32.15   3:12.06 (1:39.91)                                        
 61 Katherine Bales           14 SGSA-NC              3:17.47    3:14.38  
                1:36.37   3:14.38 (1:38.01)                                        
 62 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               3:28.16    3:26.41  
                1:42.99   3:26.41 (1:43.42)                                        
 
Event 33  Women 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olivia Carter             16 EAC-NC               2:26.56    2:15.40   20  
                  33.19     1:07.37 (34.18)     1:41.91 (34.54)     2:15.40 (33.49)
  2 Cora Dupre                16 RAYS-OH              2:22.60    2:21.84   17  
                  33.63     1:09.64 (36.01)     1:45.33 (35.69)     2:21.84 (36.51)
  3 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              2:26.50    2:24.41   16  
                  34.29     1:11.07 (36.78)     1:48.08 (37.01)     2:24.41 (36.33)
  4 McKenzie Campbell         16 GCY-NC               2:32.24    2:29.00   15  
                  34.69     1:12.77 (38.08)     1:51.78 (39.01)     2:29.00 (37.22)
  5 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              2:29.52    2:30.49   14  
                  35.49     1:13.49 (38.00)     1:52.74 (39.25)     2:30.49 (37.75)
  6 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              2:28.63    2:30.79   13  
                  35.30     1:13.40 (38.10)     1:52.52 (39.12)     2:30.79 (38.27)
  7 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              2:27.09    2:33.04   12  
                  34.09     1:12.86 (38.77)     1:53.24 (40.38)     2:33.04 (39.80)
  8 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:30.39    2:33.39   11  
                  35.40     1:14.23 (38.83)     1:54.10 (39.87)     2:33.39 (39.29)
B - Final
  9 Lydia Plasser             16 EAC-NC               2:32.30    2:30.15    9  
                  35.17     1:12.21 (37.04)     1:51.31 (39.10)     2:30.15 (38.84)
 10 Leanna Wall               16 RAYS-OH              2:34.83    2:30.58    7  
                  35.20     1:13.71 (38.51)     1:52.71 (39.00)     2:30.58 (37.87)
 11 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC               2:34.66    2:31.76    6  
                  35.98     1:14.13 (38.15)     1:53.12 (38.99)     2:31.76 (38.64)
 12 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:34.91    2:33.25    5  
                  35.79     1:14.82 (39.03)     1:54.57 (39.75)     2:33.25 (38.68)
 13 Anna Ketron               15 UN-MR                2:32.66    2:33.28    4  
                  36.21     1:15.01 (38.80)     1:54.19 (39.18)     2:33.28 (39.09)
 14 Grace Allen               15 KP-SE                2:33.55    2:33.72    3  
                  35.89     1:14.75 (38.86)     1:55.08 (40.33)     2:33.72 (38.64)
 15 Esme Blackstock           15 YFD-MR               2:35.37    2:34.59    2  
                  37.25     1:16.74 (39.49)     1:57.28 (40.54)     2:34.59 (37.31)
 16 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              2:34.86    2:34.91    1  
                  36.92     1:16.48 (39.56)     1:56.32 (39.84)     2:34.91 (38.59)
 
Event 33  Women 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH              2:23.14    2:22.60  
                1:09.15   2:22.60 (1:13.45)                                        
  2 Amy Dragelin              16 MAC-NC               2:18.59    2:23.53  
                1:09.58   2:23.53 (1:13.95)                                        
  3 Josie Panitz              15 EAST-MR              2:25.83    2:24.99  
                1:10.82   2:24.99 (1:14.17)                                        
  4 Liza Whitmire             15 ATOM-NC              2:23.47    2:26.50  
                1:11.44   2:26.50 (1:15.06)                                        
  5 Olivia Carter             16 EAC-NC               2:18.53    2:26.56  
                1:12.03   2:26.56 (1:14.53)                                        
  6 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              2:25.59    2:27.09  
                1:13.47   2:27.09 (1:13.62)                                        
  7 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              2:29.73    2:28.63  
                1:12.11   2:28.63 (1:16.52)                                        
  8 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              2:28.58    2:29.52  
                1:13.01   2:29.52 (1:16.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:30.78    2:30.39  
                1:13.69   2:30.39 (1:16.70)                                        
 10 Sarah Barton              15 MAC-NC               2:35.90    2:30.52  
                1:14.13   2:30.52 (1:16.39)                                        
 11 McKenzie Campbell         16 GCY-NC               2:30.92    2:32.24  
                1:14.27   2:32.24 (1:17.97)                                        
 12 Lydia Plasser             16 EAC-NC               2:35.39    2:32.30  
                1:16.21   2:32.30 (1:16.09)                                        
 13 Anna Ketron               15 UN-MR                2:36.72    2:32.66  
                1:16.48   2:32.66 (1:16.18)                                        
 14 Grace Allen               15 KP-SE                2:35.66    2:33.55  
                1:14.96   2:33.55 (1:18.59)                                        
 15 Mikayla Klein             15 EAST-MR              2:28.79    2:33.90  
                1:12.56   2:33.90 (1:21.34)                                        
 16 Allyson (Allyca Accordin  15 MAC-NC               2:37.48    2:34.66  
                1:15.84   2:34.66 (1:18.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leanna Wall               16 RAYS-OH              2:32.07    2:34.83  
                1:16.31   2:34.83 (1:18.52)                                        
 18 Maddie Rountree           15 SGSA-NC              2:41.46    2:34.86  
                1:16.89   2:34.86 (1:17.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:45.05    2:34.91  
                1:16.34   2:34.91 (1:18.57)                                        
 20 Rachel Daly               15 UN-NC                2:37.09    2:35.36  
                1:16.11   2:35.36 (1:19.25)                                        
 21 Esme Blackstock           15 YFD-MR               2:35.33    2:35.37  
                1:16.31   2:35.37 (1:19.06)                                        
 22 Janie Smith               15 MAC-NC               2:31.59    2:35.52  
                1:15.70   2:35.52 (1:19.82)                                        
 23 Elena Mugno               15 EAST-MR              2:42.76    2:35.94  
                1:17.95   2:35.94 (1:17.99)                                        
 24 Meredith Wolf             16 RAYS-OH              2:33.25    2:36.27  
                1:15.45   2:36.27 (1:20.82)                                        
 25 Grace Brashear            15 ATOM-NC              2:55.25    2:36.64  
                1:17.03   2:36.64 (1:19.61)                                        
 26 Maggie Whitman            16 UN-NC                2:34.92    2:37.61  
                1:16.59   2:37.61 (1:21.02)                                        
 27 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              2:41.91    2:38.29  
                1:20.62   2:38.29 (1:17.67)                                        
 28 Amelia Kudela             15 ATOM-NC              2:38.77    2:38.85  
                1:18.54   2:38.85 (1:20.31)                                        
 29 Katie Wang                15 EAST-MR              2:51.54    2:39.08  
                1:18.68   2:39.08 (1:20.40)                                        
 30 Sophia Allan              15 EAST-MR              2:52.66    2:39.20  
                1:18.46   2:39.20 (1:20.74)                                        
 31 Rebecca Glebus            16 SGSA-NC              2:41.92    2:39.63  
                1:19.66   2:39.63 (1:19.97)                                        
 32 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              2:50.35    2:40.26  
                1:19.89   2:40.26 (1:20.37)                                        
 33 Ella Vendal               15 ATOM-NC              2:34.84    2:40.29  
                1:17.37   2:40.29 (1:22.92)                                        
 34 Omega Pinnix              15 GCY-NC               2:34.86    2:40.87  
                1:18.24   2:40.87 (1:22.63)                                        
 35 Bianca Candelaria         16 CAT-NC               2:41.56    2:41.07  
                1:17.82   2:41.07 (1:23.25)                                        
 36 Carolyn Blenk             15 EAST-MR              2:45.85    2:42.23  
                1:19.05   2:42.23 (1:23.18)                                        
 37 Jazmine Smith             16 EAST-MR              2:35.22    2:43.01  
                1:18.75   2:43.01 (1:24.26)                                        
 38 Anna Baker                15 RAYS-OH              2:48.88    2:43.87  
                1:21.09   2:43.87 (1:22.78)                                        
 39 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              2:37.16    2:44.11  
                1:19.95   2:44.11 (1:24.16)                                        
 40 Lexi Hackett              15 MAC-NC               2:41.71    2:44.21  
                1:19.59   2:44.21 (1:24.62)                                        
 41 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               2:44.19    2:44.53  
                1:19.70   2:44.53 (1:24.83)                                        
 42 Julia Radomisli           15 YFD-MR               2:48.46    2:44.63  
                1:21.39   2:44.63 (1:23.24)                                        
 43 Renny Ingalls             15 ATOM-NC              2:40.60    2:45.45  
                1:22.27   2:45.45 (1:23.18)                                        
 44 Lily Buckley              15 EAST-MR              2:59.81    2:46.02  
                1:20.89   2:46.02 (1:25.13)                                        
 45 Julianne Schneider        16 SGSA-NC              2:46.00    2:46.56  
                1:24.39   2:46.56 (1:22.17)                                        
 46 Audrey Sept               15 CAT-NC               2:46.54    2:46.59  
                1:22.09   2:46.59 (1:24.50)                                        
 47 Valerie Kluepfel          15 SGSA-NC              2:45.51    2:46.72  
                1:21.84   2:46.72 (1:24.88)                                        
 48 Madden Jones              15 SGSA-NC              2:52.87    2:48.22  
                1:23.86   2:48.22 (1:24.36)                                        
 49 Emma Hardy                15 EAC-NC               2:47.30    2:48.73  
                1:20.78   2:48.73 (1:27.95)                                        
 50 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              2:48.94    2:49.13  
                1:22.16   2:49.13 (1:26.97)                                        
 51 Sarah Green               15 YFD-MR               2:49.17    2:49.28  
                1:24.25   2:49.28 (1:25.03)                                        
 52 MacKenzie Cresci          15 EAC-NC               2:55.00    2:50.08  
                1:23.83   2:50.08 (1:26.25)                                        
 53 Jessica Moye              16 EAC-NC               3:00.32    2:50.54  
                1:23.26   2:50.54 (1:27.28)                                        
 54 PC Cox                    15 EAC-NC               2:41.44    2:51.61  
                1:23.62   2:51.61 (1:27.99)                                        
 55 Kaleigh Stolberg          15 EAC-NC               2:50.55    2:51.75  
                1:24.97   2:51.75 (1:26.78)                                        
 56 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              3:06.49    2:54.81  
                1:25.23   2:54.81 (1:29.58)                                        
 57 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               2:58.81    2:56.63  
                1:28.37   2:56.63 (1:28.26)                                        
 58 Lucy Roberts              15 CAT-NC               2:57.57    2:58.17  
                1:27.91   2:58.17 (1:30.26)                                        
 59 Meghan Sun                15 CAT-NC               3:05.45    3:00.34  
                1:29.18   3:00.34 (1:31.16)                                        
 60 Lisa Isozumi              15 RAYS-OH              3:08.99    3:05.18  
                1:30.70   3:05.18 (1:34.48)                                        
 
Event 33  Women 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              2:25.79    2:22.53   20  
                  34.13     1:10.30 (36.17)     1:47.23 (36.93)     2:22.53 (35.30)
  2 Heidi Lowe                17 MAC-NC               2:29.34    2:22.60   17  
                  33.50     1:08.95 (35.45)     1:45.95 (37.00)     2:22.60 (36.65)
  3 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              2:29.74    2:24.15   16  
                  34.02     1:10.11 (36.09)     1:47.23 (37.12)     2:24.15 (36.92)
  4 Katie Ford                21 NCAC-NC              2:21.66    2:24.40   15  
                  33.20     1:09.63 (36.43)     1:48.11 (38.48)     2:24.40 (36.29)
  5 Gaige Elms                17 EAST-MR              2:26.22    2:25.80   14  
                  33.84     1:09.65 (35.81)     1:47.38 (37.73)     2:25.80 (38.42)
  6 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              2:28.25    2:28.54   13  
                  35.25     1:12.58 (37.33)     1:50.58 (38.00)     2:28.54 (37.96)
  7 Zhada Fields              19 NCAC-NC              2:33.24    2:33.09   12  
                  35.27     1:14.11 (38.84)     1:53.64 (39.53)     2:33.09 (39.45)
  8 Ashley Slocum             17 CAT-NC               2:28.54    2:34.66   11  
                  35.76     1:14.82 (39.06)     1:55.41 (40.59)     2:34.66 (39.25)
B - Final
  9 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               2:35.20    2:27.88    9  
                  34.42     1:11.43 (37.01)     1:49.83 (38.40)     2:27.88 (38.05)
 10 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:35.62    2:30.93    7  
                  34.92     1:13.05 (38.13)     1:53.41 (40.36)     2:30.93 (37.52)
 11 Jessica Weiss             18 YFD-MR               2:36.91    2:38.18    6  
                  37.67     1:17.81 (40.14)     1:58.07 (40.26)     2:38.18 (40.11)
 12 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              2:45.10    2:47.31    5  
                  38.22     1:21.16 (42.94)     2:05.35 (44.19)     2:47.31 (41.96)
 13 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              3:00.06    2:58.17    4  
                  42.23     1:27.55 (45.32)     2:13.47 (45.92)     2:58.17 (44.70)
 
Event 33  Women 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Katie Ford                21 NCAC-NC              2:19.32    2:21.66  
                1:09.35   2:21.66 (1:12.31)                                        
  2 Lucy Pearce               18 SGSA-NC              2:22.17    2:25.79  
                1:13.57   2:25.79 (1:12.22)                                        
  3 Gaige Elms                17 EAST-MR              2:27.15    2:26.22  
                1:11.54   2:26.22 (1:14.68)                                        
  4 Hope Carpenter            17 SGSA-NC              2:27.07    2:28.25  
                1:12.38   2:28.25 (1:15.87)                                        
  5 Ashley Slocum             17 CAT-NC               2:30.33    2:28.54  
                1:12.47   2:28.54 (1:16.07)                                        
  6 Heidi Lowe                17 MAC-NC               2:21.51    2:29.34  
                1:12.05   2:29.34 (1:17.29)                                        
  7 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              2:20.91    2:29.74  
                1:13.52   2:29.74 (1:16.22)                                        
  8 Amelia Gilchrist          19 EAC-NC               2:21.69    2:31.11  
                1:14.71   2:31.11 (1:16.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zhada Fields              19 NCAC-NC              2:19.66    2:33.24  
                1:14.57   2:33.24 (1:18.67)                                        
 10 Kat Morrison              17 EAC-NC               2:22.60    2:34.75  
                1:14.58   2:34.75 (1:20.17)                                        
 11 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               2:25.41    2:35.20  
                1:15.36   2:35.20 (1:19.84)                                        
 12 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:29.67    2:35.62  
                1:14.10   2:35.62 (1:21.52)                                        
 13 Jessica Weiss             18 YFD-MR               2:35.39    2:36.91  
                1:16.69   2:36.91 (1:20.22)                                        
 14 Carlee Hammond            17 EAC-NC               2:42.50    2:40.15  
                1:18.70   2:40.15 (1:21.45)                                        
 15 Sydney Haynes             17 MAC-NC               2:35.21    2:43.67  
                1:20.61   2:43.67 (1:23.06)                                        
 16 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              2:36.05    2:45.10  
                1:19.40   2:45.10 (1:25.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alexandra Marshall        12 EAST-MR              2:57.20    2:45.70  
                1:21.71   2:45.70 (1:23.99)                                        
 18 Laurel Sankowski          17 MAC-NC               2:59.53    2:50.22  
                1:23.19   2:50.22 (1:27.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              2:58.87    3:00.06  
                1:29.44   3:00.06 (1:30.62)                                        
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Adrien Pierce             14 EAST-MR              2:18.88    2:14.63   20  
                  31.16     1:05.02 (33.86)     1:39.95 (34.93)     2:14.63 (34.68)
  2 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:20.63    2:15.14   17  
                  31.63     1:06.06 (34.43)     1:41.09 (35.03)     2:15.14 (34.05)
  3 Garrett Boone             14 ATOM-NC              2:20.68    2:18.41   16  
                  32.75     1:08.17 (35.42)     1:43.98 (35.81)     2:18.41 (34.43)
  4 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:21.24    2:18.96   15  
                  32.96     1:08.11 (35.15)     1:44.03 (35.92)     2:18.96 (34.93)
  5 Nate Holder               14 UN-NC                2:22.51    2:20.02   14  
                  33.59     1:09.36 (35.77)     1:45.32 (35.96)     2:20.02 (34.70)
  6 Ryan Weaver               13 CAT-NC               2:23.12    2:21.45   13  
                  33.27     1:09.38 (36.11)     1:46.30 (36.92)     2:21.45 (35.15)
  7 Nicholas Falise           14 CAT-NC               2:25.86    2:25.80   12  
                  33.45     1:10.75 (37.30)     1:48.89 (38.14)     2:25.80 (36.91)
  8 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              2:28.00    2:28.43   11  
                  34.03     1:11.51 (37.48)     1:49.53 (38.02)     2:28.43 (38.90)
B - Final
  9 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              2:31.42    2:28.38    9  
                  35.24     1:13.05 (37.81)     1:51.08 (38.03)     2:28.38 (37.30)
 10 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              2:31.03    2:29.24    7  
                  35.22     1:13.50 (38.28)     1:52.75 (39.25)     2:29.24 (36.49)
 11 Michael Brashear          13 ATOM-NC              2:32.25    2:30.53    6  
                  34.08     1:11.59 (37.51)     1:51.65 (40.06)     2:30.53 (38.88)
 12 Victor Simmons            14 ATOM-NC              2:33.27    2:31.61    5  
                  36.14     1:14.46 (38.32)     1:53.46 (39.00)     2:31.61 (38.15)
 13 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:34.37    2:33.41    4  
                  35.51     1:14.99 (39.48)     1:55.83 (40.84)     2:33.41 (37.58)
 14 Eli Devyak                13 RAYS-OH              2:36.55    2:34.06    3  
                  35.74     1:15.61 (39.87)     1:56.86 (41.25)     2:34.06 (37.20)
 15 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              2:35.82    2:36.97    2  
                  37.43     1:17.96 (40.53)     1:57.83 (39.87)     2:36.97 (39.14)
 16 Reid Miller               13 MAC-NC               2:36.55    2:40.28    1  
                  35.70     1:16.91 (41.21)     1:59.01 (42.10)     2:40.28 (41.27)
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Adrien Pierce             14 EAST-MR              2:23.77    2:18.88  
                1:09.62   2:18.88 (1:09.26)                                        
  2 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:22.20    2:20.63  
                1:09.69   2:20.63 (1:10.94)                                        
  3 Garrett Boone             14 ATOM-NC              2:22.66    2:20.68  
                1:08.72   2:20.68 (1:11.96)                                        
  4 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:26.04    2:21.24  
                1:09.76   2:21.24 (1:11.48)                                        
  5 Nate Holder               14 UN-NC                2:26.53    2:22.51  
                1:10.01   2:22.51 (1:12.50)                                        
  6 Ryan Weaver               13 CAT-NC               2:24.40    2:23.12  
                1:11.00   2:23.12 (1:12.12)                                        
  7 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               2:26.60    2:24.62  
                1:10.85   2:24.62 (1:13.77)                                        
  8 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:21.72    2:24.94  
                1:09.66   2:24.94 (1:15.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nicholas Falise           14 CAT-NC               2:27.25    2:25.86  
                1:10.36   2:25.86 (1:15.50)                                        
 10 Will Cooper               14 MAC-NC               2:27.76    2:26.08  
                1:11.28   2:26.08 (1:14.80)                                        
 11 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              2:31.45    2:28.00  
                1:13.58   2:28.00 (1:14.42)                                        
 12 Alex Griffey              14 MAC-NC               2:35.34    2:28.05  
                1:12.38   2:28.05 (1:15.67)                                        
 13 Benjamin Hager            14 MAC-NC               2:27.83    2:29.15  
                1:12.21   2:29.15 (1:16.94)                                        
 14 Tommy Frye                14 MAC-NC               2:37.15    2:29.69  
                1:14.48   2:29.69 (1:15.21)                                        
 15 Logan Zucker              13 MAC-NC               2:33.81    2:30.39  
                1:14.51   2:30.39 (1:15.88)                                        
 16 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              2:45.00    2:31.03  
                1:13.44   2:31.03 (1:17.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Charlie Stowers           14 SGSA-NC              2:29.81    2:31.42  
                1:14.11   2:31.42 (1:17.31)                                        
 18 AJ Das                    14 MAC-NC               2:30.24    2:31.67  
                1:13.89   2:31.67 (1:17.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Matthew Kroll             13 MAC-NC               2:32.95    2:32.15  
                1:14.20   2:32.15 (1:17.95)                                        
 20 Michael Brashear          13 ATOM-NC              2:32.99    2:32.25  
                1:15.03   2:32.25 (1:17.22)                                        
 21 Alex Atherton             14 MAC-NC               2:35.42    2:32.35  
                1:13.98   2:32.35 (1:18.37)                                        
 22 Stephen Kim               14 MAC-NC               2:39.90    2:32.81  
                1:15.10   2:32.81 (1:17.71)                                        
 23 Victor Simmons            14 ATOM-NC              2:29.86    2:33.27  
                1:13.56   2:33.27 (1:19.71)                                        
 24 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:44.43    2:34.37  
                1:16.15   2:34.37 (1:18.22)                                        
 25 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              2:43.05    2:35.82  
                1:17.18   2:35.82 (1:18.64)                                        
 26 Brayden Brewer            14 MAC-NC               2:36.58    2:36.16  
                1:16.61   2:36.16 (1:19.55)                                        
 27 Eli Devyak                13 RAYS-OH              2:36.88    2:36.55  
                1:17.08   2:36.55 (1:19.47)                                        
 27 Reid Miller               13 MAC-NC               2:40.72    2:36.55  
                1:15.01   2:36.55 (1:21.54)                                        
 29 Sam Graler                14 RAYS-OH              2:50.04    2:37.56  
                1:18.77   2:37.56 (1:18.79)                                        
 30 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              2:41.68    2:38.09  
                1:18.36   2:38.09 (1:19.73)                                        
 31 Ethan Womble              14 GCY-NC               2:39.69    2:38.27  
                1:15.10   2:38.27 (1:23.17)                                        
 32 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              2:49.17    2:40.38  
                1:19.32   2:40.38 (1:21.06)                                        
 33 Kip Keener                14 EAC-NC               2:45.00    2:41.98  
                1:18.74   2:41.98 (1:23.24)                                        
 34 Graham Hohnbaum           13 ATOM-NC              2:44.47    2:42.74  
                1:18.44   2:42.74 (1:24.30)                                        
 35 Devin Bunner              14 CAT-NC               2:48.40    2:43.50  
                1:19.92   2:43.50 (1:23.58)                                        
 36 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               2:47.83    2:44.24  
                1:18.73   2:44.24 (1:25.51)                                        
 37 Jack Guenther             13 ATOM-NC              2:44.48    2:44.82  
                1:22.50   2:44.82 (1:22.32)                                        
 38 Diego Fortson             14 RAYS-OH              2:52.87    2:47.25  
                1:22.37   2:47.25 (1:24.88)                                        
 39 Ben Peterson              13 SGSA-NC              2:50.16    2:48.07  
                1:22.93   2:48.07 (1:25.14)                                        
 40 David Zoota               13 EAST-MR              2:44.12    2:49.45  
                1:19.73   2:49.45 (1:29.72)                                        
 41 Tripp Herger              13 ATOM-NC              3:02.56    2:49.54  
                1:23.84   2:49.54 (1:25.70)                                        
 42 Max Boho                  14 RAYS-OH              2:57.01    2:50.87  
                1:24.70   2:50.87 (1:26.17)                                        
 43 Dalton Husketh            14 CAT-NC               2:54.57    2:52.93  
                1:26.65   2:52.93 (1:26.28)                                        
 44 Sam Patterson             14 RAYS-OH              3:08.76    2:55.13  
                1:24.02   2:55.13 (1:31.11)                                        
 45 Ford Bryson               13 ATOM-NC              3:02.58    2:57.58  
                1:28.31   2:57.58 (1:29.27)                                        
 46 Ashton Chhan              14 CAT-NC               3:02.04    3:00.34  
                1:28.66   3:00.34 (1:31.68)                                        
 47 Louis Sianis              13 UN-NC                3:57.37    3:25.88  
                1:39.32   3:25.88 (1:46.56)                                        
 
Event 34  Men 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:16.83    2:10.93   20  
                  29.28     1:02.68 (33.40)     1:37.37 (34.69)     2:10.93 (33.56)
  2 Conall Monahan            15 MAC-NC               2:15.41    2:11.93   17  
                  31.13     1:04.50 (33.37)     1:38.54 (34.04)     2:11.93 (33.39)
  3 Tim Cushman               16 EAST-MR              2:16.87    2:12.73   16  
                  31.61     1:05.42 (33.81)     1:39.83 (34.41)     2:12.73 (32.90)
  4 Jackson Davis             15 MAC-NC               2:19.51    2:13.78   15  
                  31.04     1:04.82 (33.78)     1:39.80 (34.98)     2:13.78 (33.98)
  5 Grady Wheeler             16 UN-OH                2:19.56    2:15.22   14  
                  32.61     1:06.66 (34.05)     1:41.35 (34.69)     2:15.22 (33.87)
  6 Logan Robinson            16 MAC-NC               2:20.42    2:19.01   13  
                  32.04     1:07.32 (35.28)     1:43.10 (35.78)     2:19.01 (35.91)
  7 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              2:18.96    2:19.49   12  
                  31.52     1:06.32 (34.80)     1:42.78 (36.46)     2:19.49 (36.71)
  8 Joseph Moore              15 MAC-NC               2:19.23    2:20.52   11  
                  32.21     1:06.92 (34.71)     1:43.87 (36.95)     2:20.52 (36.65)
B - Final
  9 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC              2:21.97    2:17.48    9  
                  32.94     1:10.19 (37.25)     1:44.10 (33.91)     2:17.48 (33.38)
 10 Karson Walker             15 RAYS-OH              2:21.78    2:20.47    7  
                  33.23     1:08.69 (35.46)     1:45.18 (36.49)     2:20.47 (35.29)
 11 Kevin Crane               15 EAST-MR              2:21.91    2:20.67    6  
                  33.25     1:09.11 (35.86)     1:45.37 (36.26)     2:20.67 (35.30)
 12 Ike Atkinson              15 MAC-NC               2:23.08    2:21.25    5  
                  33.75     1:10.15 (36.40)     1:46.23 (36.08)     2:21.25 (35.02)
 13 Sam Marttila              16 EAC-NC               2:21.59    2:21.42    4  
                  33.62     1:10.37 (36.75)     1:46.26 (35.89)     2:21.42 (35.16)
 14 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               2:23.42    2:23.63    3  
                  33.34     1:09.75 (36.41)     1:46.63 (36.88)     2:23.63 (37.00)
 15 Ethan Schneider           16 MAC-NC               2:22.83    2:24.12    2  
                  33.25     1:09.29 (36.04)     1:46.79 (37.50)     2:24.12 (37.33)
 16 George Heidkamp           16 MAC-NC               2:23.18    2:25.84    1  
                  33.43     1:10.14 (36.71)     1:48.41 (38.27)     2:25.84 (37.43)
 
Event 34  Men 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Conall Monahan            15 MAC-NC               2:12.11    2:15.41  
                1:05.73   2:15.41 (1:09.68)                                        
  2 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:15.20    2:16.83  
                1:06.69   2:16.83 (1:10.14)                                        
  3 Tim Cushman               16 EAST-MR              2:19.35    2:16.87  
                1:07.39   2:16.87 (1:09.48)                                        
  4 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              2:22.20    2:18.96  
                1:07.92   2:18.96 (1:11.04)                                        
  5 Joseph Moore              15 MAC-NC               2:20.20    2:19.23  
                1:07.73   2:19.23 (1:11.50)                                        
  6 Jackson Davis             15 MAC-NC               2:22.78    2:19.51  
                1:08.58   2:19.51 (1:10.93)                                        
  7 Grady Wheeler             16 UN-OH                2:18.34    2:19.56  
                1:09.19   2:19.56 (1:10.37)                                        
  8 Logan Robinson            16 MAC-NC               2:17.23    2:20.42  
                1:08.92   2:20.42 (1:11.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sam Marttila              16 EAC-NC               2:19.62    2:21.59  
                1:08.70   2:21.59 (1:12.89)                                        
 10 Karson Walker             15 RAYS-OH              2:23.00    2:21.78  
                1:09.70   2:21.78 (1:12.08)                                        
 11 Kevin Crane               15 EAST-MR              2:25.45    2:21.91  
                1:09.02   2:21.91 (1:12.89)                                        
 12 Wyatt Guthrie             15 SGSA-NC              2:28.71    2:21.97  
                1:11.23   2:21.97 (1:10.74)                                        
 13 Ethan Schneider           16 MAC-NC               2:19.71    2:22.83  
                1:09.65   2:22.83 (1:13.18)                                        
 14 Ike Atkinson              15 MAC-NC               2:29.14    2:23.08  
                1:11.80   2:23.08 (1:11.28)                                        
 15 George Heidkamp           16 MAC-NC               2:24.78    2:23.18  
                1:09.40   2:23.18 (1:13.78)                                        
 16 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               2:17.16    2:23.42  
                1:08.00   2:23.42 (1:15.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jeff Echols               15 EAC-NC               2:26.48    2:23.53  
                1:11.02   2:23.53 (1:12.51)                                        
 18 Josh Walker               16 ATOM-NC              2:29.23    2:23.80  
                1:10.67   2:23.80 (1:13.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mason Harding             16 MAC-NC               2:28.36    2:25.88  
                1:11.12   2:25.88 (1:14.76)                                        
 20 Jonathan Ma               16 EAST-MR              2:17.74    2:25.94  
                1:09.86   2:25.94 (1:16.08)                                        
 21 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              2:28.42    2:26.41  
                1:12.73   2:26.41 (1:13.68)                                        
 22 John Gehrig               15 MAC-NC               2:28.67    2:26.72  
                1:12.14   2:26.72 (1:14.58)                                        
 23 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              2:18.18    2:26.88  
                1:11.78   2:26.88 (1:15.10)                                        
 24 Aki Li                    15 RAYS-OH              2:30.71    2:27.39  
                1:10.89   2:27.39 (1:16.50)                                        
 25 Austin Cummings           16 MAC-NC               2:23.28    2:27.45  
                1:11.24   2:27.45 (1:16.21)                                        
 26 David Dingfelder          16 CAT-NC               2:26.10    2:27.91  
                1:10.91   2:27.91 (1:17.00)                                        
 27 Thomas Trent              15 SGSA-NC              2:33.65    2:28.58  
                1:13.68   2:28.58 (1:14.90)                                        
 28 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              2:31.04    2:28.89  
                1:13.36   2:28.89 (1:15.53)                                        
 29 Sam Andrews               15 EAST-MR              2:41.83    2:29.72  
                1:14.34   2:29.72 (1:15.38)                                        
 30 Athan Yanos               16 YFD-MR               3:29.59    2:31.93  
                1:15.59   2:31.93 (1:16.34)                                        
 31 Henry Hazzard             15 UN-NC                2:22.61    2:31.98  
                1:13.33   2:31.98 (1:18.65)                                        
 32 Brian Crane               16 EAST-MR              2:33.90    2:32.65  
                1:14.56   2:32.65 (1:18.09)                                        
 33 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               2:35.18    2:33.73  
                1:15.30   2:33.73 (1:18.43)                                        
 34 Theodore Poncet           15 YFD-MR               2:32.50    2:35.90  
                1:16.85   2:35.90 (1:19.05)                                        
 35 Brooks Farabow            15 SGSA-NC              2:36.89    2:36.15  
                1:21.11   2:36.15 (1:15.04)                                        
 36 Gator Pritchard           15 CAT-NC               2:34.72    2:38.09  
                1:15.54   2:38.09 (1:22.55)                                        
 37 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              2:39.51    2:39.47  
                1:17.38   2:39.47 (1:22.09)                                        
 38 Michael Horn              16 EAC-NC               3:03.93    2:45.18  
                1:21.41   2:45.18 (1:23.77)                                        
 39 Eli Henry                 15 RAYS-OH              2:44.02    2:45.81  
                1:20.12   2:45.81 (1:25.69)                                        
 40 Logan Shattuck            15 STAR-NC              2:55.93    2:51.13  
                1:24.21   2:51.13 (1:26.92)                                        
 
Event 34  Men 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tom Bilden                20 NCAC-NC              2:17.08    2:14.20   20  
                  32.78     1:07.14 (34.36)     1:41.52 (34.38)     2:14.20 (32.68)
  2 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              2:16.61    2:15.47   17  
                  32.43     1:06.67 (34.24)     1:42.10 (35.43)     2:15.47 (33.37)
  3 Devon French              17 YFD-MR               2:20.19    2:17.21   16  
                  32.47     1:07.23 (34.76)     1:42.47 (35.24)     2:17.21 (34.74)
  4 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              2:20.55    2:18.17   15  
                  32.61     1:06.68 (34.07)     1:42.67 (35.99)     2:18.17 (35.50)
  5 Brian Glat                17 UN-MR                2:18.73    2:20.75   14  
                  32.21     1:06.62 (34.41)     1:43.62 (37.00)     2:20.75 (37.13)
  6 Chris Chao                17 CAT-NC               2:29.78    2:26.45   13  
                  34.75     1:12.88 (38.13)     1:50.43 (37.55)     2:26.45 (36.02)
  7 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              2:23.47    2:26.89   12  
                  35.51     1:12.34 (36.83)     1:50.15 (37.81)     2:26.89 (36.74)
  8 Bryce Chu                 17 EAST-MR              2:22.11    2:27.01   11  
                  35.00     1:12.59 (37.59)     1:50.00 (37.41)     2:27.01 (37.01)
B - Final
  9 Jackson Holcomb           17 CAT-NC               2:29.81    2:26.83    9  
                  33.74     1:10.07 (36.33)     1:48.91 (38.84)     2:26.83 (37.92)
 10 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:32.08    2:28.86    7  
                  34.37     1:11.80 (37.43)     1:50.79 (38.99)     2:28.86 (38.07)
 
Event 34  Men 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Teddy Perelli             17 MAC-NC               2:10.23    2:10.64  
                1:03.50   2:10.64 (1:07.14)                                        
  2 Max Edwards               17 EAC-NC               2:10.41    2:16.07  
                1:06.05   2:16.07 (1:10.02)                                        
  3 Benjamin Barden           18 SGSA-NC              2:08.79    2:16.61  
                1:06.36   2:16.61 (1:10.25)                                        
  4 Tom Bilden                20 NCAC-NC              2:14.33    2:17.08  
                1:07.78   2:17.08 (1:09.30)                                        
  5 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               2:17.63    2:18.36  
                1:07.49   2:18.36 (1:10.87)                                        
  6 Brian Glat                17 UN-MR                2:08.45    2:18.73  
                1:06.70   2:18.73 (1:12.03)                                        
  7 Ian Robinson              17 SGSA-NC              2:16.38    2:18.96  
                1:08.08   2:18.96 (1:10.88)                                        
  8 Devon French              17 YFD-MR               2:22.78    2:20.19  
                1:09.34   2:20.19 (1:10.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              2:23.02    2:20.55  
                1:08.09   2:20.55 (1:12.46)                                        
 10 Bryce Chu                 17 EAST-MR              2:16.79    2:22.11  
                1:08.73   2:22.11 (1:13.38)                                        
 11 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              2:27.30    2:23.47  
                1:11.43   2:23.47 (1:12.04)                                        
 12 Connor Sept               17 CAT-NC               2:20.17    2:28.92  
                1:11.83   2:28.92 (1:17.09)                                        
 13 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC               2:29.42    2:29.58  
                1:13.58   2:29.58 (1:16.00)                                        
 14 Chris Chao                17 CAT-NC               2:20.50    2:29.78  
                1:13.08   2:29.78 (1:16.70)                                        
 15 Jackson Holcomb           17 CAT-NC               2:27.83    2:29.81  
                1:12.47   2:29.81 (1:17.34)                                        
 16 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:22.07    2:32.08  
                1:13.54   2:32.08 (1:18.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Adam Cocke                17 CAT-NC               2:36.21    2:40.35  
                1:18.06   2:40.35 (1:22.29)                                        
 
Event 35  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              2:32.99    2:27.50   20  
                  32.47     1:11.79 (39.32)     1:54.08 (42.29)     2:27.50 (33.42)
  2 Morgan Jones              14 SGSA-NC              2:30.60    2:29.75   17  
                  31.86     1:08.98 (37.12)     1:56.47 (47.49)     2:29.75 (33.28)
  3 Emily Ally                14 GCY-NC               2:31.83    2:30.46   16  
                  30.53     1:09.58 (39.05)     1:56.00 (46.42)     2:30.46 (34.46)
  4 Ava Franks                14 EAST-MR              2:34.17    2:31.31   15  
                  35.21     1:12.21 (37.00)     1:57.41 (45.20)     2:31.31 (33.90)
  5 Katie Rauch               14 ATOM-NC              2:35.83    2:34.59   14  
                  32.78     1:11.59 (38.81)     1:57.70 (46.11)     2:34.59 (36.89)
  6 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               2:36.66    2:37.89   13  
                  34.09     1:18.36 (44.27)     2:00.17 (41.81)     2:37.89 (37.72)
  7 Caitlin Horn              13 EAC-NC               2:37.08    2:38.28   12  
                  33.50     1:16.72 (43.22)     2:02.27 (45.55)     2:38.28 (36.01)
  8 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              2:36.97    2:38.48   11  
                  34.09     1:16.06 (41.97)     2:03.00 (46.94)     2:38.48 (35.48)
B - Final
  9 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:38.13    2:32.46    9  
                  32.67     1:11.38 (38.71)     1:58.63 (47.25)     2:32.46 (33.83)
 10 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:39.80    2:33.18    7  
                  35.44     1:16.00 (40.56)     1:59.13 (43.13)     2:33.18 (34.05)
 11 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:38.29    2:35.12    6  
                  32.08     1:12.14 (40.06)     2:01.06 (48.92)     2:35.12 (34.06)
 12 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              2:37.80    2:36.70    5  
                  32.80     1:14.13 (41.33)     2:00.68 (46.55)     2:36.70 (36.02)
 13 Isabella Anton            13 MAC-NC               2:39.47    2:38.98    4  
                  34.27     1:15.89 (41.62)     2:03.29 (47.40)     2:38.98 (35.69)
 14 Mackenzie Rider           14 UN-NC                2:40.90    2:39.75    3  
                  34.46     1:13.55 (39.09)     2:03.83 (50.28)     2:39.75 (35.92)
 15 Ella Whitman              14 UN-NC                2:42.15    2:41.87    2  
                  34.71     1:18.32 (43.61)     2:05.35 (47.03)     2:41.87 (36.52)
 16 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               2:46.29    2:45.80    1  
                  34.59     1:19.51 (44.92)     2:06.64 (47.13)     2:45.80 (39.16)
 
Event 35  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan Jones              14 SGSA-NC              2:33.23    2:30.60  
                1:10.41   2:30.60 (1:20.19)                                        
  2 Emily Ally                14 GCY-NC               2:33.35    2:31.83  
                1:10.19   2:31.83 (1:21.64)                                        
  3 Reese Lugbill             14 RAYS-OH              2:29.46    2:32.99  
                1:14.75   2:32.99 (1:18.24)                                        
  4 Kylie Yoder               14 MAC-NC               2:36.19    2:34.13  
                1:12.60   2:34.13 (1:21.53)                                        
  5 Ava Franks                14 EAST-MR              2:34.02    2:34.17  
                1:14.28   2:34.17 (1:19.89)                                        
  6 Laura Davis               14 MAC-NC               2:34.40    2:34.47  
                1:12.94   2:34.47 (1:21.53)                                        
  7 Katie Rauch               14 ATOM-NC              2:30.87    2:35.83  
                1:12.83   2:35.83 (1:23.00)                                        
  8 Oceane Hangyas            14 MAC-NC               2:40.76    2:36.17  
                1:14.30   2:36.17 (1:21.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anneliese Hohm            14 ATOM-NC              2:34.49    2:36.50  
                1:13.74   2:36.50 (1:22.76)                                        
 10 Kimberly Dutta            14 YFD-MR               2:47.09    2:36.66  
                1:16.35   2:36.66 (1:20.31)                                        
 11 Anna Regan Gray           14 MAC-NC               2:44.59    2:36.88  
                1:14.42   2:36.88 (1:22.46)                                        
 12 Jennifer Gougelmann       14 EAST-MR              2:51.02    2:36.97  
                1:16.14   2:36.97 (1:20.83)                                        
 13 Caitlin Horn              13 EAC-NC               2:41.30    2:37.08  
                1:17.10   2:37.08 (1:19.98)                                        
 14 Iris Yang                 13 MAC-NC               2:40.81    2:37.25  
                1:15.92   2:37.25 (1:21.33)                                        
 15 Peyton Wilson             13 GCY-NC               2:42.21    2:37.50  
                1:14.35   2:37.50 (1:23.15)                                        
 16 Anna Marie Harding        14 SGSA-NC              2:45.16    2:37.80  
                1:14.90   2:37.80 (1:22.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maura Schoppa             13 SGSA-NC              2:34.08    2:38.13  
                1:14.62   2:38.13 (1:23.51)                                        
 18 Kiara Anchrum             14 RAYS-OH              2:43.78    2:38.29  
                1:13.56   2:38.29 (1:24.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Amelia Steffens           14 MAC-NC               2:46.59    2:38.53  
                1:13.64   2:38.53 (1:24.89)                                        
 20 Carolina Ricciardi        14 MAC-NC               2:35.56    2:38.69  
                1:14.75   2:38.69 (1:23.94)                                        
 21 Jordan Browning           13 MAC-NC               2:36.44    2:39.44  
                1:16.35   2:39.44 (1:23.09)                                        
 22 Isabella Anton            13 MAC-NC               2:41.25    2:39.47  
                1:15.74   2:39.47 (1:23.73)                                        
 23 Ashley Lugbill            14 RAYS-OH              2:35.76    2:39.80  
                1:19.66   2:39.80 (1:20.14)                                        
 24 Alison Thome              13 MAC-NC               2:41.72    2:39.98  
                1:16.76   2:39.98 (1:23.22)                                        
 25 Susan Mumford             14 MAC-NC               2:37.12    2:40.00  
                1:15.33   2:40.00 (1:24.67)                                        
 26 Claire Russell            14 MAC-NC               2:41.21    2:40.34  
                1:13.07   2:40.34 (1:27.27)                                        
 27 Mackenzie Rider           14 UN-NC                2:45.66    2:40.90  
                1:14.28   2:40.90 (1:26.62)                                        
 28 Sarah Kate Hamrick        14 MAC-NC               2:41.60    2:40.96  
                1:14.96   2:40.96 (1:26.00)                                        
 29 Ava Yandle                14 MAC-NC               2:32.86    2:41.28  
                1:15.65   2:41.28 (1:25.63)                                        
 30 Addie Rogers              14 MAC-NC               2:44.37    2:41.94  
                1:15.31   2:41.94 (1:26.63)                                        
 31 Smiley Rielly Lavery      14 MAC-NC               2:45.73    2:42.08  
                1:16.62   2:42.08 (1:25.46)                                        
 32 Ella Whitman              14 UN-NC                2:47.86    2:42.15  
                1:17.46   2:42.15 (1:24.69)                                        
 33 Claire Lyons              13 MAC-NC               2:39.82    2:42.33  
                1:17.18   2:42.33 (1:25.15)                                        
 34 Avery Murray              13 MAC-NC               2:44.48    2:43.86  
                1:16.29   2:43.86 (1:27.57)                                        
 35 Lexi Calder               14 MAC-NC               2:44.92    2:45.42  
                1:18.33   2:45.42 (1:27.09)                                        
 36 Caroline Cross            13 GCY-NC               2:50.56    2:46.01  
                1:19.15   2:46.01 (1:26.86)                                        
 37 Bridgette Ervin           14 CAT-NC               2:44.19    2:46.29  
                1:18.96   2:46.29 (1:27.33)                                        
 38 Mary Kate Frisbie         13 EAC-NC               2:51.84    2:46.47  
                1:21.14   2:46.47 (1:25.33)                                        
 39 Kathryn Cummings          14 MAC-NC               2:50.02    2:46.61  
                1:19.20   2:46.61 (1:27.41)                                        
 40 Abby Susec                14 RAYS-OH              2:41.53    2:47.48  
                1:19.11   2:47.48 (1:28.37)                                        
 41 Ashley Bienstock          14 EAC-NC               2:50.55    2:47.61  
                1:21.35   2:47.61 (1:26.26)                                        
 42 Tiana Anchrum             14 RAYS-OH              2:56.99    2:48.10  
                1:20.13   2:48.10 (1:27.97)                                        
 43 Amanda Losey              14 UN-NC                2:48.78    2:48.26  
                1:16.54   2:48.26 (1:31.72)                                        
 44 Hannah Koh                14 GCY-NC               2:49.01    2:48.51  
                1:21.22   2:48.51 (1:27.29)                                        
 45 Addie Mitchell            13 SGSA-NC              2:53.27    2:48.98  
                1:20.35   2:48.98 (1:28.63)                                        
 46 Kate Stafford             14 GCY-NC               2:40.31    2:49.10  
                1:20.04   2:49.10 (1:29.06)                                        
 47 Ashley Fryer              13 RAYS-OH              3:22.47    2:49.85  
                1:18.90   2:49.85 (1:30.95)                                        
 48 Emma Dalton               14 RAYS-OH              2:50.62    2:51.07  
                1:19.09   2:51.07 (1:31.98)                                        
 49 Julianna Wojno            13 UN-OH                2:52.63    2:51.43  
                1:21.35   2:51.43 (1:30.08)                                        
 50 Julianna Rieker           13 EAC-NC               3:00.76    2:52.17  
                1:23.85   2:52.17 (1:28.32)                                        
 51 Ede Kosik                 13 CAT-NC               2:57.97    2:52.84  
                1:18.74   2:52.84 (1:34.10)                                        
 52 Claire Heetderks          13 CAT-NC               2:57.86    2:53.00  
                1:22.75   2:53.00 (1:30.25)                                        
 53 Ashley Darrenkamp         13 EAC-NC               2:55.16    2:54.56  
                1:20.85   2:54.56 (1:33.71)                                        
 54 Lillian Smith             14 STAR-NC              3:05.92    2:54.70  
                1:24.56   2:54.70 (1:30.14)                                        
 55 Kourtney Cook             13 GCY-NC               2:56.30    2:54.74  
                1:25.47   2:54.74 (1:29.27)                                        
 56 Abigail Henderson         13 STAR-NC              3:04.99    2:56.29  
                1:25.67   2:56.29 (1:30.62)                                        
 57 Caroline Kudela           13 ATOM-NC              2:57.44    2:57.02  
                1:27.29   2:57.02 (1:29.73)                                        
 58 Reagan Manning            13 RAYS-OH              3:06.25    2:57.46  
                1:25.32   2:57.46 (1:32.14)                                        
 59 Anabelle Short            13 SGSA-NC              2:51.99    2:58.55  
                1:25.79   2:58.55 (1:32.76)                                        
 60 Melody Moossavi           13 EAC-NC               3:01.92    2:59.39  
                1:23.84   2:59.39 (1:35.55)                                        
 61 Bizzy Thomas              14 ATOM-NC              3:00.24    2:59.51  
                1:21.75   2:59.51 (1:37.76)                                        
 62 Cara Setzer               14 UN-NC                2:54.86    3:00.98  
                1:26.84   3:00.98 (1:34.14)                                        
 63 Abigail Stevens           14 STAR-NC              3:02.90    3:01.13  
                1:23.19   3:01.13 (1:37.94)                                        
 64 Madison Sirgany           14 CAT-NC               2:56.30    3:02.04  
                1:26.72   3:02.04 (1:35.32)                                        
 65 Olivia Hardy              13 EAC-NC               3:12.79    3:02.19  
                1:26.00   3:02.19 (1:36.19)                                        
 66 Saanvi Pawa               13 EAC-NC               3:13.23    3:03.29  
                1:24.56   3:03.29 (1:38.73)                                        
 67 Kelly Vann                14 CAT-NC               3:07.15    3:04.87  
                1:22.95   3:04.87 (1:41.92)                                        
 68 Abigail Caveness          14 KP-SE                3:12.75    3:09.14  
                1:26.19   3:09.14 (1:42.95)                                        
 69 Audrey Sander             13 CAT-NC               3:34.64    3:10.63  
                1:32.74   3:10.63 (1:37.89)                                        
 70 Gracyn Pires              14 EAC-NC               3:25.82    3:11.81  
                1:26.74   3:11.81 (1:45.07)                                        
 71 Amelia Maxey              13 EAC-NC               3:13.00    3:14.53  
                1:31.99   3:14.53 (1:42.54)                                        
 72 Rachel Abele              14 STAR-NC              3:28.70    3:14.59  
                1:35.05   3:14.59 (1:39.54)                                        
 73 Beatrix Wolverton         14 EAC-NC               3:30.00    3:19.77  
                1:31.26   3:19.77 (1:48.51)                                        
 74 Katherine Bales           14 SGSA-NC              3:21.37    3:22.48  
                1:32.33   3:22.48 (1:50.15)                                        
 75 Sadie Meredith-Andrews    13 CAT-NC               3:31.20    3:24.96  
                1:40.02   3:24.96 (1:44.94)                                        
 76 Julia Goldberg            14 YFD-MR               3:15.20    3:28.93  
                1:49.19   3:28.93 (1:39.74)                                        
 
Event 35  Women 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH              2:25.47    2:25.94   20  
                  30.88     1:07.86 (36.98)     1:53.81 (45.95)     2:25.94 (32.13)
  2 Josie Panitz              15 EAST-MR              2:28.67    2:28.74   17  
                  31.52     1:09.17 (37.65)     1:54.13 (44.96)     2:28.74 (34.61)
  3 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:30.14    2:30.17   16  
                  31.59     1:11.30 (39.71)     1:57.94 (46.64)     2:30.17 (32.23)
  4 MG Greco                  16 UN-NC                2:32.56    2:31.13   15  
                  32.53     1:12.66 (40.13)     1:56.87 (44.21)     2:31.13 (34.26)
  5 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              2:28.10    2:31.68   14  
                  31.32     1:12.81 (41.49)     1:57.63 (44.82)     2:31.68 (34.05)
  6 Chloe Harris              15 MAC-NC               2:33.49    2:32.06   13  
                  31.50     1:11.02 (39.52)     1:56.83 (45.81)     2:32.06 (35.23)
  7 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               2:32.79    2:34.69   12  
                  33.34     1:15.86 (42.52)     1:58.68 (42.82)     2:34.69 (36.01)
  8 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              2:31.20    2:34.86   11  
                  35.01     1:15.97 (40.96)     2:03.39 (47.42)     2:34.86 (31.47)
B - Final
  9 Sophie Francis            15 MAC-NC               2:33.72    2:30.48    9  
                  32.08     1:13.04 (40.96)     1:57.67 (44.63)     2:30.48 (32.81)
 10 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              2:34.96    2:31.26    7  
                  30.24     1:11.48 (41.24)     1:57.65 (46.17)     2:31.26 (33.61)
 11 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              2:35.45    2:33.55    6  
                  33.36     1:14.25 (40.89)     2:00.49 (46.24)     2:33.55 (33.06)
 12 Lydia Plasser             16 EAC-NC               2:33.57    2:33.61    5  
                  31.79     1:10.99 (39.20)     1:58.58 (47.59)     2:33.61 (35.03)
 13 Juliette Bichon           16 YFD-MR               2:33.55    2:33.72    4  
                  34.38     1:14.23 (39.85)     1:59.86 (45.63)     2:33.72 (33.86)
 14 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:34.82    2:36.02    3  
                  32.82     1:14.35 (41.53)     2:00.89 (46.54)     2:36.02 (35.13)
 15 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              2:33.56    2:36.10    2  
                  33.33     1:12.72 (39.39)     2:00.57 (47.85)     2:36.10 (35.53)
 16 Grace Allen               15 KP-SE                2:34.18    2:36.29    1  
                  34.04     1:13.13 (39.09)     2:01.31 (48.18)     2:36.29 (34.98)
 
Event 35  Women 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cora Dupre                16 RAYS-OH              2:25.44    2:25.47  
                1:07.58   2:25.47 (1:17.89)                                        
  2 Lauren Thomas             16 RAYS-OH              2:28.70    2:28.10  
                1:10.35   2:28.10 (1:17.75)                                        
  3 Josie Panitz              15 EAST-MR              2:23.95    2:28.67  
                1:10.38   2:28.67 (1:18.29)                                        
  4 Emily Weiss               15 YFD-MR               2:26.84    2:29.21  
                1:10.76   2:29.21 (1:18.45)                                        
  5 Kate Amar                 16 EAST-MR              2:27.43    2:30.14  
                1:10.74   2:30.14 (1:19.40)                                        
  6 Brynna Wolfe              16 RAYS-OH              2:32.05    2:31.20  
                1:13.25   2:31.20 (1:17.95)                                        
  7 MG Greco                  16 UN-NC                2:35.89    2:32.56  
                1:13.31   2:32.56 (1:19.25)                                        
  8 Desirae Mangaoang         15 MAC-NC               2:28.90    2:32.79  
                1:14.59   2:32.79 (1:18.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chloe Harris              15 MAC-NC               2:31.19    2:33.49  
                1:11.79   2:33.49 (1:21.70)                                        
 10 Juliette Bichon           16 YFD-MR               2:33.29    2:33.55  
                1:15.66   2:33.55 (1:17.89)                                        
 11 Turner Bobbitt            16 ATOM-NC              2:33.36    2:33.56  
                1:12.35   2:33.56 (1:21.21)                                        
 12 Lydia Plasser             16 EAC-NC               2:36.07    2:33.57  
                1:12.97   2:33.57 (1:20.60)                                        
 13 Sophie Francis            15 MAC-NC               2:30.26    2:33.72  
                1:14.82   2:33.72 (1:18.90)                                        
 14 Grace Allen               15 KP-SE                2:31.01    2:34.18  
                1:11.83   2:34.18 (1:22.35)                                        
 15 Lawson Brantley           15 MAC-NC               2:37.45    2:34.82  
                1:13.17   2:34.82 (1:21.65)                                        
 16 Harna Minezawa            16 RAYS-OH              2:36.57    2:34.96  
                1:11.72   2:34.96 (1:23.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mikayla Klein             15 EAST-MR              2:31.43    2:35.21  
                1:11.08   2:35.21 (1:24.13)                                        
 18 Ellie Marquardt           15 ATOM-NC              2:34.00    2:35.45  
                1:16.44   2:35.45 (1:19.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sydney Geada              16 MAC-NC               2:35.48    2:35.57  
                1:15.16   2:35.57 (1:20.41)                                        
 20 Sarah Barton              15 MAC-NC               2:37.40    2:36.64  
                1:12.68   2:36.64 (1:23.96)                                        
 21 Anna Ketron               15 UN-MR                2:36.40    2:36.66  
                1:13.20   2:36.66 (1:23.46)                                        
 22 Sophia Allan              15 EAST-MR              2:51.01    2:37.10  
                1:14.14   2:37.10 (1:22.96)                                        
 23 Scarlett Clevenger        15 EAC-NC               2:39.01    2:37.52  
                1:13.04   2:37.52 (1:24.48)                                        
 24 Cate Davis                16 EAC-NC               2:38.55    2:38.13  
                1:12.47   2:38.13 (1:25.66)                                        
 25 Katie Wang                15 EAST-MR              2:51.90    2:38.42  
                1:13.58   2:38.42 (1:24.84)                                        
 26 Victoria Dichak           15 MAC-NC               2:33.63    2:38.69  
                1:13.72   2:38.69 (1:24.97)                                        
 27 Maggie Whitman            16 UN-NC                2:38.16    2:38.81  
                1:13.30   2:38.81 (1:25.51)                                        
 28 Erica Losey               15 EAC-NC               2:39.36    2:38.87  
                1:14.54   2:38.87 (1:24.33)                                        
 29 Gaby Torres               16 EAST-MR              2:39.00    2:39.38  
                1:13.71   2:39.38 (1:25.67)                                        
 30 Esme Blackstock           15 YFD-MR               2:39.28    2:39.48  
                1:13.77   2:39.48 (1:25.71)                                        
 31 Jazmine Smith             16 EAST-MR              2:43.78    2:39.65  
                1:12.78   2:39.65 (1:26.87)                                        
 32 Rachel Daly               15 UN-NC                2:42.51    2:39.86  
                1:15.16   2:39.86 (1:24.70)                                        
 33 Rachel Graham             16 EAC-NC               2:44.07    2:39.94  
                1:16.01   2:39.94 (1:23.93)                                        
 34 Janie Smith               15 MAC-NC               2:37.72    2:40.32  
                1:13.87   2:40.32 (1:26.45)                                        
 35 Angelika Georgostathis    15 RAYS-OH              2:40.30    2:40.60  
                1:15.87   2:40.60 (1:24.73)                                        
 36 Kailey Conklin            16 MAC-NC               2:36.51    2:41.50  
                1:19.85   2:41.50 (1:21.65)                                        
 37 Lauren Fries              15 RAYS-OH              2:38.00    2:41.87  
                1:17.35   2:41.87 (1:24.52)                                        
 38 Bridget Cramer            16 RAYS-OH              2:45.07    2:41.99  
                1:14.57   2:41.99 (1:27.42)                                        
 39 Hayley Kirk               16 KP-SE                2:45.26    2:42.15  
                1:18.50   2:42.15 (1:23.65)                                        
 40 Aimee Flanigan            15 YFD-MR               2:45.21    2:43.05  
                1:17.96   2:43.05 (1:25.09)                                        
 41 Riggan Ayscue             16 MAC-NC               2:31.22    2:43.08  
                1:17.54   2:43.08 (1:25.54)                                        
 42 Gracie Steelhammer        15 MAC-NC               2:36.52    2:43.61  
                1:17.11   2:43.61 (1:26.50)                                        
 43 Lily Buckley              15 EAST-MR              2:55.81    2:44.26  
                1:16.91   2:44.26 (1:27.35)                                        
 44 Sarah Green               15 YFD-MR               2:47.83    2:44.62  
                1:18.70   2:44.62 (1:25.92)                                        
 45 Gaby Pires                16 EAC-NC               2:41.49    2:45.24  
                1:15.27   2:45.24 (1:29.97)                                        
 46 Lexi Hackett              15 MAC-NC               2:47.01    2:45.66  
                1:15.73   2:45.66 (1:29.93)                                        
 47 Alexandra White           15 GCY-NC               2:41.86    2:46.07  
                1:18.76   2:46.07 (1:27.31)                                        
 48 Julia Radomisli           15 YFD-MR               2:47.28    2:46.65  
                1:18.75   2:46.65 (1:27.90)                                        
 49 Amelia Kudela             15 ATOM-NC              2:45.01    2:46.71  
                1:16.70   2:46.71 (1:30.01)                                        
 50 Mia Thatcher              15 RAYS-OH              2:53.77    2:47.07  
                1:16.54   2:47.07 (1:30.53)                                        
 51 Sarah Kaleta              15 RAYS-OH              2:39.97    2:47.09  
                1:20.98   2:47.09 (1:26.11)                                        
 52 Aubrey Whitaker           16 RAYS-OH              2:47.88    2:48.07  
                1:18.40   2:48.07 (1:29.67)                                        
 53 Kylie Mayhall             15 EAC-NC               2:53.07    2:48.08  
                1:17.94   2:48.08 (1:30.14)                                        
 54 Audrey Sept               15 CAT-NC               2:42.09    2:48.89  
                1:20.43   2:48.89 (1:28.46)                                        
 55 Katelyn Powell            15 ATOM-NC              2:47.26    2:48.90  
 56 Annamarie Eustice         16 CAT-NC               2:49.51    2:49.15  
                1:22.79   2:49.15 (1:26.36)                                        
 57 Sophie Hood               15 ATOM-NC              2:53.69    2:50.40  
                1:22.36   2:50.40 (1:28.04)                                        
 58 Anna Baker                15 RAYS-OH              2:49.23    2:50.74  
                1:21.70   2:50.74 (1:29.04)                                        
 59 Aidan Goodrich            15 MAC-NC               2:45.70    2:51.09  
                1:21.79   2:51.09 (1:29.30)                                        
 60 Lucy Roberts              15 CAT-NC               2:51.23    2:51.28  
                1:22.16   2:51.28 (1:29.12)                                        
 61 Jacyn Daniels             15 YFD-MR               2:46.16    2:51.43  
                1:23.58   2:51.43 (1:27.85)                                        
 62 MaryLynn Flowers          15 EAC-NC               3:00.54    2:54.04  
                1:21.83   2:54.04 (1:32.21)                                        
 63 Annie Grove               15 SGSA-NC              2:53.48    2:54.99  
                1:28.60   2:54.99 (1:26.39)                                        
 64 Meghan Sun                15 CAT-NC               2:55.31    2:55.95  
                1:23.79   2:55.95 (1:32.16)                                        
 65 Emma Godwin               16 STAR-NC              2:52.66    2:56.50  
                1:27.85   2:56.50 (1:28.65)                                        
 66 Renny Ingalls             15 ATOM-NC              2:57.28    2:56.93  
                1:25.04   2:56.93 (1:31.89)                                        
 67 Emma Hardy                15 EAC-NC               2:53.49    3:02.22  
                1:26.16   3:02.22 (1:36.06)                                        
 68 Sophia Parker             15 STAR-NC              3:04.52    3:03.15  
                1:30.67   3:03.15 (1:32.48)                                        
 69 Taika Sorjonen            15 GCY-NC               3:19.14    3:05.20  
                1:32.07   3:05.20 (1:33.13)                                        
 70 McCoy Middlesworth        15 ATOM-NC              3:08.99    3:11.82  
                1:29.25   3:11.82 (1:42.57)                                        
 71 Rebecca Bab               15 YFD-MR               3:20.20    3:23.25  
                1:38.10   3:23.25 (1:45.15)                                        
 72 Irene Segone              16 YFD-MR               3:17.59    3:25.31  
                1:35.45   3:25.31 (1:49.86)                                        
 
Event 35  Women 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              2:33.34    2:25.23   20  
                  31.39     1:07.44 (36.05)     1:51.65 (44.21)     2:25.23 (33.58)
  2 Maddie Hartigan           17 EAST-MR              2:28.54    2:26.93   17  
                  31.26     1:10.73 (39.47)     1:54.85 (44.12)     2:26.93 (32.08)
  3 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              2:30.42    2:28.67   16  
                  33.54     1:11.52 (37.98)     1:54.37 (42.85)     2:28.67 (34.30)
  4 Georgia Panitz            17 EAST-MR              2:32.39    2:29.96   15  
                  32.44     1:10.69 (38.25)     1:56.98 (46.29)     2:29.96 (32.98)
  5 Gaige Elms                17 EAST-MR              2:33.14    2:30.33   14  
                  32.24     1:09.98 (37.74)     1:55.89 (45.91)     2:30.33 (34.44)
  6 Christina Marshall        18 EAC-NC               2:33.56    2:33.08   13  
                  32.70     1:11.97 (39.27)     1:57.82 (45.85)     2:33.08 (35.26)
  7 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               2:36.40    2:35.58   11.5
                  33.30     1:14.59 (41.29)     1:59.95 (45.36)     2:35.58 (35.63)
  7 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:35.56    2:35.58   11.5
                  34.59     1:13.60 (39.01)     1:59.67 (46.07)     2:35.58 (35.91)
B - Final
  9 Jessica Weiss             18 YFD-MR               2:42.48    2:34.41    9  
                  33.46     1:13.07 (39.61)     1:59.41 (46.34)     2:34.41 (35.00)
 10 Heidi Lowe                17 MAC-NC               2:39.12    2:34.56    7  
                  33.33     1:12.69 (39.36)     2:01.13 (48.44)     2:34.56 (33.43)
 11 Claudia Barnett           17 MAC-NC               2:40.02    2:36.01    6  
                  33.16     1:14.32 (41.16)     2:00.19 (45.87)     2:36.01 (35.82)
 12 Olivia Kayye              17 CAT-NC               2:37.85    2:37.51    5  
                  34.43     1:17.29 (42.86)     2:02.50 (45.21)     2:37.51 (35.01)
 13 Sydney Haynes             17 MAC-NC               2:38.85    2:38.43    4  
                  33.66     1:14.72 (41.06)     2:02.33 (47.61)     2:38.43 (36.10)
 14 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               2:40.84    2:46.56    3  
                  33.58     1:18.16 (44.58)     2:06.20 (48.04)     2:46.56 (40.36)
 15 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              2:53.08    2:52.79    2  
                  37.76     1:23.68 (45.92)     2:13.84 (50.16)     2:52.79 (38.95)
 16 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              3:03.29    3:00.92    1  
                  38.54     1:23.17 (44.63)     2:20.48 (57.31)     3:00.92 (40.44)
 
Event 35  Women 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maddie Hartigan           17 EAST-MR              2:25.89    2:28.54  
                1:12.15   2:28.54 (1:16.39)                                        
  2 Meghan Dupay              19 NCAC-NC              2:22.13    2:30.42  
                1:11.82   2:30.42 (1:18.60)                                        
  3 Georgia Panitz            17 EAST-MR              2:31.41    2:32.39  
                1:11.88   2:32.39 (1:20.51)                                        
  4 Gaige Elms                17 EAST-MR              2:34.65    2:33.14  
                1:11.18   2:33.14 (1:21.96)                                        
  5 Susanna LaRochelle        18 NCAC-NC              2:22.23    2:33.34  
                1:10.68   2:33.34 (1:22.66)                                        
  6 Christina Marshall        18 EAC-NC               2:31.14    2:33.56  
                1:11.87   2:33.56 (1:21.69)                                        
  7 Alexandra Rieker          18 EAC-NC               2:31.44    2:35.56  
                1:14.44   2:35.56 (1:21.12)                                        
  8 Kat Morrison              17 EAC-NC               2:28.79    2:35.62  
                1:12.89   2:35.62 (1:22.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sarah Helen Shepherd      18 CAT-NC               2:30.64    2:36.40  
                1:13.26   2:36.40 (1:23.14)                                        
 10 Maddie Smith              17 STAR-NC              2:34.64    2:37.39  
                1:14.34   2:37.39 (1:23.05)                                        
 11 Olivia Kayye              17 CAT-NC               2:40.52    2:37.85  
                1:16.39   2:37.85 (1:21.46)                                        
 12 Ashley Slocum             17 CAT-NC               2:39.60    2:38.11  
                1:11.66   2:38.11 (1:26.45)                                        
 13 Sydney Haynes             17 MAC-NC               2:34.45    2:38.85  
                1:15.48   2:38.85 (1:23.37)                                        
 14 Heidi Lowe                17 MAC-NC               2:25.26    2:39.12  
                1:14.24   2:39.12 (1:24.88)                                        
 15 Claudia Barnett           17 MAC-NC               2:35.25    2:40.02  
                1:15.81   2:40.02 (1:24.21)                                        
 16 Natalie Ford              17 MAC-NC               2:37.81    2:40.03  
                1:16.84   2:40.03 (1:23.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pahvie Chhan              17 CAT-NC               2:33.94    2:40.84  
                1:15.63   2:40.84 (1:25.21)                                        
 18 Jessica Weiss             18 YFD-MR               2:37.09    2:42.48  
                1:16.06   2:42.48 (1:26.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Madelyn Brotherton        17 MAC-NC               2:38.73    2:44.31  
                1:17.55   2:44.31 (1:26.76)                                        
 20 Carlee Hammond            17 EAC-NC               2:56.54    2:50.80  
                1:17.84   2:50.80 (1:32.96)                                        
 21 Mary Kaleta               17 RAYS-OH              3:00.67    2:53.08  
                1:25.55   2:53.08 (1:27.53)                                        
 22 Samira Wehmann            17 RAYS-OH              2:50.71    3:03.29  
                1:23.80   3:03.29 (1:39.49)                                        
 
Event 36  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              2:20.85    2:18.75   20  
                  31.48     1:08.78 (37.30)     1:47.39 (38.61)     2:18.75 (31.36)
  2 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:23.17    2:20.83   17  
                  30.48     1:07.19 (36.71)     1:49.45 (42.26)     2:20.83 (31.38)
  3 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:26.00    2:20.85   16  
                  28.08     1:04.22 (36.14)     1:51.07 (46.85)     2:20.85 (29.78)
  4 Nicholas Falise           14 CAT-NC               2:26.43    2:24.11   15  
                  30.98     1:08.44 (37.46)     1:52.92 (44.48)     2:24.11 (31.19)
  5 Flinn Hering              14 SGSA-NC              2:26.06    2:24.89   14  
                  31.25     1:10.20 (38.95)     1:52.32 (42.12)     2:24.89 (32.57)
  6 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              2:25.37    2:25.81   13  
                  30.43     1:07.21 (36.78)     1:49.28 (42.07)     2:25.81 (36.53)
  7 Adrien Pierce             14 EAST-MR              2:25.77    2:27.00   12  
                  31.65     1:09.29 (37.64)     1:52.69 (43.40)     2:27.00 (34.31)
  8 Sam Reiger                14 ATOM-NC              2:28.32    2:31.58   11  
                  32.17     1:09.91 (37.74)     1:56.82 (46.91)     2:31.58 (34.76)
B - Final
  9 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              2:28.63    2:27.93    9  
                  32.22     1:11.61 (39.39)     1:56.82 (45.21)     2:27.93 (31.11)
 10 Ryan Weaver               13 CAT-NC               2:28.86    2:30.08    7  
                  31.85     1:09.86 (38.01)     1:55.91 (46.05)     2:30.08 (34.17)
 11 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              2:31.72    2:31.48    6  
                  33.39     1:11.68 (38.29)     2:00.53 (48.85)     2:31.48 (30.95)
 12 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:32.52    2:32.31    5  
                  31.31     1:10.78 (39.47)     1:59.36 (48.58)     2:32.31 (32.95)
 13 Julian Maycock            14 SGSA-NC              2:30.85    2:33.24    4  
                  32.81     1:14.50 (41.69)     1:57.24 (42.74)     2:33.24 (36.00)
 14 Sam Graler                14 RAYS-OH              2:33.46    2:35.67    3  
                  33.58     1:13.29 (39.71)     2:01.46 (48.17)     2:35.67 (34.21)
 15 Reid Miller               13 MAC-NC               2:35.09    2:35.82    2  
                  33.29     1:12.97 (39.68)     2:02.25 (49.28)     2:35.82 (33.57)
 16 Ben Peterson              13 SGSA-NC              2:37.91    2:37.83    1  
                  34.34     1:16.95 (42.61)     2:03.72 (46.77)     2:37.83 (34.11)
 
Event 36  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reilly Keaney             14 SGSA-NC              2:23.54    2:20.85  
                1:09.52   2:20.85 (1:11.33)                                        
  2 Wesley Barnett            14 MAC-NC               2:21.62    2:22.62  
                1:07.63   2:22.62 (1:14.99)                                        
  3 Eric Cantrell             14 SGSA-NC              2:25.63    2:23.17  
                1:08.52   2:23.17 (1:14.65)                                        
  4 Baylor Nelson             13 MAC-NC               2:24.89    2:23.46  
                1:06.77   2:23.46 (1:16.69)                                        
  5 Nathan Adams              14 MAC-NC               2:26.88    2:24.44  
                1:08.45   2:24.44 (1:15.99)                                        
  6 Cam Abaqueta              13 MAC-NC               2:28.37    2:25.19  
                1:08.71   2:25.19 (1:16.48)                                        
  7 Coleman McCreery          14 ATOM-NC              2:28.30    2:25.37  
                1:08.54   2:25.37 (1:16.83)                                        
  8 Benjamin Hager            14 MAC-NC               2:30.59    2:25.41  
                1:09.38   2:25.41 (1:16.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Adrien Pierce             14 EAST-MR              2:29.34    2:25.77  
                1:08.29   2:25.77 (1:17.48)                                        
 10 Carl Bloebaum             13 RAYS-OH              2:26.19    2:26.00  
                1:05.83   2:26.00 (1:20.17)                                        
 11 Flinn Hering              14 SGSA-NC              2:27.66    2:26.06  
                1:11.75   2:26.06 (1:14.31)                                        
 12 Matthew Kroll             13 MAC-NC               2:27.98    2:26.26  
                1:11.34   2:26.26 (1:14.92)                                        
 13 Nicholas Falise           14 CAT-NC               2:28.58    2:26.43  
                1:09.61   2:26.43 (1:16.82)                                        
 14 Andy Dorsel               14 MAC-NC               2:29.27    2:27.37  
                1:09.55   2:27.37 (1:17.82)                                        
 15 Stephen Kim               14 MAC-NC               2:24.18    2:27.53  
                1:11.56   2:27.53 (1:15.97)                                        
 16 AJ Das                    14 MAC-NC               2:35.60    2:28.14  
                1:10.67   2:28.14 (1:17.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sam Reiger                14 ATOM-NC              2:28.91    2:28.32  
                1:09.50   2:28.32 (1:18.82)                                        
 18 Tommy Frye                14 MAC-NC               2:45.96    2:28.35  
                1:10.32   2:28.35 (1:18.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Austin Lockhart           14 ATOM-NC              2:32.79    2:28.63  
                1:12.90   2:28.63 (1:15.73)                                        
 20 Ryan Weaver               13 CAT-NC               2:28.78    2:28.86  
                1:09.84   2:28.86 (1:19.02)                                        
 21 Nicholas Piscitelli       14 MAC-NC               2:27.84    2:29.22  
                1:11.39   2:29.22 (1:17.83)                                        
 22 Alex Atherton             14 MAC-NC               2:34.18    2:29.83  
                1:10.10   2:29.83 (1:19.73)                                        
 23 Julian Maycock            14 SGSA-NC              2:33.06    2:30.85  
                1:12.87   2:30.85 (1:17.98)                                        
 24 Brayden Brewer            14 MAC-NC               2:35.73    2:30.96  
                1:09.40   2:30.96 (1:21.56)                                        
 25 Dylan Nordstrom           14 EAST-MR              3:07.85    2:31.72  
                1:12.59   2:31.72 (1:19.13)                                        
 26 Braden Osborn             14 RAYS-OH              2:34.22    2:32.52  
                1:11.96   2:32.52 (1:20.56)                                        
 27 Logan Zucker              13 MAC-NC               2:32.53    2:32.86  
                1:12.08   2:32.86 (1:20.78)                                        
 28 Will Cooper               14 MAC-NC               2:35.53    2:33.32  
                1:10.15   2:33.32 (1:23.17)                                        
 29 Sam Graler                14 RAYS-OH              2:38.31    2:33.46  
                1:11.25   2:33.46 (1:22.21)                                        
 30 Reid Miller               13 MAC-NC               2:36.94    2:35.09  
                1:11.93   2:35.09 (1:23.16)                                        
 31 Alex Griffey              14 MAC-NC               2:25.54    2:35.98  
                1:14.45   2:35.98 (1:21.53)                                        
 32 Ben Peterson              13 SGSA-NC              2:46.19    2:37.91  
                1:17.45   2:37.91 (1:20.46)                                        
 33 Benjamin McDonald         14 GCY-NC               2:43.07    2:38.32  
                1:14.05   2:38.32 (1:24.27)                                        
 34 Sahan Kansakar            13 RAYS-OH              2:40.73    2:39.17  
                1:18.36   2:39.17 (1:20.81)                                        
 35 Baxter Smelzer            14 SGSA-NC              2:44.37    2:39.62  
                1:14.10   2:39.62 (1:25.52)                                        
 36 Ham Williams-Tracy        14 ATOM-NC              2:42.87    2:40.79  
                1:15.99   2:40.79 (1:24.80)                                        
 37 Logan Ottke               13 RAYS-OH              2:41.72    2:41.11  
                1:19.60   2:41.11 (1:21.51)                                        
 38 Fletcher Tate             13 GCY-NC               2:51.07    2:41.14  
                1:16.64   2:41.14 (1:24.50)                                        
 39 Nicholas Roberts          13 CAT-NC               2:46.74    2:41.33  
                1:13.88   2:41.33 (1:27.45)                                        
 40 Devin Bunner              14 CAT-NC               2:45.54    2:41.94  
                1:16.46   2:41.94 (1:25.48)                                        
 41 Owen Rock                 14 GCY-NC               2:46.25    2:42.50  
                1:15.18   2:42.50 (1:27.32)                                        
 42 Isaiah Auman              13 EAC-NC               2:54.32    2:47.11  
                1:18.20   2:47.11 (1:28.91)                                        
 43 Ethan Womble              14 GCY-NC               2:50.18    2:47.19  
                1:15.40   2:47.19 (1:31.79)                                        
 44 Dylan Hu                  13 YFD-MR               3:06.77    2:48.34  
                1:22.62   2:48.34 (1:25.72)                                        
 45 Jojo Minezawa             14 RAYS-OH              3:09.62    2:50.42  
                1:18.71   2:50.42 (1:31.71)                                        
 46 Dalton Husketh            14 CAT-NC               2:45.95    2:50.48  
                1:21.91   2:50.48 (1:28.57)                                        
 47 Jack Allen                13 KP-SE                2:49.24    2:51.07  
                1:25.91   2:51.07 (1:25.16)                                        
 48 Kip Keener                14 EAC-NC               2:56.00    2:52.93  
                1:19.01   2:52.93 (1:33.92)                                        
 49 Nicholas Wolfe            13 RAYS-OH              2:54.26    2:58.13  
                1:23.20   2:58.13 (1:34.93)                                        
 50 Tripp Herger              13 ATOM-NC              3:07.14    3:00.52  
                1:23.41   3:00.52 (1:37.11)                                        
 51 Ford Bryson               13 ATOM-NC              3:09.61    3:00.53  
                1:24.05   3:00.53 (1:36.48)                                        
 52 Ray Zhang                 13 GCY-NC               3:02.89    3:01.68  
                1:30.60   3:01.68 (1:31.08)                                        
 53 Blake Lyon                14 ATOM-NC              3:04.66    3:03.08  
                1:23.57   3:03.08 (1:39.51)                                        
 54 Luke Smelzer              13 SGSA-NC              3:36.10    3:26.25  
                1:38.03   3:26.25 (1:48.22)                                        
 55 Louis Sianis              13 UN-NC                3:48.20    3:27.22  
                1:37.97   3:27.22 (1:49.25)                                        
 56 Chris Moye                13 EAC-NC               4:00.00    3:45.43  
                1:54.81   3:45.43 (1:50.62)                                        
 
Event 36  Men 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:17.56    2:13.36   20  
                  28.86     1:04.17 (35.31)     1:43.01 (38.84)     2:13.36 (30.35)
  2 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              2:20.04    2:14.66   17  
                  28.59     1:03.76 (35.17)     1:43.38 (39.62)     2:14.66 (31.28)
  3 Conall Monahan            15 MAC-NC               2:18.91    2:14.67   16  
                  29.88     1:03.13 (33.25)     1:44.12 (40.99)     2:14.67 (30.55)
  4 Jack Valiquette           16 MAC-NC               2:16.85    2:14.89   15  
                  28.81     1:02.88 (34.07)     1:42.78 (39.90)     2:14.89 (32.11)
  5 Preston Forst             15 UN-NC                2:19.71    2:15.01   14  
                  27.28     1:01.54 (34.26)     1:44.69 (43.15)     2:15.01 (30.32)
  6 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              2:18.95    2:16.09   13  
                  30.61     1:08.74 (38.13)     1:44.04 (35.30)     2:16.09 (32.05)
  7 Jack Meehan               15 ATOM-NC              2:21.63    2:19.63   12  
                  28.70     1:05.74 (37.04)     1:46.67 (40.93)     2:19.63 (32.96)
  8 Aidan Wilson              15 EAST-MR              2:21.76    2:24.23   11  
                  30.67     1:08.66 (37.99)     1:51.26 (42.60)     2:24.23 (32.97)
B - Final
  9 Adam Chaney               15 RAYS-OH              2:22.49    2:19.33    9  
                  28.59     1:03.86 (35.27)     1:48.68 (44.82)     2:19.33 (30.65)
 10 Ike Atkinson              15 MAC-NC               2:22.39    2:19.41    7  
                  30.04     1:06.40 (36.36)     1:49.87 (43.47)     2:19.41 (29.54)
 11 Grady Wheeler             16 UN-OH                2:22.58    2:19.66    6  
                  29.31     1:05.52 (36.21)     1:49.93 (44.41)     2:19.66 (29.73)
 12 John Gehrig               15 MAC-NC               2:24.38    2:20.27    5  
                  30.80     1:06.96 (36.16)     1:49.03 (42.07)     2:20.27 (31.24)
 13 Joseph Moore              15 MAC-NC               2:22.47    2:21.98    4  
                  29.69     1:05.83 (36.14)     1:48.84 (43.01)     2:21.98 (33.14)
 14 Griffin Manning           16 RAYS-OH              2:22.73    2:22.42    3  
                  30.23     1:09.60 (39.37)     1:50.10 (40.50)     2:22.42 (32.32)
 15 Kevin Crane               15 EAST-MR              2:23.71    2:22.48    2  
                  31.13     1:06.98 (35.85)     1:48.85 (41.87)     2:22.48 (33.63)
 16 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              2:22.75    2:23.84    1  
                  30.48     1:09.34 (38.86)     1:51.00 (41.66)     2:23.84 (32.84)
 
Event 36  Men 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jack Valiquette           16 MAC-NC               2:17.47    2:16.85  
                1:05.39   2:16.85 (1:11.46)                                        
  2 Tanner Hering             16 SGSA-NC              2:19.62    2:17.56  
                1:06.89   2:17.56 (1:10.67)                                        
  3 Conall Monahan            15 MAC-NC               2:14.49    2:18.91  
                1:04.77   2:18.91 (1:14.14)                                        
  4 Reid Mikuta               15 SGSA-NC              2:23.62    2:18.95  
                1:09.50   2:18.95 (1:09.45)                                        
  5 Preston Forst             15 UN-NC                2:15.10    2:19.71  
                1:03.77   2:19.71 (1:15.94)                                        
  6 Ian Van Gorp              15 RAYS-OH              2:16.90    2:20.04  
                1:05.71   2:20.04 (1:14.33)                                        
  7 Jack Meehan               15 ATOM-NC              2:21.14    2:21.63  
                1:07.46   2:21.63 (1:14.17)                                        
  8 Aidan Wilson              15 EAST-MR              2:29.57    2:21.76  
                1:07.43   2:21.76 (1:14.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ike Atkinson              15 MAC-NC               2:26.23    2:22.39  
                1:07.47   2:22.39 (1:14.92)                                        
 10 Joseph Moore              15 MAC-NC               2:25.57    2:22.47  
                1:06.06   2:22.47 (1:16.41)                                        
 11 Adam Chaney               15 RAYS-OH              2:26.86    2:22.49  
                1:04.87   2:22.49 (1:17.62)                                        
 12 Grady Wheeler             16 UN-OH                2:27.13    2:22.58  
                1:07.32   2:22.58 (1:15.26)                                        
 13 Griffin Manning           16 RAYS-OH              2:25.56    2:22.73  
                1:09.55   2:22.73 (1:13.18)                                        
 14 Jack Marquardt            15 ATOM-NC              2:21.37    2:22.75  
                1:09.25   2:22.75 (1:13.50)                                        
 15 Jeffery Adams II          16 EAC-NC               2:18.51    2:22.90  
                1:04.23   2:22.90 (1:18.67)                                        
 16 Noah Henderson            16 STAR-NC              2:15.85    2:23.63  
                1:05.72   2:23.63 (1:17.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kevin Crane               15 EAST-MR              2:26.03    2:23.71  
                1:06.77   2:23.71 (1:16.94)                                        
 18 Ethan Knorr               16 GCY-NC               2:15.45    2:24.28  
                1:05.85   2:24.28 (1:18.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 John Gehrig               15 MAC-NC               2:26.80    2:24.38  
                1:08.43   2:24.38 (1:15.95)                                        
 20 Mason Harding             16 MAC-NC               2:21.34    2:24.47  
                1:08.02   2:24.47 (1:16.45)                                        
 21 Scott Shepherd            16 RAYS-OH              2:24.12    2:24.59  
                1:06.59   2:24.59 (1:18.00)                                        
 22 Sam Marttila              16 EAC-NC               2:23.17    2:24.98  
                1:08.55   2:24.98 (1:16.43)                                        
 23 George Heidkamp           16 MAC-NC               2:24.22    2:24.99  
                1:07.34   2:24.99 (1:17.65)                                        
 24 Garrett Kiesel            15 EAST-MR              2:59.61    2:25.19  
                1:06.70   2:25.19 (1:18.49)                                        
 25 Zachary Boies             16 EAST-MR              2:28.67    2:25.37  
                1:10.19   2:25.37 (1:15.18)                                        
 26 David Dingfelder          16 CAT-NC               2:24.06    2:25.58  
                1:07.46   2:25.58 (1:18.12)                                        
 27 Jeff Echols               15 EAC-NC               2:30.75    2:25.62  
                1:07.68   2:25.62 (1:17.94)                                        
 28 Logan Robinson            16 MAC-NC               2:22.47    2:25.74  
                1:07.71   2:25.74 (1:18.03)                                        
 29 Arpeet Dabhade            16 MAC-NC               2:26.07    2:25.83  
                1:10.30   2:25.83 (1:15.53)                                        
 30 Jack Neilsen              15 UN-NC                2:29.99    2:25.93  
                1:09.67   2:25.93 (1:16.26)                                        
 31 Luke Barden               16 SGSA-NC              2:32.44    2:26.04  
                1:09.04   2:26.04 (1:17.00)                                        
 32 Aki Li                    15 RAYS-OH              2:33.58    2:26.09  
                1:08.36   2:26.09 (1:17.73)                                        
 33 Ethan Schneider           16 MAC-NC               2:21.19    2:26.90  
                1:06.14   2:26.90 (1:20.76)                                        
 34 Charles Rothenberger      15 MAC-NC               2:22.31    2:27.83  
                1:08.77   2:27.83 (1:19.06)                                        
 35 Nicky Diangelo            15 RAYS-OH              2:32.78    2:28.39  
                1:10.79   2:28.39 (1:17.60)                                        
 36 Kenneth Lowe              15 MAC-NC               2:18.59    2:28.52  
                1:12.25   2:28.52 (1:16.27)                                        
 37 Jackson Davis             15 MAC-NC               2:33.75    2:28.78  
                1:05.45   2:28.78 (1:23.33)                                        
 38 Kevin Wiltsey             15 MAC-NC               2:27.31    2:29.00  
                1:06.66   2:29.00 (1:22.34)                                        
 39 Jake Ortwein              15 RAYS-OH              2:28.84    2:29.02  
                1:10.45   2:29.02 (1:18.57)                                        
 40 Karson Walker             15 RAYS-OH              2:29.95    2:29.06  
                1:08.18   2:29.06 (1:20.88)                                        
 41 Neal Stratton             15 MAC-NC               2:32.85    2:29.42  
                1:11.87   2:29.42 (1:17.55)                                        
 42 Jonathan Ma               16 EAST-MR              2:19.00    2:29.48  
                1:05.20   2:29.48 (1:24.28)                                        
 43 Jonah Shin                15 RAYS-OH              2:37.35    2:29.67  
                1:09.68   2:29.67 (1:19.99)                                        
 44 Brian Crane               16 EAST-MR              2:36.47    2:29.69  
                1:10.18   2:29.69 (1:19.51)                                        
 45 Gator Pritchard           15 CAT-NC               2:28.07    2:30.74  
                1:11.93   2:30.74 (1:18.81)                                        
 46 Austin Cummings           16 MAC-NC               2:21.77    2:32.11  
                1:08.39   2:32.11 (1:23.72)                                        
 47 Alex Bria                 16 CAT-NC               2:29.72    2:33.87  
                1:13.87   2:33.87 (1:20.00)                                        
 48 Matthew Rigsbee           16 CAT-NC               2:33.34    2:34.57  
                1:14.56   2:34.57 (1:20.01)                                        
 49 Josh Walker               16 ATOM-NC              2:47.33    2:34.60  
                1:11.97   2:34.60 (1:22.63)                                        
 50 Alex Miller               16 EAST-MR              2:36.00    2:34.63  
                1:14.25   2:34.63 (1:20.38)                                        
 51 Will Darrenkamp           15 EAC-NC               2:37.91    2:35.58  
                1:13.21   2:35.58 (1:22.37)                                        
 52 Brooks Farabow            15 SGSA-NC              2:41.05    2:37.83  
                1:13.67   2:37.83 (1:24.16)                                        
 53 Ricky Dungan              16 RAYS-OH              2:33.37    2:39.04  
                1:16.51   2:39.04 (1:22.53)                                        
 54 Henry Hazzard             15 UN-NC                2:27.98    2:40.37  
                1:11.90   2:40.37 (1:28.47)                                        
 55 Theodore Poncet           15 YFD-MR               2:56.94    2:41.10  
                1:15.10   2:41.10 (1:26.00)                                        
 56 Brandon Meyers            15 RAYS-OH              2:45.69    2:41.94  
                1:16.75   2:41.94 (1:25.19)                                        
 57 Samuel Nucerino           16 RAYS-OH              2:42.98    2:44.60  
                1:18.33   2:44.60 (1:26.27)                                        
 58 Eli Henry                 15 RAYS-OH              2:41.70    2:46.16  
                1:19.61   2:46.16 (1:26.55)                                        
 59 Brandon Van der Linden    16 GCY-NC               2:43.73    2:51.64  
                1:15.96   2:51.64 (1:35.68)                                        
 60 Shea Brothers             16 YFD-MR               3:12.84    2:59.20  
                1:24.53   2:59.20 (1:34.67)                                        
 -- Eric Muire                16 GCY-NC               2:42.94         DQ  
                1:15.65        DQ (1:28.28)                                        
 -- Tim Cushman               16 EAST-MR              2:25.08         DQ  
                1:04.59        DQ (1:17.00)                                        
 -- Athan Yanos               16 YFD-MR               3:00.20         DQ  
                1:13.46        DQ (1:22.85)                                        
 -- Logan Shattuck            15 STAR-NC              2:59.59         DQ  
                1:21.93        DQ (1:34.71)                                        
 -- Ben Duckworth             15 EAC-NC               2:17.42         DQ  
                1:08.51        DQ (1:16.16)                                        
 
Event 36  Men 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Philip Perdue             21 UN-NC                2:15.31    2:11.23   20  
                  27.30     1:03.34 (36.04)     1:41.76 (38.42)     2:11.23 (29.47)
  2 Jacob Rauch               17 ATOM-NC              2:11.26    2:11.51   17  
                  28.49     1:02.17 (33.68)     1:40.12 (37.95)     2:11.51 (31.39)
  3 Ian Robinson              17 SGSA-NC              2:17.51    2:13.45   16  
                  28.74     1:02.47 (33.73)     1:42.20 (39.73)     2:13.45 (31.25)
  4 Noah Cairns               20 NCAC-NC              2:14.28    2:14.39   15  
                  29.04     1:04.09 (35.05)     1:42.44 (38.35)     2:14.39 (31.95)
  5 Devon French              17 YFD-MR               2:17.68    2:15.03   14  
                  29.13     1:04.06 (34.93)     1:44.48 (40.42)     2:15.03 (30.55)
  6 Liam Bogart               17 EAST-MR              2:15.59    2:15.72   13  
                  30.01     1:04.94 (34.93)     1:45.31 (40.37)     2:15.72 (30.41)
  7 Alex Ballard              17 EAC-NC               2:20.31    2:16.14   12  
                  28.10     1:03.89 (35.79)     1:44.99 (41.10)     2:16.14 (31.15)
  8 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              2:20.54    2:22.97   11  
                  30.43     1:09.66 (39.23)     1:49.03 (39.37)     2:22.97 (33.94)
B - Final
  9 Gordon Wheeler            18 UN-OH                2:23.12    2:15.10    9  
                  27.82     1:02.04 (34.22)     1:44.74 (42.70)     2:15.10 (30.36)
 10 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               2:20.88    2:18.11    7  
                  29.47     1:05.13 (35.66)     1:45.34 (40.21)     2:18.11 (32.77)
 11 Todd Echols               17 EAC-NC               2:23.71    2:21.70    6  
                  29.14     1:08.24 (39.10)     1:48.73 (40.49)     2:21.70 (32.97)
 12 Brian Glat                17 UN-MR                2:26.65    2:23.35    5  
                  30.79     1:05.83 (35.04)     1:49.48 (43.65)     2:23.35 (33.87)
 13 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              2:24.29    2:24.41    4  
                  29.44     1:06.58 (37.14)     1:52.76 (46.18)     2:24.41 (31.65)
 14 Alec Kahn                 17 YFD-MR               2:26.50    2:24.83    3  
                  31.46     1:11.42 (39.96)     1:52.30 (40.88)     2:24.83 (32.53)
 15 Jackson Holcomb           17 CAT-NC               2:26.93    2:25.58    2  
                  29.38     1:06.95 (37.57)     1:51.64 (44.69)     2:25.58 (33.94)
 16 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:25.61    2:29.33    1  
                  30.48     1:09.56 (39.08)     1:56.12 (46.56)     2:29.33 (33.21)
 
Event 36  Men 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jacob Rauch               17 ATOM-NC              2:10.79    2:11.26  
                1:01.33   2:11.26 (1:09.93)                                        
  2 Noah Cairns               20 NCAC-NC              2:07.93    2:14.28  
                1:04.63   2:14.28 (1:09.65)                                        
  3 Philip Perdue             21 UN-NC                2:10.62    2:15.31  
                1:04.81   2:15.31 (1:10.50)                                        
  4 Liam Bogart               17 EAST-MR              2:14.69    2:15.59  
                1:04.22   2:15.59 (1:11.37)                                        
  5 Ian Robinson              17 SGSA-NC              2:16.42    2:17.51  
                1:05.06   2:17.51 (1:12.45)                                        
  6 Devon French              17 YFD-MR               2:16.37    2:17.68  
                1:04.61   2:17.68 (1:13.07)                                        
  7 Max Edwards               17 EAC-NC               2:21.13    2:19.34  
                1:03.25   2:19.34 (1:16.09)                                        
  8 Alex Ballard              17 EAC-NC               2:12.93    2:20.31  
                1:05.53   2:20.31 (1:14.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Luke Van Gorp             18 RAYS-OH              2:14.59    2:20.54  
                1:08.08   2:20.54 (1:12.46)                                        
 10 Justin Conklin            18 MAC-NC               2:07.64    2:20.87  
                1:07.85   2:20.87 (1:13.02)                                        
 11 Josh Rigsbee              18 CAT-NC               2:17.93    2:20.88  
                1:07.31   2:20.88 (1:13.57)                                        
 12 Ben Slate                 20 UN-NC                2:15.12    2:23.08  
                1:10.00   2:23.08 (1:13.08)                                        
 13 Gordon Wheeler            18 UN-OH                2:16.01    2:23.12  
                1:07.46   2:23.12 (1:15.66)                                        
 14 Todd Echols               17 EAC-NC               2:21.69    2:23.71  
                1:09.15   2:23.71 (1:14.56)                                        
 15 Ethan Devyak              17 RAYS-OH              2:20.82    2:24.29  
                1:07.57   2:24.29 (1:16.72)                                        
 16 Andrew Holzman            18 EAST-MR              2:19.20    2:25.61  
                1:08.38   2:25.61 (1:17.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Oskar Menkhaus            17 MAC-NC               2:26.39    2:25.74  
                1:08.93   2:25.74 (1:16.81)                                        
 18 Graham Hertweck           17 STAR-NC              2:25.09    2:25.79  
                1:07.47   2:25.79 (1:18.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alec Kahn                 17 YFD-MR               2:27.37    2:26.50  
                1:10.69   2:26.50 (1:15.81)                                        
 20 Brian Glat                17 UN-MR                2:18.39    2:26.65  
                1:07.07   2:26.65 (1:19.58)                                        
 21 Griffin Sansbury          17 EAC-NC               2:24.02    2:26.81  
                1:10.84   2:26.81 (1:15.97)                                        
 22 Jackson Holcomb           17 CAT-NC               2:31.30    2:26.93  
                1:07.36   2:26.93 (1:19.57)                                        
 23 Michael Dockham           17 STAR-NC              2:25.00    2:27.59  
                1:10.75   2:27.59 (1:16.84)                                        
 24 Andrew Lockhart           17 ATOM-NC              2:23.82    2:27.79  
                1:10.06   2:27.79 (1:17.73)                                        
 25 JT Morehead               18 MAC-NC               2:25.31    2:29.44  
                1:07.32   2:29.44 (1:22.12)                                        
 26 Chris Chao                17 CAT-NC               2:20.00    2:29.85  
                1:07.74   2:29.85 (1:22.11)                                        
 27 Collin Montague           17 CAT-NC               2:38.54    2:31.93  
                1:11.78   2:31.93 (1:20.15)                                        
 28 Justin Hailey             17 RAYS-OH              2:34.39    2:32.32  
                1:10.97   2:32.32 (1:21.35)                                        
 29 Bryce Chu                 17 EAST-MR              2:31.40    2:33.30  
                1:09.94   2:33.30 (1:23.36)                                        
 30 Jason Heishman            18 ATOM-NC              2:27.43    2:33.41  
                1:12.72   2:33.41 (1:20.69)                                        
 31 Hayden Ransbury           19 CAT-NC               2:27.40    2:34.57  
                1:11.41   2:34.57 (1:23.16)                                        
 32 Joshua Ausdenmoore        17 MAC-NC               2:32.12    2:35.16  
                1:13.39   2:35.16 (1:21.77)                                        
 33 Joseph Murray             18 MAC-NC               2:43.52    2:35.97  
                1:14.75   2:35.97 (1:21.22)                                        
 34 Will Egan                 17 MAC-NC               2:26.19    2:37.57  
                1:15.38   2:37.57 (1:22.19)                                        
 35 Ryan Merritt              17 ATOM-NC              2:36.39    2:38.52  
                1:16.09   2:38.52 (1:22.43)                                        
 36 Davis Hoover              17 UN-NC                2:31.86    2:42.72  
                1:18.53   2:42.72 (1:24.19)                                        
 
Event 37  Girls 8-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH                35.01      34.10   20  
  2 Taylor Bacher             10 RAYS-OH                35.26      34.48   17  
  3 Addie Robillard            9 RAYS-OH                37.10      37.27   16  
  4 Avery Mays                10 MHAC-NC                42.23      38.94   15  
  5 Madison Jones             10 SGSA-NC                39.18      39.28   14  
  6 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC                39.15      39.53   13  
  7 Chloe Mihaly              10 CAT-NC                 44.63      41.34   12  
  8 Chloe Wall                10 RAYS-OH                42.71      41.50   11  
  9 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC                 45.32      41.59    9  
 10 Abby Miller               10 RAYS-OH                44.06      45.07    7  
 11 Charli Geary              10 RAYS-OH                45.55      45.53    6  
 12 Aubrey Kelley             10 NMA-NC                 49.59      45.71    5  
 13 Bella Teply                9 RAYS-OH                43.82      46.03    4  
 14 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH                46.00      46.75    3  
 15 Scarlett Fernando          9 UN-NC                  47.00      47.73    2  
 16 Bailey Bacher              8 RAYS-OH                50.09      48.00    1  
 17 Grace Roberts              9 CAT-NC                 50.95      49.05  
 18 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV               57.34      49.15  
 19 Morgan Bales               9 SGSA-NC                57.00      52.22  
 20 Celia Brown               10 ATOM-NC                53.27      52.46  
 21 Abigail Schilling          9 SGSA-NC                59.63      52.74  
 22 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC                 54.26      53.39  
 23 Caroline Yanni            10 NMA-NC                 55.44      54.69  
 24 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC                52.08      55.29  
 25 Lily Frank                10 CAT-NC                 54.43      55.47  
 26 Sally Smith                9 ATOM-NC                59.00      57.55  
 27 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              1:01.10      57.57  
 28 Lily Lund                  9 ATOM-NC              1:05.06      57.62  
 29 Evie Higgins               8 SGSA-NC                58.25    1:00.19  
 30 Kaileigh Hill             10 CAT-NC               1:06.78    1:01.20  
 31 Emily Lewis                8 SGSA-NC              1:10.67    1:02.00  
 
Event 37  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 RSA-NC                 27.91      28.17   20  
  2 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC                 32.14      30.70   17  
  3 Jessey Li                 12 RAYS-OH                33.73      31.20   16  
  4 Grace Rainey              12 MAC-NC                 32.61      31.44   15  
  5 Emma Stolberg             12 UN-NC                  33.46      31.57   14  
  6 Agnes Cruz                12 EAC-NC                 33.18      31.59   13  
  7 Molly Donlan              11 MAC-NC                 32.79      31.67   12  
  8 Abby Druhan               11 MAC-NC                 34.36      32.44   11  
  9 Jordan Marley             12 CAT-NC                 33.42      32.64    9  
 10 Eliana White              12 MAC-NC                 33.63      32.72    7  
 11 Nicky Thompson            12 MAC-NC                 35.62      32.74    6  
 12 Makenna Topp              12 MAC-NC                 33.02      32.80    5  
 13 Sarah Dichak              12 MAC-NC                 33.89      32.88    4  
 14 Olivia Soniat             12 MAC-NC                 34.92      33.01    3  
 15 Sonia Khan                12 MAC-NC                 34.86      33.24    2  
 16 Frannie LeGrand           11 MAC-NC                 36.04      33.80    1  
 17 Lydia Susec               12 RAYS-OH                35.59      34.04  
 18 Kassidy Cummings          11 MAC-NC                 33.65      34.09  
 19 Margaret Sept             12 CAT-NC                 35.45      34.14  
 20 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC                 35.79      34.55  
 21 Carly VanNote             11 MAC-NC                 35.47      34.58  
 22 Cate Darling              12 ATOM-NC                38.14      34.68  
 22 Grace Falise              11 CAT-NC                 34.40      34.68  
 24 Jenna Koh                 12 EAC-NC                 36.28      35.02  
 25 Aurora Cranford           12 GCY-NC                 34.54      35.11  
 26 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC                 37.41      35.19  
 26 Julia Gehrig              12 MAC-NC                 38.03      35.19  
 28 Ellie Hunt                11 SGSA-NC                36.58      35.28  
 29 Tori Evans                12 GCY-NC                 36.73      35.29  
 30 Lexi Brooks               11 UN-NC                  35.68      35.36  
 31 Sarah Thomas              12 ATOM-NC                36.80      35.42  
 32 Hadley Osborne            11 GCY-NC                 36.53      35.61  
 33 Catherine Walsh           12 MAC-NC                 36.49      35.67  
 34 Maddie Stolberg           11 UN-NC                  37.04      35.70  
 35 Maddie Huecker            12 UN-NC                  43.65      35.95  
 36 Leyla Sleime              12 MAC-NC                 38.01      35.96  
 37 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV               38.39      35.98  
 38 Keara Wiley               12 MAC-NC                 39.20      36.30  
 39 Riley Willett             12 SFSC-NC                36.27      36.40  
 40 Allison Fries             12 RAYS-OH                39.39      36.58  
 41 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC                 37.04      36.61  
 42 Caroline Goodman          12 STAR-NC                37.39      36.73  
 43 Maeren McGonigal          11 STAR-NC                37.00      36.79  
 44 Jordan Williams           11 GCY-NC                 40.35      36.91  
 45 Katie Kudela              12 ATOM-NC                37.68      36.95  
 46 Sydney Sanders            12 MAC-NC                 38.85      36.99  
 47 Allison Repella           11 ATOM-NC                39.67      37.22  
 48 Kenzie Mann               12 GCY-NC                 37.44      37.36  
 48 Sophia Ashi               11 MAC-NC                 40.19      37.36  
 50 Natalie Rider             12 UN-NC                  37.83      37.62  
 51 Paige Thome               11 MAC-NC                 38.86      37.77  
 52 Rebecca Avila             12 EAC-NC                 38.00      37.83  
 53 Katie Kirkman             12 STAR-NC                41.05      38.78  
 54 Lillian Fender            11 MHAC-NC                41.70      39.02  
 55 Sabrina Husketh           11 CAT-NC                 40.11      39.07  
 56 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH                37.91      39.27  
 57 Ali Shackelford           11 SGSA-NC                40.24      40.09  
 58 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               1:02.11      41.91  
 59 Emily Stevens             12 STAR-NC                43.41      42.56  
 60 Sarah Palmer              12 STAR-NC                43.19      42.86  
 61 Isabel Berge              11 CAT-NC                 43.90      43.22  
 62 Brooke Connelly           11 NMA-NC                 50.34      44.43  
 63 Melia Brown               12 ATOM-NC              1:10.20      44.82  
 64 Solveig Andersen          11 SGSA-NC                41.10      45.14  
 65 Becca Hoskins             12 EAC-NC                 43.00      45.93  
 66 Claire Yonce              11 SGSA-NC                48.22      46.27  
 67 Caitlin Tierney           12 NMA-NC                 55.00      47.58  
 68 Karina Morisset           11 NMA-NC               1:00.82      48.13  
 69 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC                55.85      56.97  
 70 Rory Miller               11 RAYS-OH                55.18      57.20  
 -- Gracie Hunt               11 SGSA-NC                38.14         DQ  
 
Event 38  Boys 8-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC                 35.06      34.64   20  
  2 Nicholas Brooks            8 UN-NC                  41.29      39.94   17  
  3 Costi Gaskey              10 MAC-NC                 41.46      40.16   16  
  4 Albert Smelzer             9 SGSA-NC                40.66      40.26   15  
  5 Max McNeer                 9 ATOM-NC                42.18      42.81   14  
  6 David Ritchey             10 CAT-NC                 46.50      43.21   13  
  7 Teddy Neilson             10 RAYS-OH                44.53      45.62   12  
  8 John Burke Barton         10 SGSA-NC                48.58      46.04   11  
  9 Phyo Naing                10 SGSA-NC                49.02      51.15    9  
 10 Logan Chow                 8 ATOM-NC                57.11      53.57    7  
 11 Peyton Splawski           10 SGSA-NC                58.81      53.69    6  
 12 Parker Reuss               8 RAYS-OH              1:06.53      54.91    5  
 13 Lysander Mihaly            8 CAT-NC                 59.67      57.70    4  
 14 Justin Gould              10 NMA-NC                 55.70      58.03    3  
 15 Finley or Fin Rossato      8 SGSA-NC              1:01.10    1:01.87    2  
 16 Cole Lewek                10 CAT-NC                 57.86    1:03.33    1  
 -- Ryan Masneri               9 GCY-NC               1:15.59         DQ  
 -- Christopher Schilling     10 SGSA-NC                42.10         DQ  
 
Event 38  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                  29.89      29.46   20  
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC                 31.53      30.17   17  
  3 Kwame Thornhill           12 MAC-NC                 32.19      30.85   16  
  4 Johnathan Lai             12 KP-SE                  31.84      31.09   15  
  5 Tiesyn Harris             12 MAC-NC                 35.13      31.86   14  
  6 Gavin McCarter            11 MAC-NC                 33.05      32.59   13  
  7 Aidan Hill                12 MAC-NC                 41.43      32.99   12  
  8 Tyler Flickinger          12 MAC-NC                 33.06      33.20   11  
  9 Nicholas Chow             12 ATOM-NC                34.27      33.42    9  
 10 Tyler Weinstein           12 MAC-NC                 32.35      33.66    7  
 11 Jack Lazaroski            11 MAC-NC                 34.73      33.94    6  
 12 Jacob Wimberly            12 MAC-NC                 35.83      34.06    5  
 13 Max Christensen           12 RAYS-OH                36.29      34.13    4  
 14 Robby Frye                12 MAC-NC                 37.36      34.53    3  
 15 Nate Hohm                 11 ATOM-NC                34.55      34.62    2  
 16 Hil Lindsay               11 MAC-NC                 36.18      34.68    1  
 17 Sterling Sharpe           12 GCY-NC                 34.79      34.82  
 18 Deaven Holder             12 MAC-NC                 37.27      35.00  
 19 Jacob Huitsing            12 GCY-NC                 37.05      35.33  
 20 George Glassner           11 MAC-NC                 37.72      35.34  
 21 Emilio Llerenas           12 MAC-NC                 36.59      35.42  
 22 Spencer Mann              11 GCY-NC                 36.44      35.55  
 23 Topher Roberts            11 CAT-NC                 35.25      35.90  
 24 Andrew Seeber             12 GCY-NC                 37.45      35.96  
 25 Otto Schonwalder          11 CAT-NC                 36.05      35.99  
 26 David Masneri             11 GCY-NC                 37.95      36.23  
 27 Bailey Covington          11 GCY-NC                 38.01      37.18  
 28 Ben Pritchard             11 CAT-NC                 36.98      37.42  
 29 Pablo Ashi                11 MAC-NC                 40.10      37.63  
 30 Stone Maxey               12 EAC-NC                 36.00      37.65  
 31 Ethan Hill                12 NMA-NC                 56.05      38.19  
 32 Preston Bonoffski         12 MAC-NC                 39.71      38.29  
 33 Austin Fletcher           11 MAC-NC                 41.34      38.42  
 34 Aaron Reyes               11 EAC-NC                 43.00      38.58  
 34 Yannick Edwards           12 MHAC-NC                38.32      38.58  
 36 Jack Frank                11 CAT-NC                 40.35      38.83  
 37 Bret Howell               12 RAYS-OH                40.59      40.11  
 38 Jayson Swezey             12 RAYS-OH                43.26      40.52  
 39 Marc Evans                11 GCY-NC                 41.73      41.85  
 40 Tom Reuss                 11 RAYS-OH                40.76      41.99  
 41 Carter Warrick            11 SGSA-NC                49.73      44.41  
 42 Nelson Simmons            11 ATOM-NC                56.43      48.38  
 43 Nicholas Robinson         11 KP-SE                  48.96      48.76  
 44 AJ Sianis                 11 UN-NC                  50.50      53.17  
 
Event 39  Girls 8-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH              1:12.10    1:11.22   20  
                  34.44     1:11.22 (36.78)                                        
  2 Taylor Bacher             10 RAYS-OH              1:11.53    1:12.98   17  
                  35.03     1:12.98 (37.95)                                        
  3 Addie Robillard            9 RAYS-OH              1:15.31    1:17.58   16  
                  36.67     1:17.58 (40.91)                                        
  4 Charli Geary              10 RAYS-OH              1:31.68    1:22.32   15  
                  39.62     1:22.32 (42.70)                                        
  5 Avery Mays                10 MHAC-NC              1:28.23    1:23.20   14  
                  39.62     1:23.20 (43.58)                                        
  6 Madison Jones             10 SGSA-NC              1:18.23    1:23.28   13  
                  39.67     1:23.28 (43.61)                                        
  7 Chloe Wall                10 RAYS-OH              1:25.21    1:25.05   12  
                  40.31     1:25.05 (44.74)                                        
  8 Naomi Wehe                10 GCY-NC               1:25.41    1:25.17   11  
                  39.46     1:25.17 (45.71)                                        
  9 Cam Robertson              8 EAC-NC               1:36.27    1:25.68    9  
                  40.45     1:25.68 (45.23)                                        
 10 Chloe Mihaly              10 CAT-NC               1:25.75    1:25.72    7  
                  40.32     1:25.72 (45.40)                                        
 11 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               1:33.15    1:25.74    6  
                  40.30     1:25.74 (45.44)                                        
 12 Cameron Martin            10 GCY-NC               1:26.70    1:25.80    5  
                  40.41     1:25.80 (45.39)                                        
 13 Bailey Bacher              8 RAYS-OH              1:34.21    1:27.69    4  
                  43.63     1:27.69 (44.06)                                        
 14 Scarlett Fernando          9 UN-NC                1:25.00    1:28.20    3  
                  41.46     1:28.20 (46.74)                                        
 15 Grace Roberts              9 CAT-NC               1:32.72    1:28.51    2  
                  41.30     1:28.51 (47.21)                                        
 16 Bella Teply                9 RAYS-OH              1:32.34    1:28.60    1  
                  41.98     1:28.60 (46.62)                                        
 17 Ayden Walsh               10 SGSA-NC              1:27.04    1:29.57  
                  41.42     1:29.57 (48.15)                                        
 18 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV             1:40.71    1:32.02  
 19 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              1:36.00    1:32.45  
 20 Aubrey Kelley             10 NMA-NC               1:42.00    1:33.11  
 21 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC              1:36.00    1:33.63  
 22 Avery Picard               9 ATOM-NC              1:33.00    1:34.06  
                  42.82     1:34.06 (51.24)                                        
 23 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH              1:30.52    1:34.44  
                  44.57     1:34.44 (49.87)                                        
 24 Abigail Schilling          9 SGSA-NC              1:34.03    1:36.49  
 25 Lily Frank                10 CAT-NC               1:45.65    1:36.95  
 26 Caroline Yanni            10 NMA-NC               1:46.55    1:38.63  
 27 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC              1:41.00    1:40.17  
 28 Sally Smith                9 ATOM-NC              1:41.00    1:41.03  
 29 Lily Lund                  9 ATOM-NC              1:36.00    1:42.02  
 30 Morgan Bales               9 SGSA-NC              1:46.74    1:42.76  
 31 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC               1:44.75    1:43.09  
 32 Willa Briggs               9 MHAC-NC              1:55.08    1:46.95  
 33 Kaileigh Hill             10 CAT-NC               1:37.00    1:47.92  
 34 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              1:51.84    1:48.01  
 35 Emily Lewis                8 SGSA-NC              1:51.98    1:52.67  
 36 Evie Higgins               8 SGSA-NC              1:47.99    1:56.85  
 
Event 39  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 RSA-NC               1:01.90    1:00.88   20  
                  28.44     1:00.88 (32.44)                                        
  2 Jessey Li                 12 RAYS-OH              1:03.67    1:02.06   17  
                  29.24     1:02.06 (32.82)                                        
  3 Molly Donlan              11 MAC-NC               1:04.89    1:02.98   16  
                  30.49     1:02.98 (32.49)                                        
  4 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               1:07.14    1:03.45   15  
                  30.80     1:03.45 (32.65)                                        
  5 Agnes Cruz                12 EAC-NC               1:07.91    1:04.17   14  
                  30.83     1:04.17 (33.34)                                        
  6 Grace Rainey              12 MAC-NC               1:06.67    1:04.24   13  
                  32.14     1:04.24 (32.10)                                        
  7 Emma Stolberg             12 UN-NC                1:04.34    1:04.28   12  
                  30.54     1:04.28 (33.74)                                        
  8 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              1:11.07    1:04.60   11  
                  30.50     1:04.60 (34.10)                                        
  9 Makenna Topp              12 MAC-NC               1:07.71    1:06.50    9  
                  32.40     1:06.50 (34.10)                                        
 10 Margaret Sept             12 CAT-NC               1:08.24    1:06.58    7  
                  32.35     1:06.58 (34.23)                                        
 11 Lydia Susec               12 RAYS-OH              1:10.00    1:07.38    6  
                  31.67     1:07.38 (35.71)                                        
 12 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              1:09.66    1:07.54    5  
                  31.89     1:07.54 (35.65)                                        
 13 Abby Druhan               11 MAC-NC               1:10.24    1:07.79    4  
                  33.01     1:07.79 (34.78)                                        
 14 Olivia Soniat             12 MAC-NC               1:12.65    1:07.88    3  
                  32.25     1:07.88 (35.63)                                        
 15 Sarah Dichak              12 MAC-NC               1:09.01    1:08.09    2  
                  32.77     1:08.09 (35.32)                                        
 16 Nicky Thompson            12 MAC-NC               1:11.81    1:08.15    1  
                  33.88     1:08.15 (34.27)                                        
 17 Jenna Koh                 12 EAC-NC               1:13.62    1:08.35  
                  32.90     1:08.35 (35.45)                                        
 18 Allison Fries             12 RAYS-OH              1:07.96    1:08.57  
                  33.32     1:08.57 (35.25)                                        
 19 Eliana White              12 MAC-NC               1:10.18    1:08.88  
                  32.60     1:08.88 (36.28)                                        
 20 Grace Daniels             12 ATOM-NC              1:15.26    1:08.90  
                  32.09     1:08.90 (36.81)                                        
 21 Cate Darling              12 ATOM-NC              1:14.58    1:09.41  
                  32.98     1:09.41 (36.43)                                        
 22 Ellie Hunt                11 SGSA-NC              1:12.98    1:09.55  
                  33.38     1:09.55 (36.17)                                        
 23 Grace Falise              11 CAT-NC               1:10.60    1:09.63  
                  33.01     1:09.63 (36.62)                                        
 24 Catherine Walsh           12 MAC-NC               1:10.91    1:09.65  
                  33.37     1:09.65 (36.28)                                        
 25 Sarah Thomas              12 ATOM-NC              1:18.00    1:09.71  
                  33.11     1:09.71 (36.60)                                        
 26 Maddie Stolberg           11 UN-NC                1:12.92    1:09.89  
                  33.41     1:09.89 (36.48)                                        
 27 Maeren McGonigal          11 STAR-NC              1:10.23    1:10.08  
                  33.92     1:10.08 (36.16)                                        
 28 Aurora Cranford           12 GCY-NC               1:12.48    1:10.23  
                  34.14     1:10.23 (36.09)                                        
 29 Jordan Marley             12 CAT-NC               1:11.14    1:10.68  
                  33.78     1:10.68 (36.90)                                        
 30 Leyla Sleime              12 MAC-NC               1:12.78    1:10.90  
 31 Carly VanNote             11 MAC-NC               1:12.00    1:11.04  
                  34.35     1:11.04 (36.69)                                        
 32 Kassidy Cummings          11 MAC-NC               1:12.26    1:11.05  
 33 Tori Evans                12 GCY-NC               1:12.78    1:12.16  
                  34.29     1:12.16 (37.87)                                        
 34 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               1:13.99    1:12.30  
                  34.86     1:12.30 (37.44)                                        
 35 Lexi Brooks               11 UN-NC                1:17.37    1:12.74  
                  34.04     1:12.74 (38.70)                                        
 36 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC               1:13.43    1:12.87  
                  35.36     1:12.87 (37.51)                                        
 37 Julia McGovern            12 ATOM-NC              1:12.26    1:12.91  
                  34.18     1:12.91 (38.73)                                        
 38 Gracie Hunt               11 SGSA-NC              1:19.00    1:13.02  
                  34.84     1:13.02 (38.18)                                        
 39 Julia Gehrig              12 MAC-NC               1:14.03    1:13.12  
                  34.83     1:13.12 (38.29)                                        
 40 Caroline Goodman          12 STAR-NC              1:14.03    1:13.26  
                  35.09     1:13.26 (38.17)                                        
 41 Natalie Rider             12 UN-NC                1:11.71    1:13.49  
                  34.43     1:13.49 (39.06)                                        
 42 Katie Kudela              12 ATOM-NC              1:18.66    1:13.56  
                  35.40     1:13.56 (38.16)                                        
 43 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV             1:20.99    1:14.09  
                  35.19     1:14.09 (38.90)                                        
 44 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               1:17.42    1:14.37  
                  35.40     1:14.37 (38.97)                                        
 45 Frannie LeGrand           11 MAC-NC               1:18.84    1:14.55  
                  35.43     1:14.55 (39.12)                                        
 46 Hadley Osborne            11 GCY-NC               1:13.99    1:14.60  
                  35.18     1:14.60 (39.42)                                        
 47 Riley Willett             12 SFSC-NC              1:30.00    1:14.62  
                  35.32     1:14.62 (39.30)                                        
 48 Sophia Ashi               11 MAC-NC               1:15.84    1:15.00  
                  36.17     1:15.00 (38.83)                                        
 49 Sydney Sanders            12 MAC-NC               1:18.93    1:15.14  
                  36.16     1:15.14 (38.98)                                        
 50 Keara Wiley               12 MAC-NC               1:18.09    1:16.45  
                  35.79     1:16.45 (40.66)                                        
 51 Jordan Williams           11 GCY-NC               1:19.94    1:16.68  
                  35.62     1:16.68 (41.06)                                        
 52 Sonia Khan                12 MAC-NC               1:19.12    1:17.02  
                  36.84     1:17.02 (40.18)                                        
 53 Isabel Berge              11 CAT-NC               1:19.49    1:17.37  
                  37.40     1:17.37 (39.97)                                        
 54 Paige Thome               11 MAC-NC               1:19.79    1:17.66  
                  36.69     1:17.66 (40.97)                                        
 55 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH              1:16.11    1:17.82  
                  37.46     1:17.82 (40.36)                                        
 56 Rebecca Avila             12 EAC-NC               1:20.00    1:17.97  
                  37.45     1:17.97 (40.52)                                        
 57 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC               1:15.38    1:18.06  
                  36.99     1:18.06 (41.07)                                        
 58 Claire Yonce              11 SGSA-NC              1:23.85    1:18.13  
                  38.38     1:18.13 (39.75)                                        
 59 Lucia Edwards             12 MHAC-NC              1:23.10    1:19.34  
                  36.54     1:19.34 (42.80)                                        
 60 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               1:17.16    1:19.38  
                  36.75     1:19.38 (42.63)                                        
 61 Emily Stevens             12 STAR-NC              1:22.58    1:21.10  
                  38.33     1:21.10 (42.77)                                        
 62 Kenzie Mann               12 GCY-NC               1:17.51    1:21.79  
                  37.38     1:21.79 (44.41)                                        
 63 Solveig Andersen          11 SGSA-NC              1:26.19    1:22.13  
                  38.40     1:22.13 (43.73)                                        
 64 Melia Brown               12 ATOM-NC              1:20.40    1:22.52  
                  39.75     1:22.52 (42.77)                                        
 65 Brooke Connelly           11 NMA-NC               1:20.68    1:22.69  
                  39.04     1:22.69 (43.65)                                        
 66 Ali Shackelford           11 SGSA-NC              1:31.44    1:24.03  
                  40.48     1:24.03 (43.55)                                        
 67 Becca Hoskins             12 EAC-NC               1:25.00    1:25.14  
                  41.95     1:25.14 (43.19)                                        
 68 Karina Morisset           11 NMA-NC               1:28.11    1:26.16  
                  40.21     1:26.16 (45.95)                                        
 69 Caitlin Tierney           12 NMA-NC               1:27.54    1:26.61  
                  40.67     1:26.61 (45.94)                                        
 70 Rory Miller               11 RAYS-OH              1:29.30    1:30.55  
                  42.40     1:30.55 (48.15)                                        
 71 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC              1:33.65    1:33.17  
                  43.82     1:33.17 (49.35)                                        
 
Event 40  Boys 8-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC               1:11.13    1:11.56   20  
                  34.10     1:11.56 (37.46)                                        
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC               1:15.77    1:14.72   17  
                  35.01     1:14.72 (39.71)                                        
  3 Teddy Neilson             10 RAYS-OH              1:16.06    1:19.29   16  
                  37.08     1:19.29 (42.21)                                        
  4 Nicholas Brooks            8 UN-NC                1:25.00    1:19.53   15  
                  38.46     1:19.53 (41.07)                                        
  5 Christopher Schilling     10 SGSA-NC              1:19.00    1:19.72   14  
                  37.23     1:19.72 (42.49)                                        
  6 Albert Smelzer             9 SGSA-NC              1:29.22    1:24.64   13  
                  40.79     1:24.64 (43.85)                                        
  7 David Ritchey             10 CAT-NC               1:23.02    1:26.09   12  
                  40.85     1:26.09 (45.24)                                        
  8 John Burke Barton         10 SGSA-NC              1:31.27    1:27.72   11  
                  41.78     1:27.72 (45.94)                                        
  9 Peyton Splawski           10 SGSA-NC              1:48.44    1:28.37    9  
                  43.67     1:28.37 (44.70)                                        
 10 Parker Reuss               8 RAYS-OH              1:31.39    1:29.57    7  
                  42.35     1:29.57 (47.22)                                        
 11 Max McNeer                 9 ATOM-NC              1:45.00    1:34.62    6  
                  43.41     1:34.62 (51.21)                                        
 12 Finley or Fin Rossato      8 SGSA-NC              1:42.68    1:35.07    5  
                  43.78     1:35.07 (51.29)                                        
 13 Matias Christensen        10 SGSA-NC              1:39.39    1:38.34    4  
                  44.50     1:38.34 (53.84)                                        
 14 Lysander Mihaly            8 CAT-NC               1:36.38    1:38.92    3  
                  46.24     1:38.92 (52.68)                                        
 15 Owen Hohm                  8 ATOM-NC              1:55.00    1:40.18    2  
                  46.44     1:40.18 (53.74)                                        
 16 Ryan Masneri               9 GCY-NC               2:10.12    1:42.81    1  
                  42.54   1:42.81 (1:00.27)                                        
 17 Phyo Naing                10 SGSA-NC              1:25.10    1:44.74  
                  43.35   1:44.74 (1:01.39)                                        
 18 Cole Lewek                10 CAT-NC               2:04.00    1:46.99  
                  48.40     1:46.99 (58.59)                                        
 19 Chasen Coltrane            8 SGSA-NC              1:49.01    1:49.62  
                  50.67     1:49.62 (58.95)                                        
 20 Logan Chow                 8 ATOM-NC              1:45.00    2:45.76  
 
Event 40  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                1:00.00      59.91   20  
                  28.69       59.91 (31.22)                                        
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC               1:01.57    1:00.94   17  
                  29.60     1:00.94 (31.34)                                        
  3 Kwame Thornhill           12 MAC-NC               1:02.15    1:01.36   16  
                  29.82     1:01.36 (31.54)                                        
  4 Tiesyn Harris             12 MAC-NC               1:07.08    1:04.01   15  
                  32.11     1:04.01 (31.90)                                        
  5 Tyler Flickinger          12 MAC-NC               1:06.37    1:05.32   14  
                  30.96     1:05.32 (34.36)                                        
  6 Noah Rock                 12 GCY-NC               1:08.13    1:06.03   13  
                  31.07     1:06.03 (34.96)                                        
  7 Nicholas Chow             12 ATOM-NC              1:12.19    1:06.11   12  
                  31.51     1:06.11 (34.60)                                        
  8 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               1:08.63    1:06.67   11  
                  32.03     1:06.67 (34.64)                                        
  9 Jason Brooks              12 UN-NC                1:15.48    1:07.20    9  
                  31.50     1:07.20 (35.70)                                        
 10 Sterling Sharpe           12 GCY-NC               1:08.57    1:07.27    7  
                  32.41     1:07.27 (34.86)                                        
 11 Jake Deng                 12 ATOM-NC              1:09.20    1:07.28    6  
                  32.03     1:07.28 (35.25)                                        
 12 Max Christensen           12 RAYS-OH              1:08.31    1:07.40    5  
                  32.52     1:07.40 (34.88)                                        
 13 Johnathan Lai             12 KP-SE                1:08.59    1:07.76    4  
                  32.07     1:07.76 (35.69)                                        
 14 Aidan Hill                12 MAC-NC               1:16.31    1:08.22    3  
                  33.02     1:08.22 (35.20)                                        
 15 Brooks Gray               12 GCY-NC               1:11.19    1:08.69    2  
                  32.35     1:08.69 (36.34)                                        
 16 Jack Lazaroski            11 MAC-NC               1:10.91    1:09.11    1  
                  33.93     1:09.11 (35.18)                                        
 17 Deaven Holder             12 MAC-NC               1:10.56    1:09.19  
                  33.12     1:09.19 (36.07)                                        
 18 Tyler Weinstein           12 MAC-NC               1:10.49    1:09.79  
                  33.39     1:09.79 (36.40)                                        
 19 Jacob Huitsing            12 GCY-NC               1:12.80    1:10.08  
                  33.18     1:10.08 (36.90)                                        
 20 Gavin McCarter            11 MAC-NC               1:10.74    1:10.54  
                  34.41     1:10.54 (36.13)                                        
 21 Otto Schonwalder          11 CAT-NC               1:11.35    1:10.56  
                  34.02     1:10.56 (36.54)                                        
 22 Robby Frye                12 MAC-NC               1:13.12    1:10.70  
                  34.32     1:10.70 (36.38)                                        
 23 Brady Dole                12 SGSA-NC              1:21.35    1:10.75  
                  33.11     1:10.75 (37.64)                                        
 24 George Glassner           11 MAC-NC               1:13.01    1:10.80  
                  33.84     1:10.80 (36.96)                                        
 25 Hil Lindsay               11 MAC-NC               1:17.04    1:10.92  
                  33.66     1:10.92 (37.26)                                        
 26 Nate Hohm                 11 ATOM-NC              1:14.37    1:11.18  
                  34.11     1:11.18 (37.07)                                        
 27 Alexander Fink            12 STAR-NC              1:15.05    1:11.25  
                  33.23     1:11.25 (38.02)                                        
 28 Topher Roberts            11 CAT-NC               1:11.01    1:11.58  
                  34.15     1:11.58 (37.43)                                        
 29 Andrew Seeber             12 GCY-NC               1:14.29    1:11.73  
                  34.84     1:11.73 (36.89)                                        
 30 Ethan Hill                12 NMA-NC               1:15.45    1:12.04  
                  34.36     1:12.04 (37.68)                                        
 31 Emilio Llerenas           12 MAC-NC               1:13.59    1:12.10  
                  34.84     1:12.10 (37.26)                                        
 32 Tom Reuss                 11 RAYS-OH              1:16.75    1:12.19  
                  34.28     1:12.19 (37.91)                                        
 33 Stone Maxey               12 EAC-NC               1:15.00    1:12.68  
                  35.47     1:12.68 (37.21)                                        
 34 Preston Bonoffski         12 MAC-NC               1:14.51    1:13.22  
                  35.21     1:13.22 (38.01)                                        
 35 Pablo Ashi                11 MAC-NC               1:19.26    1:14.26  
                  34.82     1:14.26 (39.44)                                        
 36 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              1:16.85    1:14.59  
                  35.62     1:14.59 (38.97)                                        
 37 Bailey Covington          11 GCY-NC               1:15.38    1:15.10  
                  35.06     1:15.10 (40.04)                                        
 38 Spencer Mann              11 GCY-NC               1:16.82    1:15.49  
                  35.52     1:15.49 (39.97)                                        
 39 Ben Pritchard             11 CAT-NC               1:16.52    1:15.85  
                  36.89     1:15.85 (38.96)                                        
 40 Bret Howell               12 RAYS-OH              1:15.34    1:16.03  
                  36.86     1:16.03 (39.17)                                        
 41 Austin Fletcher           11 MAC-NC               1:20.10    1:16.31  
                  36.40     1:16.31 (39.91)                                        
 42 Griffin Jones             11 SFSC-NC              1:23.00    1:16.49  
                  35.95     1:16.49 (40.54)                                        
 43 Michael Harding           11 SGSA-NC              1:16.69    1:17.24  
                  37.39     1:17.24 (39.85)                                        
 44 Yannick Edwards           12 MHAC-NC              1:15.48    1:17.42  
                  36.92     1:17.42 (40.50)                                        
 45 Jack Frank                11 CAT-NC               1:21.24    1:17.85  
                  37.29     1:17.85 (40.56)                                        
 46 Marc Evans                11 GCY-NC               1:21.45    1:23.53  
                  39.57     1:23.53 (43.96)                                        
 47 Carter Warrick            11 SGSA-NC              1:35.00    1:24.21  
                  40.36     1:24.21 (43.85)                                        
 48 Nelson Simmons            11 ATOM-NC              1:26.73    1:25.73  
                  41.23     1:25.73 (44.50)                                        
 49 AJ Sianis                 11 UN-NC                1:40.05    1:30.18  
                  42.47     1:30.18 (47.71)                                        
 50 Robert Thomas             11 ATOM-NC              1:40.52    1:31.38  
                  42.80     1:31.38 (48.58)                                        
 51 Nicholas Robinson         11 KP-SE                1:32.47    1:34.66  
                  43.96     1:34.66 (50.70)                                        
 
Event 41  Girls 8-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH              2:53.65    2:52.31   20  
                  37.21     1:22.85 (45.64)     2:12.58 (49.73)     2:52.31 (39.73)
  2 Taylor Bacher             10 RAYS-OH              2:53.90    2:53.73   17  
                  36.32     1:22.77 (46.45)     2:13.54 (50.77)     2:53.73 (40.19)
  3 Addie Robillard            9 RAYS-OH              2:58.42    3:01.56   16  
                  38.54     1:25.79 (47.25)     2:20.54 (54.75)     3:01.56 (41.02)
  4 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC              3:20.05    3:12.21   15  
                  41.76     1:29.66 (47.90)     2:27.23 (57.57)     3:12.21 (44.98)
  5 Madison Jones             10 SGSA-NC              3:15.10    3:16.61   14  
                  42.40     1:32.12 (49.72)   2:33.63 (1:01.51)     3:16.61 (42.98)
  6 Avery Mays                10 MHAC-NC              3:30.99    3:18.83   13  
                  43.29                             2:34.25 ( )     3:18.83 (44.58)
  7 Abby Miller               10 RAYS-OH              3:18.18    3:21.64   12  
                  47.92     1:40.11 (52.19)     2:37.62 (57.51)     3:21.64 (44.02)
  8 Charli Geary              10 RAYS-OH              4:08.16    3:26.72   11  
                  45.45     1:40.64 (55.19)     2:39.36 (58.72)     3:26.72 (47.36)
  9 Cameron Martin            10 GCY-NC               3:38.86    3:28.12    9  
                  46.48     1:37.52 (51.04)   2:41.11 (1:03.59)     3:28.12 (47.01)
 10 Chloe Mihaly              10 CAT-NC               3:23.40    3:30.99    7  
                  46.99     1:43.49 (56.50)   2:45.17 (1:01.68)     3:30.99 (45.82)
 11 Ayden Walsh               10 SGSA-NC              3:23.12    3:41.76    6  
                  52.56     1:45.61 (53.05)   2:53.16 (1:07.55)     3:41.76 (48.60)
 12 Aubrey Kelley             10 NMA-NC               3:40.57    3:42.18    5  
                  52.15     1:50.14 (57.99)     2:49.88 (59.74)     3:42.18 (52.30)
 13 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               3:40.00    3:43.22    4  
                  49.24     1:44.48 (55.24)   2:54.77 (1:10.29)     3:43.22 (48.45)
 14 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV             4:08.66    3:44.96    3  
                  54.28     1:53.04 (58.76)   2:59.29 (1:06.25)     3:44.96 (45.67)
 15 Bailey Bacher              8 RAYS-OH              3:44.31    3:49.02    2  
                  52.50     1:49.14 (56.64)   3:00.08 (1:10.94)     3:49.02 (48.94)
 16 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC              3:40.00    3:54.19    1  
                  59.23     1:57.90 (58.67)   3:05.70 (1:07.80)     3:54.19 (48.49)
 17 Celia Brown               10 ATOM-NC              3:59.57    3:56.62  
                  56.08   1:57.94 (1:01.86)   3:02.07 (1:04.13)     3:56.62 (54.55)
 18 Abigail Schilling          9 SGSA-NC              4:04.55    3:58.94  
                  59.91     1:58.86 (58.95)   3:10.94 (1:12.08)     3:58.94 (48.00)
 19 Lily Frank                10 CAT-NC               3:51.49    4:00.91  
                  58.82   1:59.43 (1:00.61)   4:00.91 (2:01.48)                    
 20 Avery Picard               9 ATOM-NC              3:59.57    4:04.21  
                1:00.65     1:56.35 (55.70)   3:11.02 (1:14.67)     4:04.21 (53.19)
 21 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              4:15.00    4:05.01  
                                2:00.40 ( )   3:14.72 (1:14.32)     4:05.01 (50.29)
 22 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC               4:05.66    4:09.87  
                1:00.91   2:04.91 (1:04.00)   3:12.57 (1:07.66)     4:09.87 (57.30)
 23 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              4:06.10    4:19.68  
                1:00.50   2:08.79 (1:08.29)   3:23.24 (1:14.45)     4:19.68 (56.44)
 
Event 41  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               2:35.40    2:31.18   20  
                  31.96     1:11.11 (39.15)     1:56.08 (44.97)     2:31.18 (35.10)
  2 Grace Rainey              12 MAC-NC               2:39.07    2:35.71   17  
                  35.02     1:16.95 (41.93)     2:00.98 (44.03)     2:35.71 (34.73)
  3 Molly Donlan              11 MAC-NC               2:43.80    2:38.71   16  
                  33.02     1:13.54 (40.52)     2:03.00 (49.46)     2:38.71 (35.71)
  4 Agnes Cruz                12 EAC-NC               2:45.78    2:39.13   15  
                  34.07     1:14.61 (40.54)     2:03.37 (48.76)     2:39.13 (35.76)
  5 Jessey Li                 12 RAYS-OH              2:40.14    2:39.66   14  
                  33.34     1:15.14 (41.80)     2:02.63 (47.49)     2:39.66 (37.03)
  6 Nicky Thompson            12 MAC-NC               2:49.80    2:42.18   13  
                  34.30     1:15.09 (40.79)     2:04.42 (49.33)     2:42.18 (37.76)
  7 Emma Stolberg             12 UN-NC                2:58.47    2:42.52   12  
                  33.90     1:18.06 (44.16)     2:05.97 (47.91)     2:42.52 (36.55)
  8 Jenna Koh                 12 EAC-NC               2:46.42    2:43.15   11  
                  36.54     1:21.22 (44.68)     2:07.54 (46.32)     2:43.15 (35.61)
  9 Makenna Topp              12 MAC-NC               2:44.73    2:44.66    9  
                  34.83     1:17.40 (42.57)     2:07.72 (50.32)     2:44.66 (36.94)
 10 Abby Druhan               11 MAC-NC               2:48.66    2:45.39    7  
                  34.87     1:17.57 (42.70)     2:07.10 (49.53)     2:45.39 (38.29)
 11 Margaret Sept             12 CAT-NC               2:50.62    2:46.39    6  
                  36.12     1:19.53 (43.41)     2:08.17 (48.64)     2:46.39 (38.22)
 12 Sarah Dichak              12 MAC-NC               2:48.71    2:46.73    5  
                  35.10     1:19.13 (44.03)     2:09.79 (50.66)     2:46.73 (36.94)
 13 Catherine Walsh           12 MAC-NC               2:51.18    2:47.00    4  
                  36.94     1:17.85 (40.91)     2:09.50 (51.65)     2:47.00 (37.50)
 14 Leyla Sleime              12 MAC-NC               2:53.65    2:48.68    3  
                  37.62     1:22.12 (44.50)     2:11.92 (49.80)     2:48.68 (36.76)
 15 Olivia Soniat             12 MAC-NC               2:56.69    2:49.03    2  
                  35.36     1:19.07 (43.71)     2:10.60 (51.53)     2:49.03 (38.43)
 16 Grace Daniels             12 ATOM-NC              2:51.07    2:49.55    1  
                  34.84     1:16.32 (41.48)     2:12.11 (55.79)     2:49.55 (37.44)
 17 Lydia Susec               12 RAYS-OH              2:51.50    2:49.59  
                  35.73     1:15.39 (39.66)     2:10.55 (55.16)     2:49.59 (39.04)
 18 Maddie Huecker            12 UN-NC                3:08.86    2:49.91  
                  38.31     1:22.50 (44.19)     2:11.14 (48.64)     2:49.91 (38.77)
 19 Eliana White              12 MAC-NC               2:51.56    2:50.06  
                  35.96     1:20.30 (44.34)     2:10.60 (50.30)     2:50.06 (39.46)
 20 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              2:53.99    2:50.61  
                  36.07     1:19.87 (43.80)     2:13.20 (53.33)     2:50.61 (37.41)
 21 Kassidy Cummings          11 MAC-NC               2:54.41    2:51.08  
                  37.82     1:22.66 (44.84)     2:14.11 (51.45)     2:51.08 (36.97)
 22 Jordan Marley             12 CAT-NC               2:56.18    2:51.98  
                  35.68     1:18.26 (42.58)     2:12.97 (54.71)     2:51.98 (39.01)
 23 Maddie Stolberg           11 UN-NC                2:57.15    2:52.38  
                  37.18     1:23.22 (46.04)     2:14.59 (51.37)     2:52.38 (37.79)
 24 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               3:02.68    2:52.51  
                  37.44     1:20.77 (43.33)     2:13.03 (52.26)     2:52.51 (39.48)
 25 Allison Fries             12 RAYS-OH              2:51.50    2:53.12  
                  40.23     1:24.01 (43.78)     2:15.42 (51.41)     2:53.12 (37.70)
 26 Sydney Sanders            12 MAC-NC               2:59.27    2:53.37  
                  39.08     1:23.80 (44.72)     2:14.59 (50.79)     2:53.37 (38.78)
 27 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC               2:54.83    2:53.61  
                  38.09     1:21.67 (43.58)     2:13.92 (52.25)     2:53.61 (39.69)
 28 Carly VanNote             11 MAC-NC               2:59.52    2:57.16  
                  38.65     1:23.20 (44.55)     2:18.67 (55.47)     2:57.16 (38.49)
 29 Grace Falise              11 CAT-NC               2:58.70    2:58.52  
                  36.45     1:26.95 (50.50)     2:20.22 (53.27)     2:58.52 (38.30)
 30 Lexi Brooks               11 UN-NC                3:19.99    2:59.56  
                  39.03     1:27.23 (48.20)     2:21.14 (53.91)     2:59.56 (38.42)
 31 Frannie LeGrand           11 MAC-NC               3:03.90    2:59.92  
                  37.41     1:22.37 (44.96)     2:17.29 (54.92)     2:59.92 (42.63)
 32 Julia Gehrig              12 MAC-NC               3:08.47    3:00.04  
                  37.49     1:23.30 (45.81)     2:19.32 (56.02)     3:00.04 (40.72)
 33 Natalie Rider             12 UN-NC                3:07.72    3:01.24  
                  40.44     1:26.44 (46.00)     2:22.12 (55.68)     3:01.24 (39.12)
 34 Paige Thome               11 MAC-NC               3:04.03    3:02.16  
                  39.01     1:26.79 (47.78)     2:17.86 (51.07)     3:02.16 (44.30)
 35 Hadley Osborne            11 GCY-NC               3:01.22    3:02.56  
                  38.66     1:28.77 (50.11)     2:19.83 (51.06)     3:02.56 (42.73)
 36 Sonia Khan                12 MAC-NC               3:00.82    3:05.21  
                  36.25     1:23.45 (47.20)     2:20.52 (57.07)     3:05.21 (44.69)
 37 Allison Repella           11 ATOM-NC              3:19.69    3:05.37  
                  39.83     1:25.82 (45.99)     2:22.32 (56.50)     3:05.37 (43.05)
 38 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               3:05.05    3:07.02  
                  44.52     1:33.75 (49.23)     2:25.61 (51.86)     3:07.02 (41.41)
 39 Ellie Hunt                11 SGSA-NC              3:22.92    3:07.26  
                  38.42     1:30.70 (52.28)     2:27.49 (56.79)     3:07.26 (39.77)
 40 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              3:01.23    3:07.53  
                  35.05     1:30.46 (55.41)     2:27.70 (57.24)     3:07.53 (39.83)
 41 Sophia Ashi               11 MAC-NC               3:08.65    3:08.78  
                  40.46     1:27.45 (46.99)     2:26.99 (59.54)     3:08.78 (41.79)
 42 Keara Wiley               12 MAC-NC               3:11.25    3:08.82  
                  42.67     1:32.22 (49.55)     2:28.93 (56.71)     3:08.82 (39.89)
 43 Julia McGovern            12 ATOM-NC              3:05.38    3:09.10  
                  39.14     1:28.09 (48.95)     2:27.76 (59.67)     3:09.10 (41.34)
 44 Rebecca Avila             12 EAC-NC               3:07.00    3:10.74  
                  40.17     1:26.94 (46.77)     2:25.43 (58.49)     3:10.74 (45.31)
 45 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV             3:24.03    3:11.26  
                  40.48     1:29.52 (49.04)   2:30.35 (1:00.83)     3:11.26 (40.91)
 46 Katie Kirkman             12 STAR-NC              3:12.16    3:11.46  
                  40.99     1:30.08 (49.09)     2:29.30 (59.22)     3:11.46 (42.16)
 47 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               3:19.59    3:12.24  
                  40.75     1:31.73 (50.98)     2:28.19 (56.46)     3:12.24 (44.05)
 48 Ali Shackelford           11 SGSA-NC              3:10.10    3:13.81  
                  42.66     1:33.91 (51.25)     2:32.29 (58.38)     3:13.81 (41.52)
 49 Lillian Fender            11 MHAC-NC              3:17.81    3:15.10  
                  43.08     1:29.67 (46.59)   2:33.46 (1:03.79)     3:15.10 (41.64)
 50 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC               3:10.97    3:16.28  
                  41.38     1:35.32 (53.94)     2:34.98 (59.66)     3:16.28 (41.30)
 51 Lucia Edwards             12 MHAC-NC              3:23.97    3:19.51  
                  44.11     1:36.71 (52.60)     2:36.31 (59.60)     3:19.51 (43.20)
 52 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH              3:18.71    3:20.59  
                  43.05     1:32.23 (49.18)   2:36.79 (1:04.56)     3:20.59 (43.80)
 53 Gracie Hunt               11 SGSA-NC              3:19.15    3:21.74  
                  46.99     1:36.94 (49.95)   2:43.98 (1:07.04)     3:21.74 (37.76)
 54 Melia Brown               12 ATOM-NC              3:27.76    3:25.13  
                  48.24     1:38.97 (50.73)     2:37.81 (58.84)     3:25.13 (47.32)
 55 Solveig Andersen          11 SGSA-NC              3:27.95    3:25.48  
                  50.59     1:46.26 (55.67)     2:42.22 (55.96)     3:25.48 (43.26)
 56 Brooke Connelly           11 NMA-NC               3:22.44    3:29.12  
                  49.35     1:41.84 (52.49)   2:44.58 (1:02.74)     3:29.12 (44.54)
 57 Sarah Palmer              12 STAR-NC              3:56.99    3:29.50  
                  45.24     1:41.11 (55.87)   2:46.71 (1:05.60)     3:29.50 (42.79)
 58 Claire Yonce              11 SGSA-NC              3:30.30    3:31.77  
                  54.37     1:48.43 (54.06)     2:48.19 (59.76)     3:31.77 (43.58)
 59 Karina Morisset           11 NMA-NC               3:20.00    3:37.32  
                  51.06     1:47.63 (56.57)   2:48.34 (1:00.71)     3:37.32 (48.98)
 60 Jadie Ruth Wehe           11 GCY-NC               3:36.54    3:39.46  
                  47.68     1:38.66 (50.98)   2:47.45 (1:08.79)     3:39.46 (52.01)
 61 Rory Miller               11 RAYS-OH              3:41.78    3:46.91  
                                1:59.03 ( )   2:59.49 (1:00.46)     3:46.91 (47.42)
 62 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC              3:36.10    4:03.53  
                1:01.45     2:01.29 (59.84)   3:11.24 (1:09.95)     4:03.53 (52.29)
 -- Isabel Berge              11 CAT-NC               3:14.00         DQ  
                  45.06     1:34.20 (49.14)     2:30.49 (56.29)          DQ (41.67)
 
Event 42  Boys 8-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC               2:56.86    2:55.05   20  
                  39.20     1:24.33 (45.13)     2:16.05 (51.72)     2:55.05 (39.00)
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC               3:03.54    3:02.93   17  
                  42.49     1:26.36 (43.87)     2:22.17 (55.81)     3:02.93 (40.76)
  3 Christopher Schilling     10 SGSA-NC              3:15.78    3:11.63   16  
                  43.40     1:29.73 (46.33)   2:31.27 (1:01.54)     3:11.63 (40.36)
  4 David Ritchey             10 CAT-NC               3:16.25    3:17.16   15  
                  49.37     1:39.39 (50.02)     2:34.13 (54.74)     3:17.16 (43.03)
  5 Albert Smelzer             9 SGSA-NC              3:36.87    3:30.88   14  
                  43.44     1:35.15 (51.71)   2:45.00 (1:09.85)     3:30.88 (45.88)
  6 Peyton Splawski           10 SGSA-NC              3:36.76    3:35.76   13  
                  59.00     1:54.63 (55.63)     2:53.27 (58.64)     3:35.76 (42.49)
  7 John Burke Barton         10 SGSA-NC              3:44.76    3:36.54   12  
                  46.32   1:49.50 (1:03.18)   2:49.61 (1:00.11)     3:36.54 (46.93)
  8 Lysander Mihaly            8 CAT-NC               3:45.00    3:57.70   11  
                                2:00.21 ( )   3:07.69 (1:07.48)     3:57.70 (50.01)
 -- Matias Christensen        10 SGSA-NC              4:25.10         DQ  
                  56.50   1:58.88 (1:02.38)   3:19.30 (1:20.42)          DQ (53.78)
 
Event 42  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                2:26.71    2:25.07   20  
                  31.55     1:07.31 (35.76)     1:51.53 (44.22)     2:25.07 (33.54)
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC               2:32.60    2:32.33   17  
                  32.68     1:13.00 (40.32)     1:58.91 (45.91)     2:32.33 (33.42)
  3 Kwame Thornhill           12 MAC-NC               2:36.81    2:32.65   16  
                  32.96     1:13.43 (40.47)     1:58.47 (45.04)     2:32.65 (34.18)
  4 Dax Harris                12 GCY-NC               2:42.13    2:33.97   15  
                  33.64     1:12.26 (38.62)     2:00.60 (48.34)     2:33.97 (33.37)
  5 Noah Rock                 12 GCY-NC               2:44.45    2:40.27   14  
                  30.58     1:12.68 (42.10)     2:03.97 (51.29)     2:40.27 (36.30)
  6 Tiesyn Harris             12 MAC-NC               2:55.44    2:41.37   13  
                  35.68     1:16.89 (41.21)     2:03.95 (47.06)     2:41.37 (37.42)
  7 Tyler Flickinger          12 MAC-NC               2:41.95    2:42.10   12  
                  36.40     1:16.93 (40.53)     2:05.87 (48.94)     2:42.10 (36.23)
  8 Max Christensen           12 RAYS-OH              2:47.44    2:42.48   11  
                  36.16     1:17.65 (41.49)     2:06.80 (49.15)     2:42.48 (35.68)
  9 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               2:49.78    2:46.04    9  
                  37.73     1:19.52 (41.79)     2:11.06 (51.54)     2:46.04 (34.98)
 10 Jake Deng                 12 ATOM-NC              2:50.87    2:47.96    7  
                  36.05     1:20.08 (44.03)     2:08.60 (48.52)     2:47.96 (39.36)
 11 Tyler Weinstein           12 MAC-NC               2:50.19    2:48.75    6  
                  37.23     1:21.19 (43.96)     2:12.08 (50.89)     2:48.75 (36.67)
 12 Gavin McCarter            11 MAC-NC               2:46.11    2:49.18    5  
                  35.82     1:21.06 (45.24)     2:11.22 (50.16)     2:49.18 (37.96)
 13 Jack Lazaroski            11 MAC-NC               2:48.22    2:49.19    4  
                  36.58     1:21.44 (44.86)     2:11.54 (50.10)     2:49.19 (37.65)
 14 George Glassner           11 MAC-NC               2:56.36    2:51.52    3  
                  38.02     1:21.53 (43.51)     2:14.07 (52.54)     2:51.52 (37.45)
 15 Johnathan Lai             12 KP-SE                2:52.09    2:52.28    2  
                  35.16     1:20.64 (45.48)     2:15.21 (54.57)     2:52.28 (37.07)
 16 Emilio Llerenas           12 MAC-NC               2:54.63    2:53.43    1  
                  39.53     1:24.28 (44.75)     2:13.50 (49.22)     2:53.43 (39.93)
 17 Brady Dole                12 SGSA-NC              3:06.64    2:53.81  
                  39.42     1:22.34 (42.92)     2:16.85 (54.51)     2:53.81 (36.96)
 18 Hil Lindsay               11 MAC-NC               3:05.18    2:54.47  
                  38.87     1:23.06 (44.19)     2:17.17 (54.11)     2:54.47 (37.30)
 19 Robby Frye                12 MAC-NC               2:56.51    2:54.83  
                  38.90     1:22.57 (43.67)     2:16.28 (53.71)     2:54.83 (38.55)
 20 Otto Schonwalder          11 CAT-NC               2:55.42    2:55.19  
                  39.25     1:25.82 (46.57)     2:16.79 (50.97)     2:55.19 (38.40)
 21 Topher Roberts            11 CAT-NC               2:53.28    2:56.07  
                  38.55     1:25.63 (47.08)     2:15.94 (50.31)     2:56.07 (40.13)
 22 Deaven Holder             12 MAC-NC               2:53.22    2:56.66  
                  38.34     1:23.44 (45.10)     2:18.35 (54.91)     2:56.66 (38.31)
 23 Aidan Hill                12 MAC-NC               3:17.45    2:58.16  
                  36.74     1:22.31 (45.57)     2:18.36 (56.05)     2:58.16 (39.80)
 24 Stone Maxey               12 EAC-NC               2:50.00    2:58.35  
                  37.86     1:22.19 (44.33)     2:17.62 (55.43)     2:58.35 (40.73)
 25 Ethan Hill                12 NMA-NC               3:37.23    2:59.03  
                  41.01     1:29.83 (48.82)     2:20.15 (50.32)     2:59.03 (38.88)
 26 Brooks Gray               12 GCY-NC               3:08.07    2:59.05  
                  40.42     1:24.77 (44.35)     2:21.26 (56.49)     2:59.05 (37.79)
 27 Preston Bonoffski         12 MAC-NC               3:03.69    2:59.79  
                  39.89     1:23.24 (43.35)     2:19.37 (56.13)     2:59.79 (40.42)
 28 David Masneri             11 GCY-NC               3:01.64    2:59.95  
                  37.35     1:28.55 (51.20)     2:18.80 (50.25)     2:59.95 (41.15)
 29 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              3:02.28    3:02.04  
                  43.08     1:31.49 (48.41)     2:21.85 (50.36)     3:02.04 (40.19)
 30 Spencer Mann              11 GCY-NC               3:10.00    3:06.56  
                  38.22     1:27.45 (49.23)     2:24.60 (57.15)     3:06.56 (41.96)
 31 Ben Pritchard             11 CAT-NC               3:05.02    3:06.91  
                  42.34     1:29.83 (47.49)     2:25.96 (56.13)     3:06.91 (40.95)
 32 Austin Fletcher           11 MAC-NC               3:12.65    3:07.30  
                  41.30     1:30.37 (49.07)     2:28.34 (57.97)     3:07.30 (38.96)
 33 Pablo Ashi                11 MAC-NC               3:24.02    3:11.49  
                  40.43     1:27.59 (47.16)   2:29.50 (1:01.91)     3:11.49 (41.99)
 34 Tom Reuss                 11 RAYS-OH              3:12.04    3:12.10  
                                1:34.37 ( )     2:31.79 (57.42)     3:12.10 (40.31)
 35 Michael Harding           11 SGSA-NC              3:06.08    3:13.46  
                  41.56     1:29.73 (48.17)   2:31.85 (1:02.12)     3:13.46 (41.61)
 36 Jack Frank                11 CAT-NC               3:18.28    3:19.42  
                  44.55     1:35.96 (51.41)   2:39.20 (1:03.24)     3:19.42 (40.22)
 37 Bret Howell               12 RAYS-OH              3:12.34    3:25.03  
                  47.49     1:38.71 (51.22)   2:41.98 (1:03.27)     3:25.03 (43.05)
 38 Marc Evans                11 GCY-NC               4:11.26    3:29.97  
                  46.31     1:39.76 (53.45)   2:44.75 (1:04.99)     3:29.97 (45.22)
 39 Nelson Simmons            11 ATOM-NC              3:56.94    3:49.65  
                  59.32     1:53.53 (54.21)   3:02.40 (1:08.87)     3:49.65 (47.25)
 40 AJ Sianis                 11 UN-NC                4:21.59    4:00.19  
                  58.41     1:57.41 (59.00)   3:08.33 (1:10.92)     4:00.19 (51.86)
 41 Robert Thomas             11 ATOM-NC              4:15.00    4:02.92  
                  55.83     1:52.94 (57.11)   3:12.68 (1:19.74)     4:02.92 (50.24)
 -- Nicholas Robinson         11 KP-SE                3:37.02         DQ  
                  54.48     1:50.49 (56.01)   2:54.34 (1:03.85)          DQ (47.08)
 
Event 43  Girls 8-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madison Jones             10 SGSA-NC                40.57      40.12   20  
  2 Taylor Bacher             10 RAYS-OH                40.04      40.52   17  
  3 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC                41.26      40.84   16  
  4 Chloe Wall                10 RAYS-OH                42.37      44.39   15  
  5 Bella Teply                9 RAYS-OH                45.59      45.11   14  
  6 Chloe Mihaly              10 CAT-NC                 45.73      45.19   13  
  7 Abby Miller               10 RAYS-OH                42.61      45.21   12  
  8 Cameron Martin            10 GCY-NC                 44.51      45.55   11  
  9 Naomi Wehe                10 GCY-NC                 46.31      46.51    9  
 10 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH                45.49      46.80    7  
 11 Charli Geary              10 RAYS-OH                47.46      46.88    6  
 12 Scarlett Fernando          9 UN-NC                  47.34      46.98    5  
 13 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV               57.81      47.24    4  
 14 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC                48.00      47.27    3  
 15 Caroline Yanni            10 NMA-NC                 51.16      47.75    2  
 16 Ayden Walsh               10 SGSA-NC                44.22      48.10    1  
 17 Cam Robertson              8 EAC-NC                 49.75      48.14  
 18 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC                 47.41      48.23  
 19 Grace Roberts              9 CAT-NC                 47.34      49.15  
 20 Avery Picard               9 ATOM-NC                49.08      49.54  
 21 Lily Frank                10 CAT-NC                 51.12      50.13  
 22 Morgan Bales               9 SGSA-NC                51.39      50.53  
 23 Aubrey Kelley             10 NMA-NC                 52.03      50.58  
 24 Abigail Schilling          9 SGSA-NC                49.43      51.59  
 25 Bailey Bacher              8 RAYS-OH                48.01      51.72  
 26 Celia Brown               10 ATOM-NC                57.62      51.85  
 27 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC                50.00      52.22  
 28 Sally Smith                9 ATOM-NC                53.00      52.71  
 29 Lily Lund                  9 ATOM-NC                58.40      53.15  
 30 Kaileigh Hill             10 CAT-NC                 55.96      53.29  
 31 Taylor Weaver              9 ATOM-NC                53.11      53.61  
 32 Willa Briggs               9 MHAC-NC              1:00.99      54.19  
 33 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC                 53.36      54.40  
 34 Emily Lewis                8 SGSA-NC                54.27      54.65  
 35 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              1:03.72    1:02.44  
 
Event 43  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 RSA-NC                 31.53      30.97   20  
  2 Agnes Cruz                12 EAC-NC                 36.41      33.55   17  
  3 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC                 34.05      33.63   16  
  4 Jessey Li                 12 RAYS-OH                35.33      34.08   15  
  5 Leigh Bailey              12 ATOM-NC                35.56      34.13   14  
  6 Nicky Thompson            12 MAC-NC                 36.54      34.81   13  
  7 Molly Donlan              11 MAC-NC                 35.39      34.82   12  
  8 Lydia Susec               12 RAYS-OH                34.99      34.87   11  
  9 Catherine Walsh           12 MAC-NC                 36.26      35.23    9  
 10 Emma Stolberg             12 UN-NC                  36.04      35.27    7  
 11 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC                 35.25      35.34    6  
 12 Kassidy Cummings          11 MAC-NC                 36.07      35.52    5  
 13 Abby Druhan               11 MAC-NC                 36.77      35.86    4  
 14 Makenna Topp              12 MAC-NC                 36.53      36.04    2.5
 14 Jenna Koh                 12 EAC-NC                 38.35      36.04    2.5
 16 Grace Daniels             12 ATOM-NC                36.74      36.35    1  
 17 Grace Rainey              12 MAC-NC                 37.24      36.76  
 18 Olivia Soniat             12 MAC-NC                 39.12      37.00  
 19 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC                 39.62      37.03  
 20 Sarah Dichak              12 MAC-NC                 37.28      37.05  
 21 Eliana White              12 MAC-NC                 37.00      37.37  
 22 Caroline Goodman          12 STAR-NC                39.45      37.39  
 23 Margaret Sept             12 CAT-NC                 39.69      37.41  
 24 Jordan Marley             12 CAT-NC                 38.31      37.42  
 25 Aurora Cranford           12 GCY-NC                 37.88      37.73  
 26 Sonia Khan                12 MAC-NC                 39.04      37.85  
 27 Riley Willett             12 SFSC-NC                39.44      37.98  
 28 Maddie Stolberg           11 UN-NC                  38.56      38.02  
 29 Maddie Huecker            12 UN-NC                  42.25      38.20  
 30 Gracie Hunt               11 SGSA-NC                37.91      38.22  
 31 Sarah Thomas              12 ATOM-NC                39.38      38.27  
 32 Katie Kudela              12 ATOM-NC                39.97      38.34  
 33 Rori Rountree             11 UN-NC                  38.64      38.42  
 34 Allison Fries             12 RAYS-OH                41.88      38.49  
 35 Frannie LeGrand           11 MAC-NC                 39.05      38.62  
 36 Grace Falise              11 CAT-NC                 40.01      38.67  
 37 Carly VanNote             11 MAC-NC                 38.16      38.96  
 38 Cate Darling              12 ATOM-NC                41.35      38.97  
 39 Leyla Sleime              12 MAC-NC                 39.02      38.99  
 40 Sydney Sanders            12 MAC-NC                 39.73      39.18  
 41 Julia Gehrig              12 MAC-NC                 40.23      39.55  
 42 Tori Evans                12 GCY-NC                 38.62      39.64  
 43 Allison Repella           11 ATOM-NC                41.01      39.94  
 44 Sophia Ashi               11 MAC-NC                 39.90      40.02  
 45 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH                38.46      40.08  
 46 Julia McGovern            12 ATOM-NC                44.30      40.09  
 47 Ellie Hunt                11 SGSA-NC                39.88      40.22  
 48 Lexi Brooks               11 UN-NC                  42.26      40.35  
 49 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC                 40.32      40.59  
 50 Rebecca Avila             12 EAC-NC                 41.00      40.83  
 51 Keara Wiley               12 MAC-NC                 42.34      40.90  
 52 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV               47.65      41.37  
 53 Paige Thome               11 MAC-NC                 41.33      41.46  
 54 Maeren McGonigal          11 STAR-NC                40.06      41.75  
 55 Solveig Andersen          11 SGSA-NC                43.49      41.94  
 56 Kenzie Mann               12 GCY-NC                 43.22      42.02  
 57 Avery Hutcheson           12 NMA-NC                 49.73      42.08  
 58 Lillian Fender            11 MHAC-NC                41.71      42.13  
 59 Sarah Edwards             12 MHAC-NC                40.15      42.99  
 59 Emily Stevens             12 STAR-NC                42.67      42.99  
 61 Isabel Berge              11 CAT-NC                 43.57      43.32  
 62 Melia Brown               12 ATOM-NC                46.45      43.34  
 63 Jordan Williams           11 GCY-NC                 41.99      43.61  
 64 Becca Hoskins             12 EAC-NC                 43.00      43.78  
 65 Sarah Palmer              12 STAR-NC                44.35      43.95  
 66 Ali Shackelford           11 SGSA-NC                43.29      44.54  
 67 Claire Yonce              11 SGSA-NC                43.30      44.97  
 68 Lucia Edwards             12 MHAC-NC                44.77      45.52  
 69 Brooke Connelly           11 NMA-NC                 47.78      45.79  
 70 Jadie Ruth Wehe           11 GCY-NC                 44.57      46.24  
 71 Karina Morisset           11 NMA-NC                 52.07      46.83  
 72 Caitlin Tierney           12 NMA-NC                 49.00      48.05  
 73 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC                49.82      49.30  
 
Event 44  Boys 8-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC                 37.18      37.54   20  
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC                 37.80      38.24   17  
  3 Christopher Schilling     10 SGSA-NC                40.83      39.75   16  
  4 Nicholas Brooks            8 UN-NC                  43.00      42.79   15  
  5 Teddy Neilson             10 RAYS-OH                43.90      43.12   14  
  6 Justin Gould              10 NMA-NC                 45.41      43.19   13  
  7 David Ritchey             10 CAT-NC                 42.08      43.28   12  
  8 Albert Smelzer             9 SGSA-NC                44.95      44.32   11  
  9 Parker Reuss               8 RAYS-OH                50.20      48.82    9  
 10 Peyton Splawski           10 SGSA-NC                47.69      49.30    7  
 11 Ryan Masneri               9 GCY-NC               1:02.91      50.06    6  
 12 Phyo Naing                10 SGSA-NC                51.10      50.82    5  
 13 Max McNeer                 9 ATOM-NC                50.29      51.65    4  
 14 Isaiah Wehe                8 GCY-NC                 51.57      52.06    3  
 15 Lysander Mihaly            8 CAT-NC                 49.75      52.49    2  
 16 John Burke Barton         10 SGSA-NC                52.60      52.91    1  
 17 Finley or Fin Rossato      8 SGSA-NC              1:05.10      53.95  
 18 Logan Chow                 8 ATOM-NC                53.02      56.24  
 19 Owen Hohm                  8 ATOM-NC                58.49      58.90  
 20 Cole Lewek                10 CAT-NC                 57.27    1:01.01  
 21 Chasen Coltrane            8 SGSA-NC              1:01.00    1:03.54  
 
Event 44  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                  32.29      32.25   20  
  2 Dax Harris                12 GCY-NC                 33.06      33.80   17  
  3 Lane Bradshaw             11 MAC-NC                 32.94      33.94   16  
  4 Kwame Thornhill           12 MAC-NC                 34.94      34.09   15  
  5 Tyler Flickinger          12 MAC-NC                 34.37      34.76   14  
  6 Noah Rock                 12 GCY-NC                 35.40      35.05   13  
  7 Aidan Hill                12 MAC-NC                 39.40      35.23   12  
  8 Brady Dole                12 SGSA-NC                39.11      35.66   11  
  9 Tiesyn Harris             12 MAC-NC                 35.42      35.84    9  
 10 Max Christensen           12 RAYS-OH                36.69      35.97    7  
 11 Jacob Wimberly            12 MAC-NC                 36.31      36.06    6  
 12 Nicholas Chow             12 ATOM-NC                36.36      36.12    5  
 13 Bailey Covington          11 GCY-NC                 38.23      36.50    4  
 14 George Glassner           11 MAC-NC                 38.09      36.59    3  
 15 Alexander Fink            12 STAR-NC                38.13      36.68    2  
 16 Tyler Weinstein           12 MAC-NC                 36.21      36.71    1  
 17 Brooks Gray               12 GCY-NC                 36.71      37.03  
 18 Robby Frye                12 MAC-NC                 37.31      37.49  
 19 Hil Lindsay               11 MAC-NC                 39.71      37.71  
 20 Deaven Holder             12 MAC-NC                 37.29      37.93  
 21 Gavin McCarter            11 MAC-NC                 37.68      37.94  
 22 Jason Brooks              12 UN-NC                  50.54      38.23  
 23 Preston Bonoffski         12 MAC-NC                 40.04      38.40  
 24 Pablo Ashi                11 MAC-NC                 41.01      38.69  
 24 Nate Hohm                 11 ATOM-NC                39.29      38.69  
 26 Jack Lazaroski            11 MAC-NC                 38.59      38.73  
 27 Spencer Mann              11 GCY-NC                 38.82      38.91  
 28 Jake Deng                 12 ATOM-NC                38.04      39.10  
 29 Stone Maxey               12 EAC-NC                 39.00      39.21  
 30 Sterling Sharpe           12 GCY-NC                 40.06      39.37  
 31 Jacob Huitsing            12 GCY-NC                 39.79      39.53  
 32 Emilio Llerenas           12 MAC-NC                 41.41      39.56  
 33 Austin Fletcher           11 MAC-NC                 42.11      40.64  
 34 Bret Howell               12 RAYS-OH                40.23      40.74  
 35 Andrew Seeber             12 GCY-NC                 39.99      41.29  
 36 Ben Pritchard             11 CAT-NC                 39.57      41.37  
 37 Otto Schonwalder          11 CAT-NC                 42.16      41.46  
 37 Griffin Jones             11 SFSC-NC                42.24      41.46  
 39 Yannick Edwards           12 MHAC-NC                43.33      41.69  
 40 Michael Harding           11 SGSA-NC                41.33      42.23  
 41 Jayson Swezey             12 RAYS-OH                44.38      42.51  
 42 Ethan Hill                12 NMA-NC                 44.30      42.52  
 43 Jack Frank                11 CAT-NC                 45.40      42.95  
 44 Marc Evans                11 GCY-NC                 42.53      43.42  
 45 David Masneri             11 GCY-NC                 50.02      44.29  
 46 Carter Warrick            11 SGSA-NC                45.86      45.60  
 47 Nicholas Robinson         11 KP-SE                  46.46      47.31  
 48 AJ Sianis                 11 UN-NC                  46.28      48.69  
 49 Robert Thomas             11 ATOM-NC                52.76      49.43  
 
Event 45  Girls 8-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          2:01.40    1:58.39   40  
     1) Olivia Soniat 12                2) Abby Druhan 11                 
     3) Kiley Wilhelm 12                4) Molly Donlan 11                
                  30.47     1:00.28 (29.81)     1:29.44 (29.16)     1:58.39 (28.95)
  2 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:05.80    2:02.74   34  
     1) Grace Rainey 12                 2) Eliana White 12                
     3) Nicky Thompson 12               4) Makenna Topp 12                
                  31.00     1:02.06 (31.06)     1:32.77 (30.71)     2:02.74 (29.97)
  3 Mason Manta Rays-OH  'A'                          2:05.53    2:02.90   32  
     1) Jessey Li 12                    2) Lydia Susec 12                 
     3) Taylor Bacher 10                4) Allison Fries 12               
                  28.30       59.16 (30.86)     1:31.53 (32.37)     2:02.90 (31.37)
  4 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               2:09.34    2:05.89   30  
     1) Leigh Bailey 12                 2) Katie Kudela 12                
     3) Cate Darling 12                 4) Grace Daniels 12               
                  30.06     1:01.67 (31.61)     1:32.77 (31.10)     2:05.89 (33.12)
  5 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     2:06.15    2:07.90   28  
     1) Grace Falise 11                 2) Jordan Marley 12               
     3) Sabrina Husketh 11              4) Margaret Sept 12               
                  31.66     1:03.64 (31.98)     1:37.74 (34.10)     2:07.90 (30.16)
  6 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:08.95    2:07.96   26  
     1) Kassidy Cummings 11             2) Catherine Walsh 12             
     3) Sophia Saxonhouse 12            4) Sarah Dichak 12                
                  32.38     1:03.87 (31.49)     1:36.92 (33.05)     2:07.96 (31.04)
  7 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          2:11.73    2:08.82   24  
     1) Keara Wiley 12                  2) Julia Gehrig 12                
     3) Brooklyn DeCann 12              4) Leyla Sleime 12                
                  32.27                               49.02 ( )   2:08.82 (1:19.80)
  8 Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 2:13.70    2:11.66   22  
     1) Tori Evans 12                   2) Hadley Osborne 11              
     3) Jordan Williams 11              4) Aurora Cranford 12             
                  33.20                               49.64 ( )   2:11.66 (1:22.02)
  9 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     2:07.20    2:13.06   18  
     1) Jenna Koh 12                    2) Becca Hoskins 12               
     3) Rebecca Avila 12                4) Agnes Cruz 12                  
                  30.89     1:08.28 (37.39)     1:42.91 (34.63)     2:13.06 (30.15)
 10 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               2:21.74    2:15.12   14  
     1) Sarah Thomas 12                 2) Julia McGovern 12              
     3) Allison Repella 11              4) Melia Brown 12                 
                  32.54                               52.48 ( )   2:15.12 (1:22.64)
 11 Swim GSA-NC  'A'                                  2:03.01    2:15.71   12  
     1) Gracie Hunt 11                  2) Madison Jones 10               
     3) Solveig Andersen 11             4) Ellie Hunt 11                  
                  32.92     1:08.14 (35.22)     1:43.52 (35.38)     2:15.71 (32.19)
 12 STAR Aquatics-NC  'A'                             2:12.65    2:18.24   10  
     1) Maeren McGonigal 11             2) Sarah Palmer 12                
     3) Ellie Kate Henderson 10         4) Emily Stevens 12               
                  31.91                               48.68 ( )   2:18.24 (1:29.56)
 13 Mars Hill Aquatic Club-NC  'A'                         NT    2:20.57    8  
     1) Lillian Fender 11               2) Avery Mays 10                  
     3) Lucia Edwards 12                4) Sarah Edwards 12               
                  35.85     1:14.30 (38.45)   2:20.57 (1:06.27)                    
 14 Mason Manta Rays-OH  'B'                          2:27.48    2:24.10    6  
     1) Addie Robillard 9               2) Chloe Wall 10                  
     3) Abby Miller 10                  4) MJ Neilson 10                  
                  47.65     1:14.63 (26.98)     1:52.25 (37.62)     2:24.10 (31.85)
 15 NOMAD-NC  'A'                                     2:30.91    2:24.14    4  
     1) Brooke Connelly 11              2) Karina Morisset 11             
     3) Avery Hutcheson 12              4) Sydney Skvoretz 12             
                  37.42     1:14.78 (37.36)     1:49.56 (34.78)     2:24.14 (34.58)
 16 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                 2:35.90    2:31.38    2  
     1) Cameron Martin 10               2) Naomi Wehe 10                  
     3) Jadie Ruth Wehe 11              4) Kenzie Mann 12                 
                  38.71                               54.35 ( )   2:31.38 (1:37.03)
 17 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     2:23.52    2:34.94  
     1) Isabel Berge 11                 2) Chloe Mihaly 10                
     3) Aubree Spreitzer 10             4) Grace Roberts 9                
                  35.96     1:16.13 (40.17)     1:58.63 (42.50)     2:34.94 (36.31)
 18 Swim GSA-NC  'B'                                  2:36.57    2:36.37  
     1) Ali Shackelford 11              2) Kaitlyn Lewis 11               
     3) Abigail Schilling 9             4) Claire Yonce 11                
                  35.75     1:15.33 (39.58)     1:59.81 (44.48)     2:36.37 (36.56)
 19 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               2:40.12    2:51.61  
     1) Celia Brown 10                  2) Taylor Weaver 9                
     3) Dorothy Patterson 10            4) Katelyn Cromar 9               
                  42.21     1:22.30 (40.09)     2:06.48 (44.18)     2:51.61 (45.13)
 
Event 46  Boys 8-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          1:56.05    1:55.53   40  
     1) Kwame Thornhill 12              2) Tyler Flickinger 12            
     3) Tiesyn Harris 12                4) Lane Bradshaw 11               
                  28.37       57.78 (29.41)     1:26.97 (29.19)     1:55.53 (28.56)
  2 Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 2:02.51    2:00.10   34  
     1) Jacob Huitsing 12               2) Sterling Sharpe 12             
     3) Noah Rock 12                    4) Dax Harris 12                  
                  31.10     1:03.34 (32.24)     1:32.31 (28.97)     2:00.10 (27.79)
  3 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:04.08    2:03.34   32  
     1) Tyler Weinstein 12              2) Deaven Holder 12               
     3) John Kroll 10                   4) Jacob Wimberly 12              
                  31.31     1:01.59 (30.28)     1:32.78 (31.19)     2:03.34 (30.56)
  4 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               2:11.10    2:08.06   30  
     1) Nate Hohm 11                    2) Nicholas Chow 12               
     3) Jake Deng 12                    4) Nelson Simmons 11              
                  31.90     1:00.77 (28.87)     1:31.55 (30.78)     2:08.06 (36.51)
  5 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:08.54    2:08.50   28  
     1) Gavin McCarter 11               2) Robby Frye 12                  
     3) Emilio Llerenas 12              4) Jack Lazaroski 11              
                  32.31     1:04.74 (32.43)     1:36.76 (32.02)     2:08.50 (31.74)
  6 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                 2:20.65    2:13.32   26  
     1) Brooks Gray 12                  2) David Masneri 11               
     3) Bailey Covington 11             4) Spencer Mann 11                
                  32.19     1:05.94 (33.75)     1:39.64 (33.70)     2:13.32 (33.68)
  7 Mason Manta Rays-OH  'A'                          2:17.73    2:15.34   24  
     1) Max Christensen 12              2) Teddy Neilson 10               
     3) Bret Howell 12                  4) Tom Reuss 11                   
                  31.77     1:07.79 (36.02)     1:42.29 (34.50)     2:15.34 (33.05)
  8 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     2:16.78    2:15.92   22  
     1) Otto Schonwalder 11             2) Ben Pritchard 11               
     3) Jack Frank 11                   4) Topher Roberts 11              
                  32.72     1:06.75 (34.03)     1:42.73 (35.98)     2:15.92 (33.19)
  9 Swim GSA-NC  'A'                                  2:02.55    2:18.60   18  
     1) Michael Harding 11              2) Albert Smelzer 9               
     3) Christopher Schilling 10        4) Brady Dole 12                  
                  35.61     1:11.72 (36.11)     1:50.95 (39.23)     2:18.60 (27.65)
 10 Swim GSA-NC  'B'                                  2:43.91    2:49.69   14  
     1) Matias Christensen 10           2) Phyo Naing 10                  
     3) John Burke Barton 10            4) Peyton Splawski 10             
                  43.17     1:27.89 (44.72)     2:08.73 (40.84)     2:49.69 (40.96)
 11 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               2:34.66    3:00.11   12  
     1) Max McNeer 9                    2) Robert Thomas 11               
     3) Owen Hohm 8                     4) Logan Chow 8                   
                  41.78     1:27.41 (45.63)     2:11.84 (44.43)     3:00.11 (48.27)
 
Event 47  Girls 8-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH              2:36.90    2:33.46   20  
                  35.84     1:15.34 (39.50)     1:55.42 (40.08)     2:33.46 (38.04)
  2 Taylor Bacher             10 RAYS-OH              2:34.87    2:33.66   17  
                  34.91     1:14.41 (39.50)     1:55.04 (40.63)     2:33.66 (38.62)
  3 Addie Robillard            9 RAYS-OH              2:46.75    2:43.96   16  
                  36.47     1:19.19 (42.72)     2:03.35 (44.16)     2:43.96 (40.61)
  4 Abby Miller               10 RAYS-OH              2:56.16    2:52.24   15  
                  38.29     1:23.55 (45.26)     2:09.47 (45.92)     2:52.24 (42.77)
  5 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC              3:04.85    2:55.62   14  
                  36.16     1:20.07 (43.91)     2:07.87 (47.80)     2:55.62 (47.75)
  6 Charli Geary              10 RAYS-OH              3:34.03    2:58.45   13  
                  38.83     1:24.01 (45.18)     2:11.63 (47.62)     2:58.45 (46.82)
  7 Chloe Wall                10 RAYS-OH              2:58.74    3:02.91   12  
                  40.16     1:28.18 (48.02)     2:15.87 (47.69)     3:02.91 (47.04)
  8 Naomi Wehe                10 GCY-NC               3:20.99    3:03.02   11  
                  42.30     1:31.93 (49.63)     2:20.92 (48.99)     3:03.02 (42.10)
  9 Scarlett Fernando          9 UN-NC                3:05.00    3:05.90    9  
                  40.94     1:30.87 (49.93)     2:18.62 (47.75)     3:05.90 (47.28)
 10 Chloe Mihaly              10 CAT-NC               3:06.05    3:07.56    7  
                  42.27     1:30.32 (48.05)     2:21.41 (51.09)     3:07.56 (46.15)
 11 Cameron Martin            10 GCY-NC               3:15.23    3:08.61    6  
                  42.52     1:31.92 (49.40)     2:22.53 (50.61)     3:08.61 (46.08)
 12 Bailey Bacher              8 RAYS-OH              3:13.09    3:08.82    5  
                  44.42     1:33.71 (49.29)     2:21.50 (47.79)     3:08.82 (47.32)
 13 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV             3:45.02    3:09.62    4  
                  42.88     1:33.94 (51.06)     2:23.24 (49.30)     3:09.62 (46.38)
 14 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               3:17.53    3:10.17    3  
                  41.93     1:32.94 (51.01)     2:23.95 (51.01)     3:10.17 (46.22)
 15 Bella Teply                9 RAYS-OH              3:18.62    3:10.23    2  
                  43.52     1:33.70 (50.18)     2:22.63 (48.93)     3:10.23 (47.60)
 16 Ayden Walsh               10 SGSA-NC              3:01.01    3:10.50    1  
                  41.20     1:30.26 (49.06)     2:22.37 (52.11)     3:10.50 (48.13)
 17 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH              3:23.49    3:11.66  
                  45.87     1:37.27 (51.40)     2:26.44 (49.17)     3:11.66 (45.22)
 18 Grace Roberts              9 CAT-NC               3:46.91    3:19.92  
                  43.49     1:36.13 (52.64)     2:30.22 (54.09)     3:19.92 (49.70)
 19 Aubrey Kelley             10 NMA-NC               3:34.66    3:20.14  
                  43.05     1:34.48 (51.43)     2:28.87 (54.39)     3:20.14 (51.27)
 20 Caroline Yanni            10 NMA-NC               3:54.28    3:23.54  
                  46.06     1:37.86 (51.80)     2:32.67 (54.81)     3:23.54 (50.87)
 21 Abigail Schilling          9 SGSA-NC              3:30.88    3:24.32  
                  48.91     1:42.83 (53.92)     2:35.60 (52.77)     3:24.32 (48.72)
 22 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC              3:18.00    3:27.69  
                  47.94     1:42.11 (54.17)     2:37.96 (55.85)     3:27.69 (49.73)
 23 Lily Frank                10 CAT-NC               3:45.01    3:28.42  
                  45.53     1:43.01 (57.48)     2:40.96 (57.95)     3:28.42 (47.46)
 24 Abby Silinski              9 CAT-NC               4:10.00    3:29.79  
                  44.38     1:37.79 (53.41)   3:29.79 (1:52.00)                    
 25 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC              3:20.00    3:30.33  
                  48.78     1:44.17 (55.39)     2:40.38 (56.21)     3:30.33 (49.95)
 26 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              3:50.00    3:35.29  
                  44.74     1:42.86 (58.12)     2:42.81 (59.95)     3:35.29 (52.48)
 27 Morgan Bales               9 SGSA-NC              3:45.10    3:36.43  
                  46.33     1:44.66 (58.33)   3:36.43 (1:51.77)                    
 28 Maya Omoresemi            10 UN-NC                3:30.99    3:40.56  
                  47.82     1:45.76 (57.94)     2:43.97 (58.21)     3:40.56 (56.59)
 29 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC               3:40.43    3:42.62  
                  50.05     1:48.79 (58.74)     2:46.58 (57.79)     3:42.62 (56.04)
 30 Kate Guenther              8 ATOM-NC              3:33.00    3:42.87  
                  45.45     1:45.26 (59.81)   2:45.61 (1:00.35)     3:42.87 (57.26)
 31 Kaileigh Hill             10 CAT-NC               3:27.00    3:53.51  
                  57.78   2:01.02 (1:03.24)   3:03.76 (1:02.74)     3:53.51 (49.75)
 32 Lia Skufca                10 ATOM-NC              3:45.00    4:01.55  
                  51.73   1:56.12 (1:04.39)   2:59.61 (1:03.49)   4:01.55 (1:01.94)
 -- Cam Robertson              8 EAC-NC               3:20.00         DQ  
                  43.22     1:33.31 (50.09)     2:23.07 (49.76)          DQ (46.69)
 
Event 47  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Donlan              11 MAC-NC               2:21.78    2:16.11   20  
                  31.72     1:06.31 (34.59)     1:41.21 (34.90)     2:16.11 (34.90)
  2 Jessey Li                 12 RAYS-OH              2:21.80    2:17.23   17  
                  31.50     1:06.12 (34.62)     1:40.89 (34.77)     2:17.23 (36.34)
  3 Grace Rainey              12 MAC-NC               2:25.62    2:19.01   16  
                  32.99     1:08.57 (35.58)     1:44.14 (35.57)     2:19.01 (34.87)
  4 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               2:26.42    2:19.67   15  
                  32.04     1:07.63 (35.59)     1:44.07 (36.44)     2:19.67 (35.60)
  5 Emma Stolberg             12 UN-NC                2:41.51    2:20.23   14  
                  32.20     1:08.35 (36.15)     1:45.48 (37.13)     2:20.23 (34.75)
  6 Agnes Cruz                12 EAC-NC               2:27.90    2:21.44   13  
                  32.75     1:08.14 (35.39)     1:44.97 (36.83)     2:21.44 (36.47)
  7 Lydia Susec               12 RAYS-OH              2:32.30    2:24.63   12  
                  33.26     1:09.19 (35.93)     1:47.51 (38.32)     2:24.63 (37.12)
  8 Jenna Koh                 12 EAC-NC               2:32.18    2:25.23   11  
                  34.09     1:11.23 (37.14)     1:49.54 (38.31)     2:25.23 (35.69)
  9 Eliana White              12 MAC-NC               2:31.14    2:25.30    9  
                  33.54     1:10.84 (37.30)     1:48.87 (38.03)     2:25.30 (36.43)
 10 Makenna Topp              12 MAC-NC               2:27.92    2:25.38    7  
                  33.84     1:11.24 (37.40)     1:49.06 (37.82)     2:25.38 (36.32)
 11 Allison Fries             12 RAYS-OH              2:27.04    2:25.42    6  
                  34.17     1:11.16 (36.99)     1:48.89 (37.73)     2:25.42 (36.53)
 12 Nicky Thompson            12 MAC-NC               2:31.69    2:27.28    5  
                  35.18     1:13.62 (38.44)     1:52.17 (38.55)     2:27.28 (35.11)
 13 Caroline Echols           12 EAC-NC               2:30.18    2:27.58    4  
                  33.31     1:10.87 (37.56)     1:49.32 (38.45)     2:27.58 (38.26)
 14 Grace Daniels             12 ATOM-NC              2:34.69    2:27.68    3  
                  33.13     1:11.13 (38.00)     1:49.82 (38.69)     2:27.68 (37.86)
 15 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              2:37.35    2:27.74    2  
                  32.79     1:11.12 (38.33)     1:50.12 (39.00)     2:27.74 (37.62)
 16 Grace Falise              11 CAT-NC               2:32.20    2:28.17    1  
                  34.49     1:12.55 (38.06)     1:50.45 (37.90)     2:28.17 (37.72)
 17 Sarah Dichak              12 MAC-NC               2:32.63    2:28.24  
                  33.35     1:11.68 (38.33)     1:50.17 (38.49)     2:28.24 (38.07)
 18 Margaret Sept             12 CAT-NC               2:28.57    2:28.97  
                  33.65     1:11.41 (37.76)     1:50.64 (39.23)     2:28.97 (38.33)
 19 Leyla Sleime              12 MAC-NC               2:34.16    2:29.26  
                  34.29     1:13.17 (38.88)     1:52.86 (39.69)     2:29.26 (36.40)
 20 Jordan Marley             12 CAT-NC               2:30.68    2:29.86  
                  34.35     1:12.15 (37.80)     1:51.51 (39.36)     2:29.86 (38.35)
 21 Abby Druhan               11 MAC-NC               2:33.01    2:29.91  
                  33.89     1:12.52 (38.63)     1:52.09 (39.57)     2:29.91 (37.82)
 22 Carly VanNote             11 MAC-NC               2:33.16    2:30.91  
                  34.57     1:13.09 (38.52)     1:52.29 (39.20)     2:30.91 (38.62)
 23 Olivia Soniat             12 MAC-NC               2:37.02    2:31.08  
                  33.80     1:12.18 (38.38)     1:51.97 (39.79)     2:31.08 (39.11)
 24 Catherine Walsh           12 MAC-NC               2:34.30    2:31.13  
                  34.53     1:12.44 (37.91)     1:52.43 (39.99)     2:31.13 (38.70)
 25 Natalie Rider             12 UN-NC                2:42.99    2:31.21  
                  35.08     1:14.43 (39.35)     1:54.24 (39.81)     2:31.21 (36.97)
 26 Maddie Huecker            12 UN-NC                2:33.86    2:31.33  
                  33.96     1:12.14 (38.18)     1:51.81 (39.67)     2:31.33 (39.52)
 27 Cate Darling              12 ATOM-NC              2:44.17    2:31.84  
                  33.88     1:12.20 (38.32)     1:52.13 (39.93)     2:31.84 (39.71)
 28 Kassidy Cummings          11 MAC-NC               2:36.59    2:32.74  
                  35.31     1:15.72 (40.41)     1:55.27 (39.55)     2:32.74 (37.47)
 29 Sydney Sanders            12 MAC-NC               2:40.75    2:33.62  
                  36.02     1:16.01 (39.99)     1:55.92 (39.91)     2:33.62 (37.70)
 30 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               2:38.63    2:33.82  
                  35.48     1:15.49 (40.01)     1:55.68 (40.19)     2:33.82 (38.14)
 31 Sarah Thomas              12 ATOM-NC              2:42.46    2:33.85  
                  34.03     1:12.94 (38.91)     1:54.15 (41.21)     2:33.85 (39.70)
 32 Maeren McGonigal          11 STAR-NC              2:36.13    2:33.94  
                  35.31     1:14.75 (39.44)     1:55.83 (41.08)     2:33.94 (38.11)
 33 Aurora Cranford           12 GCY-NC               2:27.99    2:34.78  
                  34.78     1:14.18 (39.40)     1:55.06 (40.88)     2:34.78 (39.72)
 34 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              2:39.80    2:35.25  
                  34.71     1:16.40 (41.69)     1:57.62 (41.22)     2:35.25 (37.63)
 35 Ellie Hunt                11 SGSA-NC              2:34.63    2:36.56  
                  35.09     1:15.35 (40.26)     1:57.22 (41.87)     2:36.56 (39.34)
 36 Lexi Brooks               11 UN-NC                2:49.99    2:37.23  
                  34.90     1:14.99 (40.09)     1:57.33 (42.34)     2:37.23 (39.90)
 37 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC               2:38.23    2:37.93  
                  35.70     1:15.64 (39.94)     1:58.37 (42.73)     2:37.93 (39.56)
 38 Gracie Hunt               11 SGSA-NC              2:48.19    2:38.15  
                  35.96     1:16.54 (40.58)     1:59.10 (42.56)     2:38.15 (39.05)
 39 Tori Evans                12 GCY-NC               2:37.83    2:38.21  
                  35.35     1:15.92 (40.57)     1:58.98 (43.06)     2:38.21 (39.23)
 40 Katie Kudela              12 ATOM-NC              2:53.88    2:39.48  
                  36.25     1:18.39 (42.14)     1:59.79 (41.40)     2:39.48 (39.69)
 41 Julia McGovern            12 ATOM-NC              2:58.00    2:39.63  
                  35.07     1:15.45 (40.38)     1:57.80 (42.35)     2:39.63 (41.83)
 42 Julia Gehrig              12 MAC-NC               2:46.42    2:39.85  
                  35.60     1:16.32 (40.72)     1:59.17 (42.85)     2:39.85 (40.68)
 43 Hadley Osborne            11 GCY-NC               2:41.39    2:41.14  
                  35.72     1:16.24 (40.52)     1:59.01 (42.77)     2:41.14 (42.13)
 44 Sophia Ashi               11 MAC-NC               2:48.37    2:42.25  
                  37.01     1:18.69 (41.68)     2:02.75 (44.06)     2:42.25 (39.50)
 45 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               2:50.00    2:42.32  
                  36.25     1:18.29 (42.04)     2:00.38 (42.09)     2:42.32 (41.94)
 46 Catherine Kim             11 EAC-NC               2:43.85    2:42.73  
                  37.55     1:20.13 (42.58)     2:02.85 (42.72)     2:42.73 (39.88)
 47 Keara Wiley               12 MAC-NC               2:45.57    2:42.87  
                  37.13     1:18.98 (41.85)     2:01.82 (42.84)     2:42.87 (41.05)
 48 Paige Thome               11 MAC-NC               2:51.51    2:44.12  
                  36.92     1:18.41 (41.49)     2:01.94 (43.53)     2:44.12 (42.18)
 49 Riley Willett             12 SFSC-NC              4:00.00    2:44.86  
                  37.42     1:19.73 (42.31)     2:02.99 (43.26)     2:44.86 (41.87)
 50 Sonia Khan                12 MAC-NC               2:53.84    2:45.56  
                  36.85     1:19.71 (42.86)     2:04.33 (44.62)     2:45.56 (41.23)
 51 Frannie LeGrand           11 MAC-NC               2:53.58    2:45.74  
                  37.75     1:20.88 (43.13)     2:04.27 (43.39)     2:45.74 (41.47)
 52 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV             3:05.20    2:45.82  
                  36.24     1:18.99 (42.75)     2:03.44 (44.45)     2:45.82 (42.38)
 53 Kenzie Mann               12 GCY-NC               2:50.07    2:46.81  
                  38.95     1:22.59 (43.64)     2:04.22 (41.63)     2:46.81 (42.59)
 54 Caroline Caveness         11 KP-SE                2:49.55    2:47.05  
                  38.67     1:21.89 (43.22)     2:05.29 (43.40)     2:47.05 (41.76)
 55 Katie Kirkman             12 STAR-NC              2:56.06    2:49.14  
                  37.44     1:20.06 (42.62)     2:06.01 (45.95)     2:49.14 (43.13)
 56 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH              2:50.25    2:49.58  
                  37.58     1:20.76 (43.18)     2:06.05 (45.29)     2:49.58 (43.53)
 57 Rebecca Avila             12 EAC-NC               2:42.00    2:50.77  
                  38.17     1:20.61 (42.44)     2:06.69 (46.08)     2:50.77 (44.08)
 58 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC               2:54.94    2:51.30  
                  35.77     1:21.14 (45.37)     2:09.21 (48.07)     2:51.30 (42.09)
 59 Lillian Fender            11 MHAC-NC              2:53.23    2:51.68  
                  39.08     1:23.24 (44.16)     2:08.23 (44.99)     2:51.68 (43.45)
 60 Isabel Berge              11 CAT-NC               2:51.39    2:51.86  
                  39.84     1:24.82 (44.98)     2:09.81 (44.99)     2:51.86 (42.05)
 61 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               2:54.28    2:53.78  
                  38.73     1:23.62 (44.89)     2:09.27 (45.65)     2:53.78 (44.51)
 62 Brooke Connelly           11 NMA-NC               3:35.55    2:53.98  
                  39.40     1:24.75 (45.35)     2:09.49 (44.74)     2:53.98 (44.49)
 63 Claire Yonce              11 SGSA-NC              3:03.15    2:54.17  
                  39.52     1:25.33 (45.81)     2:11.65 (46.32)     2:54.17 (42.52)
 64 Ali Shackelford           11 SGSA-NC              3:20.42    2:56.99  
                  40.68     1:26.77 (46.09)     2:11.92 (45.15)     2:56.99 (45.07)
 65 Sarah Palmer              12 STAR-NC              3:07.99    2:59.00  
                  41.09     1:27.39 (46.30)     2:16.80 (49.41)     2:59.00 (42.20)
 66 Caitlin Tierney           12 NMA-NC               3:10.00    2:59.99  
                  39.77     1:26.81 (47.04)     2:14.47 (47.66)     2:59.99 (45.52)
 67 Emily Stevens             12 STAR-NC              3:00.85    3:03.07  
                  39.16     1:26.37 (47.21)     2:14.63 (48.26)     3:03.07 (48.44)
 68 Solveig Andersen          11 SGSA-NC              3:12.10    3:03.57  
                  39.75     1:27.30 (47.55)     2:16.94 (49.64)     3:03.57 (46.63)
 69 Marianna Mejia            11 STAR-NC              3:09.05    3:05.54  
                  41.02     1:29.44 (48.42)     2:20.24 (50.80)     3:05.54 (45.30)
 70 Becca Hoskins             12 EAC-NC               2:52.00    3:05.59  
                  43.69     1:32.26 (48.57)     2:18.76 (46.50)     3:05.59 (46.83)
 71 Rory Miller               11 RAYS-OH              3:12.62    3:06.62  
                  41.44     1:29.91 (48.47)     2:18.37 (48.46)     3:06.62 (48.25)
 72 Sarah Virkler             11 ATOM-NC              3:26.99    3:08.82  
                  43.64     1:33.57 (49.93)     2:23.81 (50.24)     3:08.82 (45.01)
 73 Karina Morisset           11 NMA-NC               3:40.58    3:09.59  
                  41.39     1:32.55 (51.16)     2:23.19 (50.64)     3:09.59 (46.40)
 74 Olivia Rugani             12 CAT-NC               3:21.64    3:14.77  
                  44.17     1:34.92 (50.75)     2:27.15 (52.23)     3:14.77 (47.62)
 75 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC              3:12.10    3:22.25  
                  45.44     1:37.22 (51.78)     2:31.33 (54.11)     3:22.25 (50.92)
 76 Jadie Ruth Wehe           11 GCY-NC               2:59.99    3:25.91  
                  43.06     1:35.69 (52.63)     2:32.32 (56.63)     3:25.91 (53.59)
 
Event 48  Boys 8-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC               2:33.65    2:34.13   20  
                  34.99     1:15.43 (40.44)     1:56.73 (41.30)     2:34.13 (37.40)
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC               2:43.79    2:39.48   17  
                  35.96     1:15.91 (39.95)     1:57.58 (41.67)     2:39.48 (41.90)
  3 Christopher Schilling     10 SGSA-NC              3:00.69    2:48.60   16  
                  37.80     1:22.22 (44.42)     2:08.07 (45.85)     2:48.60 (40.53)
  4 Teddy Neilson             10 RAYS-OH              2:54.39    2:48.69   15  
                  36.77     1:20.29 (43.52)     2:05.50 (45.21)     2:48.69 (43.19)
  5 Wyatt Herger              10 ATOM-NC              3:23.26    3:01.89   14  
                  42.43     1:30.62 (48.19)     2:18.27 (47.65)     3:01.89 (43.62)
  6 David Ritchey             10 CAT-NC               3:48.11    3:04.34   13  
                  40.81     1:29.04 (48.23)     2:17.94 (48.90)     3:04.34 (46.40)
  7 Albert Smelzer             9 SGSA-NC              3:23.10    3:06.66   12  
                  41.74     1:30.12 (48.38)     2:20.32 (50.20)     3:06.66 (46.34)
  8 Lysander Mihaly            8 CAT-NC               3:19.44    3:12.90   11  
                  43.45     1:36.53 (53.08)     2:25.98 (49.45)     3:12.90 (46.92)
  9 John Burke Barton         10 SGSA-NC              3:20.22    3:13.83    9  
                  44.12     1:34.22 (50.10)     2:24.56 (50.34)     3:13.83 (49.27)
 10 Peyton Splawski           10 SGSA-NC              3:55.94    3:14.33    7  
                  44.44     1:36.58 (52.14)     2:29.67 (53.09)     3:14.33 (44.66)
 11 Parker Reuss               8 RAYS-OH              3:29.52    3:16.64    6  
                  43.80     1:35.72 (51.92)     2:28.34 (52.62)     3:16.64 (48.30)
 12 Cameron Bucci             10 ATOM-NC              3:40.99    3:27.28    5  
                  44.21     1:37.82 (53.61)     2:32.97 (55.15)     3:27.28 (54.31)
 13 Cole Lewek                10 CAT-NC               4:17.00    3:41.08    4  
                  49.31     1:47.20 (57.89)     2:44.95 (57.75)     3:41.08 (56.13)
 14 Gray Reiger                8 ATOM-NC              3:48.00    3:51.83    3  
                  51.06   1:52.91 (1:01.85)   2:53.32 (1:00.41)     3:51.83 (58.51)
 15 Logan Chow                 8 ATOM-NC              3:48.00    3:54.81    2  
                  50.19   1:51.72 (1:01.53)   2:54.91 (1:03.19)     3:54.81 (59.90)
 16 Phyo Naing                10 SGSA-NC              3:00.10    4:07.97    1  
                  47.13   1:53.54 (1:06.41)   3:04.00 (1:10.46)   4:07.97 (1:03.97)
 
Event 48  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                2:11.61    2:09.05   20  
                  29.74     1:03.24 (33.50)     1:36.82 (33.58)     2:09.05 (32.23)
  2 Dax Harris                12 GCY-NC               2:10.33    2:09.10   17  
                  29.79     1:02.95 (33.16)     1:37.12 (34.17)     2:09.10 (31.98)
  3 Lane Bradshaw             11 MAC-NC               2:16.05    2:14.60   16  
                  30.63     1:04.69 (34.06)     1:40.32 (35.63)     2:14.60 (34.28)
  4 Kwame Thornhill           12 MAC-NC               2:18.52    2:15.60   15  
                  31.30     1:05.44 (34.14)     1:41.61 (36.17)     2:15.60 (33.99)
  5 Tiesyn Harris             12 MAC-NC               2:27.91    2:23.58   14  
                  34.09     1:10.57 (36.48)     1:47.59 (37.02)     2:23.58 (35.99)
  6 Nicholas Chow             12 ATOM-NC              2:33.04    2:23.59   13  
                  32.91     1:08.99 (36.08)     1:47.13 (38.14)     2:23.59 (36.46)
  7 Max Christensen           12 RAYS-OH              2:27.41    2:24.87   12  
                  32.77     1:08.92 (36.15)     1:47.06 (38.14)     2:24.87 (37.81)
  8 Jake Deng                 12 ATOM-NC              2:30.69    2:25.02   11  
                  33.04     1:09.63 (36.59)     1:47.64 (38.01)     2:25.02 (37.38)
  9 Tyler Flickinger          12 MAC-NC               2:27.28    2:25.09    9  
                  32.54     1:09.26 (36.72)     1:48.02 (38.76)     2:25.09 (37.07)
 10 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               2:27.25    2:27.51    7  
                  33.71     1:11.46 (37.75)     1:50.37 (38.91)     2:27.51 (37.14)
 11 Sterling Sharpe           12 GCY-NC               2:31.12    2:28.73    6  
                  33.43     1:10.91 (37.48)     1:50.86 (39.95)     2:28.73 (37.87)
 12 Aidan Hill                12 MAC-NC               2:38.18    2:29.09    5  
                  34.99     1:13.95 (38.96)     1:52.65 (38.70)     2:29.09 (36.44)
 13 Otto Schonwalder          11 CAT-NC               2:34.80    2:30.21    4  
                  34.28     1:12.84 (38.56)     1:51.89 (39.05)     2:30.21 (38.32)
 14 Topher Roberts            11 CAT-NC               2:36.93    2:30.26    3  
                  34.77     1:13.68 (38.91)     1:53.20 (39.52)     2:30.26 (37.06)
 15 Johnathan Lai             12 KP-SE                2:33.06    2:30.66    2  
                  33.67     1:12.34 (38.67)     1:52.32 (39.98)     2:30.66 (38.34)
 16 Jack Lazaroski            11 MAC-NC               2:34.54    2:31.15    1  
                  34.22     1:13.33 (39.11)     1:53.33 (40.00)     2:31.15 (37.82)
 17 Colin Mumford             11 MAC-NC               2:34.39    2:31.45  
                  36.42     1:14.61 (38.19)     1:54.48 (39.87)     2:31.45 (36.97)
 18 Deaven Holder             12 MAC-NC               2:33.66    2:31.67  
                  33.51     1:12.57 (39.06)     1:52.32 (39.75)     2:31.67 (39.35)
 19 Gavin McCarter            11 MAC-NC               2:44.90    2:31.96  
                  35.23     1:14.64 (39.41)     1:54.84 (40.20)     2:31.96 (37.12)
 20 Hil Lindsay               11 MAC-NC               2:43.07    2:32.59  
                  35.78     1:15.87 (40.09)     1:55.37 (39.50)     2:32.59 (37.22)
 21 Andrew Seeber             12 GCY-NC               2:39.99    2:32.65  
                  35.09     1:13.42 (38.33)     1:53.78 (40.36)     2:32.65 (38.87)
 22 Brady Dole                12 SGSA-NC              2:47.10    2:32.78  
                  34.85     1:14.57 (39.72)     1:55.43 (40.86)     2:32.78 (37.35)
 23 Brooks Gray               12 GCY-NC               2:33.38    2:32.86  
                  33.78     1:12.83 (39.05)     1:54.08 (41.25)     2:32.86 (38.78)
 24 Ethan Hill                12 NMA-NC               2:40.79    2:33.05  
                  35.94     1:15.95 (40.01)     1:55.69 (39.74)     2:33.05 (37.36)
 25 George Glassner           11 MAC-NC               2:36.30    2:33.47  
                  35.08     1:14.31 (39.23)     1:55.20 (40.89)     2:33.47 (38.27)
 26 Robby Frye                12 MAC-NC               2:38.15    2:34.16  
                  34.81     1:14.00 (39.19)     1:54.68 (40.68)     2:34.16 (39.48)
 27 Tyler Weinstein           12 MAC-NC               2:33.85    2:34.29  
                  34.95     1:15.10 (40.15)     1:55.88 (40.78)     2:34.29 (38.41)
 28 Nate Hohm                 11 ATOM-NC              2:42.30    2:35.88  
                  36.84     1:17.20 (40.36)     1:58.01 (40.81)     2:35.88 (37.87)
 29 Preston Bonoffski         12 MAC-NC               2:44.41    2:36.08  
                  35.58     1:15.09 (39.51)     1:56.22 (41.13)     2:36.08 (39.86)
 30 Stone Maxey               12 EAC-NC               3:12.00    2:36.33  
                  36.47     1:16.99 (40.52)     1:57.94 (40.95)     2:36.33 (38.39)
 31 Tom Reuss                 11 RAYS-OH              2:43.27    2:36.44  
                  35.73     1:16.39 (40.66)     1:57.95 (41.56)     2:36.44 (38.49)
 32 Emilio Llerenas           12 MAC-NC               2:40.70    2:39.35  
                  37.22     1:18.13 (40.91)     1:59.80 (41.67)     2:39.35 (39.55)
 33 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              2:44.19    2:39.68  
                  36.30     1:16.61 (40.31)     1:58.59 (41.98)     2:39.68 (41.09)
 34 David Masneri             11 GCY-NC               2:57.82    2:41.53  
                  35.43     1:16.19 (40.76)     1:58.70 (42.51)     2:41.53 (42.83)
 35 Austin Fletcher           11 MAC-NC               2:44.24    2:41.67  
                  38.01     1:19.38 (41.37)     2:02.57 (43.19)     2:41.67 (39.10)
 36 Ben Pritchard             11 CAT-NC               2:46.54    2:42.83  
                  36.96     1:19.14 (42.18)     2:01.73 (42.59)     2:42.83 (41.10)
 37 Griffin Jones             11 SFSC-NC              4:00.00    2:43.38  
                  37.32     1:20.62 (43.30)     2:02.64 (42.02)     2:43.38 (40.74)
 38 Bret Howell               12 RAYS-OH              2:45.68    2:43.61  
                  37.36     1:19.65 (42.29)     2:03.09 (43.44)     2:43.61 (40.52)
 39 Spencer Mann              11 GCY-NC               2:47.22    2:44.47  
                  36.50     1:18.69 (42.19)     2:01.63 (42.94)     2:44.47 (42.84)
 40 Pablo Ashi                11 MAC-NC               2:55.58    2:45.45  
                  37.11     1:18.63 (41.52)     2:01.89 (43.26)     2:45.45 (43.56)
 41 Michael Harding           11 SGSA-NC              2:47.03    2:45.99  
                  38.44     1:21.73 (43.29)     2:05.50 (43.77)     2:45.99 (40.49)
 42 Jack Frank                11 CAT-NC               2:49.73    2:46.20  
                  37.83     1:19.94 (42.11)     2:03.88 (43.94)     2:46.20 (42.32)
 43 Benjamin Leckinger        11 NMA-NC               2:50.00    2:49.15  
                  36.47     1:21.23 (44.76)     2:08.32 (47.09)     2:49.15 (40.83)
 44 Preston Davis             11 ATOM-NC                   NT    2:56.35  
                  38.79     1:24.04 (45.25)     2:10.57 (46.53)     2:56.35 (45.78)
 45 Yannick Edwards           12 MHAC-NC              3:29.06    2:56.85  
                  40.14     1:26.05 (45.91)     2:12.95 (46.90)     2:56.85 (43.90)
 46 Marc Evans                11 GCY-NC               3:12.19    2:57.96  
                  41.50     1:29.19 (47.69)     2:15.94 (46.75)     2:57.96 (42.02)
 47 Nelson Simmons            11 ATOM-NC              3:22.96    2:58.97  
                  41.71     1:30.31 (48.60)     2:17.39 (47.08)     2:58.97 (41.58)
 48 Danny Guenther            11 ATOM-NC              3:30.10    3:10.02  
                  42.55     1:31.21 (48.66)     2:20.78 (49.57)     3:10.02 (49.24)
 49 Robert Thomas             11 ATOM-NC              3:20.00    3:10.60  
                  43.29     1:31.79 (48.50)     2:20.87 (49.08)     3:10.60 (49.73)
 50 Nicholas Robinson         11 KP-SE                3:29.48    3:15.10  
                  42.86     1:34.52 (51.66)     2:28.27 (53.75)     3:15.10 (46.83)
 51 Ariel Shatz               12 CAT-NC               3:45.71    3:16.37  
                  40.44     1:32.36 (51.92)     2:25.97 (53.61)     3:16.37 (50.40)
 52 Burch Barlas              11 ATOM-NC              3:41.03    3:16.45  
                  44.60     1:35.88 (51.28)     2:28.08 (52.20)     3:16.45 (48.37)
 53 AJ Sianis                 11 UN-NC                3:35.07    3:18.95  
                  44.80     1:37.68 (52.88)     2:29.93 (52.25)     3:18.95 (49.02)
 54 T.Brady Hohnbaum          11 ATOM-NC              3:36.46    3:19.41  
                  42.77     1:34.78 (52.01)     2:28.93 (54.15)     3:19.41 (50.48)
 55 Ben Sirgany               11 CAT-NC               4:11.37    3:50.80  
                  48.22   1:48.70 (1:00.48)   3:50.80 (2:02.10)                    
 
Event 49  Girls 8-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor Bacher             10 RAYS-OH              1:25.43    1:25.45   20  
                  41.25     1:25.45 (44.20)                                        
  2 MJ Neilson                10 RAYS-OH              1:23.99    1:25.46   17  
                  41.67     1:25.46 (43.79)                                        
  3 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC              1:25.80    1:27.41   16  
                  41.76     1:27.41 (45.65)                                        
  4 Addie Robillard            9 RAYS-OH              1:26.96    1:28.27   15  
                  42.98     1:28.27 (45.29)                                        
  5 Chloe Wall                10 RAYS-OH              1:31.26    1:32.55   14  
                  44.78     1:32.55 (47.77)                                        
  6 Abby Miller               10 RAYS-OH              1:31.55    1:34.29   13  
                  45.85     1:34.29 (48.44)                                        
  7 Avery Mays                10 MHAC-NC              1:40.60    1:35.13   12  
                  46.65     1:35.13 (48.48)                                        
  8 Cameron Martin            10 GCY-NC               1:37.78    1:36.40   11  
                  47.19     1:36.40 (49.21)                                        
  9 Bella Teply                9 RAYS-OH              1:38.82    1:36.67    9  
                  48.06     1:36.67 (48.61)                                        
 10 Charli Geary              10 RAYS-OH              1:36.72    1:37.98    7  
                  46.90     1:37.98 (51.08)                                        
 11 Scarlett Fernando          9 UN-NC                1:40.00    1:38.61    6  
                  48.09     1:38.61 (50.52)                                        
 12 Naomi Wehe                10 GCY-NC               1:41.99    1:38.64    5  
                  48.37     1:38.64 (50.27)                                        
 13 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH              1:37.52    1:39.01    4  
 14 Ayden Walsh               10 SGSA-NC              1:36.40    1:39.15    3  
                  47.75     1:39.15 (51.40)                                        
 15 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV             1:57.62    1:39.36    1.5
                  47.61     1:39.36 (51.75)                                        
 15 Chloe Mihaly              10 CAT-NC               1:36.11    1:39.36    1.5
 17 Bailey Bacher              8 RAYS-OH              1:40.80    1:40.32  
                  49.16     1:40.32 (51.16)                                        
 18 Cam Robertson              8 EAC-NC               1:40.48    1:41.66  
                  48.78     1:41.66 (52.88)                                        
 19 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC              1:45.00    1:43.60  
 20 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC              1:40.00    1:45.19  
                  52.28     1:45.19 (52.91)                                        
 21 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               1:43.95    1:45.28  
                  50.93     1:45.28 (54.35)                                        
 22 Grace Roberts              9 CAT-NC               1:47.52    1:45.73  
                  52.50     1:45.73 (53.23)                                        
 23 Caroline Yanni            10 NMA-NC               2:01.35    1:46.22  
                  52.52     1:46.22 (53.70)                                        
 24 Lily Frank                10 CAT-NC               2:01.72    1:46.25  
                  52.27     1:46.25 (53.98)                                        
 25 Aubrey Kelley             10 NMA-NC               1:51.87    1:47.90  
                  50.64     1:47.90 (57.26)                                        
 26 Nina Howards              10 EAC-NC               1:59.00    1:48.19  
                  52.39     1:48.19 (55.80)                                        
 27 Abigail Schilling          9 SGSA-NC              1:44.56    1:48.62  
 28 Maya Omoresemi            10 UN-NC                1:50.99    1:48.81  
                  54.18     1:48.81 (54.63)                                        
 29 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              2:00.99    1:53.41  
                  55.68     1:53.41 (57.73)                                        
 30 Morgan Bales               9 SGSA-NC              2:04.73    1:54.22  
                  53.52   1:54.22 (1:00.70)                                        
 31 Kate Guenther              8 ATOM-NC              1:45.00    1:54.30  
                  55.93     1:54.30 (58.37)                                        
 32 Evie Higgins               8 SGSA-NC              2:01.37    1:55.20  
                  56.45     1:55.20 (58.75)                                        
 33 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC               2:07.04    1:55.31  
                  56.38     1:55.31 (58.93)                                        
 34 Abby Silinski              9 CAT-NC               2:15.12    1:56.32  
 35 Emily Lewis                8 SGSA-NC              1:54.10    1:57.75  
                  57.32   1:57.75 (1:00.43)                                        
 36 Willa Briggs               9 MHAC-NC              2:00.32    1:58.44  
                  58.64     1:58.44 (59.80)                                        
 37 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              2:12.10    2:05.66  
                1:01.75   2:05.66 (1:03.91)                                        
 38 Lia Skufca                10 ATOM-NC              2:20.00    2:06.57  
 39 Sophia Sauer               8 ATOM-NC              2:20.00    2:14.43  
                1:01.63   2:14.43 (1:12.80)                                        
 -- Kaileigh Hill             10 CAT-NC               1:48.00         DQ  
                  59.50        DQ (1:01.47)                                        
 
Event 49  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 RSA-NC               1:07.94    1:05.42   20  
                  31.20     1:05.42 (34.22)                                        
  2 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               1:12.29    1:11.05   17  
                  34.33     1:11.05 (36.72)                                        
  3 Molly Donlan              11 MAC-NC               1:15.47    1:12.37   16  
                  35.19     1:12.37 (37.18)                                        
  4 Agnes Cruz                12 EAC-NC               1:16.18    1:12.46   15  
                  35.02     1:12.46 (37.44)                                        
  5 Lydia Susec               12 RAYS-OH              1:15.24    1:12.83   14  
                  35.05     1:12.83 (37.78)                                        
  6 Jessey Li                 12 RAYS-OH              1:17.36    1:14.05   13  
                  35.69     1:14.05 (38.36)                                        
  7 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              1:20.46    1:14.11   12  
                  35.89     1:14.11 (38.22)                                        
  8 Emma Stolberg             12 UN-NC                1:16.61    1:14.79   11  
                  36.40     1:14.79 (38.39)                                        
  9 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC               1:15.67    1:15.20    9  
                  37.36     1:15.20 (37.84)                                        
 10 Grace Daniels             12 ATOM-NC              1:19.00    1:16.36    7  
                  36.79     1:16.36 (39.57)                                        
 11 Grace Rainey              12 MAC-NC               1:19.51    1:16.70    6  
                  38.34     1:16.70 (38.36)                                        
 12 Abby Druhan               11 MAC-NC               1:19.31    1:17.03    5  
                  37.57     1:17.03 (39.46)                                        
 13 Makenna Topp              12 MAC-NC               1:17.30    1:17.29    4  
                  38.00     1:17.29 (39.29)                                        
 14 Catherine Walsh           12 MAC-NC               1:16.76    1:17.49    3  
                  37.23     1:17.49 (40.26)                                        
 15 Eliana White              12 MAC-NC               1:21.17    1:17.63    2  
                  37.80     1:17.63 (39.83)                                        
 16 Kassidy Cummings          11 MAC-NC               1:18.37    1:17.69    1  
                  38.08     1:17.69 (39.61)                                        
 17 Sarah Dichak              12 MAC-NC               1:18.74    1:18.38  
                  37.94     1:18.38 (40.44)                                        
 18 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               1:22.84    1:18.69  
                  38.41     1:18.69 (40.28)                                        
 19 Jenna Koh                 12 EAC-NC               1:21.01    1:18.88  
                  38.34     1:18.88 (40.54)                                        
 20 Margaret Sept             12 CAT-NC               1:18.71    1:19.22  
                  38.98     1:19.22 (40.24)                                        
 21 Jordan Marley             12 CAT-NC               1:16.64    1:19.49  
                  38.26     1:19.49 (41.23)                                        
 22 Carly VanNote             11 MAC-NC               1:21.06    1:19.57  
                  39.58     1:19.57 (39.99)                                        
 23 Allison Fries             12 RAYS-OH              1:26.11    1:19.75  
                  39.58     1:19.75 (40.17)                                        
 24 Olivia Soniat             12 MAC-NC               1:20.93    1:19.82  
                  38.68     1:19.82 (41.14)                                        
 25 Sydney Sanders            12 MAC-NC               1:23.14    1:21.04  
                  40.06     1:21.04 (40.98)                                        
 26 Maddie Stolberg           11 UN-NC                1:32.09    1:21.08  
                  39.02     1:21.08 (42.06)                                        
 27 Sonia Khan                12 MAC-NC               1:22.39    1:21.27  
                  38.53     1:21.27 (42.74)                                        
 28 Aurora Cranford           12 GCY-NC               1:23.71    1:21.81  
                  40.34     1:21.81 (41.47)                                        
 29 Leyla Sleime              12 MAC-NC               1:22.72    1:21.98  
                  39.98     1:21.98 (42.00)                                        
 30 Frannie LeGrand           11 MAC-NC               1:24.17    1:22.17  
                  38.96     1:22.17 (43.21)                                        
 31 Natalie Rider             12 UN-NC                1:22.68    1:22.34  
                  39.73     1:22.34 (42.61)                                        
 32 Sarah Thomas              12 ATOM-NC              1:25.58    1:22.79  
                  40.46     1:22.79 (42.33)                                        
 33 Cate Darling              12 ATOM-NC              1:31.61    1:22.89  
                  39.79     1:22.89 (43.10)                                        
 34 Tori Evans                12 GCY-NC               1:25.47    1:23.38  
                  40.22     1:23.38 (43.16)                                        
 35 Katie Kudela              12 ATOM-NC              1:28.39    1:23.39  
                  40.41     1:23.39 (42.98)                                        
 36 Gracie Hunt               11 SGSA-NC              1:27.30    1:24.16  
                  41.47     1:24.16 (42.69)                                        
 37 Grace Falise              11 CAT-NC               1:25.06    1:24.80  
                  40.83     1:24.80 (43.97)                                        
 38 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV             1:34.49    1:25.25  
                  40.59     1:25.25 (44.66)                                        
 39 Julia Gehrig              12 MAC-NC               1:26.52    1:25.29  
                  41.02     1:25.29 (44.27)                                        
 40 Lexi Brooks               11 UN-NC                1:33.97    1:25.44  
 41 Sophia Ashi               11 MAC-NC               1:25.69    1:25.51  
                  41.49     1:25.51 (44.02)                                        
 42 Riley Willett             12 SFSC-NC              1:40.00    1:25.63  
                  41.26     1:25.63 (44.37)                                        
 43 Emily Stevens             12 STAR-NC              1:29.91    1:25.92  
                  42.01     1:25.92 (43.91)                                        
 44 Caroline Caveness         11 KP-SE                1:26.55    1:26.38  
                  42.74     1:26.38 (43.64)                                        
 45 Julia McGovern            12 ATOM-NC              1:28.61    1:26.41  
                  42.55     1:26.41 (43.86)                                        
 46 Catherine Kim             11 EAC-NC               1:27.76    1:26.69  
                  42.15     1:26.69 (44.54)                                        
 47 Allison Repella           11 ATOM-NC              1:44.99    1:26.88  
                  40.62     1:26.88 (46.26)                                        
 48 Paige Thome               11 MAC-NC               1:29.51    1:26.96  
                  42.86     1:26.96 (44.10)                                        
 49 Ellie Hunt                11 SGSA-NC              1:29.21    1:27.07  
                  43.29     1:27.07 (43.78)                                        
 50 Kenzie Mann               12 GCY-NC               1:50.05    1:28.14  
                  42.92     1:28.14 (45.22)                                        
 51 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              1:33.91    1:28.38  
                  42.80     1:28.38 (45.58)                                        
 52 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               1:59.93    1:28.85  
                  44.29     1:28.85 (44.56)                                        
 53 Rebecca Avila             12 EAC-NC               1:34.00    1:29.24  
                  43.92     1:29.24 (45.32)                                        
 54 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH              1:26.40    1:29.42  
                  42.44     1:29.42 (46.98)                                        
 55 Lillian Fender            11 MHAC-NC              1:27.24    1:29.70  
                  43.82     1:29.70 (45.88)                                        
 56 Keara Wiley               12 MAC-NC               1:26.01    1:29.99  
                  42.79     1:29.99 (47.20)                                        
 57 Isabel Berge              11 CAT-NC               1:32.85    1:30.80  
                  45.20     1:30.80 (45.60)                                        
 58 Ali Shackelford           11 SGSA-NC              1:34.25    1:30.87  
                  45.19     1:30.87 (45.68)                                        
 59 Claire Yonce              11 SGSA-NC              1:36.55    1:31.21  
                  45.07     1:31.21 (46.14)                                        
 60 Jordan Williams           11 GCY-NC               1:32.99    1:31.74  
                  42.87     1:31.74 (48.87)                                        
 61 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC               1:32.46    1:32.20  
                  45.07     1:32.20 (47.13)                                        
 62 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               1:33.67    1:32.32  
                  44.49     1:32.32 (47.83)                                        
 63 Solveig Andersen          11 SGSA-NC              1:36.10    1:33.33  
                  46.43     1:33.33 (46.90)                                        
 64 Katie Kirkman             12 STAR-NC              1:27.23    1:35.22  
                  45.45     1:35.22 (49.77)                                        
 65 Becca Hoskins             12 EAC-NC               1:34.00    1:35.45  
                  46.57     1:35.45 (48.88)                                        
 66 Olivia Rugani             12 CAT-NC               1:35.58    1:35.96  
                  45.68     1:35.96 (50.28)                                        
 67 Sarah Virkler             11 ATOM-NC              1:42.56    1:36.70  
                  48.91     1:36.70 (47.79)                                        
 68 Sarah Palmer              12 STAR-NC              1:45.66    1:37.10  
                  48.01     1:37.10 (49.09)                                        
 69 Brooke Connelly           11 NMA-NC               1:34.78    1:38.53  
                  50.24     1:38.53 (48.29)                                        
 70 Lucia Edwards             12 MHAC-NC              1:38.75    1:38.63  
 71 Marianna Mejia            11 STAR-NC              1:40.70    1:40.60  
                  47.43     1:40.60 (53.17)                                        
 72 Karina Morisset           11 NMA-NC               1:40.00    1:40.62  
                  48.10     1:40.62 (52.52)                                        
 73 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC              1:44.10    1:42.04  
                  49.55     1:42.04 (52.49)                                        
 74 Caitlin Tierney           12 NMA-NC               1:44.67    1:42.44  
                  50.09     1:42.44 (52.35)                                        
 75 Rory Miller               11 RAYS-OH              1:50.71    1:45.68  
                  52.13     1:45.68 (53.55)                                        
 
Event 50  Boys 8-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC               1:23.45    1:20.52   20  
                  38.66     1:20.52 (41.86)                                        
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC               1:21.58    1:22.31   17  
                  39.22     1:22.31 (43.09)                                        
  3 Christopher Schilling     10 SGSA-NC              1:31.90    1:29.23   16  
                  43.25     1:29.23 (45.98)                                        
  4 Nicholas Brooks            8 UN-NC                1:35.00    1:32.60   15  
                  46.05     1:32.60 (46.55)                                        
  5 David Ritchey             10 CAT-NC               1:31.30    1:33.02   14  
  6 Teddy Neilson             10 RAYS-OH              1:33.00    1:33.24   13  
                  45.65     1:33.24 (47.59)                                        
  7 Albert Smelzer             9 SGSA-NC              1:42.10    1:35.41   12  
                  46.75     1:35.41 (48.66)                                        
  8 Justin Gould              10 NMA-NC               1:40.92    1:39.25   11  
                  47.11     1:39.25 (52.14)                                        
  9 Wyatt Herger              10 ATOM-NC              1:45.17    1:41.14    9  
                  50.07     1:41.14 (51.07)                                        
 10 Peyton Splawski           10 SGSA-NC              1:42.11    1:42.96    7  
                  51.89     1:42.96 (51.07)                                        
 11 Lysander Mihaly            8 CAT-NC               1:49.06    1:43.84    6  
                  51.28     1:43.84 (52.56)                                        
 12 Matias Christensen        10 SGSA-NC              1:47.38    1:46.70    5  
                  50.83     1:46.70 (55.87)                                        
 13 Elijah Martin              9 GCY-NC               1:49.99    1:46.72    4  
                  48.98     1:46.72 (57.74)                                        
 14 Parker Reuss               8 RAYS-OH              1:51.94    1:47.03    3  
                  51.50     1:47.03 (55.53)                                        
 15 Cameron Bucci             10 ATOM-NC              1:49.99    1:51.63    2  
                  53.59     1:51.63 (58.04)                                        
 16 Isaiah Wehe                8 GCY-NC               1:54.99    1:56.57    1  
 17 John Burke Barton         10 SGSA-NC              1:53.03    1:57.33  
                  56.13   1:57.33 (1:01.20)                                        
 18 Cole Lewek                10 CAT-NC               2:30.00    1:59.88  
                1:02.81     1:59.88 (57.07)                                        
 19 Ryan Masneri               9 GCY-NC               2:06.92    2:02.04  
 20 Gray Reiger                8 ATOM-NC              2:05.00    2:03.16  
                  58.54   2:03.16 (1:04.62)                                        
 21 Owen Hohm                  8 ATOM-NC              2:05.00    2:05.47  
 22 Phyo Naing                10 SGSA-NC              1:46.10    2:06.20  
 23 Chasen Coltrane            8 SGSA-NC              2:07.75    2:10.38  
 -- Logan Chow                 8 ATOM-NC              1:50.00         DQ  
                  58.45          DQ (59.15)                                        
 
Event 50  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                1:09.24    1:08.86   20  
                  33.62     1:08.86 (35.24)                                        
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC               1:11.79    1:11.57   17  
                  35.22     1:11.57 (36.35)                                        
  3 Dax Harris                12 GCY-NC               1:10.98    1:12.24   16  
                  35.06     1:12.24 (37.18)                                        
  4 Kwame Thornhill           12 MAC-NC               1:15.54    1:12.88   15  
                  35.26     1:12.88 (37.62)                                        
  5 Noah Rock                 12 GCY-NC               1:18.44    1:14.09   14  
                  35.17     1:14.09 (38.92)                                        
  6 Tyler Flickinger          12 MAC-NC               1:15.98    1:15.75   13  
                  37.34     1:15.75 (38.41)                                        
  7 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               1:16.04    1:15.94   12  
                  36.36     1:15.94 (39.58)                                        
  8 Tiesyn Harris             12 MAC-NC               1:17.56    1:16.76   11  
                  37.74     1:16.76 (39.02)                                        
  9 Aidan Hill                12 MAC-NC               1:25.56    1:16.83    9  
                  38.03     1:16.83 (38.80)                                        
 10 Max Christensen           12 RAYS-OH              1:20.49    1:16.92    7  
                  37.07     1:16.92 (39.85)                                        
 11 Nicholas Chow             12 ATOM-NC              1:20.30    1:17.40    6  
                  37.81     1:17.40 (39.59)                                        
 12 Colin Mumford             11 MAC-NC               1:18.74    1:17.71    5  
                  38.21     1:17.71 (39.50)                                        
 13 George Glassner           11 MAC-NC               1:19.26    1:17.90    4  
                  38.11     1:17.90 (39.79)                                        
 14 Bailey Covington          11 GCY-NC               1:22.93    1:19.49    3  
                  38.47     1:19.49 (41.02)                                        
 15 Robby Frye                12 MAC-NC               1:21.32    1:19.57    2  
                  38.59     1:19.57 (40.98)                                        
 16 Gavin McCarter            11 MAC-NC               1:19.65    1:19.78    1  
                  38.60     1:19.78 (41.18)                                        
 17 Brooks Gray               12 GCY-NC               1:24.75    1:20.02  
                  39.05     1:20.02 (40.97)                                        
 18 Tyler Weinstein           12 MAC-NC               1:19.40    1:20.42  
                  38.84     1:20.42 (41.58)                                        
 19 Johnathan Lai             12 KP-SE                1:21.15    1:20.60  
                  39.95     1:20.60 (40.65)                                        
 20 Preston Bonoffski         12 MAC-NC               1:21.29    1:20.65  
                  38.65     1:20.65 (42.00)                                        
 21 Brady Dole                12 SGSA-NC              1:27.42    1:21.13  
                  39.91     1:21.13 (41.22)                                        
 22 Jack Lazaroski            11 MAC-NC               1:22.17    1:21.67  
                  38.95     1:21.67 (42.72)                                        
 23 Jake Deng                 12 ATOM-NC              1:23.28    1:21.83  
                  39.69     1:21.83 (42.14)                                        
 24 Pablo Ashi                11 MAC-NC               1:26.70    1:22.37  
                  38.77     1:22.37 (43.60)                                        
 25 Hil Lindsay               11 MAC-NC               1:26.19    1:22.40  
                  39.82     1:22.40 (42.58)                                        
 26 Stone Maxey               12 EAC-NC               1:26.00    1:23.01  
                  40.59     1:23.01 (42.42)                                        
 27 Topher Roberts            11 CAT-NC               1:24.06    1:23.41  
                  40.73     1:23.41 (42.68)                                        
 28 Jason Brooks              12 UN-NC                1:49.99    1:24.35  
                  40.03     1:24.35 (44.32)                                        
 29 Emilio Llerenas           12 MAC-NC               1:26.34    1:25.05  
                  41.86     1:25.05 (43.19)                                        
 30 Ben Pritchard             11 CAT-NC               1:27.99    1:26.66  
                  42.51     1:26.66 (44.15)                                        
 31 Bret Howell               12 RAYS-OH              1:23.92    1:26.82  
                  41.95     1:26.82 (44.87)                                        
 32 Michael Harding           11 SGSA-NC              1:25.57    1:27.05  
                  42.09     1:27.05 (44.96)                                        
 33 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              1:32.40    1:27.12  
                  42.55     1:27.12 (44.57)                                        
 34 Otto Schonwalder          11 CAT-NC               1:32.38    1:27.28  
                  42.85     1:27.28 (44.43)                                        
 35 Austin Fletcher           11 MAC-NC               1:30.02    1:27.72  
                  42.61     1:27.72 (45.11)                                        
 36 Spencer Mann              11 GCY-NC               1:28.20    1:28.01  
                  41.94     1:28.01 (46.07)                                        
 37 Griffin Jones             11 SFSC-NC              1:35.00    1:28.17  
                  42.64     1:28.17 (45.53)                                        
 38 Preston Davis             11 ATOM-NC                   NT    1:29.93  
                  42.11     1:29.93 (47.82)                                        
 39 Ethan Hill                12 NMA-NC               1:28.31    1:30.83  
                  44.55     1:30.83 (46.28)                                        
 40 Tom Reuss                 11 RAYS-OH              1:31.36    1:32.06  
                  44.36     1:32.06 (47.70)                                        
 41 Jack Frank                11 CAT-NC               1:28.06    1:33.51  
                  45.61     1:33.51 (47.90)                                        
 42 Yannick Edwards           12 MHAC-NC              1:40.99    1:33.59  
                  44.63     1:33.59 (48.96)                                        
 43 Marc Evans                11 GCY-NC               1:32.38    1:34.94  
                  46.86     1:34.94 (48.08)                                        
 44 Robert Thomas             11 ATOM-NC              1:44.81    1:38.34  
                  46.29     1:38.34 (52.05)                                        
 45 T.Brady Hohnbaum          11 ATOM-NC              1:46.00    1:38.65  
                  49.11     1:38.65 (49.54)                                        
 46 Carter Warrick            11 SGSA-NC              1:52.05    1:40.41  
                  49.50     1:40.41 (50.91)                                        
 47 Nelson Simmons            11 ATOM-NC              1:41.16    1:40.86  
 48 Burch Barlas              11 ATOM-NC              1:44.02    1:42.30  
                  50.01     1:42.30 (52.29)                                        
 49 AJ Sianis                 11 UN-NC                1:37.93    1:43.09  
                  52.12     1:43.09 (50.97)                                        
 50 Ariel Shatz               12 CAT-NC               1:48.86    1:43.84  
                  52.42     1:43.84 (51.42)                                        
 51 Danny Guenther            11 ATOM-NC              1:55.53    1:49.32  
                  52.91     1:49.32 (56.41)                                        
 52 Ben Sirgany               11 CAT-NC               2:03.76    1:54.16  
                  55.32     1:54.16 (58.84)                                        
 
Event 51  Girls 8-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH                40.52      40.77   20  
  2 Addie Robillard            9 RAYS-OH                41.90      43.86   17  
  3 Taylor Bacher             10 RAYS-OH                44.73      45.90   16  
  4 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC                46.91      46.97   15  
  5 Abby Miller               10 RAYS-OH                47.81      47.55   14  
  6 Aubrey Kelley             10 NMA-NC                 49.01      48.60   13  
  7 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH                52.90      49.79   12  
  8 Chloe Wall                10 RAYS-OH                53.08      50.11   11  
  9 Charli Geary              10 RAYS-OH                48.18      50.36    9  
 10 Cameron Martin            10 GCY-NC                 57.55      51.22    7  
 11 Bella Teply                9 RAYS-OH                51.03      52.06    6  
 12 Ayden Walsh               10 SGSA-NC                51.76      53.93    5  
 13 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC                53.17      54.42    4  
 14 Willa Briggs               9 MHAC-NC                58.91      54.61    3  
 15 Nina Howards              10 EAC-NC                 54.89      54.77    2  
 16 Chloe Mihaly              10 CAT-NC                 54.60      54.79    1  
 17 Scarlett Fernando          9 UN-NC                  55.73      55.46  
 18 Bailey Bacher              8 RAYS-OH                56.43      55.54  
 18 Avery Mays                10 MHAC-NC                55.05      55.54  
 20 Grace Roberts              9 CAT-NC                 56.45      55.55  
 21 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV               58.53      55.62  
 22 Abby Silinski              9 CAT-NC                 56.51      55.68  
 23 Olivia Schonwalder         9 CAT-NC                 54.96      56.39  
 24 Morgan Bales               9 SGSA-NC                58.79      56.89  
 25 Lia Skufca                10 ATOM-NC              1:00.79      57.31  
 26 Cam Robertson              8 EAC-NC               1:02.00      59.97  
 27 Abigail Schilling          9 SGSA-NC                59.30    1:00.38  
 28 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               1:01.52    1:00.45  
 29 Maya Omoresemi            10 UN-NC                1:02.63    1:00.65  
 30 Lily Frank                10 CAT-NC                 59.28    1:00.74  
 31 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              1:00.38    1:01.30  
 32 Kate Guenther              8 ATOM-NC              1:03.57    1:04.43  
 33 Caroline Yanni            10 NMA-NC               1:08.29    1:04.49  
 34 Sophia Sauer               8 ATOM-NC              1:10.00    1:06.79  
 35 Kaileigh Hill             10 CAT-NC               1:10.02    1:06.97  
 36 Emily Lewis                8 SGSA-NC              1:12.11    1:07.26  
 37 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              1:11.49    1:07.60  
 38 Evie Higgins               8 SGSA-NC              1:14.10    1:27.30  
 -- Dorothy Patterson         10 ATOM-NC              1:06.00         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Rainey              12 MAC-NC                 36.28      35.65   20  
  2 Jessey Li                 12 RAYS-OH                36.83      35.87   17  
  3 Abby Druhan               11 MAC-NC                 38.69      37.13   16  
  4 Jenna Koh                 12 EAC-NC                 39.86      38.09   15  
  5 Caroline Echols           12 EAC-NC                 40.02      39.48   14  
  6 Olivia Soniat             12 MAC-NC                 41.53      40.05   13  
  7 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC                 42.47      40.07   12  
  8 Maddie Huecker            12 UN-NC                  40.58      40.16   11  
  9 Agnes Cruz                12 EAC-NC                 44.33      40.42    9  
 10 Makenna Topp              12 MAC-NC                 41.60      40.88    7  
 11 Katie Kudela              12 ATOM-NC                40.67      40.98    6  
 12 Molly Donlan              11 MAC-NC                 42.80      41.12    5  
 13 Catherine Walsh           12 MAC-NC                 42.19      41.46    3.5
 13 Nicky Thompson            12 MAC-NC                 44.00      41.46    3.5
 15 Sydney Sanders            12 MAC-NC                 43.31      41.47    2  
 16 Eliana White              12 MAC-NC                 43.93      41.65    1  
 17 Margaret Sept             12 CAT-NC                 41.92      42.20  
 18 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC                 43.04      42.25  
 19 Maeren McGonigal          11 STAR-NC                43.55      42.32  
 20 Solveig Andersen          11 SGSA-NC                44.43      42.37  
 21 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC                 43.68      42.53  
 22 Leigh Bailey              12 ATOM-NC                42.64      42.59  
 23 Leyla Sleime              12 MAC-NC                 44.01      42.84  
 24 Sarah Dichak              12 MAC-NC                 43.40      43.03  
 25 Jordan Williams           11 GCY-NC                 44.89      43.08  
 26 Lexi Brooks               11 UN-NC                  41.63      43.29  
 27 Allison Fries             12 RAYS-OH                45.28      43.33  
 28 Kassidy Cummings          11 MAC-NC                 44.91      43.70  
 29 Paige Thome               11 MAC-NC                 44.12      43.72  
 30 Allison Repella           11 ATOM-NC                45.37      43.90  
 31 Maddie Stolberg           11 UN-NC                  44.62      44.19  
 32 Cate Darling              12 ATOM-NC                44.34      44.46  
 33 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               1:02.36      44.59  
 34 Julia Gehrig              12 MAC-NC                 46.96      44.65  
 35 Hadley Osborne            11 GCY-NC                 45.99      44.76  
 36 Lydia Susec               12 RAYS-OH                47.44      45.41  
 37 Catherine Kim             11 EAC-NC                 46.75      45.67  
 38 Grace Falise              11 CAT-NC                 45.32      45.75  
 39 Grace Daniels             12 ATOM-NC                45.86      46.25  
 40 Natalie Rider             12 UN-NC                  45.10      46.27  
 41 Carly VanNote             11 MAC-NC                 48.09      46.60  
 42 Julia McGovern            12 ATOM-NC                53.91      46.62  
 43 Sonia Khan                12 MAC-NC                 46.31      46.72  
 44 Rebecca Avila             12 EAC-NC                 43.00      46.75  
 45 Lucia Edwards             12 MHAC-NC                48.21      46.82  
 46 Katie Kirkman             12 STAR-NC                48.49      46.90  
 47 Sophia Ashi               11 MAC-NC                 48.83      47.18  
 48 Frannie LeGrand           11 MAC-NC                 47.95      47.23  
 49 Claire Yonce              11 SGSA-NC                48.20      47.53  
 50 Keara Wiley               12 MAC-NC                 46.06      47.98  
 51 Isabel Berge              11 CAT-NC                 46.86      48.18  
 52 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV               49.20      48.20  
 53 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC                 51.18      49.35  
 54 Ali Shackelford           11 SGSA-NC                53.64      49.37  
 55 Kenzie Mann               12 GCY-NC                 50.76      49.40  
 56 Sabrina Husketh           11 CAT-NC                 49.36      49.50  
 57 Caroline Caveness         11 KP-SE                  49.86      49.74  
 58 Karina Morisset           11 NMA-NC                 57.15      49.92  
 59 Sarah Thomas              12 ATOM-NC                50.55      50.23  
 60 Ellie Hunt                11 SGSA-NC                49.67      50.49  
 61 Rory Miller               11 RAYS-OH                50.52      51.22  
 62 Becca Hoskins             12 EAC-NC                 46.00      51.48  
 63 Jadie Ruth Wehe           11 GCY-NC                 55.74      52.61  
 64 Caitlin Tierney           12 NMA-NC                 56.00      52.70  
 65 Emily Stevens             12 STAR-NC                54.35      52.87  
 66 Olivia Rugani             12 CAT-NC                 51.61      53.44  
 67 Marianna Mejia            11 STAR-NC                51.98      53.92  
 68 Sarah Palmer              12 STAR-NC                52.76      54.77  
 69 Brooke Connelly           11 NMA-NC               1:08.14      55.67  
 70 Sarah Virkler             11 ATOM-NC                56.32      55.69  
 71 Gracie Hunt               11 SGSA-NC                55.41      55.85  
 72 Lillian Fender            11 MHAC-NC                55.60      56.03  
 73 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH                56.52      57.58  
 74 Kaitlyn Lewis             11 SGSA-NC                57.73      57.87  
 
Event 52  Boys 8-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC                 40.86      40.57   20  
  2 Teddy Neilson             10 RAYS-OH                43.38      43.67   17  
  3 Costi Gaskey              10 MAC-NC                 45.62      44.85   16  
  4 David Ritchey             10 CAT-NC                 45.85      46.27   15  
  5 Peyton Splawski           10 SGSA-NC                49.49      49.45   14  
  6 Christopher Schilling     10 SGSA-NC                51.29      50.87   13  
  7 Cameron Bucci             10 ATOM-NC                49.77      51.27   12  
  8 Nicholas Brooks            8 UN-NC                  53.22      52.06   11  
  9 John Burke Barton         10 SGSA-NC                53.33      52.30    9  
 10 Parker Reuss               8 RAYS-OH                59.82      52.83    7  
 11 Albert Smelzer             9 SGSA-NC                56.63      54.27    6  
 12 Wyatt Herger              10 ATOM-NC                59.05      54.46    5  
 13 Justin Gould              10 NMA-NC                 54.11      54.91    4  
 14 Lysander Mihaly            8 CAT-NC                 53.23      55.92    3  
 15 Ryan Masneri               9 GCY-NC               1:06.69      56.34    2  
 16 Elijah Martin              9 GCY-NC                 59.43      59.22    1  
 17 Cole Lewek                10 CAT-NC               1:00.38    1:00.69  
 18 Isaiah Wehe                8 GCY-NC               1:02.99    1:02.57  
 19 Owen Hohm                  8 ATOM-NC              1:15.00    1:02.63  
 20 Matias Christensen        10 SGSA-NC              1:02.61    1:03.35  
 21 Gray Reiger                8 ATOM-NC              1:05.94    1:06.14  
 22 Chasen Coltrane            8 SGSA-NC              1:15.75    1:13.59  
 -- Logan Chow                 8 ATOM-NC              1:30.00         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kwame Thornhill           12 MAC-NC                 37.21      35.53   20  
  2 Tiesyn Harris             12 MAC-NC                 37.93      36.58   17  
  3 Nathan Jao                12 UN-NC                  37.62      37.46   16  
  4 Lane Bradshaw             11 MAC-NC                 39.47      37.63   15  
  5 Tyler Flickinger          12 MAC-NC                 39.35      37.75   14  
  6 Jake Deng                 12 ATOM-NC                38.97      37.76   13  
  7 David Masneri             11 GCY-NC                 39.90      38.44   12  
  8 Nicholas Chow             12 ATOM-NC                38.78      38.61   11  
  9 Emilio Llerenas           12 MAC-NC                 41.60      40.21    9  
 10 Jason Brooks              12 UN-NC                  41.63      40.52    7  
 11 Noah Rock                 12 GCY-NC                 42.45      40.85    6  
 12 Colin Mumford             11 MAC-NC                 41.55      41.51    5  
 13 Gavin McCarter            11 MAC-NC                 45.08      41.54    4  
 14 Max Christensen           12 RAYS-OH                43.66      41.58    3  
 15 Brady Dole                12 SGSA-NC                44.97      41.98    2  
 16 Tyler Weinstein           12 MAC-NC                 42.20      42.09    1  
 17 Nate Hohm                 11 ATOM-NC                42.51      42.15  
 17 Ethan Hill                12 NMA-NC                 43.06      42.15  
 19 Aaron Reyes               11 EAC-NC                 43.60      42.28  
 20 Johnathan Lai             12 KP-SE                  43.44      42.42  
 21 Jayson Swezey             12 RAYS-OH                44.39      42.59  
 22 Topher Roberts            11 CAT-NC                 43.97      42.66  
 23 Jack Lazaroski            11 MAC-NC                 42.37      42.84  
 24 Preston Bonoffski         12 MAC-NC                 43.36      43.07  
 25 Spencer Mann              11 GCY-NC                 44.52      43.47  
 26 Jacob Wimberly            12 MAC-NC                 44.19      43.76  
 27 Robby Frye                12 MAC-NC                 44.16      44.01  
 28 Deaven Holder             12 MAC-NC                 44.26      44.46  
 29 Andrew Seeber             12 GCY-NC                 45.99      44.49  
 30 Tom Reuss                 11 RAYS-OH                45.52      44.51  
 31 Griffin Jones             11 SFSC-NC                45.22      44.60  
 32 Brooks Gray               12 GCY-NC                 46.46      44.66  
 33 Otto Schonwalder          11 CAT-NC                 44.50      45.00  
 34 Hil Lindsay               11 MAC-NC                 46.01      45.76  
 35 Yannick Edwards           12 MHAC-NC                45.33      46.02  
 36 George Glassner           11 MAC-NC                 46.96      46.42  
 37 Aidan Hill                12 MAC-NC                 53.85      47.55  
 38 Ben Pritchard             11 CAT-NC                 49.66      47.57  
 39 Benjamin Leckinger        11 NMA-NC                 47.00      48.02  
 40 Stone Maxey               12 EAC-NC                 45.00      48.06  
 41 Sterling Sharpe           12 GCY-NC                 51.42      48.87  
 42 Ariel Shatz               12 CAT-NC                 58.78      50.04  
 43 Michael Harding           11 SGSA-NC                48.94      50.39  
 44 Austin Fletcher           11 MAC-NC                 52.05      50.78  
 45 Pablo Ashi                11 MAC-NC                 53.40      51.40  
 46 Jack Frank                11 CAT-NC                 56.82      52.23  
 47 Nicholas Robinson         11 KP-SE                  51.38      52.50  
 48 Carter Warrick            11 SGSA-NC                50.96      52.84  
 49 Bret Howell               12 RAYS-OH                51.56      52.91  
 50 Danny Guenther            11 ATOM-NC                49.45      53.82  
 51 Burch Barlas              11 ATOM-NC                56.88      54.28  
 52 Nelson Simmons            11 ATOM-NC                58.20      54.45  
 53 T.Brady Hohnbaum          11 ATOM-NC                52.65      55.45  
 54 AJ Sianis                 11 UN-NC                1:04.73      55.96  
 55 Marc Evans                11 GCY-NC                 56.41      56.53  
 56 Preston Davis             11 ATOM-NC                   NT      57.52  
 57 Ben Sirgany               11 CAT-NC               1:05.02    1:06.61  
 58 Robert Thomas             11 ATOM-NC              1:05.80    1:07.11  
 
Event 53  Girls 8-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          2:13.00    2:09.44   40  
     1) Nicky Thompson 12               2) Grace Rainey 12                
     3) Kiley Wilhelm 12                4) Molly Donlan 11                
                  33.70     1:09.09 (35.39)     1:40.58 (31.49)     2:09.44 (28.86)
  2 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:17.76    2:17.83   34  
     1) Catherine Walsh 12              2) Abby Druhan 11                 
     3) Eliana White 12                 4) Olivia Soniat 12               
                  35.81     1:12.97 (37.16)     1:48.09 (35.12)     2:17.83 (29.74)
  3 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:22.70    2:18.83   32  
     1) Sophia Saxonhouse 12            2) Sydney Sanders 12              
     3) Sarah Dichak 12                 4) Makenna Topp 12                
                  35.44     1:16.60 (41.16)     1:49.40 (32.80)     2:18.83 (29.43)
  4 Enfinity Aquatic Club-NC  'A'                     2:23.22    2:21.40   30  
     1) Catherine Kim 11                2) Caroline Echols 12             
     3) Agnes Cruz 12                   4) Jenna Koh 12                   
                  40.02     1:18.79 (38.77)     1:51.13 (32.34)     2:21.40 (30.27)
  5 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               2:20.41    2:23.07   28  
     1) Leigh Bailey 12                 2) Katie Kudela 12                
     3) Grace Daniels 12                4) Cate Darling 12                
                  35.76     1:16.94 (41.18)     1:52.08 (35.14)     2:23.07 (30.99)
  6 Mason Manta Rays-OH  'A'                          2:21.12    2:23.34   26  
     1) Kaitlyn Weitz 11                2) Jessey Li 12                   
     3) Lydia Susec 12                  4) Allison Fries 12               
                  40.13     1:16.53 (36.40)     1:51.82 (35.29)     2:23.34 (31.52)
  7 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          2:28.17    2:24.29   24  
     1) Kassidy Cummings 11             2) Brooklyn DeCann 12             
     3) Sonia Khan 12                   4) Leyla Sleime 12                
                  37.13     1:19.79 (42.66)     1:52.94 (33.15)     2:24.29 (31.35)
  8 Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 2:31.26    2:30.30   22  
     1) Tori Evans 12                   2) Jordan Williams 11             
     3) Aurora Cranford 12              4) Hadley Osborne 11              
                  39.96     1:21.97 (42.01)     1:57.46 (35.49)     2:30.30 (32.84)
  9 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     2:23.88    2:30.59   18  
     1) Jordan Marley 12                2) Margaret Sept 12               
     3) Grace Falise 11                 4) Sabrina Husketh 11             
                  37.69     1:19.75 (42.06)     1:55.28 (35.53)     2:30.59 (35.31)
 10 Swim GSA-NC  'A'                                  2:17.09    2:35.26   14  
     1) Gracie Hunt 11                  2) Solveig Andersen 11            
     3) Ellie Hunt 11                   4) Ali Shackelford 11             
                  53.11     1:21.49 (28.38)     1:59.52 (38.03)     2:35.26 (35.74)
 11 Mason Manta Rays-OH  'B'                          2:43.69    2:36.86   12  
     1) Chloe Wall 10                   2) MJ Neilson 10                  
     3) Addie Robillard 9               4) Taylor Bacher 10               
                  43.95                             1:06.64 ( )   2:36.86 (1:30.22)
 12 STAR Aquatics-NC  'A'                             2:40.44    2:38.38   10  
     1) Emily Stevens 12                2) Maeren McGonigal 11            
     3) Ellie Kate Henderson 10         4) Marianna Mejia 11              
                  42.53     1:25.50 (42.97)     2:03.08 (37.58)     2:38.38 (35.30)
 13 Mars Hill Aquatic Club-NC  'A'                         NT    2:40.28    8  
     1) Lillian Fender 11               2) Lucia Edwards 12               
     3) Avery Mays 10                   4) Sarah Edwards 12               
                  42.19     1:29.50 (47.31)     2:09.81 (40.31)     2:40.28 (30.47)
 14 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               2:33.72    2:40.55    6  
     1) Sarah Thomas 12                 2) Julia McGovern 12              
     3) Allison Repella 11              4) Sarah Virkler 11               
                  38.67                               59.11 ( )   2:40.55 (1:41.44)
 15 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                 2:48.38    2:50.95    4  
     1) Jadie Ruth Wehe 11              2) Naomi Wehe 10                  
     3) Kenzie Mann 12                  4) Cameron Martin 10              
                  44.95     1:33.58 (48.63)     2:12.52 (38.94)     2:50.95 (38.43)
 16 NOMAD-NC  'A'                                     2:53.03    2:51.55    2  
     1) Avery Hutcheson 12              2) Caitlin Tierney 12             
     3) Sydney Skvoretz 12              4) Brooke Connelly 11             
                  43.39     1:36.81 (53.42)     2:15.50 (38.69)     2:51.55 (36.05)
 17 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     2:49.21    3:01.65  
     1) Olivia Rugani 12                2) Isabel Berge 11                
     3) Grace Roberts 9                 4) Chloe Mihaly 10                
                  44.47     1:31.37 (46.90)     2:21.61 (50.24)     3:01.65 (40.04)
 18 Mason Manta Rays-OH  'C'                          3:00.00    3:05.30  
     1) Rory Miller 11                  2) Abby Miller 10                 
     3) Mariam Ndiaye 10                4) Bella Teply 9                  
                  47.76     1:36.58 (48.82)     2:24.03 (47.45)     3:05.30 (41.27)
 19 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'C'               3:15.59    3:27.89  
     1) Kate Guenther 8                 2) Katelyn Cromar 9               
     3) Dorothy Patterson 10            4) Taylor Weaver 9                
                  52.82   1:54.95 (1:02.13)     2:47.87 (52.92)     3:27.89 (40.02)
 -- Swim GSA-NC  'B'                                  3:13.89         DQ  
     1) Claire Yonce 11                 2) Ayden Walsh 10                 
     3) Kaitlyn Lewis 11                4) Abigail Schilling 9            
                  45.47     1:39.16 (53.69)        DQ (1:38.51)                    
 
Event 54  Boys 8-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC Carolina-NC  'A'                          2:11.71    2:09.87   40  
     1) Lane Bradshaw 11                2) Kwame Thornhill 12             
     3) Tiesyn Harris 12                4) Tyler Flickinger 12            
                  33.05     1:08.69 (35.64)     1:40.75 (32.06)     2:09.87 (29.12)
  2 Greensboro Community YMCA-NC  'A'                 2:15.89    2:12.05   34  
     1) Bailey Covington 11             2) David Masneri 11               
     3) Noah Rock 12                    4) Dax Harris 12                  
                  36.76     1:15.13 (38.37)     1:44.68 (29.55)     2:12.05 (27.37)
  3 SwimMAC Carolina-NC  'B'                          2:18.36    2:19.07   32  
     1) Aidan Hill 12                   2) Emilio Llerenas 12             
     3) Gavin McCarter 11               4) Deaven Holder 12               
                  35.24     1:14.92 (39.68)     1:48.24 (33.32)     2:19.07 (30.83)
  4 SwimMAC Carolina-NC  'C'                          2:24.65    2:23.64   30  
     1) Jacob Wimberly 12               2) John Kroll 10                  
     3) Tyler Weinstein 12              4) Jack Lazaroski 11              
                  36.48     1:18.08 (41.60)     1:52.63 (34.55)     2:23.64 (31.01)
  5 SwimMAC Carolina-NC  'D'                          2:29.44    2:26.73   28  
     1) George Glassner 11              2) Colin Mumford 11               
     3) Hil Lindsay 11                  4) Robby Frye 12                  
                  37.42     1:19.49 (42.07)     1:54.57 (35.08)     2:26.73 (32.16)
  6 Greensboro Community YMCA-NC  'B'                 2:37.10    2:27.69   26  
     1) Brooks Gray 12                  2) Spencer Mann 11                
     3) Andrew Seeber 12                4) Sterling Sharpe 12             
                  37.88     1:21.50 (43.62)     1:57.18 (35.68)     2:27.69 (30.51)
  7 Mason Manta Rays-OH  'A'                          2:34.99    2:27.78   24  
     1) Bret Howell 12                  2) Jayson Swezey 12               
     3) Max Christensen 12              4) Tom Reuss 11                   
                  39.23     1:20.87 (41.64)     1:55.62 (34.75)     2:27.78 (32.16)
  8 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'A'               2:27.00    2:28.59   22  
     1) Nicholas Chow 12                2) Jake Deng 12                   
     3) Nate Hohm 11                    4) Nelson Simmons 11              
                  36.24     1:14.78 (38.54)     1:48.99 (34.21)     2:28.59 (39.60)
  9 Carolina Aquatic Team-NC  'A'                     2:34.37    2:39.10   18  
     1) Ben Pritchard 11                2) Otto Schonwalder 11            
     3) Topher Roberts 11               4) Jack Frank 11                  
                  41.54     1:26.83 (45.29)     2:03.17 (36.34)     2:39.10 (35.93)
 10 Swim GSA-NC  'A'                                  2:21.95    2:40.20   14  
     1) Christopher Schilling 10        2) Peyton Splawski 10             
     3) Brady Dole 12                   4) Michael Harding 11             
                  40.15                             1:03.38 ( )   2:40.20 (1:36.82)
 11 Aquatic Team of Mecklenburg-NC  'B'               3:06.97    3:14.00   12  
     1) Burch Barlas 11                 2) Danny Guenther 11              
     3) T.Brady Hohnbaum 11             4) Robert Thomas 11               
                  55.54     1:47.13 (51.59)     2:32.33 (45.20)     3:14.00 (41.67)
 12 Swim GSA-NC  'B'                                  3:09.67    3:18.88   10  
     1) Albert Smelzer 9                2) John Burke Barton 10           
     3) Phyo Naing 10                   4) Matias Christensen 10          
                  45.36   1:52.17 (1:06.81)     2:37.46 (45.29)     3:18.88 (41.42)
 13 Carolina Aquatic Team-NC  'B'                     3:12.89    3:20.94    8  
     1) Ben Sirgany 11                  2) Lysander Mihaly 8              
     3) David Ritchey 10                4) Cole Lewek 10                  
                  56.25     1:50.61 (54.36)     2:35.24 (44.63)     3:20.94 (45.70)
 
Event 55  Girls 8-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH                31.61      31.87   20  
  2 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC                33.63      33.28   17  
  3 Taylor Bacher             10 RAYS-OH                32.36      33.57   16  
  4 Madison Jones             10 SGSA-NC                35.23      34.56   15  
  5 Ayden Walsh               10 SGSA-NC                37.23      36.40   14  
  6 Charli Geary              10 RAYS-OH                37.60      36.80   13  
  7 Abby Miller               10 RAYS-OH                35.80      37.03   12  
  8 Chloe Wall                10 RAYS-OH                37.26      37.13   11  
  9 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC                 37.51      37.38    9  
 10 Naomi Wehe                10 GCY-NC                 39.32      37.65    7  
 11 Cameron Martin            10 GCY-NC                 38.41      37.67    6  
 12 Grace Roberts              9 CAT-NC                 38.61      37.82    5  
 13 Scarlett Fernando          9 UN-NC                  38.33      38.69    4  
 14 Aubrey Kelley             10 NMA-NC                 39.04      38.79    3  
 15 Chloe Mihaly              10 CAT-NC                 37.10      38.87    2  
 16 Bailey Bacher              8 RAYS-OH                40.90      39.22    1  
 17 Celia Brown               10 ATOM-NC                39.38      39.41  
 18 Taylor Weaver              9 ATOM-NC                40.85      39.65  
 19 Lily Frank                10 CAT-NC                 39.82      40.09  
 20 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH                42.10      40.53  
 21 Bella Teply                9 RAYS-OH                40.81      40.71  
 22 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC                38.99      40.76  
 23 Avery Picard               9 ATOM-NC                42.18      41.30  
 24 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV               43.71      41.35  
 25 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC                40.90      41.80  
 26 Abby Silinski              9 CAT-NC                 43.96      42.80  
 27 Kate Guenther              8 ATOM-NC                41.73      43.18  
 28 Abigail Schilling          9 SGSA-NC                42.98      43.25  
 29 Caroline Yanni            10 NMA-NC                 43.88      43.52  
 30 Nina Howards              10 EAC-NC                 44.83      43.54  
 31 Kaileigh Hill             10 CAT-NC                 43.28      43.61  
 32 Lily Lund                  9 ATOM-NC                46.75      44.84  
 33 Tinsley Grove              9 SGSA-NC                50.70      49.37  
 34 Evie Higgins               8 SGSA-NC                50.94      49.73  
 
Event 55  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessey Li                 12 RAYS-OH                28.62      28.08   20  
  2 Molly Donlan              11 MAC-NC                 29.65      28.95   17  
  3 Emma Stolberg             12 UN-NC                  29.93      29.21   16  
  4 Grace Rainey              12 MAC-NC                 31.25      29.86   15  
  5 Agnes Cruz                12 EAC-NC                 30.57      29.91   14  
  6 Margaret Sept             12 CAT-NC                 30.42      30.01   13  
  7 Olivia Soniat             12 MAC-NC                 30.19      30.03   12  
  8 Jordan Marley             12 CAT-NC                 30.92      30.54   11  
  9 Lydia Susec               12 RAYS-OH                32.26      30.77    9  
 10 Kassidy Cummings          11 MAC-NC                 32.24      30.79    7  
 11 Eliana White              12 MAC-NC                 31.65      30.95    6  
 12 Katie Kudela              12 ATOM-NC                32.89      31.08    5  
 13 Tori Evans                12 GCY-NC                 32.17      31.22    4  
 14 Maddie Huecker            12 UN-NC                  31.75      31.23    3  
 15 Ellie Hunt                11 SGSA-NC                31.65      31.25    2  
 16 Cate Darling              12 ATOM-NC                31.78      31.37    1  
 17 Sarah Dichak              12 MAC-NC                 32.11      31.50  
 18 Gracie Hunt               11 SGSA-NC                32.07      31.52  
 19 Nicky Thompson            12 MAC-NC                 31.84      31.59  
 20 Maeren McGonigal          11 STAR-NC                32.20      31.63  
 21 Catherine Walsh           12 MAC-NC                 32.38      31.80  
 21 Caroline Echols           12 EAC-NC                 31.95      31.80  
 23 Maddie Stolberg           11 UN-NC                  33.91      31.85  
 24 Sarah Thomas              12 ATOM-NC                33.80      31.86  
 25 Grace Falise              11 CAT-NC                 31.42      31.88  
 26 Allison Fries             12 RAYS-OH                32.12      32.02  
 27 Grace Daniels             12 ATOM-NC                33.15      32.03  
 27 Caroline Goodman          12 STAR-NC                32.36      32.03  
 29 Julia Gehrig              12 MAC-NC                 33.38      32.13  
 30 Lexi Brooks               11 UN-NC                  32.19      32.24  
 31 Riley Willett             12 SFSC-NC                33.48      32.26  
 32 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC                 32.67      32.31  
 33 Keara Wiley               12 MAC-NC                 32.87      32.35  
 34 Julia McGovern            12 ATOM-NC                35.24      32.49  
 35 Natalie Rider             12 UN-NC                  32.94      32.70  
 36 Carly VanNote             11 MAC-NC                 33.78      32.77  
 37 Sophia Ashi               11 MAC-NC                 33.76      32.85  
 38 Hadley Osborne            11 GCY-NC                 33.21      32.89  
 38 Avery Hutcheson           12 NMA-NC                 40.80      32.89  
 40 Rori Rountree             11 UN-NC                  33.84      33.15  
 41 Katie Kirkman             12 STAR-NC                33.70      33.26  
 42 Alice Desimone            12 CAT-NC                 33.39      33.27  
 43 Frannie LeGrand           11 MAC-NC                 34.47      33.33  
 44 Jordan Williams           11 GCY-NC                 36.22      33.36  
 45 Sonia Khan                12 MAC-NC                 34.83      33.41  
 46 Allison Repella           11 ATOM-NC                36.99      33.56  
 47 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC                 33.82      33.71  
 48 Catherine Kim             11 EAC-NC                 34.61      33.91  
 49 Isabel Berge              11 CAT-NC                 35.31      34.05  
 50 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV               34.90      34.25  
 51 Sabrina Husketh           11 CAT-NC                 33.60      34.37  
 52 Rebecca Avila             12 EAC-NC                 36.00      34.47  
 53 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH                34.28      34.63  
 54 Melia Brown               12 ATOM-NC                36.47      34.93  
 55 Solveig Andersen          11 SGSA-NC                35.68      34.99  
 56 Caroline Caveness         11 KP-SE                  36.36      35.13  
 57 Paige Thome               11 MAC-NC                 36.88      35.14  
 58 Marianna Mejia            11 STAR-NC                35.79      35.17  
 59 Ali Shackelford           11 SGSA-NC                36.71      35.33  
 60 Claire Yonce              11 SGSA-NC                36.40      35.38  
 61 Sarah Palmer              12 STAR-NC                37.15      36.53  
 62 Kenzie Mann               12 GCY-NC                 36.26      36.69  
 63 Brooke Connelly           11 NMA-NC                 37.25      36.71  
 64 Sarah Virkler             11 ATOM-NC                40.53      36.90  
 65 Caitlin Tierney           12 NMA-NC                 45.00      37.01  
 66 Olivia Rugani             12 CAT-NC                 38.81      37.44  
 67 Becca Hoskins             12 EAC-NC                 38.00      37.86  
 68 Emily Fitzgerald          12 CAT-NC                 37.87      38.57  
 69 Emily Stevens             12 STAR-NC                38.78      38.82  
 70 Jadie Ruth Wehe           11 GCY-NC                 41.91      39.15  
 71 Rory Miller               11 RAYS-OH                39.79      39.50  
 
Event 56  Boys 8-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC                 31.21      30.84   20  
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC                 34.12      33.51   17  
  3 Christopher Schilling     10 SGSA-NC                34.54      35.11   16  
  4 Nicholas Brooks            8 UN-NC                  37.54      35.27   15  
  5 Teddy Neilson             10 RAYS-OH                33.94      35.61   14  
  6 Wyatt Herger              10 ATOM-NC                38.22      36.44   13  
  7 Albert Smelzer             9 SGSA-NC                36.71      37.37   12  
  8 David Ritchey             10 CAT-NC                 38.10      38.34   11  
  9 Elijah Martin              9 GCY-NC                 41.71      38.81    9  
 10 Lysander Mihaly            8 CAT-NC                 42.75      39.64    7  
 11 Cameron Bucci             10 ATOM-NC                39.83      39.78    6  
 12 Peyton Splawski           10 SGSA-NC                39.74      39.81    5  
 13 Max McNeer                 9 ATOM-NC                41.08      40.25    4  
 14 John Burke Barton         10 SGSA-NC                41.47      40.65    3  
 15 Justin Gould              10 NMA-NC                 40.82      40.72    2  
 16 Parker Reuss               8 RAYS-OH                39.52      40.83    1  
 17 Matias Christensen        10 SGSA-NC                41.43      41.78  
 18 Ryan Masneri               9 GCY-NC                 57.02      42.32  
 19 Phyo Naing                10 SGSA-NC                40.86      43.81  
 20 Owen Hohm                  8 ATOM-NC                47.14      44.14  
 21 Isaiah Wehe                8 GCY-NC                 47.50      44.21  
 22 Cole Lewek                10 CAT-NC                 56.81      46.21  
 23 Logan Chow                 8 ATOM-NC                47.66      47.92  
 24 Chasen Coltrane            8 SGSA-NC                49.84      49.86  
 
Event 56  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                  27.83      27.40   20  
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC                 28.57      27.87   17  
  3 Dax Harris                12 GCY-NC                 28.78      28.04   16  
  4 Kwame Thornhill           12 MAC-NC                 28.59      28.29   15  
  5 Johnathan Lai             12 KP-SE                  28.82      28.53   14  
  6 Tiesyn Harris             12 MAC-NC                 29.68      29.10   13  
  7 Noah Rock                 12 GCY-NC                 30.52      29.38   12  
  8 Tyler Flickinger          12 MAC-NC                 29.21      29.60   11  
  9 Jason Brooks              12 UN-NC                  30.19      29.69    9  
 10 Nicholas Chow             12 ATOM-NC                30.52      29.73    7  
 11 Jack Lazaroski            11 MAC-NC                 32.00      30.39    6  
 12 Deaven Holder             12 MAC-NC                 31.07      30.59    5  
 13 Aidan Hill                12 MAC-NC                 33.22      30.62    4  
 14 Jake Deng                 12 ATOM-NC                31.14      30.66    3  
 15 Tyler Weinstein           12 MAC-NC                 31.04      30.67    2  
 16 Brady Dole                12 SGSA-NC                33.89      30.68    1  
 17 Jacob Huitsing            12 GCY-NC                 31.71      31.05  
 18 Nate Hohm                 11 ATOM-NC                32.22      31.17  
 19 Aaron Reyes               11 EAC-NC                 33.31      31.46  
 20 Stone Maxey               12 EAC-NC                 33.00      31.48  
 21 Robby Frye                12 MAC-NC                 32.10      31.51  
 22 Colin Mumford             11 MAC-NC                 31.98      31.64  
 23 Bailey Covington          11 GCY-NC                    NT      31.79  
 24 Sterling Sharpe           12 GCY-NC                 31.50      31.94  
 25 Hil Lindsay               11 MAC-NC                 33.12      32.11  
 26 Emilio Llerenas           12 MAC-NC                 32.38      32.67  
 27 Pablo Ashi                11 MAC-NC                 35.25      32.85  
 28 Spencer Mann              11 GCY-NC                 33.66      32.86  
 29 Tom Reuss                 11 RAYS-OH                32.97      33.11  
 30 Preston Bonoffski         12 MAC-NC                 33.36      33.19  
 31 Topher Roberts            11 CAT-NC                 33.49      33.27  
 32 Ben Pritchard             11 CAT-NC                 34.12      33.33  
 33 Ethan Hill                12 NMA-NC                 34.61      33.55  
 34 Griffin Jones             11 SFSC-NC                35.98      33.65  
 35 Jack Frank                11 CAT-NC                 35.05      33.75  
 36 Bret Howell               12 RAYS-OH                34.61      34.07  
 37 Yannick Edwards           12 MHAC-NC                34.29      34.16  
 38 Benjamin Leckinger        11 NMA-NC                 37.00      34.39  
 39 Michael Harding           11 SGSA-NC                34.86      35.15  
 40 Ariel Shatz               12 CAT-NC                 41.83      36.35  
 41 Marc Evans                11 GCY-NC                 36.90      37.25  
 42 Danny Guenther            11 ATOM-NC                37.52      37.39  
 43 Carter Warrick            11 SGSA-NC                40.83      37.46  
 44 Nelson Simmons            11 ATOM-NC                36.20      37.52  
 45 T.Brady Hohnbaum          11 ATOM-NC                38.42      38.42  
 46 Nicholas Robinson         11 KP-SE                  42.63      40.44  
 47 Robert Thomas             11 ATOM-NC                41.55      41.10  
 48 AJ Sianis                 11 UN-NC                  43.32      41.41  
 49 Ben Sirgany               11 CAT-NC                 47.24      45.58  
 
Event 57  Girls 8-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor Bacher             10 RAYS-OH              1:18.45    1:20.93   20  
                  37.57     1:20.93 (43.36)                                        
  2 Addie Robillard            9 RAYS-OH              1:23.12    1:26.02   17  
                  39.55     1:26.02 (46.47)                                        
  3 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC              1:38.45    1:33.97   16  
                  42.04     1:33.97 (51.93)                                        
  4 Madison Jones             10 SGSA-NC              1:41.15    1:38.14   15  
                  42.99     1:38.14 (55.15)                                        
  5 Chloe Wall                10 RAYS-OH              1:38.71    1:40.79   14  
                  45.77     1:40.79 (55.02)                                        
  6 Chloe Mihaly              10 CAT-NC               1:38.25    1:42.81   13  
                  48.52     1:42.81 (54.29)                                        
  7 Cameron Martin            10 GCY-NC               1:48.33    1:44.48   12  
                  48.01     1:44.48 (56.47)                                        
  8 Abby Miller               10 RAYS-OH              1:40.17    1:47.88   11  
                  50.41     1:47.88 (57.47)                                        
  9 Bailey Bacher              8 RAYS-OH              1:52.15    1:50.35    9  
                  53.25     1:50.35 (57.10)                                        
 10 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               1:59.74    1:55.95    7  
                  48.62   1:55.95 (1:07.33)                                        
 11 Grace Roberts              9 CAT-NC               2:02.00    1:56.34    6  
                  55.43   1:56.34 (1:00.91)                                        
 12 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC              1:45.00    1:58.89    5  
                  55.32   1:58.89 (1:03.57)                                        
 13 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV             2:07.50    2:02.94    4  
                  55.58   2:02.94 (1:07.36)                                        
 14 Avery Picard               9 ATOM-NC              1:45.00    2:09.35    3  
                  57.39   2:09.35 (1:11.96)                                        
 15 Lily Frank                10 CAT-NC               2:10.00    2:09.78    2  
                  57.91   2:09.78 (1:11.87)                                        
 16 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC              1:48.00    2:11.13    1  
                1:03.42   2:11.13 (1:07.71)                                        
 17 Lily Lund                  9 ATOM-NC              2:10.00    2:13.52  
                  59.32   2:13.52 (1:14.20)                                        
 18 Kate Guenther              8 ATOM-NC              2:05.00    2:34.38  
                1:08.93   2:34.38 (1:25.45)                                        
 -- Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH              1:46.57         DQ  
                  51.19          DQ (55.81)                                        
 -- Bella Teply                9 RAYS-OH              1:50.62         DQ  
                  50.91          DQ (56.88)                                        
 
Event 57  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 RSA-NC               1:03.37    1:02.13   20  
                  28.60     1:02.13 (33.53)                                        
  2 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               1:10.20    1:09.35   17  
                  32.42     1:09.35 (36.93)                                        
  3 Agnes Cruz                12 EAC-NC               1:13.81    1:10.61   16  
                  33.15     1:10.61 (37.46)                                        
  4 Molly Donlan              11 MAC-NC               1:16.99    1:11.25   15  
                  33.47     1:11.25 (37.78)                                        
  5 Grace Rainey              12 MAC-NC               1:11.86    1:11.71   14  
                  33.87     1:11.71 (37.84)                                        
  6 Emma Stolberg             12 UN-NC                1:13.48    1:11.83   13  
                  33.47     1:11.83 (38.36)                                        
  7 Jordan Marley             12 CAT-NC               1:15.98    1:14.55   12  
                  34.76     1:14.55 (39.79)                                        
  8 Makenna Topp              12 MAC-NC               1:15.86    1:15.08   11  
                  34.72     1:15.08 (40.36)                                        
  9 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              1:15.42    1:15.11    9  
                  35.18     1:15.11 (39.93)                                        
 10 Nicky Thompson            12 MAC-NC               1:17.87    1:15.74    7  
                  35.48     1:15.74 (40.26)                                        
 11 Abby Druhan               11 MAC-NC               1:19.61    1:16.66    6  
                  36.43     1:16.66 (40.23)                                        
 12 Sarah Dichak              12 MAC-NC               1:17.80    1:16.70    5  
                  35.75     1:16.70 (40.95)                                        
 13 Olivia Soniat             12 MAC-NC               1:18.12    1:16.99    4  
                  35.68     1:16.99 (41.31)                                        
 14 Eliana White              12 MAC-NC               1:37.87    1:17.09    3  
                  35.15     1:17.09 (41.94)                                        
 15 Sonia Khan                12 MAC-NC               1:19.26    1:17.90    2  
                  35.84     1:17.90 (42.06)                                        
 16 Lydia Susec               12 RAYS-OH              1:20.39    1:18.37    1  
                  35.61     1:18.37 (42.76)                                        
 17 Frannie LeGrand           11 MAC-NC               1:20.83    1:18.96  
                  37.67     1:18.96 (41.29)                                        
 18 Jenna Koh                 12 EAC-NC               1:26.72    1:20.01  
                  38.41     1:20.01 (41.60)                                        
 19 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              1:23.44    1:20.33  
                  36.35     1:20.33 (43.98)                                        
 20 Kassidy Cummings          11 MAC-NC               1:18.23    1:20.45  
                  38.11     1:20.45 (42.34)                                        
 21 Sydney Sanders            12 MAC-NC               1:24.35    1:21.05  
                  37.63     1:21.05 (43.42)                                        
 22 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               1:26.63    1:22.32  
                  38.72     1:22.32 (43.60)                                        
 23 Alice Desimone            12 CAT-NC               1:20.32    1:22.44  
                  37.26     1:22.44 (45.18)                                        
 24 Carly VanNote             11 MAC-NC               1:20.90    1:22.55  
                  39.50     1:22.55 (43.05)                                        
 25 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC               1:22.33    1:22.59  
                  38.62     1:22.59 (43.97)                                        
 26 Leyla Sleime              12 MAC-NC               1:28.27    1:23.15  
                  39.09     1:23.15 (44.06)                                        
 27 Maddie Stolberg           11 UN-NC                1:24.00    1:23.20  
                  37.49     1:23.20 (45.71)                                        
 28 Grace Falise              11 CAT-NC               1:23.87    1:23.41  
                  36.82     1:23.41 (46.59)                                        
 29 Julia Gehrig              12 MAC-NC               1:26.82    1:23.76  
                  39.25     1:23.76 (44.51)                                        
 30 Keara Wiley               12 MAC-NC               1:25.75    1:24.10  
                  38.22     1:24.10 (45.88)                                        
 31 Catherine Walsh           12 MAC-NC               1:25.22    1:25.68  
                  38.89     1:25.68 (46.79)                                        
 32 Catherine Kim             11 EAC-NC               1:28.61    1:26.10  
                  42.46     1:26.10 (43.64)                                        
 33 Natalie Rider             12 UN-NC                1:30.36    1:26.54  
                  39.84     1:26.54 (46.70)                                        
 34 Allison Fries             12 RAYS-OH              1:27.24    1:27.10  
                  40.31     1:27.10 (46.79)                                        
 35 Caroline Goodman          12 STAR-NC              1:32.20    1:27.21  
                  39.97     1:27.21 (47.24)                                        
 36 Paige Thome               11 MAC-NC               1:25.70    1:27.40  
                  39.80     1:27.40 (47.60)                                        
 37 Sarah Thomas              12 ATOM-NC              1:31.87    1:27.83  
                  40.15     1:27.83 (47.68)                                        
 38 Sophia Ashi               11 MAC-NC               1:44.44    1:28.07  
                  39.17     1:28.07 (48.90)                                        
 39 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC               1:24.96    1:28.69  
                  40.49     1:28.69 (48.20)                                        
 40 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV             1:38.68    1:29.91  
                  39.22     1:29.91 (50.69)                                        
 41 Caroline Caveness         11 KP-SE                1:30.70    1:30.53  
                  43.45     1:30.53 (47.08)                                        
 42 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               1:34.24    1:30.67  
                  42.46     1:30.67 (48.21)                                        
 43 Tori Evans                12 GCY-NC               1:49.99    1:30.81  
                  42.55     1:30.81 (48.26)                                        
 44 Katie Kirkman             12 STAR-NC              1:32.90    1:32.23  
                  42.38     1:32.23 (49.85)                                        
 45 Kenzie Mann               12 GCY-NC               1:36.79    1:32.42  
                  41.84     1:32.42 (50.58)                                        
 46 Ellie Hunt                11 SGSA-NC              1:43.77    1:32.73  
                  38.68     1:32.73 (54.05)                                        
 47 Rebecca Avila             12 EAC-NC               1:31.00    1:34.45  
                  41.03     1:34.45 (53.42)                                        
 48 Allison Repella           11 ATOM-NC              1:44.11    1:34.62  
                  40.77     1:34.62 (53.85)                                        
 49 Lillian Fender            11 MHAC-NC              1:30.99    1:35.99  
                  43.37     1:35.99 (52.62)                                        
 50 Kaitlyn Weitz             11 RAYS-OH              1:30.95    1:37.18  
                  43.77     1:37.18 (53.41)                                        
 51 Gracie Hunt               11 SGSA-NC              1:47.02    1:37.86  
                  42.41     1:37.86 (55.45)                                        
 52 Brooke Connelly           11 NMA-NC               1:47.90    1:43.99  
                  48.40     1:43.99 (55.59)                                        
 53 Lucia Edwards             12 MHAC-NC              1:40.99    1:46.11  
                  47.57     1:46.11 (58.54)                                        
 54 Emily Stevens             12 STAR-NC              1:44.39    1:49.12  
                  48.04   1:49.12 (1:01.08)                                        
 55 Marianna Mejia            11 STAR-NC              1:55.45    1:49.65  
                  46.07   1:49.65 (1:03.58)                                        
 56 Becca Hoskins             12 EAC-NC               1:30.36    1:54.71  
                  53.23   1:54.71 (1:01.48)                                        
 57 Olivia Rugani             12 CAT-NC               2:07.05    1:55.45  
                  51.87   1:55.45 (1:03.58)                                        
 58 Emily Fitzgerald          12 CAT-NC               2:00.00    2:04.85  
                  59.12   2:04.85 (1:05.73)                                        
 59 Rory Miller               11 RAYS-OH              2:05.16    2:10.35  
                  57.77   2:10.35 (1:12.58)                                        
 -- Isabel Berge              11 CAT-NC               2:00.00         DQ  
                  45.85          DQ (51.91)                                        
 
Event 58  Boys 8-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Costi Gaskey              10 MAC-NC               1:34.54    1:31.79   20  
                  41.60     1:31.79 (50.19)                                        
  2 Christopher Schilling     10 SGSA-NC              1:37.28    1:34.84   17  
                  44.85     1:34.84 (49.99)                                        
  3 Albert Smelzer             9 SGSA-NC              1:38.18    1:35.96   16  
                  44.67     1:35.96 (51.29)                                        
  4 David Ritchey             10 CAT-NC               1:41.37    1:44.39   15  
  5 Max McNeer                 9 ATOM-NC              1:28.00    1:46.32   14  
                  45.79   1:46.32 (1:00.53)                                        
  6 Elijah Martin              9 GCY-NC               2:20.99    1:51.22   13  
                  47.50   1:51.22 (1:03.72)                                        
  7 Wyatt Herger              10 ATOM-NC              1:49.99    1:55.74   12  
                  51.36   1:55.74 (1:04.38)                                        
  8 Matias Christensen        10 SGSA-NC              1:48.10    2:09.87   11  
                  59.64   2:09.87 (1:10.23)                                        
  9 Phyo Naing                10 SGSA-NC              1:43.10    2:25.73    9  
                  57.65   2:25.73 (1:28.08)                                        
 10 Cole Lewek                10 CAT-NC               2:30.00    2:31.25    7  
                1:11.32   2:31.25 (1:19.93)                                        
 -- Logan Chow                 8 ATOM-NC              2:00.00         DQ  
                  58.67        DQ (1:25.55)                                        
 -- Parker Reuss               8 RAYS-OH              2:41.21         DQ  
                1:03.91        DQ (1:11.19)                                        
 
Event 58  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Jao                12 UN-NC                1:07.00    1:05.88   20  
                  31.31     1:05.88 (34.57)                                        
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC               1:09.23    1:09.30   17  
                  32.32     1:09.30 (36.98)                                        
  3 Dax Harris                12 GCY-NC               1:12.01    1:12.11   16  
                  33.57     1:12.11 (38.54)                                        
  4 Johnathan Lai             12 KP-SE                1:13.67    1:13.19   15  
                  35.73     1:13.19 (37.46)                                        
  5 Gavin McCarter            11 MAC-NC               1:15.68    1:13.37   14  
                  34.59     1:13.37 (38.78)                                        
  6 Colin Mumford             11 MAC-NC               1:17.63    1:14.99   13  
  7 Max Christensen           12 RAYS-OH              1:18.70    1:15.68   12  
                  34.97     1:15.68 (40.71)                                        
  8 Aidan Hill                12 MAC-NC               1:22.66    1:16.91   11  
                  36.54     1:16.91 (40.37)                                        
  9 Jake Deng                 12 ATOM-NC              1:21.17    1:17.31    9  
                  36.33     1:17.31 (40.98)                                        
 10 Tiesyn Harris             12 MAC-NC               1:29.12    1:17.49    7  
                  36.48     1:17.49 (41.01)                                        
 11 Tyler Flickinger          12 MAC-NC               1:18.91    1:17.61    6  
                  36.72     1:17.61 (40.89)                                        
 12 Spencer Mann              11 GCY-NC               1:25.19    1:19.29    5  
                  36.65     1:19.29 (42.64)                                        
 13 Tyler Weinstein           12 MAC-NC               1:20.98    1:19.53    4  
                  37.00     1:19.53 (42.53)                                        
 14 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               1:28.07    1:19.61    3  
                  37.26     1:19.61 (42.35)                                        
 15 Nicholas Chow             12 ATOM-NC              1:21.48    1:20.24    2  
                  37.24     1:20.24 (43.00)                                        
 16 David Masneri             11 GCY-NC               1:22.41    1:20.54    1  
                  37.35     1:20.54 (43.19)                                        
 17 Emilio Llerenas           12 MAC-NC               1:23.14    1:20.78  
                  39.93     1:20.78 (40.85)                                        
 18 Topher Roberts            11 CAT-NC               1:23.45    1:21.37  
                  37.48     1:21.37 (43.89)                                        
 19 Hil Lindsay               11 MAC-NC               1:21.13    1:21.65  
                  37.00     1:21.65 (44.65)                                        
 20 Jack Lazaroski            11 MAC-NC               1:33.03    1:21.83  
                  38.00     1:21.83 (43.83)                                        
 21 George Glassner           11 MAC-NC               1:22.69    1:22.45  
                  38.12     1:22.45 (44.33)                                        
 22 Brady Dole                12 SGSA-NC              1:34.86    1:24.42  
                  38.78     1:24.42 (45.64)                                        
 23 Ben Pritchard             11 CAT-NC               1:27.05    1:25.93  
                  40.54     1:25.93 (45.39)                                        
 24 Michael Harding           11 SGSA-NC              1:24.13    1:26.22  
                  42.14     1:26.22 (44.08)                                        
 25 Deaven Holder             12 MAC-NC               1:29.42    1:26.40  
                  39.08     1:26.40 (47.32)                                        
 26 Stone Maxey               12 EAC-NC               1:30.00    1:26.70  
                  39.02     1:26.70 (47.68)                                        
 27 Benjamin Leckinger        11 NMA-NC               1:35.32    1:28.98  
                  40.77     1:28.98 (48.21)                                        
 28 Jacob Huitsing            12 GCY-NC               1:33.77    1:29.01  
                  40.19     1:29.01 (48.82)                                        
 29 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              1:34.71    1:29.82  
                  41.78     1:29.82 (48.04)                                        
 30 Jack Frank                11 CAT-NC               1:32.33    1:31.92  
                  44.04     1:31.92 (47.88)                                        
 31 Pablo Ashi                11 MAC-NC               1:38.94    1:32.92  
                  40.51     1:32.92 (52.41)                                        
 32 Austin Fletcher           11 MAC-NC               1:35.48    1:33.09  
                  42.40     1:33.09 (50.69)                                        
 33 Marc Evans                11 GCY-NC               1:39.10    1:35.35  
                  46.36     1:35.35 (48.99)                                        
 34 Tom Reuss                 11 RAYS-OH              1:37.48    1:43.01  
                  44.92     1:43.01 (58.09)                                        
 35 T.Brady Hohnbaum          11 ATOM-NC              1:42.99    1:45.28  
                  48.04     1:45.28 (57.24)                                        
 36 Nicholas Robinson         11 KP-SE                2:02.89    1:51.51  
                  51.93     1:51.51 (59.58)                                        
 37 Robert Thomas             11 ATOM-NC              2:00.00    1:54.56  
                  54.14   1:54.56 (1:00.42)                                        
 -- Danny Guenther            11 ATOM-NC              1:48.99         DQ  
                  53.54        DQ (1:07.01)                                        
 -- Ariel Shatz               12 CAT-NC               2:03.00         DQ  
                  49.59          DQ (59.71)                                        
 
Event 59  Girls 8-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH              1:31.00    1:30.00   20  
                  42.04     1:30.00 (47.96)                                        
  2 Addie Robillard            9 RAYS-OH              1:31.22    1:35.25   17  
                  44.60     1:35.25 (50.65)                                        
  3 Taylor Bacher             10 RAYS-OH              1:36.66    1:39.62   16  
                  47.51     1:39.62 (52.11)                                        
  4 Naomi Wehe                10 GCY-NC               1:43.99    1:41.70   15  
                  48.71     1:41.70 (52.99)                                        
  5 Ellie Kate Henderson      10 STAR-NC              1:47.75    1:45.08   14  
                  49.01     1:45.08 (56.07)                                        
  6 Aubrey Kelley             10 NMA-NC               2:05.03    1:45.44   13  
                  48.78     1:45.44 (56.66)                                        
  7 Abby Miller               10 RAYS-OH              1:44.94    1:45.94   12  
                  50.31     1:45.94 (55.63)                                        
  8 Mariam Ndiaye             10 RAYS-OH              1:54.37    1:46.56   11  
                  52.09     1:46.56 (54.47)                                        
  9 Chloe Wall                10 RAYS-OH              1:49.92    1:50.16    9  
                  53.26     1:50.16 (56.90)                                        
 10 Bella Teply                9 RAYS-OH              1:50.57    1:51.13    7  
                  53.46     1:51.13 (57.67)                                        
 11 Charli Geary              10 RAYS-OH              2:11.21    1:51.65    6  
                  51.68     1:51.65 (59.97)                                        
 12 Ayden Walsh               10 SGSA-NC              1:58.67    1:53.17    5  
                  53.32     1:53.17 (59.85)                                        
 13 Madison Jones             10 SGSA-NC              1:51.30    1:54.81    4  
                  56.28     1:54.81 (58.53)                                        
 14 Nina Howards              10 EAC-NC               1:58.87    1:55.78    3  
                  55.65   1:55.78 (1:00.13)                                        
 15 Cameron Martin            10 GCY-NC               1:58.90    1:56.56    2  
                  55.69   1:56.56 (1:00.87)                                        
 16 Abby Silinski              9 CAT-NC               2:13.76    1:58.98    1  
                  56.74   1:58.98 (1:02.24)                                        
 17 Scarlett Fernando          9 UN-NC                2:00.00    2:00.21  
                  58.33   2:00.21 (1:01.88)                                        
 18 Chloe Mihaly              10 CAT-NC               1:55.92    2:00.90  
                  58.81   2:00.90 (1:02.09)                                        
 19 Ally Edstrom               9 HYCAT-WV             2:02.47    2:02.95  
                  57.91   2:02.95 (1:05.04)                                        
 20 Grace Roberts              9 CAT-NC               1:59.12    2:03.15  
                  59.06   2:03.15 (1:04.09)                                        
 21 Celia Brown               10 ATOM-NC              2:19.08    2:03.16  
                  58.19   2:03.16 (1:04.97)                                        
 22 Lily Lund                  9 ATOM-NC              2:01.00    2:04.93  
                1:00.87   2:04.93 (1:04.06)                                        
 23 Katelyn Cromar             9 ATOM-NC              1:52.94    2:04.96  
                1:00.42   2:04.96 (1:04.54)                                        
 24 Bailey Bacher              8 RAYS-OH              2:04.46    2:05.91  
                1:00.61   2:05.91 (1:05.30)                                        
 25 Lily Frank                10 CAT-NC               2:31.23    2:06.87  
                1:00.77   2:06.87 (1:06.10)                                        
 26 Aubree Spreitzer          10 CAT-NC               2:09.33    2:09.09  
                1:03.59   2:09.09 (1:05.50)                                        
 27 Abigail Schilling          9 SGSA-NC              2:13.50    2:12.15  
                1:04.31   2:12.15 (1:07.84)                                        
 28 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              2:10.00    2:13.58  
                1:04.66   2:13.58 (1:08.92)                                        
 29 Avery Picard               9 ATOM-NC              2:12.00    2:14.23  
                1:02.50   2:14.23 (1:11.73)                                        
 30 Caroline Yanni            10 NMA-NC               2:28.82    2:15.05  
                1:05.72   2:15.05 (1:09.33)                                        
 31 Tinsley Grove              9 SGSA-NC              2:28.22    2:22.08  
                1:08.68   2:22.08 (1:13.40)                                        
 32 Kate Guenther              8 ATOM-NC              2:10.00    2:26.63  
 
Event 59  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Rainey              12 MAC-NC               1:17.06    1:16.70   20  
                  37.51     1:16.70 (39.19)                                        
  2 Jessey Li                 12 RAYS-OH              1:22.42    1:20.23   17  
                  37.36     1:20.23 (42.87)                                        
  3 Abby Druhan               11 MAC-NC               1:24.83    1:22.27   16  
                  39.73     1:22.27 (42.54)                                        
  4 Jenna Koh                 12 EAC-NC               1:25.58    1:24.24   15  
                  39.91     1:24.24 (44.33)                                        
  5 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               1:25.12    1:25.30   14  
                  39.87     1:25.30 (45.43)                                        
  6 Maddie Huecker            12 UN-NC                1:38.33    1:26.21   13  
                  41.10     1:26.21 (45.11)                                        
  7 Makenna Topp              12 MAC-NC               1:29.78    1:27.96   12  
                  42.02     1:27.96 (45.94)                                        
  8 Molly Donlan              11 MAC-NC               1:30.40    1:28.54   11  
                  42.08     1:28.54 (46.46)                                        
  9 Caroline Echols           12 EAC-NC               1:29.86    1:28.60    9  
                  41.38     1:28.60 (47.22)                                        
 10 Claire Curzan             12 RSA-NC               1:33.54    1:29.61    7  
                  41.73     1:29.61 (47.88)                                        
 11 Nicky Thompson            12 MAC-NC               1:32.48    1:29.62    6  
                  44.11     1:29.62 (45.51)                                        
 12 Katie Kudela              12 ATOM-NC              1:30.36    1:29.70    5  
                  42.73     1:29.70 (46.97)                                        
 13 Olivia Soniat             12 MAC-NC               1:31.24    1:30.50    4  
                  43.24     1:30.50 (47.26)                                        
 14 Sydney Sanders            12 MAC-NC               1:32.39    1:31.05    3  
                  43.89     1:31.05 (47.16)                                        
 15 Sarah Dichak              12 MAC-NC               1:32.79    1:31.38    2  
                  43.02     1:31.38 (48.36)                                        
 16 Sophia Saxonhouse         12 MAC-NC               1:33.83    1:31.47    1  
                  44.14     1:31.47 (47.33)                                        
 17 Margaret Sept             12 CAT-NC               1:30.41    1:31.71  
                  44.10     1:31.71 (47.61)                                        
 18 Catherine Walsh           12 MAC-NC               1:31.93    1:32.17  
                  43.39     1:32.17 (48.78)                                        
 19 Leyla Sleime              12 MAC-NC               1:34.65    1:32.25  
                  44.25     1:32.25 (48.00)                                        
 20 Paige Thome               11 MAC-NC               1:31.96    1:33.08  
                  44.09     1:33.08 (48.99)                                        
 21 Maeren McGonigal          11 STAR-NC              1:44.77    1:33.36  
                  44.02     1:33.36 (49.34)                                        
 22 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               1:37.23    1:34.64  
                  45.07     1:34.64 (49.57)                                        
 23 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               1:40.78    1:35.10  
                  44.48     1:35.10 (50.62)                                        
 24 Lexi Brooks               11 UN-NC                1:49.99    1:35.17  
                  44.31     1:35.17 (50.86)                                        
 25 Jordan Williams           11 GCY-NC               1:33.99    1:35.25  
                  43.51     1:35.25 (51.74)                                        
 26 Hadley Osborne            11 GCY-NC               1:38.20    1:35.50  
                  45.38     1:35.50 (50.12)                                        
 27 Grace Daniels             12 ATOM-NC              1:36.90    1:35.53  
                  45.58     1:35.53 (49.95)                                        
 28 Cate Darling              12 ATOM-NC              1:39.93    1:37.00  
                  45.44     1:37.00 (51.56)                                        
 29 Kassidy Cummings          11 MAC-NC               1:33.29    1:37.05  
                  47.57     1:37.05 (49.48)                                        
 30 Allison Repella           11 ATOM-NC              1:44.15    1:38.18  
                  46.72     1:38.18 (51.46)                                        
 31 Riley Willett             12 SFSC-NC              2:00.00    1:38.59  
                  46.84     1:38.59 (51.75)                                        
 32 Keara Wiley               12 MAC-NC               1:40.70    1:39.21  
                  48.34     1:39.21 (50.87)                                        
 33 Julia Gehrig              12 MAC-NC               1:42.34    1:39.64  
                  46.96     1:39.64 (52.68)                                        
 34 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              1:36.32    1:39.69  
                  46.18     1:39.69 (53.51)                                        
 35 Natalie Rider             12 UN-NC                1:43.54    1:41.07  
                  47.54     1:41.07 (53.53)                                        
 36 Katie Kirkman             12 STAR-NC              1:42.19    1:41.18  
                  46.78     1:41.18 (54.40)                                        
 37 Isabel Berge              11 CAT-NC               1:41.73    1:41.40  
                  47.97     1:41.40 (53.43)                                        
 38 Carly VanNote             11 MAC-NC               1:40.80    1:41.53  
                  48.59     1:41.53 (52.94)                                        
 39 Julia McGovern            12 ATOM-NC              1:58.89    1:41.64  
                  47.73     1:41.64 (53.91)                                        
 40 Frannie LeGrand           11 MAC-NC               1:45.89    1:41.96  
                  48.25     1:41.96 (53.71)                                        
 41 Rebecca Avila             12 EAC-NC               1:40.00    1:42.17  
                  48.84     1:42.17 (53.33)                                        
 42 Alice Desimone            12 CAT-NC               1:40.14    1:42.57  
                  48.38     1:42.57 (54.19)                                        
 43 Sophia Ashi               11 MAC-NC               1:43.78    1:43.00  
                  49.91     1:43.00 (53.09)                                        
 44 Melia Brown               12 ATOM-NC              1:44.51    1:43.05  
                  48.40     1:43.05 (54.65)                                        
 45 Catherine Kim             11 EAC-NC               1:47.43    1:43.08  
                  51.11     1:43.08 (51.97)                                        
 46 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              1:55.91    1:43.52  
                  48.84     1:43.52 (54.68)                                        
 47 Sonia Khan                12 MAC-NC               1:41.12    1:43.95  
                  48.36     1:43.95 (55.59)                                        
 48 Rory Miller               11 RAYS-OH              1:48.99    1:44.69  
 49 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               1:49.75    1:45.43  
                  50.39     1:45.43 (55.04)                                        
 50 Claire Yonce              11 SGSA-NC              1:53.02    1:45.74  
                  50.73     1:45.74 (55.01)                                        
 51 Kenzie Mann               12 GCY-NC               1:52.73    1:46.27  
                  50.71     1:46.27 (55.56)                                        
 52 Caroline Caveness         11 KP-SE                1:46.37    1:47.55  
                  52.30     1:47.55 (55.25)                                        
 53 Kara Edstrom              11 HYCAT-WV             1:48.13    1:48.54  
                  51.48     1:48.54 (57.06)                                        
 54 Lucia Edwards             12 MHAC-NC              1:49.81    1:49.73  
                  51.20     1:49.73 (58.53)                                        
 55 Becca Hoskins             12 EAC-NC               1:43.54    1:51.87  
                  54.12     1:51.87 (57.75)                                        
 56 Olivia Rugani             12 CAT-NC               1:55.94    1:52.98  
                  53.57     1:52.98 (59.41)                                        
 57 Caitlin Tierney           12 NMA-NC               1:56.56    1:53.29  
                  53.36     1:53.29 (59.93)                                        
 58 Tori Evans                12 GCY-NC               1:54.99    1:53.57  
                  55.56     1:53.57 (58.01)                                        
 59 Emily Stevens             12 STAR-NC              1:55.93    1:53.63  
                  53.42   1:53.63 (1:00.21)                                        
 60 Jadie Ruth Wehe           11 GCY-NC               1:53.99    1:59.88  
                  53.98   1:59.88 (1:05.90)                                        
 61 Sarah Virkler             11 ATOM-NC              2:05.50    2:00.78  
                  57.99   2:00.78 (1:02.79)                                        
 62 Marianna Mejia            11 STAR-NC              1:53.99    2:02.04  
                  56.35   2:02.04 (1:05.69)                                        
 63 Emily Fitzgerald          12 CAT-NC               2:05.90    2:06.26  
                1:02.04   2:06.26 (1:04.22)                                        
 -- Ali Shackelford           11 SGSA-NC              1:43.94         DQ  
                  51.55          DQ (54.40)                                        
 -- Solveig Andersen          11 SGSA-NC              1:41.72         DQ  
                  44.10          DQ (51.62)                                        
 -- Sarah Palmer              12 STAR-NC              2:30.83         DQ  
                  57.06        DQ (1:00.77)                                        
 
Event 60  Boys 8-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC               1:31.21    1:31.04   20  
                  42.36     1:31.04 (48.68)                                        
  2 Teddy Neilson             10 RAYS-OH              1:33.81    1:36.46   17  
                  46.05     1:36.46 (50.41)                                        
  3 David Ritchey             10 CAT-NC               1:41.57    1:40.61   16  
                  49.71     1:40.61 (50.90)                                        
  4 Peyton Splawski           10 SGSA-NC              1:46.70    1:44.97   15  
                  50.55     1:44.97 (54.42)                                        
  5 Nicholas Brooks            8 UN-NC                2:00.00    1:53.29   14  
                  57.80     1:53.29 (55.49)                                        
  6 Cameron Bucci             10 ATOM-NC              1:44.99    1:53.66   13  
                  53.94     1:53.66 (59.72)                                        
  7 John Burke Barton         10 SGSA-NC              1:52.10    1:55.78   12  
                  54.75   1:55.78 (1:01.03)                                        
  8 Lysander Mihaly            8 CAT-NC               1:59.88    1:56.41   11  
                  56.05   1:56.41 (1:00.36)                                        
  9 Parker Reuss               8 RAYS-OH              2:01.74    1:57.83    9  
                  56.59   1:57.83 (1:01.24)                                        
 10 Justin Gould              10 NMA-NC               1:54.72    2:00.01    7  
                  56.47   2:00.01 (1:03.54)                                        
 11 Wyatt Herger              10 ATOM-NC              2:11.93    2:02.03    6  
                  56.41   2:02.03 (1:05.62)                                        
 12 Max McNeer                 9 ATOM-NC              2:05.00    2:03.78    5  
                  58.77   2:03.78 (1:05.01)                                        
 13 Isaiah Wehe                8 GCY-NC               1:59.99    2:14.55    4  
                1:03.64   2:14.55 (1:10.91)                                        
 14 Cole Lewek                10 CAT-NC               2:30.00    2:21.59    3  
                1:06.73   2:21.59 (1:14.86)                                        
 15 Logan Chow                 8 ATOM-NC              2:45.00    2:59.18    2  
 -- Ryan Masneri               9 GCY-NC               2:17.65         DQ  
                  59.19        DQ (1:04.92)                                        
 -- Owen Hohm                  8 ATOM-NC              2:45.00         DQ  
                1:09.56        DQ (1:12.92)                                        
 -- Chasen Coltrane            8 SGSA-NC              2:40.10         DQ  
                1:13.74        DQ (1:26.45)                                        
 
Event 60  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kwame Thornhill           12 MAC-NC               1:21.73    1:19.00   20  
                  36.17     1:19.00 (42.83)                                        
  2 Lane Bradshaw             11 MAC-NC               1:22.02    1:22.24   17  
                  39.03     1:22.24 (43.21)                                        
  3 Tiesyn Harris             12 MAC-NC               1:25.68    1:23.34   16  
                  40.44     1:23.34 (42.90)                                        
  4 Tyler Flickinger          12 MAC-NC               1:27.32    1:24.73   15  
                  40.14     1:24.73 (44.59)                                        
  5 David Masneri             11 GCY-NC               1:26.82    1:26.32   14  
                  40.62     1:26.32 (45.70)                                        
  6 Colin Mumford             11 MAC-NC               1:29.38    1:27.10   13  
                  41.43     1:27.10 (45.67)                                        
  7 Emilio Llerenas           12 MAC-NC               1:31.40    1:27.44   12  
                  41.97     1:27.44 (45.47)                                        
  8 Gavin McCarter            11 MAC-NC               1:30.60    1:27.96   11  
                  42.30     1:27.96 (45.66)                                        
  9 Nate Hohm                 11 ATOM-NC              1:35.35    1:29.45    9  
                  43.14     1:29.45 (46.31)                                        
 10 Max Christensen           12 RAYS-OH              1:32.94    1:29.84    7  
                  43.88     1:29.84 (45.96)                                        
 11 Noah Rock                 12 GCY-NC               1:41.07    1:29.97    6  
                  41.92     1:29.97 (48.05)                                        
 12 Jason Brooks              12 UN-NC                1:49.99    1:30.96    5  
                  42.46     1:30.96 (48.50)                                        
 13 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              1:33.98    1:32.64    4  
                  44.32     1:32.64 (48.32)                                        
 14 Brady Dole                12 SGSA-NC              1:42.73    1:33.67    3  
                  45.69     1:33.67 (47.98)                                        
 15 Topher Roberts            11 CAT-NC               1:35.18    1:33.87    2  
                  44.18     1:33.87 (49.69)                                        
 16 Aaron Reyes               11 EAC-NC               1:36.15    1:33.91    1  
                  44.80     1:33.91 (49.11)                                        
 17 Ethan Hill                12 NMA-NC               1:34.33    1:34.47  
                  45.62     1:34.47 (48.85)                                        
 18 Johnathan Lai             12 KP-SE                1:41.43    1:34.72  
                  44.99     1:34.72 (49.73)                                        
 19 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               1:33.74    1:34.79  
                  45.67     1:34.79 (49.12)                                        
 20 Spencer Mann              11 GCY-NC               1:38.09    1:34.88  
                  45.12     1:34.88 (49.76)                                        
 21 Preston Bonoffski         12 MAC-NC               1:33.58    1:35.45  
                  45.78     1:35.45 (49.67)                                        
 22 Robby Frye                12 MAC-NC               1:33.57    1:35.71  
                  45.24     1:35.71 (50.47)                                        
 23 Deaven Holder             12 MAC-NC               1:38.91    1:38.55  
                  46.43     1:38.55 (52.12)                                        
 24 Hil Lindsay               11 MAC-NC               1:37.55    1:38.86  
                  48.18     1:38.86 (50.68)                                        
 25 George Glassner           11 MAC-NC               1:39.02    1:39.77  
                  48.00     1:39.77 (51.77)                                        
 26 Griffin Jones             11 SFSC-NC              1:50.00    1:40.52  
                  47.52     1:40.52 (53.00)                                        
 27 Tom Reuss                 11 RAYS-OH              1:40.62    1:41.00  
                  46.34     1:41.00 (54.66)                                        
 28 Yannick Edwards           12 MHAC-NC              1:40.38    1:41.09  
                  46.72     1:41.09 (54.37)                                        
 29 Aidan Hill                12 MAC-NC               1:49.85    1:43.21  
                  49.61     1:43.21 (53.60)                                        
 30 Stone Maxey               12 EAC-NC               1:43.00    1:43.46  
                  48.82     1:43.46 (54.64)                                        
 31 Benjamin Leckinger        11 NMA-NC               1:48.00    1:45.52  
                  50.14     1:45.52 (55.38)                                        
 32 Michael Harding           11 SGSA-NC              1:54.37    1:48.39  
                  51.73     1:48.39 (56.66)                                        
 33 Bret Howell               12 RAYS-OH              1:55.14    1:48.64  
                  53.86     1:48.64 (54.78)                                        
 34 Carter Warrick            11 SGSA-NC              1:55.71    1:49.25  
                  52.44     1:49.25 (56.81)                                        
 35 Austin Fletcher           11 MAC-NC               1:50.32    1:50.03  
                  51.80     1:50.03 (58.23)                                        
 36 Ariel Shatz               12 CAT-NC               2:11.00    1:52.12  
                  52.05   1:52.12 (1:00.07)                                        
 37 Pablo Ashi                11 MAC-NC               1:59.47    1:52.91  
                  52.07   1:52.91 (1:00.84)                                        
 38 Nicholas Robinson         11 KP-SE                1:55.24    1:55.50  
                  55.92     1:55.50 (59.58)                                        
 39 Danny Guenther            11 ATOM-NC              1:58.49    1:57.01  
                  56.39   1:57.01 (1:00.62)                                        
 40 T.Brady Hohnbaum          11 ATOM-NC              2:03.43    1:58.90  
                  57.56   1:58.90 (1:01.34)                                        
 41 Marc Evans                11 GCY-NC               1:54.99    1:59.58  
                  56.66   1:59.58 (1:02.92)                                        
 42 AJ Sianis                 11 UN-NC                2:14.89    2:06.89  
                1:00.45   2:06.89 (1:06.44)                                        
 43 Nelson Simmons            11 ATOM-NC              2:06.61    2:07.45  
                  59.53   2:07.45 (1:07.92)                                        
 44 Ben Sirgany               11 CAT-NC               2:38.52    2:22.97  
                1:08.78   2:22.97 (1:14.19)                                        
 
Event 61  Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MJ Neilson                10 RAYS-OH              6:27.33    5:41.35   20  
                  38.47     1:20.55 (42.08)     2:04.34 (43.79)     2:48.09 (43.75)
        3:32.99 (44.90)     4:16.33 (43.34)     4:59.62 (43.29)     5:41.35 (41.73)
  2 Addie Robillard            9 RAYS-OH              5:46.22    5:41.46   17  
                  38.79     1:22.22 (43.43)     2:06.27 (44.05)     2:50.45 (44.18)
        3:33.37 (42.92)     4:18.16 (44.79)     4:59.95 (41.79)     5:41.46 (41.51)
  3 Madison Jones             10 SGSA-NC              5:45.50    6:08.88   16  
                  40.73     1:26.50 (45.77)     2:15.02 (48.52)     3:01.40 (46.38)
        3:49.25 (47.85)     4:35.52 (46.27)   6:08.88 (1:33.36)                    
  4 Celia Brown               10 ATOM-NC              6:48.00    7:12.94   15  
                  44.78     1:39.50 (54.72)     2:34.81 (55.31)     3:32.21 (57.40)
        4:28.09 (55.88)     5:23.82 (55.73)     6:20.08 (56.26)     7:12.94 (52.86)
  5 Dorothy Patterson         10 ATOM-NC              6:48.00    7:25.15   14  
                  49.86     1:45.08 (55.22)     2:42.72 (57.64)     3:39.84 (57.12)
        4:37.00 (57.16)     5:33.68 (56.68)     6:31.65 (57.97)     7:25.15 (53.50)
  6 Taylor Weaver              9 ATOM-NC              7:45.00    7:51.09   13  
                  49.48     1:45.98 (56.50)   2:46.05 (1:00.07)   3:46.79 (1:00.74)
      4:48.52 (1:01.73)   5:49.57 (1:01.05)   6:51.99 (1:02.42)     7:51.09 (59.10)
 
Event 61  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiley Wilhelm             12 MAC-NC               4:58.12    4:55.31   20  
                  32.70     1:09.92 (37.22)     1:47.41 (37.49)     2:25.26 (37.85)
        3:03.23 (37.97)     3:41.48 (38.25)     4:19.35 (37.87)     4:55.31 (35.96)
  2 Emma Stolberg             12 UN-NC                5:14.52    4:58.05   17  
                  33.17     1:11.17 (38.00)     1:49.04 (37.87)     2:27.46 (38.42)
        3:05.62 (38.16)     3:43.90 (38.28)     4:22.05 (38.15)     4:58.05 (36.00)
  3 Jessey Li                 12 RAYS-OH              5:26.96    5:00.24   16  
                  33.63     1:10.74 (37.11)     1:48.76 (38.02)     2:27.76 (39.00)
        3:05.79 (38.03)     3:44.65 (38.86)     4:23.00 (38.35)     5:00.24 (37.24)
  4 Makenna Topp              12 MAC-NC               5:02.20    5:00.84   15  
                  33.38     1:11.26 (37.88)     1:49.44 (38.18)     2:28.05 (38.61)
        3:07.07 (39.02)     3:46.04 (38.97)     4:24.27 (38.23)     5:00.84 (36.57)
  5 Agnes Cruz                12 EAC-NC               5:18.83    5:06.50   14  
                  34.74     1:12.52 (37.78)     1:51.08 (38.56)     2:29.49 (38.41)
        3:08.54 (39.05)     3:48.09 (39.55)     4:27.94 (39.85)     5:06.50 (38.56)
  6 Lydia Susec               12 RAYS-OH              5:13.94    5:06.82   13  
                  34.38     1:12.59 (38.21)     1:51.17 (38.58)     2:30.85 (39.68)
        3:09.88 (39.03)     3:49.54 (39.66)     4:28.92 (39.38)     5:06.82 (37.90)
  7 Jenna Koh                 12 EAC-NC               5:12.03    5:08.80   12  
                  36.40     1:15.99 (39.59)     1:55.67 (39.68)     2:34.95 (39.28)
        3:14.47 (39.52)     3:53.37 (38.90)     4:32.57 (39.20)     5:08.80 (36.23)
  8 Eliana White              12 MAC-NC               5:37.58    5:10.15   11  
                  34.86     1:13.92 (39.06)     1:53.46 (39.54)     2:33.36 (39.90)
        3:13.51 (40.15)     3:53.72 (40.21)     4:32.25 (38.53)     5:10.15 (37.90)
  9 Grace Falise              11 CAT-NC               5:14.79    5:10.32    9  
                  34.43     1:13.59 (39.16)     1:53.31 (39.72)     2:33.91 (40.60)
        3:13.41 (39.50)     3:53.05 (39.64)     4:32.53 (39.48)     5:10.32 (37.79)
 10 Leyla Sleime              12 MAC-NC               5:23.52    5:12.90    7  
                  35.33     1:15.58 (40.25)     1:55.49 (39.91)     2:36.29 (40.80)
        3:16.80 (40.51)     3:56.85 (40.05)     4:35.85 (39.00)     5:12.90 (37.05)
 11 Allison Fries             12 RAYS-OH              5:12.08    5:13.28    6  
                  34.67     1:13.57 (38.90)     1:52.91 (39.34)     2:33.89 (40.98)
        3:14.48 (40.59)     3:55.12 (40.64)     4:36.22 (41.10)     5:13.28 (37.06)
 12 Jordan Marley             12 CAT-NC               5:15.23    5:14.01    5  
                  34.73     1:14.85 (40.12)     1:55.15 (40.30)     2:36.09 (40.94)
        3:15.93 (39.84)     3:56.33 (40.40)     4:35.77 (39.44)     5:14.01 (38.24)
 13 Caroline Echols           12 EAC-NC               5:22.01    5:14.48    4  
                  35.16     1:13.71 (38.55)     1:53.32 (39.61)     2:33.60 (40.28)
        3:12.66 (39.06)     3:53.38 (40.72)     4:34.58 (41.20)     5:14.48 (39.90)
 14 Nicky Thompson            12 MAC-NC               5:56.09    5:16.27    3  
                  37.44     1:18.52 (41.08)     1:58.57 (40.05)     2:39.02 (40.45)
        3:20.76 (41.74)     4:01.02 (40.26)     4:39.94 (38.92)     5:16.27 (36.33)
 15 Cate Darling              12 ATOM-NC              5:46.52    5:18.60    2  
                  35.03     1:14.46 (39.43)     1:54.72 (40.26)     2:36.08 (41.36)
        3:17.51 (41.43)     3:59.07 (41.56)     4:38.85 (39.78)     5:18.60 (39.75)
 16 Grace Daniels             12 ATOM-NC              5:37.97    5:18.71    1  
                  34.93     1:14.08 (39.15)     1:54.93 (40.85)     2:35.83 (40.90)
        3:17.28 (41.45)     3:58.76 (41.48)     4:39.57 (40.81)     5:18.71 (39.14)
 17 Margaret Sept             12 CAT-NC               5:16.49    5:20.52  
                  35.62     1:15.64 (40.02)     1:56.99 (41.35)     2:38.41 (41.42)
        3:19.95 (41.54)     4:01.56 (41.61)     4:42.38 (40.82)     5:20.52 (38.14)
 18 Abby Druhan               11 MAC-NC               5:24.33    5:21.10  
                  36.00     1:16.05 (40.05)     1:57.77 (41.72)     2:39.19 (41.42)
        3:20.38 (41.19)     4:02.02 (41.64)     4:42.65 (40.63)     5:21.10 (38.45)
 19 Brooklyn DeCann           12 MAC-NC               5:30.48    5:25.15  
                  36.56     1:16.75 (40.19)     1:57.98 (41.23)     2:39.38 (41.40)
        3:21.14 (41.76)     4:03.38 (42.24)     4:45.06 (41.68)     5:25.15 (40.09)
 20 Maddie Stolberg           11 UN-NC                6:00.00    5:30.18  
                  35.40     1:17.24 (41.84)     2:00.19 (42.95)     2:43.47 (43.28)
        3:27.69 (44.22)     4:11.05 (43.36)     4:52.20 (41.15)     5:30.18 (37.98)
 21 Avery Hutcheson           12 NMA-NC               6:10.00    5:30.40  
                  35.56     1:17.31 (41.75)     1:59.61 (42.30)     2:43.48 (43.87)
        3:26.76 (43.28)     4:10.65 (43.89)     4:52.29 (41.64)     5:30.40 (38.11)
 22 Gracie Hunt               11 SGSA-NC              5:46.67    5:32.11  
                  37.04     1:19.82 (42.78)     2:04.67 (44.85)     2:47.06 (42.39)
        3:30.29 (43.23)     4:10.37 (40.08)     4:54.29 (43.92)     5:32.11 (37.82)
 23 Sarah Thomas              12 ATOM-NC              5:54.08    5:33.09  
                  36.20     1:17.47 (41.27)     1:59.46 (41.99)     2:42.50 (43.04)
        3:25.59 (43.09)     4:08.95 (43.36)     4:52.37 (43.42)     5:33.09 (40.72)
 24 Sarah Edwards             12 MHAC-NC              5:36.07    5:33.49  
                  35.13     1:16.17 (41.04)     1:59.72 (43.55)     2:43.42 (43.70)
        3:26.09 (42.67)     4:10.13 (44.04)     4:52.51 (42.38)     5:33.49 (40.98)
 25 Leigh Bailey              12 ATOM-NC              5:43.53    5:33.91  
                  36.82     1:17.51 (40.69)     1:59.69 (42.18)     2:42.46 (42.77)
        3:25.60 (43.14)     4:10.12 (44.52)     4:52.57 (42.45)     5:33.91 (41.34)
 26 Ellie Hunt                11 SGSA-NC              5:27.33    5:34.06  
                  36.76     1:19.70 (42.94)     2:03.09 (43.39)     2:46.25 (43.16)
        3:28.48 (42.23)     4:08.73 (40.25)     4:54.03 (45.30)     5:34.06 (40.03)
 27 Julia McGovern            12 ATOM-NC              6:43.41    5:37.36  
                  36.38     1:18.09 (41.71)     2:02.23 (44.14)     2:45.37 (43.14)
        3:28.91 (43.54)     4:12.51 (43.60)     4:55.50 (42.99)     5:37.36 (41.86)
 28 Caroline Caveness         11 KP-SE                5:55.21    5:46.75  
                  39.21     1:23.19 (43.98)     2:07.18 (43.99)     2:51.50 (44.32)
        3:37.00 (45.50)     4:21.37 (44.37)     5:05.73 (44.36)     5:46.75 (41.02)
 29 Catherine Kim             11 EAC-NC               5:45.00    5:47.34  
                  40.30     1:22.35 (42.05)     2:08.14 (45.79)     2:50.90 (42.76)
        3:34.39 (43.49)     4:19.89 (45.50)     5:04.47 (44.58)     5:47.34 (42.87)
 30 Sydney Skvoretz           12 NMA-NC               6:20.00    5:55.12  
                  38.27     1:22.97 (44.70)     2:10.17 (47.20)     2:56.73 (46.56)
        3:44.22 (47.49)     4:30.77 (46.55)     5:16.73 (45.96)     5:55.12 (38.39)
 31 Katie Kudela              12 ATOM-NC              6:16.05    5:55.97  
                  39.33     1:26.22 (46.89)     2:11.64 (45.42)     2:57.13 (45.49)
        3:43.40 (46.27)     4:29.37 (45.97)     5:13.79 (44.42)     5:55.97 (42.18)
 32 Allison Repella           11 ATOM-NC              6:30.99    5:59.57  
                  41.07     1:26.14 (45.07)     2:12.77 (46.63)     2:59.79 (47.02)
        3:45.60 (45.81)     4:32.20 (46.60)     5:17.25 (45.05)     5:59.57 (42.32)
 33 Kenzie Mann               12 GCY-NC               6:44.50    5:59.61  
                  39.21     1:24.63 (45.42)     2:11.13 (46.50)     2:57.25 (46.12)
        3:44.45 (47.20)     4:31.48 (47.03)     5:15.14 (43.66)     5:59.61 (44.47)
 34 Lillian Fender            11 MHAC-NC              6:09.18    6:03.00  
                  42.16     1:27.91 (45.75)     2:14.71 (46.80)     3:01.72 (47.01)
        3:48.93 (47.21)     4:34.44 (45.51)     5:20.37 (45.93)     6:03.00 (42.63)
 35 Sabrina Husketh           11 CAT-NC               6:13.38    6:06.52  
                  41.12     1:27.16 (46.04)     2:14.14 (46.98)     3:01.20 (47.06)
        3:48.25 (47.05)     4:34.92 (46.67)     5:21.31 (46.39)     6:06.52 (45.21)
 36 Claire Yonce              11 SGSA-NC              6:21.22    6:09.20  
                  40.82     1:26.52 (45.70)     2:14.70 (48.18)     3:03.97 (49.27)
        3:52.18 (48.21)     4:38.72 (46.54)     5:25.23 (46.51)     6:09.20 (43.97)
 37 Sarah Palmer              12 STAR-NC              6:42.18    6:11.66  
                  41.62     1:28.10 (46.48)     2:16.67 (48.57)     3:04.54 (47.87)
        3:53.41 (48.87)     4:41.72 (48.31)     5:29.47 (47.75)     6:11.66 (42.19)
 38 Brooke Connelly           11 NMA-NC               7:22.41    6:15.93  
                  42.35     1:30.36 (48.01)     2:17.33 (46.97)     3:05.97 (48.64)
        3:55.05 (49.08)     4:44.03 (48.98)     5:31.54 (47.51)     6:15.93 (44.39)
 39 Lucia Edwards             12 MHAC-NC              6:38.08    6:16.97  
                  40.51     1:28.32 (47.81)     2:16.43 (48.11)     3:05.41 (48.98)
        3:54.51 (49.10)     4:43.41 (48.90)     5:31.66 (48.25)     6:16.97 (45.31)
 40 Ali Shackelford           11 SGSA-NC              7:12.59    6:18.43  
                  41.82     1:30.57 (48.75)     2:18.62 (48.05)     3:06.88 (48.26)
        3:55.99 (49.11)     4:45.82 (49.83)     5:33.64 (47.82)     6:18.43 (44.79)
 41 Solveig Andersen          11 SGSA-NC              7:34.10    6:27.39  
                  41.38     1:29.91 (48.53)     2:20.38 (50.47)     3:10.74 (50.36)
        4:00.88 (50.14)     4:50.73 (49.85)     5:40.76 (50.03)     6:27.39 (46.63)
 42 Melia Brown               12 ATOM-NC              6:50.58    6:38.44  
                  46.00     1:37.52 (51.52)     2:29.73 (52.21)     3:21.13 (51.40)
        4:11.01 (49.88)     5:01.56 (50.55)     5:49.98 (48.42)     6:38.44 (48.46)
 -- Sydney Sanders            12 MAC-NC               5:41.24         DQ  
                  37.02     1:18.13 (41.11)     1:59.59 (41.46)     2:40.94 (41.35)
        3:22.15 (41.21)     4:04.17 (42.02)     4:45.20 (41.03)          DQ (39.85)
 
Event 62  Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 MAC-NC               5:35.68    5:31.44   20  
                  36.51     1:19.05 (42.54)     2:01.44 (42.39)     2:45.13 (43.69)
        3:28.49 (43.36)     4:10.38 (41.89)     4:51.41 (41.03)     5:31.44 (40.03)
  2 Costi Gaskey              10 MAC-NC               5:50.00    5:33.62   17  
                  36.73     1:17.97 (41.24)     1:59.40 (41.43)     2:42.97 (43.57)
        3:26.24 (43.27)     4:10.05 (43.81)     4:52.65 (42.60)     5:33.62 (40.97)
  3 Christopher Schilling     10 SGSA-NC              6:13.10    6:01.65   16  
                  38.88     1:23.90 (45.02)     2:10.60 (46.70)     2:57.75 (47.15)
        3:43.95 (46.20)     4:30.92 (46.97)     5:18.20 (47.28)     6:01.65 (43.45)
  4 Teddy Neilson             10 RAYS-OH              6:30.38    6:05.83   15  
                  39.85     1:25.91 (46.06)     2:12.13 (46.22)     2:58.74 (46.61)
        3:45.91 (47.17)     4:33.55 (47.64)     5:21.06 (47.51)     6:05.83 (44.77)
  5 John Burke Barton         10 SGSA-NC              6:54.10    6:50.25   14  
                  45.20     1:36.06 (50.86)     2:30.05 (53.99)     3:22.49 (52.44)
        4:16.05 (53.56)     5:09.03 (52.98)     6:03.00 (53.97)     6:50.25 (47.25)
  6 Peyton Splawski           10 SGSA-NC              7:56.10    6:50.37   13  
                  47.23     1:39.92 (52.69)     2:33.84 (53.92)     3:26.55 (52.71)
        4:19.56 (53.01)     5:09.78 (50.22)     6:06.25 (56.47)     6:50.37 (44.12)
 
Event 62  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dax Harris                12 GCY-NC               4:37.56    4:36.75   20  
                  31.09     1:05.46 (34.37)     1:40.90 (35.44)     2:17.16 (36.26)
        2:53.73 (36.57)     3:29.62 (35.89)     4:04.17 (34.55)     4:36.75 (32.58)
  2 Nathan Jao                12 UN-NC                4:35.00    4:36.97   17  
                  31.30     1:06.78 (35.48)     1:43.12 (36.34)     2:20.10 (36.98)
        2:55.17 (35.07)     3:30.66 (35.49)     4:04.09 (33.43)     4:36.97 (32.88)
  3 Kwame Thornhill           12 MAC-NC               5:02.24    4:49.54   16  
                  31.94     1:07.94 (36.00)     1:44.31 (36.37)     2:21.41 (37.10)
        2:58.52 (37.11)     3:36.44 (37.92)     4:13.37 (36.93)     4:49.54 (36.17)
  4 Max Christensen           12 RAYS-OH              5:15.10    5:00.51   15  
                  33.14     1:10.21 (37.07)     1:48.85 (38.64)     2:27.25 (38.40)
        3:06.52 (39.27)     3:45.26 (38.74)     4:23.79 (38.53)     5:00.51 (36.72)
  5 Jake Deng                 12 ATOM-NC              5:17.28    5:02.95   14  
                  34.08     1:11.62 (37.54)     1:50.24 (38.62)     2:29.32 (39.08)
        3:08.31 (38.99)     3:47.43 (39.12)     4:26.21 (38.78)     5:02.95 (36.74)
  6 Jacob Wimberly            12 MAC-NC               5:14.08    5:11.28   13  
                  33.98     1:12.67 (38.69)     1:52.24 (39.57)     2:32.30 (40.06)
        3:12.70 (40.40)     3:52.67 (39.97)     4:32.63 (39.96)     5:11.28 (38.65)
  7 Sterling Sharpe           12 GCY-NC               5:28.74    5:12.40   12  
                  35.44     1:15.05 (39.61)     1:55.70 (40.65)     2:35.26 (39.56)
        3:16.71 (41.45)     3:56.69 (39.98)     4:36.77 (40.08)     5:12.40 (35.63)
  8 Noah Rock                 12 GCY-NC               5:19.99    5:12.59   11  
                  33.84     1:12.01 (38.17)     1:51.83 (39.82)     2:32.55 (40.72)
        3:12.53 (39.98)     3:52.84 (40.31)     4:33.41 (40.57)     5:12.59 (39.18)
  9 Gavin McCarter            11 MAC-NC               5:23.61    5:13.06    9  
                  35.58     1:15.98 (40.40)     1:56.65 (40.67)     2:37.68 (41.03)
        3:18.32 (40.64)     3:58.78 (40.46)     4:37.97 (39.19)     5:13.06 (35.09)
 10 Nicholas Chow             12 ATOM-NC              5:25.20    5:13.19    7  
                  33.26     1:12.11 (38.85)     1:53.29 (41.18)     2:33.96 (40.67)
        3:15.86 (41.90)     3:57.45 (41.59)     4:38.76 (41.31)     5:13.19 (34.43)
 11 George Glassner           11 MAC-NC               5:23.85    5:17.23    6  
                  35.80     1:16.11 (40.31)     1:57.14 (41.03)     2:37.94 (40.80)
        3:19.21 (41.27)     3:58.59 (39.38)     4:39.35 (40.76)     5:17.23 (37.88)
 12 Colin Mumford             11 MAC-NC               5:20.53    5:19.72    5  
                  36.00     1:15.92 (39.92)     1:56.37 (40.45)     2:36.46 (40.09)
        3:17.25 (40.79)     3:58.45 (41.20)     4:39.96 (41.51)     5:19.72 (39.76)
 13 Jack Lazaroski            11 MAC-NC               5:45.00    5:21.78    3.5
                  35.68     1:15.96 (40.28)     1:57.18 (41.22)     2:39.43 (42.25)
        3:20.85 (41.42)     4:02.96 (42.11)     4:43.74 (40.78)     5:21.78 (38.04)
 13 Ethan Hill                12 NMA-NC               6:01.00    5:21.78    3.5
                  37.38     1:19.18 (41.80)     2:00.46 (41.28)     2:41.67 (41.21)
        3:23.02 (41.35)     4:04.17 (41.15)     4:44.52 (40.35)     5:21.78 (37.26)
 15 Robby Frye                12 MAC-NC               6:44.97    5:22.36    2  
                  35.22     1:14.31 (39.09)     1:55.15 (40.84)     2:36.75 (41.60)
        3:18.67 (41.92)     4:01.44 (42.77)     4:43.60 (42.16)     5:22.36 (38.76)
 16 Deaven Holder             12 MAC-NC               5:36.29    5:26.06    1  
                  33.49     1:13.47 (39.98)     1:54.70 (41.23)     2:36.99 (42.29)
        3:19.42 (42.43)     4:02.59 (43.17)     4:45.16 (42.57)     5:26.06 (40.90)
 17 Tyler Weinstein           12 MAC-NC               5:45.23    5:28.77  
                  36.41     1:18.14 (41.73)     2:00.11 (41.97)     2:41.78 (41.67)
        3:24.66 (42.88)     4:06.94 (42.28)     4:49.44 (42.50)     5:28.77 (39.33)
 18 Brady Dole                12 SGSA-NC              5:41.10    5:28.93  
                  36.58     1:18.02 (41.44)     2:00.53 (42.51)     2:42.96 (42.43)
        3:25.43 (42.47)     4:08.14 (42.71)     4:52.16 (44.02)     5:28.93 (36.77)
 19 Jayson Swezey             12 RAYS-OH              5:37.86    5:29.72  
                  36.43     1:17.25 (40.82)     1:59.79 (42.54)     2:42.34 (42.55)
        3:24.90 (42.56)     4:07.00 (42.10)     4:49.12 (42.12)     5:29.72 (40.60)
 20 Topher Roberts            11 CAT-NC               5:31.89    5:32.28  
                  36.88     1:19.07 (42.19)     2:01.60 (42.53)     2:44.87 (43.27)
        3:26.97 (42.10)     4:09.90 (42.93)     4:51.89 (41.99)     5:32.28 (40.39)
 21 Nate Hohm                 11 ATOM-NC              5:53.62    5:33.66  
                  36.89     1:18.84 (41.95)     2:00.93 (42.09)     2:44.47 (43.54)
        3:27.69 (43.22)     4:11.11 (43.42)     4:53.62 (42.51)     5:33.66 (40.04)
 22 Austin Fletcher           11 MAC-NC               5:57.49    5:36.36  
                  37.45     1:20.21 (42.76)     2:01.76 (41.55)     2:45.07 (43.31)
        3:26.96 (41.89)     4:12.17 (45.21)     4:56.01 (43.84)     5:36.36 (40.35)
 23 Bret Howell               12 RAYS-OH              6:02.57    5:37.74  
                  37.10     1:19.83 (42.73)     2:03.00 (43.17)     2:46.46 (43.46)
        3:30.67 (44.21)     4:14.12 (43.45)     4:57.93 (43.81)     5:37.74 (39.81)
 24 David Masneri             11 GCY-NC               6:29.99    5:37.95  
                  37.13     1:19.78 (42.65)     2:03.11 (43.33)     2:46.53 (43.42)
        3:30.42 (43.89)     4:14.59 (44.17)     4:57.20 (42.61)     5:37.95 (40.75)
 25 Ben Pritchard             11 CAT-NC               5:53.42    5:43.45  
                  39.52     1:23.65 (44.13)     2:08.80 (45.15)     2:53.39 (44.59)
        3:36.29 (42.90)     4:20.28 (43.99)     5:02.05 (41.77)     5:43.45 (41.40)
 26 Jack Frank                11 CAT-NC               6:29.22    5:51.75  
                  39.34     1:23.39 (44.05)     2:10.08 (46.69)     2:55.00 (44.92)
        3:40.57 (45.57)     4:24.79 (44.22)     5:11.58 (46.79)     5:51.75 (40.17)
 27 Michael Harding           11 SGSA-NC              5:46.99    5:56.09  
                  40.42     1:26.22 (45.80)     2:12.56 (46.34)     2:58.87 (46.31)
        3:44.60 (45.73)     4:29.35 (44.75)     5:13.24 (43.89)     5:56.09 (42.85)
 28 Nelson Simmons            11 ATOM-NC              6:45.99    6:37.88  
                  42.69     1:35.00 (52.31)     2:26.14 (51.14)     3:18.22 (52.08)
        4:08.56 (50.34)     4:57.99 (49.43)     5:49.74 (51.75)     6:37.88 (48.14)
 29 Nicholas Robinson         11 KP-SE                7:15.75    6:41.48  
                  44.15     1:37.11 (52.96)     2:29.99 (52.88)     3:23.40 (53.41)
        4:15.15 (51.75)     5:07.84 (52.69)     5:58.06 (50.22)     6:41.48 (43.42)
 30 AJ Sianis                 11 UN-NC                8:10.58    6:44.88  
                  44.37     1:35.94 (51.57)     2:28.20 (52.26)     3:20.75 (52.55)
        4:13.14 (52.39)     5:06.62 (53.48)     5:57.41 (50.79)     6:44.88 (47.47)
 31 Robert Thomas             11 ATOM-NC              6:40.00    7:02.89  
                  44.16     1:36.73 (52.57)     2:28.08 (51.35)     3:23.75 (55.67)
        4:18.45 (54.70)     5:14.15 (55.70)     6:11.07 (56.92)     7:02.89 (51.82)
 -- Preston Bonoffski         12 MAC-NC               5:31.12        DFS  
 
Event 107  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 MG Greco                  16 UN-NC                     NT    2:14.84  
                1:05.54   2:14.84 (1:09.30)                                        
  2 Erica Losey               15 EAC-NC                    NT    2:16.02  
                1:04.88   2:16.02 (1:11.14)                                        
 
Event 121  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harna Minezawa            16 RAYS-OH                   NT    1:01.09  
  2 Rachel Daly               15 UN-NC                     NT    1:01.45  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 121                    
 
  1. SwimMAC Carolina                 6725.5   2. Mason Manta Rays                 3439.5
  3. Swim Gsa                           2129   4. Aquatic Team of Mecklenburg        1793
  5. Enfinity Aquatic Club              1569   6. Carolina Aquatic Team              1268
  7. Empire Swimming                  1109.5   8. Greensboro Community YMCA           973
  9. Unattached-NC                     972.5  10. North Carolina Aquatic Club         599
 11. Star Aquatics                       406  12. 92nd St Y Flying Dolphins           251
 13. Unattached                          160  14. Kingsport Piranhas                  136
 15. Raleigh Swimming Association        107  16. Nomad                              90.5
 17. Mars Hill Aquatic Club               87  18. Unattached-MR                        60
 19. Marlins of Raleigh                   24  20. Huntington Y Charleston Aq Tea     16.5
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 121                   
 
  1. SwimMAC Carolina                 3024.5   2. Mason Manta Rays                 2324.5
  3. Enfinity Aquatic Club              1024   4. Aquatic Team of Mecklenburg       752.5
  5. Swim Gsa                            687   6. Empire Swimming                   606.5
  7. Carolina Aquatic Team               552   8. Greensboro Community YMCA           438
  9. North Carolina Aquatic Club         404  10. Unattached-NC                     340.5
 11. Star Aquatics                       257  12. 92nd St Y Flying Dolphins           168
 13. Raleigh Swimming Association        107  14. Mars Hill Aquatic Club               87
 15. Kingsport Piranhas                   80  16. Nomad                                47
 17. Marlins of Raleigh                   24  18. Unattached-MR                        19
 19. Huntington Y Charleston Aq Tea     16.5                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 121                    
 
  1. SwimMAC Carolina                   3701   2. Swim Gsa                           1442
  3. Mason Manta Rays                   1115   4. Aquatic Team of Mecklenburg      1040.5
  5. Carolina Aquatic Team               716   6. Unattached-NC                       632
  7. Enfinity Aquatic Club               545   8. Greensboro Community YMCA           535
  9. Empire Swimming                     503  10. North Carolina Aquatic Club         195
 11. Unattached                          160  12. Star Aquatics                       149
 13. 92nd St Y Flying Dolphins            83  14. Kingsport Piranhas                   56
 15. Nomad                              43.5  16. Unattached-MR                        41