Licensed to North Carolina Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/16/2016 11:24 AM
                   2016 NC PAC Back to Mayberry - 11/12/2016                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:15.35    2:10.40  
     1) Joyce, Caitlin A 7              2) Hunsucker, Madison H 6         
     3) Mendez, Ariel A 8               4) Cook, Kennedy J 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:28.78    2:00.83  
     1) Cox, Brady P 8                  2) Faistl, Carter M 7             
     3) Cox, Holden R 7                 4) Hardy, Jack A 7                
 
Event 3  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:59.34    2:38.84  
     1) Caro, Ilihanie 9                2) O'Neal, Lily C 9               
     3) Hunter, Chloe E 10              4) Camacho, Abril 10              
                  38.03     1:14.51 (36.48)     2:04.86 (50.35)     2:38.84 (33.98)
  2 North Piedmont Aquatic Club-NC  'B'                    NT    3:01.29  
     1) Cave, Mallory C 9               2) Collins, Kaci B 9              
     3) Hailey, Cierra J 9              4) Marion, Elise R 9              
                  43.34     1:30.84 (47.50)     2:17.31 (46.47)     3:01.29 (43.98)
  3 North Piedmont Aquatic Club-NC  'C'                    NT    3:28.28  
     1) Harris, Sophie G 9              2) Simmons, Sadie L 10            
     3) Wolfe, Maddie M 9               4) Lynch, Morgan C 10             
                                1:46.22 ( )   3:28.28 (1:42.06)                    
 
Event 4  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               2:19.02    2:53.97  
     1) Gonzalez, Joshua E 9            2) Haywood, Troy D 10             
     3) York, Walker M 9                4) Graves, Jackson T 10           
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queen City Dolphins-NC  'A'                       2:04.27    2:09.10  
                  28.72     1:00.98 (32.26)     1:35.91 (34.93)     2:09.10 (33.19)
  2 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               2:30.09    2:21.74  
     1) Gambill, Lily H 12              2) Camacho, Fernanda 11           
     3) Joyce, Haley N 12               4) Caro, Abygail 11               
                  33.65     1:09.59 (35.94)     1:43.42 (33.83)     2:21.74 (38.32)
  3 North Piedmont Aquatic Club-NC  'B'                    NT    2:44.41  
     1) O'Neal, Katie K 11              2) Orellana, Haylee S 11          
     3) Vargas, Kenia 11                4) Yard, Riley A 11               
                  36.11     1:25.42 (49.31)   2:44.41 (1:18.99)                    
 -- Queen City Dolphins-NC  'B'                            NT         DQ  
                  39.79     1:21.73 (41.94)     2:01.06 (39.33)          DQ (46.04)
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:54.28    1:54.42  
     1) Pruitt, Gracie E 14             2) Bruce, Abby C 13               
     3) Collins, Sara E 14              4) Tucker, Hadly G 13             
                  29.51       57.77 (28.26)     1:27.19 (29.42)     1:54.42 (27.23)
  2 Queen City Dolphins-NC  'A'                       1:57.41    2:10.73  
                  28.42       59.43 (31.01)     1:33.84 (34.41)     2:10.73 (36.89)
 
Event 9  Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:45.68    1:52.86  
     1) Hicks, Julie B 15               2) Nunn, Mikki M 16               
     3) Beck, Sydney L 15               4) Hicks, Ashley C 17             
                  28.23       56.87 (28.64)     1:25.37 (28.50)     1:52.86 (27.49)
  2 North Piedmont Aquatic Club-NC  'B'               1:54.57    1:59.11  
     1) Southard, Sarah E 15            2) Hudson, Destini S 15           
     3) Bullington, Carly P 13          4) Tunstall, Anne-Louise N 16     
                  29.66       59.66 (30.00)     1:30.80 (31.14)     1:59.11 (28.31)
 
Event 10  Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queen City Dolphins-NC  'A'                            NT    1:43.93  
                  24.62       49.63 (25.01)     1:16.17 (26.54)     1:43.93 (27.76)
  2 Queen City Dolphins-NC  'B'                            NT    1:54.82  
                  24.80       52.48 (27.68)     1:23.57 (31.09)     1:54.82 (31.25)
  3 Queen City Dolphins-NC  'C'                            NT    2:13.61  
                  27.86       59.95 (32.09)     1:37.71 (37.76)     2:13.61 (35.90)
 
Event 11  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neal, Lily C             9 PAC-NC               1:50.02    1:39.77  
                  44.89     1:39.77 (54.88)                                        
 -- Marion, Elise R            9 PAC-NC                    NT         DQ  
                1:06.00        DQ (1:15.72)                                        
 
Event 12  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Jackson T         10 PAC-NC                    NT    1:32.80  
                  41.22     1:32.80 (51.58)                                        
  2 Gonzalez, Joshua E         9 PAC-NC                    NT    1:41.34  
                  45.03     1:41.34 (56.31)                                        
 
Event 13  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Ehnaya K           11 QCD-NC               1:14.99    1:15.80  
                  33.86     1:15.80 (41.94)                                        
  2 Fresina, Mary H           11 BAD-NC                    NT    1:25.04  
                  39.10     1:25.04 (45.94)                                        
  3 Presley, Amelia B         11 AquaTechs-NC              NT    1:25.34  
                  39.53     1:25.34 (45.81)                                        
  4 Hernandez, Fatima         11 QCD-NC               1:29.41    1:25.53  
                  40.99     1:25.53 (44.54)                                        
  5 Holton, Nina M            11 AquaTechs-NC              NT    1:27.38  
                  40.91     1:27.38 (46.47)                                        
  6 Gambill, Lily H           12 PAC-NC               1:31.85    1:27.67  
                  41.48     1:27.67 (46.19)                                        
  7 O'Neal, Katie K           11 PAC-NC               2:01.18    1:34.41  
                  43.97     1:34.41 (50.44)                                        
  8 Caro, Abygail             11 PAC-NC               1:39.99    1:36.36  
                  44.98     1:36.36 (51.38)                                        
  9 Yard, Riley A             11 PAC-NC                    NT    1:41.39  
                  49.20     1:41.39 (52.19)                                        
 -- Camacho, Fernanda         11 PAC-NC                    NT         DQ  
                  43.70          DQ (51.61)                                        
 
Event 14  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Mason J            11 QCD-NC               1:11.70    1:14.07  
                  34.06     1:14.07 (40.01)                                        
  2 Atkins, Gavin A           11 PAC-NC               1:38.75    1:30.01  
                  41.10     1:30.01 (48.91)                                        
 
Event 15  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bullington, Carly P       13 PAC-NC               2:36.13    2:38.75  
                  33.72     1:14.15 (40.43)     2:01.00 (46.85)     2:38.75 (37.75)
  2 Collins, Sara E           14 PAC-NC               2:43.76    2:41.95  
                  32.79     1:14.33 (41.54)     2:02.76 (48.43)     2:41.95 (39.19)
  3 Mauldin, Kalei A          13 PAC-NC                    NT    3:27.67  
                  48.18     1:39.70 (51.52)     2:37.52 (57.82)     3:27.67 (50.15)
 
Event 16  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- DeBord, Camden T          14 AquaTechs-NC              NT         DQ  
 
Event 17  Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Sydney L            15 PAC-NC               2:31.20    2:34.77  
                  31.41     1:08.65 (37.24)     1:57.27 (48.62)     2:34.77 (37.50)
  2 Bitting, Taylor M         16 QCD-NC               2:40.02    2:44.84  
                  34.35     1:14.82 (40.47)     2:05.53 (50.71)     2:44.84 (39.31)
  3 Southard, Sarah E         15 PAC-NC               2:42.41    2:46.47  
                  32.38     1:12.96 (40.58)     2:07.83 (54.87)     2:46.47 (38.64)
 
Event 18  Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilliam, Nolan W          15 PAC-NC               2:19.44    2:21.42  
                  27.72     1:02.89 (35.17)     1:45.65 (42.76)     2:21.42 (35.77)
  2 Stinson, Tristan C        16 QCD-NC               2:33.09    2:36.87  
                  30.63     1:13.26 (42.63)     2:01.81 (48.55)     2:36.87 (35.06)
  3 Russell, Dallas A         16 QCD-NC               2:36.11    2:37.88  
                  34.62     1:15.06 (40.44)     2:01.93 (46.87)     2:37.88 (35.95)
 -- Russell, Dallan           16 QCD-NC               2:35.03         DQ  
                  30.82     1:09.76 (38.94)     1:53.93 (44.17)          DQ (34.30)
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Brenn M             8 BAD-NC                    NT      21.42  
  2 Chavez, Sophia M           8 AquaTechs-NC              NT      21.66  
  3 Cook, Kennedy J            8 PAC-NC                    NT      23.09  
  4 Goss, Kellan E             7 BAD-NC                    NT      23.28  
  5 Pace, Anne-Campbell C      7 PAC-NC                    NT      26.24  
  6 Mendez, Ariel A            8 PAC-NC                    NT      27.13  
  7 Johnson, Sailor B          8 PAC-NC                    NT      28.88  
  8 Joyce, Caitlin A           7 PAC-NC                    NT      39.75  
  9 Hunsucker, Madison H       6 PAC-NC                    NT      40.12  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holton, Luke C             8 AquaTechs-NC              NT      19.25  
  2 Felder, Wilson J           8 QCD-NC                 21.71      24.00  
  3 Cox, Brady P               8 PAC-NC                    NT      24.32  
  4 Mauldin, Kameron J         7 PAC-NC                    NT      25.05  
  5 Hardy, Jack A              7 PAC-NC                    NT      26.85  
  6 Faistl, Carter M           7 PAC-NC                    NT      28.16  
  7 Faistl, Bryce R            6 PAC-NC                    NT      29.86  
  8 Cox, Holden R              7 PAC-NC                    NT      29.99  
  9 Long, Reece W              7 PAC-NC                    NT      32.33  
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camacho, Abril            10 PAC-NC                 37.16      35.83  
  2 O'Neal, Lily C             9 PAC-NC                    NT      37.26  
  3 Caro, Ilihanie             9 PAC-NC                 39.44      40.25  
  4 Pugh, Lauren P            10 QCD-NC                 41.41      41.09  
  5 Kerr, Jade A              10 QCD-NC                 44.66      42.33  
  6 Marion, Elise R            9 PAC-NC                    NT      42.71  
  7 Thomas, Macie L            9 BAD-NC                    NT      45.41  
  8 Cave, Mallory C            9 PAC-NC                    NT      46.40  
  9 Hunter, Chloe E           10 PAC-NC                    NT      46.75  
 10 Collins, Kaci B            9 PAC-NC                    NT      47.85  
 11 Hailey, Cierra J           9 PAC-NC                    NT      47.86  
 12 Lynch, Morgan C           10 PAC-NC               1:06.80      50.87  
 13 Forsyth, McKenzie L        9 AquaTechs-NC              NT      53.15  
 14 Harris, Sophie G           9 PAC-NC                    NT      53.16  
 15 Simmons, Sadie L          10 PAC-NC                    NT      56.60  
 16 Wolfe, Maddie M            9 PAC-NC                    NT    1:02.90  
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Miles M             9 QCD-NC                 30.42      30.94  
  2 Graves, Jackson T         10 PAC-NC                    NT      33.93  
  3 Van Rensalier, Jamel I    10 QCD-NC                 37.50      36.64  
  4 York, Walker M             9 PAC-NC                 56.40      49.27  
  5 Peters, Kendrid G          9 PAC-NC                    NT      49.96  
  6 Sheets, Mason W            9 AquaTechs-NC              NT      51.24  
  7 Haywood, Troy D           10 PAC-NC                    NT      55.04  
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Ehnaya K           11 QCD-NC                 29.09      28.57  
  2 Presley, Amelia B         11 AquaTechs-NC              NT      32.49  
  3 Holton, Nina M            11 AquaTechs-NC              NT      32.87  
  3 Fresina, Mary H           11 BAD-NC                 32.88      32.87  
  5 Hernandez, Fatima         11 QCD-NC                 32.67      33.39  
  6 Narcisse, Kaylah          11 QCD-NC                 35.66      34.22  
  7 Stinson, Loni K           12 QCD-NC                 33.73      34.47  
  8 Gambill, Lily H           12 PAC-NC                 34.42      35.25  
  9 Camacho, Fernanda         11 PAC-NC                 37.56      35.40  
 10 Joyce, Haley N            12 PAC-NC                 38.65      36.23  
 11 O'Neal, Katie K           11 PAC-NC                 40.97      36.69  
 12 Caro, Abygail             11 PAC-NC                 39.46      38.63  
 13 Yard, Riley A             11 PAC-NC                 40.89      38.93  
 14 Williams, Christa         11 AquaTechs-NC              NT      40.10  
 15 Murphy, Phoebe J          11 AquaTechs-NC              NT      40.13  
 16 Parkin, Juliana M         11 QCD-NC                 42.62      40.63  
 17 Paul, Peyton E            11 QCD-NC                 42.66      41.50  
 18 Vargas, Kenia             11 PAC-NC                    NT      42.42  
 19 Rhodes, Kayla B           12 AquaTechs-NC              NT      45.26  
 20 Orellana, Haylee S        11 PAC-NC                    NT      49.96  
 21 Barker, Gracie M          11 AquaTechs-NC              NT      57.09  
 22 Bourne, Zoey M            11 AquaTechs-NC              NT    1:15.31  
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Mason J            11 QCD-NC                 26.95      27.72  
  2 Rogers, Xavier A          12 QCD-NC                 28.16      27.96  
  3 Atkins, Gavin A           11 PAC-NC                 36.12      35.23  
  4 Sanvee, Benji R           11 QCD-NC                 37.61      37.33  
  5 Mauldin, Konnor I         11 PAC-NC                 55.67      38.22  
  6 Rhodes, Caleb E           11 AquaTechs-NC              NT      39.29  
  7 Pugh, Clayton D           12 QCD-NC                 53.15      57.35  
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Hadly G           13 PAC-NC                 59.42    1:00.61  
                  29.30     1:00.61 (31.31)                                        
  2 O'Gwin, Kennedy I         14 QCD-NC               1:00.35    1:01.75  
                  29.49     1:01.75 (32.26)                                        
  3 Bruce, Abby C             13 PAC-NC               1:02.02    1:03.71  
                  30.01     1:03.71 (33.70)                                        
  4 Pruitt, Gracie E          14 PAC-NC               1:04.11    1:05.43  
                  31.46     1:05.43 (33.97)                                        
  5 Collins, Sara E           14 PAC-NC               1:06.20    1:05.73  
                  31.51     1:05.73 (34.22)                                        
  6 Bullington, Carly P       13 PAC-NC               1:06.07    1:08.17  
                  32.83     1:08.17 (35.34)                                        
  7 Lowery, Monique B         14 QCD-NC               1:10.49    1:14.74  
                  35.16     1:14.74 (39.58)                                        
  8 Kerr, Ma'Nai A            14 QCD-NC               1:19.44    1:16.73  
                  35.81     1:16.73 (40.92)                                        
  9 Arroyo, Joanna M          13 PAC-NC                    NT    1:17.22  
                  35.29     1:17.22 (41.93)                                        
 10 Narcisse, Alexandria      13 QCD-NC               1:36.18    1:29.04  
                  40.98     1:29.04 (48.06)                                        
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Parris F          14 QCD-NC                 52.63      53.61  
                  25.79       53.61 (27.82)                                        
  2 York, Hunter M            13 PAC-NC               1:06.16    1:01.31  
                  28.26     1:01.31 (33.05)                                        
  3 Brown, Joshua L           13 QCD-NC               1:06.80    1:07.24  
  4 DeBord, Camden T          14 AquaTechs-NC              NT    1:22.57  
                  38.11     1:22.57 (44.46)                                        
  5 Phillips, Caleb T         13 AquaTechs-NC              NT    1:52.32  
                  50.38   1:52.32 (1:01.94)                                        
 
Event 27  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Ashley C           17 PAC-NC                 57.03      59.76  
                  28.45       59.76 (31.31)                                        
  2 Hicks, Julie B            15 PAC-NC                 56.42      59.88  
                  28.67       59.88 (31.21)                                        
  3 Beck, Sydney L            15 PAC-NC               1:00.88    1:01.46  
                  29.48     1:01.46 (31.98)                                        
  4 Tunstall, Anne-Louise N   16 PAC-NC               1:00.66    1:02.48  
                  29.93     1:02.48 (32.55)                                        
  5 Southard, Sarah E         15 PAC-NC               1:03.78    1:05.12  
                  31.02     1:05.12 (34.10)                                        
  6 Hudson, Destini S         15 PAC-NC               1:03.81    1:06.15  
                  30.74     1:06.15 (35.41)                                        
  7 Douglas, Annie G          17 PAC-NC                    NT    1:12.08  
                  33.49     1:12.08 (38.59)                                        
 
Event 28  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Devin P          16 QCD-NC                 56.47      57.39  
                  27.46       57.39 (29.93)                                        
  2 Russell, Dallan           16 QCD-NC                 59.38      57.97  
                  27.63       57.97 (30.34)                                        
  3 Russell, Dallas A         16 QCD-NC                 57.66      58.24  
                  26.78       58.24 (31.46)                                        
  4 Davis, Myles A            16 QCD-NC               1:15.81    1:15.77  
                  33.77     1:15.77 (42.00)                                        
 
Event 29  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Brenn M             8 BAD-NC                    NT      27.76  
  2 Cook, Kennedy J            8 PAC-NC                    NT      30.00  
  3 Goss, Kellan E             7 BAD-NC                    NT      30.42  
 
Event 30  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faistl, Carter M           7 PAC-NC                    NT      30.09  
  2 Felder, Wilson J           8 QCD-NC                    NT    1:02.60  
 -- Hardy, Jack A              7 PAC-NC                    NT         DQ  
 -- Cox, Brady P               8 PAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 31  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caro, Ilihanie             9 PAC-NC                 58.21      51.93  
  1 Camacho, Abril            10 PAC-NC                 52.96      51.93  
  3 Kerr, Jade A              10 QCD-NC                 52.89    1:00.00  
  4 Thomas, Macie L            9 BAD-NC                    NT    1:02.00  
  5 Pugh, Lauren P            10 QCD-NC                 59.40    1:02.60  
  6 Cave, Mallory C            9 PAC-NC                    NT    1:08.12  
  7 Lynch, Morgan C           10 PAC-NC                    NT    1:12.81  
  8 Collins, Kaci B            9 PAC-NC                    NT    1:14.52  
  9 Forsyth, McKenzie L        9 AquaTechs-NC              NT    1:23.52  
 -- Hailey, Cierra J           9 PAC-NC                    NT         DQ  
 -- Wolfe, Maddie M            9 PAC-NC                    NT         DQ  
 -- Hunter, Chloe E           10 PAC-NC                    NT         DQ  
 -- Harris, Sophie G           9 PAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Rensalier, Jamel I    10 QCD-NC                 47.72      48.80  
 -- York, Walker M             9 PAC-NC                    NT         DQ  
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Fatima         11 QCD-NC                 42.47      43.62  
  2 Joyce, Haley N            12 PAC-NC                 48.64      43.94  
  3 Gambill, Lily H           12 PAC-NC                 48.97      45.87  
  4 Camacho, Fernanda         11 PAC-NC                 49.85      48.71  
  5 Murphy, Phoebe J          11 AquaTechs-NC              NT      49.48  
  6 Narcisse, Kaylah          11 QCD-NC                 54.16      52.93  
  7 Vargas, Kenia             11 PAC-NC                    NT      58.43  
  8 Barker, Gracie M          11 AquaTechs-NC              NT      59.44  
  9 Paul, Peyton E            11 QCD-NC                    NT    1:00.73  
 10 Orellana, Haylee S        11 PAC-NC                    NT    1:03.72  
 11 Rhodes, Kayla B           12 AquaTechs-NC              NT    1:04.25  
 -- Parkin, Juliana M         11 QCD-NC               1:07.83         DQ  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanvee, Benji R           11 QCD-NC                 47.19      47.78  
  2 Mauldin, Konnor I         11 PAC-NC               1:11.66      52.82  
 -- Pugh, Clayton D           12 QCD-NC               1:19.56         DQ  
 -- Atkins, Gavin A           11 PAC-NC                 48.48         DQ  
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Hadly G           13 PAC-NC               1:15.03    1:16.18  
                  36.19     1:16.18 (39.99)                                        
  2 Pruitt, Gracie E          14 PAC-NC               1:17.34    1:18.69  
                  36.55     1:18.69 (42.14)                                        
  3 O'Gwin, Kennedy I         14 QCD-NC               1:18.48    1:20.07  
                  37.48     1:20.07 (42.59)                                        
  4 Bruce, Abby C             13 PAC-NC               1:25.48    1:26.88  
                  40.18     1:26.88 (46.70)                                        
  5 Mauldin, Kalei A          13 PAC-NC                    NT    1:48.23  
                  49.71     1:48.23 (58.52)                                        
  6 Narcisse, Alexandria      13 QCD-NC               2:05.46    2:01.68  
                  57.56   2:01.68 (1:04.12)                                        
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Parris F          14 QCD-NC                    NT    1:12.79  
                  34.48     1:12.79 (38.31)                                        
  2 Brown, Joshua L           13 QCD-NC               1:35.73    1:34.15  
                  43.25     1:34.15 (50.90)                                        
 
Event 37  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nunn, Mikki M             16 PAC-NC               1:11.75    1:17.58  
                  36.31     1:17.58 (41.27)                                        
  2 Beck, Sydney L            15 PAC-NC               1:19.53    1:24.19  
                  39.32     1:24.19 (44.87)                                        
  3 Douglas, Annie G          17 PAC-NC                    NT    1:27.23  
                  40.43     1:27.23 (46.80)                                        
  4 Bitting, Taylor M         16 QCD-NC               1:27.54    1:30.80  
                  42.32     1:30.80 (48.48)                                        
 
Event 38  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilliam, Nolan W          15 PAC-NC               1:11.10    1:12.97  
                  34.28     1:12.97 (38.69)                                        
  2 Russell, Dallas A         16 QCD-NC               1:15.02    1:17.70  
                  36.26     1:17.70 (41.44)                                        
  3 Stinson, Tristan C        16 QCD-NC               1:16.95    1:18.88  
                  36.44     1:18.88 (42.44)                                        
 -- Davis, Myles A            16 QCD-NC                    NT         DQ  
                1:56.82                                                            
 
Event 39  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chavez, Sophia M           8 AquaTechs-NC              NT      23.18  
  2 Cook, Kennedy J            8 PAC-NC                    NT      23.22  
  3 Goss, Kellan E             7 BAD-NC                    NT      26.50  
  4 Smith, Brenn M             8 BAD-NC                    NT      27.68  
  5 Johnson, Sailor B          8 PAC-NC                    NT      29.73  
  6 Pace, Anne-Campbell C      7 PAC-NC                    NT      30.09  
  7 Joyce, Caitlin A           7 PAC-NC                    NT      32.36  
  8 Mendez, Ariel A            8 PAC-NC                    NT      32.69  
  9 Hunsucker, Madison H       6 PAC-NC                    NT      41.03  
 
Event 40  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holton, Luke C             8 AquaTechs-NC              NT      24.71  
  2 Felder, Wilson J           8 QCD-NC                 27.73      28.44  
  3 Cox, Brady P               8 PAC-NC                    NT      29.75  
  4 Cox, Holden R              7 PAC-NC                    NT      31.38  
  5 Long, Reece W              7 PAC-NC                    NT      32.52  
  6 Mauldin, Kameron J         7 PAC-NC                    NT      33.03  
  7 Faistl, Carter M           7 PAC-NC                    NT      33.54  
  8 Faistl, Bryce R            6 PAC-NC                    NT      38.60  
  9 Hardy, Jack A              7 PAC-NC                    NT      42.97  
 
Event 41  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camacho, Abril            10 PAC-NC                 49.37      43.10  
  2 Hunter, Chloe E           10 PAC-NC                    NT      54.08  
  3 Caro, Ilihanie             9 PAC-NC                 51.42      54.16  
  4 Simmons, Sadie L          10 PAC-NC                    NT      55.80  
  5 Harris, Sophie G           9 PAC-NC                    NT      56.44  
  6 Collins, Kaci B            9 PAC-NC                    NT      56.47  
  7 Cave, Mallory C            9 PAC-NC                    NT      57.08  
  8 Thomas, Macie L            9 BAD-NC                    NT      57.77  
  9 Hailey, Cierra J           9 PAC-NC                    NT      58.54  
 10 Pugh, Lauren P            10 QCD-NC                 58.48      58.99  
 11 Kerr, Jade A              10 QCD-NC                    NT    1:00.83  
 12 Marion, Elise R            9 PAC-NC                    NT    1:00.93  
 13 Wolfe, Maddie M            9 PAC-NC                    NT    1:03.50  
 14 Lynch, Morgan C           10 PAC-NC                    NT    1:04.20  
 15 Forsyth, McKenzie L        9 AquaTechs-NC              NT    1:05.32  
 
Event 42  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Miles M             9 QCD-NC                 40.07      41.11  
  2 Van Rensalier, Jamel I    10 QCD-NC                 43.12      47.57  
  3 Gonzalez, Joshua E         9 PAC-NC                    NT      51.24  
  4 Peters, Kendrid G          9 PAC-NC                    NT    1:01.68  
  5 Sheets, Mason W            9 AquaTechs-NC              NT    1:01.70  
  6 Haywood, Troy D           10 PAC-NC                    NT    1:04.03  
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fresina, Mary H           11 BAD-NC                 40.38      38.72  
  2 Joyce, Haley N            12 PAC-NC                 44.73      38.92  
  3 Presley, Amelia B         11 AquaTechs-NC              NT      41.10  
  4 Stinson, Loni K           12 QCD-NC                 43.02      43.50  
  5 Yard, Riley A             11 PAC-NC                 49.24      44.84  
  6 Williams, Christa         11 AquaTechs-NC              NT      45.02  
  7 Narcisse, Kaylah          11 QCD-NC                 44.72      46.80  
  8 Murphy, Phoebe J          11 AquaTechs-NC              NT      47.42  
  9 Rhodes, Kayla B           12 AquaTechs-NC              NT      47.85  
 10 Paul, Peyton E            11 QCD-NC                 53.09      49.56  
 11 Parkin, Juliana M         11 QCD-NC                 49.83      50.72  
 12 Orellana, Haylee S        11 PAC-NC                    NT      50.91  
 13 Vargas, Kenia             11 PAC-NC                    NT      53.09  
 14 Barker, Gracie M          11 AquaTechs-NC              NT      59.53  
 15 Bourne, Zoey M            11 AquaTechs-NC              NT    1:17.48  
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Xavier A          12 QCD-NC                 35.47      36.69  
  2 Rhodes, Caleb E           11 AquaTechs-NC              NT      46.95  
  3 Sanvee, Benji R           11 QCD-NC                 47.22      48.09  
  4 Pugh, Clayton D           12 QCD-NC               1:07.52    1:10.42  
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Abby C             13 PAC-NC               1:06.36    1:11.30  
                  34.41     1:11.30 (36.89)                                        
  2 Bullington, Carly P       13 PAC-NC               1:16.71    1:19.56  
  3 Arroyo, Joanna M          13 PAC-NC               1:58.28    1:27.18  
  4 Lowery, Monique B         14 QCD-NC               1:25.99    1:28.83  
                  43.53     1:28.83 (45.30)                                        
  5 Mauldin, Kalei A          13 PAC-NC                    NT    1:34.98  
                  45.06     1:34.98 (49.92)                                        
  6 Kerr, Ma'Nai A            14 QCD-NC               1:34.22    1:37.50  
                  45.19     1:37.50 (52.31)                                        
  7 Narcisse, Alexandria      13 QCD-NC               2:04.31    2:00.19  
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Parris F          14 QCD-NC               1:00.91    1:02.23  
                  30.75     1:02.23 (31.48)                                        
  2 York, Hunter M            13 PAC-NC               1:22.40    1:14.66  
                  36.21     1:14.66 (38.45)                                        
  3 Brown, Joshua L           13 QCD-NC               1:24.17    1:28.71  
  4 DeBord, Camden T          14 AquaTechs-NC              NT    1:40.84  
                  50.21     1:40.84 (50.63)                                        
  5 Phillips, Caleb T         13 AquaTechs-NC              NT    1:53.77  
 
Event 47  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Julie B            15 PAC-NC               1:01.90    1:05.36  
                  32.05     1:05.36 (33.31)                                        
  2 Hicks, Ashley C           17 PAC-NC               1:01.97    1:07.41  
                  32.69     1:07.41 (34.72)                                        
  3 Nunn, Mikki M             16 PAC-NC               1:08.80    1:10.58  
                  34.15     1:10.58 (36.43)                                        
  4 Tunstall, Anne-Louise N   16 PAC-NC               1:11.22    1:11.70  
                  35.93     1:11.70 (35.77)                                        
  5 Southard, Sarah E         15 PAC-NC               1:09.48    1:12.18  
                  35.25     1:12.18 (36.93)                                        
  6 Hudson, Destini S         15 PAC-NC               1:10.33    1:15.51  
                  36.01     1:15.51 (39.50)                                        
  7 Douglas, Annie G          17 PAC-NC                    NT    1:22.88  
                  39.45     1:22.88 (43.43)                                        
 
Event 48  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Devin P          16 QCD-NC               1:08.22    1:09.04  
  2 Russell, Dallan           16 QCD-NC               1:10.85    1:12.02  
                  35.08     1:12.02 (36.94)                                        
 -- Davis, Myles A            16 QCD-NC               1:41.42         DQ  
                  50.19          DQ (51.11)                                        
 
Event 50  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holton, Luke C             8 AquaTechs-NC              NT      22.56  
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neal, Lily C             9 PAC-NC                    NT      44.82  
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Miles M             9 QCD-NC                 32.90      35.38  
  2 Graves, Jackson T         10 PAC-NC                    NT      45.38  
  3 Gonzalez, Joshua E         9 PAC-NC                    NT      50.43  
  4 York, Walker M             9 PAC-NC                    NT    1:34.75  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Ehnaya K           11 QCD-NC                 31.27      30.96  
  2 Holton, Nina M            11 AquaTechs-NC              NT      38.91  
  3 Williams, Christa         11 AquaTechs-NC              NT      45.00  
  4 Caro, Abygail             11 PAC-NC                 45.33      45.15  
  5 Stinson, Loni K           12 QCD-NC                 43.41      45.54  
  6 O'Neal, Katie K           11 PAC-NC                 51.29      47.96  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Mason J            11 QCD-NC                 29.56      30.17  
  2 Rogers, Xavier A          12 QCD-NC                 32.31      32.80  
  3 Mauldin, Konnor I         11 PAC-NC                    NT    1:02.45  
 -- Rhodes, Caleb E           11 AquaTechs-NC              NT         DQ  
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Hadly G           13 PAC-NC               1:04.28    1:08.29  
                  31.18     1:08.29 (37.11)                                        
  2 Pruitt, Gracie E          14 PAC-NC               1:11.29    1:13.82  
                  33.22     1:13.82 (40.60)                                        
  3 O'Gwin, Kennedy I         14 QCD-NC               1:15.33    1:19.27  
                  35.33     1:19.27 (43.94)                                        
  4 Arroyo, Joanna M          13 PAC-NC                    NT    1:30.65  
                  40.75     1:30.65 (49.90)                                        
  5 Lowery, Monique B         14 QCD-NC               1:26.57    1:30.85  
                  40.83     1:30.85 (50.02)                                        
 -- Kerr, Ma'Nai A            14 QCD-NC               1:40.85         DQ  
                  45.15          DQ (57.96)                                        
 -- Collins, Sara E           14 PAC-NC               1:17.39         DQ  
                  35.20          DQ (43.54)                                        
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Hunter M            13 PAC-NC                    NT    1:11.59  
                  32.88     1:11.59 (38.71)                                        
 
Event 57  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Ashley C           17 PAC-NC               1:00.24    1:07.49  
                  31.60     1:07.49 (35.89)                                        
  2 Hicks, Julie B            15 PAC-NC               1:10.73    1:09.65  
                  32.64     1:09.65 (37.01)                                        
  3 Tunstall, Anne-Louise N   16 PAC-NC               1:06.42    1:09.70  
                  32.90     1:09.70 (36.80)                                        
  4 Nunn, Mikki M             16 PAC-NC               1:04.94    1:10.06  
                  32.78     1:10.06 (37.28)                                        
  5 Bitting, Taylor M         16 QCD-NC               1:15.37    1:18.57  
                  35.66     1:18.57 (42.91)                                        
  6 Hudson, Destini S         15 PAC-NC               1:10.57    1:20.95  
                  34.24     1:20.95 (46.71)                                        
 
Event 58  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilliam, Nolan W          15 PAC-NC                 58.17    1:02.24  
                  28.17     1:02.24 (34.07)                                        
  2 Wallace, Devin P          16 QCD-NC               1:06.88    1:09.12  
                  30.78     1:09.12 (38.34)                                        
 -- Stinson, Tristan C        16 QCD-NC               1:08.06         DQ  
                  31.07          DQ (40.46)                                        
 
Event 59  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:20.38    2:12.36  
     1) Johnson, Sailor B 8             2) Mendez, Ariel A 8              
     3) Cook, Kennedy J 8               4) Joyce, Caitlin A 7             
                1:11.51   2:12.36 (1:00.85)                                        
 
Event 61  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               2:16.27    3:15.87  
     1) Camacho, Abril 10               2) Caro, Ilihanie 9               
     3) O'Neal, Lily C 9                4) Hunter, Chloe E 10             
                                1:37.46 ( )     2:25.27 (47.81)     3:15.87 (50.60)
  2 North Piedmont Aquatic Club-NC  'B'                    NT    4:27.66  
     1) Cave, Mallory C 9               2) Lynch, Morgan C 10             
     3) Marion, Elise R 9               4) Hailey, Cierra J 9             
                1:07.24   2:13.89 (1:06.65)   4:27.66 (2:13.77)                    
 
Event 62  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               2:39.28    3:43.69  
     1) Haywood, Troy D 10              2) York, Walker M 9               
     3) Graves, Jackson T 10            4) Gonzalez, Joshua E 9           
 
Event 63  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queen City Dolphins-NC  'A'                       2:28.36    2:41.22  
                  41.13     1:21.14 (40.01)     2:07.61 (46.47)     2:41.22 (33.61)
  2 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               2:49.92    2:44.27  
     1) Gambill, Lily H 12              2) Joyce, Haley N 12              
     3) Caro, Abygail 11                4) Camacho, Fernanda 11           
                  51.17     1:24.96 (33.79)     2:08.84 (43.88)     2:44.27 (35.43)
  3 North Piedmont Aquatic Club-NC  'B'                    NT    3:24.92  
     1) Yard, Riley A 11                2) Vargas, Kenia 11               
     3) O'Neal, Katie K 11              4) Orellana, Haylee S 11          
                  43.98   1:52.65 (1:08.67)     2:45.52 (52.87)     3:24.92 (39.40)
 -- AquaTechs-NC  'A'                                      NT         DQ  
                  45.22     1:27.74 (42.52)        DQ (1:26.12)                    
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               2:06.49    2:10.25  
     1) Bruce, Abby C 13                2) Pruitt, Gracie E 14            
     3) Tucker, Hadly G 13              4) Collins, Sara E 14             
  2 Queen City Dolphins-NC  'A'                       2:15.56    2:40.00  
 
Event 67  Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Piedmont Aquatic Club-NC  'A'               1:58.49    2:06.64  
     1) Beck, Sydney L 15               2) Tunstall, Anne-Louise N 16     
     3) Hicks, Ashley C 17              4) Hicks, Julie B 15              
                  32.44     1:11.97 (39.53)     1:38.72 (26.75)     2:06.64 (27.92)
  2 North Piedmont Aquatic Club-NC  'B'               2:12.75    2:14.08  
     1) Southard, Sarah E 15            2) Bullington, Carly P 13         
     3) Nunn, Mikki M 16                4) Hudson, Destini S 15           
                  34.11     1:12.31 (38.20)     1:43.25 (30.94)     2:14.08 (30.83)
 
Event 68  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 AquaTechs-NC  'A'                                      NT    2:03.64  
                  30.73     1:06.18 (35.45)     1:36.03 (29.85)     2:03.64 (27.61)
  2 Queen City Dolphins-NC  'B'                            NT    2:06.77  
                  27.81     1:09.15 (41.34)     1:39.28 (30.13)     2:06.77 (27.49)
  3 Queen City Dolphins-NC  'C'                            NT    2:48.68  
                  42.37     1:34.95 (52.58)     2:12.15 (37.20)     2:48.68 (36.53)