Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/30/2017 10:50 AM
           2017 NC BAC Battle At The Beach - 1/27/2017 to 1/29/2017            
                              Sanction #: NC17039                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia G Turner            10 GFSC-NC              6:32.57    6:22.13  
                  32.50     1:10.29 (37.79)     1:49.87 (39.58)     2:29.20 (39.33)
        3:08.45 (39.25)     3:47.78 (39.33)     4:27.23 (39.45)     5:07.43 (40.20)
        5:46.21 (38.78)     6:22.13 (35.92)                                        
  2 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC              6:47.57    6:29.20  
                  34.22     1:12.90 (38.68)     1:52.50 (39.60)     2:32.13 (39.63)
        3:12.48 (40.35)     3:52.71 (40.23)     4:33.01 (40.30)     5:13.25 (40.24)
        5:52.78 (39.53)     6:29.20 (36.42)                                        
 
Event 1  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline E Prather        12 GFSC-NC              5:50.92    5:55.68  
                  30.67     1:04.80 (34.13)     1:40.53 (35.73)     2:17.08 (36.55)
        2:53.82 (36.74)     3:30.24 (36.42)     4:07.07 (36.83)     4:43.50 (36.43)
        5:20.19 (36.69)     5:55.68 (35.49)                                        
  2 Avery M Bishop            12 BAC-NC               6:13.34    6:08.90  
                  31.74     1:07.17 (35.43)     1:44.38 (37.21)     2:21.89 (37.51)
        2:59.73 (37.84)     3:38.12 (38.39)     4:16.85 (38.73)     4:54.72 (37.87)
        5:32.79 (38.07)     6:08.90 (36.11)                                        
  3 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC                    NT    6:30.01  
                  35.52     1:14.45 (38.93)     1:54.65 (40.20)     2:35.53 (40.88)
        3:16.17 (40.64)     3:55.95 (39.78)     4:35.63 (39.68)     5:15.28 (39.65)
        5:54.81 (39.53)     6:30.01 (35.20)                                        
  4 Ella N Speir              11 Riptides-SC          6:50.88    6:40.59  
                  34.27     1:13.56 (39.29)     1:54.57 (41.01)     2:35.86 (41.29)
        3:17.69 (41.83)     3:59.63 (41.94)     4:41.93 (42.30)     5:23.14 (41.21)
        6:02.83 (39.69)     6:40.59 (37.76)                                        
  5 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC          8:26.87    6:53.23  
                  35.08     1:15.46 (40.38)     1:56.34 (40.88)     2:38.90 (42.56)
        3:21.27 (42.37)     4:03.80 (42.53)     4:46.60 (42.80)     5:30.16 (43.56)
        6:12.17 (42.01)     6:53.23 (41.06)                                        
  6 Ireland K Rose            11 Riptides-SC          7:39.33    7:10.80  
                  35.93     1:16.63 (40.70)     2:01.55 (44.92)     2:44.41 (42.86)
        3:28.98 (44.57)     4:14.72 (45.74)     4:59.21 (44.49)     5:45.21 (46.00)
        6:28.92 (43.71)     7:10.80 (41.88)                                        
 
Event 1  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abby V Fairchild          14 WOW-NC               6:03.81    5:50.44  
                  30.89     1:05.03 (34.14)     1:40.25 (35.22)     2:15.68 (35.43)
        2:51.39 (35.71)     3:27.22 (35.83)     4:03.25 (36.03)     4:39.61 (36.36)
        5:15.31 (35.70)     5:50.44 (35.13)                                        
  2 Bailey L Hughes           13 WOW-NC               6:55.73    6:47.31  
                  34.96     1:13.77 (38.81)     1:54.95 (41.18)     2:36.38 (41.43)
        3:18.16 (41.78)     4:00.08 (41.92)     4:42.97 (42.89)     5:24.81 (41.84)
        6:08.06 (43.25)     6:47.31 (39.25)                                        
  3 Haley J Wood              13 WOW-NC               7:07.09    6:53.48  
                  34.67     1:15.31 (40.64)     1:57.76 (42.45)     2:40.17 (42.41)
        3:22.20 (42.03)     4:05.03 (42.83)     4:47.75 (42.72)     5:30.88 (43.13)
        6:13.75 (42.87)     6:53.48 (39.73)                                        
 
Event 1  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate B Pottle             16 CFAC-NC              5:26.19    5:21.04  
                  29.87     1:02.47 (32.60)     1:35.09 (32.62)     2:07.74 (32.65)
        2:40.05 (32.31)     3:12.58 (32.53)     3:44.85 (32.27)     4:17.11 (32.26)
        4:49.31 (32.20)     5:21.04 (31.73)                                        
  2 McKenzie E White          16 BAC-NC               5:38.52    5:49.71  
                  30.70     1:04.23 (33.53)     1:38.97 (34.74)     2:14.45 (35.48)
        2:49.94 (35.49)     3:26.05 (36.11)     4:02.04 (35.99)     4:37.91 (35.87)
        5:14.27 (36.36)     5:49.71 (35.44)                                        
  3 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC              5:50.02    5:51.11  
                  31.52     1:06.87 (35.35)     1:42.76 (35.89)     2:18.46 (35.70)
        2:54.00 (35.54)     3:30.23 (36.23)     4:05.74 (35.51)     4:41.48 (35.74)
        5:17.04 (35.56)     5:51.11 (34.07)                                        
  4 Hannah M Scharf           16 BAC-NC               6:37.89    6:41.61  
                  33.17     1:10.59 (37.42)     1:49.51 (38.92)     2:29.88 (40.37)
        3:11.31 (41.43)     3:52.90 (41.59)     4:35.12 (42.22)     5:18.12 (43.00)
        6:01.63 (43.51)     6:41.61 (39.98)                                        
  5 Ally F Miller             16 BAC-NC               7:20.71    7:31.35  
                  37.61     1:20.81 (43.20)     2:06.62 (45.81)     2:53.50 (46.88)
        3:39.91 (46.41)     4:28.32 (48.41)     5:15.84 (47.52)     6:02.79 (46.95)
        6:48.99 (46.20)     7:31.35 (42.36)                                        
 
Event 2  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC              6:18.90    6:20.59  
                  33.81     1:12.23 (38.42)     1:50.98 (38.75)     2:29.44 (38.46)
        3:08.35 (38.91)     3:47.64 (39.29)     4:26.57 (38.93)     5:04.97 (38.40)
        5:43.09 (38.12)     6:20.59 (37.50)                                        
  2 Jackson C Hughes          10 WOW-NC               6:52.54    6:31.53  
                  34.67     1:13.49 (38.82)     1:52.99 (39.50)     2:33.40 (40.41)
        3:13.71 (40.31)     3:55.12 (41.41)     4:34.85 (39.73)     5:15.49 (40.64)
        5:55.10 (39.61)     6:31.53 (36.43)                                        
 
Event 2  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jace W Edwards            12 CFAC-NC              5:57.59    5:52.15  
                  29.90     1:03.99 (34.09)     1:39.12 (35.13)     2:15.39 (36.27)
        2:51.87 (36.48)     3:28.85 (36.98)     4:05.86 (37.01)     4:42.27 (36.41)
        5:18.62 (36.35)     5:52.15 (33.53)                                        
  2 Ryan C Langtry            11 WOW-NC               6:43.64    6:31.25  
                  33.10     1:11.34 (38.24)     1:50.84 (39.50)     2:31.06 (40.22)
        3:11.53 (40.47)     3:52.34 (40.81)     4:33.92 (41.58)     5:14.94 (41.02)
        5:54.67 (39.73)     6:31.25 (36.58)                                        
  3 Patrick J Boldt           11 BAC-NC                    NT    7:29.78  
                  39.06     1:23.80 (44.74)     2:08.88 (45.08)     2:55.61 (46.73)
        3:43.38 (47.77)     4:30.48 (47.10)     5:17.84 (47.36)     6:04.52 (46.68)
        6:50.42 (45.90)     7:29.78 (39.36)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pati D Furbay             13 CFAC-NC              5:23.70    5:13.31  
                  27.84       58.94 (31.10)     1:30.40 (31.46)     2:02.31 (31.91)
        2:34.21 (31.90)     3:05.72 (31.51)     3:37.70 (31.98)     4:09.71 (32.01)
        4:41.84 (32.13)     5:13.31 (31.47)                                        
  2 Andrew D Eberhardt        14 WOW-NC               5:31.50    5:25.80  
                  27.79       58.62 (30.83)     1:29.66 (31.04)     2:02.61 (32.95)
        2:36.07 (33.46)     3:10.04 (33.97)     3:44.65 (34.61)     4:19.08 (34.43)
        4:53.13 (34.05)     5:25.80 (32.67)                                        
  3 Luke W Boldt              14 BAC-NC                    NT    5:55.71  
                  30.91     1:06.74 (35.83)     1:44.03 (37.29)     2:21.49 (37.46)
        2:57.44 (35.95)     3:34.21 (36.77)     4:10.28 (36.07)     4:46.86 (36.58)
        5:22.09 (35.23)     5:55.71 (33.62)                                        
  4 Noah E Rowland            13 BAC-NC                    NT    6:01.39  
                  30.99     1:04.88 (33.89)     1:40.46 (35.58)     2:16.79 (36.33)
        2:53.62 (36.83)     3:31.51 (37.89)     4:09.55 (38.04)     4:48.16 (38.61)
        5:26.97 (38.81)     6:01.39 (34.42)                                        
  5 Max M Smith               13 BAC-NC                    NT    8:16.87  
                  41.55     1:30.48 (48.93)     2:20.70 (50.22)     3:13.03 (52.33)
        4:02.56 (49.53)     4:54.83 (52.27)     5:45.23 (50.40)     6:34.78 (49.55)
      8:16.87 (1:42.09)                                                            
 
Event 2  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC               5:12.20    5:07.49  
                  26.08       55.90 (29.82)     1:27.10 (31.20)     1:59.03 (31.93)
        2:30.82 (31.79)     3:02.92 (32.10)     3:34.56 (31.64)     4:06.79 (32.23)
        4:37.81 (31.02)     5:07.49 (29.68)                                        
  2 Ethan M Nechemia          15 UN-SC-SC             5:13.20    5:08.10  
                  27.57       57.77 (30.20)     1:29.01 (31.24)     2:00.70 (31.69)
        2:32.30 (31.60)     3:03.59 (31.29)     3:34.84 (31.25)     4:06.50 (31.66)
        4:38.11 (31.61)     5:08.10 (29.99)                                        
  3 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          5:23.16    5:20.79  
                  27.22       57.91 (30.69)     1:30.18 (32.27)     2:02.62 (32.44)
        2:34.93 (32.31)     3:08.08 (33.15)     3:41.71 (33.63)     4:15.48 (33.77)
        4:48.90 (33.42)     5:20.79 (31.89)                                        
  4 Chris F Anselmo           17 BAC-NC               5:29.13    5:32.75  
                  28.45     1:00.58 (32.13)     1:35.33 (34.75)     2:10.20 (34.87)
        2:44.16 (33.96)     3:17.50 (33.34)     3:52.31 (34.81)     4:26.95 (34.64)
        5:01.95 (35.00)     5:32.75 (30.80)                                        
  5 Bobby J Langtry           15 WOW-NC               6:14.88    5:40.41  
                  29.40     1:03.21 (33.81)     1:37.33 (34.12)     2:13.19 (35.86)
        2:48.57 (35.38)     3:24.13 (35.56)     3:59.04 (34.91)     4:33.95 (34.91)
        5:08.79 (34.84)     5:40.41 (31.62)                                        
  6 Adam J Vitt               16 WOW-NC               6:02.35    5:42.73  
                  29.59     1:03.23 (33.64)     1:37.40 (34.17)     2:13.03 (35.63)
        2:48.73 (35.70)     3:23.94 (35.21)     3:59.42 (35.48)     4:34.92 (35.50)
        5:10.09 (35.17)     5:42.73 (32.64)                                        
  7 Matt M Anselmo            16 BAC-NC               5:26.30    5:44.43  
                  28.56     1:00.23 (31.67)     1:33.75 (33.52)     2:08.96 (35.21)
        2:45.06 (36.10)     3:20.90 (35.84)     3:57.34 (36.44)     4:33.38 (36.04)
        5:08.70 (35.32)     5:44.43 (35.73)                                        
  8 Samuel Z Oliveira         15 BAC-NC               7:03.02    6:42.81  
                  31.96     1:08.69 (36.73)     1:48.37 (39.68)     2:29.55 (41.18)
        3:10.77 (41.22)     3:52.23 (41.46)     4:35.61 (43.38)     5:18.65 (43.04)
        6:03.12 (44.47)     6:42.81 (39.69)                                        
 
Event 3  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          4:59.37    4:59.56  
                  28.96     1:02.81 (33.85)     1:39.83 (37.02)     2:16.18 (36.35)
        3:03.22 (47.04)     3:51.95 (48.73)     4:26.37 (34.42)     4:59.56 (33.19)
  2 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               5:01.04    4:59.70  
                  30.51     1:06.64 (36.13)     1:46.73 (40.09)     2:26.84 (40.11)
        3:07.48 (40.64)     3:50.26 (42.78)     4:26.12 (35.86)     4:59.70 (33.58)
 
Event 3  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will J Sterrett           12 WOW-NC                    NT    5:08.72  
                  30.89     1:08.27 (37.38)     1:47.57 (39.30)     2:28.96 (41.39)
        3:13.61 (44.65)     3:58.03 (44.42)     4:33.69 (35.66)     5:08.72 (35.03)
  2 Yates A Kirby             12 WOW-NC               6:10.29    5:52.35  
                  34.04     1:15.99 (41.95)     2:01.95 (45.96)     2:48.55 (46.60)
        3:37.30 (48.75)     4:29.34 (52.04)     5:12.18 (42.84)     5:52.35 (40.17)
 
Event 3  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evan N Kirby              14 WOW-NC               4:55.64    4:57.09  
                  27.17       58.19 (31.02)     1:39.39 (41.20)     2:22.66 (43.27)
        3:06.95 (44.29)     3:50.40 (43.45)     4:24.10 (33.70)     4:57.09 (32.99)
 
Event 5  Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC                   NT   20:44.52  
                  33.21     1:10.94 (37.73)     1:48.61 (37.67)     2:26.12 (37.51)
        3:03.81 (37.69)     3:42.62 (38.81)     4:19.81 (37.19)     4:58.43 (38.62)
        5:36.47 (38.04)     6:14.59 (38.12)     6:53.26 (38.67)     7:31.27 (38.01)
        8:09.16 (37.89)     8:47.24 (38.08)     9:25.42 (38.18)    10:04.34 (38.92)
       10:43.07 (38.73)    11:20.64 (37.57)    11:59.27 (38.63)    12:37.55 (38.28)
       13:16.11 (38.56)    13:55.25 (39.14)    14:33.36 (38.11)    15:11.15 (37.79)
       15:48.33 (37.18)    16:26.01 (37.68)    17:03.51 (37.50)    17:41.41 (37.90)
       18:18.27 (36.86)    18:55.50 (37.23)    19:32.09 (36.59)    20:09.04 (36.95)
       20:44.52 (35.48)
  2 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC             20:45.11   21:51.31  
                  33.17     1:10.57 (37.40)     1:48.24 (37.67)     2:27.01 (38.77)
        3:06.37 (39.36)     3:46.04 (39.67)     4:25.35 (39.31)     5:05.22 (39.87)
        5:45.24 (40.02)     6:25.48 (40.24)     7:05.60 (40.12)     7:45.77 (40.17)
        8:25.94 (40.17)     9:06.50 (40.56)     9:47.27 (40.77)    10:27.43 (40.16)
       11:08.38 (40.95)    11:49.07 (40.69)    12:29.56 (40.49)    13:09.78 (40.22)
       13:50.55 (40.77)    14:31.42 (40.87)    15:12.28 (40.86)    15:53.45 (41.17)
       16:34.32 (40.87)    17:15.59 (41.27)    17:57.12 (41.53)    18:37.35 (40.23)
       19:17.38 (40.03)    19:56.58 (39.20)    20:35.75 (39.17)    21:14.09 (38.34)
       21:51.31 (37.22)
 
Event 5  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC             18:46.60   18:29.71  
                  28.79     1:01.85 (33.06)     1:35.66 (33.81)     2:09.74 (34.08)
        2:43.56 (33.82)     3:17.74 (34.18)     3:51.41 (33.67)     4:25.56 (34.15)
        4:59.35 (33.79)     5:33.31 (33.96)     6:07.15 (33.84)     6:41.64 (34.49)
        7:15.66 (34.02)     7:49.65 (33.99)     8:23.53 (33.88)     8:58.12 (34.59)
        9:31.82 (33.70)    10:05.72 (33.90)    10:39.27 (33.55)    11:11.61 (32.34)
       11:46.60 (34.99)    12:20.40 (33.80)    12:54.32 (33.92)    13:28.20 (33.88)
       14:01.85 (33.65)    14:35.41 (33.56)    15:09.23 (33.82)    15:43.00 (33.77)
       16:16.68 (33.68)    16:50.05 (33.37)    17:23.52 (33.47)    17:57.24 (33.72)
       18:29.71 (32.47)
  2 Maddie M Hoover           14 WOW-NC                    NT   19:18.88  
                  30.99     1:04.78 (33.79)     1:39.75 (34.97)     2:14.69 (34.94)
        2:49.56 (34.87)     3:24.37 (34.81)     3:59.26 (34.89)     4:34.04 (34.78)
        5:09.37 (35.33)     5:44.83 (35.46)     6:20.09 (35.26)     6:55.39 (35.30)
        7:30.88 (35.49)     8:06.39 (35.51)     8:41.78 (35.39)     9:17.11 (35.33)
        9:51.94 (34.83)    10:27.31 (35.37)    11:03.12 (35.81)    11:38.62 (35.50)
       12:14.39 (35.77)    12:49.55 (35.16)    13:25.26 (35.71)    14:00.69 (35.43)
       14:36.47 (35.78)    15:12.31 (35.84)    15:47.87 (35.56)    16:23.14 (35.27)
       16:58.72 (35.58)    17:34.61 (35.89)    18:10.53 (35.92)    18:45.52 (34.99)
       19:18.88 (33.36)
  3 Avalon M Uveges           14 GFSC-NC             19:46.51   19:22.25  
                  30.70     1:04.56 (33.86)     1:38.96 (34.40)     2:13.57 (34.61)
        2:48.90 (35.33)     3:23.54 (34.64)     3:59.03 (35.49)     4:34.24 (35.21)
        5:09.48 (35.24)     5:44.82 (35.34)     6:20.16 (35.34)     6:55.28 (35.12)
        7:30.74 (35.46)     8:06.20 (35.46)     8:42.06 (35.86)     9:17.26 (35.20)
        9:52.87 (35.61)    10:28.34 (35.47)    11:03.95 (35.61)    11:39.78 (35.83)
       12:15.88 (36.10)    12:51.40 (35.52)    13:26.94 (35.54)    14:02.70 (35.76)
       14:38.43 (35.73)    15:13.99 (35.56)    15:49.81 (35.82)    16:25.13 (35.32)
       17:00.81 (35.68)    17:36.92 (36.11)    18:13.13 (36.21)    18:47.98 (34.85)
       19:22.25 (34.27)
 
Event 5  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC                   NT   18:13.77  
                  29.17     1:01.60 (32.43)     1:35.32 (33.72)     2:09.11 (33.79)
        2:42.25 (33.14)     3:15.55 (33.30)     3:49.75 (34.20)     4:23.09 (33.34)
        4:55.96 (32.87)     5:29.79 (33.83)     6:03.25 (33.46)     6:36.52 (33.27)
        7:10.29 (33.77)     7:44.24 (33.95)     8:18.75 (34.51)     8:52.44 (33.69)
        9:25.90 (33.46)     9:59.43 (33.53)    10:32.66 (33.23)    11:05.24 (32.58)
       11:39.20 (33.96)    12:12.84 (33.64)    12:45.82 (32.98)    13:19.12 (33.30)
       13:52.80 (33.68)    14:25.40 (32.60)    14:58.61 (33.21)    15:31.65 (33.04)
       16:04.86 (33.21)    16:37.58 (32.72)    17:10.18 (32.60)    17:42.57 (32.39)
       18:13.77 (31.20)
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline E Prather        12 GFSC-NC              2:11.10    2:11.90  
                  29.99     1:03.49 (33.50)     1:37.82 (34.33)     2:11.90 (34.08)
  2 Avery M Bishop            12 BAC-NC               2:18.58    2:14.27  
                  30.70     1:04.85 (34.15)     1:40.40 (35.55)     2:14.27 (33.87)
  3 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC              2:14.41    2:20.54  
                  31.48     1:07.15 (35.67)     1:44.40 (37.25)     2:20.54 (36.14)
  4 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC               2:33.28    2:25.47  
                  33.44     1:10.55 (37.11)     1:48.90 (38.35)     2:25.47 (36.57)
  5 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC              2:24.95    2:25.49  
                  32.75     1:09.48 (36.73)     1:47.99 (38.51)     2:25.49 (37.50)
  6 Isabella G Batson         12 WOW-NC                    NT    2:27.16  
                  31.86     1:08.95 (37.09)     1:47.47 (38.52)     2:27.16 (39.69)
  7 Ava G Riggs               12 GFSC-NC              2:23.59    2:28.86  
                  33.86     1:12.68 (38.82)     1:52.62 (39.94)     2:28.86 (36.24)
  8 Ella N Speir              11 Riptides-SC          2:32.33    2:31.83  
                  33.44     1:12.51 (39.07)     1:53.63 (41.12)     2:31.83 (38.20)
  9 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC          2:38.36    2:35.54  
                  34.64     1:14.90 (40.26)     1:55.91 (41.01)     2:35.54 (39.63)
 10 Leah P Murtagh            11 WOW-NC               2:35.45    2:36.94  
                  35.01     1:15.26 (40.25)     1:56.45 (41.19)     2:36.94 (40.49)
 11 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC               2:40.92    2:44.88  
                  37.27     1:18.99 (41.72)     2:02.44 (43.45)     2:44.88 (42.44)
 12 Austin M Gerock           11 WOW-NC               2:55.61    2:46.35  
                  37.60     1:20.46 (42.86)     2:03.67 (43.21)     2:46.35 (42.68)
 13 Maia D Cankurtaran        11 WOW-NC               3:05.34    2:50.49  
                  37.84     1:21.39 (43.55)     2:07.91 (46.52)     2:50.49 (42.58)
 14 Jalynn N Sneed            11 BAC-NC               3:06.16    2:50.78  
                  36.58     1:20.33 (43.75)     2:08.17 (47.84)     2:50.78 (42.61)
 15 Peyton E Neathery         12 WOW-NC               2:57.47    2:50.91  
                  39.33     1:24.11 (44.78)     2:10.30 (46.19)     2:50.91 (40.61)
 16 Lucy E Bonney             11 WOW-NC               3:12.95    2:59.50  
                  39.61     1:24.95 (45.34)     2:13.61 (48.66)     2:59.50 (45.89)
 17 Alex A Shelton            11 WOW-NC               3:12.90    3:01.57  
                  40.99     1:26.61 (45.62)     2:15.05 (48.44)     3:01.57 (46.52)
 18 Abbey G Collins           11 CFAC-NC                   NT    3:02.74  
                  42.44   3:02.74 (2:20.30)                                        
 
Event 8  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David G Quaresma          12 GFSC-NC              2:17.22    2:17.49  
                  31.45     1:05.75 (34.30)     1:42.27 (36.52)     2:17.49 (35.22)
  2 Sean T Setzer             11 WOW-NC               2:33.17    2:28.63  
                  32.75     1:10.29 (37.54)     1:50.80 (40.51)     2:28.63 (37.83)
  3 Lane L Durham             11 WOW-NC               2:35.38    2:31.03  
                  34.24     1:13.38 (39.14)     1:53.42 (40.04)     2:31.03 (37.61)
  4 Evan J Stuck              11 WOW-NC               2:31.28    2:33.91  
                  33.79     1:14.13 (40.34)     1:54.67 (40.54)     2:33.91 (39.24)
  5 Andrew N Pace             11 BAC-NC                    NT    3:18.79  
                  41.05     1:35.84 (54.79)     2:28.43 (52.59)     3:18.79 (50.36)
  6 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC               NT    3:35.73  
                  45.33     1:41.07 (55.74)     2:36.56 (55.49)     3:35.73 (59.17)
 -- Will J Sterrett           12 WOW-NC               2:23.06         DQ  
                  29.57     1:03.43 (33.86)     1:40.10 (36.67)          DQ (35.27)
 
Event 9  Girls 14 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          2:02.67    2:02.39  
                  27.88       58.57 (30.69)     1:30.36 (31.79)     2:02.39 (32.03)
  2 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC              2:04.09    2:04.72  
                  28.45       59.94 (31.49)     1:32.64 (32.70)     2:04.72 (32.08)
  3 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               2:08.62    2:09.05  
                  28.93     1:01.30 (32.37)     1:35.38 (34.08)     2:09.05 (33.67)
  4 Callie D Parkes           13 WOW-NC               2:12.79    2:10.31  
                  28.09     1:00.67 (32.58)     1:35.74 (35.07)     2:10.31 (34.57)
  5 Emma C Johnson            13 WOW-NC               2:12.91    2:10.58  
                  28.71     1:01.21 (32.50)     1:35.86 (34.65)     2:10.58 (34.72)
  6 Ellie G Hannum            14 WOW-NC               2:12.58    2:10.61  
                  28.63     1:00.88 (32.25)     1:35.63 (34.75)     2:10.61 (34.98)
  7 Jenna L Pellizzari        14 WOW-NC               2:17.20    2:13.31  
                  30.30     1:04.00 (33.70)     1:38.53 (34.53)     2:13.31 (34.78)
  8 Paige M Phillips          14 WOW-NC               2:09.54    2:13.43  
                  28.98     1:01.88 (32.90)     1:37.12 (35.24)     2:13.43 (36.31)
  9 Liz A Boldt               13 BAC-NC               2:14.41    2:15.09  
                  29.66     1:03.43 (33.77)     1:39.45 (36.02)     2:15.09 (35.64)
 10 Abby V Fairchild          14 WOW-NC               2:16.23    2:16.19  
                  30.22     1:04.37 (34.15)     1:40.21 (35.84)     2:16.19 (35.98)
 11 Abigail A Stevens         14 STAR-NC              2:15.85    2:17.47  
                  31.43     1:06.34 (34.91)     1:42.24 (35.90)     2:17.47 (35.23)
 12 Maren W Howard            13 WOW-NC               2:21.34    2:22.23  
                  32.67     1:08.93 (36.26)     1:46.69 (37.76)     2:22.23 (35.54)
 13 Elliot E Wells            13 WOW-NC               2:24.38    2:23.44  
                  31.39     1:06.84 (35.45)     1:46.15 (39.31)     2:23.44 (37.29)
 14 Ella R Habib              11 Riptides-SC          2:34.18    2:30.79  
                  34.76     1:14.13 (39.37)     1:54.32 (40.19)     2:30.79 (36.47)
 15 Haley J Wood              13 WOW-NC               2:37.65    2:35.55  
                  35.06     1:15.42 (40.36)     1:55.59 (40.17)     2:35.55 (39.96)
 16 Kathrine E Parks          14 BAC-NC                    NT    2:41.44  
                  34.17     1:14.13 (39.96)     1:58.18 (44.05)     2:41.44 (43.26)
 17 Adelaide B Oliveira       13 BAC-NC               2:50.21    2:49.48  
                  37.53     1:20.24 (42.71)   2:49.48 (1:29.24)                    
 
Event 9  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate B Pottle             16 CFAC-NC              2:01.44    2:03.24  
                  28.88     1:00.21 (31.33)     1:31.94 (31.73)     2:03.24 (31.30)
  2 Danielle L Swiss          17 WOW-NC               2:09.85    2:09.55  
                  28.70     1:00.97 (32.27)     1:35.59 (34.62)     2:09.55 (33.96)
  3 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC              2:04.32    2:09.81  
                  29.53     1:02.89 (33.36)     1:36.91 (34.02)     2:09.81 (32.90)
  4 Emma G Denton             15 GFSC-NC              2:13.91    2:12.60  
                  30.12     1:03.52 (33.40)     1:37.97 (34.45)     2:12.60 (34.63)
  5 Kylie A Baker             17 CFAC-NC              2:18.59    2:16.15  
                  31.32     1:05.80 (34.48)     1:41.57 (35.77)     2:16.15 (34.58)
  6 Hannah M Scharf           16 BAC-NC               2:19.79    2:16.94  
                  29.94     1:04.18 (34.24)     1:40.55 (36.37)     2:16.94 (36.39)
  7 Emma H Godwin             16 STAR-NC              2:20.21    2:17.81  
                  31.82     1:08.17 (36.35)     1:43.87 (35.70)     2:17.81 (33.94)
  8 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          2:16.39    2:18.47  
                  30.51     1:04.87 (34.36)     1:41.13 (36.26)     2:18.47 (37.34)
  9 Kelly M Allen             15 STAR-NC              2:29.88    2:22.87  
                  32.83     1:09.05 (36.22)     1:46.06 (37.01)     2:22.87 (36.81)
 10 Jocelyn I Savard          15 WOW-NC               2:26.83    2:24.77  
                  31.11     1:08.51 (37.40)     1:48.31 (39.80)     2:24.77 (36.46)
 11 Katye M Fields            17 STAR-NC              2:28.18    2:25.61  
                  32.67     1:09.28 (36.61)     1:47.52 (38.24)     2:25.61 (38.09)
 12 Sarah A Barbee            15 BAC-NC               2:24.11    2:28.96  
                  32.15     1:10.30 (38.15)     1:50.10 (39.80)     2:28.96 (38.86)
 13 Gracie C Meier            15 WOW-NC               2:33.12    2:34.81  
                  33.67     1:13.14 (39.47)     1:53.50 (40.36)     2:34.81 (41.31)
 14 Elizabeth M Palmquist     17 BAC-NC               2:33.10    2:34.99  
                  34.02     1:12.18 (38.16)     1:53.58 (41.40)     2:34.99 (41.41)
 15 Ally F Miller             16 BAC-NC               2:46.21    2:42.78  
                  35.63     1:17.85 (42.22)     2:01.72 (43.87)     2:42.78 (41.06)
 16 Zoe M Rowland             15 BAC-NC               2:59.19    3:06.91  
                  39.28     1:25.39 (46.11)   3:06.91 (1:41.52)                    
 
Event 10  Boys 14 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew D Eberhardt        14 WOW-NC               1:56.75    1:55.15  
                  26.28       54.67 (28.39)     1:24.23 (29.56)     1:55.15 (30.92)
  2 Pati D Furbay             13 CFAC-NC              1:58.13    1:55.64  
                  26.91       56.28 (29.37)     1:25.91 (29.63)     1:55.64 (29.73)
  3 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC              1:57.34    1:57.64  
                  27.47       57.56 (30.09)     1:28.00 (30.44)     1:57.64 (29.64)
  4 Feodor Mejouev            14 WOW-NC               2:08.66    2:06.04  
                  27.41       58.42 (31.01)     1:32.12 (33.70)     2:06.04 (33.92)
  5 Luke W Boldt              14 BAC-NC               2:11.22    2:10.53  
                  29.03     1:02.82 (33.79)     1:37.25 (34.43)     2:10.53 (33.28)
  6 Noah E Rowland            13 BAC-NC               2:11.75    2:10.70  
                  29.42     1:02.21 (32.79)     1:36.28 (34.07)     2:10.70 (34.42)
  7 Logan L Butner            13 WOW-NC               2:15.87    2:11.57  
                  30.46     1:04.29 (33.83)     1:39.77 (35.48)     2:11.57 (31.80)
  8 Jack X Huo                13 CFAC-NC              2:22.27    2:16.94  
                  31.15     1:06.35 (35.20)     1:42.63 (36.28)     2:16.94 (34.31)
  9 Cooper C Hyldahl          13 WOW-NC               2:26.55    2:17.74  
                  31.30     1:06.32 (35.02)     1:42.13 (35.81)     2:17.74 (35.61)
 10 Matthew Z Luo             13 WOW-NC               2:26.09    2:28.33  
                  33.15     1:10.46 (37.31)     1:50.45 (39.99)     2:28.33 (37.88)
 11 Luke T Dixon              14 BAC-NC               3:32.77    2:34.53  
                  33.73     1:11.76 (38.03)     1:53.08 (41.32)     2:34.53 (41.45)
 12 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC          2:59.93    2:57.52  
                  39.57     1:24.25 (44.68)     2:11.32 (47.07)     2:57.52 (46.20)
 13 William F Clayton         10 GFSC-NC              3:00.02    2:58.42  
                  37.17     1:21.15 (43.98)     2:10.54 (49.39)     2:58.42 (47.88)
 14 Max M Smith               13 BAC-NC                    NT    3:03.53  
                  38.05     1:25.37 (47.32)     2:15.29 (49.92)     3:03.53 (48.24)
 15 Luke N Walker             13 BAC-NC                    NT    3:13.86  
                  42.01     1:32.15 (50.14)   3:13.86 (1:41.71)                    
 
Event 10  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher G Zack        17 WOW-NC               1:57.86    1:53.97  
                  25.39       53.58 (28.19)     1:23.31 (29.73)     1:53.97 (30.66)
  2 Fisher M Heffron          15 WOW-NC               2:10.41    1:57.25  
                  27.26       56.91 (29.65)     1:27.62 (30.71)     1:57.25 (29.63)
  3 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          2:02.04    1:57.68  
                  26.30       55.83 (29.53)     1:26.62 (30.79)     1:57.68 (31.06)
  4 Chris F Anselmo           17 BAC-NC               1:51.25    1:57.75  
                  25.54       54.17 (28.63)     1:24.93 (30.76)     1:57.75 (32.82)
  5 Devin M Brewbaker         17 STAR-NC              1:57.21    1:59.97  
                  26.83       56.92 (30.09)     1:28.46 (31.54)     1:59.97 (31.51)
  6 Patrick C Heffron         17 WOW-NC               2:02.04    2:00.17  
                  27.25       57.21 (29.96)     1:28.44 (31.23)     2:00.17 (31.73)
  7 Jeremy T Lalumondier      17 STAR-NC              1:57.80    2:00.65  
                  26.93       57.06 (30.13)     1:28.52 (31.46)     2:00.65 (32.13)
  8 Owen T Bell               16 BAC-NC               1:59.57    2:01.45  
                  26.48       56.38 (29.90)     1:28.55 (32.17)     2:01.45 (32.90)
  9 Tommy J Fallon            17 BAC-NC               2:04.60    2:01.49  
                  27.99       59.02 (31.03)     1:31.06 (32.04)     2:01.49 (30.43)
 10 Adam J Vitt               16 WOW-NC               2:08.41    2:02.23  
                  28.55       59.72 (31.17)     1:31.92 (32.20)     2:02.23 (30.31)
 11 Bobby J Langtry           15 WOW-NC               2:15.14    2:04.50  
                  28.85     1:00.91 (32.06)     1:33.46 (32.55)     2:04.50 (31.04)
 12 Galen N Wilcox            16 CFAC-NC              2:10.53    2:05.97  
                  27.58       58.74 (31.16)     1:32.19 (33.45)     2:05.97 (33.78)
 13 Elijah E Fields           15 CFAC-NC              2:10.69    2:07.84  
                  29.49     1:02.61 (33.12)     1:35.81 (33.20)     2:07.84 (32.03)
 14 Porter P Hedge            15 CFAC-NC              2:10.98    2:09.91  
                  28.99     1:01.13 (32.14)     1:35.43 (34.30)     2:09.91 (34.48)
 15 Samuel Z Oliveira         15 BAC-NC               2:37.19    2:20.61  
                  31.37     1:06.68 (35.31)     1:44.55 (37.87)     2:20.61 (36.06)
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline E Prather        12 GFSC-NC              1:15.11    1:14.50  
                  34.09     1:14.50 (40.41)                                        
  2 Macy Myott                12 CFAC-NC                   NT    1:14.94  
                  33.51     1:14.94 (41.43)                                        
  3 Isabella G Batson         12 WOW-NC                    NT    1:17.07  
                  34.82     1:17.07 (42.25)                                        
  4 Kinsey A Ginsberg         12 WOW-NC               1:22.37    1:18.35  
                  35.38     1:18.35 (42.97)                                        
  5 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC              1:17.05    1:20.23  
                  35.38     1:20.23 (44.85)                                        
  6 Ella R Habib              11 Riptides-SC          1:20.21    1:20.69  
                  37.30     1:20.69 (43.39)                                        
  7 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC              1:22.68    1:22.22  
                  36.54     1:22.22 (45.68)                                        
  8 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC               1:24.43    1:25.67  
                  40.21     1:25.67 (45.46)                                        
  9 Uma L Volety              12 WOW-NC               1:25.07    1:25.94  
                  38.09     1:25.94 (47.85)                                        
 10 Ireland K Rose            11 Riptides-SC          1:28.00    1:26.21  
                  38.24     1:26.21 (47.97)                                        
 11 Ella N Speir              11 Riptides-SC          1:23.69    1:27.81  
                  37.87     1:27.81 (49.94)                                        
 12 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC               1:25.24    1:30.67  
                  42.13     1:30.67 (48.54)                                        
 13 Austin M Gerock           11 WOW-NC               1:36.14    1:32.41  
                  41.25     1:32.41 (51.16)                                        
 14 Nia D Lewis               11 GFSC-NC              1:41.06    1:38.92  
                  45.65     1:38.92 (53.27)                                        
 15 Alex A Shelton            11 WOW-NC               1:43.44    1:41.39  
                  45.77     1:41.39 (55.62)                                        
 16 Helen G Bennington        11 WOW-NC                    NT    1:45.66  
                  48.51     1:45.66 (57.15)                                        
 -- Allie M Kugatow           12 WOW-NC                    NT         DQ  
                  46.54        DQ (1:07.99)                                        
 
Event 12  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jace W Edwards            12 CFAC-NC              1:02.83    1:02.48  
                  29.43     1:02.48 (33.05)                                        
  2 Tate R Bacon              12 GFSC-NC              1:14.89    1:09.86  
                  31.94     1:09.86 (37.92)                                        
  3 Yates A Kirby             12 WOW-NC               1:14.01    1:11.14  
                  32.56     1:11.14 (38.58)                                        
  4 David G Quaresma          12 GFSC-NC              1:16.37    1:12.56  
                  34.37     1:12.56 (38.19)                                        
  5 Ryan C Langtry            11 WOW-NC               1:19.46    1:15.48  
                  35.31     1:15.48 (40.17)                                        
  6 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC               1:16.68    1:15.87  
                  34.94     1:15.87 (40.93)                                        
  7 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC              1:17.14    1:17.76  
                  35.92     1:17.76 (41.84)                                        
  8 Cian D Post               11 WOW-NC                    NT    1:36.24  
                  44.84     1:36.24 (51.40)                                        
  9 Shane M Reid              12 Riptides-SC               NT    1:43.86  
                  45.03     1:43.86 (58.83)                                        
 -- Porter W Cockrum          12 WOW-NC                    NT         DQ  
                  48.62          DQ (56.26)                                        
 
Event 13  Girls 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callie D Parkes           13 WOW-NC               1:01.53    1:00.64  
                  27.71     1:00.64 (32.93)                                        
  2 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          1:01.94    1:02.07  
                  28.58     1:02.07 (33.49)                                        
  3 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC              1:03.55    1:04.00  
                  29.77     1:04.00 (34.23)                                        
  4 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               1:04.78    1:04.92  
                  29.88     1:04.92 (35.04)                                        
  5 Jenna M Grill             13 WOW-NC               1:06.91    1:06.09  
                  28.61     1:06.09 (37.48)                                        
  6 Emily A Ball              14 CFAC-NC              1:08.66    1:06.51  
                  31.38     1:06.51 (35.13)                                        
  7 Danielle H Hirsch         13 GFSC-NC              1:07.69    1:07.01  
                  29.33     1:07.01 (37.68)                                        
  8 Paige M Phillips          14 WOW-NC               1:07.07    1:08.31  
                  30.99     1:08.31 (37.32)                                        
  9 Jenna L Pellizzari        14 WOW-NC               1:08.43    1:08.56  
                  31.86     1:08.56 (36.70)                                        
 10 Elliot E Wells            13 WOW-NC               1:08.33    1:08.84  
                  31.77     1:08.84 (37.07)                                        
 11 Avrie E Gutschenritter    13 CFAC-NC              1:08.86    1:12.11  
                  32.21     1:12.11 (39.90)                                        
 12 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              1:11.94    1:13.32  
                  33.20     1:13.32 (40.12)                                        
 13 Abby V Fairchild          14 WOW-NC               1:13.96    1:13.65  
                  33.33     1:13.65 (40.32)                                        
 14 Abigail A Stevens         14 STAR-NC              1:12.82    1:14.43  
                  34.57     1:14.43 (39.86)                                        
 15 Maren W Howard            13 WOW-NC               1:16.32    1:18.59  
                  34.69     1:18.59 (43.90)                                        
 16 Bailey L Hughes           13 WOW-NC               1:17.67    1:19.75  
                  35.77     1:19.75 (43.98)                                        
 17 Hannah K Catalone         13 WOW-NC                    NT    1:20.66  
                  35.12     1:20.66 (45.54)                                        
 
Event 13  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenzie E White          16 BAC-NC               1:00.89    1:01.55  
                  28.21     1:01.55 (33.34)                                        
  2 Mary M Wells              15 WOW-NC               1:04.10    1:03.53  
                  29.28     1:03.53 (34.25)                                        
  3 Kate B Pottle             16 CFAC-NC              1:02.99    1:07.11  
                  30.72     1:07.11 (36.39)                                        
  4 Aubrey Ella E Hyldahl     15 WOW-NC               1:09.62    1:07.44  
                  30.97     1:07.44 (36.47)                                        
  5 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          1:08.04    1:07.63  
                  31.74     1:07.63 (35.89)                                        
  6 Morgan E Dodson           16 STAR-NC              1:04.62    1:08.41  
                  31.78     1:08.41 (36.63)                                        
  7 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC              1:05.83    1:10.49  
                  32.33     1:10.49 (38.16)                                        
  8 Evanne M Mercer           18 CFAC-NC              1:12.62    1:13.28  
                  33.50     1:13.28 (39.78)                                        
  9 Sarah A Barbee            15 BAC-NC               1:12.62    1:14.75  
                  33.44     1:14.75 (41.31)                                        
 10 Kylie A Baker             17 CFAC-NC              1:20.37    1:17.21  
                  36.76     1:17.21 (40.45)                                        
 11 Emma H Godwin             16 STAR-NC              1:11.82    1:17.66  
                  35.18     1:17.66 (42.48)                                        
 12 Kelly M Allen             15 STAR-NC              1:18.56    1:18.04  
                  35.00     1:18.04 (43.04)                                        
 13 Bree D Keller             16 WOW-NC               1:20.78    1:18.28  
                  35.81     1:18.28 (42.47)                                        
 14 Katye M Fields            17 STAR-NC                   NT    1:20.32  
                  38.44     1:20.32 (41.88)                                        
 15 Gracie C Meier            15 WOW-NC               1:18.44    1:21.61  
                  35.60     1:21.61 (46.01)                                        
 16 Anna S Whaley             16 CFAC-NC                   NT    1:33.09  
 
Event 14  Boys 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evan N Kirby              14 WOW-NC                 56.95      57.92  
                  26.94       57.92 (30.98)                                        
  2 Pati D Furbay             13 CFAC-NC              1:00.68    1:01.23  
                  28.80     1:01.23 (32.43)                                        
  3 Cameron C Lesko           14 WOW-NC               1:03.47    1:02.43  
                  29.62     1:02.43 (32.81)                                        
  4 Logan L Butner            13 WOW-NC               1:04.72    1:04.73  
                  30.55     1:04.73 (34.18)                                        
  5 Matthew Z Luo             13 WOW-NC               1:13.92    1:12.85  
                  33.33     1:12.85 (39.52)                                        
  6 Luke W Boldt              14 BAC-NC               1:11.64    1:14.34  
                  33.61     1:14.34 (40.73)                                        
  7 Cooper C Hyldahl          13 WOW-NC               1:16.68    1:15.96  
                  35.06     1:15.96 (40.90)                                        
  8 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC          1:43.37    1:33.59  
                  42.20     1:33.59 (51.39)                                        
 
Event 14  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffrey P Settlemyre      15 WOW-NC                 56.73      54.57  
                  25.44       54.57 (29.13)                                        
  2 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC                 52.77      54.78  
                  25.57       54.78 (29.21)                                        
  3 Michael S Dockham         17 STAR-NC                54.37      57.67  
                  26.81       57.67 (30.86)                                        
  4 Christopher G Zack        17 WOW-NC                 58.37      58.23  
                  26.83       58.23 (31.40)                                        
  5 Matt M Anselmo            16 BAC-NC                 56.64      59.49  
                  27.32       59.49 (32.17)                                        
  6 Owen T Bell               16 BAC-NC               1:03.42    1:01.60  
                  28.11     1:01.60 (33.49)                                        
  7 Devin M Brewbaker         17 STAR-NC                58.78    1:01.82  
                  28.62     1:01.82 (33.20)                                        
  8 Tommy J Fallon            17 BAC-NC               1:02.38    1:02.50  
                  29.66     1:02.50 (32.84)                                        
  9 Bobby J Langtry           15 WOW-NC               1:03.86    1:03.28  
                  29.56     1:03.28 (33.72)                                        
 10 Porter P Hedge            15 CFAC-NC              1:06.45    1:07.17  
                  30.77     1:07.17 (36.40)                                        
 -- Elijah E Fields           15 CFAC-NC              1:09.12         DQ  
                  31.42          DQ (35.11)                                        
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC                33.59      33.82  
  2 Isabella G Batson         12 WOW-NC                 34.51      34.23  
  3 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC                 35.77      34.77  
  4 Leah P Murtagh            11 WOW-NC                 35.95      34.89  
  5 Macy Myott                12 CFAC-NC                37.12      34.92  
  6 Austin M Gerock           11 WOW-NC                 38.25      35.82  
  7 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC                 36.88      36.00  
  8 Ella R Habib              11 Riptides-SC            36.76      36.23  
  9 Ava G Riggs               12 GFSC-NC                36.78      36.94  
 10 Emily S Melton            12 GFSC-NC                36.59      37.01  
 11 Uma L Volety              12 WOW-NC                 37.06      37.36  
 12 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC                38.20      37.38  
 13 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC            36.19      37.57  
 14 Ella N Speir              11 Riptides-SC            36.80      37.72  
 15 Nia D Lewis               11 GFSC-NC                39.93      38.05  
 16 Desiree R Dixon           12 WOW-NC                 38.30      38.29  
 17 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC            39.70      38.50  
 18 Ireland K Rose            11 Riptides-SC            39.84      39.06  
 19 Maia D Cankurtaran        11 WOW-NC                 40.45      39.59  
 20 Jalynn N Sneed            11 BAC-NC                 40.43      39.81  
 21 Peyton E Neathery         12 WOW-NC                 40.34      40.13  
 22 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC                 40.19      40.22  
 23 Allie M Kugatow           12 WOW-NC                 44.28      40.93  
 24 Madison D Dean            12 BAC-NC                 48.27      43.72  
 25 Aria L Jacobsen           11 BAC-NC                 44.59      43.73  
 26 Helen G Bennington        11 WOW-NC                 43.98      43.82  
 27 Talita M Oliveira         11 BAC-NC                 48.78      46.91  
 28 Reagan T Streeter         11 BAC-NC                 53.36      48.09  
 29 Abbey G Collins           11 CFAC-NC                45.68      49.71  
 30 Kate F Reiniche           11 WOW-NC                 57.83      52.60  
 -- Abigail H Denton          12 GFSC-NC              1:18.90         DQ  
 -- Lucy E Bonney             11 WOW-NC                    NT         DQ  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tate R Bacon              12 GFSC-NC                30.65      30.71  
  2 Will J Sterrett           12 WOW-NC                 31.23      30.85  
  3 Gideon L Fields           12 CFAC-NC                34.12      32.07  
  4 Sean T Setzer             11 WOW-NC                 36.07      33.59  
  5 Ryan C Langtry            11 WOW-NC                 34.61      34.76  
  6 Yates A Kirby             12 WOW-NC                 39.18      35.49  
  7 Lane L Durham             11 WOW-NC                 35.85      35.75  
  8 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC                37.03      37.74  
  9 Cian D Post               11 WOW-NC                 38.05      38.02  
 10 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC                 37.21      38.06  
 11 Patrick J Boldt           11 BAC-NC                 42.28      40.42  
 12 Porter W Cockrum          12 WOW-NC                 41.85      42.27  
 13 Deacon T Ball             11 CFAC-NC                38.94      42.79  
 14 Elijah W Ball             12 CFAC-NC                44.86      43.27  
 15 Shane M Reid              12 Riptides-SC            47.35      44.50  
 16 Carter A Maggard          11 BAC-NC                 48.46      44.69  
 17 Nathan L Eberhardt        12 WOW-NC                 47.13      46.03  
 18 Andrew N Pace             11 BAC-NC                 53.04      50.56  
 19 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC            58.01      51.23  
 20 Bradley T Jaynes          11 BAC-NC               1:03.12    1:04.21  
 
Event 17  Girls 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          2:15.79    2:21.01  
                  32.11     1:07.42 (35.31)     1:44.52 (37.10)     2:21.01 (36.49)
  2 Ellie G Hannum            14 WOW-NC               2:27.38    2:26.12  
                  32.88     1:09.02 (36.14)     1:48.04 (39.02)     2:26.12 (38.08)
  3 Liz A Boldt               13 BAC-NC               2:24.61    2:26.24  
                  33.25     1:10.64 (37.39)     1:49.28 (38.64)     2:26.24 (36.96)
  4 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC              2:27.36    2:26.43  
                  34.26     1:11.81 (37.55)     1:49.69 (37.88)     2:26.43 (36.74)
  5 Avrie E Gutschenritter    13 CFAC-NC                   NT    2:27.79  
                  34.99     1:12.12 (37.13)     1:50.81 (38.69)     2:27.79 (36.98)
  5 Caroline E Prather        12 GFSC-NC              2:27.52    2:27.79  
                  35.05     1:12.07 (37.02)     1:49.92 (37.85)     2:27.79 (37.87)
  7 Danielle H Hirsch         13 GFSC-NC              2:31.62    2:28.21  
                  34.64     1:11.48 (36.84)     1:49.89 (38.41)     2:28.21 (38.32)
  8 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              2:24.35    2:32.91  
                  35.64     1:13.99 (38.35)     1:53.46 (39.47)     2:32.91 (39.45)
  9 Bailey L Hughes           13 WOW-NC               2:46.75    2:44.64  
                  38.50     1:20.32 (41.82)     2:03.86 (43.54)     2:44.64 (40.78)
 10 Leah P Murtagh            11 WOW-NC                    NT    2:48.56  
                  40.10     1:23.18 (43.08)     2:07.02 (43.84)     2:48.56 (41.54)
 11 Uma L Volety              12 WOW-NC                    NT    2:54.79  
                  42.37     1:27.82 (45.45)     2:13.16 (45.34)     2:54.79 (41.63)
 12 Kinsey A Ginsberg         12 WOW-NC                    NT    2:54.99  
                  41.88     1:25.99 (44.11)     2:11.40 (45.41)     2:54.99 (43.59)
 -- Maren W Howard            13 WOW-NC               2:30.06         DQ  
                  35.52     1:13.09 (37.57)        DQ (1:16.58)                    
 
Event 17  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenzie E White          16 BAC-NC               2:13.92    2:15.78  
                  32.21     1:05.41 (33.20)     1:40.15 (34.74)     2:15.78 (35.63)
  2 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          2:35.72    2:37.16  
                  36.75     1:16.27 (39.52)     1:57.20 (40.93)     2:37.16 (39.96)
 
Event 18  Boys 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pati D Furbay             13 CFAC-NC              2:09.47    2:06.92  
                  30.59     1:02.49 (31.90)     1:34.61 (32.12)     2:06.92 (32.31)
  2 Andrew D Eberhardt        14 WOW-NC               2:15.01    2:10.27  
                  29.24     1:01.25 (32.01)     1:35.11 (33.86)     2:10.27 (35.16)
  3 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC              2:15.23    2:15.08  
                  33.65     1:07.71 (34.06)     1:41.64 (33.93)     2:15.08 (33.44)
  4 Feodor Mejouev            14 WOW-NC               2:28.21    2:18.48  
                  31.59     1:05.95 (34.36)     1:42.61 (36.66)     2:18.48 (35.87)
  5 Evan N Kirby              14 WOW-NC               2:30.71    2:30.14  
                  34.79     1:12.11 (37.32)     1:51.48 (39.37)     2:30.14 (38.66)
  6 Evan J Stuck              11 WOW-NC                    NT    2:37.20  
                  36.59     1:16.54 (39.95)     1:57.34 (40.80)     2:37.20 (39.86)
  7 Matthew Z Luo             13 WOW-NC               2:44.63    2:44.77  
                  37.97     1:20.29 (42.32)     2:04.05 (43.76)     2:44.77 (40.72)
 -- Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC               NT         DQ  
                  43.39                             2:21.20 ( )          DQ (49.06)
 
Event 18  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffrey P Settlemyre      15 WOW-NC               2:05.07    1:58.21  
                  28.07       57.66 (29.59)     1:28.20 (30.54)     1:58.21 (30.01)
  2 Fisher M Heffron          15 WOW-NC               2:06.78    2:03.80  
                  29.62     1:00.73 (31.11)     1:32.52 (31.79)     2:03.80 (31.28)
  3 Patrick C Heffron         17 WOW-NC               2:17.22    2:09.11  
                  30.03     1:02.20 (32.17)     1:36.13 (33.93)     2:09.11 (32.98)
  4 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          2:19.56    2:17.79  
                  32.00     1:06.54 (34.54)     1:42.04 (35.50)     2:17.79 (35.75)
  5 Bobby J Langtry           15 WOW-NC               2:21.03    2:18.10  
                  33.49     1:09.17 (35.68)     1:44.89 (35.72)     2:18.10 (33.21)
  6 Adam J Vitt               16 WOW-NC               2:27.39    2:18.79  
                  33.93     1:09.22 (35.29)     1:45.19 (35.97)     2:18.79 (33.60)
 
Event 19  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Avery M Bishop            12 BAC-NC               1:22.64    1:20.42  
                  37.17     1:20.42 (43.25)                                        
  2 Caroline E Prather        12 GFSC-NC              1:26.29    1:23.33  
                  39.27     1:23.33 (44.06)                                        
  3 Lucy E Bonney             11 WOW-NC               1:29.87    1:27.85  
                  41.23     1:27.85 (46.62)                                        
  4 Peyton E Neathery         12 WOW-NC               1:34.57    1:34.73  
                  44.21     1:34.73 (50.52)                                        
  5 Jalynn N Sneed            11 BAC-NC               1:45.49    1:36.81  
                  44.98     1:36.81 (51.83)                                        
  6 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC          1:38.66    1:36.89  
                  46.71     1:36.89 (50.18)                                        
  7 Aria L Jacobsen           11 BAC-NC               1:36.13    1:38.71  
                  46.98     1:38.71 (51.73)                                        
  8 Austin M Gerock           11 WOW-NC               1:37.57    1:38.99  
                  46.77     1:38.99 (52.22)                                        
  9 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC          1:43.53    1:41.20  
                  48.74     1:41.20 (52.46)                                        
 10 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC                    NT    1:41.84  
                  48.19     1:41.84 (53.65)                                        
 11 Emily S Melton            12 GFSC-NC              1:37.92    1:42.15  
                  47.27     1:42.15 (54.88)                                        
 12 Nia D Lewis               11 GFSC-NC              1:48.63    1:44.71  
                  50.27     1:44.71 (54.44)                                        
 13 Allie M Kugatow           12 WOW-NC               1:49.96    1:45.53  
                  49.94     1:45.53 (55.59)                                        
 14 Helen G Bennington        11 WOW-NC               1:48.76    1:48.82  
                  51.79     1:48.82 (57.03)                                        
 15 Kate F Reiniche           11 WOW-NC               1:58.13    1:50.10  
                  51.67     1:50.10 (58.43)                                        
 16 Alex A Shelton            11 WOW-NC               1:58.21    1:57.51  
                  55.09   1:57.51 (1:02.42)                                        
 17 Talita M Oliveira         11 BAC-NC               2:03.57    1:59.82  
                  55.32   1:59.82 (1:04.50)                                        
 18 Reagan T Streeter         11 BAC-NC               2:15.99    2:00.16  
                  57.06   2:00.16 (1:03.10)                                        
 -- Maia D Cankurtaran        11 WOW-NC               1:33.62         DQ  
                  43.86          DQ (51.55)                                        
 -- Madison D Dean            12 BAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gideon L Fields           12 CFAC-NC              1:20.47    1:12.81  
                  34.40     1:12.81 (38.41)                                        
  2 Jace W Edwards            12 CFAC-NC              1:23.10    1:15.90  
                  35.43     1:15.90 (40.47)                                        
  3 Will J Sterrett           12 WOW-NC               1:21.05    1:18.75  
                  37.34     1:18.75 (41.41)                                        
  4 Yates A Kirby             12 WOW-NC               1:27.64    1:28.59  
                  42.09     1:28.59 (46.50)                                        
  5 David G Quaresma          12 GFSC-NC              1:30.11    1:30.81  
                  42.05     1:30.81 (48.76)                                        
  6 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC              1:35.67    1:35.24  
                  45.69     1:35.24 (49.55)                                        
  7 Patrick J Boldt           11 BAC-NC               1:46.11    1:37.77  
                  44.92     1:37.77 (52.85)                                        
  8 Elijah W Ball             12 CFAC-NC              1:54.06    1:40.08  
                  46.88     1:40.08 (53.20)                                        
  9 Cian D Post               11 WOW-NC               1:44.74    1:42.19  
                  49.06     1:42.19 (53.13)                                        
 10 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC               1:40.32    1:43.68  
                  48.77     1:43.68 (54.91)                                        
 11 Deacon T Ball             11 CFAC-NC              1:45.73    1:45.48  
                  48.61     1:45.48 (56.87)                                        
 12 Carter A Maggard          11 BAC-NC                    NT    1:54.09  
                  52.58   1:54.09 (1:01.51)                                        
 13 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC          2:08.82    1:55.97  
                  53.80   1:55.97 (1:02.17)                                        
 14 Porter W Cockrum          12 WOW-NC                    NT    1:57.99  
                  54.32   1:57.99 (1:03.67)                                        
 15 Nathan L Eberhardt        12 WOW-NC                    NT    1:58.49  
                  55.84   1:58.49 (1:02.65)                                        
 16 Shane M Reid              12 Riptides-SC          2:04.47    2:03.99  
                  59.51   2:03.99 (1:04.48)                                        
 -- Bradley T Jaynes          11 BAC-NC                    NT         DQ  
                1:08.11        DQ (1:16.82)                                        
 
Event 21  Girls 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               2:28.68    2:26.49  
                  33.16     1:10.77 (37.61)     1:48.39 (37.62)     2:26.49 (38.10)
  2 Emma C Johnson            13 WOW-NC               2:37.57    2:37.61  
                  34.05     1:13.59 (39.54)     1:55.31 (41.72)     2:37.61 (42.30)
  3 Desiree R Dixon           12 WOW-NC               2:54.32    2:57.20  
                  39.42     1:25.01 (45.59)     2:13.39 (48.38)     2:57.20 (43.81)
  4 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              2:47.68    2:58.51  
                  39.42     1:25.10 (45.68)     2:12.03 (46.93)     2:58.51 (46.48)
  5 Ireland K Rose            11 Riptides-SC          3:14.24    3:10.61  
                  43.09     1:31.91 (48.82)     2:21.58 (49.67)     3:10.61 (49.03)
  6 Haley J Wood              13 WOW-NC               3:21.06    3:19.20  
                  45.51     1:35.96 (50.45)     2:27.58 (51.62)     3:19.20 (51.62)
  7 Uma L Volety              12 WOW-NC               3:19.32    3:20.49  
                  45.30     1:35.96 (50.66)     2:29.43 (53.47)     3:20.49 (51.06)
  8 Adelaide B Oliveira       13 BAC-NC               3:33.13    3:26.31  
                  48.48     1:41.80 (53.32)     2:34.86 (53.06)     3:26.31 (51.45)
 
Event 21  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evanne M Mercer           18 CFAC-NC              2:42.26    2:45.71  
                  37.67     1:19.92 (42.25)     2:03.03 (43.11)     2:45.71 (42.68)
  2 Emma G Denton             15 GFSC-NC              2:48.08    2:49.05  
                  37.40     1:19.74 (42.34)     2:03.38 (43.64)     2:49.05 (45.67)
  3 Morgan E Dodson           16 STAR-NC              2:44.59    2:50.00  
                  38.49     1:21.91 (43.42)     2:05.94 (44.03)     2:50.00 (44.06)
  4 Bree D Keller             16 WOW-NC               2:54.57    2:50.75  
                  38.44     1:21.64 (43.20)     2:06.56 (44.92)     2:50.75 (44.19)
  5 Hannah M Scharf           16 BAC-NC               2:54.56    2:50.95  
                  38.07     1:20.87 (42.80)     2:05.05 (44.18)     2:50.95 (45.90)
  6 Jocelyn I Savard          15 WOW-NC               3:02.76    2:59.51  
                  38.35     1:22.77 (44.42)     2:11.38 (48.61)     2:59.51 (48.13)
  7 Elizabeth M Palmquist     17 BAC-NC               3:06.99    3:07.18  
                  41.77     1:28.65 (46.88)     2:18.61 (49.96)     3:07.18 (48.57)
  8 Ally F Miller             16 BAC-NC                    NT    4:10.32  
                  58.53   2:01.12 (1:02.59)   3:06.37 (1:05.25)   4:10.32 (1:03.95)
 -- Zoe M Rowland             15 BAC-NC                    NT         DQ  
                  46.99     1:38.52 (51.53)     2:31.93 (53.41)          DQ (53.34)
 
Event 22  Boys 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan L Butner            13 WOW-NC               2:28.21    2:29.81  
                  33.90     1:12.82 (38.92)     1:53.10 (40.28)     2:29.81 (36.71)
  2 Noah E Rowland            13 BAC-NC               2:42.61    2:34.97  
                  34.01     1:13.25 (39.24)     1:53.77 (40.52)     2:34.97 (41.20)
  3 Feodor Mejouev            14 WOW-NC               2:38.53    2:35.47  
                  33.72     1:12.97 (39.25)     1:53.97 (41.00)     2:35.47 (41.50)
  4 Jack X Huo                13 CFAC-NC              3:08.69    2:47.78  
                  36.86     1:19.37 (42.51)     2:03.34 (43.97)     2:47.78 (44.44)
  5 Sean T Setzer             11 WOW-NC                    NT    2:56.66  
                  39.00     1:24.29 (45.29)     2:10.00 (45.71)     2:56.66 (46.66)
  6 Luke T Dixon              14 BAC-NC                    NT    3:16.51  
                  44.39     1:33.82 (49.43)     2:25.63 (51.81)     3:16.51 (50.88)
  7 Luke N Walker             13 BAC-NC                    NT    3:58.99  
                  52.36   1:55.11 (1:02.75)   2:57.46 (1:02.35)   3:58.99 (1:01.53)
 -- Max M Smith               13 BAC-NC                    NT         DQ  
                  55.39   1:59.18 (1:03.79)        DQ (2:11.58)                    
 
Event 22  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC               2:09.39    2:17.67  
                  30.88     1:05.20 (34.32)     1:41.07 (35.87)     2:17.67 (36.60)
  2 Jeremy T Lalumondier      17 STAR-NC              2:16.70    2:20.12  
                  31.42     1:06.03 (34.61)     1:42.10 (36.07)     2:20.12 (38.02)
  3 Michael S Dockham         17 STAR-NC              2:11.23    2:27.00  
                  32.50     1:09.89 (37.39)     1:48.64 (38.75)     2:27.00 (38.36)
  4 Matt M Anselmo            16 BAC-NC               2:18.28    2:29.28  
                  32.86     1:10.59 (37.73)     1:49.49 (38.90)     2:29.28 (39.79)
  5 Porter P Hedge            15 CFAC-NC              2:39.09    2:35.05  
                  34.95     1:13.58 (38.63)     1:54.61 (41.03)     2:35.05 (40.44)
  6 Devin M Brewbaker         17 STAR-NC              2:36.79    2:35.58  
                  35.11     1:14.99 (39.88)     1:55.11 (40.12)     2:35.58 (40.47)
  7 Elijah E Fields           15 CFAC-NC              2:46.84    2:35.99  
                  35.92     1:16.35 (40.43)     1:56.86 (40.51)     2:35.99 (39.13)
  8 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          2:41.00    2:44.74  
                  35.25     1:18.45 (43.20)     2:01.11 (42.66)     2:44.74 (43.63)
  9 Samuel Z Oliveira         15 BAC-NC               3:02.33    2:58.99  
                  38.97     1:24.46 (45.49)     2:11.38 (46.92)     2:58.99 (47.61)
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Avery M Bishop            12 BAC-NC                 27.38      28.28  
  2 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC                27.58      28.65  
  3 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC                 30.57      29.65  
  4 Ava G Riggs               12 GFSC-NC                29.33      29.66  
  5 Macy Myott                12 CFAC-NC                29.84      29.88  
  6 Isabella G Batson         12 WOW-NC                 29.41      30.27  
  7 Leah P Murtagh            11 WOW-NC                 30.18      30.32  
  8 Kinsey A Ginsberg         12 WOW-NC                 30.16      30.57  
  9 Emily S Melton            12 GFSC-NC                29.74      31.06  
 10 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC                 30.92      31.27  
 11 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC                31.45      31.65  
 12 Maia D Cankurtaran        11 WOW-NC                 31.43      31.81  
 13 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC            35.40      32.01  
 14 Ella R Habib              11 Riptides-SC            32.23      33.08  
 15 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC            33.52      33.09  
 16 Lucy E Bonney             11 WOW-NC                 33.25      33.16  
 17 Ella N Speir              11 Riptides-SC            31.36      33.25  
 18 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC                 33.44      33.82  
 19 Ireland K Rose            11 Riptides-SC            34.26      33.95  
 20 Peyton E Neathery         12 WOW-NC                 32.86      34.27  
 21 Jalynn N Sneed            11 BAC-NC                 33.62      34.59  
 22 Nia D Lewis               11 GFSC-NC                33.66      34.62  
 23 Alex A Shelton            11 WOW-NC                 36.28      35.48  
 24 Desiree R Dixon           12 WOW-NC                 33.69      36.26  
 25 Allie M Kugatow           12 WOW-NC                 37.23      36.75  
 26 Madison D Dean            12 BAC-NC                 36.61      37.66  
 27 Helen G Bennington        11 WOW-NC                 38.34      37.91  
 28 Reagan T Streeter         11 BAC-NC                 49.65      38.01  
 29 Kate F Reiniche           11 WOW-NC                 41.18      38.98  
 30 Aria L Jacobsen           11 BAC-NC                 36.09      39.09  
 31 Abbey G Collins           11 CFAC-NC                37.25      39.54  
 32 Talita M Oliveira         11 BAC-NC                 39.39      39.72  
 33 Abigail H Denton          12 GFSC-NC              1:06.30    1:07.68  
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tate R Bacon              12 GFSC-NC                25.65      25.69  
  2 Jace W Edwards            12 CFAC-NC                25.63      25.84  
  3 Will J Sterrett           12 WOW-NC                 26.58      26.32  
  4 Gideon L Fields           12 CFAC-NC                28.40      27.30  
  5 David G Quaresma          12 GFSC-NC                28.84      28.57  
  6 Yates A Kirby             12 WOW-NC                 29.37      29.81  
  7 Ryan C Langtry            11 WOW-NC                 30.97      29.86  
  8 Lane L Durham             11 WOW-NC                 30.13      30.24  
  9 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC                30.92      30.80  
 10 Evan J Stuck              11 WOW-NC                 30.37      30.85  
 11 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC                 31.78      33.16  
 12 Patrick J Boldt           11 BAC-NC                 33.45      33.62  
 13 Elijah W Ball             12 CFAC-NC                35.58      33.87  
 14 Porter W Cockrum          12 WOW-NC                 37.02      35.73  
 15 Cian D Post               11 WOW-NC                 32.90      37.01  
 16 Shane M Reid              12 Riptides-SC            42.36      37.73  
 17 Andrew N Pace             11 BAC-NC                 38.18      37.90  
 18 Carter A Maggard          11 BAC-NC                 43.88      37.95  
 19 Nathan L Eberhardt        12 WOW-NC                 38.56      38.35  
 20 Deacon T Ball             11 CFAC-NC                35.54      38.69  
 21 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC            49.59      39.90  
 22 Bradley T Jaynes          11 BAC-NC                 51.81    1:01.99  
 
Event 25  Girls 14 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenna M Grill             13 WOW-NC                 26.49      25.47  
  2 Callie D Parkes           13 WOW-NC                 26.19      25.79  
  3 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC            26.68      25.97  
  4 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC                26.80      26.96  
  5 Liz A Boldt               13 BAC-NC                 27.91      27.43  
  6 Paige M Phillips          14 WOW-NC                 26.86      27.52  
  7 Danielle H Hirsch         13 GFSC-NC                27.41      27.91  
  8 Jenna L Pellizzari        14 WOW-NC                 28.14      27.94  
  9 Avrie E Gutschenritter    13 CFAC-NC                28.83      28.56  
 10 Emma C Johnson            13 WOW-NC                 29.23      28.79  
 11 Abigail A Stevens         14 STAR-NC                27.98      29.01  
 12 Abby V Fairchild          14 WOW-NC                 28.43      29.11  
 13 Emily A Ball              14 CFAC-NC                28.16      29.15  
 14 Brooke N Denton           13 GFSC-NC                29.71      29.16  
 15 Elliot E Wells            13 WOW-NC                 28.74      29.33  
 16 Bailey L Hughes           13 WOW-NC                 30.66      30.52  
 17 Maren W Howard            13 WOW-NC                 29.12      30.67  
 18 Haley J Wood              13 WOW-NC                 32.18      31.83  
 19 Adelaide B Oliveira       13 BAC-NC                 33.94      32.65  
 20 Kathrine E Parks          14 BAC-NC                 36.59      32.90  
 
Event 25  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenzie E White          16 BAC-NC                 25.61      25.75  
  2 Mary M Wells              15 WOW-NC                 25.77      26.10  
  3 Kate B Pottle             16 CFAC-NC                25.66      26.69  
  4 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC                25.64      26.72  
  5 Danielle L Swiss          17 WOW-NC                 26.91      27.22  
  6 Hannah M Scharf           16 BAC-NC                 26.65      27.44  
  7 Aubrey Ella E Hyldahl     15 WOW-NC                 27.75      27.51  
  8 Emma H Godwin             16 STAR-NC                26.17      27.94  
  9 Emma G Denton             15 GFSC-NC                27.58      28.36  
 10 Anna S Whaley             16 CFAC-NC                29.16      28.45  
 11 Pearce E Lewis            15 WOW-NC                 29.89      28.64  
 12 Kailey M Habib            15 Riptides-SC            29.26      28.70  
 13 Bree D Keller             16 WOW-NC                 29.51      28.76  
 14 Morgan E Dodson           16 STAR-NC                27.47      28.85  
 15 Kylie A Baker             17 CFAC-NC                29.50      29.31  
 15 Elizabeth M Palmquist     17 BAC-NC                 29.33      29.31  
 17 Sarah A Barbee            15 BAC-NC                 29.75      29.36  
 18 Evanne M Mercer           18 CFAC-NC                28.53      29.67  
 19 Jocelyn I Savard          15 WOW-NC                 29.31      29.71  
 20 Kelly M Allen             15 STAR-NC                30.33      30.06  
 21 Gracie C Meier            15 WOW-NC                 30.45      30.49  
 22 Katye M Fields            17 STAR-NC                30.04      30.63  
 23 Ally F Miller             16 BAC-NC                 32.67      32.96  
 24 Zoe M Rowland             15 BAC-NC                 37.18      39.22  
 
Event 26  Boys 14 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew D Eberhardt        14 WOW-NC                 24.28      24.40  
  2 Pati D Furbay             13 CFAC-NC                24.43      24.88  
  3 Evan N Kirby              14 WOW-NC                 25.31      25.30  
  4 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC                24.94      25.48  
  5 Feodor Mejouev            14 WOW-NC                 25.97      26.24  
  6 Luke W Boldt              14 BAC-NC                 26.94      27.00  
  7 Noah E Rowland            13 BAC-NC                 26.66      27.12  
  8 Jack X Huo                13 CFAC-NC                27.59      27.22  
  9 Cameron C Lesko           14 WOW-NC                 27.30      27.31  
 10 Logan L Butner            13 WOW-NC                 28.33      27.40  
 11 Cooper C Hyldahl          13 WOW-NC                 29.11      28.92  
 12 Luke T Dixon              14 BAC-NC                 32.50      33.14  
 13 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC            34.10      35.29  
 14 Max M Smith               13 BAC-NC                 39.01      36.56  
 15 Luke N Walker             13 BAC-NC                 46.48      41.13  
 
Event 26  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC                 22.16      22.68  
  2 Christopher G Zack        17 WOW-NC                 24.12      22.97  
  3 Jeffrey P Settlemyre      15 WOW-NC                 23.56      23.46  
  4 Jeremy T Lalumondier      17 STAR-NC                23.14      24.07  
  5 Owen T Bell               16 BAC-NC                 23.55      24.08  
  6 Tommy J Fallon            17 BAC-NC                 23.76      24.09  
  7 Matt M Anselmo            16 BAC-NC                 23.67      24.23  
  8 Fisher M Heffron          15 WOW-NC                 23.99      24.36  
  9 Galen N Wilcox            16 CFAC-NC                24.92      24.62  
 10 Patrick C Heffron         17 WOW-NC                 25.47      24.74  
 11 Michael S Dockham         17 STAR-NC                23.27      24.76  
 12 Connor D Churchill        15 Riptides-SC            25.82      25.08  
 13 Adam J Vitt               16 WOW-NC                 26.22      25.48  
 14 Bobby J Langtry           15 WOW-NC                 26.07      25.68  
 15 Elijah E Fields           15 CFAC-NC                26.64      26.24  
 16 Samuel Z Oliveira         15 BAC-NC                 30.72      26.89  
 17 Porter P Hedge            15 CFAC-NC                26.30      27.05  
 
Event 27  Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belle B Pace               8 BAC-NC               2:58.06    3:05.00  
                  40.42     1:27.14 (46.72)   3:05.00 (1:37.86)                    
 
Event 27  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC              2:32.37    2:28.70  
                  33.86     1:11.70 (37.84)     1:51.29 (39.59)     2:28.70 (37.41)
  2 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC              2:42.47    2:36.27  
                  34.25     1:14.19 (39.94)     1:55.47 (41.28)     2:36.27 (40.80)
  3 Kelsey M Stuck             9 WOW-NC                    NT    3:00.18  
                  38.63     1:24.73 (46.10)     2:13.27 (48.54)     3:00.18 (46.91)
  4 Sara Paige P Harvey       10 WOW-NC                    NT    3:01.82  
                  40.48     1:27.71 (47.23)     2:15.61 (47.90)     3:01.82 (46.21)
  5 Eliana C Steele           10 WOW-NC                    NT    3:06.60  
                  42.93     1:32.10 (49.17)     2:20.12 (48.02)     3:06.60 (46.48)
  6 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC                   NT    3:08.63  
                  42.19     1:29.70 (47.51)     2:20.18 (50.48)     3:08.63 (48.45)
  7 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC                    NT    3:09.22  
                  41.40     1:29.97 (48.57)   3:09.22 (1:39.25)                    
 -- Kyla E Bartlett            9 WOW-NC                    NT         DQ  
                  44.52        DQ (2:58.66)                                        
 
Event 28  Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC              3:11.94    3:02.99  
                  40.22     1:29.82 (49.60)     2:18.81 (48.99)     3:02.99 (44.18)
  2 Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC               NT    5:01.84  
                1:07.52   2:26.16 (1:18.64)   3:45.57 (1:19.41)   5:01.84 (1:16.27)
 
Event 28  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC              2:26.24    2:25.70  
                  33.45     1:11.57 (38.12)     1:49.32 (37.75)     2:25.70 (36.38)
  2 Will E House               9 CFAC-NC              2:59.11    2:50.82  
                  36.76     1:20.56 (43.80)     2:07.54 (46.98)     2:50.82 (43.28)
  3 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                    NT    3:00.29  
                  40.28     1:28.21 (47.93)     2:15.09 (46.88)     3:00.29 (45.20)
  4 Maxim Mejouev             10 WOW-NC               3:15.90    3:17.61  
                  46.00     1:39.60 (53.60)     2:31.87 (52.27)     3:17.61 (45.74)
  5 Jackson Lewis              9 CFAC-NC                   NT    3:38.97  
                  51.20     1:50.30 (59.10)   2:50.56 (1:00.26)     3:38.97 (48.41)
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC                33.74      32.76  
  2 Madi A Joy                10 WOW-NC                 34.60      33.81  
  3 Abby R Forbes             10 CFAC-NC                35.47      34.34  
  4 Julia G Turner            10 GFSC-NC                36.52      35.03  
  5 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC                36.90      35.19  
  6 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC                35.49      35.89  
  7 Sarah S Pierson           10 WOW-NC                 37.72      37.08  
  8 Emileigh D Pace            9 BAC-NC                 45.63      41.52  
  9 Chandra R Robideaux        9 Riptides-SC            45.74      41.63  
 10 Aley E Williams           10 BAC-NC                 48.92      42.98  
 11 Lauren C Wood             10 WOW-NC                 44.96      44.43  
 12 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC                45.78      45.40  
 13 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC                 42.40      46.68  
 14 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC                 51.04      49.57  
 15 Skylar Santucci            9 WOW-NC                 56.81      50.12  
 16 Taylor S Sanderford        9 WOW-NC                 51.87      55.67  
 17 Ryley V Bajak             10 BAC-NC                    NT      58.11  
 -- Emma N Simmons             9 WOW-NC                    NT         DQ  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson C Hughes          10 WOW-NC                 35.15      32.94  
  2 Lawson W Brown             9 CFAC-NC                35.60      35.66  
  3 Clem C Camacho             9 CFAC-NC                39.95      36.04  
  4 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC                36.37      36.53  
  5 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                 43.74      42.11  
  6 Ethan E Overton           10 BAC-NC                 43.19      46.25  
  7 Will E House               9 CFAC-NC                47.98      47.32  
  8 Jackson Lewis              9 CFAC-NC                   NT      48.03  
  9 Evan S Sevast              9 BAC-NC                 55.18      49.09  
 10 Mason D Henry             10 BAC-NC                 51.70      50.37  
 11 Ryan J Reiniche            9 WOW-NC                 54.17      53.78  
 12 Jack C Hanson              9 WOW-NC                 56.51      55.09  
 13 William F Clayton         10 GFSC-NC                58.70      57.50  
 14 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC                    NT    1:02.87  
 15 Aiden M Smith             10 GFSC-NC              1:06.27    1:05.87  
 -- Cooper W Wert              9 WOW-NC               1:06.74         DQ  
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 18.23      17.83  
  2 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 20.24      19.94  
  3 Belle B Pace               8 BAC-NC                 20.29      20.02  
  4 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC                 19.56      20.55  
  5 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 20.37      21.63  
  6 Ava M Williams             8 BAC-NC                 23.73      22.30  
  7 Finley K Zeron             8 BAC-NC                 28.27      23.06  
  8 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                26.86      23.09  
  9 Harper E Gordon            8 BAC-NC                 27.41      23.24  
 10 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                23.24      26.11  
 11 Mackenzie M Carroll        8 WOW-NC                 28.13      26.71  
 12 Abigail G Long             8 BAC-NC                 29.65      26.72  
 13 Violet M Derry             8 WOW-NC                 25.52      27.37  
 14 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                 36.23      27.84  
 15 Skyleigh F Averitt         6 Riptides-SC               NT      28.83  
 16 Caroline G Morris          7 BAC-NC                    NT      30.29  
 17 Eliza A Johnson            7 WOW-NC                 31.68      30.65  
 18 Sydney K McElroy           7 WOW-NC                 36.46      31.56  
 19 JoJo T Harrington          7 WOW-NC                 37.99      34.53  
 20 Olivia T Pace              7 BAC-NC                 33.82      34.82  
 21 Charlotte A Carroll        6 WOW-NC                 36.27      35.44  
 22 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC                 49.48      42.03  
 23 Lucy Hastings              6 WOW-NC                 39.58      45.68  
 24 Maddy G Nicholson          6 WOW-NC                 39.98      46.32  
 -- Anna E Piepgrass           7 WOW-NC                    NT         DQ  
 -- Mylee N Sneed              6 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Asheford R House           6 CFAC-NC                37.12         DQ  
 -- Ainsley J Senter           6 BAC-NC                 34.14         DQ  
 -- Melina K Baynard           7 WOW-NC                    NT         DQ  
 -- Blakely S McMullan         5 BAC-NC                 43.82         DQ  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Avery A Butner             8 WOW-NC                 19.92      19.53  
  2 Scott C McFarland          8 WOW-NC                 25.19      21.76  
  3 Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 23.28      25.63  
  4 Jake A Boehmer             7 BAC-NC                    NT      26.44  
  5 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC                    NT      26.98  
  6 Wade W Payne               8 GFSC-NC                29.11      27.44  
  7 Bryan J Blair              7 CFAC-NC                   NT      31.13  
  8 William G Forbes           5 CFAC-NC                   NT    1:13.48  
 -- Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC               NT         DQ  
 -- Stephen M Keena            8 BAC-NC                 32.42         DQ  
 -- Jonah H Dettman            8 GFSC-NC                43.11         DQ  
 -- Chance M Bacon             6 GFSC-NC                42.11         DQ  
 -- James H McLean             7 WOW-NC                 31.73         DQ  
 
Event 33  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madi A Joy                10 WOW-NC               1:16.51    1:14.81  
                  36.94     1:14.81 (37.87)                                        
  2 Julia G Turner            10 GFSC-NC              1:20.70    1:16.18  
                  36.84     1:16.18 (39.34)                                        
  3 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC              1:21.21    1:19.84  
                  39.30     1:19.84 (40.54)                                        
  4 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC              1:19.31    1:19.93  
                  40.08     1:19.93 (39.85)                                        
  5 Abby R Forbes             10 CFAC-NC              1:20.11    1:21.25  
                  39.90     1:21.25 (41.35)                                        
  6 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC              1:28.16    1:23.39  
                  40.48     1:23.39 (42.91)                                        
  7 Sarah S Pierson           10 WOW-NC               1:31.20    1:26.26  
                  41.33     1:26.26 (44.93)                                        
  8 Sara Paige P Harvey       10 WOW-NC               1:34.74    1:32.52  
  9 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC               1:36.10    1:36.03  
                  48.11     1:36.03 (47.92)                                        
 10 Chandra R Robideaux        9 Riptides-SC          1:48.01    1:36.35  
 11 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC               1:38.79    1:37.59  
                  46.83     1:37.59 (50.76)                                        
 12 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC                   NT    1:45.13  
 13 Skylar Santucci            9 WOW-NC                    NT    1:45.81  
                  50.64     1:45.81 (55.17)                                        
 14 Ella N Senter              9 BAC-NC                    NT    1:51.20  
                  52.39     1:51.20 (58.81)                                        
 15 Amelia R Gilley            9 BAC-NC                    NT    1:54.92  
                  55.53     1:54.92 (59.39)                                        
 16 Taylor S Sanderford        9 WOW-NC                    NT    2:02.43  
 17 Ryley V Bajak             10 BAC-NC               2:15.31    2:05.50  
                  57.28   2:05.50 (1:08.22)                                        
 18 Raquel M Oliveira          9 BAC-NC                    NT    2:08.67  
                  57.19   2:08.67 (1:11.48)                                        
 19 Taylor N Dean             10 BAC-NC                    NT    2:27.98  
                1:07.45   2:27.98 (1:20.53)                                        
 -- Kyla E Bartlett            9 WOW-NC                    NT         DQ  
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC              1:17.54    1:18.91  
                  38.65     1:18.91 (40.26)                                        
  2 Lawson W Brown             9 CFAC-NC              1:23.32    1:21.91  
                  39.54     1:21.91 (42.37)                                        
  3 Maxim Mejouev             10 WOW-NC               1:44.26    1:41.71  
                  51.51     1:41.71 (50.20)                                        
  4 Aiden M Smith             10 GFSC-NC              1:55.35    1:48.81  
                  52.78     1:48.81 (56.03)                                        
  5 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC               1:56.21    1:55.63  
  6 Cooper W Wert              9 WOW-NC               2:07.25    1:57.34  
 -- Evan S Sevast              9 BAC-NC                    NT         DQ  
                  51.01          DQ (56.16)                                        
 -- Madden D Hayes            10 BAC-NC               2:17.93         DQ  
                1:02.48        DQ (1:07.25)                                        
 -- Jack C Hanson              9 WOW-NC               1:50.48         DQ  
                  50.43          DQ (52.04)                                        
 
Event 35  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belle B Pace               8 BAC-NC                 46.45      43.61  
  2 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 46.39      45.61  
  3 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 44.85      46.50  
  4 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                50.53      46.91  
  5 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 57.62      47.41  
  6 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                49.84      47.61  
  7 Tess A Caron               8 BAC-NC                 52.93      49.66  
  8 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC                 57.43      49.89  
  9 Sarah C Phillips           7 WOW-NC                 54.57      49.97  
 10 Ava M Williams             8 BAC-NC               1:05.78      50.13  
 11 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                 55.10      51.35  
 12 Violet M Derry             8 WOW-NC                 54.87      54.62  
 13 Olivia T Pace              7 BAC-NC                 56.26      56.29  
 14 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC               1:00.16      56.40  
 15 Harper E Gordon            8 BAC-NC                 57.36      57.06  
 16 Kelly A Phillips           6 WOW-NC                    NT      58.44  
 17 Skyleigh F Averitt         6 Riptides-SC            55.00      59.17  
 18 Abigail G Long             8 BAC-NC               1:03.25    1:00.18  
 19 Charlotte D Eickhoff       7 GFSC-NC              1:10.19    1:00.25  
 20 Caroline G Morris          7 BAC-NC                    NT    1:03.20  
 21 Eliza A Johnson            7 WOW-NC                    NT    1:03.31  
 22 Ainsley J Senter           6 BAC-NC               1:12.20    1:03.54  
 23 JoJo T Harrington          7 WOW-NC               1:06.36    1:03.65  
 24 Blakely S McMullan         5 BAC-NC               1:07.03    1:06.26  
 25 Anna E Piepgrass           7 WOW-NC                    NT    1:08.16  
 26 Sarah Charkoudian          5 CFAC-NC                   NT    1:35.52  
 -- Mylee N Sneed              6 BAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 36  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC                41.80      41.71  
  2 Avery A Butner             8 WOW-NC                 47.05      44.08  
  3 Scott C McFarland          8 WOW-NC                 49.61      48.48  
  4 Stephen M Keena            8 BAC-NC                 56.10      50.43  
  5 Jake A Boehmer             7 BAC-NC                 59.00      50.59  
  6 Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 54.40      54.19  
  7 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC               1:04.38      55.58  
  8 Bryan J Blair              7 CFAC-NC                   NT      58.10  
  9 Ralf C Henry               7 BAC-NC                    NT    1:21.68  
 -- Wade W Payne               8 GFSC-NC                50.32         DQ  
 -- Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC          1:16.96         DQ  
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC              1:29.37    1:28.09  
                  42.66     1:28.09 (45.43)                                        
  2 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC              1:31.34    1:29.38  
                  42.05     1:29.38 (47.33)                                        
  3 Madi A Joy                10 WOW-NC               1:36.41    1:34.76  
                  45.07     1:34.76 (49.69)                                        
  4 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC              1:47.67    1:37.32  
                  45.69     1:37.32 (51.63)                                        
  5 Sarah S Pierson           10 WOW-NC               1:42.65    1:40.79  
                  47.62     1:40.79 (53.17)                                        
  6 Sara Paige P Harvey       10 WOW-NC               1:47.65    1:43.86  
                  50.74     1:43.86 (53.12)                                        
  7 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC               1:46.70    1:48.56  
                  50.23     1:48.56 (58.33)                                        
  8 Lauren C Wood             10 WOW-NC               1:54.02    1:48.63  
                  51.60     1:48.63 (57.03)                                        
  9 Aley E Williams           10 BAC-NC               1:52.21    1:48.77  
                  51.68     1:48.77 (57.09)                                        
 10 Emileigh D Pace            9 BAC-NC               1:52.99    1:53.80  
                  53.32   1:53.80 (1:00.48)                                        
 11 Eliana C Steele           10 WOW-NC               1:52.29    1:55.23  
                  54.95   1:55.23 (1:00.28)                                        
 12 Chandra R Robideaux        9 Riptides-SC               NT    1:56.55  
                  54.92   1:56.55 (1:01.63)                                        
 13 Ella N Senter              9 BAC-NC               2:35.00    1:58.94  
                  53.21   1:58.94 (1:05.73)                                        
 14 Amelia R Gilley            9 BAC-NC                    NT    2:09.91  
 15 Taylor N Dean             10 BAC-NC                    NT    2:14.20  
                1:02.39   2:14.20 (1:11.81)                                        
 16 Ryley V Bajak             10 BAC-NC                    NT    2:18.04  
 17 Raquel M Oliveira          9 BAC-NC                    NT    2:23.67  
                1:05.00   2:23.67 (1:18.67)                                        
 -- Kayla A Ogden              9 BAC-NC                    NT         DQ  
                1:13.08        DQ (1:20.99)                                        
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson C Hughes          10 WOW-NC               1:33.50    1:30.68  
                  42.98     1:30.68 (47.70)                                        
  2 Clem C Camacho             9 CFAC-NC              1:38.92    1:32.24  
                  43.95     1:32.24 (48.29)                                        
  3 Will E House               9 CFAC-NC                   NT    1:44.60  
                  49.51     1:44.60 (55.09)                                        
  4 Mason D Henry             10 BAC-NC               1:59.99    1:51.86  
                  51.02   1:51.86 (1:00.84)                                        
  5 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC                    NT    1:56.56  
                  55.65   1:56.56 (1:00.91)                                        
  6 Evan S Sevast              9 BAC-NC                    NT    1:56.73  
                  56.43   1:56.73 (1:00.30)                                        
  7 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                    NT    1:56.86  
                  55.43   1:56.86 (1:01.43)                                        
  8 Maxim Mejouev             10 WOW-NC               1:56.76    1:59.83  
                  56.00   1:59.83 (1:03.83)                                        
  9 Ethan E Overton           10 BAC-NC               2:02.87    2:04.59  
                  55.76   2:04.59 (1:08.83)                                        
 10 William F Clayton         10 GFSC-NC              1:53.74    2:04.94  
                  57.73   2:04.94 (1:07.21)                                        
 11 Ryan J Reiniche            9 WOW-NC               2:07.30    2:08.59  
                1:00.69   2:08.59 (1:07.90)                                        
 12 Cooper W Wert              9 WOW-NC               2:12.22    2:14.30  
                1:03.52   2:14.30 (1:10.78)                                        
 13 Jack C Hanson              9 WOW-NC                    NT    2:30.37  
                1:11.40   2:30.37 (1:18.97)                                        
 -- Madden D Hayes            10 BAC-NC                    NT         DQ  
                1:07.31        DQ (1:17.12)                                        
 
Event 39  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 49.78      48.45  
  2 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                51.86      52.13  
  3 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                58.57      53.86  
  4 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 55.83      54.95  
  5 Tess A Caron               8 BAC-NC                 56.16      55.25  
  6 Ava M Williams             8 BAC-NC                 57.08      55.89  
  7 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 57.36      57.11  
  8 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC               1:01.11      58.51  
  9 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC               1:18.41    1:01.55  
 10 Sarah C Phillips           7 WOW-NC               1:03.86    1:01.60  
 11 Finley K Zeron             8 BAC-NC                    NT    1:03.04  
 12 Violet M Derry             8 WOW-NC               1:01.99    1:03.38  
 13 Kelly A Phillips           6 WOW-NC               1:05.24    1:03.92  
 14 Eliza A Johnson            7 WOW-NC               1:14.95    1:07.44  
 15 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC               1:18.00    1:09.30  
 16 Charlotte D Eickhoff       7 GFSC-NC              1:10.30    1:09.39  
 17 Caroline G Morris          7 BAC-NC                    NT    1:11.75  
 18 Sydney K McElroy           7 WOW-NC                    NT    1:12.30  
 19 Mylee N Sneed              6 BAC-NC                    NT    1:12.42  
 20 JoJo T Harrington          7 WOW-NC                    NT    1:24.12  
 -- Abigail G Long             8 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Harper E Gordon            8 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Asheford R House           6 CFAC-NC                   NT         DQ  
 -- Ainsley J Senter           6 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Isabel C Steele            7 WOW-NC                    NT         DQ  
 -- Blakely S McMullan         5 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Skyleigh F Averitt         6 Riptides-SC          1:14.47         DQ  
 
Event 40  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC                54.06      53.17  
  2 Scott C McFarland          8 WOW-NC                    NT      56.87  
  3 Avery A Butner             8 WOW-NC               1:02.10      57.43  
  4 Jake A Boehmer             7 BAC-NC               1:06.34    1:00.45  
  5 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC               1:21.83    1:02.34  
  6 Stephen M Keena            8 BAC-NC                    NT    1:02.58  
  7 Bryan J Blair              7 CFAC-NC                   NT    1:05.87  
 -- Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 51.46         DQ  
 -- Ralf C Henry               7 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC               NT         DQ  
 
Event 41  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC                30.27      30.99  
  2 Julia G Turner            10 GFSC-NC                31.15      31.03  
  3 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC                31.76      31.73  
  4 Madi A Joy                10 WOW-NC                 31.77      32.01  
  5 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC                31.35      32.27  
  6 Abby R Forbes             10 CFAC-NC                31.75      32.39  
  7 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC                33.18      32.53  
  8 Sarah S Pierson           10 WOW-NC                 34.23      34.57  
  9 Kelsey M Stuck             9 WOW-NC                 36.10      34.66  
 10 Chandra R Robideaux        9 Riptides-SC            33.76      35.21  
 11 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC                 38.67      37.61  
 12 Lauren C Wood             10 WOW-NC                 38.76      38.00  
 13 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC                40.89      38.36  
 14 Emileigh D Pace            9 BAC-NC                 36.58      38.60  
 15 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC                 38.76      40.08  
 16 Eliana C Steele           10 WOW-NC                 40.81      40.44  
 17 Taylor S Sanderford        9 WOW-NC                    NT      41.62  
 18 Aley E Williams           10 BAC-NC                 41.86      42.43  
 19 Amelia R Gilley            9 BAC-NC                 47.36      42.44  
 20 Kyla E Bartlett            9 WOW-NC                 44.91      43.74  
 21 Skylar Santucci            9 WOW-NC                 45.09      44.37  
 22 Ella N Senter              9 BAC-NC                 50.04      45.45  
 23 Ryley V Bajak             10 BAC-NC                 54.57      49.41  
 24 Raquel M Oliveira          9 BAC-NC                    NT      49.86  
 25 Taylor N Dean             10 BAC-NC                 57.62      54.70  
 26 Lisa R McLean              9 WOW-NC               1:01.22      55.54  
 27 Kayla A Ogden              9 BAC-NC               1:10.24      57.49  
 28 Emma N Simmons             9 WOW-NC                    NT      58.43  
 
Event 42  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson C Hughes          10 WOW-NC                 29.75      29.37  
  2 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC                31.12      31.63  
  3 Clem C Camacho             9 CFAC-NC                32.91      31.95  
  4 Ethan E Overton           10 BAC-NC                 35.39      33.40  
  5 Ryan M Boudreau            9 CAC-SC                 34.28      33.75  
  6 Lawson W Brown             9 CFAC-NC                34.85      33.88  
  7 Will E House               9 CFAC-NC                34.74      35.30  
  8 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                 37.13      35.81  
  9 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC                 37.13      37.78  
 10 William F Clayton         10 GFSC-NC                34.96      38.18  
 11 Maxim Mejouev             10 WOW-NC                 38.18      38.87  
 12 Mason D Henry             10 BAC-NC                 41.56      39.51  
 13 Jackson Lewis              9 CFAC-NC                   NT      40.24  
 14 Ty M Bacon                 9 GFSC-NC                40.46      43.04  
 15 Jack C Hanson              9 WOW-NC                 42.47      43.50  
 16 Evan S Sevast              9 BAC-NC                 42.79      43.87  
 17 Ryan J Reiniche            9 WOW-NC                 41.81      45.11  
 18 Cooper W Wert              9 WOW-NC                 44.40      45.85  
 19 Aiden M Smith             10 GFSC-NC                45.30      48.94  
 
Event 43  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 16.23      16.33  
  2 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 17.14      17.95  
  3 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC                 17.36      17.98  
  4 Belle B Pace               8 BAC-NC                 17.98      18.42  
  5 Tess A Caron               8 BAC-NC                 18.32      18.82  
  6 Ava M Williams             8 BAC-NC                 20.01      18.87  
  7 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                20.22      18.89  
  8 Finley K Zeron             8 BAC-NC                    NT      19.63  
  9 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                19.54      20.20  
 10 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 18.98      20.21  
 11 Violet M Derry             8 WOW-NC                 20.06      21.00  
 12 Harper E Gordon            8 BAC-NC                 22.74      21.24  
 13 Abigail G Long             8 BAC-NC                 23.61      21.56  
 13 Sarah C Phillips           7 WOW-NC                 20.88      21.56  
 15 Kelly A Phillips           6 WOW-NC                 23.38      22.50  
 16 Skyleigh F Averitt         6 Riptides-SC               NT      22.57  
 17 Sydney K McElroy           7 WOW-NC                 25.81      23.56  
 18 Charlotte D Eickhoff       7 GFSC-NC                23.29      23.61  
 19 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                 27.07      23.79  
 20 Mackenzie M Carroll        8 WOW-NC                 24.04      24.61  
 21 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC                 30.49      24.83  
 22 Isabel C Steele            7 WOW-NC                 30.03      26.49  
 23 Olivia T Pace              7 BAC-NC                 19.83      26.78  
 24 Eliza A Johnson            7 WOW-NC                 22.85      26.82  
 25 Caroline G Morris          7 BAC-NC                 27.35      27.12  
 26 Ainsley J Senter           6 BAC-NC                 23.37      27.33  
 27 Maddy G Nicholson          6 WOW-NC                 32.06      27.76  
 28 Anna E Piepgrass           7 WOW-NC                    NT      29.19  
 29 Mylee N Sneed              6 BAC-NC                 37.54      30.07  
 30 JoJo T Harrington          7 WOW-NC                 28.04      30.74  
 31 Asheford R House           6 CFAC-NC                32.60      31.67  
 32 Blakely S McMullan         5 BAC-NC                 29.39      31.68  
 33 Lucy Hastings              6 WOW-NC                 31.66      32.64  
 34 Melina K Baynard           7 WOW-NC                 36.77      33.48  
 35 Charlotte A Carroll        6 WOW-NC                 38.57      36.84  
 36 Sarah Charkoudian          5 CFAC-NC                   NT      47.63  
 
Event 44  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott C McFarland          8 WOW-NC                 17.32      16.88  
  2 Avery A Butner             8 WOW-NC                 16.62      18.06  
  3 Wade W Payne               8 GFSC-NC                20.09      18.65  
  4 Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 18.64      19.64  
  5 Stephen M Keena            8 BAC-NC                 23.56      22.15  
  6 Jake A Boehmer             7 BAC-NC                 24.46      22.44  
  7 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC                 28.07      23.23  
  8 James H McLean             7 WOW-NC                 22.48      23.95  
  9 Bryan J Blair              7 CFAC-NC                   NT      25.83  
 10 Jonah H Dettman            8 GFSC-NC                33.11      29.58  
 11 Chance M Bacon             6 GFSC-NC                29.66      30.74  
 12 Ralf C Henry               7 BAC-NC                    NT      31.78  
 13 William G Forbes           5 CFAC-NC                55.18      49.56  
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella G Batson         12 WOW-NC               1:16.77    1:13.45  
                  33.50     1:13.45 (39.95)                                        
  2 Macy Myott                12 CFAC-NC              1:16.14    1:14.06  
                  33.35     1:14.06 (40.71)                                        
  3 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC               1:17.25    1:15.04  
                  34.29     1:15.04 (40.75)                                        
  4 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC              1:14.29    1:15.25  
                  33.51     1:15.25 (41.74)                                        
  5 Leah P Murtagh            11 WOW-NC               1:15.77    1:16.59  
                  34.27     1:16.59 (42.32)                                        
  6 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC              1:22.65    1:18.69  
                  35.87     1:18.69 (42.82)                                        
  7 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC               1:22.59    1:19.13  
                  36.90     1:19.13 (42.23)                                        
  8 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC          1:25.56    1:20.58  
                  37.29     1:20.58 (43.29)                                        
  9 Ireland K Rose            11 Riptides-SC          1:23.72    1:20.90  
                  37.87     1:20.90 (43.03)                                        
 10 Ella R Habib              11 Riptides-SC          1:20.58    1:21.24  
                  37.93     1:21.24 (43.31)                                        
 11 Austin M Gerock           11 WOW-NC               1:27.50    1:21.27  
                  36.97     1:21.27 (44.30)                                        
 12 Desiree R Dixon           12 WOW-NC                    NT    1:22.22  
                  39.09     1:22.22 (43.13)                                        
 13 Ella N Speir              11 Riptides-SC          1:20.28    1:22.48  
                  36.42     1:22.48 (46.06)                                        
 14 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC               1:24.24    1:22.63  
                  39.55     1:22.63 (43.08)                                        
 15 Uma L Volety              12 WOW-NC               1:22.43    1:22.74  
                  39.03     1:22.74 (43.71)                                        
 16 Morgan A Hawthorne        11 WOW-NC               1:21.53    1:22.80  
                  36.29     1:22.80 (46.51)                                        
 17 Hannah L Overton          12 BAC-NC                    NT    1:24.91  
                  37.67     1:24.91 (47.24)                                        
 18 Emily S Melton            12 GFSC-NC              1:24.95    1:25.18  
                  39.24     1:25.18 (45.94)                                        
 19 Lucy E Bonney             11 WOW-NC               1:26.06    1:26.03  
                  41.88     1:26.03 (44.15)                                        
 20 Riley R Hubard            11 WOW-NC               1:30.20    1:28.29  
                  42.79     1:28.29 (45.50)                                        
 21 Peyton E Neathery         12 WOW-NC               1:26.33    1:28.56  
                  41.33     1:28.56 (47.23)                                        
 22 Nia D Lewis               11 GFSC-NC              1:32.17    1:30.86  
                  40.84     1:30.86 (50.02)                                        
 23 Alex A Shelton            11 WOW-NC               1:38.54    1:33.18  
                  41.56     1:33.18 (51.62)                                        
 24 Allie M Kugatow           12 WOW-NC                    NT    1:33.41  
                  41.89     1:33.41 (51.52)                                        
 25 Helen G Bennington        11 WOW-NC               1:34.78    1:33.52  
                  43.26     1:33.52 (50.26)                                        
 26 Aria L Jacobsen           11 BAC-NC               1:37.07    1:33.69  
                  44.59     1:33.69 (49.10)                                        
 27 Liza P McQueen            11 WOW-NC               1:36.35    1:36.16  
                  48.50     1:36.16 (47.66)                                        
 28 Eppy E Camacho            11 CFAC-NC                   NT    1:36.52  
                  47.20     1:36.52 (49.32)                                        
 29 Bobbie L Kugatow          11 WOW-NC               1:47.15    1:37.36  
                  42.64     1:37.36 (54.72)                                        
 30 Abbey G Collins           11 CFAC-NC              1:39.64    1:37.56  
                  47.93     1:37.56 (49.63)                                        
 31 Maddie G Fischer          11 CFAC-NC              1:41.17    1:39.47  
                  43.92     1:39.47 (55.55)                                        
 32 Henley O Perry            11 CFAC-NC              1:51.18    1:41.38  
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jace W Edwards            12 CFAC-NC              1:08.20    1:04.71  
                  28.92     1:04.71 (35.79)                                        
  2 Will J Sterrett           12 WOW-NC               1:07.10    1:08.99  
                  30.46     1:08.99 (38.53)                                        
  3 Tate R Bacon              12 GFSC-NC              1:11.47    1:12.16  
                  33.08     1:12.16 (39.08)                                        
  4 Sean T Setzer             11 WOW-NC               1:13.67    1:13.18  
                  34.20     1:13.18 (38.98)                                        
  5 Ryan C Langtry            11 WOW-NC               1:18.04    1:14.41  
                  32.93     1:14.41 (41.48)                                        
  6 Lane L Durham             11 WOW-NC               1:18.40    1:14.48  
                  34.47     1:14.48 (40.01)                                        
  7 Yates A Kirby             12 WOW-NC               1:21.54    1:14.94  
                  33.87     1:14.94 (41.07)                                        
  8 David G Quaresma          12 GFSC-NC              1:15.53    1:18.46  
                  38.15     1:18.46 (40.31)                                        
  9 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC              1:18.58    1:19.62  
                  36.39     1:19.62 (43.23)                                        
 10 Alex T Hill               12 WOW-NC               1:26.47    1:22.65  
                  35.40     1:22.65 (47.25)                                        
 11 Cian D Post               11 WOW-NC               1:30.74    1:24.91  
                  36.95     1:24.91 (47.96)                                        
 12 Patrick J Boldt           11 BAC-NC               1:29.55    1:31.47  
                  41.04     1:31.47 (50.43)                                        
 13 Nathan L Eberhardt        12 WOW-NC               1:41.58    1:35.36  
 14 Carter A Maggard          11 BAC-NC                    NT    1:39.58  
                  48.14     1:39.58 (51.44)                                        
 15 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC          1:56.22    1:40.76  
                  46.61     1:40.76 (54.15)                                        
 -- Andrew N Pace             11 BAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 47  Girls 14 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               2:20.67    2:18.59  
                  29.46     1:06.27 (36.81)     1:46.20 (39.93)     2:18.59 (32.39)
  2 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          2:21.67    2:23.06  
                  29.45     1:04.34 (34.89)     1:49.94 (45.60)     2:23.06 (33.12)
  3 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC              2:24.20    2:24.14  
                  30.40     1:07.97 (37.57)     1:52.38 (44.41)     2:24.14 (31.76)
  4 Liz A Boldt               13 BAC-NC               2:27.83    2:28.76  
                  32.39     1:09.64 (37.25)     1:55.71 (46.07)     2:28.76 (33.05)
  5 Emma C Johnson            13 WOW-NC               2:34.08    2:30.31  
                  32.94     1:14.28 (41.34)     1:55.52 (41.24)     2:30.31 (34.79)
  6 Danielle H Hirsch         13 GFSC-NC              2:31.08    2:30.97  
                  29.81     1:06.36 (36.55)     1:52.96 (46.60)     2:30.97 (38.01)
  7 Abby V Fairchild          14 WOW-NC               2:35.45    2:33.87  
                  32.77     1:11.03 (38.26)     1:57.62 (46.59)     2:33.87 (36.25)
  8 Jenna L Pellizzari        14 WOW-NC               2:38.32    2:34.40  
                  31.97     1:12.47 (40.50)     1:58.86 (46.39)     2:34.40 (35.54)
  9 Maren W Howard            13 WOW-NC               2:36.54    2:35.11  
                  32.63     1:11.27 (38.64)     1:59.77 (48.50)     2:35.11 (35.34)
 10 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              2:32.19    2:37.19  
                  33.95     1:13.76 (39.81)     1:59.89 (46.13)     2:37.19 (37.30)
 11 Avrie E Gutschenritter    13 CFAC-NC                   NT    2:37.32  
                  32.42     1:11.05 (38.63)     2:00.14 (49.09)     2:37.32 (37.18)
 12 Elliot E Wells            13 WOW-NC               2:38.14    2:37.91  
                  31.84     1:11.05 (39.21)     2:01.32 (50.27)     2:37.91 (36.59)
 13 Julia G Turner            10 GFSC-NC              2:48.96    2:45.09  
                  35.87     1:16.85 (40.98)     2:08.72 (51.87)     2:45.09 (36.37)
 14 Kinsey A Ginsberg         12 WOW-NC               2:51.73    2:48.12  
                  34.98     1:19.32 (44.34)     2:06.73 (47.41)     2:48.12 (41.39)
 15 Tihani M Contreras        14 WOW-NC                    NT    2:48.73  
                  37.02     1:18.07 (41.05)     2:10.17 (52.10)     2:48.73 (38.56)
 16 Bailey L Hughes           13 WOW-NC               2:48.09    2:50.25  
                  36.42     1:16.98 (40.56)     2:12.29 (55.31)     2:50.25 (37.96)
 17 Haley J Wood              13 WOW-NC               3:02.24    2:59.60  
                  39.78     1:26.76 (46.98)     2:20.08 (53.32)     2:59.60 (39.52)
 18 Hannah K Catalone         13 WOW-NC                    NT    3:06.29  
                  37.60     1:24.42 (46.82)   2:24.79 (1:00.37)     3:06.29 (41.50)
 
Event 47  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC              2:23.08    2:30.52  
                  32.29     1:09.71 (37.42)     1:56.35 (46.64)     2:30.52 (34.17)
  2 Bree D Keller             16 WOW-NC               2:36.40    2:33.31  
                  34.93     1:14.48 (39.55)     1:58.97 (44.49)     2:33.31 (34.34)
  3 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          2:35.63    2:38.51  
                  32.68     1:13.40 (40.72)     2:04.00 (50.60)     2:38.51 (34.51)
  4 Emma H Godwin             16 STAR-NC              2:30.19    2:42.10  
                  36.15     1:20.76 (44.61)     2:05.84 (45.08)     2:42.10 (36.26)
  5 Jocelyn I Savard          15 WOW-NC               2:47.11    2:44.42  
                  34.05     1:20.08 (46.03)     2:06.24 (46.16)     2:44.42 (38.18)
  6 Anna S Whaley             16 CFAC-NC              2:46.42    2:47.02  
                  38.40     1:21.36 (42.96)     2:08.39 (47.03)     2:47.02 (38.63)
 
Event 48  Boys 14 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evan N Kirby              14 WOW-NC               2:18.20    2:14.43  
                  27.21     1:03.36 (36.15)     1:44.28 (40.92)     2:14.43 (30.15)
  2 Austen G Davis            14 GFSC-NC              2:15.22    2:16.59  
                  29.26     1:02.84 (33.58)     1:45.37 (42.53)     2:16.59 (31.22)
  3 Noah E Rowland            13 BAC-NC               2:30.23    2:26.54  
                  33.13     1:09.64 (36.51)     1:51.72 (42.08)     2:26.54 (34.82)
  4 Jake C Flaherty           13 Riptides-SC          2:32.74    2:30.34  
                  31.08     1:08.19 (37.11)     1:56.40 (48.21)     2:30.34 (33.94)
  5 Cooper C Hyldahl          13 WOW-NC               2:39.21    2:37.52  
                  35.61     1:16.15 (40.54)     2:01.11 (44.96)     2:37.52 (36.41)
  6 Brandon P Spencer         13 CFAC-NC                   NT    2:39.74  
                  32.43     1:13.11 (40.68)     2:05.61 (52.50)     2:39.74 (34.13)
  7 Matthew Z Luo             13 WOW-NC               2:41.87    2:48.04  
                  33.80     1:17.84 (44.04)     2:10.23 (52.39)     2:48.04 (37.81)
  8 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC              2:51.46    2:51.16  
                  37.86     1:20.66 (42.80)     2:15.60 (54.94)     2:51.16 (35.56)
  9 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC          3:14.74    3:07.53  
                  41.48     1:27.40 (45.92)     2:26.03 (58.63)     3:07.53 (41.50)
 -- Andrew D Eberhardt        14 WOW-NC               2:13.41         DQ  
                  26.85       59.30 (32.45)     1:40.40 (41.10)          DQ (30.93)
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC               1:58.71    2:05.32  
                  26.22       59.69 (33.47)     1:35.47 (35.78)     2:05.32 (29.85)
  2 Michael S Dockham         17 STAR-NC              2:03.54    2:10.94  
                  27.16     1:01.59 (34.43)     1:39.53 (37.94)     2:10.94 (31.41)
  3 Devin M Brewbaker         17 STAR-NC              2:09.74    2:12.84  
                  27.66     1:00.84 (33.18)     1:41.65 (40.81)     2:12.84 (31.19)
  4 Jeremy T Lalumondier      17 STAR-NC              2:04.74    2:14.18  
                  29.33     1:05.71 (36.38)     1:42.77 (37.06)     2:14.18 (31.41)
  5 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          2:16.50    2:14.48  
                  28.50     1:02.28 (33.78)     1:43.47 (41.19)     2:14.48 (31.01)
  6 Matt M Anselmo            16 BAC-NC               2:11.30    2:16.98  
                  28.43     1:04.44 (36.01)     1:44.09 (39.65)     2:16.98 (32.89)
  7 Galen N Wilcox            16 CFAC-NC              2:22.95    2:24.29  
                  31.18     1:09.56 (38.38)     1:51.65 (42.09)     2:24.29 (32.64)
  8 Porter P Hedge            15 CFAC-NC              2:24.39    2:26.32  
                  31.64     1:10.91 (39.27)     1:51.22 (40.31)     2:26.32 (35.10)
 
Event 49  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC              1:10.99    1:12.86  
                  35.22     1:12.86 (37.64)                                        
  2 Isabella G Batson         12 WOW-NC               1:14.81    1:14.32  
                  36.21     1:14.32 (38.11)                                        
  3 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC               1:17.51    1:15.81  
                  37.51     1:15.81 (38.30)                                        
  4 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC               1:17.51    1:17.24  
                  38.07     1:17.24 (39.17)                                        
  5 Ella N Speir              11 Riptides-SC          1:20.05    1:18.96  
                  38.24     1:18.96 (40.72)                                        
  6 Ella R Habib              11 Riptides-SC          1:21.33    1:19.12  
                  38.38     1:19.12 (40.74)                                        
  7 Morgan A Hawthorne        11 WOW-NC               1:22.47    1:19.81  
  8 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC          1:23.06    1:20.36  
                  39.21     1:20.36 (41.15)                                        
  9 Austin M Gerock           11 WOW-NC               1:25.70    1:21.28  
                  40.28     1:21.28 (41.00)                                        
 10 Emily S Melton            12 GFSC-NC              1:21.27    1:22.87  
 11 Nia D Lewis               11 GFSC-NC              1:24.11    1:27.31  
                  42.34     1:27.31 (44.97)                                        
 12 Hannah L Overton          12 BAC-NC                    NT    1:31.74  
                  43.24     1:31.74 (48.50)                                        
 13 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC          1:39.26    1:31.89  
                  45.00     1:31.89 (46.89)                                        
 14 Riley R Hubard            11 WOW-NC               1:32.85    1:35.96  
                  46.96     1:35.96 (49.00)                                        
 15 Helen G Bennington        11 WOW-NC                    NT    1:36.15  
 16 Reagan T Streeter         11 BAC-NC               2:02.66    1:48.59  
                  50.74     1:48.59 (57.85)                                        
 -- Alex A Shelton            11 WOW-NC               1:43.67         DQ  
                  48.37          DQ (49.57)                                        
 
Event 50  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jace W Edwards            12 CFAC-NC              1:11.30    1:03.00  
                  30.70     1:03.00 (32.30)                                        
  2 Tate R Bacon              12 GFSC-NC              1:09.33    1:06.51  
                  32.85     1:06.51 (33.66)                                        
  3 Will J Sterrett           12 WOW-NC               1:09.80    1:09.77  
                  34.12     1:09.77 (35.65)                                        
  4 Evan J Stuck              11 WOW-NC               1:13.79    1:11.73  
                  34.34     1:11.73 (37.39)                                        
  5 Ryan C Langtry            11 WOW-NC               1:14.65    1:14.74  
                  36.73     1:14.74 (38.01)                                        
  6 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC               1:18.87    1:20.50  
                  38.65     1:20.50 (41.85)                                        
  7 Alex T Hill               12 WOW-NC               1:25.70    1:20.79  
                  39.94     1:20.79 (40.85)                                        
  8 Deacon T Ball             11 CFAC-NC              1:24.63    1:28.47  
                  42.47     1:28.47 (46.00)                                        
  9 Cian D Post               11 WOW-NC               1:31.72    1:28.67  
 10 Elijah W Ball             12 CFAC-NC              1:33.26    1:33.18  
                  45.56     1:33.18 (47.62)                                        
 11 Shane M Reid              12 Riptides-SC          1:46.32    1:34.91  
                  45.24     1:34.91 (49.67)                                        
 12 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC          2:04.80    1:50.77  
                  53.69     1:50.77 (57.08)                                        
 13 Bradley T Jaynes          11 BAC-NC               2:21.26    2:08.42  
                1:01.04   2:08.42 (1:07.38)                                        
 
Event 51  Girls 14 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               1:06.62    1:03.53  
                  31.11     1:03.53 (32.42)                                        
  2 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          1:01.35    1:03.89  
                  30.56     1:03.89 (33.33)                                        
  3 Callie D Parkes           13 WOW-NC               1:06.08    1:06.40  
                  31.86     1:06.40 (34.54)                                        
  4 Ellie G Hannum            14 WOW-NC               1:06.81    1:06.54  
                  31.53     1:06.54 (35.01)                                        
  5 Jenna M Grill             13 WOW-NC               1:08.10    1:06.69  
                  31.88     1:06.69 (34.81)                                        
  6 Liz A Boldt               13 BAC-NC               1:06.13    1:06.73  
                  32.44     1:06.73 (34.29)                                        
  7 Avalon M Uveges           14 GFSC-NC              1:07.34    1:06.81  
                  32.31     1:06.81 (34.50)                                        
  8 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC              1:06.74    1:08.17  
                  33.29     1:08.17 (34.88)                                        
  9 Maren W Howard            13 WOW-NC               1:07.89    1:09.51  
                  34.61     1:09.51 (34.90)                                        
 10 Danielle H Hirsch         13 GFSC-NC              1:08.15    1:09.80  
                  34.10     1:09.80 (35.70)                                        
 11 Abby V Fairchild          14 WOW-NC               1:12.64    1:10.02  
                  34.24     1:10.02 (35.78)                                        
 12 Paige M Phillips          14 WOW-NC               1:11.67    1:11.91  
                  34.45     1:11.91 (37.46)                                        
 13 Avrie E Gutschenritter    13 CFAC-NC              1:09.26    1:11.94  
                  34.26     1:11.94 (37.68)                                        
 14 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              1:07.78    1:12.57  
                  35.19     1:12.57 (37.38)                                        
 15 Tihani M Contreras        14 WOW-NC               1:11.32    1:13.13  
                  36.28     1:13.13 (36.85)                                        
 16 Elliot E Wells            13 WOW-NC               1:10.78    1:13.86  
                  36.87     1:13.86 (36.99)                                        
 17 Abigail A Stevens         14 STAR-NC              1:11.51    1:14.41  
                  35.87     1:14.41 (38.54)                                        
 18 Bailey L Hughes           13 WOW-NC               1:14.91    1:15.36  
                  37.31     1:15.36 (38.05)                                        
 19 Kinsey A Ginsberg         12 WOW-NC               1:27.18    1:22.55  
 20 Hannah K Catalone         13 WOW-NC                    NT    1:25.39  
                  41.28     1:25.39 (44.11)                                        
 
Event 51  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenzie E White          16 BAC-NC               1:00.31    1:00.99  
                  29.28     1:00.99 (31.71)                                        
  2 Mary M Wells              15 WOW-NC               1:05.49    1:03.15  
                  30.63     1:03.15 (32.52)                                        
  3 Hannah M Scharf           16 BAC-NC               1:06.97    1:07.20  
                  31.75     1:07.20 (35.45)                                        
  4 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC              1:03.24    1:07.92  
                  33.07     1:07.92 (34.85)                                        
  5 Aubrey Ella E Hyldahl     15 WOW-NC               1:10.38    1:10.10  
                  33.64     1:10.10 (36.46)                                        
  6 Emma G Denton             15 GFSC-NC              1:09.99    1:11.16  
                  34.68     1:11.16 (36.48)                                        
  7 Danielle L Swiss          17 WOW-NC               1:11.18    1:12.35  
                  34.66     1:12.35 (37.69)                                        
  8 Elizabeth M Palmquist     17 BAC-NC               1:13.59    1:14.57  
                  35.43     1:14.57 (39.14)                                        
  9 Anna S Whaley             16 CFAC-NC              1:16.60    1:14.83  
                  37.54     1:14.83 (37.29)                                        
 10 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          1:12.42    1:15.39  
                  36.10     1:15.39 (39.29)                                        
 11 Kelly M Allen             15 STAR-NC              1:15.87    1:15.42  
                  37.25     1:15.42 (38.17)                                        
 12 Sarah A Barbee            15 BAC-NC               1:17.43    1:16.67  
                  36.93     1:16.67 (39.74)                                        
 13 Pearce E Lewis            15 WOW-NC                    NT    1:21.45  
                  39.55     1:21.45 (41.90)                                        
 14 Katye M Fields            17 STAR-NC              1:22.25    1:24.75  
 -- Zoe M Rowland             15 BAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 52  Boys 14 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pati D Furbay             13 CFAC-NC                59.09      59.51  
                  29.19       59.51 (30.32)                                        
  2 Austen G Davis            14 GFSC-NC              1:01.01    1:01.50  
                  29.49     1:01.50 (32.01)                                        
  3 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC              1:03.69    1:01.58  
                  30.66     1:01.58 (30.92)                                        
  4 Feodor Mejouev            14 WOW-NC               1:03.02    1:03.52  
                  30.61     1:03.52 (32.91)                                        
  5 Luke W Boldt              14 BAC-NC               1:07.73    1:07.43  
                  32.37     1:07.43 (35.06)                                        
  6 Evan N Kirby              14 WOW-NC               1:07.03    1:08.12  
                  33.27     1:08.12 (34.85)                                        
  7 Rafael Adi                14 CAC-SC               1:07.72    1:08.69  
  8 Jack X Huo                13 CFAC-NC              1:18.92    1:15.04  
                  36.27     1:15.04 (38.77)                                        
  9 Brandon P Spencer         13 CFAC-NC              1:17.15    1:18.34  
                  38.12     1:18.34 (40.22)                                        
 10 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC          1:27.07    1:29.87  
                  43.11     1:29.87 (46.76)                                        
 11 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC              1:31.10    1:30.87  
                  42.42     1:30.87 (48.45)                                        
 12 Max M Smith               13 BAC-NC                    NT    1:41.43  
                  49.52     1:41.43 (51.91)                                        
 -- Mason C Hon               14 BAC-NC               1:32.35         DQ  
                  42.43          DQ (44.82)                                        
 -- William F Clayton         10 GFSC-NC              1:35.78         DQ  
                  40.33          DQ (48.20)                                        
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffrey P Settlemyre      15 WOW-NC                 57.57      54.30  
                  26.38       54.30 (27.92)                                        
  2 Fisher M Heffron          15 WOW-NC                 57.55      57.18  
                  27.94       57.18 (29.24)                                        
  3 Devin M Brewbaker         17 STAR-NC                58.21    1:00.20  
                  29.23     1:00.20 (30.97)                                        
  4 Patrick C Heffron         17 WOW-NC               1:02.61    1:00.32  
                  29.34     1:00.32 (30.98)                                        
  5 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          1:02.43    1:01.72  
                  30.44     1:01.72 (31.28)                                        
  6 Chris F Anselmo           17 BAC-NC               1:00.72    1:03.95  
                  30.56     1:03.95 (33.39)                                        
  7 Bobby J Langtry           15 WOW-NC               1:05.45    1:04.23  
                  31.87     1:04.23 (32.36)                                        
  8 Owen T Bell               16 BAC-NC               1:03.39    1:04.73  
                  30.69     1:04.73 (34.04)                                        
  9 Adam J Vitt               16 WOW-NC               1:08.07    1:04.91  
                  32.00     1:04.91 (32.91)                                        
 10 Tommy J Fallon            17 BAC-NC               1:07.42    1:08.16  
                  32.81     1:08.16 (35.35)                                        
 11 Bryce W Miller            15 BAC-NC               1:27.05    1:19.00  
                  38.75     1:19.00 (40.25)                                        
 12 Parker J Spencer          15 CFAC-NC              1:39.10    1:40.48  
                  49.26     1:40.48 (51.22)                                        
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macy Myott                12 CFAC-NC                35.53      31.76  
  2 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC                 33.37      32.77  
  3 Isabella G Batson         12 WOW-NC                 32.93      33.33  
  4 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC                32.28      33.44  
  5 Morgan A Hawthorne        11 WOW-NC                 33.17      34.40  
  6 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC            35.44      34.50  
  7 Leah P Murtagh            11 WOW-NC                 34.46      34.90  
  8 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC                35.54      35.81  
  9 Uma L Volety              12 WOW-NC                 35.37      35.85  
 10 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC                 35.22      35.98  
 11 Ella R Habib              11 Riptides-SC            34.98      36.13  
 12 Austin M Gerock           11 WOW-NC                 37.93      36.40  
 13 Ireland K Rose            11 Riptides-SC            38.40      36.50  
 14 Ella N Speir              11 Riptides-SC            36.15      37.58  
 15 Desiree R Dixon           12 WOW-NC                 36.30      37.94  
 16 Lucy E Bonney             11 WOW-NC                 38.21      39.18  
 17 Emily S Melton            12 GFSC-NC                39.33      40.75  
 18 Alex A Shelton            11 WOW-NC                 42.52      41.34  
 19 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC                 39.95      42.42  
 20 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC            42.14      43.25  
 21 Nia D Lewis               11 GFSC-NC                43.67      43.27  
 22 Allie M Kugatow           12 WOW-NC                 48.35      46.23  
 23 Peyton E Neathery         12 WOW-NC                 38.28      46.34  
 24 Eppy E Camacho            11 CFAC-NC                45.27      47.03  
 25 Liza P McQueen            11 WOW-NC                 44.74      47.43  
 26 Maddie G Fischer          11 CFAC-NC                46.23      47.70  
 27 Kate F Reiniche           11 WOW-NC                 57.23      48.99  
 28 Abbey G Collins           11 CFAC-NC                47.35      49.35  
 29 Bobbie L Kugatow          11 WOW-NC                 41.41      49.52  
 30 Henley O Perry            11 CFAC-NC                   NT      53.64  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jace W Edwards            12 CFAC-NC                27.67      27.65  
  2 Will J Sterrett           12 WOW-NC                 28.68      29.61  
  3 Tate R Bacon              12 GFSC-NC                29.83      30.33  
  4 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC                 33.62      32.37  
  5 Ryan C Langtry            11 WOW-NC                 33.55      32.47  
  6 Yates A Kirby             12 WOW-NC                 32.27      32.95  
  7 Lane L Durham             11 WOW-NC                 33.55      33.00  
  8 David G Quaresma          12 GFSC-NC                33.38      33.24  
  9 Evan J Stuck              11 WOW-NC                 32.46      33.36  
 10 Sean T Setzer             11 WOW-NC                 32.64      33.51  
 11 Alex T Hill               12 WOW-NC                 35.00      34.81  
 12 Cian D Post               11 WOW-NC                 44.73      36.67  
 13 Nathan L Eberhardt        12 WOW-NC                 45.22      41.62  
 14 Patrick J Boldt           11 BAC-NC                 42.82      41.64  
 15 Shane M Reid              12 Riptides-SC            49.63      44.30  
 16 Carter A Maggard          11 BAC-NC                    NT      56.85  
 -- Andrew N Pace             11 BAC-NC               1:01.61         DQ  
 -- Richard C Tedrow          12 Riptides-SC            54.16         DQ  
 
Event 55  Girls 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC          2:22.30    2:19.66  
                  30.49     1:05.72 (35.23)     1:42.12 (36.40)     2:19.66 (37.54)
  2 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC              2:22.46    2:23.64  
                  30.65     1:06.59 (35.94)     1:44.91 (38.32)     2:23.64 (38.73)
  3 Emily A Ball              14 CFAC-NC                   NT    2:35.42  
                  33.59     1:11.78 (38.19)     1:53.35 (41.57)     2:35.42 (42.07)
  4 Danielle H Hirsch         13 GFSC-NC              2:35.11    2:43.26  
                  32.95     1:12.37 (39.42)     1:57.03 (44.66)     2:43.26 (46.23)
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate B Pottle             16 CFAC-NC              2:20.23    2:25.86  
                  32.03     1:09.28 (37.25)     1:46.65 (37.37)     2:25.86 (39.21)
  2 Morgan E Dodson           16 STAR-NC              2:27.16    2:27.54  
                  32.25     1:09.41 (37.16)     1:48.09 (38.68)     2:27.54 (39.45)
  3 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          2:34.02    2:39.74  
                  34.06     1:13.81 (39.75)     1:55.50 (41.69)     2:39.74 (44.24)
 
Event 56  Boys 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rafael Adi                14 CAC-SC               2:44.00    2:20.50  
                  30.49     1:06.38 (35.89)     1:43.44 (37.06)     2:20.50 (37.06)
  2 Cameron C Lesko           14 WOW-NC               2:46.49    2:24.25  
                  32.13     1:08.42 (36.29)     1:46.35 (37.93)     2:24.25 (37.90)
  3 Jake C Flaherty           13 Riptides-SC          2:41.16    2:43.22  
                  32.36     1:13.12 (40.76)     1:58.52 (45.40)     2:43.22 (44.70)
  4 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC              2:53.41    2:49.94  
                  36.68     1:19.90 (43.22)     2:04.26 (44.36)     2:49.94 (45.68)
  5 Matthew Z Luo             13 WOW-NC               2:38.48    2:50.84  
                  35.57     1:20.14 (44.57)     2:04.95 (44.81)     2:50.84 (45.89)
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher G Zack        17 WOW-NC               2:12.80    2:09.32  
                  28.26     1:01.16 (32.90)     1:35.05 (33.89)     2:09.32 (34.27)
 
Event 57  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macy Myott                12 CFAC-NC              1:07.61    1:04.46  
                  31.21     1:04.46 (33.25)                                        
  2 Elizabeth G Teeters       12 CFAC-NC              1:03.77    1:05.22  
                  31.86     1:05.22 (33.36)                                        
  3 Tabitha Y Lac             11 WOW-NC               1:09.56    1:06.67  
                  32.95     1:06.67 (33.72)                                        
  4 Leah P Murtagh            11 WOW-NC               1:08.21    1:07.58  
                  32.67     1:07.58 (34.91)                                        
  5 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC              1:08.02    1:08.07  
                  32.50     1:08.07 (35.57)                                        
  6 Eryn L Ruppart            12 BAC-NC               1:06.68    1:08.29  
                  33.51     1:08.29 (34.78)                                        
  7 Ella R Habib              11 Riptides-SC          1:14.34    1:08.50  
                  32.81     1:08.50 (35.69)                                        
  8 Emily S Melton            12 GFSC-NC              1:10.24    1:09.02  
                  33.33     1:09.02 (35.69)                                        
  9 Ella N Speir              11 Riptides-SC          1:08.45    1:10.47  
                  33.52     1:10.47 (36.95)                                        
 10 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC          1:16.44    1:13.25  
                  34.82     1:13.25 (38.43)                                        
 11 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC               1:12.75    1:13.47  
                  35.52     1:13.47 (37.95)                                        
 12 Uma L Volety              12 WOW-NC               1:14.54    1:13.56  
                  35.58     1:13.56 (37.98)                                        
 13 Ireland K Rose            11 Riptides-SC          1:16.61    1:13.66  
                  34.53     1:13.66 (39.13)                                        
 14 Austin M Gerock           11 WOW-NC               1:15.27    1:13.97  
                  35.20     1:13.97 (38.77)                                        
 15 Hannah L Overton          12 BAC-NC                    NT    1:14.72  
                  34.74     1:14.72 (39.98)                                        
 16 Lucy E Bonney             11 WOW-NC               1:21.86    1:16.00  
                  36.13     1:16.00 (39.87)                                        
 17 Peyton E Neathery         12 WOW-NC               1:19.71    1:16.42  
                  36.59     1:16.42 (39.83)                                        
 18 Nia D Lewis               11 GFSC-NC              1:15.47    1:18.05  
                  37.24     1:18.05 (40.81)                                        
 19 Riley R Hubard            11 WOW-NC               1:20.32    1:22.54  
                  38.40     1:22.54 (44.14)                                        
 20 Alex A Shelton            11 WOW-NC               1:28.18    1:22.86  
                  38.80     1:22.86 (44.06)                                        
 21 Allie M Kugatow           12 WOW-NC               1:27.20    1:23.72  
                  39.72     1:23.72 (44.00)                                        
 22 Abbey G Collins           11 CFAC-NC              1:25.31    1:24.33  
 23 Liza P McQueen            11 WOW-NC                    NT    1:24.76  
                  39.56     1:24.76 (45.20)                                        
 24 Helen G Bennington        11 WOW-NC               1:27.52    1:24.85  
                  41.17     1:24.85 (43.68)                                        
 25 Aria L Jacobsen           11 BAC-NC               1:22.94    1:28.07  
                  42.10     1:28.07 (45.97)                                        
 26 Reagan T Streeter         11 BAC-NC               1:48.29    1:30.35  
                  43.41     1:30.35 (46.94)                                        
 27 Eppy E Camacho            11 CFAC-NC              1:27.57    1:30.36  
                  43.38     1:30.36 (46.98)                                        
 28 Bobbie L Kugatow          11 WOW-NC               1:21.98    1:32.56  
                  42.74     1:32.56 (49.82)                                        
 29 Henley O Perry            11 CFAC-NC              1:38.86    1:32.62  
 30 Kate F Reiniche           11 WOW-NC               1:30.78    1:35.35  
 31 Maddie G Fischer          11 CFAC-NC              1:39.26    1:37.16  
                  45.55     1:37.16 (51.61)                                        
 
Event 58  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tate R Bacon              12 GFSC-NC                58.53      58.39  
                  28.24       58.39 (30.15)                                        
  2 David G Quaresma          12 GFSC-NC              1:01.91    1:03.30  
                  30.94     1:03.30 (32.36)                                        
  3 Yates A Kirby             12 WOW-NC               1:08.28    1:05.85  
                  32.03     1:05.85 (33.82)                                        
  4 Ryan C Langtry            11 WOW-NC               1:07.10    1:05.99  
                  31.71     1:05.99 (34.28)                                        
  5 Sean T Setzer             11 WOW-NC               1:05.96    1:07.03  
                  31.96     1:07.03 (35.07)                                        
  6 Lane L Durham             11 WOW-NC               1:07.83    1:09.55  
                  32.92     1:09.55 (36.63)                                        
  7 Evan J Stuck              11 WOW-NC               1:07.48    1:09.59  
                  33.15     1:09.59 (36.44)                                        
  8 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC               1:09.94    1:13.61  
                  33.79     1:13.61 (39.82)                                        
  9 Cian D Post               11 WOW-NC               1:23.15    1:13.87  
                  36.17     1:13.87 (37.70)                                        
 10 Elijah W Ball             12 CFAC-NC              1:18.10    1:14.11  
                  35.81     1:14.11 (38.30)                                        
 11 Patrick J Boldt           11 BAC-NC               1:16.67    1:16.43  
                  35.83     1:16.43 (40.60)                                        
 12 Deacon T Ball             11 CFAC-NC              1:17.67    1:18.90  
                  36.72     1:18.90 (42.18)                                        
 13 Carter A Maggard          11 BAC-NC               1:47.03    1:26.00  
                  40.59     1:26.00 (45.41)                                        
 14 Shane M Reid              12 Riptides-SC          1:32.93    1:28.41  
                  40.39     1:28.41 (48.02)                                        
 15 Andrew N Pace             11 BAC-NC               1:31.15    1:31.40  
 16 Bradley T Jaynes          11 BAC-NC               1:59.97    2:09.82  
                  59.82   2:09.82 (1:10.00)                                        
 
Event 59  Girls 14 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liza M Murtagh            13 WOW-NC                 57.54      56.36  
                  26.95       56.36 (29.41)                                        
  2 Callie D Parkes           13 WOW-NC                 58.60      56.88  
                  27.22       56.88 (29.66)                                        
  3 Peyton E McWhorter        14 Riptides-SC            57.48      56.95  
                  27.25       56.95 (29.70)                                        
  4 Jenna M Grill             13 WOW-NC                 58.73      57.19  
                  27.09       57.19 (30.10)                                        
  5 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC                59.61      57.29  
                  27.67       57.29 (29.62)                                        
  6 Avalon M Uveges           14 GFSC-NC                58.43      59.12  
                  28.34       59.12 (30.78)                                        
  7 Liz A Boldt               13 BAC-NC               1:00.15      59.29  
                  28.39       59.29 (30.90)                                        
  8 Ellie G Hannum            14 WOW-NC               1:00.20      59.70  
                  28.17       59.70 (31.53)                                        
  9 Jenna L Pellizzari        14 WOW-NC               1:02.65      59.83  
                  28.69       59.83 (31.14)                                        
 10 Emma C Johnson            13 WOW-NC               1:02.13    1:00.23  
                  28.57     1:00.23 (31.66)                                        
 11 Paige M Phillips          14 WOW-NC                 58.79    1:00.49  
                  28.44     1:00.49 (32.05)                                        
 12 Avrie E Gutschenritter    13 CFAC-NC              1:03.50    1:02.27  
                  30.46     1:02.27 (31.81)                                        
 13 Abby V Fairchild          14 WOW-NC               1:02.49    1:02.55  
                  30.01     1:02.55 (32.54)                                        
 14 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              1:02.71    1:03.69  
                  30.23     1:03.69 (33.46)                                        
 15 Abigail A Stevens         14 STAR-NC              1:00.42    1:04.61  
                  30.65     1:04.61 (33.96)                                        
 16 Elliot E Wells            13 WOW-NC               1:04.02    1:06.39  
                  31.99     1:06.39 (34.40)                                        
 17 Maren W Howard            13 WOW-NC               1:04.33    1:07.81  
                  33.22     1:07.81 (34.59)                                        
 18 Bailey L Hughes           13 WOW-NC               1:08.19    1:08.88  
                  32.41     1:08.88 (36.47)                                        
 19 Haley J Wood              13 WOW-NC               1:11.86    1:09.67  
                  33.01     1:09.67 (36.66)                                        
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mary M Wells              15 WOW-NC                 57.42      56.29  
                  27.25       56.29 (29.04)                                        
  2 Kate B Pottle             16 CFAC-NC                55.87      58.75  
                  28.16       58.75 (30.59)                                        
  3 Danielle L Swiss          17 WOW-NC                 58.23      59.18  
                  28.14       59.18 (31.04)                                        
  4 Hannah L Teeters          16 CFAC-NC                56.63      59.35  
                  28.39       59.35 (30.96)                                        
  5 Aubrey Ella E Hyldahl     15 WOW-NC               1:00.49      59.48  
                  28.82       59.48 (30.66)                                        
  6 Emma G Denton             15 GFSC-NC              1:00.09    1:00.36  
                  28.81     1:00.36 (31.55)                                        
  7 Emma H Godwin             16 STAR-NC                57.69    1:01.46  
                  29.87     1:01.46 (31.59)                                        
  8 Hannah M Scharf           16 BAC-NC                 59.62    1:01.53  
                  28.82     1:01.53 (32.71)                                        
  9 Bree D Keller             16 WOW-NC               1:04.09    1:01.99  
                  29.88     1:01.99 (32.11)                                        
 10 Anna S Whaley             16 CFAC-NC              1:05.13    1:03.69  
                  30.95     1:03.69 (32.74)                                        
 11 Kailey M Habib            15 Riptides-SC          1:02.95    1:03.74  
                  30.39     1:03.74 (33.35)                                        
 12 Kelly M Allen             15 STAR-NC              1:06.27    1:04.70  
                  30.96     1:04.70 (33.74)                                        
 13 Sarah A Barbee            15 BAC-NC               1:05.11    1:05.77  
                  30.83     1:05.77 (34.94)                                        
 14 Jocelyn I Savard          15 WOW-NC               1:05.99    1:05.90  
                  31.07     1:05.90 (34.83)                                        
 15 Katye M Fields            17 STAR-NC              1:06.71    1:06.40  
                  31.13     1:06.40 (35.27)                                        
 16 Elizabeth M Palmquist     17 BAC-NC               1:03.48    1:07.23  
                  31.15     1:07.23 (36.08)                                        
 17 Pearce E Lewis            15 WOW-NC               1:09.32    1:07.52  
                  30.94     1:07.52 (36.58)                                        
 18 Zoe M Rowland             15 BAC-NC               1:30.75    1:28.29  
                  41.04     1:28.29 (47.25)                                        
 
Event 60  Boys 14 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pati D Furbay             13 CFAC-NC                53.06      53.03  
                  25.47       53.03 (27.56)                                        
  2 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC                54.55      53.78  
                  25.88       53.78 (27.90)                                        
  3 Austen G Davis            14 GFSC-NC                53.54      54.42  
                  26.21       54.42 (28.21)                                        
  4 Evan N Kirby              14 WOW-NC                 55.52      55.96  
                  27.02       55.96 (28.94)                                        
  5 Feodor Mejouev            14 WOW-NC                 58.01      56.95  
                  27.37       56.95 (29.58)                                        
  6 Noah E Rowland            13 BAC-NC               1:00.57      58.37  
                  27.95       58.37 (30.42)                                        
  7 Logan L Butner            13 WOW-NC               1:00.78      58.95  
                  28.22       58.95 (30.73)                                        
  8 Luke W Boldt              14 BAC-NC                 59.37    1:00.39  
                  28.39     1:00.39 (32.00)                                        
  9 Jake C Flaherty           13 Riptides-SC            59.50    1:00.43  
                  28.79     1:00.43 (31.64)                                        
 10 Jack X Huo                13 CFAC-NC              1:02.00    1:00.60  
                  28.98     1:00.60 (31.62)                                        
 11 Brandon P Spencer         13 CFAC-NC              1:06.39    1:02.79  
                  29.88     1:02.79 (32.91)                                        
 12 Cooper C Hyldahl          13 WOW-NC               1:03.72    1:03.37  
                  30.49     1:03.37 (32.88)                                        
 13 Mason C Hon               14 BAC-NC               1:25.80    1:18.27  
                  37.03     1:18.27 (41.24)                                        
 14 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC          1:24.67    1:21.04  
 15 Max M Smith               13 BAC-NC                    NT    1:24.34  
                  39.24     1:24.34 (45.10)                                        
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC                 48.16      49.71  
                  23.88       49.71 (25.83)                                        
  2 Jeffrey P Settlemyre      15 WOW-NC                 52.76      50.88  
                  24.77       50.88 (26.11)                                        
  3 Christopher G Zack        17 WOW-NC                 53.45      51.39  
                  24.60       51.39 (26.79)                                        
  4 Jeremy T Lalumondier      17 STAR-NC                50.73      53.28  
                  25.17       53.28 (28.11)                                        
  5 Devin M Brewbaker         17 STAR-NC                51.94      53.47  
                  25.79       53.47 (27.68)                                        
  6 Tommy J Fallon            17 BAC-NC                    NT      53.61  
                  25.87       53.61 (27.74)                                        
  7 Michael S Dockham         17 STAR-NC                50.79      53.68  
                  25.55       53.68 (28.13)                                        
  8 Owen T Bell               16 BAC-NC                 51.69      53.69  
                  25.16       53.69 (28.53)                                        
  9 Matt M Anselmo            16 BAC-NC                 52.08      53.70  
                  25.17       53.70 (28.53)                                        
 10 Connor D Churchill        15 Riptides-SC            53.82      53.82  
                  25.50       53.82 (28.32)                                        
 11 Fisher M Heffron          15 WOW-NC                 53.35      53.83  
                  25.68       53.83 (28.15)                                        
 12 Galen N Wilcox            16 CFAC-NC              1:00.61      54.12  
                  26.15       54.12 (27.97)                                        
 13 Patrick C Heffron         17 WOW-NC                 55.17      55.08  
                  26.17       55.08 (28.91)                                        
 14 Chris F Anselmo           17 BAC-NC                 50.53      55.53  
                  25.55       55.53 (29.98)                                        
 15 Bobby J Langtry           15 WOW-NC                 57.52      56.61  
                  27.51       56.61 (29.10)                                        
 16 Adam J Vitt               16 WOW-NC                 58.10      57.13  
                  27.21       57.13 (29.92)                                        
 17 Porter P Hedge            15 CFAC-NC                59.53    1:00.44  
                  29.22     1:00.44 (31.22)                                        
 18 Gerald L Spencer          17 CFAC-NC              1:03.63    1:06.04  
                  31.32     1:06.04 (34.72)                                        
 19 Bryce W Miller            15 BAC-NC               1:14.60    1:10.27  
                  33.53     1:10.27 (36.74)                                        
 20 Parker J Spencer          15 CFAC-NC              1:20.88    1:16.23  
                  38.47     1:16.23 (37.76)                                        
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desiree R Dixon           12 WOW-NC                 36.50      36.52  
  2 Kinsey A Ginsberg         12 WOW-NC                 37.60      37.51  
  3 Leah P Murtagh            11 WOW-NC                 39.69      38.77  
  4 Isabella G Batson         12 WOW-NC                 39.04      39.16  
  5 Lucy E Bonney             11 WOW-NC                 41.80      39.70  
  6 Ireland K Rose            11 Riptides-SC            39.99      40.68  
  7 Uma L Volety              12 WOW-NC                 41.27      40.82  
  8 Macy Myott                12 CFAC-NC                47.32      41.09  
  9 Morgan A Hawthorne        11 WOW-NC                 42.16      42.00  
 10 Peyton E Neathery         12 WOW-NC                 43.51      42.73  
 11 Emma R Kinmartin          12 Riptides-SC            44.40      43.42  
 12 Joy Ruth M Jacocks        12 WOW-NC                 48.13      44.70  
 13 Riley R Hubard            11 WOW-NC                 42.46      45.05  
 14 Valerie M Zamudio         11 GFSC-NC                47.28      46.61  
 15 Eppy E Camacho            11 CFAC-NC                47.14      46.77  
 16 Hannah L Overton          12 BAC-NC                    NT      47.04  
 17 Kylie A McWhorter         12 Riptides-SC            47.34      47.31  
 18 Henley O Perry            11 CFAC-NC                50.38      47.77  
 19 Maddie G Fischer          11 CFAC-NC                49.10      49.29  
 20 Liza P McQueen            11 WOW-NC                 48.32      49.53  
 21 Kate F Reiniche           11 WOW-NC                 50.17      50.16  
 22 Allie M Kugatow           12 WOW-NC                 49.24      52.10  
 23 Abbey G Collins           11 CFAC-NC                53.04      53.45  
 24 Reagan T Streeter         11 BAC-NC               1:00.71      55.27  
 25 Bobbie L Kugatow          11 WOW-NC                 58.90    1:00.17  
 26 Abigail H Denton          12 GFSC-NC              1:25.03    1:11.91  
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean T Setzer             11 WOW-NC                 33.53      33.79  
  2 Will J Sterrett           12 WOW-NC                 37.73      35.53  
  3 Lane L Durham             11 WOW-NC                 40.81      40.48  
  4 Yates A Kirby             12 WOW-NC                 42.36      41.21  
  5 David G Quaresma          12 GFSC-NC                40.95      43.47  
  6 Isaac K Bostic            12 GFSC-NC                43.88      44.40  
  7 Patrick J Boldt           11 BAC-NC                 49.92      45.07  
  8 Alex T Hill               12 WOW-NC                 47.98      45.51  
  9 Elijah W Ball             12 CFAC-NC                49.30      45.62  
 10 Deacon T Ball             11 CFAC-NC                48.00      47.11  
 11 Matthew B Caravaglio      11 WOW-NC                 47.96      47.61  
 12 Nathan L Eberhardt        12 WOW-NC                 50.75      51.32  
 13 Carter A Maggard          11 BAC-NC                    NT      52.65  
 14 Richard C Tedrow          12 Riptides-SC            55.73      53.78  
 15 Shane M Reid              12 Riptides-SC            58.51      57.86  
 16 Bradley T Jaynes          11 BAC-NC                    NT    1:10.12  
 
Event 63  Girls 14 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liza M Murtagh            13 WOW-NC               1:08.33    1:08.82  
                  31.85     1:08.82 (36.97)                                        
  2 Emma C Johnson            13 WOW-NC               1:13.19    1:12.51  
                  33.80     1:12.51 (38.71)                                        
  3 Callie D Parkes           13 WOW-NC               1:19.68    1:17.99  
                  35.99     1:17.99 (42.00)                                        
  4 Desiree R Dixon           12 WOW-NC               1:20.05    1:19.70  
                  38.22     1:19.70 (41.48)                                        
  5 Brooke N Denton           13 GFSC-NC              1:18.16    1:20.61  
                  38.41     1:20.61 (42.20)                                        
  6 Jenna L Pellizzari        14 WOW-NC               1:22.69    1:21.02  
                  39.13     1:21.02 (41.89)                                        
  7 Emily A Ball              14 CFAC-NC              1:23.91    1:26.82  
                  40.98     1:26.82 (45.84)                                        
  8 Maren W Howard            13 WOW-NC               1:27.32    1:27.48  
                  41.78     1:27.48 (45.70)                                        
  9 Abigail A Stevens         14 STAR-NC              1:26.97    1:31.70  
                  43.72     1:31.70 (47.98)                                        
 10 Haley J Wood              13 WOW-NC               1:33.24    1:34.03  
                  43.53     1:34.03 (50.50)                                        
 11 Hannah K Catalone         13 WOW-NC                    NT    1:38.56  
                  46.28     1:38.56 (52.28)                                        
 12 Aria L Jacobsen           11 BAC-NC               1:36.13    1:40.12  
                  47.30     1:40.12 (52.82)                                        
 
Event 63  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah M Scharf           16 BAC-NC               1:17.53    1:16.84  
                  36.08     1:16.84 (40.76)                                        
  2 Emma H Godwin             16 STAR-NC              1:13.03    1:18.67  
                  37.05     1:18.67 (41.62)                                        
  3 Emma G Denton             15 GFSC-NC              1:17.38    1:19.33  
                  36.89     1:19.33 (42.44)                                        
  4 Morgan E Dodson           16 STAR-NC              1:13.19    1:19.57  
                  37.40     1:19.57 (42.17)                                        
  5 Bree D Keller             16 WOW-NC               1:20.91    1:19.98  
                  38.01     1:19.98 (41.97)                                        
  6 Jocelyn I Savard          15 WOW-NC               1:21.14    1:22.25  
                  38.05     1:22.25 (44.20)                                        
  7 Anna S Whaley             16 CFAC-NC              1:28.10    1:24.90  
                  41.08     1:24.90 (43.82)                                        
  8 Elizabeth M Palmquist     17 BAC-NC               1:22.34    1:26.67  
                  40.22     1:26.67 (46.45)                                        
  9 Kelly M Allen             15 STAR-NC              1:27.74    1:27.01  
                  41.00     1:27.01 (46.01)                                        
 10 Pearce E Lewis            15 WOW-NC                    NT    1:34.60  
                  43.17     1:34.60 (51.43)                                        
 11 Sarah A Barbee            15 BAC-NC               1:31.80    1:35.26  
                  43.54     1:35.26 (51.72)                                        
 12 Zoe M Rowland             15 BAC-NC               1:50.39    1:39.64  
                  48.41     1:39.64 (51.23)                                        
 
Event 64  Boys 14 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan L Butner            13 WOW-NC               1:07.83    1:08.50  
                  32.24     1:08.50 (36.26)                                        
  2 Andrew D Eberhardt        14 WOW-NC               1:12.18    1:08.89  
                  32.50     1:08.89 (36.39)                                        
  3 Feodor Mejouev            14 WOW-NC               1:11.21    1:10.15  
                  32.83     1:10.15 (37.32)                                        
  4 Noah E Rowland            13 BAC-NC               1:15.19    1:12.61  
                  33.88     1:12.61 (38.73)                                        
  5 Pati D Furbay             13 CFAC-NC              1:18.93    1:13.56  
                  34.62     1:13.56 (38.94)                                        
  6 Jack X Huo                13 CFAC-NC              1:17.64    1:15.71  
                  35.53     1:15.71 (40.18)                                        
  7 Austen G Davis            14 GFSC-NC              1:20.11    1:19.30  
                  37.35     1:19.30 (41.95)                                        
  8 Cooper C Hyldahl          13 WOW-NC               1:22.59    1:21.96  
                  38.78     1:21.96 (43.18)                                        
  9 Cameron C Lesko           14 WOW-NC               1:19.99    1:22.20  
                  39.07     1:22.20 (43.13)                                        
 10 Luke W Boldt              14 BAC-NC               1:24.47    1:24.83  
                  40.04     1:24.83 (44.79)                                        
 11 Jake C Flaherty           13 Riptides-SC          1:22.15    1:25.22  
                  41.22     1:25.22 (44.00)                                        
 12 Matthew Z Luo             13 WOW-NC                    NT    1:32.36  
                  44.15     1:32.36 (48.21)                                        
 13 Mason C Hon               14 BAC-NC               1:42.47    1:41.49  
                  47.11     1:41.49 (54.38)                                        
 14 Mason C Kinmartin         10 Riptides-SC          1:40.64    1:42.84  
                  49.65     1:42.84 (53.19)                                        
 15 Max M Smith               13 BAC-NC                    NT    1:55.93  
                  55.32   1:55.93 (1:00.61)                                        
 -- Behrett B Petroff          7 WOW-NC               1:56.92         DQ  
                  52.74        DQ (1:01.17)                                        
 
Event 64  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler M Bowersox          17 BAC-NC                 59.04    1:01.05  
                  28.82     1:01.05 (32.23)                                        
  2 Jeremy T Lalumondier      17 STAR-NC                59.99    1:03.51  
                  30.27     1:03.51 (33.24)                                        
  3 Matt M Anselmo            16 BAC-NC               1:01.75    1:06.04  
                  31.44     1:06.04 (34.60)                                        
  4 Michael S Dockham         17 STAR-NC                59.47    1:06.20  
                  31.08     1:06.20 (35.12)                                        
  5 Fisher M Heffron          15 WOW-NC               1:06.03    1:07.70  
                  31.58     1:07.70 (36.12)                                        
  6 Chris F Anselmo           17 BAC-NC               1:05.55    1:11.11  
                  32.06     1:11.11 (39.05)                                        
  7 Porter P Hedge            15 CFAC-NC              1:12.48    1:12.04  
                  34.63     1:12.04 (37.41)                                        
  8 Patrick C Heffron         17 WOW-NC               1:11.18    1:12.07  
                  34.22     1:12.07 (37.85)                                        
  9 Tommy J Fallon            17 BAC-NC                    NT    1:13.13  
                  33.90     1:13.13 (39.23)                                        
 10 Connor D Churchill        15 Riptides-SC          1:11.34    1:15.84  
                  35.65     1:15.84 (40.19)                                        
 11 Owen T Bell               16 BAC-NC               1:16.84    1:17.88  
                  36.57     1:17.88 (41.31)                                        
 12 Gerald L Spencer          17 CFAC-NC              1:27.89    1:30.40  
                  44.14     1:30.40 (46.26)                                        
 13 Parker J Spencer          15 CFAC-NC              1:54.58    1:33.94  
                  46.41     1:33.94 (47.53)                                        
 14 Bryce W Miller            15 BAC-NC                    NT    1:36.81  
                  45.28     1:36.81 (51.53)                                        
 
Event 65  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belle B Pace               8 BAC-NC               1:35.48    1:35.65  
                  42.80     1:35.65 (52.85)                                        
  2 Taylor M Crane             8 WOW-NC               1:41.38    1:35.95  
                  46.33     1:35.95 (49.62)                                        
  3 Chloe A Hughes             8 WOW-NC               1:41.46    1:39.22  
                  46.69     1:39.22 (52.53)                                        
  4 Tess A Caron               8 BAC-NC               1:47.54    1:42.34  
                  47.59     1:42.34 (54.75)                                        
  5 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC               1:56.70    1:44.68  
                  48.23     1:44.68 (56.45)                                        
  6 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC               2:02.02    1:45.05  
                  47.72     1:45.05 (57.33)                                        
  7 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC              1:58.21    1:47.51  
                  50.19     1:47.51 (57.32)                                        
  8 Ava M Williams             8 BAC-NC               1:55.85    1:49.66  
                  51.85     1:49.66 (57.81)                                        
  9 Mia M Volety               8 WOW-NC               2:06.57    1:50.22  
                  50.19   1:50.22 (1:00.03)                                        
 10 Violet M Derry             8 WOW-NC               2:04.60    1:56.88  
                  56.73   1:56.88 (1:00.15)                                        
 11 Kayley M Whiteside         8 BAC-NC                    NT    1:57.08  
                  55.64   1:57.08 (1:01.44)                                        
 12 Sarah C Phillips           7 WOW-NC               2:05.81    1:57.62  
                  55.37   1:57.62 (1:02.25)                                        
 13 Abigail G Long             8 BAC-NC                    NT    2:05.91  
                  56.57   2:05.91 (1:09.34)                                        
 14 Harper E Gordon            8 BAC-NC                    NT    2:08.99  
 15 Kelly A Phillips           6 WOW-NC               2:21.07    2:11.48  
                1:02.75   2:11.48 (1:08.73)                                        
 16 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                    NT    2:13.03  
 17 Eliza A Johnson            7 WOW-NC               2:34.90    2:14.75  
 18 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC                    NT    2:24.96  
                1:15.46   2:24.96 (1:09.50)                                        
 -- Olivia T Pace              7 BAC-NC                    NT         DQ  
                  56.32        DQ (1:08.58)                                        
 -- JoJo T Harrington          7 WOW-NC                    NT         DQ  
 -- Caroline G Morris          7 BAC-NC                    NT         DQ  
                1:09.50        DQ (1:11.40)                                        
 
Event 65  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC              1:18.69    1:17.42  
                  36.17     1:17.42 (41.25)                                        
  2 Madi A Joy                10 WOW-NC               1:21.35    1:17.45  
                  34.91     1:17.45 (42.54)                                        
  3 Julia G Turner            10 GFSC-NC              1:20.14    1:18.13  
                  35.04     1:18.13 (43.09)                                        
  4 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC              1:21.07    1:19.81  
                  37.67     1:19.81 (42.14)                                        
  5 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC              1:21.98    1:21.61  
                  37.72     1:21.61 (43.89)                                        
  6 Abby R Forbes             10 CFAC-NC              1:21.35    1:22.01  
                  38.73     1:22.01 (43.28)                                        
  7 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC              1:28.01    1:22.11  
                  39.46     1:22.11 (42.65)                                        
  8 Sarah S Pierson           10 WOW-NC               1:29.26    1:26.24  
                  37.88     1:26.24 (48.36)                                        
  9 Aley E Williams           10 BAC-NC               1:50.79    1:33.95  
                  43.21     1:33.95 (50.74)                                        
 10 Emileigh D Pace            9 BAC-NC               1:40.19    1:34.17  
                  44.41     1:34.17 (49.76)                                        
 11 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC               1:38.90    1:34.27  
                  42.19     1:34.27 (52.08)                                        
 12 Lauren C Wood             10 WOW-NC               1:37.95    1:36.32  
                  44.88     1:36.32 (51.44)                                        
 13 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC               1:41.57    1:37.91  
                  44.57     1:37.91 (53.34)                                        
 14 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC              1:43.27    1:38.36  
                  45.14     1:38.36 (53.22)                                        
 15 Juliet J Burroughs         9 CFAC-NC                   NT    1:46.10  
                  51.19     1:46.10 (54.91)                                        
 16 Amelia R Gilley            9 BAC-NC                    NT    1:46.94  
                  48.48     1:46.94 (58.46)                                        
 17 Taylor S Sanderford        9 WOW-NC               2:00.07    1:50.19  
                  51.49     1:50.19 (58.70)                                        
 18 Skylar Santucci            9 WOW-NC               1:47.10    1:53.70  
 19 Addie G Sterner            9 WOW-NC               2:10.62    2:10.52  
                1:04.00   2:10.52 (1:06.52)                                        
 20 Emma N Simmons             9 WOW-NC                    NT    2:18.72  
 
Event 66  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC              1:40.10    1:38.97  
                  43.76     1:38.97 (55.21)                                        
  2 Stephen M Keena            8 BAC-NC                    NT    1:56.85  
  3 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC               2:20.86    2:12.68  
                1:07.15   2:12.68 (1:05.53)                                        
  4 Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC          2:43.49    3:09.57  
 -- Jake A Boehmer             7 BAC-NC               2:19.85         DQ  
                  59.49        DQ (1:03.55)                                        
 
Event 66  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson C Hughes          10 WOW-NC               1:17.27    1:13.83  
                  33.35     1:13.83 (40.48)                                        
  2 Clem C Camacho             9 CFAC-NC              1:23.96    1:20.36  
                  37.15     1:20.36 (43.21)                                        
  3 Lawson W Brown             9 CFAC-NC              1:26.36    1:25.47  
                  38.10     1:25.47 (47.37)                                        
  4 William F Clayton         10 GFSC-NC              1:43.38    1:31.64  
                  43.10     1:31.64 (48.54)                                        
  5 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                    NT    1:32.13  
                  39.52     1:32.13 (52.61)                                        
  6 Will E House               9 CFAC-NC              1:37.05    1:32.18  
                  43.95     1:32.18 (48.23)                                        
  7 Maxwell S Hawthorne        9 WOW-NC               1:44.82    1:38.55  
                  49.78     1:38.55 (48.77)                                        
  8 Evan S Sevast              9 BAC-NC               1:50.81    1:41.95  
                  49.16     1:41.95 (52.79)                                        
  9 Mason D Henry             10 BAC-NC               1:43.70    1:42.49  
                  47.64     1:42.49 (54.85)                                        
 10 Max Wang                  10 WOW-NC               1:45.31    1:42.72  
                  49.39     1:42.72 (53.33)                                        
 11 Maxim Mejouev             10 WOW-NC               1:42.72    1:42.98  
                  47.76     1:42.98 (55.22)                                        
 12 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC               2:03.74    1:49.31  
                  53.20     1:49.31 (56.11)                                        
 13 Jack C Hanson              9 WOW-NC               2:00.22    1:49.89  
                  47.03   1:49.89 (1:02.86)                                        
 14 Aiden M Smith             10 GFSC-NC              2:15.11    2:16.82  
                1:04.41   2:16.82 (1:12.41)                                        
 -- Madden D Hayes            10 BAC-NC                    NT         DQ  
                1:00.31        DQ (1:06.78)                                        
 -- Jackson Lewis              9 CFAC-NC                   NT         DQ  
                  52.87        DQ (1:01.06)                                        
 -- Ty M Bacon                 9 GFSC-NC              2:06.72         DQ  
                  53.70        DQ (1:04.97)                                        
 -- CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC              1:20.99         DQ  
                  37.37          DQ (45.80)                                        
 
Event 67  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia G Turner            10 GFSC-NC                37.00      35.67  
  2 Kelsey M Stuck             9 WOW-NC                 39.78      37.15  
  3 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC                37.70      37.51  
  4 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC                37.68      38.08  
  5 Sarah S Pierson           10 WOW-NC                 40.44      38.38  
  6 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC                40.13      39.12  
  7 Abby R Forbes             10 CFAC-NC                37.77      39.69  
  8 Sara Paige P Harvey       10 WOW-NC                 41.36      40.12  
  9 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC                41.40      41.55  
 10 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC                 44.36      44.03  
 11 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC                 44.98      44.56  
 12 Lauren C Wood             10 WOW-NC                 47.49      46.68  
 13 Skylar Santucci            9 WOW-NC                 47.87      47.18  
 14 Emileigh D Pace            9 BAC-NC                 49.21      47.62  
 15 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC                51.45      48.59  
 16 Aley E Williams           10 BAC-NC                 47.51      48.72  
 17 Juliet J Burroughs         9 CFAC-NC                54.29      49.38  
 18 Amelia R Gilley            9 BAC-NC               1:00.18      49.84  
 19 Taylor S Sanderford        9 WOW-NC                 52.95      52.22  
 20 Rees M Osborne            10 BAC-NC               1:12.08      55.43  
 21 Addie G Sterner            9 WOW-NC                    NT      58.15  
 22 Lisa R McLean              9 WOW-NC                    NT    1:00.09  
 23 Emma N Simmons             9 WOW-NC                    NT    1:01.66  
 24 Aurora Carrano Shepard     9 CFAC-NC                   NT    1:04.23  
 
Event 68  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson C Hughes          10 WOW-NC                 35.83      34.41  
  2 CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC                37.90      36.75  
  3 Lawson W Brown             9 CFAC-NC                37.69      37.77  
  4 Clem C Camacho             9 CFAC-NC                   NT      39.44  
  5 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                 40.92      39.49  
  6 William F Clayton         10 GFSC-NC                45.73      40.72  
  7 Will E House               9 CFAC-NC                46.37      42.16  
  8 Maxwell S Hawthorne        9 WOW-NC                 49.21      45.59  
  9 Jack C Hanson              9 WOW-NC                 47.01      46.99  
 10 Mason D Henry             10 BAC-NC                 48.31      47.45  
 11 Maxim Mejouev             10 WOW-NC                 45.37      48.62  
 12 Ryan J Reiniche            9 WOW-NC                 51.51      49.39  
 13 Max Wang                  10 WOW-NC                 51.31      49.82  
 14 Cooper W Wert              9 WOW-NC                 51.84      50.65  
 15 Aiden M Smith             10 GFSC-NC                48.97      51.39  
 16 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC                 53.46      52.10  
 17 Ty M Bacon                 9 GFSC-NC                48.33      52.46  
 18 Madden D Hayes            10 BAC-NC                    NT    1:00.32  
 -- Evan S Sevast              9 BAC-NC                 58.20         DQ  
 
Event 69  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 21.48      21.09  
  2 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                23.54      21.92  
  3 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                23.79      21.94  
  4 Grace H Jeeves             7 WOW-NC                 22.21      22.27  
  5 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC                 22.64      22.38  
  6 Ava M Williams             8 BAC-NC                 25.78      23.27  
  7 Mia M Volety               8 WOW-NC                 23.32      23.37  
  8 Finley K Zeron             8 BAC-NC                 26.80      23.78  
  9 Mackenzie M Carroll        8 WOW-NC                 26.68      24.01  
 10 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                 26.72      24.18  
 11 Harper E Gordon            8 BAC-NC                 28.91      24.37  
 12 Kayley M Whiteside         8 BAC-NC                 25.23      24.54  
 13 Olivia T Pace              7 BAC-NC                 26.25      25.95  
 14 Violet M Derry             8 WOW-NC                 23.79      26.13  
 15 Ainsley J Senter           6 BAC-NC                 34.32      26.47  
 16 Eliza A Johnson            7 WOW-NC                 28.88      26.62  
 17 Maddy G Nicholson          6 WOW-NC                 30.57      26.64  
 18 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC                 30.16      26.73  
 19 Sydney K McElroy           7 WOW-NC                 29.59      27.00  
 20 Kelly A Phillips           6 WOW-NC                 29.06      27.15  
 21 Charlotte D Eickhoff       7 GFSC-NC                29.99      27.16  
 22 JoJo T Harrington          7 WOW-NC                 25.56      27.39  
 23 Caroline G Morris          7 BAC-NC                 31.28      28.62  
 24 Abigail G Long             8 BAC-NC                 28.57      29.80  
 25 Blakely S McMullan         5 BAC-NC                 33.63      29.98  
 26 Bleu Mosley                8 BAC-NC                    NT      31.24  
 27 Melina K Baynard           7 WOW-NC                 36.32      34.00  
 28 Charlotte A Carroll        6 WOW-NC                 39.79      37.72  
 29 Sarah Charkoudian          5 CFAC-NC                   NT      53.76  
 -- Chloe Berg                 8 CFAC-NC                   NT         DQ  
 -- Asheford R House           6 CFAC-NC                31.11         DQ  
 
Event 70  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott C McFarland          8 WOW-NC                 21.95      21.52  
  2 Avery A Butner             8 WOW-NC                 20.37      21.68  
  3 Jake A Boehmer             7 BAC-NC                 27.13      22.76  
  4 Stephen M Keena            8 BAC-NC                 26.56      24.17  
  5 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC                 28.99      24.86  
  6 Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 25.11      25.21  
  7 James H McLean             7 WOW-NC                 27.92      28.81  
  8 Chance M Bacon             6 GFSC-NC                39.05      28.96  
  9 Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC               NT      31.22  
 10 Cade S Osborne             7 BAC-NC                    NT      31.61  
 11 Ralf C Henry               7 BAC-NC                    NT      37.58  
 -- William G Forbes           5 CFAC-NC              1:00.56         DQ  
 
Event 71  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC              1:18.42    1:17.04  
                  35.95     1:17.04 (41.09)                                        
  2 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC              1:21.84    1:18.51  
                  35.32     1:18.51 (43.19)                                        
  3 Abby R Forbes             10 CFAC-NC                   NT    1:19.38  
                  37.33     1:19.38 (42.05)                                        
  4 Sarah S Pierson           10 WOW-NC               1:30.85    1:32.12  
                  38.23     1:32.12 (53.89)                                        
  5 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC               1:45.81    1:42.98  
 
Event 72  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Lewis              9 CFAC-NC                   NT    1:56.12  
                  56.56     1:56.12 (59.56)                                        
 -- CJ J Eickhoff             10 GFSC-NC              1:35.14         DQ  
                  39.71          DQ (43.55)                                        
 
Event 73  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 42.53      43.80  
  2 Belle B Pace               8 BAC-NC                 42.70      44.01  
  3 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 52.38      54.78  
  4 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC                    NT      56.22  
  5 Sarah C Phillips           7 WOW-NC               1:01.55    1:00.08  
  6 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                54.41    1:01.48  
 -- Bleu Mosley                8 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Mia C Bixby                8 WOW-NC                    NT         DQ  
 
Event 74  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC                49.55      46.47  
  2 Scott C McFarland          8 WOW-NC                    NT    1:04.75  
 -- Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC          1:16.26         DQ  
 -- Avery A Butner             8 WOW-NC                 51.60         DQ  
 
Event 75  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC              1:08.82    1:07.33  
                  32.86     1:07.33 (34.47)                                        
  2 Julia G Turner            10 GFSC-NC              1:09.86    1:07.61  
                  32.00     1:07.61 (35.61)                                        
  3 Madi A Joy                10 WOW-NC               1:14.13    1:09.73  
                  33.97     1:09.73 (35.76)                                        
  4 Emilie S Phillips          9 GFSC-NC              1:12.71    1:09.96  
                  33.16     1:09.96 (36.80)                                        
  5 Abby R Forbes             10 CFAC-NC              1:12.36    1:11.44  
                  34.90     1:11.44 (36.54)                                        
  6 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC              1:16.16    1:11.55  
                  33.52     1:11.55 (38.03)                                        
  7 Sara Paige P Harvey       10 WOW-NC               1:21.57    1:18.87  
                  37.93     1:18.87 (40.94)                                        
  8 Emileigh D Pace            9 BAC-NC               1:23.67    1:22.51  
                  38.95     1:22.51 (43.56)                                        
  9 Kelsey M Stuck             9 WOW-NC               1:22.62    1:23.15  
                  38.56     1:23.15 (44.59)                                        
 10 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC               1:32.03    1:25.46  
                  39.91     1:25.46 (45.55)                                        
 11 Lauren C Wood             10 WOW-NC               1:26.17    1:26.37  
                  41.58     1:26.37 (44.79)                                        
 12 Camren Grace G Reaves      9 WOW-NC               1:26.21    1:26.70  
                  42.24     1:26.70 (44.46)                                        
 13 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC              1:30.99    1:28.07  
                  42.92     1:28.07 (45.15)                                        
 14 Aley E Williams           10 BAC-NC               1:38.26    1:29.87  
                  43.17     1:29.87 (46.70)                                        
 15 Amelia R Gilley            9 BAC-NC                    NT    1:36.82  
                  44.96     1:36.82 (51.86)                                        
 16 Rees M Osborne            10 BAC-NC               1:48.53    1:37.36  
                  44.87     1:37.36 (52.49)                                        
 17 Juliet J Burroughs         9 CFAC-NC              1:40.74    1:37.49  
                  44.61     1:37.49 (52.88)                                        
 18 Skylar Santucci            9 WOW-NC               1:37.69    1:41.93  
                  46.65     1:41.93 (55.28)                                        
 19 Aurora Carrano Shepard     9 CFAC-NC                   NT    1:58.18  
 20 Addie G Sterner            9 WOW-NC               1:59.32    2:04.03  
 
Event 76  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clem C Camacho             9 CFAC-NC              1:14.40    1:11.27  
                  34.40     1:11.27 (36.87)                                        
  2 William F Clayton         10 GFSC-NC              1:18.46    1:13.17  
                  34.88     1:13.17 (38.29)                                        
  3 Lawson W Brown             9 CFAC-NC              1:18.04    1:16.44  
                  36.41     1:16.44 (40.03)                                        
  4 Will E House               9 CFAC-NC              1:19.07    1:22.01  
                  39.21     1:22.01 (42.80)                                        
  5 Hampton H Tillery         10 WOW-NC               1:25.89    1:27.28  
                  40.57     1:27.28 (46.71)                                        
  6 Maxwell S Hawthorne        9 WOW-NC               1:24.70    1:29.50  
                  40.69     1:29.50 (48.81)                                        
  7 Maxim Mejouev             10 WOW-NC               1:24.73    1:30.54  
                  44.33     1:30.54 (46.21)                                        
  8 Mason D Henry             10 BAC-NC               1:39.16    1:31.40  
                  42.65     1:31.40 (48.75)                                        
  9 Evan S Sevast              9 BAC-NC               1:37.50    1:33.28  
                  43.99     1:33.28 (49.29)                                        
 10 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC               1:37.48    1:35.65  
                  42.75     1:35.65 (52.90)                                        
 11 Ty M Bacon                 9 GFSC-NC              1:38.39    1:36.31  
                  46.67     1:36.31 (49.64)                                        
 12 Max Wang                  10 WOW-NC               1:37.09    1:37.42  
                  46.42     1:37.42 (51.00)                                        
 13 Jackson Lewis              9 CFAC-NC                   NT    1:39.06  
                  49.21     1:39.06 (49.85)                                        
 14 Ryan J Reiniche            9 WOW-NC               1:40.73    1:40.17  
                  46.34     1:40.17 (53.83)                                        
 15 Jack C Hanson              9 WOW-NC               1:37.24    1:40.46  
                  46.38     1:40.46 (54.08)                                        
 16 Aiden M Smith             10 GFSC-NC              1:39.74    1:48.40  
 17 Cooper W Wert              9 WOW-NC               1:49.32    1:48.46  
 18 Steve E Fiscante           9 CFAC-NC                   NT    1:57.64  
                  54.09   1:57.64 (1:03.55)                                        
 19 Madden D Hayes            10 BAC-NC                    NT    1:59.82  
                  56.77   1:59.82 (1:03.05)                                        
 
Event 77  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 36.24      36.68  
  2 Belle B Pace               8 BAC-NC                 37.63      38.47  
  3 Tess A Caron               8 BAC-NC                 39.40      39.48  
  4 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 40.44      40.60  
  5 Ava M Williams             8 BAC-NC                 43.34      41.01  
  6 Kayley M Whiteside         8 BAC-NC                 45.43      41.94  
  7 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                42.68      42.52  
  8 CoCo A Uebbing             7 WOW-NC                 44.45      42.74  
  9 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 44.92      43.34  
 10 Isabella R Ciancanelli     8 GFSC-NC                41.74      43.38  
 11 Mia M Volety               8 WOW-NC                 43.96      45.35  
 12 Grace H Jeeves             7 WOW-NC                 43.77      46.55  
 13 Violet M Derry             8 WOW-NC                 48.90      46.64  
 14 Harper E Gordon            8 BAC-NC                 56.95      49.08  
 15 Finley K Zeron             8 BAC-NC                 47.45      49.59  
 16 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                 47.02      51.36  
 17 Olivia T Pace              7 BAC-NC                 52.75      52.23  
 18 Kelly A Phillips           6 WOW-NC                 52.26      53.16  
 19 Abigail G Long             8 BAC-NC               1:00.70      53.41  
 20 Bleu Mosley                8 BAC-NC                    NT      53.74  
 21 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC               1:02.24      55.33  
 22 Eliza A Johnson            7 WOW-NC               1:01.08      56.42  
 23 Caroline G Morris          7 BAC-NC               1:12.06      57.24  
 24 Charlotte D Eickhoff       7 GFSC-NC              1:01.59      57.34  
 25 Ainsley J Senter           6 BAC-NC               1:01.23      59.04  
 26 JoJo T Harrington          7 WOW-NC               1:12.09    1:07.30  
 27 Mia C Bixby                8 WOW-NC                    NT    1:11.08  
 28 Asheford R House           6 CFAC-NC              1:10.29    1:14.24  
 29 Blakely S McMullan         5 BAC-NC               1:19.05    1:16.56  
 30 Sarah Charkoudian          5 CFAC-NC                   NT    1:52.94  
 -- Chloe Berg                 8 CFAC-NC                   NT         DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas J Clayton           8 GFSC-NC                35.70      36.03  
  2 Scott C McFarland          8 WOW-NC                 39.08      42.69  
  3 Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 43.04      45.60  
  4 Avery A Butner             8 WOW-NC                 41.94      46.82  
  5 Stephen M Keena            8 BAC-NC                 55.71      46.84  
  6 Jake A Boehmer             7 BAC-NC                 52.86      50.26  
  7 Oliver R Boehmer           7 BAC-NC                 51.58      50.59  
  8 Maddox F McWhorter         8 Riptides-SC          1:01.27      55.58  
  9 Cade S Osborne             7 BAC-NC                    NT    1:06.90  
 10 Ralf C Henry               7 BAC-NC                    NT    1:12.79  
 11 William G Forbes           5 CFAC-NC              1:48.02    2:15.05  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caroline D Furbay         10 CFAC-NC                41.09      40.84  
  2 Lily K Mitchell           10 GFSC-NC                45.30      44.28  
  3 Madi A Joy                10 WOW-NC                 45.31      44.39  
  4 Sarah S Pierson           10 WOW-NC                 46.52      46.19  
  5 Sara Paige P Harvey       10 WOW-NC                 48.91      47.35  
  6 Bailey Anne A Milks       10 WOW-NC                 48.91      48.03  
  7 Kelsey M Stuck             9 WOW-NC                 49.40      48.14  
  8 Jaceil A Britton          10 CFAC-NC                45.35      48.32  
  9 Lauren C Wood             10 WOW-NC                 51.35      49.58  
 10 Emileigh D Pace            9 BAC-NC                 53.85      52.38  
 11 Rees M Osborne            10 BAC-NC                 53.29      52.64  
 12 Juliet J Burroughs         9 CFAC-NC                56.10      54.81  
 13 Carly J Chambliss         10 CFAC-NC              1:02.12      54.83  
 14 Taylor S Sanderford        9 WOW-NC               1:00.09      56.22  
 15 Emma N Simmons             9 WOW-NC                    NT    1:07.26  
 16 Addie G Sterner            9 WOW-NC               1:12.28    1:08.31  
 -- Aurora Carrano Shepard     9 CFAC-NC                   NT         DQ  
 -- Lisa R McLean              9 WOW-NC               1:19.96         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson C Hughes          10 WOW-NC                 42.17      40.54  
  2 Clem C Camacho             9 CFAC-NC                43.60      41.03  
  3 Lawson W Brown             9 CFAC-NC                   NT      45.77  
  4 Will E House               9 CFAC-NC                50.01      48.45  
  5 Stephen W Bollenbacher     9 WOW-NC                 53.64      52.21  
  6 Evan S Sevast              9 BAC-NC                 52.27      52.80  
  7 Max Wang                  10 WOW-NC                 51.61      53.23  
  8 Maxwell S Hawthorne        9 WOW-NC                 52.55      53.79  
  9 Maxim Mejouev             10 WOW-NC                 51.14      53.85  
 10 Hampton H Tillery         10 WOW-NC                 51.67      55.48  
 11 Ryan J Reiniche            9 WOW-NC                 55.52      56.71  
 12 Cooper W Wert              9 WOW-NC                 59.40      58.07  
 13 Jack C Hanson              9 WOW-NC               1:06.32    1:09.00  
 14 Aiden M Smith             10 GFSC-NC              1:13.71    1:20.90  
 15 Steve E Fiscante           9 CFAC-NC                   NT    1:23.31  
 -- Madden D Hayes            10 BAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 81  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor M Crane             8 WOW-NC                 22.16      22.77  
  2 Abbie E Phillips           8 GFSC-NC                27.21      24.00  
  3 Heidi F Bollenbacher       8 WOW-NC                 24.30      24.20  
  4 Belle B Pace               8 BAC-NC                 25.49      24.81  
  5 Tess A Caron               8 BAC-NC                 25.48      24.90  
  6 Chloe A Hughes             8 WOW-NC                 25.86      26.96  
  7 Kayley M Whiteside         8 BAC-NC                 29.30      27.39  
  8 Violet M Derry             8 WOW-NC                 28.07      27.61  
  9 Sarah C Phillips           7 WOW-NC                 30.51      27.66  
 10 Ava M Williams             8 BAC-NC                 27.22      27.82  
 11 Kennedy S Gordon           8 BAC-NC                 31.32      29.16  
 12 Sydney K McElroy           7 WOW-NC                 30.51      29.63  
 13 Charlotte D Eickhoff       7 GFSC-NC                31.56      30.71  
 14 Mia M Volety               8 WOW-NC                 28.07      31.47  
 15 Finley K Zeron             8 BAC-NC                    NT      31.80  
 16 Opal Grey (Og) G Boehmer   7 BAC-NC                    NT      33.52  
 17 Eliza A Johnson            7 WOW-NC                 32.33      33.75  
 18 Harper E Gordon            8 BAC-NC                    NT      34.79  
 19 Melina K Baynard           7 WOW-NC                 41.79      35.51  
 20 Mackenzie M Carroll        8 WOW-NC                 32.20      36.01  
 21 Olivia T Pace              7 BAC-NC                 43.65      36.81  
 22 Maddy G Nicholson          6 WOW-NC                    NT      40.02  
 23 JoJo T Harrington          7 WOW-NC                 35.71      42.40  
 24 Charlotte A Carroll        6 WOW-NC                    NT      44.74  
 25 Lucy Hastings              6 WOW-NC                    NT      48.23  
 -- Grace H Jeeves             7 WOW-NC                    NT         DQ  
 -- Bleu Mosley                8 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Abigail G Long             8 BAC-NC                 37.34         DQ  
 -- Chloe Berg                 8 CFAC-NC                   NT         DQ  
 -- Mia C Bixby                8 WOW-NC                    NT         DQ  
 -- Asheford R House           6 CFAC-NC                   NT         DQ  
 -- Blakely S McMullan         5 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Caroline G Morris          7 BAC-NC                 34.32         DQ  
 -- Ainsley J Senter           6 BAC-NC                 34.79         DQ  
 
Event 82  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behrett B Petroff          7 WOW-NC                 22.37      22.85  
  2 Scott C McFarland          8 WOW-NC                 25.17      24.69  
  3 Jake A Boehmer             7 BAC-NC                    NT      27.16  
  4 Avery A Butner             8 WOW-NC                 26.05      28.22  
  5 Cade S Osborne             7 BAC-NC                    NT      28.47  
  6 Stephen M Keena            8 BAC-NC                    NT      31.06  
  7 Chance M Bacon             6 GFSC-NC                42.00      31.35  
 -- Oliver R Boehmer           7 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- Ralf C Henry               7 BAC-NC                    NT         DQ  
 -- William G Forbes           5 CFAC-NC                   NT         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MaKayla A Ciancanelli     13 GFSC-NC                   NT   11:11.61  
 
Event 83  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas D Teeters          14 CFAC-NC                   NT   11:05.24