Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/27/2017 07:04 PM
             2017 NC SC AG Championships - 2/23/2017 to 2/26/2017              
                              Sanction #: NC17008                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te    10:29.79   10:19.67   20  
                  26.51       55.78 (29.27)     1:26.15 (30.37)     1:56.78 (30.63)
        2:27.72 (30.94)     2:58.84 (31.12)     3:30.00 (31.16)     4:01.40 (31.40)
        4:32.78 (31.38)     5:04.28 (31.50)     5:35.71 (31.43)     6:07.44 (31.73)
        6:39.23 (31.79)     7:11.43 (32.20)     7:42.90 (31.47)     8:15.01 (32.11)
        8:46.20 (31.19)     9:17.95 (31.75)     9:49.46 (31.51)    10:19.67 (30.21)
  2 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei    10:41.18   10:23.28   17  
                  27.95       58.28 (30.33)     1:29.49 (31.21)     2:00.58 (31.09)
        2:31.58 (31.00)     3:02.79 (31.21)     3:34.47 (31.68)     4:06.05 (31.58)
        4:37.20 (31.15)                             5:40.04 ( )     6:11.57 (31.53)
        6:43.16 (31.59)     7:14.54 (31.38)     7:46.09 (31.55)     8:17.72 (31.63)
        8:49.07 (31.35)     9:20.78 (31.71)     9:52.36 (31.58)    10:23.28 (30.92)
  3 Emily Knorr               13 Greensboro Commu    10:34.70   10:25.49   16  
                  27.48       57.36 (29.88)     1:28.34 (30.98)     1:59.80 (31.46)
        2:31.12 (31.32)     3:02.76 (31.64)     3:34.41 (31.65)     4:06.15 (31.74)
        4:37.89 (31.74)     5:09.80 (31.91)     5:41.96 (32.16)     6:13.85 (31.89)
        6:45.34 (31.49)     7:17.04 (31.70)     7:48.83 (31.79)     8:20.63 (31.80)
        8:52.41 (31.78)     9:24.02 (31.61)     9:55.19 (31.17)    10:25.49 (30.30)
  4 Nora Bergstrom            14 YOTA                10:35.20   10:27.91   15  
                  28.70       59.59 (30.89)     1:30.87 (31.28)     2:02.22 (31.35)
        2:33.66 (31.44)     3:04.90 (31.24)     3:36.57 (31.67)     4:08.33 (31.76)
        4:39.85 (31.52)     5:11.75 (31.90)     5:43.28 (31.53)     6:15.18 (31.90)
        6:47.07 (31.89)     7:18.90 (31.83)     7:50.85 (31.95)     8:22.76 (31.91)
        8:54.74 (31.98)     9:26.37 (31.63)     9:57.96 (31.59)    10:27.91 (29.95)
  5 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes    10:37.65   10:34.28   14  
                  27.23       56.88 (29.65)     1:27.14 (30.26)     1:57.89 (30.75)
        2:28.51 (30.62)     2:59.73 (31.22)     3:31.43 (31.70)     4:03.48 (32.05)
        4:35.63 (32.15)     5:07.90 (32.27)     5:39.95 (32.05)     6:12.21 (32.26)
        6:44.60 (32.39)     7:17.09 (32.49)     7:50.10 (33.01)     8:23.25 (33.15)
        8:56.21 (32.96)     9:29.14 (32.93)    10:02.13 (32.99)    10:34.28 (32.15)
  6 Sydney Morgan             14 North Carolina A    10:32.05   10:34.31   13  
                  28.95     1:00.01 (31.06)     1:31.72 (31.71)     2:03.19 (31.47)
        2:34.87 (31.68)     3:06.57 (31.70)     3:38.45 (31.88)     4:10.26 (31.81)
        4:42.11 (31.85)     5:14.22 (32.11)     5:46.32 (32.10)     6:18.59 (32.27)
        6:51.09 (32.50)     7:23.47 (32.38)     7:55.69 (32.22)     8:27.71 (32.02)
        8:59.82 (32.11)     9:31.77 (31.95)    10:03.35 (31.58)    10:34.31 (30.96)
  7 Megan Carson              14 YOTA                11:08.07   10:35.41   12  
                  28.16       58.83 (30.67)     1:29.90 (31.07)     2:01.17 (31.27)
        2:32.40 (31.23)     3:03.87 (31.47)     3:35.34 (31.47)     4:06.98 (31.64)
        4:39.08 (32.10)     5:11.10 (32.02)     5:43.85 (32.75)     6:16.43 (32.58)
        6:48.98 (32.55)     7:21.44 (32.46)     7:54.08 (32.64)     8:26.94 (32.86)
        9:00.00 (33.06)     9:32.80 (32.80)    10:04.87 (32.07)    10:35.41 (30.54)
  8 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati    11:01.36   10:39.57   11  
                  28.38       59.32 (30.94)     1:31.33 (32.01)     2:03.45 (32.12)
        2:35.52 (32.07)     3:07.50 (31.98)     3:39.59 (32.09)     4:11.87 (32.28)
        4:44.66 (32.79)     5:17.29 (32.63)     5:37.25 (19.96)     6:21.37 (44.12)
        6:53.71 (32.34)     7:25.73 (32.02)     7:58.16 (32.43)     8:30.44 (32.28)
        9:02.56 (32.12)     9:34.99 (32.43)    10:07.47 (32.48)    10:39.57 (32.10)
  9 Laura Davis               14 SwimMAC             10:56.39   10:39.92    9  
                  28.66       59.73 (31.07)     1:31.62 (31.89)     2:03.84 (32.22)
        2:36.37 (32.53)     3:08.84 (32.47)     3:41.29 (32.45)     4:13.56 (32.27)
        4:45.88 (32.32)     5:18.32 (32.44)     5:50.64 (32.32)     6:23.06 (32.42)
        6:55.58 (32.52)     7:27.99 (32.41)     8:00.34 (32.35)     8:32.75 (32.41)
        9:04.93 (32.18)     9:37.00 (32.07)    10:08.95 (31.95)    10:39.92 (30.97)
 10 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei    11:01.50   10:40.28    7  
                  28.59     1:00.21 (31.62)     1:32.08 (31.87)     2:03.89 (31.81)
        2:36.42 (32.53)     3:08.90 (32.48)     3:41.03 (32.13)     4:13.46 (32.43)
        4:45.87 (32.41)     5:18.53 (32.66)     5:50.75 (32.22)     6:23.33 (32.58)
        6:55.68 (32.35)     7:28.01 (32.33)     8:00.90 (32.89)     8:32.91 (32.01)
        9:05.45 (32.54)     9:37.94 (32.49)    10:09.54 (31.60)    10:40.28 (30.74)
 11 Mia Rose                  14 North Carolina A    11:12.97   10:45.31    6  
                  28.53       59.53 (31.00)     1:30.96 (31.43)     2:02.50 (31.54)
        2:34.53 (32.03)     3:06.43 (31.90)     3:38.32 (31.89)     4:10.24 (31.92)
        4:42.37 (32.13)     5:14.70 (32.33)     5:47.34 (32.64)     6:20.26 (32.92)
        6:53.23 (32.97)     7:26.41 (33.18)     7:59.43 (33.02)     8:32.62 (33.19)
        9:06.06 (33.44)     9:39.46 (33.40)    10:12.99 (33.53)    10:45.31 (32.32)
 12 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes    10:46.59   10:46.02    5  
                  27.55       58.45 (30.90)     1:29.67 (31.22)     2:01.32 (31.65)
        2:33.32 (32.00)     3:05.64 (32.32)     3:38.19 (32.55)     4:10.72 (32.53)
        4:43.42 (32.70)     5:16.37 (32.95)     5:49.44 (33.07)     6:22.10 (32.66)
        6:55.21 (33.11)     7:28.67 (33.46)     8:02.22 (33.55)     8:35.33 (33.11)
        9:07.73 (32.40)     9:40.61 (32.88)    10:13.64 (33.03)    10:46.02 (32.38)
 13 Peyton Wilson             13 Greensboro Commu    11:26.48   10:46.98    4  
                  28.89     1:00.35 (31.46)     1:32.60 (32.25)     2:04.89 (32.29)
        2:37.21 (32.32)     3:09.77 (32.56)     3:42.48 (32.71)     4:15.27 (32.79)
        4:48.10 (32.83)     5:20.92 (32.82)     5:53.67 (32.75)     6:26.71 (33.04)
        6:59.33 (32.62)     7:32.22 (32.89)     8:04.95 (32.73)     8:37.90 (32.95)
        9:10.75 (32.85)     9:43.44 (32.69)    10:15.70 (32.26)    10:46.98 (31.28)
 14 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu    11:10.83   10:50.21    3  
                  28.57     1:00.11 (31.54)     1:32.16 (32.05)     2:04.53 (32.37)
        2:37.24 (32.71)     3:10.05 (32.81)     3:42.91 (32.86)     4:15.90 (32.99)
        4:49.15 (33.25)     5:22.13 (32.98)     5:54.66 (32.53)     6:27.43 (32.77)
        6:59.99 (32.56)     7:32.78 (32.79)     8:05.58 (32.80)     8:38.73 (33.15)
        9:11.72 (32.99)     9:44.92 (33.20)    10:18.24 (33.32)    10:50.21 (31.97)
 15 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans          10:46.23   10:52.50    2  
                  28.36       59.95 (31.59)     1:32.04 (32.09)     2:05.26 (33.22)
        2:37.62 (32.36)     3:09.90 (32.28)     3:42.78 (32.88)     4:15.66 (32.88)
        4:48.79 (33.13)     5:21.41 (32.62)     5:54.67 (33.26)     6:27.91 (33.24)
        7:01.62 (33.71)     7:35.12 (33.50)     8:08.08 (32.96)     8:41.48 (33.40)
        9:14.89 (33.41)     9:47.89 (33.00)    10:20.47 (32.58)    10:52.50 (32.03)
 16 Meghan Ballard            14 Una Eac             11:20.33   10:52.52    1  
                  29.64     1:01.56 (31.92)     1:33.83 (32.27)     2:06.81 (32.98)
        2:39.43 (32.62)     3:12.30 (32.87)     3:45.10 (32.80)     4:17.71 (32.61)
        4:50.20 (32.49)     5:22.68 (32.48)     5:55.29 (32.61)     6:28.07 (32.78)
        7:01.07 (33.00)     7:34.34 (33.27)     8:07.62 (33.28)     8:40.62 (33.00)
        9:13.86 (33.24)     9:46.73 (32.87)    10:19.91 (33.18)    10:52.52 (32.61)
 17 Ashley Hughes             13 New Wave Swim Te    11:22.98   10:54.66  
                  29.02       59.95 (30.93)     1:32.56 (32.61)     2:05.32 (32.76)
        2:37.81 (32.49)     3:10.71 (32.90)     3:43.58 (32.87)     4:16.89 (33.31)
        4:50.08 (33.19)     5:23.30 (33.22)     5:55.81 (32.51)     6:29.02 (33.21)
        7:02.87 (33.85)     7:36.20 (33.33)     8:09.41 (33.21)     8:42.35 (32.94)
        9:15.77 (33.42)     9:49.54 (33.77)    10:22.26 (32.72)    10:54.66 (32.40)
 18 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te    10:08.49L  10:54.71  
                  28.57     1:00.55 (31.98)     1:33.53 (32.98)     2:06.19 (32.66)
        2:38.69 (32.50)     3:11.41 (32.72)     3:43.95 (32.54)     4:16.74 (32.79)
        4:49.43 (32.69)     5:22.25 (32.82)     5:55.25 (33.00)     6:28.26 (33.01)
        7:01.64 (33.38)     7:35.03 (33.39)     8:08.40 (33.37)     8:42.41 (34.01)
        9:15.71 (33.30)     9:49.52 (33.81)    10:22.91 (33.39)    10:54.71 (31.80)
 19 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes    11:15.94   10:55.88  
                  28.78     1:00.05 (31.27)     1:32.01 (31.96)     2:04.26 (32.25)
        2:36.84 (32.58)     3:09.41 (32.57)     3:42.34 (32.93)     4:15.44 (33.10)
        4:48.88 (33.44)     5:22.30 (33.42)     5:55.93 (33.63)     6:29.08 (33.15)
        7:02.02 (32.94)     7:35.50 (33.48)     8:08.75 (33.25)     8:42.35 (33.60)
        9:15.76 (33.41)     9:49.76 (34.00)    10:23.18 (33.42)    10:55.88 (32.70)
 20 Oceane Hangyas            14 SwimMAC             19:07.27   10:56.25  
                  29.50     1:01.71 (32.21)     1:34.87 (33.16)     2:07.26 (32.39)
        2:40.22 (32.96)     3:13.09 (32.87)     3:46.03 (32.94)     4:19.41 (33.38)
        4:52.49 (33.08)     5:25.43 (32.94)     5:59.07 (33.64)     6:32.47 (33.40)
        7:05.92 (33.45)     7:39.53 (33.61)     8:12.95 (33.42)     8:46.23 (33.28)
        9:19.40 (33.17)     9:52.47 (33.07)    10:25.36 (32.89)    10:56.25 (30.89)
 21 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County     11:04.89   10:56.91  
                  28.15       59.21 (31.06)     1:31.10 (31.89)     2:03.47 (32.37)
        2:35.93 (32.46)     3:08.74 (32.81)     3:41.64 (32.90)     4:14.71 (33.07)
        4:47.84 (33.13)     5:21.26 (33.42)     5:54.58 (33.32)     6:28.24 (33.66)
        7:01.71 (33.47)     7:35.59 (33.88)     8:09.27 (33.68)     8:43.37 (34.10)
        9:17.47 (34.10)     9:51.02 (33.55)    10:24.56 (33.54)    10:56.91 (32.35)
 22 Corina Smith              14 Marlins of Ralei    11:00.35   10:57.33  
                  30.41     1:02.45 (32.04)     1:35.10 (32.65)     2:07.91 (32.81)
        2:40.43 (32.52)     3:13.65 (33.22)     3:46.41 (32.76)     4:19.77 (33.36)
        4:53.24 (33.47)     5:26.94 (33.70)     6:00.36 (33.42)     6:33.94 (33.58)
        7:07.32 (33.38)     7:40.76 (33.44)     8:13.92 (33.16)     8:47.25 (33.33)
        9:20.37 (33.12)     9:53.32 (32.95)    10:26.00 (32.68)    10:57.33 (31.33)
 23 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei    11:03.47   11:01.76  
                  28.41     1:00.14 (31.73)     1:32.27 (32.13)     2:04.76 (32.49)
        2:37.42 (32.66)     3:10.27 (32.85)     3:43.57 (33.30)     4:16.78 (33.21)
        4:49.95 (33.17)     5:23.23 (33.28)     5:56.72 (33.49)     6:30.36 (33.64)
        7:04.19 (33.83)     7:38.29 (34.10)     8:12.51 (34.22)     8:46.51 (34.00)
        9:21.04 (34.53)     9:54.60 (33.56)    10:28.50 (33.90)    11:01.76 (33.26)
 24 Makayla Ciancanelli       13 Granite Falls Sw    10:56.07   11:03.84  
                  28.12       59.66 (31.54)     1:32.11 (32.45)     2:04.96 (32.85)
        2:38.18 (33.22)     3:11.69 (33.51)     3:45.14 (33.45)     4:18.81 (33.67)
        4:52.39 (33.58)     5:25.80 (33.41)     5:59.50 (33.70)     6:33.29 (33.79)
        7:07.43 (34.14)     7:41.56 (34.13)     8:15.47 (33.91)     8:49.70 (34.23)
        9:23.59 (33.89)     9:57.20 (33.61)    10:30.80 (33.60)    11:03.84 (33.04)
 25 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes    11:15.95   11:04.05  
                  29.43     1:01.23 (31.80)     1:32.99 (31.76)     2:05.52 (32.53)
        2:38.53 (33.01)     3:11.59 (33.06)     3:45.23 (33.64)     4:18.42 (33.19)
        4:51.94 (33.52)     5:25.61 (33.67)     5:59.61 (34.00)     6:34.14 (34.53)
        7:08.06 (33.92)     7:42.07 (34.01)     8:16.19 (34.12)     8:49.94 (33.75)
        9:23.80 (33.86)     9:57.66 (33.86)    10:31.17 (33.51)    11:04.05 (32.88)
 26 Madeleine Johnson         14 Sailfish Aquatic    11:15.95   11:04.27  
                  29.01     1:01.04 (32.03)     1:33.94 (32.90)     2:07.35 (33.41)
        2:40.76 (33.41)     3:14.47 (33.71)     3:47.92 (33.45)     4:20.97 (33.05)
        4:55.04 (34.07)     5:28.46 (33.42)     6:01.77 (33.31)     6:35.47 (33.70)
        7:09.02 (33.55)     7:42.30 (33.28)     8:14.58 (32.28)     8:47.18 (32.60)
        9:21.60 (34.42)     9:56.21 (34.61)    10:30.59 (34.38)    11:04.27 (33.68)
 27 Caroline Williford        14 Marlins of Ralei    19:02.58   11:11.51  
                  30.20     1:02.86 (32.66)     1:36.51 (33.65)     2:10.03 (33.52)
        2:43.81 (33.78)     3:17.36 (33.55)     3:51.18 (33.82)     4:25.10 (33.92)
        4:59.01 (33.91)     5:32.81 (33.80)     6:06.32 (33.51)     6:40.39 (34.07)
        7:14.41 (34.02)     7:48.29 (33.88)     8:23.07 (34.78)     8:56.72 (33.65)
        9:30.92 (34.20)    10:05.10 (34.18)    10:38.83 (33.73)    11:11.51 (32.68)
 28 Jordan Browning           13 SwimMAC             18:45.44   11:13.28  
                  29.44     1:02.16 (32.72)     1:36.05 (33.89)     2:09.86 (33.81)
        2:43.73 (33.87)     3:17.55 (33.82)     3:51.79 (34.24)     4:25.59 (33.80)
        4:59.80 (34.21)     5:33.94 (34.14)     6:08.24 (34.30)     6:42.68 (34.44)
        7:17.24 (34.56)     7:51.35 (34.11)     8:26.10 (34.75)     9:00.10 (34.00)
        9:33.98 (33.88)    10:07.87 (33.89)    10:41.29 (33.42)    11:13.28 (31.99)
 29 Abigail Welch             14 SwimMAC             11:26.85   11:14.66  
                  29.68     1:01.56 (31.88)     1:34.19 (32.63)     2:07.81 (33.62)
        2:41.34 (33.53)     3:15.13 (33.79)     3:49.03 (33.90)     4:22.94 (33.91)
        4:56.91 (33.97)     5:31.32 (34.41)     6:05.33 (34.01)     6:39.76 (34.43)
        7:14.15 (34.39)     7:48.52 (34.37)     8:23.79 (35.27)     8:58.91 (35.12)
        9:32.68 (33.77)    10:07.29 (34.61)    10:41.79 (34.50)    11:14.66 (32.87)
 30 Gabriella Battaglini      13 YOTA                11:27.92   11:16.13  
                  28.25     1:00.26 (32.01)     1:32.65 (32.39)     2:05.49 (32.84)
        2:38.27 (32.78)     3:11.69 (33.42)     3:45.62 (33.93)     4:19.65 (34.03)
        4:54.21 (34.56)     5:29.06 (34.85)     6:03.50 (34.44)     6:38.64 (35.14)
        7:13.63 (34.99)     7:48.16 (34.53)     8:23.04 (34.88)     8:58.40 (35.36)
        9:33.32 (34.92)    10:07.60 (34.28)    10:42.30 (34.70)    11:16.13 (33.83)
 31 Kylie Yoder               14 SwimMAC             19:22.28   11:16.76  
                  29.02     1:01.84 (32.82)     1:35.22 (33.38)     2:08.89 (33.67)
        2:42.41 (33.52)     3:16.68 (34.27)     3:51.85 (35.17)     4:26.48 (34.63)
        5:00.59 (34.11)     5:34.26 (33.67)     6:08.47 (34.21)     6:42.45 (33.98)
        7:16.98 (34.53)     7:51.75 (34.77)     8:26.13 (34.38)     9:00.73 (34.60)
        9:34.92 (34.19)    10:09.84 (34.92)    10:44.56 (34.72)    11:16.76 (32.20)
 32 Morgan Reilly             14 Tac Titans          11:03.93   11:17.43  
                  28.79     1:00.55 (31.76)     1:33.22 (32.67)     2:06.10 (32.88)
        2:39.65 (33.55)     3:13.58 (33.93)     3:47.60 (34.02)     4:22.30 (34.70)
        4:57.00 (34.70)     5:31.54 (34.54)     6:06.20 (34.66)     6:41.11 (34.91)
        7:15.99 (34.88)     7:51.19 (35.20)     8:26.15 (34.96)     9:01.18 (35.03)
        9:35.98 (34.80)    10:10.89 (34.91)    10:44.70 (33.81)    11:17.43 (32.73)
 33 Alison Thome              13 SwimMAC             18:56.27   11:17.61  
                  29.17     1:01.88 (32.71)     1:34.94 (33.06)     2:08.31 (33.37)
        2:41.24 (32.93)     3:14.68 (33.44)     3:48.51 (33.83)     4:22.41 (33.90)
        4:56.62 (34.21)     5:31.24 (34.62)     6:05.91 (34.67)     6:40.70 (34.79)
        7:15.31 (34.61)     7:50.82 (35.51)     8:26.24 (35.42)     9:00.95 (34.71)
        9:35.95 (35.00)    10:10.76 (34.81)    10:44.62 (33.86)    11:17.61 (32.99)
 34 Scarlett Clevenger        14 Enfinity Aquatic    11:15.96   11:17.70  
                  30.62     1:03.74 (33.12)     1:36.99 (33.25)     2:10.38 (33.39)
        2:43.71 (33.33)     3:17.25 (33.54)     3:50.70 (33.45)     4:24.57 (33.87)
        4:58.60 (34.03)     5:32.72 (34.12)     6:07.26 (34.54)     6:41.96 (34.70)
        7:16.69 (34.73)     7:51.48 (34.79)     8:26.16 (34.68)     9:00.64 (34.48)
        9:35.03 (34.39)    10:09.64 (34.61)    10:44.37 (34.73)    11:17.70 (33.33)
 35 Kaylie Curran             14 Tac Titans          11:22.20   11:18.77  
                  29.92     1:02.87 (32.95)     1:36.58 (33.71)     2:10.85 (34.27)
        2:45.11 (34.26)     3:19.42 (34.31)     3:53.83 (34.41)     4:28.00 (34.17)
        5:02.35 (34.35)     5:36.13 (33.78)     6:10.97 (34.84)     6:45.53 (34.56)
        7:20.29 (34.76)     7:55.35 (35.06)     8:29.96 (34.61)     9:04.39 (34.43)
        9:38.59 (34.20)    10:13.18 (34.59)    10:46.86 (33.68)    11:18.77 (31.91)
 36 Rielly Lavery             13 SwimMAC             11:27.02   11:23.06  
                  28.67     1:00.22 (31.55)     1:33.53 (33.31)     2:07.09 (33.56)
        2:41.31 (34.22)     3:16.26 (34.95)     3:51.29 (35.03)     4:26.09 (34.80)
        5:01.01 (34.92)     5:36.19 (35.18)     6:11.51 (35.32)     6:46.63 (35.12)
        7:21.55 (34.92)     7:55.96 (34.41)     8:31.27 (35.31)     9:06.40 (35.13)
        9:41.06 (34.66)    10:15.81 (34.75)    10:49.90 (34.09)    11:23.06 (33.16)
 37 Mary Moran                14 Marlins of Ralei    19:06.85   11:23.61  
                  29.84     1:03.45 (33.61)     1:37.59 (34.14)     2:11.98 (34.39)
        2:46.41 (34.43)     3:21.10 (34.69)     3:55.48 (34.38)     4:30.09 (34.61)
        5:04.29 (34.20)     5:39.16 (34.87)     6:13.12 (33.96)     6:48.22 (35.10)
        7:22.93 (34.71)     7:57.68 (34.75)     8:32.35 (34.67)     9:06.46 (34.11)
        9:41.24 (34.78)    10:16.00 (34.76)    10:50.63 (34.63)    11:23.61 (32.98)
 38 Samantha Overton          14 Raleigh Swimming    11:24.09   11:23.89  
                  29.96     1:03.11 (33.15)     1:37.21 (34.10)     2:11.46 (34.25)
        2:45.97 (34.51)     3:20.51 (34.54)     3:55.33 (34.82)     4:29.96 (34.63)
        5:04.87 (34.91)     5:39.77 (34.90)     6:14.24 (34.47)     6:49.10 (34.86)
        7:23.73 (34.63)     7:58.31 (34.58)     8:33.01 (34.70)     9:07.49 (34.48)
        9:42.42 (34.93)    10:16.68 (34.26)    10:50.74 (34.06)    11:23.89 (33.15)
 39 Sophie Anderson           14 Tac Titans          10:56.94   11:25.07  
                  28.83     1:01.03 (32.20)     1:34.72 (33.69)     2:08.98 (34.26)
        2:43.28 (34.30)     3:18.29 (35.01)     3:52.79 (34.50)     4:27.67 (34.88)
        5:02.48 (34.81)     5:37.15 (34.67)     6:12.50 (35.35)     6:46.88 (34.38)
        7:22.00 (35.12)     7:57.35 (35.35)     8:32.31 (34.96)     9:07.17 (34.86)
        9:42.35 (35.18)    10:17.19 (34.84)    10:51.65 (34.46)    11:25.07 (33.42)
 40 Ambika Gaur               14 North Carolina A    10:07.28L  11:25.81  
                  29.74     1:02.66 (32.92)     1:35.97 (33.31)     2:10.05 (34.08)
        2:43.98 (33.93)     3:18.16 (34.18)     3:52.55 (34.39)     4:27.32 (34.77)
        5:02.15 (34.83)     5:36.89 (34.74)     6:11.37 (34.48)     6:46.22 (34.85)
        7:20.84 (34.62)     7:55.94 (35.10)     8:31.12 (35.18)     9:06.21 (35.09)
        9:41.73 (35.52)    10:17.38 (35.65)    10:52.83 (35.45)    11:25.81 (32.98)
 41 Sarah Grubb               14 Greensboro Commu    18:58.63   11:26.08  
                  30.31     1:03.40 (33.09)     1:37.46 (34.06)     2:11.56 (34.10)
        2:46.02 (34.46)     3:20.67 (34.65)     3:55.28 (34.61)     4:29.88 (34.60)
        5:04.44 (34.56)     5:39.56 (35.12)     6:14.66 (35.10)     6:49.68 (35.02)
        7:24.73 (35.05)     7:59.70 (34.97)     8:34.52 (34.82)     9:09.34 (34.82)
        9:43.96 (34.62)    10:18.34 (34.38)    10:52.71 (34.37)    11:26.08 (33.37)
 -- Sophia Gornet             13 SwimMAC             19:26.73   11:29.77  
                  30.64     1:04.32 (33.68)     1:37.87 (33.55)     2:12.18 (34.31)
        2:46.23 (34.05)     3:20.69 (34.46)     3:54.98 (34.29)     4:29.91 (34.93)
        5:04.73 (34.82)     5:40.01 (35.28)     6:15.83 (35.82)     6:51.13 (35.30)
        7:26.61 (35.48)     8:03.17 (36.56)     8:38.70 (35.53)     9:14.12 (35.42)
        9:49.12 (35.00)    10:23.73 (34.61)    10:57.16 (33.43)    11:29.77 (32.61)
 -- Isabella Anton            13 SwimMAC             19:14.27   11:32.17  
                  29.46     1:02.70 (33.24)     1:36.63 (33.93)     2:10.58 (33.95)
        2:45.37 (34.79)     3:19.47 (34.10)     3:54.31 (34.84)     4:29.03 (34.72)
        5:03.19 (34.16)     5:38.34 (35.15)     6:13.14 (34.80)     6:48.37 (35.23)
        7:24.15 (35.78)     7:59.44 (35.29)     8:35.48 (36.04)     9:10.89 (35.41)
        9:46.98 (36.09)    10:22.81 (35.83)    10:58.36 (35.55)    11:32.17 (33.81)
 -- Ava Konopka               14 YOTA                19:23.56   11:33.62  
                  30.12     1:04.13 (34.01)     1:38.65 (34.52)     2:13.52 (34.87)
        2:48.14 (34.62)     3:23.33 (35.19)     3:58.29 (34.96)     4:33.73 (35.44)
        5:08.87 (35.14)     5:44.50 (35.63)     6:19.83 (35.33)     6:55.00 (35.17)
        7:30.95 (35.95)     8:06.17 (35.22)     8:41.34 (35.17)     9:15.72 (34.38)
        9:50.72 (35.00)    10:25.84 (35.12)    11:00.66 (34.82)    11:33.62 (32.96)
 -- Avalon Uveges             14 Granite Falls Sw    19:22.25   11:39.39  
                  29.98     1:02.39 (32.41)     1:35.43 (33.04)     2:09.59 (34.16)
        2:44.40 (34.81)     3:19.63 (35.23)     3:55.45 (35.82)     4:30.83 (35.38)
        5:06.80 (35.97)     5:42.58 (35.78)     6:18.48 (35.90)     6:54.22 (35.74)
        7:29.88 (35.66)     8:05.98 (36.10)     8:41.74 (35.76)     9:17.65 (35.91)
        9:53.33 (35.68)    10:29.38 (36.05)    11:05.04 (35.66)    11:39.39 (34.35)
 -- Emily Oettinger           14 New South Swimmi    11:21.61         DQ  
 
Event 2  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jared Carter              14 New Wave Swim Te    10:18.95    9:41.40   20  
                  25.77       54.16 (28.39)     1:23.03 (28.87)     1:51.78 (28.75)
        2:20.69 (28.91)     2:49.59 (28.90)     3:18.50 (28.91)     3:47.43 (28.93)
        4:16.47 (29.04)     4:45.97 (29.50)     5:15.02 (29.05)     5:44.53 (29.51)
        6:14.07 (29.54)     6:43.69 (29.62)     7:13.54 (29.85)     7:43.21 (29.67)
        8:12.81 (29.60)     8:42.94 (30.13)     9:12.97 (30.03)     9:41.40 (28.43)
  2 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te    10:11.27    9:48.28   17  
                  26.14       54.76 (28.62)     1:23.90 (29.14)     1:53.28 (29.38)
        2:22.74 (29.46)     2:52.22 (29.48)     3:21.92 (29.70)     3:51.45 (29.53)
        4:21.17 (29.72)     4:51.14 (29.97)     5:20.72 (29.58)     5:50.36 (29.64)
        6:20.04 (29.68)     6:49.85 (29.81)     7:19.68 (29.83)     7:49.51 (29.83)
        8:19.42 (29.91)     8:49.13 (29.71)     9:19.03 (29.90)     9:48.28 (29.25)
  3 Zachary Cairns            14 North Carolina A     9:48.04    9:49.03   16  
                  27.46       56.82 (29.36)     1:26.55 (29.73)     1:56.20 (29.65)
        2:25.69 (29.49)     2:55.32 (29.63)     3:25.03 (29.71)     3:54.59 (29.56)
        4:24.11 (29.52)     4:53.76 (29.65)     5:23.07 (29.31)     5:52.86 (29.79)
        6:22.73 (29.87)     6:52.45 (29.72)     7:22.21 (29.76)     7:51.76 (29.55)
        8:21.34 (29.58)     8:51.27 (29.93)     9:20.75 (29.48)     9:49.03 (28.28)
  4 Braeden Haughey           13 Tac Titans           9:58.96    9:49.16   15  
                  26.31       55.44 (29.13)     1:25.31 (29.87)     1:55.40 (30.09)
        2:25.45 (30.05)     2:55.58 (30.13)     3:25.36 (29.78)     3:55.19 (29.83)
        4:24.65 (29.46)     4:54.74 (30.09)     5:24.68 (29.94)     5:55.01 (30.33)
        6:24.87 (29.86)     6:54.90 (30.03)     7:24.95 (30.05)     7:54.31 (29.36)
        8:24.06 (29.75)     8:54.27 (30.21)     9:23.28 (29.01)     9:49.16 (25.88)
  5 Dylan Georges             14 North Carolina A    10:12.77    9:52.18   14  
                  26.81       55.83 (29.02)     1:25.47 (29.64)     1:55.40 (29.93)
        2:25.29 (29.89)     2:55.19 (29.90)     3:25.09 (29.90)     3:55.01 (29.92)
        4:24.82 (29.81)     4:54.59 (29.77)     5:24.46 (29.87)     5:54.48 (30.02)
        6:24.50 (30.02)     6:54.81 (30.31)     7:25.07 (30.26)     7:55.01 (29.94)
        8:24.83 (29.82)     8:54.50 (29.67)     9:23.80 (29.30)     9:52.18 (28.38)
  6 John Chapman              14 Marlins of Ralei    10:23.53    9:57.58   13  
                  26.44       55.72 (29.28)     1:25.48 (29.76)     1:55.46 (29.98)
        2:25.76 (30.30)     2:56.05 (30.29)     3:26.71 (30.66)     3:57.15 (30.44)
        4:27.59 (30.44)     4:58.13 (30.54)     5:28.58 (30.45)     5:59.15 (30.57)
        6:29.63 (30.48)     7:00.21 (30.58)     7:30.46 (30.25)     8:00.56 (30.10)
        8:30.56 (30.00)     9:00.79 (30.23)     9:29.67 (28.88)     9:57.58 (27.91)
  7 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming    10:47.39    9:57.94   12  
                  26.19       54.71 (28.52)     1:23.69 (28.98)     1:53.24 (29.55)
        2:22.72 (29.48)     2:52.60 (29.88)     3:22.46 (29.86)     3:52.23 (29.77)
        4:22.16 (29.93)     4:52.19 (30.03)     5:22.53 (30.34)     5:53.03 (30.50)
        6:23.73 (30.70)     6:54.36 (30.63)     7:25.06 (30.70)     7:55.88 (30.82)
        8:26.45 (30.57)     8:57.20 (30.75)     9:27.99 (30.79)     9:57.94 (29.95)
  8 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati    10:07.31    9:59.13   11  
                  25.76       54.43 (28.67)     1:23.53 (29.10)     1:52.68 (29.15)
        2:22.06 (29.38)     2:51.56 (29.50)     3:21.26 (29.70)     3:51.11 (29.85)
        4:21.14 (30.03)     4:51.05 (29.91)     5:20.93 (29.88)     5:51.21 (30.28)
        6:21.64 (30.43)     6:52.23 (30.59)     7:23.24 (31.01)     7:54.52 (31.28)
        8:25.94 (31.42)     8:57.48 (31.54)     9:28.71 (31.23)     9:59.13 (30.42)
  9 William Soleo             14 YOTA                10:20.45    9:59.18    9  
                  27.00       56.39 (29.39)     1:26.56 (30.17)     1:56.48 (29.92)
        2:26.72 (30.24)     2:56.65 (29.93)     3:26.85 (30.20)     3:56.89 (30.04)
        4:27.08 (30.19)     4:57.65 (30.57)     5:27.85 (30.20)     5:58.14 (30.29)
        6:28.45 (30.31)     6:58.74 (30.29)     7:29.00 (30.26)     7:59.16 (30.16)
        8:29.26 (30.10)     8:59.56 (30.30)     9:29.78 (30.22)     9:59.18 (29.40)
 10 John Satterfield          14 YOTA                10:29.94    9:59.56    7  
                  26.44       55.23 (28.79)     1:24.36 (29.13)     1:53.79 (29.43)
        2:23.49 (29.70)     2:53.58 (30.09)     3:23.75 (30.17)     3:54.09 (30.34)
        4:24.81 (30.72)     4:55.44 (30.63)     5:26.24 (30.80)     5:57.11 (30.87)
        6:27.74 (30.63)     6:58.72 (30.98)     7:29.83 (31.11)     8:00.35 (30.52)
        8:31.00 (30.65)     9:01.65 (30.65)     9:30.65 (29.00)     9:59.56 (28.91)
 11 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei    10:14.52   10:01.26    6  
                  25.65       54.46 (28.81)     1:24.17 (29.71)     1:54.02 (29.85)
        2:23.70 (29.68)     2:53.69 (29.99)     3:24.00 (30.31)     3:54.63 (30.63)
        4:25.23 (30.60)     4:56.19 (30.96)     5:26.63 (30.44)     5:57.01 (30.38)
        6:27.83 (30.82)     6:58.63 (30.80)     7:29.35 (30.72)     7:59.79 (30.44)
        8:30.47 (30.68)     9:01.11 (30.64)     9:31.97 (30.86)    10:01.26 (29.29)
 12 Mitchell Payne            14 Tac Titans          10:17.53   10:01.42    5  
                  27.00       56.40 (29.40)     1:26.69 (30.29)     1:57.07 (30.38)
        2:27.42 (30.35)     2:57.69 (30.27)     3:28.20 (30.51)     3:58.57 (30.37)
        4:29.00 (30.43)     4:59.46 (30.46)     5:29.85 (30.39)     6:00.26 (30.41)
        6:30.82 (30.56)     7:01.45 (30.63)     7:31.99 (30.54)     8:02.49 (30.50)
        8:32.98 (30.49)     9:03.43 (30.45)     9:33.53 (30.10)    10:01.42 (27.89)
 13 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic    10:28.42   10:14.55    4  
                  26.44       56.03 (29.59)     1:26.47 (30.44)     1:57.30 (30.83)
        2:28.30 (31.00)     2:59.42 (31.12)     3:30.82 (31.40)     4:02.05 (31.23)
        4:33.47 (31.42)     5:04.95 (31.48)     5:36.47 (31.52)     6:07.84 (31.37)
        6:39.30 (31.46)     7:10.54 (31.24)     7:41.88 (31.34)     8:13.04 (31.16)
        8:43.36 (30.32)     9:14.20 (30.84)     9:44.89 (30.69)    10:14.55 (29.66)
 14 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming    10:57.20   10:15.69    3  
                  26.68       55.50 (28.82)     1:25.15 (29.65)     1:55.58 (30.43)
        2:26.24 (30.66)     2:57.10 (30.86)     3:27.91 (30.81)     3:59.20 (31.29)
        4:30.59 (31.39)     5:01.85 (31.26)     5:33.26 (31.41)     6:04.81 (31.55)
        6:36.18 (31.37)     7:07.96 (31.78)     7:39.31 (31.35)     8:10.89 (31.58)
        8:42.70 (31.81)     9:13.84 (31.14)     9:44.85 (31.01)    10:15.69 (30.84)
 15 Austin Chang              13 North Carolina A    10:23.88   10:16.19    2  
                  27.25       56.78 (29.53)     1:27.42 (30.64)     1:57.95 (30.53)
        2:28.96 (31.01)     3:00.24 (31.28)     3:30.99 (30.75)     4:01.64 (30.65)
        4:33.02 (31.38)     5:04.48 (31.46)     5:36.36 (31.88)     6:08.35 (31.99)
        6:40.14 (31.79)     7:11.63 (31.49)     7:42.63 (31.00)     8:13.60 (30.97)
        8:44.61 (31.01)     9:15.50 (30.89)     9:46.35 (30.85)    10:16.19 (29.84)
 16 Brian Thompson            14 Tac Titans          10:34.92   10:17.07    1  
                  28.45       58.32 (29.87)     1:28.87 (30.55)     1:59.62 (30.75)
        2:30.38 (30.76)     3:01.14 (30.76)     3:32.26 (31.12)     4:03.20 (30.94)
        4:34.18 (30.98)     5:05.26 (31.08)     5:36.66 (31.40)     6:08.03 (31.37)
        6:39.50 (31.47)     7:10.72 (31.22)     7:42.24 (31.52)     8:13.73 (31.49)
        8:44.90 (31.17)     9:16.23 (31.33)     9:47.28 (31.05)    10:17.07 (29.79)
 17 Camden McGovern           13 YOTA                10:39.95   10:18.07  
                  27.51       58.10 (30.59)     1:28.95 (30.85)     2:00.48 (31.53)
        2:31.33 (30.85)     3:02.38 (31.05)     3:34.02 (31.64)     4:05.23 (31.21)
        4:36.33 (31.10)     5:07.72 (31.39)     5:39.07 (31.35)     6:10.81 (31.74)
        6:42.15 (31.34)     7:13.22 (31.07)     7:44.52 (31.30)     8:15.71 (31.19)
        8:46.96 (31.25)     9:17.86 (30.90)     9:48.47 (30.61)    10:18.07 (29.60)
 18 Thor Dyke                 13 Tac Titans          17:36.95   10:19.87  
                  26.92       57.53 (30.61)     1:28.87 (31.34)     2:00.17 (31.30)
        2:31.36 (31.19)     3:02.50 (31.14)     3:34.33 (31.83)     4:05.28 (30.95)
        4:37.18 (31.90)     5:08.68 (31.50)     5:40.81 (32.13)     6:12.50 (31.69)
        6:43.58 (31.08)     7:14.19 (30.61)     7:45.43 (31.24)     8:16.41 (30.98)
        8:47.66 (31.25)     9:18.73 (31.07)     9:50.39 (31.66)    10:19.87 (29.48)
 19 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming    10:38.90   10:20.33  
                  26.92       56.93 (30.01)     1:27.60 (30.67)     1:58.58 (30.98)
        2:29.80 (31.22)     3:01.20 (31.40)     3:33.08 (31.88)     4:04.88 (31.80)
        4:36.77 (31.89)     5:08.80 (32.03)     5:40.98 (32.18)     6:12.72 (31.74)
        6:44.37 (31.65)     7:16.18 (31.81)     7:46.36 (30.18)     8:17.71 (31.35)
        8:49.42 (31.71)     9:20.00 (30.58)     9:51.05 (31.05)    10:20.33 (29.28)
 20 Brody Carroll             14 Catawba Valley A    10:40.40   10:20.83  
                  26.27       56.18 (29.91)     1:27.13 (30.95)     1:58.38 (31.25)
        2:29.34 (30.96)     3:00.36 (31.02)     3:31.77 (31.41)     4:03.31 (31.54)
        4:35.03 (31.72)     5:06.79 (31.76)     5:38.32 (31.53)     6:09.82 (31.50)
        6:41.56 (31.74)     7:13.18 (31.62)     7:44.99 (31.81)     8:16.71 (31.72)
        8:48.37 (31.66)     9:19.97 (31.60)     9:51.29 (31.32)    10:20.83 (29.54)
 21 Jay Baker                 14 YOTA                10:39.79   10:21.79  
                  27.53       57.99 (30.46)     1:29.18 (31.19)     2:00.22 (31.04)
        2:31.49 (31.27)     3:02.66 (31.17)     3:34.04 (31.38)     4:05.56 (31.52)
        4:37.30 (31.74)     5:08.80 (31.50)     5:40.44 (31.64)     6:11.99 (31.55)
        6:43.40 (31.41)     7:14.87 (31.47)     7:46.52 (31.65)     8:18.16 (31.64)
        8:49.52 (31.36)     9:20.79 (31.27)     9:51.82 (31.03)    10:21.79 (29.97)
 22 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei    18:03.78   10:22.66  
                  27.04       57.15 (30.11)     1:27.97 (30.82)     1:58.98 (31.01)
        2:29.80 (30.82)     3:00.91 (31.11)     3:31.78 (30.87)     4:08.15 (36.37)
        4:34.78 (26.63)     5:06.25 (31.47)     5:37.74 (31.49)     6:09.85 (32.11)
        6:41.60 (31.75)     7:13.41 (31.81)     7:45.14 (31.73)     8:17.37 (32.23)
        8:49.45 (32.08)     9:21.27 (31.82)     9:52.50 (31.23)    10:22.66 (30.16)
 23 Michael Cotter            13 Tac Titans          10:18.86   10:24.10  
                  26.89       55.85 (28.96)     1:26.53 (30.68)     1:57.09 (30.56)
        2:27.48 (30.39)     2:58.38 (30.90)     3:29.05 (30.67)     4:00.59 (31.54)
        4:32.28 (31.69)     5:03.47 (31.19)     5:35.65 (32.18)     6:07.13 (31.48)
        6:38.93 (31.80)     7:11.39 (32.46)     7:43.52 (32.13)     8:16.21 (32.69)
        8:48.52 (32.31)     9:20.45 (31.93)     9:52.63 (32.18)    10:24.10 (31.47)
 24 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei    10:49.86   10:24.91  
                  27.86       58.04 (30.18)     1:28.84 (30.80)     2:00.27 (31.43)
        2:31.73 (31.46)     3:03.47 (31.74)     3:35.22 (31.75)     4:07.37 (32.15)
        4:39.30 (31.93)     5:10.88 (31.58)     5:42.95 (32.07)     6:14.45 (31.50)
        6:46.21 (31.76)     7:17.63 (31.42)     7:49.31 (31.68)     8:20.58 (31.27)
        8:52.36 (31.78)     9:23.60 (31.24)     9:54.87 (31.27)    10:24.91 (30.04)
 25 David Greeley             13 North Carolina A    10:56.78   10:25.29  
                  28.68       59.71 (31.03)     1:31.07 (31.36)     2:02.43 (31.36)
        2:33.62 (31.19)     3:05.09 (31.47)     3:37.54 (32.45)     4:08.96 (31.42)
        4:40.51 (31.55)     5:11.98 (31.47)     5:43.76 (31.78)     6:15.41 (31.65)
        6:47.29 (31.88)     7:19.32 (32.03)     7:50.43 (31.11)     8:21.82 (31.39)
        8:53.51 (31.69)     9:24.82 (31.31)     9:56.27 (31.45)    10:25.29 (29.02)
 26 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami    17:45.81   10:27.11  
                  26.59       57.04 (30.45)     1:28.34 (31.30)     1:59.69 (31.35)
        2:31.01 (31.32)     3:02.76 (31.75)     3:34.98 (32.22)     4:06.85 (31.87)
        4:38.66 (31.81)     5:10.82 (32.16)     5:42.36 (31.54)     6:14.65 (32.29)
        6:46.96 (32.31)     7:19.08 (32.12)     7:51.10 (32.02)     8:23.44 (32.34)
        8:54.41 (30.97)     9:26.68 (32.27)     9:58.63 (31.95)    10:27.11 (28.48)
 27 Peter Bretzmann           14 North Carolina A    10:39.78   10:27.51  
                  27.64       58.88 (31.24)     1:30.42 (31.54)     2:01.94 (31.52)
        2:33.78 (31.84)     3:05.45 (31.67)     3:37.50 (32.05)     4:09.40 (31.90)
        4:41.23 (31.83)     5:12.95 (31.72)     5:44.80 (31.85)     6:16.39 (31.59)
        6:48.00 (31.61)     7:19.73 (31.73)     7:51.25 (31.52)     8:22.62 (31.37)
        8:54.19 (31.57)     9:25.87 (31.68)     9:57.09 (31.22)    10:27.51 (30.42)
 28 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes    10:43.49   10:29.54  
                  27.08       56.48 (29.40)     1:26.36 (29.88)     1:57.01 (30.65)
        2:27.71 (30.70)     2:59.08 (31.37)     3:30.39 (31.31)     4:02.06 (31.67)
        4:34.03 (31.97)     5:06.16 (32.13)     5:38.25 (32.09)     6:10.56 (32.31)
        6:43.25 (32.69)     7:15.72 (32.47)     7:47.95 (32.23)     8:20.69 (32.74)
        8:53.20 (32.51)     9:25.87 (32.67)     9:58.22 (32.35)    10:29.54 (31.32)
 29 Michael Partrick          14 Marlins of Ralei    18:56.82   10:30.81  
                  27.04       57.15 (30.11)     1:28.32 (31.17)     1:59.84 (31.52)
        2:31.60 (31.76)     3:03.34 (31.74)     3:35.33 (31.99)     4:07.14 (31.81)
        4:39.39 (32.25)     5:11.69 (32.30)     5:43.43 (31.74)     6:15.77 (32.34)
        6:47.75 (31.98)     7:19.85 (32.10)     7:51.61 (31.76)     8:23.70 (32.09)
        8:55.90 (32.20)     9:27.90 (32.00)     9:59.45 (31.55)    10:30.81 (31.36)
 30 Jackson Pollard           14 Tac Titans          10:44.28   10:31.09  
                  27.64       57.87 (30.23)     1:29.14 (31.27)     2:00.34 (31.20)
        2:32.12 (31.78)     3:04.16 (32.04)     3:36.09 (31.93)     4:08.32 (32.23)
        4:40.90 (32.58)     5:13.25 (32.35)     5:45.71 (32.46)     6:18.33 (32.62)
        6:50.81 (32.48)     7:23.63 (32.82)     7:56.02 (32.39)     8:27.89 (31.87)
        8:59.70 (31.81)     9:31.54 (31.84)    10:02.34 (30.80)    10:31.09 (28.75)
 31 Jason Donnelly            14 Marlins of Ralei    10:59.26   10:31.18  
                  27.54       58.33 (30.79)     1:29.63 (31.30)     2:01.12 (31.49)
        2:32.37 (31.25)     3:03.88 (31.51)     3:35.52 (31.64)     4:07.29 (31.77)
        4:38.99 (31.70)     5:10.89 (31.90)     5:42.95 (32.06)     6:15.05 (32.10)
        6:47.26 (32.21)     7:19.19 (31.93)     7:51.31 (32.12)     8:23.49 (32.18)
        8:55.50 (32.01)     9:27.54 (32.04)     9:59.83 (32.29)    10:31.18 (31.35)
 32 Connor Smith              13 Asheville Swim C    10:50.37   10:33.40  
                  27.81       58.53 (30.72)     1:30.33 (31.80)     2:02.17 (31.84)
        2:34.45 (32.28)     3:06.60 (32.15)     3:39.15 (32.55)     4:11.42 (32.27)
        4:43.91 (32.49)     5:16.60 (32.69)     5:48.52 (31.92)     6:20.89 (32.37)
        6:53.30 (32.41)     7:25.18 (31.88)     7:56.97 (31.79)     8:28.65 (31.68)
        9:00.29 (31.64)     9:32.61 (32.32)    10:04.04 (31.43)    10:33.40 (29.36)
 33 Andrew Mu                 14 North Carolina A    10:47.72   10:33.59  
                  27.34       57.76 (30.42)     1:28.91 (31.15)     2:01.17 (32.26)
        2:33.12 (31.95)     3:05.45 (32.33)     3:37.81 (32.36)     4:10.06 (32.25)
        4:42.13 (32.07)     5:14.66 (32.53)     5:47.03 (32.37)     6:19.47 (32.44)
        6:51.94 (32.47)     7:24.39 (32.45)     7:56.23 (31.84)     8:28.43 (32.20)
        9:00.41 (31.98)     9:32.27 (31.86)    10:04.23 (31.96)    10:33.59 (29.36)
 34 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami    18:35.07   10:34.95  
                  27.33       57.69 (30.36)     1:28.97 (31.28)     2:00.65 (31.68)
        2:32.51 (31.86)     3:04.68 (32.17)     3:36.97 (32.29)     4:09.25 (32.28)
        4:41.90 (32.65)     5:14.16 (32.26)     5:46.96 (32.80)     6:19.42 (32.46)
        6:51.68 (32.26)     7:23.85 (32.17)     7:56.17 (32.32)     8:28.35 (32.18)
        9:00.73 (32.38)     9:32.71 (31.98)    10:04.19 (31.48)    10:34.95 (30.76)
 35 Connor Blackburn          13 Marlins of Ralei    18:54.92   10:35.97  
                  27.54       58.42 (30.88)     1:30.66 (32.24)     2:03.46 (32.80)
        2:36.11 (32.65)     3:08.03 (31.92)     3:40.24 (32.21)     4:11.78 (31.54)
        4:44.12 (32.34)     5:16.57 (32.45)     5:48.87 (32.30)     6:21.02 (32.15)
        6:53.87 (32.85)     7:27.28 (33.41)     7:59.57 (32.29)     8:31.99 (32.42)
        9:04.02 (32.03)     9:36.23 (32.21)    10:06.76 (30.53)    10:35.97 (29.21)
 36 Collin Davis              13 YOTA                18:06.07   10:37.38  
                  27.74       59.23 (31.49)     1:31.66 (32.43)     2:03.65 (31.99)
        2:35.61 (31.96)     3:07.86 (32.25)     3:39.78 (31.92)     4:12.21 (32.43)
        4:44.67 (32.46)     5:16.86 (32.19)     5:49.05 (32.19)     6:21.24 (32.19)
        6:53.50 (32.26)     7:25.97 (32.47)     7:58.22 (32.25)     8:31.04 (32.82)
        9:03.64 (32.60)     9:35.33 (31.69)    10:07.00 (31.67)    10:37.38 (30.38)
 37 Elijah Horman             13 Raleigh Swimming    18:32.83   10:38.61  
                  27.89       58.35 (30.46)     1:30.05 (31.70)     2:01.61 (31.56)
        2:33.78 (32.17)     3:06.08 (32.30)     3:38.72 (32.64)     4:11.14 (32.42)
        4:43.64 (32.50)     5:16.25 (32.61)     5:48.82 (32.57)     6:21.67 (32.85)
        6:54.01 (32.34)     7:26.56 (32.55)     7:58.91 (32.35)     8:31.05 (32.14)
        9:03.51 (32.46)     9:35.66 (32.15)    10:07.91 (32.25)    10:38.61 (30.70)
 38 Gavin Johnson             13 SwimMAC             18:11.61   10:40.90  
                  27.54       57.87 (30.33)     1:29.56 (31.69)     2:01.39 (31.83)
        2:33.77 (32.38)     3:05.88 (32.11)     3:37.97 (32.09)     4:10.18 (32.21)
        4:42.41 (32.23)     5:14.82 (32.41)     5:47.46 (32.64)     6:20.15 (32.69)
        6:52.91 (32.76)     7:25.94 (33.03)     7:58.79 (32.85)     8:31.53 (32.74)
        9:04.22 (32.69)     9:36.93 (32.71)    10:09.19 (32.26)    10:40.90 (31.71)
 39 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei    18:33.87   10:40.91  
                  28.60     1:00.71 (32.11)     1:33.49 (32.78)     2:06.27 (32.78)
        2:38.66 (32.39)     3:11.59 (32.93)     3:44.40 (32.81)     4:17.17 (32.77)
        4:49.25 (32.08)     5:20.98 (31.73)     5:53.34 (32.36)     6:26.30 (32.96)
        6:59.37 (33.07)     7:31.83 (32.46)     8:04.61 (32.78)     8:36.77 (32.16)
        9:08.41 (31.64)     9:39.19 (30.78)    10:11.04 (31.85)    10:40.91 (29.87)
 40 George Bujoreanu          14 SwimMAC             18:27.56   10:41.23  
                  27.63       58.72 (31.09)     1:30.52 (31.80)     2:02.57 (32.05)
        2:34.83 (32.26)     3:07.34 (32.51)     3:38.95 (31.61)     4:11.53 (32.58)
        4:43.84 (32.31)     5:16.75 (32.91)     5:49.43 (32.68)     6:21.70 (32.27)
        6:54.57 (32.87)     7:27.42 (32.85)     8:00.29 (32.87)     8:32.76 (32.47)
        9:05.60 (32.84)     9:38.23 (32.63)    10:10.53 (32.30)    10:41.23 (30.70)
 41 Brennan Johnson           14 Marlins of Ralei    10:53.99   10:41.72  
                  27.86       58.53 (30.67)     1:30.00 (31.47)     2:01.93 (31.93)
        2:33.99 (32.06)     3:06.14 (32.15)     3:38.43 (32.29)     4:10.85 (32.42)
        4:43.40 (32.55)     5:16.12 (32.72)     5:48.68 (32.56)     6:21.22 (32.54)
        6:53.73 (32.51)     7:26.25 (32.52)     7:58.89 (32.64)     8:31.64 (32.75)
        9:04.36 (32.72)     9:37.12 (32.76)    10:09.88 (32.76)    10:41.72 (31.84)
 42 Davis Carson              14 YOTA                18:39.21   10:41.75  
                  28.74       59.87 (31.13)     1:32.34 (32.47)     2:04.14 (31.80)
        2:36.43 (32.29)     3:08.97 (32.54)     3:41.55 (32.58)     4:14.25 (32.70)
        4:47.09 (32.84)     5:19.21 (32.12)     5:51.64 (32.43)     6:24.46 (32.82)
        6:57.07 (32.61)     7:29.73 (32.66)     8:01.89 (32.16)     8:34.07 (32.18)
        9:06.87 (32.80)     9:39.29 (32.42)    10:11.23 (31.94)    10:41.75 (30.52)
 43 Thomas Teeters            14 Cape Fear Aquati    11:05.24   10:41.80  
                  29.46     1:01.70 (32.24)     1:35.17 (33.47)     2:07.80 (32.63)
        2:40.43 (32.63)     3:13.42 (32.99)     3:46.39 (32.97)     4:18.86 (32.47)
        4:51.16 (32.30)     5:24.01 (32.85)     5:56.37 (32.36)     6:28.81 (32.44)
        7:01.25 (32.44)     7:32.90 (31.65)     8:04.66 (31.76)     8:37.01 (32.35)
        9:08.17 (31.16)     9:39.98 (31.81)    10:11.52 (31.54)    10:41.80 (30.28)
 44 Spencer Freeman           13 SwimMAC             18:49.48   10:44.31  
                  29.58     1:02.12 (32.54)     1:35.01 (32.89)     2:08.77 (33.76)
        2:42.35 (33.58)     3:15.36 (33.01)     3:48.81 (33.45)     4:20.95 (32.14)
        4:53.90 (32.95)     5:26.87 (32.97)     5:59.03 (32.16)     6:31.52 (32.49)
        7:04.44 (32.92)     7:36.11 (31.67)     8:07.74 (31.63)     8:39.29 (31.55)
        9:11.18 (31.89)     9:42.87 (31.69)    10:14.58 (31.71)    10:44.31 (29.73)
 45 Jonathan Prucha           13 YOTA                18:49.85   10:44.57  
                  28.13     1:00.02 (31.89)     1:32.28 (32.26)     2:04.52 (32.24)
        2:36.33 (31.81)     3:08.23 (31.90)     3:40.96 (32.73)     4:13.30 (32.34)
        4:45.48 (32.18)     5:17.48 (32.00)     5:50.20 (32.72)     6:22.65 (32.45)
        6:55.88 (33.23)     7:28.93 (33.05)     8:01.94 (33.01)     8:35.25 (33.31)
        9:08.63 (33.38)     9:40.78 (32.15)    10:13.07 (32.29)    10:44.57 (31.50)
 46 Jonathan Raynor           14 Marlins of Ralei    18:31.15   10:46.59  
                  28.36     1:00.09 (31.73)     1:32.59 (32.50)     2:04.82 (32.23)
        2:37.34 (32.52)     3:09.98 (32.64)     3:42.47 (32.49)     4:15.20 (32.73)
        4:47.83 (32.63)     5:20.49 (32.66)     5:53.07 (32.58)     6:25.84 (32.77)
        6:58.71 (32.87)     7:31.55 (32.84)     8:04.41 (32.86)     8:36.86 (32.45)
        9:09.59 (32.73)     9:42.19 (32.60)    10:14.76 (32.57)    10:46.59 (31.83)
 47 Miller Davenport          14 Raleigh Swimming    10:53.75   10:52.15  
                  28.65     1:00.06 (31.41)     1:32.42 (32.36)     2:05.29 (32.87)
        2:38.16 (32.87)     3:11.58 (33.42)     3:44.71 (33.13)     4:17.93 (33.22)
        4:51.45 (33.52)     5:24.82 (33.37)     5:58.37 (33.55)     6:31.61 (33.24)
        7:04.74 (33.13)     7:37.66 (32.92)     8:10.39 (32.73)     8:43.22 (32.83)
        9:16.02 (32.80)     9:48.68 (32.66)    10:20.74 (32.06)    10:52.15 (31.41)
 48 Zachary Thorson           14 YOTA                18:28.36   10:58.78  
                  27.51       59.19 (31.68)     1:31.53 (32.34)     2:04.76 (33.23)
        2:37.55 (32.79)     3:10.48 (32.93)     3:44.06 (33.58)     4:17.41 (33.35)
        4:51.07 (33.66)     5:22.72 (31.65)     5:55.33 (32.61)     6:29.00 (33.67)
        7:02.02 (33.02)     7:35.24 (33.22)     8:09.83 (34.59)     8:44.14 (34.31)
        9:18.25 (34.11)     9:52.39 (34.14)    10:25.98 (33.59)    10:58.78 (32.80)
 49 Matthew Congiusta         13 YOTA                18:39.20   11:00.44  
                  28.57     1:00.29 (31.72)     1:33.48 (33.19)     2:06.21 (32.73)
        2:39.30 (33.09)     3:13.64 (34.34)     3:47.25 (33.61)     4:20.47 (33.22)
        4:53.94 (33.47)     5:27.46 (33.52)     6:01.07 (33.61)     6:34.86 (33.79)
        7:09.27 (34.41)     7:43.73 (34.46)     8:17.28 (33.55)     8:50.68 (33.40)
        9:23.92 (33.24)     9:57.19 (33.27)    10:29.61 (32.42)    11:00.44 (30.83)
 50 Victor Haxholdt           14 Tac Titans          11:06.96   11:02.52  
                  29.52     1:01.65 (32.13)     1:34.45 (32.80)     2:07.43 (32.98)
        2:41.02 (33.59)     3:13.59 (32.57)     3:47.44 (33.85)     4:20.52 (33.08)
        4:54.42 (33.90)     5:27.46 (33.04)     6:01.66 (34.20)     6:35.25 (33.59)
        7:09.55 (34.30)     7:42.98 (33.43)     8:16.96 (33.98)     8:50.60 (33.64)
        9:24.59 (33.99)     9:58.06 (33.47)    10:31.10 (33.04)    11:02.52 (31.42)
 51 Ryan Lynch                14 Raleigh Swimming    10:59.59   11:03.22  
                  28.53     1:00.89 (32.36)     1:34.42 (33.53)     2:07.92 (33.50)
        2:41.66 (33.74)     3:15.30 (33.64)     3:48.94 (33.64)     4:23.18 (34.24)
        4:56.75 (33.57)     5:30.28 (33.53)     6:04.38 (34.10)     6:37.56 (33.18)
        7:11.05 (33.49)     7:44.69 (33.64)     8:17.92 (33.23)     8:51.47 (33.55)
        9:25.20 (33.73)     9:58.28 (33.08)    10:31.31 (33.03)    11:03.22 (31.91)
 52 Josiah Carver             14 YOTA                19:02.54   11:04.53  
                  28.64     1:01.42 (32.78)     1:34.73 (33.31)     2:08.08 (33.35)
        2:41.68 (33.60)     3:14.99 (33.31)     3:48.09 (33.10)     4:21.54 (33.45)
        4:55.29 (33.75)     5:28.85 (33.56)     6:01.98 (33.13)     6:36.18 (34.20)
        7:10.46 (34.28)     7:44.03 (33.57)     8:18.26 (34.23)     8:52.41 (34.15)
        9:25.64 (33.23)     9:59.07 (33.43)    10:31.99 (32.92)    11:04.53 (32.54)
 53 Samuel Murray             13 Alamance County     18:58.49   11:06.04  
                  29.15     1:01.55 (32.40)     1:34.88 (33.33)     2:08.27 (33.39)
        2:41.98 (33.71)     3:15.35 (33.37)     3:48.83 (33.48)     4:22.40 (33.57)
        4:56.10 (33.70)     5:30.37 (34.27)     6:04.47 (34.10)     6:38.28 (33.81)
        7:11.82 (33.54)     7:45.54 (33.72)     8:19.49 (33.95)     8:53.49 (34.00)
        9:26.90 (33.41)    10:01.11 (34.21)    10:34.58 (33.47)    11:06.04 (31.46)
 54 Austen Davis              14 Granite Falls Sw    18:53.11   11:07.06  
                  27.06       57.70 (30.64)     1:29.11 (31.41)     2:01.16 (32.05)
        2:33.46 (32.30)     3:06.16 (32.70)     3:39.12 (32.96)     4:13.05 (33.93)
        4:47.62 (34.57)     5:22.09 (34.47)     5:56.42 (34.33)     6:31.13 (34.71)
        7:06.03 (34.90)     7:41.16 (35.13)     8:15.80 (34.64)     8:50.31 (34.51)
        9:25.10 (34.79)     9:59.47 (34.37)    10:33.87 (34.40)    11:07.06 (33.19)
 -- Tucker Stillman           14 SwimMAC             18:52.94   11:10.92  
                  28.78     1:00.87 (32.09)     1:33.97 (33.10)     2:07.48 (33.51)
        2:40.89 (33.41)     3:15.03 (34.14)     3:49.09 (34.06)     4:23.49 (34.40)
        4:58.44 (34.95)     5:32.07 (33.63)     6:05.60 (33.53)     6:40.18 (34.58)
        7:13.97 (33.79)     7:48.30 (34.33)     8:22.81 (34.51)     8:56.78 (33.97)
        9:31.15 (34.37)    10:04.80 (33.65)    10:38.36 (33.56)    11:10.92 (32.56)
 -- Will Shearin              13 New Wave Swim Te    18:34.75   11:14.23  
                  28.80     1:01.46 (32.66)     1:34.55 (33.09)     2:08.00 (33.45)
        2:41.32 (33.32)     3:15.39 (34.07)     3:49.70 (34.31)     4:23.20 (33.50)
        4:57.54 (34.34)     5:32.43 (34.89)     6:07.28 (34.85)     6:42.53 (35.25)
        7:16.86 (34.33)     7:50.60 (33.74)     8:25.75 (35.15)     9:00.41 (34.66)
        9:34.76 (34.35)    10:08.65 (33.89)    10:42.58 (33.93)    11:14.23 (31.65)
 -- Joshua Paroly             13 Tac Titans          19:00.75   11:17.63  
                  27.48       58.96 (31.48)     1:32.95 (33.99)     2:07.06 (34.11)
        2:41.43 (34.37)     3:16.29 (34.86)     3:50.84 (34.55)     4:25.48 (34.64)
        5:00.34 (34.86)     5:35.58 (35.24)     6:10.66 (35.08)     6:45.13 (34.47)
        7:19.69 (34.56)     7:53.52 (33.83)     8:28.46 (34.94)     9:03.05 (34.59)
        9:37.73 (34.68)    10:12.38 (34.65)    10:46.26 (33.88)    11:17.63 (31.37)
 -- John Washburn             14 Raleigh Swimming    11:03.95   11:23.55  
                  28.50     1:00.57 (32.07)     1:34.21 (33.64)     2:08.01 (33.80)
        2:41.62 (33.61)     3:15.76 (34.14)     3:49.93 (34.17)     4:24.51 (34.58)
        4:59.20 (34.69)     5:34.09 (34.89)     6:08.90 (34.81)     6:43.59 (34.69)
        7:18.54 (34.95)     7:53.26 (34.72)     8:28.61 (35.35)     9:03.56 (34.95)
        9:38.98 (35.42)    10:14.34 (35.36)    10:49.70 (35.36)    11:23.55 (33.85)
 
Event 3  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elena Dry                 12 Tac Titans           4:53.49    4:34.82   20  
                  27.76     1:00.06 (32.30)     1:35.63 (35.57)     2:10.71 (35.08)
        2:48.93 (38.22)     3:28.77 (39.84)     4:01.45 (32.68)     4:34.82 (33.37)
  2 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes     4:50.82    4:40.33   17  
                  28.65     1:01.08 (32.43)     1:36.96 (35.88)     2:12.02 (35.06)
        2:50.69 (38.67)     3:31.39 (40.70)     4:06.36 (34.97)     4:40.33 (33.97)
  3 Keelan Cotter             11 Tac Titans           5:07.13    4:43.22   16  
                  30.18     1:06.26 (36.08)     1:42.28 (36.02)     2:18.74 (36.46)
        2:57.91 (39.17)     3:38.39 (40.48)     4:11.57 (33.18)     4:43.22 (31.65)
  4 Emma Hastings             12 East Carolina Aq     4:52.52    4:44.38   15  
                  29.84     1:04.12 (34.28)     1:40.44 (36.32)     2:16.55 (36.11)
        2:58.79 (42.24)     3:41.77 (42.98)     4:13.73 (31.96)     4:44.38 (30.65)
  5 Morgan Razewski           12 SwimMAC              4:50.53    4:48.00   14  
                  29.98     1:04.88 (34.90)     1:41.47 (36.59)     2:17.74 (36.27)
        3:01.28 (43.54)     3:44.09 (42.81)     4:16.18 (32.09)     4:48.00 (31.82)
  6 Keenan Day                12 YOTA                 5:08.20    4:51.40   13  
                  29.35     1:05.32 (35.97)     1:43.18 (37.86)     2:20.57 (37.39)
        3:00.17 (39.60)     3:41.61 (41.44)     4:16.86 (35.25)     4:51.40 (34.54)
  7 Savannah Xu               12 YOTA                 5:04.45    4:53.47   12  
                  29.59     1:03.73 (34.14)     1:39.97 (36.24)     2:17.07 (37.10)
        3:01.80 (44.73)     3:45.69 (43.89)     4:19.63 (33.94)     4:53.47 (33.84)
  8 Claire Jackson            11 Tac Titans           5:07.08    4:53.69   11  
                  30.79     1:07.31 (36.52)     1:43.87 (36.56)     2:20.00 (36.13)
        3:03.43 (43.43)     3:46.25 (42.82)     4:20.23 (33.98)     4:53.69 (33.46)
  9 Delaney Medins            12 YOTA                 5:07.54    4:55.13    9  
                  32.24     1:08.99 (36.75)     1:46.90 (37.91)     2:23.78 (36.88)
        3:06.79 (43.01)     3:49.47 (42.68)     4:23.17 (33.70)     4:55.13 (31.96)
 10 Lily Welsh                11 YOTA                 5:10.31    4:55.89    7  
                  31.41     1:07.59 (36.18)     1:43.06 (35.47)     2:18.12 (35.06)
        3:04.43 (46.31)     3:49.56 (45.13)     4:23.07 (33.51)     4:55.89 (32.82)
 11 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     5:10.71    4:57.99    6  
                  30.47     1:06.17 (35.70)     1:45.18 (39.01)     2:23.95 (38.77)
        3:07.26 (43.31)     3:50.82 (43.56)     4:25.35 (34.53)     4:57.99 (32.64)
 12 Emma Stolberg             12 SwimMAC              5:05.06    4:58.22    5  
                  29.76     1:04.26 (34.50)     1:42.21 (37.95)     2:18.47 (36.26)
        3:04.10 (45.63)     3:49.46 (45.36)     4:24.86 (35.40)     4:58.22 (33.36)
 13 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic     5:03.30    4:58.86    4  
                  32.52     1:11.36 (38.84)     1:50.04 (38.68)     2:26.95 (36.91)
        3:08.50 (41.55)     3:50.81 (42.31)     4:25.60 (34.79)     4:58.86 (33.26)
 14 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     5:08.38    5:00.74    3  
                  31.32     1:08.15 (36.83)     1:45.02 (36.87)     2:21.61 (36.59)
        3:07.00 (45.39)     3:53.28 (46.28)     4:27.79 (34.51)     5:00.74 (32.95)
 15 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic     5:03.20    5:01.07    2  
                  30.14     1:06.22 (36.08)     1:45.52 (39.30)     2:24.04 (38.52)
        3:06.81 (42.77)     3:50.74 (43.93)     4:27.07 (36.33)     5:01.07 (34.00)
 16 Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei     5:08.00    5:02.82    1  
                  30.65     1:07.00 (36.35)     1:45.11 (38.11)     2:22.13 (37.02)
        3:07.24 (45.11)     3:52.07 (44.83)     4:28.42 (36.35)     5:02.82 (34.40)
 17 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of      5:11.14    5:03.17  
                  33.30     1:12.48 (39.18)     1:51.93 (39.45)     2:30.80 (38.87)
        3:11.63 (40.83)     3:53.07 (41.44)     4:29.09 (36.02)     5:03.17 (34.08)
 18 Samantha Armand           11 YOTA                 5:10.85    5:03.80  
                  31.28     1:07.49 (36.21)     1:47.27 (39.78)     2:26.34 (39.07)
        3:10.81 (44.47)     3:56.37 (45.56)     4:30.24 (33.87)     5:03.80 (33.56)
 19 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming     4:55.17    5:10.08  
                  30.90     1:07.72 (36.82)     1:45.21 (37.49)     2:21.63 (36.42)
        3:07.90 (46.27)     3:54.63 (46.73)     4:33.49 (38.86)     5:10.08 (36.59)
 -- Rebecca Faber             12 YOTA                 5:10.08    5:20.75  
                  31.15     1:09.77 (38.62)     1:48.56 (38.79)     2:26.47 (37.91)
        3:14.60 (48.13)     4:04.72 (50.12)     4:42.09 (37.37)     5:20.75 (38.66)
 
Event 4  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kellen Russell            12 Tac Titans           4:59.71    4:38.98   20  
                  28.39     1:02.06 (33.67)     1:37.34 (35.28)     2:12.36 (35.02)
        2:53.02 (40.66)     3:35.22 (42.20)     4:07.93 (32.71)     4:38.98 (31.05)
  2 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C     5:01.81    4:39.63   17  
                  29.78     1:03.47 (33.69)     1:40.02 (36.55)     2:14.47 (34.45)
        2:55.81 (41.34)     3:37.36 (41.55)     4:09.20 (31.84)     4:39.63 (30.43)
  3 Ross Noble                12 YOTA                 4:45.58    4:41.12   16  
                  30.31     1:04.85 (34.54)     1:40.09 (35.24)     2:15.06 (34.97)
        2:57.00 (41.94)     3:38.80 (41.80)     4:10.12 (31.32)     4:41.12 (31.00)
  4 Ayden Xu                  12 YOTA                 4:54.33    4:44.02   15  
                  30.27     1:05.61 (35.34)     1:42.36 (36.75)     2:18.39 (36.03)
        2:59.32 (40.93)     3:40.56 (41.24)     4:12.54 (31.98)     4:44.02 (31.48)
  5 John Taylor               12 YOTA                 4:59.92    4:44.57   14  
                  30.80     1:08.59 (37.79)     1:45.58 (36.99)     2:22.06 (36.48)
        3:01.71 (39.65)     3:41.52 (39.81)     4:13.83 (32.31)     4:44.57 (30.74)
  6 Lane Bradshaw             11 SwimMAC              4:58.02    4:50.84   13  
                  30.33     1:05.51 (35.18)     1:43.04 (37.53)     2:18.81 (35.77)
        2:59.80 (40.99)     3:42.73 (42.93)     4:18.22 (35.49)     4:50.84 (32.62)
  7 Max Marrujo               11 Tac Titans           4:59.77    4:51.92   12  
                  32.94     1:11.26 (38.32)     1:47.22 (35.96)     2:23.69 (36.47)
        3:05.42 (41.73)     3:49.03 (43.61)     4:21.56 (32.53)     4:51.92 (30.36)
  8 Austin Holt               12 Marlins of Ralei     5:12.29    4:55.70   11  
                  30.46     1:05.50 (35.04)     1:44.17 (38.67)     2:23.12 (38.95)
        3:06.24 (43.12)     3:50.65 (44.41)     4:23.71 (33.06)     4:55.70 (31.99)
  9 Logan Adley               12 New Wave Swim Te     5:09.17    4:58.37    9  
                  34.22     1:11.73 (37.51)     1:48.85 (37.12)     2:25.91 (37.06)
        3:10.56 (44.65)     3:55.94 (45.38)     4:27.25 (31.31)     4:58.37 (31.12)
 10 Harrison Gardner          12 High Point Swim      5:14.60    4:59.87    7  
                  32.36     1:12.62 (40.26)     1:49.29 (36.67)     2:24.09 (34.80)
        3:09.09 (45.00)     3:54.10 (45.01)     4:28.12 (34.02)     4:59.87 (31.75)
 11 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      5:09.59    5:01.19    6  
                  31.18     1:07.00 (35.82)     1:44.93 (37.93)     2:22.51 (37.58)
        3:05.09 (42.58)     3:48.87 (43.78)     4:25.54 (36.67)     5:01.19 (35.65)
 12 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of      5:12.16    5:05.34    5  
                  32.57     1:11.02 (38.45)     1:50.55 (39.53)     2:29.46 (38.91)
        3:11.77 (42.31)     3:55.25 (43.48)     4:31.55 (36.30)     5:05.34 (33.79)
 13 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei     5:05.40    5:05.41    4  
                  31.08     1:07.55 (36.47)     1:47.87 (40.32)     2:27.87 (40.00)
        3:12.21 (44.34)     3:57.50 (45.29)     4:31.44 (33.94)     5:05.41 (33.97)
 14 David Walcott             12 Granite Falls Sw     5:12.17    5:07.34    3  
                  31.42     1:05.10 (33.68)     1:48.19 (43.09)     2:29.48 (41.29)
        3:13.57 (44.09)     3:58.89 (45.32)     4:33.66 (34.77)     5:07.34 (33.68)
 15 Blake Johnson             12 SwimMAC              5:12.27    5:09.03    2  
                  33.02     1:11.64 (38.62)     1:48.69 (37.05)     2:26.88 (38.19)
        3:12.38 (45.50)     3:57.69 (45.31)     4:35.55 (37.86)     5:09.03 (33.48)
 16 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei     6:01.57L   5:10.12    1  
                  31.11     1:08.13 (37.02)     1:48.35 (40.22)     2:28.56 (40.21)
        3:13.14 (44.58)     3:58.54 (45.40)     4:34.82 (36.28)     5:10.12 (35.30)
 17 William Sterrett          12 Waves Of Wilming     5:08.72    5:14.83  
                  30.20     1:06.72 (36.52)     1:48.75 (42.03)     2:31.01 (42.26)
        3:16.36 (45.35)     4:01.54 (45.18)     4:39.51 (37.97)     5:14.83 (35.32)
 
Event 5  Girls 13-14 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   7:46.46    7:41.02   40  
     1) Charlotte Hook 13               2) Sarah Jackson 13               
     3) Jolene Zhang 13                 4) Brooke Zettel 13               
                  26.30       54.59 (54.59)   1:23.80 (1:23.80)   1:52.14 (1:52.14)
        2:18.41 (26.27)     2:47.59 (55.45)   3:17.88 (1:25.74)   3:48.81 (1:56.67)
        4:15.39 (26.58)     4:44.91 (56.10)   5:16.05 (1:27.24)   5:47.26 (1:58.45)
        6:11.91 (24.65)     6:40.15 (52.89)   7:10.68 (1:23.42)   7:41.02 (1:53.76)
  2 New Wave Swim Team  'A'                           7:55.69    7:47.51   34  
     1) Amanda Ray 14                   2) Jennifer Adams 14              
     3) Kathryn Milberg 14              4) Ashley Hughes 13               
                  25.65       54.09 (54.09)   1:23.64 (1:23.64)   1:52.51 (1:52.51)
        2:18.90 (26.39)     2:47.68 (55.17)   3:17.33 (1:24.82)   3:46.83 (1:54.32)
        4:12.62 (25.79)     4:42.25 (55.42)   5:13.30 (1:26.47)   5:44.67 (1:57.84)
        6:11.41 (26.74)     6:42.00 (57.33)   7:14.89 (1:30.22)   7:47.51 (2:02.84)
  3 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               7:47.46    7:50.37   32  
     1) Isabel Pennington 14            2) Laurin Potter 14               
     3) Reece Alexander 13              4) Caroline Pape 14               
                  27.38       57.82 (57.82)   1:28.47 (1:28.47)   1:59.06 (1:59.06)
        2:25.76 (26.70)     2:56.49 (57.43)   3:27.44 (1:28.38)   3:58.32 (1:59.26)
        4:23.94 (25.62)     4:53.31 (54.99)   5:23.87 (1:25.55)   5:55.05 (1:56.73)
        6:21.11 (26.06)     6:50.20 (55.15)   7:20.19 (1:25.14)   7:50.37 (1:55.32)
  4 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               7:53.97    7:51.46   30  
     1) Megan Carson 14                 2) Nora Bergstrom 14              
     3) Katherine Carson 14             4) Emma Murtaugh 14               
                  27.01       56.37 (56.37)   1:26.27 (1:26.27)   1:55.99 (1:55.99)
        2:23.22 (27.23)     2:53.01 (57.02)   3:23.60 (1:27.61)   3:53.90 (1:57.91)
        4:19.80 (25.90)     4:50.12 (56.22)   5:22.11 (1:28.21)   5:55.10 (2:01.20)
        6:22.08 (26.98)     6:51.55 (56.45)   7:21.37 (1:26.27)   7:51.46 (1:56.36)
  5 Marlins of Raleigh  'A'                           7:45.00    7:53.02   28  
     1) Sydney Hartis 14                2) Abigail Arens 14               
     3) Alayna Carlson 14               4) Mary Hauser 14                 
                  26.32       56.51 (56.51)   1:28.86 (1:28.86)   2:01.66 (2:01.66)
        2:27.15 (25.49)     2:55.66 (54.00)   3:24.84 (1:23.18)   3:54.22 (1:52.56)
        4:19.19 (24.97)     4:48.98 (54.76)   5:21.01 (1:26.79)   5:54.20 (1:59.98)
        6:20.66 (26.46)     6:50.50 (56.30)   7:21.75 (1:27.55)   7:53.02 (1:58.82)
  6 North Carolina Aquatic Club  'A'                  8:02.47    7:56.08   26  
     1) Sydney Morgan 14                2) Mia Rose 14                    
     3) Ambika Gaur 14                  4) Aelwyn Eward 13                
                  27.15       56.23 (56.23)   1:25.97 (1:25.97)   1:55.50 (1:55.50)
        2:08.05 (12.55)     2:52.98 (57.48)   3:23.76 (1:28.26)   3:53.82 (1:58.32)
        4:21.43 (27.61)     4:52.47 (58.65)   5:24.33 (1:30.51)   5:56.25 (2:02.43)
        6:23.27 (27.02)     6:53.85 (57.60)   7:25.21 (1:28.96)   7:56.08 (1:59.83)
  7 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  7:59.39    7:57.05   24  
     1) Anneliese Hohm 14               2) Eliza Whitmire 14              
     3) Isabelle Middlesworth 13        4) Grace Brashear 14              
                  27.39       56.89 (56.89)   1:27.60 (1:27.60)   1:58.25 (1:58.25)
        2:23.99 (25.74)     2:52.24 (53.99)   3:21.83 (1:23.58)   3:51.77 (1:53.52)
        4:18.78 (27.01)     4:49.48 (57.71)   5:21.24 (1:29.47)   5:52.64 (2:00.87)
        6:20.17 (27.53)     6:51.69 (59.05)   7:24.52 (1:31.88)   7:57.05 (2:04.41)
  8 SwimMAC  'A'                                      7:53.00    7:58.97   22  
     1) Desirae Mangaoang 14            2) Laura Davis 14                 
     3) Isabella Gaskey 14              4) Abigail Welch 14               
                  27.20       56.62 (56.62)   1:27.45 (1:27.45)   1:58.16 (1:58.16)
        2:25.22 (27.06)     2:55.19 (57.03)   3:26.15 (1:27.99)   3:56.95 (1:58.79)
        4:24.37 (27.42)     4:54.39 (57.44)   5:24.95 (1:28.00)   5:55.62 (1:58.67)
        6:23.52 (27.90)     6:54.54 (58.92)   7:26.84 (1:31.22)   7:58.97 (2:03.35)
  9 Greensboro Community YMCA  'A'                    8:03.04    8:00.52   18  
     1) Emily Knorr 13                  2) Sarah Grubb 14                 
     3) Peyton Wilson 13                4) Omega Pinnix 14                
                  27.80       58.21 (58.21)   1:29.69 (1:29.69)   2:00.03 (2:00.03)
        2:28.37 (28.34)     2:59.66 (59.63)   3:32.10 (1:32.07)   4:04.20 (2:04.17)
        4:32.44 (28.24)     5:03.80 (59.60)   5:35.55 (1:31.35)   6:06.74 (2:02.54)
        6:31.55 (24.81)     6:59.69 (52.95)   7:29.86 (1:23.12)   8:00.52 (1:53.78)
 10 Swim Gsa  'A'                                     8:03.14    8:04.75   14  
     1) Morgan Jones 14                 2) Abigail Schoppa 14             
     3) Maura Schoppa 13                4) Kyndall Beane 13               
                  27.80       57.68 (57.68)   1:28.27 (1:28.27)   1:58.45 (1:58.45)
        2:11.61 (13.16)     2:57.41 (58.96)   3:28.78 (1:30.33)   4:00.31 (2:01.86)
        4:27.79 (27.48)     4:58.57 (58.26)   5:30.12 (1:29.81)   6:01.95 (2:01.64)
        6:30.71 (28.76)     7:01.56 (59.61)   7:33.32 (1:31.37)   8:04.75 (2:02.80)
 11 East Carolina Aquatics  'A'                       8:15.58    8:05.49   12  
     1) Madeline Smith 13               2) Faith Koesters 14              
     3) Noelle De Vente 14              4) Bethany Tart 13                
                  27.71       58.12 (58.12)   1:29.89 (1:29.89)   2:01.28 (2:01.28)
        2:29.39 (28.11)   3:01.30 (1:00.02)   3:33.48 (1:32.20)   4:04.58 (2:03.30)
        4:33.04 (28.46)     5:04.33 (59.75)   5:36.54 (1:31.96)   6:08.88 (2:04.30)
        6:35.46 (26.58)     7:04.81 (55.93)   7:35.03 (1:26.15)   8:05.49 (1:56.61)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               8:12.70    8:07.24   10  
     1) Ava Konopka 14                  2) Suzanne Earnshaw 14            
     3) Katelin Speerschneider 13       4) Hailey Hicks 13                
                  27.95       59.42 (59.42)   1:32.18 (1:32.18)   2:05.34 (2:05.34)
        2:32.92 (27.58)     3:03.46 (58.12)   3:35.70 (1:30.36)   4:08.00 (2:02.66)
        4:35.24 (27.24)     5:06.07 (58.07)   5:38.33 (1:30.33)   6:10.54 (2:02.54)
        6:36.74 (26.20)     7:06.51 (55.97)   7:37.44 (1:26.90)   8:07.24 (1:56.70)
 13 Raleigh Swimming Association  'A'                 8:08.24    8:07.55    8  
     1) Helen Chen 14                   2) Victoria Cunningham 14         
     3) Morgan Kondratick 13            4) Melody Wen 14                  
                  27.50       57.98 (57.98)   1:28.37 (1:28.37)   1:58.80 (1:58.80)
        2:26.42 (27.62)     2:58.20 (59.40)   3:30.41 (1:31.61)   4:01.88 (2:03.08)
        4:29.87 (27.99)     5:01.15 (59.27)   5:33.14 (1:31.26)   6:04.68 (2:02.80)
        6:31.93 (27.25)     7:04.18 (59.50)   7:35.85 (1:31.17)   8:07.55 (2:02.87)
 14 Tac Titans  'B'                                   7:59.40    8:09.70    6  
     1) Kennedy Grotjohn 14             2) Madeline Boles 14              
     3) Sophie Anderson 14              4) Molly Pennisi 14               
                  26.94       57.34 (57.34)   1:29.05 (1:29.05)   2:00.36 (2:00.36)
        2:27.28 (26.92)     2:57.95 (57.59)   3:30.21 (1:29.85)   4:02.40 (2:02.04)
        4:29.57 (27.17)     5:01.06 (58.66)   5:33.62 (1:31.22)   6:06.29 (2:03.89)
        6:21.15 (14.86)     7:03.73 (57.44)   7:36.57 (1:30.28)   8:09.70 (2:03.41)
 15 Team Charlotte Swimming  'A'                      8:25.09    8:10.46    4  
     1) Carolyn Goins 13                2) Katherine Ku 14                
     3) Kaitlyn Kreth 14                4) Anna Dacier 14                 
                  26.47       56.31 (56.31)   1:28.16 (1:28.16)   1:59.47 (1:59.47)
        2:18.18 (18.71)   3:00.97 (1:01.50)   3:35.15 (1:35.68)   4:09.11 (2:09.64)
        4:36.00 (26.89)     5:07.00 (57.89)   5:39.11 (1:30.00)   6:11.27 (2:02.16)
        6:38.06 (26.79)     7:08.21 (56.94)   7:39.14 (1:27.87)   8:10.46 (1:59.19)
 16 Marlins of Raleigh  'B'                           7:58.80    8:15.30    2  
     1) Sophie Boulware 14              2) Corina Smith 14                
     3) Hannalee Ellison 14             4) Caroline Williford 14          
                  27.14       58.23 (58.23)   1:30.93 (1:30.93)   2:03.58 (2:03.58)
        2:31.18 (27.60)     3:03.31 (59.73)   3:35.28 (1:31.70)   4:07.31 (2:03.73)
        4:34.84 (27.53)     5:06.08 (58.77)   5:37.98 (1:30.67)   6:09.39 (2:02.08)
        6:38.00 (28.61)   7:10.14 (1:00.75)   7:43.10 (1:33.71)   8:15.30 (2:05.91)
 17 SwimMAC  'C'                                      8:10.63    8:17.52  
     1) Madeline Menkhaus 13            2) Isabella Anton 13              
     3) Anna Gray 14                    4) Ava Yandle 13                  
                  27.78       59.01 (59.01)   1:31.61 (1:31.61)   2:03.34 (2:03.34)
        2:32.35 (29.01)   3:04.76 (1:01.42)   3:38.64 (1:35.30)   4:12.28 (2:08.94)
        4:40.66 (28.38)   5:12.51 (1:00.23)   5:45.37 (1:33.09)   6:17.47 (2:05.19)
        6:44.22 (26.75)     7:14.99 (57.52)   7:46.12 (1:28.65)   8:17.52 (2:00.05)
 18 Sailfish Aquatics  'A'                            9:00.00    8:18.55  
     1) Madeleine Johnson 14            2) Amanda Losey 13                
     3) Jennifer Schimmoller 13         4) Mattie Luther 14               
                  27.84       59.00 (59.00)   1:31.23 (1:31.23)   2:03.81 (2:03.81)
        2:30.76 (26.95)     3:01.92 (58.11)   3:35.08 (1:31.27)   4:09.17 (2:05.36)
        4:22.82 (13.65)     5:07.53 (58.36)   5:40.66 (1:31.49)   6:14.84 (2:05.67)
        6:30.47 (15.63)     7:14.65 (59.81)   7:47.25 (1:32.41)   8:18.55 (2:03.71)
 19 Tac Titans  'C'                                   8:13.37    8:19.49  
     1) Nisma Said 14                   2) Morgan Reilly 14               
     3) Abigail Tomlinson 13            4) Kaylie Curran 14               
                  27.63       58.53 (58.53)   1:30.12 (1:30.12)   2:01.61 (2:01.61)
        2:14.07 (12.46)     3:00.66 (59.05)   3:34.23 (1:32.62)   4:08.09 (2:06.48)
        4:35.59 (27.50)     5:06.91 (58.82)   5:40.06 (1:31.97)   6:14.05 (2:05.96)
        6:41.96 (27.91)     7:13.95 (59.90)   7:47.22 (1:33.17)   8:19.49 (2:05.44)
 20 SwimMAC  'B'                                      8:03.88    8:20.81  
     1) Jordan Browning 13              2) Sarah Barton 14                
     3) Amaya Hanley 14                 4) Rielly Lavery 13               
                  28.31       59.81 (59.81)   1:32.95 (1:32.95)   2:05.81 (2:05.81)
        2:18.58 (12.77)     3:05.10 (59.29)   3:38.16 (1:32.35)   4:09.58 (2:03.77)
        4:38.17 (28.59)   5:09.65 (1:00.07)   5:42.78 (1:33.20)   6:14.95 (2:05.37)
        6:42.87 (27.92)     7:14.35 (59.40)   7:47.61 (1:32.66)   8:20.81 (2:05.86)
 21 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     8:30.66    8:24.24  
     1) Madison Hoover 14               2) Callie Parkes 13               
     3) Emma Johnson 13                 4) Liza Murtagh 13                
                  27.38       57.69 (57.69)   1:28.43 (1:28.43)   1:58.80 (1:58.80)
        2:25.86 (27.06)     2:57.58 (58.78)   3:31.03 (1:32.23)   4:05.45 (2:06.65)
        4:33.75 (28.30)   5:06.20 (1:00.75)   5:40.41 (1:34.96)   6:15.08 (2:09.63)
        6:42.29 (27.21)     7:14.79 (59.71)   7:49.88 (1:34.80)   8:24.24 (2:09.16)
 22 Greensboro Community YMCA  'B'                    8:30.37    8:24.43  
     1) Katelyn Fritz 13                2) Kathryn Knorr 13               
     3) Elizabeth Gesse 14              4) Mary Catherine Hoover 13       
                  27.44       58.99 (58.99)   1:32.30 (1:32.30)   2:05.58 (2:05.58)
        2:33.95 (28.37)   3:06.43 (1:00.85)   3:39.30 (1:33.72)   4:11.18 (2:05.60)
        4:39.08 (27.90)     5:10.99 (59.81)   5:44.67 (1:33.49)   6:17.08 (2:05.90)
        6:46.15 (29.07)   7:18.70 (1:01.62)   7:52.88 (1:35.80)   8:24.43 (2:07.35)
 23 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               8:18.40    8:26.90  
     1) Jenna Maloy 13                  2) Gabriella Battaglini 13        
     3) Martina Colaneri 13             4) Abbie Tapper 13                
                  27.48       58.40 (58.40)   1:30.56 (1:30.56)   2:03.31 (2:03.31)
        2:30.85 (27.54)     3:02.57 (59.26)   3:36.27 (1:32.96)   4:16.62 (2:13.31)
        4:38.87 (22.25)     5:10.87 (54.25)   5:44.65 (1:28.03)   6:17.83 (2:01.21)
        6:45.64 (27.81)   7:18.54 (1:00.71)   7:52.93 (1:35.10)   8:26.90 (2:09.07)
 24 New Wave Swim Team  'B'                           8:47.89    8:28.84  
     1) Julie Lahiff 13                 2) Madison Petschauer 14          
     3) Aynslee Grasso 14               4) Grace Zalkind 14               
                  28.06       59.90 (59.90)   1:32.73 (1:32.73)   2:04.96 (2:04.96)
        2:34.07 (29.11)   3:07.67 (1:02.71)   3:43.35 (1:38.39)   4:19.06 (2:14.10)
        4:46.98 (27.92)   5:19.18 (1:00.12)   5:52.84 (1:33.78)   6:25.33 (2:06.27)
        6:52.98 (27.65)     7:24.59 (59.26)   7:56.99 (1:31.66)   8:28.84 (2:03.51)
 25 Carolina Aquatic Team  'A'                        8:33.22    8:30.67  
     1) Leah Simpson 13                 2) Kelly Vann 13                  
     3) Meghan Sun 14                   4) Zoe Hannan 14                  
                  27.83       59.10 (59.10)   1:31.60 (1:31.60)   2:08.40 (2:08.40)
        2:31.10 (22.70)     3:03.75 (55.35)   3:38.25 (1:29.85)   4:11.16 (2:02.76)
        4:38.79 (27.63)     5:09.90 (58.74)   5:44.43 (1:33.27)   6:23.33 (2:12.17)
        6:49.05 (25.72)     7:22.60 (59.27)   7:57.11 (1:33.78)   8:30.67 (2:07.34)
 26 Raleigh Swimming Association  'B'                 8:41.54    8:35.45  
     1) April Groce 13                  2) Kristin Chance 14              
     3) Emma Sayman 14                  4) Samantha Overton 14            
                  28.81   1:00.33 (1:00.33)   1:33.63 (1:33.63)   2:07.05 (2:07.05)
        2:35.09 (28.04)   3:07.95 (1:00.90)   3:43.70 (1:36.65)   4:21.51 (2:14.46)
        4:49.23 (27.72)   5:21.72 (1:00.21)   5:54.82 (1:33.31)   6:28.15 (2:06.64)
        6:57.22 (29.07)   7:30.01 (1:01.86)   8:03.18 (1:35.03)   8:35.45 (2:07.30)
 27 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  9:00.77    8:54.30  
     1) Katelyn Powell 14               2) Caney Emmons 13                
     3) Elizabeth Hill 13               4) Elizabeth Thomas 14            
                  28.81   1:01.68 (1:01.68)   1:35.97 (1:35.97)   2:11.90 (2:11.90)
        2:41.51 (29.61)   3:14.94 (1:03.04)   3:49.23 (1:37.33)   4:24.11 (2:12.21)
        4:55.83 (31.72)   5:31.55 (1:07.44)   6:07.09 (1:42.98)   6:42.18 (2:18.07)
        7:10.53 (28.35)   7:43.35 (1:01.17)   8:18.63 (1:36.45)   8:54.30 (2:12.12)
 28 Alamance County Community Y/Ba  'A'               9:02.67    8:57.99  
     1) Laurin Burge 14                 2) Emily Purgar 13                
     3) Rachel Ritter 13                4) Elizabeth McDevitt 13          
                  28.57   1:00.13 (1:00.13)   1:33.35 (1:33.35)   2:06.23 (2:06.23)
        2:40.32 (34.09)   3:18.04 (1:11.81)   3:55.78 (1:49.55)   4:32.08 (2:25.85)
        5:04.78 (32.70)   5:41.89 (1:09.81)   6:20.51 (1:48.43)   6:57.28 (2:25.20)
        7:24.61 (27.33)     7:55.38 (58.10)   8:26.92 (1:29.64)   8:57.99 (2:00.71)
 
Event 6  Boys 13-14 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC  'A'                                      7:17.20    7:09.65   40  
     1) Wesley Barnett 14               2) Conall Monahan 14              
     3) Stephen Kim 13                  4) Timothy Connery 14             
                  25.00       52.62 (52.62)   1:20.82 (1:20.82)   1:48.41 (1:48.41)
        2:01.14 (12.73)     2:39.73 (51.32)   3:07.08 (1:18.67)   3:35.17 (1:46.76)
        3:59.35 (24.18)     4:26.82 (51.65)   4:55.47 (1:20.30)   5:24.18 (1:49.01)
        5:47.73 (23.55)     6:14.40 (50.22)   6:42.29 (1:18.11)   7:09.65 (1:45.47)
  2 Tac Titans  'A'                                   7:17.47    7:12.44   34  
     1) Colin Cotter 14                 2) Cameron Thomas 14              
     3) Christopher Ghim 14             4) Braeden Haughey 13             
                  24.25       52.12 (52.12)   1:19.18 (1:19.18)   1:46.09 (1:46.09)
        2:00.03 (13.94)     2:39.91 (53.82)   3:08.62 (1:22.53)   3:37.69 (1:51.60)
        4:01.22 (23.53)     4:28.21 (50.52)   4:56.69 (1:19.00)   5:25.89 (1:48.20)
        5:39.12 (13.23)     6:17.24 (51.35)   6:45.39 (1:19.50)   7:12.44 (1:46.55)
  3 North Carolina Aquatic Club  'A'                  7:23.77    7:13.67   32  
     1) Dylan Georges 14                2) Maximillian Poteat 14          
     3) Samuel Hoover 13                4) Zachary Cairns 14              
                  25.20       52.79 (52.79)   1:20.42 (1:20.42)   1:47.80 (1:47.80)
        2:04.37 (16.57)     2:39.88 (52.08)   3:07.80 (1:20.00)   3:36.05 (1:48.25)
        4:00.62 (24.57)     4:28.42 (52.37)   4:57.17 (1:21.12)   5:26.76 (1:50.71)
        5:51.21 (24.45)     6:18.60 (51.84)   6:46.18 (1:19.42)   7:13.67 (1:46.91)
  4 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  7:27.62    7:14.42   30  
     1) Garrett Boone 14                2) Victor Simmons 14              
     3) Coleman McCreery 14             4) Austin Lockhart 14             
                  23.51       49.35 (49.35)   1:16.01 (1:16.01)   1:43.54 (1:43.54)
        2:07.21 (23.67)     2:33.79 (50.25)   3:02.25 (1:18.71)   3:32.05 (1:48.51)
        3:45.16 (13.11)     4:24.75 (52.70)   4:53.62 (1:21.57)   5:22.34 (1:50.29)
        5:47.78 (25.44)     6:15.90 (53.56)   6:45.29 (1:22.95)   7:14.42 (1:52.08)
  5 New Wave Swim Team  'A'                           7:23.82    7:16.95   28  
     1) Daniel Baldwin 14               2) Jared Carter 14                
     3) Connor Hughes 14                4) Hyoseon Lee 13                 
                  24.29       51.24 (51.24)   1:19.28 (1:19.28)   1:47.54 (1:47.54)
        2:11.81 (24.27)     2:38.85 (51.31)   3:06.45 (1:18.91)   3:34.08 (1:46.54)
        3:58.76 (24.68)     4:26.04 (51.96)   4:54.40 (1:20.32)   5:22.78 (1:48.70)
        5:47.46 (24.68)     6:15.58 (52.80)   6:45.83 (1:23.05)   7:16.95 (1:54.17)
  6 Raleigh Swimming Association  'A'                 7:31.47    7:21.14   26  
     1) Nicholas Riley 13               2) Jacob Ockert 14                
     3) Roman Martinez 14               4) Alexander Smyre 14             
                  24.91       52.55 (52.55)   1:21.60 (1:21.60)   1:50.89 (1:50.89)
        2:14.56 (23.67)     2:41.35 (50.46)   3:09.80 (1:18.91)   3:38.05 (1:47.16)
        4:02.66 (24.61)     4:31.15 (53.10)   5:01.27 (1:23.22)   5:32.03 (1:53.98)
        5:55.63 (23.60)     6:22.89 (50.86)   6:51.88 (1:19.85)   7:21.14 (1:49.11)
  7 Marlins of Raleigh  'A'                           7:25.82    7:23.19   24  
     1) John Chapman 14                 2) Grayson Roberts 14             
     3) Ryan Silver 14                  4) Thomas Tobul 14                
                  25.36       53.15 (53.15)   1:21.58 (1:21.58)   1:49.63 (1:49.63)
        2:15.24 (25.61)     2:43.92 (54.29)   3:14.66 (1:25.03)   3:45.38 (1:55.75)
        4:09.37 (23.99)     4:37.05 (51.67)   5:05.84 (1:20.46)   5:35.20 (1:49.82)
        5:59.49 (24.29)     6:26.97 (51.77)   6:55.18 (1:19.98)   7:23.19 (1:47.99)
  8 Tac Titans  'B'                                   7:26.83    7:27.46   22  
     1) Michael Moore 14                2) Miles Eason 14                 
     3) Mitchell Payne 14               4) Michael Cotter 13              
                  25.16       52.97 (52.97)   1:21.06 (1:21.06)   1:50.06 (1:50.06)
        2:05.79 (15.73)     2:42.74 (52.68)   3:11.79 (1:21.73)   3:41.14 (1:51.08)
        4:06.16 (25.02)     4:35.01 (53.87)   5:04.75 (1:23.61)   5:33.39 (1:52.25)
        5:58.98 (25.59)     6:27.92 (54.53)   6:58.36 (1:24.97)   7:27.46 (1:54.07)
  9 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               7:28.17    7:27.62   18  
     1) Jack Benton 14                  2) Samuel Faber 14                
     3) William Soleo 14                4) John Satterfield 14            
                  24.75       52.14 (52.14)   1:20.92 (1:20.92)   1:51.49 (1:51.49)
        2:17.13 (25.64)     2:46.15 (54.66)   3:16.26 (1:24.77)   3:46.96 (1:55.47)
        4:12.62 (25.66)     4:41.23 (54.27)   5:10.72 (1:23.76)   5:44.89 (1:57.93)
        6:04.29 (19.40)     6:31.43 (46.54)   7:00.12 (1:15.23)   7:27.62 (1:42.73)
 10 East Carolina Aquatics  'A'                       7:30.45    7:28.03   14  
     1) William Barker 13               2) Ethan Lawless 14               
     3) Colby Loveless 14               4) Jackson Nowacek 14             
                  24.96       52.60 (52.60)   1:21.58 (1:21.58)   1:50.52 (1:50.52)
        2:15.57 (25.05)     2:44.56 (54.04)   3:14.98 (1:24.46)   3:45.00 (1:54.48)
        4:09.75 (24.75)     4:38.92 (53.92)   5:09.78 (1:24.78)   5:40.23 (1:55.23)
        6:04.42 (24.19)     6:32.21 (51.98)   7:00.75 (1:20.52)   7:28.03 (1:47.80)
 11 SwimMAC  'B'                                      7:37.49    7:28.97   12  
     1) Harrison Powe 14                2) Benjamin Hager 14              
     3) Nicholas Piscitelli 14          4) Baylor Nelson 13               
                  26.25       55.41 (55.41)   1:24.98 (1:24.98)   1:53.90 (1:53.90)
        2:19.87 (25.97)     2:48.30 (54.40)   3:17.56 (1:23.66)   3:46.41 (1:52.51)
        4:12.28 (25.87)     4:40.73 (54.32)   5:09.30 (1:22.89)   5:38.07 (1:51.66)
        6:03.63 (25.56)     6:31.83 (53.76)   7:00.33 (1:22.26)   7:28.97 (1:50.90)
 12 Swim Gsa  'A'                                     7:37.06    7:31.52   10  
     1) Reilly Keaney 14                2) Eric Cantrell 14               
     3) Flinn Hering 13                 4) Charlie Stowers 13             
                  26.11       54.17 (54.17)   1:22.78 (1:22.78)   1:50.92 (1:50.92)
        2:15.87 (24.95)     2:43.91 (52.99)   3:14.00 (1:23.08)   3:43.51 (1:52.59)
        4:09.53 (26.02)     4:38.31 (54.80)   5:07.84 (1:24.33)   5:37.62 (1:54.11)
        6:03.42 (25.80)     6:32.07 (54.45)   7:01.72 (1:24.10)   7:31.52 (1:53.90)
 13 Tac Titans  'C'                                   7:38.32    7:33.48  
     1) Davin Tjandra 14                2) Thor Dyke 13                   
     3) Brian Thompson 14               4) Jackson Pollard 14             
                  25.65       54.21 (54.21)   1:23.30 (1:23.30)   1:52.58 (1:52.58)
        2:06.13 (13.55)     2:47.55 (54.97)   3:17.96 (1:25.38)   3:47.29 (1:54.71)
        4:13.32 (26.03)     4:41.94 (54.65)   5:11.39 (1:24.10)   5:40.30 (1:53.01)
        6:05.92 (25.62)     6:34.66 (54.36)   7:04.68 (1:24.38)   7:33.48 (1:53.18)
 14 SwimMAC  'C'                                      7:39.66    7:36.52  
     1) Neal Stratton 14                2) Thomas Frye 14                 
     3) Logan Zucker 13                 4) Matthew Kroll 13               
                  25.31       52.77 (52.77)   1:21.51 (1:21.51)   1:50.28 (1:50.28)
        2:16.77 (26.49)     2:45.80 (55.52)   3:15.55 (1:25.27)   3:48.61 (1:58.33)
        4:12.02 (23.41)     4:41.20 (52.59)   5:11.41 (1:22.80)   5:40.80 (1:52.19)
        6:06.83 (26.03)     6:36.30 (55.50)   7:06.88 (1:26.08)   7:36.52 (1:55.72)
 15 Marlins of Raleigh  'B'                           7:50.49    7:38.87    8  
     1) Jesse Ssengonzi 14              2) Jacob Duracinsky 13            
     3) Jason Donnelly 14               4) Charles Samuel Hall 14         
                  24.10       51.52 (51.52)   1:21.61 (1:21.61)   1:51.62 (1:51.62)
        2:17.51 (25.89)     2:46.57 (54.95)   3:16.99 (1:25.37)   3:46.62 (1:55.00)
        4:13.30 (26.68)     4:43.47 (56.85)   5:14.64 (1:28.02)   5:45.49 (1:58.87)
        6:11.46 (25.97)     6:40.12 (54.63)   7:09.62 (1:24.13)   7:38.87 (1:53.38)
 16 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               7:39.45    7:39.32    6  
     1) Nicholas Vye 13                 2) Evan Shives 14                 
     3) Landon Roten 14                 4) James Wyatt 14                 
                  26.78       56.25 (56.25)   1:26.98 (1:26.98)   1:57.68 (1:57.68)
        2:24.58 (26.90)     2:54.26 (56.58)   3:24.44 (1:26.76)   3:54.73 (1:57.05)
        4:19.99 (25.26)     4:49.21 (54.48)   5:19.24 (1:24.51)   5:47.90 (1:53.17)
        6:13.33 (25.43)     6:41.54 (53.64)   7:10.68 (1:22.78)   7:39.32 (1:51.42)
 17 Raleigh Swimming Association  'B'                 7:47.58    7:41.01    4  
     1) Joseph Bunger 13                2) Jason Starbuck 14              
     3) Ryan Lynch 14                   4) Lukas Sobocinski 14            
                  24.73       52.61 (52.61)   1:22.44 (1:22.44)   1:52.39 (1:52.39)
        2:17.11 (24.72)     2:46.05 (53.66)   3:16.73 (1:24.34)   3:50.82 (1:58.43)
        4:13.97 (23.15)     4:44.45 (53.63)   5:15.59 (1:24.77)   5:46.45 (1:55.63)
        6:11.45 (25.00)     6:40.74 (54.29)   7:11.24 (1:24.79)   7:41.01 (1:54.56)
 18 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               7:42.34    7:43.41    2  
     1) Lucas Ansede 13                 2) Josiah Carver 14               
     3) Jonathan Prucha 13              4) Camden McGovern 13             
                  26.02       55.01 (55.01)   1:25.21 (1:25.21)   1:54.43 (1:54.43)
        2:20.50 (26.07)     2:50.15 (55.72)   3:19.87 (1:25.44)   3:49.60 (1:55.17)
        4:09.28 (19.68)     4:46.26 (56.66)   5:17.48 (1:27.88)   5:49.42 (1:59.82)
        6:13.01 (23.59)     6:42.30 (52.88)   7:13.06 (1:23.64)   7:43.41 (1:53.99)
 19 North Carolina Aquatic Club  'B'                  7:48.72    7:45.59  
     1) Andrew Mu 14                    2) Austin Chang 13                
     3) Peter Bretzmann 14              4) David Greeley 13               
                  25.78       54.30 (54.30)   1:24.21 (1:24.21)   1:53.61 (1:53.61)
        2:07.55 (13.94)     2:49.10 (55.49)   3:19.22 (1:25.61)   3:48.09 (1:54.48)
        4:14.97 (26.88)     4:45.61 (57.52)   5:17.00 (1:28.91)   5:47.34 (1:59.25)
        6:13.78 (26.44)     6:43.55 (56.21)   7:14.55 (1:27.21)   7:45.59 (1:58.25)
 20 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     8:04.26    7:45.94  
     1) Austin Winchester 14            2) Evan Kirby 14                  
     3) Feodor Mejouev 14               4) Andrew Eberhardt 14            
                  25.25       53.22 (53.22)   1:22.30 (1:22.30)   1:51.19 (1:51.19)
        2:17.56 (26.37)     2:46.64 (55.45)   3:17.84 (1:26.65)   3:48.61 (1:57.42)
        4:14.94 (26.33)     4:45.58 (56.97)   5:18.34 (1:29.73)   5:51.69 (2:03.08)
        6:16.56 (24.87)     6:44.87 (53.18)   7:15.51 (1:23.82)   7:45.94 (1:54.25)
 21 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  8:05.12    7:45.99  
     1) Samuel Reiger 13                2) Hamlin Williams-Tracy 13       
     3) Michael Brashear 13             4) Graham Hohnbaum 13             
                  25.47       53.81 (53.81)   1:23.24 (1:23.24)   1:52.80 (1:52.80)
        2:14.50 (21.70)     2:47.90 (55.10)   3:18.58 (1:25.78)   3:48.10 (1:55.30)
        4:01.74 (13.64)     4:15.35 (27.25)     4:45.36 (57.26)   5:47.97 (1:59.87)
        6:14.78 (26.81)     6:45.11 (57.14)   7:16.20 (1:28.23)   7:45.99 (1:58.02)
 22 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               7:46.19    7:50.74  
     1) Kyle Maier 14                   2) Collin Davis 13                
     3) Matthew Congiusta 13            4) Zachary Thorson 14             
                  25.27       53.83 (53.83)   1:24.34 (1:24.34)   1:55.26 (1:55.26)
        2:08.24 (12.98)     2:50.67 (55.41)   3:22.26 (1:27.00)   3:52.78 (1:57.52)
        4:19.10 (26.32)     4:49.17 (56.39)   5:20.08 (1:27.30)   5:50.48 (1:57.70)
        6:17.26 (26.78)     6:48.02 (57.54)   7:20.05 (1:29.57)   7:50.74 (2:00.26)
 23 Carolina Aquatic Team  'A'                        8:08.94    7:56.70  
     1) Nicholas Falise 14              2) Ryan Weaver 13                 
     3) Tate Eppinger 14                4) Dalton Husketh 13              
                  24.79       52.17 (52.17)   1:22.28 (1:22.28)   1:52.30 (1:52.30)
        2:05.57 (13.27)     2:44.60 (52.30)   3:14.86 (1:22.56)   3:45.02 (1:52.72)
        4:11.91 (26.89)     4:43.54 (58.52)   5:16.21 (1:31.19)   5:48.69 (2:03.67)
        6:16.86 (28.17)   6:49.32 (1:00.63)   7:23.56 (1:34.87)   7:56.70 (2:08.01)
 24 Marlins of Raleigh  'C'                           8:04.61    7:59.51  
     1) Connor Blackburn 13             2) Brennan Johnson 14             
     3) Jonathan Raynor 14              4) Michael Partrick 14            
                  26.47       56.53 (56.53)   1:27.95 (1:27.95)   1:58.58 (1:58.58)
        2:24.94 (26.36)     2:54.67 (56.09)   3:25.52 (1:26.94)   3:56.39 (1:57.81)
        4:23.79 (27.40)     4:55.51 (59.12)   5:27.43 (1:31.04)   5:58.61 (2:02.22)
        6:25.51 (26.90)     6:56.85 (58.24)   7:28.80 (1:30.19)   7:59.51 (2:00.90)
 25 Greensboro Community YMCA  'A'                    8:24.94    8:08.92  
     1) Benjamin McDonald 14            2) Owen Rock 14                   
     3) William Esposito 13             4) Robert Tars 13                 
                  26.26       56.18 (56.18)   1:29.31 (1:29.31)   2:03.43 (2:03.43)
        2:30.06 (26.63)     3:01.32 (57.89)   3:34.91 (1:31.48)   4:08.15 (2:04.72)
        4:36.45 (28.30)   5:09.00 (1:00.85)   5:42.92 (1:34.77)   6:15.44 (2:07.29)
        6:40.83 (25.39)     7:09.81 (54.37)   7:39.61 (1:24.17)   8:08.92 (1:53.48)
 26 Sandhills Sand Sharks  'A'                             NT    8:23.03  
     1) Nolan Dempsey 14                2) Jacland Reville 13             
     3) Maximillian Mixa 13             4) Devin Glover 13                
                  25.53       55.20 (55.20)   1:26.57 (1:26.57)   1:57.63 (1:57.63)
        2:24.66 (27.03)     2:54.89 (57.26)   3:25.30 (1:27.67)   3:55.88 (1:58.25)
        4:09.33 (13.45)     4:24.39 (28.51)   4:56.87 (1:00.99)   6:06.81 (2:10.93)
        6:38.00 (31.19)   7:12.83 (1:06.02)   7:49.71 (1:42.90)   8:23.03 (2:16.22)
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     1:52.48    1:51.38   20  
                  26.15       54.67 (28.52)     1:23.30 (28.63)     1:51.38 (28.08)
  2 Charlotte Hook            13 Tac Titans           1:53.89    1:51.61   17  
                  26.68       55.28 (28.60)     1:23.92 (28.64)     1:51.61 (27.69)
  3 Brooke Zettel             13 Tac Titans           1:52.95    1:52.76   16  
                  26.25       54.96 (28.71)     1:24.13 (29.17)     1:52.76 (28.63)
  4 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu     1:54.98    1:53.40   15  
                  25.71       54.12 (28.41)     1:23.38 (29.26)     1:53.40 (30.02)
  5 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     1:54.85    1:53.42   14  
                  26.55       55.15 (28.60)     1:24.23 (29.08)     1:53.42 (29.19)
  6 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te     1:55.53    1:55.07   13  
                  26.64       55.39 (28.75)     1:25.18 (29.79)     1:55.07 (29.89)
  7 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     1:55.47    1:55.12   12  
                  26.59       55.35 (28.76)     1:24.95 (29.60)     1:55.12 (30.17)
  8 Sydney Morgan             14 North Carolina A     1:56.13    1:55.90   11  
                  27.46       56.68 (29.22)     1:26.52 (29.84)     1:55.90 (29.38)
B - Final
  9 Bethany Tart              13 East Carolina Aq     1:56.77    1:54.44    9  
                  26.66       55.91 (29.25)     1:25.50 (29.59)     1:54.44 (28.94)
 10 Megan Carson              14 YOTA                 1:57.32    1:54.66    7  
                  27.03       56.06 (29.03)     1:25.71 (29.65)     1:54.66 (28.95)
 11 Emma Murtaugh             14 YOTA                 1:56.72    1:54.89    6  
                  26.87       56.02 (29.15)     1:25.17 (29.15)     1:54.89 (29.72)
 12 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              1:56.33    1:55.46    5  
                  26.84       56.14 (29.30)     1:25.83 (29.69)     1:55.46 (29.63)
 13 Sarah Jackson             13 Tac Titans           1:57.15    1:55.54    4  
                  26.95       56.38 (29.43)     1:26.09 (29.71)     1:55.54 (29.45)
 14 Nora Bergstrom            14 YOTA                 1:57.73    1:56.90    3  
                  27.83       57.18 (29.35)     1:27.00 (29.82)     1:56.90 (29.90)
 15 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes     1:56.90    1:57.42    2  
                  26.74       56.65 (29.91)     1:26.89 (30.24)     1:57.42 (30.53)
 16 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     1:57.39    1:58.50    1  
                  27.19       57.21 (30.02)     1:27.78 (30.57)     1:58.50 (30.72)
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     1:51.67    1:52.48  
                  26.32       55.05 (28.73)     1:23.82 (28.77)     1:52.48 (28.66)
  2 Brooke Zettel             13 Tac Titans           1:56.00    1:52.95  
                  26.01       55.09 (29.08)     1:24.26 (29.17)     1:52.95 (28.69)
  3 Charlotte Hook            13 Tac Titans           1:56.17    1:53.89  
                  26.89       55.84 (28.95)     1:25.23 (29.39)     1:53.89 (28.66)
  4 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     1:52.78    1:54.85  
                  26.47       55.39 (28.92)     1:24.88 (29.49)     1:54.85 (29.97)
  5 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu     1:55.36    1:54.98  
                  26.15       55.01 (28.86)     1:24.82 (29.81)     1:54.98 (30.16)
  6 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     1:53.84    1:55.47  
                  26.30       55.21 (28.91)     1:25.13 (29.92)     1:55.47 (30.34)
  7 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te     1:57.66    1:55.53  
                  26.78       56.20 (29.42)     1:26.23 (30.03)     1:55.53 (29.30)
  8 Sydney Morgan             14 North Carolina A     1:57.41    1:56.13  
                  26.88       56.13 (29.25)     1:26.25 (30.12)     1:56.13 (29.88)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              1:57.46    1:56.33  
                  27.18       57.02 (29.84)     1:26.93 (29.91)     1:56.33 (29.40)
 10 Emma Murtaugh             14 YOTA                 1:58.81    1:56.72  
                  27.89       56.79 (28.90)     1:26.61 (29.82)     1:56.72 (30.11)
 11 Bethany Tart              13 East Carolina Aq     1:57.51    1:56.77  
                  27.32       56.85 (29.53)     1:26.76 (29.91)     1:56.77 (30.01)
 12 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes     1:56.98    1:56.90  
                  27.10       56.79 (29.69)     1:26.97 (30.18)     1:56.90 (29.93)
 13 Sarah Jackson             13 Tac Titans           1:56.95    1:57.15  
                  27.23       56.46 (29.23)     1:26.63 (30.17)     1:57.15 (30.52)
 14 Megan Carson              14 YOTA                 1:57.04    1:57.32  
                  27.04       56.58 (29.54)     1:26.88 (30.30)     1:57.32 (30.44)
 15 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     1:58.60    1:57.39  
                  26.68       56.60 (29.92)     1:27.01 (30.41)     1:57.39 (30.38)
 16 Nora Bergstrom            14 YOTA                 1:58.53    1:57.73  
                  27.35       56.72 (29.37)     1:27.10 (30.38)     1:57.73 (30.63)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              1:59.96    1:57.96  
                  27.90       57.43 (29.53)     1:27.60 (30.17)     1:57.96 (30.36)
 18 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes     1:59.25    1:58.02  
                  27.68       57.67 (29.99)     1:28.04 (30.37)     1:58.02 (29.98)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei     1:59.39    1:58.25  
                  27.78       57.51 (29.73)     1:27.88 (30.37)     1:58.25 (30.37)
 20 Sarah Barton              14 SwimMAC              2:00.96    1:58.72  
                  28.01       58.20 (30.19)     1:28.94 (30.74)     1:58.72 (29.78)
 21 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes     1:58.04    1:58.80  
                  27.62       57.50 (29.88)     1:28.22 (30.72)     1:58.80 (30.58)
 22 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei     2:18.28L   1:58.85  
                  27.31       57.44 (30.13)     1:28.78 (31.34)     1:58.85 (30.07)
 23 Mia Rose                  14 North Carolina A     1:58.40    1:59.05  
                  27.85       57.90 (30.05)     1:28.73 (30.83)     1:59.05 (30.32)
 24 Laura Davis               14 SwimMAC              1:57.96    1:59.20  
                  27.68       57.58 (29.90)     1:28.49 (30.91)     1:59.20 (30.71)
 25 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     1:57.46    1:59.26  
                  28.16       58.32 (30.16)     1:28.67 (30.35)     1:59.26 (30.59)
 26 Madeline Smith            13 East Carolina Aq     2:00.26    1:59.47  
                  28.10       57.57 (29.47)     1:28.28 (30.71)     1:59.47 (31.19)
 27 Meghan Ballard            14 Una Eac              2:00.78    1:59.69  
                  28.03       58.10 (30.07)     1:28.88 (30.78)     1:59.69 (30.81)
 28 Maura Schoppa             13 Swim Gsa             1:59.90    1:59.76  
                  27.57       57.56 (29.99)     1:28.56 (31.00)     1:59.76 (31.20)
 29 Hailey Hicks              13 YOTA                 1:59.59    1:59.77  
                  26.88       57.17 (30.29)     1:28.26 (31.09)     1:59.77 (31.51)
 30 Isabelle Middlesworth     13 Aquatic Team Of      2:00.25    1:59.78  
                  27.26       57.85 (30.59)     1:29.17 (31.32)     1:59.78 (30.61)
 31 Jolene Zhang              13 Tac Titans           1:59.98    1:59.94  
                  28.02       57.87 (29.85)     1:28.87 (31.00)     1:59.94 (31.07)
 32 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC              2:18.95L   2:00.08  
                  27.12       56.94 (29.82)     1:28.80 (31.86)     2:00.08 (31.28)
 33 Emily Knorr               13 Greensboro Commu     1:59.96    2:00.36  
                  28.06       58.81 (30.75)     1:29.95 (31.14)     2:00.36 (30.41)
 34 Ambika Gaur               14 North Carolina A     2:00.78    2:00.38  
                  28.49       59.03 (30.54)     1:30.08 (31.05)     2:00.38 (30.30)
 35 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     1:58.55    2:00.40  
                  26.87       56.44 (29.57)     1:27.70 (31.26)     2:00.40 (32.70)
 36 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County      2:18.64L   2:00.56  
                  27.52       57.71 (30.19)     1:29.25 (31.54)     2:00.56 (31.31)
 37 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           1:59.56    2:00.61  
                  28.09       58.69 (30.60)     1:29.84 (31.15)     2:00.61 (30.77)
 38 Madison Hoover            14 Waves Of Wilming     1:59.83    2:00.85  
                  27.91       58.79 (30.88)     1:30.08 (31.29)     2:00.85 (30.77)
 39 Mary Hauser               14 Marlins of Ralei     2:00.19    2:01.16  
                  28.26       58.69 (30.43)     1:29.87 (31.18)     2:01.16 (31.29)
 40 Kyndall Beane             13 Swim Gsa             2:00.62    2:01.22  
                  28.69       59.37 (30.68)     1:30.37 (31.00)     2:01.22 (30.85)
 41 Madeleine Johnson         14 Sailfish Aquatic     1:58.81    2:02.72  
                  27.69       58.53 (30.84)     1:30.79 (32.26)     2:02.72 (31.93)
 42 Sophie Anderson           14 Tac Titans           1:57.34    2:02.79  
                  27.67       58.52 (30.85)     1:30.71 (32.19)     2:02.79 (32.08)
 43 Emily Ally                14 Greensboro Commu     2:19.39L   2:03.10  
                  27.89       58.77 (30.88)     1:30.74 (31.97)     2:03.10 (32.36)
 44 Abigail Welch             14 SwimMAC              2:00.95    2:04.08  
                  28.44       59.21 (30.77)     1:31.50 (32.29)     2:04.08 (32.58)
 45 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     2:00.67    2:05.29  
                  28.28     1:00.28 (32.00)     1:32.78 (32.50)     2:05.29 (32.51)
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of      1:44.76    1:42.76   20  
                  24.06       50.25 (26.19)     1:16.11 (25.86)     1:42.76 (26.65)
  2 Timothy Connery           14 SwimMAC              1:46.52    1:43.86   17  
                  24.13       50.76 (26.63)     1:17.55 (26.79)     1:43.86 (26.31)
  3 John Satterfield          14 YOTA                 1:45.60    1:45.48   16  
                  24.52       51.08 (26.56)     1:18.32 (27.24)     1:45.48 (27.16)
  4 Braeden Haughey           13 Tac Titans           1:46.82    1:46.62   15  
                  24.66       51.87 (27.21)     1:19.84 (27.97)     1:46.62 (26.78)
  5 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     1:45.77    1:46.70   14  
                  24.62       51.28 (26.66)     1:18.98 (27.70)     1:46.70 (27.72)
  6 Dylan Georges             14 North Carolina A     1:47.48    1:47.48   13  
                  25.28       52.65 (27.37)     1:20.20 (27.55)     1:47.48 (27.28)
  7 Zachary Cairns            14 North Carolina A     1:47.24    1:47.75   12  
                  25.36       52.92 (27.56)     1:20.45 (27.53)     1:47.75 (27.30)
  8 Colin Cotter              14 Tac Titans           1:46.60    1:52.32   11  
                  25.54       54.01 (28.47)     1:23.31 (29.30)     1:52.32 (29.01)
B - Final
  9 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     1:48.05    1:46.70    9  
                  24.38       51.88 (27.50)     1:19.85 (27.97)     1:46.70 (26.85)
 10 William Barker            13 East Carolina Aq     1:47.86    1:46.86    7  
                  24.60       51.92 (27.32)     1:19.41 (27.49)     1:46.86 (27.45)
 11 Charles Clickner          14 Team Charlotte S     1:48.50    1:47.98    6  
                  24.68       52.12 (27.44)     1:20.49 (28.37)     1:47.98 (27.49)
 12 Christopher Ghim          14 Tac Titans           1:49.00    1:48.03    5  
                  25.46       53.04 (27.58)     1:20.74 (27.70)     1:48.03 (27.29)
 13 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming     1:48.50    1:48.14    4  
                  24.34       51.31 (26.97)     1:20.08 (28.77)     1:48.14 (28.06)
 14 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     1:49.13    1:49.63    3  
                  25.84       53.40 (27.56)     1:21.41 (28.01)     1:49.63 (28.22)
 15 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq     1:49.31    1:51.15    2  
                  25.22       53.51 (28.29)     1:22.23 (28.72)     1:51.15 (28.92)
 16 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     1:48.93    1:53.50    1  
                  25.55       53.83 (28.28)     1:23.20 (29.37)     1:53.50 (30.30)
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of      1:45.90    1:44.76  
                  24.15       50.84 (26.69)     1:17.60 (26.76)     1:44.76 (27.16)
  2 John Satterfield          14 YOTA                 1:47.98    1:45.60  
                  24.45       51.00 (26.55)     1:18.19 (27.19)     1:45.60 (27.41)
  3 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     1:47.41    1:45.77  
                  24.44       51.31 (26.87)     1:18.61 (27.30)     1:45.77 (27.16)
  4 Timothy Connery           14 SwimMAC              1:46.80    1:46.52  
                  24.72       52.49 (27.77)     1:19.94 (27.45)     1:46.52 (26.58)
  5 Colin Cotter              14 Tac Titans           1:48.68    1:46.60  
                  24.47       51.58 (27.11)     1:18.61 (27.03)     1:46.60 (27.99)
  6 Braeden Haughey           13 Tac Titans           1:48.85    1:46.82  
                  25.27       52.95 (27.68)     1:20.80 (27.85)     1:46.82 (26.02)
  7 Zachary Cairns            14 North Carolina A     1:48.19    1:47.24  
                  25.62       53.06 (27.44)     1:20.53 (27.47)     1:47.24 (26.71)
  8 Dylan Georges             14 North Carolina A     1:50.10    1:47.48  
                  25.09       52.44 (27.35)     1:19.85 (27.41)     1:47.48 (27.63)
-------------------------------------------------------------------------
  9 William Barker            13 East Carolina Aq     1:51.04    1:47.86  
                  25.64       53.16 (27.52)     1:20.92 (27.76)     1:47.86 (26.94)
 10 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     1:48.56    1:48.05  
                  24.71       52.20 (27.49)     1:20.32 (28.12)     1:48.05 (27.73)
 11 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming     1:52.26    1:48.50  
                  24.12       51.16 (27.04)     1:20.29 (29.13)     1:48.50 (28.21)
 11 Charles Clickner          14 Team Charlotte S     1:50.24    1:48.50  
                  24.94       52.92 (27.98)     1:20.97 (28.05)     1:48.50 (27.53)
 13 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     1:51.60    1:48.93  
                  25.91       53.25 (27.34)     1:21.02 (27.77)     1:48.93 (27.91)
 14 Christopher Ghim          14 Tac Titans           1:50.96    1:49.00  
                  26.12       53.74 (27.62)     1:21.22 (27.48)     1:49.00 (27.78)
 15 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     1:49.55    1:49.13  
                  25.80       53.36 (27.56)     1:21.35 (27.99)     1:49.13 (27.78)
 16 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq     1:49.79    1:49.31  
                  25.06       52.71 (27.65)     1:20.77 (28.06)     1:49.31 (28.54)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     1:54.95    1:50.04  
                  25.73       53.86 (28.13)     1:21.70 (27.84)     1:50.04 (28.34)
 18 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             1:51.82    1:50.08  
                  26.27       54.00 (27.73)     1:22.17 (28.17)     1:50.08 (27.91)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Michael Cotter            13 Tac Titans           1:50.86    1:50.27  
                  25.96       53.86 (27.90)     1:22.01 (28.15)     1:50.27 (28.26)
 20 Jack Benton               14 YOTA                 1:51.09    1:50.28  
                  25.30       53.22 (27.92)     1:21.31 (28.09)     1:50.28 (28.97)
 21 James Wyatt               14 YMCA of Northwes     1:51.59    1:50.58  
                  25.98       54.06 (28.08)     1:22.67 (28.61)     1:50.58 (27.91)
 22 Samuel Hoover             13 North Carolina A     1:53.88    1:50.60  
                  25.31       53.57 (28.26)     1:22.28 (28.71)     1:50.60 (28.32)
 23 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei     2:12.12L   1:50.89  
                  25.82       53.68 (27.86)     1:22.50 (28.82)     1:50.89 (28.39)
 24 John Chapman              14 Marlins of Ralei     1:50.09    1:51.16  
                  25.28       53.13 (27.85)     1:22.02 (28.89)     1:51.16 (29.14)
 25 Mitchell Payne            14 Tac Titans           1:52.04    1:51.37  
                  26.15       54.80 (28.65)     1:23.60 (28.80)     1:51.37 (27.77)
 26 Cameron Thomas            14 Tac Titans           1:49.08    1:51.40  
                  25.52       52.82 (27.30)     1:21.97 (29.15)     1:51.40 (29.43)
 27 Jared Carter              14 New Wave Swim Te     1:49.61    1:51.59  
                  24.87       52.05 (27.18)     1:20.32 (28.27)     1:51.59 (31.27)
 28 Aj Johnson                13 YMCA of Western      1:54.82    1:51.64  
                  26.90       55.18 (28.28)     1:23.80 (28.62)     1:51.64 (27.84)
 29 Baylor Nelson             13 SwimMAC              1:54.22    1:51.83  
                  26.52       54.84 (28.32)     1:23.52 (28.68)     1:51.83 (28.31)
 30 Miles Eason               14 Tac Titans           1:52.54    1:52.02  
                  25.75       54.12 (28.37)     1:23.52 (29.40)     1:52.02 (28.50)
 30 Jake Thakur               14 SwimMAC              1:54.15    1:52.02  
                  25.61       54.02 (28.41)     1:23.24 (29.22)     1:52.02 (28.78)
 32 William Soleo             14 YOTA                 2:11.56L   1:52.17  
                  26.21       54.48 (28.27)     1:23.44 (28.96)     1:52.17 (28.73)
 33 Stephen Kim               13 SwimMAC              1:53.61    1:52.21  
                  25.53       54.27 (28.74)     1:23.44 (29.17)     1:52.21 (28.77)
 34 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei     1:54.53    1:52.22  
                  26.46       54.65 (28.19)     1:23.08 (28.43)     1:52.22 (29.14)
 35 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic     1:51.42    1:52.26  
                  24.90       52.97 (28.07)     1:22.58 (29.61)     1:52.26 (29.68)
 36 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming     1:54.92    1:52.40  
                  25.94       54.96 (29.02)     1:24.03 (29.07)     1:52.40 (28.37)
 37 Thomas Teeters            14 Cape Fear Aquati     1:55.23    1:52.44  
                  26.32       54.98 (28.66)     1:23.69 (28.71)     1:52.44 (28.75)
 38 Neal Stratton             14 SwimMAC              1:55.03    1:52.47  
                  25.96       54.35 (28.39)     1:23.30 (28.95)     1:52.47 (29.17)
 39 Patrick Furbay            13 Cape Fear Aquati     1:55.64    1:52.48  
                  26.29       55.14 (28.85)     1:23.88 (28.74)     1:52.48 (28.60)
 40 Benjamin Hager            14 SwimMAC              1:54.94    1:52.57  
                  25.93       54.16 (28.23)     1:23.39 (29.23)     1:52.57 (29.18)
 41 Landon Roten              14 YMCA of Northwes     1:55.34    1:52.59  
                  26.50       55.41 (28.91)     1:24.68 (29.27)     1:52.59 (27.91)
 42 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC              1:54.77    1:52.65  
                  26.27       55.10 (28.83)     1:23.36 (28.26)     1:52.65 (29.29)
 43 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes     1:55.81    1:52.72  
                  26.08       54.31 (28.23)     1:23.58 (29.27)     1:52.72 (29.14)
 44 Jackson Pollard           14 Tac Titans           1:53.81    1:52.80  
                  26.30       55.17 (28.87)     1:24.62 (29.45)     1:52.80 (28.18)
 45 Josiah Carver             14 YOTA                 1:55.33    1:52.87  
                  26.10       54.57 (28.47)     1:23.35 (28.78)     1:52.87 (29.52)
 46 Logan Zucker              13 SwimMAC              1:55.79    1:53.03  
                  25.94       55.12 (29.18)     1:24.58 (29.46)     1:53.03 (28.45)
 47 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of      1:54.61    1:53.24  
                  25.68       54.13 (28.45)     1:23.85 (29.72)     1:53.24 (29.39)
 48 Felipe Ramirez            14 Team Charlotte S     1:54.18    1:53.42  
                  25.98       55.04 (29.06)     1:24.26 (29.22)     1:53.42 (29.16)
 49 Brian Thompson            14 Tac Titans           1:55.85    1:53.61  
                  26.62       55.13 (28.51)     1:24.53 (29.40)     1:53.61 (29.08)
 50 Colby Loveless            14 East Carolina Aq     1:55.23    1:54.03  
                  26.76       55.93 (29.17)     1:25.62 (29.69)     1:54.03 (28.41)
 51 Austin Chang              13 North Carolina A     1:55.30    1:54.09  
                  26.60       55.82 (29.22)     1:25.81 (29.99)     1:54.09 (28.28)
 52 Eric Cantrell             14 Swim Gsa             1:52.55    1:54.14  
                  26.67       55.41 (28.74)     1:24.93 (29.52)     1:54.14 (29.21)
 53 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     1:55.41    1:54.22  
                  26.55       55.51 (28.96)     1:25.16 (29.65)     1:54.22 (29.06)
 54 Nathan Adams              13 SwimMAC              2:11.29L   1:54.24  
                  27.06       55.81 (28.75)     1:24.96 (29.15)     1:54.24 (29.28)
 55 Thor Dyke                 13 Tac Titans           1:54.38    1:54.25  
                  26.18       55.46 (29.28)     1:24.72 (29.26)     1:54.25 (29.53)
 56 Brayden Brewer            13 SwimMAC              1:54.66    1:54.33  
                  25.92       54.58 (28.66)     1:24.11 (29.53)     1:54.33 (30.22)
 57 Robert Tars               13 Greensboro Commu     2:13.28L   1:54.35  
                  26.03       54.76 (28.73)     1:24.61 (29.85)     1:54.35 (29.74)
 58 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami     1:54.20    1:54.52  
                  25.96       55.33 (29.37)     1:25.38 (30.05)     1:54.52 (29.14)
 59 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming     1:55.15    1:54.66  
                  26.19       54.46 (28.27)     1:24.49 (30.03)     1:54.66 (30.17)
 60 Connor Smith              13 Asheville Swim C     1:54.40    1:54.68  
                  26.50       55.62 (29.12)     1:25.89 (30.27)     1:54.68 (28.79)
 61 Lucas Ansede              13 YOTA                 1:54.97    1:54.86  
                  25.98       54.87 (28.89)     1:24.86 (29.99)     1:54.86 (30.00)
 61 Zachary Thorson           14 YOTA                 1:54.17    1:54.86  
                  25.86       55.57 (29.71)     1:25.81 (30.24)     1:54.86 (29.05)
 63 Thomas Frye               14 SwimMAC              1:55.72    1:54.90  
                  26.42       55.47 (29.05)     1:25.14 (29.67)     1:54.90 (29.76)
 64 Andrew Mu                 14 North Carolina A     1:54.90    1:54.94  
                  26.29       55.39 (29.10)     1:25.34 (29.95)     1:54.94 (29.60)
 65 Brody Carroll             14 Catawba Valley A     1:55.03    1:55.05  
                  25.58       54.43 (28.85)     1:24.79 (30.36)     1:55.05 (30.26)
 66 Harrison Powe             14 SwimMAC              1:54.46    1:55.10  
                  26.64       55.80 (29.16)     1:25.76 (29.96)     1:55.10 (29.34)
 67 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming     1:54.93    1:55.25  
                  26.02       54.25 (28.23)     1:24.26 (30.01)     1:55.25 (30.99)
 68 Alexander Griffey         14 SwimMAC              1:55.33    1:55.49  
                  27.11       56.33 (29.22)     1:25.89 (29.56)     1:55.49 (29.60)
 69 Samuel Faber              14 YOTA                 1:54.93    1:55.58  
                  27.52       57.18 (29.66)     1:26.58 (29.40)     1:55.58 (29.00)
 70 Charlie Stowers           13 Swim Gsa             1:54.69    1:56.33  
                  26.66       56.35 (29.69)     1:26.42 (30.07)     1:56.33 (29.91)
 71 Jonathan Prucha           13 YOTA                 2:13.72L   1:57.28  
                  26.63       56.88 (30.25)     1:27.83 (30.95)     1:57.28 (29.45)
 72 John Washburn             14 Raleigh Swimming     2:13.21L   1:57.70  
                  25.96       55.59 (29.63)     1:26.72 (31.13)     1:57.70 (30.98)
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      1:03.47    1:01.94   20  
                  29.16     1:01.94 (32.78)                                        
  2 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      1:06.02    1:05.56   17  
                  30.99     1:05.56 (34.57)                                        
  3 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     1:06.49    1:05.90   16  
                  31.12     1:05.90 (34.78)                                        
  4 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              1:07.10    1:06.45   15  
                  31.49     1:06.45 (34.96)                                        
  5 Abigail Tomlinson         13 Tac Titans           1:07.46    1:07.48   14  
                  31.79     1:07.48 (35.69)                                        
  6 Kaylee Hamblin            13 Stingray Aquatic     1:07.87    1:07.85   13  
                  32.01     1:07.85 (35.84)                                        
  7 Liza Murtagh              13 Waves Of Wilming     1:07.69    1:07.99   12  
                  31.95     1:07.99 (36.04)                                        
  8 Sydney Morgan             14 North Carolina A     1:06.83    1:08.87   11  
                  32.97     1:08.87 (35.90)                                        
B - Final
  9 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     1:08.76    1:07.37    9  
                  31.94     1:07.37 (35.43)                                        
 10 Laura Davis               14 SwimMAC              1:09.01    1:08.23    7  
                  32.45     1:08.23 (35.78)                                        
 11 Gianna Reinhart           14 SwimMAC              1:09.43    1:08.91    6  
                  32.72     1:08.91 (36.19)                                        
 12 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             1:08.30    1:09.01    5  
                  33.28     1:09.01 (35.73)                                        
 13 Sunny Xiao                14 Swim Gsa             1:09.46    1:10.09    4  
                  32.77     1:10.09 (37.32)                                        
 14 Caroline Dodson           14 YOTA                 1:09.30    1:10.17    3  
                  32.20     1:10.17 (37.97)                                        
 15 Anabelle Hessong          14 Hickory Foundati     1:09.43    1:11.61    2  
                  33.75     1:11.61 (37.86)                                        
 -- Fiona Arwood              14 YMCA of Western      1:07.88         DQ  
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      1:03.23    1:03.47  
                  29.85     1:03.47 (33.62)                                        
  2 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      1:09.85    1:06.02  
                  31.53     1:06.02 (34.49)                                        
  3 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     1:06.90    1:06.49  
                  31.38     1:06.49 (35.11)                                        
  4 Sydney Morgan             14 North Carolina A     1:07.52    1:06.83  
                  32.22     1:06.83 (34.61)                                        
  5 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              1:06.13    1:07.10  
                  31.94     1:07.10 (35.16)                                        
  6 Abigail Tomlinson         13 Tac Titans           1:09.15    1:07.46  
                  31.43     1:07.46 (36.03)                                        
  7 Liza Murtagh              13 Waves Of Wilming     1:08.33    1:07.69  
                  31.80     1:07.69 (35.89)                                        
  8 Kaylee Hamblin            13 Stingray Aquatic     1:10.19    1:07.87  
                  31.72     1:07.87 (36.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      1:08.17    1:07.88  
                  32.39     1:07.88 (35.49)                                        
 10 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             1:09.06    1:08.30  
                  32.49     1:08.30 (35.81)                                        
 11 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     1:09.70    1:08.76  
                  32.52     1:08.76 (36.24)                                        
 12 Laura Davis               14 SwimMAC              1:07.96    1:09.01  
                  32.52     1:09.01 (36.49)                                        
 13 Caroline Dodson           14 YOTA                 1:12.73    1:09.30  
                  32.15     1:09.30 (37.15)                                        
 14 Gianna Reinhart           14 SwimMAC              1:08.79    1:09.43  
                  33.17     1:09.43 (36.26)                                        
 14 Anabelle Hessong          14 Hickory Foundati     1:12.40    1:09.43  
                  32.91     1:09.43 (36.52)                                        
 16 Sunny Xiao                14 Swim Gsa             1:10.97    1:09.46  
                  33.08     1:09.46 (36.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ava Yandle                13 SwimMAC              1:12.18    1:09.62  
                  33.48     1:09.62 (36.14)                                        
 18 Hannah Koh                14 Greensboro Commu     1:09.88    1:09.64  
                  32.42     1:09.64 (37.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sydney Rogers             14 SwimMAC              1:10.45    1:09.65  
                  32.73     1:09.65 (36.92)                                        
 20 Suzanne Earnshaw          14 YOTA                 1:09.36    1:09.84  
                  33.57     1:09.84 (36.27)                                        
 21 Emma Johnson              13 Waves Of Wilming     1:12.51    1:09.87  
                  32.58     1:09.87 (37.29)                                        
 22 Molly Pennisi             14 Tac Titans           1:11.57    1:09.89  
                  32.35     1:09.89 (37.54)                                        
 23 Amaya Hanley              14 SwimMAC              1:11.24    1:10.05  
                  33.51     1:10.05 (36.54)                                        
 24 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     1:11.43    1:10.08  
                  33.34     1:10.08 (36.74)                                        
 24 Morgan Jones              14 Swim Gsa             1:09.99    1:10.08  
                  32.92     1:10.08 (37.16)                                        
 26 Jenna Maloy               13 YOTA                 1:10.26    1:10.10  
                  33.25     1:10.10 (36.85)                                        
 27 Alison Thome              13 SwimMAC              1:13.22    1:10.63  
                  33.99     1:10.63 (36.64)                                        
 28 Anna Dacier               14 Team Charlotte S     1:10.70    1:10.69  
                  33.30     1:10.69 (37.39)                                        
 29 Hailey Hicks              13 YOTA                 1:12.79    1:10.90  
                  33.37     1:10.90 (37.53)                                        
 30 Elizabeth Gesse           14 Greensboro Commu     1:10.62    1:10.95  
                  32.95     1:10.95 (38.00)                                        
 31 Oceane Hangyas            14 SwimMAC              1:11.23    1:10.96  
                  33.91     1:10.96 (37.05)                                        
 32 Amelia Steffens           14 SwimMAC              1:12.40    1:11.08  
                  33.92     1:11.08 (37.16)                                        
 33 Anna Newman               13 Marlins of Ralei     1:13.93    1:11.13  
                  33.87     1:11.13 (37.26)                                        
 34 Rielly Lavery             13 SwimMAC              1:12.63    1:11.22  
                  33.62     1:11.22 (37.60)                                        
 35 Paige Banks               14 YOTA                 1:12.10    1:11.38  
                  33.99     1:11.38 (37.39)                                        
 36 Jennings Lin              14 Greensboro Commu     1:13.91    1:11.39  
                  34.08     1:11.39 (37.31)                                        
 37 Emily Deronja             13 Marlins of Ralei     1:12.79    1:11.40  
                  33.51     1:11.40 (37.89)                                        
 38 Kate Stafford             14 Greensboro Commu     1:10.14    1:11.64  
                  33.84     1:11.64 (37.80)                                        
 39 Anna Wolf                 14 YMCA of Northwes     1:12.65    1:11.66  
                  33.62     1:11.66 (38.04)                                        
 40 Katelyn Powell            14 Aquatic Team Of      1:12.82    1:11.67  
                  32.75     1:11.67 (38.92)                                        
 41 Karsen Pena               13 Una Tac              1:13.14    1:11.88  
                  33.85     1:11.88 (38.03)                                        
 41 Morgan Reilly             14 Tac Titans           1:13.77    1:11.88  
                  33.50     1:11.88 (38.38)                                        
 43 Neha Joseph               13 Tac Titans           1:13.96    1:11.90  
                  33.92     1:11.90 (37.98)                                        
 44 Elan Booker               14 SwimMAC              1:11.42    1:11.92  
                  33.35     1:11.92 (38.57)                                        
 45 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei     1:12.06    1:11.96  
                  34.27     1:11.96 (37.69)                                        
 46 Lexi Calder               14 SwimMAC              1:11.29    1:12.08  
                  34.12     1:12.08 (37.96)                                        
 47 Abigail Hook              14 Tac Titans           1:23.16L   1:12.12  
                  34.08     1:12.12 (38.04)                                        
 48 Rachel Gibson             13 Rowan Aquatic Cl     1:14.24    1:12.17  
                  34.11     1:12.17 (38.06)                                        
 49 Sophie Anderson           14 Tac Titans           1:08.24    1:12.21  
                  33.88     1:12.21 (38.33)                                        
 50 Emily Ally                14 Greensboro Commu     1:11.31    1:12.32  
                  33.99     1:12.32 (38.33)                                        
 51 Grayson Waters            13 Tac Titans           1:11.51    1:12.36  
                  34.39     1:12.36 (37.97)                                        
 51 Jordan Browning           13 SwimMAC              1:11.75    1:12.36  
                  34.25     1:12.36 (38.11)                                        
 53 Christina Ross            13 Lowes YMCA Light     1:12.94    1:12.53  
                  33.82     1:12.53 (38.71)                                        
 54 Ashley Behringer          13 Hillsborough Aqu     1:13.46    1:12.59  
                  34.47     1:12.59 (38.12)                                        
 54 Bridgette Ervin           14 Carolina Aquatic     1:11.52    1:12.59  
                  33.65     1:12.59 (38.94)                                        
 56 Meghan Ballard            14 Una Eac              1:13.77    1:12.62  
                  34.39     1:12.62 (38.23)                                        
 57 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           1:12.60    1:12.74  
                  34.08     1:12.74 (38.66)                                        
 58 Mateline McFee            14 SwimMAC              1:11.98    1:12.76  
                  34.12     1:12.76 (38.64)                                        
 59 Grace Zalkind             14 New Wave Swim Te     1:11.68    1:12.79  
                  34.40     1:12.79 (38.39)                                        
 60 Elizabeth Hill            13 Aquatic Team Of      1:12.90    1:12.84  
                  33.91     1:12.84 (38.93)                                        
 61 Martina Colaneri          13 YOTA                 1:13.08    1:13.04  
                  34.44     1:13.04 (38.60)                                        
 62 Katelyn Fritz             13 Greensboro Commu     1:14.17    1:13.20  
                  33.99     1:13.20 (39.21)                                        
 63 Mackenzie Adams           14 YOTA                 1:13.94    1:13.34  
                  34.15     1:13.34 (39.19)                                        
 64 Isabella Anton            13 SwimMAC              1:13.23    1:13.60  
                  34.89     1:13.60 (38.71)                                        
 65 Kaleigh Stolberg          14 Una Eac              1:12.57    1:13.78  
                  34.82     1:13.78 (38.96)                                        
 66 Mattie McClamrock         14 Nomad Aquatics       1:13.73    1:14.00  
                  34.00     1:14.00 (40.00)                                        
 67 Madison Petschauer        14 New Wave Swim Te     1:13.41    1:14.13  
                  35.01     1:14.13 (39.12)                                        
 68 Molly Mondo               14 YOTA                 1:14.21    1:14.15  
                  34.83     1:14.15 (39.32)                                        
 69 Samantha Robinson         14 Xcell Aquatics       1:14.05    1:14.17  
                  34.76     1:14.17 (39.41)                                        
 70 Zoe Hannan                14 Carolina Aquatic     1:14.20    1:14.23  
                  35.33     1:14.23 (38.90)                                        
 71 Juliet Miechkowski        14 SwimMAC              1:12.96    1:14.41  
                  34.77     1:14.41 (39.64)                                        
 72 Kristin Chance            14 Raleigh Swimming     1:13.78    1:14.49  
                  34.16     1:14.49 (40.33)                                        
 73 Alexis Hernandez          14 YOTA                 1:10.40    1:14.55  
                  35.11     1:14.55 (39.44)                                        
 74 Faith Koesters            14 East Carolina Aq     1:14.18    1:14.56  
                  34.92     1:14.56 (39.64)                                        
 75 Isabelle Middlesworth     13 Aquatic Team Of      1:14.03    1:14.72  
                  36.00     1:14.72 (38.72)                                        
 76 Heather Duckworth         13 Enfinity Aquatic     1:14.04    1:14.73  
                  35.00     1:14.73 (39.73)                                        
 77 Nora Bergstrom            14 YOTA                 1:13.42    1:14.84  
                  35.67     1:14.84 (39.17)                                        
 78 Ashley Bienstock          13 Una Eac              1:12.57    1:14.95  
                  35.65     1:14.95 (39.30)                                        
 79 Jordan Blankenship-Allen  14 YOTA                 1:10.39    1:15.02  
                  35.65     1:15.02 (39.37)                                        
 80 Katelin Speerschneider    13 YOTA                 1:12.14    1:15.05  
                  35.02     1:15.05 (40.03)                                        
 81 Allyson Halbach           14 Nomad Aquatics       1:13.09    1:15.29  
                  34.18     1:15.29 (41.11)                                        
 82 Megan Watts               14 Tac Titans           1:13.05    1:15.75  
                  34.69     1:15.75 (41.06)                                        
 83 Mary Thompson             14 High Point Swim      1:13.87    1:16.10  
                  35.28     1:16.10 (40.82)                                        
 -- Jolene Zhang              13 Tac Titans           1:08.50         DQ  
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes       59.80      58.44   20  
                  27.35       58.44 (31.09)                                        
  2 Perry Becker              14 YOTA                   59.47      59.27   17  
                  27.32       59.27 (31.95)                                        
  3 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te       59.83      59.44   16  
                  27.55       59.44 (31.89)                                        
  4 Samuel Hoover             13 North Carolina A     1:01.34      59.92   15  
                  28.54       59.92 (31.38)                                        
  5 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      1:01.32    1:00.64   14  
                  28.57     1:00.64 (32.07)                                        
  6 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming     1:01.79    1:00.97   13  
                  28.74     1:00.97 (32.23)                                        
  7 Stephen Kim               13 SwimMAC              1:00.37    1:01.35   12  
                  29.04     1:01.35 (32.31)                                        
  8 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     1:02.40    1:02.41   11  
                  29.30     1:02.41 (33.11)                                        
B - Final
  9 Davin Tjandra             14 Tac Titans           1:03.16    1:01.58    9  
                  29.12     1:01.58 (32.46)                                        
 10 Matthew Kroll             13 SwimMAC              1:02.99    1:01.81    7  
                  28.98     1:01.81 (32.83)                                        
 11 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     1:02.69    1:02.43    6  
                  29.64     1:02.43 (32.79)                                        
 12 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of      1:03.18    1:03.13    5  
                  29.36     1:03.13 (33.77)                                        
 13 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     1:03.17    1:03.14    4  
                  29.99     1:03.14 (33.15)                                        
 14 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family     1:03.21    1:03.67    3  
                  30.24     1:03.67 (33.43)                                        
 15 Patrick McKenna           14 YMCA of Northwes     1:03.01    1:04.57    2  
                  29.72     1:04.57 (34.85)                                        
 16 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te     1:03.42    1:04.91    1  
                  30.30     1:04.91 (34.61)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perry Becker              14 YOTA                 1:01.38      59.47  
                  27.56       59.47 (31.91)                                        
  2 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes       59.89      59.80  
                  28.33       59.80 (31.47)                                        
  3 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te       59.08      59.83  
                  28.05       59.83 (31.78)                                        
  4 Stephen Kim               13 SwimMAC              1:01.40    1:00.37  
                  28.42     1:00.37 (31.95)                                        
  5 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      1:03.54    1:01.32  
                  28.77     1:01.32 (32.55)                                        
  6 Samuel Hoover             13 North Carolina A     1:03.80    1:01.34  
                  29.23     1:01.34 (32.11)                                        
  7 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming     1:01.62    1:01.79  
                  29.11     1:01.79 (32.68)                                        
  8 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     1:03.70    1:02.40  
                  29.25     1:02.40 (33.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     1:04.04    1:02.69  
                  29.60     1:02.69 (33.09)                                        
 10 Matthew Kroll             13 SwimMAC              1:02.98    1:02.99  
                  29.32     1:02.99 (33.67)                                        
 11 Patrick McKenna           14 YMCA of Northwes     1:07.44    1:03.01  
                  29.45     1:03.01 (33.56)                                        
 12 Davin Tjandra             14 Tac Titans           1:03.73    1:03.16  
                  29.77     1:03.16 (33.39)                                        
 13 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     1:07.62    1:03.17  
                  30.10     1:03.17 (33.07)                                        
 14 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of      1:04.09    1:03.18  
                  29.58     1:03.18 (33.60)                                        
 15 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family     1:06.87    1:03.21  
                  29.70     1:03.21 (33.51)                                        
 16 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te     1:04.49    1:03.42  
                  29.56     1:03.42 (33.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of      1:04.40    1:03.70  
                  30.20     1:03.70 (33.50)                                        
 18 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             1:04.71    1:04.11  
                  30.95     1:04.11 (33.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming     1:08.94    1:04.17  
                  30.04     1:04.17 (34.13)                                        
 20 Conall Monahan            14 SwimMAC              1:03.13    1:04.28  
                  30.01     1:04.28 (34.27)                                        
 20 Mark Butner               13 Waves Of Wilming     1:07.83    1:04.28  
                  30.29     1:04.28 (33.99)                                        
 22 Steven Insixiengmay       13 YMCA of Northwes     1:07.89    1:04.34  
                  30.62     1:04.34 (33.72)                                        
 23 Matthew Burrows           14 Sailfish Aquatic     1:07.95    1:04.43  
                  30.52     1:04.43 (33.91)                                        
 24 Eduardo Da Mata           13 SwimMAC              1:07.40    1:04.93  
                  30.89     1:04.93 (34.04)                                        
 25 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     1:05.28    1:05.03  
                  30.88     1:05.03 (34.15)                                        
 26 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei     1:06.21    1:05.09  
                  30.59     1:05.09 (34.50)                                        
 27 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic     1:10.28    1:05.12  
                  30.85     1:05.12 (34.27)                                        
 28 Christopher Ghim          14 Tac Titans           1:06.03    1:05.16  
                  30.98     1:05.16 (34.18)                                        
 29 Baylor Nelson             13 SwimMAC              1:06.76    1:05.17  
                  31.25     1:05.17 (33.92)                                        
 30 Thomas Coppedge           13 YOTA                 1:06.87    1:05.18  
                  30.89     1:05.18 (34.29)                                        
 31 Gavin Johnson             13 SwimMAC              1:06.92    1:05.19  
                  31.21     1:05.19 (33.98)                                        
 32 Lucas Grigat              14 SwimMAC              1:10.58    1:05.22  
                  30.54     1:05.22 (34.68)                                        
 33 Eli Agosto                14 SwimMAC              1:06.02    1:05.41  
                  30.85     1:05.41 (34.56)                                        
 34 Lucas Harmon              14 Gaston Gators        1:07.55    1:05.60  
                  30.50     1:05.60 (35.10)                                        
 35 Miles Eason               14 Tac Titans           1:08.23    1:05.70  
                  31.57     1:05.70 (34.13)                                        
 35 Zachary Cairns            14 North Carolina A     1:04.32    1:05.70  
                  30.40     1:05.70 (35.30)                                        
 37 Michael Partrick          14 Marlins of Ralei     1:08.44    1:05.98  
                  31.45     1:05.98 (34.53)                                        
 38 Flinn Hering              13 Swim Gsa             1:06.24    1:06.06  
                  31.39     1:06.06 (34.67)                                        
 39 Jackson Pollard           14 Tac Titans           1:06.81    1:06.14  
                  31.62     1:06.14 (34.52)                                        
 40 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              1:06.25    1:06.24  
                  31.65     1:06.24 (34.59)                                        
 41 Benjamin Lefevre          14 YMCA of Northwes     1:08.35    1:06.27  
                  30.76     1:06.27 (35.51)                                        
 42 Connor Greene             14 YMCA of Northwes     1:07.95    1:06.31  
                  31.36     1:06.31 (34.95)                                        
 43 Brian Thompson            14 Tac Titans           1:07.70    1:06.41  
                  31.57     1:06.41 (34.84)                                        
 44 David Greeley             13 North Carolina A     1:11.16    1:06.46  
                  31.61     1:06.46 (34.85)                                        
 45 Brennan Johnson           14 Marlins of Ralei     1:10.67    1:06.50  
                  31.23     1:06.50 (35.27)                                        
 45 Michael Cotter            13 Tac Titans           1:06.74    1:06.50  
                  32.06     1:06.50 (34.44)                                        
 47 Micah Larrie              13 YOTA                 1:11.06    1:06.54  
                  31.67     1:06.54 (34.87)                                        
 48 Julian Maycock            14 Swim Gsa             1:08.20    1:06.69  
                  31.75     1:06.69 (34.94)                                        
 49 George Bujoreanu          14 SwimMAC              1:07.83    1:06.71  
                  30.91     1:06.71 (35.80)                                        
 50 Lukas Sobocinski          14 Raleigh Swimming     1:07.65    1:06.74  
                  31.12     1:06.74 (35.62)                                        
 51 Andrew Lucky              14 Sailfish Aquatic     1:08.16    1:06.78  
                  32.01     1:06.78 (34.77)                                        
 51 Benjamin McDonald         14 Greensboro Commu     1:07.28    1:06.78  
                  30.98     1:06.78 (35.80)                                        
 53 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq     1:06.20    1:06.80  
                  31.19     1:06.80 (35.61)                                        
 54 Jack Benton               14 YOTA                 1:06.53    1:06.87  
                  31.54     1:06.87 (35.33)                                        
 55 Cameron Thomas            14 Tac Titans           1:05.56    1:06.88  
                  31.31     1:06.88 (35.57)                                        
 56 Logan Zucker              13 SwimMAC              1:09.57    1:06.93  
                  31.32     1:06.93 (35.61)                                        
 57 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes     1:08.52    1:06.96  
                  31.38     1:06.96 (35.58)                                        
 58 William Cooper            14 SwimMAC              1:07.99    1:06.98  
                  31.05     1:06.98 (35.93)                                        
 59 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic     1:09.63    1:07.00  
                  31.57     1:07.00 (35.43)                                        
 60 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei     1:07.71    1:07.10  
                  31.11     1:07.10 (35.99)                                        
 61 Sahil Patel               14 Tac Titans           1:11.06    1:07.15  
                  31.71     1:07.15 (35.44)                                        
 62 Rocket Primm              14 Team Charlotte S     1:06.50    1:07.33  
                  31.57     1:07.33 (35.76)                                        
 63 Feodor Mejouev            14 Waves Of Wilming     1:10.15    1:07.48  
                  31.29     1:07.48 (36.19)                                        
 63 Kyle Maier                14 YOTA                 1:06.05    1:07.48  
                  31.20     1:07.48 (36.28)                                        
 65 William Watson            14 Star Aquatics        1:09.63    1:07.53  
                  31.87     1:07.53 (35.66)                                        
 66 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC              1:05.55    1:07.63  
                  31.89     1:07.63 (35.74)                                        
 67 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of      1:08.65    1:07.88  
                  31.88     1:07.88 (36.00)                                        
 68 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming     1:09.48    1:07.92  
                  32.10     1:07.92 (35.82)                                        
 69 Charlie Stowers           13 Swim Gsa             1:06.85    1:07.94  
                  32.37     1:07.94 (35.57)                                        
 70 Elijah Horman             13 Raleigh Swimming     1:09.89    1:08.04  
                  32.05     1:08.04 (35.99)                                        
 71 Neal Stratton             14 SwimMAC              1:09.62    1:08.08  
                  31.11     1:08.08 (36.97)                                        
 72 Camden McGovern           13 YOTA                 1:07.30    1:08.31  
                  32.29     1:08.31 (36.02)                                        
 73 Jonathan McCabe           14 East Carolina Aq     1:07.67    1:08.34  
                  31.08     1:08.34 (37.26)                                        
 73 Zachary Brown             13 SwimMAC              1:10.55    1:08.34  
                  32.18     1:08.34 (36.16)                                        
 75 Joshua Paroly             13 Tac Titans           1:09.73    1:08.40  
                  32.06     1:08.40 (36.34)                                        
 76 Carson Michael            13 Aquatic Team Of      1:09.25    1:08.59  
                  32.06     1:08.59 (36.53)                                        
 77 Nicholas Anderson         13 YOTA                 1:08.06    1:08.73  
                  32.67     1:08.73 (36.06)                                        
 78 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming     1:08.89    1:09.06  
                  32.38     1:09.06 (36.68)                                        
 79 John Crew                 14 SwimMAC              1:10.57    1:09.39  
                  32.97     1:09.39 (36.42)                                        
 80 Zachary Thorson           14 YOTA                 1:06.75    1:09.44  
                  32.54     1:09.44 (36.90)                                        
 81 Nathan Thornburg          14 Nomad Aquatics       1:08.23    1:09.50  
                  32.48     1:09.50 (37.02)                                        
 82 William Esposito          13 Greensboro Commu     1:11.44    1:09.75  
                  32.73     1:09.75 (37.02)                                        
 83 Connor Smith              13 Asheville Swim C     1:09.56    1:09.76  
                  33.31     1:09.76 (36.45)                                        
 84 Ryan Vonweihe             13 Marlins of Ralei     1:11.54    1:09.81  
                  33.04     1:09.81 (36.77)                                        
 85 Asher Hancock             14 New Wave Swim Te     1:10.03    1:09.82  
                  32.13     1:09.82 (37.69)                                        
 86 Benjamin Vincent          14 Nomad Aquatics       1:10.74    1:09.84  
                  32.42     1:09.84 (37.42)                                        
 87 John Washburn             14 Raleigh Swimming     1:08.82    1:10.06  
                  32.98     1:10.06 (37.08)                                        
 88 Owen Rock                 14 Greensboro Commu     1:11.44    1:10.49  
                  33.04     1:10.49 (37.45)                                        
 89 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami     1:10.82    1:10.53  
                  33.17     1:10.53 (37.36)                                        
 90 Harrison Powe             14 SwimMAC              1:09.46    1:10.70  
                  33.28     1:10.70 (37.42)                                        
 91 Michael Brashear          13 Aquatic Team Of      1:09.09    1:11.36  
                  33.33     1:11.36 (38.03)                                        
 92 Kyle Kwon                 13 Greensboro Commu     1:11.54    1:11.64  
                  34.01     1:11.64 (37.63)                                        
 93 Miller Davenport          14 Raleigh Swimming     1:11.28    1:13.60  
                  34.01     1:13.60 (39.59)                                        
 94 Edward Perkins            13 Marlins of Ralei     1:11.46    1:14.39  
                  34.41     1:14.39 (39.98)                                        
 95 Nicholas Broza            14 Raleigh Swimming     1:22.39L   1:15.21  
                  34.83     1:15.21 (40.38)                                        
 
Event 11  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te       56.05      55.97   20  
                  26.65       55.97 (29.32)                                        
  2 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei       56.14      55.98   17  
                  26.72       55.98 (29.26)                                        
  3 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        57.81      56.34   16  
                  26.26       56.34 (30.08)                                        
  4 Brooke Zettel             13 Tac Titans             56.68      56.93   15  
                  26.90       56.93 (30.03)                                        
  5 Charlotte Hook            13 Tac Titans             57.28      57.10   14  
                  26.99       57.10 (30.11)                                        
  6 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC                57.91      58.12   13  
                  27.81       58.12 (30.31)                                        
  7 Ava Yandle                13 SwimMAC                58.76      58.15   12  
                  27.02       58.15 (31.13)                                        
  8 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes       58.07      58.86   11  
                  27.56       58.86 (31.30)                                        
B - Final
  9 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei       59.17      57.83    9  
                  27.07       57.83 (30.76)                                        
 10 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       59.88      58.09    7  
                  27.03       58.09 (31.06)                                        
 11 Nisma Said                14 Tac Titans             59.28      58.58    6  
                  27.57       58.58 (31.01)                                        
 12 Morgan Jones              14 Swim Gsa               59.71      58.92    5  
                  27.32       58.92 (31.60)                                        
 13 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       59.13      58.94    4  
                  27.34       58.94 (31.60)                                        
 14 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes       59.90      59.70    3  
                  27.85       59.70 (31.85)                                        
 15 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       59.16      59.83    2  
                  27.63       59.83 (32.20)                                        
 16 Megan Carson              14 YOTA                 1:00.00      59.95    1  
                  28.17       59.95 (31.78)                                        
 
Event 11  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te       56.28      56.05  
                  26.63       56.05 (29.42)                                        
  2 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei       55.87      56.14  
                  26.11       56.14 (30.03)                                        
  3 Brooke Zettel             13 Tac Titans             56.87      56.68  
                  26.38       56.68 (30.30)                                        
  4 Charlotte Hook            13 Tac Titans             56.32      57.28  
                  27.49       57.28 (29.79)                                        
  5 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        59.38      57.81  
                  26.99       57.81 (30.82)                                        
  6 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC                57.17      57.91  
                  27.48       57.91 (30.43)                                        
  7 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes       58.03      58.07  
                  27.10       58.07 (30.97)                                        
  8 Ava Yandle                13 SwimMAC                58.30      58.76  
                  27.64       58.76 (31.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       59.36      59.13  
                  27.46       59.13 (31.67)                                        
 10 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       58.60      59.16  
                  27.70       59.16 (31.46)                                        
 11 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei       58.22      59.17  
                  27.96       59.17 (31.21)                                        
 12 Nisma Said                14 Tac Titans           1:00.77      59.28  
                  27.93       59.28 (31.35)                                        
 13 Morgan Jones              14 Swim Gsa               59.88      59.71  
                  28.08       59.71 (31.63)                                        
 14 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       59.89      59.88  
                  27.63       59.88 (32.25)                                        
 15 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes       59.61      59.90  
                  27.74       59.90 (32.16)                                        
 16 Megan Carson              14 YOTA                 1:00.42    1:00.00  
                  28.11     1:00.00 (31.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Elan Booker               14 SwimMAC                59.64    1:00.02  
                  28.04     1:00.02 (31.98)                                        
 18 Anna Gray                 14 SwimMAC              1:00.73    1:00.11  
                  28.39     1:00.11 (31.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Madison McGuinness        14 YMCA of Northwes     1:01.81    1:00.15  
                  28.09     1:00.15 (32.06)                                        
 20 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County      1:00.37    1:00.22  
                  28.40     1:00.22 (31.82)                                        
 21 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes     1:01.96    1:00.28  
                  28.27     1:00.28 (32.01)                                        
 22 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     1:01.79    1:00.29  
                  28.15     1:00.29 (32.14)                                        
 23 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati     1:02.93    1:00.39  
                  28.46     1:00.39 (31.93)                                        
 24 Jenna Maloy               13 YOTA                 1:00.02    1:00.48  
                  28.32     1:00.48 (32.16)                                        
 25 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              1:00.90    1:00.53  
                  28.48     1:00.53 (32.05)                                        
 26 Katherine Carson          14 YOTA                 1:00.65    1:00.57  
                  27.71     1:00.57 (32.86)                                        
 27 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     1:02.25    1:00.63  
                  28.32     1:00.63 (32.31)                                        
 28 Maura Schoppa             13 Swim Gsa             1:02.66    1:00.80  
                  28.17     1:00.80 (32.63)                                        
 29 Amaya Hanley              14 SwimMAC              1:00.78    1:00.95  
                  28.84     1:00.95 (32.11)                                        
 30 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     1:02.32    1:00.98  
                  28.92     1:00.98 (32.06)                                        
 31 Mia Rose                  14 North Carolina A     1:03.62    1:01.04  
                  28.66     1:01.04 (32.38)                                        
 32 Emily Ally                14 Greensboro Commu     1:00.68    1:01.05  
                  28.29     1:01.05 (32.76)                                        
 33 Bethany Tart              13 East Carolina Aq     1:02.22    1:01.26  
                  28.33     1:01.26 (32.93)                                        
 34 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes     1:02.17    1:01.33  
                  29.25     1:01.33 (32.08)                                        
 35 Gabriella Battaglini      13 YOTA                 1:03.00    1:01.36  
                  28.17     1:01.36 (33.19)                                        
 36 Amanda Losey              13 Sailfish Aquatic     1:02.94    1:01.39  
                  28.74     1:01.39 (32.65)                                        
 37 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              1:00.38    1:01.49  
                  28.95     1:01.49 (32.54)                                        
 38 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      1:03.41    1:01.51  
                  28.83     1:01.51 (32.68)                                        
 39 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     1:02.90    1:01.59  
                  28.67     1:01.59 (32.92)                                        
 40 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     1:01.21    1:01.65  
                  29.44     1:01.65 (32.21)                                        
 41 Mattie Luther             14 Sailfish Aquatic     1:01.49    1:01.71  
                  29.26     1:01.71 (32.45)                                        
 42 Anna Marie Harding        13 Swim Gsa             1:02.16    1:01.73  
                  29.31     1:01.73 (32.42)                                        
 43 Callie Parkes             13 Waves Of Wilming     1:00.64    1:01.81  
                  27.45     1:01.81 (34.36)                                        
 44 Lexi Calder               14 SwimMAC              1:02.18    1:02.08  
                  28.89     1:02.08 (33.19)                                        
 45 Molly Pennisi             14 Tac Titans           1:02.92    1:02.10  
                  29.14     1:02.10 (32.96)                                        
 45 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te     1:03.65    1:02.10  
                  29.54     1:02.10 (32.56)                                        
 47 Kayana Taylor             13 Hickory Foundati     1:02.92    1:02.19  
                  29.05     1:02.19 (33.14)                                        
 47 Emma Murtaugh             14 YOTA                 1:03.10    1:02.19  
                  29.78     1:02.19 (32.41)                                        
 49 Ambika Gaur               14 North Carolina A     1:02.74    1:02.25  
                  29.33     1:02.25 (32.92)                                        
 50 Megan Watts               14 Tac Titans             59.89    1:02.32  
                  29.35     1:02.32 (32.97)                                        
 51 Victoria Cunningham       14 Raleigh Swimming     1:02.18    1:02.61  
                  29.23     1:02.61 (33.38)                                        
 52 Kylie Yoder               14 SwimMAC              1:03.55    1:02.62  
                  29.23     1:02.62 (33.39)                                        
 52 Amelia Steffens           14 SwimMAC              1:01.69    1:02.62  
                  29.17     1:02.62 (33.45)                                        
 54 Kaylie Curran             14 Tac Titans           1:02.81    1:02.63  
                  28.79     1:02.63 (33.84)                                        
 55 Makayla Ciancanelli       13 Granite Falls Sw     1:03.33    1:02.65  
                  28.90     1:02.65 (33.75)                                        
 56 Ellie Russin              13 Marlins of Ralei     1:03.91    1:02.66  
                  29.40     1:02.66 (33.26)                                        
 57 Jordan Browning           13 SwimMAC              1:02.24    1:02.69  
                  28.91     1:02.69 (33.78)                                        
 58 Samantha Robinson         14 Xcell Aquatics       1:12.61L   1:02.77  
                  29.76     1:02.77 (33.01)                                        
 59 Sarah Barton              14 SwimMAC              1:04.17    1:02.95  
                  29.91     1:02.95 (33.04)                                        
 60 Jazmin Jones              14 Goldsboro Family     1:03.55    1:03.04  
                  28.75     1:03.04 (34.29)                                        
 61 Hailey Hicks              13 YOTA                 1:02.58    1:03.35  
                  29.15     1:03.35 (34.20)                                        
 62 Lindy Bilden              13 North Carolina A     1:13.07L   1:03.45  
                  29.64     1:03.45 (33.81)                                        
 63 Katherine Ku              14 Team Charlotte S     1:04.11    1:03.48  
                  29.80     1:03.48 (33.68)                                        
 63 Christina Ross            13 Lowes YMCA Light     1:02.59    1:03.48  
                  29.59     1:03.48 (33.89)                                        
 65 Mary Catherine Hoover     13 Greensboro Commu     1:03.71    1:03.59  
                  30.30     1:03.59 (33.29)                                        
 66 Kate Stafford             14 Greensboro Commu     1:13.91L   1:03.76  
                  29.91     1:03.76 (33.85)                                        
 67 Madeleine Johnson         14 Sailfish Aquatic     1:13.38L   1:03.82  
                  29.61     1:03.82 (34.21)                                        
 68 Oceane Hangyas            14 SwimMAC              1:03.99    1:03.98  
                  29.81     1:03.98 (34.17)                                        
 69 Abbie Tapper              13 YOTA                 1:02.12    1:04.17  
                  30.04     1:04.17 (34.13)                                        
 70 Carolyn Goins             13 Team Charlotte S     1:03.55    1:04.20  
                  29.39     1:04.20 (34.81)                                        
 71 Ella Preisach             13 Harnett County A     1:03.85    1:04.25  
                  29.42     1:04.25 (34.83)                                        
 72 Julia Allen               14 Marlins of Ralei     1:04.08    1:04.29  
                  30.33     1:04.29 (33.96)                                        
 73 Kyndall Beane             13 Swim Gsa             1:03.65    1:04.32  
                  30.22     1:04.32 (34.10)                                        
 74 Meghan Sun                14 Carolina Aquatic     1:02.58    1:04.35  
                  29.23     1:04.35 (35.12)                                        
 75 Juliet Miechkowski        14 SwimMAC              1:01.78    1:04.36  
                  29.16     1:04.36 (35.20)                                        
 76 Martina Colaneri          13 YOTA                 1:04.11    1:04.44  
                  30.12     1:04.44 (34.32)                                        
 77 Lydia Miles               14 Nomad Aquatics       1:03.25    1:04.46  
                  29.63     1:04.46 (34.83)                                        
 78 Abigail Welch             14 SwimMAC              1:03.81    1:04.52  
                  30.65     1:04.52 (33.87)                                        
 79 Katelin Speerschneider    13 YOTA                 1:03.27    1:04.61  
                  29.54     1:04.61 (35.07)                                        
 80 Sydney Rogers             14 SwimMAC              1:03.71    1:04.73  
                  29.89     1:04.73 (34.84)                                        
 81 Karsen Pena               13 Una Tac              1:03.24    1:04.79  
                  29.53     1:04.79 (35.26)                                        
 82 Noelle De Vente           14 East Carolina Aq     1:04.18    1:04.87  
                  30.15     1:04.87 (34.72)                                        
 83 Caroline Williford        14 Marlins of Ralei     1:13.01L   1:04.92  
                  30.33     1:04.92 (34.59)                                        
 84 Eleanor Blount            13 East Carolina Aq     1:03.89    1:05.75  
                  30.92     1:05.75 (34.83)                                        
 85 Kristina Hall             14 YMCA of Northwes     1:02.34    1:06.92  
                  30.11     1:06.92 (36.81)                                        
 86 Alexis Hernandez          14 YOTA                 1:11.11L   1:06.98  
                  31.13     1:06.98 (35.85)                                        
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Timothy Connery           14 SwimMAC                53.22      51.83   20  
                  24.55       51.83 (27.28)                                        
  2 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei       52.02      52.15   17  
                  24.36       52.15 (27.79)                                        
  3 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei       52.88      52.37   16  
                  24.20       52.37 (28.17)                                        
  4 Jake Thakur               14 SwimMAC                53.79      53.09   15  
                  24.84       53.09 (28.25)                                        
  5 Alexander Smyre           14 Raleigh Swimming       53.59      53.41   14  
                  25.15       53.41 (28.26)                                        
  6 Maximillian Poteat        14 North Carolina A       53.43      54.07   13  
                  25.51       54.07 (28.56)                                        
  7 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes       53.84      54.19   12  
                  25.33       54.19 (28.86)                                        
  8 Colin Cotter              14 Tac Titans             53.58      54.24   11  
                  25.38       54.24 (28.86)                                        
B - Final
  9 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming       54.33      53.88    9  
                  25.67       53.88 (28.21)                                        
 10 Charles Clickner          14 Team Charlotte S       54.83      54.31    7  
                  25.25       54.31 (29.06)                                        
 11 Baylor Nelson             13 SwimMAC                54.59      54.36    6  
                  25.55       54.36 (28.81)                                        
 12 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        55.58      54.37    5  
                  25.43       54.37 (28.94)                                        
 13 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC                55.59      54.45    4  
                  25.34       54.45 (29.11)                                        
 14 Miles Eason               14 Tac Titans             55.24      54.58    3  
                  25.32       54.58 (29.26)                                        
 15 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei       54.63      54.60    2  
                  25.47       54.60 (29.13)                                        
 16 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic       55.15      54.88    1  
                  25.10       54.88 (29.78)                                        
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei       53.71      52.02  
                  24.42       52.02 (27.60)                                        
  2 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei       52.14      52.88  
                  24.21       52.88 (28.67)                                        
  3 Timothy Connery           14 SwimMAC                55.13      53.22  
                  24.92       53.22 (28.30)                                        
  4 Maximillian Poteat        14 North Carolina A       54.05      53.43  
                  25.07       53.43 (28.36)                                        
  5 Colin Cotter              14 Tac Titans             53.25      53.58  
                  25.10       53.58 (28.48)                                        
  6 Alexander Smyre           14 Raleigh Swimming       53.63      53.59  
                  25.01       53.59 (28.58)                                        
  7 Jake Thakur               14 SwimMAC                54.57      53.79  
                  25.09       53.79 (28.70)                                        
  8 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes       55.01      53.84  
                  24.79       53.84 (29.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming       56.32      54.33  
                  25.88       54.33 (28.45)                                        
 10 Baylor Nelson             13 SwimMAC                54.87      54.59  
                  25.08       54.59 (29.51)                                        
 11 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei       56.34      54.63  
                  25.61       54.63 (29.02)                                        
 12 Charles Clickner          14 Team Charlotte S       56.39      54.83  
                  25.70       54.83 (29.13)                                        
 13 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic       55.17      55.15  
                  25.50       55.15 (29.65)                                        
 14 Miles Eason               14 Tac Titans             55.72      55.24  
                  25.74       55.24 (29.50)                                        
 15 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        56.22      55.58  
                  25.89       55.58 (29.69)                                        
 16 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC                55.26      55.59  
                  26.36       55.59 (29.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lukas Sobocinski          14 Raleigh Swimming       56.44      55.64  
                  25.92       55.64 (29.72)                                        
 18 William Watson            14 Star Aquatics          54.83      55.67  
                  26.36       55.67 (29.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 William Barker            13 East Carolina Aq       55.79      55.68  
                  26.48       55.68 (29.20)                                        
 20 Dylan Georges             14 North Carolina A       57.73      55.97  
                  26.50       55.97 (29.47)                                        
 21 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq       55.04      56.01  
                  26.41       56.01 (29.60)                                        
 22 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te       58.46      56.12  
                  25.97       56.12 (30.15)                                        
 23 James Wyatt               14 YMCA of Northwes       56.66      56.23  
                  26.29       56.23 (29.94)                                        
 24 Lucas Ansede              13 YOTA                 1:01.23      56.47  
                  26.86       56.47 (29.61)                                        
 25 Mitchell Stroud           14 Goldsboro Family     1:00.04      56.49  
                  26.57       56.49 (29.92)                                        
 26 Cameron Thomas            14 Tac Titans             55.72      56.51  
                  26.38       56.51 (30.13)                                        
 27 Samuel Faber              14 YOTA                   56.12      56.52  
                  27.10       56.52 (29.42)                                        
 28 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic       59.37      56.63  
                  26.36       56.63 (30.27)                                        
 29 Eric Cantrell             14 Swim Gsa               57.10      56.77  
                  26.69       56.77 (30.08)                                        
 30 Brayden Brewer            13 SwimMAC                55.82      56.82  
                  25.89       56.82 (30.93)                                        
 31 Jack Benton               14 YOTA                   57.26      56.86  
                  26.47       56.86 (30.39)                                        
 32 Michael Moore             14 Tac Titans             56.47      56.89  
                  26.74       56.89 (30.15)                                        
 33 Brody Carroll             14 Catawba Valley A       57.16      57.08  
                  26.48       57.08 (30.60)                                        
 34 Nathan Adams              13 SwimMAC                58.12      57.09  
                  27.21       57.09 (29.88)                                        
 35 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming       59.27      57.25  
                  26.56       57.25 (30.69)                                        
 36 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family       59.16      57.39  
                  27.18       57.39 (30.21)                                        
 37 Samuel Hoover             13 North Carolina A     1:00.05      57.43  
                  26.85       57.43 (30.58)                                        
 38 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      1:00.11      57.44  
                  27.38       57.44 (30.06)                                        
 39 Ruslan Rautiola           14 Catawba Valley A       57.48      57.46  
                  27.07       57.46 (30.39)                                        
 40 Evan Kirby                14 Waves Of Wilming       56.95      57.48  
                  26.92       57.48 (30.56)                                        
 40 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te       58.10      57.48  
                  27.50       57.48 (29.98)                                        
 42 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming       58.24      57.55  
                  26.28       57.55 (31.27)                                        
 43 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes       58.87      57.57  
                  27.18       57.57 (30.39)                                        
 44 Alexander Griffey         14 SwimMAC                57.31      57.68  
                  27.28       57.68 (30.40)                                        
 45 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming       58.27      57.75  
                  27.09       57.75 (30.66)                                        
 46 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei       59.15      57.78  
                  27.05       57.78 (30.73)                                        
 47 Thomas Frye               14 SwimMAC              1:00.01      57.82  
                  27.32       57.82 (30.50)                                        
 48 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of        58.35      57.84  
                  26.84       57.84 (31.00)                                        
 48 Davin Tjandra             14 Tac Titans             58.46      57.84  
                  27.47       57.84 (30.37)                                        
 50 Connor Blackburn          13 Marlins of Ralei     1:00.51      57.96  
                  26.97       57.96 (30.99)                                        
 50 Benjamin Hager            14 SwimMAC                59.10      57.96  
                  27.04       57.96 (30.92)                                        
 52 Jonathan Prucha           13 YOTA                   56.92      57.97  
                  27.92       57.97 (30.05)                                        
 53 Brooks Farabow            14 Swim Gsa               57.28      58.02  
                  27.48       58.02 (30.54)                                        
 54 Landon Roten              14 YMCA of Northwes       59.00      58.07  
                  27.77       58.07 (30.30)                                        
 55 Wesley Barnett            14 SwimMAC                55.91      58.11  
                  27.42       58.11 (30.69)                                        
 56 Braeden Haughey           13 Tac Titans             56.49      58.15  
                  27.28       58.15 (30.87)                                        
 57 Spencer Freeman           13 SwimMAC              1:00.88      58.18  
                  27.28       58.18 (30.90)                                        
 57 Jed Tan                   14 Tac Titans             59.57      58.18  
                  27.45       58.18 (30.73)                                        
 59 Flinn Hering              13 Swim Gsa               57.60      58.19  
                  28.02       58.19 (30.17)                                        
 60 William Cooper            14 SwimMAC                58.59      58.22  
                  27.42       58.22 (30.80)                                        
 61 Matthew Congiusta         13 YOTA                   59.12      58.32  
                  27.60       58.32 (30.72)                                        
 62 Jay Baker                 14 YOTA                   57.95      58.44  
                  27.53       58.44 (30.91)                                        
 63 Patrick Furbay            13 Cape Fear Aquati     1:00.68      58.53  
                  27.40       58.53 (31.13)                                        
 64 Andrew Dorsel             14 SwimMAC                58.59      58.56  
                  27.56       58.56 (31.00)                                        
 65 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming       58.19      58.64  
                  27.53       58.64 (31.11)                                        
 66 Kyle Maier                14 YOTA                   59.74      58.68  
                  27.10       58.68 (31.58)                                        
 67 Nolan Dempsey             14 Sandhills Sand S     1:00.20      58.85  
                  26.85       58.85 (32.00)                                        
 68 Lucas Harmon              14 Gaston Gators          58.68      58.90  
                  27.39       58.90 (31.51)                                        
 69 Zachary Brown             13 SwimMAC                59.68      58.96  
                  27.71       58.96 (31.25)                                        
 70 Kyle Kwon                 13 Greensboro Commu     1:00.52      58.98  
                  27.51       58.98 (31.47)                                        
 71 Mitchell Payne            14 Tac Titans           1:00.18      59.04  
                  27.63       59.04 (31.41)                                        
 72 Thor Dyke                 13 Tac Titans             59.12      59.07  
                  27.32       59.07 (31.75)                                        
 73 Jason Donnelly            14 Marlins of Ralei     1:10.01L     59.28  
                  27.78       59.28 (31.50)                                        
 74 Austen Davis              14 Granite Falls Sw     1:00.54      59.30  
                  28.14       59.30 (31.16)                                        
 75 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     1:01.16      59.32  
                  28.17       59.32 (31.15)                                        
 76 Colby Loveless            14 East Carolina Aq     1:00.73      59.36  
                  27.79       59.36 (31.57)                                        
 76 Matthew Cochis            14 Tac Titans           1:00.18      59.36  
                  27.81       59.36 (31.55)                                        
 78 Tucker Stillman           14 SwimMAC              1:00.90      59.48  
                  27.48       59.48 (32.00)                                        
 79 Evan Shives               14 YMCA of Northwes     1:00.93      59.53  
                  28.44       59.53 (31.09)                                        
 80 Josiah Carver             14 YOTA                   59.44      59.54  
                  27.83       59.54 (31.71)                                        
 81 Nathan Wingard            14 East Carolina Aq       59.19      59.55  
                  27.51       59.55 (32.04)                                        
 82 Sanjeev Francis           13 Wilson Barracuda     1:00.06      59.59  
                  27.99       59.59 (31.60)                                        
 83 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     1:00.08      59.66  
                  28.02       59.66 (31.64)                                        
 84 Nelson Dominguez          14 Xcell Aquatics       1:01.22      59.79  
                  27.61       59.79 (32.18)                                        
 85 Kian Miley                13 Marlins of Ralei     1:01.19      59.84  
                  27.85       59.84 (31.99)                                        
 86 Aidan Desimone            13 Marlins of Ralei     1:00.03      59.85  
                  27.90       59.85 (31.95)                                        
 87 Ian Cameron               13 North Carolina A       59.91      59.86  
                  28.46       59.86 (31.40)                                        
 88 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami       59.58    1:00.32  
                  28.08     1:00.32 (32.24)                                        
 89 Thomas Coppedge           13 YOTA                 1:00.83    1:00.35  
                  28.32     1:00.35 (32.03)                                        
 90 Neal Stratton             14 SwimMAC              1:00.70    1:00.39  
                  27.75     1:00.39 (32.64)                                        
 91 Austin Chang              13 North Carolina A     1:00.21    1:00.47  
                  28.99     1:00.47 (31.48)                                        
 92 Eli Agosto                14 SwimMAC              1:01.00    1:00.83  
                  28.33     1:00.83 (32.50)                                        
 93 Andrew Mu                 14 North Carolina A     1:10.47L   1:01.17  
                  28.22     1:01.17 (32.95)                                        
 94 Nick Smith                14 Tac Titans             59.98    1:01.21  
                  28.00     1:01.21 (33.21)                                        
 95 Will Shearin              13 New Wave Swim Te     1:00.40    1:01.69  
                  28.46     1:01.69 (33.23)                                        
 96 Matthew Kroll             13 SwimMAC              1:00.86    1:02.09  
                  28.66     1:02.09 (33.43)                                        
 97 Davis Carson              14 YOTA                 1:00.86    1:02.21  
                  28.90     1:02.21 (33.31)                                        
 98 Garrett Curran            14 Raleigh Swimming     1:01.12    1:02.83  
                  29.47     1:02.83 (33.36)                                        
 99 Cameron Lesko             14 Waves Of Wilming     1:01.13    1:03.09  
                  29.99     1:03.09 (33.10)                                        
 -- Garrett Boone             14 Aquatic Team Of        53.30         DQ  
 -- Ethan McCosh              14 Hickory Foundati       54.41         DQ  
 
Event 13  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Charlotte Hook            13 Tac Titans           4:24.56    4:19.93   20  
                  27.99     1:00.06 (32.07)     1:33.98 (33.92)     2:07.61 (33.63)
        2:43.70 (36.09)     3:20.01 (36.31)     3:50.68 (30.67)     4:19.93 (29.25)
  2 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     4:30.01    4:23.94   17  
                  28.32     1:00.64 (32.32)     1:35.93 (35.29)     2:11.15 (35.22)
        2:45.97 (34.82)     3:22.86 (36.89)     3:53.49 (30.63)     4:23.94 (30.45)
  3 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     4:31.54    4:25.89   16  
                  27.82       59.42 (31.60)     1:34.20 (34.78)     2:07.42 (33.22)
        2:46.98 (39.56)     3:26.96 (39.98)     3:57.15 (30.19)     4:25.89 (28.74)
  4 Brooke Zettel             13 Tac Titans           4:29.32    4:34.13   15  
                  28.65     1:01.60 (32.95)     1:36.06 (34.46)     2:10.67 (34.61)
        2:50.22 (39.55)     3:30.41 (40.19)     4:02.73 (32.32)     4:34.13 (31.40)
  5 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           4:37.74    4:36.34   14  
                  29.17     1:03.07 (33.90)     1:37.66 (34.59)     2:11.85 (34.19)
        2:50.93 (39.08)     3:32.18 (41.25)     4:04.79 (32.61)     4:36.34 (31.55)
  6 Sydney Morgan             14 North Carolina A     4:31.39    4:37.22   13  
                  30.01     1:03.36 (33.35)     1:39.85 (36.49)     2:14.73 (34.88)
        2:54.85 (40.12)     3:34.86 (40.01)     4:06.82 (31.96)     4:37.22 (30.40)
  7 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     4:39.13    4:39.99   12  
                  28.16     1:00.89 (32.73)     1:37.45 (36.56)     2:12.81 (35.36)
        2:54.87 (42.06)     3:37.60 (42.73)     4:09.52 (31.92)     4:39.99 (30.47)
  8 Jolene Zhang              13 Tac Titans           4:38.87    4:41.60   11  
                  29.40     1:03.31 (33.91)     1:39.46 (36.15)     2:14.52 (35.06)
        2:53.27 (38.75)     3:33.29 (40.02)     4:08.19 (34.90)     4:41.60 (33.41)
B - Final
  9 Nisma Said                14 Tac Titans           4:42.36    4:36.59    9  
                  29.63     1:03.83 (34.20)     1:39.22 (35.39)     2:13.35 (34.13)
        2:53.87 (40.52)     3:34.46 (40.59)     4:06.38 (31.92)     4:36.59 (30.21)
 10 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu     4:40.05    4:37.49    7  
                  29.79     1:04.80 (35.01)     1:39.83 (35.03)     2:13.91 (34.08)
        2:54.00 (40.09)     3:34.27 (40.27)     4:06.43 (32.16)     4:37.49 (31.06)
 11 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     4:41.24    4:37.63    6  
                  29.36     1:03.14 (33.78)     1:40.56 (37.42)     2:17.28 (36.72)
        2:55.01 (37.73)     3:33.42 (38.41)     4:05.88 (32.46)     4:37.63 (31.75)
 12 Anna Gray                 14 SwimMAC              4:41.90    4:40.87    5  
                  29.06     1:02.14 (33.08)     1:39.71 (37.57)     2:15.76 (36.05)
        2:56.54 (40.78)     3:37.40 (40.86)     4:09.85 (32.45)     4:40.87 (31.02)
 13 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     4:42.88    4:43.23    4  
                  29.11     1:02.04 (32.93)     1:38.78 (36.74)     2:13.92 (35.14)
        2:56.23 (42.31)     3:38.47 (42.24)     4:11.26 (32.79)     4:43.23 (31.97)
 14 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      4:39.83    4:43.77    3  
                  29.83     1:03.90 (34.07)     1:40.61 (36.71)     2:16.21 (35.60)
        2:55.46 (39.25)     3:36.74 (41.28)     4:10.51 (33.77)     4:43.77 (33.26)
 15 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     4:43.77    4:46.98    2  
                  29.55     1:04.42 (34.87)     1:41.59 (37.17)     2:17.75 (36.16)
        3:00.62 (42.87)     3:44.74 (44.12)     4:16.24 (31.50)     4:46.98 (30.74)
 16 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             4:43.98    4:47.70    1  
                  31.50     1:07.41 (35.91)     1:44.23 (36.82)     2:20.68 (36.45)
        3:00.93 (40.25)     3:41.85 (40.92)     4:15.19 (33.34)     4:47.70 (32.51)
 
Event 13  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Charlotte Hook            13 Tac Titans           4:29.06    4:24.56  
                  28.23     1:00.06 (31.83)     1:34.41 (34.35)     2:07.96 (33.55)
        2:46.07 (38.11)     3:23.88 (37.81)     3:54.75 (30.87)     4:24.56 (29.81)
  2 Brooke Zettel             13 Tac Titans           4:34.61    4:29.32  
                  28.62     1:00.93 (32.31)     1:35.02 (34.09)     2:08.61 (33.59)
        2:47.02 (38.41)     3:25.49 (38.47)     3:58.13 (32.64)     4:29.32 (31.19)
  3 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     4:22.16    4:30.01  
                  29.12     1:03.00 (33.88)     1:38.09 (35.09)     2:12.90 (34.81)
        2:50.03 (37.13)     3:27.46 (37.43)     3:59.35 (31.89)     4:30.01 (30.66)
  4 Sydney Morgan             14 North Carolina A     4:34.07    4:31.39  
                  29.53     1:03.17 (33.64)     1:38.78 (35.61)     2:13.64 (34.86)
        2:52.03 (38.39)     3:30.70 (38.67)     4:01.74 (31.04)     4:31.39 (29.65)
  5 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     4:29.19    4:31.54  
                  27.94       59.31 (31.37)     1:34.61 (35.30)     2:07.46 (32.85)
        2:48.36 (40.90)     3:27.13 (38.77)     4:01.11 (33.98)     4:31.54 (30.43)
  6 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           4:42.45    4:37.74  
                  29.71     1:04.08 (34.37)     1:38.70 (34.62)     2:13.27 (34.57)
        2:53.17 (39.90)     3:33.79 (40.62)     4:06.18 (32.39)     4:37.74 (31.56)
  7 Jolene Zhang              13 Tac Titans           4:37.99    4:38.87  
                  30.53     1:05.09 (34.56)     1:41.42 (36.33)     2:16.59 (35.17)
        2:54.58 (37.99)     3:33.57 (38.99)     4:06.55 (32.98)     4:38.87 (32.32)
  8 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     4:41.07    4:39.13  
                  28.36     1:00.68 (32.32)     1:37.62 (36.94)     2:12.63 (35.01)
        2:54.45 (41.82)     3:36.74 (42.29)     4:08.62 (31.88)     4:39.13 (30.51)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      4:42.13    4:39.83  
                  29.95     1:03.98 (34.03)     1:40.08 (36.10)     2:15.28 (35.20)
        2:53.50 (38.22)     3:33.85 (40.35)     4:07.28 (33.43)     4:39.83 (32.55)
 10 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu     4:39.13    4:40.05  
                  29.18     1:04.10 (34.92)     1:39.39 (35.29)     2:14.50 (35.11)
        2:55.01 (40.51)     3:35.83 (40.82)     4:08.64 (32.81)     4:40.05 (31.41)
 11 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     4:48.03    4:41.24  
                  29.86     1:04.28 (34.42)     1:41.07 (36.79)     2:17.15 (36.08)
        2:55.75 (38.60)     3:34.82 (39.07)     4:08.37 (33.55)     4:41.24 (32.87)
 12 Anna Gray                 14 SwimMAC              4:50.45    4:41.90  
                  30.03     1:03.48 (33.45)     1:41.14 (37.66)     2:17.47 (36.33)
        2:58.28 (40.81)     3:39.07 (40.79)     4:10.67 (31.60)     4:41.90 (31.23)
 13 Nisma Said                14 Tac Titans           4:52.60    4:42.36  
                  29.92     1:05.34 (35.42)     1:41.76 (36.42)     2:16.52 (34.76)
        2:57.37 (40.85)     3:38.62 (41.25)     4:10.94 (32.32)     4:42.36 (31.42)
 14 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     4:49.78    4:42.88  
                  29.72     1:03.10 (33.38)     1:40.24 (37.14)     2:14.80 (34.56)
        2:56.38 (41.58)     3:38.84 (42.46)     4:11.61 (32.77)     4:42.88 (31.27)
 15 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     4:49.74    4:43.77  
                  29.68     1:04.21 (34.53)     1:40.72 (36.51)     2:16.39 (35.67)
        2:58.79 (42.40)     3:42.02 (43.23)     4:13.58 (31.56)     4:43.77 (30.19)
 16 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             4:53.03    4:43.98  
                  31.28     1:07.65 (36.37)     1:43.98 (36.33)     2:19.27 (35.29)
        2:59.28 (40.01)     3:39.23 (39.95)     4:12.28 (33.05)     4:43.98 (31.70)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              4:41.45    4:44.26  
                  30.23     1:04.39 (34.16)     1:42.21 (37.82)     2:18.68 (36.47)
        2:58.59 (39.91)     3:38.50 (39.91)     4:12.11 (33.61)     4:44.26 (32.15)
 18 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     4:44.91    4:44.31  
                  30.84     1:05.99 (35.15)     1:43.00 (37.01)     2:18.91 (35.91)
        2:58.23 (39.32)     3:38.61 (40.38)     4:12.33 (33.72)     4:44.31 (31.98)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nora Bergstrom            14 YOTA                 4:44.07    4:44.76  
                  31.29     1:06.31 (35.02)     1:42.70 (36.39)     2:17.85 (35.15)
        2:59.67 (41.82)     3:41.40 (41.73)     4:14.07 (32.67)     4:44.76 (30.69)
 20 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     4:50.27    4:45.39  
                  30.16     1:03.86 (33.70)     1:42.13 (38.27)     2:19.77 (37.64)
        2:59.76 (39.99)     3:40.20 (40.44)     4:13.59 (33.39)     4:45.39 (31.80)
 21 Mia Rose                  14 North Carolina A     5:34.58L   4:46.38  
                  30.04     1:05.28 (35.24)     1:40.53 (35.25)     2:15.96 (35.43)
        2:59.50 (43.54)     3:42.51 (43.01)     4:15.40 (32.89)     4:46.38 (30.98)
 22 Jenna Maloy               13 YOTA                 4:51.37    4:46.93  
                  30.48     1:04.72 (34.24)     1:41.83 (37.11)     2:18.65 (36.82)
        3:00.00 (41.35)     3:40.88 (40.88)     4:14.27 (33.39)     4:46.93 (32.66)
 23 Anna Dacier               14 Team Charlotte S     4:47.04    4:47.02  
                  30.60     1:07.00 (36.40)     1:43.86 (36.86)     2:19.80 (35.94)
        3:00.47 (40.67)     3:42.04 (41.57)     4:15.75 (33.71)     4:47.02 (31.27)
 24 Aelwyn Eward              13 North Carolina A     4:52.75    4:47.22  
                  30.66     1:05.72 (35.06)     1:41.58 (35.86)     2:17.25 (35.67)
        2:59.74 (42.49)     3:41.67 (41.93)     4:14.81 (33.14)     4:47.22 (32.41)
 25 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati     4:49.50    4:47.37  
                  29.94     1:04.70 (34.76)     1:42.15 (37.45)     2:18.56 (36.41)
        3:00.94 (42.38)     3:43.30 (42.36)     4:15.31 (32.01)     4:47.37 (32.06)
 26 Sarah Jackson             13 Tac Titans           4:49.29    4:48.02  
                  30.33     1:05.47 (35.14)     1:41.40 (35.93)     2:16.65 (35.25)
        3:00.75 (44.10)     3:45.28 (44.53)     4:16.97 (31.69)     4:48.02 (31.05)
 27 Emily Knorr               13 Greensboro Commu     4:48.05    4:48.89  
                  30.44     1:08.26 (37.82)     1:44.81 (36.55)     2:20.63 (35.82)
        3:03.11 (42.48)     3:45.93 (42.82)     4:17.90 (31.97)     4:48.89 (30.99)
 28 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     4:37.50    4:48.90  
                  29.40     1:03.35 (33.95)     1:41.40 (38.05)     2:18.16 (36.76)
        3:00.99 (42.83)     3:43.45 (42.46)     4:16.60 (33.15)     4:48.90 (32.30)
 29 Jordan Browning           13 SwimMAC              4:48.09    4:49.98  
                  30.52     1:05.86 (35.34)     1:43.06 (37.20)     2:19.02 (35.96)
        3:00.88 (41.86)     3:43.55 (42.67)     4:17.47 (33.92)     4:49.98 (32.51)
 30 Meghan Ballard            14 Una Eac              4:51.23    4:50.01  
                  31.85     1:07.30 (35.45)     1:44.48 (37.18)     2:21.15 (36.67)
        3:02.61 (41.46)     3:44.50 (41.89)     4:17.74 (33.24)     4:50.01 (32.27)
 31 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     4:48.36    4:50.10  
                  30.51     1:05.84 (35.33)     1:42.93 (37.09)     2:18.91 (35.98)
        3:01.64 (42.73)     3:45.66 (44.02)     4:18.06 (32.40)     4:50.10 (32.04)
 32 Katherine Carson          14 YOTA                 4:47.72    4:50.48  
                  29.83     1:03.95 (34.12)     1:39.75 (35.80)     2:15.22 (35.47)
        2:59.39 (44.17)     3:43.87 (44.48)     4:16.51 (32.64)     4:50.48 (33.97)
 33 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     4:47.62    4:51.23  
                  30.43     1:06.06 (35.63)     1:41.69 (35.63)     2:16.14 (34.45)
        3:01.76 (45.62)     3:47.56 (45.80)     4:19.64 (32.08)     4:51.23 (31.59)
 34 Kylie Yoder               14 SwimMAC              4:52.79    4:53.81  
                  30.00     1:04.88 (34.88)     1:42.23 (37.35)     2:18.44 (36.21)
        3:01.75 (43.31)     3:45.19 (43.44)     4:20.06 (34.87)     4:53.81 (33.75)
 35 Karsen Pena               13 Una Tac              4:50.79    4:56.14  
                  30.03     1:06.89 (36.86)     1:46.27 (39.38)     2:22.67 (36.40)
        3:06.17 (43.50)     3:50.04 (43.87)     4:24.05 (34.01)     4:56.14 (32.09)
 36 Katelin Speerschneider    13 YOTA                 4:51.79    5:01.30  
                  30.94     1:08.04 (37.10)     1:46.57 (38.53)     2:24.15 (37.58)
        3:08.16 (44.01)     3:52.50 (44.34)     4:27.47 (34.97)     5:01.30 (33.83)
 -- Peyton Wilson             13 Greensboro Commu     4:51.45         DQ  
 -- Morgan Reilly             14 Tac Titans           4:47.81         DQ  
 -- Alexis Hernandez          14 YOTA                 5:35.57L       DFS  
 
Event 14  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Chapman              14 Marlins of Ralei     4:14.21    4:10.09   20  
                  26.31       56.88 (30.57)     1:29.25 (32.37)     2:01.02 (31.77)
        2:37.10 (36.08)     3:13.69 (36.59)     3:42.60 (28.91)     4:10.09 (27.49)
  2 Conall Monahan            14 SwimMAC              4:14.07    4:11.37   17  
                  27.34       58.53 (31.19)     1:29.78 (31.25)     2:01.73 (31.95)
        2:36.84 (35.11)     3:13.31 (36.47)     3:42.09 (28.78)     4:11.37 (29.28)
  3 Zachary Cairns            14 North Carolina A     4:12.38    4:12.11   16  
                  26.94       56.95 (30.01)     1:29.27 (32.32)     2:00.41 (31.14)
        2:36.33 (35.92)     3:13.18 (36.85)     3:43.15 (29.97)     4:12.11 (28.96)
  4 Colin Cotter              14 Tac Titans           4:15.43    4:13.13   15  
                  27.10       59.20 (32.10)     1:29.74 (30.54)     2:00.56 (30.82)
        2:37.56 (37.00)     3:14.78 (37.22)     3:44.10 (29.32)     4:13.13 (29.03)
  5 Christopher Ghim          14 Tac Titans           4:16.78    4:14.90   14  
                  27.38       59.35 (31.97)     1:31.38 (32.03)     2:03.12 (31.74)
        2:39.37 (36.25)     3:16.81 (37.44)     3:46.47 (29.66)     4:14.90 (28.43)
  6 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     4:17.55    4:15.25   13  
                  27.84       58.84 (31.00)     1:31.96 (33.12)     2:03.88 (31.92)
        2:40.38 (36.50)     3:17.37 (36.99)     3:47.16 (29.79)     4:15.25 (28.09)
  7 Aj Johnson                13 YMCA of Western      4:17.16    4:18.60   12  
                  26.64       57.23 (30.59)     1:29.59 (32.36)     2:02.37 (32.78)
        2:39.44 (37.07)     3:17.93 (38.49)     3:48.68 (30.75)     4:18.60 (29.92)
  8 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     4:18.62    4:28.93   11  
                  27.22       57.90 (30.68)     1:30.71 (32.81)     2:03.62 (32.91)
        2:45.11 (41.49)     3:26.62 (41.51)     3:57.98 (31.36)     4:28.93 (30.95)
B - Final
  9 Michael Moore             14 Tac Titans           4:18.83    4:16.14    9  
                  27.33       58.30 (30.97)     1:29.55 (31.25)     2:01.00 (31.45)
        2:39.48 (38.48)     3:18.16 (38.68)     3:47.55 (29.39)     4:16.14 (28.59)
 10 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     4:21.05    4:16.58    7  
                  26.48       57.42 (30.94)     1:31.10 (33.68)     2:04.79 (33.69)
        2:41.11 (36.32)     3:17.49 (36.38)     3:47.68 (30.19)     4:16.58 (28.90)
 11 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     4:22.51    4:18.18    6  
                  26.12       56.82 (30.70)     1:31.06 (34.24)     2:05.03 (33.97)
        2:42.34 (37.31)     3:21.04 (38.70)     3:50.42 (29.38)     4:18.18 (27.76)
 12 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             4:21.29    4:19.12    5  
                  27.97     1:00.23 (32.26)     1:33.96 (33.73)     2:07.22 (33.26)
        2:43.00 (35.78)     3:18.49 (35.49)     3:49.21 (30.72)     4:19.12 (29.91)
 13 Dylan Georges             14 North Carolina A     4:18.75    4:20.52    4  
                  27.98       59.20 (31.22)     1:32.18 (32.98)     2:04.60 (32.42)
        2:43.29 (38.69)     3:22.12 (38.83)     3:51.69 (29.57)     4:20.52 (28.83)
 14 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic     4:23.10    4:22.95    3  
                  27.62     1:00.68 (33.06)     1:33.73 (33.05)     2:06.14 (32.41)
        2:44.37 (38.23)     3:22.93 (38.56)     3:53.06 (30.13)     4:22.95 (29.89)
 15 William Soleo             14 YOTA                 4:23.58    4:23.17    2  
                  28.01       59.88 (31.87)     1:33.90 (34.02)     2:06.90 (33.00)
        2:44.77 (37.87)     3:23.29 (38.52)     3:53.55 (30.26)     4:23.17 (29.62)
 16 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming     4:22.02    4:25.19    1  
                  27.81     1:00.44 (32.63)     1:33.80 (33.36)     2:06.81 (33.01)
        2:45.17 (38.36)     3:24.35 (39.18)     3:55.33 (30.98)     4:25.19 (29.86)
 
Event 14  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zachary Cairns            14 North Carolina A     4:13.05    4:12.38  
                  27.86       59.27 (31.41)     1:31.84 (32.57)     2:03.93 (32.09)
        2:39.74 (35.81)     3:15.95 (36.21)     3:44.54 (28.59)     4:12.38 (27.84)
  2 Conall Monahan            14 SwimMAC              4:10.76    4:14.07  
                  27.96       59.65 (31.69)     1:30.82 (31.17)     2:02.80 (31.98)
        2:37.95 (35.15)     3:15.26 (37.31)     3:45.57 (30.31)     4:14.07 (28.50)
  3 John Chapman              14 Marlins of Ralei     4:19.01    4:14.21  
                  26.87       58.43 (31.56)     1:30.94 (32.51)     2:03.30 (32.36)
        2:40.36 (37.06)     3:17.72 (37.36)     3:46.75 (29.03)     4:14.21 (27.46)
  4 Colin Cotter              14 Tac Titans           4:14.78    4:15.43  
                  27.54       58.70 (31.16)     1:30.15 (31.45)     2:01.45 (31.30)
        2:38.57 (37.12)     3:16.77 (38.20)     3:46.52 (29.75)     4:15.43 (28.91)
  5 Christopher Ghim          14 Tac Titans           4:16.61    4:16.78  
                  27.93       59.44 (31.51)     1:32.31 (32.87)     2:04.37 (32.06)
        2:41.17 (36.80)     3:18.60 (37.43)     3:47.87 (29.27)     4:16.78 (28.91)
  6 Aj Johnson                13 YMCA of Western      4:29.69    4:17.16  
                  26.86       57.26 (30.40)     1:30.31 (33.05)     2:02.87 (32.56)
        2:39.70 (36.83)     3:18.10 (38.40)     3:48.01 (29.91)     4:17.16 (29.15)
  7 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     4:22.13    4:17.55  
                  28.08       59.94 (31.86)     1:33.28 (33.34)     2:05.91 (32.63)
        2:42.34 (36.43)     3:19.24 (36.90)     3:48.74 (29.50)     4:17.55 (28.81)
  8 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     4:27.21    4:18.62  
                  27.28       57.55 (30.27)     1:29.81 (32.26)     2:01.19 (31.38)
        2:40.45 (39.26)     3:19.98 (39.53)     3:50.41 (30.43)     4:18.62 (28.21)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dylan Georges             14 North Carolina A     4:22.08    4:18.75  
                  27.88       59.38 (31.50)     1:32.26 (32.88)     2:04.25 (31.99)
        2:42.89 (38.64)     3:21.33 (38.44)     3:51.14 (29.81)     4:18.75 (27.61)
 10 Michael Moore             14 Tac Titans           4:18.75    4:18.83  
                  27.36       58.41 (31.05)     1:29.82 (31.41)     2:01.29 (31.47)
        2:39.32 (38.03)     3:18.35 (39.03)     3:48.74 (30.39)     4:18.83 (30.09)
 11 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     4:24.84    4:21.05  
                  26.63       57.38 (30.75)     1:32.01 (34.63)     2:05.90 (33.89)
        2:42.89 (36.99)     3:20.15 (37.26)     3:50.97 (30.82)     4:21.05 (30.08)
 12 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             4:29.12    4:21.29  
                  28.96     1:01.77 (32.81)     1:36.52 (34.75)     2:10.11 (33.59)
        2:45.67 (35.56)     3:21.45 (35.78)     3:51.88 (30.43)     4:21.29 (29.41)
 13 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming     4:35.61    4:22.02  
                  28.49     1:01.27 (32.78)     1:34.22 (32.95)     2:07.27 (33.05)
        2:44.41 (37.14)     3:22.76 (38.35)     3:52.78 (30.02)     4:22.02 (29.24)
 14 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     4:23.17    4:22.51  
                  27.21       58.52 (31.31)     1:32.87 (34.35)     2:06.17 (33.30)
        2:44.97 (38.80)     3:24.96 (39.99)     3:54.26 (29.30)     4:22.51 (28.25)
 15 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic     4:27.79    4:23.10  
                  27.89     1:01.35 (33.46)     1:35.01 (33.66)     2:08.14 (33.13)
        2:46.05 (37.91)     3:23.86 (37.81)     3:54.14 (30.28)     4:23.10 (28.96)
 16 William Soleo             14 YOTA                 4:25.82    4:23.58  
                  28.66     1:00.63 (31.97)     1:35.07 (34.44)     2:08.45 (33.38)
        2:46.14 (37.69)     3:23.88 (37.74)     3:54.20 (30.32)     4:23.58 (29.38)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wesley Barnett            14 SwimMAC              4:19.58    4:23.70  
                  28.40     1:01.07 (32.67)     1:33.77 (32.70)     2:07.27 (33.50)
        2:44.52 (37.25)     3:23.15 (38.63)     3:53.82 (30.67)     4:23.70 (29.88)
 18 Davin Tjandra             14 Tac Titans           4:24.65    4:23.87  
                  27.74       59.03 (31.29)     1:33.74 (34.71)     2:07.91 (34.17)
        2:43.78 (35.87)     3:21.24 (37.46)     3:52.98 (31.74)     4:23.87 (30.89)
-------------------------------------------------------------------------
 19 James Wyatt               14 YMCA of Northwes     4:28.75    4:24.59  
                  27.23       58.37 (31.14)     1:33.13 (34.76)     2:06.06 (32.93)
        2:45.55 (39.49)     3:25.54 (39.99)     3:55.70 (30.16)     4:24.59 (28.89)
 20 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     4:15.92    4:24.77  
                  27.17       59.79 (32.62)     1:34.05 (34.26)     2:08.14 (34.09)
        2:44.04 (35.90)     3:22.17 (38.13)     3:53.86 (31.69)     4:24.77 (30.91)
 21 Eric Cantrell             14 Swim Gsa             4:33.94    4:25.77  
                  27.67       59.59 (31.92)     1:34.57 (34.98)     2:08.21 (33.64)
        2:46.45 (38.24)     3:25.79 (39.34)     3:55.89 (30.10)     4:25.77 (29.88)
 22 Thor Dyke                 13 Tac Titans           4:31.63    4:26.23  
                  27.50       59.75 (32.25)     1:34.67 (34.92)     2:08.05 (33.38)
        2:46.63 (38.58)     3:25.56 (38.93)     3:56.69 (31.13)     4:26.23 (29.54)
 23 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming     4:33.28    4:26.58  
                  27.68       59.70 (32.02)     1:34.55 (34.85)     2:08.71 (34.16)
        2:47.70 (38.99)     3:27.84 (40.14)     3:57.58 (29.74)     4:26.58 (29.00)
 24 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family     4:35.31    4:26.78  
                  28.80     1:00.96 (32.16)     1:35.11 (34.15)     2:09.18 (34.07)
        2:47.29 (38.11)     3:25.45 (38.16)     3:57.00 (31.55)     4:26.78 (29.78)
 25 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming     4:28.93    4:27.20  
                  28.61     1:02.11 (33.50)     1:36.73 (34.62)     2:09.97 (33.24)
        2:48.66 (38.69)     3:28.30 (39.64)     3:58.92 (30.62)     4:27.20 (28.28)
 26 Brian Thompson            14 Tac Titans           4:33.93    4:27.52  
                  28.76     1:00.74 (31.98)     1:36.00 (35.26)     2:10.52 (34.52)
        2:47.64 (37.12)     3:25.93 (38.29)     3:57.81 (31.88)     4:27.52 (29.71)
 27 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     4:33.97    4:28.00  
                  28.48     1:00.92 (32.44)     1:38.08 (37.16)     2:14.15 (36.07)
        2:48.83 (34.68)     3:24.20 (35.37)     3:56.61 (32.41)     4:28.00 (31.39)
 28 Jackson Pollard           14 Tac Titans           4:29.68    4:28.10  
                  29.40     1:02.54 (33.14)     1:38.33 (35.79)     2:13.08 (34.75)
        2:50.67 (37.59)     3:28.23 (37.56)     3:59.57 (31.34)     4:28.10 (28.53)
 29 Samuel Faber              14 YOTA                 4:33.95    4:29.49  
                  29.79     1:02.38 (32.59)     1:36.28 (33.90)     2:09.58 (33.30)
        2:49.44 (39.86)     3:29.70 (40.26)     4:00.65 (30.95)     4:29.49 (28.84)
 30 Timothy Connery           14 SwimMAC              4:20.41    4:29.83  
                  27.53     1:00.20 (32.67)     1:34.00 (33.80)     2:08.39 (34.39)
        2:45.90 (37.51)     3:25.83 (39.93)     3:58.52 (32.69)     4:29.83 (31.31)
 31 Jay Baker                 14 YOTA                 4:28.66    4:30.08  
                  29.42     1:02.50 (33.08)     1:36.71 (34.21)     2:11.05 (34.34)
        2:48.52 (37.47)     3:27.84 (39.32)     3:59.59 (31.75)     4:30.08 (30.49)
 32 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     4:34.25    4:30.47  
                  27.89       59.42 (31.53)     1:32.96 (33.54)     2:06.76 (33.80)
        2:47.04 (40.28)     3:27.85 (40.81)     4:00.18 (32.33)     4:30.47 (30.29)
 33 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     4:38.14    4:30.69  
                  29.48     1:03.10 (33.62)     1:37.28 (34.18)     2:10.80 (33.52)
        2:50.14 (39.34)     3:30.10 (39.96)     4:01.89 (31.79)     4:30.69 (28.80)
 34 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     4:30.79    4:30.88  
                  29.06     1:02.65 (33.59)                                        
            2:51.48 ( )     3:28.78 (37.30)     4:00.80 (32.02)     4:30.88 (30.08)
 35 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              4:30.83    4:30.97  
                  28.45     1:01.31 (32.86)     1:35.86 (34.55)     2:10.24 (34.38)
        2:48.84 (38.60)     3:27.85 (39.01)     4:00.25 (32.40)     4:30.97 (30.72)
 36 Austin Chang              13 North Carolina A     4:38.10    4:31.17  
                  28.06     1:00.32 (32.26)     1:36.11 (35.79)     2:11.18 (35.07)
        2:52.44 (41.26)     3:33.76 (41.32)     4:03.04 (29.28)     4:31.17 (28.13)
 37 Alexander Griffey         14 SwimMAC              4:27.79    4:31.33  
                  29.23     1:01.79 (32.56)     1:35.74 (33.95)     2:09.30 (33.56)
        2:49.23 (39.93)     3:29.70 (40.47)     4:00.97 (31.27)     4:31.33 (30.36)
 38 Brennan Johnson           14 Marlins of Ralei     4:38.95    4:31.50  
                  29.00     1:03.11 (34.11)     1:39.27 (36.16)     2:14.48 (35.21)
        2:51.45 (36.97)     3:29.12 (37.67)     4:00.90 (31.78)     4:31.50 (30.60)
 39 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te     4:33.02    4:31.69  
                  27.79       59.52 (31.73)     1:35.94 (36.42)     2:11.57 (35.63)
        2:50.70 (39.13)     3:29.24 (38.54)     4:01.67 (32.43)     4:31.69 (30.02)
 40 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami     4:32.71    4:31.73  
                  28.75     1:02.79 (34.04)     1:38.07 (35.28)     2:12.09 (34.02)
        2:51.10 (39.01)     3:30.28 (39.18)     4:02.77 (32.49)     4:31.73 (28.96)
 41 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes     4:38.49    4:31.80  
                  29.98     1:05.55 (35.57)     1:40.19 (34.64)     2:14.58 (34.39)
        2:52.40 (37.82)     3:30.96 (38.56)     4:02.00 (31.04)     4:31.80 (29.80)
 42 David Greeley             13 North Carolina A     4:40.79    4:32.02  
                  29.70     1:03.90 (34.20)     1:39.20 (35.30)     2:13.90 (34.70)
        2:52.52 (38.62)     3:32.50 (39.98)     4:03.14 (30.64)     4:32.02 (28.88)
 43 Matthew Shanahan          13 Hillsborough Aqu     4:34.70    4:32.24  
                  28.70     1:01.53 (32.83)     1:35.16 (33.63)     2:08.71 (33.55)
        2:48.90 (40.19)     3:29.00 (40.10)     4:01.16 (32.16)     4:32.24 (31.08)
 44 Logan Zucker              13 SwimMAC              4:36.36    4:32.61  
                  28.44     1:01.98 (33.54)     1:36.86 (34.88)     2:11.49 (34.63)
        2:50.14 (38.65)     3:30.38 (40.24)     4:01.39 (31.01)     4:32.61 (31.22)
 45 Flinn Hering              13 Swim Gsa             4:40.58    4:33.08  
                  30.96     1:05.27 (34.31)     1:41.91 (36.64)     2:17.03 (35.12)
        2:53.98 (36.95)     3:32.45 (38.47)     4:04.00 (31.55)     4:33.08 (29.08)
 46 Benjamin Hager            14 SwimMAC              4:38.13    4:33.22  
                  29.55     1:02.88 (33.33)     1:38.27 (35.39)     2:13.15 (34.88)
        2:52.40 (39.25)     3:30.97 (38.57)     4:03.17 (32.20)     4:33.22 (30.05)
 47 Matthew Congiusta         13 YOTA                 4:41.16    4:33.39  
                  29.17     1:02.09 (32.92)     1:37.38 (35.29)     2:12.03 (34.65)
        2:51.77 (39.74)     3:32.29 (40.52)     4:03.91 (31.62)     4:33.39 (29.48)
 48 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic     4:41.13    4:33.49  
                  28.51     1:01.87 (33.36)     1:37.49 (35.62)     2:13.00 (35.51)
        2:52.79 (39.79)     3:33.09 (40.30)     4:04.19 (31.10)     4:33.49 (29.30)
 49 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami     4:41.46    4:35.01  
                  29.93     1:04.00 (34.07)     1:38.27 (34.27)     2:11.45 (33.18)
        2:51.68 (40.23)     3:31.84 (40.16)     4:04.64 (32.80)     4:35.01 (30.37)
 50 Nathan Adams              13 SwimMAC              4:35.99    4:35.72  
                  30.02     1:03.87 (33.85)     1:39.78 (35.91)     2:15.11 (35.33)
        2:54.48 (39.37)     3:34.54 (40.06)     4:05.35 (30.81)     4:35.72 (30.37)
 51 Matthew Kroll             13 SwimMAC              4:33.14    4:35.77  
                  29.69     1:04.35 (34.66)     1:40.97 (36.62)     2:18.14 (37.17)
        2:54.34 (36.20)     3:32.51 (38.17)     4:05.22 (32.71)     4:35.77 (30.55)
 52 Ruslan Rautiola           14 Catawba Valley A     4:38.61    4:36.31  
                  28.75     1:02.29 (33.54)     1:38.10 (35.81)     2:13.16 (35.06)
        2:54.93 (41.77)     3:36.01 (41.08)     4:07.39 (31.38)     4:36.31 (28.92)
 53 Gavin Johnson             13 SwimMAC              4:40.86    4:36.55  
                  29.82     1:04.92 (35.10)     1:41.17 (36.25)     2:17.04 (35.87)
        2:54.28 (37.24)     3:33.13 (38.85)     4:05.56 (32.43)     4:36.55 (30.99)
 54 Robert Tars               13 Greensboro Commu     4:36.91    4:36.94  
                  29.47     1:04.56 (35.09)     1:38.08 (33.52)     2:11.39 (33.31)
        2:53.12 (41.73)     3:35.14 (42.02)     4:06.71 (31.57)     4:36.94 (30.23)
 55 Jason Donnelly            14 Marlins of Ralei     4:38.87    4:37.59  
                  29.27     1:02.21 (32.94)     1:37.43 (35.22)     2:11.53 (34.10)
        2:52.97 (41.44)     3:34.42 (41.45)     4:06.57 (32.15)     4:37.59 (31.02)
 56 Zachary Thorson           14 YOTA                 4:38.91    4:40.39  
                  30.00     1:06.04 (36.04)     1:42.64 (36.60)     2:17.91 (35.27)
        2:56.60 (38.69)     3:36.97 (40.37)     4:08.78 (31.81)     4:40.39 (31.61)
 57 Camden McGovern           13 YOTA                 4:34.90    4:41.30  
                  30.32     1:05.40 (35.08)     1:42.58 (37.18)     2:18.99 (36.41)
        2:58.32 (39.33)     3:38.07 (39.75)     4:10.14 (32.07)     4:41.30 (31.16)
 58 John Crew                 14 SwimMAC              4:37.71    4:42.33  
                  29.49     1:02.78 (33.29)     1:38.28 (35.50)     2:13.39 (35.11)
        2:54.34 (40.95)     3:36.21 (41.87)     4:09.85 (33.64)     4:42.33 (32.48)
 59 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei     4:38.79    4:42.64  
                  30.21     1:06.37 (36.16)     1:43.39 (37.02)     2:19.55 (36.16)
        2:57.33 (37.78)     3:36.98 (39.65)     4:10.57 (33.59)     4:42.64 (32.07)
 60 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     4:37.17    4:44.58  
                  28.45     1:03.51 (35.06)     1:41.79 (38.28)     2:20.92 (39.13)
        2:58.56 (37.64)     3:39.25 (40.69)     4:11.07 (31.82)     4:44.58 (33.51)
 61 Kyle Maier                14 YOTA                 4:38.09    4:44.97  
                  30.30     1:04.90 (34.60)     1:41.15 (36.25)     2:16.88 (35.73)
        2:56.05 (39.17)     3:38.00 (41.95)     4:11.96 (33.96)     4:44.97 (33.01)
 62 Jonathan Prucha           13 YOTA                 4:37.34    4:44.98  
                  30.12     1:06.25 (36.13)     1:43.13 (36.88)     2:17.83 (34.70)
        2:59.71 (41.88)     3:40.65 (40.94)     4:13.15 (32.50)     4:44.98 (31.83)
 63 Garrett Despres           14 East Carolina Aq     4:41.88    4:48.49  
                  29.89     1:04.26 (34.37)     1:40.28 (36.02)     2:16.08 (35.80)
        2:59.25 (43.17)     3:42.95 (43.70)     4:16.19 (33.24)     4:48.49 (32.30)
 64 Davis Carson              14 YOTA                 4:41.40    4:49.63  
                  30.76     1:07.41 (36.65)   2:18.55 (1:11.14)                    
            3:02.90 ( )     3:46.94 (44.04)     4:19.06 (32.12)     4:49.63 (30.57)
 65 John Washburn             14 Raleigh Swimming     4:37.54    4:50.39  
                  30.46     1:06.92 (36.46)     1:43.02 (36.10)     2:20.63 (37.61)
        3:01.22 (40.59)     3:43.18 (41.96)     4:17.28 (34.10)     4:50.39 (33.11)
 -- John Satterfield          14 YOTA                 4:29.38         DQ  
 
Event 15  Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   3:36.95    3:32.95   40  
     1) Charlotte Hook 13               2) Sarah Jackson 13               
     3) Nisma Said 14                   4) Brooke Zettel 13               
                  25.81       53.28 (53.28)     1:19.47 (26.19)     1:46.96 (53.68)
        2:13.04 (26.08)     2:41.16 (54.20)     3:05.87 (24.71)     3:32.95 (51.79)
  2 Marlins of Raleigh  'A'                           3:37.49    3:33.91   34  
     1) Hannalee Ellison 14             2) Abigail Arens 14               
     3) Alayna Carlson 14               4) Sydney Hartis 14               
                  26.40       55.09 (55.09)     1:20.20 (25.11)     1:47.98 (52.89)
        2:12.51 (24.53)     2:40.30 (52.32)     3:05.12 (24.82)     3:33.91 (53.61)
  3 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               3:39.21    3:34.96   32  
     1) Katherine Carson 14             2) Emma Murtaugh 14               
     3) Nora Bergstrom 14               4) Hailey Hicks 13                
                  25.66       54.30 (54.30)     1:20.10 (25.80)     1:48.29 (53.99)
        2:13.93 (25.64)     2:42.22 (53.93)     3:07.11 (24.89)     3:34.96 (52.74)
  4 SwimMAC  'A'                                      3:37.27    3:35.28   30  
     1) Isabella Gaskey 14              2) Kelsey Tolchin 14              
     3) Claire Russell 14               4) Desirae Mangaoang 14           
                  26.34       54.33 (54.33)     1:20.67 (26.34)     1:50.39 (56.06)
        2:15.09 (24.70)     2:43.24 (52.85)     3:08.08 (24.84)     3:35.28 (52.04)
  5 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               3:36.84    3:36.22   28  
     1) Caroline Pape 14                2) Isabel Pennington 14           
     3) Laurin Potter 14                4) Aden Starnes 14                
                  25.74       53.52 (53.52)     1:19.02 (25.50)     1:46.95 (53.43)
        2:12.45 (25.50)     2:40.35 (53.40)     3:06.37 (26.02)     3:36.22 (55.87)
  6 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  3:38.61    3:37.91   26  
     1) Anneliese Hohm 14               2) Eliza Whitmire 14              
     3) Isabelle Middlesworth 13        4) Grace Brashear 14              
                  25.86       53.56 (53.56)     1:18.67 (25.11)     1:46.48 (52.92)
        2:13.06 (26.58)     2:42.37 (55.89)     3:08.50 (26.13)     3:37.91 (55.54)
  7 New Wave Swim Team  'A'                           3:40.87    3:38.25   24  
     1) Jennifer Adams 14               2) Amanda Ray 14                  
     3) Kathryn Milberg 14              4) Grace Zalkind 14               
                  26.27       53.80 (53.80)     1:19.01 (25.21)     1:46.98 (53.18)
        2:12.72 (25.74)     2:41.79 (54.81)     3:08.52 (26.73)     3:38.25 (56.46)
  8 SwimMAC  'B'                                      3:41.85    3:39.10   22  
     1) Susan Mumford 14                2) Amaya Hanley 14                
     3) Lexi Calder 14                  4) Ava Yandle 13                  
                  25.75       54.31 (54.31)     1:20.56 (26.25)     1:49.27 (54.96)
        2:15.43 (26.16)     2:44.72 (55.45)     3:10.48 (25.76)     3:39.10 (54.38)
  9 Greensboro Community YMCA  'A'                    3:41.65    3:39.89   18  
     1) Emily Ally 14                   2) Kate Stafford 14               
     3) Katelyn Fritz 13                4) Omega Pinnix 14                
                  25.95       55.38 (55.38)     1:21.48 (26.10)     1:51.09 (55.71)
        2:17.50 (26.41)     2:47.68 (56.59)     3:12.13 (24.45)     3:39.89 (52.21)
 10 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               3:45.31    3:41.51   14  
     1) Megan Carson 14                 2) Gabriella Battaglini 13        
     3) Amber Henges 13                 4) Suzanne Earnshaw 14            
                  26.43       55.47 (55.47)     1:21.49 (26.02)     1:50.68 (55.21)
        2:17.42 (26.74)     2:46.70 (56.02)     3:12.91 (26.21)     3:41.51 (54.81)
 11 Swim Gsa  'A'                                     3:44.00    3:41.72   12  
     1) Maura Schoppa 13                2) Sunny Xiao 14                  
     3) Kyndall Beane 13                4) Morgan Jones 14                
                  26.46       55.63 (55.63)     1:21.98 (26.35)     1:51.69 (56.06)
        2:18.33 (26.64)     2:47.98 (56.29)     3:13.56 (25.58)     3:41.72 (53.74)
 12 North Carolina Aquatic Club  'A'                  3:45.03    3:41.80   10  
     1) Sydney Morgan 14                2) Mia Rose 14                    
     3) Aelwyn Eward 13                 4) Ambika Gaur 14                 
                  27.07       55.37 (55.37)     1:22.01 (26.64)     1:50.64 (55.27)
        2:17.56 (26.92)     2:46.96 (56.32)     3:13.34 (26.38)     3:41.80 (54.84)
 13 East Carolina Aquatics  'A'                       3:46.48    3:41.95    8  
     1) Madeline Smith 13               2) Faith Koesters 14              
     3) Noelle De Vente 14              4) Bethany Tart 13                
                  26.83       55.63 (55.63)     1:23.16 (27.53)     1:53.40 (57.77)
        2:19.73 (26.33)     2:49.06 (55.66)     3:14.29 (25.23)     3:41.95 (52.89)
 14 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     3:47.10    3:42.24    6  
     1) Liza Murtagh 13                 2) Callie Parkes 13               
     3) Jenna Grill 13                  4) Madison Hoover 14              
                  27.06       57.11 (57.11)     1:22.73 (25.62)     1:52.96 (55.85)
        2:18.76 (25.80)     2:47.78 (54.82)     3:13.43 (25.65)     3:42.24 (54.46)
 15 Team Charlotte Swimming  'A'                      3:50.47    3:42.95    4  
     1) Katherine Ku 14                 2) Kaitlyn Kreth 14               
     3) Carolyn Goins 13                4) Anna Dacier 14                 
                  27.65       57.68 (57.68)     1:24.01 (26.33)     1:53.26 (55.58)
        2:19.12 (25.86)     2:48.54 (55.28)     3:14.36 (25.82)     3:42.95 (54.41)
 16 Marlins of Raleigh  'B'                           3:48.22    3:43.53    2  
     1) Mary Hauser 14                  2) Olivia Haroldson 13            
     3) Corina Smith 14                 4) Sophie Boulware 14             
                  26.78       56.25 (56.25)     1:22.98 (26.73)     1:52.13 (55.88)
        2:19.04 (26.91)     2:48.48 (56.35)     3:14.49 (26.01)     3:43.53 (55.05)
 17 Raleigh Swimming Association  'A'                 3:45.07    3:45.02  
     1) Helen Chen 14                   2) Morgan Kondratick 13           
     3) Emma Sayman 14                  4) Melody Wen 14                  
                  26.79       55.69 (55.69)     1:22.94 (27.25)     1:52.88 (57.19)
        2:19.78 (26.90)     2:49.65 (56.77)     3:15.70 (26.05)     3:45.02 (55.37)
 18 Tac Titans  'B'                                   3:43.05    3:45.47  
     1) Madeline Boles 14               2) Molly Pennisi 14               
     3) Abigail Tomlinson 13            4) Jolene Zhang 13                
                  27.39       56.04 (56.04)     1:22.41 (26.37)     1:52.24 (56.20)
        2:20.00 (27.76)     2:50.06 (57.82)     3:16.36 (26.30)     3:45.47 (55.41)
 19 SwimMAC  'D'                                      3:49.28    3:46.25  
     1) Laura Davis 14                  2) Sarah Barton 14                
     3) Madeline Menkhaus 13            4) Oceane Hangyas 14              
                  26.97       55.88 (55.88)     1:22.95 (27.07)     1:52.10 (56.22)
        2:18.84 (26.74)     2:48.02 (55.92)     3:15.52 (27.50)     3:46.25 (58.23)
 20 SwimMAC  'C'                                      3:46.49    3:46.97  
     1) Elan Booker 14                  2) Sophia Gornet 13               
     3) Alison Thome 13                 4) Anna Gray 14                   
                  26.59       56.68 (56.68)     1:23.58 (26.90)     1:54.27 (57.59)
        2:20.23 (25.96)     2:49.74 (55.47)     3:16.67 (26.93)     3:46.97 (57.23)
 21 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               3:46.53    3:47.85  
     1) Carstyn Klosterman 13           2) Madison McGuinness 14          
     3) Kristina Hall 14                4) Anna Wolf 14                   
                  26.31       54.37 (54.37)     1:21.37 (27.00)     1:51.42 (57.05)
        2:18.93 (27.51)     2:50.59 (59.17)     3:17.90 (27.31)     3:47.85 (57.26)
 22 Tac Titans  'C'                                   3:47.96    3:47.91  
     1) Neha Joseph 13                  2) Kaylie Curran 14               
     3) Morgan Reilly 14                4) Kennedy Grotjohn 14            
                  27.26       57.68 (57.68)     1:25.07 (27.39)     1:55.34 (57.66)
        2:21.91 (26.57)     2:52.18 (56.84)     3:18.32 (26.14)     3:47.91 (55.73)
 23 Carolina Aquatic Team  'A'                        3:49.21    3:48.08  
     1) Kelly Vann 13                   2) Leah Simpson 13                
     3) Bridgette Ervin 14              4) Meghan Sun 14                  
                  27.14       57.70 (57.70)     1:24.37 (26.67)     1:54.22 (56.52)
        2:21.01 (26.79)     2:51.78 (57.56)     3:18.32 (26.54)     3:48.08 (56.30)
 24 Greensboro Community YMCA  'B'                    3:54.96    3:48.10  
     1) Jordan Hillard 14               2) Mary Catherine Hoover 13       
     3) Sarah Grubb 14                  4) Emily Knorr 13                 
                  27.12       57.35 (57.35)     1:24.71 (27.36)     1:54.59 (57.24)
        2:21.87 (27.28)     2:51.64 (57.05)     3:18.80 (27.16)     3:48.10 (56.46)
 25 Hickory Foundation YMCA Seahor  'A'               3:53.56    3:49.46  
     1) Kayana Taylor 13                2) Caitlin Hefner 13              
     3) Emma Edwards 13                 4) Anabelle Hessong 14            
                  27.24       57.15 (57.15)     1:10.00 (12.85)     1:24.23 (27.08)
        2:21.13 (56.90)   2:51.78 (1:27.55)     3:19.09 (27.31)     3:49.46 (57.68)
 26 Marlins of Raleigh  'C'                           3:52.21    3:49.52  
     1) Emily Campbell 13               2) Genevieve Joyce 14             
     3) Emily Deronja 13                4) Julia Allen 14                 
                  27.23       56.66 (56.66)     1:24.06 (27.40)     1:53.83 (57.17)
        2:21.30 (27.47)     2:51.65 (57.82)     3:19.41 (27.76)     3:49.52 (57.87)
 27 Sailfish Aquatics  'A'                            4:14.51    3:49.82  
     1) Madeleine Johnson 14            2) Mattie Luther 14               
     3) Kathryn Creel 14                4) Allyson Jaynes 14              
                  26.92       55.55 (55.55)     1:22.89 (27.34)     1:52.16 (56.61)
        2:19.64 (27.48)     2:51.30 (59.14)     3:18.58 (27.28)     3:49.82 (58.52)
 28 New Wave Swim Team  'B'                           3:56.41    3:50.84  
     1) Carlyle Kennedy 14              2) Ashley Hughes 13               
     3) Aynslee Grasso 14               4) Madison Petschauer 14          
                  27.70       57.44 (57.44)     1:23.99 (26.55)     1:54.29 (56.85)
        2:21.28 (26.99)     2:51.62 (57.33)     3:05.27 (13.65)     3:50.84 (59.22)
 29 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               3:47.75    3:52.59  
     1) Jenna Maloy 13                  2) Mackenzie Adams 14             
     3) Caroline Dodson 14              4) Katelin Speerschneider 13      
                  27.26       56.56 (56.56)     1:24.16 (27.60)     1:56.01 (59.45)
        2:23.91 (27.90)     2:55.60 (59.59)     3:22.18 (26.58)     3:52.59 (56.99)
 30 Raleigh Swimming Association  'B'                 3:48.38    3:52.87  
     1) Kristin Chance 14               2) Samantha Overton 14            
     3) April Groce 13                  4) Victoria Cunningham 14         
                  27.79       58.75 (58.75)     1:26.63 (27.88)     1:57.50 (58.75)
        2:25.41 (27.91)     2:56.72 (59.22)     3:23.39 (26.67)     3:52.87 (56.15)
 31 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  3:57.75    3:55.90  
     1) Katelyn Powell 14               2) Caney Emmons 13                
     3) Elizabeth Hill 13               4) Elizabeth Thomas 14            
                  27.16       57.73 (57.73)     1:24.81 (27.08)     1:55.60 (57.87)
        2:24.61 (29.01)   2:57.18 (1:01.58)     3:24.18 (27.00)     3:55.90 (58.72)
 32 Greensboro Community YMCA  'C'                    4:15.89    3:56.29  
     1) Elizabeth Gesse 14              2) Peyton Wilson 13               
     3) Kathryn Knorr 13                4) Hannah Koh 14                  
                  27.61       57.58 (57.58)     1:25.27 (27.69)     1:55.15 (57.57)
        2:23.75 (28.60)     2:55.13 (59.98)     3:23.76 (28.63)   3:56.29 (1:01.16)
 33 Nomad Aquatics  'A'                               3:59.76    3:56.71  
     1) Lydia Miles 14                  2) Lauren Manion 14               
     3) Mattie McClamrock 14            4) Allyson Halbach 14             
                  28.39   1:00.27 (1:00.27)     1:27.52 (27.25)     1:57.90 (57.63)
        2:25.97 (28.07)   2:58.53 (1:00.63)     3:25.84 (27.31)     3:56.71 (58.18)
 34 Marlins of Raleigh  'D'                           4:00.78    3:59.23  
     1) Janie Inscore 13                2) Ellie Russin 13                
     3) Anna Newman 13                  4) Caroline Williford 14          
                  28.00       58.98 (58.98)     1:27.34 (28.36)     1:58.73 (59.75)
        2:28.00 (29.27)   3:00.61 (1:01.88)     3:28.52 (27.91)     3:59.23 (58.62)
 35 Alamance County Community Y/Ba  'A'               4:11.72    4:10.07  
     1) Laurin Burge 14                 2) Emily Purgar 13                
     3) Rachel Ritter 13                4) Elizabeth McDevitt 13          
                  27.71       57.85 (57.85)     1:30.64 (32.79)   2:06.05 (1:08.20)
        2:38.04 (31.99)   3:13.37 (1:07.32)     3:40.30 (26.93)     4:10.07 (56.70)
 -- Sailfish Aquatics  'B'                            4:20.00         DQ  
     1) Amanda Losey 13                 2) Jennifer Schimmoller 13        
     3) Gabriela Moreira 14             4) Caroline Eggers 14             
                  26.88       57.19 (57.19)     1:24.17 (26.98)     1:54.03 (56.84)
        2:24.25 (30.22)   2:57.85 (1:03.82)     3:26.03 (28.18)        DQ (1:00.24)
 
Event 16  Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC  'A'                                      3:21.95    3:16.36   40  
     1) Timothy Connery 14              2) Neal Stratton 14               
     3) Conall Monahan 14               4) Wesley Barnett 14              
                  23.20       48.04 (48.04)     1:11.98 (23.94)     1:38.65 (50.61)
        2:02.22 (23.57)     2:27.92 (49.27)     2:51.02 (23.10)     3:16.36 (48.44)
  2 Raleigh Swimming Association  'A'                 3:22.99    3:16.75   34  
     1) Jacob Ockert 14                 2) Jason Starbuck 14              
     3) Joseph Bunger 13                4) Alexander Smyre 14             
                  23.76       49.09 (49.09)     1:12.18 (23.09)     1:38.10 (49.01)
        2:01.56 (23.46)     2:27.96 (49.86)     2:50.93 (22.97)     3:16.75 (48.79)
  3 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  3:23.40    3:17.65   32  
     1) Garrett Boone 14                2) Samuel Reiger 13               
     3) Victor Simmons 14               4) Coleman McCreery 14            
                  22.47       47.53 (47.53)     1:11.67 (24.14)     1:39.12 (51.59)
        1:51.93 (12.81)     2:28.04 (48.92)     2:42.98 (14.94)     3:17.65 (49.61)
  4 North Carolina Aquatic Club  'A'                  3:27.34    3:19.57   30  
     1) Zachary Cairns 14               2) Dylan Georges 14               
     3) Maximillian Poteat 14           4) Samuel Hoover 13               
                  24.41       50.40 (50.40)     1:14.23 (23.83)     1:40.17 (49.77)
        2:03.97 (23.80)     2:30.43 (50.26)     2:53.83 (23.40)     3:19.57 (49.14)
  5 Tac Titans  'A'                                   3:19.70    3:19.96   28  
     1) Cameron Thomas 14               2) Braeden Haughey 13             
     3) Miles Eason 14                  4) Colin Cotter 14                
                  24.02       50.75 (50.75)     1:14.41 (23.66)     1:40.11 (49.36)
        1:53.67 (13.56)     2:29.73 (49.62)     2:52.72 (22.99)     3:19.96 (50.23)
  6 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               3:24.13    3:21.07   26  
     1) John Satterfield 14             2) Perry Becker 14                
     3) Lucas Ansede 13                 4) Jack Benton 14                 
                  23.64       48.99 (48.99)     1:12.77 (23.78)     1:39.81 (50.82)
        2:03.96 (24.15)     2:30.92 (51.11)     2:54.31 (23.39)     3:21.07 (50.15)
  7 Marlins of Raleigh  'A'                           3:26.18    3:21.31   24  
     1) Thomas Tobul 14                 2) John Chapman 14                
     3) Ryan Silver 14                  4) Charles Samuel Hall 14         
                  23.92       49.76 (49.76)     1:13.51 (23.75)     1:40.37 (50.61)
        2:04.20 (23.83)     2:30.67 (50.30)     2:54.28 (23.61)     3:21.31 (50.64)
  8 SwimMAC  'B'                                      3:27.94    3:21.69   22  
     1) Stephen Kim 13                  2) Nicholas Piscitelli 14         
     3) Baylor Nelson 13                4) Brayden Brewer 13              
                  24.34       50.94 (50.94)     1:14.43 (23.49)     1:40.66 (49.72)
        2:04.70 (24.04)     2:31.53 (50.87)     2:54.96 (23.43)     3:21.69 (50.16)
  9 Tac Titans  'B'                                   3:27.30    3:23.93   18  
     1) Mitchell Payne 14               2) Michael Cotter 13              
     3) Michael Moore 14                4) Christopher Ghim 14            
                  24.86       51.77 (51.77)     1:16.01 (24.24)     1:43.07 (51.30)
        2:07.60 (24.53)     2:34.19 (51.12)     2:57.79 (23.60)     3:23.93 (49.74)
 10 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               3:31.57    3:24.16   14  
     1) Thomas Coppedge 13              2) Kyle Maier 14                  
     3) Josiah Carver 14                4) Benjamin Prucha 14             
                  24.38       50.77 (50.77)     1:14.40 (23.63)     1:42.05 (51.28)
        2:05.98 (23.93)     2:33.16 (51.11)     2:56.84 (23.68)     3:24.16 (51.00)
 11 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               3:31.85    3:26.62   12  
     1) James Wyatt 14                  2) Landon Roten 14                
     3) Nicholas Vye 13                 4) Nathaniel Holder 13            
                  24.56       51.40 (51.40)     1:16.45 (25.05)     1:43.31 (51.91)
        2:08.11 (24.80)     2:35.60 (52.29)     2:59.79 (24.19)     3:26.62 (51.02)
 12 Tac Titans  'C'                                   3:30.91    3:27.34  
     1) Jackson Pollard 14              2) Jed Tan 14                     
     3) Nick Smith 14                   4) Davin Tjandra 14               
                  25.10       52.20 (52.20)     1:16.45 (24.25)     1:43.33 (51.13)
        2:08.02 (24.69)     2:36.38 (53.05)     3:00.64 (24.26)     3:27.34 (50.96)
 13 New Wave Swim Team  'A'                           3:27.16    3:27.42   10  
     1) Daniel Baldwin 14               2) Hyoseon Lee 13                 
     3) Connor Hughes 14                4) Jared Carter 14                
                  24.80       51.99 (51.99)     1:16.83 (24.84)     1:44.88 (52.89)
        2:09.85 (24.97)     2:36.76 (51.88)     3:00.66 (23.90)     3:27.42 (50.66)
 14 Swim Gsa  'A'                                     3:29.88    3:27.49    8  
     1) Charlie Stowers 13              2) Eric Cantrell 14               
     3) Reilly Keaney 14                4) Flinn Hering 13                
                  24.62       51.17 (51.17)     1:15.91 (24.74)     1:43.35 (52.18)
        2:08.01 (24.66)     2:34.25 (50.90)     2:59.22 (24.97)     3:27.49 (53.24)
 15 SwimMAC  'C'                                      3:32.17    3:28.14  
     1) Logan Zucker 13                 2) Harrison Powe 14               
     3) Nathan Adams 13                 4) Thomas Frye 14                 
                  24.68       51.99 (51.99)     1:16.99 (25.00)     1:43.81 (51.82)
        2:08.68 (24.87)     2:35.77 (51.96)     3:00.73 (24.96)     3:28.14 (52.37)
 16 Raleigh Swimming Association  'B'                 3:35.11    3:30.34    6  
     1) Nicholas Riley 13               2) Roman Martinez 14              
     3) Lukas Sobocinski 14             4) Elijah Horman 13               
                  25.06       51.81 (51.81)     1:15.96 (24.15)     1:42.75 (50.94)
        2:07.19 (24.44)     2:35.10 (52.35)     3:01.21 (26.11)     3:30.34 (55.24)
 17 Marlins of Raleigh  'B'                           3:32.89    3:30.71    4  
     1) Jesse Ssengonzi 14              2) Jacob Duracinsky 13            
     3) Grayson Roberts 14              4) Aidan Desimone 13              
                  24.49       51.37 (51.37)     1:16.65 (25.28)     1:44.78 (53.41)
        2:09.00 (24.22)     2:35.91 (51.13)     3:01.96 (26.05)     3:30.71 (54.80)
 18 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     3:37.76    3:30.74    2  
     1) Austin Winchester 14            2) Evan Kirby 14                  
     3) Feodor Mejouev 14               4) Andrew Eberhardt 14            
                  24.73       51.25 (51.25)     1:17.25 (26.00)     1:45.17 (53.92)
        2:11.10 (25.93)     2:39.93 (54.76)     3:04.11 (24.18)     3:30.74 (50.81)
 19 SwimMAC  'D'                                      3:33.64    3:31.56  
     1) Alexander Griffey 14            2) Benjamin Hager 14              
     3) Matthew Kroll 13                4) William Cooper 14              
                  25.56       53.58 (53.58)     1:18.37 (24.79)     1:45.63 (52.05)
        1:57.97 (12.34)     2:38.66 (53.03)     3:03.52 (24.86)     3:31.56 (52.90)
 20 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               3:35.84    3:31.62  
     1) Landon Soroka 13                2) Collin Davis 13                
     3) Camden McGovern 13              4) Samuel Faber 14                
                  25.20       53.08 (53.08)     1:18.22 (25.14)     1:46.76 (53.68)
        2:11.59 (24.83)     2:38.87 (52.11)     3:03.82 (24.95)     3:31.62 (52.75)
 21 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  3:36.76    3:33.32  
     1) Hamlin Williams-Tracy 13        2) Austin Lockhart 14             
     3) Carson Michael 13               4) Graham Hohnbaum 13             
                  25.18       52.79 (52.79)     1:17.06 (24.27)     1:43.95 (51.16)
        2:09.72 (25.77)     2:38.95 (55.00)     3:04.67 (25.72)     3:33.32 (54.37)
 22 North Carolina Aquatic Club  'B'                  3:37.05    3:33.67  
     1) Andrew Mu 14                    2) Austin Chang 13                
     3) David Greeley 13                4) Peter Bretzmann 14             
                  25.19       52.30 (52.30)     1:18.11 (25.81)     1:45.44 (53.14)
        2:10.88 (25.44)     2:39.17 (53.73)     3:05.44 (26.27)     3:33.67 (54.50)
 23 Carolina Aquatic Team  'A'                        3:38.59    3:34.26  
     1) Nicholas Falise 14              2) Ryan Weaver 13                 
     3) Tate Eppinger 14                4) Dalton Husketh 13              
                  24.20       50.25 (50.25)     1:14.19 (23.94)     1:41.32 (51.07)
        2:07.37 (26.05)     2:36.47 (55.15)     3:03.75 (27.28)     3:34.26 (57.79)
 24 Greensboro Community YMCA  'A'                    3:42.85    3:35.06  
     1) Benjamin McDonald 14            2) Owen Rock 14                   
     3) Kyle Kwon 13                    4) Robert Tars 13                 
                  25.68       54.78 (54.78)     1:21.47 (26.69)     1:50.99 (56.21)
        2:15.85 (24.86)     2:43.81 (52.82)     3:08.39 (24.58)     3:35.06 (51.25)
 25 Sailfish Aquatics  'A'                            3:33.83    3:35.92  
     1) Andrew Lucky 14                 2) Ian Holt 14                    
     3) Ajay Federico 13                4) Matthew Burrows 14             
                  24.65       51.70 (51.70)     1:18.05 (26.35)     1:48.20 (56.50)
                            2:44.77 (56.57)     3:09.40 (24.63)     3:35.92 (51.15)
 26 Marlins of Raleigh  'C'                           3:42.58    3:37.27  
     1) Michael Partrick 14             2) Brennan Johnson 14             
     3) Jason Donnelly 14               4) Connor Blackburn 13            
                  25.95       54.88 (54.88)     1:20.58 (25.70)     1:49.03 (54.15)
        2:14.60 (25.57)     2:43.54 (54.51)     3:09.02 (25.48)     3:37.27 (53.73)
 27 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               3:45.93    3:39.32  
     1) Noah Nouchi 14                  2) Patrick McKenna 14             
     3) Benjamin Lefevre 14             4) Evan Shives 14                 
                  25.45       52.69 (52.69)     1:18.18 (25.49)     1:47.22 (54.53)
        2:13.72 (26.50)     2:44.38 (57.16)     3:11.27 (26.89)     3:39.32 (54.94)
 28 East Carolina Aquatics  'B'                       3:39.79    3:39.72  
     1) Jacob Bell 14                   2) Jonathan McCabe 14             
     3) Garrett Despres 14              4) Nathan Wingard 14              
                  26.23       53.95 (53.95)     1:20.07 (26.12)     1:49.28 (55.33)
        2:15.41 (26.13)     2:45.47 (56.19)     3:10.90 (25.43)     3:39.72 (54.25)
 29 Nomad Aquatics  'A'                               3:49.94    3:43.04  
     1) Atharva Kripak 14               2) Garrett Kilmurry 14            
     3) Benjamin Vincent 14             4) Nathan Thornburg 14            
                  26.02       55.06 (55.06)     1:22.09 (27.03)     1:51.72 (56.66)
        2:18.26 (26.54)     2:48.78 (57.06)     3:14.27 (25.49)     3:43.04 (54.26)
 30 New Wave Swim Team  'B'                           3:49.28    3:44.43  
     1) Will Shearin 13                 2) Andrew Lemke 13                
     3) Luke Fortner 14                 4) Asher Hancock 14               
                  27.25       56.88 (56.88)     1:23.86 (26.98)     1:53.07 (56.19)
        2:18.88 (25.81)     2:48.31 (55.24)     3:14.13 (25.82)     3:44.43 (56.12)
 31 Sandhills Sand Sharks  'A'                        3:51.95    3:48.24  
     1) Jacland Reville 13              2) Nolan Dempsey 14               
     3) Devin Glover 13                 4) Samuel Park 13                 
                  24.87       51.56 (51.56)     1:15.99 (24.43)     1:43.83 (52.27)
        2:13.23 (29.40)   2:45.80 (1:01.97)     3:14.28 (28.48)   3:48.24 (1:02.44)
 -- East Carolina Aquatics  'A'                       3:22.29         DQ  
     1) Jackson Nowacek 14              2) Ethan Lawless 14               
     3) Colby Loveless 14               4) William Barker 13              
                  23.64       49.42 (49.42)     1:14.45 (25.03)     1:42.52 (53.10)
        2:05.97 (23.45)     2:32.91 (50.39)     2:56.76 (23.85)          DQ (50.10)
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elena Dry                 12 Tac Titans           2:11.64    2:06.31   20  
                  30.22     1:02.63 (32.41)     1:34.97 (32.34)     2:06.31 (31.34)
  2 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming     2:09.56    2:07.14   17  
                  30.72     1:03.49 (32.77)     1:35.13 (31.64)     2:07.14 (32.01)
  3 Abigail Clark             12 Tac Titans           2:09.32    2:08.18   16  
                  30.55     1:03.16 (32.61)     1:36.81 (33.65)     2:08.18 (31.37)
  4 Morgan Razewski           12 SwimMAC              2:14.09    2:10.30   15  
                  31.45     1:04.53 (33.08)     1:37.42 (32.89)     2:10.30 (32.88)
  5 Taylor Morris             12 Tac Titans           2:15.62    2:12.22   14  
                  31.17     1:04.87 (33.70)     1:38.79 (33.92)     2:12.22 (33.43)
  6 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming     2:21.78    2:12.36   13  
                  31.32     1:04.75 (33.43)     1:38.84 (34.09)     2:12.36 (33.52)
  7 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC              2:18.50    2:14.46   12  
                  32.50     1:06.43 (33.93)     1:41.30 (34.87)     2:14.46 (33.16)
  8 Molly Donlan              11 SwimMAC              2:22.34    2:16.05   11  
                  32.65     1:06.41 (33.76)     1:41.99 (35.58)     2:16.05 (34.06)
  9 Caroline Cox              12 Greensboro Commu     2:17.31    2:16.41    9  
                  31.24     1:06.22 (34.98)     1:42.20 (35.98)     2:16.41 (34.21)
 10 Madison Neal              12 YMCA of Northwes     2:18.59    2:16.53    7  
                  31.55     1:06.27 (34.72)     1:42.05 (35.78)     2:16.53 (34.48)
 11 Katherine Lang            12 SwimMAC              2:22.95    2:16.89    6  
                  32.42     1:06.89 (34.47)     1:42.44 (35.55)     2:16.89 (34.45)
 12 Savannah Xu               12 YOTA                 2:45.15L   2:17.08    5  
                  31.25     1:05.24 (33.99)     1:41.45 (36.21)     2:17.08 (35.63)
 13 Rebecca Faber             12 YOTA                 2:19.68    2:17.36    4  
                  31.78     1:06.68 (34.90)     1:42.72 (36.04)     2:17.36 (34.64)
 14 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     2:20.25    2:17.54    3  
                  32.26     1:07.03 (34.77)     1:42.82 (35.79)     2:17.54 (34.72)
 15 Spencer Jennings          11 YOTA                 2:24.57    2:18.49    2  
                  32.33     1:06.88 (34.55)     1:42.75 (35.87)     2:18.49 (35.74)
 16 Avery Murray              12 SwimMAC              2:25.11    2:19.67    1  
                  34.13     1:09.33 (35.20)     1:44.91 (35.58)     2:19.67 (34.76)
 17 Grace Daniels             12 Aquatic Team Of      2:22.66    2:20.10  
                  33.15     1:07.93 (34.78)     1:44.83 (36.90)     2:20.10 (35.27)
 18 Chrisna Bezuidenhout      12 YOTA                 2:22.00    2:20.41  
                  33.58     1:09.47 (35.89)     1:45.11 (35.64)     2:20.41 (35.30)
 19 Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A     2:24.65    2:20.79  
                  33.37     1:08.45 (35.08)     1:44.99 (36.54)     2:20.79 (35.80)
 20 Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei     2:22.37    2:20.95  
                  32.98     1:09.07 (36.09)     1:45.68 (36.61)     2:20.95 (35.27)
 21 Sophia Saxonhouse         12 SwimMAC              2:24.95    2:22.00  
                  33.61     1:09.88 (36.27)     1:46.20 (36.32)     2:22.00 (35.80)
 22 Jennifer Strout           12 Tac Titans           2:23.84    2:22.14  
                  34.25     1:10.34 (36.09)     1:46.93 (36.59)     2:22.14 (35.21)
 23 Makenna Topp              11 SwimMAC              2:24.63    2:23.81  
                  33.94     1:10.29 (36.35)     1:47.73 (37.44)     2:23.81 (36.08)
 -- Caroline Kozubowski       11 Marlins of Ralei     2:24.41    2:25.48  
                  34.32     1:11.17 (36.85)     1:48.92 (37.75)     2:25.48 (36.56)
 
Event 18  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic     2:14.64    2:05.90   20  
                  29.80     1:02.19 (32.39)     1:35.01 (32.82)     2:05.90 (30.89)
  2 Colin Whelehan            12 Tac Titans           2:15.00    2:06.49   17  
                  30.04     1:02.05 (32.01)     1:34.96 (32.91)     2:06.49 (31.53)
  3 Ross Noble                12 YOTA                 2:11.61    2:07.07   16  
                  30.44     1:03.13 (32.69)     1:35.49 (32.36)     2:07.07 (31.58)
  4 Kellen Russell            12 Tac Titans           2:21.33    2:11.02   15  
                  31.32     1:04.62 (33.30)     1:38.44 (33.82)     2:11.02 (32.58)
  5 Harrison Gardner          12 High Point Swim      2:18.81    2:11.45   14  
                  30.94     1:04.22 (33.28)     1:38.26 (34.04)     2:11.45 (33.19)
  6 Dax Harris                12 Greensboro Commu     2:21.87    2:12.38   13  
                  31.18     1:05.22 (34.04)     1:39.12 (33.90)     2:12.38 (33.26)
  7 Lucca Battaglini          11 YOTA                 2:23.23    2:16.71   12  
                  31.66     1:06.50 (34.84)     1:41.81 (35.31)     2:16.71 (34.90)
  8 William Dunlap            12 Tac Titans           2:22.67    2:16.85   11  
                  33.38     1:08.43 (35.05)     1:42.67 (34.24)     2:16.85 (34.18)
  9 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      2:24.84    2:18.90    9  
                  32.92     1:08.23 (35.31)     1:44.12 (35.89)     2:18.90 (34.78)
 10 Blake Johnson             12 SwimMAC              2:19.19    2:18.97    7  
                  33.43     1:09.08 (35.65)     1:44.96 (35.88)     2:18.97 (34.01)
 11 Max Marrujo               11 Tac Titans           2:19.49    2:19.74    6  
                  33.02     1:08.46 (35.44)     1:44.62 (36.16)     2:19.74 (35.12)
 12 Benjamin Smith            12 YOTA                 2:19.58    2:19.81    5  
                  33.76     1:09.05 (35.29)     1:44.90 (35.85)     2:19.81 (34.91)
 13 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw     2:24.25    2:20.09    4  
                  32.32     1:07.62 (35.30)     1:43.97 (36.35)     2:20.09 (36.12)
 14 William Thompson          11 Aquatic Club of      2:25.48    2:22.52    3  
                  32.87     1:08.74 (35.87)     1:46.31 (37.57)     2:22.52 (36.21)
 15 Brian Farrell             11 Tac Titans           2:24.53    2:24.00    2  
                  35.08     1:12.02 (36.94)     1:49.14 (37.12)     2:24.00 (34.86)
 16 William Hershfeld         12 New Wave Swim Te     2:24.81    2:24.40    1  
                  33.32     1:09.16 (35.84)     1:46.55 (37.39)     2:24.40 (37.85)
 -- Reese Stoner              12 YOTA                 2:25.00    2:25.80  
                  34.20     1:11.46 (37.26)     1:49.15 (37.69)     2:25.80 (36.65)
 -- Alexander Lambridis       12 Tac Titans           2:18.60         DQ  
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marlins of Raleigh  'A'                           1:38.40    1:38.50   40  
     1) Alayna Carlson 14               2) Sydney Hartis 14               
     3) Abigail Arens 14                4) Sophie Boulware 14             
                  24.98       49.04 (24.06)     1:13.66 (24.62)     1:38.50 (24.84)
  2 SwimMAC  'A'                                      1:39.86    1:38.65   34  
     1) Desirae Mangaoang 14            2) Claire Russell 14              
     3) Isabella Gaskey 14              4) Ava Yandle 13                  
                  24.59       49.32 (24.73)     1:13.65 (24.33)     1:38.65 (25.00)
  3 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:39.51    1:38.96   32  
     1) Anneliese Hohm 14               2) Eliza Whitmire 14              
     3) Katelyn Powell 14               4) Grace Brashear 14              
                  24.92       48.71 (23.79)     1:14.37 (25.66)     1:38.96 (24.59)
  4 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     1:43.65    1:39.94   30  
     1) Madison Hoover 14               2) Callie Parkes 13               
     3) Liza Murtagh 13                 4) Jenna Grill 13                 
                  26.19       50.89 (24.70)     1:15.59 (24.70)     1:39.94 (24.35)
  5 Tac Titans  'A'                                   1:40.59    1:40.10   28  
     1) Charlotte Hook 13               2) Nisma Said 14                  
     3) Sarah Jackson 13                4) Brooke Zettel 13               
                  24.82       50.51 (25.69)     1:15.90 (25.39)     1:40.10 (24.20)
  6 Greensboro Community YMCA  'A'                    1:40.04    1:40.21   26  
     1) Emily Ally 14                   2) Katelyn Fritz 13               
     3) Kate Stafford 14                4) Omega Pinnix 14                
                  25.47       51.18 (25.71)     1:16.48 (25.30)     1:40.21 (23.73)
  7 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:40.91    1:40.29   24  
     1) Katherine Carson 14             2) Emma Murtaugh 14               
     3) Megan Carson 14                 4) Hailey Hicks 13                
                  25.33       50.65 (25.32)     1:16.03 (25.38)     1:40.29 (24.26)
  8 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               1:39.27    1:40.92   22  
     1) Carstyn Klosterman 13           2) Aden Starnes 14                
     3) Isabel Pennington 14            4) Caroline Pape 14               
                  26.25       51.73 (25.48)     1:16.18 (24.45)     1:40.92 (24.74)
  9 Swim Gsa  'A'                                     1:42.80    1:40.96   18  
     1) Maura Schoppa 13                2) Abigail Schoppa 14             
     3) Sunny Xiao 14                   4) Morgan Jones 14                
                  25.63       51.12 (25.49)     1:16.33 (25.21)     1:40.96 (24.63)
 10 New Wave Swim Team  'A'                           1:42.04    1:41.36   14  
     1) Amanda Ray 14                   2) Kathryn Milberg 14             
     3) Aynslee Grasso 14               4) Jennifer Adams 14              
                  25.21       50.42 (25.21)     1:16.74 (26.32)     1:41.36 (24.62)
 11 SwimMAC  'B'                                      1:42.61    1:42.08   12  
     1) Amaya Hanley 14                 2) Elan Booker 14                 
     3) Kelsey Tolchin 14               4) Susan Mumford 14               
                  25.91       50.77 (24.86)     1:16.72 (25.95)     1:42.08 (25.36)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:43.75    1:42.79   10  
     1) Nora Bergstrom 14               2) Gabriella Battaglini 13        
     3) Amber Henges 13                 4) Suzanne Earnshaw 14            
                  26.58       51.69 (25.11)     1:17.09 (25.40)     1:42.79 (25.70)
 13 East Carolina Aquatics  'A'                       1:44.15    1:42.87    8  
     1) Madeline Smith 13               2) Faith Koesters 14              
     3) Eleanor Blount 13               4) Bethany Tart 13                
                  25.87       51.65 (25.78)     1:18.28 (26.63)     1:42.87 (24.59)
 14 SwimMAC  'C'                                      1:44.58    1:42.99  
     1) Sydney Rogers 14                2) Alison Thome 13                
     3) Madeline Menkhaus 13            4) Lexi Calder 14                 
                  26.68       52.09 (25.41)     1:17.69 (25.60)     1:42.99 (25.30)
 15 North Carolina Aquatic Club  'A'                  1:45.46    1:43.30    6  
     1) Mia Rose 14                     2) Sydney Morgan 14               
     3) Aelwyn Eward 13                 4) Ambika Gaur 14                 
                  25.68       51.24 (25.56)     1:17.86 (26.62)     1:43.30 (25.44)
 16 Tac Titans  'B'                                   1:43.63    1:43.56    4  
     1) Jolene Zhang 13                 2) Sophie Anderson 14             
     3) Kennedy Grotjohn 14             4) Molly Pennisi 14               
                  26.18       52.36 (26.18)     1:18.28 (25.92)     1:43.56 (25.28)
 17 Team Charlotte Swimming  'A'                      1:47.44    1:43.71    2  
     1) Katherine Ku 14                 2) Kaitlyn Kreth 14               
     3) Carolyn Goins 13                4) Anna Dacier 14                 
                  27.03       52.72 (25.69)     1:17.94 (25.22)     1:43.71 (25.77)
 18 Marlins of Raleigh  'B'                           1:42.44    1:43.73  
     1) Mary Hauser 14                  2) Elizabeth Gordon 14            
     3) Olivia Haroldson 13             4) Hannalee Ellison 14            
                  26.62       52.44 (25.82)     1:18.20 (25.76)     1:43.73 (25.53)
 19 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               1:44.95    1:43.75  
     1) Laurin Potter 14                2) Reece Alexander 13             
     3) Madison McGuinness 14           4) Mackenzie Rider 13             
                  26.26       51.54 (25.28)     1:17.97 (26.43)     1:43.75 (25.78)
 20 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:42.43    1:43.87  
     1) Melody Wen 14                   2) Morgan Kondratick 13           
     3) Emma Sayman 14                  4) Helen Chen 14                  
                  25.79       52.52 (26.73)     1:18.80 (26.28)     1:43.87 (25.07)
 21 Raleigh Swimming Association  'B'                 1:46.05    1:44.99  
     1) Kristin Chance 14               2) Olivia Honaker 14              
     3) Victoria Cunningham 14          4) Samantha Overton 14            
                  26.61       52.83 (26.22)     1:18.65 (25.82)     1:44.99 (26.34)
 22 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  1:46.44    1:45.34  
     1) Caney Emmons 13                 2) Isabelle Middlesworth 13       
     3) Elizabeth Hill 13               4) Elizabeth Thomas 14            
                  26.37       52.02 (25.65)     1:19.21 (27.19)     1:45.34 (26.13)
 23 Tac Titans  'C'                                   1:44.92    1:45.68  
     1) Abigail Hook 14                 2) Morgan Reilly 14               
     3) Neha Joseph 13                  4) Kaylie Curran 14               
                  26.45       52.70 (26.25)     1:19.14 (26.44)     1:45.68 (26.54)
 24 SwimMAC  'D'                                      1:45.25    1:45.74  
     1) Jordan Browning 13              2) Sophia Gornet 13               
     3) Rachel Daly 14                  4) Amelia Steffens 14             
                  26.69       52.68 (25.99)     1:19.39 (26.71)     1:45.74 (26.35)
 25 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               1:44.74    1:46.18  
     1) Abbie Tapper 13                 2) Jenna Maloy 13                 
     3) Ava Konopka 14                  4) Katelin Speerschneider 13      
                  27.20       53.29 (26.09)     1:20.10 (26.81)     1:46.18 (26.08)
 26 Hickory Foundation YMCA Seahor  'A'               1:49.43    1:46.35  
     1) Kayana Taylor 13                2) Caitlin Hefner 13              
     3) Emma Edwards 13                 4) Anabelle Hessong 14            
                  26.89       53.65 (26.76)     1:20.00 (26.35)     1:46.35 (26.35)
 27 Greensboro Community YMCA  'B'                    1:47.13    1:46.59  
     1) Elizabeth Gesse 14              2) Mary Catherine Hoover 13       
     3) Brianna Alker 13                4) Jordan Hillard 14              
                  26.85       53.36 (26.51)     1:20.30 (26.94)     1:46.59 (26.29)
 28 New Wave Swim Team  'B'                           1:49.01    1:46.76  
     1) Madison Petschauer 14           2) Carlyle Kennedy 14             
     3) Grace Zalkind 14                4) Ashley Hughes 13               
                  27.53       54.19 (26.66)     1:20.42 (26.23)     1:46.76 (26.34)
 29 Sailfish Aquatics  'A'                            1:42.70    1:46.78  
     1) Kathryn Creel 14                2) Madeleine Johnson 14           
     3) Jennifer Schimmoller 13         4) Allyson Jaynes 14              
                  26.54       53.60 (27.06)     1:19.86 (26.26)     1:46.78 (26.92)
 29 Marlins of Raleigh  'D'                           1:48.21    1:46.78  
     1) Caroline Williford 14           2) Janie Inscore 13               
     3) Afton Patterson 14              4) Emily Campbell 13              
                  27.41       54.34 (26.93)     1:21.17 (26.83)     1:46.78 (25.61)
 29 Marlins of Raleigh  'C'                           1:46.42    1:46.78  
     1) Julia Allen 14                  2) Corina Smith 14                
     3) Olivia Pluska 13                4) Emily Deronja 13               
                  27.58       53.54 (25.96)     1:19.76 (26.22)     1:46.78 (27.02)
 32 Greensboro Community YMCA  'C'                    1:51.02    1:47.65  
     1) Peyton Wilson 13                2) Jennings Lin 14                
     3) Emily Knorr 13                  4) Sarah Grubb 14                 
                  27.51     1:00.22 (32.71)     1:22.18 (21.96)     1:47.65 (25.47)
 33 Nomad Aquatics  'A'                               1:49.91    1:47.74  
     1) Lauren Manion 14                2) Mattie McClamrock 14           
     3) Lydia Miles 14                  4) Allyson Halbach 14             
                  26.63       53.79 (27.16)     1:21.21 (27.42)     1:47.74 (26.53)
 34 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                1:49.19    1:47.82  
     1) Makayla Ciancanelli 13          2) Avalon Uveges 14               
     3) Kylie McGlade 14                4) Danielle Hirsch 13             
                  26.83       53.73 (26.90)     1:20.60 (26.87)     1:47.82 (27.22)
 35 Sailfish Aquatics  'B'                            1:58.36    1:50.65  
     1) Amanda Losey 13                 2) Megan Kunkle 13                
     3) Gabriela Moreira 14             4) Caroline Eggers 14             
                  26.86       54.66 (27.80)     1:23.42 (28.76)     1:50.65 (27.23)
 36 Alamance County Community Y/Ba  'A'               1:56.33    1:56.84  
     1) Rachel Ritter 13                2) Emily Purgar 13                
     3) Laurin Burge 14                 4) Elizabeth McDevitt 13          
                  31.66     1:03.81 (32.15)     1:30.55 (26.74)     1:56.84 (26.29)
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:32.76    1:30.02   40  
     1) Garrett Boone 14                2) Victor Simmons 14              
     3) Coleman McCreery 14             4) Austin Lockhart 14             
                  21.55       44.07 (22.52)     1:06.78 (22.71)     1:30.02 (23.24)
  2 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:32.63    1:30.12   34  
     1) Jacob Ockert 14                 2) Jason Starbuck 14              
     3) Joseph Bunger 13                4) Alexander Smyre 14             
                  23.03       45.21 (22.18)     1:08.30 (23.09)     1:30.12 (21.82)
  3 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:33.35    1:30.56   32  
     1) John Satterfield 14             2) Perry Becker 14                
     3) Thomas Coppedge 13              4) Jack Benton 14                 
                  22.81       45.58 (22.77)     1:08.09 (22.51)     1:30.56 (22.47)
  4 SwimMAC  'A'                                      1:32.24    1:30.86   30  
     1) Timothy Connery 14              2) Wesley Barnett 14              
     3) Brayden Brewer 13               4) Conall Monahan 14              
                  22.37       44.84 (22.47)     1:08.24 (23.40)     1:30.86 (22.62)
  5 Tac Titans  'A'                                   1:32.43    1:31.16   28  
     1) Colin Cotter 14                 2) Christopher Ghim 14            
     3) Braeden Haughey 13              4) Cameron Thomas 14              
                  23.22       46.01 (22.79)     1:08.56 (22.55)     1:31.16 (22.60)
  6 North Carolina Aquatic Club  'A'                  1:36.07    1:31.78   26  
     1) Dylan Georges 14                2) Maximillian Poteat 14          
     3) Zachary Cairns 14               4) Samuel Hoover 13               
                  23.68       46.81 (23.13)     1:09.77 (22.96)     1:31.78 (22.01)
  7 Marlins of Raleigh  'A'                           1:34.66    1:32.35   24  
     1) Charles Samuel Hall 14          2) Jesse Ssengonzi 14             
     3) Ryan Silver 14                  4) Thomas Tobul 14                
                  23.70       46.75 (23.05)     1:09.84 (23.09)     1:32.35 (22.51)
  8 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:36.58    1:32.55   22  
     1) Kyle Maier 14                   2) Lucas Ansede 13                
     3) Benjamin Prucha 14              4) Josiah Carver 14               
                  23.56       47.36 (23.80)     1:09.69 (22.33)     1:32.55 (22.86)
  9 Tac Titans  'B'                                   1:35.82    1:32.96   18  
     1) Miles Eason 14                  2) Jed Tan 14                     
     3) Michael Moore 14                4) Geoffrey Dean 14               
                  23.74       46.28 (22.54)     1:09.61 (23.33)     1:32.96 (23.35)
 10 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               1:35.10    1:33.43   14  
     1) Noah Nouchi 14                  2) Landon Roten 14                
     3) James Wyatt 14                  4) Austin Nario 14                
                  23.72       47.11 (23.39)     1:10.28 (23.17)     1:33.43 (23.15)
 11 East Carolina Aquatics  'A'                       1:33.31    1:34.14   12  
     1) Colby Loveless 14               2) William Barker 13              
     3) Ethan Lawless 14                4) Jackson Nowacek 14             
                  23.21       46.33 (23.12)     1:11.81 (25.48)     1:34.14 (22.33)
 12 SwimMAC  'C'                                      1:37.46    1:34.59   10  
     1) Cameron Abaqueta 13             2) Baylor Nelson 13               
     3) Matthew Kroll 13                4) Avijit Das 14                  
                  23.60       47.01 (23.41)     1:11.61 (24.60)     1:34.59 (22.98)
 13 SwimMAC  'B'                                      1:34.86    1:34.77  
     1) Neal Stratton 14                2) Nicholas Piscitelli 14         
     3) Stephen Kim 13                  4) William Cooper 14              
                  24.09       47.48 (23.39)     1:11.18 (23.70)     1:34.77 (23.59)
 14 Raleigh Swimming Association  'B'                 1:37.77    1:34.86    8  
     1) Roman Martinez 14               2) Nicholas Riley 13              
     3) Lukas Sobocinski 14             4) John Washburn 14               
                  23.80       47.15 (23.35)     1:11.03 (23.88)     1:34.86 (23.83)
 15 Tac Titans  'C'                                   1:37.31    1:35.44  
     1) Nick Smith 14                   2) Michael Cotter 13              
     3) Davin Tjandra 14                4) Jackson Pollard 14             
                  24.19       48.06 (23.87)     1:11.73 (23.67)     1:35.44 (23.71)
 16 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     1:39.86    1:36.07    6  
     1) Austin Winchester 14            2) Evan Kirby 14                  
     3) Feodor Mejouev 14               4) Andrew Eberhardt 14            
                  23.69       48.36 (24.67)     1:13.02 (24.66)     1:36.07 (23.05)
 17 Marlins of Raleigh  'B'                           1:39.53    1:36.26    4  
     1) John Chapman 14                 2) Grayson Roberts 14             
     3) Jacob Duracinsky 13             4)                                
                  23.96       48.30 (24.34)     1:11.35 (23.05)     1:36.26 (24.91)
 18 Swim Gsa  'A'                                     1:37.11    1:36.43    2  
     1) Charlie Stowers 13              2) Eric Cantrell 14               
     3) Reilly Keaney 14                4) Flinn Hering 13                
                  24.40       48.51 (24.11)     1:11.62 (23.11)     1:36.43 (24.81)
 19 New Wave Swim Team  'A'                           1:37.50    1:36.78  
     1) Jared Carter 14                 2) Connor Hughes 14               
     3) Hyoseon Lee 13                  4) Daniel Baldwin 14              
                  25.33       49.16 (23.83)     1:13.14 (23.98)     1:36.78 (23.64)
 20 Carolina Aquatic Team  'A'                        1:38.77    1:36.86  
     1) Ryan Weaver 13                  2) Nicholas Falise 14             
     3) Dalton Husketh 13               4) Tate Eppinger 14               
                  22.75       45.79 (23.04)     1:10.64 (24.85)     1:36.86 (26.22)
 21 Greensboro Community YMCA  'A'                    1:38.75    1:37.08  
     1) Benjamin McDonald 14            2) Kyle Kwon 13                   
     3) Ethan Womble 14                 4) Robert Tars 13                 
                  24.45       48.31 (23.86)     1:13.09 (24.78)     1:37.08 (23.99)
 22 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               1:38.79    1:37.54  
     1) Camden McGovern 13              2) Jonathan Prucha 13             
     3) Micah Larrie 13                 4)                                
                  24.54       49.22 (24.68)     1:12.61 (23.39)     1:37.54 (24.93)
 23 SwimMAC  'D'                                      1:38.32    1:37.62  
     1) Reid Miller 13                  2) Thomas Frye 14                 
     3) Benjamin Hager 14               4) Harrison Powe 14               
                  24.79       49.48 (24.69)     1:14.06 (24.58)     1:37.62 (23.56)
 24 Sailfish Aquatics  'A'                            1:37.50    1:38.89  
     1) Andrew Lucky 14                 2) Matthew Burrows 14             
     3) Ajay Federico 13                4) Ian Holt 14                    
                  24.22       47.84 (23.62)     1:13.25 (25.41)     1:38.89 (25.64)
 25 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               1:39.83    1:39.57  
     1) Connor Greene 14                2) Nicholas Vye 13                
     3) Patrick McKenna 14              4) Evan Shives 14                 
                  25.36       49.70 (24.34)     1:14.39 (24.69)     1:39.57 (25.18)
 26 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  1:40.36    1:39.60  
     1) Hamlin Williams-Tracy 13        2) Samuel Reiger 13               
     3) Graham Hohnbaum 13              4) Carson Michael 13              
                  24.90       48.83 (23.93)     1:14.49 (25.66)     1:39.60 (25.11)
 27 East Carolina Aquatics  'B'                       1:39.94    1:39.75  
     1) Jacob Bell 14                   2) Jonathan McCabe 14             
     3) Garrett Despres 14              4) Nathan Wingard 14              
                  25.46       50.03 (24.57)     1:15.63 (25.60)     1:39.75 (24.12)
 28 North Carolina Aquatic Club  'B'                  1:41.18    1:40.37  
     1) David Greeley 13                2) Andrew Mu 14                   
     3) Peter Bretzmann 14              4) Ian Cameron 13                 
                  25.07       49.15 (24.08)     1:14.56 (25.41)     1:40.37 (25.81)
 29 Sandhills Sand Sharks  'A'                        1:45.47    1:40.66  
     1) Nolan Dempsey 14                2) Jacland Reville 13             
     3) Samuel Weinshel 13              4) Samuel Park 13                 
                  23.85       47.83 (23.98)     1:13.45 (25.62)     1:40.66 (27.21)
 30 Nomad Aquatics  'A'                               1:44.54    1:41.17  
     1) Garrett Kilmurry 14             2) Atharva Kripak 14              
     3) Benjamin Vincent 14             4) Nathan Thornburg 14            
                  26.09       50.79 (24.70)     1:16.78 (25.99)     1:41.17 (24.39)
 31 Marlins of Raleigh  'C'                           1:43.95    1:41.48  
     1) Joey Bridgham 13                2) Jonathan Raynor 14             
     3) Kian Miley 13                   4) Connor Blackburn 13            
                                  51.18 ( )     1:17.37 (26.19)     1:41.48 (24.11)
 32 New Wave Swim Team  'B'                           1:44.22    1:41.99  
     1) Andrew Lemke 13                 2) Will Shearin 13                
     3) Asher Hancock 14                4) Luke Fortner 14                
                  26.11       51.93 (25.82)     1:17.12 (25.19)     1:41.99 (24.87)
 33 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                1:45.01    1:42.25  
     1) Jadon Valles 14                 2) Austen Davis 14                
     3) Dana Merrill 14                 4) Caiden Ames 14                 
                  24.42       48.67 (24.25)     1:15.15 (26.48)     1:42.25 (27.10)
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     2:03.74    2:00.98   20  
                  27.58       58.51 (30.93)     1:29.52 (31.01)     2:00.98 (31.46)
  2 Charlotte Hook            13 Tac Titans           2:04.01    2:02.54   17  
                  28.38       59.48 (31.10)     1:31.30 (31.82)     2:02.54 (31.24)
  3 Brooke Zettel             13 Tac Titans           2:10.50    2:06.40   16  
                  28.51     1:01.32 (32.81)     1:33.74 (32.42)     2:06.40 (32.66)
  4 Sydney Morgan             14 North Carolina A     2:09.66    2:08.40   15  
                  29.61     1:02.68 (33.07)     1:35.60 (32.92)     2:08.40 (32.80)
  5 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     2:08.89    2:08.84   14  
                  28.31     1:00.54 (32.23)     1:34.35 (33.81)     2:08.84 (34.49)
  6 Anna Gray                 14 SwimMAC              2:12.53    2:09.40   13  
                  29.17     1:02.08 (32.91)     1:35.60 (33.52)     2:09.40 (33.80)
  7 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     2:13.09    2:11.20   12  
                  28.59     1:01.30 (32.71)     1:35.27 (33.97)     2:11.20 (35.93)
  8 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County      2:12.74    2:12.52   11  
                  29.01     1:02.18 (33.17)     1:36.85 (34.67)     2:12.52 (35.67)
B - Final
  9 Jacquelyn Pham            13 Tac Titans           2:13.59    2:10.22    9  
                  29.38     1:02.36 (32.98)     1:35.87 (33.51)     2:10.22 (34.35)
 10 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     2:14.60    2:11.37    7  
                  28.60     1:01.22 (32.62)     1:35.66 (34.44)     2:11.37 (35.71)
 11 Nisma Said                14 Tac Titans           2:15.68    2:11.75    6  
                  30.67     1:04.72 (34.05)     1:38.32 (33.60)     2:11.75 (33.43)
 12 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     2:15.92    2:11.87    5  
                  29.56     1:02.81 (33.25)     1:37.42 (34.61)     2:11.87 (34.45)
 13 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     2:15.45    2:12.00    4  
                  29.36     1:02.80 (33.44)     1:37.10 (34.30)     2:12.00 (34.90)
 14 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              2:16.07    2:14.18    3  
                  29.73     1:03.98 (34.25)     1:38.82 (34.84)     2:14.18 (35.36)
 15 Ava Yandle                13 SwimMAC              2:15.13    2:15.46    2  
                  30.26     1:04.74 (34.48)     1:40.22 (35.48)     2:15.46 (35.24)
 16 Madison McGuinness        14 YMCA of Northwes     2:15.71    2:15.47    1  
                  29.59     1:03.69 (34.10)     1:39.40 (35.71)     2:15.47 (36.07)
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     2:03.26    2:03.74  
                  28.50       59.78 (31.28)     1:31.91 (32.13)     2:03.74 (31.83)
  2 Charlotte Hook            13 Tac Titans           2:05.17    2:04.01  
                  28.40     1:00.55 (32.15)     1:32.57 (32.02)     2:04.01 (31.44)
  3 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     2:08.06    2:08.89  
                  28.92     1:01.39 (32.47)     1:35.10 (33.71)     2:08.89 (33.79)
  4 Sydney Morgan             14 North Carolina A     2:09.72    2:09.66  
                  29.67     1:03.15 (33.48)     1:36.83 (33.68)     2:09.66 (32.83)
  5 Brooke Zettel             13 Tac Titans           2:05.28    2:10.50  
                  28.46     1:02.17 (33.71)     1:36.15 (33.98)     2:10.50 (34.35)
  6 Anna Gray                 14 SwimMAC              2:19.36    2:12.53  
                  29.80     1:03.49 (33.69)     1:37.78 (34.29)     2:12.53 (34.75)
  7 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County      2:14.54    2:12.74  
                  29.43     1:02.72 (33.29)     1:37.13 (34.41)     2:12.74 (35.61)
  8 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     2:12.54    2:13.09  
                  28.29     1:00.77 (32.48)     1:35.75 (34.98)     2:13.09 (37.34)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jacquelyn Pham            13 Tac Titans           2:12.07    2:13.59  
                  29.96     1:03.23 (33.27)     1:37.47 (34.24)     2:13.59 (36.12)
 10 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     2:15.48    2:14.60  
                  29.70     1:03.73 (34.03)     1:38.80 (35.07)     2:14.60 (35.80)
 11 Ava Yandle                13 SwimMAC              2:13.90    2:15.13  
                  30.04     1:03.56 (33.52)     1:39.19 (35.63)     2:15.13 (35.94)
 12 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     2:16.87    2:15.45  
                  29.88     1:03.94 (34.06)     1:39.54 (35.60)     2:15.45 (35.91)
 13 Nisma Said                14 Tac Titans           2:15.45    2:15.68  
                  30.16     1:04.73 (34.57)     1:39.74 (35.01)     2:15.68 (35.94)
 14 Madison McGuinness        14 YMCA of Northwes     2:18.19    2:15.71  
                  29.73     1:03.86 (34.13)     1:39.40 (35.54)     2:15.71 (36.31)
 15 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     2:13.94    2:15.92  
                  30.33     1:04.56 (34.23)     1:39.93 (35.37)     2:15.92 (35.99)
 16 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              2:17.80    2:16.07  
                  30.02     1:04.49 (34.47)     1:40.66 (36.17)     2:16.07 (35.41)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jenna Maloy               13 YOTA                 2:16.86   J2:16.07  
                  30.39     1:04.58 (34.19)     1:40.27 (35.69)     2:16.07 (35.80)
 18 Anna Marie Harding        13 Swim Gsa             2:17.77    2:16.45  
                  30.10     1:03.42 (33.32)     1:39.58 (36.16)     2:16.45 (36.87)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Megan Carson              14 YOTA                 2:15.23    2:16.77  
                  29.87     1:04.03 (34.16)     1:39.97 (35.94)     2:16.77 (36.80)
 20 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     2:19.28    2:17.08  
                  30.00     1:05.12 (35.12)     1:41.28 (36.16)     2:17.08 (35.80)
 21 Scarlett Clevenger        14 Enfinity Aquatic     2:23.79    2:17.15  
                  30.84     1:05.45 (34.61)     1:41.12 (35.67)     2:17.15 (36.03)
 22 Susan Mumford             14 SwimMAC              2:17.12    2:17.27  
                  29.29     1:04.41 (35.12)     1:40.49 (36.08)     2:17.27 (36.78)
 23 Amaya Hanley              14 SwimMAC              2:17.69    2:17.30  
                  31.01     1:05.67 (34.66)     1:41.59 (35.92)     2:17.30 (35.71)
 24 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati     2:17.34    2:17.54  
                  30.59     1:05.38 (34.79)     1:41.33 (35.95)     2:17.54 (36.21)
 25 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     2:17.13    2:17.59  
                  30.14     1:04.90 (34.76)     1:41.25 (36.35)     2:17.59 (36.34)
 26 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei     2:19.07    2:17.67  
                  29.62     1:03.88 (34.26)     1:40.44 (36.56)     2:17.67 (37.23)
 27 Laura Davis               14 SwimMAC              2:21.20    2:18.45  
                  30.58     1:05.40 (34.82)     1:41.75 (36.35)     2:18.45 (36.70)
 28 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      2:15.88    2:18.47  
                  30.40     1:05.78 (35.38)     1:41.97 (36.19)     2:18.47 (36.50)
 29 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te     2:20.36    2:18.60  
                  31.50     1:06.54 (35.04)     1:42.63 (36.09)     2:18.60 (35.97)
 30 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:12.99    2:18.77  
                  30.09     1:04.40 (34.31)     1:41.37 (36.97)     2:18.77 (37.40)
 31 Mattie Luther             14 Sailfish Aquatic     2:19.79    2:18.92  
                  30.64     1:05.44 (34.80)     1:42.53 (37.09)     2:18.92 (36.39)
 32 Maura Schoppa             13 Swim Gsa             2:21.69    2:19.06  
                  29.81     1:04.85 (35.04)     1:41.80 (36.95)     2:19.06 (37.26)
 33 Jordan Browning           13 SwimMAC              2:18.75    2:19.12  
                  30.65     1:05.64 (34.99)     1:42.56 (36.92)     2:19.12 (36.56)
 34 Caroline Williford        14 Marlins of Ralei     2:21.13    2:19.37  
                  31.05     1:06.45 (35.40)     1:42.45 (36.00)     2:19.37 (36.92)
 35 Emma Murtaugh             14 YOTA                 2:19.00    2:19.41  
                  31.54     1:06.91 (35.37)     1:43.41 (36.50)     2:19.41 (36.00)
 36 Claire Russell            14 SwimMAC              2:18.55    2:19.94  
                  30.42     1:05.56 (35.14)     1:42.03 (36.47)     2:19.94 (37.91)
 37 Molly Pennisi             14 Tac Titans           2:22.94    2:20.33  
                  30.79     1:06.07 (35.28)     1:42.43 (36.36)     2:20.33 (37.90)
 38 Kylie Yoder               14 SwimMAC              2:21.70    2:20.34  
                  30.20     1:05.02 (34.82)     1:41.95 (36.93)     2:20.34 (38.39)
 39 Emily Knorr               13 Greensboro Commu     2:21.23    2:20.38  
                  29.88     1:05.47 (35.59)     1:43.09 (37.62)     2:20.38 (37.29)
 40 Makayla Ciancanelli       13 Granite Falls Sw     2:18.73    2:20.77  
                  29.57     1:04.16 (34.59)     1:41.61 (37.45)     2:20.77 (39.16)
 41 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes     2:22.30    2:21.23  
                  31.63   1:43.61 (1:11.98)     2:21.28 (37.67)         2:21.23 ( )
 42 Sarah Barton              14 SwimMAC              2:21.37    2:21.77  
                  29.91     1:04.93 (35.02)     1:42.50 (37.57)     2:21.77 (39.27)
 43 Kaylie Curran             14 Tac Titans           2:21.80    2:22.02  
                  32.73     1:07.49 (34.76)     1:43.84 (36.35)     2:22.02 (38.18)
 44 Martina Colaneri          13 YOTA                 2:22.01    2:22.12  
                  30.84     1:07.67 (36.83)     1:45.38 (37.71)     2:22.12 (36.74)
 45 Kyndall Beane             13 Swim Gsa             2:21.96    2:22.29  
                  31.99     1:08.40 (36.41)     1:45.82 (37.42)     2:22.29 (36.47)
 46 Ellie Russin              13 Marlins of Ralei     2:21.70    2:22.46  
                  31.42     1:07.06 (35.64)     1:44.47 (37.41)     2:22.46 (37.99)
 47 Sydney Rogers             14 SwimMAC              2:23.08    2:22.56  
                  31.24     1:06.45 (35.21)     1:43.98 (37.53)     2:22.56 (38.58)
 48 Julie Lahiff              13 New Wave Swim Te     2:22.73    2:22.66  
                  30.92     1:06.81 (35.89)     1:44.81 (38.00)     2:22.66 (37.85)
 49 Sarah Jackson             13 Tac Titans           2:17.73    2:22.73  
                  30.53     1:06.02 (35.49)     1:44.13 (38.11)     2:22.73 (38.60)
 50 Amanda Losey              13 Sailfish Aquatic     2:22.85    2:22.81  
                  31.03     1:07.37 (36.34)     1:45.71 (38.34)     2:22.81 (37.10)
 51 Lindy Bilden              13 North Carolina A     2:22.90    2:22.99  
                  31.37     1:08.49 (37.12)     1:45.29 (36.80)     2:22.99 (37.70)
 52 Madeleine Johnson         14 Sailfish Aquatic     2:19.26    2:23.02  
                  31.21     1:07.36 (36.15)     1:44.99 (37.63)     2:23.02 (38.03)
 53 Gabriella Battaglini      13 YOTA                 2:21.15    2:23.28  
                  30.30     1:06.69 (36.39)     1:44.19 (37.50)     2:23.28 (39.09)
 54 Abigail Welch             14 SwimMAC              2:22.17    2:23.44  
                  31.85     1:07.97 (36.12)     1:45.40 (37.43)     2:23.44 (38.04)
 55 Juliet Miechkowski        14 SwimMAC              2:21.84    2:23.47  
                  30.17     1:05.45 (35.28)     1:43.56 (38.11)     2:23.47 (39.91)
 56 Samantha Robinson         14 Xcell Aquatics       2:22.24    2:24.12  
                  29.65     1:04.69 (35.04)     1:42.33 (37.64)     2:24.12 (41.79)
 57 Elan Booker               14 SwimMAC              2:23.44    2:24.53  
                  30.32     1:05.72 (35.40)     1:43.99 (38.27)     2:24.53 (40.54)
 58 Mackenzie Rider           13 YMCA of Northwes     2:21.29    2:25.40  
                  31.05     1:06.50 (35.45)     1:44.71 (38.21)     2:25.40 (40.69)
 59 Abbie Tapper              13 YOTA                 2:17.99    2:25.98  
                  31.31     1:07.51 (36.20)     1:46.32 (38.81)     2:25.98 (39.66)
 60 Kayana Taylor             13 Hickory Foundati     2:22.22    2:27.79  
                  31.49     1:08.67 (37.18)     1:47.75 (39.08)     2:27.79 (40.04)
 61 Julia Allen               14 Marlins of Ralei     2:18.73    2:29.84  
                  31.87     1:09.02 (37.15)     1:48.37 (39.35)     2:29.84 (41.47)
 
Event 21S  Girls 13-14 200 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC                   NT    2:11.43  
                  30.10     1:02.83 (32.73)     1:36.89 (34.06)     2:11.43 (34.54)
  2 Jenna Maloy               13 YOTA                      NT    2:11.49  
                  29.49     1:02.55 (33.06)     1:36.67 (34.12)     2:11.49 (34.82)
 
Event 22  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of      1:56.41    1:53.38   20  
                  25.08       54.01 (28.93)     1:23.39 (29.38)     1:53.38 (29.99)
  2 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     1:56.05    1:54.10   17  
                  24.86       53.51 (28.65)     1:24.05 (30.54)     1:54.10 (30.05)
  3 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     1:57.84    1:55.86   16  
                  25.47       55.00 (29.53)     1:25.70 (30.70)     1:55.86 (30.16)
  4 William Watson            14 Star Aquatics        1:59.14    1:56.94   15  
                  26.03       55.54 (29.51)     1:26.09 (30.55)     1:56.94 (30.85)
  5 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     1:59.11    1:56.99   14  
                  26.52       55.44 (28.92)     1:25.65 (30.21)     1:56.99 (31.34)
  6 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes     1:57.63    1:57.91   13  
                  25.84       55.18 (29.34)     1:25.70 (30.52)     1:57.91 (32.21)
  7 Aj Johnson                13 YMCA of Western      2:00.17    1:59.37   12  
                  26.82       56.63 (29.81)     1:27.60 (30.97)     1:59.37 (31.77)
  8 Zachary Cairns            14 North Carolina A     2:01.30    2:02.32   11  
                  27.12       57.29 (30.17)     1:28.88 (31.59)     2:02.32 (33.44)
B - Final
  9 Charles Clickner          14 Team Charlotte S     2:02.74    1:59.80    9  
                  26.44       57.51 (31.07)     1:29.10 (31.59)     1:59.80 (30.70)
 10 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:01.51    2:00.31    7  
                  26.39       56.72 (30.33)     1:28.58 (31.86)     2:00.31 (31.73)
 11 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:01.42    2:01.04    6  
                  26.59       57.37 (30.78)     1:29.14 (31.77)     2:01.04 (31.90)
 12 Dylan Georges             14 North Carolina A     2:02.81    2:02.36    5  
                  27.39       58.60 (31.21)     1:30.56 (31.96)     2:02.36 (31.80)
 13 Lukas Sobocinski          14 Raleigh Swimming     2:03.25    2:02.87    4  
                  26.79       58.05 (31.26)     1:30.60 (32.55)     2:02.87 (32.27)
 14 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic     2:02.05    2:02.95    3  
                  26.71       57.76 (31.05)     1:30.13 (32.37)     2:02.95 (32.82)
 15 Michael Moore             14 Tac Titans           2:03.78    2:03.15    2  
                  27.49       58.54 (31.05)     1:30.68 (32.14)     2:03.15 (32.47)
 16 Eric Cantrell             14 Swim Gsa             2:03.54    2:04.51    1  
                  27.62       59.65 (32.03)     1:31.97 (32.32)     2:04.51 (32.54)
 
Event 22  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     2:00.29    1:56.05  
                  26.29       56.12 (29.83)     1:26.65 (30.53)     1:56.05 (29.40)
  2 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of      1:57.98    1:56.41  
                  25.69       55.20 (29.51)     1:26.04 (30.84)     1:56.41 (30.37)
  3 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes     2:01.22    1:57.63  
                  26.14       55.54 (29.40)     1:26.23 (30.69)     1:57.63 (31.40)
  4 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     1:59.67    1:57.84  
                  25.95       55.83 (29.88)     1:26.52 (30.69)     1:57.84 (31.32)
  5 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     1:59.53    1:59.11  
                  26.62       56.73 (30.11)     1:27.06 (30.33)     1:59.11 (32.05)
  6 William Watson            14 Star Aquatics        2:06.18    1:59.14  
                  26.51       56.87 (30.36)     1:28.10 (31.23)     1:59.14 (31.04)
  7 Aj Johnson                13 YMCA of Western      2:06.53    2:00.17  
                  26.97       57.58 (30.61)     1:28.41 (30.83)     2:00.17 (31.76)
  8 Zachary Cairns            14 North Carolina A     2:01.18    2:01.30  
                  27.35       58.01 (30.66)     1:29.25 (31.24)     2:01.30 (32.05)
-------------------------------------------------------------------------
  9 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:09.67    2:01.42  
                  26.75       57.64 (30.89)     1:29.38 (31.74)     2:01.42 (32.04)
 10 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:08.80    2:01.51  
                  26.48       57.19 (30.71)     1:29.60 (32.41)     2:01.51 (31.91)
 11 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic     2:04.53    2:02.05  
                  26.99       57.89 (30.90)     1:29.11 (31.22)     2:02.05 (32.94)
 12 Charles Clickner          14 Team Charlotte S     2:03.65    2:02.74  
                  25.58       55.97 (30.39)     1:28.82 (32.85)     2:02.74 (33.92)
 13 Dylan Georges             14 North Carolina A     2:08.30    2:02.81  
                  27.76       59.23 (31.47)     1:30.85 (31.62)     2:02.81 (31.96)
 14 Lukas Sobocinski          14 Raleigh Swimming     2:05.76    2:03.25  
                  26.61       57.12 (30.51)     1:29.73 (32.61)     2:03.25 (33.52)
 15 Eric Cantrell             14 Swim Gsa             2:02.94    2:03.54  
                  28.08       59.14 (31.06)     1:30.91 (31.77)     2:03.54 (32.63)
 16 Michael Moore             14 Tac Titans           2:04.33    2:03.78  
                  27.39       58.44 (31.05)     1:30.21 (31.77)     2:03.78 (33.57)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     2:06.46    2:04.53  
                  28.13       59.40 (31.27)     1:31.68 (32.28)     2:04.53 (32.85)
 18 William Barker            13 East Carolina Aq     2:05.62    2:05.41  
                  27.38       59.53 (32.15)     1:32.54 (33.01)     2:05.41 (32.87)
-------------------------------------------------------------------------
 19 William Soleo             14 YOTA                 2:09.42    2:05.87  
                  28.53     1:00.19 (31.66)     1:32.77 (32.58)     2:05.87 (33.10)
 20 Davin Tjandra             14 Tac Titans           2:06.60    2:06.33  
                  27.68       59.08 (31.40)     1:32.08 (33.00)     2:06.33 (34.25)
 21 Alexander Griffey         14 SwimMAC              2:08.90    2:06.74  
                  28.75     1:00.62 (31.87)     1:33.12 (32.50)     2:06.74 (33.62)
 22 Ruslan Rautiola           14 Catawba Valley A     2:10.73    2:06.86  
                  28.22     1:00.84 (32.62)     1:33.37 (32.53)     2:06.86 (33.49)
 23 Jay Baker                 14 YOTA                 2:06.44    2:07.09  
                  28.91     1:01.08 (32.17)     1:33.88 (32.80)     2:07.09 (33.21)
 24 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming     2:07.25    2:07.63  
                  27.90     1:00.49 (32.59)     1:33.90 (33.41)     2:07.63 (33.73)
 25 Braeden Haughey           13 Tac Titans           2:04.75    2:07.65  
                  28.05     1:00.60 (32.55)     1:33.45 (32.85)     2:07.65 (34.20)
 26 Cameron Thomas            14 Tac Titans           2:03.06    2:08.23  
                  28.34       59.97 (31.63)     1:32.62 (32.65)     2:08.23 (35.61)
 27 Connor Blackburn          13 Marlins of Ralei     2:15.97    2:08.29  
                  28.55     1:00.71 (32.16)     1:34.76 (34.05)     2:08.29 (33.53)
 28 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              2:09.75    2:08.52  
                  28.63     1:01.35 (32.72)     1:34.99 (33.64)     2:08.52 (33.53)
 29 John Satterfield          14 YOTA                 2:06.01    2:08.84  
                  27.67       59.86 (32.19)     1:34.28 (34.42)     2:08.84 (34.56)
 30 Thor Dyke                 13 Tac Titans           2:14.05    2:09.18  
                  28.63     1:01.36 (32.73)     1:35.36 (34.00)     2:09.18 (33.82)
 31 Samuel Faber              14 YOTA                 2:07.75    2:09.43  
                  29.38     1:02.75 (33.37)     1:35.69 (32.94)     2:09.43 (33.74)
 32 Flinn Hering              13 Swim Gsa             2:06.91    2:09.55  
                  29.32     1:02.34 (33.02)     1:36.27 (33.93)     2:09.55 (33.28)
 33 Landon Roten              14 YMCA of Northwes     2:14.77    2:09.83  
                  28.85     1:01.79 (32.94)     1:36.39 (34.60)     2:09.83 (33.44)
 34 Brody Carroll             14 Catawba Valley A     2:10.42    2:10.36  
                  28.27     1:01.30 (33.03)     1:35.70 (34.40)     2:10.36 (34.66)
 35 Jason Donnelly            14 Marlins of Ralei     2:15.80    2:10.49  
                  29.34     1:02.73 (33.39)     1:36.44 (33.71)     2:10.49 (34.05)
 36 Thomas Frye               14 SwimMAC              2:14.73    2:10.68  
                  29.31     1:02.98 (33.67)     1:37.29 (34.31)     2:10.68 (33.39)
 37 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of      2:09.89    2:10.87  
                  27.11       59.45 (32.34)     1:34.10 (34.65)     2:10.87 (36.77)
 38 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei     2:16.76    2:10.98  
                  29.67     1:02.28 (32.61)     1:36.37 (34.09)     2:10.98 (34.61)
 39 Logan Zucker              13 SwimMAC              2:14.12    2:11.21  
                  29.13     1:02.80 (33.67)     1:37.01 (34.21)     2:11.21 (34.20)
 40 Matthew Congiusta         13 YOTA                 2:14.33    2:11.26  
                  28.75     1:01.78 (33.03)     1:36.40 (34.62)     2:11.26 (34.86)
 41 Colin Cotter              14 Tac Titans           2:01.06    2:11.73  
                  28.01     1:01.54 (33.53)     1:35.99 (34.45)     2:11.73 (35.74)
 42 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     2:12.37    2:11.83  
                  28.52     1:01.69 (33.17)     1:36.29 (34.60)     2:11.83 (35.54)
 43 Stephen Kim               13 SwimMAC              2:12.22    2:12.49  
                  28.84     1:02.63 (33.79)     1:37.78 (35.15)     2:12.49 (34.71)
 44 Lucas Ansede              13 YOTA                 2:13.08    2:12.60  
                  29.27     1:03.26 (33.99)     1:38.14 (34.88)     2:12.60 (34.46)
 45 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     2:03.39    2:12.73  
                  26.55       57.44 (30.89)     1:33.59 (36.15)     2:12.73 (39.14)
 46 Brennan Johnson           14 Marlins of Ralei     2:15.56    2:12.75  
                  29.45     1:02.96 (33.51)     1:37.53 (34.57)     2:12.75 (35.22)
 47 Ian Cameron               13 North Carolina A     2:12.71    2:13.45  
                  29.95     1:04.90 (34.95)     1:39.61 (34.71)     2:13.45 (33.84)
 48 Brooks Farabow            14 Swim Gsa             2:11.23    2:13.54  
                  29.15     1:03.52 (34.37)     1:38.51 (34.99)     2:13.54 (35.03)
 49 Josiah Carver             14 YOTA                 2:11.89    2:13.96  
                  29.14     1:03.51 (34.37)     1:38.17 (34.66)     2:13.96 (35.79)
 50 Benjamin Hager            14 SwimMAC              2:17.34    2:14.93  
                  30.13     1:04.00 (33.87)     1:39.30 (35.30)     2:14.93 (35.63)
 51 Kyle Maier                14 YOTA                 2:10.46    2:14.94  
                  28.54     1:01.81 (33.27)     1:37.95 (36.14)     2:14.94 (36.99)
 52 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     2:14.51    2:15.10  
                  30.15     1:04.68 (34.53)     1:40.33 (35.65)     2:15.10 (34.77)
 53 Garrett Curran            14 Raleigh Swimming     2:14.96    2:15.69  
                  30.86     1:05.61 (34.75)     1:40.13 (34.52)     2:15.69 (35.56)
 54 Davis Carson              14 YOTA                 2:17.25    2:15.92  
                  29.87     1:04.17 (34.30)     1:40.60 (36.43)     2:15.92 (35.32)
 55 Lucas Harmon              14 Gaston Gators        2:17.38    2:16.23  
                  29.35     1:03.14 (33.79)     1:38.50 (35.36)     2:16.23 (37.73)
 56 Matthew Cochis            14 Tac Titans           2:17.74    2:16.45  
                  29.84     1:04.66 (34.82)     1:40.74 (36.08)     2:16.45 (35.71)
 57 Jonathan Prucha           13 YOTA                 2:13.36    2:17.04  
                  29.12     1:03.73 (34.61)     1:40.15 (36.42)     2:17.04 (36.89)
 58 Jed Tan                   14 Tac Titans           2:15.85    2:18.12  
                  30.59     1:05.58 (34.99)     1:41.76 (36.18)     2:18.12 (36.36)
 59 Aidan Desimone            13 Marlins of Ralei     2:16.25    2:19.10  
                  29.42     1:03.44 (34.02)     1:40.20 (36.76)     2:19.10 (38.90)
 -- Evan Shives               14 YMCA of Northwes     2:12.31         DQ  
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       24.52      23.55   20  
  2 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        24.26      23.74   17  
  3 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       24.75      23.85   16  
  4 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei       24.66      24.00   15  
  5 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       24.74      24.34   14  
  6 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes       24.60      24.43   13  
  7 Brooke Zettel             13 Tac Titans             24.77      24.44   12  
  8 Hailey Hicks              13 YOTA                   24.77      24.60   11  
B - Final
  9 Emily Ally                14 Greensboro Commu       25.29      24.57    9  
 10 Katherine Carson          14 YOTA                   25.00      24.65    7  
 11 Jenna Grill               13 Waves Of Wilming       25.13      24.72    6  
 12 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of        24.80      24.76    5  
 13 Morgan Jones              14 Swim Gsa               25.09      24.79    4  
 14 Isabella Gaskey           14 SwimMAC                24.88      24.82    3  
 15 Bethany Tart              13 East Carolina Aq       24.80      24.83    2  
 16 Callie Parkes             13 Waves Of Wilming       25.24      25.19    1  
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        24.28      24.26  
  2 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       24.13      24.52  
  3 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes       24.47      24.60  
  4 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei       24.11      24.66  
  5 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       24.58      24.74  
  6 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       24.65      24.75  
  7 Brooke Zettel             13 Tac Titans             24.76      24.77  
  7 Hailey Hicks              13 YOTA                   25.29      24.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bethany Tart              13 East Carolina Aq       24.94      24.80  
  9 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of        24.64      24.80  
 11 Isabella Gaskey           14 SwimMAC                25.18      24.88  
 12 Katherine Carson          14 YOTA                   24.50      25.00  
 13 Morgan Jones              14 Swim Gsa               25.08      25.09  
 14 Jenna Grill               13 Waves Of Wilming       25.47      25.13  
 15 Callie Parkes             13 Waves Of Wilming       25.79      25.24  
 16 Emily Ally                14 Greensboro Commu       25.37      25.29  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kathryn Milberg           14 New Wave Swim Te       25.24      25.33  
 18 Charlotte Hook            13 Tac Titans             24.79      25.37  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Claire Russell            14 SwimMAC                24.92      25.43  
 20 Liza Murtagh              13 Waves Of Wilming       25.83      25.44  
 21 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te       25.86      25.52  
 22 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes       25.33      25.57  
 23 Madeline Tessin           14 Mecklenburg Swim       25.24      25.58  
 24 Emma Murtaugh             14 YOTA                   25.50      25.59  
 25 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes       25.52      25.67  
 26 Madeline Smith            13 East Carolina Aq       25.69      25.69  
 27 Maura Schoppa             13 Swim Gsa               25.79      25.74  
 28 Grace Brashear            14 Aquatic Team Of        25.89      25.76  
 29 Aden Starnes              14 YMCA of Northwes       24.89      25.79  
 30 Claire Sullivan           14 Star Aquatics          26.15      25.82  
 30 Meghan Sun                14 Carolina Aquatic       25.51      25.82  
 30 Isabelle Middlesworth     13 Aquatic Team Of        26.14      25.82  
 33 Amaya Hanley              14 SwimMAC                25.60      25.83  
 34 Melody Wen                14 Raleigh Swimming       25.60      25.87  
 35 Jazmin Jones              14 Goldsboro Family       25.62      25.88  
 36 Helen Chen                14 Raleigh Swimming       25.20      25.92  
 37 Carolyn Goins             13 Team Charlotte S       25.68      25.97  
 38 Gabriella Battaglini      13 YOTA                   25.94      25.98  
 39 Ambika Gaur               14 North Carolina A       25.87      26.00  
 40 Caney Emmons              13 Aquatic Team Of        26.18      26.01  
 41 Kate Stafford             14 Greensboro Commu       25.59      26.02  
 42 Delaney Arms              14 YOTA                   25.75      26.04  
 42 Katelyn Fritz             13 Greensboro Commu       25.51      26.04  
 44 Kelsey Tolchin            14 SwimMAC                25.76      26.07  
 45 Emma Sayman               14 Raleigh Swimming       25.52      26.08  
 45 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC                26.18      26.08  
 47 Sunny Xiao                14 Swim Gsa               25.79      26.09  
 48 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei       26.04      26.10  
 49 Faith Koesters            14 East Carolina Aq       26.20      26.11  
 50 Sarah Jackson             13 Tac Titans             25.86      26.13  
 51 Nisma Said                14 Tac Titans             26.26      26.17  
 52 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei       26.17      26.18  
 53 Olivia Pluska             13 Marlins of Ralei       30.04L     26.19  
 54 Amber Henges              13 YOTA                   26.19      26.20  
 55 Alison Thome              13 SwimMAC                26.17      26.21  
 56 Reagan Youngblood         14 Stingray Aquatic       26.23      26.22  
 57 Lexi Calder               14 SwimMAC                29.91L     26.24  
 58 Jordan Hillard            14 Greensboro Commu       26.03      26.29  
 59 Sadie Covington           13 Star Aquatics          26.06      26.34  
 60 Aynslee Grasso            14 New Wave Swim Te       25.93      26.37  
 61 Molly Pennisi             14 Tac Titans             26.17      26.38  
 62 Katelyn Powell            14 Aquatic Team Of        25.96      26.39  
 63 Bridgette Ervin           14 Carolina Aquatic       25.95      26.40  
 63 Susan Mumford             14 SwimMAC                26.06      26.40  
 65 Kyndall Beane             13 Swim Gsa               26.14      26.42  
 66 Lillian Mitchell          14 Catawba Valley A       29.84L     26.46  
 66 Abigail Hook              14 Tac Titans             25.99      26.46  
 68 Mary Hauser               14 Marlins of Ralei       26.25      26.48  
 69 Kaitlyn Kreth             14 Team Charlotte S       26.11      26.54  
 70 Neha Joseph               13 Tac Titans             26.29      26.55  
 70 Aelwyn Eward              13 North Carolina A       29.93L     26.55  
 72 Olivia Honaker            14 Raleigh Swimming       30.02L     26.61  
 73 Elizabeth Gesse           14 Greensboro Commu       26.10      26.62  
 74 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei       29.91L     26.66  
 75 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa               25.74      26.68  
 76 Isabella Anton            13 SwimMAC                29.38L     26.71  
 76 Katelin Speerschneider    13 YOTA                   25.99      26.71  
 78 Ella Preisach             13 Harnett County A       26.10      26.75  
 79 Claire Cai                13 Tac Titans             26.20      26.81  
 80 Jenna Maloy               13 YOTA                   26.12      26.85  
 81 Christina Ross            13 Lowes YMCA Light       26.21      26.87  
 82 Sydney Rogers             14 SwimMAC                26.17      26.89  
 83 Carlyle Kennedy           14 New Wave Swim Te       26.13      26.96  
 84 Alexis Hernandez          14 YOTA                   25.70      27.02  
 85 Morgan Kondratick         13 Raleigh Swimming       26.11      27.17  
 86 Sarah Barton              14 SwimMAC                29.65L     27.21  
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of        22.48      21.74   20  
  2 Alexander Smyre           14 Raleigh Swimming       22.30      22.18   17  
  3 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq       22.44      22.24   16  
  4 Samuel Hoover             13 North Carolina A       22.38      22.30   15  
  5 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic       22.49      22.34   14  
  6 John Satterfield          14 YOTA                   22.99      22.46   13  
  7 Felipe Ramirez            14 Team Charlotte S       22.67      22.53   12  
  8 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        23.00      22.62   11  
B - Final
  9 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming       23.08      22.60    9  
 10 Thomas Coppedge           13 YOTA                   23.09      22.94    7  
 11 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming       23.15      23.01    6  
 12 Colby Loveless            14 East Carolina Aq       23.02      23.04    4.5
 12 Cameron Thomas            14 Tac Titans             23.16      23.04    4.5
 14 William Barker            13 East Carolina Aq       23.03      23.11    3  
 15 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei       23.10      23.18    2  
 16 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic       23.03      23.28    1  
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alexander Smyre           14 Raleigh Swimming       22.47      22.30  
  2 Samuel Hoover             13 North Carolina A       23.26      22.38  
  3 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq       22.89      22.44  
  4 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of        21.58      22.48  
  5 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic       23.04      22.49  
  6 Felipe Ramirez            14 Team Charlotte S       22.90      22.67  
  7 John Satterfield          14 YOTA                   23.28      22.99  
  8 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        23.26      23.00  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Colby Loveless            14 East Carolina Aq       22.52      23.02  
 10 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic       23.57      23.03  
 10 William Barker            13 East Carolina Aq       23.61      23.03  
 12 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming       23.12      23.08  
 13 Thomas Coppedge           13 YOTA                   23.66      23.09  
 14 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei       24.17      23.10  
 15 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming       23.13      23.15  
 16 Cameron Thomas            14 Tac Titans             22.35      23.16  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Christopher Ghim          14 Tac Titans             23.46      23.18  
 18 Benjamin Prucha           14 YOTA                   23.12      23.22  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Conall Monahan            14 SwimMAC                23.47      23.31  
 20 Jack Benton               14 YOTA                   23.48      23.32  
 21 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of        23.60      23.34  
 22 Brayden Brewer            13 SwimMAC                23.28      23.36  
 23 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei       23.41      23.39  
 24 Cameron Abaqueta          13 SwimMAC                23.72      23.42  
 25 Jake Thakur               14 SwimMAC                23.46      23.47  
 25 Wesley Barnett            14 SwimMAC                23.10      23.47  
 27 Baylor Nelson             13 SwimMAC                24.42      23.48  
 28 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC                23.76      23.52  
 28 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei       24.08      23.52  
 28 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te       23.28      23.52  
 31 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming       24.28      23.54  
 32 James Wyatt               14 YMCA of Northwes       23.78      23.58  
 33 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati       24.01      23.60  
 34 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes       23.27      23.65  
 34 Jed Tan                   14 Tac Titans             24.12      23.65  
 36 Mitchell Stroud           14 Goldsboro Family       23.82      23.66  
 37 Josiah Carver             14 YOTA                   24.22      23.70  
 38 Nolan Dempsey             14 Sandhills Sand S       23.77      23.76  
 39 Miles Eason               14 Tac Titans             23.73      23.77  
 40 Patrick Furbay            13 Cape Fear Aquati       24.43      23.78  
 41 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming       24.48      23.83  
 42 Geoffrey Dean             14 Tac Titans             23.88      23.89  
 43 Austin Nario              14 YMCA of Northwes       24.14      23.92  
 44 Charlie Stowers           13 Swim Gsa               23.95      23.99  
 45 William Cooper            14 SwimMAC                24.13      24.02  
 46 Stephen Kim               13 SwimMAC                23.91      24.03  
 46 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming       23.91      24.03  
 48 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of        24.58      24.04  
 48 Jadon Valles              14 Granite Falls Sw       24.54      24.04  
 48 Landon Roten              14 YMCA of Northwes       23.91      24.04  
 51 William Watson            14 Star Aquatics          24.21      24.06  
 52 Kyle Maier                14 YOTA                   23.84      24.09  
 53 Harrison Powe             14 SwimMAC                27.76L     24.10  
 54 Michael Cotter            13 Tac Titans             24.09      24.11  
 54 Andrew Thompson           14 Pinehurst Area S       24.05      24.11  
 56 Jonathan Prucha           13 YOTA                   24.54      24.16  
 57 Landon Soroka             13 YOTA                   24.02      24.17  
 58 Jacland Reville           13 Sandhills Sand S       24.58      24.19  
 59 Robert Tars               13 Greensboro Commu       24.26      24.24  
 60 Nick Smith                14 Tac Titans             24.34      24.30  
 61 Thomas Frye               14 SwimMAC                24.58      24.34  
 61 Neal Stratton             14 SwimMAC                24.41      24.34  
 61 Reid Miller               13 SwimMAC                24.56      24.34  
 64 Lucas Ansede              13 YOTA                   24.50      24.36  
 64 Matthew Burrows           14 Sailfish Aquatic       24.24      24.36  
 66 Nathan Wingard            14 East Carolina Aq       24.31      24.41  
 67 Matthew Cochis            14 Tac Titans             24.44      24.44  
 68 Matthew Kroll             13 SwimMAC                24.50      24.49  
 69 Andrew Mu                 14 North Carolina A       27.96L     24.54  
 70 Ethan Lawless             14 East Carolina Aq       24.29      24.55  
 71 Connor Greene             14 YMCA of Northwes       24.40      24.60  
 72 Nathan Adams              13 SwimMAC                27.39L     24.70  
 73 Davin Tjandra             14 Tac Titans             24.47      24.71  
 73 Jackson Pollard           14 Tac Titans             24.24      24.71  
 75 Nicholas Broza            14 Raleigh Swimming       24.58      24.72  
 76 Sahil Patel               14 Tac Titans             28.29L     24.76  
 77 Kevin Wenzel              14 Smoky Mountain A       24.52      24.85  
 77 Camden McGovern           13 YOTA                   24.58      24.85  
 79 Lucas Harmon              14 Gaston Gators          27.79L     25.01  
 80 Alexander Griffey         14 SwimMAC                28.20L     25.22  
 81 Srikant Vasudevan         13 Tac Titans             28.11L     25.27  
 82 Benjamin McDonald         14 Greensboro Commu       24.35      25.55  
 83 Michael Moore             14 Tac Titans             24.29      27.76  
 -- Avijit Das                14 SwimMAC                24.56         DQ  
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     2:20.21    2:14.64   20  
                  30.80     1:05.04 (34.24)     1:39.80 (34.76)     2:14.64 (34.84)
  2 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      2:21.63    2:20.14   17  
                  32.34     1:08.02 (35.68)     1:44.45 (36.43)     2:20.14 (35.69)
  3 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      2:23.63    2:21.23   16  
                  32.55     1:08.13 (35.58)     1:44.46 (36.33)     2:21.23 (36.77)
  4 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              2:26.95    2:25.99   15  
                  33.32     1:10.55 (37.23)     1:48.47 (37.92)     2:25.99 (37.52)
  5 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:27.27    2:26.56   14  
                  32.67     1:09.53 (36.86)     1:47.77 (38.24)     2:26.56 (38.79)
  6 Sydney Morgan             14 North Carolina A     2:27.51    2:26.99   13  
                  34.22     1:11.52 (37.30)     1:49.60 (38.08)     2:26.99 (37.39)
  7 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     2:27.74    2:27.38   12  
                  32.22     1:09.54 (37.32)     1:47.98 (38.44)     2:27.38 (39.40)
  8 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      2:28.94    2:27.73   11  
                  33.44     1:10.52 (37.08)     1:48.86 (38.34)     2:27.73 (38.87)
B - Final
  9 Oceane Hangyas            14 SwimMAC              2:30.26    2:27.70    9  
                  34.05     1:11.00 (36.95)     1:49.05 (38.05)     2:27.70 (38.65)
 10 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     2:29.42    2:27.92    7  
                  33.90     1:11.91 (38.01)     1:50.49 (38.58)     2:27.92 (37.43)
 11 Alison Thome              13 SwimMAC              2:30.22    2:27.99    6  
                  33.76     1:11.31 (37.55)     1:49.71 (38.40)     2:27.99 (38.28)
 12 Liza Murtagh              13 Waves Of Wilming     2:29.26    2:28.61    5  
                  33.76     1:12.41 (38.65)     1:50.74 (38.33)     2:28.61 (37.87)
 13 Anna Dacier               14 Team Charlotte S     2:29.18    2:29.09    4  
                  34.01     1:12.82 (38.81)     1:50.87 (38.05)     2:29.09 (38.22)
 14 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     2:30.41    2:30.02    3  
                  33.90     1:11.88 (37.98)     1:51.05 (39.17)     2:30.02 (38.97)
 15 Suzanne Earnshaw          14 YOTA                 2:30.53    2:30.86    2  
                  34.00     1:11.79 (37.79)     1:50.80 (39.01)     2:30.86 (40.06)
 16 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             2:30.04    2:32.14    1  
                  34.71     1:12.94 (38.23)     1:52.15 (39.21)     2:32.14 (39.99)
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     2:12.54    2:20.21  
                  31.73     1:07.85 (36.12)     1:43.72 (35.87)     2:20.21 (36.49)
  2 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      2:24.60    2:21.63  
                  32.39     1:08.44 (36.05)     1:44.61 (36.17)     2:21.63 (37.02)
  3 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      2:28.73    2:23.63  
                  33.41     1:09.74 (36.33)     1:46.56 (36.82)     2:23.63 (37.07)
  4 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              2:23.23    2:26.95  
                  33.68     1:11.13 (37.45)     1:49.32 (38.19)     2:26.95 (37.63)
  5 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:26.18    2:27.27  
                  33.42     1:10.85 (37.43)     1:49.10 (38.25)     2:27.27 (38.17)
  6 Sydney Morgan             14 North Carolina A     2:25.41    2:27.51  
                  34.23     1:12.33 (38.10)     1:49.90 (37.57)     2:27.51 (37.61)
  7 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     2:27.97    2:27.74  
                  32.84     1:09.95 (37.11)     1:48.73 (38.78)     2:27.74 (39.01)
  8 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      2:30.50    2:28.94  
                  34.13     1:11.53 (37.40)     1:50.09 (38.56)     2:28.94 (38.85)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anna Dacier               14 Team Charlotte S     2:27.50    2:29.18  
                  34.05     1:12.68 (38.63)     1:50.63 (37.95)     2:29.18 (38.55)
 10 Liza Murtagh              13 Waves Of Wilming     2:26.49    2:29.26  
                  33.32     1:11.45 (38.13)     1:50.86 (39.41)     2:29.26 (38.40)
 11 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     2:30.27    2:29.42  
                  34.18     1:12.16 (37.98)     1:50.89 (38.73)     2:29.42 (38.53)
 12 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             2:31.13    2:30.04  
                  34.30     1:11.64 (37.34)     1:50.13 (38.49)     2:30.04 (39.91)
 13 Alison Thome              13 SwimMAC              2:38.66    2:30.22  
                  34.43     1:14.06 (39.63)     1:51.90 (37.84)     2:30.22 (38.32)
 14 Oceane Hangyas            14 SwimMAC              2:35.33    2:30.26  
                  34.09     1:12.19 (38.10)     1:51.38 (39.19)     2:30.26 (38.88)
 15 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     2:34.16    2:30.41  
                  34.67     1:12.86 (38.19)     1:51.13 (38.27)     2:30.41 (39.28)
 16 Suzanne Earnshaw          14 YOTA                 2:33.92    2:30.53  
                  33.76     1:11.60 (37.84)     1:50.75 (39.15)     2:30.53 (39.78)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kaylee Hamblin            13 Stingray Aquatic     2:35.40    2:30.78  
                  34.24     1:12.65 (38.41)     1:51.78 (39.13)     2:30.78 (39.00)
 18 Sophie Anderson           14 Tac Titans           2:29.00    2:30.83  
                  33.96     1:11.64 (37.68)     1:50.90 (39.26)     2:30.83 (39.93)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hannah Koh                14 Greensboro Commu     2:33.88    2:31.46  
                  33.84     1:12.72 (38.88)     1:52.11 (39.39)     2:31.46 (39.35)
 20 Ava Yandle                13 SwimMAC              2:33.39    2:32.41  
                  33.86     1:12.15 (38.29)     1:51.99 (39.84)     2:32.41 (40.42)
 21 Emily Deronja             13 Marlins of Ralei     2:38.41    2:32.72  
                  34.16     1:13.24 (39.08)     1:52.64 (39.40)     2:32.72 (40.08)
 22 Abigail Tomlinson         13 Tac Titans           2:29.63    2:33.96  
                  33.26     1:11.53 (38.27)     1:52.27 (40.74)     2:33.96 (41.69)
 23 Sunny Xiao                14 Swim Gsa             2:34.67    2:34.10  
                  35.76     1:14.39 (38.63)     1:53.59 (39.20)     2:34.10 (40.51)
 23 Jenna Maloy               13 YOTA                 2:35.79    2:34.10  
                  34.73     1:14.09 (39.36)     1:54.73 (40.64)     2:34.10 (39.37)
 25 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu     2:36.47    2:34.41  
                  34.77     1:14.34 (39.57)     1:54.85 (40.51)     2:34.41 (39.56)
 26 Gianna Reinhart           14 SwimMAC              2:36.33    2:34.60  
                  35.26     1:15.42 (40.16)     1:56.05 (40.63)     2:34.60 (38.55)
 27 Amelia Steffens           14 SwimMAC              2:37.49    2:34.65  
                  34.76     1:13.86 (39.10)     1:54.54 (40.68)     2:34.65 (40.11)
 28 Anabelle Hessong          14 Hickory Foundati     2:35.15    2:34.72  
                  34.38     1:13.36 (38.98)     1:53.67 (40.31)     2:34.72 (41.05)
 29 Emma Johnson              13 Waves Of Wilming     2:37.57    2:34.87  
                  33.30     1:11.53 (38.23)     1:53.71 (42.18)     2:34.87 (41.16)
 30 Stephanie Qualls          14 SwimMAC              2:37.38    2:35.01  
                  35.60     1:15.72 (40.12)     1:55.54 (39.82)     2:35.01 (39.47)
 31 Caroline Dodson           14 YOTA                 2:37.16    2:35.50  
                  34.31     1:13.11 (38.80)     1:53.87 (40.76)     2:35.50 (41.63)
 32 Kaleigh Stolberg          14 Una Eac              2:36.89    2:35.84  
                  35.03     1:14.10 (39.07)     1:54.67 (40.57)     2:35.84 (41.17)
 33 Lexi Calder               14 SwimMAC              2:35.57    2:35.86  
                  35.89     1:15.09 (39.20)     1:55.40 (40.31)     2:35.86 (40.46)
 34 Paige Banks               14 YOTA                 2:35.05    2:35.88  
                  35.37     1:14.58 (39.21)     1:54.91 (40.33)     2:35.88 (40.97)
 35 Martina Colaneri          13 YOTA                 2:38.06    2:36.00  
                  36.02     1:15.02 (39.00)     1:55.74 (40.72)     2:36.00 (40.26)
 36 Grace Zalkind             14 New Wave Swim Te     2:34.65    2:36.21  
                  35.11     1:14.27 (39.16)     1:55.22 (40.95)     2:36.21 (40.99)
 37 Elizabeth Gesse           14 Greensboro Commu     2:38.93    2:36.37  
                  34.42     1:13.91 (39.49)     1:55.12 (41.21)     2:36.37 (41.25)
 38 Karsen Pena               13 Una Tac              2:34.87    2:36.50  
                  34.64     1:14.57 (39.93)     1:56.34 (41.77)     2:36.50 (40.16)
 39 Rielly Lavery             13 SwimMAC              2:37.69    2:36.57  
                  34.60     1:13.90 (39.30)     1:54.64 (40.74)     2:36.57 (41.93)
 40 Isabella Anton            13 SwimMAC              2:38.27    2:36.69  
                  36.15     1:15.91 (39.76)     1:56.23 (40.32)     2:36.69 (40.46)
 41 Mackenzie Adams           14 YOTA                 2:38.77    2:36.90  
                  34.98     1:14.57 (39.59)     1:55.37 (40.80)     2:36.90 (41.53)
 42 Abigail Hook              14 Tac Titans           2:33.63    2:36.91  
                  34.36     1:14.42 (40.06)     1:56.24 (41.82)     2:36.91 (40.67)
 43 Grayson Waters            13 Tac Titans           2:37.52    2:37.15  
                  34.59     1:14.67 (40.08)     1:56.66 (41.99)     2:37.15 (40.49)
 44 Anna Gray                 14 SwimMAC              2:37.73    2:37.52  
                  36.16     1:16.52 (40.36)     1:57.53 (41.01)     2:37.52 (39.99)
 45 Morgan Reilly             14 Tac Titans           2:35.48    2:38.26  
                  35.50     1:15.04 (39.54)     1:56.45 (41.41)     2:38.26 (41.81)
 46 Neha Joseph               13 Tac Titans           2:36.80    2:38.47  
                  35.61     1:15.98 (40.37)     1:56.99 (41.01)     2:38.47 (41.48)
 47 Jordan Browning           13 SwimMAC              2:33.45    2:39.56  
                  35.83     1:15.84 (40.01)     1:57.75 (41.91)     2:39.56 (41.81)
 48 Samantha Overton          14 Raleigh Swimming     2:38.00    2:39.92  
                  35.98     1:16.87 (40.89)     1:58.38 (41.51)     2:39.92 (41.54)
 49 Katelyn Pompeo            14 SwimMAC              2:39.19    2:39.95  
                  35.01     1:15.21 (40.20)     1:57.70 (42.49)     2:39.95 (42.25)
 50 Brooke Walker             13 New Millennium A     2:39.20    2:40.11  
                  37.48     1:17.93 (40.45)     1:58.84 (40.91)     2:40.11 (41.27)
 51 Bridgette Ervin           14 Carolina Aquatic     2:35.57    2:40.42  
                  35.96     1:17.05 (41.09)     1:58.90 (41.85)     2:40.42 (41.52)
 52 Anna Newman               13 Marlins of Ralei     2:38.39    2:40.51  
                  35.42     1:15.45 (40.03)     1:57.25 (41.80)     2:40.51 (43.26)
 53 Katelyn Powell            14 Aquatic Team Of      2:38.81    2:40.58  
                  35.86     1:16.09 (40.23)     1:58.39 (42.30)     2:40.58 (42.19)
 54 Ashley Bienstock          13 Una Eac              2:36.54    2:42.61  
                  36.53     1:17.41 (40.88)     1:59.97 (42.56)     2:42.61 (42.64)
 55 Alexis Hernandez          14 YOTA                 3:01.18L   2:43.20  
                  37.01     1:18.46 (41.45)     2:00.39 (41.93)     2:43.20 (42.81)
 56 Katelin Speerschneider    13 YOTA                 2:35.43    2:44.61  
                  36.53     1:17.92 (41.39)     2:01.27 (43.35)     2:44.61 (43.34)
 57 Elan Booker               14 SwimMAC              2:38.71    2:46.22  
                  36.62     1:18.31 (41.69)     2:01.56 (43.25)     2:46.22 (44.66)
 -- Molly Pennisi             14 Tac Titans           2:35.73         DQ  
 -- Kylie Yoder               14 SwimMAC              2:38.71         DQ  
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     2:09.67    2:07.17   20  
                  28.45     1:00.83 (32.38)     1:34.13 (33.30)     2:07.17 (33.04)
  2 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes     2:14.16    2:08.28   17  
                  28.96     1:01.69 (32.73)     1:34.15 (32.46)     2:08.28 (34.13)
  3 Timothy Connery           14 SwimMAC              2:13.18    2:08.48   16  
                  28.79     1:01.25 (32.46)     1:35.04 (33.79)     2:08.48 (33.44)
  4 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     2:11.32    2:11.34   15  
                  29.50     1:02.37 (32.87)     1:36.63 (34.26)     2:11.34 (34.71)
  5 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      2:14.88    2:11.67   14  
                  29.55     1:02.59 (33.04)     1:36.76 (34.17)     2:11.67 (34.91)
  6 Samuel Hoover             13 North Carolina A     2:12.30    2:12.93   13  
                  29.89     1:03.10 (33.21)     1:37.78 (34.68)     2:12.93 (35.15)
  7 Davin Tjandra             14 Tac Titans           2:16.27    2:13.65   12  
                  30.01     1:03.53 (33.52)     1:38.17 (34.64)     2:13.65 (35.48)
  8 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             2:13.81    2:15.75   11  
                  30.74     1:04.78 (34.04)     1:39.55 (34.77)     2:15.75 (36.20)
B - Final
  9 Matthew Kroll             13 SwimMAC              2:18.40    2:11.49    9  
                  29.61     1:03.15 (33.54)     1:37.90 (34.75)     2:11.49 (33.59)
 10 Stephen Kim               13 SwimMAC              2:18.04    2:14.39    7  
                  29.95     1:03.82 (33.87)     1:38.99 (35.17)     2:14.39 (35.40)
 11 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:17.35    2:15.45    6  
                  30.50     1:04.76 (34.26)     1:40.65 (35.89)     2:15.45 (34.80)
 12 Perry Becker              14 YOTA                 2:16.69    2:15.51    5  
                  29.29     1:03.78 (34.49)     1:40.11 (36.33)     2:15.51 (35.40)
 13 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family     2:16.75    2:15.61    3.5
                  30.85     1:05.09 (34.24)     1:40.34 (35.25)     2:15.61 (35.27)
 13 Zachary Cairns            14 North Carolina A     2:16.75    2:15.61    3.5
                  30.88     1:05.67 (34.79)     1:40.63 (34.96)     2:15.61 (34.98)
 15 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     2:17.37    2:16.52    2  
                  31.04     1:05.70 (34.66)     1:41.21 (35.51)     2:16.52 (35.31)
 16 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:17.89    2:18.45    1  
                  31.35     1:06.29 (34.94)     1:42.54 (36.25)     2:18.45 (35.91)
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     2:11.09    2:09.67  
                  29.41     1:02.94 (33.53)     1:36.22 (33.28)     2:09.67 (33.45)
  2 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     2:14.52    2:11.32  
                  30.04     1:03.30 (33.26)     1:37.17 (33.87)     2:11.32 (34.15)
  3 Samuel Hoover             13 North Carolina A     2:20.79    2:12.30  
                  30.35     1:04.03 (33.68)     1:38.60 (34.57)     2:12.30 (33.70)
  4 Timothy Connery           14 SwimMAC              2:13.49    2:13.18  
                  30.29     1:04.34 (34.05)     1:39.07 (34.73)     2:13.18 (34.11)
  5 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             2:16.98    2:13.81  
                  31.05     1:04.92 (33.87)     1:39.44 (34.52)     2:13.81 (34.37)
  6 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes     2:11.96    2:14.16  
                  30.22     1:03.83 (33.61)     1:38.45 (34.62)     2:14.16 (35.71)
  7 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      2:18.37    2:14.88  
                  30.58     1:04.54 (33.96)     1:39.55 (35.01)     2:14.88 (35.33)
  8 Davin Tjandra             14 Tac Titans           2:15.66    2:16.27  
                  30.80     1:04.74 (33.94)     1:40.05 (35.31)     2:16.27 (36.22)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Perry Becker              14 YOTA                 2:20.52    2:16.69  
                  29.82     1:04.71 (34.89)     1:40.30 (35.59)     2:16.69 (36.39)
 10 Zachary Cairns            14 North Carolina A     2:15.40    2:16.75  
                  31.52     1:06.47 (34.95)     1:41.78 (35.31)     2:16.75 (34.97)
 10 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family     2:33.19    2:16.75  
                  31.02     1:05.79 (34.77)     1:41.44 (35.65)     2:16.75 (35.31)
 12 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:21.23    2:17.35  
                  30.67     1:05.63 (34.96)     1:41.85 (36.22)     2:17.35 (35.50)
 13 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     2:23.04    2:17.37  
                  31.55     1:06.33 (34.78)     1:41.89 (35.56)     2:17.37 (35.48)
 14 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:25.77    2:17.89  
                  31.68     1:06.99 (35.31)     1:42.41 (35.42)     2:17.89 (35.48)
 15 Stephen Kim               13 SwimMAC              2:16.68    2:18.04  
                  30.93     1:05.80 (34.87)     1:41.91 (36.11)     2:18.04 (36.13)
 16 Matthew Kroll             13 SwimMAC              2:16.06    2:18.40  
                  30.76     1:05.84 (35.08)     1:42.03 (36.19)     2:18.40 (36.37)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming     2:18.94    2:18.51  
                  30.51     1:06.01 (35.50)     1:42.22 (36.21)     2:18.51 (36.29)
 18 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming     2:25.23    2:19.69  
                  31.27     1:06.61 (35.34)     1:43.26 (36.65)     2:19.69 (36.43)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jackson Pollard           14 Tac Titans           2:21.33    2:19.98  
                  32.13     1:07.91 (35.78)     1:44.22 (36.31)     2:19.98 (35.76)
 20 Cameron Abaqueta          13 SwimMAC              2:23.42    2:20.12  
                  31.45     1:07.45 (36.00)     1:43.99 (36.54)     2:20.12 (36.13)
 21 Brian Thompson            14 Tac Titans           2:24.85    2:20.44  
                  31.77     1:07.13 (35.36)     1:43.64 (36.51)     2:20.44 (36.80)
 22 Gavin Johnson             13 SwimMAC              2:26.99    2:20.54  
                  31.45     1:06.54 (35.09)     1:43.42 (36.88)     2:20.54 (37.12)
 23 Benjamin Hager            14 SwimMAC              2:20.19    2:20.64  
                  31.85     1:06.99 (35.14)     1:43.88 (36.89)     2:20.64 (36.76)
 24 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of      2:19.45    2:20.94  
                  31.61     1:07.60 (35.99)     1:44.08 (36.48)     2:20.94 (36.86)
 25 Steven Insixiengmay       13 YMCA of Northwes     2:25.30    2:21.19  
                  32.66     1:08.81 (36.15)     1:45.63 (36.82)     2:21.19 (35.56)
 26 Michael Cotter            13 Tac Titans           2:23.60    2:21.26  
                  31.64     1:07.53 (35.89)     1:44.33 (36.80)     2:21.26 (36.93)
 27 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq     2:27.57    2:21.75  
                  31.20     1:07.50 (36.30)     1:45.25 (37.75)     2:21.75 (36.50)
 28 Lucas Grigat              14 SwimMAC              2:32.47    2:21.76  
                  31.28     1:06.94 (35.66)     1:44.01 (37.07)     2:21.76 (37.75)
 29 Mark Butner               13 Waves Of Wilming     2:28.21    2:21.78  
                  31.41     1:08.45 (37.04)     1:46.39 (37.94)     2:21.78 (35.39)
 30 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te     2:21.58    2:21.95  
                  31.65     1:07.47 (35.82)     1:44.66 (37.19)     2:21.95 (37.29)
 31 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes     2:26.70    2:22.20  
                  31.81     1:07.20 (35.39)     1:44.75 (37.55)     2:22.20 (37.45)
 32 Michael Partrick          14 Marlins of Ralei     2:32.11    2:22.40  
                  31.56     1:08.03 (36.47)     1:45.36 (37.33)     2:22.40 (37.04)
 33 Matthew Burrows           14 Sailfish Aquatic     2:32.69    2:22.74  
                  32.19     1:09.12 (36.93)     1:46.53 (37.41)     2:22.74 (36.21)
 34 Patrick McKenna           14 YMCA of Northwes     2:32.84    2:22.80  
                  32.61     1:08.86 (36.25)     1:46.15 (37.29)     2:22.80 (36.65)
 35 George Bujoreanu          14 SwimMAC              2:30.53    2:23.25  
                  31.10     1:07.04 (35.94)     1:44.65 (37.61)     2:23.25 (38.60)
 36 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              2:23.24    2:23.28  
                  32.83     1:08.93 (36.10)     1:46.49 (37.56)     2:23.28 (36.79)
 37 Baylor Nelson             13 SwimMAC              2:27.43    2:23.42  
                  33.31     1:10.15 (36.84)     1:47.01 (36.86)     2:23.42 (36.41)
 38 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei     2:29.10    2:24.33  
                  31.53     1:07.83 (36.30)     1:45.65 (37.82)     2:24.33 (38.68)
 39 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming     2:31.19    2:24.75  
                  32.59     1:10.04 (37.45)     1:47.52 (37.48)     2:24.75 (37.23)
 40 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     2:22.10    2:24.81  
                  32.04     1:09.40 (37.36)     1:47.21 (37.81)     2:24.81 (37.60)
 41 Zachary Thorson           14 YOTA                 2:24.53    2:24.87  
                  31.66     1:08.55 (36.89)     1:46.33 (37.78)     2:24.87 (38.54)
 42 Julian Maycock            14 Swim Gsa             2:27.85    2:25.20  
                  32.21     1:09.24 (37.03)     1:46.89 (37.65)     2:25.20 (38.31)
 43 Camden McGovern           13 YOTA                 2:24.02    2:25.36  
                  32.93     1:09.67 (36.74)     1:47.79 (38.12)     2:25.36 (37.57)
 44 Rocket Primm              14 Team Charlotte S     2:26.93    2:25.58  
                  32.59     1:09.01 (36.42)     1:47.50 (38.49)     2:25.58 (38.08)
 45 Nathan Adams              13 SwimMAC              2:29.92    2:25.84  
                  33.68     1:10.96 (37.28)     1:48.51 (37.55)     2:25.84 (37.33)
 46 Brennan Johnson           14 Marlins of Ralei     2:29.98    2:26.02  
                  33.08     1:10.73 (37.65)     1:48.38 (37.65)     2:26.02 (37.64)
 47 Cameron Thomas            14 Tac Titans           2:21.28    2:26.47  
                  33.87     1:11.12 (37.25)     1:48.56 (37.44)     2:26.47 (37.91)
 48 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami     2:31.75    2:26.71  
                  33.94     1:10.98 (37.04)     1:48.79 (37.81)     2:26.71 (37.92)
 49 William Soleo             14 YOTA                 2:29.03    2:27.00  
                  33.62     1:10.59 (36.97)     1:48.67 (38.08)     2:27.00 (38.33)
 50 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei     2:29.14    2:27.73  
                  33.22     1:11.16 (37.94)     1:49.94 (38.78)     2:27.73 (37.79)
 51 Benjamin Lefevre          14 YMCA of Northwes     2:30.47    2:27.75  
                  32.75     1:10.32 (37.57)     1:48.45 (38.13)     2:27.75 (39.30)
 52 David Greeley             13 North Carolina A     2:33.38    2:28.02  
                  33.99     1:11.49 (37.50)     1:49.50 (38.01)     2:28.02 (38.52)
 53 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC              2:24.83    2:28.46  
                  33.12     1:10.64 (37.52)     1:49.05 (38.41)     2:28.46 (39.41)
 54 Lukas Sobocinski          14 Raleigh Swimming     2:27.28    2:28.67  
                  32.79     1:10.51 (37.72)     1:49.54 (39.03)     2:28.67 (39.13)
 55 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic     2:30.81    2:28.86  
                  33.23     1:10.90 (37.67)     1:49.99 (39.09)     2:28.86 (38.87)
 56 John Crew                 14 SwimMAC              2:33.32    2:28.97  
                  33.45     1:10.85 (37.40)     1:49.63 (38.78)     2:28.97 (39.34)
 57 Ryan Vonweihe             13 Marlins of Ralei     2:30.28    2:29.07  
                  33.66     1:11.46 (37.80)     1:49.99 (38.53)     2:29.07 (39.08)
 58 Eli Agosto                14 SwimMAC              2:30.71    2:29.11  
                  33.29     1:11.04 (37.75)     1:50.11 (39.07)     2:29.11 (39.00)
 59 Eduardo Da Mata           13 SwimMAC              2:27.49    2:29.30  
                  33.41     1:11.46 (38.05)     1:50.50 (39.04)     2:29.30 (38.80)
 60 Thomas Coppedge           13 YOTA                 2:26.79    2:29.37  
                  35.30     1:13.03 (37.73)     1:50.99 (37.96)     2:29.37 (38.38)
 61 Flinn Hering              13 Swim Gsa             2:23.41    2:29.52  
                  33.56     1:11.36 (37.80)     1:50.34 (38.98)     2:29.52 (39.18)
 62 Zachary Brown             13 SwimMAC              2:33.12    2:29.56  
                  33.49     1:11.00 (37.51)     1:49.91 (38.91)     2:29.56 (39.65)
 63 Benjamin McDonald         14 Greensboro Commu     2:31.94    2:29.93  
                  32.70     1:10.17 (37.47)     1:50.07 (39.90)     2:29.93 (39.86)
 64 Joshua Paroly             13 Tac Titans           2:31.94    2:30.23  
                  32.74     1:10.81 (38.07)     1:50.32 (39.51)     2:30.23 (39.91)
 65 Elijah Horman             13 Raleigh Swimming     2:29.45    2:30.47  
                  32.84     1:10.96 (38.12)     1:50.26 (39.30)     2:30.47 (40.21)
 66 Connor Smith              13 Asheville Swim C     2:32.65    2:30.66  
                  34.15     1:12.97 (38.82)     1:52.50 (39.53)     2:30.66 (38.16)
 67 Nathan Thornburg          14 Nomad Aquatics       2:33.30    2:31.38  
                  34.26     1:12.56 (38.30)     1:52.17 (39.61)     2:31.38 (39.21)
 68 Alexander Lim             13 North Carolina A     2:32.29    2:31.41  
                  33.65     1:11.93 (38.28)     1:51.89 (39.96)     2:31.41 (39.52)
 69 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of      2:28.34    2:31.74  
                  33.47     1:11.81 (38.34)     1:51.75 (39.94)     2:31.74 (39.99)
 70 Lucas Harmon              14 Gaston Gators        2:29.87    2:31.92  
                  33.45     1:11.68 (38.23)     1:51.39 (39.71)     2:31.92 (40.53)
 71 Micah Larrie              13 YOTA                 2:53.41L   2:31.99  
                  33.81     1:12.75 (38.94)     1:52.93 (40.18)     2:31.99 (39.06)
 72 Nicholas Anderson         13 YOTA                 2:29.03    2:32.37  
                  33.51     1:10.66 (37.15)     1:50.16 (39.50)     2:32.37 (42.21)
 73 John Washburn             14 Raleigh Swimming     2:28.01    2:32.51  
                  33.78     1:11.78 (38.00)     1:51.97 (40.19)     2:32.51 (40.54)
 74 Neal Stratton             14 SwimMAC              2:31.94    2:33.19  
                  34.43     1:12.92 (38.49)     1:52.92 (40.00)     2:33.19 (40.27)
 75 Carson Michael            13 Aquatic Team Of      2:32.31    2:33.36  
                  33.80     1:12.77 (38.97)     1:52.76 (39.99)     2:33.36 (40.60)
 76 Jacob Bell                14 East Carolina Aq     2:32.42    2:33.54  
                  35.15     1:14.17 (39.02)     1:53.95 (39.78)     2:33.54 (39.59)
 77 Alexander Griffey         14 SwimMAC              2:27.34    2:33.83  
                  35.62     1:14.40 (38.78)     1:53.94 (39.54)     2:33.83 (39.89)
 78 Kyle Maier                14 YOTA                 2:28.24    2:35.22  
                  32.84     1:11.84 (39.00)     1:53.15 (41.31)     2:35.22 (42.07)
 79 Benjamin Vincent          14 Nomad Aquatics       2:33.71    2:37.40  
                  34.49     1:14.58 (40.09)     1:56.36 (41.78)     2:37.40 (41.04)
 -- Michael Brashear          13 Aquatic Team Of      2:33.43         DQ  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        56.48      56.01   20  
                  27.36       56.01 (28.65)                                        
  2 Charlotte Hook            13 Tac Titans             58.13      56.61   17  
                  27.84       56.61 (28.77)                                        
  3 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       57.06      57.51   16  
                  28.06       57.51 (29.45)                                        
  4 Brooke Zettel             13 Tac Titans             58.03      57.56   15  
                  28.41       57.56 (29.15)                                        
  5 Claire Russell            14 SwimMAC                57.21      57.78   14  
                  27.71       57.78 (30.07)                                        
  6 Morgan Jones              14 Swim Gsa               58.86      58.57   13  
                  28.48       58.57 (30.09)                                        
  7 Susan Mumford             14 SwimMAC                58.81      58.85   12  
                  28.45       58.85 (30.40)                                        
  8 Ava Yandle                13 SwimMAC                59.40      59.62   11  
                  28.36       59.62 (31.26)                                        
B - Final
  9 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       59.65      57.93    9  
                  28.41       57.93 (29.52)                                        
 10 Amaya Hanley              14 SwimMAC              1:00.45      57.98    7  
                  28.18       57.98 (29.80)                                        
 11 Hailey Hicks              13 YOTA                   59.50      58.85    6  
                  28.57       58.85 (30.28)                                        
 12 Nisma Said                14 Tac Titans             59.47      59.02    5  
                  28.95       59.02 (30.07)                                        
 13 Katherine Carson          14 YOTA                   59.87      59.38    4  
                  28.51       59.38 (30.87)                                        
 14 Bethany Tart              13 East Carolina Aq     1:00.29    1:00.53    3  
                  29.38     1:00.53 (31.15)                                        
 15 Aynslee Grasso            14 New Wave Swim Te     1:00.55    1:00.68    2  
                  29.37     1:00.68 (31.31)                                        
 16 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              1:00.48    1:01.00    1  
                  29.96     1:01.00 (31.04)                                        
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        58.16      56.48  
                  27.83       56.48 (28.65)                                        
  2 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       57.08      57.06  
                  27.93       57.06 (29.13)                                        
  3 Claire Russell            14 SwimMAC                57.47      57.21  
                  27.83       57.21 (29.38)                                        
  4 Brooke Zettel             13 Tac Titans             57.51      58.03  
                  28.75       58.03 (29.28)                                        
  5 Charlotte Hook            13 Tac Titans             57.54      58.13  
                  28.52       58.13 (29.61)                                        
  6 Susan Mumford             14 SwimMAC                58.42      58.81  
                  28.55       58.81 (30.26)                                        
  7 Morgan Jones              14 Swim Gsa               58.09      58.86  
                  28.68       58.86 (30.18)                                        
  8 Ava Yandle                13 SwimMAC                58.58      59.40  
                  28.78       59.40 (30.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nisma Said                14 Tac Titans           1:01.03      59.47  
                  29.39       59.47 (30.08)                                        
 10 Hailey Hicks              13 YOTA                 1:00.89      59.50  
                  29.48       59.50 (30.02)                                        
 11 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       59.85      59.65  
                  28.75       59.65 (30.90)                                        
 12 Katherine Carson          14 YOTA                 1:00.73      59.87  
                  28.50       59.87 (31.37)                                        
 13 Bethany Tart              13 East Carolina Aq     1:02.01    1:00.29  
                  29.59     1:00.29 (30.70)                                        
 14 Amaya Hanley              14 SwimMAC              1:02.54    1:00.45  
                  29.70     1:00.45 (30.75)                                        
 15 Isabella Gaskey           14 SwimMAC              1:01.27    1:00.48  
                  30.10     1:00.48 (30.38)                                        
 16 Aynslee Grasso            14 New Wave Swim Te     1:00.92    1:00.55  
                  29.44     1:00.55 (31.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     1:00.11    1:00.63  
                  29.60     1:00.63 (31.03)                                        
 18 Mia Rose                  14 North Carolina A     1:03.20    1:00.67  
                  29.18     1:00.67 (31.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Maura Schoppa             13 Swim Gsa             1:01.73    1:00.70  
                  29.22     1:00.70 (31.48)                                        
 20 Aden Starnes              14 YMCA of Northwes       58.53    1:00.79  
                  29.42     1:00.79 (31.37)                                        
 21 Jacquelyn Pham            13 Tac Titans           1:00.61    1:00.91  
                  29.84     1:00.91 (31.07)                                        
 22 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              1:01.33    1:01.12  
                  29.96     1:01.12 (31.16)                                        
 23 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           1:00.34    1:01.19  
                  29.96     1:01.19 (31.23)                                        
 24 Emily Ally                14 Greensboro Commu     1:01.44    1:01.20  
                  29.69     1:01.20 (31.51)                                        
 25 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       59.22    1:01.51  
                  29.73     1:01.51 (31.78)                                        
 26 Madison Hoover            14 Waves Of Wilming     1:02.17    1:01.59  
                  30.05     1:01.59 (31.54)                                        
 27 Laura Davis               14 SwimMAC              1:00.69    1:01.60  
                  30.10     1:01.60 (31.50)                                        
 28 Megan Carson              14 YOTA                 1:02.33    1:01.63  
                  30.34     1:01.63 (31.29)                                        
 29 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes     1:01.12    1:01.79  
                  30.56     1:01.79 (31.23)                                        
 30 Kaitlyn Kreth             14 Team Charlotte S     1:03.74    1:01.91  
                  30.45     1:01.91 (31.46)                                        
 31 Mackenzie Rider           13 YMCA of Northwes     1:02.69    1:01.96  
                  30.07     1:01.96 (31.89)                                        
 32 Ambika Gaur               14 North Carolina A     1:03.33    1:01.98  
                  30.66     1:01.98 (31.32)                                        
 33 Kate Dudley               14 Mecklenburg Swim     1:16.12L   1:01.99  
                  30.45     1:01.99 (31.54)                                        
 34 Katherine Ku              14 Team Charlotte S     1:02.83    1:02.30  
                  29.76     1:02.30 (32.54)                                        
 35 Nora Bergstrom            14 YOTA                 1:03.63    1:02.31  
                  30.48     1:02.31 (31.83)                                        
 36 Jolene Zhang              13 Tac Titans             59.71    1:02.32  
                  30.47     1:02.32 (31.85)                                        
 37 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes     1:02.61    1:02.33  
                  30.52     1:02.33 (31.81)                                        
 38 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     1:03.42    1:02.37  
                  30.31     1:02.37 (32.06)                                        
 39 Isabelle Middlesworth     13 Aquatic Team Of      1:04.28    1:02.45  
                  30.88     1:02.45 (31.57)                                        
 39 Caroline Williford        14 Marlins of Ralei     1:02.99    1:02.45  
                  30.59     1:02.45 (31.86)                                        
 41 Madeline Smith            13 East Carolina Aq     1:03.53    1:02.51  
                  30.99     1:02.51 (31.52)                                        
 42 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     1:02.89    1:02.60  
                  30.47     1:02.60 (32.13)                                        
 43 Amelia Myhrvold           13 YOTA                 1:03.86    1:02.69  
                  30.49     1:02.69 (32.20)                                        
 44 Mary Catherine Hoover     13 Greensboro Commu     1:16.02L   1:02.74  
                  30.33     1:02.74 (32.41)                                        
 45 Kylie Mayhall             14 Una Eac              1:13.84L   1:02.77  
                  30.18     1:02.77 (32.59)                                        
 45 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC              1:01.62    1:02.77  
                  30.41     1:02.77 (32.36)                                        
 47 Grace Brashear            14 Aquatic Team Of      1:04.63    1:02.80  
                  31.43     1:02.80 (31.37)                                        
 48 Kylie Yoder               14 SwimMAC              1:04.58    1:02.92  
                  30.96     1:02.92 (31.96)                                        
 49 Lillian Mitchell          14 Catawba Valley A     1:04.24    1:03.00  
                  31.10     1:03.00 (31.90)                                        
 50 Olivia Honaker            14 Raleigh Swimming     1:03.04    1:03.01  
                  30.80     1:03.01 (32.21)                                        
 51 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     1:03.96    1:03.03  
                  30.63     1:03.03 (32.40)                                        
 51 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei     1:03.55    1:03.03  
                  31.23     1:03.03 (31.80)                                        
 53 Melody Wen                14 Raleigh Swimming     1:02.59    1:03.09  
                  30.94     1:03.09 (32.15)                                        
 54 Aelwyn Eward              13 North Carolina A     1:03.62    1:03.18  
                  30.80     1:03.18 (32.38)                                        
 55 Amelia Steffens           14 SwimMAC              1:02.22    1:03.21  
                  31.06     1:03.21 (32.15)                                        
 56 Kelsey Tolchin            14 SwimMAC              1:03.01    1:03.28  
                  30.73     1:03.28 (32.55)                                        
 57 Olivia Pluska             13 Marlins of Ralei     1:03.17    1:03.29  
                  30.91     1:03.29 (32.38)                                        
 58 Rachel Daly               14 SwimMAC              1:04.73    1:03.37  
                  30.86     1:03.37 (32.51)                                        
 59 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     1:01.96    1:03.41  
                  31.31     1:03.41 (32.10)                                        
 60 Suzanne Earnshaw          14 YOTA                 1:03.18    1:03.44  
                  31.02     1:03.44 (32.42)                                        
 61 Karsen Pena               13 Una Tac              1:03.11    1:03.45  
                  30.56     1:03.45 (32.89)                                        
 62 Kayana Taylor             13 Hickory Foundati     1:04.65    1:03.46  
                  31.17     1:03.46 (32.29)                                        
 63 Sarah Barton              14 SwimMAC              1:04.16    1:03.48  
                  30.91     1:03.48 (32.57)                                        
 64 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             1:03.32    1:03.55  
                  30.73     1:03.55 (32.82)                                        
 65 Emma Hardy                14 Una Eac              1:03.90    1:03.71  
                  30.07     1:03.71 (33.64)                                        
 66 Mary Hauser               14 Marlins of Ralei     1:02.83    1:04.00  
                  31.53     1:04.00 (32.47)                                        
 67 Katelyn Yount             13 SwimMAC              1:04.14    1:04.10  
                  30.90     1:04.10 (33.20)                                        
 68 Afton Patterson           14 Marlins of Ralei     1:03.78    1:04.13  
                  31.27     1:04.13 (32.86)                                        
 69 Madison McGuinness        14 YMCA of Northwes     1:03.83    1:04.19  
                  31.02     1:04.19 (33.17)                                        
 70 Elan Booker               14 SwimMAC              1:02.36    1:04.30  
                  30.80     1:04.30 (33.50)                                        
 71 Isabella Allara           14 Marlins of Ralei     1:15.83L   1:04.33  
                  30.97     1:04.33 (33.36)                                        
 72 Emily Deronja             13 Marlins of Ralei     1:04.16    1:04.35  
                  31.45     1:04.35 (32.90)                                        
 73 Morgan Kondratick         13 Raleigh Swimming     1:03.64    1:04.41  
                  31.29     1:04.41 (33.12)                                        
 74 Emily Brown               14 SwimMAC              1:03.89    1:04.50  
                  31.05     1:04.50 (33.45)                                        
 75 Kaylie Curran             14 Tac Titans           1:04.25    1:04.62  
                  31.53     1:04.62 (33.09)                                        
 76 Anna Wolf                 14 YMCA of Northwes     1:03.76    1:04.63  
                  31.52     1:04.63 (33.11)                                        
 77 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County      1:15.78L   1:04.69  
                  31.16     1:04.69 (33.53)                                        
 78 Amanda Losey              13 Sailfish Aquatic     1:03.63    1:04.75  
                  31.20     1:04.75 (33.55)                                        
 79 Anna Rubel                14 SwimMAC              1:00.49    1:04.76  
                  31.34     1:04.76 (33.42)                                        
 80 Kathryn Milberg           14 New Wave Swim Te     1:03.41    1:04.94  
                  32.00     1:04.94 (32.94)                                        
 81 Olivia Stark              13 Tac Titans           1:04.62    1:05.13  
                  31.90     1:05.13 (33.23)                                        
 82 Sydney Rogers             14 SwimMAC              1:04.34    1:05.28  
                  31.52     1:05.28 (33.76)                                        
 83 Janie Inscore             13 Marlins of Ralei     1:04.73    1:05.35  
                  31.66     1:05.35 (33.69)                                        
 84 Caney Emmons              13 Aquatic Team Of      1:04.23    1:05.37  
                  30.98     1:05.37 (34.39)                                        
 85 Carlyle Kennedy           14 New Wave Swim Te     1:04.44    1:05.44  
                  31.79     1:05.44 (33.65)                                        
 86 Elizabeth Gordon          14 Marlins of Ralei     1:04.11    1:05.60  
                  31.53     1:05.60 (34.07)                                        
 87 Delaney Arms              14 YOTA                 1:04.22    1:05.79  
                  32.46     1:05.79 (33.33)                                        
 87 Jordan Blankenship-Allen  14 YOTA                 1:03.76    1:05.79  
                  32.50     1:05.79 (33.29)                                        
 89 Morgan Reilly             14 Tac Titans           1:04.05    1:05.93  
                  31.88     1:05.93 (34.05)                                        
 90 Margaret Davis            13 YMCA of Northwes     1:15.93L   1:05.95  
                  32.54     1:05.95 (33.41)                                        
 91 Katelin Speerschneider    13 YOTA                 1:04.65    1:05.99  
                  31.78     1:05.99 (34.21)                                        
 91 Sadie Covington           13 Star Aquatics        1:02.73    1:05.99  
                  31.61     1:05.99 (34.38)                                        
 93 Ava Konopka               14 YOTA                 1:04.67    1:06.25  
                  31.91     1:06.25 (34.34)                                        
 94 Kyndall Beane             13 Swim Gsa             1:04.35    1:06.59  
                  31.97     1:06.59 (34.62)                                        
 95 Abigail Hook              14 Tac Titans           1:04.74    1:07.42  
                  32.84     1:07.42 (34.58)                                        
 -- Victoria Cunningham       14 Raleigh Swimming     1:03.90         DQ  
 -- Samantha Robinson         14 Xcell Aquatics       1:04.32        DFS  
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Colin Cotter              14 Tac Titans             52.75      51.66   20  
                  24.97       51.66 (26.69)                                        
  2 William Barker            13 East Carolina Aq       52.60      52.49   17  
                  25.30       52.49 (27.19)                                        
  3 Braeden Haughey           13 Tac Titans             53.78      53.24   16  
                  26.30       53.24 (26.94)                                        
  4 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming       54.41      53.71   15  
                  26.30       53.71 (27.41)                                        
  5 Conall Monahan            14 SwimMAC                54.36      53.89   14  
                  26.19       53.89 (27.70)                                        
  6 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes       54.89      55.37   13  
                  26.84       55.37 (28.53)                                        
  7 Michael Moore             14 Tac Titans             54.94      55.38   12  
                  27.14       55.38 (28.24)                                        
  8 Timothy Connery           14 SwimMAC                54.22      57.00   11  
                  26.65       57.00 (30.35)                                        
B - Final
  9 Jack Benton               14 YOTA                   55.17      54.41    9  
                  26.31       54.41 (28.10)                                        
 10 Christopher Ghim          14 Tac Titans             55.34      54.92    7  
                  26.96       54.92 (27.96)                                        
 11 Wesley Barnett            14 SwimMAC                54.98      55.09    6  
                  26.87       55.09 (28.22)                                        
 12 Jake Thakur               14 SwimMAC                54.96      55.11    5  
                  26.90       55.11 (28.21)                                        
 13 Andrew Lucky              14 Sailfish Aquatic       55.26      55.35    4  
                  26.93       55.35 (28.42)                                        
 14 Austin Nario              14 YMCA of Northwes       55.06      55.53    3  
                  27.07       55.53 (28.46)                                        
 15 Maximillian Poteat        14 North Carolina A       55.62      55.65    2  
                  26.97       55.65 (28.68)                                        
 16 Dylan Georges             14 North Carolina A       55.43      57.42    1  
                  28.10       57.42 (29.32)                                        
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 William Barker            13 East Carolina Aq       54.10      52.60  
                  25.70       52.60 (26.90)                                        
  2 Colin Cotter              14 Tac Titans             52.34      52.75  
                  25.99       52.75 (26.76)                                        
  3 Braeden Haughey           13 Tac Titans             55.24      53.78  
                  26.56       53.78 (27.22)                                        
  4 Timothy Connery           14 SwimMAC                55.32      54.22  
                  26.78       54.22 (27.44)                                        
  5 Conall Monahan            14 SwimMAC                54.41      54.36  
                  26.61       54.36 (27.75)                                        
  6 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming       55.08      54.41  
                  26.73       54.41 (27.68)                                        
  7 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes       56.06      54.89  
                  26.90       54.89 (27.99)                                        
  8 Michael Moore             14 Tac Titans             54.69      54.94  
                  26.98       54.94 (27.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jake Thakur               14 SwimMAC                53.73      54.96  
                  26.71       54.96 (28.25)                                        
 10 Wesley Barnett            14 SwimMAC                53.65      54.98  
                  26.84       54.98 (28.14)                                        
 11 Austin Nario              14 YMCA of Northwes       56.01      55.06  
                  26.95       55.06 (28.11)                                        
 12 Jack Benton               14 YOTA                   55.19      55.17  
                  26.66       55.17 (28.51)                                        
 13 Andrew Lucky              14 Sailfish Aquatic       55.73      55.26  
                  27.12       55.26 (28.14)                                        
 14 Christopher Ghim          14 Tac Titans             56.25      55.34  
                  27.22       55.34 (28.12)                                        
 15 Dylan Georges             14 North Carolina A       57.12      55.43  
                  27.52       55.43 (27.91)                                        
 16 Maximillian Poteat        14 North Carolina A       57.36      55.62  
                  27.22       55.62 (28.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baylor Nelson             13 SwimMAC                57.08      55.65  
                  27.10       55.65 (28.55)                                        
 18 Robert Tars               13 Greensboro Commu       56.50      55.70  
                  27.49       55.70 (28.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mitchell Stroud           14 Goldsboro Family       55.94      56.11  
                  27.00       56.11 (29.11)                                        
 20 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic       57.18      56.26  
                  27.57       56.26 (28.69)                                        
 21 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic       56.96      56.29  
                  27.06       56.29 (29.23)                                        
 22 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq       56.50      56.47  
                  27.57       56.47 (28.90)                                        
 23 Nolan Dempsey             14 Sandhills Sand S       57.84      56.61  
 24 Andrew Mu                 14 North Carolina A       58.41      56.63  
                  27.68       56.63 (28.95)                                        
 25 Patrick Furbay            13 Cape Fear Aquati       59.09      56.75  
                  27.98       56.75 (28.77)                                        
 26 Nick Smith                14 Tac Titans             56.96      56.83  
                  27.63       56.83 (29.20)                                        
 27 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        57.64      57.03  
                  28.08       57.03 (28.95)                                        
 28 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te       55.00      57.14  
                  28.10       57.14 (29.04)                                        
 29 Miles Eason               14 Tac Titans             59.26      57.19  
                  28.30       57.19 (28.89)                                        
 30 Logan Zucker              13 SwimMAC              1:00.08      57.36  
                  27.83       57.36 (29.53)                                        
 31 Samuel Faber              14 YOTA                   57.12      57.41  
                  27.92       57.41 (29.49)                                        
 32 Jacland Reville           13 Sandhills Sand S       58.72      57.42  
                  28.23       57.42 (29.19)                                        
 33 William Cooper            14 SwimMAC                59.47      57.45  
                  27.93       57.45 (29.52)                                        
 34 Cameron Abaqueta          13 SwimMAC                57.96      57.57  
                  27.80       57.57 (29.77)                                        
 35 Matthew Congiusta         13 YOTA                   58.88      57.88  
                  28.35       57.88 (29.53)                                        
 36 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of        58.57      58.04  
                  28.28       58.04 (29.76)                                        
 37 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic       55.21      58.12  
                  28.06       58.12 (30.06)                                        
 38 Brayden Brewer            13 SwimMAC                57.77      58.15  
                  28.16       58.15 (29.99)                                        
 39 Brody Carroll             14 Catawba Valley A       58.63      58.26  
                  28.21       58.26 (30.05)                                        
 40 Nathan Adams              13 SwimMAC                57.28      58.37  
                  28.75       58.37 (29.62)                                        
 41 Felipe Ramirez            14 Team Charlotte S       56.77      58.57  
                  28.31       58.57 (30.26)                                        
 42 Samuel Hoover             13 North Carolina A       59.92      58.60  
                  28.64       58.60 (29.96)                                        
 43 Charlie Stowers           13 Swim Gsa               57.52      58.68  
                  28.87       58.68 (29.81)                                        
 44 Austen Davis              14 Granite Falls Sw     1:01.01      58.76  
                  28.41       58.76 (30.35)                                        
 45 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of        58.67      58.85  
                  28.07       58.85 (30.78)                                        
 45 Sanjeev Francis           13 Wilson Barracuda     1:01.33      58.85  
                  28.78       58.85 (30.07)                                        
 47 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami     1:00.46      58.93  
                  28.77       58.93 (30.16)                                        
 48 Harrison Powe             14 SwimMAC                58.60      59.00  
                  29.12       59.00 (29.88)                                        
 49 Colby Loveless            14 East Carolina Aq       58.91      59.01  
                  28.63       59.01 (30.38)                                        
 50 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te       58.80      59.07  
                  28.72       59.07 (30.35)                                        
 51 Thomas Coppedge           13 YOTA                   58.82      59.08  
                  29.36       59.08 (29.72)                                        
 52 Benjamin Prucha           14 YOTA                 1:10.24L     59.17  
                  28.88       59.17 (30.29)                                        
 53 Spencer Freeman           13 SwimMAC              1:01.05      59.21  
                  28.83       59.21 (30.38)                                        
 54 James Wyatt               14 YMCA of Northwes       59.47      59.37  
                  29.36       59.37 (30.01)                                        
 55 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami     1:11.37L     59.53  
                  29.29       59.53 (30.24)                                        
 56 Collin Davis              13 YOTA                 1:01.34      59.55  
                  28.68       59.55 (30.87)                                        
 57 Thomas Teeters            14 Cape Fear Aquati     1:01.11      59.58  
                  29.28       59.58 (30.30)                                        
 58 Mitchell Payne            14 Tac Titans             59.50      59.61  
                  29.38       59.61 (30.23)                                        
 58 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming       59.79      59.61  
                  28.62       59.61 (30.99)                                        
 60 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei       56.56      59.96  
                  27.80       59.96 (32.16)                                        
 61 Joey Bridgham             13 Marlins of Ralei     1:00.15    1:00.10  
                  29.39     1:00.10 (30.71)                                        
 62 Avijit Das                14 SwimMAC                59.97    1:00.17  
                  29.36     1:00.17 (30.81)                                        
 63 Tucker Stillman           14 SwimMAC              1:11.57L   1:00.24  
                  29.85     1:00.24 (30.39)                                        
 64 George Bujoreanu          14 SwimMAC              1:00.96    1:00.26  
                  29.45     1:00.26 (30.81)                                        
 65 Brooks Farabow            14 Swim Gsa               59.21    1:00.30  
                  29.69     1:00.30 (30.61)                                        
 66 Benjamin Hager            14 SwimMAC                59.82    1:00.36  
                  29.71     1:00.36 (30.65)                                        
 67 Patrick McKenna           14 YMCA of Northwes     1:00.95    1:00.56  
                  29.61     1:00.56 (30.95)                                        
 68 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming       59.24    1:00.66  
                  29.79     1:00.66 (30.87)                                        
 69 John Crew                 14 SwimMAC              1:01.38    1:00.75  
                  30.17     1:00.75 (30.58)                                        
 70 Michael Brashear          13 Aquatic Team Of      1:00.90    1:00.76  
                  29.46     1:00.76 (31.30)                                        
 71 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes     1:01.19    1:00.85  
 72 Nelson Dominguez          14 Xcell Aquatics       1:00.57    1:00.87  
                  29.57     1:00.87 (31.30)                                        
 73 David Greeley             13 North Carolina A     1:10.76L   1:01.06  
                  30.05     1:01.06 (31.01)                                        
 74 Srinath Vasudevan         14 Tac Titans           1:01.06    1:01.26  
                  29.41     1:01.26 (31.85)                                        
 75 Connor Greene             14 YMCA of Northwes     1:01.34    1:01.66  
                  29.71     1:01.66 (31.95)                                        
 76 Nicholas Broza            14 Raleigh Swimming     1:00.70    1:01.69  
                  30.53     1:01.69 (31.16)                                        
 77 Ethan Lawless             14 East Carolina Aq     1:00.01    1:01.86  
                  30.32     1:01.86 (31.54)                                        
 78 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming     1:00.89    1:03.83  
                  30.85     1:03.83 (32.98)                                        
 
Event 29  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     5:05.04    4:59.82   20  
                  26.41       55.61 (29.20)     1:26.07 (30.46)     1:57.02 (30.95)
        2:27.79 (30.77)     2:58.83 (31.04)     3:29.11 (30.28)     3:59.74 (30.63)
        4:29.97 (30.23)     4:59.82 (29.85)                                        
  2 Emily Knorr               13 Greensboro Commu     5:07.86    5:03.44   17  
                  26.89       56.44 (29.55)     1:26.95 (30.51)     1:57.71 (30.76)
        2:28.67 (30.96)     2:59.84 (31.17)     3:30.93 (31.09)     4:01.99 (31.06)
        4:33.02 (31.03)     5:03.44 (30.42)                                        
  3 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     5:07.98    5:07.37   16  
                  27.61       57.66 (30.05)     1:28.37 (30.71)     1:59.73 (31.36)
        2:30.98 (31.25)     3:02.35 (31.37)     3:33.67 (31.32)     4:05.00 (31.33)
        4:36.59 (31.59)     5:07.37 (30.78)                                        
  4 Megan Carson              14 YOTA                 5:13.34    5:09.14   15  
                  27.49       57.72 (30.23)     1:28.39 (30.67)     1:59.71 (31.32)
        2:31.12 (31.41)     3:02.68 (31.56)     3:34.51 (31.83)     4:06.84 (32.33)
        4:38.65 (31.81)     5:09.14 (30.49)                                        
  5 Sydney Morgan             14 North Carolina A     5:10.09    5:09.51   14  
                  28.10       58.51 (30.41)     1:29.59 (31.08)     2:01.36 (31.77)
        2:33.07 (31.71)     3:05.09 (32.02)     3:37.17 (32.08)     4:09.08 (31.91)
        4:40.13 (31.05)     5:09.51 (29.38)                                        
  6 Nora Bergstrom            14 YOTA                 5:10.13    5:10.44   13  
                  27.79       58.14 (30.35)     1:29.08 (30.94)     2:00.53 (31.45)
        2:32.10 (31.57)     3:03.75 (31.65)     3:35.55 (31.80)     4:07.36 (31.81)
        4:39.22 (31.86)     5:10.44 (31.22)                                        
  7 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei     5:12.83    5:10.52   12  
                  27.54       58.05 (30.51)     1:29.13 (31.08)     2:00.62 (31.49)
        2:32.34 (31.72)     3:04.05 (31.71)     3:35.95 (31.90)     4:08.41 (32.46)
        4:40.19 (31.78)     5:10.52 (30.33)                                        
  8 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     5:12.25    5:10.95   11  
                  27.36       57.34 (29.98)     1:28.51 (31.17)     2:00.24 (31.73)
        2:31.70 (31.46)     3:03.68 (31.98)     3:35.74 (32.06)     4:07.93 (32.19)
        4:40.04 (32.11)     5:10.95 (30.91)                                        
B - Final
  9 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te     5:15.06    5:08.39    9  
                  27.84       58.32 (30.48)     1:29.42 (31.10)     2:01.01 (31.59)
        2:32.31 (31.30)     3:04.22 (31.91)     3:36.17 (31.95)     4:08.13 (31.96)
        4:39.48 (31.35)     5:08.39 (28.91)                                        
 10 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati     5:14.62    5:08.56    7  
                  27.88       58.34 (30.46)     1:29.27 (30.93)     2:00.57 (31.30)
        2:32.15 (31.58)     3:04.10 (31.95)     3:35.84 (31.74)     4:07.58 (31.74)
        4:38.64 (31.06)     5:08.56 (29.92)                                        
 11 Sarah Jackson             13 Tac Titans           5:15.11    5:11.20    6  
                  27.41       57.25 (29.84)     1:28.19 (30.94)     2:00.04 (31.85)
        2:32.24 (32.20)     3:04.69 (32.45)     3:36.96 (32.27)     4:08.93 (31.97)
        4:40.55 (31.62)     5:11.20 (30.65)                                        
 12 Mia Rose                  14 North Carolina A     5:15.20    5:12.28    5  
                  28.13       58.77 (30.64)     1:29.87 (31.10)     2:01.84 (31.97)
        2:33.75 (31.91)     3:05.62 (31.87)     3:37.59 (31.97)     4:09.42 (31.83)
        4:41.21 (31.79)     5:12.28 (31.07)                                        
 13 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           5:15.64    5:13.14    4  
                  27.33       57.75 (30.42)     1:29.01 (31.26)     2:00.83 (31.82)
        2:33.13 (32.30)     3:05.43 (32.30)     3:37.68 (32.25)     4:10.09 (32.41)
        4:41.97 (31.88)     5:13.14 (31.17)                                        
 14 Peyton Wilson             13 Greensboro Commu     5:17.75    5:17.07    3  
                  28.42       59.44 (31.02)     1:31.23 (31.79)     2:03.37 (32.14)
        2:35.66 (32.29)     3:08.27 (32.61)     3:40.67 (32.40)     4:13.19 (32.52)
        4:45.52 (32.33)     5:17.07 (31.55)                                        
 15 Laura Davis               14 SwimMAC              5:15.92    5:17.85    2  
                  28.59       59.43 (30.84)     1:31.03 (31.60)     2:03.14 (32.11)
        2:35.60 (32.46)     3:08.21 (32.61)     3:40.83 (32.62)     4:13.50 (32.67)
        4:45.91 (32.41)     5:17.85 (31.94)                                        
 16 Ashley Hughes             13 New Wave Swim Te     5:18.35    5:25.22    1  
                  28.88     1:00.10 (31.22)     1:32.17 (32.07)     2:04.73 (32.56)
        2:37.92 (33.19)     3:11.39 (33.47)     3:44.97 (33.58)     4:18.80 (33.83)
        4:52.43 (33.63)     5:25.22 (32.79)                                        
 
Event 29  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     4:59.56    5:05.04  
                  28.30       58.96 (30.66)     1:30.24 (31.28)     2:01.67 (31.43)
        2:32.99 (31.32)     3:04.63 (31.64)     3:34.62 (29.99)     4:04.73 (30.11)
        4:35.18 (30.45)     5:05.04 (29.86)                                        
  2 Emily Knorr               13 Greensboro Commu     5:08.24    5:07.86  
                  28.07       58.77 (30.70)     1:30.05 (31.28)     2:01.17 (31.12)
        2:32.35 (31.18)     3:03.71 (31.36)     3:34.81 (31.10)     4:06.01 (31.20)
        4:37.23 (31.22)     5:07.86 (30.63)                                        
  3 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     5:05.99    5:07.98  
                  28.25       59.09 (30.84)     1:30.39 (31.30)     2:01.60 (31.21)
        2:32.65 (31.05)     3:03.64 (30.99)     3:35.02 (31.38)     4:06.11 (31.09)
        4:37.28 (31.17)     5:07.98 (30.70)                                        
  4 Sydney Morgan             14 North Carolina A     5:11.11    5:10.09  
                  28.61       59.81 (31.20)     1:31.23 (31.42)     2:02.79 (31.56)
        2:34.17 (31.38)     3:05.59 (31.42)     3:36.68 (31.09)     4:07.98 (31.30)
        4:39.47 (31.49)     5:10.09 (30.62)                                        
  5 Nora Bergstrom            14 YOTA                 5:10.86    5:10.13  
                  28.37       59.29 (30.92)     1:30.52 (31.23)     2:02.01 (31.49)
        2:33.63 (31.62)     3:05.29 (31.66)     3:37.10 (31.81)     4:08.61 (31.51)
        4:39.89 (31.28)     5:10.13 (30.24)                                        
  6 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     5:04.77    5:12.25  
                  27.39       57.76 (30.37)     1:28.95 (31.19)     2:00.50 (31.55)
        2:32.60 (32.10)     3:04.63 (32.03)     3:36.87 (32.24)     4:08.84 (31.97)
        4:40.91 (32.07)     5:12.25 (31.34)                                        
  7 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei     5:17.33    5:12.83  
                  28.45       59.46 (31.01)     1:31.09 (31.63)     2:02.98 (31.89)
        2:34.83 (31.85)     3:06.69 (31.86)     3:38.71 (32.02)     4:10.60 (31.89)
        4:42.12 (31.52)     5:12.83 (30.71)                                        
  8 Megan Carson              14 YOTA                 5:09.78    5:13.34  
                  28.22       58.63 (30.41)     1:29.77 (31.14)     2:01.49 (31.72)
        2:33.64 (32.15)     3:06.14 (32.50)     3:38.68 (32.54)     4:11.02 (32.34)
        4:43.01 (31.99)     5:13.34 (30.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati     5:23.52    5:14.62  
                  28.69       59.95 (31.26)     1:31.56 (31.61)     2:03.77 (32.21)
        2:36.00 (32.23)     3:08.03 (32.03)     3:40.50 (32.47)     4:13.09 (32.59)
        4:44.31 (31.22)     5:14.62 (30.31)                                        
 10 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te     5:14.73    5:15.06  
                  28.70       59.20 (30.50)     1:30.67 (31.47)     2:02.95 (32.28)
        2:34.78 (31.83)     3:07.49 (32.71)     3:40.00 (32.51)     4:12.53 (32.53)
        4:44.86 (32.33)     5:15.06 (30.20)                                        
 11 Sarah Jackson             13 Tac Titans           5:20.28    5:15.11  
                  28.47       59.69 (31.22)     1:31.54 (31.85)     2:03.17 (31.63)
        2:34.71 (31.54)     3:06.69 (31.98)     3:38.95 (32.26)     4:11.52 (32.57)
        4:43.80 (32.28)     5:15.11 (31.31)                                        
 12 Mia Rose                  14 North Carolina A     5:21.46    5:15.20  
                  29.01     1:00.35 (31.34)     1:31.86 (31.51)     2:03.85 (31.99)
        2:35.81 (31.96)     3:07.63 (31.82)     3:39.93 (32.30)     4:12.08 (32.15)
        4:44.25 (32.17)     5:15.20 (30.95)                                        
 13 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           5:17.79    5:15.64  
                  28.34       59.52 (31.18)     1:31.02 (31.50)     2:03.16 (32.14)
        2:35.37 (32.21)     3:07.68 (32.31)     3:40.20 (32.52)     4:12.85 (32.65)
        4:44.77 (31.92)     5:15.64 (30.87)                                        
 14 Laura Davis               14 SwimMAC              5:17.49    5:15.92  
                  28.53       59.51 (30.98)     1:31.26 (31.75)     2:03.39 (32.13)
        2:35.79 (32.40)     3:08.11 (32.32)     3:40.31 (32.20)     4:12.77 (32.46)
        4:44.86 (32.09)     5:15.92 (31.06)                                        
 15 Peyton Wilson             13 Greensboro Commu     5:22.21    5:17.75  
                  28.87     1:00.48 (31.61)     1:32.35 (31.87)     2:04.61 (32.26)
        2:36.98 (32.37)     3:09.48 (32.50)     3:41.87 (32.39)     4:14.22 (32.35)
        4:46.63 (32.41)     5:17.75 (31.12)                                        
 16 Ashley Hughes             13 New Wave Swim Te     5:23.82    5:18.35  
                  29.12     1:00.40 (31.28)     1:32.56 (32.16)     2:04.77 (32.21)
        2:37.49 (32.72)     3:09.93 (32.44)     3:42.45 (32.52)     4:15.13 (32.68)
        4:47.25 (32.12)     5:18.35 (31.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     5:22.73    5:18.68  
                  28.05       59.53 (31.48)     1:32.01 (32.48)     2:04.46 (32.45)
        2:37.32 (32.86)     3:10.13 (32.81)     3:42.71 (32.58)     4:14.71 (32.00)
        4:46.89 (32.18)     5:18.68 (31.79)                                        
 18 Emma Murtaugh             14 YOTA                 5:18.74    5:19.28  
                  29.08     1:00.22 (31.14)     1:32.32 (32.10)     2:04.75 (32.43)
        2:37.15 (32.40)     3:09.88 (32.73)     3:42.41 (32.53)     4:14.91 (32.50)
        4:47.19 (32.28)     5:19.28 (32.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     5:19.66    5:20.36  
                  27.77       58.94 (31.17)     1:30.79 (31.85)     2:03.09 (32.30)
        2:35.48 (32.39)     3:07.92 (32.44)     3:40.74 (32.82)     4:13.68 (32.94)
        4:47.06 (33.38)     5:20.36 (33.30)                                        
 20 Desirae Mangaoang         14 SwimMAC              5:23.07    5:21.63  
                  29.25     1:01.38 (32.13)     1:33.83 (32.45)     2:06.51 (32.68)
        2:39.54 (33.03)     3:12.46 (32.92)     3:45.08 (32.62)     4:18.13 (33.05)
        4:49.37 (31.24)     5:21.63 (32.26)                                        
 21 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes     5:14.24    5:21.77  
                  28.49       59.81 (31.32)     1:31.85 (32.04)     2:04.53 (32.68)
        2:37.84 (33.31)     3:11.39 (33.55)     3:44.48 (33.09)     4:16.99 (32.51)
        4:49.97 (32.98)     5:21.77 (31.80)                                        
 22 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu     5:21.02    5:23.45  
                  28.74     1:00.51 (31.77)     1:33.03 (32.52)     2:05.65 (32.62)
        2:38.52 (32.87)     3:11.48 (32.96)     3:44.70 (33.22)     4:18.15 (33.45)
        4:51.39 (33.24)     5:23.45 (32.06)                                        
 23 Karsen Pena               13 Una Tac              5:22.57    5:23.52  
                  29.23     1:00.54 (31.31)     1:33.53 (32.99)     2:06.42 (32.89)
        2:39.22 (32.80)     3:12.80 (33.58)     3:45.40 (32.60)     4:19.04 (33.64)
        4:51.55 (32.51)     5:23.52 (31.97)                                        
 24 Makayla Ciancanelli       13 Granite Falls Sw     4:55.17L   5:23.54  
                  28.44     1:00.61 (32.17)     1:33.22 (32.61)     2:05.25 (32.03)
        2:38.49 (33.24)     3:11.42 (32.93)     3:45.10 (33.68)     4:18.15 (33.05)
        4:51.32 (33.17)     5:23.54 (32.22)                                        
 25 Madeleine Johnson         14 Sailfish Aquatic     5:25.77    5:24.25  
                  29.09     1:00.72 (31.63)     1:33.78 (33.06)     2:06.35 (32.57)
        2:39.72 (33.37)     3:12.49 (32.77)     3:45.69 (33.20)     4:18.92 (33.23)
        4:51.84 (32.92)     5:24.25 (32.41)                                        
 26 Madison Hoover            14 Waves Of Wilming     4:50.45L   5:24.50  
                  28.66     1:00.98 (32.32)     1:33.93 (32.95)     2:06.37 (32.44)
        2:39.53 (33.16)     3:12.81 (33.28)     3:45.90 (33.09)     4:19.55 (33.65)
        4:52.34 (32.79)     5:24.50 (32.16)                                        
 27 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     5:17.67    5:24.60  
                  30.24     1:02.72 (32.48)     1:35.68 (32.96)     2:08.59 (32.91)
        2:41.47 (32.88)     3:14.60 (33.13)     3:47.54 (32.94)     4:20.31 (32.77)
        4:52.99 (32.68)     5:24.60 (31.61)                                        
 28 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes     5:17.74    5:25.11  
                  28.90     1:01.29 (32.39)     1:33.74 (32.45)     2:06.82 (33.08)
        2:39.99 (33.17)     3:13.42 (33.43)     3:46.64 (33.22)     4:19.45 (32.81)
        4:52.07 (32.62)     5:25.11 (33.04)                                        
 29 Abigail Welch             14 SwimMAC              5:23.23    5:25.31  
                  29.01     1:00.22 (31.21)     1:32.52 (32.30)     2:05.68 (33.16)
        2:39.24 (33.56)     3:12.41 (33.17)     3:45.68 (33.27)     4:19.01 (33.33)
        4:52.45 (33.44)     5:25.31 (32.86)                                        
 30 Sophie Anderson           14 Tac Titans           5:14.44    5:26.96  
                  28.68     1:00.68 (32.00)     1:34.03 (33.35)     2:06.67 (32.64)
        2:39.43 (32.76)     3:13.29 (33.86)     3:47.50 (34.21)     4:20.87 (33.37)
        4:54.12 (33.25)     5:26.96 (32.84)                                        
 31 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County      5:22.36    5:27.01  
                  28.96     1:00.83 (31.87)     1:33.50 (32.67)     2:06.65 (33.15)
        2:40.12 (33.47)     3:13.63 (33.51)     3:47.50 (33.87)     4:21.04 (33.54)
        4:54.67 (33.63)     5:27.01 (32.34)                                        
 32 Emily Oettinger           14 New South Swimmi     5:21.39    5:27.23  
                  29.31     1:01.23 (31.92)     1:33.91 (32.68)     2:06.61 (32.70)
        2:39.92 (33.31)     3:13.36 (33.44)     3:47.03 (33.67)     4:20.77 (33.74)
        4:54.40 (33.63)     5:27.23 (32.83)                                        
 33 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     4:51.81L   5:29.79  
                  28.94     1:01.15 (32.21)     1:34.47 (33.32)     2:08.10 (33.63)
        2:41.81 (33.71)     3:15.21 (33.40)     3:49.21 (34.00)     4:23.02 (33.81)
        4:57.01 (33.99)     5:29.79 (32.78)                                        
 34 Ambika Gaur               14 North Carolina A     5:25.78    5:30.43  
                  29.82     1:02.72 (32.90)     1:36.06 (33.34)     2:09.90 (33.84)
        2:43.90 (34.00)     3:18.07 (34.17)     3:51.90 (33.83)     4:25.53 (33.63)
        4:58.45 (32.92)     5:30.43 (31.98)                                        
 35 Morgan Reilly             14 Tac Titans           5:24.53    5:34.47  
                  29.81     1:02.65 (32.84)     1:36.32 (33.67)     2:10.23 (33.91)
        2:44.16 (33.93)     3:18.10 (33.94)     3:52.18 (34.08)     4:26.30 (34.12)
        5:00.58 (34.28)     5:34.47 (33.89)                                        
 
Event 30  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jared Carter              14 New Wave Swim Te     4:46.31    4:41.29   20  
                  25.11       52.66 (27.55)     1:20.88 (28.22)     1:49.01 (28.13)
        2:17.55 (28.54)     2:46.18 (28.63)     3:14.79 (28.61)     3:43.58 (28.79)
        4:12.86 (29.28)     4:41.29 (28.43)                                        
  2 Braeden Haughey           13 Tac Titans           4:49.72    4:44.58   17  
                  25.79       54.10 (28.31)     1:23.04 (28.94)     1:52.36 (29.32)
        2:21.90 (29.54)     2:50.88 (28.98)     3:19.81 (28.93)     3:49.17 (29.36)
        4:17.92 (28.75)     4:44.58 (26.66)                                        
  3 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     4:44.09    4:44.96   16  
                  25.55       53.57 (28.02)     1:22.03 (28.46)     1:51.34 (29.31)
        2:20.71 (29.37)     2:50.10 (29.39)     3:19.58 (29.48)     3:48.67 (29.09)
        4:17.42 (28.75)     4:44.96 (27.54)                                        
  4 Zachary Cairns            14 North Carolina A     4:49.90    4:44.99   15  
                  25.58       53.47 (27.89)     1:21.98 (28.51)     1:50.65 (28.67)
        2:19.46 (28.81)     2:48.44 (28.98)     3:17.43 (28.99)     3:46.99 (29.56)
        4:16.37 (29.38)     4:44.99 (28.62)                                        
  5 John Satterfield          14 YOTA                 4:51.20    4:49.26   14  
                  25.67       53.77 (28.10)     1:22.38 (28.61)     1:51.82 (29.44)
        2:21.63 (29.81)     2:51.37 (29.74)     3:21.16 (29.79)     3:51.59 (30.43)
        4:21.48 (29.89)     4:49.26 (27.78)                                        
  6 Dylan Georges             14 North Carolina A     4:51.44    4:49.70   13  
                  26.32       55.07 (28.75)     1:24.44 (29.37)     1:54.17 (29.73)
        2:23.85 (29.68)     2:53.53 (29.68)     3:23.09 (29.56)     3:52.79 (29.70)
        4:22.03 (29.24)     4:49.70 (27.67)                                        
  7 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     4:50.04    4:50.58   12  
                  26.29       54.88 (28.59)     1:23.71 (28.83)     1:53.18 (29.47)
        2:22.76 (29.58)     2:52.27 (29.51)     3:22.07 (29.80)     3:51.83 (29.76)
        4:21.61 (29.78)     4:50.58 (28.97)                                        
  8 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming     4:51.89    4:50.71   11  
                  25.50       53.88 (28.38)     1:22.93 (29.05)     1:52.20 (29.27)
        2:21.82 (29.62)     2:51.51 (29.69)     3:21.36 (29.85)     3:51.46 (30.10)
        4:21.64 (30.18)     4:50.71 (29.07)                                        
B - Final
  9 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     4:54.84    4:47.56    9  
                  25.30       53.83 (28.53)     1:23.08 (29.25)     1:52.92 (29.84)
        2:22.32 (29.40)     2:51.39 (29.07)     3:20.68 (29.29)     3:50.20 (29.52)
        4:19.46 (29.26)     4:47.56 (28.10)                                        
 10 Mitchell Payne            14 Tac Titans           4:54.06    4:53.33    7  
                  26.07       54.85 (28.78)     1:24.48 (29.63)     1:54.71 (30.23)
        2:25.10 (30.39)     2:55.29 (30.19)     3:25.30 (30.01)     3:55.36 (30.06)
        4:24.86 (29.50)     4:53.33 (28.47)                                        
 11 William Soleo             14 YOTA                 4:55.73    4:53.54    6  
                  27.25       57.00 (29.75)     1:26.63 (29.63)     1:56.78 (30.15)
        2:26.30 (29.52)     2:56.02 (29.72)     3:25.97 (29.95)     3:55.93 (29.96)
        4:25.49 (29.56)     4:53.54 (28.05)                                        
 12 John Chapman              14 Marlins of Ralei     4:56.28    4:53.77    5  
                  26.35       55.75 (29.40)     1:25.70 (29.95)     1:56.08 (30.38)
        2:26.37 (30.29)     2:56.67 (30.30)     3:27.02 (30.35)     3:57.09 (30.07)
        4:26.47 (29.38)     4:53.77 (27.30)                                        
 13 James Wyatt               14 YMCA of Northwes     4:55.91    4:54.28    4  
                  26.04       54.27 (28.23)     1:23.28 (29.01)     1:52.99 (29.71)
        2:23.22 (30.23)     2:53.33 (30.11)     3:23.80 (30.47)     3:54.20 (30.40)
        4:24.77 (30.57)     4:54.28 (29.51)                                        
 14 Michael Cotter            13 Tac Titans           4:53.59    4:59.08    3  
                  25.73       54.18 (28.45)     1:23.62 (29.44)     1:53.81 (30.19)
        2:23.97 (30.16)     2:54.47 (30.50)     3:25.18 (30.71)     3:55.63 (30.45)
        4:26.78 (31.15)     4:59.08 (32.30)                                        
 15 Wesley Barnett            14 SwimMAC              4:57.81    5:01.97    2  
                  26.02       55.04 (29.02)     1:25.54 (30.50)     1:56.33 (30.79)
        2:27.24 (30.91)     2:58.34 (31.10)     3:29.27 (30.93)     4:00.43 (31.16)
        4:31.36 (30.93)     5:01.97 (30.61)                                        
 16 Timothy Connery           14 SwimMAC              4:57.62    5:10.55    1  
                  26.88       56.53 (29.65)     1:27.04 (30.51)     1:58.77 (31.73)
        2:30.78 (32.01)     3:03.08 (32.30)     3:35.38 (32.30)     4:08.04 (32.66)
        4:39.75 (31.71)     5:10.55 (30.80)                                        
 
Event 30  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     4:53.60    4:44.09  
                  25.81       53.75 (27.94)     1:21.78 (28.03)     1:50.07 (28.29)
        2:18.83 (28.76)     2:47.63 (28.80)     3:17.10 (29.47)     3:46.45 (29.35)
        4:15.82 (29.37)     4:44.09 (28.27)                                        
  2 Jared Carter              14 New Wave Swim Te     4:47.25    4:46.31  
                  25.11       53.19 (28.08)     1:21.85 (28.66)     1:50.91 (29.06)
        2:20.23 (29.32)     2:48.99 (28.76)     3:18.40 (29.41)     3:47.79 (29.39)
        4:17.90 (30.11)     4:46.31 (28.41)                                        
  3 Braeden Haughey           13 Tac Titans           4:56.01    4:49.72  
                  26.49       55.69 (29.20)     1:25.79 (30.10)     1:55.44 (29.65)
        2:26.23 (30.79)     2:55.88 (29.65)     3:25.35 (29.47)     3:55.16 (29.81)
        4:22.69 (27.53)     4:49.72 (27.03)                                        
  4 Zachary Cairns            14 North Carolina A     4:48.22    4:49.90  
                  26.81       55.91 (29.10)     1:25.60 (29.69)     1:55.16 (29.56)
        2:25.01 (29.85)     2:54.79 (29.78)     3:24.25 (29.46)     3:53.59 (29.34)
        4:22.42 (28.83)     4:49.90 (27.48)                                        
  5 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     4:50.46    4:50.04  
                  26.48       55.26 (28.78)     1:24.92 (29.66)     1:54.63 (29.71)
        2:24.31 (29.68)     2:53.75 (29.44)     3:23.26 (29.51)     3:52.84 (29.58)
        4:21.97 (29.13)     4:50.04 (28.07)                                        
  6 John Satterfield          14 YOTA                 4:48.33    4:51.20  
                  25.93       54.16 (28.23)     1:23.03 (28.87)     1:52.38 (29.35)
        2:22.34 (29.96)     2:52.33 (29.99)     3:22.13 (29.80)     3:52.41 (30.28)
        4:22.80 (30.39)     4:51.20 (28.40)                                        
  7 Dylan Georges             14 North Carolina A     4:55.35    4:51.44  
                  26.54       55.42 (28.88)     1:25.04 (29.62)     1:54.94 (29.90)
        2:25.01 (30.07)     2:55.16 (30.15)     3:24.91 (29.75)     3:54.58 (29.67)
        4:23.83 (29.25)     4:51.44 (27.61)                                        
  8 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming     5:05.27    4:51.89  
                  26.20       55.29 (29.09)     1:24.54 (29.25)     1:54.08 (29.54)
        2:23.64 (29.56)     2:53.19 (29.55)     3:22.82 (29.63)     3:52.63 (29.81)
        4:22.58 (29.95)     4:51.89 (29.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michael Cotter            13 Tac Titans           4:56.68    4:53.59  
                  26.47       55.67 (29.20)     1:25.53 (29.86)     1:55.42 (29.89)
        2:25.42 (30.00)     2:55.20 (29.78)     3:25.54 (30.34)     3:55.74 (30.20)
        4:24.49 (28.75)     4:53.59 (29.10)                                        
 10 Mitchell Payne            14 Tac Titans           5:00.14    4:54.06  
                  26.57       55.63 (29.06)     1:25.31 (29.68)     1:55.30 (29.99)
        2:25.38 (30.08)     2:55.70 (30.32)     3:25.96 (30.26)     3:56.35 (30.39)
        4:25.73 (29.38)     4:54.06 (28.33)                                        
 11 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     4:49.44    4:54.84  
                  25.99       55.02 (29.03)     1:24.72 (29.70)     1:54.70 (29.98)
        2:24.67 (29.97)     2:54.69 (30.02)     3:25.12 (30.43)     3:55.56 (30.44)
        4:25.67 (30.11)     4:54.84 (29.17)                                        
 12 William Soleo             14 YOTA                 4:59.02    4:55.73  
                  27.11       56.56 (29.45)     1:26.30 (29.74)     1:56.30 (30.00)
        2:26.53 (30.23)     2:56.81 (30.28)     3:26.95 (30.14)     3:57.22 (30.27)
        4:27.53 (30.31)     4:55.73 (28.20)                                        
 13 James Wyatt               14 YMCA of Northwes     4:53.07    4:55.91  
                  26.32       54.84 (28.52)     1:23.74 (28.90)     1:53.65 (29.91)
        2:24.12 (30.47)     2:54.54 (30.42)     3:25.08 (30.54)     3:56.01 (30.93)
        4:26.42 (30.41)     4:55.91 (29.49)                                        
 14 John Chapman              14 Marlins of Ralei     4:59.93    4:56.28  
                  25.48       54.64 (29.16)     1:24.80 (30.16)     1:55.52 (30.72)
        2:26.13 (30.61)     2:56.28 (30.15)     3:26.81 (30.53)     3:57.25 (30.44)
        4:27.07 (29.82)     4:56.28 (29.21)                                        
 15 Timothy Connery           14 SwimMAC              5:01.81    4:57.62  
                  26.14       55.64 (29.50)     1:25.67 (30.03)     1:55.56 (29.89)
        2:25.61 (30.05)     2:55.88 (30.27)     3:26.45 (30.57)     3:57.12 (30.67)
        4:28.15 (31.03)     4:57.62 (29.47)                                        
 16 Wesley Barnett            14 SwimMAC              5:00.07    4:57.81  
                  26.22       55.63 (29.41)     1:25.85 (30.22)     1:56.38 (30.53)
        2:27.26 (30.88)     2:57.70 (30.44)     3:27.99 (30.29)     3:58.64 (30.65)
        4:29.11 (30.47)     4:57.81 (28.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brian Thompson            14 Tac Titans           5:02.43    4:58.05  
                  27.54       56.96 (29.42)     1:26.85 (29.89)     1:57.40 (30.55)
        2:28.15 (30.75)     2:58.69 (30.54)     3:28.57 (29.88)     3:58.50 (29.93)
        4:28.83 (30.33)     4:58.05 (29.22)                                        
 18 Christopher Ghim          14 Tac Titans           4:54.80    4:58.54  
                  27.20       56.32 (29.12)     1:26.04 (29.72)     1:55.80 (29.76)
        2:25.72 (29.92)     2:55.87 (30.15)     3:26.91 (31.04)     3:58.29 (31.38)
        4:30.32 (32.03)     4:58.54 (28.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     5:10.07    4:58.84  
                  26.43       55.50 (29.07)     1:25.85 (30.35)     1:56.52 (30.67)
        2:27.27 (30.75)     2:58.03 (30.76)     3:28.84 (30.81)     3:59.72 (30.88)
        4:30.07 (30.35)     4:58.84 (28.77)                                        
 20 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic     5:09.72    4:59.07  
                  26.96       57.21 (30.25)     1:27.63 (30.42)     1:58.32 (30.69)
        2:28.64 (30.32)     2:59.12 (30.48)     3:29.31 (30.19)     3:59.89 (30.58)
        4:30.07 (30.18)     4:59.07 (29.00)                                        
 21 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei     5:14.96    4:59.43  
                  26.36       55.33 (28.97)     1:25.74 (30.41)     1:56.42 (30.68)
        2:26.97 (30.55)     2:57.67 (30.70)     3:28.51 (30.84)     3:59.44 (30.93)
        4:30.30 (30.86)     4:59.43 (29.13)                                        
 22 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming     5:01.80    4:59.68  
                  26.71       56.43 (29.72)     1:26.99 (30.56)     1:57.91 (30.92)
        2:28.66 (30.75)     2:59.28 (30.62)     3:29.88 (30.60)     4:00.67 (30.79)
        4:29.93 (29.26)     4:59.68 (29.75)                                        
 23 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     5:01.77    5:00.48  
                  26.93       55.64 (28.71)     1:25.09 (29.45)     1:55.36 (30.27)
        2:25.85 (30.49)     2:56.67 (30.82)     3:27.83 (31.16)     3:59.28 (31.45)
        4:30.03 (30.75)     5:00.48 (30.45)                                        
 24 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming     5:09.37    5:01.09  
                  26.26       54.35 (28.09)     1:23.95 (29.60)     1:54.37 (30.42)
        2:25.44 (31.07)     2:56.66 (31.22)     3:28.01 (31.35)     3:59.46 (31.45)
        4:30.84 (31.38)     5:01.09 (30.25)                                        
 25 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes     5:07.37    5:01.27  
                  26.65       55.62 (28.97)     1:25.37 (29.75)     1:56.00 (30.63)
        2:26.89 (30.89)     2:57.79 (30.90)     3:28.85 (31.06)     3:59.92 (31.07)
        4:31.15 (31.23)     5:01.27 (30.12)                                        
 26 Thomas Teeters            14 Cape Fear Aquati     5:09.71    5:01.86  
                  27.40       57.39 (29.99)     1:27.75 (30.36)     1:58.83 (31.08)
        2:29.50 (30.67)     3:00.14 (30.64)     3:30.83 (30.69)     4:01.11 (30.28)
        4:32.00 (30.89)     5:01.86 (29.86)                                        
 27 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             4:59.07    5:02.16  
                  27.00       56.56 (29.56)     1:27.45 (30.89)     1:58.48 (31.03)
        2:29.78 (31.30)     3:00.04 (30.26)     3:30.21 (30.17)     4:00.86 (30.65)
        4:31.85 (30.99)     5:02.16 (30.31)                                        
 28 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming     5:04.12    5:02.33  
                  26.67       56.27 (29.60)     1:26.76 (30.49)     1:57.31 (30.55)
        2:28.27 (30.96)     2:59.21 (30.94)     3:30.11 (30.90)     4:01.56 (31.45)
        4:32.76 (31.20)     5:02.33 (29.57)                                        
 29 Charles Clickner          14 Team Charlotte S     5:04.45    5:02.68  
                  26.37       56.54 (30.17)     1:27.84 (31.30)     1:59.05 (31.21)
        2:29.97 (30.92)     3:01.13 (31.16)     3:31.68 (30.55)     4:03.58 (31.90)
        4:34.09 (30.51)     5:02.68 (28.59)                                        
 30 Aj Johnson                13 YMCA of Western      5:14.23    5:03.93  
                  26.75       56.16 (29.41)     1:25.82 (29.66)     1:56.49 (30.67)
        2:27.69 (31.20)     2:58.29 (30.60)     3:29.83 (31.54)     4:02.03 (32.20)
        4:34.00 (31.97)     5:03.93 (29.93)                                        
 31 Jay Baker                 14 YOTA                 5:08.17    5:04.23  
                  27.19       57.15 (29.96)     1:27.89 (30.74)     1:58.88 (30.99)
        2:29.63 (30.75)     3:00.13 (30.50)     3:31.28 (31.15)     4:02.73 (31.45)
        4:34.07 (31.34)     5:04.23 (30.16)                                        
 32 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of      5:10.81    5:06.27  
                  27.51       58.14 (30.63)     1:28.94 (30.80)     1:59.53 (30.59)
        2:30.68 (31.15)     3:02.18 (31.50)     3:33.88 (31.70)     4:05.64 (31.76)
        4:37.46 (31.82)     5:06.27 (28.81)                                        
 33 Eric Cantrell             14 Swim Gsa             4:59.76    5:06.32  
                  27.25       57.50 (30.25)     1:28.19 (30.69)     1:59.11 (30.92)
        2:29.92 (30.81)     3:01.10 (31.18)     3:32.48 (31.38)     4:04.16 (31.68)
        4:35.91 (31.75)     5:06.32 (30.41)                                        
 34 Connor Smith              13 Asheville Swim C     5:04.44    5:06.57  
                  27.55       57.50 (29.95)     1:28.76 (31.26)     2:00.70 (31.94)
        2:32.49 (31.79)     3:03.47 (30.98)     3:34.88 (31.41)     4:06.14 (31.26)
        4:37.16 (31.02)     5:06.57 (29.41)                                        
 35 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami     5:03.02    5:06.67  
                  26.77       56.72 (29.95)     1:27.49 (30.77)     1:58.59 (31.10)
        2:29.93 (31.34)     3:01.78 (31.85)     3:33.32 (31.54)     4:05.06 (31.74)
        4:36.73 (31.67)     5:06.67 (29.94)                                        
 36 Thor Dyke                 13 Tac Titans           5:08.14    5:06.96  
                  27.86       58.37 (30.51)     1:29.49 (31.12)     2:00.98 (31.49)
        2:32.35 (31.37)     3:03.56 (31.21)     3:34.91 (31.35)     4:06.00 (31.09)
        4:37.11 (31.11)     5:06.96 (29.85)                                        
 37 Camden McGovern           13 YOTA                 5:14.85    5:07.80  
                  27.63       57.84 (30.21)     1:28.85 (31.01)     1:59.62 (30.77)
        2:31.24 (31.62)     3:03.07 (31.83)     3:33.94 (30.87)     4:05.34 (31.40)
        4:36.88 (31.54)     5:07.80 (30.92)                                        
 38 Michael Partrick          14 Marlins of Ralei     5:10.87    5:07.99  
                  27.15       57.45 (30.30)     1:28.57 (31.12)     2:00.23 (31.66)
        2:32.42 (32.19)     3:03.86 (31.44)     3:35.69 (31.83)     4:07.44 (31.75)
        4:39.09 (31.65)     5:07.99 (28.90)                                        
 39 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     5:12.63    5:09.39  
                  28.18       59.42 (31.24)     1:31.01 (31.59)     2:02.93 (31.92)
        2:34.26 (31.33)     3:05.82 (31.56)     3:37.45 (31.63)     4:08.57 (31.12)
        4:39.64 (31.07)     5:09.39 (29.75)                                        
 40 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami     5:14.47    5:09.54  
                  27.61       58.08 (30.47)     1:29.23 (31.15)     2:00.59 (31.36)
        2:32.24 (31.65)     3:04.20 (31.96)     3:36.21 (32.01)     4:08.36 (32.15)
        4:39.56 (31.20)     5:09.54 (29.98)                                        
 41 Lucas Ansede              13 YOTA                 5:14.69    5:09.77  
                  27.93       58.87 (30.94)     1:30.27 (31.40)     2:01.53 (31.26)
        2:33.44 (31.91)     3:04.63 (31.19)     3:36.33 (31.70)     4:08.17 (31.84)
        4:39.43 (31.26)     5:09.77 (30.34)                                        
 42 Collin Davis              13 YOTA                 5:15.30    5:09.90  
                  27.13       57.76 (30.63)     1:29.01 (31.25)     2:00.97 (31.96)
        2:32.63 (31.66)     3:04.55 (31.92)     3:35.96 (31.41)     4:07.78 (31.82)
        4:39.22 (31.44)     5:09.90 (30.68)                                        
 43 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     5:10.18    5:10.00  
                  27.75       57.96 (30.21)     1:29.63 (31.67)     2:01.14 (31.51)
        2:32.53 (31.39)     3:04.11 (31.58)     3:36.42 (32.31)     4:08.14 (31.72)
        4:40.10 (31.96)     5:10.00 (29.90)                                        
 44 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              4:44.99L   5:10.76  
                  27.82       58.99 (31.17)     1:30.81 (31.82)     2:02.16 (31.35)
        2:34.23 (32.07)     3:05.88 (31.65)     3:37.31 (31.43)     4:09.12 (31.81)
        4:40.67 (31.55)     5:10.76 (30.09)                                        
 45 Landon Roten              14 YMCA of Northwes     5:15.55    5:11.18  
                  26.95       57.24 (30.29)     1:28.59 (31.35)     2:00.89 (32.30)
        2:33.15 (32.26)     3:05.47 (32.32)     3:37.95 (32.48)     4:09.79 (31.84)
        4:41.73 (31.94)     5:11.18 (29.45)                                        
 46 Davis Carson              14 YOTA                 5:14.33    5:11.45  
                  28.21       59.23 (31.02)     1:31.34 (32.11)     2:03.21 (31.87)
        2:34.99 (31.78)     3:07.28 (32.29)     3:38.98 (31.70)     4:10.38 (31.40)
        4:41.68 (31.30)     5:11.45 (29.77)                                        
 47 Brody Carroll             14 Catawba Valley A     5:13.40    5:11.48  
                  27.30       58.27 (30.97)     1:29.31 (31.04)     2:01.20 (31.89)
        2:33.47 (32.27)     3:05.53 (32.06)     3:37.62 (32.09)     4:09.78 (32.16)
        4:41.36 (31.58)     5:11.48 (30.12)                                        
 48 Elijah Horman             13 Raleigh Swimming     5:12.33    5:13.11  
                  27.67       57.73 (30.06)     1:28.89 (31.16)     2:00.84 (31.95)
        2:32.98 (32.14)     3:05.49 (32.51)     3:37.19 (31.70)     4:09.87 (32.68)
        4:42.33 (32.46)     5:13.11 (30.78)                                        
 49 Zachary Thorson           14 YOTA                 5:04.28    5:13.34  
                  27.75       58.26 (30.51)     1:29.82 (31.56)     2:01.52 (31.70)
        2:33.59 (32.07)     3:05.84 (32.25)     3:38.25 (32.41)     4:10.40 (32.15)
        4:42.49 (32.09)     5:13.34 (30.85)                                        
 50 Andrew Mu                 14 North Carolina A     5:09.32    5:13.48  
                  27.97       58.44 (30.47)     1:29.67 (31.23)     2:01.88 (32.21)
        2:33.81 (31.93)     3:06.10 (32.29)     3:38.12 (32.02)     4:10.17 (32.05)
        4:42.32 (32.15)     5:13.48 (31.16)                                        
 51 Austin Nario              14 YMCA of Northwes     5:11.21    5:14.58  
                  28.39       59.92 (31.53)     1:31.97 (32.05)     2:04.22 (32.25)
        2:36.05 (31.83)     3:07.97 (31.92)     3:40.08 (32.11)     4:12.11 (32.03)
        4:44.04 (31.93)     5:14.58 (30.54)                                        
 52 Austen Davis              14 Granite Falls Sw     5:15.32    5:14.75  
                  27.16       57.50 (30.34)     1:28.63 (31.13)     2:00.10 (31.47)
        2:31.46 (31.36)     3:03.72 (32.26)     3:36.59 (32.87)     4:10.23 (33.64)
        4:42.97 (32.74)     5:14.75 (31.78)                                        
 53 Hayden Carpenter          14 Mecklenburg Swim     5:13.60    5:15.23  
                  28.62     1:00.55 (31.93)     1:33.43 (32.88)     2:05.89 (32.46)
        2:38.32 (32.43)     3:10.62 (32.30)     3:43.19 (32.57)     4:14.45 (31.26)
        4:45.64 (31.19)     5:15.23 (29.59)                                        
 54 Brayden Brewer            13 SwimMAC              5:12.93    5:15.69  
                  26.59       56.68 (30.09)     1:28.35 (31.67)     2:00.82 (32.47)
        2:33.43 (32.61)     3:05.94 (32.51)     3:39.12 (33.18)     4:11.66 (32.54)
        4:44.10 (32.44)     5:15.69 (31.59)                                        
 55 Logan Zucker              13 SwimMAC              4:44.18L   5:16.98  
                  28.22       59.10 (30.88)     1:31.84 (32.74)     2:03.65 (31.81)
        2:35.81 (32.16)     3:08.41 (32.60)     3:41.33 (32.92)     4:13.02 (31.69)
        4:45.72 (32.70)     5:16.98 (31.26)                                        
 56 Harrison Powe             14 SwimMAC              5:14.96    5:18.89  
                  28.05       59.40 (31.35)     1:31.53 (32.13)     2:04.13 (32.60)
        2:36.90 (32.77)     3:10.02 (33.12)     3:43.03 (33.01)     4:16.12 (33.09)
        4:48.70 (32.58)     5:18.89 (30.19)                                        
 57 Garrett Despres           14 East Carolina Aq     5:13.21    5:19.87  
                  28.31       59.62 (31.31)     1:31.39 (31.77)     2:03.71 (32.32)
        2:36.09 (32.38)     3:09.12 (33.03)     3:41.94 (32.82)     4:14.34 (32.40)
        4:47.31 (32.97)     5:19.87 (32.56)                                        
 58 John Washburn             14 Raleigh Swimming     4:41.24L   5:33.51  
                  27.39       58.79 (31.40)     1:31.79 (33.00)     2:05.47 (33.68)
        2:39.49 (34.02)     3:13.93 (34.44)     3:48.70 (34.77)     4:23.59 (34.89)
        4:58.84 (35.25)     5:33.51 (34.67)                                        
 
Event 31  Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marlins of Raleigh  'A'                           3:51.93    3:50.28   40  
     1) Alayna Carlson 14               2) Abigail Arens 14               
     3) Sophie Boulware 14              4) Sydney Hartis 14               
                  27.99       57.53 (57.53)     1:26.49 (28.96)   2:00.06 (1:02.53)
        2:26.38 (26.32)     2:57.06 (57.00)     3:22.08 (25.02)     3:50.28 (53.22)
  2 SwimMAC  'A'                                      3:53.40    3:55.00   34  
     1) Claire Russell 14               2) Isabella Gaskey 14             
     3) Madeline Menkhaus 13            4) Desirae Mangaoang 14           
                  27.37       57.32 (57.32)     1:29.04 (31.72)   2:05.20 (1:07.88)
        2:31.31 (26.11)     3:01.74 (56.54)     3:26.66 (24.92)     3:55.00 (53.26)
  3 Tac Titans  'A'                                   3:56.50    3:56.59   32  
     1) Charlotte Hook 13               2) Abigail Tomlinson 13           
     3) Brooke Zettel 13                4) Sarah Jackson 13               
                  28.19       57.49 (57.49)     1:28.40 (30.91)   2:05.10 (1:07.61)
        2:32.39 (27.29)     3:03.01 (57.91)     3:28.55 (25.54)     3:56.59 (53.58)
  4 Tac Titans  'B'                                   4:03.83    3:59.76   30  
     1) Nisma Said 14                   2) Jolene Zhang 13                
     3) Jacquelyn Pham 13               4) Madeline Boles 14              
                  28.81       58.88 (58.88)     1:30.31 (31.43)   2:06.56 (1:07.68)
        2:33.94 (27.38)     3:04.59 (58.03)     3:30.80 (26.21)     3:59.76 (55.17)
  5 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               4:03.86    4:01.36   28  
     1) Katherine Carson 14             2) Caroline Dodson 14             
     3) Megan Carson 14                 4) Hailey Hicks 13                
                  28.76   1:00.02 (1:00.02)     1:31.99 (31.97)   2:08.94 (1:08.92)
        2:36.65 (27.71)     3:08.43 (59.49)     3:33.92 (25.49)     4:01.36 (52.93)
  6 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               4:00.86    4:01.93   26  
     1) Isabel Pennington 14            2) Anna Wolf 14                   
     3) Reece Alexander 13              4) Caroline Pape 14               
                  29.05   1:00.06 (1:00.06)     1:32.49 (32.43)   2:10.05 (1:09.99)
        2:36.75 (26.70)     3:08.69 (58.64)     3:33.99 (25.30)     4:01.93 (53.24)
  7 New Wave Swim Team  'A'                           4:01.93    4:02.72   24  
     1) Aynslee Grasso 14               2) Grace Zalkind 14               
     3) Amanda Ray 14                   4) Jennifer Adams 14              
                  29.63   1:01.12 (1:01.12)     1:34.62 (33.50)   2:12.89 (1:11.77)
        2:39.13 (26.24)     3:09.78 (56.89)     3:35.09 (25.31)     4:02.72 (52.94)
  8 Greensboro Community YMCA  'A'                    4:03.19    4:03.55   22  
     1) Emily Ally 14                   2) Hannah Koh 14                  
     3) Omega Pinnix 14                 4) Kate Stafford 14               
                  29.60   1:01.61 (1:01.61)     1:33.60 (31.99)   2:10.68 (1:09.07)
        2:36.90 (26.22)     3:08.10 (57.42)     3:34.13 (26.03)     4:03.55 (55.45)
  9 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  4:04.83    4:04.17   18  
     1) Eliza Whitmire 14               2) Anneliese Hohm 14              
     3) Caney Emmons 13                 4) Grace Brashear 14              
                  27.81       57.73 (57.73)     1:29.02 (31.29)   2:04.21 (1:06.48)
        2:33.17 (28.96)   3:09.00 (1:04.79)     3:34.85 (25.85)     4:04.17 (55.17)
 10 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     4:08.33    4:05.25   14  
     1) Madison Hoover 14               2) Liza Murtagh 13                
     3) Callie Parkes 13                4) Jenna Grill 13                 
                  29.49   1:01.84 (1:01.84)     1:33.50 (31.66)   2:10.36 (1:08.52)
        2:37.09 (26.73)     3:10.25 (59.89)     3:35.70 (25.45)     4:05.25 (55.00)
 11 Swim Gsa  'A'                                     4:05.54    4:06.12   12  
     1) Maura Schoppa 13                2) Abigail Schoppa 14             
     3) Morgan Jones 14                 4) Sunny Xiao 14                  
                  29.13   1:00.12 (1:00.12)     1:32.45 (32.33)   2:09.17 (1:09.05)
        2:36.52 (27.35)   3:09.65 (1:00.48)     3:36.03 (26.38)     4:06.12 (56.47)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               4:09.31    4:06.74   10  
     1) Nora Bergstrom 14               2) Suzanne Earnshaw 14            
     3) Jenna Maloy 13                  4) Emma Murtaugh 14               
                  30.84   1:02.81 (1:02.81)     1:35.39 (32.58)   2:11.66 (1:08.85)
        2:39.65 (27.99)   3:11.87 (1:00.21)     3:37.92 (26.05)     4:06.74 (54.87)
 13 Marlins of Raleigh  'B'                           3:59.98    4:06.80    8  
     1) Caroline Williford 14           2) Genevieve Joyce 14             
     3) Corina Smith 14                 4) Hannalee Ellison 14            
                  30.15   1:01.64 (1:01.64)     1:32.46 (30.82)   2:08.94 (1:07.30)
        2:36.78 (27.84)   3:09.50 (1:00.56)     3:36.40 (26.90)     4:06.80 (57.30)
 14 SwimMAC  'C'                                      4:03.61    4:06.98    6  
     1) Jordan Browning 13              2) Oceane Hangyas 14              
     3) Elan Booker 14                  4) Kelsey Tolchin 14              
                  29.86   1:01.71 (1:01.71)     1:35.25 (33.54)   2:12.89 (1:11.18)
        2:39.64 (26.75)     3:11.14 (58.25)     3:37.63 (26.49)     4:06.98 (55.84)
 15 SwimMAC  'D'                                      4:07.42    4:08.07  
     1) Amelia Steffens 14              2) Sydney Rogers 14               
     3) Anna Gray 14                    4) Rachel Daly 14                 
                  29.89   1:02.51 (1:02.51)     1:35.07 (32.56)   2:12.57 (1:10.06)
        2:40.06 (27.49)     3:12.52 (59.95)     3:39.28 (26.76)     4:08.07 (55.55)
 16 North Carolina Aquatic Club  'A'                  4:09.97    4:10.36    4  
     1) Aelwyn Eward 13                 2) Sydney Morgan 14               
     3) Mia Rose 14                     4) Ambika Gaur 14                 
                  30.78   1:03.28 (1:03.28)     1:36.27 (32.99)   2:13.14 (1:09.86)
        2:42.01 (28.87)   3:14.80 (1:01.66)     3:41.58 (26.78)     4:10.36 (55.56)
 17 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               4:14.91    4:11.88  
     1) Amelia Myhrvold 13              2) Paige Banks 14                 
     3) Gabriella Battaglini 13         4) Amber Henges 13                
                  30.73   1:03.27 (1:03.27)     1:37.03 (33.76)   2:15.50 (1:12.23)
        2:43.56 (28.06)   3:15.95 (1:00.45)     3:42.45 (26.50)     4:11.88 (55.93)
 18 Team Charlotte Swimming  'A'                      4:10.87    4:12.77    2  
     1) Kaitlyn Kreth 14                2) Anna Dacier 14                 
     3) Katherine Ku 14                 4) Carolyn Goins 13               
                  31.09   1:03.14 (1:03.14)     1:36.01 (32.87)   2:14.26 (1:11.12)
        2:44.20 (29.94)   3:18.11 (1:03.85)     3:43.75 (25.64)     4:12.77 (54.66)
 19 Raleigh Swimming Association  'A'                 4:12.46    4:14.03  
     1) Helen Chen 14                   2) Kristin Chance 14              
     3) Victoria Cunningham 14          4) Melody Wen 14                  
                  30.50   1:02.31 (1:02.31)     1:35.51 (33.20)   2:16.10 (1:13.79)
        2:45.12 (29.02)   3:18.56 (1:02.46)     3:44.88 (26.32)     4:14.03 (55.47)
 20 East Carolina Aquatics  'A'                       4:15.08    4:14.36  
     1) Madeline Smith 13               2) Faith Koesters 14              
     3) Eleanor Blount 13               4) Bethany Tart 13                
                  31.41   1:03.10 (1:03.10)     1:37.14 (34.04)   2:16.42 (1:13.32)
        2:45.91 (29.49)   3:20.88 (1:04.46)     3:46.33 (25.45)     4:14.36 (53.48)
 21 Greensboro Community YMCA  'B'                    4:18.90    4:14.76  
     1) Kathryn Knorr 13                2) Elizabeth Gesse 14             
     3) Mary Catherine Hoover 13        4) Katelyn Fritz 13               
                  31.62   1:05.50 (1:05.50)     1:37.94 (32.44)   2:15.53 (1:10.03)
        2:45.11 (29.58)   3:19.19 (1:03.66)     3:45.22 (26.03)     4:14.76 (55.57)
 22 Sailfish Aquatics  'A'                            4:20.29    4:16.03  
     1) Amanda Losey 13                 2) Jennifer Schimmoller 13        
     3) Mattie Luther 14                4) Kathryn Creel 14               
                  30.45   1:03.34 (1:03.34)     1:36.77 (33.43)   2:16.45 (1:13.11)
        2:45.53 (29.08)   3:18.85 (1:02.40)     3:45.20 (26.35)     4:16.03 (57.18)
 23 Marlins of Raleigh  'C'                           4:11.90    4:16.29  
     1) Olivia Pluska 13                2) Olivia Haroldson 13            
     3) Emily Campbell 13               4) Mary Hauser 14                 
                  31.00   1:03.41 (1:03.41)     1:37.68 (34.27)   2:16.63 (1:13.22)
        2:46.03 (29.40)   3:20.38 (1:03.75)     3:46.98 (26.60)     4:16.29 (55.91)
 24 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               4:12.86    4:16.37  
     1) Carstyn Klosterman 13           2) Aden Starnes 14                
     3) Madison McGuinness 14           4) Laurin Potter 14               
                  30.82   1:01.96 (1:01.96)     1:37.80 (35.84)   2:20.08 (1:18.12)
        2:47.87 (27.79)   3:20.67 (1:00.59)     3:47.09 (26.42)     4:16.37 (55.70)
 25 Hickory Foundation YMCA Seahor  'A'               4:19.82    4:19.89  
     1) Kayana Taylor 13                2) Anabelle Hessong 14            
     3) Caitlin Hefner 13               4) Emma Edwards 13                
                  31.76   1:05.21 (1:05.21)     1:39.44 (34.23)   2:17.97 (1:12.76)
        2:46.99 (29.02)   3:21.05 (1:03.08)     3:48.76 (27.71)     4:19.89 (58.84)
 26 Greensboro Community YMCA  'C'                    4:45.19    4:20.07  
     1) Peyton Wilson 13                2) Jennings Lin 14                
     3) Emily Knorr 13                  4) Jordan Hillard 14              
                  32.14   1:04.74 (1:04.74)     1:18.21 (13.47)     1:37.83 (33.09)
        2:16.17 (38.34)   2:46.28 (1:08.45)     3:21.94 (35.66)   4:20.07 (1:33.79)
 27 New Wave Swim Team  'B'                           4:20.95    4:20.69  
     1) Carlyle Kennedy 14              2) Madison Petschauer 14          
     3) Ashley Hughes 13                4) Kathryn Milberg 14             
                  32.65   1:06.32 (1:06.32)     1:40.70 (34.38)   2:19.62 (1:13.30)
        2:49.28 (29.66)   3:24.62 (1:05.00)     3:50.93 (26.31)     4:20.69 (56.07)
 28 Marlins of Raleigh  'D'                           4:15.33    4:22.00  
     1) Afton Patterson 14              2) Emily Deronja 13               
     3) Ellie Russin 13                 4) Elizabeth Gordon 14            
                  32.20   1:05.56 (1:05.56)     1:39.94 (34.38)   2:19.40 (1:13.84)
        2:49.05 (29.65)   3:31.34 (1:11.94)     3:51.09 (19.75)     4:22.00 (50.66)
 29 Tac Titans  'C'                                   4:09.57    4:23.03  
     1) Morgan Reilly 14                2) Abigail Hook 14                
     3) Kaylie Curran 14                4) Neha Joseph 13                 
                  32.13   1:06.61 (1:06.61)     1:41.72 (35.11)   2:20.31 (1:13.70)
        2:50.14 (29.83)   3:24.62 (1:04.31)     3:51.83 (27.21)     4:23.03 (58.41)
 30 Raleigh Swimming Association  'B'                 4:23.26    4:23.21  
     1) Olivia Honaker 14               2) Samantha Overton 14            
     3) Morgan Kondratick 13            4) Emma Sayman 14                 
                  30.98   1:03.81 (1:03.81)     1:39.55 (35.74)   2:19.44 (1:15.63)
        2:49.62 (30.18)   3:24.76 (1:05.32)     3:52.01 (27.25)     4:23.21 (58.45)
 31 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  4:24.99    4:23.61  
     1) Isabelle Middlesworth 13        2) Elizabeth Hill 13              
     3) Katelyn Powell 14               4) Elizabeth Thomas 14            
                  31.65   1:04.41 (1:04.41)     1:38.44 (34.03)   2:18.32 (1:13.91)
        2:47.12 (28.80)   3:25.62 (1:07.30)     3:51.63 (26.01)     4:23.61 (57.99)
 32 Nomad Aquatics  'A'                               4:20.77    4:24.95  
     1) Allyson Halbach 14              2) Mattie McClamrock 14           
     3) Lydia Miles 14                  4) Lauren Manion 14               
                  31.40   1:05.56 (1:05.56)     1:39.31 (33.75)   2:19.82 (1:14.26)
        2:49.94 (30.12)   3:27.06 (1:07.24)     3:54.37 (27.31)     4:24.95 (57.89)
 33 Sailfish Aquatics  'B'                            5:00.00    4:29.75  
     1) Caroline Eggers 14              2) Allyson Jaynes 14              
     3) Madeleine Johnson 14            4) Megan Kunkle 13                
                  32.86   1:07.65 (1:07.65)     1:23.15 (15.50)     1:41.80 (34.15)
        2:21.11 (39.31)   2:51.66 (1:09.86)     3:28.65 (36.99)   4:29.75 (1:38.09)
 34 Alamance County Community Y/Ba  'A'               4:41.26    4:41.52  
     1) Laurin Burge 14                 2) Rachel Ritter 13               
     3) Elizabeth McDevitt 13           4) Emily Purgar 13                
                  33.08   1:09.04 (1:09.04)     1:47.17 (38.13)                    
            2:31.88 ( )         3:00.72 ( )     3:34.18 (33.46)   4:41.52 (1:40.80)
 -- SwimMAC  'B'                                      3:59.75         DQ  
     1) Susan Mumford 14                2) Laura Davis 14                 
     3) Ava Yandle 13                   4) Amaya Hanley 14                
                  28.96   1:00.52 (1:00.52)     1:32.00 (31.48)   2:08.03 (1:07.51)
        2:34.55 (26.52)     3:06.50 (58.47)     3:32.34 (25.84)          DQ (54.44)
 
Event 32  Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC  'A'                                      3:36.52    3:35.20   40  
     1) Conall Monahan 14               2) Stephen Kim 13                 
     3) Timothy Connery 14              4) Wesley Barnett 14              
                  26.01       53.30 (53.30)     1:21.37 (28.07)   1:53.53 (1:00.23)
        2:17.76 (24.23)     2:46.70 (53.17)     3:10.00 (23.30)     3:35.20 (48.50)
  2 Raleigh Swimming Association  'A'                 3:41.55    3:36.17   34  
     1) Joseph Bunger 13                2) Jason Starbuck 14              
     3) Alexander Smyre 14              4) Jacob Ockert 14                
                  26.61       54.52 (54.52)     1:22.54 (28.02)   1:54.61 (1:00.09)
        2:18.96 (24.35)     2:47.24 (52.63)     3:10.84 (23.60)     3:36.17 (48.93)
  3 Tac Titans  'A'                                   3:41.93    3:37.08   32  
     1) Colin Cotter 14                 2) Davin Tjandra 14               
     3) Miles Eason 14                  4) Braeden Haughey 13             
                  25.51       52.25 (52.25)     1:21.39 (29.14)   1:54.36 (1:02.11)
        2:18.77 (24.41)     2:47.61 (53.25)     3:11.34 (23.73)     3:37.08 (49.47)
  4 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               3:42.30    3:38.16   30  
     1) Jack Benton 14                  2) Perry Becker 14                
     3) Samuel Faber 14                 4) John Satterfield 14            
                  26.79       55.07 (55.07)     1:22.71 (27.64)     1:54.78 (59.71)
        2:20.39 (25.61)     2:50.00 (55.22)     3:12.75 (22.75)     3:38.16 (48.16)
  5 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               3:41.53    3:38.70   28  
     1) Austin Nario 14                 2) Noah Nouchi 14                 
     3) Nathaniel Holder 13             4) James Wyatt 14                 
                  27.41       55.24 (55.24)     1:23.18 (27.94)     1:54.27 (59.03)
        2:19.52 (25.25)     2:48.48 (54.21)     3:12.36 (23.88)     3:38.70 (50.22)
  6 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  3:43.17    3:38.75   26  
     1) Garrett Boone 14                2) Coleman McCreery 14            
     3) Victor Simmons 14               4) Austin Lockhart 14             
                  25.33       52.85 (52.85)     1:21.36 (28.51)   1:53.89 (1:01.04)
        2:18.33 (24.44)     2:47.42 (53.53)     3:11.61 (24.19)     3:38.75 (51.33)
  7 North Carolina Aquatic Club  'A'                  3:46.47    3:39.52   24  
     1) Dylan Georges 14                2) Samuel Hoover 13               
     3) Maximillian Poteat 14           4) Zachary Cairns 14              
                  27.30       55.19 (55.19)     1:23.95 (28.76)   1:56.58 (1:01.39)
        2:21.33 (24.75)     2:50.15 (53.57)     3:13.74 (23.59)     3:39.52 (49.37)
  8 Marlins of Raleigh  'A'                           3:45.68    3:40.89   22  
     1) John Chapman 14                 2) Ryan Silver 14                 
     3) Jesse Ssengonzi 14              4) Thomas Tobul 14                
                  27.43       55.90 (55.90)     1:25.39 (29.49)   1:58.92 (1:03.02)
        2:23.02 (24.10)     2:52.05 (53.13)     3:15.67 (23.62)     3:40.89 (48.84)
  9 SwimMAC  'B'                                      3:41.92    3:43.48   18  
     1) Logan Zucker 13                 2) Matthew Kroll 13               
     3) Baylor Nelson 13                4) Nicholas Piscitelli 14         
                  27.32       56.78 (56.78)     1:25.15 (28.37)   1:58.69 (1:01.91)
        2:23.58 (24.89)     2:53.72 (55.03)     3:16.99 (23.27)     3:43.48 (49.76)
 10 New Wave Swim Team  'A'                           3:47.61    3:45.94   14  
     1) Connor Hughes 14                2) Daniel Baldwin 14              
     3) Hyoseon Lee 13                  4) Jared Carter 14                
                  28.69       58.58 (58.58)     1:12.43 (13.85)     1:26.34 (27.76)
        1:58.49 (32.15)     2:25.31 (58.97)     2:55.64 (30.33)   3:45.94 (1:20.63)
 11 SwimMAC  'C'                                      3:48.62    3:48.65  
     1) Nathan Adams 13                 2) Cameron Abaqueta 13            
     3) Brayden Brewer 13               4) Harrison Powe 14               
                  27.74       56.93 (56.93)     1:26.25 (29.32)   2:00.53 (1:03.60)
        2:25.96 (25.43)     2:57.36 (56.83)     3:21.77 (24.41)     3:48.65 (51.29)
 12 East Carolina Aquatics  'A'                       3:46.66    3:50.11   12  
     1) William Barker 13               2) Jonathan McCabe 14             
     3) Jackson Nowacek 14              4) Colby Loveless 14              
                  26.64       54.72 (54.72)     1:06.95 (12.23)     1:26.28 (31.56)
        2:04.04 (37.76)   2:28.88 (1:02.60)     2:58.61 (29.73)   3:50.11 (1:21.23)
 13 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     3:59.98    3:50.54   10  
     1) Andrew Eberhardt 14             2) Mark Butner 13                 
     3) Evan Kirby 14                   4) Austin Winchester 14           
                  28.53       59.24 (59.24)     1:29.22 (29.98)   2:04.10 (1:04.86)
        2:30.62 (26.52)     3:00.61 (56.51)     3:24.34 (23.73)     3:50.54 (49.93)
 14 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               3:52.38    3:51.29    8  
     1) Thomas Coppedge 13              2) Jay Baker 14                   
     3) Lucas Ansede 13                 4) Benjamin Prucha 14             
                  27.96       57.28 (57.28)     1:28.28 (31.00)   2:04.42 (1:07.14)
        2:30.17 (25.75)     3:00.09 (55.67)     3:24.03 (23.94)     3:51.29 (51.20)
 15 Marlins of Raleigh  'B'                           3:54.14    3:53.23    6  
     1) Jacob Duracinsky 13             2) Michael Partrick 14            
     3) Charles Samuel Hall 14          4) Grayson Roberts 14             
                  27.98       57.43 (57.43)     1:28.22 (30.79)   2:03.52 (1:06.09)
        2:30.39 (26.87)     3:01.98 (58.46)     3:26.08 (24.10)     3:53.23 (51.25)
 16 Swim Gsa  'A'                                     3:52.80    3:54.73    4  
     1) Charlie Stowers 13              2) Reilly Keaney 14               
     3) Eric Cantrell 14                4) Flinn Hering 13                
                  28.54       59.03 (59.03)     1:12.35 (13.32)     1:29.25 (30.22)
        2:03.82 (34.57)   2:30.20 (1:00.95)     3:01.22 (31.02)   3:54.73 (1:24.53)
 17 Raleigh Swimming Association  'B'                 4:01.03    3:55.55    2  
     1) Nicholas Riley 13               2) Elijah Horman 13               
     3) Lukas Sobocinski 14             4) Roman Martinez 14              
                  28.66       59.02 (59.02)     1:30.57 (31.55)   2:07.06 (1:08.04)
        2:32.70 (25.64)     3:02.69 (55.63)     3:27.70 (25.01)     3:55.55 (52.86)
 18 North Carolina Aquatic Club  'B'                  3:57.60    3:55.59  
     1) Andrew Mu 14                    2) Peter Bretzmann 14             
     3) Ian Cameron 13                  4) David Greeley 13               
                  27.76       57.74 (57.74)     1:28.35 (30.61)   2:02.64 (1:04.90)
        2:30.72 (28.08)     3:02.59 (59.95)     3:28.08 (25.49)     3:55.59 (53.00)
 19 Tac Titans  'C'                                   3:55.39    3:55.67  
     1) Nick Smith 14                   2) Brian Thompson 14              
     3) Michael Cotter 13               4) Mitchell Payne 14              
                  28.72       59.42 (59.42)     1:29.76 (30.34)   2:04.48 (1:05.06)
        2:32.71 (28.23)     3:04.30 (59.82)     3:28.80 (24.50)     3:55.67 (51.37)
 20 Greensboro Community YMCA  'A'                    4:00.48    3:55.75  
     1) Robert Tars 13                  2) Benjamin McDonald 14           
     3) Kyle Kwon 13                    4) Ladaniel Gatling 13            
                  27.55       55.73 (55.73)     1:27.09 (31.36)   2:03.77 (1:08.04)
        2:29.74 (25.97)     3:01.34 (57.57)     3:26.86 (25.52)     3:55.75 (54.41)
 21 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               3:56.46    3:57.54  
     1) Matthew Congiusta 13            2) Camden McGovern 13             
     3) Jonathan Prucha 13              4) Josiah Carver 14               
                  29.02       59.60 (59.60)     1:31.49 (31.89)   2:08.99 (1:09.39)
        2:35.32 (26.33)     3:06.34 (57.35)     3:30.29 (23.95)     3:57.54 (51.20)
 22 SwimMAC  'D'                                      3:54.33    3:57.72  
     1) William Cooper 14               2) Eli Agosto 14                  
     3) Alexander Griffey 14            4) Avijit Das 14                  
                  28.58       58.69 (58.69)     1:30.48 (31.79)   2:07.23 (1:08.54)
        2:34.12 (26.89)     3:05.00 (57.77)     3:30.82 (25.82)     3:57.72 (52.72)
 23 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               4:01.88    4:01.10  
     1) Connor Greene 14                2) Patrick McKenna 14             
     3) Landon Roten 14                 4) Nicholas Vye 13                
                  31.34   1:05.83 (1:05.83)     1:36.28 (30.45)   2:10.84 (1:05.01)
        2:37.43 (26.59)     3:08.44 (57.60)     3:33.64 (25.20)     4:01.10 (52.66)
 23 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  4:01.78    4:01.10  
     1) Michael Brashear 13             2) Carson Michael 13              
     3) Samuel Reiger 13                4) Hamlin Williams-Tracy 13       
                  29.15   1:00.22 (1:00.22)     1:32.63 (32.41)   2:11.12 (1:10.90)
        2:37.22 (26.10)     3:08.62 (57.50)     3:33.52 (24.90)     4:01.10 (52.48)
 25 Carolina Aquatic Team  'A'                        4:05.67    4:01.83  
     1) Ryan Weaver 13                  2) Nicholas Falise 14             
     3) Dalton Husketh 13               4) Tate Eppinger 14               
                  28.93   1:00.10 (1:00.10)     1:30.55 (30.45)   2:05.42 (1:05.32)
        2:34.30 (28.88)   3:08.09 (1:02.67)     3:33.40 (25.31)     4:01.83 (53.74)
 26 Marlins of Raleigh  'C'                           4:03.45    4:02.70  
     1) Joey Bridgham 13                2) Brennan Johnson 14             
     3) Connor Blackburn 13             4) Kian Miley 13                  
                  30.02   1:01.57 (1:01.57)     1:33.27 (31.70)   2:09.98 (1:08.41)
        2:36.58 (26.60)     3:07.30 (57.32)     3:33.25 (25.95)     4:02.70 (55.40)
 27 New Wave Swim Team  'B'                           4:09.44    4:03.84  
     1) Asher Hancock 14                2) Luke Fortner 14                
     3) Andrew Lemke 13                 4) Will Shearin 13                
                  31.82   1:05.70 (1:05.70)     1:34.91 (29.21)   2:08.27 (1:02.57)
        2:35.68 (27.41)     3:07.70 (59.43)     3:33.79 (26.09)     4:03.84 (56.14)
 28 East Carolina Aquatics  'B'                       4:05.65    4:08.92  
     1) Garrett Despres 14              2) Jacob Bell 14                  
     3) Nathan Wingard 14               4) Ethan Lawless 14               
                  30.88   1:02.91 (1:02.91)     1:36.52 (33.61)   2:14.45 (1:11.54)
        2:41.59 (27.14)     3:13.91 (59.46)     3:40.10 (26.19)     4:08.92 (55.01)
 29 Sailfish Aquatics  'A'                            4:01.68    4:09.87  
     1) Andrew Lucky 14                 2) Matthew Burrows 14             
     3) Matthew Zagar 14                4) Ajay Federico 13               
                  28.99       58.48 (58.48)     1:29.40 (30.92)   2:04.49 (1:06.01)
        2:34.86 (30.37)   3:12.86 (1:08.37)     3:40.11 (27.25)     4:09.87 (57.01)
 30 Nomad Aquatics  'A'                               4:25.24    4:13.48  
     1) Atharva Kripak 14               2) Benjamin Vincent 14            
     3) Garrett Kilmurry 14             4) Nathan Thornburg 14            
                  30.61   1:04.27 (1:04.27)     1:35.61 (31.34)   2:13.89 (1:09.62)
        2:44.51 (30.62)   3:18.79 (1:04.90)     3:44.62 (25.83)     4:13.48 (54.69)
 31 Sandhills Sand Sharks  'A'                        4:26.51    4:15.49  
     1) Jacland Reville 13              2) Maximillian Mixa 13            
     3) Nolan Dempsey 14                4) Samuel Park 13                 
                  27.69       57.29 (57.29)     1:32.47 (35.18)   2:13.13 (1:15.84)
        2:41.20 (28.07)   3:14.06 (1:00.93)     3:42.27 (28.21)   4:15.49 (1:01.43)
 -- Tac Titans  'B'                                   3:48.63         DQ  
     1) Michael Moore 14                2) Christopher Ghim 14            
     3) Cameron Thomas 14               4) Jed Tan 14                     
                  27.21       55.63 (55.63)     1:08.70 (13.07)     1:25.15 (29.52)
        1:59.42 (34.27)     2:24.30 (59.15)     2:55.87 (31.57)        DQ (1:22.40)
 
Event 33  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming     2:12.54    2:06.75   20  
                  25.88       57.18 (31.30)     1:30.86 (33.68)     2:06.75 (35.89)
  2 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming     2:18.53    2:14.14   17  
                  30.36     1:04.15 (33.79)     1:38.94 (34.79)     2:14.14 (35.20)
  3 Emma Hastings             12 East Carolina Aq     2:20.54    2:18.51   16  
                  30.54     1:05.05 (34.51)     1:41.77 (36.72)     2:18.51 (36.74)
  4 Taylor Morris             12 Tac Titans           2:16.79    2:18.89   15  
                  31.04     1:05.86 (34.82)     1:42.89 (37.03)     2:18.89 (36.00)
  5 Claire Lyons              12 SwimMAC              2:24.22    2:21.06   14  
                  31.45     1:06.55 (35.10)     1:42.93 (36.38)     2:21.06 (38.13)
  6 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     2:48.27L   2:22.44   13  
                  30.73     1:05.84 (35.11)     1:42.76 (36.92)     2:22.44 (39.68)
  7 Emma Stolberg             12 SwimMAC              2:26.92    2:23.42   12  
                  30.54     1:06.71 (36.17)     1:45.97 (39.26)     2:23.42 (37.45)
  8 Claire Jackson            11 Tac Titans           2:28.96    2:23.81   11  
                  31.61     1:07.43 (35.82)     1:45.64 (38.21)     2:23.81 (38.17)
  9 Addison Mitchell          12 Swim Gsa             2:25.68    2:25.43    9  
                  32.54     1:08.62 (36.08)     1:46.34 (37.72)     2:25.43 (39.09)
 10 Jordan Marley             12 Carolina Aquatic     2:29.50    2:27.30    7  
                  31.14     1:07.95 (36.81)     1:46.55 (38.60)     2:27.30 (40.75)
 11 Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei     2:52.44L   2:28.37    6  
                  30.82     1:08.80 (37.98)     1:49.55 (40.75)     2:28.37 (38.82)
 -- Caroline Cross            12 Greensboro Commu     2:26.99         DQ  
 -- Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei     2:26.06         DQ  
 
Event 34  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C     2:15.73    2:09.05   20  
                  29.64     1:02.55 (32.91)     1:35.74 (33.19)     2:09.05 (33.31)
  2 Kellen Russell            12 Tac Titans           2:17.04    2:12.43   17  
                  29.45     1:03.96 (34.51)     1:37.99 (34.03)     2:12.43 (34.44)
  3 Ross Noble                12 YOTA                 2:14.38    2:14.32   16  
                  30.35     1:04.60 (34.25)     1:40.08 (35.48)     2:14.32 (34.24)
  4 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei     2:28.25    2:21.56   15  
                  30.73     1:06.16 (35.43)     1:43.43 (37.27)     2:21.56 (38.13)
  5 Stephen Hitchcock         11 Hickory Foundati     2:28.14    2:27.31   14  
                  32.24     1:09.33 (37.09)     1:48.40 (39.07)     2:27.31 (38.91)
 -- Andrew Greene             12 Tac Titans           2:29.03    2:31.52  
                  32.83     1:10.89 (38.06)     1:50.16 (39.27)     2:31.52 (41.36)
 
Event 35  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marlins of Raleigh  'A'                           1:48.65    1:46.65   40  
     1) Alayna Carlson 14               2) Abigail Arens 14               
     3) Sophie Boulware 14              4) Sydney Hartis 14               
                  27.23       55.83 (28.60)     1:22.07 (26.24)     1:46.65 (24.58)
  2 SwimMAC  'A'                                      1:48.90    1:50.35   34  
     1) Claire Russell 14               2) Isabella Gaskey 14             
     3) Madeline Menkhaus 13            4) Kelsey Tolchin 14              
                  27.07       58.32 (31.25)     1:24.62 (26.30)     1:50.35 (25.73)
  3 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     1:56.33    1:51.42   32  
     1) Madison Hoover 14               2) Liza Murtagh 13                
     3) Callie Parkes 13                4) Jenna Grill 13                 
                  28.62       59.73 (31.11)     1:26.36 (26.63)     1:51.42 (25.06)
  4 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:54.47    1:51.46   30  
     1) Katherine Carson 14             2) Caroline Dodson 14             
     3) Megan Carson 14                 4) Hailey Hicks 13                
                  28.43     1:00.25 (31.82)     1:27.05 (26.80)     1:51.46 (24.41)
  5 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               1:53.74    1:52.07   28  
     1) Isabel Pennington 14            2) Anna Wolf 14                   
     3) Reece Alexander 13              4) Caroline Pape 14               
                  28.25     1:01.64 (33.39)     1:27.80 (26.16)     1:52.07 (24.27)
  6 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:53.24    1:52.17   26  
     1) Eliza Whitmire 14               2) Anneliese Hohm 14              
     3) Katelyn Powell 14               4) Grace Brashear 14              
                  27.54       58.76 (31.22)     1:27.19 (28.43)     1:52.17 (24.98)
  7 Greensboro Community YMCA  'A'                    1:51.44    1:52.86   24  
     1) Emily Ally 14                   2) Hannah Koh 14                  
     3) Omega Pinnix 14                 4) Katelyn Fritz 13               
                  28.82     1:00.97 (32.15)     1:27.15 (26.18)     1:52.86 (25.71)
  8 Swim Gsa  'A'                                     1:53.13    1:53.37   22  
     1) Morgan Jones 14                 2) Abigail Schoppa 14             
     3) Sunny Xiao 14                   4) Maura Schoppa 13               
                  28.49     1:00.34 (31.85)     1:28.03 (27.69)     1:53.37 (25.34)
  9 Tac Titans  'B'                                   1:54.84    1:53.39   18  
     1) Nisma Said 14                   2) Sophie Anderson 14             
     3) Molly Pennisi 14                4) Sarah Jackson 13               
                  28.06     1:00.99 (32.93)     1:28.17 (27.18)     1:53.39 (25.22)
 10 SwimMAC  'B'                                      1:50.90    1:54.25   14  
     1) Susan Mumford 14                2) Amaya Hanley 14                
     3) Ava Yandle 13                   4) Rachel Daly 14                 
                  28.37     1:02.17 (33.80)     1:28.38 (26.21)     1:54.25 (25.87)
 11 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:54.76    1:54.29   12  
     1) Helen Chen 14                   2) Kristin Chance 14              
     3) Victoria Cunningham 14          4) Melody Wen 14                  
                  23.47     1:01.75 (38.28)     1:54.30 (52.55)         1:54.29 ( )
 12 New Wave Swim Team  'A'                           1:54.45    1:54.30   10  
     1) Aynslee Grasso 14               2) Grace Zalkind 14               
     3) Amanda Ray 14                   4) Kathryn Milberg 14             
                  29.63     1:03.22 (33.59)     1:29.43 (26.21)     1:54.30 (24.87)
 13 Marlins of Raleigh  'B'                           1:50.53    1:54.50    8  
     1) Caroline Williford 14           2) Genevieve Joyce 14             
     3) Corina Smith 14                 4) Mary Hauser 14                 
                  29.77     1:00.64 (30.87)     1:28.85 (28.21)     1:54.50 (25.65)
 14 North Carolina Aquatic Club  'A'                  1:57.33    1:54.66    6  
     1) Aelwyn Eward 13                 2) Sydney Morgan 14               
     3) Mia Rose 14                     4) Ambika Gaur 14                 
                  29.85     1:01.27 (31.42)     1:28.54 (27.27)     1:54.66 (26.12)
 15 Team Charlotte Swimming  'A'                      1:59.64    1:54.70    4  
     1) Kaitlyn Kreth 14                2) Anna Dacier 14                 
     3) Katherine Ku 14                 4) Carolyn Goins 13               
                  29.75     1:02.06 (32.31)     1:29.69 (27.63)     1:54.70 (25.01)
 16 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:59.23    1:54.71    2  
     1) Nora Bergstrom 14               2) Suzanne Earnshaw 14            
     3) Jenna Maloy 13                  4) Emma Murtaugh 14               
                  29.96     1:02.61 (32.65)     1:29.95 (27.34)     1:54.71 (24.76)
 17 East Carolina Aquatics  'A'                       2:02.16    1:55.12  
     1) Bethany Tart 13                 2) Madeline Smith 13              
     3) Eleanor Blount 13               4) Faith Koesters 14              
                  28.66     1:01.77 (33.11)     1:30.06 (28.29)     1:55.12 (25.06)
 18 Marlins of Raleigh  'C'                           1:56.45    1:56.92  
     1) Olivia Pluska 13                2) Olivia Haroldson 13            
     3) Emily Campbell 13               4) Elizabeth Gordon 14            
                  29.91     1:03.00 (33.09)     1:30.32 (27.32)     1:56.92 (26.60)
 19 Greensboro Community YMCA  'B'                    1:58.82    1:57.55  
     1) Kathryn Knorr 13                2) Kate Stafford 14               
     3) Mary Catherine Hoover 13        4) Jordan Hillard 14              
                  30.12     1:02.37 (32.25)     1:31.03 (28.66)     1:57.55 (26.52)
 20 Sailfish Aquatics  'A'                            1:56.93    1:57.83  
     1) Amanda Losey 13                 2) Jennifer Schimmoller 13        
     3) Mattie Luther 14                4) Kathryn Creel 14               
                  29.83     1:02.94 (33.11)     1:31.74 (28.80)     1:57.83 (26.09)
 21 Carolina Aquatic Team  'A'                        1:59.14    1:57.87  
     1) Kelly Vann 13                   2) Zoe Hannan 14                  
     3) Meghan Sun 14                   4) Bridgette Ervin 14             
                  29.86     1:03.96 (34.10)     1:32.44 (28.48)     1:57.87 (25.43)
 22 Tac Titans  'C'                                   1:58.19    1:57.91  
     1) Kennedy Grotjohn 14             2) Abigail Hook 14                
     3) Kaylie Curran 14                4) Madeline Boles 14              
                  29.81     1:02.60 (32.79)     1:31.92 (29.32)     1:57.91 (25.99)
 23 New Wave Swim Team  'B'                           2:02.75    1:58.65  
     1) Carlyle Kennedy 14              2) Madison Petschauer 14          
     3) Ashley Hughes 13                4) Jennifer Adams 14              
                  31.34     1:05.03 (33.69)     1:33.69 (28.66)     1:58.65 (24.96)
 24 YMCA of Northwest North Caroli  'B'               1:58.46    1:59.05  
     1) Laurin Potter 14                2) Mackenzie Rider 13             
     3) Madison McGuinness 14           4) Carstyn Klosterman 13          
                  30.38     1:05.85 (35.47)     1:33.27 (27.42)     1:59.05 (25.78)
 25 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  1:58.67    1:59.44  
     1) Isabelle Middlesworth 13        2) Elizabeth Hill 13              
     3) Caney Emmons 13                 4) Elizabeth Thomas 14            
                  29.98     1:03.88 (33.90)     1:32.58 (28.70)     1:59.44 (26.86)
 26 Nomad Aquatics  'A'                               2:07.37    1:59.50  
     1) Lauren Manion 14                2) Mattie McClamrock 14           
     3) Lydia Miles 14                  4) Mary Carney 13                 
                  30.52     1:03.95 (33.43)     1:32.71 (28.76)     1:59.50 (26.79)
 27 SwimMAC  'C'                                      1:53.21    1:59.95  
     1) Amelia Steffens 14              2) Lexi Calder 14                 
     3) Kylie Yoder 14                  4) Sophia Gornet 13               
                  30.32     1:04.53 (34.21)     1:34.09 (29.56)     1:59.95 (25.86)
 28 SwimMAC  'D'                                      1:54.00    2:00.34  
     1) Emily Brown 14                  2) Rielly Lavery 13               
     3) Sarah Barton 14                 4) Katelyn Yount 13               
                  30.14     1:03.49 (33.35)     1:37.97 (34.48)     2:00.34 (22.37)
 29 Alamance County Community Y/Ba  'A'               2:12.04    2:09.70  
     1) Laurin Burge 14                 2) Rachel Ritter 13               
     3) Elizabeth McDevitt 13           4) Emily Purgar 13                
                  31.95     1:10.40 (38.45)     1:38.13 (27.73)     2:09.70 (31.57)
 30 Sailfish Aquatics  'B'                            2:16.97    2:12.54  
     1) Caroline Eggers 14              2) Madeleine Johnson 14           
     3) Gabriela Moreira 14             4) Elizabeth Spaugh 13            
                  31.64     1:07.37 (35.73)     1:48.77 (41.40)     2:12.54 (23.77)
 -- YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               2:00.84         DQ  
     1) Amelia Myhrvold 13              2) Paige Banks 14                 
     3) Gabriella Battaglini 13         4) Amber Henges 13                
                  30.28     1:03.97 (33.69)     1:31.21 (27.24)          DQ (25.53)
 -- Raleigh Swimming Association  'B'                 1:55.78         DQ  
     1) April Groce 13                  2) Samantha Overton 14            
     3) Emma Sayman 14                  4) Morgan Kondratick 13           
                  31.50     1:06.15 (34.65)     1:34.04 (27.89)          DQ (27.01)
 -- Tac Titans  'A'                                   1:49.63         DQ  
     1) Charlotte Hook 13               2) Jolene Zhang 13                
     3) Jacquelyn Pham 13               4) Brooke Zettel 13               
                  27.51       58.88 (31.37)     1:25.83 (26.95)          DQ (24.00)
 -- Granite Falls Swim Club Makos  'A'                2:06.95         DQ  
     1) Avalon Uveges 14                2) Kylie McGlade 14               
     3) Danielle Hirsch 13              4) Makayla Ciancanelli 13         
                  31.11     1:06.77 (35.66)     1:35.58 (28.81)          DQ (27.03)
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:40.02    1:40.13   40  
     1) Joseph Bunger 13                2) Jason Starbuck 14              
     3) Alexander Smyre 14              4) Jacob Ockert 14                
                  26.03       53.87 (27.84)     1:17.71 (23.84)     1:40.13 (22.42)
  2 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:44.64    1:41.44   33  
     1) Jack Benton 14                  2) Perry Becker 14                
     3) Samuel Faber 14                 4) John Satterfield 14            
                  26.25       53.33 (27.08)     1:19.07 (25.74)     1:41.44 (22.37)
  2 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:44.50    1:41.44   33  
     1) Garrett Boone 14                2) Coleman McCreery 14            
     3) Victor Simmons 14               4) Austin Lockhart 14             
                  25.38       53.38 (28.00)     1:17.82 (24.44)     1:41.44 (23.62)
  4 SwimMAC  'A'                                      1:41.67    1:41.84   30  
     1) Conall Monahan 14               2) Stephen Kim 13                 
     3) Baylor Nelson 13                4) Wesley Barnett 14              
                  25.97       54.54 (28.57)     1:18.78 (24.24)     1:41.84 (23.06)
  5 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               1:44.18    1:41.87   28  
     1) Austin Nario 14                 2) Noah Nouchi 14                 
     3) Nathaniel Holder 13             4) James Wyatt 14                 
                  26.06       53.88 (27.82)     1:18.42 (24.54)     1:41.87 (23.45)
  6 Tac Titans  'A'                                   1:41.58    1:42.07   26  
     1) Colin Cotter 14                 2) Davin Tjandra 14               
     3) Miles Eason 14                  4) Braeden Haughey 13             
                  25.80       54.17 (28.37)     1:19.17 (25.00)     1:42.07 (22.90)
  7 North Carolina Aquatic Club  'A'                  1:47.48    1:42.46   24  
     1) Dylan Georges 14                2) Samuel Hoover 13               
     3) Maximillian Poteat 14           4) Zachary Cairns 14              
                  26.54       55.01 (28.47)     1:19.73 (24.72)     1:42.46 (22.73)
  8 Marlins of Raleigh  'A'                           1:45.97    1:42.64   22  
     1) John Chapman 14                 2) Ryan Silver 14                 
     3) Jesse Ssengonzi 14              4) Thomas Tobul 14                
                  26.96       56.42 (29.46)     1:19.53 (23.11)     1:42.64 (23.11)
  9 SwimMAC  'B'                                      1:43.23    1:43.61   18  
     1) Logan Zucker 13                 2) Matthew Kroll 13               
     3) Nicholas Piscitelli 14          4) Neal Stratton 14               
                  26.77       54.99 (28.22)     1:20.17 (25.18)     1:43.61 (23.44)
 10 Tac Titans  'B'                                   1:47.39    1:44.18   14  
     1) Michael Moore 14                2) Christopher Ghim 14            
     3) Cameron Thomas 14               4) Jed Tan 14                     
                  26.66       56.16 (29.50)     1:21.16 (25.00)     1:44.18 (23.02)
 11 East Carolina Aquatics  'A'                       1:45.50    1:44.23   12  
     1) William Barker 13               2) Jonathan McCabe 14             
     3) Jackson Nowacek 14              4) Colby Loveless 14              
                  26.17       56.67 (30.50)     1:21.38 (24.71)     1:44.23 (22.85)
 12 New Wave Swim Team  'A'                           1:50.23    1:45.53   10  
     1) Connor Hughes 14                2) Daniel Baldwin 14              
     3) Hyoseon Lee 13                  4) Jared Carter 14                
                  28.09       55.91 (27.82)     1:22.16 (26.25)     1:45.53 (23.37)
 13 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:49.55    1:46.05    8  
     1) Thomas Coppedge 13              2) Camden McGovern 13             
     3) Lucas Ansede 13                 4) Benjamin Prucha 14             
                  27.64       58.22 (30.58)     1:23.37 (25.15)     1:46.05 (22.68)
 14 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     1:58.43    1:46.45    6  
     1) Andrew Eberhardt 14             2) Mark Butner 13                 
     3) Evan Kirby 14                   4) Austin Winchester 14           
                  27.98       57.59 (29.61)     1:23.51 (25.92)     1:46.45 (22.94)
 15 SwimMAC  'C'                                      1:44.23    1:46.89  
     1) Nathan Adams 13                 2) Benjamin Hager 14              
     3) Brayden Brewer 13               4) Avijit Das 14                  
                  27.28       57.74 (30.46)     1:23.18 (25.44)     1:46.89 (23.71)
 16 Raleigh Swimming Association  'B'                 1:45.01    1:47.04    4  
     1) Nicholas Riley 13               2) Elijah Horman 13               
     3) Lukas Sobocinski 14             4) Roman Martinez 14              
                  27.11       58.06 (30.95)     1:23.68 (25.62)     1:47.04 (23.36)
 17 Swim Gsa  'A'                                     1:45.63    1:47.27    2  
     1) Charlie Stowers 13              2) Reilly Keaney 14               
     3) Brooks Farabow 14               4) Eric Cantrell 14               
                  27.72       57.71 (29.99)     1:23.80 (26.09)     1:47.27 (23.47)
 18 Tac Titans  'C'                                   1:53.49    1:47.64  
     1) Nick Smith 14                   2) Jackson Pollard 14             
     3) Michael Cotter 13               4) Geoffrey Dean 14               
                  26.82       57.78 (30.96)     1:24.18 (26.40)     1:47.64 (23.46)
 19 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               1:51.68    1:47.72  
     1) Matthew Congiusta 13            2) Zachary Thorson 14             
     3) Jonathan Prucha 13              4) Josiah Carver 14               
                  27.42       58.98 (31.56)     1:24.26 (25.28)     1:47.72 (23.46)
 20 SwimMAC  'D'                                      1:46.00    1:49.07  
     1) Cameron Abaqueta 13             2) William Cooper 14              
     3) Alexander Griffey 14            4) Thomas Frye 14                 
                  26.38       57.47 (31.09)     1:24.25 (26.78)     1:49.07 (24.82)
 21 Marlins of Raleigh  'B'                           1:50.83    1:49.68  
     1) Jacob Duracinsky 13             2) Michael Partrick 14            
     3) Charles Samuel Hall 14          4) Grayson Roberts 14             
                  29.83       58.89 (29.06)     1:26.20 (27.31)     1:49.68 (23.48)
 22 North Carolina Aquatic Club  'B'                  1:51.13    1:50.01  
     1) Andrew Mu 14                    2) Peter Bretzmann 14             
     3) Austin Chang 13                 4) David Greeley 13               
                  27.56       57.95 (30.39)     1:25.81 (27.86)     1:50.01 (24.20)
 23 Greensboro Community YMCA  'A'                    1:52.62    1:50.42  
     1) Robert Tars 13                  2) Benjamin McDonald 14           
     3) Owen Rock 14                    4) Kyle Kwon 13                   
                  26.91       58.11 (31.20)     1:25.99 (27.88)     1:50.42 (24.43)
 24 Carolina Aquatic Team  'A'                        1:53.46    1:50.67  
     1) Ryan Weaver 13                  2) Nicholas Falise 14             
     3) Dalton Husketh 13               4) Tate Eppinger 14               
                  26.53       57.03 (30.50)     1:25.64 (28.61)     1:50.67 (25.03)
 25 Sailfish Aquatics  'A'                            1:46.73    1:51.99  
     1) Andrew Lucky 14                 2) Matthew Burrows 14             
     3) Ajay Federico 13                4) Ian Holt 14                    
                  27.56       57.15 (29.59)     1:26.46 (29.31)     1:51.99 (25.53)
 26 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  1:56.86    1:52.58  
     1) Michael Brashear 13             2) Samuel Reiger 13               
     3) Graham Hohnbaum 13              4) Hamlin Williams-Tracy 13       
                  28.73       59.13 (30.40)     1:27.71 (28.58)     1:52.58 (24.87)
 27 New Wave Swim Team  'B'                           1:57.21    1:53.85  
     1) Asher Hancock 14                2) Luke Fortner 14                
     3) Andrew Lemke 13                 4) Will Shearin 13                
                  30.68     1:00.46 (29.78)     1:27.97 (27.51)     1:53.85 (25.88)
 28 Sandhills Sand Sharks  'A'                        2:15.99    1:54.27  
     1) Jacland Reville 13              2) Maximillian Mixa 13            
     3) Nolan Dempsey 14                4) Samuel Weinshel 13             
                  27.37     1:01.95 (34.58)     1:28.27 (26.32)     1:54.27 (26.00)
 29 East Carolina Aquatics  'B'                       1:59.96    1:56.05  
     1) Garrett Despres 14              2) Jacob Bell 14                  
     3) Nathan Wingard 14               4) Ethan Lawless 14               
                  30.65     1:04.01 (33.36)     1:30.96 (26.95)     1:56.05 (25.09)
 30 Nomad Aquatics  'A'                               2:08.13    1:56.62  
     1) Atharva Kripak 14               2) Nathan Thornburg 14            
     3) Garrett Kilmurry 14             4) Benjamin Vincent 14            
                  29.92     1:02.53 (32.61)     1:30.70 (28.17)     1:56.62 (25.92)
 31 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                2:05.44    1:56.87  
     1) Austen Davis 14                 2) Jadon Valles 14                
     3) Caiden Ames 14                  4) Dana Merrill 14                
                  27.96       59.44 (31.48)     1:30.91 (31.47)     1:56.87 (25.96)
 
Event 37  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te    17:18.15   17:16.10   20  
                  27.23       57.51 (30.28)     1:28.91 (31.40)     2:00.36 (31.45)
        2:32.12 (31.76)     3:03.88 (31.76)     3:35.51 (31.63)     4:07.61 (32.10)
        4:39.69 (32.08)     5:11.57 (31.88)     5:43.26 (31.69)     6:15.21 (31.95)
        6:47.18 (31.97)     7:19.06 (31.88)     7:51.04 (31.98)     8:23.31 (32.27)
        8:54.90 (31.59)     9:25.66 (30.76)     9:57.22 (31.56)    10:28.83 (31.61)
       11:00.63 (31.80)    11:32.01 (31.38)    12:03.64 (31.63)    12:34.53 (30.89)
       13:06.03 (31.50)    13:37.33 (31.30)    14:08.95 (31.62)    14:40.41 (31.46)
       15:11.93 (31.52)    15:43.47 (31.54)    16:14.70 (31.23)    16:45.64 (30.94)
       17:16.10 (30.46)
  2 Emily Knorr               13 Greensboro Commu    17:38.66   17:22.82   17  
                                                                        1:58.48 ( )
                                2:58.66 ( )                                        
                                5:12.33 ( )     5:46.34 (34.01)     6:18.43 (32.09)
        6:50.38 (31.95)     7:22.21 (31.83)     7:54.18 (31.97)     8:26.29 (32.11)
        8:58.01 (31.72)     9:29.79 (31.78)    10:01.51 (31.72)    10:33.39 (31.88)
       11:05.20 (31.81)    11:36.77 (31.57)    12:08.34 (31.57)    12:39.89 (31.55)
       13:11.54 (31.65)    13:43.26 (31.72)    14:14.87 (31.61)    14:46.64 (31.77)
       15:18.36 (31.72)    15:49.93 (31.57)    16:21.57 (31.64)    16:52.64 (31.07)
       17:22.82 (30.18)
  3 Nora Bergstrom            14 YOTA                17:31.23   17:24.65   16  
                  28.86       59.87 (31.01)     1:31.44 (31.57)     2:03.07 (31.63)
        2:34.87 (31.80)     3:06.72 (31.85)     3:38.76 (32.04)     4:10.64 (31.88)
        4:42.38 (31.74)     5:14.25 (31.87)     5:46.33 (32.08)     6:18.24 (31.91)
        6:50.13 (31.89)     7:22.13 (32.00)     7:54.17 (32.04)     8:26.32 (32.15)
        8:58.27 (31.95)     9:30.10 (31.83)    10:02.27 (32.17)    10:34.25 (31.98)
       11:06.20 (31.95)    11:38.33 (32.13)    12:10.13 (31.80)    12:41.86 (31.73)
       13:13.84 (31.98)    13:45.82 (31.98)    14:17.63 (31.81)    14:49.38 (31.75)
       15:21.26 (31.88)    15:52.78 (31.52)    16:24.20 (31.42)    16:55.13 (30.93)
       17:24.65 (29.52)
  4 Megan Carson              14 YOTA                18:15.60   17:25.00   15  
                  28.80     1:00.10 (31.30)     1:31.74 (31.64)     2:03.57 (31.83)
        2:35.46 (31.89)     3:07.52 (32.06)     3:39.69 (32.17)     4:11.64 (31.95)
        4:43.65 (32.01)     5:15.71 (32.06)     5:47.60 (31.89)     6:19.42 (31.82)
        6:51.41 (31.99)     7:23.14 (31.73)     7:54.88 (31.74)     8:26.71 (31.83)
        8:58.39 (31.68)     9:30.26 (31.87)    10:02.05 (31.79)    10:33.74 (31.69)
       11:05.69 (31.95)    11:37.42 (31.73)    12:09.42 (32.00)    12:41.19 (31.77)
       13:13.20 (32.01)    13:45.18 (31.98)    14:16.97 (31.79)    14:48.66 (31.69)
       15:20.61 (31.95)    15:52.21 (31.60)    16:23.89 (31.68)    16:55.34 (31.45)
       17:25.00 (29.66)
  5 Sydney Morgan             14 North Carolina A    18:02.17   17:35.70   14  
                  29.05     1:00.74 (31.69)     1:32.69 (31.95)     2:04.86 (32.17)
        2:37.24 (32.38)     3:09.51 (32.27)     3:42.02 (32.51)     4:14.60 (32.58)
        4:46.99 (32.39)     5:19.31 (32.32)     5:51.86 (32.55)     6:24.16 (32.30)
        6:56.43 (32.27)     7:28.69 (32.26)     8:00.80 (32.11)     8:33.13 (32.33)
        9:05.25 (32.12)     9:37.82 (32.57)    10:09.76 (31.94)    10:42.07 (32.31)
       11:13.76 (31.69)    11:45.73 (31.97)    12:17.90 (32.17)    12:50.10 (32.20)
       13:22.26 (32.16)    13:54.15 (31.89)    14:26.16 (32.01)    14:58.18 (32.02)
       15:30.42 (32.24)    16:02.20 (31.78)    16:33.95 (31.75)    17:05.50 (31.55)
       17:35.70 (30.20)
  6 Caitlin Hefner            13 Hickory Foundati    18:11.21   17:42.54   13  
                  28.36       59.36 (31.00)     1:31.19 (31.83)     2:03.26 (32.07)
        2:35.46 (32.20)     3:07.65 (32.19)     3:39.61 (31.96)     4:11.77 (32.16)
        4:44.24 (32.47)     5:16.57 (32.33)     5:48.82 (32.25)     6:21.29 (32.47)
        6:53.64 (32.35)     7:26.04 (32.40)     7:58.61 (32.57)     8:31.06 (32.45)
        9:03.48 (32.42)     9:35.83 (32.35)    10:08.15 (32.32)    10:40.68 (32.53)
       11:13.33 (32.65)    11:46.16 (32.83)    12:18.38 (32.22)    12:50.84 (32.46)
       13:23.30 (32.46)    13:56.07 (32.77)    14:28.42 (32.35)    15:00.87 (32.45)
       15:33.26 (32.39)    16:05.48 (32.22)    16:37.93 (32.45)    17:10.61 (32.68)
       17:42.54 (31.93)
  7 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans          18:11.76   18:01.67   12  
                  28.46     1:00.82 (32.36)     1:34.07 (33.25)     2:06.82 (32.75)
        2:39.67 (32.85)     3:13.24 (33.57)     3:45.67 (32.43)     4:18.76 (33.09)
        4:51.04 (32.28)     5:24.12 (33.08)     5:56.65 (32.53)     6:29.86 (33.21)
        7:02.52 (32.66)     7:35.55 (33.03)     8:07.92 (32.37)     8:40.95 (33.03)
        9:14.18 (33.23)     9:47.17 (32.99)    10:19.56 (32.39)    10:52.52 (32.96)
       11:25.53 (33.01)    11:58.25 (32.72)    12:31.45 (33.20)    13:04.12 (32.67)
       13:37.13 (33.01)    14:10.59 (33.46)    14:44.08 (33.49)    15:17.22 (33.14)
       15:50.42 (33.20)    16:23.78 (33.36)    16:56.87 (33.09)    17:29.66 (32.79)
       18:01.67 (32.01)
  8 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu    18:39.14   18:05.76   11  
                  29.47     1:02.05 (32.58)     1:34.80 (32.75)     2:07.95 (33.15)
        2:40.94 (32.99)     3:13.87 (32.93)     3:46.65 (32.78)     4:19.41 (32.76)
        4:52.22 (32.81)     5:25.06 (32.84)     5:57.67 (32.61)     6:30.42 (32.75)
        7:03.35 (32.93)     7:36.12 (32.77)     8:08.76 (32.64)     8:42.06 (33.30)
        9:15.37 (33.31)     9:48.64 (33.27)    10:21.89 (33.25)    10:55.44 (33.55)
       11:29.07 (33.63)    12:02.51 (33.44)    12:35.76 (33.25)    13:08.95 (33.19)
       13:41.87 (32.92)    14:15.21 (33.34)    14:48.71 (33.50)    15:22.03 (33.32)
       15:55.55 (33.52)    16:29.12 (33.57)    17:02.11 (32.99)    17:34.53 (32.42)
       18:05.76 (31.23)
  9 Peyton Wilson             13 Greensboro Commu    11:26.48   18:10.46    9  
                  29.82     1:02.12 (32.30)     1:35.03 (32.91)     2:07.78 (32.75)
        2:40.93 (33.15)     3:14.03 (33.10)     3:47.07 (33.04)     4:20.11 (33.04)
        4:53.15 (33.04)     5:26.52 (33.37)     5:59.69 (33.17)     6:32.77 (33.08)
        7:06.23 (33.46)     7:39.69 (33.46)     8:13.05 (33.36)     8:46.29 (33.24)
        9:19.75 (33.46)     9:53.16 (33.41)    10:26.41 (33.25)    10:59.79 (33.38)
       11:33.05 (33.26)    12:06.28 (33.23)    12:39.65 (33.37)    13:12.91 (33.26)
       13:46.66 (33.75)    14:20.16 (33.50)    14:53.37 (33.21)    15:26.78 (33.41)
       15:59.94 (33.16)    16:32.81 (32.87)    17:06.02 (33.21)    17:39.22 (33.20)
       18:10.46 (31.24)
 10 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei    18:59.26   18:19.93    7  
                  30.10     1:02.94 (32.84)     1:36.47 (33.53)     2:10.27 (33.80)
        2:43.96 (33.69)     3:17.62 (33.66)     3:51.22 (33.60)     4:25.11 (33.89)
        4:58.83 (33.72)     5:32.84 (34.01)     6:06.55 (33.71)     6:39.68 (33.13)
        7:13.37 (33.69)     7:47.26 (33.89)     8:21.04 (33.78)     8:54.58 (33.54)
        9:28.67 (34.09)    10:02.41 (33.74)    10:36.03 (33.62)    11:09.86 (33.83)
       11:43.15 (33.29)    12:16.89 (33.74)    12:50.06 (33.17)    13:23.03 (32.97)
       13:56.43 (33.40)    14:29.83 (33.40)    15:03.34 (33.51)    15:36.33 (32.99)
       16:09.38 (33.05)    16:42.18 (32.80)    17:14.91 (32.73)    17:48.23 (33.32)
       18:19.93 (31.70)
 11 Oceane Hangyas            14 SwimMAC             19:07.27   18:20.96    6  
                  29.74     1:02.15 (32.41)     1:36.04 (33.89)     2:09.44 (33.40)
        2:43.32 (33.88)     3:17.43 (34.11)     3:50.01 (32.58)     4:23.25 (33.24)
        4:56.95 (33.70)     5:30.29 (33.34)     6:03.69 (33.40)     6:37.43 (33.74)
        7:10.60 (33.17)     7:44.47 (33.87)     8:18.78 (34.31)     8:52.50 (33.72)
        9:26.51 (34.01)     9:59.46 (32.95)    10:33.14 (33.68)    11:06.49 (33.35)
       11:40.02 (33.53)    12:14.19 (34.17)    12:47.50 (33.31)    13:20.78 (33.28)
       13:54.48 (33.70)    14:28.68 (34.20)    15:01.90 (33.22)    15:35.09 (33.19)
       16:09.42 (34.33)    16:41.93 (32.51)    17:16.90 (34.97)    17:50.98 (34.08)
       18:20.96 (29.98)
 12 Mia Rose                  14 North Carolina A    19:24.07   18:23.06    5  
                  30.59     1:03.81 (33.22)     1:37.34 (33.53)     2:11.73 (34.39)
        2:45.50 (33.77)     3:19.05 (33.55)     3:52.67 (33.62)     4:26.82 (34.15)
        5:00.62 (33.80)     5:34.19 (33.57)     6:07.88 (33.69)     6:41.52 (33.64)
        7:15.25 (33.73)     7:49.03 (33.78)     8:22.88 (33.85)     8:56.51 (33.63)
        9:30.02 (33.51)    10:03.61 (33.59)    10:36.99 (33.38)    11:10.59 (33.60)
       11:44.03 (33.44)    12:17.28 (33.25)    12:50.78 (33.50)    13:24.33 (33.55)
       13:57.70 (33.37)    14:30.94 (33.24)    15:04.48 (33.54)    15:37.70 (33.22)
       16:10.67 (32.97)    16:44.26 (33.59)    17:17.25 (32.99)    17:50.52 (33.27)
       18:23.06 (32.54)
 13 Ashley Hughes             13 New Wave Swim Te    18:50.26   18:24.23    4  
                  29.51     1:01.64 (32.13)     1:34.63 (32.99)     2:08.07 (33.44)
        2:41.91 (33.84)     3:15.63 (33.72)     3:49.30 (33.67)     4:23.54 (34.24)
        4:57.34 (33.80)     5:30.84 (33.50)     6:04.24 (33.40)     6:37.58 (33.34)
        7:11.24 (33.66)     7:45.05 (33.81)     8:18.49 (33.44)     8:51.71 (33.22)
        9:25.45 (33.74)     9:59.43 (33.98)    10:33.35 (33.92)    11:07.05 (33.70)
       11:40.81 (33.76)    12:14.41 (33.60)    12:47.91 (33.50)    13:21.59 (33.68)
       13:55.44 (33.85)    14:28.91 (33.47)    15:03.16 (34.25)    15:36.84 (33.68)
       16:10.80 (33.96)    16:44.78 (33.98)    17:18.75 (33.97)    17:51.80 (33.05)
       18:24.23 (32.43)
 14 Makayla Ciancanelli       13 Granite Falls Sw    18:29.71   18:24.99    3  
                  28.38     1:00.19 (31.81)     1:33.32 (33.13)     2:05.32 (32.00)
        2:38.72 (33.40)     3:12.30 (33.58)     3:45.70 (33.40)     4:18.23 (32.53)
        4:51.66 (33.43)     5:25.41 (33.75)     5:59.10 (33.69)     6:32.78 (33.68)
        7:06.97 (34.19)     7:41.35 (34.38)     8:15.49 (34.14)     8:49.46 (33.97)
        9:23.47 (34.01)     9:57.46 (33.99)    10:31.64 (34.18)    11:05.33 (33.69)
       11:39.42 (34.09)    12:13.52 (34.10)    12:47.58 (34.06)    13:21.53 (33.95)
       13:55.45 (33.92)    14:29.40 (33.95)    15:03.50 (34.10)    15:37.66 (34.16)
       16:11.67 (34.01)    16:45.71 (34.04)    17:19.46 (33.75)    17:52.83 (33.37)
       18:24.99 (32.16)
 15 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei    18:27.44   18:27.18    2  
                  28.45     1:01.17 (32.72)     1:34.42 (33.25)     2:07.92 (33.50)
        2:41.39 (33.47)     3:15.04 (33.65)     3:48.52 (33.48)     4:22.09 (33.57)
        4:55.75 (33.66)     5:29.73 (33.98)     6:03.30 (33.57)     6:36.82 (33.52)
        7:10.35 (33.53)     7:43.75 (33.40)     8:17.60 (33.85)     8:51.13 (33.53)
        9:25.07 (33.94)     9:58.97 (33.90)    10:32.72 (33.75)    11:06.22 (33.50)
       11:40.51 (34.29)    12:14.15 (33.64)    12:48.52 (34.37)    13:22.87 (34.35)
       13:57.22 (34.35)    14:31.19 (33.97)    15:05.05 (33.86)    15:39.20 (34.15)
       16:13.26 (34.06)    16:46.51 (33.25)    17:20.77 (34.26)    17:54.44 (33.67)
       18:27.18 (32.74)
 16 Meghan Ballard            14 Una Eac             19:07.74   18:35.84    1  
                  29.97     1:02.45 (32.48)     1:36.01 (33.56)     2:09.78 (33.77)
        2:43.59 (33.81)     3:17.14 (33.55)     3:50.78 (33.64)     4:23.91 (33.13)
        4:57.42 (33.51)     5:31.08 (33.66)     6:04.81 (33.73)     6:38.35 (33.54)
        7:12.13 (33.78)     7:45.81 (33.68)     8:19.45 (33.64)     8:53.41 (33.96)
        9:27.36 (33.95)    10:01.38 (34.02)    10:34.89 (33.51)    11:09.08 (34.19)
       11:42.81 (33.73)    12:17.04 (34.23)    12:51.24 (34.20)    13:25.44 (34.20)
       13:59.81 (34.37)    14:34.69 (34.88)    15:09.03 (34.34)    15:43.42 (34.39)
       16:18.38 (34.96)    16:52.64 (34.26)    17:27.40 (34.76)    18:02.03 (34.63)
       18:35.84 (33.81)
 17 Madeleine Johnson         14 Sailfish Aquatic    19:25.51   18:37.50  
                  27.61       59.01 (31.40)     1:31.90 (32.89)     2:04.85 (32.95)
        2:37.97 (33.12)     3:10.79 (32.82)     3:44.07 (33.28)     4:17.80 (33.73)
        4:50.54 (32.74)     5:23.49 (32.95)     6:02.51 (39.02)     6:37.61 (35.10)
        7:12.21 (34.60)     7:46.86 (34.65)     8:21.29 (34.43)     8:55.71 (34.42)
        9:29.84 (34.13)    10:04.35 (34.51)    10:39.09 (34.74)    11:13.52 (34.43)
       11:48.16 (34.64)    12:22.51 (34.35)    12:57.52 (35.01)    13:31.48 (33.96)
       14:05.50 (34.02)    14:40.62 (35.12)    15:15.71 (35.09)    15:50.38 (34.67)
       16:24.19 (33.81)    16:57.64 (33.45)    17:31.37 (33.73)    18:04.68 (33.31)
       18:37.50 (32.82)
 18 Alison Thome              13 SwimMAC             18:56.27   18:37.69  
                  30.33     1:03.50 (33.17)     1:37.11 (33.61)     2:10.64 (33.53)
        2:44.46 (33.82)     3:18.68 (34.22)     3:52.55 (33.87)     4:26.80 (34.25)
        5:00.94 (34.14)     5:34.93 (33.99)     6:09.06 (34.13)     6:43.04 (33.98)
        7:17.12 (34.08)     7:51.42 (34.30)     8:25.54 (34.12)     8:59.60 (34.06)
        9:33.89 (34.29)    10:07.94 (34.05)    10:42.48 (34.54)    11:16.46 (33.98)
       11:50.93 (34.47)    12:25.14 (34.21)    12:59.32 (34.18)    13:33.60 (34.28)
       14:08.15 (34.55)    14:42.01 (33.86)    15:15.90 (33.89)    15:49.79 (33.89)
       16:23.73 (33.94)    16:57.89 (34.16)    17:31.61 (33.72)    18:05.41 (33.80)
       18:37.69 (32.28)
 19 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County     18:56.94   18:38.79  
                  29.37     1:02.26 (32.89)     1:35.48 (33.22)     2:08.97 (33.49)
        2:42.28 (33.31)     3:15.58 (33.30)     3:49.11 (33.53)     4:22.38 (33.27)
        4:55.84 (33.46)     5:29.66 (33.82)     6:03.58 (33.92)     6:37.51 (33.93)
        7:11.32 (33.81)     7:45.33 (34.01)     8:19.03 (33.70)     8:53.16 (34.13)
        9:27.39 (34.23)    10:01.84 (34.45)    10:36.31 (34.47)    11:10.92 (34.61)
       11:45.59 (34.67)    12:20.12 (34.53)    12:54.87 (34.75)    13:29.39 (34.52)
       14:03.89 (34.50)    14:38.75 (34.86)    15:13.74 (34.99)    15:48.52 (34.78)
       16:22.99 (34.47)    16:57.44 (34.45)    17:31.72 (34.28)    18:05.89 (34.17)
       18:38.79 (32.90)
 20 Rielly Lavery             13 SwimMAC             18:47.63   18:39.61  
                  29.49     1:01.94 (32.45)     1:36.27 (34.33)     2:10.18 (33.91)
        2:44.72 (34.54)     3:19.06 (34.34)     3:53.60 (34.54)     4:28.05 (34.45)
        5:02.50 (34.45)     5:37.12 (34.62)     6:11.50 (34.38)     6:45.98 (34.48)
        7:20.35 (34.37)     7:54.86 (34.51)     8:29.55 (34.69)     9:04.27 (34.72)
        9:38.66 (34.39)    10:12.58 (33.92)    10:46.90 (34.32)    11:20.86 (33.96)
       11:54.50 (33.64)    12:28.45 (33.95)    13:02.43 (33.98)    13:36.58 (34.15)
       14:10.66 (34.08)    14:44.86 (34.20)    15:18.59 (33.73)    15:52.53 (33.94)
       16:26.57 (34.04)    17:00.47 (33.90)    17:33.90 (33.43)    18:07.37 (33.47)
       18:39.61 (32.24)
 21 Kylie Yoder               14 SwimMAC             19:22.28   18:45.32  
                  29.49     1:02.20 (32.71)     1:36.39 (34.19)     2:10.52 (34.13)
        2:44.83 (34.31)     3:19.45 (34.62)     3:54.26 (34.81)     4:28.95 (34.69)
        5:03.50 (34.55)     5:37.76 (34.26)     6:12.43 (34.67)     6:47.14 (34.71)
        7:21.82 (34.68)     7:56.43 (34.61)     8:31.26 (34.83)     9:05.74 (34.48)
        9:39.99 (34.25)    10:14.29 (34.30)    10:48.64 (34.35)    11:22.92 (34.28)
       11:57.19 (34.27)    12:31.15 (33.96)    13:05.39 (34.24)    13:39.93 (34.54)
       14:14.50 (34.57)    14:48.78 (34.28)    15:23.01 (34.23)    15:57.56 (34.55)
       16:31.61 (34.05)    17:05.64 (34.03)    17:39.76 (34.12)    18:13.60 (33.84)
       18:45.32 (31.72)
 22 Emily Oettinger           14 New South Swimmi    11:21.61   18:46.62  
                  30.33     1:03.70 (33.37)     1:37.91 (34.21)     2:12.09 (34.18)
        2:46.44 (34.35)     3:20.27 (33.83)     3:54.62 (34.35)     4:28.72 (34.10)
        5:02.36 (33.64)     5:36.43 (34.07)     6:10.59 (34.16)     6:44.98 (34.39)
        7:19.28 (34.30)     7:53.65 (34.37)     8:28.06 (34.41)     9:01.99 (33.93)
        9:36.17 (34.18)    10:10.74 (34.57)    10:44.83 (34.09)    11:18.97 (34.14)
       11:53.46 (34.49)    12:27.87 (34.41)    13:02.58 (34.71)    13:37.63 (35.05)
       14:12.55 (34.92)    14:47.55 (35.00)    15:22.11 (34.56)    15:56.79 (34.68)
       16:31.88 (35.09)    17:06.45 (34.57)    17:40.58 (34.13)    18:14.12 (33.54)
       18:46.62 (32.50)
 23 Caroline Williford        14 Marlins of Ralei    19:02.58   18:49.20  
                  31.22     1:05.21 (33.99)     1:39.98 (34.77)     2:15.17 (35.19)
        2:50.01 (34.84)     3:25.09 (35.08)     3:59.67 (34.58)     4:33.66 (33.99)
        5:07.73 (34.07)     5:41.64 (33.91)     6:16.00 (34.36)     6:50.37 (34.37)
        7:24.71 (34.34)     7:59.16 (34.45)     8:33.37 (34.21)     9:07.70 (34.33)
        9:42.21 (34.51)    10:16.37 (34.16)    10:50.75 (34.38)    11:25.19 (34.44)
       11:59.53 (34.34)    12:33.88 (34.35)    13:07.99 (34.11)    13:42.55 (34.56)
       14:16.70 (34.15)    14:50.99 (34.29)    15:25.52 (34.53)    16:00.00 (34.48)
       16:34.39 (34.39)    17:08.70 (34.31)    17:42.88 (34.18)    18:16.91 (34.03)
       18:49.20 (32.29)
 24 Corina Smith              14 Marlins of Ralei    18:33.11   18:49.84  
                  30.67     1:03.95 (33.28)     1:37.61 (33.66)     2:11.25 (33.64)
        2:44.94 (33.69)     3:18.79 (33.85)     3:52.70 (33.91)     4:26.58 (33.88)
        5:00.74 (34.16)     5:34.77 (34.03)     6:09.16 (34.39)     6:43.61 (34.45)
        7:18.00 (34.39)     7:52.48 (34.48)     8:26.84 (34.36)     9:01.81 (34.97)
        9:36.44 (34.63)    10:11.30 (34.86)    10:46.09 (34.79)    11:21.16 (35.07)
       11:56.04 (34.88)    12:30.47 (34.43)    13:05.56 (35.09)    13:41.12 (35.56)
       14:15.38 (34.26)    14:50.32 (34.94)    15:24.95 (34.63)    15:59.85 (34.90)
       16:34.72 (34.87)    17:09.20 (34.48)    17:43.23 (34.03)    18:17.30 (34.07)
       18:49.84 (32.54)
 25 Scarlett Clevenger        14 Enfinity Aquatic    11:15.96   18:54.10  
                  30.56     1:03.88 (33.32)     1:37.91 (34.03)     2:12.36 (34.45)
        2:46.61 (34.25)     3:20.72 (34.11)     3:54.74 (34.02)     4:29.22 (34.48)
        5:03.33 (34.11)     5:37.93 (34.60)     6:12.25 (34.32)     6:46.19 (33.94)
        7:20.57 (34.38)     7:54.74 (34.17)     8:29.35 (34.61)     9:03.94 (34.59)
        9:38.48 (34.54)    10:13.05 (34.57)    10:47.34 (34.29)    11:21.29 (33.95)
       11:56.74 (35.45)    12:31.61 (34.87)    13:06.99 (35.38)    13:42.11 (35.12)
       14:17.18 (35.07)    14:52.09 (34.91)    15:26.98 (34.89)    16:02.40 (35.42)
       16:37.84 (35.44)    17:12.84 (35.00)    17:46.72 (33.88)    18:20.96 (34.24)
       18:54.10 (33.14)
 26 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes    19:13.68   19:06.36  
                  31.27     1:05.51 (34.24)     1:39.99 (34.48)     2:14.86 (34.87)
        2:49.97 (35.11)     3:24.99 (35.02)     4:00.18 (35.19)     4:35.37 (35.19)
        5:10.83 (35.46)     5:46.04 (35.21)     6:21.42 (35.38)     6:56.60 (35.18)
        7:31.96 (35.36)     8:07.28 (35.32)     8:42.14 (34.86)     9:17.26 (35.12)
        9:52.41 (35.15)    10:27.38 (34.97)    11:02.43 (35.05)    11:37.43 (35.00)
       12:12.13 (34.70)    12:46.82 (34.69)    13:21.63 (34.81)    13:56.80 (35.17)
       14:31.47 (34.67)    15:06.01 (34.54)    15:40.92 (34.91)    16:15.79 (34.87)
       16:50.09 (34.30)    17:24.75 (34.66)    17:58.92 (34.17)    18:33.08 (34.16)
       19:06.36 (33.28)
 27 Madison Hoover            14 Waves Of Wilming    19:18.88   19:07.39  
                  29.63     1:02.80 (33.17)     1:36.97 (34.17)     2:11.66 (34.69)
        2:45.53 (33.87)     3:20.02 (34.49)     3:54.81 (34.79)     4:29.36 (34.55)
        5:03.86 (34.50)     5:38.99 (35.13)     6:13.46 (34.47)     6:48.17 (34.71)
        7:22.96 (34.79)     7:57.82 (34.86)     8:32.23 (34.41)     9:07.23 (35.00)
        9:42.28 (35.05)    10:17.24 (34.96)    10:52.31 (35.07)    11:27.49 (35.18)
       12:02.97 (35.48)    12:38.17 (35.20)    13:13.80 (35.63)    13:48.77 (34.97)
       14:24.44 (35.67)    14:59.98 (35.54)    15:35.27 (35.29)    16:10.83 (35.56)
       16:46.43 (35.60)    17:22.06 (35.63)    17:57.79 (35.73)    18:32.95 (35.16)
       19:07.39 (34.44)
 28 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te    19:16.56L  19:08.03  
                  30.34     1:04.24 (33.90)     1:37.96 (33.72)     2:12.02 (34.06)
        2:46.73 (34.71)     3:20.45 (33.72)     3:54.70 (34.25)     4:28.98 (34.28)
        5:03.12 (34.14)     5:37.46 (34.34)     6:11.92 (34.46)     6:46.34 (34.42)
        7:20.79 (34.45)     7:55.59 (34.80)     8:29.87 (34.28)     9:04.49 (34.62)
        9:39.13 (34.64)    10:13.96 (34.83)    10:48.53 (34.57)    11:23.84 (35.31)
       11:59.92 (36.08)    12:35.84 (35.92)    13:12.03 (36.19)    13:47.38 (35.35)
       14:22.91 (35.53)    14:59.02 (36.11)    15:34.86 (35.84)    16:10.38 (35.52)
       16:45.78 (35.40)    17:21.96 (36.18)    17:57.57 (35.61)    18:33.03 (35.46)
       19:08.03 (35.00)
 29 Sophia Gornet             13 SwimMAC             19:26.73   19:09.18  
                  30.98     1:05.00 (34.02)     1:39.01 (34.01)     2:13.07 (34.06)
        2:47.24 (34.17)     3:21.79 (34.55)     3:56.22 (34.43)     4:30.74 (34.52)
        5:05.48 (34.74)     5:40.36 (34.88)     6:14.94 (34.58)     6:50.07 (35.13)
        7:25.54 (35.47)     8:00.24 (34.70)     8:35.58 (35.34)     9:10.69 (35.11)
        9:46.30 (35.61)    10:21.32 (35.02)    10:56.57 (35.25)    11:32.23 (35.66)
       12:07.41 (35.18)    12:42.91 (35.50)    13:18.78 (35.87)    13:55.05 (36.27)
       14:31.35 (36.30)    15:07.14 (35.79)    15:41.88 (34.74)    16:17.68 (35.80)
       16:53.35 (35.67)    17:27.53 (34.18)    18:02.59 (35.06)    18:36.51 (33.92)
       19:09.18 (32.67)
 30 Ava Konopka               14 YOTA                19:23.56   19:12.60  
                  31.09     1:04.87 (33.78)     1:39.09 (34.22)     2:13.46 (34.37)
        2:47.61 (34.15)     3:22.10 (34.49)     3:57.00 (34.90)     4:31.57 (34.57)
        5:06.83 (35.26)     5:42.15 (35.32)     6:17.09 (34.94)     6:52.06 (34.97)
        7:27.04 (34.98)     8:02.21 (35.17)     8:37.66 (35.45)     9:13.07 (35.41)
        9:48.62 (35.55)    10:24.30 (35.68)    11:00.03 (35.73)    11:35.64 (35.61)
       12:11.12 (35.48)    12:47.00 (35.88)    13:22.44 (35.44)    13:57.96 (35.52)
       14:33.47 (35.51)    15:09.23 (35.76)    15:44.61 (35.38)    16:19.94 (35.33)
       16:54.89 (34.95)    17:30.06 (35.17)    18:05.27 (35.21)    18:39.59 (34.32)
       19:12.60 (33.01)
 31 Sarah Grubb               14 Greensboro Commu    18:58.63   19:16.63  
                  31.21     1:05.26 (34.05)     1:40.00 (34.74)     2:15.24 (35.24)
        2:50.30 (35.06)     3:25.33 (35.03)     4:00.52 (35.19)     4:35.66 (35.14)
        5:10.99 (35.33)     5:46.56 (35.57)     6:22.41 (35.85)     6:58.01 (35.60)
        7:33.06 (35.05)     8:08.29 (35.23)     8:43.69 (35.40)     9:19.26 (35.57)
        9:54.48 (35.22)    10:29.74 (35.26)    11:04.98 (35.24)    11:40.61 (35.63)
       12:16.35 (35.74)    12:51.80 (35.45)    13:27.17 (35.37)    14:02.49 (35.32)
       14:37.78 (35.29)    15:12.96 (35.18)    15:48.01 (35.05)    16:23.28 (35.27)
       16:58.20 (34.92)    17:33.36 (35.16)    18:08.15 (34.79)    18:42.92 (34.77)
       19:16.63 (33.71)
 32 Gabriella Battaglini      13 YOTA                11:27.92   19:18.71  
                  29.10     1:01.93 (32.83)     1:35.58 (33.65)     2:09.83 (34.25)
        2:44.74 (34.91)     3:19.09 (34.35)     3:54.17 (35.08)     4:29.03 (34.86)
        5:04.51 (35.48)     5:40.73 (36.22)     6:16.54 (35.81)     6:53.10 (36.56)
        7:28.58 (35.48)     8:03.92 (35.34)     8:39.53 (35.61)     9:15.17 (35.64)
        9:50.67 (35.50)    10:26.07 (35.40)    11:01.48 (35.41)    11:37.55 (36.07)
       12:13.45 (35.90)    12:48.66 (35.21)    13:24.18 (35.52)    13:59.85 (35.67)
       14:36.14 (36.29)    15:11.58 (35.44)    15:47.39 (35.81)    16:22.93 (35.54)
       16:58.48 (35.55)    17:33.99 (35.51)    18:09.69 (35.70)    18:45.25 (35.56)
       19:18.71 (33.46)
 33 Abigail Welch             14 SwimMAC             18:57.91   19:21.65  
                  30.31     1:02.86 (32.55)     1:36.13 (33.27)     2:10.04 (33.91)
        2:44.32 (34.28)     3:18.44 (34.12)     3:52.78 (34.34)     4:27.06 (34.28)
        5:01.67 (34.61)     5:36.26 (34.59)     6:10.69 (34.43)     6:44.50 (33.81)
        7:19.38 (34.88)     7:54.27 (34.89)     8:29.17 (34.90)     9:04.19 (35.02)
        9:39.68 (35.49)    10:15.37 (35.69)    10:51.07 (35.70)    11:27.51 (36.44)
       12:04.15 (36.64)    12:41.13 (36.98)    13:18.04 (36.91)    13:55.50 (37.46)
       14:32.53 (37.03)    15:09.33 (36.80)    15:45.68 (36.35)    16:22.36 (36.68)
       16:59.27 (36.91)    17:36.41 (37.14)    18:12.38 (35.97)    18:47.95 (35.57)
       19:21.65 (33.70)
 34 Kyra Dalbo                13 Tac Titans          19:21.27   19:23.98  
                  29.44     1:02.59 (33.15)     1:36.94 (34.35)     2:11.58 (34.64)
        2:46.28 (34.70)     3:21.50 (35.22)     3:56.79 (35.29)     4:32.49 (35.70)
        5:08.15 (35.66)     5:43.89 (35.74)     6:19.71 (35.82)     6:55.61 (35.90)
        7:31.35 (35.74)     8:07.48 (36.13)     8:43.63 (36.15)     9:19.85 (36.22)
        9:55.10 (35.25)    10:30.83 (35.73)    11:06.72 (35.89)    11:42.40 (35.68)
       12:18.04 (35.64)    12:53.48 (35.44)    13:29.34 (35.86)    14:05.28 (35.94)
       14:40.98 (35.70)    15:16.89 (35.91)    15:52.64 (35.75)    16:28.78 (36.14)
       17:05.11 (36.33)    17:41.18 (36.07)    18:16.91 (35.73)    18:51.78 (34.87)
       19:23.98 (32.20)
 35 Ambika Gaur               14 North Carolina A    10:07.28L  19:26.07  
                  31.35     1:05.77 (34.42)     1:41.09 (35.32)     2:16.26 (35.17)
        2:51.43 (35.17)     3:26.75 (35.32)     4:01.91 (35.16)     4:36.90 (34.99)
        5:12.37 (35.47)     5:47.74 (35.37)     6:23.30 (35.56)     6:58.80 (35.50)
        7:34.33 (35.53)     8:09.93 (35.60)     8:45.76 (35.83)     9:21.94 (36.18)
        9:58.14 (36.20)    10:34.05 (35.91)    11:10.25 (36.20)    11:46.48 (36.23)
       12:22.61 (36.13)    12:58.78 (36.17)    13:35.07 (36.29)    14:11.00 (35.93)
       14:46.85 (35.85)    15:22.40 (35.55)    15:58.40 (36.00)    16:33.61 (35.21)
       17:09.18 (35.57)    17:44.61 (35.43)    18:19.61 (35.00)    18:53.23 (33.62)
       19:26.07 (32.84)
 36 Kaylie Curran             14 Tac Titans          11:22.20   19:27.91  
                  31.14     1:05.33 (34.19)     1:40.94 (35.61)     2:15.78 (34.84)
        2:51.43 (35.65)     3:26.95 (35.52)     4:02.85 (35.90)     4:38.64 (35.79)
        5:14.55 (35.91)     5:50.09 (35.54)     6:25.62 (35.53)     7:01.29 (35.67)
        7:36.98 (35.69)     8:12.31 (35.33)     8:48.15 (35.84)     9:24.09 (35.94)
        9:59.07 (34.98)    10:34.86 (35.79)    11:10.36 (35.50)    11:46.58 (36.22)
       12:22.28 (35.70)    12:58.88 (36.60)    13:35.02 (36.14)    14:11.17 (36.15)
       14:47.68 (36.51)    15:23.12 (35.44)    15:58.60 (35.48)    16:34.79 (36.19)
       17:11.07 (36.28)    17:46.30 (35.23)    18:20.79 (34.49)    18:54.98 (34.19)
       19:27.91 (32.93)
 37 Isabella Anton            13 SwimMAC             19:14.27   19:28.38  
                  31.19     1:05.64 (34.45)     1:40.33 (34.69)     2:15.11 (34.78)
        2:49.46 (34.35)     3:24.10 (34.64)     3:59.10 (35.00)     4:34.25 (35.15)
        5:09.12 (34.87)     5:44.93 (35.81)     6:20.17 (35.24)     6:55.37 (35.20)
        7:30.97 (35.60)     8:06.80 (35.83)     8:42.82 (36.02)     9:18.10 (35.28)
        9:54.18 (36.08)    10:29.23 (35.05)    11:04.87 (35.64)    11:41.51 (36.64)
       12:17.60 (36.09)    12:52.68 (35.08)    13:29.21 (36.53)    14:05.12 (35.91)
       14:41.41 (36.29)    15:17.18 (35.77)    15:53.59 (36.41)    16:29.50 (35.91)
       17:05.73 (36.23)    17:41.91 (36.18)    18:18.91 (37.00)    18:54.07 (35.16)
       19:28.38 (34.31)
 -- Samantha Overton          14 Raleigh Swimming    11:24.09   19:31.89  
                  31.17     1:05.22 (34.05)     1:40.22 (35.00)     2:15.68 (35.46)
        2:51.01 (35.33)     3:26.59 (35.58)     4:02.01 (35.42)     4:37.48 (35.47)
        5:12.91 (35.43)     5:48.64 (35.73)     6:24.64 (36.00)     7:00.33 (35.69)
        7:36.31 (35.98)     8:12.01 (35.70)     8:48.08 (36.07)     9:23.79 (35.71)
        9:59.80 (36.01)    10:35.63 (35.83)    11:11.73 (36.10)    11:47.76 (36.03)
       12:23.39 (35.63)    12:59.76 (36.37)    13:36.07 (36.31)    14:12.02 (35.95)
       14:48.24 (36.22)    15:23.87 (35.63)    15:59.81 (35.94)    16:35.58 (35.77)
       17:11.09 (35.51)    17:47.33 (36.24)    18:22.79 (35.46)    18:57.90 (35.11)
       19:31.89 (33.99)
 -- Avalon Uveges             14 Granite Falls Sw    19:22.25   19:37.18  
                  30.69     1:04.52 (33.83)     1:38.98 (34.46)     2:13.48 (34.50)
        2:48.09 (34.61)     3:22.82 (34.73)     3:57.79 (34.97)     4:33.11 (35.32)
        5:08.37 (35.26)     5:44.21 (35.84)     6:20.57 (36.36)     6:56.23 (35.66)
        7:32.32 (36.09)     8:08.03 (35.71)     8:43.77 (35.74)     9:19.63 (35.86)
        9:55.04 (35.41)    10:30.59 (35.55)    11:06.55 (35.96)    11:42.43 (35.88)
       12:18.59 (36.16)    12:55.27 (36.68)    13:31.90 (36.63)    14:08.67 (36.77)
       14:45.44 (36.77)    15:22.27 (36.83)    15:58.64 (36.37)    16:35.50 (36.86)
       17:12.60 (37.10)    17:49.71 (37.11)    18:26.37 (36.66)    19:02.84 (36.47)
       19:37.18 (34.34)
 -- Mary Moran                14 Marlins of Ralei    19:06.85         DQ  
 
Event 38  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te    16:48.09   16:25.85   20  
                  26.89       55.92 (29.03)     1:25.53 (29.61)     1:55.40 (29.87)
        2:25.40 (30.00)     2:55.66 (30.26)     3:25.75 (30.09)     3:55.75 (30.00)
        4:25.86 (30.11)     4:56.02 (30.16)     5:25.90 (29.88)     5:56.17 (30.27)
        6:26.30 (30.13)     6:56.58 (30.28)     7:26.76 (30.18)     7:56.83 (30.07)
        8:26.94 (30.11)     8:57.05 (30.11)     9:27.09 (30.04)     9:57.16 (30.07)
       10:27.42 (30.26)    10:57.45 (30.03)    11:27.41 (29.96)    11:57.59 (30.18)
       12:27.89 (30.30)    12:57.89 (30.00)    13:28.07 (30.18)    13:58.08 (30.01)
       14:28.10 (30.02)    14:58.39 (30.29)    15:27.98 (29.59)    15:57.44 (29.46)
       16:25.85 (28.41)
  2 Braeden Haughey           13 Tac Titans           9:58.96   16:29.55   17  
                  26.97       57.24 (30.27)     1:27.87 (30.63)     1:58.65 (30.78)
        2:29.39 (30.74)     2:59.07 (29.68)     3:29.21 (30.14)     3:59.71 (30.50)
        4:29.95 (30.24)     5:00.01 (30.06)     5:30.18 (30.17)     6:00.31 (30.13)
        6:30.89 (30.58)     7:01.64 (30.75)     7:32.19 (30.55)     8:02.30 (30.11)
        8:32.17 (29.87)     9:02.43 (30.26)     9:32.72 (30.29)    10:03.04 (30.32)
       10:33.12 (30.08)    11:03.99 (30.87)    11:34.22 (30.23)    12:04.85 (30.63)
       12:34.19 (29.34)    13:03.65 (29.46)    13:33.99 (30.34)    14:03.99 (30.00)
       14:34.05 (30.06)    15:04.38 (30.33)    15:34.14 (29.76)    16:03.86 (29.72)
       16:29.55 (25.69)
  3 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming    17:24.35   16:40.16   16  
  4 William Soleo             14 YOTA                16:52.93   16:44.78   15  
                  27.06       56.32 (29.26)     1:26.26 (29.94)     1:56.55 (30.29)
        2:26.92 (30.37)     2:57.31 (30.39)     3:27.97 (30.66)     3:58.42 (30.45)
        4:29.12 (30.70)     4:59.73 (30.61)     5:30.14 (30.41)     6:00.92 (30.78)
        6:31.32 (30.40)     7:01.84 (30.52)     7:32.55 (30.71)     8:03.28 (30.73)
        8:34.24 (30.96)     9:04.61 (30.37)     9:35.30 (30.69)    10:06.08 (30.78)
       10:36.70 (30.62)    11:07.30 (30.60)    11:38.14 (30.84)    12:08.86 (30.72)
       12:39.92 (31.06)    13:10.60 (30.68)    13:41.29 (30.69)    14:12.33 (31.04)
       14:43.06 (30.73)    15:13.97 (30.91)    15:44.14 (30.17)    16:14.78 (30.64)
       16:44.78 (30.00)
  5 Zachary Cairns            14 North Carolina A    16:25.54   16:48.87   14  
                  27.64       57.86 (30.22)     1:28.53 (30.67)     1:58.82 (30.29)
        2:29.45 (30.63)     3:00.13 (30.68)     3:30.69 (30.56)     4:01.32 (30.63)
        4:31.71 (30.39)     5:02.26 (30.55)     5:32.71 (30.45)     6:03.28 (30.57)
        6:33.85 (30.57)     7:04.43 (30.58)     7:34.81 (30.38)     8:05.23 (30.42)
        8:35.55 (30.32)     9:05.72 (30.17)     9:36.00 (30.28)    10:06.33 (30.33)
       10:36.81 (30.48)    11:07.35 (30.54)    11:38.30 (30.95)    12:09.32 (31.02)
       12:40.48 (31.16)    13:10.97 (30.49)    13:41.96 (30.99)    14:13.30 (31.34)
       14:44.37 (31.07)    15:15.48 (31.11)    15:46.62 (31.14)    16:18.29 (31.67)
       16:48.87 (30.58)
  6 John Chapman              14 Marlins of Ralei    17:14.47   16:48.98   13  
                  26.34       56.43 (30.09)     1:26.96 (30.53)     1:57.81 (30.85)
        2:28.92 (31.11)     3:00.08 (31.16)     3:31.41 (31.33)     4:02.54 (31.13)
        4:33.48 (30.94)     5:04.64 (31.16)     5:35.19 (30.55)     6:05.99 (30.80)
        6:37.03 (31.04)     7:08.12 (31.09)     7:39.08 (30.96)     8:09.77 (30.69)
        8:40.54 (30.77)     9:11.45 (30.91)     9:42.08 (30.63)    10:12.86 (30.78)
       10:43.70 (30.84)    11:14.47 (30.77)    11:45.21 (30.74)    12:15.92 (30.71)
       12:46.47 (30.55)    13:17.14 (30.67)    13:47.93 (30.79)    14:18.68 (30.75)
       14:49.39 (30.71)    15:20.31 (30.92)    15:50.89 (30.58)    16:20.81 (29.92)
       16:48.98 (28.17)
  7 Michael Cotter            13 Tac Titans          17:10.35   16:53.10   12  
                  27.10       57.05 (29.95)     1:27.67 (30.62)     1:58.52 (30.85)
        2:28.98 (30.46)     2:59.90 (30.92)     3:30.84 (30.94)     4:01.52 (30.68)
        4:32.84 (31.32)     5:03.25 (30.41)     5:34.32 (31.07)     6:04.41 (30.09)
        6:35.73 (31.32)     7:06.36 (30.63)     7:37.72 (31.36)     8:08.59 (30.87)
        8:39.56 (30.97)     9:09.98 (30.42)     9:41.01 (31.03)    10:11.59 (30.58)
       10:42.71 (31.12)    11:13.39 (30.68)    11:44.06 (30.67)    12:15.39 (31.33)
       12:46.43 (31.04)    13:17.67 (31.24)    13:48.66 (30.99)    14:19.35 (30.69)
       14:50.75 (31.40)    15:22.73 (31.98)    15:53.62 (30.89)    16:25.21 (31.59)
       16:53.10 (27.89)
  8 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei    17:25.99   16:53.53   11  
  9 James Wyatt               14 YMCA of Northwes    16:56.24   17:05.69    9  
                  26.94       56.08 (29.14)     1:25.73 (29.65)     1:55.70 (29.97)
        2:26.05 (30.35)     2:56.32 (30.27)     3:27.19 (30.87)     3:57.77 (30.58)
        4:28.77 (31.00)     4:59.69 (30.92)     5:30.49 (30.80)     6:01.44 (30.95)
        6:32.87 (31.43)     7:04.24 (31.37)     7:35.40 (31.16)     8:06.70 (31.30)
        8:38.04 (31.34)     9:09.05 (31.01)     9:40.74 (31.69)    10:12.25 (31.51)
       10:43.96 (31.71)    11:15.98 (32.02)    11:47.48 (31.50)    12:19.43 (31.95)
       12:51.26 (31.83)    13:23.18 (31.92)    13:55.58 (32.40)    14:27.55 (31.97)
       14:59.57 (32.02)    15:32.14 (32.57)    16:03.94 (31.80)    16:35.33 (31.39)
       17:05.69 (30.36)
 10 Mitchell Payne            14 Tac Titans          17:17.80   17:08.62    7  
 11 Thor Dyke                 13 Tac Titans          17:36.95   17:09.61    6  
 12 John Satterfield          14 YOTA                17:06.74   17:13.94    5  
                  27.28       57.66 (30.38)     1:29.01 (31.35)     2:00.58 (31.57)
        2:32.01 (31.43)     3:03.38 (31.37)     3:34.28 (30.90)     4:05.31 (31.03)
        4:36.70 (31.39)     5:07.80 (31.10)     5:38.97 (31.17)     6:10.75 (31.78)
        6:43.02 (32.27)     7:14.93 (31.91)     7:46.60 (31.67)     8:18.76 (32.16)
        8:50.92 (32.16)     9:22.62 (31.70)     9:54.46 (31.84)    10:26.62 (32.16)
       10:58.22 (31.60)    11:29.82 (31.60)    12:01.79 (31.97)    12:33.68 (31.89)
       13:05.70 (32.02)    13:37.96 (32.26)    14:09.72 (31.76)    14:41.40 (31.68)
       15:13.00 (31.60)    15:43.66 (30.66)    16:13.79 (30.13)    16:44.51 (30.72)
       17:13.94 (29.43)
 13 Brian Thompson            14 Tac Titans          11:06.46   17:15.24    4  
                  28.48       58.78 (30.30)     1:29.45 (30.67)     2:00.82 (31.37)
        2:32.31 (31.49)     3:03.68 (31.37)     3:35.17 (31.49)     4:06.51 (31.34)
        4:37.82 (31.31)     5:09.05 (31.23)     5:40.42 (31.37)     6:11.84 (31.42)
        6:43.55 (31.71)     7:14.99 (31.44)     7:46.60 (31.61)     8:18.50 (31.90)
        8:50.21 (31.71)     9:21.58 (31.37)     9:52.99 (31.41)    10:24.68 (31.69)
       10:56.83 (32.15)    11:28.86 (32.03)    12:00.83 (31.97)    12:32.47 (31.64)
       13:04.02 (31.55)    13:36.10 (32.08)    14:08.10 (32.00)    14:40.13 (32.03)
       15:12.17 (32.04)    15:43.37 (31.20)    16:14.82 (31.45)    16:46.32 (31.50)
       17:15.24 (28.92)
 14 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming    17:43.96   17:16.07    3  
 15 Roman Martinez            14 Raleigh Swimming    18:33.45   17:19.54    2  
 16 Aj Johnson                13 YMCA of Western     18:31.40   17:23.12    1  
                  28.60       59.71 (31.11)     1:31.34 (31.63)     2:02.87 (31.53)
        2:34.51 (31.64)     3:06.44 (31.93)     3:38.17 (31.73)     4:09.98 (31.81)
        4:42.40 (32.42)     5:14.39 (31.99)     5:46.97 (32.58)     6:19.14 (32.17)
        6:51.18 (32.04)     7:23.27 (32.09)     7:54.81 (31.54)     8:26.83 (32.02)
        8:58.73 (31.90)     9:30.58 (31.85)    10:02.34 (31.76)    10:33.44 (31.10)
       11:04.91 (31.47)    11:36.77 (31.86)    12:08.79 (32.02)    12:40.31 (31.52)
       13:12.27 (31.96)    13:44.23 (31.96)    14:16.25 (32.02)    14:48.43 (32.18)
       15:19.66 (31.23)    15:50.92 (31.26)    16:22.44 (31.52)    16:53.62 (31.18)
       17:23.12 (29.50)
 17 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei    18:05.01   17:23.78  
 18 Austin Chang              13 North Carolina A    18:08.41   17:25.06  
                  27.83       58.23 (30.40)     1:30.34 (32.11)     2:02.33 (31.99)
        2:34.25 (31.92)     3:05.93 (31.68)     3:37.79 (31.86)     4:10.01 (32.22)
        4:42.10 (32.09)     5:14.10 (32.00)     5:46.66 (32.56)     6:18.92 (32.26)
        6:50.44 (31.52)     7:22.07 (31.63)     7:54.54 (32.47)     8:26.40 (31.86)
        8:58.11 (31.71)     9:30.07 (31.96)    10:02.25 (32.18)    10:34.39 (32.14)
       11:06.29 (31.90)    11:38.87 (32.58)    12:11.12 (32.25)    12:43.62 (32.50)
       13:16.06 (32.44)    13:48.10 (32.04)    14:20.44 (32.34)    14:51.89 (31.45)
       15:23.65 (31.76)    15:54.27 (30.62)    16:25.10 (30.83)    16:55.50 (30.40)
       17:25.06 (29.56)
 19 Brody Carroll             14 Catawba Valley A    18:16.13L  17:26.80  
                  27.12       58.09 (30.97)     1:29.37 (31.28)     2:00.40 (31.03)
        2:31.61 (31.21)     3:03.21 (31.60)     3:35.02 (31.81)     4:06.74 (31.72)
        4:38.77 (32.03)     5:10.30 (31.53)     5:42.45 (32.15)     6:14.33 (31.88)
        6:46.48 (32.15)     7:18.48 (32.00)     7:50.54 (32.06)     8:22.64 (32.10)
        8:54.75 (32.11)     9:26.90 (32.15)     9:58.88 (31.98)    10:31.17 (32.29)
       11:03.46 (32.29)    11:35.74 (32.28)    12:07.85 (32.11)    12:40.19 (32.34)
       13:12.23 (32.04)    13:44.49 (32.26)    14:16.73 (32.24)    14:48.81 (32.08)
       15:20.94 (32.13)    15:53.16 (32.22)    16:24.44 (31.28)    16:56.57 (32.13)
       17:26.80 (30.23)
 20 Jay Baker                 14 YOTA                18:07.82   17:28.63  
                  27.96       59.33 (31.37)     1:31.25 (31.92)     2:02.92 (31.67)
        2:34.66 (31.74)     3:06.44 (31.78)     3:38.54 (32.10)     4:10.28 (31.74)
        4:42.10 (31.82)     5:13.76 (31.66)     5:45.81 (32.05)     6:17.51 (31.70)
        6:49.59 (32.08)     7:21.56 (31.97)     7:53.76 (32.20)     8:25.75 (31.99)
        8:57.93 (32.18)     9:29.73 (31.80)    10:01.78 (32.05)    10:33.78 (32.00)
       11:05.87 (32.09)    11:38.11 (32.24)    12:10.44 (32.33)    12:42.74 (32.30)
       13:15.03 (32.29)    13:47.20 (32.17)    14:19.36 (32.16)    14:51.33 (31.97)
       15:23.22 (31.89)    15:55.46 (32.24)    16:27.13 (31.67)    16:58.65 (31.52)
       17:28.63 (29.98)
 21 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami    17:45.81   17:32.89  
 22 Camden McGovern           13 YOTA                17:58.63   17:34.60  
 23 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami    18:35.07   17:37.06  
 24 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes    17:50.22   17:43.61  
 25 George Bujoreanu          14 SwimMAC             18:27.56   17:44.33  
                  28.05       59.29 (31.24)     1:31.34 (32.05)     2:03.43 (32.09)
        2:35.74 (32.31)     3:08.16 (32.42)     3:40.54 (32.38)     4:12.86 (32.32)
        4:45.47 (32.61)     5:18.05 (32.58)     5:50.42 (32.37)     6:22.72 (32.30)
        6:55.25 (32.53)     7:27.64 (32.39)     7:59.97 (32.33)     8:32.61 (32.64)
        9:04.98 (32.37)     9:37.33 (32.35)    10:09.81 (32.48)    10:42.45 (32.64)
       11:14.94 (32.49)    11:47.25 (32.31)    12:19.71 (32.46)    12:52.16 (32.45)
       13:24.77 (32.61)    13:57.28 (32.51)    14:29.99 (32.71)    15:02.52 (32.53)
       15:35.27 (32.75)    16:07.96 (32.69)    16:40.50 (32.54)    17:13.25 (32.75)
       17:44.33 (31.08)
 26 Elijah Horman             13 Raleigh Swimming    18:32.83   17:45.86  
 27 Andrew Mu                 14 North Carolina A    18:07.63   17:46.30  
                  28.03       58.69 (30.66)     1:30.54 (31.85)     2:02.59 (32.05)
        2:34.74 (32.15)     3:07.03 (32.29)     3:39.64 (32.61)     4:12.54 (32.90)
        4:44.86 (32.32)     5:17.80 (32.94)     5:50.88 (33.08)     6:23.78 (32.90)
        6:56.47 (32.69)     7:29.14 (32.67)     8:00.63 (31.49)     8:33.13 (32.50)
        9:05.64 (32.51)     9:38.27 (32.63)    10:10.81 (32.54)    10:43.94 (33.13)
       11:16.19 (32.25)    11:48.11 (31.92)    12:20.85 (32.74)    12:54.04 (33.19)
       13:27.14 (33.10)    13:59.56 (32.42)    14:32.10 (32.54)    15:04.62 (32.52)
       15:37.13 (32.51)    16:09.51 (32.38)    16:42.52 (33.01)    17:15.16 (32.64)
       17:46.30 (31.14)
 28 Michael Partrick          14 Marlins of Ralei    18:56.82   17:49.28  
                  28.19       59.83 (31.64)     1:31.73 (31.90)     2:04.01 (32.28)
        2:36.76 (32.75)     3:08.97 (32.21)     3:41.84 (32.87)     4:14.62 (32.78)
        4:47.37 (32.75)     5:19.99 (32.62)     5:52.85 (32.86)     6:25.52 (32.67)
        6:58.55 (33.03)     7:31.30 (32.75)     8:03.88 (32.58)     8:36.13 (32.25)
        9:08.94 (32.81)     9:41.49 (32.55)    10:14.22 (32.73)    10:47.48 (33.26)
       11:19.72 (32.24)    11:52.72 (33.00)    12:25.58 (32.86)    12:58.58 (33.00)
       13:31.35 (32.77)    14:04.22 (32.87)    14:36.88 (32.66)    15:09.45 (32.57)
       15:42.58 (33.13)    16:15.14 (32.56)    16:47.14 (32.00)    17:18.80 (31.66)
       17:49.28 (30.48)
 29 Zachary Thorson           14 YOTA                18:28.36   17:49.88  
                  28.76     1:00.38 (31.62)     1:32.00 (31.62)     2:03.63 (31.63)
        2:35.35 (31.72)     3:07.38 (32.03)     3:39.33 (31.95)     4:11.22 (31.89)
        4:43.25 (32.03)     5:15.31 (32.06)     5:47.60 (32.29)     6:19.43 (31.83)
        6:51.85 (32.42)     7:24.89 (33.04)     7:57.31 (32.42)     8:30.16 (32.85)
        9:03.44 (33.28)     9:36.71 (33.27)    10:09.86 (33.15)    10:43.81 (33.95)
       11:17.35 (33.54)    11:50.96 (33.61)    12:23.85 (32.89)    12:56.91 (33.06)
       13:30.66 (33.75)    14:04.32 (33.66)    14:36.07 (31.75)    15:08.90 (32.83)
       15:40.96 (32.06)    16:13.92 (32.96)    16:47.44 (33.52)    17:19.27 (31.83)
       17:49.88 (30.61)
 30 Jason Donnelly            14 Marlins of Ralei    17:53.71   17:50.43  
 31 Collin Davis              13 YOTA                18:06.07   17:51.72  
                  28.60     1:00.10 (31.50)     1:32.45 (32.35)     2:04.47 (32.02)
        2:36.79 (32.32)     3:09.00 (32.21)     3:41.16 (32.16)     4:13.82 (32.66)
        4:46.06 (32.24)     5:19.15 (33.09)     5:52.06 (32.91)     6:24.48 (32.42)
        6:57.16 (32.68)     7:29.85 (32.69)     8:02.52 (32.67)     8:35.13 (32.61)
        9:08.02 (32.89)     9:40.90 (32.88)    10:14.51 (33.61)    10:47.11 (32.60)
       11:19.59 (32.48)    11:52.65 (33.06)    12:25.86 (33.21)    12:58.38 (32.52)
       13:31.08 (32.70)    14:04.20 (33.12)    14:36.96 (32.76)    15:09.94 (32.98)
       15:43.18 (33.24)    16:16.01 (32.83)    16:48.22 (32.21)    17:20.76 (32.54)
       17:51.72 (30.96)
 32 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of     11:00.33   17:52.72  
                  29.23     1:01.12 (31.89)     1:33.76 (32.64)     2:07.21 (33.45)
        2:39.99 (32.78)     3:12.75 (32.76)     3:45.67 (32.92)     4:18.69 (33.02)
        4:51.33 (32.64)     5:24.25 (32.92)     5:57.44 (33.19)     6:30.24 (32.80)
        7:03.23 (32.99)     7:36.22 (32.99)     8:08.93 (32.71)     8:42.16 (33.23)
        9:14.97 (32.81)     9:47.69 (32.72)    10:20.54 (32.85)    10:53.13 (32.59)
       11:25.77 (32.64)    11:58.42 (32.65)    12:31.36 (32.94)    13:03.93 (32.57)
       13:36.45 (32.52)    14:08.99 (32.54)    14:41.73 (32.74)    15:14.35 (32.62)
       15:47.09 (32.74)    16:19.44 (32.35)    16:51.79 (32.35)    17:23.34 (31.55)
       17:52.72 (29.38)
 33 Gavin Johnson             13 SwimMAC             18:11.61   17:55.39  
                  28.00       59.16 (31.16)     1:31.01 (31.85)     2:03.10 (32.09)
        2:35.22 (32.12)     3:07.86 (32.64)     3:39.93 (32.07)     4:12.29 (32.36)
        4:44.91 (32.62)     5:17.55 (32.64)     5:50.63 (33.08)     6:23.10 (32.47)
        6:55.64 (32.54)     7:28.41 (32.77)     8:01.33 (32.92)     8:34.49 (33.16)
        9:07.34 (32.85)     9:40.19 (32.85)    10:13.14 (32.95)    10:46.35 (33.21)
       11:19.37 (33.02)    11:52.42 (33.05)    12:25.31 (32.89)    12:58.36 (33.05)
       13:31.42 (33.06)    14:04.46 (33.04)    14:37.55 (33.09)    15:10.65 (33.10)
       15:43.82 (33.17)    16:17.12 (33.30)    16:50.24 (33.12)    17:23.24 (33.00)
       17:55.39 (32.15)
 34 Peter Bretzmann           14 North Carolina A    18:32.94   17:55.41  
 35 Jonathan Prucha           13 YOTA                18:49.85   17:57.59  
                  28.32     1:00.42 (32.10)     1:33.47 (33.05)     2:06.39 (32.92)
        2:39.91 (33.52)     3:13.00 (33.09)     3:45.87 (32.87)     4:19.43 (33.56)
        4:52.98 (33.55)     5:26.03 (33.05)     5:59.95 (33.92)     6:33.81 (33.86)
        7:07.79 (33.98)     7:41.93 (34.14)     8:15.05 (33.12)     8:47.86 (32.81)
        9:20.61 (32.75)     9:52.25 (31.64)    10:24.32 (32.07)    10:56.98 (32.66)
       11:29.28 (32.30)    12:02.19 (32.91)    12:35.17 (32.98)    13:07.84 (32.67)
       13:40.76 (32.92)    14:13.62 (32.86)    14:46.44 (32.82)    15:19.36 (32.92)
       15:50.95 (31.59)    16:23.25 (32.30)    16:55.12 (31.87)    17:27.13 (32.01)
       17:57.59 (30.46)
 36 Connor Blackburn          13 Marlins of Ralei    18:54.92   17:59.13  
                  28.69     1:01.20 (32.51)     1:34.49 (33.29)     2:07.91 (33.42)
        2:41.34 (33.43)     3:13.99 (32.65)     3:47.36 (33.37)     4:20.90 (33.54)
        4:53.79 (32.89)     5:26.85 (33.06)     6:00.06 (33.21)     6:33.41 (33.35)
        7:07.33 (33.92)     7:40.40 (33.07)     8:13.72 (33.32)     8:47.32 (33.60)
        9:20.85 (33.53)     9:54.35 (33.50)    10:27.25 (32.90)    10:59.92 (32.67)
       11:33.63 (33.71)    12:06.67 (33.04)    12:39.12 (32.45)    13:12.05 (32.93)
       13:44.18 (32.13)    14:16.55 (32.37)    14:48.97 (32.42)    15:21.14 (32.17)
       15:53.64 (32.50)    16:25.77 (32.13)    16:57.92 (32.15)    17:30.18 (32.26)
       17:59.13 (28.95)
 37 Spencer Freeman           13 SwimMAC             18:49.48   18:03.64  
 38 David Greeley             13 North Carolina A    18:38.96   18:08.22  
 39 Matthew Congiusta         13 YOTA                18:39.20   18:15.89  
 40 Davis Carson              14 YOTA                18:39.21   18:21.96  
 41 Jonathan Raynor           14 Marlins of Ralei    18:31.15   18:31.51  
                  28.58     1:00.56 (31.98)     1:33.23 (32.67)     2:06.27 (33.04)
        2:39.05 (32.78)     3:12.15 (33.10)     3:45.39 (33.24)     4:19.01 (33.62)
        4:52.88 (33.87)     5:26.51 (33.63)     6:00.22 (33.71)     6:34.22 (34.00)
        7:08.15 (33.93)     7:42.13 (33.98)     8:15.90 (33.77)     8:49.98 (34.08)
        9:24.01 (34.03)     9:58.36 (34.35)    10:32.38 (34.02)    11:06.80 (34.42)
       11:41.21 (34.41)    12:15.57 (34.36)    12:50.22 (34.65)    13:24.58 (34.36)
       13:58.96 (34.38)    14:33.58 (34.62)    15:07.97 (34.39)    15:42.32 (34.35)
       16:16.63 (34.31)    16:50.84 (34.21)    17:25.12 (34.28)    17:58.90 (33.78)
       18:31.51 (32.61)
 42 Ryan Lynch                14 Raleigh Swimming    10:59.59   18:34.52  
                  29.86     1:02.90 (33.04)     1:36.02 (33.12)     2:09.93 (33.91)
        2:42.80 (32.87)     3:16.69 (33.89)     3:50.61 (33.92)     4:24.93 (34.32)
        4:58.45 (33.52)     5:33.05 (34.60)     6:07.34 (34.29)     6:41.82 (34.48)
        7:15.38 (33.56)     7:49.27 (33.89)     8:23.60 (34.33)     8:58.18 (34.58)
        9:32.38 (34.20)    10:06.44 (34.06)    10:40.69 (34.25)    11:14.94 (34.25)
       11:48.89 (33.95)    12:23.19 (34.30)    12:57.73 (34.54)    13:31.43 (33.70)
       14:05.46 (34.03)    14:39.20 (33.74)    15:13.02 (33.82)    15:46.90 (33.88)
       16:20.81 (33.91)    16:54.60 (33.79)    17:28.53 (33.93)    18:01.86 (33.33)
       18:34.52 (32.66)
 43 Tucker Stillman           14 SwimMAC             18:52.94   18:34.88  
                  28.81     1:01.25 (32.44)     1:34.24 (32.99)     2:07.08 (32.84)
        2:40.41 (33.33)     3:13.65 (33.24)     3:47.07 (33.42)     4:21.02 (33.95)
        4:55.32 (34.30)     5:28.93 (33.61)     6:03.22 (34.29)     6:37.47 (34.25)
        7:11.45 (33.98)     7:45.53 (34.08)     8:19.12 (33.59)     8:53.46 (34.34)
        9:27.45 (33.99)    10:01.77 (34.32)    10:37.04 (35.27)    11:11.70 (34.66)
       11:46.56 (34.86)    12:21.35 (34.79)    12:55.45 (34.10)    13:29.89 (34.44)
       14:04.00 (34.11)    14:37.91 (33.91)    15:12.04 (34.13)    15:46.46 (34.42)
       16:20.61 (34.15)    16:54.93 (34.32)    17:28.80 (33.87)    18:02.48 (33.68)
       18:34.88 (32.40)
 44 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei    18:33.87   18:35.20  
 45 Brennan Johnson           14 Marlins of Ralei    18:25.45   18:38.74  
                  29.25     1:01.57 (32.32)     1:34.33 (32.76)     2:07.52 (33.19)
        2:40.45 (32.93)     3:13.84 (33.39)     3:47.28 (33.44)     4:20.83 (33.55)
        4:53.98 (33.15)     5:27.47 (33.49)     6:01.10 (33.63)     6:35.11 (34.01)
        7:09.25 (34.14)     7:43.42 (34.17)     8:17.44 (34.02)     8:51.54 (34.10)
        9:25.57 (34.03)     9:59.62 (34.05)    10:33.97 (34.35)    11:08.04 (34.07)
       11:42.36 (34.32)    12:16.82 (34.46)    12:51.11 (34.29)    13:26.25 (35.14)
       14:00.94 (34.69)    14:35.83 (34.89)    15:10.94 (35.11)    15:46.05 (35.11)
       16:20.94 (34.89)    16:56.07 (35.13)    17:30.49 (34.42)    18:05.05 (34.56)
       18:38.74 (33.69)
 46 Samuel Murray             13 Alamance County     18:58.49   18:46.47  
                  30.06     1:02.78 (32.72)     1:36.52 (33.74)     2:09.96 (33.44)
        2:44.44 (34.48)     3:18.60 (34.16)     3:52.05 (33.45)     4:26.60 (34.55)
        5:00.79 (34.19)     5:35.29 (34.50)     6:09.75 (34.46)     6:44.18 (34.43)
        7:18.80 (34.62)     7:53.63 (34.83)     8:28.09 (34.46)     9:02.73 (34.64)
        9:37.03 (34.30)    10:11.80 (34.77)    10:46.24 (34.44)    11:20.30 (34.06)
       11:55.08 (34.78)    12:29.59 (34.51)    13:03.78 (34.19)    13:38.00 (34.22)
       14:11.96 (33.96)    14:47.06 (35.10)    15:21.97 (34.91)    15:56.85 (34.88)
       16:31.15 (34.30)    17:05.79 (34.64)    17:40.35 (34.56)    18:13.90 (33.55)
       18:46.47 (32.57)
 47 Will Shearin              13 New Wave Swim Te    18:34.75   18:47.44  
 48 Joshua Paroly             13 Tac Titans          19:00.75   18:58.78  
                  28.46     1:00.59 (32.13)     1:34.04 (33.45)     2:07.64 (33.60)
        2:41.68 (34.04)     3:15.84 (34.16)     3:50.58 (34.74)     4:25.76 (35.18)
        5:00.45 (34.69)     5:35.19 (34.74)     6:10.31 (35.12)     6:45.69 (35.38)
        7:20.18 (34.49)     7:55.55 (35.37)     8:30.95 (35.40)     9:06.25 (35.30)
        9:41.61 (35.36)    10:17.14 (35.53)    10:52.48 (35.34)    11:27.72 (35.24)
       12:02.97 (35.25)    12:38.21 (35.24)    13:13.36 (35.15)    13:48.92 (35.56)
       14:24.59 (35.67)    14:59.66 (35.07)    15:33.48 (33.82)    16:08.80 (35.32)
       16:43.95 (35.15)    17:18.39 (34.44)    17:52.52 (34.13)    18:26.60 (34.08)
       18:58.78 (32.18)
 -- Jared Carter              14 New Wave Swim Te    16:34.10        DFS  
 
Event 39  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      2:05.35    2:00.25   20  
                  28.86       59.28 (30.42)     1:29.87 (30.59)     2:00.25 (30.38)
  2 Charlotte Hook            13 Tac Titans           2:06.52    2:01.08   17  
                  28.96       59.94 (30.98)     1:31.24 (31.30)     2:01.08 (29.84)
  3 Morgan Jones              14 Swim Gsa             2:06.67    2:04.13   16  
                  29.48     1:01.02 (31.54)     1:32.79 (31.77)     2:04.13 (31.34)
  4 Brooke Zettel             13 Tac Titans           2:06.16    2:04.38   15  
                  28.96     1:00.52 (31.56)     1:32.72 (32.20)     2:04.38 (31.66)
  5 Susan Mumford             14 SwimMAC              2:07.93    2:06.13   14  
                  29.22     1:00.95 (31.73)     1:33.40 (32.45)     2:06.13 (32.73)
  6 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes     2:08.76    2:07.09   13  
                  29.74     1:01.80 (32.06)     1:34.63 (32.83)     2:07.09 (32.46)
  7 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:10.42    2:07.48   12  
                  29.84     1:02.20 (32.36)     1:35.09 (32.89)     2:07.48 (32.39)
  8 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     2:10.71    2:10.44   11  
                  29.76     1:02.64 (32.88)     1:36.19 (33.55)     2:10.44 (34.25)
B - Final
  9 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei     2:11.16    2:06.68    9  
                  29.84     1:02.46 (32.62)     1:34.23 (31.77)     2:06.68 (32.45)
 10 Nisma Said                14 Tac Titans           2:12.11    2:08.95    7  
                  30.70     1:03.70 (33.00)     1:36.94 (33.24)     2:08.95 (32.01)
 11 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     2:11.66    2:09.09    6  
                  30.62     1:03.65 (33.03)     1:36.43 (32.78)     2:09.09 (32.66)
 12 Hailey Hicks              13 YOTA                 2:12.19    2:09.32    5  
                  30.65     1:03.62 (32.97)     1:36.69 (33.07)     2:09.32 (32.63)
 13 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu     2:11.04    2:09.57    4  
                  30.41     1:03.67 (33.26)     1:36.96 (33.29)     2:09.57 (32.61)
 14 Maura Schoppa             13 Swim Gsa             2:11.65    2:10.06    3  
                  31.01     1:04.00 (32.99)     1:37.43 (33.43)     2:10.06 (32.63)
 15 Megan Carson              14 YOTA                 2:11.66    2:10.80    2  
                  31.47     1:04.69 (33.22)     1:37.88 (33.19)     2:10.80 (32.92)
 16 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           2:10.81    2:11.63    1  
                  31.20     1:04.61 (33.41)     1:38.47 (33.86)     2:11.63 (33.16)
 
Event 39  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      2:05.23    2:05.35  
                  30.57     1:02.42 (31.85)     1:34.18 (31.76)     2:05.35 (31.17)
  2 Brooke Zettel             13 Tac Titans           2:06.07    2:06.16  
                  30.23     1:02.65 (32.42)     1:34.85 (32.20)     2:06.16 (31.31)
  3 Charlotte Hook            13 Tac Titans           2:04.48    2:06.52  
                  30.22     1:02.63 (32.41)     1:35.05 (32.42)     2:06.52 (31.47)
  4 Morgan Jones              14 Swim Gsa             2:06.82    2:06.67  
                  30.14     1:01.93 (31.79)     1:34.33 (32.40)     2:06.67 (32.34)
  5 Susan Mumford             14 SwimMAC              2:07.63    2:07.93  
                  30.58     1:02.99 (32.41)     1:35.97 (32.98)     2:07.93 (31.96)
  6 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes     2:04.88    2:08.76  
                  30.16     1:02.79 (32.63)     1:35.76 (32.97)     2:08.76 (33.00)
  7 Claire Russell            14 SwimMAC              2:09.75    2:10.34  
                  30.43     1:03.35 (32.92)     1:37.21 (33.86)     2:10.34 (33.13)
  8 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:08.61    2:10.42  
                  31.31     1:04.19 (32.88)     1:37.45 (33.26)     2:10.42 (32.97)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     2:08.55    2:10.71  
                  30.62     1:03.87 (33.25)     1:37.18 (33.31)     2:10.71 (33.53)
 10 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           2:09.69    2:10.81  
                  30.80     1:03.94 (33.14)     1:37.67 (33.73)     2:10.81 (33.14)
 11 Kathryn Knorr             13 Greensboro Commu     2:11.18    2:11.04  
                  30.28     1:03.34 (33.06)     1:37.60 (34.26)     2:11.04 (33.44)
 12 Ava Yandle                13 SwimMAC              2:12.33    2:11.05  
                  31.37     1:05.09 (33.72)     1:38.43 (33.34)     2:11.05 (32.62)
 13 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei     2:11.28    2:11.16  
                  30.89     1:04.12 (33.23)     1:37.90 (33.78)     2:11.16 (33.26)
 14 Maura Schoppa             13 Swim Gsa             2:13.65    2:11.65  
                  31.37     1:04.60 (33.23)     1:38.40 (33.80)     2:11.65 (33.25)
 15 Megan Carson              14 YOTA                 2:12.74    2:11.66  
                  30.94     1:04.03 (33.09)     1:38.09 (34.06)     2:11.66 (33.57)
 15 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei     2:05.36    2:11.66  
                  30.48     1:03.77 (33.29)     1:37.70 (33.93)     2:11.66 (33.96)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nisma Said                14 Tac Titans           2:11.80    2:12.11  
                  31.96     1:05.33 (33.37)     1:39.36 (34.03)     2:12.11 (32.75)
 18 Hailey Hicks              13 YOTA                 2:16.19    2:12.19  
                  31.36     1:04.73 (33.37)     1:39.47 (34.74)     2:12.19 (32.72)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC              2:10.44    2:12.21  
                  31.11     1:04.26 (33.15)     1:38.74 (34.48)     2:12.21 (33.47)
 20 Nora Bergstrom            14 YOTA                 2:16.12    2:12.29  
                  31.84     1:05.31 (33.47)     1:38.91 (33.60)     2:12.29 (33.38)
 21 Kylie Yoder               14 SwimMAC              2:16.68    2:12.35  
                  31.56     1:04.67 (33.11)     1:38.50 (33.83)     2:12.35 (33.85)
 22 Amelia Steffens           14 SwimMAC              2:15.79    2:12.77  
                  32.09     1:05.79 (33.70)     1:39.41 (33.62)     2:12.77 (33.36)
 23 Jacquelyn Pham            13 Tac Titans           2:08.32    2:12.92  
                  31.72     1:05.10 (33.38)     1:39.27 (34.17)     2:12.92 (33.65)
 24 Mia Rose                  14 North Carolina A     2:16.78    2:13.07  
                  32.11     1:05.61 (33.50)     1:39.32 (33.71)     2:13.07 (33.75)
 25 Aelwyn Eward              13 North Carolina A     2:15.76    2:13.34  
                  31.27     1:04.55 (33.28)     1:38.88 (34.33)     2:13.34 (34.46)
 26 Kate Dudley               14 Mecklenburg Swim     2:14.47    2:13.46  
                  31.74     1:05.87 (34.13)     1:40.02 (34.15)     2:13.46 (33.44)
 27 Kaitlyn Kreth             14 Team Charlotte S     2:16.96    2:13.59  
                  31.71     1:05.55 (33.84)     1:40.06 (34.51)     2:13.59 (33.53)
 28 Emily Campbell            13 Marlins of Ralei     2:16.05    2:13.63  
                  31.78     1:05.45 (33.67)     1:39.51 (34.06)     2:13.63 (34.12)
 29 Katherine Carson          14 YOTA                 2:16.75    2:13.70  
                  30.83     1:04.42 (33.59)     1:39.15 (34.73)     2:13.70 (34.55)
 30 Jordan Browning           13 SwimMAC              2:16.08    2:13.85  
                  31.21     1:05.05 (33.84)     1:40.06 (35.01)     2:13.85 (33.79)
 31 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     2:13.35    2:14.00  
                  31.10     1:04.87 (33.77)     1:39.84 (34.97)     2:14.00 (34.16)
 32 Peyton Wilson             13 Greensboro Commu     2:15.14    2:14.19  
                  32.04     1:05.55 (33.51)     1:39.82 (34.27)     2:14.19 (34.37)
 33 Aynslee Grasso            14 New Wave Swim Te     2:15.74    2:14.24  
                  31.02     1:05.20 (34.18)     1:40.68 (35.48)     2:14.24 (33.56)
 34 Mackenzie Rider           13 YMCA of Northwes     2:10.75    2:14.33  
                  31.53     1:05.16 (33.63)     1:39.63 (34.47)     2:14.33 (34.70)
 35 Grace Brashear            14 Aquatic Team Of      2:15.51    2:14.47  
                  32.04     1:06.18 (34.14)     1:40.98 (34.80)     2:14.47 (33.49)
 36 Amelia Myhrvold           13 YOTA                 2:15.91    2:14.52  
                  31.90     1:05.38 (33.48)     1:39.72 (34.34)     2:14.52 (34.80)
 37 Sarah Jackson             13 Tac Titans           2:11.49    2:14.56  
                  32.03     1:05.56 (33.53)     1:40.12 (34.56)     2:14.56 (34.44)
 38 Sarah Barton              14 SwimMAC              2:13.84    2:14.61  
                  31.56     1:05.55 (33.99)     1:40.74 (35.19)     2:14.61 (33.87)
 39 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes     2:15.31    2:15.10  
                  31.82     1:05.41 (33.59)     1:40.13 (34.72)     2:15.10 (34.97)
 40 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     2:13.90    2:15.32  
                  31.75     1:06.30 (34.55)     1:41.86 (35.56)     2:15.32 (33.46)
 41 Karsen Pena               13 Una Tac              2:14.78    2:15.55  
                  32.01     1:06.10 (34.09)     1:41.29 (35.19)     2:15.55 (34.26)
 42 Suzanne Earnshaw          14 YOTA                 2:14.23    2:15.88  
                  31.89     1:06.24 (34.35)     1:41.65 (35.41)     2:15.88 (34.23)
 43 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             2:15.03    2:15.90  
                  33.10     1:06.84 (33.74)     1:40.73 (33.89)     2:15.90 (35.17)
 44 Ambika Gaur               14 North Carolina A     2:16.14    2:16.02  
                  32.59     1:06.46 (33.87)     1:41.57 (35.11)     2:16.02 (34.45)
 45 Madison Hoover            14 Waves Of Wilming     2:15.33    2:16.38  
                  31.41     1:05.57 (34.16)     1:41.17 (35.60)     2:16.38 (35.21)
 45 Caroline Williford        14 Marlins of Ralei     2:15.69    2:16.38  
                  32.51     1:06.98 (34.47)     1:42.01 (35.03)     2:16.38 (34.37)
 47 Victoria Cunningham       14 Raleigh Swimming     2:15.45    2:16.59  
                  32.02     1:06.36 (34.34)     1:41.90 (35.54)     2:16.59 (34.69)
 48 Isabelle Middlesworth     13 Aquatic Team Of      2:17.25    2:16.69  
                  32.10     1:06.50 (34.40)     1:42.26 (35.76)     2:16.69 (34.43)
 49 Kayana Taylor             13 Hickory Foundati     2:16.33    2:16.75  
                  31.90     1:06.34 (34.44)     1:42.09 (35.75)     2:16.75 (34.66)
 50 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei     2:40.59L   2:16.95  
                  33.41     1:08.09 (34.68)     1:42.60 (34.51)     2:16.95 (34.35)
 51 Kaylie Curran             14 Tac Titans           2:16.74    2:17.08  
                  32.49     1:07.48 (34.99)     1:42.97 (35.49)     2:17.08 (34.11)
 52 Emily Brown               14 SwimMAC              2:15.49    2:17.44  
                  32.11     1:07.44 (35.33)     1:42.98 (35.54)     2:17.44 (34.46)
 53 Rachel Daly               14 SwimMAC              2:16.60    2:17.74  
                  33.29     1:08.25 (34.96)     1:43.98 (35.73)     2:17.74 (33.76)
 54 Olivia Pluska             13 Marlins of Ralei     2:16.13    2:17.97  
                  31.88     1:05.97 (34.09)     1:41.47 (35.50)     2:17.97 (36.50)
 55 Katelyn Yount             13 SwimMAC              2:16.76    2:18.24  
                  31.84     1:06.33 (34.49)     1:42.16 (35.83)     2:18.24 (36.08)
 56 Kathryn Milberg           14 New Wave Swim Te     2:16.93    2:18.36  
                  32.73     1:07.75 (35.02)     1:43.40 (35.65)     2:18.36 (34.96)
 57 April Groce               13 Raleigh Swimming     2:17.14    2:18.80  
                                1:08.07 ( )     1:43.49 (35.42)     2:18.80 (35.31)
 58 Morgan Kondratick         13 Raleigh Swimming     2:40.33L   2:19.01  
                  33.05     1:08.21 (35.16)     1:43.86 (35.65)     2:19.01 (35.15)
 59 Jordan Blankenship-Allen  14 YOTA                 2:16.27    2:20.51  
                  33.93     1:09.16 (35.23)     1:44.83 (35.67)     2:20.51 (35.68)
 60 Abigail Hook              14 Tac Titans           2:38.77L   2:21.90  
                  33.05     1:08.96 (35.91)     1:46.09 (37.13)     2:21.90 (35.81)
 61 Samantha Robinson         14 Xcell Aquatics       2:39.00L   2:24.34  
                  33.05     1:09.31 (36.26)     1:47.13 (37.82)     2:24.34 (37.21)
 -- Morgan Reilly             14 Tac Titans           2:15.85         DQ  
 
Event 40  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Colin Cotter              14 Tac Titans           1:55.59    1:52.73   20  
                  26.19       55.48 (29.29)     1:24.15 (28.67)     1:52.73 (28.58)
  2 Braeden Haughey           13 Tac Titans           1:56.79    1:54.77   17  
                  26.95       55.88 (28.93)     1:25.64 (29.76)     1:54.77 (29.13)
  3 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     1:56.90    1:54.86   16  
                  26.87       55.95 (29.08)     1:25.50 (29.55)     1:54.86 (29.36)
  4 William Barker            13 East Carolina Aq     1:58.03    1:56.31   15  
                  27.08       56.58 (29.50)     1:26.71 (30.13)     1:56.31 (29.60)
  5 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     1:58.21    1:56.47   14  
                  26.94       56.02 (29.08)     1:26.56 (30.54)     1:56.47 (29.91)
  6 Michael Moore             14 Tac Titans           1:57.10    1:56.89   13  
                  27.61       57.17 (29.56)     1:27.11 (29.94)     1:56.89 (29.78)
  7 Andrew Lucky              14 Sailfish Aquatic     1:57.43    1:57.02   12  
                  27.76       57.05 (29.29)     1:27.31 (30.26)     1:57.02 (29.71)
  8 Robert Tars               13 Greensboro Commu     1:58.50    1:57.11   11  
                  27.61       56.69 (29.08)     1:27.01 (30.32)     1:57.11 (30.10)
B - Final
  9 Dylan Georges             14 North Carolina A     1:58.64    1:54.69    9  
                  27.69       56.48 (28.79)     1:25.49 (29.01)     1:54.69 (29.20)
 10 Christopher Ghim          14 Tac Titans           1:58.50    1:58.72    7  
                  28.08       57.82 (29.74)     1:28.47 (30.65)     1:58.72 (30.25)
 11 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     2:00.17    1:59.14    6  
                  28.40       58.29 (29.89)     1:28.54 (30.25)     1:59.14 (30.60)
 12 Mitchell Stroud           14 Goldsboro Family     1:58.96    1:59.51    5  
                  27.71       57.68 (29.97)     1:28.74 (31.06)     1:59.51 (30.77)
 13 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes     1:59.08    2:00.15    4  
                  28.15       57.88 (29.73)     1:28.52 (30.64)     2:00.15 (31.63)
 14 Austin Nario              14 YMCA of Northwes     2:01.24    2:02.06    3  
                  28.86     1:00.02 (31.16)     1:31.58 (31.56)     2:02.06 (30.48)
 15 Jack Benton               14 YOTA                 2:00.01    2:02.42    2  
                  28.44       58.99 (30.55)     1:30.28 (31.29)     2:02.42 (32.14)
 16 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:00.63    2:06.64    1  
                  29.38     1:01.32 (31.94)     1:34.26 (32.94)     2:06.64 (32.38)
 
Event 40  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Colin Cotter              14 Tac Titans           1:52.62    1:55.59  
                  26.58       56.38 (29.80)     1:25.85 (29.47)     1:55.59 (29.74)
  2 Braeden Haughey           13 Tac Titans           1:59.60    1:56.79  
                  28.11       58.14 (30.03)     1:27.93 (29.79)     1:56.79 (28.86)
  3 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     1:56.15    1:56.90  
                  28.39       58.43 (30.04)     1:27.62 (29.19)     1:56.90 (29.28)
  4 Michael Moore             14 Tac Titans           1:57.95    1:57.10  
                  28.03       57.79 (29.76)     1:27.50 (29.71)     1:57.10 (29.60)
  5 Andrew Lucky              14 Sailfish Aquatic     2:02.30    1:57.43  
                  28.17       57.68 (29.51)     1:27.77 (30.09)     1:57.43 (29.66)
  6 William Barker            13 East Carolina Aq     1:58.72    1:58.03  
                  28.19       57.73 (29.54)     1:28.59 (30.86)     1:58.03 (29.44)
  7 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     2:00.14    1:58.21  
                  27.85       57.42 (29.57)     1:27.63 (30.21)     1:58.21 (30.58)
  8 Robert Tars               13 Greensboro Commu     2:00.39    1:58.50  
                  28.32       58.45 (30.13)     1:29.11 (30.66)     1:58.50 (29.39)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christopher Ghim          14 Tac Titans           1:59.38   J1:58.50  
                  28.10       57.57 (29.47)     1:27.99 (30.42)     1:58.50 (30.51)
 10 Dylan Georges             14 North Carolina A     2:00.26    1:58.64  
                  28.74       58.66 (29.92)     1:28.76 (30.10)     1:58.64 (29.88)
 11 Mitchell Stroud           14 Goldsboro Family     2:06.69    1:58.96  
                  27.72       57.88 (30.16)     1:28.63 (30.75)     1:58.96 (30.33)
 12 Nathaniel Holder          13 YMCA of Northwes     1:59.86    1:59.08  
                  27.90       57.10 (29.20)     1:27.75 (30.65)     1:59.08 (31.33)
 13 Jack Benton               14 YOTA                 2:07.38    2:00.01  
                  28.47       58.99 (30.52)     1:29.58 (30.59)     2:00.01 (30.43)
 14 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     2:02.36    2:00.17  
                  28.47       58.33 (29.86)     1:28.92 (30.59)     2:00.17 (31.25)
 15 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:04.55    2:00.63  
                  28.69       59.14 (30.45)     1:30.08 (30.94)     2:00.63 (30.55)
 16 Austin Nario              14 YMCA of Northwes     2:05.51    2:01.24  
                  29.25     1:00.33 (31.08)     1:31.66 (31.33)     2:01.24 (29.58)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic     2:05.90    2:02.16  
                  28.50       59.18 (30.68)     1:30.73 (31.55)     2:02.16 (31.43)
 18 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei     2:03.09    2:02.66  
                  29.57     1:00.67 (31.10)     1:32.12 (31.45)     2:02.66 (30.54)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Samuel Faber              14 YOTA                 2:02.15    2:03.56  
                  30.36     1:01.74 (31.38)     1:32.89 (31.15)     2:03.56 (30.67)
 20 Patrick Furbay            13 Cape Fear Aquati     2:06.92    2:03.59  
                  28.95       59.92 (30.97)     1:31.39 (31.47)     2:03.59 (32.20)
 21 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      2:09.08    2:03.91  
                  29.43     1:01.10 (31.67)     1:32.76 (31.66)     2:03.91 (31.15)
 22 William Soleo             14 YOTA                 2:07.94    2:04.30  
                  29.74     1:00.85 (31.11)     1:32.69 (31.84)     2:04.30 (31.61)
 23 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of      2:06.95    2:04.33  
                  29.28     1:00.98 (31.70)     1:33.06 (32.08)     2:04.33 (31.27)
 24 John Satterfield          14 YOTA                 2:06.15    2:04.42  
                  29.38     1:00.74 (31.36)     1:32.61 (31.87)     2:04.42 (31.81)
 25 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     2:02.94    2:04.51  
                  29.36     1:00.41 (31.05)     1:32.46 (32.05)     2:04.51 (32.05)
 26 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic     2:03.48    2:04.55  
                  28.90     1:00.30 (31.40)     1:32.46 (32.16)     2:04.55 (32.09)
 27 Matthew Congiusta         13 YOTA                 2:06.53    2:04.73  
                  29.32     1:00.82 (31.50)     1:33.36 (32.54)     2:04.73 (31.37)
 28 Nolan Dempsey             14 Sandhills Sand S     2:06.96    2:04.81  
                  29.54     1:01.53 (31.99)     1:33.49 (31.96)     2:04.81 (31.32)
 29 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:05.98    2:05.09  
                  28.60     1:00.29 (31.69)     1:33.13 (32.84)     2:05.09 (31.96)
 30 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami     2:06.91    2:05.34  
                  29.14     1:00.84 (31.70)     1:33.74 (32.90)     2:05.34 (31.60)
 30 Michael Cotter            13 Tac Titans           2:04.49    2:05.34  
                  29.58     1:00.75 (31.17)     1:32.71 (31.96)     2:05.34 (32.63)
 32 Nick Smith                14 Tac Titans           2:04.49    2:05.38  
                  28.27       59.48 (31.21)     1:32.78 (33.30)     2:05.38 (32.60)
 33 Andrew Mu                 14 North Carolina A     2:08.58    2:05.62  
                  29.74     1:01.41 (31.67)     1:33.64 (32.23)     2:05.62 (31.98)
 34 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     2:30.80L   2:05.66  
                  30.41     1:02.07 (31.66)     1:34.24 (32.17)     2:05.66 (31.42)
 35 Benjamin Hager            14 SwimMAC              2:08.75    2:05.72  
                  29.93     1:01.48 (31.55)     1:33.79 (32.31)     2:05.72 (31.93)
 36 Brody Carroll             14 Catawba Valley A     2:04.99    2:05.75  
                  29.80     1:01.67 (31.87)     1:33.99 (32.32)     2:05.75 (31.76)
 37 Brandon Miller            13 Rocky Mount Fami     2:09.08    2:05.83  
                  30.21     1:01.91 (31.70)     1:34.02 (32.11)     2:05.83 (31.81)
 38 Thor Dyke                 13 Tac Titans           2:08.82    2:06.32  
                  29.28     1:01.52 (32.24)     1:34.28 (32.76)     2:06.32 (32.04)
 39 William Cooper            14 SwimMAC              2:08.97    2:06.40  
                  29.25     1:00.99 (31.74)     1:33.67 (32.68)     2:06.40 (32.73)
 40 Colby Loveless            14 East Carolina Aq     2:06.65    2:06.53  
                  29.59     1:01.69 (32.10)     1:34.07 (32.38)     2:06.53 (32.46)
 41 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              2:07.70    2:06.77  
                  29.60     1:02.04 (32.44)     1:34.91 (32.87)     2:06.77 (31.86)
 42 Cameron Abaqueta          13 SwimMAC              2:09.70    2:07.29  
                  30.68     1:03.13 (32.45)     1:36.09 (32.96)     2:07.29 (31.20)
 43 Brian Thompson            14 Tac Titans           2:08.80    2:07.31  
                  30.54     1:02.40 (31.86)     1:35.00 (32.60)     2:07.31 (32.31)
 44 Jacland Reville           13 Sandhills Sand S     2:09.36    2:07.43  
                  30.04     1:02.39 (32.35)     1:34.91 (32.52)     2:07.43 (32.52)
 45 Michael Brashear          13 Aquatic Team Of      2:07.34    2:07.74  
                  30.35     1:02.36 (32.01)     1:34.96 (32.60)     2:07.74 (32.78)
 46 Thomas Teeters            14 Cape Fear Aquati     2:11.15    2:07.81  
                  31.17     1:03.74 (32.57)     1:35.90 (32.16)     2:07.81 (31.91)
 47 Austin Chang              13 North Carolina A     2:10.64    2:07.91  
                  30.35     1:02.73 (32.38)     1:35.84 (33.11)     2:07.91 (32.07)
 48 Mitchell Payne            14 Tac Titans           2:05.84    2:07.98  
                  30.16     1:02.28 (32.12)     1:35.24 (32.96)     2:07.98 (32.74)
 49 Tucker Stillman           14 SwimMAC              2:10.26    2:08.29  
                  30.61     1:02.91 (32.30)     1:35.85 (32.94)     2:08.29 (32.44)
 50 Harrison Powe             14 SwimMAC              2:08.70    2:08.46  
                  30.19     1:02.56 (32.37)     1:35.98 (33.42)     2:08.46 (32.48)
 51 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     2:08.76    2:08.60  
                  30.11     1:02.80 (32.69)     1:35.50 (32.70)     2:08.60 (33.10)
 52 Collin Davis              13 YOTA                 2:11.30    2:08.62  
                  30.22     1:03.37 (33.15)     1:36.52 (33.15)     2:08.62 (32.10)
 53 Logan Zucker              13 SwimMAC              2:11.15    2:09.13  
                  30.72     1:03.35 (32.63)     1:36.70 (33.35)     2:09.13 (32.43)
 54 Austen Davis              14 Granite Falls Sw     2:09.19    2:09.22  
                  29.51     1:01.56 (32.05)     1:35.29 (33.73)     2:09.22 (33.93)
 55 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic     2:06.69    2:09.29  
                  30.49     1:03.30 (32.81)     1:37.21 (33.91)     2:09.29 (32.08)
 56 Brayden Brewer            13 SwimMAC              2:09.19    2:09.43  
                  30.61     1:04.26 (33.65)     1:37.54 (33.28)     2:09.43 (31.89)
 57 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming     2:10.27    2:09.50  
                  29.33     1:01.12 (31.79)     1:34.59 (33.47)     2:09.50 (34.91)
 58 Charlie Stowers           13 Swim Gsa             2:06.46    2:09.61  
                  30.48     1:02.99 (32.51)     1:36.61 (33.62)     2:09.61 (33.00)
 59 George Bujoreanu          14 SwimMAC              2:10.66    2:09.79  
                  30.77     1:03.74 (32.97)     1:37.42 (33.68)     2:09.79 (32.37)
 60 Felipe Ramirez            14 Team Charlotte S     2:08.93    2:10.28  
                  30.51     1:02.81 (32.30)     1:36.31 (33.50)     2:10.28 (33.97)
 61 Patrick McKenna           14 YMCA of Northwes     2:34.25L   2:10.30  
                  31.37     1:04.31 (32.94)     1:38.14 (33.83)     2:10.30 (32.16)
 62 Joey Bridgham             13 Marlins of Ralei     2:09.09    2:10.37  
                  30.12     1:03.14 (33.02)     1:37.26 (34.12)     2:10.37 (33.11)
 63 John Crew                 14 SwimMAC              2:10.83    2:10.38  
                  31.41     1:04.05 (32.64)     1:37.40 (33.35)     2:10.38 (32.98)
 64 David Greeley             13 North Carolina A     2:10.02    2:10.39  
                  31.60     1:04.70 (33.10)     1:37.86 (33.16)     2:10.39 (32.53)
 65 Brooks Farabow            14 Swim Gsa             2:07.74    2:10.55  
                  31.12     1:04.60 (33.48)     1:38.61 (34.01)     2:10.55 (31.94)
 66 Thomas Coppedge           13 YOTA                 2:09.82    2:10.99  
                  31.60     1:04.77 (33.17)     1:38.50 (33.73)     2:10.99 (32.49)
 67 Nicholas Vye              13 YMCA of Northwes     2:09.09    2:11.19  
                  31.58     1:04.07 (32.49)     1:37.77 (33.70)     2:11.19 (33.42)
 68 Samuel Hoover             13 North Carolina A     2:10.82    2:11.64  
                  30.48     1:03.48 (33.00)     1:37.58 (34.10)     2:11.64 (34.06)
 69 Connor Smith              13 Asheville Swim C     2:09.04    2:13.32  
                  31.06     1:04.78 (33.72)     1:39.48 (34.70)     2:13.32 (33.84)
 70 Benjamin Prucha           14 YOTA                 2:09.67    2:13.53  
                  31.26     1:04.34 (33.08)     1:39.04 (34.70)     2:13.53 (34.49)
 71 John Washburn             14 Raleigh Swimming     2:11.30    2:16.18  
                  31.35     1:05.54 (34.19)     1:40.70 (35.16)     2:16.18 (35.48)
 
Event 40S  Boys 13-14 200 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Robert Tars               13 Greensboro Commu          NT    1:57.33  
                  28.04       57.85 (29.81)     1:28.03 (30.18)     1:57.33 (29.30)
  2 Christopher Ghim          14 Tac Titans                NT    1:57.94  
                  28.56       58.31 (29.75)     1:28.81 (30.50)     1:57.94 (29.13)
 
Event 41  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       53.55      52.37   20  
                  25.17       52.37 (27.20)                                        
  2 Bethany Tart              13 East Carolina Aq       52.86      52.38   17  
                  25.24       52.38 (27.14)                                        
  3 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes       52.82      52.45   16  
                  25.17       52.45 (27.28)                                        
  4 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei       53.30      52.96   15  
                  25.36       52.96 (27.60)                                        
  5 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        53.39      53.14   14  
                  25.81       53.14 (27.33)                                        
  6 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of        54.10      53.67   13  
                  25.73       53.67 (27.94)                                        
  7 Brooke Zettel             13 Tac Titans             52.93      54.02   12  
                  25.53       54.02 (28.49)                                        
  8 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te       53.08      54.21   11  
                  25.85       54.21 (28.36)                                        
B - Final
  9 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       54.27      52.71    9  
                  25.18       52.71 (27.53)                                        
 10 Emma Murtaugh             14 YOTA                   54.51      53.39    7  
                  25.80       53.39 (27.59)                                        
 11 Hailey Hicks              13 YOTA                   54.80      54.38    6  
                  26.21       54.38 (28.17)                                        
 12 Megan Carson              14 YOTA                   55.06      54.82    5  
                  26.76       54.82 (28.06)                                        
 13 Katherine Carson          14 YOTA                   54.65      54.90    4  
                  25.63       54.90 (29.27)                                        
 14 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes       55.11      55.12    3  
                  26.24       55.12 (28.88)                                        
 15 Mary Hauser               14 Marlins of Ralei       54.64      55.23    2  
                  26.34       55.23 (28.89)                                        
 16 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei       54.83      55.26    1  
                  26.17       55.26 (29.09)                                        
 
Event 41  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes       53.10      52.82  
                  25.40       52.82 (27.42)                                        
  2 Bethany Tart              13 East Carolina Aq       53.48      52.86  
                  25.68       52.86 (27.18)                                        
  3 Brooke Zettel             13 Tac Titans             53.03      52.93  
                  25.32       52.93 (27.61)                                        
  4 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te       52.91      53.08  
                  25.55       53.08 (27.53)                                        
  5 Abigail Arens             14 Marlins of Ralei       52.48      53.30  
                  25.40       53.30 (27.90)                                        
  6 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of        53.49      53.39  
                  25.73       53.39 (27.66)                                        
  7 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu       52.58      53.55  
                  25.53       53.55 (28.02)                                        
  8 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of        54.68      54.10  
                  26.12       54.10 (27.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei       53.73      54.27  
                  25.58       54.27 (28.69)                                        
 10 Emma Murtaugh             14 YOTA                   55.06      54.51  
                  26.59       54.51 (27.92)                                        
 11 Mary Hauser               14 Marlins of Ralei       56.27      54.64  
                  26.45       54.64 (28.19)                                        
 12 Katherine Carson          14 YOTA                   53.59      54.65  
                  26.12       54.65 (28.53)                                        
 13 Hailey Hicks              13 YOTA                   55.43      54.80  
                  26.26       54.80 (28.54)                                        
 14 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei       55.01      54.83  
                  26.02       54.83 (28.81)                                        
 15 Megan Carson              14 YOTA                   55.13      55.06  
                  26.95       55.06 (28.11)                                        
 16 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes       54.77      55.11  
                  26.34       55.11 (28.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jennifer Adams            14 New Wave Swim Te       54.61      55.12  
                  26.57       55.12 (28.55)                                        
 18 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes       55.90      55.15  
                  26.47       55.15 (28.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ambika Gaur               14 North Carolina A       55.48      55.28  
                  26.96       55.28 (28.32)                                        
 19 Madeline Tessin           14 Mecklenburg Swim       55.97      55.28  
                  27.03       55.28 (28.25)                                        
 21 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes       53.61      55.30  
                  26.46       55.30 (28.84)                                        
 22 Alison Thome              13 SwimMAC                56.87      55.44  
                  26.82       55.44 (28.62)                                        
 23 Allison McDowell          14 Stingray Aquatic       56.31      55.45  
                  26.39       55.45 (29.06)                                        
 24 Sarah Jackson             13 Tac Titans             54.85      55.46  
                  26.99       55.46 (28.47)                                        
 25 Claire Russell            14 SwimMAC                55.32      55.48  
                  26.48       55.48 (29.00)                                        
 26 Emily Ally                14 Greensboro Commu       55.50      55.57  
                  26.48       55.57 (29.09)                                        
 27 Amaya Hanley              14 SwimMAC                55.68      55.59  
                  26.78       55.59 (28.81)                                        
 28 Isabelle Middlesworth     13 Aquatic Team Of        56.43      55.63  
                  27.06       55.63 (28.57)                                        
 29 Karsen Pena               13 Una Tac                56.43      55.64  
                  27.14       55.64 (28.50)                                        
 30 Callie Parkes             13 Waves Of Wilming       56.88      55.65  
                  26.27       55.65 (29.38)                                        
 31 Melody Wen                14 Raleigh Swimming       56.39      55.67  
                  26.99       55.67 (28.68)                                        
 32 Lexi Calder               14 SwimMAC                56.78      55.71  
                  26.80       55.71 (28.91)                                        
 33 Kathryn Milberg           14 New Wave Swim Te       55.94      55.74  
                  26.87       55.74 (28.87)                                        
 33 Carolyn Goins             13 Team Charlotte S       55.97      55.74  
                  26.91       55.74 (28.83)                                        
 35 Amber Henges              13 YOTA                   56.75      55.77  
                  26.83       55.77 (28.94)                                        
 36 Madeline Smith            13 East Carolina Aq       56.27      55.85  
                  27.39       55.85 (28.46)                                        
 37 Ava Yandle                13 SwimMAC                53.85      55.89  
                  26.76       55.89 (29.13)                                        
 38 Maura Schoppa             13 Swim Gsa               55.70      55.91  
                  26.89       55.91 (29.02)                                        
 39 Mia Rose                  14 North Carolina A       56.09      55.92  
                  27.33       55.92 (28.59)                                        
 40 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     1:04.25L     56.14  
                  27.12       56.14 (29.02)                                        
 41 Hannalee Ellison          14 Marlins of Ralei     1:04.92L     56.16  
                  27.78       56.16 (28.38)                                        
 42 Jacquelyn Pham            13 Tac Titans             54.90      56.17  
                  27.56       56.17 (28.61)                                        
 43 Helen Chen                14 Raleigh Swimming       55.02      56.20  
                  27.12       56.20 (29.08)                                        
 44 Madison Hoover            14 Waves Of Wilming       56.67      56.22  
                  27.64       56.22 (28.58)                                        
 45 Rachel Daly               14 SwimMAC                54.69      56.24  
                  27.50       56.24 (28.74)                                        
 46 Kate Stafford             14 Greensboro Commu       55.74      56.25  
                  27.27       56.25 (28.98)                                        
 47 Carstyn Klosterman        13 YMCA of Northwes       55.78      56.26  
                  27.39       56.26 (28.87)                                        
 48 Madeline Boles            14 Tac Titans             55.63      56.37  
                  27.16       56.37 (29.21)                                        
 49 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC              1:03.81L     56.42  
                  27.36       56.42 (29.06)                                        
 50 Grace Hammond             13 Greensboro Commu       56.32      56.47  
                  27.12       56.47 (29.35)                                        
 51 Liza Murtagh              13 Waves Of Wilming       56.36      56.53  
                  26.53       56.53 (30.00)                                        
 52 Kelsey Tolchin            14 SwimMAC                55.67      56.60  
                  27.60       56.60 (29.00)                                        
 53 Anna Dacier               14 Team Charlotte S       55.75      56.67  
                  27.31       56.67 (29.36)                                        
 54 Susan Mumford             14 SwimMAC                56.04      56.68  
                  26.98       56.68 (29.70)                                        
 55 Sophia Gornet             13 SwimMAC                56.80      56.69  
                  27.42       56.69 (29.27)                                        
 56 Delaney Arms              14 YOTA                   56.18      56.70  
                  27.33       56.70 (29.37)                                        
 57 Gabriella Battaglini      13 YOTA                   55.99      56.78  
                  26.97       56.78 (29.81)                                        
 58 Katelyn Fritz             13 Greensboro Commu       55.98      56.79  
                  26.76       56.79 (30.03)                                        
 59 Molly Pennisi             14 Tac Titans             56.06      56.80  
                  27.06       56.80 (29.74)                                        
 60 Kaitlyn Kreth             14 Team Charlotte S       56.38      56.84  
                  27.61       56.84 (29.23)                                        
 61 Elizabeth McDevitt        13 Alamance County        56.50      57.24  
                  27.52       57.24 (29.72)                                        
 62 Kyndall Beane             13 Swim Gsa               55.97      57.38  
                  28.03       57.38 (29.35)                                        
 63 Sophie Anderson           14 Tac Titans             54.17      57.51  
                  27.41       57.51 (30.10)                                        
 64 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei       56.71      57.64  
                  27.88       57.64 (29.76)                                        
 65 Katelin Speerschneider    13 YOTA                   56.62      57.75  
                  27.27       57.75 (30.48)                                        
 65 Meghan Sun                14 Carolina Aquatic       56.24      57.75  
                  27.58       57.75 (30.17)                                        
 67 Morgan Kondratick         13 Raleigh Swimming       56.78      57.96  
                  28.10       57.96 (29.86)                                        
 68 Sadie Covington           13 Star Aquatics          56.87      58.15  
                  27.67       58.15 (30.48)                                        
 69 Sunny Xiao                14 Swim Gsa               56.89      58.20  
                  27.85       58.20 (30.35)                                        
 70 Olivia Pluska             13 Marlins of Ralei     1:05.49L     58.23  
                  27.96       58.23 (30.27)                                        
 71 Sarah Barton              14 SwimMAC                56.63      58.39  
                  28.26       58.39 (30.13)                                        
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of        47.66      47.22   20  
                  22.36       47.22 (24.86)                                        
  2 John Satterfield          14 YOTA                   49.35      48.83   17  
                  23.47       48.83 (25.36)                                        
  3 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq       49.49      48.96   16  
                  23.47       48.96 (25.49)                                        
  4 Charles Clickner          14 Team Charlotte S       49.52      49.40   15  
                  23.58       49.40 (25.82)                                        
  5 Dylan Georges             14 North Carolina A       50.32      49.42   14  
                  24.11       49.42 (25.31)                                        
  6 Alexander Smyre           14 Raleigh Swimming       50.02      49.47   13  
                  23.57       49.47 (25.90)                                        
  7 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        50.11      49.65   12  
                  23.91       49.65 (25.74)                                        
  8 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic       49.78      50.02   11  
                  23.90       50.02 (26.12)                                        
B - Final
  9 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei       50.58      49.05    9  
                  23.87       49.05 (25.18)                                        
 10 Braeden Haughey           13 Tac Titans             50.64      49.38    7  
                  24.19       49.38 (25.19)                                        
 11 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati       50.38      49.57    6  
                  23.82       49.57 (25.75)                                        
 12 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming       50.36      49.85    5  
                  24.37       49.85 (25.48)                                        
 13 Colby Loveless            14 East Carolina Aq       50.45      50.20    4  
                  24.25       50.20 (25.95)                                        
 14 Jack Benton               14 YOTA                   50.80      50.38    3  
                  24.39       50.38 (25.99)                                        
 15 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei       50.73      50.52    2  
                  24.28       50.52 (26.24)                                        
 16 William Barker            13 East Carolina Aq       50.84      52.61    1  
                  24.92       52.61 (27.69)                                        
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of        47.60      47.66  
                  22.84       47.66 (24.82)                                        
  2 John Satterfield          14 YOTA                   49.91      49.35  
                  23.80       49.35 (25.55)                                        
  3 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq       49.65      49.49  
                  23.85       49.49 (25.64)                                        
  4 Charles Clickner          14 Team Charlotte S       50.90      49.52  
                  23.90       49.52 (25.62)                                        
  5 Nicholas Falise           14 Carolina Aquatic       50.11      49.78  
                  24.05       49.78 (25.73)                                        
  6 Alexander Smyre           14 Raleigh Swimming       49.36      50.02  
                  23.94       50.02 (26.08)                                        
  7 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of        51.00      50.11  
                  23.96       50.11 (26.15)                                        
  8 Dylan Georges             14 North Carolina A       51.42      50.32  
                  24.55       50.32 (25.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming       51.22      50.36  
                  24.62       50.36 (25.74)                                        
 10 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati       50.51      50.38  
                  24.17       50.38 (26.21)                                        
 11 Austin Winchester         14 Waves Of Wilming       52.77      50.41  
                  24.41       50.41 (26.00)                                        
 12 Colby Loveless            14 East Carolina Aq       49.85      50.45  
                  24.65       50.45 (25.80)                                        
 13 Wesley Barnett            14 SwimMAC                49.02      50.49  
                  24.49       50.49 (26.00)                                        
 14 Thomas Tobul              14 Marlins of Ralei       50.99      50.58  
                  24.50       50.58 (26.08)                                        
 15 Braeden Haughey           13 Tac Titans             50.12      50.64  
                  24.78       50.64 (25.86)                                        
 15 William Watson            14 Star Aquatics          53.09      50.64  
                  24.77       50.64 (25.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei       51.67      50.73  
                  24.75       50.73 (25.98)                                        
 18 Reilly Keaney             14 Swim Gsa               51.41      50.76  
                  24.64       50.76 (26.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Conall Monahan            14 SwimMAC                51.28      50.78  
                  24.80       50.78 (25.98)                                        
 20 Jack Benton               14 YOTA                   51.27      50.80  
                  24.28       50.80 (26.52)                                        
 21 William Barker            13 East Carolina Aq       50.61      50.84  
                  24.54       50.84 (26.30)                                        
 22 Jed Tan                   14 Tac Titans             52.72      50.91  
                  24.77       50.91 (26.14)                                        
 23 Cameron Thomas            14 Tac Titans             49.53      50.93  
                  24.55       50.93 (26.38)                                        
 24 James Wyatt               14 YMCA of Northwes       50.62      51.05  
                  24.57       51.05 (26.48)                                        
 25 Miles Eason               14 Tac Titans             51.11      51.07  
                  24.79       51.07 (26.28)                                        
 26 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming       51.22      51.14  
                  24.53       51.14 (26.61)                                        
 27 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic       51.09      51.29  
                  24.53       51.29 (26.76)                                        
 28 Josiah Carver             14 YOTA                   52.84      51.34  
                  24.52       51.34 (26.82)                                        
 29 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC                51.99      51.38  
                  24.88       51.38 (26.50)                                        
 30 Felipe Ramirez            14 Team Charlotte S       50.32      51.67  
                  24.62       51.67 (27.05)                                        
 31 Neal Stratton             14 SwimMAC                50.85      51.69  
                  25.10       51.69 (26.59)                                        
 32 Thomas Coppedge           13 YOTA                   53.28      51.82  
                  25.22       51.82 (26.60)                                        
 33 Samuel Hoover             13 North Carolina A       52.52      51.84  
                  24.84       51.84 (27.00)                                        
 34 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei       52.04      51.85  
                  24.69       51.85 (27.16)                                        
 34 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei       51.89      51.85  
                  25.03       51.85 (26.82)                                        
 36 Maximillian Poteat        14 North Carolina A       51.90      51.87  
                  24.88       51.87 (26.99)                                        
 37 Nicholas Riley            13 Raleigh Swimming       53.21      51.91  
                  25.21       51.91 (26.70)                                        
 38 Cameron Abaqueta          13 SwimMAC                52.85      52.01  
                  24.91       52.01 (27.10)                                        
 39 Eric Cantrell             14 Swim Gsa               52.63      52.04  
                  24.79       52.04 (27.25)                                        
 40 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei       52.67      52.09  
                  24.58       52.09 (27.51)                                        
 40 Baylor Nelson             13 SwimMAC                53.05      52.09  
                  25.01       52.09 (27.08)                                        
 42 Nathan Adams              13 SwimMAC                53.23      52.22  
                  25.31       52.22 (26.91)                                        
 43 Michael Cotter            13 Tac Titans             52.69      52.25  
                  25.15       52.25 (27.10)                                        
 44 Harrison Powe             14 SwimMAC                52.54      52.27  
                  25.28       52.27 (26.99)                                        
 45 Austin Nario              14 YMCA of Northwes       52.95      52.30  
                  25.76       52.30 (26.54)                                        
 46 Kyle Maier                14 YOTA                   52.51      52.40  
                  24.55       52.40 (27.85)                                        
 46 Austin Lockhart           14 Aquatic Team Of        53.10      52.40  
                  25.26       52.40 (27.14)                                        
 48 Mitchell Stroud           14 Goldsboro Family       53.05      52.47  
                  24.62       52.47 (27.85)                                        
 48 Andrew Eberhardt          14 Waves Of Wilming       52.52      52.47  
                  25.19       52.47 (27.28)                                        
 50 Avijit Das                14 SwimMAC                53.04      52.49  
                  25.47       52.49 (27.02)                                        
 51 Jackson Pollard           14 Tac Titans             52.27      52.52  
                  25.61       52.52 (26.91)                                        
 52 Mitchell Payne            14 Tac Titans             52.50      52.55  
                  25.48       52.55 (27.07)                                        
 53 Nolan Dempsey             14 Sandhills Sand S       53.30      52.59  
                  25.86       52.59 (26.73)                                        
 54 Landon Roten              14 YMCA of Northwes       52.51      52.62  
                  25.51       52.62 (27.11)                                        
 55 Lucas Ansede              13 YOTA                   53.63      52.67  
                  25.54       52.67 (27.13)                                        
 55 Patrick Furbay            13 Cape Fear Aquati       53.03      52.67  
                  25.74       52.67 (26.93)                                        
 57 Austen Davis              14 Granite Falls Sw       53.54      52.89  
                  25.52       52.89 (27.37)                                        
 58 Geoffrey Dean             14 Tac Titans             53.15      52.92  
                  25.94       52.92 (26.98)                                        
 59 Davin Tjandra             14 Tac Titans             52.67      52.97  
                  25.43       52.97 (27.54)                                        
 60 Jonathan Prucha           13 YOTA                   52.44      53.04  
                  25.42       53.04 (27.62)                                        
 61 Ruslan Rautiola           14 Catawba Valley A       53.16      53.05  
                  25.59       53.05 (27.46)                                        
 62 Andrew Thompson           14 Pinehurst Area S       53.57      53.06  
                  25.62       53.06 (27.44)                                        
 63 Benjamin Prucha           14 YOTA                   51.02      53.07  
                  25.04       53.07 (28.03)                                        
 64 Andrew Mu                 14 North Carolina A       53.11      53.10  
                  25.65       53.10 (27.45)                                        
 65 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te       52.60      53.13  
                  25.39       53.13 (27.74)                                        
 66 Charlie Stowers           13 Swim Gsa               52.37      53.14  
                  26.00       53.14 (27.14)                                        
 67 Matthew Burrows           14 Sailfish Aquatic       53.56      53.16  
                  25.96       53.16 (27.20)                                        
 67 Hamlin Williams-Tracy     13 Aquatic Team Of        53.28      53.16  
                  25.63       53.16 (27.53)                                        
 69 Brayden Brewer            13 SwimMAC                51.90      53.19  
                  25.10       53.19 (28.09)                                        
 70 Thomas Frye               14 SwimMAC                53.27      53.24  
                  25.94       53.24 (27.30)                                        
 71 Stephen Kim               13 SwimMAC                53.49      53.33  
                  25.31       53.33 (28.02)                                        
 71 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming       51.19      53.33  
                  25.60       53.33 (27.73)                                        
 73 Brody Carroll             14 Catawba Valley A       52.18      53.43  
                  25.46       53.43 (27.97)                                        
 74 Landon Soroka             13 YOTA                   52.94      53.44  
                  25.55       53.44 (27.89)                                        
 75 Jacob Bell                14 East Carolina Aq       53.54      53.60  
                  26.24       53.60 (27.36)                                        
 76 Flinn Hering              13 Swim Gsa               53.47      53.69  
                  25.47       53.69 (28.22)                                        
 77 Nathan Wingard            14 East Carolina Aq       53.48      53.86  
                  25.67       53.86 (28.19)                                        
 78 Camden McGovern           13 YOTA                   53.69      53.89  
                  26.12       53.89 (27.77)                                        
 79 David Greeley             13 North Carolina A     1:02.02L     53.98  
                  26.29       53.98 (27.69)                                        
 80 John Washburn             14 Raleigh Swimming       53.03      53.99  
                  25.61       53.99 (28.38)                                        
 81 Ethan Lawless             14 East Carolina Aq       52.18      54.00  
                  25.87       54.00 (28.13)                                        
 82 Alexander Griffey         14 SwimMAC              1:02.14L     54.19  
                  26.09       54.19 (28.10)                                        
 83 Austin Chang              13 North Carolina A     1:01.79L     54.22  
                  26.28       54.22 (27.94)                                        
 84 Robert Tars               13 Greensboro Commu       52.78      54.27  
                  26.18       54.27 (28.09)                                        
 85 Lucas Harmon              14 Gaston Gators        1:01.64L     54.54  
                  25.82       54.54 (28.72)                                        
 86 William Cooper            14 SwimMAC                53.62      54.66  
                  26.04       54.66 (28.62)                                        
 87 Zachary Thorson           14 YOTA                 1:01.39L     54.71  
                  25.81       54.71 (28.90)                                        
 87 Connor Smith              13 Asheville Swim C       53.23      54.71  
                  26.42       54.71 (28.29)                                        
 89 Christopher Naessig       14 Swim Fanatics Sw       53.39      54.82  
                  26.04       54.82 (28.78)                                        
 90 Nick Smith                14 Tac Titans             52.83      55.61  
                  26.40       55.61 (29.21)                                        
 91 Samuel Faber              14 YOTA                 1:01.32L     55.77  
                  27.02       55.77 (28.75)                                        
 92 Perry Becker              14 YOTA                   51.93      58.00  
                  22.98       58.00 (35.02)                                        
 
Event 42Z  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry Becker              14 YOTA                      NT      22.90  
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Charlotte Hook            13 Tac Titans           2:06.46    2:02.61   20  
                  26.89       58.61 (31.72)     1:34.34 (35.73)     2:02.61 (28.27)
  2 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      2:08.94    2:05.31   17  
                  27.41       58.70 (31.29)     1:34.87 (36.17)     2:05.31 (30.44)
  3 Sydney Morgan             14 North Carolina A     2:12.24    2:10.78   16  
                  28.62     1:02.30 (33.68)     1:40.93 (38.63)     2:10.78 (29.85)
  4 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     2:09.44    2:11.07   15  
                  27.71     1:01.23 (33.52)     1:41.02 (39.79)     2:11.07 (30.05)
  5 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      2:12.20    2:11.20   14  
                  29.10     1:02.65 (33.55)     1:39.98 (37.33)     2:11.20 (31.22)
  6 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      2:13.32    2:11.24   13  
                  29.18     1:03.06 (33.88)     1:40.53 (37.47)     2:11.24 (30.71)
  7 Morgan Jones              14 Swim Gsa             2:13.50    2:12.92   12  
                  28.15     1:00.79 (32.64)     1:41.86 (41.07)     2:12.92 (31.06)
 -- Brooke Zettel             13 Tac Titans           2:11.38         DQ  
B - Final
  9 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:13.63    2:10.31    9  
                  28.99     1:02.09 (33.10)     1:39.67 (37.58)     2:10.31 (30.64)
 10 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     2:14.28    2:10.88    7  
                  27.88     1:02.11 (34.23)     1:39.70 (37.59)     2:10.88 (31.18)
 11 Anna Dacier               14 Team Charlotte S     2:13.88    2:12.89    6  
                  29.33     1:03.18 (33.85)     1:42.15 (38.97)     2:12.89 (30.74)
 12 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     2:15.23    2:14.02    5  
                  27.15     1:01.24 (34.09)     1:43.43 (42.19)     2:14.02 (30.59)
 13 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           2:14.35    2:14.70    4  
                  29.53     1:04.54 (35.01)     1:43.86 (39.32)     2:14.70 (30.84)
 14 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     2:16.00    2:15.29    3  
                  27.78     1:02.35 (34.57)     1:44.43 (42.08)     2:15.29 (30.86)
 15 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     2:15.59    2:15.79    2  
                  28.53     1:03.98 (35.45)     1:45.47 (41.49)     2:15.79 (30.32)
 16 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     2:13.52    2:15.80    1  
                  28.39     1:01.94 (33.55)     1:44.05 (42.11)     2:15.80 (31.75)
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Charlotte Hook            13 Tac Titans           2:06.87    2:06.46  
                  27.73     1:00.01 (32.28)     1:36.68 (36.67)     2:06.46 (29.78)
  2 Eliza Whitmire            14 Aquatic Team Of      2:05.95    2:08.94  
                  27.97       59.43 (31.46)     1:37.92 (38.49)     2:08.94 (31.02)
  3 Amanda Ray                14 New Wave Swim Te     2:08.98    2:09.44  
                  27.64     1:00.85 (33.21)     1:39.91 (39.06)     2:09.44 (29.53)
  4 Brooke Zettel             13 Tac Titans           2:10.11    2:11.38  
                  28.27     1:01.52 (33.25)     1:40.60 (39.08)     2:11.38 (30.78)
  5 Fiona Arwood              14 YMCA of Western      2:13.74    2:12.20  
                  29.67     1:03.98 (34.31)     1:41.04 (37.06)     2:12.20 (31.16)
  6 Sydney Morgan             14 North Carolina A     2:11.88    2:12.24  
                  28.54     1:02.71 (34.17)     1:42.50 (39.79)     2:12.24 (29.74)
  7 Ava Yandle                13 SwimMAC              2:10.51    2:12.92  
                  28.49     1:02.55 (34.06)     1:42.34 (39.79)     2:12.92 (30.58)
  8 Anneliese Hohm            14 Aquatic Team Of      2:15.27    2:13.32  
                  29.13     1:03.33 (34.20)     1:41.94 (38.61)     2:13.32 (31.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morgan Jones              14 Swim Gsa             2:14.83    2:13.50  
                  28.69     1:01.75 (33.06)     1:42.21 (40.46)     2:13.50 (31.29)
 10 Sydney Hartis             14 Marlins of Ralei     2:17.06    2:13.52  
                  28.54     1:02.99 (34.45)     1:43.47 (40.48)     2:13.52 (30.05)
 11 Jolene Zhang              13 Tac Titans           2:10.24    2:13.63  
                  30.11     1:04.89 (34.78)     1:42.64 (37.75)     2:13.63 (30.99)
 12 Anna Dacier               14 Team Charlotte S     2:15.69    2:13.88  
                  30.51     1:05.20 (34.69)     1:44.26 (39.06)     2:13.88 (29.62)
 13 Genevieve Joyce           14 Marlins of Ralei     2:14.40    2:14.28  
                  29.00     1:04.60 (35.60)     1:42.31 (37.71)     2:14.28 (31.97)
 14 Kennedy Grotjohn          14 Tac Titans           2:12.63    2:14.35  
                  29.16     1:03.95 (34.79)     1:42.72 (38.77)     2:14.35 (31.63)
 15 Madeline Menkhaus         13 SwimMAC              2:12.17    2:15.06  
                  28.79     1:02.72 (33.93)     1:42.94 (40.22)     2:15.06 (32.12)
 16 Reece Alexander           13 YMCA of Northwes     2:37.75L   2:15.23  
                  28.02     1:02.61 (34.59)     1:44.91 (42.30)     2:15.23 (30.32)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Caroline Pape             14 YMCA of Northwes     2:15.56    2:15.59  
                  28.46     1:03.28 (34.82)     1:45.23 (41.95)     2:15.59 (30.36)
 18 Sophie Boulware           14 Marlins of Ralei     2:13.32    2:16.00  
                  28.79     1:04.09 (35.30)     1:45.18 (41.09)     2:16.00 (30.82)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alayna Carlson            14 Marlins of Ralei     2:14.53    2:16.33  
                  29.30     1:03.76 (34.46)     1:44.26 (40.50)     2:16.33 (32.07)
 20 Corina Smith              14 Marlins of Ralei     2:14.61    2:16.40  
                  30.00     1:05.34 (35.34)     1:44.44 (39.10)     2:16.40 (31.96)
 21 Jenna Maloy               13 YOTA                 2:17.73    2:16.92  
                  29.32     1:03.94 (34.62)     1:45.02 (41.08)     2:16.92 (31.90)
 22 Jordan Browning           13 SwimMAC              2:36.44L   2:17.24  
                  28.99     1:02.67 (33.68)     1:44.06 (41.39)     2:17.24 (33.18)
 23 Anna Gray                 14 SwimMAC              2:17.87    2:17.39  
                  28.64     1:04.40 (35.76)     1:45.80 (41.40)     2:17.39 (31.59)
 24 Jacquelyn Pham            13 Tac Titans           2:13.65    2:17.49  
                  29.01     1:02.90 (33.89)     1:45.00 (42.10)     2:17.49 (32.49)
 25 Omega Pinnix              14 Greensboro Commu     2:17.80    2:17.58  
                  28.96     1:03.50 (34.54)     1:45.63 (42.13)     2:17.58 (31.95)
 26 Claire Russell            14 SwimMAC              2:12.84    2:17.99  
                  29.36     1:03.05 (33.69)     1:45.42 (42.37)     2:17.99 (32.57)
 27 Amaya Hanley              14 SwimMAC              2:15.74    2:18.12  
                  30.55     1:06.05 (35.50)     1:46.69 (40.64)     2:18.12 (31.43)
 28 Isabel Pennington         14 YMCA of Northwes     2:17.31    2:18.16  
                  28.73     1:03.81 (35.08)     1:45.65 (41.84)     2:18.16 (32.51)
 29 Olivia Haroldson          13 Marlins of Ralei     2:17.56    2:18.30  
                  30.03     1:07.23 (37.20)     1:46.68 (39.45)     2:18.30 (31.62)
 30 Bethany Tart              13 East Carolina Aq     2:18.09    2:18.31  
                  29.72     1:04.38 (34.66)     1:47.45 (43.07)     2:18.31 (30.86)
 31 Molly Pennisi             14 Tac Titans           2:15.46    2:18.33  
                  30.10     1:05.78 (35.68)     1:45.61 (39.83)     2:18.33 (32.72)
 32 Abigail Schoppa           14 Swim Gsa             2:14.65    2:18.37  
                  30.64     1:05.26 (34.62)     1:45.04 (39.78)     2:18.37 (33.33)
 33 Hailey Hicks              13 YOTA                 2:15.97    2:18.57  
                  29.98     1:04.93 (34.95)     1:46.35 (41.42)     2:18.57 (32.22)
 34 Susan Mumford             14 SwimMAC              2:13.20    2:18.65  
                  30.66     1:04.92 (34.26)     1:46.22 (41.30)     2:18.65 (32.43)
 35 Morgan Reilly             14 Tac Titans           2:15.88    2:18.74  
                  30.66     1:04.72 (34.06)     1:45.72 (41.00)     2:18.74 (33.02)
 36 Laurin Potter             14 YMCA of Northwes     2:18.06    2:18.92  
                  29.17     1:04.07 (34.90)     1:47.46 (43.39)     2:18.92 (31.46)
 37 Karsen Pena               13 Una Tac              2:15.26    2:19.37  
                  29.69     1:05.02 (35.33)     1:47.56 (42.54)     2:19.37 (31.81)
 38 Sarah Jackson             13 Tac Titans           2:16.82    2:19.58  
                  30.00     1:04.18 (34.18)     1:48.37 (44.19)     2:19.58 (31.21)
 39 Victoria Cunningham       14 Raleigh Swimming     2:18.12    2:19.59  
                  30.95     1:05.71 (34.76)     1:49.19 (43.48)     2:19.59 (30.40)
 40 Sarah Barton              14 SwimMAC              2:37.40L   2:20.06  
                  30.26     1:05.90 (35.64)     1:48.92 (43.02)     2:20.06 (31.14)
 41 Nisma Said                14 Tac Titans           2:14.86    2:20.36  
                  30.09     1:04.55 (34.46)     1:47.47 (42.92)     2:20.36 (32.89)
 42 Rachel Daly               14 SwimMAC              2:16.69    2:20.95  
                  31.40     1:06.94 (35.54)     1:50.05 (43.11)     2:20.95 (30.90)
 43 Helen Chen                14 Raleigh Swimming     2:16.08    2:20.99  
                  30.51     1:05.53 (35.02)     1:49.64 (44.11)     2:20.99 (31.35)
 44 Emily Ally                14 Greensboro Commu     2:18.16    2:22.05  
                  29.76     1:05.46 (35.70)     1:48.86 (43.40)     2:22.05 (33.19)
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of      2:00.63    1:55.28   20  
                  25.53       55.09 (29.56)     1:28.19 (33.10)     1:55.28 (27.09)
  2 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     1:59.99    1:57.38   17  
                  25.69       54.87 (29.18)     1:28.22 (33.35)     1:57.38 (29.16)
  3 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             2:02.59    1:59.98   16  
                  26.48       56.82 (30.34)     1:31.20 (34.38)     1:59.98 (28.78)
  4 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:01.13    2:00.02   15  
                  25.94       56.09 (30.15)     1:32.01 (35.92)     2:00.02 (28.01)
  5 Christopher Ghim          14 Tac Titans           2:02.89    2:01.66   14  
                  26.83       56.56 (29.73)     1:33.28 (36.72)     2:01.66 (28.38)
  6 Aj Johnson                13 YMCA of Western      2:02.19    2:03.67   13  
                  25.80       56.97 (31.17)     1:34.44 (37.47)     2:03.67 (29.23)
  7 Zachary Cairns            14 North Carolina A     1:59.71    2:04.21   12  
                  26.53       57.31 (30.78)     1:34.04 (36.73)     2:04.21 (30.17)
  8 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     2:02.43    2:05.82   11  
                  27.02       57.50 (30.48)     1:35.97 (38.47)     2:05.82 (29.85)
B - Final
  9 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:02.91    2:01.21    9  
                  25.60       56.51 (30.91)     1:32.10 (35.59)     2:01.21 (29.11)
 10 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq     2:05.31    2:02.05    7  
                  26.53       56.77 (30.24)     1:33.92 (37.15)     2:02.05 (28.13)
 11 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     2:04.11    2:03.59    6  
                  25.96       55.91 (29.95)     1:34.47 (38.56)     2:03.59 (29.12)
 12 Miles Eason               14 Tac Titans           2:04.87    2:03.66    5  
                  26.38       57.46 (31.08)     1:34.68 (37.22)     2:03.66 (28.98)
 13 Davin Tjandra             14 Tac Titans           2:04.37    2:03.81    4  
                  26.70       58.45 (31.75)     1:34.19 (35.74)     2:03.81 (29.62)
 14 Michael Moore             14 Tac Titans           2:03.42    2:04.84    3  
                  27.48       57.61 (30.13)     1:36.51 (38.90)     2:04.84 (28.33)
 15 Jack Benton               14 YOTA                 2:05.26    2:04.92    2  
                  26.65       57.44 (30.79)     1:35.33 (37.89)     2:04.92 (29.59)
 16 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     2:03.73    2:05.69    1  
                  27.82       59.48 (31.66)     1:36.31 (36.83)     2:05.69 (29.38)
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zachary Cairns            14 North Carolina A     1:59.21    1:59.71  
                  26.86       57.49 (30.63)     1:32.27 (34.78)     1:59.71 (27.44)
  2 Daniel Baldwin            14 New Wave Swim Te     1:58.59    1:59.99  
                  26.37       56.82 (30.45)     1:30.85 (34.03)     1:59.99 (29.14)
  3 Garrett Boone             14 Aquatic Team Of      1:57.62    2:00.63  
                  25.98       55.57 (29.59)     1:31.45 (35.88)     2:00.63 (29.18)
  4 Conall Monahan            14 SwimMAC              2:00.28    2:00.75  
                  27.63       57.80 (30.17)     1:32.43 (34.63)     2:00.75 (28.32)
  5 John Chapman              14 Marlins of Ralei     2:04.13    2:01.13  
                  25.92       56.33 (30.41)     1:33.07 (36.74)     2:01.13 (28.06)
  6 Wesley Barnett            14 SwimMAC              1:58.98    2:01.75  
                  27.15       57.09 (29.94)     1:33.66 (36.57)     2:01.75 (28.09)
  7 Aj Johnson                13 YMCA of Western      2:07.26    2:02.19  
                  26.05       57.02 (30.97)     1:33.45 (36.43)     2:02.19 (28.74)
  8 Joseph Bunger             13 Raleigh Swimming     2:04.38    2:02.43  
                  26.84       57.28 (30.44)     1:33.64 (36.36)     2:02.43 (28.79)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reilly Keaney             14 Swim Gsa             2:03.63    2:02.59  
                  27.64       59.59 (31.95)     1:34.16 (34.57)     2:02.59 (28.43)
 10 Christopher Ghim          14 Tac Titans           2:03.39    2:02.89  
                  27.28       57.70 (30.42)     1:34.12 (36.42)     2:02.89 (28.77)
 11 Ryan Silver               14 Marlins of Ralei     2:07.68    2:02.91  
                  25.94       57.69 (31.75)     1:33.98 (36.29)     2:02.91 (28.93)
 12 Noah Nouchi               14 YMCA of Northwes     2:05.27    2:03.38  
                  26.68       59.74 (33.06)     1:33.68 (33.94)     2:03.38 (29.70)
 13 Michael Moore             14 Tac Titans           2:02.26    2:03.42  
                  27.32       57.57 (30.25)     1:35.32 (37.75)     2:03.42 (28.10)
 14 Connor Hughes             14 New Wave Swim Te     2:05.33    2:03.73  
                  27.84     1:00.07 (32.23)     1:35.51 (35.44)     2:03.73 (28.22)
 15 Maximillian Poteat        14 North Carolina A     2:06.36    2:04.11  
                  26.50       56.23 (29.73)     1:34.32 (38.09)     2:04.11 (29.79)
 16 Davin Tjandra             14 Tac Titans           2:04.99    2:04.37  
                  27.01       59.51 (32.50)     1:35.18 (35.67)     2:04.37 (29.19)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Andrew Lucky              14 Sailfish Aquatic     2:03.21    2:04.42  
                  28.39       59.32 (30.93)     1:36.21 (36.89)     2:04.42 (28.21)
 18 William Watson            14 Star Aquatics        2:10.34    2:04.57  
                  25.68       58.30 (32.62)     1:36.43 (38.13)     2:04.57 (28.14)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Miles Eason               14 Tac Titans           2:08.99    2:04.87  
                  27.09       59.25 (32.16)     1:35.64 (36.39)     2:04.87 (29.23)
 20 Jack Benton               14 YOTA                 2:08.46    2:05.26  
                  27.10       58.97 (31.87)     1:37.02 (38.05)     2:05.26 (28.24)
 21 Jackson Nowacek           14 East Carolina Aq     2:03.65    2:05.31  
                  26.16       58.22 (32.06)     1:36.04 (37.82)     2:05.31 (29.27)
 22 Perry Becker              14 YOTA                 2:07.62    2:05.42  
                  27.47     1:00.56 (33.09)     1:35.75 (35.19)     2:05.42 (29.67)
 23 Coleman McCreery          14 Aquatic Team Of      2:04.46    2:05.46  
                  27.10       59.15 (32.05)     1:34.72 (35.57)     2:05.46 (30.74)
 24 Ethan McCosh              14 Hickory Foundati     2:04.88    2:05.98  
                  25.68       58.27 (32.59)     1:37.52 (39.25)     2:05.98 (28.46)
 25 Jeffrey Echols            14 Enfinity Aquatic     2:05.94    2:06.04  
                  26.37       57.83 (31.46)     1:36.94 (39.11)     2:06.04 (29.10)
 26 Samuel Hoover             13 North Carolina A     2:09.53    2:06.25  
                  27.94     1:00.92 (32.98)     1:37.02 (36.10)     2:06.25 (29.23)
 27 Brian Thompson            14 Tac Titans           2:30.99L   2:06.45  
                  27.81     1:00.53 (32.72)     1:36.36 (35.83)     2:06.45 (30.09)
 28 Baylor Nelson             13 SwimMAC              2:06.39    2:06.81  
                  26.86       58.50 (31.64)     1:37.64 (39.14)     2:06.81 (29.17)
 29 Jackson Pollard           14 Tac Titans           2:06.62    2:06.85  
                  28.78     1:03.09 (34.31)     1:38.47 (35.38)     2:06.85 (28.38)
 30 Victor Simmons            14 Aquatic Team Of      2:06.27    2:06.87  
                  26.58       59.22 (32.64)     1:36.86 (37.64)     2:06.87 (30.01)
 31 Stephen Kim               13 SwimMAC              2:03.70    2:07.11  
                  28.26     1:01.54 (33.28)     1:37.22 (35.68)     2:07.11 (29.89)
 32 Cameron Thomas            14 Tac Titans           2:02.70    2:07.21  
                  26.79       59.93 (33.14)     1:37.36 (37.43)     2:07.21 (29.85)
 33 Austin Nario              14 YMCA of Northwes     2:08.83    2:07.63  
                  28.01     1:00.67 (32.66)     1:38.92 (38.25)     2:07.63 (28.71)
 34 James Wyatt               14 YMCA of Northwes     2:09.45    2:07.74  
                  27.32       59.84 (32.52)     1:38.45 (38.61)     2:07.74 (29.29)
 35 Eric Cantrell             14 Swim Gsa             2:05.39    2:08.08  
                  27.54       59.99 (32.45)     1:38.25 (38.26)     2:08.08 (29.83)
 36 Jason Starbuck            14 Raleigh Swimming     2:08.21    2:08.34  
                  27.65     1:01.00 (33.35)     1:37.32 (36.32)     2:08.34 (31.02)
 37 William Soleo             14 YOTA                 2:11.15    2:08.52  
                  27.86     1:00.14 (32.28)     1:38.60 (38.46)     2:08.52 (29.92)
 38 Jay Baker                 14 YOTA                 2:08.24    2:08.63  
                  28.17     1:01.07 (32.90)     1:38.47 (37.40)     2:08.63 (30.16)
 39 Jonathan Wisniewski       14 Goldsboro Family     2:10.99    2:08.85  
                  28.03     1:01.02 (32.99)     1:38.96 (37.94)     2:08.85 (29.89)
 40 Hyoseon Lee               13 New Wave Swim Te     2:09.11    2:08.89  
                  27.80     1:02.60 (34.80)     1:39.17 (36.57)     2:08.89 (29.72)
 41 Luke Fortner              14 New Wave Swim Te     2:10.36    2:08.99  
                  27.72     1:02.56 (34.84)     1:37.41 (34.85)     2:08.99 (31.58)
 42 Samuel Faber              14 YOTA                 2:09.64    2:09.01  
                  28.64     1:00.85 (32.21)     1:39.17 (38.32)     2:09.01 (29.84)
 43 Benjamin Hager            14 SwimMAC              2:07.80    2:09.04  
                  28.89     1:01.75 (32.86)     1:38.60 (36.85)     2:09.04 (30.44)
 44 Logan Zucker              13 SwimMAC              2:11.71    2:09.11  
                  27.76     1:01.24 (33.48)     1:39.61 (38.37)     2:09.11 (29.50)
 45 Flinn Hering              13 Swim Gsa             2:06.59    2:09.12  
                  27.90     1:01.54 (33.64)     1:38.72 (37.18)     2:09.12 (30.40)
 46 Samuel Reiger             13 Aquatic Team Of      2:06.53    2:09.25  
                  27.94     1:00.32 (32.38)     1:39.09 (38.77)     2:09.25 (30.16)
 46 Jacob Duracinsky          13 Marlins of Ralei     2:11.41    2:09.25  
                  28.66     1:01.37 (32.71)     1:39.47 (38.10)     2:09.25 (29.78)
 48 Jed Tan                   14 Tac Titans           2:11.08    2:09.56  
                  28.97     1:03.16 (34.19)     1:41.12 (37.96)     2:09.56 (28.44)
 49 Matthew Kroll             13 SwimMAC              2:09.42    2:09.58  
                  28.39     1:02.85 (34.46)     1:39.50 (36.65)     2:09.58 (30.08)
 50 Lance Norris              13 Rocky Mount Fami     2:07.45    2:09.60  
                  28.37     1:00.92 (32.55)     1:40.00 (39.08)     2:09.60 (29.60)
 51 Andrew Dorsel             14 SwimMAC              2:09.99    2:09.67  
                  28.43     1:01.63 (33.20)     1:38.90 (37.27)     2:09.67 (30.77)
 52 Jacob Ockert              14 Raleigh Swimming     2:09.14    2:09.69  
                  28.04     1:01.88 (33.84)     1:40.99 (39.11)     2:09.69 (28.70)
 53 Nicholas Piscitelli       14 SwimMAC              2:07.11    2:10.03  
                  28.62     1:01.92 (33.30)     1:40.23 (38.31)     2:10.03 (29.80)
 53 Lukas Sobocinski          14 Raleigh Swimming     2:11.57    2:10.03  
                  27.39     1:01.59 (34.20)     1:40.30 (38.71)     2:10.03 (29.73)
 55 William Barker            13 East Carolina Aq     2:09.70    2:10.24  
                  28.12       59.49 (31.37)     1:42.37 (42.88)     2:10.24 (27.87)
 56 Jesse Ssengonzi           14 Marlins of Ralei     2:04.31    2:10.70  
                  26.79       59.59 (32.80)     1:38.06 (38.47)     2:10.70 (32.64)
 57 Peter Bretzmann           14 North Carolina A     2:29.33L   2:10.89  
                  29.18     1:03.38 (34.20)     1:40.42 (37.04)     2:10.89 (30.47)
 57 Alexander Griffey         14 SwimMAC              2:05.91    2:10.89  
                  27.98     1:01.18 (33.20)     1:40.64 (39.46)     2:10.89 (30.25)
 59 Nathan Adams              13 SwimMAC              2:28.30L   2:11.37  
                  28.19     1:01.76 (33.57)     1:42.40 (40.64)     2:11.37 (28.97)
 60 Charles Samuel Hall       14 Marlins of Ralei     2:09.64    2:11.44  
                  28.60     1:02.59 (33.99)     1:41.00 (38.41)     2:11.44 (30.44)
 61 Thomas Coppedge           13 YOTA                 2:09.53    2:11.62  
                  28.58     1:02.17 (33.59)     1:41.81 (39.64)     2:11.62 (29.81)
 62 Ryan Weaver               13 Carolina Aquatic     2:05.73    2:11.86  
                  27.90     1:01.72 (33.82)     1:41.16 (39.44)     2:11.86 (30.70)
 63 Matthew Congiusta         13 YOTA                 2:11.01    2:12.07  
                  28.27     1:02.33 (34.06)     1:41.87 (39.54)     2:12.07 (30.20)
 64 Ruslan Rautiola           14 Catawba Valley A     2:30.01L   2:12.12  
                  27.95     1:01.70 (33.75)     1:42.35 (40.65)     2:12.12 (29.77)
 65 John Crew                 14 SwimMAC              2:11.80    2:12.18  
                  29.25     1:03.77 (34.52)     1:41.51 (37.74)     2:12.18 (30.67)
 66 Grayson Roberts           14 Marlins of Ralei     2:10.26    2:12.25  
                  28.98     1:04.03 (35.05)     1:41.45 (37.42)     2:12.25 (30.80)
 67 Camden McGovern           13 YOTA                 2:08.27    2:12.52  
                  29.29     1:04.19 (34.90)     1:42.16 (37.97)     2:12.52 (30.36)
 68 Lucas Ansede              13 YOTA                 2:11.49    2:12.56  
                  27.80     1:01.24 (33.44)     1:42.59 (41.35)     2:12.56 (29.97)
 69 Zachary Thorson           14 YOTA                 2:11.17    2:13.04  
                  30.09     1:04.98 (34.89)     1:42.54 (37.56)     2:13.04 (30.50)
 70 Jonathan Prucha           13 YOTA                 2:10.87    2:13.13  
                  28.70     1:03.45 (34.75)     1:44.30 (40.85)     2:13.13 (28.83)
 71 Kyle Maier                14 YOTA                 2:10.43    2:13.25  
                  28.12     1:01.67 (33.55)     1:41.68 (40.01)     2:13.25 (31.57)
 72 Benjamin McDonald         14 Greensboro Commu     2:10.36    2:14.52  
                  27.94     1:01.70 (33.76)     1:41.98 (40.28)     2:14.52 (32.54)
 73 Neal Stratton             14 SwimMAC              2:11.21    2:16.43  
                  28.61     1:04.68 (36.07)     1:44.58 (39.90)     2:16.43 (31.85)
 74 Brayden Brewer            13 SwimMAC              2:11.56    2:17.21  
                  28.71     1:05.61 (36.90)     1:46.62 (41.01)     2:17.21 (30.59)
 75 Colby Loveless            14 East Carolina Aq     2:11.67    2:17.69  
                  28.80     1:04.75 (35.95)     1:48.15 (43.40)     2:17.69 (29.54)
 76 Harrison Powe             14 SwimMAC              2:10.94    2:19.32  
                  30.07     1:04.62 (34.55)     1:48.05 (43.43)     2:19.32 (31.27)
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elena Dry                 12 Tac Titans           2:28.93    2:22.39   20  
                  32.26     1:07.53 (35.27)     1:44.51 (36.98)     2:22.39 (37.88)
  2 Keelan Cotter             11 Tac Titans           2:29.29    2:27.86   17  
                  33.46     1:10.81 (37.35)     1:48.85 (38.04)     2:27.86 (39.01)
  3 Grace Rainey              12 SwimMAC              2:31.55    2:28.43   16  
                  34.39     1:11.81 (37.42)     1:50.46 (38.65)     2:28.43 (37.97)
  4 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of      2:34.14    2:29.47   15  
                  33.95     1:12.25 (38.30)     1:50.91 (38.66)     2:29.47 (38.56)
  5 Taylor Bloom              12 Tac Titans           2:36.66    2:31.68   14  
                  34.37     1:12.89 (38.52)     1:52.22 (39.33)     2:31.68 (39.46)
  6 Julia Earnshaw            12 YOTA                 2:39.98    2:34.22   13  
                  34.83     1:13.17 (38.34)     1:53.03 (39.86)     2:34.22 (41.19)
  7 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic     2:41.42    2:34.66   12  
                  34.72     1:13.68 (38.96)     1:53.58 (39.90)     2:34.66 (41.08)
  8 Keenan Day                12 YOTA                 2:41.12    2:37.08   11  
                  35.11     1:14.55 (39.44)     1:55.38 (40.83)     2:37.08 (41.70)
  9 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic     2:43.73    2:40.28    9  
                  36.01     1:17.60 (41.59)     1:59.22 (41.62)     2:40.28 (41.06)
 10 Mary Frisbie              12 Una Eac              2:43.84    2:40.80    7  
                  36.18     1:16.80 (40.62)     1:58.54 (41.74)     2:40.80 (42.26)
 11 Allison Kimmel            12 Gaston Gators        2:46.67    2:41.05    6  
                  36.39     1:17.17 (40.78)     1:59.59 (42.42)     2:41.05 (41.46)
 12 Jennifer Strout           12 Tac Titans           2:40.77    2:41.49    5  
                  35.94     1:16.95 (41.01)     1:59.59 (42.64)     2:41.49 (41.90)
 13 Kate Griffey              12 SwimMAC              2:45.28    2:43.41    4  
                  37.50     1:18.71 (41.21)     2:00.89 (42.18)     2:43.41 (42.52)
 14 Brooke Despres            12 East Carolina Aq     2:46.65    2:43.47    3  
                  37.51     1:19.09 (41.58)     2:01.30 (42.21)     2:43.47 (42.17)
 15 Rose Sciaudone            12 Marlins of Ralei     2:44.92    2:44.25    2  
                  36.70     1:18.23 (41.53)     2:01.99 (43.76)     2:44.25 (42.26)
 16 Kamilla Qadoura           12 LTNC                 2:47.65    2:44.70    1  
                  36.47     1:18.24 (41.77)     2:01.35 (43.11)     2:44.70 (43.35)
 17 Katrin Misener            12 Lowes YMCA Light     2:40.76    2:44.88  
                  36.40     1:18.09 (41.69)     2:01.65 (43.56)     2:44.88 (43.23)
 18 Ashley Hileman            12 YOTA                 2:43.73    2:44.94  
                  36.59     1:18.97 (42.38)     2:02.33 (43.36)     2:44.94 (42.61)
 19 Kayla Liang               12 Raleigh Swimming     2:47.45    2:46.20  
                  38.86     1:21.36 (42.50)     2:03.46 (42.10)     2:46.20 (42.74)
 20 Kathryn Chignell          12 Tac Titans           2:45.32    2:46.45  
                  37.58     1:20.20 (42.62)     2:04.22 (44.02)     2:46.45 (42.23)
 21 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming     2:45.02    2:46.57  
                  37.01     1:19.24 (42.23)     2:02.50 (43.26)     2:46.57 (44.07)
 22 Kelly Smith               12 YMCA of Northwes     2:48.41    2:48.01  
                  38.04     1:20.67 (42.63)     2:04.78 (44.11)     2:48.01 (43.23)
 -- Emma Cao                  12 YOTA                 2:48.67    2:50.90  
                  38.89     1:22.75 (43.86)     2:07.08 (44.33)     2:50.90 (43.82)
 -- Lauren Patterson          11 Watauga County S     2:48.04    2:51.26  
                  38.66     1:22.38 (43.72)     2:07.19 (44.81)     2:51.26 (44.07)
 -- Abigail Clark             12 Tac Titans           2:38.86         DQ  
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic     2:28.14    2:16.75   20  
                  30.76     1:05.52 (34.76)     1:41.14 (35.62)     2:16.75 (35.61)
  2 William Dunlap            12 Tac Titans           2:37.22    2:28.93   17  
                  33.25     1:12.41 (39.16)     1:50.38 (37.97)     2:28.93 (38.55)
  3 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei     3:05.06L   2:31.33   16  
                  32.99     1:10.63 (37.64)     1:50.80 (40.17)     2:31.33 (40.53)
  4 Caden Krampert            12 SwimMAC              2:40.23    2:31.79   15  
                  34.23     1:13.41 (39.18)     1:53.29 (39.88)     2:31.79 (38.50)
  5 John Taylor               12 YOTA                 2:36.70    2:34.04   14  
                  35.36     1:15.13 (39.77)     1:55.03 (39.90)     2:34.04 (39.01)
  6 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      2:43.20    2:34.68   13  
                  34.72     1:14.20 (39.48)     1:54.64 (40.44)     2:34.68 (40.04)
  7 Oliver Wang               12 Tac Titans           2:41.79    2:35.93   12  
                  34.14     1:14.09 (39.95)     1:54.69 (40.60)     2:35.93 (41.24)
  8 David Masneri             11 Greensboro Commu     2:41.65    2:36.12   11  
                  34.78     1:14.72 (39.94)     1:55.69 (40.97)     2:36.12 (40.43)
  9 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of      2:42.94    2:38.57    9  
                  35.35     1:16.06 (40.71)     1:57.86 (41.80)     2:38.57 (40.71)
 10 Gregory Hoffman           12 SwimMAC              2:37.77    2:39.04    7  
                  36.09     1:16.21 (40.12)     1:57.31 (41.10)     2:39.04 (41.73)
 11 Feiran Yi                 11 Tac Titans           2:44.11    2:40.74    6  
                  36.74     1:18.10 (41.36)     2:00.50 (42.40)     2:40.74 (40.24)
 12 Braden Thomas             12 Tac Titans           2:43.36    2:41.42    5  
                  35.71     1:17.39 (41.68)     1:59.55 (42.16)     2:41.42 (41.87)
 -- William Juricak           11 Marlins of Ralei     2:41.94    2:48.42  
                  38.25     1:20.59 (42.34)     2:05.01 (44.42)     2:48.42 (43.41)
 
Event 47  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Hastings             12 East Carolina Aq     1:58.35    1:56.09   20  
                  27.72       57.33 (29.61)     1:27.17 (29.84)     1:56.09 (28.92)
  2 Morgan Razewski           12 SwimMAC              1:59.27    1:58.15   17  
                  28.46       58.59 (30.13)     1:28.83 (30.24)     1:58.15 (29.32)
  3 Hanani Dona               12 SwimMAC              1:57.76    1:58.41   16  
                  27.57       57.24 (29.67)     1:27.76 (30.52)     1:58.41 (30.65)
  4 Taylor Morris             12 Tac Titans           2:00.86    1:58.54   15  
                  28.25       57.73 (29.48)     1:28.16 (30.43)     1:58.54 (30.38)
  5 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes     1:56.90    1:58.74   14  
                  27.70       57.04 (29.34)     1:27.56 (30.52)     1:58.74 (31.18)
  6 Keelan Cotter             11 Tac Titans           2:09.18    2:01.67   13  
                  28.11       58.93 (30.82)     1:30.89 (31.96)     2:01.67 (30.78)
  7 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming     2:05.41    2:01.80   12  
                  28.23       58.80 (30.57)     1:30.67 (31.87)     2:01.80 (31.13)
  8 Emma Stolberg             12 SwimMAC              2:07.63    2:03.11   11  
                  28.56     1:00.07 (31.51)     1:31.95 (31.88)     2:03.11 (31.16)
  9 Kristin Dungan            12 YOTA                 2:09.61    2:03.16    9  
                  28.31       59.19 (30.88)     1:31.39 (32.20)     2:03.16 (31.77)
 10 Savannah Xu               12 YOTA                 2:04.27    2:03.55    7  
                  27.85       58.71 (30.86)     1:30.64 (31.93)     2:03.55 (32.91)
 11 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A     2:07.63    2:03.62    6  
                  28.31     1:00.03 (31.72)     1:32.10 (32.07)     2:03.62 (31.52)
 12 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of      2:06.02    2:03.71    5  
                  28.56     1:00.61 (32.05)     1:32.58 (31.97)     2:03.71 (31.13)
 13 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC              2:06.01    2:04.50    4  
                  28.06       59.61 (31.55)     1:32.02 (32.41)     2:04.50 (32.48)
 14 Grace Rainey              12 SwimMAC              2:05.00    2:04.97    3  
                  29.19     1:00.35 (31.16)     1:32.82 (32.47)     2:04.97 (32.15)
 15 Molly Donlan              11 SwimMAC              2:07.91    2:05.07    2  
                  28.89     1:01.60 (32.71)     1:34.23 (32.63)     2:05.07 (30.84)
 16 Lily Welsh                11 YOTA                 2:07.70    2:05.16    1  
                  29.01     1:00.66 (31.65)     1:32.91 (32.25)     2:05.16 (32.25)
 17 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic     2:05.99    2:05.26  
                  28.28       59.28 (31.00)     1:31.90 (32.62)     2:05.26 (33.36)
 18 Claire Lyons              12 SwimMAC              2:05.24    2:05.52  
                  28.85     1:00.21 (31.36)     1:32.56 (32.35)     2:05.52 (32.96)
 19 Kaley Baysden             12 YOTA                 2:07.37    2:06.00  
                  28.92     1:01.03 (32.11)     1:33.97 (32.94)     2:06.00 (32.03)
 20 Ava Kilpatrick            12 YMCA of Western      2:07.53    2:06.05  
                  28.98     1:01.11 (32.13)     1:33.97 (32.86)     2:06.05 (32.08)
 21 Claire Jackson            11 Tac Titans           2:07.86    2:06.30  
                  27.73       59.74 (32.01)     1:32.87 (33.13)     2:06.30 (33.43)
 22 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     2:09.74    2:06.73  
                  29.45     1:01.11 (31.66)     1:34.10 (32.99)     2:06.73 (32.63)
 23 Emily Carpenter           12 North Carolina A     2:28.56L   2:06.95  
                  29.71     1:02.73 (33.02)     1:35.02 (32.29)     2:06.95 (31.93)
 24 Kate Griffey              12 SwimMAC              2:09.45    2:07.01  
                  29.72     1:01.95 (32.23)     1:35.06 (33.11)     2:07.01 (31.95)
 25 Delaney Medins            12 YOTA                 2:06.02    2:07.03  
                  29.14     1:01.09 (31.95)     1:34.50 (33.41)     2:07.03 (32.53)
 26 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     2:29.38L   2:07.09  
                  29.64     1:02.35 (32.71)     1:34.99 (32.64)     2:07.09 (32.10)
 27 Sarah Fleury              12 SwimMAC              2:09.34    2:07.26  
                  29.96     1:02.23 (32.27)     1:35.20 (32.97)     2:07.26 (32.06)
 28 Gabriela Balbuena         12 New Wave Swim Te     2:09.31    2:07.98  
                  28.85     1:01.07 (32.22)     1:34.52 (33.45)     2:07.98 (33.46)
 29 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu     2:08.60    2:08.52  
                  28.82     1:01.43 (32.61)     1:34.91 (33.48)     2:08.52 (33.61)
 30 Avery Murray              12 SwimMAC              2:08.43    2:08.79  
                  30.75     1:03.64 (32.89)     1:36.50 (32.86)     2:08.79 (32.29)
 31 Makenna Topp              11 SwimMAC              2:09.00    2:08.80  
                  29.34     1:02.30 (32.96)     1:35.91 (33.61)     2:08.80 (32.89)
 32 Addison Mitchell          12 Swim Gsa             2:09.77    2:09.78  
                  30.91     1:03.45 (32.54)     1:36.71 (33.26)     2:09.78 (33.07)
 33 Emma Cao                  12 YOTA                 2:08.73    2:09.82  
                  29.39     1:01.85 (32.46)     1:36.35 (34.50)     2:09.82 (33.47)
 -- Allison Kimmel            12 Gaston Gators        2:09.78    2:10.36  
                  29.11     1:01.84 (32.73)     1:36.08 (34.24)     2:10.36 (34.28)
 -- Rebecca Faber             12 YOTA                 2:09.47    2:13.99  
                  30.21     1:03.78 (33.57)     1:38.57 (34.79)     2:13.99 (35.42)
 
Event 48  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dax Harris                12 Greensboro Commu     1:58.83    1:53.43   20  
                  25.92       55.35 (29.43)     1:24.84 (29.49)     1:53.43 (28.59)
  2 Kellen Russell            12 Tac Titans           1:59.11    1:56.31   17  
                  26.81       56.40 (29.59)     1:26.75 (30.35)     1:56.31 (29.56)
  3 Gabriel Willis            12 Tac Titans           1:59.95    1:56.37   16  
                  27.03       56.70 (29.67)     1:26.84 (30.14)     1:56.37 (29.53)
  4 Colin Whelehan            12 Tac Titans           1:58.85    1:56.44   15  
                  26.02       55.64 (29.62)     1:26.44 (30.80)     1:56.44 (30.00)
  5 Ayden Xu                  12 YOTA                 1:58.26    1:57.06   14  
                  25.97       55.68 (29.71)     1:26.23 (30.55)     1:57.06 (30.83)
  6 Andrew Li                 11 Tac Titans           2:02.81    1:57.59   13  
                  26.96       56.27 (29.31)     1:27.42 (31.15)     1:57.59 (30.17)
  7 Alexander Lambridis       12 Tac Titans           2:02.43    1:58.16   12  
                  27.22       57.50 (30.28)     1:28.70 (31.20)     1:58.16 (29.46)
  8 Lucca Battaglini          11 YOTA                 2:04.07    1:58.77   11  
                  26.61       57.05 (30.44)     1:28.40 (31.35)     1:58.77 (30.37)
  9 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C     2:02.34    1:58.87    9  
                  27.76       58.22 (30.46)     1:28.96 (30.74)     1:58.87 (29.91)
 10 Matthew McCray            12 East Carolina Aq     2:02.30    1:59.08    7  
                  26.96       57.21 (30.25)     1:28.29 (31.08)     1:59.08 (30.79)
 11 Ross Noble                12 YOTA                 1:59.91    1:59.31    6  
                  28.48       58.90 (30.42)     1:29.46 (30.56)     1:59.31 (29.85)
 12 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati     2:03.70    1:59.85    5  
                  26.94       57.83 (30.89)     1:29.49 (31.66)     1:59.85 (30.36)
 13 Kwame Thornhill           12 SwimMAC              2:01.72    2:00.52    4  
                  27.51       58.14 (30.63)     1:29.17 (31.03)     2:00.52 (31.35)
 14 Logan Adley               12 New Wave Swim Te     2:07.09    2:00.93    3  
                  27.85       57.97 (30.12)     1:29.56 (31.59)     2:00.93 (31.37)
 15 Max Marrujo               11 Tac Titans           2:09.44    2:02.22    2  
                  27.79       58.83 (31.04)     1:30.94 (32.11)     2:02.22 (31.28)
 16 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     2:06.88    2:02.48    1  
                  28.56     1:00.48 (31.92)     1:31.73 (31.25)     2:02.48 (30.75)
 17 Landon Lloyd              11 North Carolina A     2:03.72    2:03.19  
                  28.10       59.18 (31.08)     1:30.65 (31.47)     2:03.19 (32.54)
 18 John Taylor               12 YOTA                 2:09.85    2:03.50  
                  29.04     1:00.71 (31.67)     1:33.24 (32.53)     2:03.50 (30.26)
 19 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      2:08.26    2:03.77  
                  28.65     1:00.26 (31.61)     1:32.55 (32.29)     2:03.77 (31.22)
 20 Austin Holt               12 Marlins of Ralei     2:06.85    2:03.80  
                  27.81       59.36 (31.55)     1:32.29 (32.93)     2:03.80 (31.51)
 21 Michael Keleher           11 Granite Falls Sw     2:07.02    2:04.27  
                  28.96     1:00.63 (31.67)     1:32.68 (32.05)     2:04.27 (31.59)
 22 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te     2:11.74    2:05.48  
                  29.44     1:01.56 (32.12)     1:33.64 (32.08)     2:05.48 (31.84)
 23 David Walcott             12 Granite Falls Sw     2:06.91    2:05.90  
                  29.41     1:01.41 (32.00)     1:34.21 (32.80)     2:05.90 (31.69)
 24 Tyler Flickinger          12 SwimMAC              2:08.19    2:06.10  
                  28.63     1:00.97 (32.34)     1:33.93 (32.96)     2:06.10 (32.17)
 25 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes     2:11.73    2:06.21  
                  29.41     1:01.84 (32.43)     1:33.76 (31.92)     2:06.21 (32.45)
 26 Max Kazel                 12 Goldsboro Family     2:09.42    2:06.28  
                  29.56     1:01.53 (31.97)     1:34.50 (32.97)     2:06.28 (31.78)
 27 Ian McKinney              12 Mecklenburg Swim     2:06.36    2:06.42  
                  28.96     1:00.43 (31.47)     1:33.43 (33.00)     2:06.42 (32.99)
 28 Harrison Gardner          12 High Point Swim      2:11.76    2:06.45  
                  29.03     1:01.58 (32.55)     1:34.50 (32.92)     2:06.45 (31.95)
 29 Joshua Williams           12 YMCA of Northwes     2:08.24    2:06.66  
                  28.77     1:00.56 (31.79)     1:33.56 (33.00)     2:06.66 (33.10)
 30 Jonathan Edwards          11 High Point Swim      2:09.91    2:07.36  
                  27.88       59.54 (31.66)     1:33.07 (33.53)     2:07.36 (34.29)
 31 Brian Farrell             11 Tac Titans           2:11.10    2:08.45  
                  30.97     1:04.21 (33.24)     1:37.22 (33.01)     2:08.45 (31.23)
 32 Matthew Goembel           12 Tac Titans           2:11.35    2:08.95  
                  30.22     1:03.44 (33.22)     1:36.55 (33.11)     2:08.95 (32.40)
 33 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei     2:11.27    2:08.98  
                  29.22     1:02.63 (33.41)     1:36.35 (33.72)     2:08.98 (32.63)
 34 James Bennison            11 New Wave Swim Te     2:11.47    2:09.19  
                  29.60     1:03.06 (33.46)     1:36.98 (33.92)     2:09.19 (32.21)
 35 Gideon Fields             12 Cape Fear Aquati     2:09.25    2:10.25  
                  29.70     1:02.67 (32.97)     1:37.15 (34.48)     2:10.25 (33.10)
 36 Mason Green               11 Queen City Dolph     2:09.15    2:11.26  
                  29.52     1:02.97 (33.45)     1:37.93 (34.96)     2:11.26 (33.33)
 37 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te     2:10.09    2:11.44  
                  30.31     1:04.16 (33.85)     1:38.66 (34.50)     2:11.44 (32.78)
 38 Alfred Honore             12 North Carolina A     2:09.93    2:11.49  
                  30.42     1:03.85 (33.43)     1:37.36 (33.51)     2:11.49 (34.13)
 39 Deaven Holder             12 SwimMAC              2:08.35    2:11.95  
                  29.58     1:02.83 (33.25)     1:37.89 (35.06)     2:11.95 (34.06)
 -- Benjamin Smith            12 YOTA                 2:10.51    2:13.34  
                  30.47     1:03.99 (33.52)     1:39.61 (35.62)     2:13.34 (33.73)
 -- Connor Cayer              12 YMCA of Northwes     2:10.02    2:15.08  
                  30.37     1:04.51 (34.14)     1:40.05 (35.54)     2:15.08 (35.03)
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes       32.21      30.85   20  
  2 Keelan Cotter             11 Tac Titans             32.20      31.15   17  
  3 Grace Rainey              12 SwimMAC                32.74      31.81   16  
  4 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic       32.72      32.25   15  
  5 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of        33.37      32.36   14  
  6 Jessica Jones             12 SwimMAC                33.03      32.50   13  
  7 Taylor Bloom              12 Tac Titans             33.14      32.87   12  
  8 Julia Earnshaw            12 YOTA                   33.85      33.08   11  
  9 Abigail Druhan            11 SwimMAC                34.44      33.47    9  
 10 Caroline Cross            12 Greensboro Commu       35.46      33.66    7  
 11 Iris Yang                 12 SwimMAC                34.15      33.72    6  
 12 Caroline Echols           12 Enfinity Aquatic       35.53      33.76    4.5
 12 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic       35.27      33.76    4.5
 14 Keenan Day                12 YOTA                   35.62      34.10    3  
 15 Jennifer Strout           12 Tac Titans             34.92      34.36    2  
 16 Scarlett Simmons          12 Aquatic Club of        34.82      34.45    0.5
 16 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq       36.42      34.45    0.5
 18 Brooke Despres            12 East Carolina Aq       36.17      34.48  
 19 Mary Frisbie              12 Una Eac                35.25      34.60  
 20 Ashley Hileman            12 YOTA                   35.02      34.64  
 21 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic       35.62      34.79  
 21 Hazel Perkins             12 Tac Titans             35.66      34.79  
 23 Olivia Soniat             12 SwimMAC                36.44      34.80  
 24 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming       33.53      34.87  
 25 Sydney Smith              12 Marlins of Ralei       36.40      34.88  
 26 Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A       36.44      34.91  
 27 Sydney Rose               12 Catawba Valley A       35.96      34.92  
 28 Kathryn Chignell          12 Tac Titans             36.04      34.96  
 29 Abby Bocian               12 SwimMAC                36.61      35.03  
 30 Katrin Misener            12 Lowes YMCA Light       35.13      35.18  
 31 Tatum Mellor              12 YMCA of Northwes       36.16      35.30  
 32 Kate Griffey              12 SwimMAC                35.10      35.40  
 33 Kamilla Qadoura           12 LTNC                   35.50      35.47  
 34 Allison Kimmel            12 Gaston Gators          36.33      35.48  
 35 Desiree Dixon             12 Waves Of Wilming       36.50      35.49  
 36 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A       35.51      35.54  
 37 Emilee Hamblin            12 Stingray Aquatic       36.15      35.65  
 38 Sarah Neil                12 Tac Titans             36.38      35.66  
 39 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming       36.43      35.73  
 40 Vivian Ruppert            12 Stingray Aquatic       36.55      35.75  
 41 Rose Sciaudone            12 Marlins of Ralei       36.64      35.77  
 42 Madison Huecker           12 SwimMAC                34.98      35.80  
 43 Brooke Rosin              12 Tac Titans             36.66      36.01  
 44 Samantha Allred           12 Tac Titans             36.39      36.05  
 45 Brooklyn Decann           11 SwimMAC                36.18      36.16  
 46 Avery Bishop              12 Brunswick Aquati       35.42      36.23  
 47 Grace Overton             12 Raleigh Swimming       36.43      36.35  
 48 Mila McNeal               12 Gaston Gators          36.37      36.47  
 -- Avery Thomas              11 Granite Falls Sw       36.25      36.90  
 -- Emma Cao                  12 YOTA                   36.17      37.06  
 -- Ella Humbert              12 YOTA                   36.66      37.19  
 -- Mia Clowes                12 YOTA                   36.66      37.29  
 -- Clara Merry               12 North Carolina A       36.61      37.68  
 -- Lauren Patterson          11 Watauga County S       35.25      37.74  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic       31.56      29.51   20  
  2 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of        34.25      31.77   17  
  3 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei       33.14      32.00   16  
  4 Andrew Li                 11 Tac Titans             33.51      32.11   14.5
  4 William Dunlap            12 Tac Titans             32.58      32.11   14.5
  6 Caden Krampert            12 SwimMAC                33.16      32.30   13  
  7 Gabriel Willis            12 Tac Titans             33.72      32.49   12  
  8 John Taylor               12 YOTA                   32.12      32.71   11  
  9 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of        35.11      32.90    9  
 10 Tyler Flickinger          12 SwimMAC                33.26      32.91    7  
 11 Braden Thomas             12 Tac Titans             34.13      33.04    6  
 12 Sean Setzer               11 Waves Of Wilming       33.53      33.05    5  
 13 Kwame Thornhill           12 SwimMAC                33.90      33.12    4  
 14 Oliver Wang               12 Tac Titans             34.38      33.17    3  
 15 William Sikes             12 YOTA                   36.18      33.28    2  
 16 Tiesyn Harris             12 SwimMAC                34.07      33.31    1  
 17 Gideon Fields             12 Cape Fear Aquati       33.72      33.47  
 18 Ethan Jong                12 North Carolina A       36.91      33.61  
 19 Ayden Xu                  12 YOTA                   33.75      33.68  
 20 Thomas Kuck               12 SwimMAC                35.16      33.85  
 21 Lane Bradshaw             11 SwimMAC                33.97      34.04  
 21 Gregory Hoffman           12 SwimMAC                34.31      34.04  
 23 Austin Holt               12 Marlins of Ralei       35.04      34.22  
 24 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu       34.17      34.23  
 25 Isaiah Auman              12 Enfinity Aquatic       34.78      34.25  
 26 David Masneri             11 Greensboro Commu       35.34      34.42  
 27 Feiran Yi                 11 Tac Titans             35.47      34.50  
 28 Evan Alexander            12 New Wave Swim Te       37.64      34.51  
 29 Gabriel Bangoura          12 Team Charlotte S       35.94      34.72  
 30 Jack Lazaroski            11 SwimMAC                36.57      34.88  
 31 Emilio Aparicio           11 Raleigh Swimming       35.64      34.92  
 32 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of        36.26      34.99  
 33 William Juricak           11 Marlins of Ralei       35.70      35.15  
 34 Benjamin Page             12 Wilson Barracuda       36.14      35.17  
 35 Gavin McCarter            11 SwimMAC                37.60      35.20  
 36 Alfred Honore             12 North Carolina A       34.72      35.30  
 37 Ian McKinney              12 Mecklenburg Swim       35.66      35.43  
 38 Jake Delehanty            11 SwimMAC                36.67      35.44  
 39 Daniel Li                 12 Tac Titans             35.46      35.54  
 40 Christopher Zhang         11 SwimMAC                35.80      35.55  
 41 Christopher Roberts       11 Carolina Aquatic       36.74      35.60  
 42 Brady Dole                11 Swim Gsa               36.86      35.62  
 43 Samuel Watkins            11 Marlins of Ralei       36.78      35.71  
 44 Gabriel Curtis            12 Tac Titans             36.88      35.78  
 45 Bryson Mrzygod            12 Aquatic Team Of        37.41      35.80  
 46 Jason Brooks              12 Swim Fanatics Sw       37.85      35.98  
 47 Jackson Behmer            12 Hickory Foundati       37.70      36.04  
 48 Christopher Kafitz        12 Rowan Aquatic Cl       37.76      36.10  
 49 Ian Hennessy              12 Fort Bragg Fight       36.67      36.11  
 50 Joshua Williams           12 YMCA of Northwes       37.24      36.27  
 51 Jonathan Liang            12 YOTA                   37.24      36.32  
 52 Adam Farris               12 New Wave Swim Te       36.99      36.40  
 53 Hunter Proctor            11 Rocky Mount Fami       36.60      36.41  
 54 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw       36.88      36.44  
 55 Tyler Weinstein           12 SwimMAC                37.64      36.53  
 56 Nicholas Caporaso         11 Marlins of Ralei       36.91      36.64  
 57 Grayson Nye               11 Marlins of Ralei       42.12L     36.68  
 58 Jackson Adams             12 YOTA                   37.48      36.69  
 59 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te       37.88      36.76  
 60 Bhargav Vadapalli         11 Sailfish Aquatic       37.05      36.78  
 61 Nicholas Perrone          11 Marlins of Ralei       37.85      36.80  
 62 Davis Mohorn              11 Swim Fanatics Sw       37.43      36.85  
 62 Keith Williams            12 Tac Titans             36.76      36.85  
 64 Jack Vess                 12 YMCA of Western        37.62      37.12  
 65 Colin Mumford             11 SwimMAC                36.54      37.17  
 66 Mason Scott               12 Marlins of Ralei       37.56      37.26  
 67 Augustus Wiggins          11 North Carolina A       37.89      37.33  
 68 Graeson Matheson          11 YOTA                   37.37      37.50  
 69 Peter Shores              12 Hickory Foundati       37.73      37.57  
 70 Spencer Mann              11 Greensboro Commu       37.33      37.62  
 71 Matthew Goembel           12 Tac Titans             37.33      37.63  
 72 Owen Vonweihe             11 Marlins of Ralei       37.82      37.64  
 73 Andrew Greene             12 Tac Titans             37.73      37.69  
 -- Jacob Wimberly            11 SwimMAC                37.84      38.27  
 -- Ethan Hill                12 Nomad Aquatics         37.75      38.59  
 -- Matthew Schoenagel        11 Raleigh Swimming       37.38         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming       54.57      54.38   20  
                  24.66       54.38 (29.72)                                        
  2 Elena Dry                 12 Tac Titans           1:02.12      58.88   17  
                  27.14       58.88 (31.74)                                        
  3 Hanani Dona               12 SwimMAC              1:00.27      59.76   16  
                  28.15       59.76 (31.61)                                        
  4 Taylor Bloom              12 Tac Titans           1:03.52    1:01.05   15  
                  28.60     1:01.05 (32.45)                                        
  5 Abigail Clark             12 Tac Titans           1:02.24    1:01.09   14  
                  28.09     1:01.09 (33.00)                                        
  6 Caroline Cross            12 Greensboro Commu     1:02.73    1:01.23   13  
                  28.32     1:01.23 (32.91)                                        
  7 Jessica Jones             12 SwimMAC              1:03.40    1:01.28   12  
                  29.38     1:01.28 (31.90)                                        
  8 Claire Lyons              12 SwimMAC              1:01.03    1:01.29   11  
                  29.00     1:01.29 (32.29)                                        
  9 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic     1:04.49    1:01.93    9  
                  29.27     1:01.93 (32.66)                                        
 10 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC              1:04.37    1:02.13    7  
                  29.35     1:02.13 (32.78)                                        
 11 Emma Hastings             12 East Carolina Aq     1:01.55    1:02.86    6  
                  29.33     1:02.86 (33.53)                                        
 12 Emma Stolberg             12 SwimMAC              1:06.91    1:03.01    5  
                  29.43     1:03.01 (33.58)                                        
 13 Sarah Edwards             11 Mars Hill Aquati     1:05.96    1:03.19    4  
                  29.17     1:03.19 (34.02)                                        
 14 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming     1:03.29    1:03.37    3  
                  29.93     1:03.37 (33.44)                                        
 15 Avery Murray              12 SwimMAC              1:04.46    1:03.59    2  
                  30.07     1:03.59 (33.52)                                        
 16 Iris Yang                 12 SwimMAC              1:04.64    1:03.89    1  
                  30.24     1:03.89 (33.65)                                        
 17 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A     1:05.25    1:03.96  
                  29.95     1:03.96 (34.01)                                        
 18 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming     1:06.37    1:04.25  
                  30.14     1:04.25 (34.11)                                        
 19 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei     1:04.69    1:04.39  
                  30.37     1:04.39 (34.02)                                        
 20 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     1:06.84    1:04.43  
                  30.24     1:04.43 (34.19)                                        
 21 Katrine Luh               12 SwimMAC              1:04.76    1:04.44  
                  29.22     1:04.44 (35.22)                                        
 22 Sarah Fleury              12 SwimMAC              1:17.19L   1:04.67  
                  30.36     1:04.67 (34.31)                                        
 23 Madison Neal              12 YMCA of Northwes     1:08.24    1:04.90  
                  30.00     1:04.90 (34.90)                                        
 24 Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei     1:04.53    1:04.92  
                  29.78     1:04.92 (35.14)                                        
 25 Claire Jackson            11 Tac Titans           1:08.53    1:05.09  
                  30.60     1:05.09 (34.49)                                        
 26 Keenan Day                12 YOTA                 1:03.94    1:05.35  
                  29.80     1:05.35 (35.55)                                        
 27 Rachel Ssengonzi          11 Marlins of Ralei     1:06.37    1:05.48  
                  29.69     1:05.48 (35.79)                                        
 28 Caitlyn Cornell           11 SwimMAC              1:06.06    1:05.85  
                  31.09     1:05.85 (34.76)                                        
 29 Grace Daniels             12 Aquatic Team Of      1:09.30    1:05.94  
                  30.70     1:05.94 (35.24)                                        
 30 Ashley Hileman            12 YOTA                 1:08.82    1:05.99  
                  31.44     1:05.99 (34.55)                                        
 31 Jordan Marley             12 Carolina Aquatic     1:08.36    1:06.26  
                  30.20     1:06.26 (36.06)                                        
 32 Lily Welsh                11 YOTA                 1:09.69    1:06.37  
                  31.51     1:06.37 (34.86)                                        
 33 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq     1:09.72    1:06.50  
                  31.01     1:06.50 (35.49)                                        
 34 Kassidy Cummings          11 SwimMAC              1:07.50    1:06.65  
                  31.17     1:06.65 (35.48)                                        
 35 Mia Oliaro                11 YOTA                 1:09.13    1:06.70  
                  30.96     1:06.70 (35.74)                                        
 36 Addison Mitchell          12 Swim Gsa             1:07.35    1:06.97  
                  30.99     1:06.97 (35.98)                                        
 37 Katharine Alexander       12 Raleigh Swimming     1:06.50    1:07.01  
                  30.80     1:07.01 (36.21)                                        
 38 Caroline Kozubowski       11 Marlins of Ralei     1:08.76    1:07.04  
                  31.07     1:07.04 (35.97)                                        
 39 Brooke Despres            12 East Carolina Aq     1:09.66    1:07.24  
                  31.91     1:07.24 (35.33)                                        
 40 Kathryn Chignell          12 Tac Titans           1:09.57    1:07.29  
                  31.94     1:07.29 (35.35)                                        
 41 Sarah Dichak              12 SwimMAC              1:07.78    1:07.40  
                  31.45     1:07.40 (35.95)                                        
 42 Caroline Cox              12 Greensboro Commu     1:08.55    1:07.45  
                  31.54     1:07.45 (35.91)                                        
 42 Emily Carpenter           12 North Carolina A     1:08.66    1:07.45  
                  31.52     1:07.45 (35.93)                                        
 44 Olivia Soniat             12 SwimMAC              1:08.54    1:07.48  
                  31.29     1:07.48 (36.19)                                        
 45 Emily Rose Hall           12 Marlins of Ralei     1:07.82    1:07.62  
                  31.15     1:07.62 (36.47)                                        
 46 Emily Holden              12 SwimMAC              1:09.08    1:07.65  
                  31.13     1:07.65 (36.52)                                        
 47 Samantha Allred           12 Tac Titans           1:08.80    1:07.71  
                  31.12     1:07.71 (36.59)                                        
 48 Delaney Medins            12 YOTA                 1:06.75    1:07.78  
                  31.37     1:07.78 (36.41)                                        
 49 Presley Cox               12 Enfinity Aquatic     1:09.29    1:07.94  
                  31.42     1:07.94 (36.52)                                        
 50 Gabriela Balbuena         12 New Wave Swim Te     1:08.45    1:08.06  
                  31.35     1:08.06 (36.71)                                        
 51 Anna Lehtela              12 SwimMAC              1:09.00    1:08.13  
                  31.57     1:08.13 (36.56)                                        
 52 Rebecca Faber             12 YOTA                 1:07.99    1:08.14  
                  31.22     1:08.14 (36.92)                                        
 53 Tamra Tipton              12 Mecklenburg Swim     1:08.35    1:08.18  
                  31.96     1:08.18 (36.22)                                        
 54 Morgan Wiles              11 YMCA of Northwes     1:08.54    1:08.30  
                  30.25     1:08.30 (38.05)                                        
 55 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of      1:08.60    1:08.66  
                  30.77     1:08.66 (37.89)                                        
 56 Lauren Patterson          11 Watauga County S     1:09.21    1:08.74  
                  31.95     1:08.74 (36.79)                                        
 57 Jordan Fisher             12 YOTA                 1:09.16    1:08.85  
                  31.86     1:08.85 (36.99)                                        
 58 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic     1:20.11L   1:09.02  
                  32.09     1:09.02 (36.93)                                        
 59 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     1:16.65L   1:09.22  
                  31.89     1:09.22 (37.33)                                        
 60 Riche' Putnam             12 Una Qcd              1:09.32    1:09.63  
                  31.89     1:09.63 (37.74)                                        
 61 Audrianne Frondoza        11 YMCA of Northwes     1:08.35    1:09.77  
                  32.96     1:09.77 (36.81)                                        
 -- Samantha Tjandra          11 Tac Titans           1:09.81    1:10.65  
                  32.92     1:10.65 (37.73)                                        
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kellen Russell            12 Tac Titans           1:00.98      58.26   20  
                  27.41       58.26 (30.85)                                        
  2 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati     1:02.48      58.80   17  
                  27.74       58.80 (31.06)                                        
  3 Gabriel Willis            12 Tac Titans           1:02.03    1:00.52   16  
                  28.73     1:00.52 (31.79)                                        
  4 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C     1:01.05    1:00.60   15  
                  28.85     1:00.60 (31.75)                                        
  5 Ross Noble                12 YOTA                 1:02.09    1:00.74   14  
                  28.88     1:00.74 (31.86)                                        
  6 Colin Whelehan            12 Tac Titans           1:02.86    1:00.80   13  
                  28.39     1:00.80 (32.41)                                        
  7 Lane Bradshaw             11 SwimMAC              1:01.68    1:01.34   12  
                  28.34     1:01.34 (33.00)                                        
  8 Matthew McCray            12 East Carolina Aq     1:03.26    1:01.58   11  
                  28.62     1:01.58 (32.96)                                        
  9 David Walcott             12 Granite Falls Sw     1:02.83    1:02.23    9  
                  29.31     1:02.23 (32.92)                                        
 10 Lucca Battaglini          11 YOTA                 1:05.05    1:02.47    7  
                  29.07     1:02.47 (33.40)                                        
 11 Jonathan Edwards          11 High Point Swim      1:05.62    1:03.01    6  
                  28.97     1:03.01 (34.04)                                        
 12 Ethan Jong                12 North Carolina A     1:03.54    1:03.20    5  
                  29.68     1:03.20 (33.52)                                        
 13 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te     1:06.15    1:03.29    4  
                  29.55     1:03.29 (33.74)                                        
 14 William Sterrett          12 Waves Of Wilming     1:04.68    1:03.82    3  
                  29.05     1:03.82 (34.77)                                        
 15 Torin Doherty             12 New Wave Swim Te     1:08.74    1:03.83    2  
                  29.98     1:03.83 (33.85)                                        
 16 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     1:07.34    1:04.21    1  
                  30.50     1:04.21 (33.71)                                        
 17 Gavin McCarter            11 SwimMAC              1:08.01    1:04.40  
                  29.90     1:04.40 (34.50)                                        
 18 Tate Bacon                12 Granite Falls Sw     1:09.86    1:04.44  
                  29.67     1:04.44 (34.77)                                        
 19 Cole Hurlbert             12 New Wave Swim Te     1:08.76    1:04.61  
                  29.76     1:04.61 (34.85)                                        
 20 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei     1:04.74    1:04.70  
                  30.29     1:04.70 (34.41)                                        
 21 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic     1:07.91    1:04.71  
                  29.97     1:04.71 (34.74)                                        
 22 Alfred Honore             12 North Carolina A     1:06.01    1:05.36  
                  30.98     1:05.36 (34.38)                                        
 23 Austin Holt               12 Marlins of Ralei     1:06.40    1:05.38  
                  30.66     1:05.38 (34.72)                                        
 24 Landon Lloyd              11 North Carolina A     1:07.07    1:06.06  
                  30.20     1:06.06 (35.86)                                        
 25 Cole Venters              12 Tac Titans           1:09.32    1:06.30  
                  30.91     1:06.30 (35.39)                                        
 26 Kyle Countie              12 Marlins of Ralei     1:08.75    1:06.35  
                  30.64     1:06.35 (35.71)                                        
 27 Mason Green               11 Queen City Dolph     1:08.66    1:06.58  
                  30.37     1:06.58 (36.21)                                        
 28 Tyler Weinstein           12 SwimMAC              1:08.21    1:06.77  
                  31.39     1:06.77 (35.38)                                        
 29 Gregory Hoffman           12 SwimMAC              1:08.56    1:07.04  
                  31.04     1:07.04 (36.00)                                        
 30 Connor Cayer              12 YMCA of Northwes     1:07.10    1:07.09  
                  31.69     1:07.09 (35.40)                                        
 31 Mason Scott               12 Marlins of Ralei     1:06.07    1:07.14  
                  30.92     1:07.14 (36.22)                                        
 32 Logan Adley               12 New Wave Swim Te     1:10.55    1:07.47  
                  32.57     1:07.47 (34.90)                                        
 33 Colin Mumford             11 SwimMAC              1:08.84    1:07.62  
                  32.39     1:07.62 (35.23)                                        
 34 Braden Thomas             12 Tac Titans           1:10.45    1:07.63  
                  31.33     1:07.63 (36.30)                                        
 35 William Sikes             12 YOTA                 1:06.57    1:07.74  
                  30.96     1:07.74 (36.78)                                        
 36 Isaiah Auman              12 Enfinity Aquatic     1:08.69    1:07.79  
                  31.74     1:07.79 (36.05)                                        
 37 George Goins              11 Team Charlotte S     1:11.21    1:08.41  
                  32.03     1:08.41 (36.38)                                        
 38 Max Kazel                 12 Goldsboro Family     1:10.20    1:08.49  
                  31.89     1:08.49 (36.60)                                        
 39 Brett Williams            12 Enfinity Aquatic     1:09.89    1:08.53  
                  31.84     1:08.53 (36.69)                                        
 40 Andrew Greene             12 Tac Titans           1:08.65    1:08.61  
                  32.46     1:08.61 (36.15)                                        
 41 Brian Farrell             11 Tac Titans           1:08.54    1:08.68  
                  33.02     1:08.68 (35.66)                                        
 42 Caden Krampert            12 SwimMAC              1:11.67    1:08.77  
                  32.24     1:08.77 (36.53)                                        
 43 Andrew Yang               11 New Wave Swim Te     1:10.14    1:08.85  
                  32.08     1:08.85 (36.77)                                        
 44 Brady Tangeman            11 Tac Titans           1:11.67    1:09.02  
                  32.69     1:09.02 (36.33)                                        
 45 Cooper Sever              12 Tidal Wave Aquat     1:10.55    1:09.03  
                  32.31     1:09.03 (36.72)                                        
 46 Thomas Kuck               12 SwimMAC              1:10.80    1:09.24  
                  31.45     1:09.24 (37.79)                                        
 47 Stephen Hitchcock         11 Hickory Foundati     1:10.20    1:09.34  
                  32.34     1:09.34 (37.00)                                        
 48 Sterling Sharpe           11 Greensboro Commu     1:10.29    1:09.35  
                  32.24     1:09.35 (37.11)                                        
 49 Jake Delehanty            11 SwimMAC              1:10.75    1:09.49  
                  31.94     1:09.49 (37.55)                                        
 50 Deaven Holder             12 SwimMAC              1:11.11    1:09.92  
                  31.96     1:09.92 (37.96)                                        
 51 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of      1:10.94    1:10.17  
                  32.40     1:10.17 (37.77)                                        
 52 Samuel Jarrett            12 YMCA of Western      1:21.15L   1:10.31  
                  33.40     1:10.31 (36.91)                                        
 53 James Bennison            11 New Wave Swim Te     1:11.12    1:10.33  
                  32.37     1:10.33 (37.96)                                        
 54 Yates Kirby               12 Waves Of Wilming     1:11.14    1:10.55  
                  32.50     1:10.55 (38.05)                                        
 55 Joshua Williams           12 YMCA of Northwes     1:09.88    1:10.80  
                  31.90     1:10.80 (38.90)                                        
 55 Augustus Wiggins          11 North Carolina A     1:11.06    1:10.80  
                  32.67     1:10.80 (38.13)                                        
 57 Aidan Hill                11 SwimMAC              1:11.36    1:10.94  
                  32.82     1:10.94 (38.12)                                        
 58 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te     1:10.63    1:10.96  
                  33.16     1:10.96 (37.80)                                        
 -- Christopher Roberts       11 Carolina Aquatic     1:09.99    1:12.68  
                  34.74     1:12.68 (37.94)                                        
 
Event 53  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming     1:00.51      57.68   20  
                  25.20       57.68 (32.48)                                        
  2 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes     1:02.51    1:00.59   17  
                  28.27     1:00.59 (32.32)                                        
  3 Elena Dry                 12 Tac Titans           1:01.60    1:01.15   16  
                  28.52     1:01.15 (32.63)                                        
  4 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic     1:02.98    1:01.77   15  
                  29.00     1:01.77 (32.77)                                        
  5 Jessica Jones             12 SwimMAC              1:03.26    1:01.87   14  
                  28.61     1:01.87 (33.26)                                        
  6 Morgan Razewski           12 SwimMAC              1:03.67    1:02.06   13  
                  28.63     1:02.06 (33.43)                                        
  7 Abigail Clark             12 Tac Titans           1:03.33    1:02.26   12  
                  28.15     1:02.26 (34.11)                                        
  8 Hanani Dona               12 SwimMAC              1:01.45    1:02.54   11  
                  29.74     1:02.54 (32.80)                                        
  9 Taylor Morris             12 Tac Titans           1:03.15    1:02.78    9  
                  28.65     1:02.78 (34.13)                                        
 10 Keelan Cotter             11 Tac Titans           1:06.62    1:03.61    7  
                  30.64     1:03.61 (32.97)                                        
 11 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC              1:04.82    1:03.76    6  
                  29.10     1:03.76 (34.66)                                        
 12 Savannah Xu               12 YOTA                 1:06.08    1:03.96    5  
                  28.82     1:03.96 (35.14)                                        
 13 Taylor Bloom              12 Tac Titans           1:06.32    1:04.01    4  
                  29.44     1:04.01 (34.57)                                        
 14 Julia Earnshaw            12 YOTA                 1:06.21    1:04.54    3  
                  30.14     1:04.54 (34.40)                                        
 15 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic     1:06.71    1:04.71    2  
                  29.36     1:04.71 (35.35)                                        
 16 Claire Lyons              12 SwimMAC              1:04.21    1:04.87    1  
                  30.45     1:04.87 (34.42)                                        
 17 Molly Donlan              11 SwimMAC              1:07.50    1:05.04  
                  29.56     1:05.04 (35.48)                                        
 18 Iris Yang                 12 SwimMAC              1:05.38    1:05.23  
                  30.86     1:05.23 (34.37)                                        
 19 Grace Rainey              12 SwimMAC              1:06.12    1:05.76  
                  31.50     1:05.76 (34.26)                                        
 20 Caroline Cross            12 Greensboro Commu     1:07.33    1:05.81  
                  30.05     1:05.81 (35.76)                                        
 21 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of      1:07.81    1:06.23  
                  32.50     1:06.23 (33.73)                                        
 22 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming     1:09.71    1:06.40  
                  30.31     1:06.40 (36.09)                                        
 23 Makenna Topp              11 SwimMAC              1:07.95    1:06.41  
                  30.92     1:06.41 (35.49)                                        
 24 Avery Murray              12 SwimMAC              1:08.11    1:06.43  
                  30.52     1:06.43 (35.91)                                        
 25 Madison Neal              12 YMCA of Northwes     1:08.79    1:06.55  
                  29.78     1:06.55 (36.77)                                        
 26 Sarah Fleury              12 SwimMAC              1:07.69    1:06.70  
                  31.45     1:06.70 (35.25)                                        
 27 Nicolette Thompson        12 SwimMAC              1:08.87    1:06.71  
                  31.31     1:06.71 (35.40)                                        
 28 Lily Welsh                11 YOTA                 1:09.77    1:06.80  
                  29.95     1:06.80 (36.85)                                        
 29 Emma Stolberg             12 SwimMAC              1:07.76    1:06.81  
                  30.90     1:06.81 (35.91)                                        
 30 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei     1:08.33    1:06.82  
                  31.01     1:06.82 (35.81)                                        
 30 Katrine Luh               12 SwimMAC              1:07.57    1:06.82  
                  30.03     1:06.82 (36.79)                                        
 32 Jennifer Strout           12 Tac Titans           1:08.31    1:06.84  
                  31.17     1:06.84 (35.67)                                        
 33 Delaney Medins            12 YOTA                 1:09.37    1:06.86  
                  31.43     1:06.86 (35.43)                                        
 34 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic     1:08.54    1:06.94  
                  31.12     1:06.94 (35.82)                                        
 35 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming     1:04.16    1:06.95  
                  28.90     1:06.95 (38.05)                                        
 36 Sarah Dichak              12 SwimMAC              1:09.81    1:07.04  
                  31.13     1:07.04 (35.91)                                        
 37 Abigail Druhan            11 SwimMAC              1:08.30    1:07.10  
                  31.71     1:07.10 (35.39)                                        
 38 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic     1:08.10    1:07.23  
                  32.19     1:07.23 (35.04)                                        
 39 Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A     1:09.12    1:07.27  
                  31.21     1:07.27 (36.06)                                        
 40 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     1:09.97    1:07.28  
                  31.21     1:07.28 (36.07)                                        
 41 Anna Lehtela              12 SwimMAC              1:07.72    1:07.34  
                  30.41     1:07.34 (36.93)                                        
 42 Abby Bocian               12 SwimMAC              1:09.22    1:07.52  
                  31.17     1:07.52 (36.35)                                        
 43 Brooke Despres            12 East Carolina Aq     1:09.09    1:07.53  
                  31.86     1:07.53 (35.67)                                        
 44 Catherine Walsh           12 SwimMAC              1:09.83    1:07.54  
                  30.87     1:07.54 (36.67)                                        
 45 Olivia Soniat             12 SwimMAC              1:09.36    1:07.59  
                  31.73     1:07.59 (35.86)                                        
 46 Katherine Lang            12 SwimMAC              1:09.41    1:07.60  
                  31.16     1:07.60 (36.44)                                        
 47 Sarah Neil                12 Tac Titans           1:09.48    1:07.81  
                  31.86     1:07.81 (35.95)                                        
 48 Kate Griffey              12 SwimMAC              1:09.83    1:07.91  
                  31.66     1:07.91 (36.25)                                        
 49 Sydney Rose               12 Catawba Valley A     1:09.68    1:07.93  
                  32.59     1:07.93 (35.34)                                        
 50 Allison Kimmel            12 Gaston Gators        1:08.49    1:08.05  
                  31.90     1:08.05 (36.15)                                        
 51 Emily Carpenter           12 North Carolina A     1:08.72    1:08.10  
                  31.14     1:08.10 (36.96)                                        
 52 Ashley Hileman            12 YOTA                 1:09.52    1:08.26  
                  33.24     1:08.26 (35.02)                                        
 53 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of      1:08.33    1:08.30  
                  31.33     1:08.30 (36.97)                                        
 54 Chrisna Bezuidenhout      12 YOTA                 1:08.61    1:08.37  
                  30.52     1:08.37 (37.85)                                        
 55 Rebecca Faber             12 YOTA                 1:09.32    1:08.72  
                  30.87     1:08.72 (37.85)                                        
 56 Caroline Cox              12 Greensboro Commu     1:07.76    1:09.11  
                  31.36     1:09.11 (37.75)                                        
 57 Kassidy Cummings          11 SwimMAC              1:08.90    1:09.14  
                  31.88     1:09.14 (37.26)                                        
 58 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu     1:09.20    1:09.20  
                  30.64     1:09.20 (38.56)                                        
 59 Hazel Perkins             12 Tac Titans           1:09.02    1:09.21  
                  31.54     1:09.21 (37.67)                                        
 60 Caroline Echols           12 Enfinity Aquatic     1:09.98    1:09.37  
                  32.83     1:09.37 (36.54)                                        
 61 Kathryn Chignell          12 Tac Titans           1:09.73    1:09.46  
                  32.65     1:09.46 (36.81)                                        
 62 Caitlyn Cornell           11 SwimMAC              1:09.97    1:09.72  
                  31.66     1:09.72 (38.06)                                        
 63 Mia Clowes                12 YOTA                 1:08.29    1:09.85  
                  31.08     1:09.85 (38.77)                                        
 -- Samantha Allred           12 Tac Titans           1:09.33    1:10.00  
                  31.03     1:10.00 (38.97)                                        
 -- Caroline Kozubowski       11 Marlins of Ralei     1:09.54    1:10.17  
                  31.73     1:10.17 (38.44)                                        
 -- Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei     1:09.81    1:10.30  
                  32.12     1:10.30 (38.18)                                        
 -- Mia Oliaro                11 YOTA                 1:09.54    1:10.52  
                  31.48     1:10.52 (39.04)                                        
 -- Avery Bishop              12 Brunswick Aquati     1:09.90    1:10.68  
                  32.88     1:10.68 (37.80)                                        
 -- Lauren Patterson          11 Watauga County S     1:08.95    1:11.23  
                  33.18     1:11.23 (38.05)                                        
 
Event 54  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic     1:02.06      58.51   20  
                  26.59       58.51 (31.92)                                        
  2 Andrew Li                 11 Tac Titans           1:02.76    1:02.12   17  
                  29.62     1:02.12 (32.50)                                        
  3 Lane Bradshaw             11 SwimMAC              1:04.15    1:02.79   16  
                  29.32     1:02.79 (33.47)                                        
  4 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati     1:04.71    1:02.80   15  
                  28.29     1:02.80 (34.51)                                        
  5 Dax Harris                12 Greensboro Commu     1:06.77    1:02.82   14  
                  28.56     1:02.82 (34.26)                                        
  6 Ayden Xu                  12 YOTA                 1:03.83    1:03.09   13  
                  29.48     1:03.09 (33.61)                                        
  7 Alexander Lambridis       12 Tac Titans           1:06.03    1:03.42   12  
                  28.47     1:03.42 (34.95)                                        
  8 Ethan Jong                12 North Carolina A     1:04.43    1:03.45   11  
                  29.74     1:03.45 (33.71)                                        
  9 Tyler Flickinger          12 SwimMAC              1:04.27    1:03.67    9  
                  29.69     1:03.67 (33.98)                                        
 10 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei     1:05.52    1:03.83    7  
                  30.31     1:03.83 (33.52)                                        
 11 John Taylor               12 YOTA                 1:03.79    1:03.90    6  
                  31.07     1:03.90 (32.83)                                        
 12 Kwame Thornhill           12 SwimMAC              1:04.23    1:04.28    5  
                  30.27     1:04.28 (34.01)                                        
 13 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     1:06.21    1:04.43    4  
                  30.08     1:04.43 (34.35)                                        
 14 Blake Johnson             12 SwimMAC              1:05.32    1:04.63    3  
                  30.26     1:04.63 (34.37)                                        
 15 William Dunlap            12 Tac Titans           1:05.25    1:05.53    2  
                  30.97     1:05.53 (34.56)                                        
 16 Braden Thomas             12 Tac Titans           1:07.04    1:05.67    1  
                  30.94     1:05.67 (34.73)                                        
 17 Oliver Wang               12 Tac Titans           1:08.23    1:05.89  
                  31.04     1:05.89 (34.85)                                        
 18 Harrison Gardner          12 High Point Swim      1:09.03    1:05.90  
                  29.90     1:05.90 (36.00)                                        
 19 Gregory Hoffman           12 SwimMAC              1:05.02    1:06.16  
                  30.51     1:06.16 (35.65)                                        
 20 Tiesyn Harris             12 SwimMAC              1:05.88    1:06.66  
                  30.70     1:06.66 (35.96)                                        
 21 Gavin McCarter            11 SwimMAC              1:09.48    1:06.93  
                  30.50     1:06.93 (36.43)                                        
 22 David Walcott             12 Granite Falls Sw     1:08.77    1:06.96  
                  30.95     1:06.96 (36.01)                                        
 23 William Sikes             12 YOTA                 1:08.10    1:06.99  
                  31.42     1:06.99 (35.57)                                        
 24 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of      1:08.18    1:07.03  
                  31.73     1:07.03 (35.30)                                        
 25 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of      1:07.25    1:07.05  
                  32.21     1:07.05 (34.84)                                        
 26 Gideon Fields             12 Cape Fear Aquati     1:09.04    1:07.08  
                  31.34     1:07.08 (35.74)                                        
 27 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu     1:06.76    1:07.09  
                  30.26     1:07.09 (36.83)                                        
 28 Jacob Wimberly            11 SwimMAC              1:09.16    1:07.13  
                  30.51     1:07.13 (36.62)                                        
 29 Matthew McCray            12 East Carolina Aq     1:06.41    1:07.22  
                  30.02     1:07.22 (37.20)                                        
 30 Alfred Honore             12 North Carolina A     1:07.12    1:07.24  
                  31.10     1:07.24 (36.14)                                        
 31 William Sterrett          12 Waves Of Wilming     1:07.10    1:07.53  
                  29.98     1:07.53 (37.55)                                        
 32 Deaven Holder             12 SwimMAC              1:09.30    1:07.55  
                  31.35     1:07.55 (36.20)                                        
 33 Caden Krampert            12 SwimMAC              1:08.94    1:07.74  
                  33.03     1:07.74 (34.71)                                        
 34 William Thompson          11 Aquatic Club of      1:10.04    1:07.87  
                  29.82     1:07.87 (38.05)                                        
 35 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic     1:08.15    1:08.19  
                  31.38     1:08.19 (36.81)                                        
 36 Tyler Weinstein           12 SwimMAC              1:08.66    1:08.26  
                  31.55     1:08.26 (36.71)                                        
 36 Jack Lazaroski            11 SwimMAC              1:10.33    1:08.26  
                  31.00     1:08.26 (37.26)                                        
 38 Ian McKinney              12 Mecklenburg Swim     1:09.26    1:08.31  
                  32.54     1:08.31 (35.77)                                        
 39 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes     1:09.67    1:08.41  
                  31.49     1:08.41 (36.92)                                        
 40 Thomas Kuck               12 SwimMAC              1:09.51    1:08.47  
                  31.48     1:08.47 (36.99)                                        
 41 Harrison Ranier           12 Sailfish Aquatic     1:09.95    1:08.50  
                  32.25     1:08.50 (36.25)                                        
 42 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei     1:08.17    1:08.61  
                  31.97     1:08.61 (36.64)                                        
 43 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw     1:09.77    1:08.86  
                  31.61     1:08.86 (37.25)                                        
 44 Colin Mumford             11 SwimMAC              1:08.11    1:09.00  
                  31.62     1:09.00 (37.38)                                        
 45 Matthew Goembel           12 Tac Titans           1:09.61    1:09.08  
                  32.33     1:09.08 (36.75)                                        
 46 Ryan Hardy                12 YOTA                 1:09.37    1:09.21  
                  30.57     1:09.21 (38.64)                                        
 47 Brian Farrell             11 Tac Titans           1:09.84    1:09.27  
                  32.83     1:09.27 (36.44)                                        
 48 Isaiah Auman              12 Enfinity Aquatic     1:09.08    1:09.61  
                  32.91     1:09.61 (36.70)                                        
 49 Benjamin Page             12 Wilson Barracuda     1:10.33    1:09.74  
                  32.29     1:09.74 (37.45)                                        
 49 Jake Delehanty            11 SwimMAC              1:10.35    1:09.74  
                  32.64     1:09.74 (37.10)                                        
 51 Joshua Williams           12 YMCA of Northwes     1:10.00    1:09.81  
                  32.96     1:09.81 (36.85)                                        
 52 Andrew Greene             12 Tac Titans           1:08.69    1:09.86  
                  32.45     1:09.86 (37.41)                                        
 53 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te     1:09.61    1:10.40  
                  32.78     1:10.40 (37.62)                                        
 54 Kyle Countie              12 Marlins of Ralei     1:10.42    1:10.41  
                  32.74     1:10.41 (37.67)                                        
 -- Christopher Roberts       11 Carolina Aquatic     1:09.73    1:10.99  
                  34.01     1:10.99 (36.98)                                        
 -- Gabriel Willis            12 Tac Titans           1:05.12         DQ  
 
Event 55  Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   3:48.34    3:40.48   40  
     1) Elena Dry 12                    2) Abigail Clark 12               
     3) Keelan Cotter 11                4) Taylor Morris 12               
                  26.52       55.14 (55.14)     1:21.35 (26.21)     1:50.14 (55.00)
        2:16.88 (26.74)     2:46.20 (56.06)     3:12.47 (26.27)     3:40.48 (54.28)
  2 SwimMAC  'A'                                      3:47.10    3:40.68   34  
     1) Sarah Fleury 12                 2) Morgan Razewski 12             
     3) Iris Yang 12                    4) Hanani Dona 12                 
                  26.50       55.96 (55.96)     1:22.30 (26.34)     1:50.72 (54.76)
        2:17.62 (26.90)     2:47.16 (56.44)     3:12.86 (25.70)     3:40.68 (53.52)
  3 Raleigh Swimming Association  'A'                 3:50.48    3:46.28   32  
     1) Claire Curzan 12                2) Camila Pierce 12               
     3) Katherine Bryant 12             4) Sarah Hollowell 12             
                  25.32       53.53 (53.53)     1:06.73 (13.20)     1:21.05 (27.52)
        1:50.52 (29.47)     2:17.20 (56.15)     2:48.22 (31.02)   3:46.28 (1:29.08)
  4 SwimMAC  'B'                                      3:53.23    3:49.37   30  
     1) Molly Donlan 11                 2) Grace Rainey 12                
     3) Emma Stolberg 12                4) Jessica Jones 12               
                  27.63       57.03 (57.03)     1:10.54 (13.51)     1:25.21 (28.18)
        1:55.47 (30.26)     2:10.78 (45.57)     2:23.19 (12.41)   3:49.37 (1:38.59)
  5 East Carolina Aquatics  'A'                       3:56.58    3:51.13   28  
     1) Ava Lajoie 12                   2) Brooke Despres 12              
     3) Helen Dennison 12               4) Emma Hastings 12               
                  27.99       58.04 (58.04)     1:26.97 (28.93)   1:58.46 (1:00.42)
        2:26.01 (27.55)     2:57.42 (58.96)     3:22.94 (25.52)     3:51.13 (53.71)
  6 SwimMAC  'C'                                      3:56.78    3:53.44  
     1) Kiley Wilhelm 12                2) Claire Lyons 12                
     3) Katrine Luh 12                  4) Makenna Topp 11                
                  27.58       57.56 (57.56)     1:25.33 (27.77)     1:55.02 (57.46)
        2:22.75 (27.73)     2:54.29 (59.27)     3:22.38 (28.09)     3:53.44 (59.15)
  7 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               3:53.39    3:53.51   26  
     1) Savannah Xu 12                  2) Lily Welsh 11                  
     3) Julia Earnshaw 12               4) Delaney Medins 12              
                  27.17       57.76 (57.76)     1:26.32 (28.56)     1:57.16 (59.40)
        2:24.30 (27.14)     2:54.87 (57.71)     3:22.77 (27.90)     3:53.51 (58.64)
  8 Tac Titans  'B'                                   3:58.26    3:53.97   24  
     1) Taylor Bloom 12                 2) Sarah Neil 12                  
     3) Brooke Rosin 12                 4) Claire Jackson 11              
                  27.78       58.41 (58.41)     1:26.48 (28.07)     1:57.51 (59.10)
        2:25.54 (28.03)     2:57.00 (59.49)     3:23.86 (26.86)     3:53.97 (56.97)
  9 Enfinity Aquatic Club  'A'                        4:29.23L   3:54.94   22  
     1) Madison Haines 12               2) Agnes Cruz 12                  
     3) Jenna Koh 12                    4) Caitlin Horn 12                
                  28.66   1:00.54 (1:00.54)     1:28.84 (28.30)     1:58.68 (58.14)
        2:12.37 (13.69)     2:27.37 (28.69)     2:59.16 (31.79)   3:54.94 (1:27.57)
 10 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               3:57.34    3:55.01   18  
     1) Keenan Day 12                   2) Abigail Taylor 12              
     3) Ashley Hileman 12               4) Samantha Armand 11             
                  27.86       58.42 (58.42)     1:26.27 (27.85)     1:57.94 (59.52)
        2:26.27 (28.33)   2:58.71 (1:00.77)     3:25.48 (26.77)     3:55.01 (56.30)
 11 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  3:55.00    4:00.39   14  
     1) Anne Gray Oxrider 12            2) Leigh Bailey 11                
     3) Cate Darling 12                 4) Sarah Thomas 12                
                  27.58       57.51 (57.51)     1:25.62 (28.11)     1:56.57 (59.06)
        2:25.56 (28.99)   2:57.94 (1:01.37)     3:26.75 (28.81)   4:00.39 (1:02.45)
 12 Marlins of Raleigh  'A'                           4:03.41    4:01.06   12  
     1) Caroline Kozubowski 11          2) Rachel Ssengonzi 11            
     3) Miyako Briggs 12                4) Stefanie Burgess 12            
                  28.81   1:00.82 (1:00.82)     1:28.87 (28.05)   2:01.40 (1:00.58)
        2:30.94 (29.54)   3:02.60 (1:01.20)     3:30.34 (27.74)     4:01.06 (58.46)
 13 New Wave Swim Team  'A'                           4:07.01    4:01.37   10  
     1) Gabriela Balbuena 12            2) Abigail Fortner 12             
     3) Maya Shaver 12                  4) Ania Quisumbing 11             
                  27.98       58.28 (58.28)     1:26.69 (28.41)     1:57.90 (59.62)
        2:26.73 (28.83)   2:59.00 (1:01.10)     3:28.30 (29.30)   4:01.37 (1:02.37)
 14 SwimMAC  'D'                                      4:00.59    4:03.80  
     1) Anna Lehtela 12                 2) Kate Griffey 12                
     3) Caitlyn Cornell 11              4) Avery Murray 12                
                  29.05   1:01.45 (1:01.45)     1:29.96 (28.51)   2:01.47 (1:00.02)
        2:31.06 (29.59)   3:04.27 (1:02.80)     3:33.27 (29.00)     4:03.80 (59.53)
 15 Tac Titans  'C'                                   4:05.39    4:03.96  
     1) Kathryn Chignell 12             2) Hazel Perkins 12               
     3) Samantha Allred 12              4) Jennifer Strout 12             
                  29.85   1:01.97 (1:01.97)     1:30.46 (28.49)   2:03.27 (1:01.30)
        2:32.58 (29.31)   3:03.69 (1:00.42)     3:32.88 (29.19)   4:03.96 (1:00.27)
 16 YMCA of the Triangle Area Swim  'D'               4:04.99    4:05.58  
     1) Clarissa Bezuidenhout 12        2) Kristin Dungan 12              
     3) Rebecca Faber 12                4) Chrisna Bezuidenhout 12        
                  30.00   1:01.71 (1:01.71)     1:29.52 (27.81)     2:00.12 (58.41)
        2:30.66 (30.54)   3:04.01 (1:03.89)     3:33.06 (29.05)   4:05.58 (1:01.57)
 17 Marlins of Raleigh  'B'                           4:10.15    4:05.65    8  
     1) Sydney Smith 12                 2) Cora Reed 12                   
     3) Caroline Holmes 12              4) Merritt Overholser 12          
                  28.82   1:01.72 (1:01.72)     1:31.01 (29.29)   2:03.27 (1:01.55)
        2:31.83 (28.56)   3:04.64 (1:01.37)     3:33.34 (28.70)   4:05.65 (1:01.01)
 18 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               4:03.48    4:05.85  
     1) Emma Cao 12                     2) Kaley Baysden 12               
     3) Mia Clowes 12                   4) Mia Oliaro 11                  
                  29.43   1:00.91 (1:00.91)     1:29.88 (28.97)   2:01.94 (1:01.03)
        2:32.13 (30.19)   3:05.17 (1:03.23)     3:33.65 (28.48)   4:05.85 (1:00.68)
 19 Carolina Aquatic Team  'A'                        4:10.42    4:09.04    6  
     1) Grace Falise 11                 2) Jordan Marley 12               
     3) Alice Desimone 12               4) Margaret Sept 12               
                  29.49   1:03.10 (1:03.10)     1:16.53 (13.43)     1:32.19 (29.09)
        2:05.79 (33.60)   2:36.33 (1:04.14)     3:10.48 (34.15)   4:09.04 (1:32.71)
 20 Raleigh Swimming Association  'B'                 4:11.06    4:11.33    4  
     1) Chloe Chan 12                   2) Grace Overton 12               
     3) Erin Riley 11                   4) Katharine Alexander 12         
                  28.31       59.12 (59.12)     1:12.92 (13.80)     1:28.09 (28.97)
        2:00.53 (32.44)   2:33.04 (1:04.95)     3:09.63 (36.59)   4:11.33 (1:38.29)
 21 Marlins of Raleigh  'C'                           4:15.97    4:14.33  
     1) Olivia Boulware 12              2) Rose Sciaudone 12              
     3) Emily Rose Hall 12              4) Ruth Harter 12                 
                  30.43   1:03.27 (1:03.27)     1:32.49 (29.22)   2:06.03 (1:02.76)
        2:36.09 (30.06)   3:09.15 (1:03.12)     3:38.97 (29.82)   4:14.33 (1:05.18)
 22 Nomad Aquatics  'A'                               4:15.38    4:16.00    2  
     1) Ainsley Smalley 12              2) Cassandra Connelly 12          
     3) Sydney Skvoretz 12              4) Shay Kilmurry 12               
                  28.62       59.65 (59.65)     1:31.12 (31.47)   2:06.62 (1:06.97)
        2:37.59 (30.97)   3:13.67 (1:07.05)     3:42.56 (28.89)   4:16.00 (1:02.33)
 23 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  4:25.50    4:22.59  
     1) Grace Daniels 12                2) Sarah Wilson 12                
     3) Emily Hill 11                   4) Melia Brown 11                 
                  29.41   1:01.20 (1:01.20)     1:31.80 (30.60)   2:07.77 (1:06.57)
        2:39.74 (31.97)   3:13.39 (1:05.62)     3:46.38 (32.99)   4:22.59 (1:09.20)
 -- YMCA of Northwest North Caroli  'A'               4:06.45         DQ  
     1) Grace Mohr 12                   2) Madison Neal 12                
     3) Audrianne Frondoza 11           4) Morgan Wiles 11                
                  26.86       55.61 (55.61)     1:23.76 (28.15)     1:54.91 (59.30)
        2:24.97 (30.06)   2:59.03 (1:04.12)     3:27.49 (28.46)        DQ (1:03.68)
 
Event 56  Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   3:42.88    3:38.68   40  
     1) Colin Whelehan 12               2) Gabriel Willis 12              
     3) Andrew Li 11                    4) Kellen Russell 12              
                  25.57       53.75 (53.75)     1:08.55 (14.80)     1:48.33 (54.58)
        2:14.71 (26.38)     2:43.37 (55.04)     3:09.96 (26.59)     3:38.68 (55.31)
  2 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               3:50.30    3:40.91   34  
     1) Ross Noble 12                   2) John Taylor 12                 
     3) Lucca Battaglini 11             4) Ayden Xu 12                    
                  26.76       55.38 (55.38)     1:22.78 (27.40)     1:52.27 (56.89)
        2:18.28 (26.01)     2:48.75 (56.48)     3:13.22 (24.47)     3:40.91 (52.16)
  3 SwimMAC  'A'                                      3:48.24    3:41.88   32  
     1) Kwame Thornhill 12              2) Tyler Flickinger 12            
     3) Blake Johnson 12                4) Lane Bradshaw 11               
                  26.29       54.73 (54.73)     1:07.24 (12.51)     1:20.94 (26.21)
        1:50.25 (29.31)     2:18.15 (57.21)     2:47.89 (29.74)   3:41.88 (1:23.73)
  4 Tac Titans  'B'                                   3:52.17    3:46.25   30  
     1) Alexander Lambridis 12          2) William Dunlap 12              
     3) Max Marrujo 11                  4) Matthew Goembel 12             
                  26.12       54.53 (54.53)     1:21.96 (27.43)     1:51.87 (57.34)
        2:18.49 (26.62)     2:48.42 (56.55)     3:15.24 (26.82)     3:46.25 (57.83)
  5 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  4:00.44    3:51.46   28  
     1) Bryson Mrzygod 12               2) Jack Guenther 12               
     3) Jake Deng 12                    4) Nicholas Chow 12               
                  26.10       55.60 (55.60)     1:22.56 (26.96)     1:52.15 (56.55)
        2:21.34 (29.19)   2:53.07 (1:00.92)     3:20.97 (27.90)     3:51.46 (58.39)
  6 Marlins of Raleigh  'A'                           3:51.04    3:55.25   26  
     1) Christopher Cady 11             2) Austin Holt 12                 
     3) Samuel Watkins 11               4) Andrew Stepanian 12            
                  28.43   1:00.46 (1:00.46)     1:27.77 (27.31)     1:58.00 (57.54)
        2:27.30 (29.30)   2:59.84 (1:01.84)     3:26.59 (26.75)     3:55.25 (55.41)
  7 New Wave Swim Team  'A'                           3:56.25    3:55.46   24  
     1) Logan Adley 12                  2) Carson Nixon 12                
     3) James Bennison 11               4) Ivan Tew 12                    
                  27.23       56.81 (56.81)     1:24.89 (28.08)     1:56.72 (59.91)
        2:24.15 (27.43)     2:54.93 (58.21)     3:09.01 (14.08)   3:55.46 (1:00.53)
  8 Greensboro Community YMCA  'A'                    4:02.21    3:56.95   22  
     1) Noah Rock 12                    2) Sterling Sharpe 11             
     3) Spencer Mann 11                 4) Dax Harris 12                  
                  26.95       56.87 (56.87)     1:26.55 (29.68)   1:59.58 (1:02.71)
        2:29.93 (30.35)   3:04.41 (1:04.83)     3:29.15 (24.74)     3:56.95 (52.54)
  9 North Carolina Aquatic Club  'A'                  3:59.68    3:57.80   18  
     1) Alfred Honore 12                2) Landon Lloyd 11                
     3) Ethan Jong 12                   4) Augustus Wiggins 11            
                  29.33   1:01.06 (1:01.06)     1:28.13 (27.07)     1:58.08 (57.02)
        2:25.79 (27.71)     2:55.70 (57.62)     3:25.54 (29.84)   3:57.80 (1:02.10)
 10 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               4:02.67    3:58.80   14  
     1) William Sikes 12                2) Jonathan Liang 12              
     3) Benjamin Smith 12               4) Ryan Hardy 12                  
                  27.82       59.53 (59.53)     1:27.08 (27.55)     1:58.01 (58.48)
        2:27.10 (29.09)   2:58.76 (1:00.75)     3:26.93 (28.17)   3:58.80 (1:00.04)
 11 SwimMAC  'B'                                      3:58.25    3:59.86   12  
     1) Tiesyn Harris 12                2) Jacob Wimberly 11              
     3) Deaven Holder 12                4) Gregory Hoffman 12             
                  28.43       58.80 (58.80)     1:27.93 (29.13)   1:59.99 (1:01.19)
        2:28.15 (28.16)   3:00.90 (1:00.91)     3:28.70 (27.80)     3:59.86 (58.96)
 12 Tac Titans  'C'                                   4:00.20    4:01.49  
     1) Oliver Wang 12                  2) Braden Thomas 12               
     3) Keith Williams 12               4) Brian Farrell 11               
                  28.48       58.79 (58.79)     1:27.26 (28.47)   1:59.17 (1:00.38)
        2:27.98 (28.81)   3:01.11 (1:01.94)     3:30.18 (29.07)   4:01.49 (1:00.38)
 13 New Wave Swim Team  'B'                           4:01.75    4:03.34   10  
     1) Torin Doherty 12                2) Cole Hurlbert 12               
     3) Kyle Johnson 12                 4) William Hershfeld 12           
                  28.00       59.52 (59.52)     1:27.70 (28.18)     1:59.07 (59.55)
        2:28.21 (29.14)   3:00.69 (1:01.62)     3:30.51 (29.82)   4:03.34 (1:02.65)
 14 Marlins of Raleigh  'B'                           4:01.62    4:04.21    8  
     1) Kyle Countie 12                 2) Mason Scott 12                 
     3) Holt Leary 12                   4) Wilson Tuttle 11               
                  29.55   1:04.26 (1:04.26)     1:29.95 (25.69)     2:02.40 (58.14)
        2:31.24 (28.84)   3:03.34 (1:00.94)     3:31.80 (28.46)   4:04.21 (1:00.87)
 15 SwimMAC  'C'                                      4:05.43    4:09.62  
     1) Tyler Weinstein 12              2) Jack Lazaroski 11              
     3) Caden Krampert 12               4) Gavin McCarter 11              
                  30.04   1:02.51 (1:02.51)     1:31.51 (29.00)   2:04.13 (1:01.62)
        2:35.13 (31.00)   3:19.34 (1:15.21)     3:37.67 (18.33)     4:09.62 (50.28)
 16 SwimMAC  'D'                                      4:13.58    4:10.43  
     1) Christopher Zhang 11            2) Colin Mumford 11               
     3) Jake Delehanty 11               4) Thomas Kuck 12                 
                  30.09   1:03.59 (1:03.59)     1:32.82 (29.23)   2:05.67 (1:02.08)
        2:35.09 (29.42)   3:08.18 (1:02.51)     3:37.31 (29.13)   4:10.43 (1:02.25)
 17 Hickory Foundation YMCA Seahor  'A'               4:18.06    4:13.22    6  
     1) Peter Shores 12                 2) Stephen Hitchcock 11           
     3) Sean Kelty 11                   4) Jackson Behmer 12              
                  29.50   1:01.95 (1:01.95)     1:32.43 (30.48)   2:06.13 (1:04.18)
        2:37.08 (30.95)   3:12.11 (1:05.98)     3:41.55 (29.44)   4:13.22 (1:01.11)
 18 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     4:19.35    4:14.49    4  
     1) Yates Kirby 12                  2) Sean Setzer 11                 
     3) Evan Stuck 11                   4) William Sterrett 12            
                  29.75   1:04.20 (1:04.20)     1:33.55 (29.35)   2:08.97 (1:04.77)
        2:22.34 (13.37)     2:38.70 (29.73)     3:13.53 (34.83)   4:14.49 (1:35.79)
 19 Carolina Aquatic Team  'A'                        4:13.96    4:16.04    2  
     1) Nicholas Roberts 12             2) Christopher Roberts 11         
     3) Otto Schonwalder 11             4) Benjamin Pritchard 11          
                  29.35   1:02.02 (1:02.02)     1:33.09 (31.07)   2:06.56 (1:04.54)
        2:37.31 (30.75)   3:11.17 (1:04.61)     3:41.97 (30.80)   4:16.04 (1:04.87)
 20 Marlins of Raleigh  'C'                           4:08.82    4:18.66  
     1) William Juricak 11              2) Grayson Nye 11                 
     3) Nicholas Caporaso 11            4) Cooper Beebe 11                
                  30.66   1:03.42 (1:03.42)     1:34.67 (31.25)   2:09.06 (1:05.64)
        2:38.73 (29.67)   3:12.89 (1:03.83)     3:43.40 (30.51)   4:18.66 (1:05.77)
 21 Raleigh Swimming Association  'A'                 4:12.35    4:19.03  
     1) Emilio Aparicio 11              2) Tate Anderson 12               
     3) Mason Kempf 11                  4) Matthew Schoenagel 11          
                  31.06   1:06.72 (1:06.72)     1:35.69 (28.97)   2:09.38 (1:02.66)
        2:39.37 (29.99)   3:14.28 (1:04.90)     3:26.96 (12.68)   4:19.03 (1:04.75)
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   1:53.20    1:48.72   40  
     1) Abigail Clark 12                2) Keelan Cotter 11               
     3) Elena Dry 12                    4) Taylor Morris 12               
                  27.19       58.18 (30.99)     1:24.19 (26.01)     1:48.72 (24.53)
  2 SwimMAC  'A'                                      1:53.30    1:49.45   34  
     1) Hanani Dona 12                  2) Grace Rainey 12                
     3) Morgan Razewski 12              4) Sarah Fleury 12                
                  27.40       58.30 (30.90)     1:24.79 (26.49)     1:49.45 (24.66)
  3 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:57.14    1:54.26   32  
     1) Sarah Hollowell 12              2) Chloe Chan 12                  
     3) Claire Curzan 12                4) Camila Pierce 12               
                  27.98     1:03.59 (35.61)     1:27.88 (24.29)     1:54.26 (26.38)
  4 SwimMAC  'B'                                      1:57.33    1:55.92   30  
     1) Iris Yang 12                    2) Jessica Jones 12               
     3) Kiley Wilhelm 12                4) Molly Donlan 11                
                  29.92     1:02.54 (32.62)     1:29.86 (27.32)     1:55.92 (26.06)
  5 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:57.31    1:56.71   28  
     1) Lily Welsh 11                   2) Julia Earnshaw 12              
     3) Keenan Day 12                   4) Savannah Xu 12                 
                  29.44     1:02.50 (33.06)     1:31.30 (28.80)     1:56.71 (25.41)
  6 Tac Titans  'B'                                   2:01.37    1:56.93   26  
     1) Samantha Allred 12              2) Jennifer Strout 12             
     3) Taylor Bloom 12                 4) Claire Jackson 11              
                  29.89     1:03.71 (33.82)     1:30.79 (27.08)     1:56.93 (26.14)
  7 SwimMAC  'C'                                      1:59.71    1:57.07  
     1) Anna Lehtela 12                 2) Abigail Druhan 11              
     3) Claire Lyons 12                 4) Emma Stolberg 12               
                  29.96     1:03.01 (33.05)     1:31.06 (28.05)     1:57.07 (26.01)
  8 Enfinity Aquatic Club  'A'                        1:58.15    1:57.57   24  
     1) Agnes Cruz 12                   2) Jenna Koh 12                   
     3) Presley Cox 12                  4) Caitlin Horn 12                
                  28.87     1:02.15 (33.28)     1:31.81 (29.66)     1:57.57 (25.76)
  9 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:58.00    1:59.64   20  
     1) Grace Daniels 12                2) Anne Gray Oxrider 12           
     3) Leigh Bailey 11                 4) Cate Darling 12                
                  31.82     1:02.71 (30.89)     1:32.12 (29.41)     1:59.64 (27.52)
  9 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               2:00.00    1:59.64   20  
     1) Madison Neal 12                 2) Kelly Smith 12                 
     3) Morgan Wiles 11                 4) Grace Mohr 12                  
                  29.95     1:04.95 (35.00)     1:34.87 (29.92)     1:59.64 (24.77)
 11 Greensboro Community YMCA  'A'                    2:01.40    1:59.99   14  
     1) Caroline Cox 12                 2) Emeline Martin 12              
     3) Caroline Cross 12               4) Aurora Cranford 12             
                  29.57     1:06.89 (37.32)     1:33.05 (26.16)     1:59.99 (26.94)
 12 Marlins of Raleigh  'A'                           1:56.78    2:01.31   12  
     1) Caroline Holmes 12              2) Sydney Smith 12                
     3) Olivia Boulware 12              4) Stefanie Burgess 12            
                  31.96     1:06.23 (34.27)     1:35.04 (28.81)     2:01.31 (26.27)
 13 SwimMAC  'D'                                      2:01.67    2:01.50  
     1) Katrine Luh 12                  2) Abby Bocian 12                 
     3) Olivia Soniat 12                4) Eliana White 12                
                  30.97     1:05.51 (34.54)     1:34.83 (29.32)     2:01.50 (26.67)
 14 East Carolina Aquatics  'A'                       2:03.24    2:01.78   10  
     1) Helen Dennison 12               2) Brooke Despres 12              
     3) Emma Hastings 12                4) Ava Lajoie 12                  
                  31.35     1:06.01 (34.66)     1:34.62 (28.61)     2:01.78 (27.16)
 15 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               2:04.05    2:01.91    8  
     1) Rebecca Faber 12                2) Emma Cao 12                    
     3) Mia Clowes 12                   4) Abigail Taylor 12              
                  30.11     1:06.32 (36.21)     1:35.07 (28.75)     2:01.91 (26.84)
 16 Tac Titans  'C'                                   2:05.37    2:03.13  
     1) Emily Price 12                  2) Kathryn Chignell 12            
     3) Sarah Neil 12                   4) Ava Newcome 12                 
                  31.87     1:06.90 (35.03)     1:36.67 (29.77)     2:03.13 (26.46)
 17 Carolina Aquatic Team  'A'                        2:07.10    2:03.40    6  
     1) Alice Desimone 12               2) Margaret Sept 12               
     3) Jordan Marley 12                4) Grace Falise 11                
                  31.35     1:05.87 (34.52)     1:35.35 (29.48)     2:03.40 (28.05)
 18 Marlins of Raleigh  'B'                           2:03.27    2:03.65    4  
     1) Mya Tse 12                      2) Rose Sciaudone 12              
     3) Rachel Ssengonzi 11             4) Miyako Briggs 12               
                  31.05     1:06.19 (35.14)     1:35.37 (29.18)     2:03.65 (28.28)
 19 New Wave Swim Team  'A'                           2:08.74    2:03.79    2  
     1) Ania Quisumbing 11              2) Maya Shaver 12                 
     3) Abigail Fortner 12              4) Gabriela Balbuena 12           
                  31.70     1:08.60 (36.90)     1:37.32 (28.72)     2:03.79 (26.47)
 20 North Carolina Aquatic Club  'A'                  2:05.80    2:04.83  
     1) Kathyrn Hegland 12              2) Mary Holmes 12                 
     3) Emily Carpenter 12              4) Katelyn Horsch 11              
                  29.09     1:06.13 (37.04)     1:35.06 (28.93)     2:04.83 (29.77)
 21 Raleigh Swimming Association  'B'                 2:05.98    2:05.53  
                  30.42     1:07.30 (36.88)     1:37.60 (30.30)     2:05.53 (27.93)
 22 YMCA of the Triangle Area Swim  'D'               2:06.52    2:06.65  
     1) Jordan Fisher 12                2) Ella Humbert 12                
     3) Yasmine Kwong 11                4) Spencer Jennings 11            
                  31.84     1:09.03 (37.19)     1:38.89 (29.86)     2:06.65 (27.76)
 23 Marlins of Raleigh  'C'                           2:07.18    2:06.67  
     1) Alexis Mast 12                  2) Merritt Overholser 12          
     3) Caroline Kozubowski 11          4) Cora Reed 12                   
                  32.72     1:08.29 (35.57)     1:38.40 (30.11)     2:06.67 (28.27)
 24 Nomad Aquatics  'A'                               2:10.00    2:08.49  
     1) Ainsley Smalley 12              2) Avery Hutcheson 12             
     3) Sydney Skvoretz 12              4) Shay Kilmurry 12               
                  30.89     1:09.45 (38.56)     1:41.04 (31.59)     2:08.49 (27.45)
 25 Watauga County Swim Team  'A'                     2:11.15    2:10.19  
     1) Lindsey Williams 12             2) Lauren Patterson 11            
     3) Nora Williams 12                4) Greta Klein 12                 
                  33.04     1:11.01 (37.97)     1:42.99 (31.98)     2:10.19 (27.20)
 26 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                2:10.65    2:12.08  
     1) Bridget Derwin 11               2) Avery Thomas 11                
     3) Riley O'Brien 12                4) Caroline Prather 12            
                  33.47     1:09.90 (36.43)     1:42.07 (32.17)     2:12.08 (30.01)
 27 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  2:09.36    2:13.94  
     1) Sarah Thomas 12                 2) Melia Brown 11                 
     3) Emily Hill 11                   4) Sarah Wilson 12                
                  31.94     1:09.72 (37.78)     1:44.67 (34.95)     2:13.94 (29.27)
 28 Sailfish Aquatics  'A'                            2:13.52    2:14.53  
     1) Emma Seymour 12                 2) Laurel Keasler 11              
     3) Elizabeth Ferguson 11           4) Caroline Rinker 12             
                  33.81     1:12.71 (38.90)     1:44.51 (31.80)     2:14.53 (30.02)
 -- Lifetime Swim Team  'A'                           2:16.16         DQ  
     1) Melanie Vargas 12               2) Kamilla Qadoura 12             
     3) Anika Dhillion 12               4) Samara Eguiarte 11             
                  39.45     1:14.43 (34.98)     1:48.33 (33.90)          DQ (31.45)
 -- YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:58.05         DQ  
     1) Chrisna Bezuidenhout 12         2) Ashley Hileman 12              
     3) Delaney Medins 12               4) Samantha Armand 11             
                  30.29     1:06.28 (35.99)     1:35.97 (29.69)          DQ (25.97)
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   1:54.49    1:51.12   40  
     1) Colin Whelehan 12               2) William Dunlap 12              
     3) Kellen Russell 12               4) Gabriel Willis 12              
                  28.13       59.62 (31.49)     1:26.36 (26.74)     1:51.12 (24.76)
  2 SwimMAC  'A'                                      1:56.11    1:52.75   34  
     1) Blake Johnson 12                2) Caden Krampert 12              
     3) Lane Bradshaw 11                4) Kwame Thornhill 12             
                  29.45     1:01.56 (32.11)     1:28.01 (26.45)     1:52.75 (24.74)
  3 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:55.47    1:54.28   32  
     1) Lucca Battaglini 11             2) John Taylor 12                 
     3) Ross Noble 12                   4) Ayden Xu 12                    
                  29.91     1:02.55 (32.64)     1:29.81 (27.26)     1:54.28 (24.47)
  4 Tac Titans  'B'                                   1:58.64    1:54.69   30  
     1) Alexander Lambridis 12          2) Braden Thomas 12               
     3) Andrew Li 11                    4) Max Marrujo 11                 
                  28.72     1:01.10 (32.38)     1:28.38 (27.28)     1:54.69 (26.31)
  5 Marlins of Raleigh  'A'                           1:54.51    1:54.93   28  
     1) Mason Scott 12                  2) Andrew Stepanian 12            
     3) Christopher Cady 11             4) Austin Holt 12                 
                  30.08     1:01.49 (31.41)     1:29.75 (28.26)     1:54.93 (25.18)
  6 North Carolina Aquatic Club  'A'                  2:01.97    1:58.74   26  
     1) Ethan Jong 12                   2) Alfred Honore 12               
     3) Augustus Wiggins 11             4) Landon Lloyd 11                
                  29.17     1:02.81 (33.64)     1:33.91 (31.10)     1:58.74 (24.83)
  7 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:58.57    1:58.89   24  
     1) Jack Guenther 12                2) Jake Deng 12                   
     3) Nicholas Chow 12                4) Bryson Mrzygod 12              
                  30.24     1:03.74 (33.50)     1:34.33 (30.59)     1:58.89 (24.56)
  8 SwimMAC  'B'                                      1:59.81    1:59.14   22  
     1) Tiesyn Harris 12                2) Tyler Flickinger 12            
     3) Gavin McCarter 11               4) Gregory Hoffman 12             
                  30.95     1:03.48 (32.53)     1:32.78 (29.30)     1:59.14 (26.36)
  9 New Wave Swim Team  'A'                           2:02.47    1:59.70   18  
     1) James Bennison 11               2) Evan Alexander 12              
     3) Carson Nixon 12                 4) Logan Adley 12                 
                  32.03     1:05.93 (33.90)     1:34.20 (28.27)     1:59.70 (25.50)
 10 Greensboro Community YMCA  'A'                    2:00.96    2:00.19   14  
     1) Dax Harris 12                   2) David Masneri 11               
     3) Spencer Mann 11                 4) Sterling Sharpe 11             
                  28.52     1:01.96 (33.44)     1:32.65 (30.69)     2:00.19 (27.54)
 11 Tac Titans  'C'                                   2:04.64    2:00.50  
     1) Matthew Goembel 12              2) Oliver Wang 12                 
     3) Cole Venters 12                 4) Brian Farrell 11               
                  31.37     1:04.17 (32.80)     1:33.45 (29.28)     2:00.50 (27.05)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               2:04.62    2:00.84   12  
     1) Ryan Hardy 12                   2) William Sikes 12               
     3) Jonathan Liang 12               4) Alec Nolet 12                  
                  30.79     1:04.54 (33.75)     1:34.62 (30.08)     2:00.84 (26.22)
 13 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                2:07.14    2:01.08   10  
     1) Tate Bacon 12                   2) Michael Keleher 11             
     3) David Walcott 12                4) David Quaresma 12              
                  29.79     1:06.05 (36.26)     1:34.03 (27.98)     2:01.08 (27.05)
 14 SwimMAC  'C'                                      2:03.94    2:02.07  
     1) Jacob Wimberly 11               2) Jack Lazaroski 11              
     3) Thomas Kuck 12                  4) Deaven Holder 12               
                  31.74     1:07.07 (35.33)     1:35.89 (28.82)     2:02.07 (26.18)
 15 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     2:05.78    2:03.06    8  
     1) Evan Stuck 11                   2) Sean Setzer 11                 
     3) William Sterrett 12             4) Yates Kirby 12                 
                  33.16     1:06.31 (33.15)     1:34.57 (28.26)     2:03.06 (28.49)
 16 New Wave Swim Team  'B'                           2:06.31    2:03.54    6  
     1) William Hershfeld 12            2) Adam Farris 12                 
     3) Cole Hurlbert 12                4) Torin Doherty 12               
                  31.42     1:07.71 (36.29)     1:37.00 (29.29)     2:03.54 (26.54)
 17 High Point Swim Club  'A'                         2:10.78    2:03.95    4  
     1) Harrison Gardner 12             2) Rowan Cridlebaugh 11           
     3) Jonathan Edwards 11             4) Spencer Hall 12                
                  29.82     1:07.18 (37.36)     1:35.62 (28.44)     2:03.95 (28.33)
 18 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               2:09.32    2:04.70  
     1) Reese Stoner 12                 2) Jackson Adams 12               
     3) Basha Beasley 12                4) Benjamin Smith 12              
                  31.51     1:07.43 (35.92)     1:37.01 (29.58)     2:04.70 (27.69)
 19 Marlins of Raleigh  'B'                           2:00.31    2:05.14    2  
     1) Douglas Walker 12               2) William Juricak 11             
     3) Kyle Countie 12                 4) Samuel Watkins 11              
                  32.22     1:07.85 (35.63)     1:37.98 (30.13)     2:05.14 (27.16)
 20 SwimMAC  'D'                                      2:05.62    2:07.38  
     1) Colin Mumford 11                2) Christopher Zhang 11           
     3) Tyler Weinstein 12              4) Jake Delehanty 11              
                  32.14     1:08.58 (36.44)     1:38.51 (29.93)     2:07.38 (28.87)
 21 Raleigh Swimming Association  'A'                 2:10.30    2:09.28  
     1) Matthew Schoenagel 11           2) Emilio Aparicio 11             
     3) Nicholas Artman 12              4) Tate Anderson 12               
                  33.39     1:08.93 (35.54)     1:41.33 (32.40)     2:09.28 (27.95)
 22 Marlins of Raleigh  'C'                           2:14.27    2:09.41  
     1) Nicholas Caporaso 11            2) Noah Harter 11                 
     3) Grayson Nye 11                  4) Wilson Tuttle 11               
                  33.27     1:09.54 (36.27)     1:41.89 (32.35)     2:09.41 (27.52)
 23 Carolina Aquatic Team  'A'                        2:14.06    2:10.09  
     1) Nicholas Roberts 12             2) Otto Schonwalder 11            
     3) Christopher Roberts 11          4) Benjamin Pritchard 11          
                  30.11     1:10.29 (40.18)     1:40.93 (30.64)     2:10.09 (29.16)
 24 Hickory Foundation YMCA Seahor  'A'               2:13.62    2:10.55  
     1) Sean Kelty 11                   2) Jackson Behmer 12              
     3) Stephen Hitchcock 11            4) Peter Shores 12                
                  34.60     1:10.86 (36.26)     1:41.95 (31.09)     2:10.55 (28.60)
 25 Marlins of Raleigh  'D'                           2:17.10    2:14.38  
     1) Samir Mohs 11                   2) Nicholas Perrone 11            
     3) Owen Vonweihe 11                4) Cooper Beebe 11                
                  33.21     1:10.53 (37.32)     1:44.36 (33.83)     2:14.38 (30.02)
 -- Sandhills Sand Sharks  'A'                        2:08.46         DQ  
     1) Charlie Kuzma 11                2) Daniel Park 11                 
     3) Karsen Bell 12                  4) Gunnar Thibodeau 12            
                  42.52     1:15.71 (33.19)     1:57.90 (42.19)          DQ (36.53)
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming       25.14      24.54   20  
  2 Elena Dry                 12 Tac Titans             27.43      26.69   17  
  3 Morgan Razewski           12 SwimMAC                27.40      26.88   16  
  4 Hanani Dona               12 SwimMAC                27.17      27.06   15  
  5 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC                28.05      27.39   14  
  6 Taylor Bloom              12 Tac Titans             28.23      27.48   13  
  7 Jessica Jones             12 SwimMAC                28.20      27.63   12  
  8 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A       28.17      27.70   11  
  9 Abigail Clark             12 Tac Titans             28.49      27.74    9  
 10 Caroline Cross            12 Greensboro Commu       28.49      27.83    7  
 11 Sarah Edwards             11 Mars Hill Aquati       28.85      27.88    6  
 12 Savannah Xu               12 YOTA                   29.20      27.98    5  
 13 Emma Hastings             12 East Carolina Aq       27.88      28.40    4  
 14 Madison Neal              12 YMCA of Northwes       29.71      28.48    3  
 15 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic       29.49      28.57    2  
 16 Claire Lyons              12 SwimMAC                28.61      28.60    1  
 17 Avery Murray              12 SwimMAC                29.58      28.65  
 17 Katrine Luh               12 SwimMAC                29.22      28.65  
 19 Keelan Cotter             11 Tac Titans             29.50      28.67  
 20 Keenan Day                12 YOTA                   28.58      28.72  
 21 Molly Donlan              11 SwimMAC                30.54      28.76  
 22 Iris Yang                 12 SwimMAC                29.43      28.85  
 23 Eliana White              12 SwimMAC                29.75      28.86  
 24 Grace Rainey              12 SwimMAC                29.12      28.87  
 25 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei       29.09      28.95  
 26 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te       29.93      28.98  
 27 Lily Welsh                11 YOTA                   29.90      29.01  
 28 Sarah Fleury              12 SwimMAC                30.03      29.06  
 29 Mia Clowes                12 YOTA                   29.47      29.21  
 30 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of        30.02      29.25  
 30 Emily Carpenter           12 North Carolina A       29.94      29.25  
 32 Jordan Marley             12 Carolina Aquatic       30.34      29.31  
 33 Ashley Hileman            12 YOTA                   29.59      29.35  
 34 Caitlyn Cornell           11 SwimMAC                29.35      29.48  
 35 Ania Quisumbing           11 New Wave Swim Te       30.00      29.58  
 35 Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei       28.65      29.58  
 37 Caroline Kozubowski       11 Marlins of Ralei       30.42      29.59  
 38 Julia Earnshaw            12 YOTA                   29.95      29.63  
 39 Rachel Ssengonzi          11 Marlins of Ralei       30.17      29.66  
 40 Riche' Putnam             12 Una Qcd                29.53      29.69  
 41 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu       29.54      29.77  
 42 Samantha Armand           11 YOTA                   30.48      29.78  
 43 Katherine Bryant          12 Raleigh Swimming       29.61      29.81  
 44 Olivia Soniat             12 SwimMAC                29.13      29.86  
 45 Grace Daniels             12 Aquatic Team Of        30.38      29.91  
 45 Alexis Mast               12 Marlins of Ralei       34.18L     29.91  
 47 Morgan Wiles              11 YMCA of Northwes       30.16      29.98  
 48 Katharine Alexander       12 Raleigh Swimming       29.72      30.02  
 48 Samantha Allred           12 Tac Titans             30.32      30.02  
 50 Allison Kimmel            12 Gaston Gators          30.54      30.08  
 51 Abigail Druhan            11 SwimMAC                30.02      30.09  
 51 Ainsley Smalley           12 Nomad Aquatics         30.04      30.09  
 53 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq       30.15      30.14  
 54 Merritt Overholser        12 Marlins of Ralei       30.25      30.15  
 55 Yasmine Kwong             11 YOTA                   30.59      30.18  
 56 Anna Lehtela              12 SwimMAC                29.51      30.20  
 57 Presley Cox               12 Enfinity Aquatic       30.31      30.21  
 58 Kassidy Cummings          11 SwimMAC                30.37      30.22  
 59 Sarah Neil                12 Tac Titans             30.52      30.31  
 60 Emily Rose Hall           12 Marlins of Ralei       30.53      30.32  
 61 Tamra Tipton              12 Mecklenburg Swim       34.24L     30.44  
 62 Ehnaya White              11 Queen City Dolph       34.15L     30.52  
 63 Mary Frisbie              12 Una Eac                34.97L     30.54  
 64 Lauren Patterson          11 Watauga County S       30.32      30.61  
 -- Ava Kilpatrick            12 YMCA of Western        30.63      30.83  
 -- Kamden Dalton             12 SwimMAC                30.56      30.96  
 -- Caroline Cox              12 Greensboro Commu       29.84      31.12  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic       27.46      25.75   20  
  2 Noah Rock                 12 Greensboro Commu       27.54      26.33   17  
  3 Kellen Russell            12 Tac Titans             27.32      26.75   16  
  4 Lane Bradshaw             11 SwimMAC                27.49      26.86   15  
  5 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati       27.65      27.02   14  
  6 Colin Whelehan            12 Tac Titans             27.60      27.18   13  
  7 Gabriel Willis            12 Tac Titans             28.14      27.62   12  
  8 Ross Noble                12 YOTA                   28.36      27.67   11  
  9 Andrew Li                 11 Tac Titans             28.29      27.82    9  
 10 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C       28.70      27.91    7  
 11 Alexander Lambridis       12 Tac Titans             29.38      28.00    6  
 12 Lucca Battaglini          11 YOTA                   29.64      28.03    5  
 13 David Walcott             12 Granite Falls Sw       30.23      28.06    4  
 14 Kwame Thornhill           12 SwimMAC                28.81      28.16    2.5
 14 Thomas Kuck               12 SwimMAC                29.19      28.16    2.5
 16 Dax Harris                12 Greensboro Commu       28.97      28.17    1  
 17 Matthew McCray            12 East Carolina Aq       28.91      28.18  
 18 Ethan Jong                12 North Carolina A       28.40      28.20  
 19 Austin Holt               12 Marlins of Ralei       30.38      28.25  
 20 William Sterrett          12 Waves Of Wilming       28.68      28.31  
 21 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te       29.96      28.33  
 22 Tate Bacon                12 Granite Falls Sw       29.83      28.46  
 23 Mason Green               11 Queen City Dolph       29.27      28.57  
 24 Alfred Honore             12 North Carolina A       29.61      28.71  
 24 Bryson Mrzygod            12 Aquatic Team Of        29.77      28.71  
 26 Jonathan Edwards          11 High Point Swim        28.86      28.72  
 27 Gavin McCarter            11 SwimMAC                29.78      28.73  
 28 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic       30.23      28.75  
 29 Tyler Flickinger          12 SwimMAC                29.07      28.77  
 30 Mason Scott               12 Marlins of Ralei       30.40      28.79  
 31 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei       29.09      28.98  
 32 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei       28.35      29.06  
 33 Cole Hurlbert             12 New Wave Swim Te       30.41      29.21  
 34 Torin Doherty             12 New Wave Swim Te       31.23      29.26  
 35 Tyler Weinstein           12 SwimMAC                29.95      29.39  
 36 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes       30.47      29.41  
 37 Braden Thomas             12 Tac Titans             29.84      29.49  
 38 Logan Adley               12 New Wave Swim Te       30.70      29.50  
 39 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu       30.73      29.59  
 40 Landon Lloyd              11 North Carolina A       30.32      29.73  
 41 Kyle Countie              12 Marlins of Ralei       30.51      29.79  
 41 Tiesyn Harris             12 SwimMAC                29.84      29.79  
 43 Colin Mumford             11 SwimMAC                30.16      29.92  
 44 Cole Venters              12 Tac Titans             30.34      30.01  
 45 Isaiah Auman              12 Enfinity Aquatic       30.90      30.09  
 46 Basha Beasley             12 YOTA                   31.11      30.21  
 47 Deaven Holder             12 SwimMAC                31.14      30.22  
 48 Jonathan Liang            12 YOTA                   30.52      30.24  
 49 Jack Lazaroski            11 SwimMAC                30.23      30.26  
 50 Joshua Williams           12 YMCA of Northwes       30.99      30.30  
 51 Harrison Ranier           12 Sailfish Aquatic       31.12      30.31  
 52 Andrew Greene             12 Tac Titans             30.98      30.42  
 53 James Bennison            11 New Wave Swim Te       30.96      30.50  
 54 Coby Berkeley             12 Mecklenburg Swim       30.70      30.54  
 55 Connor Cayer              12 YMCA of Northwes       30.94      30.58  
 56 Gideon Fields             12 Cape Fear Aquati       30.85      30.65  
 56 William Sikes             12 YOTA                   30.08      30.65  
 58 George Goins              11 Team Charlotte S       30.99      30.67  
 59 Austin Milbeck            11 Tac Titans             31.26      30.86  
 60 William Hook              11 Tac Titans             31.04      30.88  
 61 Caden Krampert            12 SwimMAC                30.91      30.91  
 62 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te       31.23      30.99  
 63 Jake Delehanty            11 SwimMAC                31.13      31.01  
 64 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of        30.38      31.04  
 65 Daniel Park               11 Sandhills Sand S       31.26      31.09  
 66 Christopher Roberts       11 Carolina Aquatic       35.25L     31.15  
 67 William Hershfeld         12 New Wave Swim Te       31.15      31.19  
 68 Joseph Clark              12 Aquatic Team Of        31.10      31.28  
 -- Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw       31.18      31.41  
 -- Brett Williams            12 Enfinity Aquatic       31.17      31.44  
 -- Cooper Sever              12 Tidal Wave Aquat       35.90L     31.45  
 -- Tate Anderson             12 Raleigh Swimming       30.68      31.68  
 -- Samuel Jarrett            12 YMCA of Western        35.90L     31.74  
 -- Sean Setzer               11 Waves Of Wilming       35.15L     31.87  
 -- Emilio Aparicio           11 Raleigh Swimming       31.25      32.13  
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming       23.84      23.86   20  
  2 Taylor Morris             12 Tac Titans             25.60      25.09   17  
  3 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes       24.82      25.11   16  
  4 Sarah Fleury              12 SwimMAC                25.26      25.18   15  
  5 Hanani Dona               12 SwimMAC                25.37      25.25   14  
  6 Emma Hastings             12 East Carolina Aq       25.25      25.31   13  
  7 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic       25.92      25.39   12  
  8 Molly Donlan              11 SwimMAC                26.37      25.59   11  
  9 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of        26.98      25.86    9  
 10 Savannah Xu               12 YOTA                   26.49      26.05    7  
 11 Sarah Edwards             11 Mars Hill Aquati       26.54      26.11    6  
 12 Iris Yang                 12 SwimMAC                26.35      26.16    5  
 13 Emma Stolberg             12 SwimMAC                26.66      26.20    4  
 14 Taylor Bloom              12 Tac Titans             27.26      26.26    3  
 15 Keenan Day                12 YOTA                   26.30      26.28    2  
 16 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic       26.42      26.44    1  
 17 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A       26.26      26.45  
 18 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of        26.43      26.62  
 19 Caroline Cross            12 Greensboro Commu       27.19      26.64  
 20 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei       26.81      26.77  
 21 Makenna Topp              11 SwimMAC                27.45      26.78  
 22 Katrine Luh               12 SwimMAC                26.99      26.84  
 22 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq       26.70      26.84  
 24 Eliana White              12 SwimMAC                27.33      26.91  
 25 Samantha Armand           11 YOTA                   27.13      26.93  
 26 Mary Blackstock           12 Team Charlotte S       27.66      26.97  
 27 Ava Newcome               12 Tac Titans             27.56      26.99  
 28 Ainsley Smalley           12 Nomad Aquatics         27.02      27.03  
 29 Lily Welsh                11 YOTA                   27.45      27.04  
 30 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic       27.59      27.12  
 31 Helen Dennison            12 East Carolina Aq       27.36      27.14  
 32 Gabriela Balbuena         12 New Wave Swim Te       27.57      27.27  
 33 Abigail Taylor            12 YOTA                   27.59      27.30  
 34 Anna Lehtela              12 SwimMAC                27.05      27.31  
 35 Caroline Cox              12 Greensboro Commu       27.01      27.34  
 36 Mia Clowes                12 YOTA                   27.64      27.35  
 37 Cate Darling              12 Aquatic Team Of        27.52      27.37  
 38 Julia Earnshaw            12 YOTA                   27.02      27.39  
 39 Avery Bishop              12 Brunswick Aquati       27.38      27.41  
 39 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu       27.50      27.41  
 -- Emily Carpenter           12 North Carolina A       27.55      27.79  
 -- Elizabeth Teeters         12 Cape Fear Aquati       27.58      27.81  
 -- Katherine Bryant          12 Raleigh Swimming       27.27      27.88  
 -- Emma Cao                  12 YOTA                   27.17      27.94  
 -- Caitlyn Cornell           11 SwimMAC                27.55      28.02  
 -- Olivia Soniat             12 SwimMAC                31.24L     28.15  
 -- Riche' Putnam             12 Una Qcd                27.62      28.63  
 -- Ava Kilpatrick            12 YMCA of Western        26.78         DQ  
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryson Mrzygod            12 Aquatic Team Of        25.93      24.67   20  
  2 Ayden Xu                  12 YOTA                   25.13      24.74   17  
  3 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati       25.63      24.86   16  
  4 Lane Bradshaw             11 SwimMAC                25.33      25.01   15  
  5 Alexander Lambridis       12 Tac Titans             25.72      25.18   13.5
  5 Colin Whelehan            12 Tac Titans             25.63      25.18   13.5
  7 Gabriel Willis            12 Tac Titans             25.51      25.21   12  
  8 Kwame Thornhill           12 SwimMAC                25.83      25.34   11  
  9 Tyler Flickinger          12 SwimMAC                26.37      25.50    9  
 10 Tate Bacon                12 Granite Falls Sw       25.65      25.52    6.5
 10 Landon Lloyd              11 North Carolina A       25.92      25.52    6.5
 12 Lucca Battaglini          11 YOTA                   26.12      25.57    5  
 13 Matthew McCray            12 East Carolina Aq       25.76      25.70    4  
 14 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei       26.07      25.83    3  
 15 William Thompson          11 Aquatic Club of        26.29      26.03    2  
 16 Alexander Yeh             12 Lowes YMCA Light       27.36      26.08    1  
 17 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of        26.69      26.15  
 18 William Sterrett          12 Waves Of Wilming       26.32      26.19  
 19 Jonathan Edwards          11 High Point Swim        26.65      26.21  
 20 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C       26.77      26.25  
 21 William Dunlap            12 Tac Titans             26.44      26.33  
 22 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw       26.75      26.50  
 23 Jason Brooks              12 Swim Fanatics Sw       27.55      26.56  
 24 Deaven Holder             12 SwimMAC                27.11      26.57  
 25 Oliver Wang               12 Tac Titans             26.99      26.59  
 26 Gideon Fields             12 Cape Fear Aquati       27.30      26.62  
 26 Gabriel Bangoura          12 Team Charlotte S       27.58      26.62  
 28 Mason Green               11 Queen City Dolph       26.22      26.65  
 29 Mason Scott               12 Marlins of Ralei       27.39      26.66  
 30 Blake Johnson             12 SwimMAC                26.64      26.71  
 31 Matthew Goembel           12 Tac Titans             27.02      26.77  
 32 Tiesyn Harris             12 SwimMAC                26.94      26.83  
 33 Logan Adley               12 New Wave Swim Te       26.55      26.85  
 33 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te       27.25      26.85  
 35 Max Marrujo               11 Tac Titans             27.06      26.88  
 36 William Sikes             12 YOTA                   26.87      26.92  
 37 Benjamin Page             12 Wilson Barracuda       27.29      26.96  
 38 Alec Nolet                12 YOTA                   27.33      26.97  
 38 James Bennison            11 New Wave Swim Te       27.05      26.97  
 40 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu       26.83      27.01  
 41 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of        27.62      27.09  
 42 Braden Thomas             12 Tac Titans             26.57      27.20  
 43 Michael Keleher           11 Granite Falls Sw       27.26      27.27  
 44 Torin Doherty             12 New Wave Swim Te       27.68      27.32  
 45 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic       27.11      27.42  
 46 Kyle Countie              12 Marlins of Ralei       27.68      27.44  
 47 David Walcott             12 Granite Falls Sw       27.68      27.45  
 48 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes       27.13      27.52  
 49 Jacob Wimberly            11 SwimMAC                27.52      27.57  
 50 Ryan Hardy                12 YOTA                   27.33      27.62  
 51 Jack Lazaroski            11 SwimMAC                27.69      27.64  
 52 Cole Hurlbert             12 New Wave Swim Te       27.50      27.65  
 53 Thomas Kuck               12 SwimMAC                27.76      27.75  
 53 Basha Beasley             12 YOTA                   27.75      27.75  
 55 Harrison Ranier           12 Sailfish Aquatic       27.44      27.76  
 55 Caden Krampert            12 SwimMAC                27.79      27.76  
 57 Tyler Weinstein           12 SwimMAC                27.32      27.79  
 -- Brian Farrell             11 Tac Titans             27.76      27.88  
 -- Connor Cayer              12 YMCA of Northwes       27.23      27.92  
 -- Gavin McCarter            11 SwimMAC                27.67      27.93  
 -- Adam Farris               12 New Wave Swim Te       27.70      27.95  
 -- Gabriel Curtis            12 Tac Titans             27.72      28.29  
 -- Keith Williams            12 Tac Titans             27.66      28.39  
 -- Dax Harris                12 Greensboro Commu       24.95         DQ  
 
Event 63  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keelan Cotter             11 Tac Titans           1:09.08    1:07.01   20  
                  31.93     1:07.01 (35.08)                                        
  2 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes     1:06.03    1:07.03   17  
                  31.97     1:07.03 (35.06)                                        
  3 Elena Dry                 12 Tac Titans           1:10.17    1:07.39   16  
                  32.26     1:07.39 (35.13)                                        
  4 Grace Rainey              12 SwimMAC              1:09.57    1:08.30   15  
                  32.92     1:08.30 (35.38)                                        
  5 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of      1:12.28    1:09.49   14  
                  33.07     1:09.49 (36.42)                                        
  6 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic     1:09.90    1:09.87   13  
                  32.78     1:09.87 (37.09)                                        
  7 Abigail Druhan            11 SwimMAC              1:13.42    1:10.39   12  
                  33.61     1:10.39 (36.78)                                        
  8 Jessica Jones             12 SwimMAC              1:12.32    1:11.55   11  
                  33.92     1:11.55 (37.63)                                        
  9 Taylor Bloom              12 Tac Titans           1:11.41    1:11.74    9  
                  33.83     1:11.74 (37.91)                                        
 10 Julia Earnshaw            12 YOTA                 1:13.35    1:12.03    7  
                  33.91     1:12.03 (38.12)                                        
 11 Abigail Clark             12 Tac Titans           1:13.13    1:12.55    6  
                  34.30     1:12.55 (38.25)                                        
 12 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic     1:14.98    1:12.78    5  
                  34.42     1:12.78 (38.36)                                        
 13 Kate Griffey              12 SwimMAC              1:14.77    1:13.13    4  
                  34.90     1:13.13 (38.23)                                        
 14 Keenan Day                12 YOTA                 1:15.85    1:13.45    3  
                  34.88     1:13.45 (38.57)                                        
 15 Caroline Cross            12 Greensboro Commu     1:16.99    1:14.21    2  
                  34.97     1:14.21 (39.24)                                        
 16 Claire Lyons              12 SwimMAC              1:15.10    1:14.44    1  
                  36.02     1:14.44 (38.42)                                        
 17 Brooke Despres            12 East Carolina Aq     1:17.50    1:14.53  
                  35.20     1:14.53 (39.33)                                        
 18 Katrin Misener            12 Lowes YMCA Light     1:16.03    1:14.76  
                  35.21     1:14.76 (39.55)                                        
 19 Allison Kimmel            12 Gaston Gators        1:17.35    1:14.88  
                  35.21     1:14.88 (39.67)                                        
 20 Jennifer Strout           12 Tac Titans           1:15.22    1:15.29  
                  35.32     1:15.29 (39.97)                                        
 21 Caroline Echols           12 Enfinity Aquatic     1:18.60    1:15.33  
                  34.92     1:15.33 (40.41)                                        
 22 Mary Frisbie              12 Una Eac              1:15.87    1:15.35  
                  35.65     1:15.35 (39.70)                                        
 23 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming     1:12.63    1:15.82  
                  35.34     1:15.82 (40.48)                                        
 23 Abby Bocian               12 SwimMAC              1:19.10    1:15.82  
                  35.88     1:15.82 (39.94)                                        
 25 Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A     1:19.02    1:15.97  
                  35.69     1:15.97 (40.28)                                        
 26 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq     1:19.61    1:16.23  
                  36.12     1:16.23 (40.11)                                        
 26 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic     1:16.93    1:16.23  
                  36.18     1:16.23 (40.05)                                        
 28 Makenna Topp              11 SwimMAC              1:17.75    1:16.37  
                  36.29     1:16.37 (40.08)                                        
 29 Delaney Medins            12 YOTA                 1:18.51    1:16.46  
                  36.23     1:16.46 (40.23)                                        
 30 Sydney Rose               12 Catawba Valley A     1:18.53    1:16.55  
                  35.76     1:16.55 (40.79)                                        
 31 Kathryn Chignell          12 Tac Titans           1:17.90    1:16.73  
                  37.09     1:16.73 (39.64)                                        
 32 Kelly Smith               12 YMCA of Northwes     1:17.94    1:16.90  
                  36.09     1:16.90 (40.81)                                        
 33 Nicolette Thompson        12 SwimMAC              1:17.76    1:16.99  
                  37.43     1:16.99 (39.56)                                        
 34 Olivia Soniat             12 SwimMAC              1:19.08    1:17.03  
                  36.50     1:17.03 (40.53)                                        
 35 Sydney Smith              12 Marlins of Ralei     1:29.92L   1:17.28  
                  36.28     1:17.28 (41.00)                                        
 36 Madison Huecker           12 SwimMAC              1:17.33    1:17.35  
                  35.96     1:17.35 (41.39)                                        
 37 Kayla Liang               12 Raleigh Swimming     1:18.77    1:17.44  
                  37.00     1:17.44 (40.44)                                        
 38 Sarah Neil                12 Tac Titans           1:19.67    1:17.59  
                  36.12     1:17.59 (41.47)                                        
 39 Rose Sciaudone            12 Marlins of Ralei     1:19.90    1:17.67  
                  36.55     1:17.67 (41.12)                                        
 40 Sarah Dichak              12 SwimMAC              1:17.93    1:17.82  
                  36.79     1:17.82 (41.03)                                        
 41 Ashley Hileman            12 YOTA                 1:16.61    1:17.89  
                  36.61     1:17.89 (41.28)                                        
 42 Catherine Walsh           12 SwimMAC              1:19.43    1:17.99  
                  36.57     1:17.99 (41.42)                                        
 42 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming     1:19.73    1:17.99  
                  36.99     1:17.99 (41.00)                                        
 44 Samantha Allred           12 Tac Titans           1:18.75    1:18.01  
                  36.90     1:18.01 (41.11)                                        
 45 Emma Pitts                11 Hickory Foundati     1:19.78    1:18.18  
                  37.71     1:18.18 (40.47)                                        
 46 Mary Blackstock           12 Team Charlotte S     1:18.40    1:18.25  
                  37.35     1:18.25 (40.90)                                        
 47 Anna Lehtela              12 SwimMAC              1:33.08L   1:18.28  
                  37.32     1:18.28 (40.96)                                        
 48 Desiree Dixon             12 Waves Of Wilming     1:19.70    1:19.04  
                  37.37     1:19.04 (41.67)                                        
 49 Tatum Mellor              12 YMCA of Northwes     1:17.48    1:19.14  
                  37.46     1:19.14 (41.68)                                        
 50 Kristen Ivey              12 East Carolina Aq     1:19.97    1:19.25  
                  37.52     1:19.25 (41.73)                                        
 51 Merritt Overholser        12 Marlins of Ralei     1:19.25    1:19.60  
                  37.65     1:19.60 (41.95)                                        
 52 Emma Cao                  12 YOTA                 1:19.69    1:19.63  
                  38.67     1:19.63 (40.96)                                        
 -- Erin Riley                11 Raleigh Swimming     1:19.89    1:21.04  
                  38.35     1:21.04 (42.69)                                        
 -- Libby Nolan               12 YOTA                 1:19.14    1:21.06  
                  38.29     1:21.06 (42.77)                                        
 -- Lauren Patterson          11 Watauga County S     1:17.41    1:21.33  
                  38.14     1:21.33 (43.19)                                        
 -- Kamilla Qadoura           12 LTNC                 1:15.31         DQ  
 
Event 64  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic     1:08.03    1:04.07   20  
                  29.97     1:04.07 (34.10)                                        
  2 Andrew Li                 11 Tac Titans           1:12.91    1:08.86   17  
                  34.05     1:08.86 (34.81)                                        
  3 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      1:12.34    1:09.05   16  
                  32.78     1:09.05 (36.27)                                        
  4 Caden Krampert            12 SwimMAC              1:10.02    1:09.69   15  
                  33.12     1:09.69 (36.57)                                        
  5 William Dunlap            12 Tac Titans           1:13.10    1:10.25   14  
                  32.66     1:10.25 (37.59)                                        
  6 Kwame Thornhill           12 SwimMAC              1:15.40    1:10.51   13  
                  33.24     1:10.51 (37.27)                                        
  7 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei     1:10.40    1:10.78   12  
                  33.30     1:10.78 (37.48)                                        
  8 Ethan Jong                12 North Carolina A     1:13.26    1:11.03   11  
                  33.86     1:11.03 (37.17)                                        
  9 Tyler Flickinger          12 SwimMAC              1:13.89    1:11.78    9  
                  34.00     1:11.78 (37.78)                                        
 10 John Taylor               12 YOTA                 1:10.33    1:12.00    7  
                  34.67     1:12.00 (37.33)                                        
 11 Ayden Xu                  12 YOTA                 1:12.01    1:12.17    6  
                  33.89     1:12.17 (38.28)                                        
 12 Oliver Wang               12 Tac Titans           1:14.91    1:12.49    4.5
                  34.27     1:12.49 (38.22)                                        
 12 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     1:16.89    1:12.49    4.5
                  34.40     1:12.49 (38.09)                                        
 14 Gideon Fields             12 Cape Fear Aquati     1:12.81    1:12.94    3  
                  34.56     1:12.94 (38.38)                                        
 15 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of      1:17.76    1:13.01    2  
                  34.31     1:13.01 (38.70)                                        
 16 Blake Johnson             12 SwimMAC              1:17.29    1:13.15    1  
                  35.22     1:13.15 (37.93)                                        
 17 Braden Thomas             12 Tac Titans           1:13.83    1:13.26  
                  34.55     1:13.26 (38.71)                                        
 18 David Masneri             11 Greensboro Commu     1:15.27    1:13.27  
                  34.54     1:13.27 (38.73)                                        
 19 Feiran Yi                 11 Tac Titans           1:18.42    1:13.55  
                  35.69     1:13.55 (37.86)                                        
 20 Tiesyn Harris             12 SwimMAC              1:13.79    1:13.64  
                  35.30     1:13.64 (38.34)                                        
 21 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of      1:16.50    1:13.73  
                  35.07     1:13.73 (38.66)                                        
 22 Isaiah Auman              12 Enfinity Aquatic     1:15.35    1:13.92  
                  34.81     1:13.92 (39.11)                                        
 23 Alfred Honore             12 North Carolina A     1:14.70    1:14.23  
                  35.19     1:14.23 (39.04)                                        
 24 Austin Holt               12 Marlins of Ralei     1:18.13    1:14.38  
                  35.45     1:14.38 (38.93)                                        
 25 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu     1:15.91    1:14.94  
                  34.98     1:14.94 (39.96)                                        
 26 Gregory Hoffman           12 SwimMAC              1:13.83    1:15.09  
                  35.73     1:15.09 (39.36)                                        
 26 William Sikes             12 YOTA                 1:17.33    1:15.09  
                  34.91     1:15.09 (40.18)                                        
 28 Evan Alexander            12 New Wave Swim Te     1:21.69    1:15.25  
                  34.76     1:15.25 (40.49)                                        
 29 Ian McKinney              12 Mecklenburg Swim     1:18.53    1:15.70  
                  36.04     1:15.70 (39.66)                                        
 30 Thomas Kuck               12 SwimMAC              1:19.28    1:15.74  
                  35.29     1:15.74 (40.45)                                        
 31 Sean Setzer               11 Waves Of Wilming     1:16.65    1:16.46  
                  35.70     1:16.46 (40.76)                                        
 32 Christopher Roberts       11 Carolina Aquatic     1:18.30    1:16.55  
                  36.42     1:16.55 (40.13)                                        
 33 Gavin McCarter            11 SwimMAC              1:18.52    1:16.89  
                  36.95     1:16.89 (39.94)                                        
 34 Daniel Li                 12 Tac Titans           1:18.33    1:17.34  
                  36.39     1:17.34 (40.95)                                        
 35 Gabriel Bangoura          12 Team Charlotte S     1:19.21    1:17.55  
                  35.82     1:17.55 (41.73)                                        
 36 Samuel Watkins            11 Marlins of Ralei     1:21.00    1:17.78  
                  36.58     1:17.78 (41.20)                                        
 37 Jackson Behmer            12 Hickory Foundati     1:19.80    1:17.87  
                  37.15     1:17.87 (40.72)                                        
 38 Harrison Gardner          12 High Point Swim      1:20.52    1:17.97  
                  37.11     1:17.97 (40.86)                                        
 39 Christopher Kafitz        12 Rowan Aquatic Cl     1:21.57    1:18.01  
                  36.38     1:18.01 (41.63)                                        
 40 Colin Mumford             11 SwimMAC              1:20.07    1:18.41  
                  37.25     1:18.41 (41.16)                                        
 41 Grayson Nye               11 Marlins of Ralei     1:21.84    1:18.47  
                  37.24     1:18.47 (41.23)                                        
 42 Hunter Proctor            11 Rocky Mount Fami     1:20.79    1:18.48  
                  37.09     1:18.48 (41.39)                                        
 43 Jack Lazaroski            11 SwimMAC              1:21.19    1:18.50  
                  36.90     1:18.50 (41.60)                                        
 44 William Juricak           11 Marlins of Ralei     1:18.49    1:18.97  
                  37.40     1:18.97 (41.57)                                        
 45 Jake Delehanty            11 SwimMAC              1:20.57    1:19.23  
                  37.35     1:19.23 (41.88)                                        
 46 Jack Vess                 12 YMCA of Western      1:21.40    1:19.28  
                  38.08     1:19.28 (41.20)                                        
 47 Nicholas Friedman         12 SwimMAC              1:20.76    1:19.31  
                  37.26     1:19.31 (42.05)                                        
 48 Benjamin Page             12 Wilson Barracuda     1:21.35    1:19.57  
                  37.32     1:19.57 (42.25)                                        
 49 Jonathan Liang            12 YOTA                 1:21.96    1:19.99  
                  37.09     1:19.99 (42.90)                                        
 50 Gabriel Curtis            12 Tac Titans           1:19.91    1:20.19  
                  39.51     1:20.19 (40.68)                                        
 51 Jackson Adams             12 YOTA                 1:19.82    1:20.24  
                  37.07     1:20.24 (43.17)                                        
 51 Bhargav Vadapalli         11 Sailfish Aquatic     1:21.15    1:20.24  
                  37.36     1:20.24 (42.88)                                        
 53 Emilio Aparicio           11 Raleigh Swimming     1:20.00    1:20.50  
                  39.14     1:20.50 (41.36)                                        
 53 Jacob Wimberly            11 SwimMAC              1:19.93    1:20.50  
                  39.22     1:20.50 (41.28)                                        
 55 Samir Mohs                11 Marlins of Ralei     1:21.48    1:20.52  
                  38.11     1:20.52 (42.41)                                        
 56 Ethan Hill                12 Nomad Aquatics       1:34.33L   1:20.57  
                  37.92     1:20.57 (42.65)                                        
 57 William Sterrett          12 Waves Of Wilming     1:18.75    1:20.69  
                  38.83     1:20.69 (41.86)                                        
 58 Augustus Wiggins          11 North Carolina A     1:22.11    1:20.82  
                  39.06     1:20.82 (41.76)                                        
 59 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te     1:21.17    1:21.03  
                  37.65     1:21.03 (43.38)                                        
 60 Tyler Weinstein           12 SwimMAC              1:21.23    1:21.23  
                  38.39     1:21.23 (42.84)                                        
 61 Peter Shores              12 Hickory Foundati     1:21.39    1:21.30  
                  38.31     1:21.30 (42.99)                                        
 62 Christopher Zhang         11 SwimMAC              1:21.55    1:21.55  
                  37.84     1:21.55 (43.71)                                        
 63 Matthew Goembel           12 Tac Titans           1:19.75    1:21.58  
                  38.38     1:21.58 (43.20)                                        
 64 Graeson Matheson          11 YOTA                 1:21.32    1:22.02  
                  37.83     1:22.02 (44.19)                                        
 -- Keith Williams            12 Tac Titans           1:20.32    1:22.61  
                  38.54     1:22.61 (44.07)                                        
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming       56.97      56.01   20  
                  26.98       56.01 (29.03)                                        
  2 Abigail Clark             12 Tac Titans             59.59      58.70   17  
                  28.45       58.70 (30.25)                                        
  3 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming       59.69      59.29   16  
                  28.71       59.29 (30.58)                                        
  4 Morgan Razewski           12 SwimMAC              1:00.15      59.38   15  
                  29.48       59.38 (29.90)                                        
  5 Taylor Morris             12 Tac Titans           1:01.68      59.98   14  
                  29.06       59.98 (30.92)                                        
  6 Hanani Dona               12 SwimMAC              1:00.75    1:00.31   13  
                  29.18     1:00.31 (31.13)                                        
  7 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic     1:03.69    1:00.47   12  
                  29.30     1:00.47 (31.17)                                        
  8 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC              1:07.55    1:01.95   11  
                  30.37     1:01.95 (31.58)                                        
  9 Jessica Jones             12 SwimMAC              1:03.91    1:02.48    9  
                  30.90     1:02.48 (31.58)                                        
 10 Caroline Cox              12 Greensboro Commu     1:03.12    1:02.55    7  
                  30.17     1:02.55 (32.38)                                        
 11 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A     1:05.23    1:02.61    6  
                  30.95     1:02.61 (31.66)                                        
 12 Savannah Xu               12 YOTA                 1:04.59    1:03.17    5  
                  30.27     1:03.17 (32.90)                                        
 13 Lily Welsh                11 YOTA                 1:06.20    1:03.41    4  
                  30.53     1:03.41 (32.88)                                        
 14 Claire Lyons              12 SwimMAC              1:06.74    1:03.42    3  
                  31.52     1:03.42 (31.90)                                        
 15 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming     1:06.00    1:03.45    2  
                  31.29     1:03.45 (32.16)                                        
 16 Madison Neal              12 YMCA of Northwes     1:04.48    1:03.84    1  
                  31.28     1:03.84 (32.56)                                        
 17 Iris Yang                 12 SwimMAC              1:05.44    1:04.02  
                  31.32     1:04.02 (32.70)                                        
 18 Rebecca Faber             12 YOTA                 1:05.38    1:04.17  
                  31.50     1:04.17 (32.67)                                        
 19 Molly Donlan              11 SwimMAC              1:05.41    1:04.48  
                  32.14     1:04.48 (32.34)                                        
 20 Claire Jackson            11 Tac Titans           1:09.06    1:04.60  
                  31.39     1:04.60 (33.21)                                        
 21 Katherine Lang            12 SwimMAC              1:05.97    1:04.81  
                  31.78     1:04.81 (33.03)                                        
 22 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     1:04.85    1:05.17  
                  32.03     1:05.17 (33.14)                                        
 23 Emily Carpenter           12 North Carolina A     1:08.33    1:05.22  
                  32.33     1:05.22 (32.89)                                        
 24 Chrisna Bezuidenhout      12 YOTA                 1:06.39    1:05.26  
                  32.22     1:05.26 (33.04)                                        
 25 Avery Murray              12 SwimMAC              1:06.15    1:05.29  
                  32.17     1:05.29 (33.12)                                        
 26 Katherine Bryant          12 Raleigh Swimming     1:07.46    1:05.57  
                  31.97     1:05.57 (33.60)                                        
 27 Anna Lehtela              12 SwimMAC              1:06.63    1:05.67  
                  31.32     1:05.67 (34.35)                                        
 28 Spencer Jennings          11 YOTA                 1:08.07    1:05.74  
                  31.72     1:05.74 (34.02)                                        
 29 Samantha Allred           12 Tac Titans           1:08.64    1:05.78  
                  31.80     1:05.78 (33.98)                                        
 30 Sarah Fleury              12 SwimMAC              1:07.87    1:05.80  
                  33.06     1:05.80 (32.74)                                        
 31 Katrine Luh               12 SwimMAC              1:06.82    1:05.88  
                  31.69     1:05.88 (34.19)                                        
 32 Delaney Medins            12 YOTA                 1:07.10    1:05.99  
                  32.28     1:05.99 (33.71)                                        
 32 Gabriela Balbuena         12 New Wave Swim Te     1:08.10    1:05.99  
                  31.82     1:05.99 (34.17)                                        
 34 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic     1:08.49    1:06.01  
                  31.75     1:06.01 (34.26)                                        
 35 Abby Bocian               12 SwimMAC              1:09.06    1:06.02  
                  32.36     1:06.02 (33.66)                                        
 36 Kassidy Cummings          11 SwimMAC              1:08.84    1:06.11  
                  32.41     1:06.11 (33.70)                                        
 37 Nicolette Thompson        12 SwimMAC              1:06.95    1:06.23  
                  34.08     1:06.23 (32.15)                                        
 38 Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A     1:07.69    1:06.45  
                  32.56     1:06.45 (33.89)                                        
 39 Grace Daniels             12 Aquatic Team Of      1:07.11    1:06.48  
                  32.84     1:06.48 (33.64)                                        
 40 Ainsley Smalley           12 Nomad Aquatics       1:09.48    1:06.61  
                  32.67     1:06.61 (33.94)                                        
 41 Clarissa Bezuidenhout     12 YOTA                 1:08.08    1:06.67  
                  32.76     1:06.67 (33.91)                                        
 42 Sarah Neil                12 Tac Titans           1:08.74    1:06.78  
                  32.16     1:06.78 (34.62)                                        
 43 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of      1:07.21    1:06.85  
                  31.99     1:06.85 (34.86)                                        
 44 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu     1:08.34    1:06.86  
                  31.90     1:06.86 (34.96)                                        
 45 Catherine Walsh           12 SwimMAC              1:07.86    1:06.87  
                  32.72     1:06.87 (34.15)                                        
 46 Sophia Saxonhouse         12 SwimMAC              1:07.66    1:06.97  
                  33.11     1:06.97 (33.86)                                        
 47 Caroline Kozubowski       11 Marlins of Ralei     1:08.13    1:07.00  
                  32.04     1:07.00 (34.96)                                        
 48 Ava Kilpatrick            12 YMCA of Western      1:07.00    1:07.09  
                  33.19     1:07.09 (33.90)                                        
 49 Mya Tse                   12 Marlins of Ralei     1:09.52    1:07.35  
                  32.34     1:07.35 (35.01)                                        
 50 Julia Earnshaw            12 YOTA                 1:09.49    1:07.41  
                  32.47     1:07.41 (34.94)                                        
 51 Jennifer Strout           12 Tac Titans           1:07.45    1:07.62  
                  33.16     1:07.62 (34.46)                                        
 52 Elizabeth Ferguson        11 Sailfish Aquatic     1:08.34    1:07.67  
                  32.65     1:07.67 (35.02)                                        
 53 Brooke Rosin              12 Tac Titans           1:08.53    1:07.68  
                  32.37     1:07.68 (35.31)                                        
 54 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei     1:07.28    1:07.86  
                  33.97     1:07.86 (33.89)                                        
 55 Sarah Dichak              12 SwimMAC              1:19.96L   1:08.02  
                  33.30     1:08.02 (34.72)                                        
 56 Laney Kaminski            12 SwimMAC              1:09.61    1:08.06  
                  33.41     1:08.06 (34.65)                                        
 57 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming     1:09.54    1:08.12  
                  33.04     1:08.12 (35.08)                                        
 58 Eliana White              12 SwimMAC              1:07.47    1:08.19  
                  33.20     1:08.19 (34.99)                                        
 59 Abigail Taylor            12 YOTA                 1:08.67    1:08.26  
                  33.47     1:08.26 (34.79)                                        
 60 Abigial Prucha            11 YOTA                 1:09.52    1:08.30  
                  33.01     1:08.30 (35.29)                                        
 60 Aurora Cranford           12 Greensboro Commu     1:09.63    1:08.30  
                  33.12     1:08.30 (35.18)                                        
 62 Mia Clowes                12 YOTA                 1:06.82    1:08.35  
                  32.48     1:08.35 (35.87)                                        
 63 Olivia Boulware           12 Marlins of Ralei     1:07.99    1:08.56  
                  32.69     1:08.56 (35.87)                                        
 64 Paiton Newbill            12 Waves Of Wilming     1:08.85    1:08.64  
                  32.46     1:08.64 (36.18)                                        
 65 Jordan Fisher             12 YOTA                 1:09.41    1:08.87  
                  33.63     1:08.87 (35.24)                                        
 66 Emily Price               12 Tac Titans           1:09.59    1:08.98  
                  33.34     1:08.98 (35.64)                                        
 67 Elizabeth Teeters         12 Cape Fear Aquati     1:09.52    1:09.11  
                  33.38     1:09.11 (35.73)                                        
 68 Ava Newcome               12 Tac Titans           1:08.94    1:09.14  
                  32.72     1:09.14 (36.42)                                        
 69 Sarah Thomas              12 Aquatic Team Of      1:09.34    1:09.22  
                  33.07     1:09.22 (36.15)                                        
 70 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic     1:09.37    1:09.47  
                  34.29     1:09.47 (35.18)                                        
 -- Kathryn Chignell          12 Tac Titans           1:08.69    1:10.11  
                  34.13     1:10.11 (35.98)                                        
 -- Cate Darling              12 Aquatic Team Of      1:08.20    1:10.30  
                  33.95     1:10.30 (36.35)                                        
 -- Riche' Putnam             12 Una Qcd              1:09.56    1:10.32  
                  33.18     1:10.32 (37.14)                                        
 -- Skylar Manning            12 Star Aquatics        1:08.72         DQ  
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic     1:02.16      58.05   20  
                  28.20       58.05 (29.85)                                        
  2 Ross Noble                12 YOTA                 1:00.60      58.99   17  
                  29.10       58.99 (29.89)                                        
  3 Colin Whelehan            12 Tac Titans           1:01.65      59.40   16  
                  29.08       59.40 (30.32)                                        
  4 Harrison Gardner          12 High Point Swim      1:05.71    1:01.82   15  
                  30.29     1:01.82 (31.53)                                        
  5 Andrew Li                 11 Tac Titans           1:04.67    1:01.87   14  
                  30.21     1:01.87 (31.66)                                        
  6 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati     1:03.00    1:02.12   13  
                  30.46     1:02.12 (31.66)                                        
  7 William Thompson          11 Aquatic Club of      1:04.50    1:02.36   12  
                  30.14     1:02.36 (32.22)                                        
  8 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     1:05.06    1:02.51   11  
                  30.52     1:02.51 (31.99)                                        
  9 Alexander Lambridis       12 Tac Titans           1:04.93    1:02.67    9  
                  30.39     1:02.67 (32.28)                                        
 10 Dax Harris                12 Greensboro Commu     1:05.45    1:02.81    7  
                  30.61     1:02.81 (32.20)                                        
 11 Blake Johnson             12 SwimMAC              1:03.37    1:03.18    6  
                  30.66     1:03.18 (32.52)                                        
 12 Noah Rock                 12 Greensboro Commu     1:08.43    1:03.81    5  
                  30.68     1:03.81 (33.13)                                        
 13 Ethan Jong                12 North Carolina A     1:04.92    1:04.37    4  
                  31.52     1:04.37 (32.85)                                        
 14 Lucca Battaglini          11 YOTA                 1:06.03    1:04.38    3  
                  30.80     1:04.38 (33.58)                                        
 15 William Dunlap            12 Tac Titans           1:06.15    1:05.58    2  
                  32.10     1:05.58 (33.48)                                        
 16 Jonathan Edwards          11 High Point Swim      1:08.04    1:05.76    1  
                  31.79     1:05.76 (33.97)                                        
 17 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw     1:05.73    1:05.77  
                  32.02     1:05.77 (33.75)                                        
 18 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu     1:05.50    1:05.79  
                  31.72     1:05.79 (34.07)                                        
 19 Gregory Hoffman           12 SwimMAC              1:05.66    1:05.80  
                  31.56     1:05.80 (34.24)                                        
 20 Landon Lloyd              11 North Carolina A     1:06.58    1:05.96  
                  32.66     1:05.96 (33.30)                                        
 21 Tate Bacon                12 Granite Falls Sw     1:06.51    1:06.16  
                  32.75     1:06.16 (33.41)                                        
 22 Max Marrujo               11 Tac Titans           1:08.24    1:06.61  
                  32.87     1:06.61 (33.74)                                        
 23 William Hershfeld         12 New Wave Swim Te     1:09.16    1:06.66  
                  32.71     1:06.66 (33.95)                                        
 24 Cole Venters              12 Tac Titans           1:07.89    1:06.87  
                  32.62     1:06.87 (34.25)                                        
 25 Ryan Hardy                12 YOTA                 1:09.03    1:07.06  
                  32.88     1:07.06 (34.18)                                        
 26 Brian Farrell             11 Tac Titans           1:09.32    1:07.13  
                  33.55     1:07.13 (33.58)                                        
 27 Benjamin Smith            12 YOTA                 1:06.70    1:07.31  
                  32.92     1:07.31 (34.39)                                        
 28 Tiesyn Harris             12 SwimMAC              1:08.45    1:07.58  
                  33.73     1:07.58 (33.85)                                        
 29 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic     1:06.39    1:07.77  
                  32.60     1:07.77 (35.17)                                        
 30 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes     1:06.92    1:07.83  
                  33.26     1:07.83 (34.57)                                        
 31 Oliver Wang               12 Tac Titans           1:07.59    1:07.90  
                  33.14     1:07.90 (34.76)                                        
 32 Matthew Goembel           12 Tac Titans           1:07.60    1:07.93  
                  32.97     1:07.93 (34.96)                                        
 33 Colin Mumford             11 SwimMAC              1:08.53    1:07.99  
                  32.81     1:07.99 (35.18)                                        
 34 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of      1:07.78    1:08.07  
                  33.36     1:08.07 (34.71)                                        
 35 James Bennison            11 New Wave Swim Te     1:09.80    1:08.12  
                  33.15     1:08.12 (34.97)                                        
 36 Caden Krampert            12 SwimMAC              1:09.66    1:08.14  
                  34.01     1:08.14 (34.13)                                        
 37 Kyle Countie              12 Marlins of Ralei     1:09.76    1:08.35  
                  33.47     1:08.35 (34.88)                                        
 38 Reese Stoner              12 YOTA                 1:08.04    1:08.56  
                  33.96     1:08.56 (34.60)                                        
 39 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te     1:10.37    1:08.63  
                  33.71     1:08.63 (34.92)                                        
 40 Deaven Holder             12 SwimMAC              1:07.73    1:08.83  
                  33.32     1:08.83 (35.51)                                        
 41 Cole Hurlbert             12 New Wave Swim Te     1:10.49    1:09.00  
                  33.26     1:09.00 (35.74)                                        
 42 Jacob Wimberly            11 SwimMAC              1:07.96    1:09.08  
                  33.84     1:09.08 (35.24)                                        
 43 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te     1:10.08    1:09.17  
                  33.84     1:09.17 (35.33)                                        
 44 Brady Tangeman            11 Tac Titans           1:09.51    1:09.36  
                  34.63     1:09.36 (34.73)                                        
 44 Douglas Walker            12 Marlins of Ralei     1:10.49    1:09.36  
                  34.12     1:09.36 (35.24)                                        
 46 Tyler Weinstein           12 SwimMAC              1:09.59    1:09.64  
                  34.06     1:09.64 (35.58)                                        
 -- Nicholas Friedman         12 SwimMAC              1:10.22    1:10.62  
                  34.54     1:10.62 (36.08)                                        
 -- Gabriel Curtis            12 Tac Titans           1:10.44    1:10.94  
                  34.74     1:10.94 (36.20)                                        
 -- Samuel Jarrett            12 YMCA of Western      1:21.42L   1:12.39  
                  35.44     1:12.39 (36.95)                                        
 -- Matthew Stillwagon        12 Nomad Aquatics       1:21.89L   1:17.34  
                  36.92     1:17.34 (40.42)                                        
 
Event 67  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Hastings             12 East Carolina Aq     5:19.49    5:09.05   20  
                  28.20       58.51 (30.31)     1:29.56 (31.05)     2:00.84 (31.28)
        2:32.40 (31.56)     3:04.09 (31.69)     3:35.62 (31.53)     4:07.30 (31.68)
        4:38.88 (31.58)     5:09.05 (30.17)                                        
  2 Elena Dry                 12 Tac Titans           5:21.20    5:16.91   17  
                  27.92       59.47 (31.55)     1:31.85 (32.38)     2:04.59 (32.74)
        2:36.68 (32.09)     3:09.09 (32.41)     3:42.70 (33.61)     4:15.13 (32.43)
        4:46.97 (31.84)     5:16.91 (29.94)                                        
  3 Morgan Razewski           12 SwimMAC              5:26.05    5:17.91   16  
                  29.15     1:01.06 (31.91)     1:33.60 (32.54)     2:06.86 (33.26)
        2:39.81 (32.95)     3:12.15 (32.34)     3:44.50 (32.35)     4:16.58 (32.08)
        4:47.85 (31.27)     5:17.91 (30.06)                                        
  4 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes     5:21.28    5:20.22   15  
                  28.66     1:00.35 (31.69)     1:32.87 (32.52)     2:06.03 (33.16)
        2:39.52 (33.49)     3:12.29 (32.77)     3:44.38 (32.09)     4:17.15 (32.77)
        4:48.36 (31.21)     5:20.22 (31.86)                                        
  5 Keelan Cotter             11 Tac Titans           5:36.38    5:23.69   14  
                  28.89     1:00.92 (32.03)     1:33.27 (32.35)     2:05.93 (32.66)
        2:39.28 (33.35)     3:12.22 (32.94)     3:45.08 (32.86)     4:18.26 (33.18)
        4:51.62 (33.36)     5:23.69 (32.07)                                        
  6 Claire Jackson            11 Tac Titans           5:42.71    5:26.21   13  
                  28.60     1:00.67 (32.07)     1:33.45 (32.78)     2:06.73 (33.28)
        2:40.14 (33.41)     3:13.78 (33.64)     3:47.28 (33.50)     4:21.29 (34.01)
        4:54.66 (33.37)     5:26.21 (31.55)                                        
  7 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     5:37.17    5:26.84   12  
                  29.28     1:01.80 (32.52)     1:34.70 (32.90)     2:08.12 (33.42)
        2:42.03 (33.91)     3:16.04 (34.01)     3:49.40 (33.36)     4:22.98 (33.58)
        4:55.78 (32.80)     5:26.84 (31.06)                                        
  8 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming     5:31.76    5:28.45   11  
                  29.68     1:01.95 (32.27)     1:35.09 (33.14)     2:08.87 (33.78)
        2:42.44 (33.57)     3:15.56 (33.12)     3:48.92 (33.36)     4:22.34 (33.42)
        4:55.71 (33.37)     5:28.45 (32.74)                                        
  9 Grace Rainey              12 SwimMAC              5:36.78    5:30.50    9  
                  30.36     1:03.28 (32.92)     1:37.00 (33.72)     2:09.99 (32.99)
        2:43.77 (33.78)     3:17.66 (33.89)     3:51.44 (33.78)     4:25.31 (33.87)
        4:58.98 (33.67)     5:30.50 (31.52)                                        
 10 Taylor Morris             12 Tac Titans           5:24.80    5:30.55    7  
                  28.90     1:00.97 (32.07)     1:34.83 (33.86)     2:08.46 (33.63)
        2:42.10 (33.64)     3:16.01 (33.91)     3:49.86 (33.85)     4:23.98 (34.12)
        4:57.60 (33.62)     5:30.55 (32.95)                                        
 11 Emma Stolberg             12 SwimMAC              5:42.93    5:32.75    6  
                  28.07     1:00.38 (32.31)     1:34.06 (33.68)     2:07.91 (33.85)
        2:42.16 (34.25)     3:16.69 (34.53)     3:51.28 (34.59)     4:26.65 (35.37)
        5:00.97 (34.32)     5:32.75 (31.78)                                        
 12 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     5:14.52L   5:36.41    5  
                  30.52     1:04.07 (33.55)     1:38.48 (34.41)     2:13.19 (34.71)
        2:48.19 (35.00)     3:22.22 (34.03)     3:56.38 (34.16)     4:30.97 (34.59)
        5:04.81 (33.84)     5:36.41 (31.60)                                        
 13 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic     5:40.04    5:37.30    4  
                  28.96     1:01.45 (32.49)     1:35.12 (33.67)     2:09.67 (34.55)
        2:44.11 (34.44)     3:19.75 (35.64)     3:54.72 (34.97)     4:30.02 (35.30)
        5:05.28 (35.26)     5:37.30 (32.02)                                        
 14 Ava Dean                  12 Tac Titans           5:47.78    5:37.31    3  
                  30.19     1:03.09 (32.90)     1:36.60 (33.51)     2:10.64 (34.04)
        2:45.10 (34.46)     3:19.86 (34.76)     3:54.80 (34.94)     4:29.59 (34.79)
        5:03.96 (34.37)     5:37.31 (33.35)                                        
 15 Delaney Medins            12 YOTA                 5:46.01    5:38.76    2  
                  29.69     1:03.29 (33.60)     1:37.85 (34.56)     2:12.52 (34.67)
        2:47.32 (34.80)     3:21.75 (34.43)     3:56.51 (34.76)   5:05.75 (1:09.24)
        5:38.76 (33.01)                                                            
 16 Kristin Dungan            12 YOTA                 5:40.21    5:39.00    1  
                  28.54       59.72 (31.18)     1:32.57 (32.85)     2:06.93 (34.36)
        2:42.07 (35.14)     3:17.53 (35.46)     3:53.60 (36.07)     4:29.51 (35.91)
        5:04.90 (35.39)     5:39.00 (34.10)                                        
 17 Emily Carpenter           12 North Carolina A     5:47.97    5:39.06  
                  31.31     1:06.27 (34.96)     1:40.81 (34.54)     2:15.73 (34.92)
        2:50.17 (34.44)     3:24.56 (34.39)     3:59.10 (34.54)     4:33.23 (34.13)
        5:06.82 (33.59)     5:39.06 (32.24)                                        
 18 Madison Neal              12 YMCA of Northwes     5:15.09L   5:40.35  
                  30.36     1:04.50 (34.14)     1:38.82 (34.32)     2:14.10 (35.28)
        2:48.93 (34.83)     3:23.56 (34.63)     3:58.66 (35.10)     4:33.71 (35.05)
        5:08.18 (34.47)     5:40.35 (32.17)                                        
 19 Makenna Topp              11 SwimMAC              5:41.29    5:41.82  
                  30.44     1:04.09 (33.65)     1:39.00 (34.91)     2:13.88 (34.88)
        2:48.68 (34.80)     3:23.75 (35.07)     3:58.38 (34.63)     4:33.16 (34.78)
        5:07.91 (34.75)     5:41.82 (33.91)                                        
 20 Kate Griffey              12 SwimMAC              5:40.48    5:42.64  
                  31.24     1:04.92 (33.68)     1:39.15 (34.23)     2:14.16 (35.01)
        2:49.22 (35.06)     3:24.57 (35.35)     3:59.94 (35.37)     4:35.52 (35.58)
        5:09.75 (34.23)     5:42.64 (32.89)                                        
 21 Greta Klein               12 Watauga County S     5:45.02    5:42.69  
                  30.03     1:04.09 (34.06)     1:39.61 (35.52)     2:14.74 (35.13)
        2:49.50 (34.76)     3:25.17 (35.67)     4:00.80 (35.63)     4:35.20 (34.40)
        5:09.89 (34.69)     5:42.69 (32.80)                                        
 22 Kaley Baysden             12 YOTA                 5:41.85    5:42.89  
                  30.88     1:05.32 (34.44)     1:40.44 (35.12)     2:15.32 (34.88)
        2:50.44 (35.12)     3:25.62 (35.18)     4:01.39 (35.77)     4:35.50 (34.11)
        5:09.96 (34.46)     5:42.89 (32.93)                                        
 23 Jennifer Strout           12 Tac Titans           5:49.30    5:43.22  
                  30.70     1:04.56 (33.86)     1:39.16 (34.60)     2:13.94 (34.78)
        2:48.82 (34.88)     3:24.30 (35.48)     3:59.25 (34.95)     4:35.31 (36.06)
        5:09.89 (34.58)     5:43.22 (33.33)                                        
 24 Elizabeth Teeters         12 Cape Fear Aquati     5:47.82    5:44.63  
                  30.62     1:05.25 (34.63)     1:40.44 (35.19)     2:15.12 (34.68)
        2:50.25 (35.13)     3:25.64 (35.39)     4:01.12 (35.48)     4:35.76 (34.64)
        5:10.66 (34.90)     5:44.63 (33.97)                                        
 25 Addison Mitchell          12 Swim Gsa             5:40.36    5:44.64  
                  30.88     1:04.83 (33.95)     1:39.42 (34.59)     2:14.09 (34.67)
        2:49.17 (35.08)     3:24.07 (34.90)     3:59.28 (35.21)     4:34.48 (35.20)
        5:09.81 (35.33)     5:44.64 (34.83)                                        
 26 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu     5:37.41    5:48.46  
                  29.14     1:02.12 (32.98)     1:36.39 (34.27)     2:12.22 (35.83)
        2:48.01 (35.79)     3:24.35 (36.34)     4:00.57 (36.22)     4:36.88 (36.31)
        5:13.12 (36.24)     5:48.46 (35.34)                                        
 27 Emma Cao                  12 YOTA                 5:46.65    5:49.37  
                  30.57     1:04.86 (34.29)     1:40.42 (35.56)     2:15.92 (35.50)
        2:52.20 (36.28)     3:28.55 (36.35)     4:04.52 (35.97)     4:40.48 (35.96)
        5:15.77 (35.29)     5:49.37 (33.60)                                        
 -- Clarissa Bezuidenhout     12 YOTA                 5:48.20    5:51.25  
                  32.05     1:07.39 (35.34)     1:42.77 (35.38)     2:18.48 (35.71)
        2:54.32 (35.84)     3:30.61 (36.29)     4:06.19 (35.58)     4:42.62 (36.43)
        5:18.09 (35.47)     5:51.25 (33.16)                                        
 
Event 68  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dax Harris                12 Greensboro Commu     5:20.87    5:08.46   20  
                3:36.15                                                            
                                                                        4:07.77 ( )
        4:38.92 (31.15)     5:08.46 (29.54)                                        
  2 Colin Whelehan            12 Tac Titans           5:11.83    5:09.77   17  
                3:37.63                                                            
                                                                        4:08.79 ( )
        4:39.95 (31.16)     5:09.77 (29.82)                                        
  3 Kellen Russell            12 Tac Titans           5:17.31    5:10.93   16  
                3:37.57                                                            
                                                                        4:09.03 ( )
        4:40.81 (31.78)     5:10.93 (30.12)                                        
  4 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C     5:16.04    5:10.98   15  
                3:37.35                                                            
                                                                        4:09.27 ( )
        4:41.11 (31.84)     5:10.98 (29.87)                                        
  5 Gabriel Willis            12 Tac Titans           5:11.81    5:11.22   14  
                3:38.39                                                            
                                                                        4:10.15 ( )
        4:41.88 (31.73)     5:11.22 (29.34)                                        
  6 Matthew McCray            12 East Carolina Aq     5:25.80    5:20.40   13  
                3:44.02                                                            
                                                                        4:17.03 ( )
        4:49.31 (32.28)     5:20.40 (31.09)                                        
  7 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     5:43.62    5:20.61   12  
                  29.25     1:01.61 (32.36)     1:33.87 (32.26)     2:06.31 (32.44)
        2:39.19 (32.88)     3:12.07 (32.88)     3:44.84 (32.77)     4:17.32 (32.48)
        4:49.76 (32.44)     5:20.61 (30.85)                                        
  8 Lucca Battaglini          11 YOTA                 5:32.40    5:21.57   10  
                  28.89     1:01.15 (32.26)     1:34.56 (33.41)     2:07.40 (32.84)
        2:40.08 (32.68)     3:12.28 (32.20)     3:45.15 (32.87)     4:17.99 (32.84)
        4:50.48 (32.49)     5:21.57 (31.09)                                        
  8 Ayden Xu                  12 YOTA                 5:25.15    5:21.57   10  
                3:42.62                                                            
                                                                        4:15.97 ( )
        4:49.30 (33.33)     5:21.57 (32.27)                                        
 10 Logan Adley               12 New Wave Swim Te     5:31.43    5:22.43    7  
                  28.89     1:00.96 (32.07)     1:33.80 (32.84)     2:07.11 (33.31)
        2:40.18 (33.07)     3:13.03 (32.85)     3:46.27 (33.24)     4:18.95 (32.68)
        4:51.35 (32.40)     5:22.43 (31.08)                                        
 11 Alexander Lambridis       12 Tac Titans           5:27.07    5:24.31    6  
                  29.65     1:02.09 (32.44)     1:35.47 (33.38)     2:09.15 (33.68)
        2:43.15 (34.00)     3:16.99 (33.84)     3:50.14 (33.15)     4:23.14 (33.00)
        4:55.05 (31.91)     5:24.31 (29.26)                                        
 12 Max Marrujo               11 Tac Titans           5:27.62    5:24.48    5  
                  30.46     1:03.67 (33.21)     1:37.13 (33.46)     2:10.99 (33.86)
        2:44.35 (33.36)     3:17.46 (33.11)     3:50.28 (32.82)     4:22.56 (32.28)
        4:54.69 (32.13)     5:24.48 (29.79)                                        
 13 Kwame Thornhill           12 SwimMAC              5:26.16    5:26.57    4  
                3:47.61                                                            
                                                                        4:21.50 ( )
        4:54.81 (33.31)     5:26.57 (31.76)                                        
 14 Michael Keleher           11 Granite Falls Sw     5:38.91    5:29.95    3  
                  30.00     1:02.07 (32.07)     1:34.68 (32.61)     2:07.35 (32.67)
        2:40.92 (33.57)     3:14.63 (33.71)     3:48.54 (33.91)     4:22.98 (34.44)
        4:57.35 (34.37)     5:29.95 (32.60)                                        
 15 John Taylor               12 YOTA                 5:48.43    5:30.74    2  
                  30.02     1:03.19 (33.17)     1:36.92 (33.73)     2:10.80 (33.88)
        2:44.47 (33.67)     3:19.19 (34.72)     3:52.31 (33.12)     4:26.66 (34.35)
        4:59.90 (33.24)     5:30.74 (30.84)                                        
 16 Max Kazel                 12 Goldsboro Family     5:40.30    5:30.75    1  
                  29.55     1:02.12 (32.57)     1:35.80 (33.68)     2:09.46 (33.66)
        2:43.32 (33.86)     3:17.60 (34.28)     3:51.69 (34.09)     4:25.98 (34.29)
        4:59.30 (33.32)     5:30.75 (31.45)                                        
 17 Landon Lloyd              11 North Carolina A     5:36.51    5:32.26  
                  29.55     1:02.70 (33.15)     1:36.49 (33.79)     2:10.64 (34.15)
        2:44.05 (33.41)     3:17.63 (33.58)     3:51.75 (34.12)     4:25.75 (34.00)
        4:59.56 (33.81)     5:32.26 (32.70)                                        
 18 Austin Holt               12 Marlins of Ralei     5:38.56    5:33.91  
                  28.83     1:01.64 (32.81)     1:35.64 (34.00)     2:10.01 (34.37)
        2:44.60 (34.59)     3:18.98 (34.38)     3:53.44 (34.46)     4:27.93 (34.49)
        5:01.74 (33.81)     5:33.91 (32.17)                                        
 19 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      5:46.94    5:34.98  
                  30.48     1:03.81 (33.33)     1:37.48 (33.67)     2:11.56 (34.08)
        2:45.69 (34.13)     3:19.71 (34.02)     3:54.12 (34.41)     4:28.47 (34.35)
        5:02.08 (33.61)     5:34.98 (32.90)                                        
 20 Brian Farrell             11 Tac Titans           5:47.15    5:35.17  
                  31.63     1:05.35 (33.72)     1:39.20 (33.85)     2:13.60 (34.40)
        2:47.87 (34.27)     3:21.71 (33.84)     3:55.39 (33.68)     4:28.93 (33.54)
        5:02.24 (33.31)     5:35.17 (32.93)                                        
 21 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te     5:46.87    5:35.79  
                  30.44     1:04.44 (34.00)     1:38.48 (34.04)     2:12.72 (34.24)
        2:46.52 (33.80)     3:20.89 (34.37)     3:55.68 (34.79)     4:29.07 (33.39)
        5:02.98 (33.91)     5:35.79 (32.81)                                        
 22 David Walcott             12 Granite Falls Sw     5:31.26    5:36.85  
                  30.46     1:03.93 (33.47)     1:37.80 (33.87)     2:11.57 (33.77)
        2:45.79 (34.22)     3:20.40 (34.61)     3:54.92 (34.52)     4:28.91 (33.99)
        5:03.31 (34.40)     5:36.85 (33.54)                                        
 23 Jonathan Edwards          11 High Point Swim      5:38.78    5:38.71  
                  29.28     1:02.82 (33.54)     1:36.88 (34.06)     2:11.16 (34.28)
        2:45.26 (34.10)     3:19.67 (34.41)     3:54.83 (35.16)     4:30.41 (35.58)
        5:06.09 (35.68)     5:38.71 (32.62)                                        
 24 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of      5:45.96    5:39.58  
                  31.35     1:05.16 (33.81)     1:39.36 (34.20)     2:13.77 (34.41)
        2:48.60 (34.83)     3:23.16 (34.56)     3:58.37 (35.21)     4:33.05 (34.68)
        5:07.83 (34.78)     5:39.58 (31.75)                                        
 25 Ian McKinney              12 Mecklenburg Swim     5:44.44    5:40.58  
                  30.35     1:03.54 (33.19)     1:37.62 (34.08)     2:11.30 (33.68)
        2:45.99 (34.69)     3:20.44 (34.45)     3:55.70 (35.26)     4:30.55 (34.85)
        5:05.83 (35.28)     5:40.58 (34.75)                                        
 26 Torin Doherty             12 New Wave Swim Te     5:51.26    5:43.09  
                  29.44     1:02.74 (33.30)     1:37.60 (34.86)     2:13.43 (35.83)
        2:48.80 (35.37)     3:24.34 (35.54)     3:59.78 (35.44)     4:34.81 (35.03)
        5:09.46 (34.65)     5:43.09 (33.63)                                        
 27 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes     5:48.95    5:45.36  
                  32.06     1:06.99 (34.93)     1:41.58 (34.59)     2:17.77 (36.19)
        2:53.14 (35.37)     3:28.58 (35.44)     4:04.03 (35.45)     4:39.93 (35.90)
        5:14.29 (34.36)     5:45.36 (31.07)                                        
 28 Peter Shores              12 Hickory Foundati     5:49.91    5:47.11  
                  30.61     1:05.66 (35.05)     1:41.07 (35.41)     2:16.58 (35.51)
        2:51.97 (35.39)     3:27.08 (35.11)     4:03.03 (35.95)     4:37.58 (34.55)
        5:13.62 (36.04)     5:47.11 (33.49)                                        
 29 Alfred Honore             12 North Carolina A     5:50.83    5:47.23  
                  30.69     1:05.09 (34.40)     1:39.81 (34.72)     2:15.34 (35.53)
        2:50.68 (35.34)     3:25.37 (34.69)     4:00.99 (35.62)     4:35.89 (34.90)
        5:11.70 (35.81)     5:47.23 (35.53)                                        
 30 Benjamin Smith            12 YOTA                 5:50.52    5:48.80  
                  30.95     1:04.78 (33.83)     1:39.59 (34.81)     2:15.26 (35.67)
        2:51.13 (35.87)     3:26.87 (35.74)     4:02.95 (36.08)     4:38.98 (36.03)
        5:14.61 (35.63)     5:48.80 (34.19)                                        
 31 Jonathan Liang            12 YOTA                 5:48.58    5:48.98  
                  31.33     1:05.68 (34.35)     1:40.73 (35.05)     2:17.12 (36.39)
        2:52.07 (34.95)     3:29.21 (37.14)     4:05.11 (35.90)     4:40.13 (35.02)
        5:15.40 (35.27)     5:48.98 (33.58)                                        
 32 Sterling Sharpe           11 Greensboro Commu     5:48.40    5:49.81  
                  30.73     1:04.87 (34.14)     1:40.26 (35.39)     2:16.09 (35.83)
        2:51.65 (35.56)     3:27.94 (36.29)     4:04.37 (36.43)     4:40.22 (35.85)
        5:15.95 (35.73)     5:49.81 (33.86)                                        
 -- James Bennison            11 New Wave Swim Te     5:50.75    5:53.18  
                  29.81     1:03.54 (33.73)     1:38.80 (35.26)     2:14.98 (36.18)
        2:51.55 (36.57)     3:27.92 (36.37)     4:04.75 (36.83)     4:41.95 (37.20)
        5:18.71 (36.76)     5:53.18 (34.47)                                        
 -- Ivan Tew                  12 New Wave Swim Te     5:51.88    5:53.91  
                  31.29     1:05.68 (34.39)     1:42.36 (36.68)     2:18.98 (36.62)
        2:55.84 (36.86)     3:33.09 (37.25)     4:08.71 (35.62)     4:44.86 (36.15)
        5:21.46 (36.60)     5:53.91 (32.45)                                        
 -- Ryan Hardy                12 YOTA                 5:48.69    5:56.45  
                  30.92     1:05.86 (34.94)     1:42.40 (36.54)     2:18.55 (36.15)
        2:55.76 (37.21)     3:31.54 (35.78)     4:08.75 (37.21)     4:45.67 (36.92)
        5:21.67 (36.00)     5:56.45 (34.78)                                        
 -- Connor Cayer              12 YMCA of Northwes     5:49.53    6:01.55  
                  31.92     1:07.88 (35.96)     1:44.23 (36.35)     2:21.47 (37.24)
        2:57.73 (36.26)     3:35.39 (37.66)     4:12.43 (37.04)     4:49.77 (37.34)
        5:26.65 (36.88)     6:01.55 (34.90)                                        
 
Event 69  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC  'A'                                      1:42.81    1:40.58   40  
     1) Sarah Fleury 12                 2) Hanani Dona 12                 
     3) Morgan Razewski 12              4) Molly Donlan 11                
                  25.55       50.59 (25.04)     1:15.60 (25.01)     1:40.58 (24.98)
  2 Tac Titans  'A'                                   1:45.74    1:41.72   34  
     1) Elena Dry 12                    2) Abigail Clark 12               
     3) Keelan Cotter 11                4) Taylor Morris 12               
                  25.85       51.11 (25.26)     1:17.27 (26.16)     1:41.72 (24.45)
  3 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:46.27    1:43.88   32  
     1) Claire Curzan 12                2) Camila Pierce 12               
     3) Katherine Bryant 12             4) Sarah Hollowell 12             
                  24.55       37.19 (12.64)       51.13 (13.94)     1:43.88 (52.75)
  4 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:46.94    1:44.30   30  
     1) Savannah Xu 12                  2) Keenan Day 12                  
     3) Julia Earnshaw 12               4) Samantha Armand 11             
                  25.85       52.22 (26.37)     1:18.59 (26.37)     1:44.30 (25.71)
  5 SwimMAC  'B'                                      1:46.48    1:45.40   28  
     1) Iris Yang 12                    2) Jessica Jones 12               
     3) Claire Lyons 12                 4) Emma Stolberg 12               
                  26.55       52.50 (25.95)     1:18.83 (26.33)     1:45.40 (26.57)
  6 Tac Titans  'B'                                   1:50.61    1:46.71   26  
     1) Ava Newcome 12                  2) Claire Jackson 11              
     3) Sarah Neil 12                   4) Taylor Bloom 12                
                  27.26       53.66 (26.40)     1:20.81 (27.15)     1:46.71 (25.90)
  7 Enfinity Aquatic Club  'A'                        1:48.49    1:46.83   24  
     1) Madison Haines 12               2) Agnes Cruz 12                  
     3) Jenna Koh 12                    4) Caitlin Horn 12                
                  27.49       53.40 (25.91)     1:20.85 (27.45)     1:46.83 (25.98)
  8 East Carolina Aquatics  'A'                       1:47.24    1:46.93   22  
     1) Ava Lajoie 12                   2) Helen Dennison 12              
     3) Brooke Despres 12               4) Emma Hastings 12               
                  26.81       53.93 (27.12)     1:21.71 (27.78)     1:46.93 (25.22)
  9 SwimMAC  'C'                                      1:48.92    1:47.01  
     1) Makenna Topp 11                 2) Katrine Luh 12                 
     3) Eliana White 12                 4) Grace Rainey 12                
                  26.81       53.46 (26.65)     1:20.98 (27.52)     1:47.01 (26.03)
 10 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:49.43    1:47.60   18  
     1) Leigh Bailey 11                 2) Anne Gray Oxrider 12           
     3) Cate Darling 12                 4) Sarah Thomas 12                
                  26.81       52.78 (25.97)     1:19.70 (26.92)     1:47.60 (27.90)
 11 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:50.06    1:47.98   14  
     1) Delaney Medins 12               2) Abigail Taylor 12              
     3) Mia Clowes 12                   4) Lily Welsh 11                  
                  27.05       54.40 (27.35)     1:21.09 (26.69)     1:47.98 (26.89)
 12 Marlins of Raleigh  'A'                           1:45.45    1:49.27   12  
     1) Caroline Kozubowski 11          2) Merritt Overholser 12          
     3) Stefanie Burgess 12             4) Corinna Fultz 12               
                  27.60       55.13 (27.53)     1:21.51 (26.38)     1:49.27 (27.76)
 13 SwimMAC  'D'                                      1:50.15    1:49.29  
     1) Anna Lehtela 12                 2) Kiley Wilhelm 12               
     3) Avery Murray 12                 4) Kate Griffey 12                
                  27.74       54.32 (26.58)     1:21.84 (27.52)     1:49.29 (27.45)
 14 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               1:50.70    1:49.70  
     1) Kristin Dungan 12               2) Ashley Hileman 12              
     3) Kaley Baysden 12                4) Emma Cao 12                    
                  27.59       54.94 (27.35)     1:21.97 (27.03)     1:49.70 (27.73)
 15 New Wave Swim Team  'A'                           1:52.73    1:49.80   10  
     1) Abigail Fortner 12              2) Maya Shaver 12                 
     3) Ania Quisumbing 11              4) Gabriela Balbuena 12           
                  27.64       55.40 (27.76)     1:23.28 (27.88)     1:49.80 (26.52)
 16 Greensboro Community YMCA  'A'                    1:47.99    1:50.52    8  
     1) Caroline Cross 12               2) Aurora Cranford 12             
     3) Hadley Osborne 11               4) Caroline Cox 12                
                  26.70       54.65 (27.95)     1:23.14 (28.49)     1:50.52 (27.38)
 17 North Carolina Aquatic Club  'A'                  1:53.03    1:51.22    6  
     1) Kathyrn Hegland 12              2) Emily Carpenter 12             
     3) Eva Boehlke 12                  4) Katelyn Horsch 11              
                  27.42       53.59 (26.17)     1:26.16 (32.57)     1:51.22 (25.06)
 18 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               1:51.02    1:51.27    4  
     1) Madison Neal 12                 2) Morgan Wiles 11                
     3) Grace Mohr 12                   4) Tatum Mellor 12                
                  27.50       57.65 (30.15)     1:23.02 (25.37)     1:51.27 (28.25)
 19 Marlins of Raleigh  'B'                           1:52.00    1:51.72    2  
     1) Sydney Smith 12                 2) Rachel Ssengonzi 11            
     3) Miyako Briggs 12                4) Cora Reed 12                   
                  28.27       55.81 (27.54)     1:24.06 (28.25)     1:51.72 (27.66)
 20 Raleigh Swimming Association  'B'                 2:03.39    1:52.26  
     1) Grace Overton 12                2) Kayla Liang 12                 
     3) Katharine Alexander 12          4) Chloe Chan 12                  
                  58.14     1:26.77 (28.63)     1:52.26 (25.49)                    
 21 Carolina Aquatic Team  'A'                        1:53.73    1:52.31  
     1) Margaret Sept 12                2) Jordan Marley 12               
     3) Alice Desimone 12               4) Grace Falise 11                
                  26.74       54.68 (27.94)     1:24.01 (29.33)     1:52.31 (28.30)
 22 YMCA of the Triangle Area Swim  'D'               1:54.02    1:52.84  
     1) Rebecca Faber 12                2) Jordan Fisher 12               
     3) Abigial Prucha 11               4) Chrisna Bezuidenhout 12        
                  28.31       56.62 (28.31)     1:25.55 (28.93)     1:52.84 (27.29)
 23 Nomad Aquatics  'A'                               1:54.65    1:53.71  
     1) Shay Kilmurry 12                2) Avery Hutcheson 12             
     3) Sydney Skvoretz 12              4) Ainsley Smalley 12             
                  28.01       57.04 (29.03)     1:26.90 (29.86)     1:53.71 (26.81)
 24 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                1:56.14    1:55.90  
     1) Caroline Prather 12             2) Avery Thomas 11                
     3) Bridget Derwin 11               4) Riley O'Brien 12               
                  28.83     1:28.19 (59.36)     1:55.88 (27.69)      1:55.90 (0.02)
 25 Sailfish Aquatics  'A'                            1:53.50    1:56.35  
     1) Elizabeth Ferguson 11           2) Emily Boone 12                 
     3) Caroline Rinker 12              4) Shaelee Burgess 11             
                  28.69       57.82 (29.13)     1:27.58 (29.76)     1:56.35 (28.77)
 26 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  1:56.41    1:57.73  
     1) Grace Daniels 12                2) Sarah Wilson 12                
     3) Emily Hill 11                   4) Melia Brown 11                 
                  28.32     1:27.99 (59.67)     1:57.83 (29.84)         1:57.73 ( )
 
Event 70  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC  'A'                                      1:44.17    1:40.46   40  
     1) Lane Bradshaw 11                2) Kwame Thornhill 12             
     3) Tyler Flickinger 12             4) Deaven Holder 12               
                  24.90       49.87 (24.97)     1:14.54 (24.67)     1:40.46 (25.92)
  2 Tac Titans  'A'                                   1:42.76    1:40.74   34  
     1) Colin Whelehan 12               2) Kellen Russell 12              
     3) Alexander Lambridis 12          4) Gabriel Willis 12              
                  25.24       50.46 (25.22)     1:15.82 (25.36)     1:40.74 (24.92)
  3 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               1:44.35    1:40.85   32  
     1) Ayden Xu 12                     2) Ross Noble 12                  
     3) John Taylor 12                  4) Lucca Battaglini 11            
                  24.85       50.69 (25.84)     1:15.77 (25.08)     1:40.85 (25.08)
  4 Tac Titans  'B'                                   1:46.15    1:43.39   30  
     1) Andrew Li 11                    2) William Dunlap 12              
     3) Oliver Wang 12                  4) Max Marrujo 11                 
                  25.64       51.87 (26.23)     1:17.39 (25.52)     1:43.39 (26.00)
  5 Marlins of Raleigh  'A'                           1:48.05    1:43.51   28  
     1) Austin Holt 12                  2) Mason Scott 12                 
     3) Christopher Cady 11             4) Andrew Stepanian 12            
                  26.01       51.62 (25.61)     1:18.49 (26.87)     1:43.51 (25.02)
  6 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  1:46.11    1:43.87   26  
     1) Bryson Mrzygod 12               2) Nicholas Chow 12               
     3) Jack Guenther 12                4) Jake Deng 12                   
                  24.80       50.74 (25.94)     1:16.65 (25.91)     1:43.87 (27.22)
  7 New Wave Swim Team  'A'                           1:47.25    1:44.54   24  
     1) Trevor Volk 12                  2) Carson Nixon 12                
     3) James Bennison 11               4) Logan Adley 12                 
                  25.75       52.17 (26.42)     1:18.72 (26.55)     1:44.54 (25.82)
  8 SwimMAC  'B'                                      1:48.22    1:45.86   22  
     1) Blake Johnson 12                2) Tiesyn Harris 12               
     3) Gregory Hoffman 12              4) Jacob Wimberly 11              
                  26.61       39.57 (12.96)     1:18.51 (38.94)     1:45.86 (27.35)
  9 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                1:48.75    1:46.41   18  
     1) David Quaresma 12               2) David Walcott 12               
     3) Michael Keleher 11              4) Tate Bacon 12                  
                  27.82       54.37 (26.55)     1:21.41 (27.04)     1:46.41 (25.00)
 10 Greensboro Community YMCA  'A'                    1:49.25    1:46.98   14  
     1) Noah Rock 12                    2) Sterling Sharpe 11             
     3) Spencer Mann 11                 4) Dax Harris 12                  
                  25.50       53.51 (28.01)     1:22.85 (29.34)     1:46.98 (24.13)
 11 North Carolina Aquatic Club  'A'                  1:48.03    1:47.23   12  
     1) Ethan Jong 12                   2) Landon Lloyd 11                
     3) Alfred Honore 12                4) Peter Dunson 11                
                  25.90       51.36 (25.46)     1:18.21 (26.85)     1:47.23 (29.02)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               1:50.29    1:47.36   10  
     1) Alec Nolet 12                   2) William Sikes 12               
     3) Ryan Hardy 12                   4) Basha Beasley 12               
                  27.19       53.44 (26.25)     1:20.75 (27.31)     1:47.36 (26.61)
 13 Tac Titans  'C'                                   1:49.46    1:48.87  
     1) Braden Thomas 12                2) Andrew Greene 12               
     3) Brian Farrell 11                4) Matthew Goembel 12             
                  27.06       54.51 (27.45)     1:22.07 (27.56)     1:48.87 (26.80)
 14 SwimMAC  'C'                                      1:50.67    1:50.39  
     1) Jack Lazaroski 11               2) Caden Krampert 12              
     3) Tyler Weinstein 12              4) Gavin McCarter 11              
                  27.73       55.45 (27.72)     1:23.28 (27.83)     1:50.39 (27.11)
 15 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     1:54.25    1:51.94    8  
     1) Yates Kirby 12                  2) Sean Setzer 11                 
     3) Evan Stuck 11                   4) William Sterrett 12            
                  28.72       56.44 (27.72)     1:25.83 (29.39)     1:51.94 (26.11)
 16 Marlins of Raleigh  'B'                           1:53.29    1:51.97    6  
     1) Samuel Watkins 11               2) Wilson Tuttle 11               
     3) Michael Cashion 12              4) Kyle Countie 12                
                  28.37       56.67 (28.30)     1:24.84 (28.17)     1:51.97 (27.13)
 17 High Point Swim Club  'A'                         1:54.41    1:52.42    4  
     1) Spencer Hall 12                 2) Jonathan Edwards 11            
     3) Harrison Gardner 12             4) Rowan Cridlebaugh 11           
                  30.11       56.27 (26.16)     1:22.53 (26.26)     1:52.42 (29.89)
 18 New Wave Swim Team  'C'                           1:57.99    1:53.33    2  
     1) Ivan Tew 12                     2) Evan Alexander 12              
     3) William Hershfeld 12            4) Andrew Yang 11                 
                  27.83       55.63 (27.80)     1:24.25 (28.62)     1:53.33 (29.08)
 19 Marlins of Raleigh  'C'                           1:58.80    1:54.29  
     1) Nicholas Caporaso 11            2) Holt Leary 12                  
     3) Cooper Beebe 11                 4) Douglas Walker 12              
                  28.97       56.29 (27.32)     1:25.28 (28.99)     1:54.29 (29.01)
 20 Raleigh Swimming Association  'A'                 1:55.71    1:55.04  
     1) Mason Kempf 11                  2) Matthew Schoenagel 11          
     3) Emilio Aparicio 11              4) Tate Anderson 12               
                  28.97       58.35 (29.38)     1:26.69 (28.34)     1:55.04 (28.35)
 21 Carolina Aquatic Team  'A'                        1:55.95    1:55.18  
     1) Nicholas Roberts 12             2) Christopher Roberts 11         
     3) Otto Schonwalder 11             4) Benjamin Pritchard 11          
                  27.62       56.69 (29.07)     1:26.09 (29.40)     1:55.18 (29.09)
 -- New Wave Swim Team  'B'                           1:51.07         DQ  
     1) Torin Doherty 12                2) Adam Farris 12                 
     3) Kyle Johnson 12                 4) Cole Hurlbert 12               
                  27.08       54.41 (27.33)     1:22.45 (28.04)          DQ (26.91)
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming       27.25      26.06   20  
  2 Abigail Clark             12 Tac Titans             27.97      27.66   17  
  3 Taylor Morris             12 Tac Titans             28.91      27.68   16  
  4 Hanani Dona               12 SwimMAC                27.90      27.76   15  
  5 Morgan Razewski           12 SwimMAC                29.28      28.21   14  
  6 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming       28.30      28.40   13  
  7 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic       29.01      28.76   12  
  8 Caroline Cox              12 Greensboro Commu       28.99      28.81   11  
  9 Jessica Jones             12 SwimMAC                29.72      29.00    9  
 10 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A       28.92      29.02    7  
 11 Samantha Allred           12 Tac Titans             31.42      29.54    6  
 12 Iris Yang                 12 SwimMAC                29.88      29.58    5  
 13 Emily Carpenter           12 North Carolina A       30.95      29.74    3.5
 13 Madison Neal              12 YMCA of Northwes       29.93      29.74    3.5
 15 Lily Welsh                11 YOTA                   29.94      29.80    2  
 16 Molly Donlan              11 SwimMAC                30.25      30.03    1  
 17 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC                30.77      30.08  
 18 Anna Lehtela              12 SwimMAC                30.00      30.34  
 19 Katherine Bryant          12 Raleigh Swimming       31.56      30.41  
 19 Kassidy Cummings          11 SwimMAC                31.81      30.41  
 21 Rebecca Faber             12 YOTA                   30.82      30.66  
 22 Chrisna Bezuidenhout      12 YOTA                   30.61      30.68  
 23 Claire Jackson            11 Tac Titans             32.02      30.69  
 24 Mia Clowes                12 YOTA                   32.13      30.72  
 25 Katherine Lang            12 SwimMAC                31.12      30.74  
 25 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of        31.39      30.74  
 27 Katrine Luh               12 SwimMAC                30.23      30.82  
 28 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming       31.76      30.85  
 29 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu       31.35      30.90  
 30 Sarah Fleury              12 SwimMAC                31.03      30.91  
 31 Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A       29.99      30.93  
 32 Ainsley Smalley           12 Nomad Aquatics         31.75      30.94  
 33 Paiton Newbill            12 Waves Of Wilming       31.48      30.98  
 34 Abby Bocian               12 SwimMAC                32.08      31.13  
 35 Catherine Walsh           12 SwimMAC                31.22      31.14  
 35 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic       31.75      31.14  
 37 Skylar Manning            12 Star Aquatics          31.94      31.16  
 38 Jordan Fisher             12 YOTA                   31.51      31.17  
 39 Sydney Roberts            12 Star Aquatics          31.93      31.20  
 40 Taylyn Adams              12 Mecklenburg Swim       31.80      31.22  
 41 Avery Murray              12 SwimMAC                31.00      31.24  
 42 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq       32.18      31.28  
 42 Elizabeth Ferguson        11 Sailfish Aquatic       31.99      31.28  
 44 Mya Tse                   12 Marlins of Ralei       31.44      31.29  
 45 Makenna Topp              11 SwimMAC                36.71L     31.33  
 46 Eliana White              12 SwimMAC                32.01      31.44  
 47 Ava Newcome               12 Tac Titans             31.27      31.45  
 48 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei       32.00      31.46  
 49 Sophia Saxonhouse         12 SwimMAC                31.05      31.49  
 50 Ava Kilpatrick            12 YMCA of Western        31.47      31.60  
 51 Jennifer Strout           12 Tac Titans             32.10      31.64  
 52 Grace Daniels             12 Aquatic Team Of        30.96      31.67  
 53 Riche' Putnam             12 Una Qcd                31.58      31.72  
 54 Sarah Neil                12 Tac Titans             31.81      31.73  
 55 Abigail Druhan            11 SwimMAC                32.04      31.75  
 56 Caitlyn Cornell           11 SwimMAC                32.08      31.76  
 57 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu       32.03      31.84  
 58 Caroline Kozubowski       11 Marlins of Ralei       32.14      31.89  
 59 Abigial Prucha            11 YOTA                   32.11      31.91  
 60 Alice Desimone            12 Carolina Aquatic       37.55L     31.97  
 60 Ashley Hileman            12 YOTA                   32.13      31.97  
 62 Abigail Taylor            12 YOTA                   31.45      31.98  
 63 Elizabeth Teeters         12 Cape Fear Aquati       31.94      32.08  
 64 Laney Kaminski            12 SwimMAC                31.98      32.13  
 -- Alexis Mast               12 Marlins of Ralei       31.90      32.28  
 -- Sydney Smith              12 Marlins of Ralei       37.09L     32.49  
 -- Sarah Dichak              12 SwimMAC                37.28L     32.60  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic       28.59      27.06   20  
  2 Ross Noble                12 YOTA                   28.61      28.26   17  
  3 Colin Whelehan            12 Tac Titans             29.12      28.41   16  
  4 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati       29.24      28.50   15  
  5 Andrew Li                 11 Tac Titans             29.08      28.81   14  
  6 Tate Bacon                12 Granite Falls Sw       30.65      28.90   13  
  7 Alexander Lambridis       12 Tac Titans             30.09      28.91   12  
  8 Dax Harris                12 Greensboro Commu       30.18      28.94   11  
  9 Lucca Battaglini          11 YOTA                   29.86      29.14    8  
  9 William Thompson          11 Aquatic Club of        29.65      29.14    8  
 11 Lane Bradshaw             11 SwimMAC                29.96      29.37    6  
 12 Matthew McCray            12 East Carolina Aq       29.83      29.62    5  
 13 Ethan Jong                12 North Carolina A       30.39      29.83    4  
 14 Blake Johnson             12 SwimMAC                29.63      29.94    3  
 15 Harrison Gardner          12 High Point Swim        30.83      30.02    2  
 16 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu       30.13      30.11    1  
 17 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A       31.27      30.16  
 18 Tyler Flickinger          12 SwimMAC                30.63      30.24  
 19 Alexander Yeh             12 Lowes YMCA Light       31.78      30.41  
 20 Ryan Hardy                12 YOTA                   30.59      30.59  
 21 Tiesyn Harris             12 SwimMAC                30.51      30.61  
 22 Jonathan Edwards          11 High Point Swim        31.80      30.76  
 23 Mason Scott               12 Marlins of Ralei       30.89      30.78  
 24 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw       31.29      30.84  
 25 Braden Thomas             12 Tac Titans             32.12      30.90  
 26 Oliver Wang               12 Tac Titans             31.82      30.92  
 27 Landon Lloyd              11 North Carolina A       31.62      31.04  
 28 William Sikes             12 YOTA                   31.88      31.06  
 29 Michael Keleher           11 Granite Falls Sw       32.05      31.16  
 30 Gavin McCarter            11 SwimMAC                32.29      31.17  
 31 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes       31.51      31.18  
 32 Alfred Honore             12 North Carolina A       31.31      31.20  
 33 Kyle Countie              12 Marlins of Ralei       31.48      31.34  
 34 William Sterrett          12 Waves Of Wilming       30.85      31.35  
 35 Reese Stoner              12 YOTA                   32.66      31.41  
 36 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic       31.69      31.43  
 37 Cole Hurlbert             12 New Wave Swim Te       32.61      31.48  
 38 Tyler Weinstein           12 SwimMAC                31.57      31.55  
 39 Benjamin Smith            12 YOTA                   31.90      31.63  
 40 Alec Nolet                12 YOTA                   31.87      31.64  
 41 Cole Venters              12 Tac Titans             31.47      31.71  
 42 Brian Farrell             11 Tac Titans             32.49      31.74  
 43 Max Marrujo               11 Tac Titans             32.39      31.83  
 44 Jack Lazaroski            11 SwimMAC                32.62      31.87  
 45 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of        31.95      32.01  
 45 Jacob Wimberly            11 SwimMAC                31.25      32.01  
 47 Deaven Holder             12 SwimMAC                32.04      32.07  
 48 Matthew Goembel           12 Tac Titans             31.77      32.20  
 49 Caden Krampert            12 SwimMAC                31.98      32.22  
 50 James Bennison            11 New Wave Swim Te       31.77      32.23  
 51 Cooper Sever              12 Tidal Wave Aquat       32.49      32.35  
 52 Douglas Walker            12 Marlins of Ralei       32.61      32.47  
 53 William Hershfeld         12 New Wave Swim Te       32.32      32.57  
 54 Kyle Johnson              12 New Wave Swim Te       32.69      32.62  
 55 Colin Mumford             11 SwimMAC                31.40      32.66  
 -- Evan Stuck                11 Waves Of Wilming       38.15L     32.91  
 -- Connor Cayer              12 YMCA of Northwes       38.19L     32.96  
 -- Alexander Fink            12 Star Aquatics          32.07      33.62  
 -- Peter Dunson              11 North Carolina A       32.27      33.71  
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming       54.27      52.21   20  
                  24.58       52.21 (27.63)                                        
  2 Emma Hastings             12 East Carolina Aq       54.44      54.43   17  
                  26.42       54.43 (28.01)                                        
  3 Hanani Dona               12 SwimMAC                54.97      54.88   16  
                  26.00       54.88 (28.88)                                        
  4 Taylor Morris             12 Tac Titans             56.06      55.04   15  
                  26.46       55.04 (28.58)                                        
  5 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes       54.70      55.18   14  
                  26.41       55.18 (28.77)                                        
  6 Savannah Xu               12 YOTA                   57.43      56.09   13  
                  26.75       56.09 (29.34)                                        
  7 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic       55.97      56.15   12  
                  27.00       56.15 (29.15)                                        
  8 Jessica Jones             12 SwimMAC                58.01      56.21   11  
                  27.29       56.21 (28.92)                                        
  9 Sarah Fleury              12 SwimMAC                56.67      56.22    9  
                  27.25       56.22 (28.97)                                        
 10 Molly Donlan              11 SwimMAC                58.20      56.24    7  
                  27.13       56.24 (29.11)                                        
 11 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A       57.94      56.58    6  
                  27.52       56.58 (29.06)                                        
 12 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of        59.08      56.74    5  
                  27.31       56.74 (29.43)                                        
 13 Emma Stolberg             12 SwimMAC                58.53      56.88    4  
                  27.56       56.88 (29.32)                                        
 14 Ava Kilpatrick            12 YMCA of Western        57.92      56.98    3  
                  27.54       56.98 (29.44)                                        
 15 Iris Yang                 12 SwimMAC                58.00      57.45    2  
                  27.56       57.45 (29.89)                                        
 16 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic       57.83      57.47    1  
                  27.81       57.47 (29.66)                                        
 17 Gabriela Balbuena         12 New Wave Swim Te     1:00.00      57.59  
                  27.65       57.59 (29.94)                                        
 18 Claire Jackson            11 Tac Titans             59.74      57.67  
                  27.68       57.67 (29.99)                                        
 19 Avery Murray              12 SwimMAC                59.76      57.73  
                  28.06       57.73 (29.67)                                        
 20 Keenan Day                12 YOTA                   59.43      57.77  
                  27.96       57.77 (29.81)                                        
 21 Grace Rainey              12 SwimMAC                58.49      57.81  
                  28.27       57.81 (29.54)                                        
 22 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC                59.12      57.83  
                  27.72       57.83 (30.11)                                        
 23 Delaney Medins            12 YOTA                   58.92      57.87  
                  28.11       57.87 (29.76)                                        
 24 Taylor Bloom              12 Tac Titans             58.80      57.89  
                  27.82       57.89 (30.07)                                        
 25 Makenna Topp              11 SwimMAC                58.58      57.91  
                  28.04       57.91 (29.87)                                        
 26 Katrine Luh               12 SwimMAC                59.65      58.09  
                  27.61       58.09 (30.48)                                        
 27 Samantha Armand           11 YOTA                   59.32      58.10  
                  28.10       58.10 (30.00)                                        
 28 Claire Lyons              12 SwimMAC                59.43      58.30  
                  28.16       58.30 (30.14)                                        
 28 Camila Pierce             12 Raleigh Swimming       58.30      58.30  
                  28.45       58.30 (29.85)                                        
 30 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq       58.74      58.35  
                  28.30       58.35 (30.05)                                        
 31 Caroline Cross            12 Greensboro Commu       59.83      58.43  
                  28.07       58.43 (30.36)                                        
 32 Kaley Baysden             12 YOTA                 1:00.24      58.45  
                  28.28       58.45 (30.17)                                        
 33 Lily Welsh                11 YOTA                   59.11      58.54  
                  28.22       58.54 (30.32)                                        
 34 Sarah Edwards             11 Mars Hill Aquati       58.98      58.56  
                  27.19       58.56 (31.37)                                        
 35 Emily Carpenter           12 North Carolina A     1:00.11      58.62  
                  28.71       58.62 (29.91)                                        
 36 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming     1:00.15      58.67  
                  28.54       58.67 (30.13)                                        
 37 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic       59.35      58.71  
                  28.43       58.71 (30.28)                                        
 38 Ashley Hileman            12 YOTA                   59.29      58.83  
                  28.07       58.83 (30.76)                                        
 39 Eliana White              12 SwimMAC                59.76      58.86  
                  27.65       58.86 (31.21)                                        
 39 Melissa Campbell          12 Hillsborough Aqu       59.99      58.86  
                  28.15       58.86 (30.71)                                        
 39 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei       58.84      58.86  
                  28.48       58.86 (30.38)                                        
 42 Leigh Bailey              11 Aquatic Team Of        59.89      58.94  
                  28.59       58.94 (30.35)                                        
 43 Ainsley Smalley           12 Nomad Aquatics         58.61      59.00  
                  28.32       59.00 (30.68)                                        
 44 Avery Bishop              12 Brunswick Aquati     1:00.27      59.05  
                  28.59       59.05 (30.46)                                        
 45 Julia Earnshaw            12 YOTA                   59.11      59.18  
                  27.84       59.18 (31.34)                                        
 46 Allison Kimmel            12 Gaston Gators        1:00.11      59.46  
                  28.82       59.46 (30.64)                                        
 47 Kate Griffey              12 SwimMAC              1:09.49L     59.61  
                  28.85       59.61 (30.76)                                        
 48 Katherine Bryant          12 Raleigh Swimming       59.38      59.64  
                  28.60       59.64 (31.04)                                        
 49 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     1:00.16      59.83  
                  28.77       59.83 (31.06)                                        
 50 Abigail Taylor            12 YOTA                   59.88      59.85  
                  29.00       59.85 (30.85)                                        
 51 Caroline Cox              12 Greensboro Commu       58.97      59.97  
                  28.51       59.97 (31.46)                                        
 52 Sarah Neil                12 Tac Titans             59.92    1:00.19  
                  28.88     1:00.19 (31.31)                                        
 53 Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu       59.76    1:00.26  
                  28.98     1:00.26 (31.28)                                        
 -- Emma Cao                  12 YOTA                 1:00.19    1:00.48  
                  29.24     1:00.48 (31.24)                                        
 -- Anna Lehtela              12 SwimMAC              1:00.01    1:00.93  
                  28.74     1:00.93 (32.19)                                        
 -- Cate Darling              12 Aquatic Team Of      1:00.13    1:01.09  
                  29.24     1:01.09 (31.85)                                        
 -- Caroline Prather          12 Granite Falls Sw       59.98    1:02.41  
                  29.82     1:02.41 (32.59)                                        
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dax Harris                12 Greensboro Commu       54.38      52.73   20  
                  25.28       52.73 (27.45)                                        
  2 Colin Whelehan            12 Tac Titans             54.89      53.76   17  
                  25.81       53.76 (27.95)                                        
  3 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati       55.63      53.93   16  
                  26.28       53.93 (27.65)                                        
  4 Lane Bradshaw             11 SwimMAC                55.61      54.25   15  
                  26.54       54.25 (27.71)                                        
  5 Gabriel Willis            12 Tac Titans             55.99      54.29   14  
                  26.51       54.29 (27.78)                                        
  6 Ayden Xu                  12 YOTA                   55.07      54.33   13  
                  25.55       54.33 (28.78)                                        
  7 Andrew Li                 11 Tac Titans             56.15      54.41   12  
                  26.44       54.41 (27.97)                                        
  8 Kwame Thornhill           12 SwimMAC                56.32      54.75   11  
                  26.38       54.75 (28.37)                                        
  9 Kellen Russell            12 Tac Titans             55.86      54.78    9  
                  26.75       54.78 (28.03)                                        
 10 Alexander Lambridis       12 Tac Titans             56.14      54.81    7  
                  26.76       54.81 (28.05)                                        
 11 Landon Lloyd              11 North Carolina A       57.08      55.28    6  
                  26.59       55.28 (28.69)                                        
 12 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei       57.06      55.34    5  
                  26.78       55.34 (28.56)                                        
 13 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C       57.04      55.78    4  
                  27.08       55.78 (28.70)                                        
 14 Tyler Flickinger          12 SwimMAC                57.41      56.00    3  
                  26.68       56.00 (29.32)                                        
 15 Lucca Battaglini          11 YOTA                   59.03      56.03    2  
                  26.69       56.03 (29.34)                                        
 16 Matthew McCray            12 East Carolina Aq       56.85      56.46    1  
                  27.28       56.46 (29.18)                                        
 17 Trevor Volk               12 New Wave Swim Te       57.34      56.47  
                  27.00       56.47 (29.47)                                        
 18 Austin Holt               12 Marlins of Ralei       59.98      56.61  
                  27.04       56.61 (29.57)                                        
 19 William Dunlap            12 Tac Titans             58.82      56.81  
                  27.28       56.81 (29.53)                                        
 20 Tate Bacon                12 Granite Falls Sw       58.39      56.95  
                  27.30       56.95 (29.65)                                        
 21 Noah Rock                 12 Greensboro Commu     1:00.24      56.98  
                  26.24       56.98 (30.74)                                        
 22 Harrison Gardner          12 High Point Swim        58.88      57.10  
                  27.49       57.10 (29.61)                                        
 23 Jonathan Edwards          11 High Point Swim        58.10      57.48  
                  27.37       57.48 (30.11)                                        
 24 Ethan Jong                12 North Carolina A       58.11      57.54  
                  27.64       57.54 (29.90)                                        
 25 Carson Nixon              12 New Wave Swim Te       59.34      57.74  
                  27.77       57.74 (29.97)                                        
 26 Tiesyn Harris             12 SwimMAC                58.90      57.89  
                  28.11       57.89 (29.78)                                        
 27 Kieran Mohorn             12 Swim Fanatics Sw       59.59      57.95  
                  27.36       57.95 (30.59)                                        
 28 Blake Johnson             12 SwimMAC                59.52      57.96  
                  28.33       57.96 (29.63)                                        
 29 Logan Adley               12 New Wave Swim Te     1:00.11      58.01  
                  27.83       58.01 (30.18)                                        
 30 Michael Keleher           11 Granite Falls Sw       57.96      58.08  
                  28.26       58.08 (29.82)                                        
 30 Max Marrujo               11 Tac Titans             59.65      58.08  
                  27.93       58.08 (30.15)                                        
 32 David Walcott             12 Granite Falls Sw       59.25      58.14  
                  28.14       58.14 (30.00)                                        
 33 James Bennison            11 New Wave Swim Te       59.46      58.32  
                  27.99       58.32 (30.33)                                        
 34 William Sikes             12 YOTA                 1:00.20      58.45  
                  28.13       58.45 (30.32)                                        
 35 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes       59.55      58.58  
                  27.92       58.58 (30.66)                                        
 36 William Sterrett          12 Waves Of Wilming     1:00.06      58.60  
                  27.81       58.60 (30.79)                                        
 37 William Thompson          11 Aquatic Club of        58.76      58.69  
                  27.47       58.69 (31.22)                                        
 38 Ashton Bloedoorn          12 Fayetteville Aqu       59.69      58.71  
                  27.99       58.71 (30.72)                                        
 39 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei       59.44      58.78  
                  28.25       58.78 (30.53)                                        
 40 Matthew Goembel           12 Tac Titans             58.04      58.93  
                  28.14       58.93 (30.79)                                        
 41 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A       59.50      59.11  
                  28.07       59.11 (31.04)                                        
 42 Ian McKinney              12 Mecklenburg Swim       59.53      59.21  
                  28.79       59.21 (30.42)                                        
 43 Max Kazel                 12 Goldsboro Family     1:00.49      59.30  
                  28.62       59.30 (30.68)                                        
 44 Mason Green               11 Queen City Dolph       59.07      59.33  
                  28.50       59.33 (30.83)                                        
 45 Torin Doherty             12 New Wave Swim Te     1:00.37      59.37  
                  28.39       59.37 (30.98)                                        
 45 Brian Farrell             11 Tac Titans             59.56      59.37  
                  28.73       59.37 (30.64)                                        
 47 Cole Hurlbert             12 New Wave Swim Te     1:00.55      59.58  
                  28.59       59.58 (30.99)                                        
 48 Nicholas Chow             12 Aquatic Team Of        59.30      59.59  
                  28.43       59.59 (31.16)                                        
 49 Oliver Wang               12 Tac Titans             59.16      59.69  
                  28.44       59.69 (31.25)                                        
 50 Alexander Yeh             12 Lowes YMCA Light       59.14      59.75  
                  27.75       59.75 (32.00)                                        
 51 Jacob Wimberly            11 SwimMAC                59.53      59.99  
                  28.92       59.99 (31.07)                                        
 52 Mason Scott               12 Marlins of Ralei     1:09.07L   1:00.04  
                  29.03     1:00.04 (31.01)                                        
 53 Jake Deng                 12 Aquatic Team Of      1:00.49    1:00.08  
                  28.71     1:00.08 (31.37)                                        
 54 Deaven Holder             12 SwimMAC                59.95    1:00.55  
                  28.39     1:00.55 (32.16)                                        
 -- Ivan Tew                  12 New Wave Swim Te     1:00.08    1:00.70  
                  29.32     1:00.70 (31.38)                                        
 -- Ryan Hardy                12 YOTA                 1:00.01    1:01.04  
                  29.26     1:01.04 (31.78)                                        
 -- Braden Thomas             12 Tac Titans           1:00.13    1:01.42  
                  28.82     1:01.42 (32.60)                                        
 -- Connor Cayer              12 YMCA of Northwes     1:00.47    1:02.80  
                  29.23     1:02.80 (33.57)                                        
 -- Jack Guenther             12 Aquatic Team Of        59.33         DQ  
 
Event 75  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Curzan             12 Raleigh Swimming     2:11.41    2:06.39   20  
                  26.60       56.81 (30.21)     1:36.53 (39.72)     2:06.39 (29.86)
  2 Elena Dry                 12 Tac Titans           2:10.09    2:09.99   17  
                  27.66     1:01.24 (33.58)     1:39.12 (37.88)     2:09.99 (30.87)
  3 Grace Mohr                12 YMCA of Northwes     2:10.12    2:11.43   16  
                  28.38     1:01.92 (33.54)     1:40.62 (38.70)     2:11.43 (30.81)
  4 Jessica Jones             12 SwimMAC              2:20.18    2:13.98   15  
                  30.09     1:03.75 (33.66)     1:42.92 (39.17)     2:13.98 (31.06)
  5 Kiley Wilhelm             12 SwimMAC              2:21.99    2:14.43   14  
                  29.58     1:04.52 (34.94)     1:43.54 (39.02)     2:14.43 (30.89)
  6 Hanani Dona               12 SwimMAC              2:12.19    2:15.06   13  
                  28.84     1:02.10 (33.26)     1:43.60 (41.50)     2:15.06 (31.46)
  7 Emma Hastings             12 East Carolina Aq     2:14.94    2:15.40   12  
                  29.71     1:04.20 (34.49)     1:44.90 (40.70)     2:15.40 (30.50)
  8 Morgan Razewski           12 SwimMAC              2:18.23    2:16.29   11  
                  30.59     1:05.67 (35.08)     1:46.52 (40.85)     2:16.29 (29.77)
  9 Abigail Clark             12 Tac Titans           2:17.25    2:16.49    9  
                  30.16     1:03.28 (33.12)     1:44.51 (41.23)     2:16.49 (31.98)
 10 Keelan Cotter             11 Tac Titans           2:21.23    2:17.15    7  
                  30.25     1:06.10 (35.85)     1:45.95 (39.85)     2:17.15 (31.20)
 11 Savannah Xu               12 YOTA                 2:21.71    2:18.10    6  
                  29.20     1:03.40 (34.20)     1:45.60 (42.20)     2:18.10 (32.50)
 12 Claire Jackson            11 Tac Titans           2:25.14    2:18.18    5  
                  31.09     1:06.12 (35.03)     1:47.08 (40.96)     2:18.18 (31.10)
 13 Taylor Bloom              12 Tac Titans           2:21.53    2:18.53    4  
                  29.15     1:05.06 (35.91)     1:45.78 (40.72)     2:18.53 (32.75)
 14 Claire Lyons              12 SwimMAC              2:21.83    2:19.04    3  
                  29.97     1:05.21 (35.24)     1:46.60 (41.39)     2:19.04 (32.44)
 15 Keenan Day                12 YOTA                 2:23.96    2:19.60    2  
                  29.97     1:05.87 (35.90)     1:46.13 (40.26)     2:19.60 (33.47)
 16 Kathyrn Hegland           12 North Carolina A     2:24.58    2:20.16    1  
                  29.98     1:05.37 (35.39)     1:48.52 (43.15)     2:20.16 (31.64)
 17 Grace Rainey              12 SwimMAC              2:23.36    2:20.17  
                  32.38     1:09.68 (37.30)     1:48.27 (38.59)     2:20.17 (31.90)
 18 Molly Donlan              11 SwimMAC              2:25.35    2:20.56  
                  30.42     1:05.93 (35.51)     1:49.46 (43.53)     2:20.56 (31.10)
 19 Madison Neal              12 YMCA of Northwes     2:26.53    2:21.00  
                  30.62     1:05.25 (34.63)     1:48.78 (43.53)     2:21.00 (32.22)
 20 Iris Yang                 12 SwimMAC              2:21.00    2:21.46  
                  31.28                             1:49.55 ( )     2:21.46 (31.91)
 21 Agnes Cruz                12 Enfinity Aquatic     2:23.69    2:21.75  
                  30.14     1:04.29 (34.15)     1:48.08 (43.79)     2:21.75 (33.67)
 22 Delaney Medins            12 YOTA                 2:24.39    2:21.96  
                  31.47     1:06.92 (35.45)     1:49.28 (42.36)     2:21.96 (32.68)
 23 Anne Gray Oxrider         12 Aquatic Team Of      2:26.70    2:22.04  
                  33.17     1:10.21 (37.04)     1:49.12 (38.91)     2:22.04 (32.92)
 24 Ava Lajoie                12 East Carolina Aq     2:27.00    2:23.17  
                  31.36     1:07.67 (36.31)     1:50.38 (42.71)     2:23.17 (32.79)
 25 Chloe Chan                12 Raleigh Swimming     2:27.18    2:23.28  
                  30.52     1:06.54 (36.02)     1:50.45 (43.91)     2:23.28 (32.83)
 26 Makenna Topp              11 SwimMAC              2:25.08    2:23.51  
                  31.59     1:07.74 (36.15)     1:50.80 (43.06)     2:23.51 (32.71)
 27 Abigail Fortner           12 New Wave Swim Te     2:48.55L   2:24.02  
                  30.94     1:08.40 (37.46)     1:51.48 (43.08)     2:24.02 (32.54)
 28 Jennifer Strout           12 Tac Titans           2:22.60    2:24.05  
                  31.75     1:08.58 (36.83)     1:50.11 (41.53)     2:24.05 (33.94)
 29 Jenna Koh                 12 Enfinity Aquatic     2:26.45    2:24.10  
                  31.83     1:10.16 (38.33)     1:52.17 (42.01)     2:24.10 (31.93)
 30 Caitlin Horn              12 Enfinity Aquatic     2:18.24    2:24.29  
                  30.82     1:07.70 (36.88)     1:49.75 (42.05)     2:24.29 (34.54)
 31 Avery Murray              12 SwimMAC              2:26.17    2:24.33  
                  30.77     1:07.55 (36.78)     1:50.63 (43.08)     2:24.33 (33.70)
 32 Sarah Hollowell           12 Raleigh Swimming     2:17.14    2:24.36  
                  30.56     1:05.27 (34.71)     1:49.09 (43.82)     2:24.36 (35.27)
 33 Sarah Fleury              12 SwimMAC              2:27.18    2:24.40  
                  31.70     1:08.52 (36.82)     1:53.77 (45.25)     2:24.40 (30.63)
 34 Emma Stolberg             12 SwimMAC              2:24.68    2:24.49  
                  30.41     1:08.31 (37.90)     1:52.01 (43.70)     2:24.49 (32.48)
 35 Katherine Lang            12 SwimMAC              2:27.16    2:25.21  
                  32.89     1:08.05 (35.16)     1:51.64 (43.59)     2:25.21 (33.57)
 36 Sarah Dichak              12 SwimMAC              2:25.84    2:25.37  
                  31.23     1:09.43 (38.20)     1:52.67 (43.24)     2:25.37 (32.70)
 37 Margaret Sept             12 Carolina Aquatic     2:25.88    2:25.74  
                  32.18     1:09.50 (37.32)     1:52.41 (42.91)     2:25.74 (33.33)
 38 Katrine Luh               12 SwimMAC              2:27.29    2:25.76  
                  30.41     1:06.54 (36.13)     1:52.26 (45.72)     2:25.76 (33.50)
 38 Kate Griffey              12 SwimMAC              2:26.61    2:25.76  
                  32.86     1:11.56 (38.70)     1:53.10 (41.54)     2:25.76 (32.66)
 40 Stefanie Burgess          12 Marlins of Ralei     2:23.76    2:25.77  
                  31.05     1:07.99 (36.94)     1:52.82 (44.83)     2:25.77 (32.95)
 41 Allison Kimmel            12 Gaston Gators        2:27.53    2:26.63  
                  32.23     1:10.24 (38.01)     1:52.67 (42.43)     2:26.63 (33.96)
 42 Julia Earnshaw            12 YOTA                 2:26.34    2:26.72  
                  31.49     1:09.27 (37.78)     1:53.57 (44.30)     2:26.72 (33.15)
 43 Sarah Neil                12 Tac Titans           2:26.22    2:27.00  
                  31.50     1:08.13 (36.63)     1:52.96 (44.83)     2:27.00 (34.04)
 44 Anna Lehtela              12 SwimMAC              2:24.54    2:27.29  
                  30.78     1:07.14 (36.36)     1:51.18 (44.04)     2:27.29 (36.11)
 -- Trinity Wenzel            12 Smoky Mountain A     2:27.16    2:28.04  
                  33.24     1:08.84 (35.60)     1:54.44 (45.60)     2:28.04 (33.60)
 -- Rebecca Faber             12 YOTA                 2:24.02    2:30.85  
                  32.31     1:07.71 (35.40)     1:54.59 (46.88)     2:30.85 (36.26)
 -- Haley Ryen                12 Hillsborough Aqu     2:24.10         DQ  
 
Event 76  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Lucky             12 Sailfish Aquatic     2:13.93    2:08.15   20  
                  27.08       59.70 (32.62)     1:37.10 (37.40)     2:08.15 (31.05)
  2 Andrew Li                 11 Tac Titans           2:15.12    2:11.68   17  
                  29.05     1:03.42 (34.37)     1:40.78 (37.36)     2:11.68 (30.90)
  3 Gabriel Willis            12 Tac Titans           2:18.54    2:12.83   16  
                  30.02     1:05.07 (35.05)     1:44.37 (39.30)     2:12.83 (28.46)
  4 Ross Noble                12 YOTA                      NT    2:13.08   15  
                  29.73     1:02.96 (33.23)     1:42.94 (39.98)     2:13.08 (30.14)
  5 Kellen Russell            12 Tac Titans           2:16.66    2:13.85   14  
                  28.32     1:02.53 (34.21)     1:43.16 (40.63)     2:13.85 (30.69)
  6 Lane Bradshaw             11 SwimMAC              2:18.46    2:14.37   13  
                  28.30     1:03.14 (34.84)     1:44.09 (40.95)     2:14.37 (30.28)
  7 Ayden Xu                  12 YOTA                 2:17.31    2:14.76   12  
                  29.62     1:04.49 (34.87)     1:44.94 (40.45)     2:14.76 (29.82)
  8 William Dunlap            12 Tac Titans           2:20.87    2:14.99   11  
                  31.49     1:06.04 (34.55)     1:43.13 (37.09)     2:14.99 (31.86)
  9 John Taylor               12 YOTA                 2:18.80    2:15.22    9  
                  30.68     1:06.96 (36.28)     1:44.88 (37.92)     2:15.22 (30.34)
 10 Elijah Godfrey            12 Catawba Valley A     2:20.41    2:15.64    7  
                  30.63     1:06.07 (35.44)     1:45.53 (39.46)     2:15.64 (30.11)
 11 Patrick Sleater           12 Asheville Swim C     2:18.32    2:16.29    6  
                  29.58     1:04.92 (35.34)     1:46.58 (41.66)     2:16.29 (29.71)
 12 Kwame Thornhill           12 SwimMAC              2:18.55    2:16.36    5  
                  29.40     1:04.46 (35.06)     1:45.12 (40.66)     2:16.36 (31.24)
 13 Ethan Jong                12 North Carolina A     2:19.88    2:16.52    4  
                  30.08     1:04.16 (34.08)     1:44.59 (40.43)     2:16.52 (31.93)
 14 Jace Edwards              12 Cape Fear Aquati     2:20.83    2:18.37    3  
                  29.02     1:04.20 (35.18)     1:47.45 (43.25)     2:18.37 (30.92)
 15 Jack Guenther             12 Aquatic Team Of      2:26.75    2:19.97    2  
                  31.85     1:08.55 (36.70)     1:47.71 (39.16)     2:19.97 (32.26)
 16 Andrew Stepanian          12 Marlins of Ralei     2:22.65    2:20.01    1  
                  30.47     1:07.39 (36.92)     1:48.19 (40.80)     2:20.01 (31.82)
 17 Austin Holt               12 Marlins of Ralei     2:24.74    2:20.96  
                  30.70     1:08.23 (37.53)     1:51.03 (42.80)     2:20.96 (29.93)
 18 Harrison Gardner          12 High Point Swim      2:25.17    2:21.17  
                  31.38     1:05.13 (33.75)     1:48.95 (43.82)     2:21.17 (32.22)
 19 Alfred Honore             12 North Carolina A     2:24.47    2:21.20  
                  30.45     1:06.35 (35.90)     1:48.55 (42.20)     2:21.20 (32.65)
 20 Tyler Flickinger          12 SwimMAC              2:21.54    2:22.05  
                  30.87     1:06.39 (35.52)     1:49.27 (42.88)     2:22.05 (32.78)
 21 Blake Johnson             12 SwimMAC              2:25.43    2:22.19  
                  31.43     1:07.01 (35.58)     1:49.83 (42.82)     2:22.19 (32.36)
 22 David Walcott             12 Granite Falls Sw     2:24.81    2:22.85  
                  28.73     1:06.75 (38.02)     1:50.45 (43.70)     2:22.85 (32.40)
 23 Gregory Hoffman           12 SwimMAC              2:23.35    2:23.58  
                  30.18     1:06.01 (35.83)     1:48.96 (42.95)     2:23.58 (34.62)
 24 Landon Lloyd              11 North Carolina A     2:28.06    2:23.71  
                  30.85     1:07.88 (37.03)     1:52.73 (44.85)     2:23.71 (30.98)
 25 Max Marrujo               11 Tac Titans           2:28.06    2:23.95  
                  34.57     1:09.87 (35.30)     1:53.30 (43.43)     2:23.95 (30.65)
 26 Nicholas Roberts          12 Carolina Aquatic     2:28.28    2:24.08  
                  30.55     1:07.07 (36.52)     1:49.82 (42.75)     2:24.08 (34.26)
 27 Oliver Wang               12 Tac Titans           2:26.39    2:24.75  
                  32.12     1:08.30 (36.18)     1:51.75 (43.45)     2:24.75 (33.00)
 28 Tiesyn Harris             12 SwimMAC              2:27.56    2:25.27  
                  32.45     1:08.54 (36.09)     1:51.77 (43.23)     2:25.27 (33.50)
 29 William Sikes             12 YOTA                 2:27.19    2:25.76  
                  31.75     1:09.41 (37.66)     1:52.53 (43.12)     2:25.76 (33.23)
 30 Isaiah Auman              12 Enfinity Aquatic     2:26.70    2:26.03  
                  30.59     1:08.33 (37.74)     1:50.27 (41.94)     2:26.03 (35.76)
 31 Colin Mumford             11 SwimMAC              2:27.84    2:26.04  
                  32.14     1:08.92 (36.78)     1:52.86 (43.94)     2:26.04 (33.18)
 32 Jonah Greene              12 YMCA of Northwes     2:26.24    2:27.26  
                  31.33     1:08.80 (37.47)     1:54.68 (45.88)     2:27.26 (32.58)
 33 Jonathan Edwards          11 High Point Swim      2:27.66    2:27.34  
                  29.94     1:05.48 (35.54)     1:54.93 (49.45)     2:27.34 (32.41)
 34 Christopher Cady          11 Marlins of Ralei     2:25.68    2:27.86  
                  31.52     1:10.30 (38.78)     1:54.90 (44.60)     2:27.86 (32.96)
 35 Christopher Roberts       11 Carolina Aquatic     2:27.76    2:28.54  
                  32.47     1:11.01 (38.54)     1:53.87 (42.86)     2:28.54 (34.67)
 -- Carson Nixon              12 New Wave Swim Te     2:28.04    2:30.24  
                  31.52     1:09.64 (38.12)     1:57.11 (47.47)     2:30.24 (33.13)
 -- Jacob Wimberly            11 SwimMAC              2:27.07    2:30.42  
                  33.25     1:10.36 (37.11)     1:56.48 (46.12)     2:30.42 (33.94)
 -- Andrew Greene             12 Tac Titans           2:27.90    2:30.78  
                  32.42     1:10.35 (37.93)     1:57.63 (47.28)     2:30.78 (33.15)
 -- Tyler Weinstein           12 SwimMAC              2:27.59    2:31.24  
                  32.65     1:11.34 (38.69)     1:57.20 (45.86)     2:31.24 (34.04)
 -- Matthew Goembel           12 Tac Titans           2:28.12         DQ  
 
Event 77  Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   4:06.85    4:00.81   40  
     1) Abigail Clark 12                2) Keelan Cotter 11               
     3) Elena Dry 12                    4) Taylor Morris 12               
                  28.78       59.18 (59.18)     1:31.39 (32.21)   2:08.08 (1:08.90)
        2:34.83 (26.75)     3:06.93 (58.85)     3:32.35 (25.42)     4:00.81 (53.88)
  2 SwimMAC  'A'                                      4:05.72    4:02.35   34  
     1) Morgan Razewski 12              2) Grace Rainey 12                
     3) Jessica Jones 12                4) Hanani Dona 12                 
                  29.09       59.34 (59.34)     1:31.42 (32.08)   2:06.81 (1:07.47)
        2:34.97 (28.16)   3:07.91 (1:01.10)     3:33.93 (26.02)     4:02.35 (54.44)
  3 Raleigh Swimming Association  'A'                 4:10.82    4:09.28   32  
     1) Sarah Hollowell 12              2) Chloe Chan 12                  
     3) Claire Curzan 12                4) Camila Pierce 12               
                  29.35   1:00.39 (1:00.39)     1:36.87 (36.48)   2:16.10 (1:15.71)
        2:41.53 (25.43)   3:39.40 (1:23.30)     4:09.28 (29.88)     4:09.28 (29.88)
  4 SwimMAC  'B'                                      4:18.37    4:11.88   30  
     1) Kiley Wilhelm 12                2) Abigail Druhan 11              
     3) Claire Lyons 12                 4) Sarah Fleury 12                
                  30.43   1:02.26 (1:02.26)     1:35.56 (33.30)   2:13.71 (1:11.45)
        2:43.11 (29.40)   3:15.80 (1:02.09)     3:42.16 (26.36)     4:11.88 (56.08)
  5 Tac Titans  'B'                                   4:23.01    4:18.52   28  
     1) Samantha Allred 12              2) Jennifer Strout 12             
     3) Taylor Bloom 12                 4) Claire Jackson 11              
                  31.16   1:04.81 (1:04.81)     1:39.24 (34.43)   2:18.83 (1:14.02)
        2:46.75 (27.92)   3:20.11 (1:01.28)     3:47.51 (27.40)     4:18.52 (58.41)
  6 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               4:20.10    4:19.18   26  
     1) Lily Welsh 11                   2) Julia Earnshaw 12              
     3) Keenan Day 12                   4) Savannah Xu 12                 
                  30.84   1:03.06 (1:03.06)     1:36.86 (33.80)   2:15.76 (1:12.70)
        2:45.48 (29.72)   3:22.90 (1:07.14)     3:49.21 (26.31)     4:19.18 (56.28)
  7 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  4:28.12    4:22.26   24  
     1) Leigh Bailey 11                 2) Anne Gray Oxrider 12           
     3) Grace Daniels 12                4) Cate Darling 12                
                  31.86   1:06.80 (1:06.80)     1:39.20 (32.40)   2:16.10 (1:09.30)
        2:47.24 (31.14)   3:22.22 (1:06.12)     3:50.37 (28.15)   4:22.26 (1:00.04)
  8 SwimMAC  'C'                                      4:22.64    4:22.98  
     1) Iris Yang 12                    2) Kate Griffey 12                
     3) Emma Stolberg 12                4) Molly Donlan 11                
                  31.28   1:03.83 (1:03.83)     1:39.58 (35.75)   2:20.66 (1:16.83)
        2:50.36 (29.70)   3:25.98 (1:05.32)     3:53.25 (27.27)     4:22.98 (57.00)
  9 SwimMAC  'D'                                      4:27.01    4:25.65  
     1) Katherine Lang 12               2) Abby Bocian 12                 
     3) Avery Murray 12                 4) Makenna Topp 11                
                  32.05   1:05.59 (1:05.59)     1:21.02 (15.43)   2:21.80 (1:16.21)
        2:51.88 (30.08)   3:27.09 (1:05.29)     3:54.95 (27.86)     4:25.65 (58.56)
 10 East Carolina Aquatics  'A'                       4:31.31    4:25.83   22  
     1) Ava Lajoie 12                   2) Brooke Despres 12              
     3) Emma Hastings 12                4) Helen Dennison 12              
                  32.92   1:06.81 (1:06.81)     1:43.09 (36.28)   2:23.75 (1:16.94)
        2:52.80 (29.05)   3:26.12 (1:02.37)     3:54.20 (28.08)     4:25.83 (59.71)
 11 Marlins of Raleigh  'A'                           4:30.75    4:28.54   18  
     1) Caroline Kozubowski 11          2) Sydney Smith 12                
     3) Olivia Boulware 12              4) Stefanie Burgess 12            
                  33.14   1:07.73 (1:07.73)     1:43.32 (35.59)   2:26.31 (1:18.58)
        2:54.66 (28.35)   3:29.28 (1:02.97)     3:57.31 (28.03)     4:28.54 (59.26)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               4:21.44    4:29.69   14  
     1) Chrisna Bezuidenhout 12         2) Delaney Medins 12              
     3) Ashley Hileman 12               4) Samantha Armand 11             
                  31.37   1:04.17 (1:04.17)     1:40.39 (36.22)   2:21.56 (1:17.39)
        2:53.91 (32.35)   3:31.89 (1:10.33)     3:59.38 (27.49)     4:29.69 (57.80)
 13 Enfinity Aquatic Club  'A'                        5:14.71L   4:29.97   12  
     1) Agnes Cruz 12                   2) Jenna Koh 12                   
     3) Caitlin Horn 12                 4) Madison Haines 12              
                  35.40                             1:22.01 ( )         2:24.76 ( )
        2:55.35 (30.59)   3:29.96 (1:05.20)     3:58.19 (28.23)   4:29.97 (1:00.01)
 14 North Carolina Aquatic Club  'A'                  4:37.27    4:30.19   10  
     1) Emily Carpenter 12              2) Eva Boehlke 12                 
     3) Elizabeth Conger 12             4) Kathyrn Hegland 12             
                  31.15   1:04.21 (1:04.21)     1:41.84 (37.63)   2:24.27 (1:20.06)
        2:56.05 (31.78)   3:33.46 (1:09.19)     4:01.00 (27.54)     4:30.19 (56.73)
 15 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               4:22.51    4:30.55    8  
     1) Madison Neal 12                 2) Grace Mohr 12                  
     3) Audrianne Frondoza 11           4) Morgan Wiles 11                
                  31.42   1:04.79 (1:04.79)     1:37.52 (32.73)   2:15.08 (1:10.29)
        2:46.83 (31.75)   3:23.41 (1:08.33)     3:54.64 (31.23)   4:30.55 (1:07.14)
 16 Greensboro Community YMCA  'A'                    4:27.01    4:31.81    6  
     1) Caroline Cox 12                 2) Hadley Osborne 11              
     3) Caroline Cross 12               4) Aurora Cranford 12             
                  30.80   1:04.82 (1:04.82)     1:44.49 (39.67)   2:29.05 (1:24.23)
        2:56.89 (27.84)   3:29.94 (1:00.89)     3:58.90 (28.96)   4:31.81 (1:01.87)
 17 Marlins of Raleigh  'B'                           4:39.29    4:32.69    4  
     1) Mya Tse 12                      2) Rose Sciaudone 12              
     3) Rachel Ssengonzi 11             4) Miyako Briggs 12               
                  32.01   1:07.18 (1:07.18)     1:44.18 (37.00)   2:24.76 (1:17.58)
        2:55.18 (30.42)   3:31.62 (1:06.86)     4:00.81 (29.19)   4:32.69 (1:01.07)
 18 YMCA of the Triangle Area Swim  'D'               4:36.78    4:34.29  
     1) Clarissa Bezuidenhout 12        2) Emma Cao 12                    
     3) Jordan Fisher 12                4) Kaley Baysden 12               
                  33.13   1:06.65 (1:06.65)     1:44.18 (37.53)   2:26.78 (1:20.13)
        2:58.38 (31.60)   3:35.93 (1:09.15)     4:03.76 (27.83)     4:34.29 (58.36)
 19 Raleigh Swimming Association  'B'                 4:34.00    4:34.56    2  
     1) Katherine Bryant 12             2) Kayla Liang 12                 
     3) Katharine Alexander 12          4) Grace Overton 12               
                  32.15   1:07.66 (1:07.66)     1:43.43 (35.77)   2:25.01 (1:17.35)
        2:56.11 (31.10)   3:33.17 (1:08.16)     4:02.03 (28.86)   4:34.56 (1:01.39)
 20 Tac Titans  'C'                                   4:31.56L   4:34.85  
     1) Ava Newcome 12                  2) Hazel Perkins 12               
     3) Sarah Neil 12                   4) Ava Dean 12                    
                  33.15   1:10.02 (1:10.02)     1:44.49 (34.47)   2:24.94 (1:14.92)
        2:56.47 (31.53)   3:35.03 (1:10.09)     4:02.91 (27.88)     4:34.85 (59.82)
 21 New Wave Swim Team  'A'                           4:41.73    4:34.96  
     1) Ania Quisumbing 11              2) Maya Shaver 12                 
     3) Abigail Fortner 12              4) Gabriela Balbuena 12           
                  33.31   1:08.52 (1:08.52)     1:46.44 (37.92)   2:32.05 (1:23.53)
        3:02.09 (30.04)   3:37.47 (1:05.42)     4:04.63 (27.16)     4:34.96 (57.49)
 22 Carolina Aquatic Team  'A'                        4:40.94    4:40.17  
     1) Alice Desimone 12               2) Margaret Sept 12               
     3) Jordan Marley 12                4) Grace Falise 11                
                  34.20   1:11.35 (1:11.35)     1:47.66 (36.31)   2:28.71 (1:17.36)
        2:59.39 (30.68)   3:38.04 (1:09.33)     4:06.99 (28.95)   4:40.17 (1:02.13)
 23 YMCA of the Triangle Area Swim  'C'               4:34.41    4:41.43  
     1) Rebecca Faber 12                2) Libby Nolan 12                 
     3) Mia Clowes 12                   4) Abigail Taylor 12              
                  33.36   1:09.92 (1:09.92)     1:47.06 (37.14)   2:32.10 (1:22.18)
        3:03.87 (31.77)   3:40.59 (1:08.49)     4:09.01 (28.42)   4:41.43 (1:00.84)
 24 Aquatic Team Of Mecklenburg  'B'                  4:51.77    5:00.81  
     1) Sarah Thomas 12                 2) Melia Brown 11                 
     3) Emily Hill 11                   4) Sarah Wilson 12                
                  33.96   1:10.20 (1:10.20)     1:26.77 (16.57)     1:49.51 (39.31)
      3:11.84 (1:22.33)   3:55.06 (2:05.55)     4:25.36 (30.30)   5:00.81 (1:05.75)
 25 Sailfish Aquatics  'A'                            5:00.00    5:02.97  
     1) Elizabeth Ferguson 11           2) Laurel Keasler 11              
     3) Emily Boone 12                  4) Caroline Rinker 12             
                  33.56   1:09.26 (1:09.26)     1:24.63 (15.37)   2:35.47 (1:26.21)
        3:11.45 (35.98)   3:56.72 (1:21.25)     4:12.38 (15.66)   5:02.97 (1:06.25)
 -- Nomad Aquatics  'A'                               4:53.21         DQ  
     1) Ainsley Smalley 12              2) Avery Hutcheson 12             
     3) Shay Kilmurry 12                4) Cassandra Connelly 12          
                  32.59   1:06.49 (1:06.49)     1:46.27 (39.78)   2:30.03 (1:23.54)
        3:04.48 (34.45)   3:45.70 (1:15.67)     4:16.94 (31.24)        DQ (1:06.95)
 
Event 78  Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   4:11.53    4:02.72   40  
     1) Colin Whelehan 12               2) Andrew Li 11                   
     3) Kellen Russell 12               4) Gabriel Willis 12              
                  29.15                             1:32.55 ( )         2:08.77 ( )
        2:36.55 (27.78)     3:08.47 (59.70)     3:34.66 (26.19)     4:02.72 (54.25)
  2 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               4:11.05    4:05.96   34  
     1) Ross Noble 12                   2) John Taylor 12                 
     3) Lucca Battaglini 11             4) Ayden Xu 12                    
                  29.44       59.39 (59.39)     1:32.87 (33.48)   2:10.96 (1:11.57)
        2:39.44 (28.48)   3:12.66 (1:01.70)     3:37.79 (25.13)     4:05.96 (53.30)
  3 SwimMAC  'A'                                      4:11.39    4:07.39   32  
     1) Blake Johnson 12                2) Caden Krampert 12              
     3) Lane Bradshaw 11                4) Kwame Thornhill 12             
                  30.75   1:03.26 (1:03.26)     1:19.04 (15.78)   2:13.08 (1:09.82)
        2:40.56 (27.48)   3:13.14 (1:00.06)     3:38.83 (25.69)     4:07.39 (54.25)
  4 Tac Titans  'B'                                   4:24.61    4:19.04   30  
     1) Alexander Lambridis 12          2) William Dunlap 12              
     3) Cole Venters 12                 4) Max Marrujo 11                 
                  30.63   1:03.65 (1:03.65)     1:36.47 (32.82)   2:14.28 (1:10.63)
        2:45.15 (30.87)   3:21.18 (1:06.90)     3:48.90 (27.72)     4:19.04 (57.86)
  5 Marlins of Raleigh  'A'                           4:24.88    4:19.08   28  
     1) Kyle Countie 12                 2) Andrew Stepanian 12            
     3) Christopher Cady 11             4) Austin Holt 12                 
                  32.65   1:08.09 (1:08.09)     1:40.76 (32.67)   2:18.59 (1:10.50)
        2:48.23 (29.64)   3:23.23 (1:04.64)     3:49.82 (26.59)     4:19.08 (55.85)
  6 New Wave Swim Team  'A'                           4:30.60    4:24.18   26  
     1) William Hershfeld 12            2) Evan Alexander 12              
     3) Carson Nixon 12                 4) Logan Adley 12                 
                  32.37   1:06.17 (1:06.17)     1:41.01 (34.84)   2:21.84 (1:15.67)
        2:51.35 (29.51)   3:26.85 (1:05.01)     3:53.93 (27.08)     4:24.18 (57.33)
  7 North Carolina Aquatic Club  'A'                  4:26.20    4:26.22   24  
     1) Peter Dunson 11                 2) Alfred Honore 12               
     3) Ethan Jong 12                   4) Landon Lloyd 11                
                  34.57   1:13.19 (1:13.19)     1:47.54 (34.35)   2:26.79 (1:13.60)
        2:56.00 (29.21)   3:29.94 (1:03.15)     3:56.63 (26.69)     4:26.22 (56.28)
  8 Greensboro Community YMCA  'A'                    4:35.27    4:26.25   22  
     1) Dax Harris 12                   2) David Masneri 11               
     3) Spencer Mann 11                 4) Sterling Sharpe 11             
                  30.41   1:02.54 (1:02.54)     1:36.98 (34.44)   2:15.76 (1:13.22)
        2:48.91 (33.15)   3:25.62 (1:09.86)     3:54.04 (28.42)   4:26.25 (1:00.63)
  9 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  4:26.25    4:26.71   18  
     1) Nicholas Chow 12                2) Jake Deng 12                   
     3) Jack Guenther 12                4) Bryson Mrzygod 12              
                  33.20   1:08.84 (1:08.84)     1:42.77 (33.93)   2:23.01 (1:14.17)
        2:53.43 (30.42)   3:28.42 (1:05.41)     3:54.69 (26.27)     4:26.71 (58.29)
 10 Tac Titans  'C'                                   4:29.53    4:28.00  
     1) Brian Farrell 11                2) Braden Thomas 12               
     3) Andrew Greene 12                4) Oliver Wang 12                 
                  33.85   1:08.39 (1:08.39)     1:42.26 (33.87)   2:21.92 (1:13.53)
        2:53.57 (31.65)   3:29.95 (1:08.03)     3:57.62 (27.67)     4:28.00 (58.05)
 11 New Wave Swim Team  'B'                           4:35.69    4:29.28   14  
     1) Torin Doherty 12                2) Trevor Volk 12                 
     3) Cole Hurlbert 12                4) James Bennison 11              
                  32.06   1:07.19 (1:07.19)     1:42.54 (35.35)   2:23.87 (1:16.68)
        2:54.04 (30.17)   3:30.87 (1:07.00)     3:58.15 (27.28)     4:29.28 (58.41)
 12 YMCA of the Triangle Area Swim  'B'               4:39.30    4:32.27   12  
     1) Alec Nolet 12                   2) William Sikes 12               
     3) Basha Beasley 12                4) Ryan Hardy 12                  
                  32.19   1:08.45 (1:08.45)     1:21.62 (13.17)   2:24.69 (1:16.24)
        2:55.91 (31.22)   3:35.39 (1:10.70)     4:01.73 (26.34)     4:32.27 (56.88)
 13 Waves Of Wilmington,Inc.  'A'                     4:38.91    4:37.86   10  
     1) Evan Stuck 11                   2) Sean Setzer 11                 
     3) William Sterrett 12             4) Yates Kirby 12                 
                  35.01   1:12.03 (1:12.03)     1:46.77 (34.74)   2:28.27 (1:16.24)
        2:58.29 (30.02)   3:33.72 (1:05.45)     4:03.34 (29.62)   4:37.86 (1:04.14)
 14 New Wave Swim Team  'C'                           4:47.30    4:39.95  
     1) Kyle Johnson 12                 2) Adam Farris 12                 
     3) Andrew Yang 11                  4) Ivan Tew 12                    
                  34.19   1:09.69 (1:09.69)     1:46.23 (36.54)   2:29.90 (1:20.21)
        3:02.25 (32.35)   3:39.29 (1:09.39)     3:54.39 (15.10)   4:39.95 (1:00.66)
 15 High Point Swim Club  'A'                         4:48.17    4:48.17    8  
     1) Rowan Cridlebaugh 11            2) Harrison Gardner 12            
     3) Jonathan Edwards 11             4) Spencer Hall 12                
                  36.40   1:15.47 (1:15.47)     1:53.35 (37.88)   2:35.70 (1:20.23)
        3:04.74 (29.04)   3:40.99 (1:05.29)     4:12.98 (31.99)   4:48.17 (1:07.18)
 16 Marlins of Raleigh  'C'                           4:59.39    4:48.86    6  
     1) Wilson Tuttle 11                2) Owen Vonweihe 11               
     3) Nicholas Caporaso 11            4) Holt Leary 12                  
                  34.91   1:12.05 (1:12.05)     1:50.53 (38.48)   2:34.74 (1:22.69)
        3:07.93 (33.19)   3:49.25 (1:14.51)     4:17.03 (27.78)     4:48.86 (59.61)
 17 Raleigh Swimming Association  'A'                 4:50.97    4:52.17    4  
     1) Tate Anderson 12                2) Emilio Aparicio 11             
     3) Nicholas Artman 12              4) Mason Kempf 11                 
                  34.48   1:11.83 (1:11.83)     1:50.85 (39.02)   2:33.59 (1:21.76)
        3:07.05 (33.46)   3:47.26 (1:13.67)     4:17.79 (30.53)   4:52.17 (1:04.91)
 18 Carolina Aquatic Team  'A'                        4:51.95    4:52.93    2  
     1) Nicholas Roberts 12             2) Otto Schonwalder 11            
     3) Christopher Roberts 11          4) Benjamin Pritchard 11          
                  34.09   1:09.46 (1:09.46)     1:49.96 (40.50)   2:35.67 (1:26.21)
        3:08.74 (33.07)   3:48.21 (1:12.54)     4:18.98 (30.77)   4:52.93 (1:04.72)
 -- SwimMAC  'B'                                      4:24.87         DQ  
     1) Gregory Hoffman 12              2) Tiesyn Harris 12               
     3) Gavin McCarter 11               4) Tyler Flickinger 12            
                  32.19   1:06.29 (1:06.29)     1:41.17 (34.88)   2:20.29 (1:14.00)
        2:49.57 (29.28)   3:24.57 (1:04.28)     3:39.88 (15.31)          DQ (56.49)
 -- Marlins of Raleigh  'B'                           4:35.99         DQ  
     1) Douglas Walker 12               2) William Juricak 11             
     3) Mason Scott 12                  4) Samuel Watkins 11              
                  34.49   1:10.98 (1:10.98)     1:46.87 (35.89)   2:27.52 (1:16.54)
        2:57.28 (29.76)   3:31.86 (1:04.34)     3:59.88 (28.02)          DQ (59.62)
 -- SwimMAC  'C'                                      4:35.54         DQ  
     1) Deaven Holder 12                2) Colin Mumford 11               
     3) Tyler Weinstein 12              4) Jacob Wimberly 11              
                  33.49   1:09.55 (1:09.55)     1:47.16 (37.61)   2:29.58 (1:20.03)
        3:01.35 (31.77)   3:38.92 (1:09.34)     4:08.06 (29.14)        DQ (1:01.40)
 
Event 79  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Ann Willis           10 Tac Titans             31.84      30.75   20  
  2 Nicole Zettel             10 Tac Titans             32.42      31.28   17  
  3 Meredith Whelehan          9 Tac Titans             33.63      31.63   16  
  4 Maya Dolan                10 North Carolina A       33.75      32.01   15  
  5 Rori Rountree             10 Swim Gsa               31.96      32.15   14  
  6 Taylor Cureton            10 Tac Titans             32.84      32.48   13  
  7 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw       34.85      32.91   12  
  8 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te       33.02      33.02   11  
  9 Caroline Healey           10 YOTA                   33.37      33.10    9  
 10 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming       35.19      33.13    7  
 11 Madison Jones             10 Swim Gsa               33.89      33.32    6  
 12 Madison Joy               10 Waves Of Wilming       35.31      33.42    5  
 13 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim       34.42      33.95    4  
 14 Julia Turner              10 Granite Falls Sw       35.67      34.00    3  
 15 Francesca Legrand         10 SwimMAC                35.24      34.55    2  
 16 Olivia Rivera             10 Marlins of Ralei       36.16      34.83    1  
 17 Kyley Lloyd                9 North Carolina A       35.94      34.90  
 18 Nina Coates               10 Sandhills Sand S       36.93      34.95  
 19 Breanna Smith             10 YOTA                   30.30      35.13  
 20 Sophia Bellissimo         10 Lowes YMCA Light       36.87      35.27  
 21 Audrey Wolk               10 North Carolina A       36.56      35.44  
 21 Sophia Bujoreanu          10 SwimMAC                34.96      35.44  
 23 Sophie Perry               9 YOTA                   36.51      35.54  
 24 Lillian Fender            10 Mars Hill Aquati       36.68      35.55  
 25 Lanie Holden              10 SwimMAC                36.94      35.57  
 26 Peyton Wunderlich         10 East Carolina Aq       36.93      35.61  
 27 Ellie Henderson           10 Star Aquatics          36.10      35.64  
 28 Cassandra Nichols         10 Raleigh Swimming       36.65      35.66  
 29 Alyssa Claborn             9 Lowes YMCA Light       36.43      35.73  
 30 Sophie Storie             10 SwimMAC                36.29      35.86  
 31 Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim       36.60      35.89  
 32 Macarthy Monteith         10 SwimMAC                35.70      35.91  
 33 Hayley Bryant             10 Raleigh Swimming       37.05      36.06  
 34 Emily Butler              10 Harnett County A       36.73      36.17  
 35 Lilly Riley               10 Gaston Gators          36.86      36.25  
 36 Tia Ormondroyd            10 Tac Titans             36.77      36.33  
 37 Avery Vassil               9 SwimMAC                36.81      36.34  
 38 Audrey Pardue              9 SwimMAC                36.99      36.36  
 39 Isabella Klue             10 East Carolina Aq       36.42      36.41  
 40 Reese Briggs              10 SwimMAC                36.55      36.48  
 41 Camilla Marriott          10 Raleigh Swimming       36.61      36.68  
 41 Caroline Crisp            10 Wingate Aquatics       36.77      36.68  
 43 Kayman Neal               10 SwimMAC                37.06      37.03  
 44 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes       41.15L     37.07  
 44 Lauren Roberts            10 YOTA                   36.74      37.07  
 -- Amelia Broadwell          10 Harnett County A       36.71      37.10  
 -- Claudia Yovanovich        10 New Wave Swim Te       41.71L     38.05  
 -- Gabrielle Schell          10 Greensboro Commu       37.05      38.07  
 -- Tanith Mueller            10 Una Tac                37.02      38.10  
 
Event 80  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charles Covington         10 Greensboro Commu       33.03      31.48   20  
  2 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A       35.45      32.32   17  
  3 Robert Lindsay            10 SwimMAC                33.62      32.45   16  
  4 Justin Arens              10 Marlins of Ralei       33.69      32.60   15  
  5 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of        34.44      32.72   14  
  6 Christopher Schilling     10 Swim Gsa               34.27      33.75   13  
  7 Constantine Gaskey        10 SwimMAC                33.68      34.05   12  
  8 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes       35.14      34.48   11  
  9 Jett Mu                   10 North Carolina A       35.17      34.57    9  
 10 Greyson Young              9 Granite Falls Sw       35.61      34.67    7  
 11 Connor Peck               10 North Carolina A       35.04      34.80    6  
 12 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans             36.98      34.87    5  
 13 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim       36.27      34.88    4  
 14 Leo Kenney                 9 Tac Titans             35.84      34.99    3  
 15 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei       35.73      35.01    2  
 16 Norvin Clontz             10 SwimMAC                35.44      35.12    1  
 17 Ethan Emerton             10 Tac Titans             35.14      35.25  
 18 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei       36.87      35.27  
 19 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw       36.95      35.37  
 20 Mahesh Padhi              10 SwimMAC                36.89      35.38  
 21 Mason Dean                 9 Tac Titans             36.48      35.43  
 22 Max Osman                 10 New South Swimmi       36.63      35.75  
 22 Braden Ryan               10 Team Charlotte S       42.37L     35.75  
 24 Cole Tangeman             10 Tac Titans             36.59      35.77  
 25 Curry Jennings             9 YOTA                   36.00      35.80  
 26 Owen Taffar               10 YOTA                   36.83      35.85  
 27 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei       36.78      35.98  
 28 Miles Green                9 Queen City Dolph       36.77      36.01  
 29 Jordan Matz                9 YOTA                   42.51L     36.09  
 30 James Trowbridge           9 YMCA of Northwes       36.04      36.10  
 31 Marc Evans                10 Greensboro Commu       36.25      36.15  
 32 Lawson Brown               9 Cape Fear Aquati       36.73      36.23  
 33 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw       36.12      36.26  
 34 Cooper Nicholson          10 North Carolina A       36.07      36.66  
 35 Granger Bartee            10 SwimMAC                35.73      36.71  
 36 Ian Frazer                10 Marlins of Ralei       36.93      36.72  
 37 Nathaniel Derwin          10 Granite Falls Sw       36.61      36.77  
 38 Lucas Johnson             10 New Wave Swim Te       37.08      36.82  
 39 Brodie McCartan           10 Sailfish Aquatic       42.05L     36.94  
 40 Abhay Tharakan             9 Tac Titans             36.95      37.05  
 -- Charles Davis             10 Aquatic Team Of        37.20      37.50  
 -- Owen Vanschaick           10 Marlins of Ralei       37.25      37.58  
 
Event 81  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Ann Willis           10 Tac Titans           1:10.41    1:08.19   20  
                  33.55     1:08.19 (34.64)                                        
  2 Nicole Zettel             10 Tac Titans           1:10.14    1:09.21   17  
                  32.95     1:09.21 (36.26)                                        
  3 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te     1:10.41    1:10.27   16  
                  32.80     1:10.27 (37.47)                                        
  4 Rori Rountree             10 Swim Gsa             1:09.81    1:10.60   15  
                  33.04     1:10.60 (37.56)                                        
  5 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw     1:12.78    1:10.69   14  
                  33.66     1:10.69 (37.03)                                        
  6 Taylor Cureton            10 Tac Titans           1:14.53    1:10.82   13  
                  33.70     1:10.82 (37.12)                                        
  7 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim     1:12.43    1:11.07   12  
                  32.78     1:11.07 (38.29)                                        
  8 Meredith Whelehan          9 Tac Titans           1:14.73    1:11.27   11  
                  32.79     1:11.27 (38.48)                                        
  9 Maya Dolan                10 North Carolina A     1:14.55    1:12.52    9  
                  33.78     1:12.52 (38.74)                                        
 10 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming     1:13.78    1:12.59    7  
                  33.66     1:12.59 (38.93)                                        
 11 Lillian Burton            10 North Carolina A     1:14.17    1:12.64    6  
                  33.81     1:12.64 (38.83)                                        
 12 Caroline Healey           10 YOTA                 1:16.20    1:13.15    5  
                  33.79     1:13.15 (39.36)                                        
 13 Jordan Williams           10 Greensboro Commu     1:17.96    1:13.74    4  
                  35.36     1:13.74 (38.38)                                        
 14 Victoria Fan              10 SwimMAC              1:15.52    1:13.76    3  
                  33.46     1:13.76 (40.30)                                        
 15 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes     1:16.99    1:13.92    2  
                  33.08     1:13.92 (40.84)                                        
 16 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     1:14.65    1:14.08    1  
                  32.56     1:14.08 (41.52)                                        
 17 Breanna Smith             10 YOTA                 1:18.77    1:15.27  
                  34.94     1:15.27 (40.33)                                        
 18 Francesca Legrand         10 SwimMAC              1:16.93    1:15.31  
                  33.90     1:15.31 (41.41)                                        
 19 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati     1:17.42    1:16.15  
                  35.28     1:16.15 (40.87)                                        
 20 Emily Butler              10 Harnett County A     1:18.40    1:16.52  
                  35.91     1:16.52 (40.61)                                        
 21 Julia Turner              10 Granite Falls Sw     1:16.02    1:16.74  
                  34.47     1:16.74 (42.27)                                        
 22 Kalle Rendon               9 Raleigh Swimming     1:18.15    1:16.91  
                  36.05     1:16.91 (40.86)                                        
 23 Angela Yang                9 YOTA                 1:17.96    1:17.04  
                  37.11     1:17.04 (39.93)                                        
 24 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw     1:19.81    1:17.18  
                  36.60     1:17.18 (40.58)                                        
 25 Madison Joy               10 Waves Of Wilming     1:17.45    1:17.24  
                  34.76     1:17.24 (42.48)                                        
 26 Reese Briggs              10 SwimMAC              1:18.59    1:17.78  
                  36.34     1:17.78 (41.44)                                        
 27 Paige Thome               10 SwimMAC              1:19.14    1:18.23  
                  37.64     1:18.23 (40.59)                                        
 28 Audrey Wolk               10 North Carolina A     1:20.01    1:18.36  
                  38.66     1:18.36 (39.70)                                        
 29 Lilly Riley               10 Gaston Gators        1:18.91    1:18.68  
                  37.02     1:18.68 (41.66)                                        
 30 Reagan Rainey             10 SwimMAC              1:18.44    1:18.77  
                  38.49     1:18.77 (40.28)                                        
 31 Kyley Lloyd                9 North Carolina A     1:18.34    1:18.84  
                  36.06     1:18.84 (42.78)                                        
 32 Avery Vassil               9 SwimMAC              1:19.54    1:19.05  
                  35.68     1:19.05 (43.37)                                        
 33 Amelia Broadwell          10 Harnett County A     1:20.11    1:19.18  
                  37.92     1:19.18 (41.26)                                        
 34 Carmen Patterson          10 East Carolina Aq     1:20.25    1:19.20  
                  37.66     1:19.20 (41.54)                                        
 35 Emily Armen               10 East Carolina Aq     1:20.21    1:19.59  
                  36.01     1:19.59 (43.58)                                        
 36 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic     1:19.94    1:19.73  
                  35.90     1:19.73 (43.83)                                        
 37 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes     1:20.44    1:19.76  
                  38.13     1:19.76 (41.63)                                        
 38 Avery Luedke               9 Team Charlotte S     1:20.11    1:20.00  
                  37.07     1:20.00 (42.93)                                        
 39 Isabella Klue             10 East Carolina Aq     1:20.20    1:20.55  
                  37.50     1:20.55 (43.05)                                        
 -- Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim     1:19.31    1:20.80  
                  37.02     1:20.80 (43.78)                                        
 -- Nina Coates               10 Sandhills Sand S     1:18.41    1:21.06  
                  35.48     1:21.06 (45.58)                                        
 -- Caroline Crisp            10 Wingate Aquatics     1:19.04    1:22.65  
                  38.27     1:22.65 (44.38)                                        
 -- Tia Ormondroyd            10 Tac Titans           1:19.52    1:24.66  
                  37.25     1:24.66 (47.41)                                        
 -- Macarthy Monteith         10 SwimMAC              1:20.29         DQ  
 
Event 82  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 SwimMAC              1:10.92    1:09.78   20  
                  32.86     1:09.78 (36.92)                                        
  2 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of      1:14.46    1:10.59   17  
                  33.31     1:10.59 (37.28)                                        
  3 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq     1:12.93    1:11.23   16  
                  33.83     1:11.23 (37.40)                                        
  4 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei     1:16.13    1:11.69   15  
                  33.27     1:11.69 (38.42)                                        
  5 Kevin Williams            10 Tac Titans           1:16.15    1:12.01   14  
                  34.47     1:12.01 (37.54)                                        
  6 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming     1:13.83    1:13.43   13  
                  33.51     1:13.43 (39.92)                                        
  7 Connor Peck               10 North Carolina A     1:14.10    1:13.47   12  
                  34.30     1:13.47 (39.17)                                        
  8 Charles Covington         10 Greensboro Commu     1:14.68    1:13.76   11  
                  33.01     1:13.76 (40.75)                                        
  9 Justin Arens              10 Marlins of Ralei     1:18.76    1:14.27    9  
                  33.39     1:14.27 (40.88)                                        
 10 Owen Nye                  10 Alamance County      1:16.18    1:14.73    7  
                  33.60     1:14.73 (41.13)                                        
 11 Jett Mu                   10 North Carolina A     1:18.29    1:15.03    6  
                  34.47     1:15.03 (40.56)                                        
 12 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw     1:17.59    1:15.28    5  
                  36.91     1:15.28 (38.37)                                        
 13 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans           1:19.33    1:15.59    4  
                  36.52     1:15.59 (39.07)                                        
 14 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes     1:19.25    1:15.63    3  
                  36.15     1:15.63 (39.48)                                        
 15 Max Osman                 10 New South Swimmi     1:18.89    1:15.86    2  
                  34.92     1:15.86 (40.94)                                        
 16 Jackson Scheiber          10 New Wave Swim Te     1:19.55    1:16.03    1  
                  35.47     1:16.03 (40.56)                                        
 17 Tyler Bolduc               9 YOTA                 1:20.07    1:16.12  
                  36.91     1:16.12 (39.21)                                        
 18 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes     1:17.52    1:16.18  
                  35.55     1:16.18 (40.63)                                        
 18 Constantine Gaskey        10 SwimMAC              1:16.77    1:16.18  
                  35.37     1:16.18 (40.81)                                        
 20 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei     1:18.25    1:16.55  
                  35.57     1:16.55 (40.98)                                        
 21 Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming     1:20.17    1:16.91  
                  36.11     1:16.91 (40.80)                                        
 22 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei     1:16.16    1:17.08  
                  36.45     1:17.08 (40.63)                                        
 23 Christopher Schilling     10 Swim Gsa             1:18.01    1:17.23  
                  35.08     1:17.23 (42.15)                                        
 24 Cole Tangeman             10 Tac Titans           1:21.47    1:17.33  
                  35.23     1:17.33 (42.10)                                        
 25 Carter Lange               9 YOTA                 1:19.81    1:17.44  
                  37.18     1:17.44 (40.26)                                        
 26 Norvin Clontz             10 SwimMAC              1:19.03    1:17.59  
                  35.83     1:17.59 (41.76)                                        
 27 Harris Abernathy           9 Greensboro Commu     1:21.37    1:17.62  
                  36.37     1:17.62 (41.25)                                        
 28 Matej Roth                10 East Carolina Aq     1:20.31    1:17.93  
                  36.69     1:17.93 (41.24)                                        
 29 Bence Burton              10 YMCA of Northwes     1:20.82    1:18.07  
                  35.55     1:18.07 (42.52)                                        
 30 Clem Camacho               9 Cape Fear Aquati     1:20.36    1:18.09  
                  35.88     1:18.09 (42.21)                                        
 31 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw     1:20.99    1:18.39  
                  35.37     1:18.39 (43.02)                                        
 32 Jeremy Hall               10 Fayetteville Aqu     1:20.27    1:18.41  
                  37.58     1:18.41 (40.83)                                        
 33 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim     1:21.30    1:18.51  
                  35.10     1:18.51 (43.41)                                        
 34 Darren Liu                10 Tac Titans           1:20.82    1:18.53  
                  37.47     1:18.53 (41.06)                                        
 35 Owen Taffar               10 YOTA                 1:20.71    1:18.55  
                  36.36     1:18.55 (42.19)                                        
 36 Ethan Emerton             10 Tac Titans           1:19.12    1:18.64  
                  36.71     1:18.64 (41.93)                                        
 37 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim     1:21.19    1:18.70  
                  34.56     1:18.70 (44.14)                                        
 38 Mason Dean                 9 Tac Titans           1:21.14    1:18.71  
                  36.33     1:18.71 (42.38)                                        
 39 Calvin Sonntag            10 Tac Titans           1:20.36    1:19.40  
                  36.81     1:19.40 (42.59)                                        
 40 Curry Jennings             9 YOTA                 1:20.53    1:19.47  
                  37.58     1:19.47 (41.89)                                        
 41 Nikhil Agans              10 Carolina Aquatic     1:20.41    1:19.49  
                  36.12     1:19.49 (43.37)                                        
 42 Christian Smith           10 Marlins of Ralei     1:21.34    1:19.53  
                  35.54     1:19.53 (43.99)                                        
 43 Aiden Li                  10 SwimMAC              1:20.18    1:19.59  
                  37.53     1:19.59 (42.06)                                        
 44 Hanxiang Wen              10 Tac Titans           1:20.75    1:19.75  
                  40.01     1:19.75 (39.74)                                        
 45 Alexander Hill            10 North Carolina A     1:19.77    1:19.90  
                  37.51     1:19.90 (42.39)                                        
 46 Abhay Tharakan             9 Tac Titans           1:20.60    1:20.18  
                  36.99     1:20.18 (43.19)                                        
 47 David Ryan                10 Team Charlotte S     1:20.45    1:20.27  
                  36.93     1:20.27 (43.34)                                        
 48 Jackson March              9 Raleigh Swimming     1:20.91    1:20.56  
                  36.99     1:20.56 (43.57)                                        
 49 Charles Davis             10 Aquatic Team Of      1:21.40    1:20.98  
                  36.60     1:20.98 (44.38)                                        
 50 James Trowbridge           9 YMCA of Northwes     1:20.68    1:21.05  
                  36.94     1:21.05 (44.11)                                        
 -- Cooper Nicholson          10 North Carolina A     1:19.20    1:22.14  
                  39.10     1:22.14 (43.04)                                        
 -- Michael Morea             10 LTNC                 1:21.36    1:22.96  
                  37.25     1:22.96 (45.71)                                        
 -- Aidan Allen               10 Tac Titans           1:20.28    1:24.14  
                  41.24     1:24.14 (42.90)                                        
 -- Cayden Pake               10 East Carolina Aq     1:18.86    1:26.48  
                  39.89     1:26.48 (46.59)                                        
 -- Lucas Johnson             10 New Wave Swim Te     1:21.47         DQ  
 -- Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei     1:16.22         DQ  
 -- Broder Swenson            10 Marlins of Ralei     1:17.35         DQ  
 
Event 83  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Ann Willis           10 Tac Titans             28.45      27.63   20  
  2 Meredith Whelehan          9 Tac Titans             28.25      27.98   17  
  3 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te       27.68      28.16   16  
  4 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw       28.40      28.34   15  
  5 Maya Dolan                10 North Carolina A       29.17      28.84   13.5
  5 Rori Rountree             10 Swim Gsa               28.82      28.84   13.5
  7 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim       29.32      29.18   12  
  8 Taylor Cureton            10 Tac Titans             29.56      29.43   11  
  9 Caroline Healey           10 YOTA                   29.21      29.46    9  
 10 Sophia Bellissimo         10 Lowes YMCA Light       30.03      29.52    7  
 11 Kylie Miller              10 Marlins of Ralei       30.69      29.53    6  
 12 Angela Yang                9 YOTA                   30.34      29.89    4.5
 12 Ellie Henderson           10 Star Aquatics          30.37      29.89    4.5
 14 Victoria Fan              10 SwimMAC                29.48      29.92    3  
 15 Jordan Williams           10 Greensboro Commu       30.82      30.04    2  
 16 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu       29.49      30.14    1  
 17 Sophia Welborn            10 YMCA of Northwes       31.87      30.15  
 18 Carmen Patterson          10 East Carolina Aq       30.57      30.17  
 19 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic       29.94      30.21  
 20 Lillian Burton            10 North Carolina A       30.02      30.23  
 21 Lindsay Grant             10 Raleigh Swimming       30.75      30.24  
 22 Peyton Wunderlich         10 East Carolina Aq       30.63      30.38  
 23 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes       31.57      30.46  
 24 Julia Turner              10 Granite Falls Sw       29.83      30.48  
 25 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes       30.95      30.53  
 26 Madison Jones             10 Swim Gsa               30.49      30.54  
 27 Breanna Smith             10 YOTA                   31.39      30.59  
 28 Camilla Marriott          10 Raleigh Swimming       31.71      30.62  
 29 Cassandra Nichols         10 Raleigh Swimming       30.26      30.71  
 30 Lanie Holden              10 SwimMAC                31.01      30.73  
 31 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati       30.27      30.75  
 31 Kalle Rendon               9 Raleigh Swimming       31.83      30.75  
 33 Sophie Storie             10 SwimMAC                31.39      30.79  
 34 Amelia Broadwell          10 Harnett County A       30.93      30.81  
 34 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw       31.35      30.81  
 36 Ella Speerschneider       10 YOTA                   30.73      30.98  
 37 Sophia Bujoreanu          10 SwimMAC                31.85      30.99  
 38 Jaceil Britton            10 Cape Fear Aquati       31.18      31.14  
 39 Kyley Lloyd                9 North Carolina A       31.15      31.20  
 40 Emily Armen               10 East Carolina Aq       31.58      31.23  
 41 Ella Krampert             10 SwimMAC                31.29      31.42  
 42 Lily Mitchell             10 Granite Falls Sw       31.50      31.52  
 43 Emily Butler              10 Harnett County A       30.65      31.55  
 44 Reese Briggs              10 SwimMAC                31.78      31.64  
 45 Audrey Wolk               10 North Carolina A       30.88      31.71  
 46 Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim       31.61      31.72  
 47 Isabella Klue             10 East Carolina Aq       31.10      31.74  
 48 Reece Ramseur             10 Swim Fanatics Sw       31.48      31.75  
 49 Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming       31.75      31.78  
 50 Frances Reed              10 Aquatic Club of        31.51      31.80  
 -- Avery Luedke               9 Team Charlotte S       31.44      31.91  
 -- Anna Turner               10 YOTA                   31.61      31.91  
 -- Claudia Yovanovich        10 New Wave Swim Te       31.50      31.96  
 -- Grace Brunk               10 New Wave Swim Te       31.76      31.98  
 -- Reagan Rainey             10 SwimMAC                31.46      31.98  
 -- Abigail Forbes            10 Cape Fear Aquati       31.75      32.74  
 -- Hayley Bryant             10 Raleigh Swimming       30.58      33.35  
 
Event 84  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lindsay            10 SwimMAC                28.49      28.09   20  
  2 John Kroll                10 SwimMAC                28.34      28.12   17  
  3 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A       29.97      28.52   16  
  4 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming       29.37      28.93   15  
  5 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq       28.89      28.99   14  
  6 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of        29.14      29.03   13  
  7 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei       29.82      29.09   12  
  8 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim       29.76      29.11   11  
  9 Miles Green                9 Queen City Dolph       29.46      29.30    9  
 10 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei       29.70      29.63    7  
 11 Kevin Williams            10 Tac Titans             29.53      29.65    6  
 12 Greyson Young              9 Granite Falls Sw       30.38      29.85    4.5
 12 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw       30.14      29.85    4.5
 14 Owen Nye                  10 Alamance County        30.26      29.89    3  
 15 Quintin Clark             10 Star Aquatics          30.52      29.98    1.5
 15 Justin Arens              10 Marlins of Ralei       30.84      29.98    1.5
 17 Matej Roth                10 East Carolina Aq       30.65      30.04  
 18 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei       29.79      30.07  
 19 Owen Vanschaick           10 Marlins of Ralei       30.08      30.15  
 20 Jackson March              9 Raleigh Swimming       30.67      30.17  
 21 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei       30.13      30.19  
 22 Max Osman                 10 New South Swimmi       30.13      30.23  
 23 Jeremy Hall               10 Fayetteville Aqu       30.13      30.40  
 24 Mason Dean                 9 Tac Titans             30.95      30.43  
 25 Ethan Emerton             10 Tac Titans             31.21      30.45  
 26 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei       30.16      30.48  
 27 Leo Kenney                 9 Tac Titans             31.60      30.75  
 27 William Jacobs            10 Swim Fanatics Sw       30.89      30.75  
 29 Nikhil Agans              10 Carolina Aquatic       31.28      30.81  
 30 Mahesh Padhi              10 SwimMAC                31.41      30.99  
 30 Jett Mu                   10 North Carolina A       31.53      30.99  
 32 Danyar Askar              10 North Carolina A       31.09      31.05  
 33 Christopher Schilling     10 Swim Gsa               30.57      31.17  
 34 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes       31.65      31.20  
 35 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw       31.12      31.21  
 36 Connor Peck               10 North Carolina A       31.37      31.24  
 37 Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming       31.51      31.29  
 38 James Trowbridge           9 YMCA of Northwes       30.81      31.31  
 39 Darren Liu                10 Tac Titans             31.35      31.38  
 40 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes       31.07      31.40  
 41 Charles Davis             10 Aquatic Team Of        30.85      31.41  
 42 Owen Taffar               10 YOTA                   31.75      31.48  
 42 Judah Hall                 9 New Wave Swim Te       31.06      31.48  
 44 Matthew Marsteiner        10 New Wave Swim Te       31.57      31.56  
 45 Rylan Feimster            10 East Carolina Aq       31.44      31.73  
 46 Curry Jennings             9 YOTA                   31.31      31.76  
 47 Christian Marrujo          9 Tac Titans             30.62      31.78  
 -- Tyler Bolduc               9 YOTA                   31.75      31.86  
 -- Cole Tangeman             10 Tac Titans             31.51      32.01  
 -- Collin Camp               10 Marlins of Ralei       31.41      32.09  
 -- Cayden Pake               10 East Carolina Aq       30.67      32.22  
 -- Lucas Johnson             10 New Wave Swim Te       31.29      32.26  
 -- Hanxiang Wen              10 Tac Titans             31.76      32.46  
 -- Aidan Allen               10 Tac Titans             31.71      32.52  
 -- David Ryan                10 Team Charlotte S       31.63      32.60  
 -- Cooper Nicholson          10 North Carolina A       31.71      32.71  
 
Event 85  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicole Zettel             10 Tac Titans           1:17.91    1:15.82   18.5
                  35.94     1:15.82 (39.88)                                        
  1 Rori Rountree             10 Swim Gsa             1:14.73    1:15.82   18.5
                  35.11     1:15.82 (40.71)                                        
  3 Lily Ann Willis           10 Tac Titans           1:19.74    1:17.87   16  
                  37.78     1:17.87 (40.09)                                        
  4 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw     1:21.43    1:18.76   15  
                  35.75     1:18.76 (43.01)                                        
  5 Jordan Williams           10 Greensboro Commu     1:23.78    1:22.03   14  
                  38.73     1:22.03 (43.30)                                        
  6 Emily Butler              10 Harnett County A     1:23.74    1:22.91   13  
                  38.75     1:22.91 (44.16)                                        
  7 Kylie Miller              10 Marlins of Ralei     1:33.78    1:24.80   12  
                  39.43     1:24.80 (45.37)                                        
  8 Victoria Fan              10 SwimMAC              1:26.12    1:25.01   11  
                  39.60     1:25.01 (45.41)                                        
  9 Angela Yang                9 YOTA                 1:28.94    1:25.70    9  
                  40.44     1:25.70 (45.26)                                        
 10 Riley Foreman              9 Marlins of Ralei     1:33.40    1:26.19    7  
                  41.33     1:26.19 (44.86)                                        
 11 Audrey Wolk               10 North Carolina A     1:26.06    1:26.22    6  
                  40.50     1:26.22 (45.72)                                        
 12 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes     1:27.12    1:26.31    5  
                  40.52     1:26.31 (45.79)                                        
 13 Breanna Smith             10 YOTA                 1:28.18    1:26.78    4  
                  42.11     1:26.78 (44.67)                                        
 14 Reese Briggs              10 SwimMAC              1:28.72    1:27.27    3  
                  41.21     1:27.27 (46.06)                                        
 15 Reagan Rainey             10 SwimMAC              1:28.17    1:27.42    2  
                  42.86     1:27.42 (44.56)                                        
 16 Leah Misener               9 Lowes YMCA Light     1:32.87    1:27.51    1  
                  43.40     1:27.51 (44.11)                                        
 17 Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming     1:28.75    1:27.61  
                  41.98     1:27.61 (45.63)                                        
 18 Caroline Healey           10 YOTA                 1:30.28    1:27.67  
                  41.69     1:27.67 (45.98)                                        
 19 Naomi Wehe                 9 Greensboro Commu     1:33.20    1:27.72  
                  40.77     1:27.72 (46.95)                                        
 20 Maya Dolan                10 North Carolina A     1:31.18    1:27.91  
                  40.42     1:27.91 (47.49)                                        
 21 Paige Thome               10 SwimMAC              1:30.78    1:27.97  
                  41.54     1:27.97 (46.43)                                        
 22 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes     1:30.26    1:28.43  
                  41.84     1:28.43 (46.59)                                        
 23 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati     1:28.09    1:28.60  
                  43.47     1:28.60 (45.13)                                        
 24 Isabella Alessandrini     10 Mecklenburg Swim     1:33.65    1:28.61  
                  41.11     1:28.61 (47.50)                                        
 25 Claudia Yovanovich        10 New Wave Swim Te     1:28.79    1:28.66  
                  42.23     1:28.66 (46.43)                                        
 26 Lanie Holden              10 SwimMAC              1:32.96    1:28.92  
                  41.72     1:28.92 (47.20)                                        
 27 Scarlett Raynor           10 Raleigh Swimming     1:29.20    1:29.29  
                  41.79     1:29.29 (47.50)                                        
 28 Camilla Marriott          10 Raleigh Swimming     1:32.90    1:29.80  
 29 Esther Kim                10 Tac Titans           1:30.19    1:30.02  
                  42.74     1:30.02 (47.28)                                        
 30 Grace Tuchi               10 SwimMAC              1:31.08    1:30.36  
                  41.96     1:30.36 (48.40)                                        
 31 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     1:32.25    1:30.55  
                  43.60     1:30.55 (46.95)                                        
 32 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw     1:29.38    1:31.05  
                  41.96     1:31.05 (49.09)                                        
 33 Sophia Bellissimo         10 Lowes YMCA Light     1:30.87    1:31.85  
                  44.54     1:31.85 (47.31)                                        
 34 Lilly Riley               10 Gaston Gators        1:32.18    1:31.91  
                  42.68     1:31.91 (49.23)                                        
 35 Kate Herring              10 Marlins of Ralei     1:32.53    1:31.95  
                  42.91     1:31.95 (49.04)                                        
 36 Avery Vassil               9 SwimMAC              1:29.75    1:32.18  
                  42.63     1:32.18 (49.55)                                        
 37 Francesca Legrand         10 SwimMAC              1:29.57    1:32.20  
                  43.34     1:32.20 (48.86)                                        
 37 Franky Dunlap              9 Tac Titans           1:30.71    1:32.20  
                  43.97     1:32.20 (48.23)                                        
 39 Frances Reed              10 Aquatic Club of      1:33.10    1:32.39  
                  42.93     1:32.39 (49.46)                                        
 40 Cornelia Knight           10 SwimMAC              1:27.60    1:32.55  
                  42.26     1:32.55 (50.29)                                        
 41 Grace Zheng               10 Tac Titans           1:33.30    1:32.68  
                  45.11     1:32.68 (47.57)                                        
 42 Macarthy Monteith         10 SwimMAC              1:31.52    1:32.78  
                  43.70     1:32.78 (49.08)                                        
 43 Eleanor Ludwig            10 New Wave Swim Te     1:33.44    1:32.98  
                  44.53     1:32.98 (48.45)                                        
 44 Ella Krampert             10 SwimMAC              1:31.52    1:33.41  
                  43.78     1:33.41 (49.63)                                        
 -- Sophia Bujoreanu          10 SwimMAC              1:33.19    1:35.03  
                  44.76     1:35.03 (50.27)                                        
 
Event 86  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes     1:21.61    1:18.37   20  
                  37.18     1:18.37 (41.19)                                        
  2 John Kroll                10 SwimMAC              1:19.16    1:18.63   17  
                  37.39     1:18.63 (41.24)                                        
  3 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq     1:20.90    1:19.72   16  
                  38.15     1:19.72 (41.57)                                        
  4 Aiden Li                  10 SwimMAC              1:24.21    1:23.13   15  
                  40.13     1:23.13 (43.00)                                        
  5 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans           1:31.87    1:24.56   14  
                  39.63     1:24.56 (44.93)                                        
  6 Aidan Allen               10 Tac Titans           1:23.74    1:24.88   13  
                  39.01     1:24.88 (45.87)                                        
  7 Tyler Bolduc               9 YOTA                 1:26.95    1:25.15   12  
                  42.02     1:25.15 (43.13)                                        
  8 Connor Peck               10 North Carolina A     1:24.87    1:25.22   11  
                  40.16     1:25.22 (45.06)                                        
  9 Kevin Williams            10 Tac Titans           1:24.61    1:26.01    9  
                  40.94     1:26.01 (45.07)                                        
 10 Hanxiang Wen              10 Tac Titans           1:30.57    1:26.60    7  
                  41.79     1:26.60 (44.81)                                        
 11 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw     1:27.81    1:27.13    6  
                  41.10     1:27.13 (46.03)                                        
 12 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei     1:28.68    1:27.51    5  
                  41.95     1:27.51 (45.56)                                        
 13 Constantine Gaskey        10 SwimMAC              1:26.30    1:27.57    4  
                  41.43     1:27.57 (46.14)                                        
 14 Clem Camacho               9 Cape Fear Aquati     1:32.24    1:27.91    3  
                  41.76     1:27.91 (46.15)                                        
 15 Owen Taffar               10 YOTA                 1:28.85    1:28.50    2  
                  41.89     1:28.50 (46.61)                                        
 16 Carter Lange               9 YOTA                 1:30.01    1:29.63    1  
                  42.46     1:29.63 (47.17)                                        
 17 Owen Nye                  10 Alamance County      1:28.96    1:30.17  
                  42.84     1:30.17 (47.33)                                        
 17 Darren Liu                10 Tac Titans           1:31.84    1:30.17  
                  42.41     1:30.17 (47.76)                                        
 19 Ethan Emerton             10 Tac Titans           1:32.93    1:30.43  
                  42.46     1:30.43 (47.97)                                        
 20 John Lehning              10 Tac Titans           1:30.97    1:30.77  
                  43.52     1:30.77 (47.25)                                        
 21 Brodie McCartan           10 Sailfish Aquatic     1:31.38    1:31.02  
                  43.43     1:31.02 (47.59)                                        
 22 David Ritchey             10 Carolina Aquatic     1:31.89    1:31.06  
                  44.88     1:31.06 (46.18)                                        
 23 Noah Curtis               10 Tac Titans           1:34.01    1:32.30  
                  43.73     1:32.30 (48.57)                                        
 24 Braden Marchand            9 Tac Titans           1:35.04    1:32.32  
                  43.99     1:32.32 (48.33)                                        
 24 Bryan Bucci               10 Aquatic Team Of      1:34.60    1:32.32  
                  45.12     1:32.32 (47.20)                                        
 26 Alexander Hill            10 North Carolina A     1:31.12    1:32.35  
                  44.06     1:32.35 (48.29)                                        
 27 Harris Abernathy           9 Greensboro Commu     1:34.23    1:32.49  
                  44.64     1:32.49 (47.85)                                        
 28 Wesley Wade               10 Alamance County      1:32.59    1:32.60  
                  42.68     1:32.60 (49.92)                                        
 29 Curry Jennings             9 YOTA                 1:32.07    1:32.67  
                  45.18     1:32.67 (47.49)                                        
 29 Norvin Clontz             10 SwimMAC              1:33.47    1:32.67  
                  45.06     1:32.67 (47.61)                                        
 31 Edward Anton               9 SwimMAC              1:31.00    1:32.72  
                  43.68     1:32.72 (49.04)                                        
 32 Andrew Taylor             10 Gaston Gators        1:32.18    1:32.97  
                  44.52     1:32.97 (48.45)                                        
 33 Bence Burton              10 YMCA of Northwes     1:35.20    1:33.15  
                  43.96     1:33.15 (49.19)                                        
 34 Christian Marrujo          9 Tac Titans           1:33.21    1:33.53  
                  45.36     1:33.53 (48.17)                                        
 35 Edward Testa               9 Tac Titans           1:35.35    1:33.58  
                  44.12     1:33.58 (49.46)                                        
 36 Calvin Sonntag            10 Tac Titans           1:34.61    1:33.72  
                  45.12     1:33.72 (48.60)                                        
 37 Ezra Zapler                9 East Carolina Aq     1:32.50    1:33.99  
                  43.92     1:33.99 (50.07)                                        
 38 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim     1:35.79    1:34.17  
                  44.78     1:34.17 (49.39)                                        
 39 Quinn O'Mara              10 SwimMAC              1:32.27    1:34.50  
                  44.37     1:34.50 (50.13)                                        
 40 Mason Dean                 9 Tac Titans           1:34.20    1:34.96  
                  45.64     1:34.96 (49.32)                                        
 41 David Ryan                10 Team Charlotte S     1:33.68    1:35.08  
                  44.64     1:35.08 (50.44)                                        
 42 William Jacobs            10 Swim Fanatics Sw     1:32.38    1:35.21  
                  45.32     1:35.21 (49.89)                                        
 43 Matthew Honaker           10 Raleigh Swimming     1:34.74    1:35.62  
                  43.84     1:35.62 (51.78)                                        
 -- Daniel Guenther           10 Aquatic Team Of      1:35.17    1:35.89  
                  45.30     1:35.89 (50.59)                                        
 -- Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming     1:29.13    1:35.98  
                  45.03     1:35.98 (50.95)                                        
 -- Connor Hwang              10 North Carolina A     1:33.65    1:36.03  
                  46.34     1:36.03 (49.69)                                        
 -- Peyton Splawski            9 Swim Gsa             1:34.76    1:36.68  
                  45.38     1:36.68 (51.30)                                        
 -- Cooper Nicholson          10 North Carolina A     1:35.12    1:37.74  
                  45.41     1:37.74 (52.33)                                        
 -- Lucas Johnson             10 New Wave Swim Te     1:35.52    1:37.84  
                  45.20     1:37.84 (52.64)                                        
 -- Ian Frazer                10 Marlins of Ralei     1:35.76    1:39.35  
                  46.66     1:39.35 (52.69)                                        
 -- Cayden Pake               10 East Carolina Aq     1:33.59    1:40.65  
                  47.57     1:40.65 (53.08)                                        
 -- Danyar Askar              10 North Carolina A     1:34.64         DQ  
 -- Christopher Schilling     10 Swim Gsa             1:31.33         DQ  
 -- Benjamin Leckinger        10 Nomad Aquatics       1:34.99         DQ  
 -- Michael Dawkins           10 Goldsboro Family     1:35.39         DQ  
 
Event 87  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te       29.52      30.57   20  
  2 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu       30.72      30.87   17  
  3 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes       32.16      31.68   16  
  4 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming       31.49      31.75   15  
  5 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim       32.75      32.20   14  
  6 Francesca Legrand         10 SwimMAC                32.33      32.49   13  
  7 Victoria Fan              10 SwimMAC                32.72      32.52   12  
  8 Taylor Cureton            10 Tac Titans             33.74      32.68   11  
  9 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw       31.65      32.99    9  
 10 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati       32.76      33.01    7  
 11 Lillian Burton            10 North Carolina A       32.18      33.28    6  
 12 Maya Dolan                10 North Carolina A       32.61      33.47    5  
 13 Avery Vassil               9 SwimMAC                34.04      33.70    4  
 14 Madison Joy               10 Waves Of Wilming       33.81      33.89    3  
 15 Reece Ramseur             10 Swim Fanatics Sw       33.66      33.92    2  
 16 Audrey Pardue              9 SwimMAC                34.62      33.93    1  
 17 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic       35.41      34.04  
 18 Ellie Henderson           10 Star Aquatics          34.74      34.14  
 19 Madison Jones             10 Swim Gsa               34.28      34.45  
 20 Jordan Williams           10 Greensboro Commu       34.59      34.52  
 20 Julia Turner              10 Granite Falls Sw       35.03      34.52  
 22 Norah Chamblee            10 SwimMAC                35.59      34.56  
 23 Alyssa Claborn             9 Lowes YMCA Light       35.31      34.71  
 24 Nina Coates               10 Sandhills Sand S       35.02      34.98  
 25 Lindsay Grant             10 Raleigh Swimming       35.38      35.03  
 26 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw       35.19      35.21  
 27 Kyley Lloyd                9 North Carolina A       33.96      35.28  
 28 Kalle Rendon               9 Raleigh Swimming       35.45      35.36  
 -- Paige Thome               10 SwimMAC                40.42L     35.69  
 -- Amelia Broadwell          10 Harnett County A       35.59      35.75  
 -- Tia Ormondroyd            10 Tac Titans             35.19      35.77  
 -- Abigail Forbes            10 Cape Fear Aquati       34.34      35.80  
 -- Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming       35.51      36.07  
 -- Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim       34.80      36.23  
 -- Peyton Wunderlich         10 East Carolina Aq       41.23L     36.28  
 -- Hayley Bryant             10 Raleigh Swimming       35.29      36.43  
 -- Emily Butler              10 Harnett County A       35.22      36.72  
 -- Jaceil Britton            10 Cape Fear Aquati       35.49      37.45  
 -- Amanda Kearns             10 Marlins of Ralei       40.32L     38.55  
 -- Cassandra Nichols         10 Raleigh Swimming       35.48      38.86  
 
Event 88  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei       31.05      30.09   20  
  2 Robert Lindsay            10 SwimMAC                30.79      30.12   17  
  3 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of        32.41      31.15   16  
  4 John Kroll                10 SwimMAC                30.18      31.20   15  
  5 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes       32.48      32.33   14  
  6 Max Osman                 10 New South Swimmi       32.61      32.39   13  
  7 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei       32.57      32.45   12  
  8 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A       35.92      32.68   11  
  9 Justin Arens              10 Marlins of Ralei       35.29      32.84    9  
 10 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei       34.74      32.98    7  
 11 Owen Nye                  10 Alamance County        33.93      33.19    6  
 12 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq       32.44      33.36    5  
 13 Miles Green                9 Queen City Dolph       32.89      33.40    4  
 14 Jett Mu                   10 North Carolina A       32.97      33.75    3  
 15 Charles Covington         10 Greensboro Commu       33.35      33.79    2  
 16 Matej Roth                10 East Carolina Aq       34.21      33.82    1  
 17 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei       33.77      33.86  
 18 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming       32.94      33.95  
 19 Benjamin Leckinger        10 Nomad Aquatics         34.10      34.05  
 20 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei       35.18      34.09  
 21 Abhay Tharakan             9 Tac Titans             35.17      34.10  
 22 Charles Davis             10 Aquatic Team Of        36.49      34.55  
 23 Matthew Marsteiner        10 New Wave Swim Te       34.61      34.71  
 24 Clem Camacho               9 Cape Fear Aquati       36.04      34.77  
 25 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw       36.37      34.79  
 26 Nikhil Agans              10 Carolina Aquatic       35.79      34.82  
 27 Harris Abernathy           9 Greensboro Commu       35.64      34.96  
 28 Danyar Askar              10 North Carolina A       33.90      35.01  
 29 Benjamin Walcott          10 Granite Falls Sw       36.10      35.10  
 30 Kallid Aqrabawi           10 Marlins of Ralei       36.06      35.21  
 31 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim       35.98      35.29  
 32 Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming       36.14      35.40  
 33 Jackson March              9 Raleigh Swimming       34.46      35.52  
 33 Daniel Bubar              10 New Wave Swim Te       36.62      35.52  
 35 Aaron Davidson            10 New Wave Swim Te       35.28      35.55  
 36 Lawson Brown               9 Cape Fear Aquati       35.60      35.68  
 37 Judah Hall                 9 New Wave Swim Te       34.33      35.70  
 38 Michael Dawkins           10 Goldsboro Family       36.50      35.72  
 39 Nathan Hohnbaum           10 Aquatic Team Of        36.32      35.78  
 40 Peter Miller              10 Greensboro Commu       36.60      35.96  
 41 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim       36.37      36.02  
 42 David Ryan                10 Team Charlotte S       36.06      36.10  
 43 Owen Vanschaick           10 Marlins of Ralei       35.32      36.14  
 44 Christopher Schilling     10 Swim Gsa               35.30      36.19  
 45 Cole Tangeman             10 Tac Titans             36.25      36.46  
 46 Tyler Bolduc               9 YOTA                   36.17      36.54  
 -- Norvin Clontz             10 SwimMAC                36.41      37.29  
 -- Ezra Zapler                9 East Carolina Aq       36.16      37.32  
 -- John Lehning              10 Tac Titans             36.55      37.79  
 -- Marc Evans                10 Greensboro Commu       36.63         DQ  
 
Event 89  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicole Zettel             10 Tac Titans           2:15.08    2:12.83   20  
                  31.39     1:05.58 (34.19)     1:39.14 (33.56)     2:12.83 (33.69)
  2 Meredith Whelehan          9 Tac Titans           2:17.09    2:14.57   17  
                  32.00     1:07.38 (35.38)     1:42.19 (34.81)     2:14.57 (32.38)
  3 Lily Ann Willis           10 Tac Titans           2:14.97    2:14.70   16  
                  32.14     1:07.55 (35.41)     1:42.28 (34.73)     2:14.70 (32.42)
  4 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te     2:14.76    2:16.02   15  
                  32.15     1:07.56 (35.41)     1:42.37 (34.81)     2:16.02 (33.65)
  5 Taylor Cureton            10 Tac Titans           2:18.24    2:16.33   14  
                  32.32     1:06.34 (34.02)     1:41.66 (35.32)     2:16.33 (34.67)
  6 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim     2:22.51    2:16.61   13  
                  32.51     1:07.57 (35.06)     1:43.08 (35.51)     2:16.61 (33.53)
  7 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     2:22.39    2:19.11   12  
                  32.58     1:08.65 (36.07)     1:44.12 (35.47)     2:19.11 (34.99)
  8 Julia Turner              10 Granite Falls Sw     2:26.61    2:21.35   11  
                  32.80     1:08.84 (36.04)     1:45.13 (36.29)     2:21.35 (36.22)
  9 Lillian Burton            10 North Carolina A     2:22.94    2:23.26    9  
                  33.29     1:10.81 (37.52)     1:47.76 (36.95)     2:23.26 (35.50)
 10 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming     2:21.44    2:24.74    7  
                  32.53     1:09.19 (36.66)     1:47.21 (38.02)     2:24.74 (37.53)
 11 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes     2:25.51    2:25.06    6  
                  33.05     1:10.15 (37.10)     1:48.84 (38.69)     2:25.06 (36.22)
 12 Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim     2:27.89    2:25.32    5  
                  33.46     1:11.44 (37.98)     1:49.78 (38.34)     2:25.32 (35.54)
 13 Rori Rountree             10 Swim Gsa             2:26.28    2:26.04    4  
                  32.98     1:10.41 (37.43)     1:48.53 (38.12)     2:26.04 (37.51)
 14 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw     2:26.16    2:26.13    3  
                  33.12     1:10.56 (37.44)     1:48.40 (37.84)     2:26.13 (37.73)
 15 Jaceil Britton            10 Cape Fear Aquati     2:28.70    2:26.57    2  
                  34.99     1:12.67 (37.68)     1:50.62 (37.95)     2:26.57 (35.95)
 16 Avery Luedke               9 Team Charlotte S     2:28.53    2:26.80    1  
                  33.54     1:11.09 (37.55)     1:49.57 (38.48)     2:26.80 (37.23)
 17 Amelia Broadwell          10 Harnett County A     2:29.89    2:27.25  
                  34.83     1:13.64 (38.81)     1:52.48 (38.84)     2:27.25 (34.77)
 18 Sophia Bellissimo         10 Lowes YMCA Light     2:31.84    2:27.40  
                  34.61     1:12.41 (37.80)     1:50.66 (38.25)     2:27.40 (36.74)
 19 Lily Mitchell             10 Granite Falls Sw     2:31.67    2:27.57  
                  33.77     1:12.17 (38.40)     1:50.59 (38.42)     2:27.57 (36.98)
 20 Angela Yang                9 YOTA                 2:28.95    2:28.66  
                  34.91     1:13.60 (38.69)     1:51.17 (37.57)     2:28.66 (37.49)
 21 Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming     2:30.37    2:29.69  
                  33.93     1:12.44 (38.51)     1:52.85 (40.41)     2:29.69 (36.84)
 22 Carmen Patterson          10 East Carolina Aq     2:31.87    2:29.80  
                  35.51     1:15.44 (39.93)     1:54.68 (39.24)     2:29.80 (35.12)
 23 Madison Jones             10 Swim Gsa             2:22.88    2:29.86  
                  33.93     1:12.48 (38.55)     1:51.76 (39.28)     2:29.86 (38.10)
 24 Kalle Rendon               9 Raleigh Swimming     2:32.26    2:29.98  
                  34.61     1:14.44 (39.83)     1:54.34 (39.90)     2:29.98 (35.64)
 25 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic     2:33.96    2:30.30  
                  35.54     1:14.35 (38.81)     1:53.95 (39.60)     2:30.30 (36.35)
 26 Esther Kim                10 Tac Titans           2:31.45    2:30.85  
                  35.17     1:14.31 (39.14)     1:54.28 (39.97)     2:30.85 (36.57)
 27 Lillian Fender            10 Mars Hill Aquati     2:32.67    2:31.37  
                  36.09     1:15.01 (38.92)     1:54.29 (39.28)     2:31.37 (37.08)
 28 Emily Armen               10 East Carolina Aq     2:30.22    2:31.62  
                  34.37     1:13.07 (38.70)     1:52.46 (39.39)     2:31.62 (39.16)
 29 Kyley Lloyd                9 North Carolina A     2:33.01    2:32.88  
                  35.34     1:15.09 (39.75)     1:54.88 (39.79)     2:32.88 (38.00)
 30 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes     2:51.79L   2:33.05  
                  34.21     1:14.11 (39.90)     1:53.93 (39.82)     2:33.05 (39.12)
 31 Sophie McCammon            9 Mecklenburg Swim     2:32.99    2:33.27  
                  35.61     1:15.97 (40.36)     1:56.55 (40.58)     2:33.27 (36.72)
 32 Sophia Bujoreanu          10 SwimMAC              2:31.87    2:33.34  
                  33.78     1:14.02 (40.24)     1:55.14 (41.12)     2:33.34 (38.20)
 -- Anika Pawa                 9 YMCA of Northwes     2:33.76    2:36.34  
                  33.94     1:13.84 (39.90)     1:55.83 (41.99)     2:36.34 (40.51)
 -- Paige Thome               10 SwimMAC              2:31.14    2:36.67  
                  35.27     1:15.16 (39.89)     1:55.72 (40.56)     2:36.67 (40.95)
 -- Tia Ormondroyd            10 Tac Titans           2:33.35    2:42.94  
                  36.14     1:19.14 (43.00)     2:01.49 (42.35)     2:42.94 (41.45)
 -- Abigail Forbes            10 Cape Fear Aquati     2:33.32        DNF  
                  50.25                                                            
 
Event 90  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq     2:15.86    2:13.75   20  
                  31.04     1:05.97 (34.93)     1:40.14 (34.17)     2:13.75 (33.61)
  2 Robert Lindsay            10 SwimMAC              2:19.75    2:13.95   17  
                  31.50     1:06.69 (35.19)     1:41.43 (34.74)     2:13.95 (32.52)
  3 Greyson Young              9 Granite Falls Sw     2:20.59    2:16.16   16  
                  32.14     1:07.58 (35.44)     1:42.38 (34.80)     2:16.16 (33.78)
  4 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei     2:21.44    2:18.39   15  
                  31.34     1:06.99 (35.65)     1:43.37 (36.38)     2:18.39 (35.02)
  5 Owen Nye                  10 Alamance County      2:23.21    2:18.49   14  
                  31.67     1:07.15 (35.48)     1:43.20 (36.05)     2:18.49 (35.29)
  6 Kevin Williams            10 Tac Titans           2:24.05    2:20.12   13  
                  32.82     1:08.53 (35.71)     1:44.95 (36.42)     2:20.12 (35.17)
  7 Charles Covington         10 Greensboro Commu     2:25.21    2:20.14   12  
                  31.23     1:06.75 (35.52)     1:43.63 (36.88)     2:20.14 (36.51)
  8 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei     2:21.43    2:20.67   11  
                  33.20     1:09.31 (36.11)     1:45.64 (36.33)     2:20.67 (35.03)
  9 Max Osman                 10 New South Swimmi     2:26.95    2:21.65    9  
                  33.45     1:10.23 (36.78)     1:46.20 (35.97)     2:21.65 (35.45)
 10 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A     2:24.48    2:22.16    7  
                  31.71     1:07.20 (35.49)     1:45.35 (38.15)     2:22.16 (36.81)
 11 Jackson Scheiber          10 New Wave Swim Te     2:28.49    2:22.92    6  
                  34.07     1:10.38 (36.31)     1:47.44 (37.06)     2:22.92 (35.48)
 12 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei     2:22.78    2:23.50    5  
                  32.52     1:09.14 (36.62)     1:46.80 (37.66)     2:23.50 (36.70)
 13 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw     2:24.06    2:23.54    4  
                  33.05     1:09.79 (36.74)     1:47.09 (37.30)     2:23.54 (36.45)
 14 Ethan Emerton             10 Tac Titans           2:30.53    2:23.60    3  
                  32.83     1:09.75 (36.92)     1:47.43 (37.68)     2:23.60 (36.17)
 15 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei     2:29.72    2:23.82    2  
                  33.85     1:10.98 (37.13)     1:48.15 (37.17)     2:23.82 (35.67)
 16 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei     2:26.73    2:23.84    1  
                  32.82     1:10.17 (37.35)     1:47.98 (37.81)     2:23.84 (35.86)
 17 Jeremy Hall               10 Fayetteville Aqu     2:25.86    2:23.85  
                  32.17     1:08.47 (36.30)     1:46.38 (37.91)     2:23.85 (37.47)
 18 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming     2:31.47    2:24.38  
                  33.97     1:11.35 (37.38)     1:49.96 (38.61)     2:24.38 (34.42)
 19 Justin Arens              10 Marlins of Ralei     2:32.67    2:25.85  
                  34.40     1:13.01 (38.61)     1:51.41 (38.40)     2:25.85 (34.44)
 20 Constantine Gaskey        10 SwimMAC              2:28.79    2:26.12  
                  33.17     1:09.95 (36.78)     1:48.26 (38.31)     2:26.12 (37.86)
 21 Connor Peck               10 North Carolina A     2:26.64    2:26.62  
                  33.54     1:11.61 (38.07)     1:50.37 (38.76)     2:26.62 (36.25)
 22 Christian Marrujo          9 Tac Titans           2:29.36    2:26.71  
                  34.13     1:11.50 (37.37)     1:50.68 (39.18)     2:26.71 (36.03)
 23 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw     2:31.45    2:27.01  
                  34.16     1:12.92 (38.76)     1:51.62 (38.70)     2:27.01 (35.39)
 24 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes     2:31.34    2:27.06  
                  33.57     1:13.05 (39.48)     1:51.04 (37.99)     2:27.06 (36.02)
 25 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans           2:32.31    2:27.15  
                  34.43     1:13.28 (38.85)     1:52.27 (38.99)     2:27.15 (34.88)
 26 Miles Green                9 Queen City Dolph     2:32.87    2:27.16  
                  33.41     1:12.73 (39.32)     1:50.68 (37.95)     2:27.16 (36.48)
 27 Danyar Askar              10 North Carolina A     2:27.41    2:27.26  
                  34.48     1:12.33 (37.85)     1:51.75 (39.42)     2:27.26 (35.51)
 28 Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming     2:27.24    2:27.64  
                  34.13     1:11.52 (37.39)     1:49.74 (38.22)     2:27.64 (37.90)
 29 Benjamin Walcott          10 Granite Falls Sw     2:30.16    2:28.18  
                  34.25     1:12.01 (37.76)     1:50.29 (38.28)     2:28.18 (37.89)
 30 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim     2:30.49    2:28.21  
                  33.66     1:11.92 (38.26)     1:51.20 (39.28)     2:28.21 (37.01)
 31 Owen Vanschaick           10 Marlins of Ralei     2:27.83    2:28.85  
                  34.82     1:13.30 (38.48)     1:53.18 (39.88)     2:28.85 (35.67)
 32 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes     2:31.58    2:30.14  
                  33.66     1:11.95 (38.29)     1:52.92 (40.97)     2:30.14 (37.22)
 33 Matej Roth                10 East Carolina Aq     2:27.68    2:30.24  
                  34.07     1:11.74 (37.67)     1:51.85 (40.11)     2:30.24 (38.39)
 34 Curry Jennings             9 YOTA                 2:47.16L   2:31.59  
                  34.61     1:13.96 (39.35)     1:52.86 (38.90)     2:31.59 (38.73)
 35 Jett Mu                   10 North Carolina A     2:33.46    2:31.79  
                  33.39     1:13.04 (39.65)     1:53.99 (40.95)     2:31.79 (37.80)
 36 Cayden Pake               10 East Carolina Aq     2:27.94    2:33.19  
                  34.85     1:14.30 (39.45)     1:55.54 (41.24)     2:33.19 (37.65)
 37 Noah Curtis               10 Tac Titans           2:33.22    2:33.40  
                  33.70     1:13.10 (39.40)     1:54.22 (41.12)     2:33.40 (39.18)
 -- Tyler Bolduc               9 YOTA                 2:32.28    2:34.27  
                  35.52     1:15.82 (40.30)     1:55.72 (39.90)     2:34.27 (38.55)
 -- Alexander Hill            10 North Carolina A     2:31.08    2:34.92  
                  36.35     1:17.45 (41.10)     1:56.88 (39.43)     2:34.92 (38.04)
 -- Cole Tangeman             10 Tac Titans           2:33.39    2:36.85  
                  35.92     1:16.35 (40.43)     1:58.36 (42.01)     2:36.85 (38.49)
 -- Cooper Nicholson          10 North Carolina A     2:31.99    2:41.40  
                  36.40     1:19.32 (42.92)     2:00.36 (41.04)     2:41.40 (41.04)
 -- John Lehning              10 Tac Titans           2:31.59    2:41.67  
                  35.92     1:17.76 (41.84)     2:00.96 (43.20)     2:41.67 (40.71)
 -- Hanxiang Wen              10 Tac Titans           2:33.21    2:42.11  
                  36.31     1:19.16 (42.85)     2:02.36 (43.20)     2:42.11 (39.75)
 
Event 91  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tac Titans  'A'                                   1:55.53    1:52.72   40  
     1) Taylor Cureton 10               2) Nicole Zettel 10               
     3) Lily Ann Willis 10              4) Meredith Whelehan 9            
                  29.47       57.67 (28.20)     1:24.96 (27.29)     1:52.72 (27.76)
  2 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               2:01.67    1:58.57   34  
     1) Angela Yang 9                   2) Ella Speerschneider 10         
     3) Breanna Smith 10                4) Caroline Healey 10             
                  30.19     1:00.50 (30.31)     1:30.63 (30.13)     1:58.57 (27.94)
  3 North Carolina Aquatic Club  'A'                  2:01.22    2:00.12   32  
     1) Kyley Lloyd 9                   2) Audrey Wolk 10                 
     3) Lillian Burton 10               4) Maya Dolan 10                  
                  30.82     1:01.92 (31.10)     1:31.75 (29.83)     2:00.12 (28.37)
  4 Marlins of Raleigh  'A'                           1:57.56    2:03.47   29  
     1) Presley Friend 10               2) Olivia Rivera 10               
     3) Kate Herring 10                 4) Kylie Miller 10                
                  31.46     1:01.84 (30.38)   2:03.47 (1:01.63)                    
  4 East Carolina Aquatics  'A'                       2:03.88    2:03.47   29  
     1) Peyton Wunderlich 10            2) Isabella Klue 10               
     3) Emily Armen 10                  4) Carmen Patterson 10            
                  31.48     1:02.30 (30.82)     1:33.91 (31.61)     2:03.47 (29.56)
  6 SwimMAC  'A'                                      2:03.01    2:03.90   26  
     1) Lanie Holden 10                 2) Francesca Legrand 10           
     3) Ella Krampert 10                4) Victoria Fan 10                
                  31.25     1:02.09 (30.84)     1:34.02 (31.93)     2:03.90 (29.88)
  7 Raleigh Swimming Association  'A'                 2:01.77    2:04.52   24  
     1) Camilla Marriott 10             2) Cassandra Nichols 10           
     3) Lindsay Grant 10                4) Valerie Bunger 10              
                  30.57     1:02.19 (31.62)     1:33.94 (31.75)     2:04.52 (30.58)
  8 New Wave Swim Team  'A'                           2:04.82    2:04.68   22  
     1) Shakira Qian 10                 2) Claudia Yovanovich 10          
     3) Grace Brunk 10                  4) Eleanor Ludwig 10              
                  28.89       59.56 (30.67)     1:31.58 (32.02)     2:04.68 (33.10)
  9 Raleigh Swimming Association  'B'                 2:08.93    2:04.84   18  
     1) Hayley Bryant 10                2) Kalle Rendon 9                 
     3) Alice Rosenblum 10              4) Scarlett Raynor 10             
                  30.55     1:01.52 (30.97)     1:32.85 (31.33)     2:04.84 (31.99)
 10 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               2:06.71    2:05.03   14  
     1) Lauren Lewis 10                 2) Keegan Brown 10                
     3) Anika Pawa 9                    4) Sophia Welborn 10              
                  32.48     1:05.61 (33.13)     1:35.18 (29.57)     2:05.03 (29.85)
 11 SwimMAC  'B'                                      2:07.21    2:07.99   12  
     1) Reese Briggs 10                 2) Sophia Bujoreanu 10            
     3) Kayman Neal 10                  4) Reagan Rainey 10               
                  32.06     1:04.52 (32.46)     1:36.87 (32.35)     2:07.99 (31.12)
 12 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                2:05.18    2:09.43   10  
     1) Emilie Phillips 9               2) Lily Mitchell 10               
     3) Lexi Alexander 8                4) Julia Turner 10                
                  30.90     1:01.85 (30.95)     1:39.41 (37.56)     2:09.43 (30.02)
 13 SwimMAC  'C'                                      2:09.83    2:11.89  
     1) Norah Chamblee 10               2) Macarthy Monteith 10           
     3) Cornelia Knight 10              4) Avery Vassil 9                 
                  32.47     1:06.59 (34.12)     1:39.75 (33.16)     2:11.89 (32.14)
 14 Greensboro Community YMCA  'A'                    2:08.37    2:12.36    8  
     1) Cameron Martin 10               2) Macy Bolyard 10                
     3) Naomi Wehe 9                    4) Jordan Williams 10             
                  33.58     1:07.50 (33.92)     1:44.31 (36.81)     2:12.36 (28.05)
 15 North Carolina Aquatic Club  'B'                  2:14.78    2:13.62    6  
     1) Alicia Su 9                     2) Abigail Emrich 9               
     3) Ellery Eward 10                 4) Reagan Sherrard 10             
                  36.49     1:08.53 (32.04)   2:13.62 (1:05.09)                    
 16 Marlins of Raleigh  'B'                           2:07.79    2:13.92    4  
     1) Chloe Light 8                   2) Kamiko Takei 9                 
     3) Riley Foreman 9                 4) Amanda Kearns 10               
                  32.36     1:07.00 (34.64)     1:38.87 (31.87)     2:13.92 (35.05)
 17 Sandhills Sand Sharks  'A'                        2:27.23    2:16.12    2  
     1) Nina Coates 10                  2) Addisyn Stayskal 10            
     3) Ava Milkowich 9                 4) Olivia Mixa 10                 
                  34.38     1:08.59 (34.21)     1:44.91 (36.32)     2:16.12 (31.21)
 18 Tac Titans  'B'                                   2:11.71    2:18.66  
     1) Franky Dunlap 9                 2) Grace Zheng 10                 
     3) Esther Kim 10                   4)                                
                  37.52     1:10.28 (32.76)     1:46.12 (35.84)     2:18.66 (32.54)
 
Event 92  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimMAC  'A'                                      1:58.57    1:56.51   40  
     1) Constantine Gaskey 10           2) Robert Lindsay 10              
     3) Mahesh Padhi 10                 4) John Kroll 10                  
                  30.36       58.06 (27.70)     1:28.51 (30.45)     1:56.51 (28.00)
  2 Marlins of Raleigh  'A'                           1:58.07    1:57.83   34  
     1) Thomas Austin 10                2) Nathan Worsham 10              
     3) Justin Arens 10                 4) Alexander Grande 10            
                  29.91       59.36 (29.45)     1:28.77 (29.41)     1:57.83 (29.06)
  3 Marlins of Raleigh  'B'                           2:00.16    2:00.79   32  
     1) Broder Swenson 10               2) Owen Vanschaick 10             
     3) Collin Camp 10                  4) Nicholas Roberts 10            
                  30.43       59.89 (29.46)     1:30.62 (30.73)     2:00.79 (30.17)
  4 Tac Titans  'A'                                   1:58.31    2:01.50   30  
     1) Ethan Emerton 10                2) Christian Marrujo 9            
     3) Mason Dean 9                    4) Kevin Williams 10              
                  31.10     1:02.00 (30.90)     1:32.43 (30.43)     2:01.50 (29.07)
  5 YMCA of Northwest North Caroli  'A'               2:04.80    2:03.93   28  
     1) James Trowbridge 9              2) Ethan Frondoza 9               
     3) Bence Burton 10                 4) Kurt Petruzzi 10               
                  31.28     1:01.79 (30.51)     1:34.35 (32.56)     2:03.93 (29.58)
  6 YMCA of the Triangle Area Swim  'A'               2:07.08    2:04.28   26  
     1) Curry Jennings 9                2) Owen Taffar 10                 
     3) Tyler Bolduc 9                  4) Carter Lange 9                 
                  31.84     1:02.78 (30.94)     1:34.45 (31.67)     2:04.28 (29.83)
  7 Granite Falls Swim Club Makos  'A'                2:06.47    2:04.34   24  
     1) Christopher Eickhoff 10         2) Benjamin Walcott 10            
     3) Nathaniel Derwin 10             4) Greyson Young 9                
                  31.37     1:03.07 (31.70)     1:33.90 (30.83)     2:04.34 (30.44)
  8 East Carolina Aquatics  'A'                       2:01.65    2:04.64   22  
     1) Matej Roth 10                   2) Cayden Pake 10                 
     3) Rylan Feimster 10               4) Luke McCarthy 10               
                  31.43     1:05.38 (33.95)     1:35.61 (30.23)     2:04.64 (29.03)
  9 Tac Titans  'C'                                   2:03.41    2:04.65   18  
     1) Noah Curtis 10                  2) Aidan Allen 10                 
     3) Calvin Sonntag 10               4) Fletcher Dunlap 10             
                  30.88     1:02.59 (31.71)     1:33.48 (30.89)     2:04.65 (31.17)
 10 Tac Titans  'B'                                   2:02.17    2:04.71  
     1) Leo Kenney 9                    2) Cole Tangeman 10               
     3) Hanxiang Wen 10                 4) Darren Liu 10                  
                  30.78     1:02.27 (31.49)     1:34.34 (32.07)     2:04.71 (30.37)
 11 North Carolina Aquatic Club  'A'                  2:05.70    2:04.76   14  
     1) Connor Peck 10                  2) Cooper Nicholson 10            
     3) Jett Mu 10                      4) Danyar Askar 10                
                  31.74     1:03.20 (31.46)     1:33.58 (30.38)     2:04.76 (31.18)
 12 Greensboro Community YMCA  'A'                    2:09.09    2:06.01   12  
     1) Marc Evans 10                   2) Peter Miller 10                
     3) Harris Abernathy 9              4) Charles Covington 10           
                  31.85     1:04.64 (32.79)     1:36.45 (31.81)     2:06.01 (29.56)
 13 Raleigh Swimming Association  'A'                 2:07.65    2:06.83   10  
     1) Samuel Malone 10                2) Matthew Honaker 10             
     3) Jackson March 9                 4) Nicholas Diacumakos 10         
                  31.81     1:05.00 (33.19)     1:35.24 (30.24)     2:06.83 (31.59)
 14 Aquatic Team Of Mecklenburg  'A'                  2:07.59    2:08.00    8  
     1) Charles Davis 10                2) Nathaniel Hohm 10              
     3) Daniel Guenther 10              4) Nathan Hohnbaum 10             
                  31.67       48.67 (17.00)     1:34.25 (45.58)     2:08.00 (33.75)
 15 New Wave Swim Team  'A'                           2:06.27    2:08.10    6  
     1) Jackson Scheiber 10             2) Matthew Marsteiner 10          
     3) Lucas Johnson 10                4) Judah Hall 9                   
                  32.57     1:05.08 (32.51)     1:36.23 (31.15)     2:08.10 (31.87)
 16 Marlins of Raleigh  'C'                           2:07.22    2:10.21  
     1) Kallid Aqrabawi 10              2) Elijah Nelson 9                
     3) Ian Frazer 10                   4) Christian Smith 10             
                  32.38     1:04.23 (31.85)     1:39.07 (34.84)     2:10.21 (31.14)
 17 SwimMAC  'B'                                      2:11.03    2:13.74    4  
     1) Norvin Clontz 10                2) Edward Anton 9                 
     3) Aiden Li 10                     4)                                
                  33.00     1:05.61 (32.61)     1:41.24 (35.63)     2:13.74 (32.50)
 18 North Carolina Aquatic Club  'B'                  2:13.76    2:16.43    2  
     1) Connor Hwang 10                 2) Matthew Cinque 10              
     3) Alexander Hill 10               4) Connor McGee 10                
                  33.59     1:10.71 (37.12)     1:44.93 (34.22)     2:16.43 (31.50)
 19 Alamance County Community Y/Ba  'A'               2:21.84    2:19.86  
     1) Logan Garrett 9                 2) Wesley Wade 10                 
     3) Aiden Grant 10                  4) Owen Nye 10                    
                  35.79     1:11.50 (35.71)     1:50.19 (38.69)     2:19.86 (29.67)
 
Event 93  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te     1:01.37      59.68   20  
                  28.78       59.68 (30.90)                                        
  2 Lily Ann Willis           10 Tac Titans           1:01.73    1:00.89   17  
                  29.45     1:00.89 (31.44)                                        
  3 Nicole Zettel             10 Tac Titans           1:01.97    1:01.05   16  
                  29.57     1:01.05 (31.48)                                        
  4 Meredith Whelehan          9 Tac Titans           1:02.94    1:01.26   15  
                  29.98     1:01.26 (31.28)                                        
  5 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw     1:02.82    1:02.83   14  
                  29.72     1:02.83 (33.11)                                        
  6 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim     1:04.09    1:02.92   13  
                  30.78     1:02.92 (32.14)                                        
  7 Taylor Cureton            10 Tac Titans           1:02.98    1:03.27   12  
                  30.50     1:03.27 (32.77)                                        
  8 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     1:04.95    1:03.34   11  
                  30.53     1:03.34 (32.81)                                        
  9 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming     1:05.36    1:04.25    9  
                  30.88     1:04.25 (33.37)                                        
 10 Rori Rountree             10 Swim Gsa             1:06.45    1:04.72    7  
                  31.07     1:04.72 (33.65)                                        
 11 Maya Dolan                10 North Carolina A     1:05.60    1:05.24    6  
                  30.42     1:05.24 (34.82)                                        
 12 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes     1:06.26    1:05.26    5  
                  31.30     1:05.26 (33.96)                                        
 13 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati     1:06.02    1:05.29    4  
                  32.70     1:05.29 (32.59)                                        
 14 Lillian Burton            10 North Carolina A     1:07.52    1:05.40    3  
                  31.96     1:05.40 (33.44)                                        
 15 Carmen Patterson          10 East Carolina Aq     1:08.88    1:05.66    2  
                  32.52     1:05.66 (33.14)                                        
 16 Julia Turner              10 Granite Falls Sw     1:06.01    1:05.85    1  
                  31.43     1:05.85 (34.42)                                        
 17 Jordan Williams           10 Greensboro Commu     1:08.78    1:05.88  
                  30.92     1:05.88 (34.96)                                        
 18 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic     1:08.62    1:06.38  
                  32.14     1:06.38 (34.24)                                        
 19 Victoria Fan              10 SwimMAC              1:07.77    1:06.52  
                  31.48     1:06.52 (35.04)                                        
 20 Jaceil Britton            10 Cape Fear Aquati     1:07.33    1:06.64  
                  32.33     1:06.64 (34.31)                                        
 21 Madison Joy               10 Waves Of Wilming     1:09.73    1:06.70  
                  31.67     1:06.70 (35.03)                                        
 22 Sophia Bellissimo         10 Lowes YMCA Light     1:06.46    1:06.74  
                  31.88     1:06.74 (34.86)                                        
 23 Peyton Wunderlich         10 East Carolina Aq     1:09.76    1:06.81  
                  31.59     1:06.81 (35.22)                                        
 24 Madison Jones             10 Swim Gsa             1:08.92    1:07.02  
                  32.51     1:07.02 (34.51)                                        
 25 Angela Yang                9 YOTA                 1:09.28    1:07.06  
                  31.97     1:07.06 (35.09)                                        
 26 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes     1:10.25    1:07.14  
                  31.58     1:07.14 (35.56)                                        
 27 Kylie Miller              10 Marlins of Ralei     1:09.29    1:07.23  
                  31.58     1:07.23 (35.65)                                        
 28 Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim     1:09.66    1:07.39  
                  32.78     1:07.39 (34.61)                                        
 29 Ellie Henderson           10 Star Aquatics        1:09.14    1:07.44  
                  31.72     1:07.44 (35.72)                                        
 30 Amelia Broadwell          10 Harnett County A     1:09.80    1:07.46  
                  33.33     1:07.46 (34.13)                                        
 31 Breanna Smith             10 YOTA                 1:09.65    1:07.70  
                  31.78     1:07.70 (35.92)                                        
 32 Cassandra Nichols         10 Raleigh Swimming     1:08.60    1:07.87  
                  31.49     1:07.87 (36.38)                                        
 33 Reagan Rainey             10 SwimMAC              1:09.36    1:07.89  
                  32.78     1:07.89 (35.11)                                        
 34 Avery Luedke               9 Team Charlotte S     1:07.26    1:08.24  
                  32.34     1:08.24 (35.90)                                        
 35 Emily Armen               10 East Carolina Aq     1:08.17    1:08.27  
                  31.92     1:08.27 (36.35)                                        
 35 Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming     1:08.76    1:08.27  
                  32.67     1:08.27 (35.60)                                        
 37 Francesca Legrand         10 SwimMAC              1:08.49    1:08.58  
                  33.08     1:08.58 (35.50)                                        
 38 Emily Butler              10 Harnett County A     1:07.88    1:08.66  
                  32.75     1:08.66 (35.91)                                        
 39 Lindsay Grant             10 Raleigh Swimming     1:09.59    1:08.72  
                  33.24     1:08.72 (35.48)                                        
 40 Kyley Lloyd                9 North Carolina A     1:08.92    1:08.77  
                  32.34     1:08.77 (36.43)                                        
 41 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw     1:09.96    1:08.84  
                  32.63     1:08.84 (36.21)                                        
 42 Kalle Rendon               9 Raleigh Swimming     1:06.53    1:09.30  
                  32.66     1:09.30 (36.64)                                        
 43 Isabella Klue             10 East Carolina Aq     1:10.26    1:09.50  
                  32.84     1:09.50 (36.66)                                        
 44 Reese Briggs              10 SwimMAC              1:09.67    1:09.63  
                  32.25     1:09.63 (37.38)                                        
 45 Esther Kim                10 Tac Titans           1:10.37    1:10.24  
                  33.73     1:10.24 (36.51)                                        
 46 Meredith Kilpatrick       10 Una MAC              1:09.88    1:10.26  
                  34.11     1:10.26 (36.15)                                        
 -- Anika Pawa                 9 YMCA of Northwes     1:09.88    1:10.55  
                  33.65     1:10.55 (36.90)                                        
 -- Reece Ramseur             10 Swim Fanatics Sw     1:10.46    1:10.79  
                  33.65     1:10.79 (37.14)                                        
 -- Sophie McCammon            9 Mecklenburg Swim     1:10.38    1:10.82  
                  33.20     1:10.82 (37.62)                                        
 -- Lily Mitchell             10 Granite Falls Sw     1:09.95    1:12.20  
                  33.50     1:12.20 (38.70)                                        
 
Event 94  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lindsay            10 SwimMAC              1:01.42    1:00.97   20  
                  29.09     1:00.97 (31.88)                                        
  2 John Kroll                10 SwimMAC              1:00.98    1:01.89   17  
                  29.41     1:01.89 (32.48)                                        
  3 Kevin Williams            10 Tac Titans           1:04.67    1:01.99   16  
                  29.58     1:01.99 (32.41)                                        
  4 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq     1:03.66    1:02.16   15  
                  29.91     1:02.16 (32.25)                                        
  5 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of      1:05.33    1:02.41   14  
                  30.05     1:02.41 (32.36)                                        
  6 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei     1:04.01    1:03.54   13  
                  30.10     1:03.54 (33.44)                                        
  7 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A     1:06.45    1:03.56   12  
                  30.49     1:03.56 (33.07)                                        
  8 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming     1:05.27    1:03.57   10  
                  30.53     1:03.57 (33.04)                                        
  8 Greyson Young              9 Granite Falls Sw     1:06.47    1:03.57   10  
                  31.24     1:03.57 (32.33)                                        
 10 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei     1:06.79    1:03.82    7  
                  31.02     1:03.82 (32.80)                                        
 11 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw     1:04.68    1:03.87    6  
                  30.74     1:03.87 (33.13)                                        
 12 Owen Nye                  10 Alamance County      1:05.87    1:04.07    5  
                  30.88     1:04.07 (33.19)                                        
 13 Charles Covington         10 Greensboro Commu     1:05.83    1:04.38    4  
                  30.52     1:04.38 (33.86)                                        
 14 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei     1:06.75    1:04.47    3  
                  30.86     1:04.47 (33.61)                                        
 15 Max Osman                 10 New South Swimmi     1:08.16    1:05.11    2  
                  31.46     1:05.11 (33.65)                                        
 16 Connor Peck               10 North Carolina A     1:09.42    1:05.21    1  
                  30.96     1:05.21 (34.25)                                        
 17 Justin Arens              10 Marlins of Ralei     1:08.43    1:05.49  
                  31.55     1:05.49 (33.94)                                        
 18 Jeremy Hall               10 Fayetteville Aqu     1:05.99    1:05.63  
                  31.29     1:05.63 (34.34)                                        
 18 Owen Vanschaick           10 Marlins of Ralei     1:07.74    1:05.63  
                  31.89     1:05.63 (33.74)                                        
 20 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei     1:06.08    1:05.78  
                  31.38     1:05.78 (34.40)                                        
 21 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei     1:06.15    1:06.20  
                  31.36     1:06.20 (34.84)                                        
 22 Matej Roth                10 East Carolina Aq     1:10.47    1:06.44  
                  31.85     1:06.44 (34.59)                                        
 23 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim     1:06.97    1:07.06  
                  31.84     1:07.06 (35.22)                                        
 24 Danyar Askar              10 North Carolina A     1:08.31    1:07.10  
                  32.86     1:07.10 (34.24)                                        
 25 Miles Green                9 Queen City Dolph     1:07.65    1:07.21  
                  31.90     1:07.21 (35.31)                                        
 26 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw     1:09.19    1:07.36  
                  32.31     1:07.36 (35.05)                                        
 27 Ethan Emerton             10 Tac Titans           1:09.43    1:07.40  
                  32.26     1:07.40 (35.14)                                        
 28 Charles Davis             10 Aquatic Team Of      1:09.74    1:07.54  
                  32.03     1:07.54 (35.51)                                        
 29 Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming     1:08.80    1:07.70  
                  32.23     1:07.70 (35.47)                                        
 30 Constantine Gaskey        10 SwimMAC              1:06.39    1:07.75  
                  32.09     1:07.75 (35.66)                                        
 31 Jackson Scheiber          10 New Wave Swim Te     1:09.15    1:07.77  
                  32.91     1:07.77 (34.86)                                        
 32 Christian Marrujo          9 Tac Titans           1:07.99    1:07.79  
                  32.58     1:07.79 (35.21)                                        
 33 Benjamin Leckinger        10 Nomad Aquatics       1:10.36    1:07.82  
                  32.26     1:07.82 (35.56)                                        
 34 Cayden Pake               10 East Carolina Aq     1:07.18    1:07.84  
                  32.37     1:07.84 (35.47)                                        
 35 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes     1:07.87    1:07.93  
                  32.78     1:07.93 (35.15)                                        
 36 Nikhil Agans              10 Carolina Aquatic     1:10.19    1:08.10  
                  32.64     1:08.10 (35.46)                                        
 37 Tyler Bolduc               9 YOTA                 1:10.65    1:08.21  
                  32.97     1:08.21 (35.24)                                        
 38 Darren Liu                10 Tac Titans           1:09.04    1:08.29  
                  32.66     1:08.29 (35.63)                                        
 39 Calvin Sonntag            10 Tac Titans           1:10.53    1:08.41  
                  32.86     1:08.41 (35.55)                                        
 39 Christopher Schilling     10 Swim Gsa             1:08.67    1:08.41  
                  32.65     1:08.41 (35.76)                                        
 41 Carter Lange               9 YOTA                 1:09.73    1:08.53  
                  32.55     1:08.53 (35.98)                                        
 42 Curry Jennings             9 YOTA                 1:10.75    1:09.20  
                  33.14     1:09.20 (36.06)                                        
 43 Benjamin Walcott          10 Granite Falls Sw     1:10.89    1:09.27  
                  33.82     1:09.27 (35.45)                                        
 44 Mason Dean                 9 Tac Titans           1:09.51    1:09.35  
                  32.75     1:09.35 (36.60)                                        
 44 Cole Tangeman             10 Tac Titans           1:09.89    1:09.35  
                  32.96     1:09.35 (36.39)                                        
 46 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes     1:08.41    1:09.39  
                  32.66     1:09.39 (36.73)                                        
 47 Jackson March              9 Raleigh Swimming     1:11.07    1:09.40  
                  32.99     1:09.40 (36.41)                                        
 48 William Jacobs            10 Swim Fanatics Sw     1:10.02    1:09.47  
                  32.29     1:09.47 (37.18)                                        
 49 Marc Evans                10 Greensboro Commu     1:09.91    1:09.53  
                  33.04     1:09.53 (36.49)                                        
 50 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans           1:10.21    1:09.56  
                  33.24     1:09.56 (36.32)                                        
 51 David Ryan                10 Team Charlotte S     1:11.02    1:09.81  
                  33.41     1:09.81 (36.40)                                        
 52 Jett Mu                   10 North Carolina A     1:10.17    1:10.01  
                  34.07     1:10.01 (35.94)                                        
 53 Elijah Nelson              9 Marlins of Ralei     1:10.79    1:10.25  
                  33.81     1:10.25 (36.44)                                        
 54 Noah Curtis               10 Tac Titans           1:09.62    1:10.28  
                  33.19     1:10.28 (37.09)                                        
 55 Judah Hall                 9 New Wave Swim Te     1:10.29    1:10.37  
                  33.59     1:10.37 (36.78)                                        
 55 Leo Kenney                 9 Tac Titans           1:10.37    1:10.37  
                  32.89     1:10.37 (37.48)                                        
 57 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim     1:10.91    1:10.41  
                  33.61     1:10.41 (36.80)                                        
 58 Kallid Aqrabawi           10 Marlins of Ralei     1:09.97    1:10.42  
 59 Clem Camacho               9 Cape Fear Aquati     1:10.69    1:10.61  
                  33.98     1:10.61 (36.63)                                        
 60 Lucas Johnson             10 New Wave Swim Te     1:07.83    1:10.69  
                  33.38     1:10.69 (37.31)                                        
 61 Michael Dawkins           10 Goldsboro Family     1:09.70    1:11.07  
                  33.24     1:11.07 (37.83)                                        
 -- Collin Camp               10 Marlins of Ralei     1:10.88    1:11.91  
                  34.58     1:11.91 (37.33)                                        
 -- Cooper Nicholson          10 North Carolina A     1:10.23    1:12.18  
                  34.11     1:12.18 (38.07)                                        
 -- Alexander Hill            10 North Carolina A     1:10.38    1:12.71  
                  35.17     1:12.71 (37.54)                                        
 -- Aidan Allen               10 Tac Titans           1:09.85    1:14.13  
                  33.81     1:14.13 (40.32)                                        
 
Event 95  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rori Rountree             10 Swim Gsa               34.62      33.87   20  
  2 Lily Ann Willis           10 Tac Titans             36.80      35.12   17  
  3 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw       37.10      35.16   16  
  4 Nicole Zettel             10 Tac Titans             36.67      35.51   15  
  5 Audrey Wolk               10 North Carolina A       38.73      37.43   14  
  6 Meredith Whelehan          9 Tac Titans             39.42      37.82   13  
  7 Victoria Fan              10 SwimMAC                39.01      37.90   12  
  8 Emily Butler              10 Harnett County A       37.74      37.95   11  
  9 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te       37.97      38.19    9  
 10 Taylor Cureton            10 Tac Titans             38.15      38.46    7  
 11 Jordan Williams           10 Greensboro Commu       38.67      38.50    6  
 12 Caroline Healey           10 YOTA                   41.78      38.55    5  
 13 Maya Dolan                10 North Carolina A       39.28      38.57    4  
 14 Kylie Miller              10 Marlins of Ralei       40.91      38.97    3  
 15 Lillian Burton            10 North Carolina A       39.29      38.98    2  
 16 Riley Foreman              9 Marlins of Ralei       41.53      39.20    1  
 17 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati       40.84      39.30  
 18 Angela Yang                9 YOTA                   40.97      39.32  
 19 Cornelia Knight           10 SwimMAC                40.04      39.48  
 20 Presley Friend            10 Marlins of Ralei       41.62      39.68  
 21 Keegan Brown              10 YMCA of Northwes       41.60      39.79  
 22 Isabella Alessandrini     10 Mecklenburg Swim       41.82      40.00  
 22 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim       39.60      40.00  
 24 Breanna Smith             10 YOTA                   40.44      40.18  
 25 Cassandra Nichols         10 Raleigh Swimming       41.11      40.20  
 26 Paige Thome               10 SwimMAC                40.68      40.22  
 27 Reese Briggs              10 SwimMAC                40.60      40.33  
 28 Claudia Yovanovich        10 New Wave Swim Te       42.01      40.34  
 29 Reagan Rainey             10 SwimMAC                41.57      40.42  
 30 Lanie Holden              10 SwimMAC                41.07      40.59  
 31 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw       41.55      40.71  
 32 Hayley Bryant             10 Raleigh Swimming       42.37      40.72  
 33 Lilly Riley               10 Gaston Gators          41.37      40.75  
 34 Naomi Wehe                 9 Greensboro Commu       41.41      40.93  
 35 Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming       40.43      41.04  
 36 Macy Bolyard              10 Greensboro Commu       42.47      41.07  
 37 Avery Vassil               9 SwimMAC                40.81      41.21  
 38 Vivian Zhu                10 Aquatic Club of        41.97      41.49  
 39 Scarlett Raynor           10 Raleigh Swimming       40.92      41.54  
 40 Ella Krampert             10 SwimMAC                42.29      41.79  
 41 Grace Tuchi               10 SwimMAC                42.01      41.80  
 42 Leah Misener               9 Lowes YMCA Light       42.21      41.84  
 43 Macarthy Monteith         10 SwimMAC                41.88      42.02  
 44 Franky Dunlap              9 Tac Titans             42.19      42.16  
 -- Camilla Marriott          10 Raleigh Swimming       41.67      42.54  
 -- Sara Coffey               10 YMCA of Northwes       42.32      42.57  
 -- Esther Kim                10 Tac Titans             41.86      43.12  
 -- Alicia Su                  9 North Carolina A       42.40      44.11  
 -- Sophia Bujoreanu          10 SwimMAC                41.93      44.64  
 
Event 96  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Kroll                10 SwimMAC                36.49      36.56   20  
  2 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes       39.90      36.88   17  
  3 Kevin Williams            10 Tac Titans             39.06      36.98   16  
  4 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of        38.31      37.21   15  
  5 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw       38.22      37.23   13.5
  5 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq       37.56      37.23   13.5
  7 Aidan Allen               10 Tac Titans             37.41      37.75   12  
  8 Aiden Li                  10 SwimMAC                38.05      37.78   11  
  9 Connor Peck               10 North Carolina A       39.34      38.82    9  
 10 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei       48.47L     39.46    7  
 11 Clem Camacho               9 Cape Fear Aquati       41.03      39.49    6  
 12 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans             42.19      39.73    5  
 13 Tyler Bolduc               9 YOTA                   41.59      39.80    4  
 14 Ethan Emerton             10 Tac Titans             42.11      39.90    3  
 15 Owen Taffar               10 YOTA                   41.44      40.01    2  
 16 Carter Lange               9 YOTA                   42.00      40.62    1  
 17 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming       40.54      40.66  
 18 Hanxiang Wen              10 Tac Titans             41.61      40.79  
 19 Asher Strauss             10 YOTA                   42.71      40.87  
 19 Jeremy Hall               10 Fayetteville Aqu       41.25      40.87  
 21 Constantine Gaskey        10 SwimMAC                40.19      41.06  
 22 Jackson Scheiber          10 New Wave Swim Te       40.98      41.26  
 22 Matej Roth                10 East Carolina Aq       42.73      41.26  
 24 Darren Liu                10 Tac Titans             41.55      41.33  
 25 William Jacobs            10 Swim Fanatics Sw       41.89      41.35  
 26 Bence Burton              10 YMCA of Northwes       42.62      41.43  
 27 David Ritchey             10 Carolina Aquatic       42.90      41.56  
 28 Brodie McCartan           10 Sailfish Aquatic       42.45      41.63  
 28 John Lehning              10 Tac Titans             40.89      41.63  
 30 Michael Morea             10 LTNC                   42.55      41.94  
 31 Ezra Zapler                9 East Carolina Aq       42.86      41.96  
 32 David Ryan                10 Team Charlotte S       42.46      42.36  
 33 Alexander Hill            10 North Carolina A       43.22      42.45  
 34 Curry Jennings             9 YOTA                   43.21      42.49  
 35 Peyton Splawski            9 Swim Gsa               43.43      42.52  
 36 Matthew Honaker           10 Raleigh Swimming       42.88      42.74  
 37 Harris Abernathy           9 Greensboro Commu       43.15      42.78  
 38 Jackson March              9 Raleigh Swimming       41.47      42.86  
 39 Edward Anton               9 SwimMAC                48.99L     42.89  
 39 Samuel Malone             10 Raleigh Swimming       43.57      42.89  
 41 Quintin Clark             10 Star Aquatics          41.59      42.95  
 42 Parker Trexler            10 YMCA of Northwes       43.58      42.96  
 43 Cayden Pake               10 East Carolina Aq       43.22      42.99  
 44 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim       43.40      43.05  
 45 Wesley Wade               10 Alamance County        42.57      43.15  
 46 Andrew Taylor             10 Gaston Gators          43.43      43.34  
 47 Lucas Johnson             10 New Wave Swim Te       43.30      43.37  
 48 Cooper Nicholson          10 North Carolina A       43.11      43.40  
 49 Jacob Farris              10 New Wave Swim Te       43.20      43.53  
 -- Mason Dean                 9 Tac Titans             43.57      43.60  
 -- Kaleb James                9 Marlins of Ralei       42.76      44.02  
 -- Danyar Askar              10 North Carolina A       43.03      44.03  
 -- Quinn O'Mara              10 SwimMAC                43.36      44.23  
 -- Bryan Bucci               10 Aquatic Team Of        42.62      44.39  
 -- Connor Hwang              10 North Carolina A       43.30      45.72  
 -- Nicholas Diacumakos       10 Raleigh Swimming       42.76      45.72  
 
Event 97  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     1:10.38    1:07.27   20  
                  31.58     1:07.27 (35.69)                                        
  2 Nicole Zettel             10 Tac Titans           1:11.69    1:07.69   17  
                  31.89     1:07.69 (35.80)                                        
  3 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te     1:09.04    1:08.13   16  
                  31.45     1:08.13 (36.68)                                        
  4 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming     1:10.13    1:08.77   15  
                  32.04     1:08.77 (36.73)                                        
  5 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes     1:12.45    1:09.22   14  
                  31.26     1:09.22 (37.96)                                        
  6 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim     1:13.15    1:10.34   13  
                  32.44     1:10.34 (37.90)                                        
  7 Francesca Legrand         10 SwimMAC              1:13.30    1:11.03   12  
                  33.55     1:11.03 (37.48)                                        
  8 Victoria Fan              10 SwimMAC              1:14.47    1:12.94   11  
                  33.61     1:12.94 (39.33)                                        
  9 Caroline Healey           10 YOTA                 1:19.46    1:15.22    9  
                  33.39     1:15.22 (41.83)                                        
 10 Caroline Furbay           10 Cape Fear Aquati     1:17.04    1:15.73    7  
                  36.94     1:15.73 (38.79)                                        
 11 Audrey Pardue              9 SwimMAC              1:19.78    1:16.99    6  
                  37.05     1:16.99 (39.94)                                        
 12 Lillian Burton            10 North Carolina A     1:16.56    1:17.14    5  
                  36.20     1:17.14 (40.94)                                        
 13 Emilie Phillips            9 Granite Falls Sw     1:18.51    1:17.34    4  
                  35.17     1:17.34 (42.17)                                        
 14 Abigail Forbes            10 Cape Fear Aquati     1:19.38    1:17.56    2.5
                  36.62     1:17.56 (40.94)                                        
 14 Meredith Whelehan          9 Tac Titans           1:17.63    1:17.56    2.5
                  37.38     1:17.56 (40.18)                                        
 16 Kalle Rendon               9 Raleigh Swimming     1:17.92    1:18.10    1  
                  36.11     1:18.10 (41.99)                                        
 17 Madison Jones             10 Swim Gsa             1:22.49    1:18.11  
                  37.32     1:18.11 (40.79)                                        
 18 Kyley Lloyd                9 North Carolina A     1:21.06    1:19.00  
                  36.04     1:19.00 (42.96)                                        
 19 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic     1:24.93    1:20.03  
                  38.27     1:20.03 (41.76)                                        
 20 Emily Butler              10 Harnett County A     1:22.54    1:20.80  
                  37.36     1:20.80 (43.44)                                        
 21 Meredith Kilpatrick       10 Una MAC              1:21.51    1:21.25  
                  38.32     1:21.25 (42.93)                                        
 22 Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim     1:25.00    1:21.52  
                  36.68     1:21.52 (44.84)                                        
 23 Avery Vassil               9 SwimMAC              1:25.71    1:21.57  
                  36.56     1:21.57 (45.01)                                        
 24 Reece Ramseur             10 Swim Fanatics Sw     1:19.43    1:21.77  
                  36.93     1:21.77 (44.84)                                        
 25 Emily Armen               10 East Carolina Aq     1:24.75    1:22.22  
                  37.47     1:22.22 (44.75)                                        
 26 Avery Mays                10 Una Mhac             1:38.15L   1:22.28  
                  37.40     1:22.28 (44.88)                                        
 27 Ellie Henderson           10 Star Aquatics        1:24.94    1:22.34  
                  37.34     1:22.34 (45.00)                                        
 28 Alice Rosenblum           10 Raleigh Swimming     1:21.60    1:23.24  
                  39.60     1:23.24 (43.64)                                        
 29 Jordan Williams           10 Greensboro Commu     1:23.69    1:23.28  
                  37.35     1:23.28 (45.93)                                        
 30 Kayman Neal               10 SwimMAC              1:25.07    1:23.72  
                  39.77     1:23.72 (43.95)                                        
 31 Vivian Zhu                10 Aquatic Club of      1:22.41    1:23.89  
                  37.68     1:23.89 (46.21)                                        
 32 Paige Thome               10 SwimMAC              1:22.30    1:24.00  
                  38.22     1:24.00 (45.78)                                        
 33 Lillian Fender            10 Mars Hill Aquati     1:23.49    1:25.84  
                  37.48     1:25.84 (48.36)                                        
 -- Gabrielle Schell          10 Greensboro Commu     1:25.77    1:27.59  
                  41.04     1:27.59 (46.55)                                        
 -- Alyssa Claborn             9 Lowes YMCA Light     1:20.73         DQ  
 
Event 98  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei     1:12.27    1:08.79   20  
                  33.18     1:08.79 (35.61)                                        
  2 Robert Lindsay            10 SwimMAC              1:14.53    1:09.72   17  
                  33.07     1:09.72 (36.65)                                        
  3 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of      1:15.24    1:12.34   16  
                  34.16     1:12.34 (38.18)                                        
  4 Max Osman                 10 New South Swimmi     1:19.05    1:12.69   15  
                  34.73     1:12.69 (37.96)                                        
  5 Owen Nye                  10 Alamance County      1:15.56    1:12.89   14  
                  34.41     1:12.89 (38.48)                                        
  6 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei     1:15.92    1:13.72   13  
                  34.13     1:13.72 (39.59)                                        
  7 Luke McCarthy             10 East Carolina Aq     1:15.61    1:13.92   12  
                  34.43     1:13.92 (39.49)                                        
  8 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei     1:13.40    1:14.14   11  
                  34.33     1:14.14 (39.81)                                        
  9 Jett Mu                   10 North Carolina A     1:14.28    1:15.51    9  
                  35.11     1:15.51 (40.40)                                        
 10 John Kroll                10 SwimMAC              1:15.82    1:15.64    7  
                  34.91     1:15.64 (40.73)                                        
 11 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes     1:13.39    1:16.37    6  
                  35.05     1:16.37 (41.32)                                        
 12 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A     1:20.69    1:16.39    5  
                  34.33     1:16.39 (42.06)                                        
 13 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei     1:21.40    1:16.61    4  
                  35.67     1:16.61 (40.94)                                        
 14 Miles Green                9 Queen City Dolph     1:25.78    1:16.98    3  
                  35.92     1:16.98 (41.06)                                        
 15 Benjamin Walcott          10 Granite Falls Sw     1:20.69    1:17.48    2  
                  36.43     1:17.48 (41.05)                                        
 16 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw     1:19.76    1:17.85    1  
                  37.02     1:17.85 (40.83)                                        
 17 Danyar Askar              10 North Carolina A     1:19.80    1:18.20  
                  36.49     1:18.20 (41.71)                                        
 18 Justin Arens              10 Marlins of Ralei     1:26.26    1:18.37  
                  36.10     1:18.37 (42.27)                                        
 19 Cole Tangeman             10 Tac Titans           1:22.24    1:19.36  
                  36.83     1:19.36 (42.53)                                        
 20 Nikhil Agans              10 Carolina Aquatic     1:21.59    1:19.38  
                  36.88     1:19.38 (42.50)                                        
 21 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim     1:36.48L   1:19.42  
                  37.43     1:19.42 (41.99)                                        
 22 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei     1:25.16    1:19.57  
                  36.69     1:19.57 (42.88)                                        
 23 Judah Hall                 9 New Wave Swim Te     1:24.87    1:20.34  
                  36.39     1:20.34 (43.95)                                        
 24 Harris Abernathy           9 Greensboro Commu     1:21.38    1:21.00  
                  36.93     1:21.00 (44.07)                                        
 25 Christopher Schilling     10 Swim Gsa             1:23.30    1:21.85  
                  38.17     1:21.85 (43.68)                                        
 26 Parker Trexler            10 YMCA of Northwes     1:20.68    1:22.24  
                  37.42     1:22.24 (44.82)                                        
 27 Clem Camacho               9 Cape Fear Aquati     1:26.58    1:22.98  
                  38.66     1:22.98 (44.32)                                        
 28 Christian Smith           10 Marlins of Ralei     1:24.46    1:23.24  
                  37.63     1:23.24 (45.61)                                        
 29 Tyler Bolduc               9 YOTA                 1:23.45    1:23.45  
                  38.42     1:23.45 (45.03)                                        
 30 David Ryan                10 Team Charlotte S     1:27.44    1:23.55  
                  37.18     1:23.55 (46.37)                                        
 31 Adan Bocian                9 SwimMAC              1:24.54    1:23.80  
                  37.31     1:23.80 (46.49)                                        
 32 Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes     1:21.25    1:24.28  
                  38.64     1:24.28 (45.64)                                        
 33 Adam Levin                10 Raleigh Swimming     1:25.61    1:25.23  
                  39.94     1:25.23 (45.29)                                        
 34 Owen Taffar               10 YOTA                 1:27.32    1:25.65  
                  39.24     1:25.65 (46.41)                                        
 35 Aaron Davidson            10 New Wave Swim Te     1:23.56    1:26.04  
                  39.97     1:26.04 (46.07)                                        
 36 Santiago Alzate            8 SwimMAC              1:27.36    1:26.91  
                  38.54     1:26.91 (48.37)                                        
 37 Jordan Matz                9 YOTA                 1:26.88    1:27.45  
                  40.16     1:27.45 (47.29)                                        
 -- Cayden Pake               10 East Carolina Aq     1:26.59    1:29.14  
                  40.00     1:29.14 (49.14)                                        
 -- Alexander Hill            10 North Carolina A     1:27.49    1:31.03  
                  42.12     1:31.03 (48.91)                                        
 -- Nathan Hohnbaum           10 Aquatic Team Of      1:25.32    1:31.14  
                  39.89     1:31.14 (51.25)                                        
 -- Marc Evans                10 Greensboro Commu     1:23.99         DQ  
 -- Michael Dawkins           10 Goldsboro Family     1:24.77         DQ  
 
Event 99  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Ann Willis           10 Tac Titans           1:07.30    1:06.30   20  
                  32.68     1:06.30 (33.62)                                        
  2 Rori Rountree             10 Swim Gsa             1:09.13    1:08.96   17  
                  33.82     1:08.96 (35.14)                                        
  3 Nicole Zettel             10 Tac Titans           1:09.73    1:09.01   16  
                  33.35     1:09.01 (35.66)                                        
  4 Taylor Cureton            10 Tac Titans           1:12.55    1:09.97   15  
                  35.03     1:09.97 (34.94)                                        
  5 Meredith Whelehan          9 Tac Titans           1:10.84    1:11.16   14  
                  34.95     1:11.16 (36.21)                                        
  6 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     1:13.81    1:12.37   13  
                  35.47     1:12.37 (36.90)                                        
  7 Madison Jones             10 Swim Gsa             1:12.30    1:12.73   12  
                  35.38     1:12.73 (37.35)                                        
  8 Julia Turner              10 Granite Falls Sw     1:16.18    1:12.80   11  
                  35.63     1:12.80 (37.17)                                        
  9 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming     1:13.80    1:13.28    9  
                  35.56     1:13.28 (37.72)                                        
 10 Maya Dolan                10 North Carolina A     1:13.47    1:14.51    7  
                  34.91     1:14.51 (39.60)                                        
 11 Francesca Legrand         10 SwimMAC              1:15.16    1:15.33    6  
                  37.22     1:15.33 (38.11)                                        
 12 Victoria Fan              10 SwimMAC              1:16.90    1:15.37    5  
                  37.19     1:15.37 (38.18)                                        
 13 Alexandria Brooks         10 Swim Fanatics Sw     1:15.99    1:15.55    4  
                  36.56     1:15.55 (38.99)                                        
 14 Caroline Healey           10 YOTA                 1:18.36    1:15.75    3  
                  36.53     1:15.75 (39.22)                                        
 15 Lauren Lewis              10 YMCA of Northwes     1:17.22    1:15.85    2  
                  36.59     1:15.85 (39.26)                                        
 16 Avery Luedke               9 Team Charlotte S     1:14.36    1:15.90    1  
                  37.26     1:15.90 (38.64)                                        
 17 Sophie Perry               9 YOTA                 1:19.38    1:16.20  
                  37.99     1:16.20 (38.21)                                        
 18 Tessa Hill                10 YOTA                 1:20.39    1:16.75  
                  36.38     1:16.75 (40.37)                                        
 19 Lillian Fender            10 Mars Hill Aquati     1:18.55    1:16.76  
                  37.30     1:16.76 (39.46)                                        
 20 Breanna Smith             10 YOTA                 1:18.13    1:16.77  
                  36.49     1:16.77 (40.28)                                        
 21 Sophia Bujoreanu          10 SwimMAC              1:19.50    1:16.89  
                  37.51     1:16.89 (39.38)                                        
 22 Macarthy Monteith         10 SwimMAC              1:19.47    1:17.09  
                  37.16     1:17.09 (39.93)                                        
 23 Tia Ormondroyd            10 Tac Titans           1:17.30    1:17.18  
                  37.43     1:17.18 (39.75)                                        
 24 Lillian Burton            10 North Carolina A     1:15.86    1:17.36  
                  38.87     1:17.36 (38.49)                                        
 25 Maci Columbia             10 Fin Aquatic Swim     1:18.66    1:17.39  
                  37.58     1:17.39 (39.81)                                        
 25 Olivia Rivera             10 Marlins of Ralei     1:20.08    1:17.39  
                  37.27     1:17.39 (40.12)                                        
 27 Alyssa Claborn             9 Lowes YMCA Light     1:20.84    1:17.40  
                  37.99     1:17.40 (39.41)                                        
 28 Kate Herring              10 Marlins of Ralei     1:20.62    1:17.44  
                  37.88     1:17.44 (39.56)                                        
 29 Nina Coates               10 Sandhills Sand S     1:20.38    1:17.45  
                  37.25     1:17.45 (40.20)                                        
 30 Caroline Norton           10 Stingray Aquatic     1:18.35    1:17.62  
                  38.10     1:17.62 (39.52)                                        
 31 Lilly Riley               10 Gaston Gators        1:18.83    1:17.70  
                  37.43     1:17.70 (40.27)                                        
 32 Kyley Lloyd                9 North Carolina A     1:19.23    1:17.90  
                  37.71     1:17.90 (40.19)                                        
 33 Lauren Roberts            10 YOTA                 1:17.64    1:18.36  
                  37.32     1:18.36 (41.04)                                        
 34 Caroline Crisp            10 Wingate Aquatics     1:19.74    1:18.48  
                  38.09     1:18.48 (40.39)                                        
 35 Lanie Holden              10 SwimMAC              1:20.35    1:18.56  
                  38.94     1:18.56 (39.62)                                        
 36 Reese Briggs              10 SwimMAC              1:20.88    1:19.11  
                  38.06     1:19.11 (41.05)                                        
 37 Peyton Wunderlich         10 East Carolina Aq     1:20.79    1:19.14  
                  37.48     1:19.14 (41.66)                                        
 38 Gabrielle Schell          10 Greensboro Commu     1:18.58    1:19.16  
                  38.84     1:19.16 (40.32)                                        
 39 Jaceil Britton            10 Cape Fear Aquati     1:19.84    1:19.38  
                  38.93     1:19.38 (40.45)                                        
 40 Camilla Marriott          10 Raleigh Swimming     1:18.10    1:19.56  
                  38.76     1:19.56 (40.80)                                        
 41 Paige Kummer              10 SwimMAC              1:20.23    1:19.64  
                  38.33     1:19.64 (41.31)                                        
 42 Abigail Forbes            10 Cape Fear Aquati     1:20.11    1:19.71  
                  39.02     1:19.71 (40.69)                                        
 43 Angela Yang                9 YOTA                 1:19.26    1:19.81  
                  38.26     1:19.81 (41.55)                                        
 44 Hayley Bryant             10 Raleigh Swimming     1:19.76    1:20.16  
                  39.50     1:20.16 (40.66)                                        
 45 Avery Vassil               9 SwimMAC              1:20.46    1:20.74  
                  39.60     1:20.74 (41.14)                                        
 -- Keegan Brown              10 YMCA of Northwes     1:32.08L   1:21.17  
                  39.29     1:21.17 (41.88)                                        
 -- Amelia Broadwell          10 Harnett County A     1:20.82    1:21.61  
                  40.97     1:21.61 (40.64)                                        
 -- Cali Lambridis            10 Tac Titans           1:20.75    1:21.82  
                  39.50     1:21.82 (42.32)                                        
 -- Tanith Mueller            10 Una Tac              1:19.18    1:22.37  
                  38.89     1:22.37 (43.48)                                        
 -- Cameron Martin            10 Greensboro Commu     1:19.48    1:22.93  
                  39.38     1:22.93 (43.55)                                        
 -- Madison Joy               10 Waves Of Wilming     1:14.81         DQ  
 
Event 100  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charles Covington         10 Greensboro Commu     1:10.61    1:08.57   20  
                  33.41     1:08.57 (35.16)                                        
  2 Justin Arens              10 Marlins of Ralei     1:13.28    1:10.34   17  
                  34.11     1:10.34 (36.23)                                        
  3 Constantine Gaskey        10 SwimMAC              1:11.73    1:11.61   16  
                  34.74     1:11.61 (36.87)                                        
  4 Robert Lindsay            10 SwimMAC              1:14.69    1:12.17   15  
                  34.84     1:12.17 (37.33)                                        
  5 Kevin Williams            10 Tac Titans           1:15.55    1:12.67   14  
                  35.05     1:12.67 (37.62)                                        
  6 Norvin Clontz             10 SwimMAC              1:17.73    1:14.00   13  
                  36.49     1:14.00 (37.51)                                        
  7 Greyson Young              9 Granite Falls Sw     1:17.23    1:14.05   12  
                  36.65     1:14.05 (37.40)                                        
  8 Charles Lyle              10 Smoky Mountain A     1:20.60    1:14.19   11  
                  36.24     1:14.19 (37.95)                                        
  9 Fletcher Dunlap           10 Tac Titans           1:21.14    1:14.98    9  
                  36.63     1:14.98 (38.35)                                        
 10 Nathaniel Hohm            10 Aquatic Team Of      1:14.06    1:15.20    7  
                  37.70     1:15.20 (37.50)                                        
 11 Connor Peck               10 North Carolina A     1:15.60    1:15.25    6  
                  37.04     1:15.25 (38.21)                                        
 12 Mason Dean                 9 Tac Titans           1:18.26    1:15.44    5  
                  37.03     1:15.44 (38.41)                                        
 13 Thomas Austin             10 Marlins of Ralei     1:14.56    1:15.48    4  
                  37.28     1:15.48 (38.20)                                        
 14 Christian Smith           10 Marlins of Ralei     1:16.58    1:15.83    3  
                  37.31     1:15.83 (38.52)                                        
 15 Ethan Frondoza             9 YMCA of Northwes     1:14.21    1:16.37    2  
                  37.12     1:16.37 (39.25)                                        
 16 Griffin Jones             10 Swim Fanatics Sw     1:15.43    1:16.62    1  
                  37.67     1:16.62 (38.95)                                        
 17 Nathan Worsham            10 Marlins of Ralei     1:18.98    1:16.70  
                  37.70     1:16.70 (39.00)                                        
 18 Mahesh Padhi              10 SwimMAC              1:17.89    1:16.78  
                  37.35     1:16.78 (39.43)                                        
 19 Jackson Hughes            10 Waves Of Wilming     1:18.80    1:16.85  
                  38.24     1:16.85 (38.61)                                        
 20 Christopher Schilling     10 Swim Gsa             1:17.30    1:17.04  
                  37.16     1:17.04 (39.88)                                        
 21 Ethan Emerton             10 Tac Titans           1:16.66    1:17.14  
                  36.87     1:17.14 (40.27)                                        
 22 Jackson Scheiber          10 New Wave Swim Te     1:17.87    1:17.18  
                  38.47     1:17.18 (38.71)                                        
 22 Isaac Holtham             10 Mecklenburg Swim     1:19.41    1:17.18  
                  36.58     1:17.18 (40.60)                                        
 24 Owen Nye                  10 Alamance County      1:17.58    1:17.23  
                  38.65     1:17.23 (38.58)                                        
 25 Curry Jennings             9 YOTA                 1:16.08    1:17.31  
                  37.17     1:17.31 (40.14)                                        
 26 Nicholas Roberts          10 Marlins of Ralei     1:19.19    1:17.56  
                  38.08     1:17.56 (39.48)                                        
 27 Christopher Eickhoff      10 Granite Falls Sw     1:16.11    1:17.59  
                  37.93     1:17.59 (39.66)                                        
 28 Quinn O'Mara              10 SwimMAC              1:20.39    1:17.93  
                  39.08     1:17.93 (38.85)                                        
 29 Broder Swenson            10 Marlins of Ralei     1:18.83    1:18.07  
                  37.99     1:18.07 (40.08)                                        
 30 Leo Kenney                 9 Tac Titans           1:18.82    1:18.11  
                  38.30     1:18.11 (39.81)                                        
 31 Nathaniel Derwin          10 Granite Falls Sw     1:20.37    1:18.30  
                  38.04     1:18.30 (40.26)                                        
 32 Cole Tangeman             10 Tac Titans           1:20.08    1:18.37  
                  38.20     1:18.37 (40.17)                                        
 33 James Trowbridge           9 YMCA of Northwes     1:16.73    1:18.40  
                  37.11     1:18.40 (41.29)                                        
 34 Jacob Farris              10 New Wave Swim Te     1:20.13    1:18.41  
                  38.66     1:18.41 (39.75)                                        
 35 Calvin Sonntag            10 Tac Titans           1:20.89    1:18.43  
                  38.12     1:18.43 (40.31)                                        
 36 Darren Liu                10 Tac Titans           1:21.08    1:18.46  
                  38.67     1:18.46 (39.79)                                        
 37 Braden Ryan               10 Team Charlotte S     1:20.29    1:18.62  
                  38.34     1:18.62 (40.28)                                        
 38 Alexander Grande          10 Marlins of Ralei     1:18.13    1:18.72  
                  38.46     1:18.72 (40.26)                                        
 39 Braden Marchand            9 Tac Titans           1:20.61    1:18.87  
                  38.53     1:18.87 (40.34)                                        
 40 Jackson March              9 Raleigh Swimming     1:19.77    1:19.23  
                  39.22     1:19.23 (40.01)                                        
 41 Brodie McCartan           10 Sailfish Aquatic     1:20.46    1:19.24  
                  38.73     1:19.24 (40.51)                                        
 42 Jett Mu                   10 North Carolina A     1:16.82    1:19.27  
                  38.89     1:19.27 (40.38)                                        
 43 Granger Bartee            10 SwimMAC              1:20.63    1:19.38  
                  37.46     1:19.38 (41.92)                                        
 44 Owen Taffar               10 YOTA                 1:21.00    1:19.39  
                  38.14     1:19.39 (41.25)                                        
 45 Michael Dawkins           10 Goldsboro Family     1:18.79    1:19.41  
                  38.29     1:19.41 (41.12)                                        
 46 Miles Green                9 Queen City Dolph     1:21.11    1:19.49  
                  38.27     1:19.49 (41.22)                                        
 47 Jordan Matz                9 YOTA                 1:20.55    1:19.64  
                  38.64     1:19.64 (41.00)                                        
 48 Carter Lange               9 YOTA                 1:21.20    1:19.96  
                  38.40     1:19.96 (41.56)                                        
 49 Wiley Spinner             10 Mecklenburg Swim     1:21.19    1:20.03  
 50 Ian Frazer                10 Marlins of Ralei     1:18.94    1:20.24  
                  38.33     1:20.24 (41.91)                                        
 51 Max Osman                 10 New South Swimmi     1:20.07    1:20.30  
                  39.09     1:20.30 (41.21)                                        
 52 Matthew Cinque            10 North Carolina A     1:20.53    1:20.58  
                  39.52     1:20.58 (41.06)                                        
 -- Marc Evans                10 Greensboro Commu     1:21.07    1:21.56  
                  40.16     1:21.56 (41.40)                                        
 -- Alexander Hill            10 North Carolina A     1:19.30    1:21.58  
                  40.14     1:21.58 (41.44)                                        
 -- Bence Burton              10 YMCA of Northwes     1:20.49    1:21.72  
                  39.70     1:21.72 (42.02)                                        
 -- Ian Platts-Mills           9 YOTA                 1:21.07    1:21.77  
                  39.32     1:21.77 (42.45)                                        
 -- Cooper Nicholson          10 North Carolina A     1:20.52    1:21.81  
                  40.13     1:21.81 (41.68)                                        
 -- Hanxiang Wen              10 Tac Titans           1:20.78    1:21.87  
                  39.75     1:21.87 (42.12)                                        
 -- Kurt Petruzzi             10 YMCA of Northwes     1:20.34    1:22.74  
                  40.49     1:22.74 (42.25)                                        
 -- Cayden Pake               10 East Carolina Aq     1:21.11    1:24.04  
                  40.29     1:24.04 (43.75)                                        
 -- Wyatt Perkins              9 Tac Titans           1:19.64         DQ  
 
Event 101  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicole Zettel             10 Tac Titans           2:31.47    2:26.62   20  
                  33.03     1:09.90 (36.87)     1:53.57 (43.67)     2:26.62 (33.05)
  2 Lily Ann Willis           10 Tac Titans           2:32.09    2:29.38   17  
                  34.01     1:11.79 (37.78)     1:56.68 (44.89)     2:29.38 (32.70)
  3 Emma Lee                  10 Mecklenburg Swim     2:39.65    2:33.16   16  
                  32.84     1:11.06 (38.22)     1:57.76 (46.70)     2:33.16 (35.40)
  4 Taylor Cureton            10 Tac Titans           2:42.99    2:34.33   15  
                  35.87     1:14.37 (38.50)     1:59.03 (44.66)     2:34.33 (35.30)
  5 Rori Rountree             10 Swim Gsa             2:35.72    2:35.01   14  
                  35.77     1:15.58 (39.81)     1:58.74 (43.16)     2:35.01 (36.27)
  6 Shakira Qian              10 New Wave Swim Te     2:30.40    2:35.79   13  
                  33.20     1:15.89 (42.69)     2:01.66 (45.77)     2:35.79 (34.13)
  7 Mary Shanahan             10 Hillsborough Aqu     2:36.73    2:36.16   12  
                  13.74       33.33 (19.59)   2:03.65 (1:30.32)     2:36.16 (32.51)
  8 Valerie Bunger            10 Raleigh Swimming     2:38.31    2:36.36   11  
                  33.41     1:13.32 (39.91)     2:00.88 (47.56)     2